Irish SC Championships 2019 Dec 2019
 
Boys  12-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  2 CILLIAN MELLY             22 MARL              1:59.53S F      
  2 CILLIAN MELLY             22 MARL              2:03.30S P      
  4 RONAN ANDERSON            22 MARL              2:03.57S F      
  6 RONAN ANDERSON            22 MARL              2:06.16S P      
 18 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               2:17.03S F      
 21 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               2:17.76S P      
 24 RORY GRADY                16 CBAR              2:20.75S P      
 
Girls  12-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 NIAMH KILGALLEN           20 MARL              2:19.96S P      
 14 ALISON GIBBS              15 GAL               2:25.03S F      
 15 ALISON GIBBS              15 GAL               2:26.78S P      
 25 KATIE WATERS              14 GAL               2:31.83S P      
 29 EMMA MURPHY               15 GAL               2:34.74S P      
  0 ELLEN FLAHERTY            17 ATH               2:30.48S P      
 
Boys  12-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 OISIN O'ROURKE            18 TUAM                57.37S F      
  6 RONAN ANDERSON            22 MARL                57.52S F      
  6 OISIN O'ROURKE            18 TUAM                58.38S P      
  8 RONAN ANDERSON            22 MARL                58.55S P      
 21 RALF BODAMER              16 GAL               1:01.74S P      
  0 MAX KOLCOW                18 SHARK                   NS P      
 
Girls  12-Ov 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 REBECCA LOWE              17 ATH               1:03.81S F      
 12 AOIFE LEAHY               17 GAL               1:04.09S F      
 11 REBECCA LOWE              17 ATH               1:04.78S P      
 19 AOIFE LEAHY               17 GAL               1:05.92S P      
 26 ISABELLE GIBBS            17 GAL               1:07.92S P      
 
Boys  12-Ov 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 31 DARAGH FITZGERLD          16 ATH                 25.36S P      
 38 COLM CARNEY               15 CBAR                25.61S P      
 
Girls  12-Ov 50 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 NIAMH KILGALLEN           20 MARL                25.59S F      
  4 NIAMH KILGALLEN           20 MARL                25.99S P      
 20 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO               27.20S F      
 20 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO               27.34S P      
 21 REBECCA LOWE              17 ATH                 27.45S P      
 25 ELLEN FLAHERTY            17 ATH                 27.70S P      
 33 AOIFE LEAHY               17 GAL                 28.20S P      
 
Boys  12-Ov 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CILLIAN MELLY             22 MARL              1:58.15S F      
  3 CILLIAN MELLY             22 MARL              2:03.01S P      
 22 NATHAN TODD               15 LASER             2:26.49S P      
  0 NATHAN TODD               15 LASER                   DQ F      
 
Girls  12-Ov 200 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 AOIFE BATES               17 SHARK             2:21.35S F      
  5 AOIFE BATES               17 SHARK             2:22.84S P      
 10 JESSICA GANNON            15 MARL              2:28.78S P      
  9 JESSICA GANNON            15 MARL              2:29.65S F      
 25 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             2:34.42S P      
 30 CIARA KILCOMMONS          16 COM               2:39.83S P      
  0 KATIE WATERS              14 GAL               2:38.30S P      
 
Boys  12-Ov 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             8:44.10S F      
 12 PHILIP DUDA               14 LONG              8:54.14S F      
 17 ALAN DZAEI                15 LONG              9:03.86S F      
 18 RORY GRADY                16 CBAR              9:10.23S F      
 19 RALF BODAMER              16 GAL               9:22.79S F      
 
Boys  12-Ov 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 RONAN ANDERSON            22 MARL              4:25.63S F      
  6 RONAN ANDERSON            22 MARL              4:31.76S P      
 11 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             4:44.80S P      
 25 ALAN DZAEI                15 LONG              5:03.28S P      
  0 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             4:45.58S F      
 
Girls  12-Ov 400 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 14 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             5:10.88S F      
  7 ALISON GIBBS              15 GAL               5:12.02S P      
 10 AIMEE KELLY               16 SHARK             5:12.87S F      
 15 AOIFE BATES               17 SHARK             5:12.92S F      
 10 AIMEE KELLY               16 SHARK             5:13.96S P      
 13 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             5:14.35S P      
 16 KATIE WATERS              14 GAL               5:15.94S P      
 17 KATIE WATERS              14 GAL               5:17.26S F      
 21 AOIFE BATES               17 SHARK             5:19.39S P      
 22 EMMA MURPHY               15 GAL               5:19.64S P      
 
Boys  12-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  3 ROBERT POWELL             19 MARL                49.76S P      
 26 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN               54.05S P      
 37 DARAGH FITZGERLD          16 ATH                 55.64S P      
 
Girls  12-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 NIAMH KILGALLEN           20 MARL                55.13S F      
  1 NIAMH KILGALLEN           20 MARL                56.26S P      
 15 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO               58.44S F      
 20 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO               58.90S P      
 22 REBECCA LOWE              17 ATH                 58.95S P      
 27 AOIFE LEAHY               17 GAL                 59.72S P      
 32 JESSICA GANNON            15 MARL              1:00.77S P      
 
Boys  12-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DARRAGH GREENE            24 MARL                58.13S F      
  1 DARRAGH GREENE            24 MARL                58.65S P      
 16 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM               1:07.12S F      
 15 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM               1:07.31S P      
 21 DARAGH FITZGERLD          16 ATH               1:10.25S P      
 28 RORY GRADY                16 CBAR              1:12.64S P      
 
Girls  12-Ov 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 16 ALISON GIBBS              15 GAL               1:14.49S F      
 18 PAULA CRISAN              16 BL FN             1:14.85S F      
 17 ALISON GIBBS              15 GAL               1:15.40S P      
 19 PAULA CRISAN              16 BL FN             1:16.24S P      
 34 EMMA MURPHY               15 GAL               1:20.36S P      
 36 KATIE WATERS              14 GAL               1:23.60S P      
 
Girls  12-Ov 800 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 JESSICA GANNON            15 MARL              9:06.59S F      
  9 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             9:18.71S F      
 19 AOIFE SWEENEY             15 GAL               9:54.42S F      
 
Boys  12-Ov 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 CALLUM ASHTON             20 SHARK               25.95S P      
 10 CALLUM ASHTON             20 SHARK               26.02S F      
 21 MAX KOLCOW                18 SHARK               26.65S P      
 25 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM                 26.81S P      
 31 PATRICK MC PARTLAN        17 SLIGO               27.02S P      
 
Girls  12-Ov 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 CARRIE MC DAID            17 SLIGO               28.98S F      
 13 AOIFE LEAHY               17 GAL                 29.01S F      
 13 CARRIE MC DAID            17 SLIGO               29.04S P      
 17 ISABELLE GIBBS            17 GAL                 29.64S P      
 18 ISABELLE GIBBS            17 GAL                 29.70S F      
 20 AOIFE LEAHY               17 GAL                 30.05S P      
 27 AOIFE BATES               17 SHARK               30.27S P      
 30 NAOISE O'DONNELL          16 SHARK               30.38S P      
 31 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK               30.44S P      
 
Boys  12-Ov 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 CALLUM ASHTON             20 SHARK             1:00.06S P      
 10 CALLUM ASHTON             20 SHARK             1:00.18S F      
 
Girls  12-Ov 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 16 CARRIE MC DAID            17 SLIGO             1:07.76S F      
 14 CARRIE MC DAID            17 SLIGO             1:07.79S P      
 26 EMMA MURPHY               15 GAL               1:11.88S P      
 
Boys  12-Ov 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ROBERT POWELL             19 MARL              3:50.06S F      
  2 ROBERT POWELL             19 MARL              3:59.10S P      
 12 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             4:09.78S F      
 15 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             4:12.69S P      
 18 PHILIP DUDA               14 LONG              4:16.23S F      
 21 PHILIP DUDA               14 LONG              4:17.44S P      
 25 RALF BODAMER              16 GAL               4:20.34S P      
 32 RORY GRADY                16 CBAR              4:23.78S P      
 
Girls  12-Ov 400 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  9 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             4:28.35S F      
 10 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO             4:30.07S P      
 17 ALISON GIBBS              15 GAL               4:37.24S F      
 19 ALISON GIBBS              15 GAL               4:37.80S P      
 27 NIAMH KENNEDY             14 GAL               4:47.56S P      
 
Boys  12-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 15 CALLUM ASHTON             20 SHARK               57.30S F      
 16 CALLUM ASHTON             20 SHARK               57.81S P      
 
Girls  12-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 AOIFE BATES               17 SHARK             1:04.90S F      
 18 AOIFE BATES               17 SHARK             1:06.86S P      
 21 ELLEN FLAHERTY            17 ATH               1:07.27S P      
 24 IMOGEN NAUGHTON           20 SHARK             1:07.63S P      
 27 JESSICA GANNON            15 MARL              1:07.90S P      
 34 ANASTAZYA PLISZKA         17 COM               1:08.68S P      
  0 ELLEN FLAHERTY            17 ATH                     NS F      
 
Boys  12-Ov 50 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DARRAGH GREENE            24 MARL                26.83S F      
  1 DARRAGH GREENE            24 MARL                26.99S P      
 23 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM                 31.08S P      
 29 DARAGH FITZGERLD          16 ATH                 31.72S P      
 31 EIDHNE KENNEDY            17 GAL                 32.01S P      
 41 DARRAGH MASTERSON         15 CBAR                33.22S P      
 
Girls  12-Ov 50 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 10 PAULA CRISAN              16 BL FN               33.94S P      
 10 PAULA CRISAN              16 BL FN               34.11S F      
 19 ALISON GIBBS              15 GAL                 34.79S F      
 19 ALISON GIBBS              15 GAL                 34.95S P      
 34 EMMA MURPHY               15 GAL                 36.57S P      
 35 AOIFE BATES               17 SHARK               36.60S P      
  0 GRACE JOYCE               17 SHARK               35.07S P      
 
Boys  12-Ov 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  7 OISIN O'ROURKE            18 TUAM              2:04.58S P      
  8 OISIN O'ROURKE            18 TUAM              2:05.50S F      
 22 PHILIP DUDA               14 LONG              2:15.37S P      
 18 PHILIP DUDA               14 LONG              2:15.45S F      
 24 NIALL KELLY               18 CLM               2:15.76S P      
 31 NIALL JOYCE               16 SHARK             2:18.95S P      
 
Girls  12-Ov 200 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 REBECCA LOWE              17 ATH               2:16.47S F      
  4 REBECCA LOWE              17 ATH               2:17.60S P      
  7 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:19.50S F      
  6 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:19.51S P      
 16 AIMEE KELLY               16 SHARK             2:21.96S F      
 15 AIMEE KELLY               16 SHARK             2:23.74S P      
 31 CAOILIN KEARNEY           16 BL FN             2:28.78S P      
 
Girls  12-Ov 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 13 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:08.17S F      
 16 AOIFE LEAHY               17 GAL               2:09.61S P      
 21 JESSICA GANNON            15 MARL              2:10.49S P      
 19 JESSICA GANNON            15 MARL              2:11.10S F      
 33 SORCHA KEARNEY            17 BL FN             2:14.08S P      
 
Boys  12-Ov 200 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ROBERT POWELL             19 MARL              1:45.39S F      
  1 ROBERT POWELL             19 MARL              1:49.52S P      
 24 ROBIN PFEIFFER            16 BL FN             1:58.68S P      
 29 PHILIP DUDA               14 LONG              2:00.05S P      
 32 OISIN O'ROURKE            18 TUAM              2:00.46S P      
 39 RORY GRADY                16 CBAR              2:03.72S P      
 
Girls  12-Ov 50 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 12 ADRIANNA KAZIMIERCZAK     15 SHARK               30.19S F      
 12 ADRIANNA KAZIMIERCZAK     15 SHARK               30.30S P      
 15 AOIFE LEAHY               17 GAL                 30.63S P      
 16 MEGAN KILGALLEN           17 CLM                 30.68S P      
 16 MEGAN KILGALLEN           17 CLM                 30.71S F      
 19 AOIFE LEAHY               17 GAL                 31.13S F      
 23 ISABELLE GIBBS            17 GAL                 31.23S P      
 
Boys  12-Ov 50 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  8 OISIN O'ROURKE            18 TUAM                27.12S P      
  7 OISIN O'ROURKE            18 TUAM                27.20S F      
  9 CALLUM ASHTON             20 SHARK               27.31S P      
  8 CALLUM ASHTON             20 SHARK               27.53S F      
 19 NIALL JOYCE               16 SHARK               28.55S F      
 21 NIALL JOYCE               16 SHARK               28.69S P      
 22 MAX KOLCOW                18 SHARK               28.75S P      
 
Girls  12-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 NIAMH KILGALLEN           20 MARL              2:34.49S F      
 11 NIAMH KILGALLEN           20 MARL              2:40.28S P      
 14 ALISON GIBBS              15 GAL               2:40.84S F      
 17 ALISON GIBBS              15 GAL               2:42.89S P      
 22 WIKTORIA WEINERT          16 SLIGO             2:46.85S P      
 23 EMMA MURPHY               15 GAL               2:47.10S P      
 25 AOIFE BATES               17 SHARK             2:47.22S P      
 29 PAULA CRISAN              16 BL FN             2:47.74S P      
 41 KATIE WATERS              14 GAL               2:56.17S P      
 
Boys  12-Ov 200 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 18 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM               2:30.20S F      
 20 MICHAEL MC NAMARA         18 CLM               2:32.48S P      
 39 RORY GRADY                16 CBAR              2:42.25S P      
  0 DARRAGH GREENE            24 MARL                    NS P      
  0 MILO O'CONNOR             17 ATH               2:35.85S P      
 
Girls  12-Ov 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  4 JESSICA GANNON            15 MARL             17:21.70S F      
  9 DANIELLE FARRELL          16 SLIGO            17:51.95S F      
 
Boys  12-Ov 1500 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
 11 NIALL CARTER              17 CBAR             17:05.96S F      
 
Girls  Open 50 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 ISABELLE GIBBS            17 GAL                 30.82S S