ATHLONE GALA MARCH 2014

Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           6:00.03  
                  35.85     1:19.38 (43.53)     2:06.64 (47.26)     2:51.84 (45.20)
        3:45.71 (53.87)     4:40.57 (54.86)     5:21.49 (40.92)     6:00.03 (38.54)
  2 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          6:22.77  
                  47.26     1:42.31 (55.05)     2:30.35 (48.04)     3:17.96 (47.61)
        4:09.04 (51.08)     5:03.63 (54.59)     5:44.83 (41.20)     6:22.77 (37.94)
  3 Doorly, David             11 GAL                            6:26.65  
                  42.89     1:31.71 (48.82)     2:21.10 (49.39)     3:10.23 (49.13)
        4:07.23 (57.00)     5:05.47 (58.24)     5:46.96 (41.49)     6:26.65 (39.69)
  4 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            6:26.98  
                  43.96     1:33.64 (49.68)     2:21.59 (47.95)     3:08.01 (46.42)
        4:06.10 (58.09)     5:05.71 (59.61)     5:46.67 (40.96)     6:26.98 (40.31)
  5 Ryan, Duileach            10 LONG                           6:30.10  
                  43.40     1:34.39 (50.99)     2:23.48 (49.09)     3:10.11 (46.63)
        4:09.58 (59.47)     5:07.33 (57.75)     5:49.58 (42.25)     6:30.10 (40.52)
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          5:30.14  
                  36.91     1:20.76 (43.85)     2:02.69 (41.93)     2:43.95 (41.26)
        3:30.15 (46.20)     4:17.67 (47.52)     4:56.38 (38.71)     5:30.14 (33.76)
  2 Duffy, Fionn              13 GAL                            5:34.29  
                  35.83   2:02.89 (1:27.06)     2:44.64 (41.75)     3:34.10 (49.46)
        4:21.83 (47.73)     4:59.83 (38.00)     5:34.29 (34.46)         5:34.29 ( )
  3 Kolcow, Max               12 GAL                            5:35.19  
                  33.99     1:15.94 (41.95)     1:59.61 (43.67)     2:41.46 (41.85)
        3:31.04 (49.58)     4:21.88 (50.84)     4:57.83 (35.95)     5:35.19 (37.36)
  4 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          5:35.78  
                  37.36     1:19.42 (42.06)     2:00.70 (41.28)     2:42.24 (41.54)
        3:30.44 (48.20)     4:19.30 (48.86)     4:58.67 (39.37)     5:35.78 (37.11)
  5 Melody, Rory              12 GAL                            6:22.94  
                  43.99     1:37.05 (53.06)     2:22.45 (45.40)     3:07.15 (44.70)
        4:04.12 (56.97)     5:01.95 (57.83)     5:44.59 (42.64)     6:22.94 (38.35)
  6 Kilkenny, Liam            13 GAL                            6:38.02  
                  42.99   3:21.40 (2:38.41)     4:12.89 (51.49)     5:07.98 (55.09)
        5:54.44 (46.46)     6:38.02 (43.58)         6:38.02 ( )                    
  7 Scully, Tom               12 GAL                            6:40.94  
                  46.48     1:41.75 (55.27)     2:27.87 (46.12)     3:12.79 (44.92)
      4:13.53 (1:00.74)   5:14.86 (1:01.33)     5:59.29 (44.43)     6:40.94 (41.65)
  8 Keaney, Sean              12 SLIGO                          6:57.32  
                  46.38     1:45.48 (59.10)   5:27.01 (3:41.53)                    
                                                    6:13.63 ( )     6:57.32 (43.69)
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            5:00.68  
                  30.79   2:20.54 (1:49.75)     3:07.34 (46.80)     3:54.30 (46.96)
        4:28.57 (34.27)     5:00.68 (32.11)         5:00.68 ( )                    
  2 Dervan, Mark              14 CBAR                           5:10.06  
                  34.64     1:16.55 (41.91)     1:57.00 (40.45)     2:36.37 (39.37)
        3:18.17 (41.80)     4:00.78 (42.61)     4:36.42 (35.64)     5:10.06 (33.64)
  3 Tannian, Joseph           15 LASER                          5:30.63  
                  33.35     1:13.14 (39.79)     1:56.14 (43.00)     2:38.68 (42.54)
        3:26.55 (47.87)     4:14.82 (48.27)     4:53.70 (38.88)     5:30.63 (36.93)
  4 MC Dermott, Ciaran        15 ATH                            6:06.27  
                  38.30     1:25.08 (46.78)     2:12.95 (47.87)   4:48.48 (2:35.53)
        5:28.66 (40.18)     6:06.27 (37.61)         6:06.27 ( )                    
  5 Rushe, Shane              15 ATH                            6:08.41  
                  36.84     1:23.87 (47.03)     2:13.07 (49.20)                    
            3:53.32 ( )     4:45.10 (51.78)     5:28.13 (43.03)     6:08.41 (40.28)
  6 Walsh, Ben                14 Wport                          6:15.87  
                  40.44     1:29.48 (49.04)     2:19.83 (50.35)   4:56.98 (2:37.15)
        5:36.82 (39.84)                             6:15.87 ( )         6:15.87 ( )
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           16 SLIGO                          4:40.57  
                  29.82   2:14.62 (1:44.80)     2:54.61 (39.99)     3:35.50 (40.89)
        4:08.78 (33.28)     4:40.57 (31.79)         4:40.57 ( )                    
  2 Livingstone, Patrick      16 CBAR                           4:58.22  
                  32.20   2:28.44 (1:56.24)     3:09.40 (40.96)     3:50.40 (41.00)
        4:24.85 (34.45)     4:58.22 (33.37)         4:58.22 ( )                    
  3 Collins, Donal            16 Bluefin SC                     5:18.45  
                  31.58     1:08.84 (37.26)     1:49.62 (40.78)     2:30.11 (40.49)
        3:18.08 (47.97)     4:06.07 (47.99)     4:42.29 (36.22)     5:18.45 (36.16)
  4 Williams, David           16 SHARK                          5:33.17  
                  33.48     1:12.45 (38.97)     1:57.13 (44.68)   4:58.17 (3:01.04)
        5:33.17 (35.00)         5:33.17 ( )                                        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:15.04  
                  33.54     1:15.04 (41.50)                                        
  2 Kennelly, Emma            11 GAL                            1:23.80  
                  38.55     1:23.80 (45.25)                                        
  3 Joyce, Carrie             11 SHARK                          1:26.15  
                  38.26     1:26.15 (47.89)                                        
  4 Lyons, Maria              11 SLIGO                          1:26.29  
                  37.77     1:26.29 (48.52)                                        
  5 Gannon, Jessica            9 COM                            1:35.60  
  6 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:35.97  
  7 Donnelly, Beky            11 Ballina SC                     1:36.58  
                  42.95     1:36.58 (53.63)                                        
  8 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:37.06  
                  43.28     1:37.06 (53.78)                                        
  9 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          1:38.68  
                  44.59     1:38.68 (54.09)                                        
 10 Ashton, Iona              11 LASER                          1:39.69  
                  44.62     1:39.69 (55.07)                                        
 11 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            1:39.82  
                  46.34     1:39.82 (53.48)                                        
 12 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 1:44.59  
                  47.83     1:44.59 (56.76)                                        
 13 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                            2:02.09  
                  54.35   2:02.09 (1:07.74)                                        
 14 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                            2:08.95  
                  52.01   2:08.95 (1:16.94)                                        
 -- Farnon, Hannah            11 COM                                 DQ  
                  44.48          DQ (55.47)                                        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:15.66  
                  36.52     1:15.66 (39.14)                                        
  2 Farnon, Keela             13 COM                            1:15.72  
                  35.64     1:15.72 (40.08)                                        
  3 Finn, Roisin              13 GAL                            1:16.68  
                  35.64     1:16.68 (41.04)                                        
  4 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          1:16.76  
                  36.11     1:16.76 (40.65)                                        
  5 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           1:18.54  
                  37.17     1:18.54 (41.37)                                        
  6 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:21.56  
                  38.22     1:21.56 (43.34)                                        
  7 Mulhall, Keela            12 GAL                            1:22.39  
                  36.52     1:22.39 (45.87)                                        
  8 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:22.67  
                  38.17     1:22.67 (44.50)                                        
  9 Coen, Hazel               13 CBAR                           1:22.88  
                  39.53     1:22.88 (43.35)                                        
 10 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          1:23.13  
                  38.90     1:23.13 (44.23)                                        
 11 Wong, Tara                12 Ballina SC                     1:23.67  
                  38.74     1:23.67 (44.93)                                        
 12 Ennis, Kelly              12 ATH                            1:23.94  
                  38.77     1:23.94 (45.17)                                        
 13 Fadden, Heather           12 CBAR                           1:25.38  
                  38.88     1:25.38 (46.50)                                        
 14 Scott-Ryan, Naoise        12 SLIGO                          1:25.94  
                  37.89     1:25.94 (48.05)                                        
 15 Holland, Jennifer         12 GAL                            1:30.23  
                  41.97     1:30.23 (48.26)                                        
 16 Martin, Rachel            12 SLIGO                          1:31.24  
                  41.39     1:31.24 (49.85)                                        
 17 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:31.63  
                  43.31     1:31.63 (48.32)                                        
 18 Loughran, Jessica         13 Bluefin SC                     1:32.02  
                  42.60     1:32.02 (49.42)                                        
 19 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          1:33.19  
                  41.95     1:33.19 (51.24)                                        
 20 Henry, Lisa               12 CLM                            1:34.92  
 21 Kelly, Terri              13 SLIGO                          1:35.30  
                  44.18     1:35.30 (51.12)                                        
 22 Fox, Nicola               12 Bluefin SC                     1:36.70  
                  44.98     1:36.70 (51.72)                                        
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            1:07.76  
                  32.53     1:07.76 (35.23)                                        
  2 Friel, Alanna             14 ATH                            1:13.01  
                  34.83     1:13.01 (38.18)                                        
  3 Sweeney, Amy              14 SHARK                          1:14.05  
                  33.77     1:14.05 (40.28)                                        
  4 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          1:15.36  
                  33.45     1:15.36 (41.91)                                        
  5 Horan, Siofra             15 CBAR                           1:16.81  
                  36.21     1:16.81 (40.60)                                        
  6 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           1:17.02  
                  36.58     1:17.02 (40.44)                                        
  7 Joyce, Laura              14 CLM                            1:18.69  
                  35.97     1:18.69 (42.72)                                        
  8 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           1:19.27  
                  36.40     1:19.27 (42.87)                                        
  9 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 1:19.81  
                  36.15     1:19.81 (43.66)                                        
 10 Healy, Aoife              15 ATH                            1:22.84  
                  37.29     1:22.84 (45.55)                                        
 11 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:24.67  
                  38.92     1:24.67 (45.75)                                        
 12 Ward, Emily               14 B DOL                          1:25.55  
                  37.87     1:25.55 (47.68)                                        
 13 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:26.14  
                  38.87     1:26.14 (47.27)                                        
 14 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:34.35  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           17 SLIGO                          1:07.44  
                  31.03     1:07.44 (36.41)                                        
  2 Mc Namara, Dearbhail      16 Wport                          1:08.55  
                  32.06     1:08.55 (36.49)                                        
  3 Ruiz Daminguez, Marta     18 ATH                            1:10.07  
                  33.00     1:10.07 (37.07)                                        
  4 Higgins, Megan            23 TRID                           1:10.35  
                  32.04     1:10.35 (38.31)                                        
  5 Fullard, Olivia           18 COM                            1:10.45  
                  31.72     1:10.45 (38.73)                                        
  6 Murphy, Jade              16 SLIGO                          1:17.56  
                  35.33     1:17.56 (42.23)                                        
  7 Keaney, Aoife             16 SLIGO                          1:21.41  
                  37.90     1:21.41 (43.51)                                        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:17.33  
  2 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:25.15  
                  39.23     1:25.15 (45.92)                                        
  3 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            1:31.43  
                  42.94     1:31.43 (48.49)                                        
  4 Doorly, David             11 GAL                            1:31.63  
                  43.47     1:31.63 (48.16)                                        
  5 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:32.63  
                  41.79     1:32.63 (50.84)                                        
  6 Donadoni, Leonardo        10 SLIGO                          1:41.04  
                  47.24     1:41.04 (53.80)                                        
  7 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:55.29  
                  50.14   1:55.29 (1:05.15)                                        
 -- Smith, Cian                9 ATH                                 DQ  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            13 COM                            1:03.36  
                  30.02     1:03.36 (33.34)                                        
  2 Kolcow, Max               12 GAL                            1:08.90  
                  32.83     1:08.90 (36.07)                                        
  3 Duffy, Fionn              13 GAL                            1:12.82  
                  33.82     1:12.82 (39.00)                                        
  4 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          1:16.26  
                  35.54     1:16.26 (40.72)                                        
  5 Connolly, Sam             13 COM                            1:18.37  
                  35.48     1:18.37 (42.89)                                        
  6 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 1:21.79  
                  37.27     1:21.79 (44.52)                                        
  7 Fortune, Joshua           12 B DOL                          1:22.30  
                  39.67     1:22.30 (42.63)                                        
  8 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:22.35  
                  37.12     1:22.35 (45.23)                                        
  9 Kilkenny, Liam            13 GAL                            1:24.39  
                  39.58     1:24.39 (44.81)                                        
 10 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:24.79  
                  38.75     1:24.79 (46.04)                                        
 11 Heung, Tommy              12 CBAR                           1:25.15  
                  37.58     1:25.15 (47.57)                                        
 12 Moran, Ben                12 COM                            1:32.05  
                  40.44     1:32.05 (51.61)                                        
 13 Melody, Rory              12 GAL                            1:37.78  
                  44.36     1:37.78 (53.42)                                        
 14 Scully, Tom               12 GAL                            1:40.18  
                  46.19     1:40.18 (53.99)                                        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            1:00.96  
                  29.07     1:00.96 (31.89)                                        
  2 Lennon, Fiachra           15 ATH                            1:03.36  
                  29.74     1:03.36 (33.62)                                        
  3 Rennick, Nathan           14 CBAR                           1:08.93  
                  32.78     1:08.93 (36.15)                                        
  4 Ashton, Callum            15 LASER                          1:09.80  
                  32.59     1:09.80 (37.21)                                        
  5 Roe, Dylan                15 SHARK                          1:11.39  
                  32.73     1:11.39 (38.66)                                        
  6 Kelly, Bill               15 ATH                            1:12.48  
                  31.57     1:12.48 (40.91)                                        
  7 Tannian, Joseph           15 LASER                          1:12.79  
                  33.59     1:12.79 (39.20)                                        
  8 McHugh Murphy, Dara       15 TRID                           1:12.80  
                  34.52     1:12.80 (38.28)                                        
  9 Cugalj, Filip             15 SHARK                          1:14.21  
                  33.34     1:14.21 (40.87)                                        
 10 Plangg, Artur             14 COM                            1:14.50  
 11 Vahey, Ben                15 SHARK                          1:17.49  
                  36.17     1:17.49 (41.32)                                        
 12 Rushe, Shane              15 ATH                            1:21.57  
                  36.40     1:21.57 (45.17)                                        
 13 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     1:30.77  
                  41.95     1:30.77 (48.82)                                        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               17 ATH                            1:02.66  
                  29.07     1:02.66 (33.59)                                        
  2 Collins, Donal            16 Bluefin SC                     1:04.82  
                  30.08     1:04.82 (34.74)                                        
  3 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:14.44  
                  32.49     1:14.44 (41.95)                                        
  4 Waldron, Fintan           16 CLM                            1:17.67  
                  36.12     1:17.67 (41.55)                                        
  5 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          1:25.31  
                  38.12     1:25.31 (47.19)                                        
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:15.49  
                  37.05     1:15.49 (38.44)                                        
  2 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            1:16.92  
                  38.07     1:16.92 (38.85)                                        
  3 Blacoe, Allanah           11 GAL                            1:20.70  
                  40.01     1:20.70 (40.69)                                        
  4 Lowe, Rebecca             11 ATH                            1:21.47  
                  40.10     1:21.47 (41.37)                                        
  5 Friel, Lauren             11 ATH                            1:24.60  
                  41.21     1:24.60 (43.39)                                        
  6 Joyce, Grace              11 SHARK                          1:25.92  
                  42.32     1:25.92 (43.60)                                        
  7 Lyons, Maria              11 SLIGO                          1:26.88  
                  40.98     1:26.88 (45.90)                                        
  8 Daly, Edel                10 ATH                            1:26.99  
                  42.20     1:26.99 (44.79)                                        
  9 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          1:27.98  
                  42.79     1:27.98 (45.19)                                        
 10 Gannon, Jessica            9 COM                            1:28.30  
                  43.84     1:28.30 (44.46)                                        
 11 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:28.94  
                  44.48     1:28.94 (44.46)                                        
 12 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:29.04  
                  44.25     1:29.04 (44.79)                                        
 13 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:29.27  
                  43.48     1:29.27 (45.79)                                        
 14 Donnelly, Beky            11 Ballina SC                     1:29.41  
                  44.39     1:29.41 (45.02)                                        
 15 Smialek, Olivia           11 ATH                            1:29.50  
                  43.41     1:29.50 (46.09)                                        
 16 Pliszka, Anastazya        11 COM                            1:30.13  
                  43.72     1:30.13 (46.41)                                        
 17 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          1:30.27  
                  43.20     1:30.27 (47.07)                                        
 18 Ashton, Iona              11 LASER                          1:30.43  
                  44.95     1:30.43 (45.48)                                        
 19 Kelly, Aimee              11 SHARK                          1:30.60  
                  44.61     1:30.60 (45.99)                                        
 20 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            1:30.82  
                  46.22     1:30.82 (44.60)                                        
 21 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            1:30.97  
                  44.32     1:30.97 (46.65)                                        
 22 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 1:31.08  
                  45.14     1:31.08 (45.94)                                        
 23 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          1:31.15  
                  44.12     1:31.15 (47.03)                                        
 24 Farnon, Hannah            11 COM                            1:31.23  
                  44.77     1:31.23 (46.46)                                        
 25 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:31.97  
                  45.60     1:31.97 (46.37)                                        
 26 Brennan, Judy             10 ATH                            1:32.90  
                  45.59     1:32.90 (47.31)                                        
 27 MacPhee, Eilidh           11 Ballina SC                     1:33.76  
                  45.42     1:33.76 (48.34)                                        
 28 Shakeshaft, zoe           11 Ballina SC                     1:35.04  
                  46.81     1:35.04 (48.23)                                        
 29 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:35.08  
                  46.89     1:35.08 (48.19)                                        
 30 Butler, Emily             10 LASER                          1:35.68  
                  46.41     1:35.68 (49.27)                                        
 31 Gibbs, Alison              9 GAL                            1:37.00  
                  48.88     1:37.00 (48.12)                                        
 32 Kenny, Shauna              8 ATH                            1:39.74  
                  48.57     1:39.74 (51.17)                                        
 33 Ward, Aileen              10 ATH                            1:39.84  
                  51.05     1:39.84 (48.79)                                        
 34 Lowe, Erika                9 ATH                            1:40.47  
                  49.98     1:40.47 (50.49)                                        
 35 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            1:40.50  
                  49.58     1:40.50 (50.92)                                        
 35 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 1:40.50  
                  49.33     1:40.50 (51.17)                                        
 37 Hickey, Rachel            10 LASER                          1:41.29  
                  49.12     1:41.29 (52.17)                                        
 38 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:43.89  
                  50.07     1:43.89 (53.82)                                        
 39 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:46.26  
                  54.51     1:46.26 (51.75)                                        
 40 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:46.55  
                  52.67     1:46.55 (53.88)                                        
 41 Mc Auley, Sile             9 ATH                            1:47.30  
                  52.96     1:47.30 (54.34)                                        
 42 Reidy, Claire             10 ATH                            1:49.19  
                  52.51     1:49.19 (56.68)                                        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             12 GAL                            1:11.99  
                  35.44     1:11.99 (36.55)                                        
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          1:14.03  
                  36.22     1:14.03 (37.81)                                        
  3 Lally, Erin               13 CLM                            1:14.67  
                  36.57     1:14.67 (38.10)                                        
  4 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 1:15.22  
                  36.27     1:15.22 (38.95)                                        
  5 Patten, Alex              13 B DOL                          1:16.11  
                  36.91     1:16.11 (39.20)                                        
  6 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:16.85  
                  37.04     1:16.85 (39.81)                                        
  7 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          1:17.05  
                  37.96     1:17.05 (39.09)                                        
  8 Griffin, Ruth             12 SHARK                          1:17.99  
                  38.22     1:17.99 (39.77)                                        
  9 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:18.71  
                  37.09     1:18.71 (41.62)                                        
 10 Scott-Ryan, Naoise        12 SLIGO                          1:18.94  
                  39.25     1:18.94 (39.69)                                        
 11 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          1:19.09  
                  37.94     1:19.09 (41.15)                                        
 12 Farnon, Keela             13 COM                            1:19.16  
                  39.04     1:19.16 (40.12)                                        
 13 Mulhall, Keela            12 GAL                            1:19.21  
                  38.33     1:19.21 (40.88)                                        
 14 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          1:19.51  
                  39.79     1:19.51 (39.72)                                        
 15 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:20.56  
                  39.41     1:20.56 (41.15)                                        
 16 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:20.82  
                  39.41     1:20.82 (41.41)                                        
 17 Breslin, Niamh            13 CBAR                           1:21.24  
                  39.75     1:21.24 (41.49)                                        
 18 Ennis, Kelly              12 ATH                            1:21.38  
                  39.93     1:21.38 (41.45)                                        
 19 Mahdi, Nell               13 GAL                            1:21.46  
                  39.54     1:21.46 (41.92)                                        
 20 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           1:21.67  
                  40.90     1:21.67 (40.77)                                        
 21 Fadden, Heather           12 CBAR                           1:21.82  
                  39.67     1:21.82 (42.15)                                        
 22 Conwell, Caoimhe          13 Ballina SC                     1:21.94  
                  39.67     1:21.94 (42.27)                                        
 23 Johnson, Laura            12 ATH                            1:22.68  
                  40.15     1:22.68 (42.53)                                        
 24 Ryan, Orla                12 COM                            1:22.91  
                  40.93     1:22.91 (41.98)                                        
 25 Loughran, Jessica         13 Bluefin SC                     1:23.29  
                  41.06     1:23.29 (42.23)                                        
 26 Nugent, Ellen             12 Ballina SC                     1:23.78  
                  40.21     1:23.78 (43.57)                                        
 27 Henry, Lisa               12 CLM                            1:23.81  
                  41.11     1:23.81 (42.70)                                        
 28 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:25.35  
                  41.69     1:25.35 (43.66)                                        
 29 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          1:25.65  
                  42.07     1:25.65 (43.58)                                        
 30 Martin, Rachel            12 SLIGO                          1:25.98  
                  41.30     1:25.98 (44.68)                                        
 31 Deely, Megan              12 CBAR                           1:26.40  
                  41.99     1:26.40 (44.41)                                        
 32 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          1:26.69  
                  42.40     1:26.69 (44.29)                                        
 33 Donnelly, Sarah           13 Ballina SC                     1:26.73  
                  41.82     1:26.73 (44.91)                                        
 34 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:26.77  
                  42.49     1:26.77 (44.28)                                        
 35 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:27.06  
                  43.28     1:27.06 (43.78)                                        
 36 Walsh, Tara               12 SLIGO                          1:27.18  
                  41.80     1:27.18 (45.38)                                        
 37 Judge, Roisin             12 Ballina SC                     1:27.36  
                  42.05     1:27.36 (45.31)                                        
 38 Dillon, Sarah             13 Bluefin SC                     1:27.55  
 39 Walsh, Alison             12 GAL                            1:28.02  
                1:28.18         1:28.02 ( )                                        
 40 Holland, Jennifer         12 GAL                            1:28.04  
                  43.93     1:28.04 (44.11)                                        
 41 Kelly, Terri              13 SLIGO                          1:28.16  
                  43.25     1:28.16 (44.91)                                        
 42 Murphy, Rose              12 CLM                            1:28.23  
                  44.20     1:28.23 (44.03)                                        
 43 Ginty, Aoife              12 LONG                           1:28.28  
                  42.55     1:28.28 (45.73)                                        
 44 Heneghan, Rachel          12 CBAR                           1:28.77  
                  43.87     1:28.77 (44.90)                                        
 45 Reilly, Anoise            13 Ballina SC                     1:29.02  
                  42.91     1:29.02 (46.11)                                        
 46 Murphy, Freya             12 LASER                          1:29.43  
                  44.54     1:29.43 (44.89)                                        
 47 Kavanagh, Lucy            12 GAL                            1:30.53  
                  43.92     1:30.53 (46.61)                                        
 48 Flanagan, Orla            13 CLM                            1:31.30  
                  44.44     1:31.30 (46.86)                                        
 49 Fox, Nicola               12 Bluefin SC                     1:31.59  
                  45.09     1:31.59 (46.50)                                        
 50 Hickey, Sara              12 LASER                          1:35.28  
                  45.87     1:35.28 (49.41)                                        
 51 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            1:38.64  
                  49.36     1:38.64 (49.28)                                        
 52 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:39.35  
                  47.28     1:39.35 (52.07)                                        
 53 Rushe, Ciara              13 ATH                            1:41.12  
                  49.17     1:41.12 (51.95)                                        
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          1:08.76  
                  33.10     1:08.76 (35.66)                                        
  2 Naughton, Imogen          14 SHARK                          1:11.50  
                  34.35     1:11.50 (37.15)                                        
  3 Kelly, Lauren             14 SHARK                          1:12.04  
                  34.94     1:12.04 (37.10)                                        
  4 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            1:12.55  
                  35.11     1:12.55 (37.44)                                        
  5 Anderson, Kate            15 SLIGO                          1:12.74  
                  35.17     1:12.74 (37.57)                                        
  6 Crosby, Emer              14 LASER                          1:12.93  
                  35.23     1:12.93 (37.70)                                        
  7 Murphy, Rachel            14 Ballina SC                     1:13.73  
                  36.01     1:13.73 (37.72)                                        
  8 Fahy, Laura               15 CBAR                           1:14.79  
                  36.75     1:14.79 (38.04)                                        
  9 Dunne, Jessica            14 SHARK                          1:15.28  
                  35.90     1:15.28 (39.38)                                        
 10 Egan, Stacey              14 ATH                            1:16.92  
                  37.20     1:16.92 (39.72)                                        
 11 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:17.87  
                  38.36     1:17.87 (39.51)                                        
 12 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:18.55  
                  37.77     1:18.55 (40.78)                                        
 13 Ward, Emily               14 B DOL                          1:18.59  
                  38.38     1:18.59 (40.21)                                        
 14 Dolan, Tara               14 COM                            1:18.77  
                  37.92     1:18.77 (40.85)                                        
 15 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 1:19.09  
                  38.92     1:19.09 (40.17)                                        
 16 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:19.16  
                  38.19     1:19.16 (40.97)                                        
 17 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 1:19.30  
                  38.68     1:19.30 (40.62)                                        
 18 Friel, Alanna             14 ATH                            1:19.33  
                  38.85     1:19.33 (40.48)                                        
 19 Dempsey, Aisling          15 LASER                          1:19.64  
                  39.16     1:19.64 (40.48)                                        
 20 Caulfield, Shannon        14 COM                            1:19.65  
                  38.06     1:19.65 (41.59)                                        
 21 Shortall, Alice           14 Wport                          1:19.73  
                  38.58     1:19.73 (41.15)                                        
 22 Scully, Andraya           15 GAL                            1:19.77  
                  38.85     1:19.77 (40.92)                                        
 23 Campbell, Roisin          14 COM                            1:22.47  
                  40.07     1:22.47 (42.40)                                        
 24 Reilly, Lauren            14 ATH                            1:22.78  
                  40.17     1:22.78 (42.61)                                        
 25 Curran, Raechel           14 SHARK                          1:23.85  
                  41.12     1:23.85 (42.73)                                        
 26 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:26.51  
                  42.63     1:26.51 (43.88)                                        
 27 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:30.53  
                  44.07     1:30.53 (46.46)                                        
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           17 SLIGO                          1:07.07  
                  32.47     1:07.07 (34.60)                                        
  2 Higgins, Megan            23 TRID                           1:08.18  
                  33.07     1:08.18 (35.11)                                        
  3 Ruiz Daminguez, Marta     18 ATH                            1:11.37  
                  35.03     1:11.37 (36.34)                                        
  4 Mc Namara, Dearbhail      16 Wport                          1:12.59  
                  35.02     1:12.59 (37.57)                                        
  5 Kelly, Sarah              16 CLM                            1:14.92  
                  36.63     1:14.92 (38.29)                                        
  6 Murphy, Jade              16 SLIGO                          1:19.55  
                  38.96     1:19.55 (40.59)                                        
  7 Keaney, Aoife             16 SLIGO                          1:26.88  
                  42.20     1:26.88 (44.68)                                        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             11 CLM                            1:22.49  
                  40.93     1:22.49 (41.56)                                        
  2 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:24.92  
                  41.06     1:24.92 (43.86)                                        
  3 Ryan, Duileach            10 LONG                           1:25.49  
                  42.14     1:25.49 (43.35)                                        
  4 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:25.51  
                  42.66     1:25.51 (42.85)                                        
  5 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:26.19  
                  43.41     1:26.19 (42.78)                                        
  6 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:26.28  
                  43.09     1:26.28 (43.19)                                        
  7 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:27.13  
                  43.20     1:27.13 (43.93)                                        
  8 Rennick, Sam              11 CBAR                           1:28.28  
                  43.22     1:28.28 (45.06)                                        
  9 Grady, Rory               10 CBAR                           1:28.67  
                  43.20     1:28.67 (45.47)                                        
 10 O Rourke, Diarmuid        11 Tuam Swim Team                 1:29.66  
                  43.67     1:29.66 (45.99)                                        
 11 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:29.92  
                  44.25     1:29.92 (45.67)                                        
 12 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            1:29.96  
                  44.40     1:29.96 (45.56)                                        
 13 Donadoni, Leonardo        10 SLIGO                          1:31.34  
                  45.64     1:31.34 (45.70)                                        
 14 Doorly, David             11 GAL                            1:31.66  
                  44.85     1:31.66 (46.81)                                        
 15 Friel, Ethan              11 ATH                            1:33.22  
                  45.21     1:33.22 (48.01)                                        
 16 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:35.32  
                  45.85     1:35.32 (49.47)                                        
 17 MC Guinness, Dara         10 ATH                            1:35.63  
                  46.24     1:35.63 (49.39)                                        
 18 Romanov, Vladimir         11 ATH                            1:36.53  
                  45.70     1:36.53 (50.83)                                        
 19 Harrington, Shane          9 ATH                            1:37.16  
                  47.10     1:37.16 (50.06)                                        
 20 Smith, Cian                9 ATH                            1:47.31  
                1:47.31         1:47.31 ( )                                        
 21 Naughton, Liam            11 ATH                            1:51.29  
                1:51.29         1:51.29 ( )                                        
 22 Tuhtahunov, Timur         11 ATH                            1:57.67  
                  57.99     1:57.67 (59.68)                                        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            13 COM                            1:03.75  
                  31.21     1:03.75 (32.54)                                        
  2 Kolcow, Max               12 GAL                            1:09.77  
                  34.27     1:09.77 (35.50)                                        
  3 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:11.84  
                  35.38     1:11.84 (36.46)                                        
  6 Duffy, Fionn              13 GAL                            1:15.74  
                  38.50     1:15.74 (37.24)                                        
  7 Brennan, Jack             12 ATH                            1:20.20  
                  39.29     1:20.20 (40.91)                                        
  8 Scully, Tom               12 GAL                            1:20.73  
                  40.54     1:20.73 (40.19)                                        
  9 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 1:21.40  
                  40.16     1:21.40 (41.24)                                        
 10 Melody, Rory              12 GAL                            1:22.19  
                  40.13     1:22.19 (42.06)                                        
 11 Fortune, Joshua           12 B DOL                          1:22.25  
                  40.76     1:22.25 (41.49)                                        
 12 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:24.36  
                  41.22     1:24.36 (43.14)                                        
 13 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 1:25.99  
                  42.91     1:25.99 (43.08)                                        
 14 Scully, Bryan             13 ATH                            1:26.13  
                  41.81     1:26.13 (44.32)                                        
 15 Moran, Ben                12 COM                            1:26.31  
                  42.23     1:26.31 (44.08)                                        
 15 Kelly, Niall              13 CLM                            1:26.31  
                  42.62     1:26.31 (43.69)                                        
 17 Hastings, Lloyd           12 Breifne                        1:26.39  
                  41.60     1:26.39 (44.79)                                        
 18 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          1:28.29  
                  42.17     1:28.29 (46.12)                                        
 19 Keaney, Sean              12 SLIGO                          1:28.37  
                  43.06     1:28.37 (45.31)                                        
 20 Mills, David              12 LONG                           1:31.85  
                  45.03     1:31.85 (46.82)                                        
 21 Doherty, Fionn            12 Ballina SC                     1:33.56  
                  46.59     1:33.56 (46.97)                                        
 22 MC Auley, Ian             13 ATH                            1:56.63  
                  56.18   1:56.63 (1:00.45)                                        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           15 ATH                            1:07.00  
                  32.64     1:07.00 (34.36)                                        
  2 Dervan, Mark              14 CBAR                           1:10.50  
                  34.45     1:10.50 (36.05)                                        
  3 Ashton, Callum            15 LASER                          1:10.62  
                  34.67     1:10.62 (35.95)                                        
  4 O'Farrell, Brian          15 SHARK                          1:11.14  
                  34.30     1:11.14 (36.84)                                        
  4 Plangg, Artur             14 COM                            1:15.10  
  5 McHugh Murphy, Dara       15 TRID                           1:11.34  
                  34.77     1:11.34 (36.57)                                        
  6 Clarke, Jack              15 LASER                          1:12.18  
                  35.12     1:12.18 (37.06)                                        
  7 Cugalj, Filip             15 SHARK                          1:13.37  
                  35.24     1:13.37 (38.13)                                        
  8 Grimes, Kieran            14 Breifne                        1:13.53  
                  35.42     1:13.53 (38.11)                                        
  9 Murphy, Jamie             14 CBAR                           1:14.69  
                  37.54     1:14.69 (37.15)                                        
 10 Rennick, Nathan           14 CBAR                           1:14.86  
                  37.02     1:14.86 (37.84)                                        
 11 Melly, Conor              14 CBAR                           1:15.19  
                  37.76     1:15.19 (37.43)                                        
 12 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:15.71  
                  36.53     1:15.71 (39.18)                                        
 13 Romanov, Peter            14 ATH                            1:18.04  
                  37.29     1:18.04 (40.75)                                        
 14 Gibbons, Shane            15 ATH                            1:18.17  
                  37.15     1:18.17 (41.02)                                        
 15 Woods, David              15 SLIGO                          1:18.96  
                  36.67     1:18.96 (42.29)                                        
 16 Doherty, Aaron P          14 CBAR                           1:20.68  
                  39.53     1:20.68 (41.15)                                        
 17 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     1:21.27  
                  40.50     1:21.27 (40.77)                                        
 18 Martin, Dylan             14 SLIGO                          1:23.27  
                  40.33     1:23.27 (42.94)                                        
 19 MC Namara, David          14 ATH                            1:24.07  
                  40.46     1:24.07 (43.61)                                        
 20 Maher, Thomas             14 SLIGO                          1:35.54  
                  46.16     1:35.54 (49.38)                                        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           16 SLIGO                          1:00.40  
                  29.80     1:00.40 (30.60)                                        
  2 Warby, Cian               17 ATH                            1:04.27  
                  31.30     1:04.27 (32.97)                                        
  3 Livingstone, Patrick      16 CBAR                           1:08.99  
                  33.24     1:08.99 (35.75)                                        
  4 Lannon, Kevin             16 COM                            1:09.93  
                  33.83     1:09.93 (36.10)                                        
  5 Williams, David           16 SHARK                          1:14.60  
                  36.13     1:14.60 (38.47)                                        
  5 Waldron, Fintan           16 CLM                            1:15.25  
 
Event 6  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blacoe, Allanah           11 GAL                            5:55.59  
  2 Kennelly, Emma            11 GAL                            6:01.85  
                  40.32     1:28.71 (48.39)     2:14.05 (45.34)     2:57.66 (43.61)
        3:50.60 (52.94)     4:42.63 (52.03)     5:23.17 (40.54)     6:01.85 (38.68)
  3 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            6:02.45  
                  43.21     1:31.64 (48.43)     2:14.98 (43.34)     2:57.44 (42.46)
        3:50.72 (53.28)     4:42.21 (51.49)     5:23.77 (41.56)     6:02.45 (38.68)
  4 Lowe, Rebecca             11 ATH                            6:10.33  
                  42.60   2:19.84 (1:37.24)     3:04.04 (44.20)     3:57.74 (53.70)
        4:52.06 (54.32)     5:32.31 (40.25)     6:10.33 (38.02)                    
  5 Lyons, Maria              11 SLIGO                          6:29.43  
                                  43.14 ( )     1:33.05 (49.91)     2:22.13 (49.08)
        3:11.36 (49.23)     4:08.50 (57.14)     5:06.90 (58.40)     5:49.68 (42.78)
        6:29.43 (39.75)                                                            
  6 Joyce, Carrie             11 SHARK                          6:37.75  
                  42.06     1:33.88 (51.82)     2:25.63 (51.75)     3:14.57 (48.94)
        4:12.98 (58.41)     5:12.89 (59.91)     5:56.06 (43.17)     6:37.75 (41.69)
  7 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          6:44.57  
                                  46.10 ( )     1:39.77 (53.67)     2:29.15 (49.38)
        3:16.87 (47.72)     4:15.13 (58.26)     5:13.59 (58.46)     6:00.26 (46.67)
        6:44.57 (44.31)                                                            
  8 Ashton, Iona              11 LASER                          6:50.60  
                                  47.29 ( )     1:39.96 (52.67)     2:29.36 (49.40)
        3:17.67 (48.31)   4:20.20 (1:02.53)   5:23.77 (1:03.57)     6:08.98 (45.21)
        6:50.60 (41.62)                                                            
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             12 GAL                            5:31.54  
                  36.35     1:17.66 (41.31)     1:56.94 (39.28)     2:36.04 (39.10)
        3:26.83 (50.79)     4:17.57 (50.74)     4:55.66 (38.09)     5:31.54 (35.88)
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          5:39.34  
                  36.54     1:19.67 (43.13)     2:01.67 (42.00)     2:42.74 (41.07)
        3:32.00 (49.26)     4:22.13 (50.13)     5:01.47 (39.34)     5:39.34 (37.87)
  3 Johnson, Rachel           13 ATH                            5:54.05  
                  37.90     1:23.45 (45.55)     2:07.58 (44.13)     2:50.61 (43.03)
        3:42.08 (51.47)     4:33.54 (51.46)     5:15.02 (41.48)     5:54.05 (39.03)
  4 Mulhall, Keela            12 GAL                            5:55.42  
                  38.78     1:24.98 (46.20)     2:09.78 (44.80)     2:52.54 (42.76)
        3:45.61 (53.07)     4:39.05 (53.44)     5:17.95 (38.90)     5:55.42 (37.47)
  5 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           5:57.53  
  6 Farnon, Keela             13 COM                            6:00.33  
                  38.13     1:23.37 (45.24)     2:08.78 (45.41)     2:53.11 (44.33)
        3:48.09 (54.98)     4:42.00 (53.91)     5:21.66 (39.66)     6:00.33 (38.67)
  7 Kennedy, Louise           13 ATH                            6:00.61  
                  41.70     1:31.74 (50.04)     2:17.48 (45.74)     3:01.66 (44.18)
        3:52.93 (51.27)     4:45.71 (52.78)     5:24.43 (38.72)     6:00.61 (36.18)
  8 Finn, Roisin              13 GAL                            6:01.77  
                  38.81     1:22.66 (43.85)     2:10.22 (47.56)     2:55.28 (45.06)
        3:48.84 (53.56)     4:42.19 (53.35)     5:22.34 (40.15)     6:01.77 (39.43)
  9 Griffin, Ruth             12 SHARK                          6:07.80  
                  42.79     1:32.50 (49.71)   3:03.20 (1:30.70)                    
            3:57.04 ( )     4:53.21 (56.17)     5:32.66 (39.45)     6:07.80 (35.14)
 10 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          6:09.30  
                  41.88     1:31.89 (50.01)     2:18.01 (46.12)     3:03.43 (45.42)
        3:55.35 (51.92)     4:43.33 (47.98)   6:09.18 (1:25.85)      6:09.30 (0.12)
 11 Mahdi, Nell               13 GAL                            6:14.19  
                  42.23     1:30.60 (48.37)     2:16.16 (45.56)     3:01.89 (45.73)
        3:57.07 (55.18)     4:43.33 (46.26)     5:32.57 (49.24)     6:14.19 (41.62)
 12 Breslin, Niamh            13 CBAR                           6:17.05  
                  42.40     1:32.69 (50.29)     2:19.32 (46.63)     3:05.68 (46.36)
        4:00.75 (55.07)     4:43.33 (42.58)     5:37.47 (54.14)     6:17.05 (39.58)
 13 Walsh, Alison             12 GAL                            6:20.80  
                3:11.89   6:20.80 (3:08.91)                                        
 14 Scott-Ryan, Naoise        12 SLIGO                          6:28.84  
                  42.47     1:34.57 (52.10)     2:21.74 (47.17)     3:06.71 (44.97)
        4:05.76 (59.05)   5:06.32 (1:00.56)     5:50.41 (44.09)     6:28.84 (38.43)
 15 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          6:29.99  
                  43.00     1:35.56 (52.56)     2:24.96 (49.40)     3:12.18 (47.22)
        4:08.94 (56.76)     5:04.81 (55.87)     5:49.41 (44.60)     6:29.99 (40.58)
 16 Holland, Jennifer         12 GAL                            6:31.86  
                  44.71     1:38.57 (53.86)     2:29.13 (50.56)     3:15.97 (46.84)
        4:08.82 (52.85)     5:03.41 (54.59)     5:49.37 (45.96)     6:31.86 (42.49)
 17 Murphy, Freya             12 LASER                          6:40.52  
 18 Kelly, Terri              13 SLIGO                          6:40.96  
                  46.26     1:39.15 (52.89)     2:28.42 (49.27)     3:18.46 (50.04)
        4:14.50 (56.04)     5:13.68 (59.18)     5:59.29 (45.61)     6:40.96 (41.67)
 19 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          6:45.99  
                  47.62     1:46.78 (59.16)     2:35.67 (48.89)     3:23.78 (48.11)
        4:19.53 (55.75)     5:15.57 (56.04)     6:01.45 (45.88)     6:45.99 (44.54)
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          14 SHARK                          5:33.91  
                  34.64     1:15.38 (40.74)     1:56.84 (41.46)     2:37.22 (40.38)
        3:26.58 (49.36)     4:16.55 (49.97)     4:56.25 (39.70)     5:33.91 (37.66)
  2 Anderson, Kate            15 SLIGO                          5:36.13  
                  35.11     1:17.16 (42.05)     1:58.42 (41.26)     2:39.27 (40.85)
        3:29.16 (49.89)     4:18.54 (49.38)     4:43.33 (24.79)     5:36.13 (52.80)
  3 Carroll, Rebecca          14 COM                            5:36.75  
                  36.74     1:20.75 (44.01)     2:02.17 (41.42)     2:44.06 (41.89)
        3:31.48 (47.42)     4:19.04 (47.56)     4:58.13 (39.09)     5:36.75 (38.62)
  4 Friel, Alanna             14 ATH                            5:38.42  
  5 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          5:42.96  
                  35.97     1:20.72 (44.75)     2:02.02 (41.30)     2:42.90 (40.88)
        3:33.40 (50.50)     4:25.59 (52.19)     5:05.46 (39.87)     5:42.96 (37.50)
  6 Scully, Andraya           15 GAL                            5:53.51  
                  43.07   2:16.93 (1:33.86)     3:00.39 (43.46)     3:50.14 (49.75)
        4:38.60 (48.46)                             5:17.02 ( )     5:53.51 (36.49)
  7 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          6:01.76  
                  38.41     1:23.08 (44.67)     2:08.39 (45.31)     2:52.23 (43.84)
        3:44.02 (51.79)     4:37.37 (53.35)     5:20.09 (42.72)     6:01.76 (41.67)
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              16 CLM                            5:03.12  
                  31.75     1:06.51 (34.76)     1:47.15 (40.64)     2:27.22 (40.07)
        3:10.64 (43.42)     3:55.59 (44.95)     4:30.17 (34.58)     5:03.12 (32.95)
  2 Keaveney, Shona           17 SLIGO                          5:13.87  
                  32.87     1:11.12 (38.25)     1:48.87 (37.75)     2:27.19 (38.32)
        3:13.94 (46.75)     4:01.79 (47.85)     4:38.18 (36.39)     5:13.87 (35.69)
  3 Murphy, Jade              16 SLIGO                          5:40.93  
                4:43.33     5:40.93 (57.60)                                        
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:34.39  
                  46.44     1:34.39 (47.95)                                        
  2 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            1:35.75  
                  46.10     1:35.75 (49.65)                                        
  3 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:36.12  
                  45.29     1:36.12 (50.83)                                        
  4 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:37.71  
                  46.23     1:37.71 (51.48)                                        
  5 Breslin, Ethan            11 CLM                            1:39.25  
                  47.37     1:39.25 (51.88)                                        
  6 Joyce, Cathal             11 CLM                            1:39.80  
                  47.99     1:39.80 (51.81)                                        
  7 Prior, Alex               11 Breifne                        1:41.25  
  8 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:43.11  
                  49.95     1:43.11 (53.16)                                        
  9 Grady, Rory               10 CBAR                           1:45.02  
                  50.77     1:45.02 (54.25)                                        
 10 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:46.37  
                  50.58     1:46.37 (55.79)                                        
 11 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:47.06  
                  51.63     1:47.06 (55.43)                                        
 12 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:47.59  
 13 Rennick, Sam              11 CBAR                           1:47.75  
 14 O Rourke, Diarmuid        11 Tuam Swim Team                 1:48.96  
                  51.86     1:48.96 (57.10)                                        
 15 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            1:50.54  
                  52.53     1:50.54 (58.01)                                        
 16 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:51.91  
                  53.92     1:51.91 (57.99)                                        
 17 Claffey, Donagh           10 ATH                            2:01.07  
                  58.04   2:01.07 (1:03.03)                                        
 18 Joyce-Whyte, Ewan          9 ATH                            2:04.81  
                  57.93   2:04.81 (1:06.88)                                        
 19 Kennedy, Charlie          10 ATH                            2:08.35  
                  59.99   2:08.35 (1:08.36)                                        
 20 Tuhtahunov, Timur         11 ATH                            2:11.51  
                1:02.37   2:11.51 (1:09.14)                                        
 -- Faherty, Christopher      11 LONG                                DQ  
                  51.55          DQ (55.97)                                        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:17.97  
  2 Connolly, Sam             13 COM                            1:18.66  
                  36.64     1:18.66 (42.02)                                        
  3 Scully, Bryan             13 ATH                            1:21.77  
                  38.76     1:21.77 (43.01)                                        
  4 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 1:21.92  
                  40.08     1:21.92 (41.84)                                        
  5 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:25.41  
  6 Brennan, Jack             12 ATH                            1:25.84  
                  39.64     1:25.84 (46.20)                                        
  7 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          1:30.18  
                  42.91     1:30.18 (47.27)                                        
  8 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          1:33.37  
                  42.55     1:33.37 (50.82)                                        
  9 Kenny, Ronan              13 LONG                           1:33.39  
                  44.61     1:33.39 (48.78)                                        
 10 Dervan, Ronan             13 CBAR                           1:34.42  
 11 Doherty, Fionn            12 Ballina SC                     1:35.37  
                  45.47     1:35.37 (49.90)                                        
 12 Kilkenny, Liam            13 GAL                            1:35.43  
                  45.46     1:35.43 (49.97)                                        
 13 Heung, Tommy              12 CBAR                           1:36.84  
                  45.26     1:36.84 (51.58)                                        
 14 Carty, Bryan              13 COM                            1:37.87  
                  44.15     1:37.87 (53.72)                                        
 15 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 1:39.09  
                  47.36     1:39.09 (51.73)                                        
 16 Keaney, Sean              12 SLIGO                          1:41.23  
 17 Mills, David              12 LONG                           1:43.55  
                  49.79     1:43.55 (53.76)                                        
 18 Agvirre, Javier           13 ATH                            1:53.30  
                  52.13   1:53.30 (1:01.17)                                        
 -- McGrath, Jack             12 SLIGO                               DQ  
                  46.06          DQ (51.52)                                        
 -- Kelly, Niall              13 CLM                                 DQ  
                  46.84          DQ (51.98)                                        
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Farrell, Brian          15 SHARK                          1:13.00  
                  33.94     1:13.00 (39.06)                                        
  2 Murphy, Jamie             14 CBAR                           1:17.28  
                  37.57     1:17.28 (39.71)                                        
  3 Clarke, Jack              15 LASER                          1:18.17  
  4 Powell, Robert            14 ATH                            1:18.69  
                  36.88     1:18.69 (41.81)                                        
  5 Woods, David              15 SLIGO                          1:20.22  
                  37.99     1:20.22 (42.23)                                        
  6 Melly, Conor              14 CBAR                           1:25.01  
                  41.30     1:25.01 (43.71)                                        
  7 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:25.14  
                  40.02     1:25.14 (45.12)                                        
  8 Rushe, Shane              15 ATH                            1:25.82  
                  40.95     1:25.82 (44.87)                                        
  9 Tannian, Joseph           15 LASER                          1:25.99  
                  39.90     1:25.99 (46.09)                                        
 10 Vahey, Ben                15 SHARK                          1:27.47  
 11 Doherty, Aaron P          14 CBAR                           1:28.23  
 12 Vickers, Fintan           14 SHARK                          1:28.97  
                  42.57     1:28.97 (46.40)                                        
 13 O'Muire, Daire            15 LONG                           1:34.44  
                  44.44     1:34.44 (50.00)                                        
 14 Martin, Dylan             14 SLIGO                          1:35.01  
                  44.47     1:35.01 (50.54)                                        
 15 English, James            14 CBAR                           1:35.41  
 16 Maher, Thomas             14 SLIGO                          1:50.81  
                  52.53     1:50.81 (58.28)                                        
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           16 SLIGO                          1:09.64  
                  32.71     1:09.64 (36.93)                                        
  2 Lannon, Kevin             16 COM                            1:17.44  
                  36.37     1:17.44 (41.07)                                        
  3 Collins, Donal            16 Bluefin SC                     1:21.16  
                  37.97     1:21.16 (43.19)                                        
  4 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:21.44  
                  38.29     1:21.44 (43.15)                                        
  5 Williams, David           16 SHARK                          1:24.57  
                  40.37     1:24.57 (44.20)                                        
  6 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          1:28.83  
                  41.75     1:28.83 (47.08)                                        
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             11 ATH                            1:34.24  
  2 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 1:35.12  
                  45.92     1:35.12 (49.20)                                        
  3 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            1:36.73  
                  46.75     1:36.73 (49.98)                                        
  4 Blacoe, Allanah           11 GAL                            1:37.74  
                  47.80     1:37.74 (49.94)                                        
  5 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:38.50  
  6 Joyce, Grace              11 SHARK                          1:39.75  
                  47.64     1:39.75 (52.11)                                        
  7 Kennelly, Emma            11 GAL                            1:40.05  
                  47.61     1:40.05 (52.44)                                        
  8 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:40.10  
                  48.03     1:40.10 (52.07)                                        
  9 Hickey, Rachel            10 LASER                          1:42.49  
                  48.31     1:42.49 (54.18)                                        
 10 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          1:43.28  
 11 Brennan, Judy             10 ATH                            1:45.05  
                  50.36     1:45.05 (54.69)                                        
 12 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:45.44  
                  49.98     1:45.44 (55.46)                                        
 13 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     1:45.51  
 14 Gibbs, Alison              9 GAL                            1:45.59  
                  49.95     1:45.59 (55.64)                                        
 15 Ryan, Isabelle            10 COM                            1:45.92  
                  48.78     1:45.92 (57.14)                                        
 16 Kearney, Sorcha           11 Bluefin SC                     1:46.38  
                  51.07     1:46.38 (55.31)                                        
 17 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          1:47.03  
                  51.28     1:47.03 (55.75)                                        
 18 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 1:48.34  
                  52.18     1:48.34 (56.16)                                        
 19 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:51.11  
                  53.84     1:51.11 (57.27)                                        
 20 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                            1:51.86  
                  53.73     1:51.86 (58.13)                                        
 21 Smialek, Olivia           11 ATH                            1:52.20  
                  54.43     1:52.20 (57.77)                                        
 22 Butler, Emily             10 LASER                          1:53.03  
                  53.28     1:53.03 (59.75)                                        
 23 Rielly, Edel              11 ATH                            1:53.35  
                  52.18   1:53.35 (1:01.17)                                        
 24 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                            1:55.91  
 25 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            1:56.53  
                  56.72     1:56.53 (59.81)                                        
 26 Lowe, Erika                9 ATH                            2:01.33  
                  59.03   2:01.33 (1:02.30)                                        
 27 Mc Auley, Sile             9 ATH                            2:05.30  
                  57.90   2:05.30 (1:07.40)                                        
 28 Martin, Emily              9 ATH                            2:07.81  
 29 Clarke, Eloise             9 ATH                            2:09.74  
                1:01.03   2:09.74 (1:08.71)                                        
 30 Kenny, Shauna              8 ATH                            2:11.20  
                1:02.74   2:11.20 (1:08.46)                                        
 31 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            2:13.79  
                1:04.08   2:13.79 (1:09.71)                                        
 32 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            2:15.12  
                1:06.51   2:15.12 (1:08.61)                                        
 33 Lefebvre, Maya             8 ATH                            2:32.23  
                1:12.16   2:32.23 (1:20.07)                                        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 1:23.25  
                  38.98     1:23.25 (44.27)                                        
  2 Fadden, Heather           12 CBAR                           1:26.15  
                  40.86     1:26.15 (45.29)                                        
  3 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          1:28.17  
                  41.87     1:28.17 (46.30)                                        
  4 Feeney, Sarah             13 Tuam Swim Team                 1:28.49  
  5 Coen, Hazel               13 CBAR                           1:29.06  
                  43.12     1:29.06 (45.94)                                        
  6 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          1:29.91  
                  43.79     1:29.91 (46.12)                                        
  7 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 1:30.05  
                  42.68     1:30.05 (47.37)                                        
  8 Lally, Erin               13 CLM                            1:31.76  
                  43.64     1:31.76 (48.12)                                        
  9 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:31.79  
                  43.97     1:31.79 (47.82)                                        
 10 Moran, Sophie             12 GAL                            1:32.98  
                  44.64     1:32.98 (48.34)                                        
 11 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:33.44  
 12 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:34.09  
                  44.86     1:34.09 (49.23)                                        
 13 O Reilly, Derva           12 Tuam Swim Team                 1:34.62  
                  43.81     1:34.62 (50.81)                                        
 14 Judge, Roisin             12 Ballina SC                     1:34.77  
 15 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:35.03  
                  45.18     1:35.03 (49.85)                                        
 16 Reilly, Anoise            13 Ballina SC                     1:35.48  
                  44.93     1:35.48 (50.55)                                        
 17 Holland, Jennifer         12 GAL                            1:35.60  
                  46.24     1:35.60 (49.36)                                        
 18 Flanagan, Orla            13 CLM                            1:35.70  
                  45.66     1:35.70 (50.04)                                        
 19 Johnson, Laura            12 ATH                            1:35.75  
 20 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          1:37.00  
                  45.59     1:37.00 (51.41)                                        
 21 Walsh, Alison             12 GAL                            1:37.88  
 22 Finn, Roisin              13 GAL                            1:38.85  
                  47.18     1:38.85 (51.67)                                        
 23 Mulhall, Keela            12 GAL                            1:39.39  
                  46.73     1:39.39 (52.66)                                        
 24 Dillon, Sarah             13 Bluefin SC                     1:39.41  
                  47.21     1:39.41 (52.20)                                        
 24 Duffy, Una                12 ATH                            1:39.41  
                  46.47     1:39.41 (52.94)                                        
 26 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:39.87  
 27 Mahdi, Nell               13 GAL                            1:40.36  
                  48.60     1:40.36 (51.76)                                        
 28 Ginty, Aoife              12 LONG                           1:41.18  
                  47.67     1:41.18 (53.51)                                        
 29 Murphy, Rose              12 CLM                            1:41.41  
                  48.25     1:41.41 (53.16)                                        
 30 Mc Nicholas, Alex         12 LASER                          1:41.94  
                  49.80     1:41.94 (52.14)                                        
 31 Murphy, Freya             12 LASER                          1:42.25  
                  49.22     1:42.25 (53.03)                                        
 32 Walsh, Tara               12 SLIGO                          1:42.32  
                  48.40     1:42.32 (53.92)                                        
 33 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:47.44  
                  50.64     1:47.44 (56.80)                                        
 34 Hickey, Sara              12 LASER                          1:47.52  
 35 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            1:49.89  
                  52.65     1:49.89 (57.24)                                        
 36 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:50.62  
                  52.45     1:50.62 (58.17)                                        
 37 Rushe, Ciara              13 ATH                            1:51.72  
                  52.67     1:51.72 (59.05)                                        
 38 Kavanagh, Lucy            12 GAL                            1:57.70  
                  57.55   1:57.70 (1:00.15)                                        
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie              15 ATH                            1:21.47  
                  38.47     1:21.47 (43.00)                                        
  2 Egan, Stacey              14 ATH                            1:21.87  
  3 Horan, Siofra             15 CBAR                           1:22.28  
                  39.52     1:22.28 (42.76)                                        
  4 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 1:24.37  
                  39.96     1:24.37 (44.41)                                        
  5 Shortall, Alice           14 Wport                          1:25.96  
                  40.36     1:25.96 (45.60)                                        
  6 Caulfield, Shannon        14 COM                            1:27.13  
                  41.11     1:27.13 (46.02)                                        
  7 Carroll, Rebecca          14 COM                            1:27.79  
                  41.44     1:27.79 (46.35)                                        
  8 Dunne, Jessica            14 SHARK                          1:27.81  
                  41.35     1:27.81 (46.46)                                        
  9 Dolan, Tara               14 COM                            1:28.92  
                  42.04     1:28.92 (46.88)                                        
 10 Scully, Andraya           15 GAL                            1:29.17  
                  42.64     1:29.17 (46.53)                                        
 11 Sweeney, Amy              14 SHARK                          1:29.20  
 12 Campbell, Roisin          14 COM                            1:30.09  
                  41.89     1:30.09 (48.20)                                        
 13 Joyce, Laura              14 CLM                            1:30.90  
                  43.18     1:30.90 (47.72)                                        
 14 Dempsey, Aisling          15 LASER                          1:31.77  
                  44.36     1:31.77 (47.41)                                        
 15 Kelly, Lauren             14 SHARK                          1:32.71  
                  43.94     1:32.71 (48.77)                                        
 16 Crosby, Emer              14 LASER                          1:33.42  
                  43.57     1:33.42 (49.85)                                        
 17 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:33.60  
                  44.46     1:33.60 (49.14)                                        
 18 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:34.84  
                  45.49     1:34.84 (49.35)                                        
 19 Egan, Sorcha              14 ATH                            1:34.96  
                  44.02     1:34.96 (50.94)                                        
 20 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:38.02  
                  47.15     1:38.02 (50.87)                                        
 21 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:40.55  
                  48.67     1:40.55 (51.88)                                        
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jade              16 SLIGO                          1:19.27  
  2 Fullard, Olivia           18 COM                            1:21.71  
                  38.67     1:21.71 (43.04)                                        
  3 Higgins, Megan            23 TRID                           1:21.81  
                  38.63     1:21.81 (43.18)                                        
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           1:11.33  
                  34.11     1:11.33 (37.22)                                        
  2 Ryan, Duileach            10 LONG                           1:13.91  
                  36.55     1:13.91 (37.36)                                        
  3 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            1:14.48  
                  36.12     1:14.48 (38.36)                                        
  4 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          1:14.71  
                  37.16     1:14.71 (37.55)                                        
  5 Doorly, David             11 GAL                            1:15.00  
                  36.66     1:15.00 (38.34)                                        
  6 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            1:15.74  
                  35.85     1:15.74 (39.89)                                        
  7 Joyce, Cathal             11 CLM                            1:15.99  
                  37.18     1:15.99 (38.81)                                        
  8 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            1:16.08  
                  37.87     1:16.08 (38.21)                                        
  9 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 1:17.38  
                  37.78     1:17.38 (39.60)                                        
 10 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:17.64  
                  37.30     1:17.64 (40.34)                                        
 11 Waters, Fionn             11 Tuam Swim Team                 1:17.67  
                  38.26     1:17.67 (39.41)                                        
 12 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     1:17.68  
                  39.05     1:17.68 (38.63)                                        
 13 Joyce, Darragh            10 CLM                            1:17.69  
                  37.74     1:17.69 (39.95)                                        
 14 Breslin, Ethan            11 CLM                            1:18.18  
                  37.66     1:18.18 (40.52)                                        
 15 Friel, Ethan              11 ATH                            1:20.25  
                  37.55     1:20.25 (42.70)                                        
 16 Prior, Alex               11 Breifne                        1:20.40  
                  37.72     1:20.40 (42.68)                                        
 17 MC Guinness, Dara         10 ATH                            1:24.07  
                  40.57     1:24.07 (43.50)                                        
 18 Romanov, Vladimir         11 ATH                            1:26.19  
                  41.14     1:26.19 (45.05)                                        
 19 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:26.38  
                  42.20     1:26.38 (44.18)                                        
 20 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:26.52  
                  42.60     1:26.52 (43.92)                                        
 21 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:26.57  
 22 Naughton, Liam            11 ATH                            1:30.54  
                  41.40     1:30.54 (49.14)                                        
 23 Harrington, Shane          9 ATH                            1:33.42  
 24 Kennedy, Charlie          10 ATH                            1:33.81  
                  45.69     1:33.81 (48.12)                                        
 25 Tuhtahunov, Timur         11 ATH                            1:33.83  
                  45.26     1:33.83 (48.57)                                        
 26 Smith, Cian                9 ATH                            1:34.01  
                  45.72     1:34.01 (48.29)                                        
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            13 COM                              59.72  
  2 Kolcow, Max               12 GAL                            1:01.28  
                  29.37     1:01.28 (31.91)                                        
  3 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          1:01.77  
  4 Connolly, Sam             13 COM                            1:04.94  
                  31.86     1:04.94 (33.08)                                        
  5 Brennan, Jack             12 ATH                            1:06.58  
                  32.04     1:06.58 (34.54)                                        
  6 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:06.73  
  7 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          1:07.29  
                  32.36     1:07.29 (34.93)                                        
  8 Scully, Bryan             13 ATH                            1:07.66  
  9 Duffy, Fionn              13 GAL                            1:07.79  
 10 Fortune, Joshua           12 B DOL                          1:10.39  
                  35.37     1:10.39 (35.02)                                        
 11 O'Connor, Milo            12 ATH                            1:12.06  
 12 Melody, Rory              12 GAL                            1:12.45  
                  35.10     1:12.45 (37.35)                                        
 13 Moran, Ben                12 COM                            1:12.47  
                  34.52     1:12.47 (37.95)                                        
 14 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 1:14.10  
                  36.06     1:14.10 (38.04)                                        
 15 Mills, David              12 LONG                           1:14.36  
                  35.82     1:14.36 (38.54)                                        
 16 Kenny, Ronan              13 LONG                           1:15.14  
                  36.44     1:15.14 (38.70)                                        
 17 Heung, Tommy              12 CBAR                           1:15.43  
                  37.02     1:15.43 (38.41)                                        
 18 Keaney, Sean              12 SLIGO                          1:15.67  
 19 Kilkenny, Liam            13 GAL                            1:16.12  
                  36.82     1:16.12 (39.30)                                        
 20 Hastings, Lloyd           12 Breifne                        1:17.02  
                  37.19     1:17.02 (39.83)                                        
 21 Scully, Tom               12 GAL                            1:17.87  
 22 Agvirre, Javier           13 ATH                            1:19.05  
                  38.01     1:19.05 (41.04)                                        
 23 Dervan, Ronan             13 CBAR                           1:23.06  
 24 Quinn, Daniel             12 ATH                            1:23.15  
 25 Carty, Bryan              13 COM                            1:24.83  
                  40.56     1:24.83 (44.27)                                        
 26 MC Auley, Ian             13 ATH                            1:26.04  
                  40.73     1:26.04 (45.31)                                        
 27 Collier, Cameron          13 ATH                            1:28.16  
 28 Vila, Alvaro              13 ATH                            1:53.06  
                  47.21   1:53.06 (1:05.85)                                        
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                              56.05  
                  27.62       56.05 (28.43)                                        
  2 Lennon, Fiachra           15 ATH                              56.24  
                  27.88       56.24 (28.36)                                        
  3 O'Farrell, Brian          15 SHARK                            59.82  
                  28.68       59.82 (31.14)                                        
  4 Dervan, Mark              14 CBAR                           1:00.84  
                  29.62     1:00.84 (31.22)                                        
  4 Murphy, Jamie             14 CBAR                           1:00.84  
                  30.53     1:00.84 (30.31)                                        
  6 McHugh Murphy, Dara       15 TRID                           1:01.32  
                  29.90     1:01.32 (31.42)                                        
  7 Kelly, Bill               15 ATH                            1:01.82  
  8 Cugalj, Filip             15 SHARK                          1:02.72  
                  30.40     1:02.72 (32.32)                                        
  9 Grimes, Kieran            14 Breifne                        1:03.40  
                  31.19     1:03.40 (32.21)                                        
 10 Rennick, Nathan           14 CBAR                           1:03.67  
                  31.18     1:03.67 (32.49)                                        
 11 Plangg, Artur             14 COM                            1:04.07  
 12 Clarke, Jack              15 LASER                          1:04.49  
                  31.21     1:04.49 (33.28)                                        
 13 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            1:04.62  
                  31.13     1:04.62 (33.49)                                        
 14 MC Dermott, Ciaran        15 ATH                            1:04.75  
                  31.62     1:04.75 (33.13)                                        
 14 Ashton, Callum            15 LASER                          1:04.75  
                  31.20     1:04.75 (33.55)                                        
 16 Vahey, Ben                15 SHARK                          1:05.00  
                  31.49     1:05.00 (33.51)                                        
 17 Tannian, Joseph           15 LASER                          1:05.05  
                  31.30     1:05.05 (33.75)                                        
 18 Rushe, Shane              15 ATH                            1:05.13  
                  31.57     1:05.13 (33.56)                                        
 19 Woods, David              15 SLIGO                          1:05.80  
                  31.50     1:05.80 (34.30)                                        
 20 O'Muire, Daire            15 LONG                           1:06.13  
                  31.15     1:06.13 (34.98)                                        
 21 Roe, Dylan                15 SHARK                          1:06.62  
                  31.89     1:06.62 (34.73)                                        
 22 Gibbons, Shane            15 ATH                            1:07.29  
                  32.29     1:07.29 (35.00)                                        
 23 Doherty, Aaron P          14 CBAR                           1:07.90  
                  33.29     1:07.90 (34.61)                                        
 24 Vickers, Fintan           14 SHARK                          1:09.68  
                  33.05     1:09.68 (36.63)                                        
 25 Romanov, Peter            14 ATH                            1:10.06  
                  33.31     1:10.06 (36.75)                                        
 26 Duffy, Myles              14 ATH                            1:10.38  
                  34.57     1:10.38 (35.81)                                        
 27 Walsh, Ben                14 Wport                          1:10.46  
                  33.61     1:10.46 (36.85)                                        
 28 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     1:11.56  
                  35.04     1:11.56 (36.52)                                        
 29 Martin, Dylan             14 SLIGO                          1:14.80  
 30 English, James            14 CBAR                           1:16.02  
 31 Maher, Thomas             14 SLIGO                          1:19.57  
                  38.21     1:19.57 (41.36)                                        
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           16 SLIGO                            55.65  
                  27.61       55.65 (28.04)                                        
  2 Warby, Cian               17 ATH                              58.14  
                  28.16       58.14 (29.98)                                        
  3 Lannon, Kevin             16 COM                              59.64  
                  28.67       59.64 (30.97)                                        
  4 Livingstone, Patrick      16 CBAR                             59.83  
                  28.63       59.83 (31.20)                                        
  5 Collins, Donal            16 Bluefin SC                     1:00.21  
                  29.40     1:00.21 (30.81)                                        
  6 Kelly, Evan               17 SLIGO                          1:01.62  
                  29.84     1:01.62 (31.78)                                        
  7 Waldron, Fintan           16 CLM                            1:01.83  
                  30.23     1:01.83 (31.60)                                        
  8 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          1:11.85  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     1:06.47  
                  32.08     1:06.47 (34.39)                                        
  2 Kennelly, Emma            11 GAL                            1:09.25  
                  33.11     1:09.25 (36.14)                                        
  3 Lowe, Rebecca             11 ATH                            1:10.74  
                  34.26     1:10.74 (36.48)                                        
  4 Friel, Lauren             11 ATH                            1:13.18  
                  35.39     1:13.18 (37.79)                                        
  5 Blacoe, Allanah           11 GAL                            1:13.28  
                  35.77     1:13.28 (37.51)                                        
  6 Lyons, Maria              11 SLIGO                          1:13.38  
                  35.67     1:13.38 (37.71)                                        
  7 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            1:13.91  
                  36.56     1:13.91 (37.35)                                        
  8 Conway, Fiona             11 CBAR                           1:14.49  
  9 Joyce, Carrie             11 SHARK                          1:15.26  
                  36.70     1:15.26 (38.56)                                        
 10 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:15.53  
                  36.11     1:15.53 (39.42)                                        
 11 Joyce, Grace              11 SHARK                          1:15.93  
                  36.92     1:15.93 (39.01)                                        
 12 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:16.58  
                  36.54     1:16.58 (40.04)                                        
 13 Farnon, Hannah            11 COM                            1:16.67  
 14 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     1:17.02  
                  37.37     1:17.02 (39.65)                                        
 15 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 1:17.19  
 16 Gannon, Jessica            9 COM                            1:18.70  
                  38.57     1:18.70 (40.13)                                        
 17 Daly, Edel                10 ATH                            1:19.59  
 18 Ashton, Iona              11 LASER                          1:19.73  
                  38.56     1:19.73 (41.17)                                        
 19 Donnelly, Beky            11 Ballina SC                     1:19.74  
                  38.34     1:19.74 (41.40)                                        
 20 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            1:20.67  
                  39.15     1:20.67 (41.52)                                        
 21 MacPhee, Eilidh           11 Ballina SC                     1:21.08  
                  39.58     1:21.08 (41.50)                                        
 22 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            1:21.26  
                  40.56     1:21.26 (40.70)                                        
 23 Brennan, Judy             10 ATH                            1:21.72  
                  39.35     1:21.72 (42.37)                                        
 24 Smialek, Olivia           11 ATH                            1:21.75  
                  39.24     1:21.75 (42.51)                                        
 25 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:22.08  
                  40.41     1:22.08 (41.67)                                        
 26 Kearney, Sorcha           11 Bluefin SC                     1:22.14  
                  39.50     1:22.14 (42.64)                                        
 27 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          1:22.73  
                  39.47     1:22.73 (43.26)                                        
 28 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            1:22.91  
                  39.87     1:22.91 (43.04)                                        
 29 Kelly, Aimee              11 SHARK                          1:23.36  
                  39.18     1:23.36 (44.18)                                        
 30 Pliszka, Anastazya        11 COM                            1:23.80  
                  39.95     1:23.80 (43.85)                                        
 31 Gibbs, Alison              9 GAL                            1:23.83  
 32 Butler, Emily             10 LASER                          1:24.52  
                  40.36     1:24.52 (44.16)                                        
 33 Ward, Aileen              10 ATH                            1:24.85  
 34 Ryan, Isabelle            10 COM                            1:25.04  
                  39.43     1:25.04 (45.61)                                        
 35 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:26.84  
                  44.13     1:26.84 (42.71)                                        
 36 Shakeshaft, zoe           11 Ballina SC                     1:26.97  
                  42.30     1:26.97 (44.67)                                        
 37 Rielly, Edel              11 ATH                            1:28.58  
                  42.27     1:28.58 (46.31)                                        
 38 Lowe, Erika                9 ATH                            1:29.95  
                  44.46     1:29.95 (45.49)                                        
 39 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 1:30.06  
                  43.48     1:30.06 (46.58)                                        
 40 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:30.50  
                  44.15     1:30.50 (46.35)                                        
 41 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                            1:31.72  
                  44.63     1:31.72 (47.09)                                        
 42 Kenny, Shauna              8 ATH                            1:33.29  
                  45.06     1:33.29 (48.23)                                        
 43 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                            1:34.00  
                  45.36     1:34.00 (48.64)                                        
 44 Hickey, Rachel            10 LASER                          1:34.52  
                  46.15     1:34.52 (48.37)                                        
 45 Reidy, Claire             10 ATH                            1:35.24  
                  44.17     1:35.24 (51.07)                                        
 46 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:39.37  
                  47.94     1:39.37 (51.43)                                        
 47 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:39.97  
                  49.51     1:39.97 (50.46)                                        
 48 Clarke, Eloise             9 ATH                            1:40.86  
 49 Martin, Emily              9 ATH                            1:44.03  
                  47.84     1:44.03 (56.19)                                        
 50 Lefebvre, Maya             8 ATH                            1:46.49  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 1:04.65  
                  31.30     1:04.65 (33.35)                                        
  2 Griffin, Ruth             12 SHARK                          1:05.18  
                  31.69     1:05.18 (33.49)                                        
  3 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          1:07.23  
  4 Moran, Sophie             12 GAL                            1:07.55  
                  32.70     1:07.55 (34.85)                                        
  5 Coen, Hazel               13 CBAR                           1:07.84  
                  33.03     1:07.84 (34.81)                                        
  6 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          1:07.88  
                  33.67     1:07.88 (34.21)                                        
  7 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:08.14  
                  33.57     1:08.14 (34.57)                                        
  8 Johnson, Rachel           13 ATH                            1:08.22  
                  32.98     1:08.22 (35.24)                                        
  9 Wong, Tara                12 Ballina SC                     1:08.54  
                  33.29     1:08.54 (35.25)                                        
 10 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          1:08.68  
                  33.33     1:08.68 (35.35)                                        
 11 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          1:08.98  
                  32.89     1:08.98 (36.09)                                        
 12 Finn, Roisin              13 GAL                            1:09.10  
                  33.21     1:09.10 (35.89)                                        
 13 Lally, Erin               13 CLM                            1:09.28  
                  33.01     1:09.28 (36.27)                                        
 14 Grady, Hannah             12 CBAR                           1:09.62  
                  33.94     1:09.62 (35.68)                                        
 15 Kennedy, Louise           13 ATH                            1:09.91  
                  33.61     1:09.91 (36.30)                                        
 16 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          1:10.32  
                  33.84     1:10.32 (36.48)                                        
 17 Conwell, Caoimhe          13 Ballina SC                     1:11.10  
                  33.98     1:11.10 (37.12)                                        
 18 Scott-Ryan, Naoise        12 SLIGO                          1:11.27  
                  34.46     1:11.27 (36.81)                                        
 19 Mahdi, Nell               13 GAL                            1:11.75  
 20 Patten, Alex              13 B DOL                          1:11.88  
 20 Johnson, Laura            12 ATH                            1:11.88  
 22 Ennis, Kelly              12 ATH                            1:12.07  
                  34.29     1:12.07 (37.78)                                        
 23 Henry, Lisa               12 CLM                            1:12.17  
                  34.96     1:12.17 (37.21)                                        
 24 Breslin, Niamh            13 CBAR                           1:12.30  
 25 Murphy, Rose              12 CLM                            1:12.71  
                  35.69     1:12.71 (37.02)                                        
 26 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          1:14.45  
                  35.70     1:14.45 (38.75)                                        
 27 Loughran, Jessica         13 Bluefin SC                     1:15.26  
                  36.72     1:15.26 (38.54)                                        
 28 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     1:15.58  
                  36.38     1:15.58 (39.20)                                        
 29 Ryan, Orla                12 COM                            1:15.64  
                  36.77     1:15.64 (38.87)                                        
 30 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 1:15.73  
                  36.88     1:15.73 (38.85)                                        
 31 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          1:16.08  
                  36.51     1:16.08 (39.57)                                        
 32 Walsh, Alison             12 GAL                            1:16.41  
                  37.04     1:16.41 (39.37)                                        
 33 Judge, Roisin             12 Ballina SC                     1:16.48  
                  36.35     1:16.48 (40.13)                                        
 34 Donnelly, Sarah           13 Ballina SC                     1:16.54  
                  36.00     1:16.54 (40.54)                                        
 35 Reilly, Anoise            13 Ballina SC                     1:16.58  
 36 Kelly, Terri              13 SLIGO                          1:16.69  
                  37.18     1:16.69 (39.51)                                        
 37 Ginty, Aoife              12 LONG                           1:17.42  
                  36.49     1:17.42 (40.93)                                        
 38 Dillon, Sarah             13 Bluefin SC                     1:17.64  
                  37.50     1:17.64 (40.14)                                        
 39 Deely, Megan              12 CBAR                           1:17.68  
                  37.10     1:17.68 (40.58)                                        
 40 O Reilly, Derva           12 Tuam Swim Team                 1:18.03  
                  36.13     1:18.03 (41.90)                                        
 41 Nugent, Ellen             12 Ballina SC                     1:18.23  
                  37.11     1:18.23 (41.12)                                        
 42 Martin, Rachel            12 SLIGO                          1:18.42  
                  37.94     1:18.42 (40.48)                                        
 43 Flanagan, Orla            13 CLM                            1:18.55  
                  38.32     1:18.55 (40.23)                                        
 44 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            1:18.86  
                  37.53     1:18.86 (41.33)                                        
 45 Fox, Nicola               12 Bluefin SC                     1:19.00  
                  38.18     1:19.00 (40.82)                                        
 46 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:20.37  
                  38.80     1:20.37 (41.57)                                        
 47 Murphy, Freya             12 LASER                          1:20.44  
                  40.53     1:20.44 (39.91)                                        
 48 Heneghan, Rachel          12 CBAR                           1:22.22  
                  40.38     1:22.22 (41.84)                                        
 49 Walsh, Tara               12 SLIGO                          1:22.68  
 50 Kavanagh, Lucy            12 GAL                            1:24.93  
                  40.60     1:24.93 (44.33)                                        
 51 Rushe, Ciara              13 ATH                            1:25.46  
                  41.12     1:25.46 (44.34)                                        
 52 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:27.27  
                  41.88     1:27.27 (45.39)                                        
 53 Hickey, Sara              12 LASER                          1:33.32  
                  43.81     1:33.32 (49.51)                                        
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            1:02.44  
                  30.52     1:02.44 (31.92)                                        
  2 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          1:03.13  
  3 Anderson, Kate            15 SLIGO                          1:03.70  
                  30.47     1:03.70 (33.23)                                        
  4 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                           1:03.76  
  5 Fahy, Laura               15 CBAR                           1:03.92  
                  30.63     1:03.92 (33.29)                                        
  6 Lowe, Sophie              15 ATH                            1:04.15  
                  31.28     1:04.15 (32.87)                                        
  7 Egan, Stacey              14 ATH                            1:04.20  
                  31.04     1:04.20 (33.16)                                        
  8 Murphy, Rachel            14 Ballina SC                     1:05.82  
                  31.98     1:05.82 (33.84)                                        
  9 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           1:06.04  
                  32.14     1:06.04 (33.90)                                        
 10 Crosby, Emer              14 LASER                          1:06.11  
                  31.61     1:06.11 (34.50)                                        
 11 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 1:06.27  
 12 Kelly, Lauren             14 SHARK                          1:07.15  
                  32.64     1:07.15 (34.51)                                        
 13 Joyce, Laura              14 CLM                            1:07.25  
                  32.95     1:07.25 (34.30)                                        
 14 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           1:07.35  
                  32.88     1:07.35 (34.47)                                        
 15 O'Brien, Paola            14 SHARK                          1:07.75  
                  32.84     1:07.75 (34.91)                                        
 16 Friel, Alanna             14 ATH                            1:08.19  
                  33.22     1:08.19 (34.97)                                        
 17 Dolan, Tara               14 COM                            1:08.22  
 18 Sweeney, Amy              14 SHARK                          1:08.30  
 19 Ward, Emily               14 B DOL                          1:08.33  
                  32.94     1:08.33 (35.39)                                        
 20 Reilly, Lauren            14 ATH                            1:08.56  
                  33.78     1:08.56 (34.78)                                        
 21 Scully, Andraya           15 GAL                            1:09.33  
                  33.88     1:09.33 (35.45)                                        
 22 Caulfield, Shannon        14 COM                            1:09.83  
                  34.15     1:09.83 (35.68)                                        
 23 Shortall, Alice           14 Wport                          1:09.85  
                  33.59     1:09.85 (36.26)                                        
 24 Healy, Aoife              15 ATH                            1:09.88  
 25 Campbell, Roisin          14 COM                            1:10.25  
                  33.73     1:10.25 (36.52)                                        
 26 Dunne, Jessica            14 SHARK                          1:10.31  
                  33.69     1:10.31 (36.62)                                        
 27 Egan, Sorcha              14 ATH                            1:10.82  
 28 Heaney, Sarah             14 CLM                            1:12.91  
                  36.09     1:12.91 (36.82)                                        
 29 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 1:13.11  
                  34.64     1:13.11 (38.47)                                        
 30 Curran, Raechel           14 SHARK                          1:13.90  
                  35.76     1:13.90 (38.14)                                        
 31 Dempsey, Aisling          15 LASER                          1:14.13  
                  35.90     1:14.13 (38.23)                                        
 32 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     1:15.04  
                  35.74     1:15.04 (39.30)                                        
 33 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          1:15.10  
                  36.29     1:15.10 (38.81)                                        
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              16 CLM                            1:00.31  
                  29.64     1:00.31 (30.67)                                        
  2 Keaveney, Shona           17 SLIGO                          1:00.73  
                  29.42     1:00.73 (31.31)                                        
  3 Higgins, Megan            23 TRID                           1:00.76  
                  29.63     1:00.76 (31.13)                                        
  4 Mc Namara, Dearbhail      16 Wport                          1:01.05  
                  29.72     1:01.05 (31.33)                                        
  5 Fullard, Olivia           18 COM                            1:04.77  
                  31.39     1:04.77 (33.38)                                        
  6 Keaney, Aoife             16 SLIGO                          1:07.45  
                  32.17     1:07.45 (35.28)                                        
  7 Crossan, Mary             16 C FIN                          1:12.47  
                  34.32     1:12.47 (38.15)