ATHLONE GALA APRIL 2013                 
                                                                  
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            1:24.37  
                  38.83     1:24.37 (45.54)                                        
  2 Joyce, Carrie             10 SHARK                          1:26.12  
                  39.88     1:26.12 (46.24)                                        
  3 Blacoe, Allanah           10 GAL                            1:28.08  
                  40.71     1:28.08 (47.37)                                        
  4 Kennelly, Emma            10 GAL                            1:29.00  
                  42.41     1:29.00 (46.59)                                        
  5 Mulhall, Keela            11 GAL                            1:31.40  
                  43.56     1:31.40 (47.84)                                        
  6 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           1:32.03  
                  43.14     1:32.03 (48.89)                                        
  7 Gibbs, Isabelle           10 GAL                            1:35.62  
                  44.72     1:35.62 (50.90)                                        
  8 Fadden, Heather           11 CBAR                           1:35.78  
                  43.63     1:35.78 (52.15)                                        
  9 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          1:36.44  
                  46.05     1:36.44 (50.39)                                        
 10 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          1:39.88  
                  45.07     1:39.88 (54.81)                                        
 11 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:40.68  
                  44.08     1:40.68 (56.60)                                        
 12 Johnson, Laura            11 ATH                            1:46.39  
                  45.11   1:46.39 (1:01.28)                                        
 13 Lynch, Helen               9 ATH                            1:49.96  
                  48.56   1:49.96 (1:01.40)                                        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              13 ATH                            1:13.09  
                  34.02     1:13.09 (39.07)                                        
  2 Friel, Alanna             13 ATH                            1:13.65  
                  34.76     1:13.65 (38.89)                                        
  3 O'Brien, Paola            13 SHARK                          1:14.02  
                  34.43     1:14.02 (39.59)                                        
  4 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          1:18.66  
                  37.11     1:18.66 (41.55)                                        
  5 Finn, Roisin              12 GAL                            1:18.97  
                  37.37     1:18.97 (41.60)                                        
  6 Mc Hale, Siofra           13 CBAR                           1:20.15  
                  37.99     1:20.15 (42.16)                                        
  7 Egan, Edel                12 CBAR                           1:21.16  
                  37.18     1:21.16 (43.98)                                        
  8 Togher, Una               13 CBAR                           1:23.54  
                  37.56     1:23.54 (45.98)                                        
  9 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:23.73  
                  37.42     1:23.73 (46.31)                                        
 10 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            1:25.30  
                  37.47     1:25.30 (47.83)                                        
 11 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:25.73  
                  39.67     1:25.73 (46.06)                                        
 12 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:25.85  
                  39.18     1:25.85 (46.67)                                        
 13 Farrell, Michelle         13 COM                            1:26.59  
                  38.49     1:26.59 (48.10)                                        
 14 Mahdi, Nell               12 GAL                            1:27.19  
                  39.87     1:27.19 (47.32)                                        
 15 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:27.54  
                  40.70     1:27.54 (46.84)                                        
 16 Lennon, Amy               13 Bluefin                        1:29.40  
                  40.34     1:29.40 (49.06)                                        
 17 Shortall, Alice           13 WPORT                          1:30.49  
                  41.22     1:30.49 (49.27)                                        
 18 MC Gloin, Chloe           12 ATH                            1:30.51  
                  42.77     1:30.51 (47.74)                                        
 19 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            1:31.12  
                  40.56     1:31.12 (50.56)                                        
 20 Breslin, Niamh            12 CBAR                           1:31.30  
                  44.04     1:31.30 (47.26)                                        
 21 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:31.63  
                  41.03     1:31.63 (50.60)                                        
 22 Doherty, Megan            13 CLM                            1:32.54  
                  41.42     1:32.54 (51.12)                                        
 23 Lally, Erin               12 CLM                            1:33.26  
                  42.72     1:33.26 (50.54)                                        
 24 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          1:33.47  
                  42.22     1:33.47 (51.25)                                        
 25 Mc Namara, Hazel          12 LASER                          1:37.28  
                1:37.28         1:37.28 ( )                                        
 26 Cawley, Emma              13 Bluefin                        1:38.56  
                  45.61     1:38.56 (52.95)                                        
 27 Murphy, Rose              12 CLM                            1:46.24  
                  48.89     1:46.24 (57.35)                                        
 
Event 1  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:11.10  
                  33.94     1:11.10 (37.16)                                        
  2 Harrington, Lisa          14 ATH                            1:11.52  
                  33.59     1:11.52 (37.93)                                        
  3 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:13.40  
                  34.37     1:13.40 (39.03)                                        
  4 Fadden, Ambre             15 CBAR                           1:16.32  
                  35.52     1:16.32 (40.80)                                        
  5 Kenny, Laura              14 LONG                           1:18.28  
                  37.11     1:18.28 (41.17)                                        
  6 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           1:21.03  
                  37.43     1:21.03 (43.60)                                        
  7 Clancy, Marie             14 SHARK                          1:21.56  
                  37.58     1:21.56 (43.98)                                        
  8 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           1:22.61  
                  39.29     1:22.61 (43.32)                                        
  9 Joyce, Laura              14 CLM                            1:23.58  
                  37.82     1:23.58 (45.76)                                        
 10 Keaney, Aoife             15 SLIGO                          1:24.46  
                  36.99     1:24.46 (47.47)                                        
 11 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          1:24.75  
                  39.27     1:24.75 (45.48)                                        
 12 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          1:27.47  
                  39.48     1:27.47 (47.99)                                        
 13 Scully, Andraya           14 GAL                            1:32.88  
                  42.54     1:32.88 (50.34)                                        
 14 Crossan, Mary             15 C FIN                          1:33.19  
                  41.36     1:33.19 (51.83)                                        
 14 Murphy, Elizabeth         14 CLM                            1:33.19  
                  41.39     1:33.19 (51.80)                                        
 16 Coen, Meaghan             15 CBAR                           1:38.37  
                  44.37     1:38.37 (54.00)                                        
 
Event 1  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz Daminguez, Matra     17 ATH                            1:08.33  
                  32.56     1:08.33 (35.77)                                        
  2 Hurst, Maedbh             16 ATH                            1:11.18  
                  33.23     1:11.18 (37.95)                                        
  3 Shorten, Fiona            17 SHARK                          1:12.32  
                  34.03     1:12.32 (38.29)                                        
  4 Breslin, Ciara            16 CLM                            1:13.06  
                  33.65     1:13.06 (39.41)                                        
  5 Sheridan, Olwyn           16 ATH                            1:13.44  
                  34.10     1:13.44 (39.34)                                        
  6 Ryan, Emma                17 C FIN                          1:22.92  
                  38.28     1:22.92 (44.64)                                        
  7 Quinn, Kirsty             16 B DOL                          1:28.54  
                  40.08     1:28.54 (48.46)                                        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            1:18.35  
                  37.07     1:18.35 (41.28)                                        
  2 Regan, Ciaran             11 COM                            1:28.73  
                  40.24     1:28.73 (48.49)                                        
  3 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:29.96  
                  40.63     1:29.96 (49.33)                                        
  4 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:33.33  
                  42.90     1:33.33 (50.43)                                        
  5 Doorly, David             10 GAL                            1:40.85  
                  47.74     1:40.85 (53.11)                                        
  6 Cooke, Oisín              11 Tuam Swim Team                 1:42.83  
                  42.76   1:42.83 (1:00.07)                                        
  7 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:44.21  
                  47.27     1:44.21 (56.94)                                        
  8 O'Sullivan, Tom            9 GAL                            1:47.75  
                  49.75     1:47.75 (58.00)                                        
  9 Fitzgerld, Darragh         9 ATH                            2:06.61  
                  49.34   2:06.61 (1:17.27)                                        
 10 Claffey, Donagh            9 ATH                            2:08.09  
                  54.91   2:08.09 (1:13.18)                                        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            1:03.30  
                  29.90     1:03.30 (33.40)                                        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:04.36  
                  29.78     1:04.36 (34.58)                                        
  3 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:14.81  
                  32.94     1:14.81 (41.87)                                        
  4 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:17.90  
                  36.84     1:17.90 (41.06)                                        
  5 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:19.47  
                  37.02     1:19.47 (42.45)                                        
  6 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:22.72  
                  38.37     1:22.72 (44.35)                                        
  7 Melvin, Conor             12 SLIGO                          1:22.94  
                  38.93     1:22.94 (44.01)                                        
  8 MC Namara, David          13 ATH                            1:26.13  
                  41.32     1:26.13 (44.81)                                        
  9 O'Connor, Sean            12 CBAR                           1:26.56  
                  39.43     1:26.56 (47.13)                                        
 10 Higgins, Adam             12 SLIGO                          1:27.45  
                  40.55     1:27.45 (46.90)                                        
 11 Connolly, Sam             12 COM                            1:27.77  
                  40.30     1:27.77 (47.47)                                        
 12 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:30.29  
                  39.24     1:30.29 (51.05)                                        
 13 Kelly, Robert             12 ATH                            1:37.45  
                  43.65     1:37.45 (53.80)                                        
 
Event 2  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 1:03.14  
                  29.53     1:03.14 (33.61)                                        
  2 Kelly, Michael            15 ATH                            1:04.07  
                  30.02     1:04.07 (34.05)                                        
  3 Lennon, Fiachra           14 ATH                            1:06.21  
                  31.20     1:06.21 (35.01)                                        
  4 Snowdon, Conor            15 GAL                            1:07.42  
                  31.03     1:07.42 (36.39)                                        
  5 Collins, Donal            15 Bluefin                        1:07.49  
                  31.45     1:07.49 (36.04)                                        
  6 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          1:09.19  
                  31.82     1:09.19 (37.37)                                        
  7 Scully, Daniel            15 GAL                            1:11.59  
                  34.02     1:11.59 (37.57)                                        
  8 Ashton, Callum            14 LASER                          1:13.20  
                  33.64     1:13.20 (39.56)                                        
  9 Tannion, Joseph           14 SHARK                          1:13.57  
                  34.06     1:13.57 (39.51)                                        
 10 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:15.88  
                  33.96     1:15.88 (41.92)                                        
 11 Roe, Dylan                14 SHARK                          1:16.28  
                  34.21     1:16.28 (42.07)                                        
 12 Vahey, Ben                14 SHARK                          1:16.66  
                  35.60     1:16.66 (41.06)                                        
 13 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           1:19.25  
                  36.59     1:19.25 (42.66)                                        
 14 Williams, David           15 SHARK                          1:21.49  
                  38.06     1:21.49 (43.43)                                        
 15 Canavan, Sean             14 BALL                           1:22.28  
                  36.46     1:22.28 (45.82)                                        
 16 Waldron, Fintan           15 CLM                            1:23.51  
                  38.55     1:23.51 (44.96)                                        
 16 Banks, Luke               15 SLIGO                          1:23.51  
                  37.09     1:23.51 (46.42)                                        
 18 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          1:24.81  
                  38.96     1:24.81 (45.85)                                        
 
Event 2  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 ATH                            1:03.30  
                  29.95     1:03.30 (33.35)                                        
  2 Melly, Cillian            16 CBAR                           1:04.66  
                  30.53     1:04.66 (34.13)                                        
  3 Warby, Cian               16 ATH                            1:05.74  
                  30.16     1:05.74 (35.58)                                        
  4 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:08.12  
                  30.90     1:08.12 (37.22)                                        
  5 Fitzsimons, David         16 ATH                            1:10.73  
                  32.89     1:10.73 (37.84)                                        
  6 Austin, Massimo           16 C FIN                          1:19.49  
                  36.59     1:19.49 (42.90)                                        
  7 Lynch, David              16 SLIGO                          1:27.92  
                  37.33     1:27.92 (50.59)                                        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            1:17.98  
                  37.52     1:17.98 (40.46)                                        
  2 Frank, Lilla              11 B DOL                          1:20.19  
                  38.23     1:20.19 (41.96)                                        
  3 Leahy, Aoife              10 Bluefin                        1:23.35  
                  40.83     1:23.35 (42.52)                                        
  4 Grady, Hannah             11 CBAR                           1:24.75  
                  41.71     1:24.75 (43.04)                                        
  5 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          1:25.11  
                  41.30     1:25.11 (43.81)                                        
  6 Egan, Niamh               11 SHARK                          1:25.74  
                  41.77     1:25.74 (43.97)                                        
  7 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           1:26.90  
                  42.58     1:26.90 (44.32)                                        
  8 Johnson, Laura            11 ATH                            1:27.46  
                  42.57     1:27.46 (44.89)                                        
  9 Ennis, Kelly              11 ATH                            1:28.34  
                  42.22     1:28.34 (46.12)                                        
 10 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          1:28.81  
                  43.14     1:28.81 (45.67)                                        
 11 Wong, Tara                11 BALL                           1:29.29  
                  44.30     1:29.29 (44.99)                                        
 12 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          1:29.30  
                  44.20     1:29.30 (45.10)                                        
 13 Fadden, Heather           11 CBAR                           1:29.73  
                  43.49     1:29.73 (46.24)                                        
 14 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          1:29.80  
                  44.25     1:29.80 (45.55)                                        
 15 Joyce, Grace              10 SHARK                          1:30.47  
                  43.67     1:30.47 (46.80)                                        
 16 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:31.71  
                  44.52     1:31.71 (47.19)                                        
 17 Ashton, Iona              10 LASER                          1:32.14  
                  45.12     1:32.14 (47.02)                                        
 18 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          1:33.45  
                  46.15     1:33.45 (47.30)                                        
 19 Kelly, Emma               10 Tuam Swim Team                 1:33.81  
                  45.89     1:33.81 (47.92)                                        
 20 Friel, Lauren             10 ATH                            1:34.20  
                  45.28     1:34.20 (48.92)                                        
 21 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:35.06  
                  46.85     1:35.06 (48.21)                                        
 22 Lynch, Helen               9 ATH                            1:35.64  
                  46.21     1:35.64 (49.43)                                        
 23 Donnelly, Rebecca         11 BALL                           1:35.94  
                  47.27     1:35.94 (48.67)                                        
 24 Burke, Saoirse            10 Tuam Swim Team                 1:35.98  
                1:36.21         1:35.98 ( )                                        
 25 Brennan, Judy             10 ATH                            1:36.61  
                  46.68     1:36.61 (49.93)                                        
 26 Kearney, Aoife             9 NY&MN-US                       1:37.46  
                  48.41     1:37.46 (49.05)                                        
 27 Nugent, Ellen             11 BALL                           1:38.06  
                  47.90     1:38.06 (50.16)                                        
 28 Rooney, Zara              10 ATH                            1:44.68  
                  49.32     1:44.68 (55.36)                                        
 29 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:45.32  
                1:53.32         1:45.32 ( )                                        
 30 MC Dermott, Aoife         10 ATH                            1:45.94  
                  51.85     1:45.94 (54.09)                                        
 31 Daly, Edel                 9 ATH                            1:46.76  
                  52.31     1:46.76 (54.45)                                        
 32 Ward, Aileen               9 ATH                            1:54.65  
                  53.18   1:54.65 (1:01.47)                                        
 33 Collier, Clodagh           9 ATH                            2:06.39  
                  58.65   2:06.39 (1:07.74)                                        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          1:14.26  
                  36.63     1:14.26 (37.63)                                        
  2 Naughton, Imogen          13 SHARK                          1:14.31  
                  34.90     1:14.31 (39.41)                                        
  3 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           1:14.66  
                  36.25     1:14.66 (38.41)                                        
  4 Burke, Eve                13 CLM                            1:14.87  
                  35.75     1:14.87 (39.12)                                        
  5 Kelly, Lauren             13 SHARK                          1:15.19  
                  36.59     1:15.19 (38.60)                                        
  6 Dunne, Jessica            13 LASER                          1:15.56  
                  36.75     1:15.56 (38.81)                                        
  7 Murphy, Rachel            13 BALL                           1:16.08  
                  37.04     1:16.08 (39.04)                                        
  8 Mc Hale, Siofra           13 CBAR                           1:17.01  
                  37.48     1:17.01 (39.53)                                        
  9 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          1:17.12  
                  36.83     1:17.12 (40.29)                                        
 10 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            1:17.79  
                  37.61     1:17.79 (40.18)                                        
 11 Carroll, Rebecca          13 COM                            1:19.63  
                  38.60     1:19.63 (41.03)                                        
 12 Dolan, Tara               13 COM                            1:19.67  
                  38.80     1:19.67 (40.87)                                        
 13 Casey, Sorcha             13 ATH                            1:19.71  
                  38.81     1:19.71 (40.90)                                        
 14 O'Brien, Paola            13 SHARK                          1:20.07  
                  38.78     1:20.07 (41.29)                                        
 15 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          1:21.26  
                  40.30     1:21.26 (40.96)                                        
 16 Lally, Erin               12 CLM                            1:21.33  
                  38.98     1:21.33 (42.35)                                        
 17 Farrell, Michelle         13 COM                            1:21.65  
                  40.04     1:21.65 (41.61)                                        
 18 Ward, Emily               13 B DOL                          1:22.03  
                1:22.03         1:22.03 ( )                                        
 19 Finn, Roisin              12 GAL                            1:22.04  
                  39.73     1:22.04 (42.31)                                        
 20 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          1:22.17  
                  40.63     1:22.17 (41.54)                                        
 21 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           1:22.62  
                  39.24     1:22.62 (43.38)                                        
 22 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            1:22.74  
                  39.88     1:22.74 (42.86)                                        
 23 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:22.79  
                  40.48     1:22.79 (42.31)                                        
 24 Shortall, Alice           13 WPORT                          1:23.11  
                  40.28     1:23.11 (42.83)                                        
 25 Murphy, Ruby              12 GAL                            1:23.33  
                  40.81     1:23.33 (42.52)                                        
 26 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:23.41  
                  41.16     1:23.41 (42.25)                                        
 27 Breslin, Niamh            12 CBAR                           1:23.89  
                  41.26     1:23.89 (42.63)                                        
 28 Reilly, Lauren            13 ATH                            1:24.11  
                  41.84     1:24.11 (42.27)                                        
 29 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            1:24.79  
                  43.11     1:24.79 (41.68)                                        
 30 Doherty, Megan            13 CLM                            1:25.16  
                  41.38     1:25.16 (43.78)                                        
 31 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team                 1:25.32  
                  41.26     1:25.32 (44.06)                                        
 32 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:25.34  
                  40.93     1:25.34 (44.41)                                        
 33 Lennon, Amy               13 Bluefin                        1:25.42  
                  42.36     1:25.42 (43.06)                                        
 33 Donnelly, Sarah           12 BALL                           1:25.42  
                  42.11     1:25.42 (43.31)                                        
 35 Johnson, Rachel           12 ATH                            1:25.96  
                  41.26     1:25.96 (44.70)                                        
 36 McGlinchey, Jane          12 SLIGO                          1:26.22  
                  42.16     1:26.22 (44.06)                                        
 37 Mahdi, Nell               12 GAL                            1:26.43  
                  41.89     1:26.43 (44.54)                                        
 38 Patten, Alex              12 B DOL                          1:27.15  
                  41.93     1:27.15 (45.22)                                        
 39 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:27.38  
                  42.46     1:27.38 (44.92)                                        
 40 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:27.43  
                  42.40     1:27.43 (45.03)                                        
 41 Campbell, Roisin          13 COM                            1:27.56  
                  42.52     1:27.56 (45.04)                                        
 42 Curran, Raechel           13 SHARK                          1:27.88  
                  42.14     1:27.88 (45.74)                                        
 43 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:28.03  
                  43.91     1:28.03 (44.12)                                        
 44 O'Flynn, Caoimhe          13 WPORT                          1:29.77  
                  44.19     1:29.77 (45.58)                                        
 45 Warby, Kim                12 ATH                            1:30.57  
                  43.75     1:30.57 (46.82)                                        
 46 Mc Namara, Hazel          12 LASER                          1:31.17  
                  44.65     1:31.17 (46.52)                                        
 47 MC Gloin, Chloe           12 ATH                            1:32.17  
                  46.36     1:32.17 (45.81)                                        
 48 Cawley, Emma              13 Bluefin                        1:33.52  
                  45.59     1:33.52 (47.93)                                        
 49 Healy, Grace              12 Tuam Swim Team                 1:33.83  
                  47.41     1:33.83 (46.42)                                        
 50 Kelly, Terri              12 SLIGO                          1:34.80  
                  45.74     1:34.80 (49.06)                                        
 51 Murphy, Rose              12 CLM                            1:36.10  
                  46.46     1:36.10 (49.64)                                        
 
Event 3  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Ciara            15 LASER                          1:12.83  
                  36.49     1:12.83 (36.34)                                        
  2 Kelly, Sarah              15 COM                            1:12.92  
                  35.69     1:12.92 (37.23)                                        
  3 Cunnane, Aine             15 CLM                            1:14.01  
                  35.86     1:14.01 (38.15)                                        
  4 Fahy, Laura               14 CBAR                           1:14.46  
                  36.22     1:14.46 (38.24)                                        
  5 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:14.96  
                  35.91     1:14.96 (39.05)                                        
  6 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:15.57  
                  36.75     1:15.57 (38.82)                                        
  7 Grady, Aisling            15 CBAR                           1:15.96  
                  36.85     1:15.96 (39.11)                                        
  8 O'Sullivan, Molly         14 SHARK                          1:18.73  
                  38.29     1:18.73 (40.44)                                        
  9 Murphy, Elizabeth         14 CLM                            1:19.47  
                  38.20     1:19.47 (41.27)                                        
 10 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          1:20.45  
                  38.96     1:20.45 (41.49)                                        
 11 Scully, Andraya           14 GAL                            1:20.89  
                  40.03     1:20.89 (40.86)                                        
 12 Joyce, Laura              14 CLM                            1:21.37  
                  40.41     1:21.37 (40.96)                                        
 13 Shaw, Roisin              15 SLIGO                          1:23.00  
                  40.42     1:23.00 (42.58)                                        
 14 Dempsey, Aisling          14 LASER                          1:23.20  
                  41.02     1:23.20 (42.18)                                        
 15 Skelly, Aideen            14 LONG                           1:23.44  
                  40.72     1:23.44 (42.72)                                        
 16 Burns, Ella               14 WPORT                          1:24.85  
                  41.03     1:24.85 (43.82)                                        
 17 Coen, Meaghan             15 CBAR                           1:24.86  
                  41.42     1:24.86 (43.44)                                        
 18 Reidy, Sinead             15 ATH                            1:26.02  
                  40.47     1:26.02 (45.55)                                        
 19 Kelly, Aoife              15 ATH                            1:29.37  
                  42.90     1:29.37 (46.47)                                        
 20 McDonough, Méabh          14 SHARK                          1:30.89  
                  45.32     1:30.89 (45.57)                                        
 21 Savage, Lilu              14 LASER                          1:33.49  
                  44.81     1:33.49 (48.68)                                        
 
Event 3  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz Daminguez, Matra     17 ATH                            1:08.61  
                  34.11     1:08.61 (34.50)                                        
  2 Higgins, Megan            22 CLM                            1:09.76  
                  34.14     1:09.76 (35.62)                                        
  3 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        1:13.73  
                  35.67     1:13.73 (38.06)                                        
  4 Breslin, Ciara            16 CLM                            1:14.53  
                  36.20     1:14.53 (38.33)                                        
  5 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          1:23.17  
                  40.46     1:23.17 (42.71)                                        
  6 Quinn, Kirsty             16 B DOL                          1:24.86  
                  40.37     1:24.86 (44.49)                                        
  7 Mooney, Orla              16 ATH                            1:26.57  
                  41.87     1:26.57 (44.70)                                        
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            1:19.23  
                  38.16     1:19.23 (41.07)                                        
  2 Kearney, Cathal           11 NY&MN-US                       1:20.82  
                  38.90     1:20.82 (41.92)                                        
  3 Regan, Ciaran             11 COM                            1:21.13  
                  39.53     1:21.13 (41.60)                                        
  4 Rather, Zak               11 GAL                            1:22.78  
                  39.63     1:22.78 (43.15)                                        
  5 Brennan, Jack             11 ATH                            1:22.94  
                  39.62     1:22.94 (43.32)                                        
  6 O Rourke, Oisin           11 Tuam Swim Team                 1:25.72  
  7 Davidson, Robert          11 LASER                          1:26.58  
                  41.43     1:26.58 (45.15)                                        
  8 Joyce, Cathal             10 CLM                            1:26.64  
                  41.93     1:26.64 (44.71)                                        
  9 Melody, Rory              11 GAL                            1:27.76  
                  43.31     1:27.76 (44.45)                                        
 10 Fortune, Joshua           11 B DOL                          1:29.25  
                  44.04     1:29.25 (45.21)                                        
 11 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                           1:29.31  
                  42.11     1:29.31 (47.20)                                        
 12 O Rourke, Diarmuid        10 Tuam Swim Team                 1:31.62  
                  45.03     1:31.62 (46.59)                                        
 13 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:31.84  
                  45.87     1:31.84 (45.97)                                        
 14 Hanrahan, Darragh         11 GAL                            1:32.28  
                  44.06     1:32.28 (48.22)                                        
 15 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:35.54  
                  45.65     1:35.54 (49.89)                                        
 16 O'Sullivan, Tom            9 GAL                            1:36.18  
                  48.39     1:36.18 (47.79)                                        
 17 Romanov, Valadmir         10 ATH                            1:36.21  
                  45.78     1:36.21 (50.43)                                        
 18 Keaney, Sean              11 SLIGO                          1:36.55  
                  46.05     1:36.55 (50.50)                                        
 19 Friel, Ethan              10 ATH                            1:37.38  
                  47.02     1:37.38 (50.36)                                        
 20 Powell, Luke              10 ATH                            1:44.19  
                  49.74     1:44.19 (54.45)                                        
 21 Harrington, Shane          9 ATH                            1:50.26  
                  52.53     1:50.26 (57.73)                                        
 22 Smith, Cian                8 ATH                            1:56.68  
                  56.90     1:56.68 (59.78)                                        
 23 Naughton, Liam            10 ATH                            2:04.31  
                  59.08   2:04.31 (1:05.23)                                        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            1:02.08  
                  30.75     1:02.08 (31.33)                                        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:02.61  
                  30.63     1:02.61 (31.98)                                        
  3 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        1:09.19  
                  33.82     1:09.19 (35.37)                                        
  4 Frank, Adam               13 B DOL                          1:10.46  
                  34.49     1:10.46 (35.97)                                        
  5 Melvin, Conor             12 SLIGO                          1:16.38  
                  37.34     1:16.38 (39.04)                                        
  6 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:17.56  
                  38.24     1:17.56 (39.32)                                        
  7 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:18.41  
                  38.61     1:18.41 (39.80)                                        
  8 Blacoe, Cillian           12 GAL                            1:19.82  
                  38.85     1:19.82 (40.97)                                        
  9 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          1:19.85  
                  38.62     1:19.85 (41.23)                                        
 10 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:20.24  
                  39.69     1:20.24 (40.55)                                        
 11 Barrett, Brian            12 B DOL                          1:21.26  
                  39.36     1:21.26 (41.90)                                        
 12 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            1:22.38  
                  40.14     1:22.38 (42.24)                                        
 13 O'Connor, Sean            12 CBAR                           1:22.81  
                  39.44     1:22.81 (43.37)                                        
 14 Higgins, Adam             12 SLIGO                          1:23.04  
                  41.13     1:23.04 (41.91)                                        
 15 Romanov, Peter            13 ATH                            1:23.41  
                  40.43     1:23.41 (42.98)                                        
 16 Mc Cann, Michael          12 LONG                           1:23.68  
                  40.46     1:23.68 (43.22)                                        
 17 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:26.99  
                  41.81     1:26.99 (45.18)                                        
 18 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 1:27.99  
                  41.92     1:27.99 (46.07)                                        
 19 Kelly, Robert             12 ATH                            1:28.73  
                  43.26     1:28.73 (45.47)                                        
 20 Morris, Jake              13 CLM                            1:29.15  
                  43.30     1:29.15 (45.85)                                        
 21 Holmes, Dualtagh          12 SLIGO                          1:30.08  
                  44.98     1:30.08 (45.10)                                        
 22 Kenny, Ronan              12 LONG                           1:33.73  
                  46.14     1:33.73 (47.59)                                        
 23 MC Dermott, Padraig       12 ATH                            1:41.45  
                  47.90     1:41.45 (53.55)                                        
 
Event 4  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 1:06.53  
                  32.75     1:06.53 (33.78)                                        
  2 Snowdon, Conor            15 GAL                            1:07.80  
                  32.47     1:07.80 (35.33)                                        
  3 Lennon, Fiachra           14 ATH                            1:09.69  
                  34.40     1:09.69 (35.29)                                        
  4 Collins, Donal            15 Bluefin                        1:11.84  
                  35.20     1:11.84 (36.64)                                        
  5 Scully, Daniel            15 GAL                            1:11.87  
                  35.72     1:11.87 (36.15)                                        
  6 Kelly, Bill               14 ATH                            1:13.23  
                  34.86     1:13.23 (38.37)                                        
  7 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:13.49  
                  35.40     1:13.49 (38.09)                                        
  8 Dunne, Shane              14 B DOL                          1:13.76  
                  34.58     1:13.76 (39.18)                                        
  9 Ashton, Callum            14 LASER                          1:13.90  
                  35.92     1:13.90 (37.98)                                        
 10 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           1:18.69  
                  37.98     1:18.69 (40.71)                                        
 11 Cugalj, Filip             14 SHARK                          1:19.67  
                  38.25     1:19.67 (41.42)                                        
 12 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          1:19.76  
                  39.22     1:19.76 (40.54)                                        
 13 Waldron, Fintan           15 CLM                            1:19.89  
                  39.23     1:19.89 (40.66)                                        
 14 Gibbons, Shane            14 ATH                            1:20.94  
                  39.07     1:20.94 (41.87)                                        
 15 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           1:22.63  
                  39.95     1:22.63 (42.68)                                        
 16 Canavan, Sean             14 BALL                           1:23.49  
                  40.30     1:23.49 (43.19)                                        
 17 Woods, David              14 SLIGO                          1:26.72  
                  41.54     1:26.72 (45.18)                                        
 
Event 4  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               16 ATH                            1:05.91  
                  32.23     1:05.91 (33.68)                                        
  2 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:06.16  
                  32.39     1:06.16 (33.77)                                        
  3 Lannon, Kevin             16 COM                            1:06.98  
                  32.87     1:06.98 (34.11)                                        
  4 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:11.38  
                  34.29     1:11.38 (37.09)                                        
  5 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:13.66  
                  36.37     1:13.66 (37.29)                                        
 
Event 5  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            5:55.02  
                  41.17     1:27.88 (46.71)     2:10.75 (42.87)     2:53.14 (42.39)
        3:44.77 (51.63)     4:37.41 (52.64)     5:17.93 (40.52)     5:55.02 (37.09)
  2 Kennelly, Emma            10 GAL                            6:31.02  
                  44.39     1:37.78 (53.39)     2:25.01 (47.23)     3:11.53 (46.52)
        4:07.99 (56.46)     5:04.57 (56.58)     5:48.68 (44.11)     6:31.02 (42.34)
  3 Lowe, Rebecca             10 ATH                            6:38.72  
                  42.13     1:37.01 (54.88)     2:28.09 (51.08)     3:19.02 (50.93)
        4:16.54 (57.52)   5:16.68 (1:00.14)     6:00.43 (43.75)     6:38.72 (38.29)
  4 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           6:41.70  
                  42.66     1:32.46 (49.80)     2:21.82 (49.36)     3:09.86 (48.04)
      4:11.06 (1:01.20)   5:13.59 (1:02.53)     5:56.88 (43.29)     6:41.70 (44.82)
  5 Mulhall, Keela            11 GAL                            6:45.79  
                  44.95     1:38.64 (53.69)     2:27.06 (48.42)     3:15.53 (48.47)
      4:16.60 (1:01.07)   5:18.07 (1:01.47)     6:01.22 (43.15)     6:45.79 (44.57)
  6 Johnson, Laura            11 ATH                            6:54.33  
                  46.56     1:46.20 (59.64)     2:36.21 (50.01)     3:25.46 (49.25)
        4:24.69 (59.23)   5:24.78 (1:00.09)     6:10.80 (46.02)     6:54.33 (43.53)
 
Event 5  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              13 ATH                            5:39.40  
                  35.60     1:16.79 (41.19)     2:03.56 (46.77)     2:49.91 (46.35)
        3:36.34 (46.43)     4:24.60 (48.26)     5:03.39 (38.79)     5:39.40 (36.01)
  2 Friel, Alanna             13 ATH                            5:39.51  
                  35.63     1:16.33 (40.70)     1:59.72 (43.39)     2:42.55 (42.83)
        3:32.83 (50.28)     4:23.24 (50.41)     5:02.63 (39.39)     5:39.51 (36.88)
  3 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          5:52.14  
                  37.26     1:20.09 (42.83)     2:04.63 (44.54)     2:47.78 (43.15)
        3:38.69 (50.91)     4:29.51 (50.82)     5:11.74 (42.23)     5:52.14 (40.40)
  4 Walsh, Lauren             12 GAL                            5:57.38  
                  40.40     1:27.63 (47.23)     2:14.93 (47.30)     3:00.47 (45.54)
        3:50.52 (50.05)     4:40.82 (50.30)     5:20.91 (40.09)     5:57.38 (36.47)
  5 Egan, Edel                12 CBAR                           6:01.43  
                  37.92     1:22.33 (44.41)     2:07.07 (44.74)     2:50.92 (43.85)
        3:45.78 (54.86)     4:41.51 (55.73)     5:22.57 (41.06)     6:01.43 (38.86)
  6 Walsh, Sinead             12 GAL                            6:08.52  
                  42.39     1:33.45 (51.06)     2:20.55 (47.10)     3:07.47 (46.92)
        3:56.05 (48.58)     4:47.09 (51.04)     5:29.18 (42.09)     6:08.52 (39.34)
  7 Casey, Sorcha             13 ATH                            6:13.09  
                  38.86     1:23.96 (45.10)     2:10.34 (46.38)     2:55.48 (45.14)
        3:50.30 (54.82)     4:46.86 (56.56)     5:30.48 (43.62)     6:13.09 (42.61)
  8 Sweeney, Amy              13 SHARK                          6:13.53  
                  37.09     1:24.50 (47.41)     2:11.51 (47.01)     2:57.13 (45.62)
        3:53.62 (56.49)     4:48.82 (55.20)     5:31.83 (43.01)     6:13.53 (41.70)
  9 Finn, Roisin              12 GAL                            6:15.43  
                  40.21     1:28.55 (48.34)     2:14.29 (45.74)     3:00.11 (45.82)
        3:56.16 (56.05)     4:52.92 (56.76)     5:34.30 (41.38)     6:15.43 (41.13)
 10 Murphy, Ruby              12 GAL                            6:26.54  
                  42.03     1:35.65 (53.62)     2:22.33 (46.68)     3:08.44 (46.11)
        4:04.61 (56.17)     5:02.05 (57.44)     5:45.45 (43.40)     6:26.54 (41.09)
 11 Kennelly, Aisling         12 GAL                            6:28.41  
                  40.41     1:28.43 (48.02)     2:17.31 (48.88)     3:05.66 (48.35)
        4:02.09 (56.43)     5:01.00 (58.91)     5:45.91 (44.91)     6:28.41 (42.50)
 12 Murray, Ciara             12 LASER                          6:28.50  
                  42.30     1:31.56 (49.26)     2:19.48 (47.92)     3:06.69 (47.21)
        4:01.96 (55.27)     4:57.01 (55.05)     5:43.17 (46.16)     6:28.50 (45.33)
 13 Breslin, Niamh            12 CBAR                           6:31.92  
                  46.23     1:37.88 (51.65)     2:24.61 (46.73)     3:10.47 (45.86)
        4:10.35 (59.88)     5:09.61 (59.26)     5:52.18 (42.57)     6:31.92 (39.74)
 14 McGlinchey, Jane          12 SLIGO                          6:32.27  
                  39.41     1:26.09 (46.68)     2:17.11 (51.02)     3:05.83 (48.72)
        4:00.53 (54.70)     4:56.09 (55.56)     5:46.48 (50.39)     6:32.27 (45.79)
 15 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            6:35.25  
                  42.46     1:35.98 (53.52)     2:27.20 (51.22)     3:19.66 (52.46)
        4:15.30 (55.64)     5:12.58 (57.28)     5:54.18 (41.60)     6:35.25 (41.07)
 16 Johnson, Rachel           12 ATH                            6:38.63  
                  44.00     1:38.82 (54.82)     2:28.38 (49.56)     3:16.60 (48.22)
        4:13.55 (56.95)     5:11.62 (58.07)     5:55.76 (44.14)     6:38.63 (42.87)
 
Event 5  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 COM                            5:07.30  
                  31.26     1:06.36 (35.10)     1:47.67 (41.31)     2:26.59 (38.92)
        3:11.82 (45.23)     3:58.10 (46.28)     4:33.45 (35.35)     5:07.30 (33.85)
  2 Kilgallon, Niamh          14 CLM                            5:13.63  
                  34.84     1:16.58 (41.74)     1:57.69 (41.11)     2:37.36 (39.67)
        3:20.17 (42.81)     4:01.78 (41.61)     4:38.88 (37.10)     5:13.63 (34.75)
  3 Grady, Aisling            15 CBAR                           5:34.09  
                  35.27     1:17.06 (41.79)     2:00.07 (43.01)     2:41.66 (41.59)
        3:29.53 (47.87)     4:17.84 (48.31)     4:56.98 (39.14)     5:34.09 (37.11)
  4 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           5:51.53  
                  39.10     1:24.02 (44.92)     2:09.21 (45.19)     2:52.91 (43.70)
        3:43.28 (50.37)     4:33.63 (50.35)     5:12.55 (38.92)     5:51.53 (38.98)
  5 Kenny, Laura              14 LONG                           5:56.61  
                  37.45     1:21.64 (44.19)     2:06.99 (45.35)     2:52.37 (45.38)
        3:45.20 (52.83)     4:40.15 (54.95)     5:17.74 (37.59)     5:56.61 (38.87)
  6 Dempsey, Aisling          14 LASER                          6:10.32  
                  45.10     1:37.98 (52.88)     2:23.50 (45.52)     3:08.22 (44.72)
        3:59.23 (51.01)     4:50.55 (51.32)     5:31.16 (40.61)     6:10.32 (39.16)
  7 Scully, Andraya           14 GAL                            6:13.53  
                  42.24     1:32.49 (50.25)     2:19.75 (47.26)     3:05.47 (45.72)
        3:57.53 (52.06)     4:50.51 (52.98)     5:32.99 (42.48)     6:13.53 (40.54)
 
Event 5  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz Daminguez, Matra     17 ATH                            5:08.81  
                  33.84     1:12.18 (38.34)     1:52.29 (40.11)     2:31.53 (39.24)
        3:17.68 (46.15)     4:03.74 (46.06)     4:37.12 (33.38)     5:08.81 (31.69)
  2 Hurst, Maedbh             16 ATH                            5:27.46  
                  34.33     1:14.20 (39.87)     1:57.28 (43.08)     2:39.03 (41.75)
        3:25.81 (46.78)     4:13.72 (47.91)     4:51.64 (37.92)     5:27.46 (35.82)
  3 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        5:32.33  
                  34.60     1:15.70 (41.10)     1:58.10 (42.40)     2:39.89 (41.79)
        3:29.86 (49.97)     4:20.57 (50.71)     4:57.10 (36.53)     5:32.33 (35.23)
  4 Dervan, Louise            16 CBAR                           5:47.76  
                  37.09     1:22.09 (45.00)     2:07.08 (44.99)     2:51.70 (44.62)
        3:41.08 (49.38)     4:30.56 (49.48)     5:09.93 (39.37)     5:47.76 (37.83)
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             11 ATH                            1:28.74  
                  41.84     1:28.74 (46.90)                                        
  2 Kearney, Cathal           11 NY&MN-US                       1:30.40  
                  43.29     1:30.40 (47.11)                                        
  3 Cooke, Oisín              11 Tuam Swim Team                 1:32.89  
                  42.66     1:32.89 (50.23)                                        
  4 Kolcow, Max               11 GAL                            1:33.35  
                  44.68     1:33.35 (48.67)                                        
  5 Hanrahan, Darragh         11 GAL                            1:35.81  
                  44.97     1:35.81 (50.84)                                        
  6 Rather, Zak               11 GAL                            1:40.67  
                  48.20     1:40.67 (52.47)                                        
  7 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:41.90  
                  48.11     1:41.90 (53.79)                                        
  8 Doherty, Fionn            11 BALL                           1:45.48  
                  49.18     1:45.48 (56.30)                                        
  9 Joyce, Cathal             10 CLM                            1:45.86  
                  50.80     1:45.86 (55.06)                                        
 10 Davidson, Robert          11 LASER                          1:47.23  
                  49.72     1:47.23 (57.51)                                        
 11 O Rourke, Diarmuid        10 Tuam Swim Team                 1:49.13  
                  52.01     1:49.13 (57.12)                                        
 12 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            1:53.51  
                  54.43     1:53.51 (59.08)                                        
 13 Friel, Ethan              10 ATH                            1:55.74  
                  53.71   1:55.74 (1:02.03)                                        
 14 Quinn, Daniel             11 ATH                            1:57.66  
                  55.58   1:57.66 (1:02.08)                                        
 15 Coogan, Alfie              9 ATH                            1:58.94  
                  55.95   1:58.94 (1:02.99)                                        
 16 Powell, Luke              10 ATH                            2:00.40  
                  56.58   2:00.40 (1:03.82)                                        
 17 Kennedy, Charlie          10 ATH                            2:19.65  
                1:05.67   2:19.65 (1:13.98)                                        
 18 Naughton, Liam            10 ATH                            2:34.18  
                1:11.63   2:34.18 (1:22.55)                                        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:20.33  
                  37.90     1:20.33 (42.43)                                        
  2 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        1:22.87  
                  39.60     1:22.87 (43.27)                                        
  3 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:24.76  
                  41.05     1:24.76 (43.71)                                        
  4 Scully, Bryan             12 ATH                            1:25.52  
                  41.34     1:25.52 (44.18)                                        
  5 Connolly, Sam             12 COM                            1:26.80  
                  41.16     1:26.80 (45.64)                                        
  6 Melly, Conor              13 CBAR                           1:29.58  
                  43.02     1:29.58 (46.56)                                        
  7 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:30.90  
                  43.91     1:30.90 (46.99)                                        
  8 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:32.33  
                  44.58     1:32.33 (47.75)                                        
  9 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:32.36  
                  44.30     1:32.36 (48.06)                                        
 10 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            1:33.80  
                  44.68     1:33.80 (49.12)                                        
 11 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          1:34.51  
                  45.27     1:34.51 (49.24)                                        
 12 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:36.22  
                  45.71     1:36.22 (50.51)                                        
 13 Morris, Jake              13 CLM                            1:40.78  
                  47.97     1:40.78 (52.81)                                        
 14 Kenny, Ronan              12 LONG                           1:41.22  
                  48.29     1:41.22 (52.93)                                        
 15 Blacoe, Cillian           12 GAL                            1:41.59  
                  50.13     1:41.59 (51.46)                                        
 16 English, James            13 CBAR                           1:45.72  
                  49.54     1:45.72 (56.18)                                        
 17 Holmes, Dualtagh          12 SLIGO                          1:45.99  
                  50.74     1:45.99 (55.25)                                        
 18 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:47.19  
                  52.48     1:47.19 (54.71)                                        
 
Event 6  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 1:12.09  
                  33.97     1:12.09 (38.12)                                        
  2 Kelly, Michael            15 ATH                            1:12.29  
                  34.59     1:12.29 (37.70)                                        
  3 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          1:14.44  
                  35.31     1:14.44 (39.13)                                        
  4 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:20.86  
                  38.00     1:20.86 (42.86)                                        
  5 Collins, Donal            15 Bluefin                        1:23.76  
                  39.61     1:23.76 (44.15)                                        
  6 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           1:26.81  
                  40.86     1:26.81 (45.95)                                        
  7 Woods, David              14 SLIGO                          1:28.24  
                  41.41     1:28.24 (46.83)                                        
  8 Scully, Daniel            15 GAL                            1:30.54  
                  44.26     1:30.54 (46.28)                                        
 -- Snowdon, Conor            15 GAL                                 DQ  
                  46.14          DQ (52.00)                                        
 
Event 6  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 ATH                            1:10.53  
                  33.45     1:10.53 (37.08)                                        
  2 Lannon, Kevin             16 COM                            1:17.39  
                  36.35     1:17.39 (41.04)                                        
  3 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:21.59  
                  39.18     1:21.59 (42.41)                                        
  4 Martin, Declan            16 SLIGO                          1:21.90  
                  38.38     1:21.90 (43.52)                                        
  5 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:22.66  
                  38.45     1:22.66 (44.21)                                        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Juliana            11 NY&MN-US                       1:35.26  
                  44.97     1:35.26 (50.29)                                        
  2 Grady, Hannah             11 CBAR                           1:37.83  
                  47.65     1:37.83 (50.18)                                        
  3 Moran, Sophie             11 GAL                            1:38.10  
                  46.50     1:38.10 (51.60)                                        
  4 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          1:39.12  
                  46.58     1:39.12 (52.54)                                        
  5 Leahy, Aoife              10 Bluefin                        1:39.82  
                  47.02     1:39.82 (52.80)                                        
  6 Lowe, Rebecca             10 ATH                            1:40.35  
                  47.61     1:40.35 (52.74)                                        
  7 Blacoe, Allanah           10 GAL                            1:42.23  
                  49.52     1:42.23 (52.71)                                        
  8 Gibbs, Isabelle           10 GAL                            1:42.62  
                  50.29     1:42.62 (52.33)                                        
  9 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          1:43.13  
                  50.48     1:43.13 (52.65)                                        
 10 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:43.83  
                  50.06     1:43.83 (53.77)                                        
 10 Kennelly, Emma            10 GAL                            1:43.83  
                  49.93     1:43.83 (53.90)                                        
 12 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:46.18  
                  48.53     1:46.18 (57.65)                                        
 13 Burke, Saoirse            10 Tuam Swim Team                 1:46.41  
                  50.25     1:46.41 (56.16)                                        
 14 Kelly, Emma               10 Tuam Swim Team                 1:46.79  
                  51.31     1:46.79 (55.48)                                        
 15 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:47.46  
                  51.32     1:47.46 (56.14)                                        
 16 Brennan, Judy             10 ATH                            1:49.31  
                  51.67     1:49.31 (57.64)                                        
 17 Flaherty, Ellen            9 ATH                            1:49.44  
                  51.39     1:49.44 (58.05)                                        
 18 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          1:50.09  
                  52.79     1:50.09 (57.30)                                        
 19 Egan, Niamh               11 SHARK                          1:51.79  
                  50.52   1:51.79 (1:01.27)                                        
 20 Conway, Fiona             10 CBAR                           1:52.34  
                  53.78     1:52.34 (58.56)                                        
 21 Nugent, Ellen             11 BALL                           1:53.64  
                  54.73     1:53.64 (58.91)                                        
 22 Mulhall, Keela            11 GAL                            1:54.64  
                  54.32   1:54.64 (1:00.32)                                        
 23 Ashton, Iona              10 LASER                          1:55.48  
                  54.71   1:55.48 (1:00.77)                                        
 24 Rielly, Edel              10 ATH                            2:02.15  
                  56.05   2:02.15 (1:06.10)                                        
 25 MC Dermott, Emma           9 ATH                            2:02.50  
                  58.21   2:02.50 (1:04.29)                                        
 26 Ward, Aileen               9 ATH                            2:25.03  
                1:08.19   2:25.03 (1:16.84)                                        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                13 CLM                            1:24.69  
                  40.25     1:24.69 (44.44)                                        
  2 Egan, Stacey              13 ATH                            1:26.03  
                  40.52     1:26.03 (45.51)                                        
  3 Dunne, Jessica            13 LASER                          1:26.06  
                  40.62     1:26.06 (45.44)                                        
  4 Crosby, Emer              13 LASER                          1:28.60  
                  41.46     1:28.60 (47.14)                                        
  5 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            1:28.65  
                  41.68     1:28.65 (46.97)                                        
  6 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:30.30  
                  44.41     1:30.30 (45.89)                                        
  7 Togher, Una               13 CBAR                           1:31.07  
                  43.25     1:31.07 (47.82)                                        
  8 Naughton, Imogen          13 SHARK                          1:31.23  
                  42.53     1:31.23 (48.70)                                        
  9 Dolan, Tara               13 COM                            1:31.36  
                  42.75     1:31.36 (48.61)                                        
 10 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          1:31.37  
                  44.38     1:31.37 (46.99)                                        
 11 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:32.96  
                  43.89     1:32.96 (49.07)                                        
 12 Campbell, Roisin          13 COM                            1:34.05  
                  44.59     1:34.05 (49.46)                                        
 13 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:34.12  
                  44.56     1:34.12 (49.56)                                        
 14 Lally, Erin               12 CLM                            1:34.34  
                  46.06     1:34.34 (48.28)                                        
 15 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:34.74  
                  45.14     1:34.74 (49.60)                                        
 16 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           1:35.00  
                  45.07     1:35.00 (49.93)                                        
 17 Donnelly, Sarah           12 BALL                           1:36.33  
                  45.63     1:36.33 (50.70)                                        
 18 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team                 1:36.64  
                  46.12     1:36.64 (50.52)                                        
 19 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          1:37.43  
                  46.44     1:37.43 (50.99)                                        
 20 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            1:37.52  
                  46.89     1:37.52 (50.63)                                        
 21 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:38.88  
                  46.99     1:38.88 (51.89)                                        
 22 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 1:39.37  
                  47.22     1:39.37 (52.15)                                        
 23 Feeney, Sarah             12 Tuam Swim Team                 1:40.01  
                  47.31     1:40.01 (52.70)                                        
 24 MC Nally, Aisling         13 Tuam Swim Team                 1:40.13  
                  47.98     1:40.13 (52.15)                                        
 25 Murphy, Rachel            13 BALL                           1:40.29  
                  46.92     1:40.29 (53.37)                                        
 26 Elliott, Grace            13 SLIGO                          1:40.36  
                  44.77     1:40.36 (55.59)                                        
 27 Murray, Ciara             12 LASER                          1:41.18  
                  48.54     1:41.18 (52.64)                                        
 28 Finn, Roisin              12 GAL                            1:41.19  
                  48.52     1:41.19 (52.67)                                        
 29 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:41.74  
                  48.28     1:41.74 (53.46)                                        
 30 Lennon, Amy               13 Bluefin                        1:41.98  
                  49.16     1:41.98 (52.82)                                        
 31 Mahdi, Nell               12 GAL                            1:42.35  
                  49.23     1:42.35 (53.12)                                        
 32 Johnson, Rachel           12 ATH                            1:44.87  
                  50.22     1:44.87 (54.65)                                        
 33 Murphy, Ruby              12 GAL                            1:46.14  
                  51.76     1:46.14 (54.38)                                        
 34 Sweeney, Kate             12 LONG                           1:53.81  
                  54.85     1:53.81 (58.96)                                        
 
Event 7  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          14 CLM                            1:12.01  
                  34.46     1:12.01 (37.55)                                        
  2 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:15.45  
                  36.20     1:15.45 (39.25)                                        
  3 Fadden, Ambre             15 CBAR                           1:22.33  
                  39.07     1:22.33 (43.26)                                        
  4 Kelly, Sarah              15 COM                            1:25.45  
                  41.17     1:25.45 (44.28)                                        
  5 O'Neill, Ciara            15 LASER                          1:25.78  
                  41.46     1:25.78 (44.32)                                        
  6 Cunnane, Aine             15 CLM                            1:26.19  
                  41.43     1:26.19 (44.76)                                        
  7 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           1:28.79  
                  41.18     1:28.79 (47.61)                                        
  8 Scully, Andraya           14 GAL                            1:32.15  
                  44.15     1:32.15 (48.00)                                        
  9 Joyce, Laura              14 CLM                            1:32.29  
                  43.80     1:32.29 (48.49)                                        
 10 Shaw, Roisin              15 SLIGO                          1:36.25  
                  45.24     1:36.25 (51.01)                                        
 11 Savage, Lilu              14 LASER                          1:37.40  
                  46.50     1:37.40 (50.90)                                        
 12 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          1:37.75  
                  45.77     1:37.75 (51.98)                                        
 13 Skelly, Aideen            14 LONG                           1:38.86  
                  47.00     1:38.86 (51.86)                                        
 14 McDonough, Méabh          14 SHARK                          1:39.01  
                  48.22     1:39.01 (50.79)                                        
 
Event 7  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Louise            16 CBAR                           1:24.45  
                  39.94     1:24.45 (44.51)                                        
  2 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          1:25.86  
                  39.79     1:25.86 (46.07)                                        
  3 Mooney, Orla              16 ATH                            1:38.48  
                  46.12     1:38.48 (52.36)                                        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            1:09.29  
                  33.15     1:09.29 (36.14)                                        
  2 Brennan, Jack             11 ATH                            1:09.63  
                  33.23     1:09.63 (36.40)                                        
  3 Kearney, Cathal           11 NY&MN-US                       1:11.65  
                  34.28     1:11.65 (37.37)                                        
  4 Regan, Ciaran             11 COM                            1:13.00  
                  34.89     1:13.00 (38.11)                                        
  5 O Rourke, Oisin           11 Tuam Swim Team                 1:13.41  
                  35.04     1:13.41 (38.37)                                        
  6 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:13.95  
                  35.60     1:13.95 (38.35)                                        
  7 Rather, Zak               11 GAL                            1:15.45  
                  36.82     1:15.45 (38.63)                                        
  8 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                           1:15.99  
                  36.22     1:15.99 (39.77)                                        
  9 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:16.56  
                  37.12     1:16.56 (39.44)                                        
 10 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:18.00  
                  38.51     1:18.00 (39.49)                                        
 11 Fortune, Joshua           11 B DOL                          1:19.32  
                  37.86     1:19.32 (41.46)                                        
 12 Cooke, Oisín              11 Tuam Swim Team                 1:20.45  
                  38.59     1:20.45 (41.86)                                        
 13 Melody, Rory              11 GAL                            1:20.59  
                  38.25     1:20.59 (42.34)                                        
 14 Joyce, Cathal             10 CLM                            1:20.74  
                  37.55     1:20.74 (43.19)                                        
 15 Waters, Fionn             10 Tuam Swim Team                 1:20.79  
                  39.10     1:20.79 (41.69)                                        
 16 Keaney, Sean              11 SLIGO                          1:22.25  
                  39.07     1:22.25 (43.18)                                        
 17 Jordan, Cillian           10 GAL                            1:22.65  
                  38.09     1:22.65 (44.56)                                        
 18 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:22.81  
                  39.54     1:22.81 (43.27)                                        
 19 Doorly, David             10 GAL                            1:23.24  
                  41.42     1:23.24 (41.82)                                        
 20 Davidson, Robert          11 LASER                          1:23.39  
                  38.89     1:23.39 (44.50)                                        
 21 Friel, Ethan              10 ATH                            1:23.93  
                  40.19     1:23.93 (43.74)                                        
 22 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            1:24.54  
                  40.01     1:24.54 (44.53)                                        
 23 Romanov, Valadmir         10 ATH                            1:26.49  
                  41.14     1:26.49 (45.35)                                        
 24 Quinn, Daniel             11 ATH                            1:28.62  
                  42.27     1:28.62 (46.35)                                        
 25 Lynam, Cillian             9 ATH                            1:31.48  
                  20.38   1:31.48 (1:11.10)                                        
 26 Coogan, Alfie              9 ATH                            1:31.72  
                  43.64     1:31.72 (48.08)                                        
 27 MC Guinness, Dara          9 ATH                            1:32.95  
                  42.99     1:32.95 (49.96)                                        
 28 Claffey, Donagh            9 ATH                            1:36.03  
                  46.94     1:36.03 (49.09)                                        
 29 Semikin, Nikita            9 ATH                            1:38.75  
                  47.90     1:38.75 (50.85)                                        
 30 Naughton, Liam            10 ATH                            1:39.61  
                  47.15     1:39.61 (52.46)                                        
 31 Smith, Cian                8 ATH                            1:39.72  
                  47.70     1:39.72 (52.02)                                        
 32 Kennedy, Charlie          10 ATH                            1:40.18  
                  49.21     1:40.18 (50.97)                                        
 33 Harrington, Shane          9 ATH                            1:40.59  
                  49.40     1:40.59 (51.19)                                        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                              58.07  
                  28.59       58.07 (29.48)                                        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                   58.84  
                  27.97       58.84 (30.87)                                        
  3 Frank, Adam               13 B DOL                          1:00.02  
                  29.58     1:00.02 (30.44)                                        
  4 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        1:03.39  
                  31.00     1:03.39 (32.39)                                        
  5 Melvin, Conor             12 SLIGO                          1:07.37  
                  32.64     1:07.37 (34.73)                                        
  6 Melly, Conor              13 CBAR                           1:07.91  
                  33.34     1:07.91 (34.57)                                        
  7 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:08.19  
                  33.54     1:08.19 (34.65)                                        
  8 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:08.43  
                  33.44     1:08.43 (34.99)                                        
  9 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:09.15  
                  34.17     1:09.15 (34.98)                                        
 10 Connolly, Sam             12 COM                            1:09.89  
                  34.10     1:09.89 (35.79)                                        
 11 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            1:10.37  
                  33.36     1:10.37 (37.01)                                        
 12 Scully, Bryan             12 ATH                            1:10.42  
                  34.15     1:10.42 (36.27)                                        
 13 O'Connor, Sean            12 CBAR                           1:10.85  
                  33.36     1:10.85 (37.49)                                        
 14 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 1:11.79  
                  33.33     1:11.79 (38.46)                                        
 15 Blacoe, Cillian           12 GAL                            1:11.84  
                  35.18     1:11.84 (36.66)                                        
 16 Higgins, Adam             12 SLIGO                          1:12.44  
                  35.03     1:12.44 (37.41)                                        
 17 MC Namara, David          13 ATH                            1:12.66  
                  35.76     1:12.66 (36.90)                                        
 18 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:13.07  
                  35.68     1:13.07 (37.39)                                        
 19 Romanov, Peter            13 ATH                            1:13.33  
                  35.45     1:13.33 (37.88)                                        
 20 Barrett, Brian            12 B DOL                          1:13.94  
                  35.50     1:13.94 (38.44)                                        
 21 Mc Cann, Michael          12 LONG                           1:14.35  
                  34.55     1:14.35 (39.80)                                        
 22 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:14.75  
                  36.74     1:14.75 (38.01)                                        
 23 Morris, Jake              13 CLM                            1:15.54  
                  36.10     1:15.54 (39.44)                                        
 24 Holmes, Dualtagh          12 SLIGO                          1:15.82  
                  36.46     1:15.82 (39.36)                                        
 25 Kelly, Robert             12 ATH                            1:15.83  
                  37.13     1:15.83 (38.70)                                        
 26 Kenny, Ronan              12 LONG                           1:18.11  
                  37.44     1:18.11 (40.67)                                        
 27 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:20.30  
                  38.23     1:20.30 (42.07)                                        
 28 English, James            13 CBAR                           1:20.72  
                  40.08     1:20.72 (40.64)                                        
 29 O'Driscoll, Conor         12 ATH                            1:21.18  
                  39.51     1:21.18 (41.67)                                        
 30 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:22.97  
                  39.41     1:22.97 (43.56)                                        
 31 MC Dermott, Padraig       12 ATH                            1:24.80  
                  40.36     1:24.80 (44.44)                                        
 
Event 8  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Michael            15 ATH                              58.14  
                  28.38       58.14 (29.76)                                        
  2 Lennon, Fiachra           14 ATH                              58.61  
                  28.59       58.61 (30.02)                                        
  2 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                   58.61  
                  28.50       58.61 (30.11)                                        
  4 Snowdon, Conor            15 GAL                            1:01.71  
                  29.94     1:01.71 (31.77)                                        
  5 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:02.79  
                  30.75     1:02.79 (32.04)                                        
  6 Collins, Donal            15 Bluefin                        1:02.85  
                  31.01     1:02.85 (31.84)                                        
  7 Kelly, Bill               14 ATH                            1:02.89  
                  30.35     1:02.89 (32.54)                                        
  8 Scully, Daniel            15 GAL                            1:03.62  
                  31.35     1:03.62 (32.27)                                        
  9 Dunne, Shane              14 B DOL                          1:03.66  
                  29.89     1:03.66 (33.77)                                        
 10 Dervan, Mark              14 CBAR                           1:04.07  
                  31.06     1:04.07 (33.01)                                        
 11 Tannion, Joseph           14 SHARK                          1:05.47  
                  31.06     1:05.47 (34.41)                                        
 12 Waldron, Fintan           15 CLM                            1:05.59  
                  31.90     1:05.59 (33.69)                                        
 13 Canavan, Sean             14 BALL                           1:06.15  
                  31.91     1:06.15 (34.24)                                        
 14 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           1:06.36  
                  30.85     1:06.36 (35.51)                                        
 15 Vahey, Ben                14 SHARK                          1:06.98  
                  33.33     1:06.98 (33.65)                                        
 16 Cugalj, Filip             14 SHARK                          1:08.19  
                  32.73     1:08.19 (35.46)                                        
 17 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          1:08.25  
                  32.94     1:08.25 (35.31)                                        
 18 Williams, David           15 SHARK                          1:09.64  
                  33.90     1:09.64 (35.74)                                        
 19 Gibbons, Shane            14 ATH                            1:10.07  
                  33.81     1:10.07 (36.26)                                        
 20 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           1:11.72  
                  34.47     1:11.72 (37.25)                                        
 21 Roe, Dylan                14 SHARK                          1:12.65  
                  35.41     1:12.65 (37.24)                                        
 22 Mc Williams, Pádraig      14 SHARK                          1:16.14  
                  36.01     1:16.14 (40.13)                                        
 
Event 8  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          18 ATH                              54.24  
                  26.25       54.24 (27.99)                                        
  2 Lannon, Kevin             16 COM                              59.34  
                  28.74       59.34 (30.60)                                        
  3 Joyce, Darragh            17 ATH                              59.59  
                  28.62       59.59 (30.97)                                        
  4 Warby, Cian               16 ATH                            1:00.04  
                  28.45     1:00.04 (31.59)                                        
  5 Melly, Cillian            16 CBAR                           1:00.14  
                  29.22     1:00.14 (30.92)                                        
  6 Fitzsimons, David         16 ATH                            1:01.24  
                  29.23     1:01.24 (32.01)                                        
  7 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:02.37  
                  30.12     1:02.37 (32.25)                                        
  8 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:02.66  
                  30.61     1:02.66 (32.05)                                        
  9 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:02.95  
                  29.62     1:02.95 (33.33)                                        
 10 Lynch, David              16 SLIGO                          1:03.41  
                  30.93     1:03.41 (32.48)                                        
 11 Martin, Declan            16 SLIGO                          1:03.44  
                  30.61     1:03.44 (32.83)                                        
 12 Austin, Massimo           16 C FIN                          1:10.47  
                  33.51     1:10.47 (36.96)                                        
 
Event 9  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Lilla              11 B DOL                          1:11.34  
                  34.56     1:11.34 (36.78)                                        
  2 Moran, Sophie             11 GAL                            1:11.71  
                  35.01     1:11.71 (36.70)                                        
  3 Leahy, Aoife              10 Bluefin                        1:13.53  
                  35.26     1:13.53 (38.27)                                        
  4 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          1:13.62  
                  35.95     1:13.62 (37.67)                                        
  5 Grady, Hannah             11 CBAR                           1:13.91  
                  35.98     1:13.91 (37.93)                                        
  6 Kelly, Juliana            11 NY&MN-US                       1:14.05  
                  35.43     1:14.05 (38.62)                                        
  7 Fadden, Heather           11 CBAR                           1:14.72  
                  35.23     1:14.72 (39.49)                                        
  8 Mulhall, Keela            11 GAL                            1:14.78  
                  36.46     1:14.78 (38.32)                                        
  9 Kennelly, Emma            10 GAL                            1:15.19  
                  36.08     1:15.19 (39.11)                                        
 10 Lowe, Rebecca             10 ATH                            1:15.25  
                  36.21     1:15.25 (39.04)                                        
 11 Ennis, Kelly              11 ATH                            1:16.64  
                  37.43     1:16.64 (39.21)                                        
 12 Blacoe, Allanah           10 GAL                            1:16.70  
                  37.31     1:16.70 (39.39)                                        
 13 Joyce, Grace              10 SHARK                          1:18.50  
                  37.51     1:18.50 (40.99)                                        
 14 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          1:18.58  
                  38.52     1:18.58 (40.06)                                        
 15 Johnson, Laura            11 ATH                            1:18.63  
                  37.79     1:18.63 (40.84)                                        
 16 Conway, Fiona             10 CBAR                           1:18.94  
                  37.32     1:18.94 (41.62)                                        
 16 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          1:18.94  
                  38.41     1:18.94 (40.53)                                        
 16 Wong, Tara                11 BALL                           1:18.94  
                  38.91     1:18.94 (40.03)                                        
 19 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:19.14  
                  37.68     1:19.14 (41.46)                                        
 20 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          1:19.53  
                  38.26     1:19.53 (41.27)                                        
 21 Gibbs, Isabelle           10 GAL                            1:19.95  
                  40.18     1:19.95 (39.77)                                        
 22 Friel, Lauren             10 ATH                            1:23.31  
                  39.34     1:23.31 (43.97)                                        
 23 Nugent, Ellen             11 BALL                           1:23.45  
                  39.61     1:23.45 (43.84)                                        
 24 Lynch, Helen               9 ATH                            1:24.57  
                  40.24     1:24.57 (44.33)                                        
 25 Flaherty, Ellen            9 ATH                            1:24.89  
                  40.34     1:24.89 (44.55)                                        
 26 Donnelly, Rebecca         11 BALL                           1:26.12  
                  41.90     1:26.12 (44.22)                                        
 27 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:26.33  
                  41.78     1:26.33 (44.55)                                        
 28 Brennan, Judy             10 ATH                            1:26.47  
                  41.71     1:26.47 (44.76)                                        
 29 MC Dermott, Aoife         10 ATH                            1:27.45  
                  42.25     1:27.45 (45.20)                                        
 30 Kearney, Aoife             9 NY&MN-US                       1:27.88  
                  42.84     1:27.88 (45.04)                                        
 31 Ashton, Iona              10 LASER                          1:28.08  
                  42.54     1:28.08 (45.54)                                        
 32 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:29.63  
                  42.07     1:29.63 (47.56)                                        
 33 Daly, Edel                 9 ATH                            1:31.43  
                  42.59     1:31.43 (48.84)                                        
 34 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:31.75  
                1:31.75         1:31.75 ( )                                        
 35 Rooney, Zara              10 ATH                            1:32.54  
                  45.03     1:32.54 (47.51)                                        
 36 Rielly, Edel              10 ATH                            1:33.74  
                  45.12     1:33.74 (48.62)                                        
 37 Lowe, Erika                8 ATH                            1:38.31  
                  45.59     1:38.31 (52.72)                                        
 38 Ward, Aileen               9 ATH                            1:39.17  
                  47.62     1:39.17 (51.55)                                        
 39 Collier, Clodagh           9 ATH                            1:48.11  
                  51.43     1:48.11 (56.68)                                        
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                12 CBAR                           1:05.58  
                  31.51     1:05.58 (34.07)                                        
  2 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           1:05.96  
                  32.17     1:05.96 (33.79)                                        
  3 Egan, Stacey              13 ATH                            1:06.24  
                  32.45     1:06.24 (33.79)                                        
  4 Kelly, Lauren             13 SHARK                          1:06.75  
                  32.13     1:06.75 (34.62)                                        
  5 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            1:06.82  
                  31.64     1:06.82 (35.18)                                        
  6 Carroll, Rebecca          13 COM                            1:06.96  
                  31.99     1:06.96 (34.97)                                        
  7 Burke, Eve                13 CLM                            1:07.13  
                  31.95     1:07.13 (35.18)                                        
  8 Crosby, Emer              13 LASER                          1:07.64  
                  32.67     1:07.64 (34.97)                                        
  8 Murphy, Rachel            13 BALL                           1:07.64  
                  32.85     1:07.64 (34.79)                                        
 10 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          1:08.40  
                  31.88     1:08.40 (36.52)                                        
 11 Farrell, Michelle         13 COM                            1:08.75  
                  33.41     1:08.75 (35.34)                                        
 12 Mc Hale, Siofra           13 CBAR                           1:09.20  
                  33.55     1:09.20 (35.65)                                        
 13 O'Brien, Paola            13 SHARK                          1:09.47  
                  33.12     1:09.47 (36.35)                                        
 14 Friel, Alanna             13 ATH                            1:09.72  
                  34.06     1:09.72 (35.66)                                        
 15 Dolan, Tara               13 COM                            1:10.08  
                  33.17     1:10.08 (36.91)                                        
 16 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           1:10.13  
                  33.53     1:10.13 (36.60)                                        
 17 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:10.24  
                  34.05     1:10.24 (36.19)                                        
 18 Togher, Una               13 CBAR                           1:10.37  
                  34.44     1:10.37 (35.93)                                        
 19 Reilly, Lauren            13 ATH                            1:11.02  
                  34.57     1:11.02 (36.45)                                        
 20 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           1:11.10  
                  34.70     1:11.10 (36.40)                                        
 21 Finn, Roisin              12 GAL                            1:11.28  
                  34.76     1:11.28 (36.52)                                        
 22 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          1:11.36  
                  34.67     1:11.36 (36.69)                                        
 23 Shortall, Alice           13 WPORT                          1:11.92  
                  34.54     1:11.92 (37.38)                                        
 24 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            1:12.01  
                  35.53     1:12.01 (36.48)                                        
 25 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          1:12.12  
                  35.07     1:12.12 (37.05)                                        
 26 Ward, Emily               13 B DOL                          1:12.26  
                  35.07     1:12.26 (37.19)                                        
 27 Dunne, Jessica            13 LASER                          1:12.64  
                  34.72     1:12.64 (37.92)                                        
 28 Sweeney, Amy              13 SHARK                          1:12.68  
                  34.19     1:12.68 (38.49)                                        
 29 Elliott, Grace            13 SLIGO                          1:12.70  
                  34.18     1:12.70 (38.52)                                        
 30 Lennon, Amy               13 Bluefin                        1:12.72  
                  35.25     1:12.72 (37.47)                                        
 31 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:13.22  
                  34.83     1:13.22 (38.39)                                        
 32 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            1:13.46  
                  34.10     1:13.46 (39.36)                                        
 33 Lally, Erin               12 CLM                            1:13.50  
                  35.36     1:13.50 (38.14)                                        
 34 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:13.51  
                  35.87     1:13.51 (37.64)                                        
 35 Campbell, Roisin          13 COM                            1:13.75  
                  35.46     1:13.75 (38.29)                                        
 36 Doherty, Megan            13 CLM                            1:14.14  
                  35.03     1:14.14 (39.11)                                        
 37 Johnson, Rachel           12 ATH                            1:14.83  
                  36.19     1:14.83 (38.64)                                        
 38 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:14.86  
                  36.47     1:14.86 (38.39)                                        
 39 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:15.68  
                  36.56     1:15.68 (39.12)                                        
 40 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team                 1:15.80  
                  36.42     1:15.80 (39.38)                                        
 41 Curran, Raechel           13 SHARK                          1:15.92  
                  37.13     1:15.92 (38.79)                                        
 42 Mahdi, Nell               12 GAL                            1:16.03  
                  37.18     1:16.03 (38.85)                                        
 43 Murphy, Ruby              12 GAL                            1:16.52  
                  37.47     1:16.52 (39.05)                                        
 44 McGlinchey, Jane          12 SLIGO                          1:17.30  
                  37.03     1:17.30 (40.27)                                        
 45 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          1:17.57  
                  37.22     1:17.57 (40.35)                                        
 46 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:17.69  
                  37.18     1:17.69 (40.51)                                        
 47 Donnelly, Sarah           12 BALL                           1:18.20  
                  37.68     1:18.20 (40.52)                                        
 48 Kelly, Terri              12 SLIGO                          1:18.60  
                  38.03     1:18.60 (40.57)                                        
 49 O'Flynn, Caoimhe          13 WPORT                          1:19.22  
                  37.46     1:19.22 (41.76)                                        
 50 Warby, Kim                12 ATH                            1:20.21  
                  38.73     1:20.21 (41.48)                                        
 51 MC Gloin, Chloe           12 ATH                            1:20.56  
                  39.39     1:20.56 (41.17)                                        
 52 Murphy, Rose              12 CLM                            1:21.01  
                  38.17     1:21.01 (42.84)                                        
 53 Murray, Ciara             12 LASER                          1:21.19  
                  39.01     1:21.19 (42.18)                                        
 54 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 1:22.32  
                  39.43     1:22.32 (42.89)                                        
 55 Healy, Grace              12 Tuam Swim Team                 1:22.62  
                  41.12     1:22.62 (41.50)                                        
 56 Patten, Alex              12 B DOL                          1:23.12  
                  39.89     1:23.12 (43.23)                                        
 57 Feeney, Sarah             12 Tuam Swim Team                 1:23.15  
                  39.53     1:23.15 (43.62)                                        
 58 Sweeney, Kate             12 LONG                           1:24.02  
                  41.18     1:24.02 (42.84)                                        
 59 Mc Namara, Hazel          12 LASER                          1:24.92  
                  40.52     1:24.92 (44.40)                                        
 
Event 9  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 COM                            1:00.01  
                  29.40     1:00.01 (30.61)                                        
  2 Kilgallon, Niamh          14 CLM                            1:02.95  
                  30.54     1:02.95 (32.41)                                        
  3 Fahy, Laura               14 CBAR                           1:04.49  
                  30.75     1:04.49 (33.74)                                        
  4 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:04.95  
                  31.57     1:04.95 (33.38)                                        
  5 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:05.34  
                  31.28     1:05.34 (34.06)                                        
  6 Harrington, Lisa          14 ATH                            1:05.71  
                  32.10     1:05.71 (33.61)                                        
  7 O'Neill, Ciara            15 LASER                          1:06.03  
                  32.51     1:06.03 (33.52)                                        
  8 Grady, Aisling            15 CBAR                           1:06.65  
                  32.36     1:06.65 (34.29)                                        
  9 Cunnane, Aine             15 CLM                            1:07.01  
                  32.42     1:07.01 (34.59)                                        
 10 Kenny, Laura              14 LONG                           1:07.02  
                  33.29     1:07.02 (33.73)                                        
 11 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           1:07.65  
                  33.14     1:07.65 (34.51)                                        
 12 Murphy, Elizabeth         14 CLM                            1:07.71  
                  32.71     1:07.71 (35.00)                                        
 13 Fadden, Ambre             15 CBAR                           1:08.23  
                  33.11     1:08.23 (35.12)                                        
 14 Keaney, Aoife             15 SLIGO                          1:08.46  
                  33.16     1:08.46 (35.30)                                        
 15 Reidy, Sinead             15 ATH                            1:09.21  
                  33.39     1:09.21 (35.82)                                        
 16 Joyce, Laura              14 CLM                            1:09.32  
                  33.38     1:09.32 (35.94)                                        
 17 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           1:09.63  
                  33.56     1:09.63 (36.07)                                        
 18 Clancy, Marie             14 SHARK                          1:09.89  
                  33.72     1:09.89 (36.17)                                        
 19 O'Sullivan, Molly         14 SHARK                          1:10.36  
                  33.99     1:10.36 (36.37)                                        
 20 Scully, Andraya           14 GAL                            1:11.18  
                  34.69     1:11.18 (36.49)                                        
 21 Burns, Ella               14 WPORT                          1:12.04  
                  34.89     1:12.04 (37.15)                                        
 22 Dempsey, Aisling          14 LASER                          1:12.64  
                  35.52     1:12.64 (37.12)                                        
 23 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          1:13.10  
                  35.10     1:13.10 (38.00)                                        
 24 Crossan, Mary             15 C FIN                          1:13.12  
                  35.50     1:13.12 (37.62)                                        
 25 Skelly, Aideen            14 LONG                           1:13.14  
                  36.10     1:13.14 (37.04)                                        
 26 Shaw, Roisin              15 SLIGO                          1:13.31  
                  35.69     1:13.31 (37.62)                                        
 27 Kelly, Aoife              15 ATH                            1:15.00  
                  35.91     1:15.00 (39.09)                                        
 28 Coen, Meaghan             15 CBAR                           1:15.39  
                  35.99     1:15.39 (39.40)                                        
 29 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          1:15.50  
                  36.01     1:15.50 (39.49)                                        
 30 Savage, Lilu              14 LASER                          1:24.23  
                  39.64     1:24.23 (44.59)                                        
 
Event 9  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz Daminguez, Matra     17 ATH                            1:00.62  
                  29.79     1:00.62 (30.83)                                        
  2 Higgins, Megan            22 CLM                            1:00.84  
                  29.83     1:00.84 (31.01)                                        
  3 Hurst, Maedbh             16 ATH                            1:02.69  
                  30.43     1:02.69 (32.26)                                        
  4 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        1:02.70  
                  30.23     1:02.70 (32.47)                                        
  5 Breslin, Ciara            16 CLM                            1:03.38  
                  30.57     1:03.38 (32.81)                                        
  6 Sheridan, Olwyn           16 ATH                            1:04.20  
                  31.29     1:04.20 (32.91)                                        
  7 Shorten, Fiona            17 SHARK                          1:05.62  
                  31.77     1:05.62 (33.85)                                        
  8 Ryan, Emma                17 C FIN                          1:07.56  
                  32.68     1:07.56 (34.88)                                        
  9 Mooney, Orla              16 ATH                            1:09.58  
                  33.90     1:09.58 (35.68)                                        
 10 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          1:10.94  
                  34.03     1:10.94 (36.91)                                        
 
Event 10  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            6:00.93  
                  37.60     1:24.56 (46.96)     2:09.90 (45.34)     2:53.61 (43.71)
        3:47.24 (53.63)     4:41.62 (54.38)     5:22.11 (40.49)     6:00.93 (38.82)
  2 Rather, Zak               11 GAL                            6:22.07  
                  41.99     1:31.07 (49.08)     2:19.07 (48.00)     3:06.01 (46.94)
        4:00.84 (54.83)     4:56.23 (55.39)     5:40.58 (44.35)     6:22.07 (41.49)
  3 Ryan, Seadhna             10 LONG                           6:29.38  
                  43.92     1:35.97 (52.05)     2:25.86 (49.89)     3:15.48 (49.62)
        4:11.38 (55.90)     5:07.40 (56.02)     5:48.36 (40.96)     6:29.38 (41.02)
 
Event 10  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            4:59.53  
                  33.06     1:10.09 (37.03)     1:46.32 (36.23)     2:22.13 (35.81)
        3:08.37 (46.24)     3:54.76 (46.39)     4:28.21 (33.45)     4:59.53 (31.32)
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 5:04.20  
                  32.83     1:10.13 (37.30)     1:46.56 (36.43)     2:22.86 (36.30)
        3:09.12 (46.26)     3:55.44 (46.32)     4:29.71 (34.27)     5:04.20 (34.49)
  3 Melly, Conor              13 CBAR                           5:49.61  
                  38.69     1:25.24 (46.55)     2:10.69 (45.45)     2:54.03 (43.34)
        3:44.56 (50.53)     4:34.42 (49.86)     5:13.17 (38.75)     5:49.61 (36.44)
  4 Keogh, Timothy            12 GAL                            5:50.39  
                  39.50     1:24.56 (45.06)     2:10.27 (45.71)     2:54.79 (44.52)
        3:44.13 (49.34)     4:33.92 (49.79)     5:13.69 (39.77)     5:50.39 (36.70)
  5 Doorly, Joseph            12 GAL                            5:55.71  
                  39.24     1:24.94 (45.70)     2:10.77 (45.83)     2:54.39 (43.62)
        3:47.32 (52.93)     4:39.77 (52.45)     5:17.53 (37.76)     5:55.71 (38.18)
  6 Melvin, Conor             12 SLIGO                          6:02.49  
                  42.27     1:32.61 (50.34)     2:15.70 (43.09)     3:00.26 (44.56)
        3:53.85 (53.59)     4:47.71 (53.86)     5:26.03 (38.32)     6:02.49 (36.46)
  7 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          6:02.54  
                  43.89     1:35.29 (51.40)     2:19.17 (43.88)     3:01.82 (42.65)
        3:52.89 (51.07)     4:44.17 (51.28)     5:24.87 (40.70)     6:02.54 (37.67)
  8 Duffy, Fionn              12 GAL                            6:08.38  
                  38.97     1:25.55 (46.58)     2:12.45 (46.90)     2:57.43 (44.98)
        3:51.57 (54.14)     4:46.06 (54.49)     5:29.59 (43.53)     6:08.38 (38.79)
  9 Blacoe, Cillian           12 GAL                            6:17.58  
                  43.79     1:37.51 (53.72)     2:22.93 (45.42)     3:07.00 (44.07)
        4:04.66 (57.66)     5:00.48 (55.82)     5:40.09 (39.61)     6:17.58 (37.49)
 10 Higgins, Adam             12 SLIGO                          6:25.32  
                  43.98     1:36.89 (52.91)     2:24.17 (47.28)     3:10.57 (46.40)
        4:06.31 (55.74)     5:00.98 (54.67)     5:45.46 (44.48)     6:25.32 (39.86)
 
Event 10  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Michael            15 ATH                            4:58.32  
                  32.14     1:07.79 (35.65)     1:46.47 (38.68)     2:25.57 (39.10)
        3:08.47 (42.90)     3:50.75 (42.28)     4:25.10 (34.35)     4:58.32 (33.22)
  2 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          5:20.04  
                  33.45     1:13.68 (40.23)     1:54.70 (41.02)     2:34.37 (39.67)
        3:18.58 (44.21)     4:04.51 (45.93)     4:43.41 (38.90)     5:20.04 (36.63)
  3 Scully, Daniel            15 GAL                            5:22.36  
                  34.71     1:14.02 (39.31)     1:55.06 (41.04)     2:34.52 (39.46)
        3:23.37 (48.85)     4:12.96 (49.59)     4:48.89 (35.93)     5:22.36 (33.47)
  4 Dervan, Mark              14 CBAR                           5:22.84  
                  36.24     1:20.34 (44.10)     2:02.56 (42.22)     2:42.59 (40.03)
        3:26.10 (43.51)     4:11.18 (45.08)     4:47.28 (36.10)     5:22.84 (35.56)
  5 O'Connor, Thomas          15 GAL                            5:23.58  
                  36.62     1:19.54 (42.92)     2:02.48 (42.94)     2:44.14 (41.66)
        3:29.06 (44.92)     4:15.28 (46.22)     4:50.15 (34.87)     5:23.58 (33.43)
  6 Ashton, Callum            14 LASER                          5:39.42  
                  35.63     1:17.28 (41.65)     2:00.01 (42.73)     2:42.69 (42.68)
        3:31.68 (48.99)     4:22.66 (50.98)     5:01.78 (39.12)     5:39.42 (37.64)
  7 Snowdon, Conor            15 GAL                            5:40.33  
                  32.75     1:11.24 (38.49)     1:51.75 (40.51)     2:31.66 (39.91)
        3:23.66 (52.00)     4:19.92 (56.26)     5:00.41 (40.49)     5:40.33 (39.92)
  8 Tannion, Joseph           14 SHARK                          5:47.96  
                  37.28     1:19.47 (42.19)     2:05.34 (45.87)     2:51.06 (45.72)
        3:39.96 (48.90)     4:29.97 (50.01)     5:09.58 (39.61)     5:47.96 (38.38)
  9 Vahey, Ben                14 SHARK                          5:51.76  
                  37.61     1:21.82 (44.21)     2:08.71 (46.89)     2:54.75 (46.04)
        3:46.55 (51.80)     4:38.10 (51.55)     5:16.64 (38.54)     5:51.76 (35.12)
 
Event 10  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          5:34.34  
                  35.19     1:18.47 (43.28)     2:02.19 (43.72)     2:45.26 (43.07)
        3:33.53 (48.27)     4:21.28 (47.75)     5:00.39 (39.11)     5:34.34 (33.95)
  2 Martin, Declan            16 SLIGO                          5:34.98  
                  34.02     1:15.03 (41.01)     1:58.51 (43.48)     2:42.00 (43.49)
        3:30.42 (48.42)     4:18.94 (48.52)     4:58.10 (39.16)     5:34.98 (36.88)