ATHLONE GALA MARCH 2015                              
 
Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            5:48.91  
  2 O'Hara, Odhran            11 Sligo                          6:02.21  
  3 Grady, Rory               11 CBAR                           6:05.05  
  4 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            6:09.59  
  5 Mc Namara, Conn           11 Wport                          6:22.56  
  6 Coogan, Alfie             11 ATH                            6:34.56  
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             12 LONG                           5:50.08  
  2 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           5:50.13  
  3 Madigan, Daniel           12 LONG                           6:02.21  
  4 Doorly, David             12 GAL                            6:03.76  
  5 O'Connor, Milo            13 ATH                            6:06.55  
  6 Kavanagh, Tom             13 GAL                            6:12.81  
  7 Scully, Tom               13 GAL                            6:23.39  
  8 Faherty, Christopher      12 LONG                           6:33.78  
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                            4:55.11  
  2 O'Hara, Eanna             14 Sligo                          5:17.09  
  3 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            5:26.18  
  4 Anderson, Eoin            14 Sligo                          5:52.97  
  5 Kilkenny, Liam            14 GAL                            6:14.48  
  6 Martin, Dylan             15 Sligo                          6:22.39  
 -- Murphy, Jamie             15 CBAR                               DNF  
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          20 ATH                            4:34.53  
  2 Lennon, Firchra           16 ATH                            5:15.25  
  3 Cugalj, Filip             16 SHARK                          5:21.88  
  4 Cummins, Ben              16 COM                            5:32.19  
  5 Rattigan, David           16 Sligo                          6:39.73  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           10 COM                            1:22.22  
  2 Daly, Edel                11 ATH                            1:24.99  
  3 Gibbs, Alison             10 GAL                            1:25.03  
  4 Weinert, Wiktoria         11 C FIN                          1:26.83  
  5 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            1:30.17  
  6 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     1:31.21  
  7 Lynch, Helen              11 ATH                            1:31.86  
  8 Kilcommons, Ciara         11 COM                            1:32.34  
  9 MC Keon, Ava               9 B/Sloe                         1:37.05  
 10 Mc Partlan, Alice         11 Sligo                          1:39.53  
 11 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            1:39.88  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ennis, Kelly              13 ATH                            1:16.66  
  2 Mc Daid, Carrie           13 Sligo                          1:17.18  
  3 Hoban, Saoirse            13 CBAR                           1:20.23  
  4 Lyons, Maria              12 Sligo                          1:20.57  
  5 Boyle, Emma               13 Bluefin SC                     1:21.13  
  6 Loftus, Zara              13 CLM                            1:21.79  
  7 Martin, Rachel            13 Sligo                          1:22.02  
  8 Henry, Lisa               13 CLM                            1:22.78  
  9 Farnon, Hannah            12 COM                            1:24.09  
 10 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            1:24.13  
 11 Kennelly, Emma            12 GAL                            1:24.64  
 12 Friel, Lauren             12 ATH                            1:24.80  
 13 Delaney, Kate             12 CLM                            1:24.99  
 14 Walsh, Tara               13 Sligo                          1:25.84  
 15 Kilcommons, Amy           13 COM                            1:27.02  
 16 Ashton, Iona              12 LASER                          1:27.66  
 17 Johnson, Laura            13 ATH                            1:28.96  
 18 Murphy, Rose              13 CLM                            1:30.92  
 19 Kilgallen, Megan          12 CLM                            1:33.78  
 20 Hanley, Líadan            13 Sligo                          1:34.47  
 21 Heffernan, Chloe          13 GAL                            1:35.62  
 22 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:36.56  
 23 Magahey, Georgia          12 GAL                            1:37.93  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              15 ATH                            1:11.86  
  2 Farnon, Keela             14 COM                            1:13.57  
  3 Mc Glinchey, Jane         14 Sligo                          1:15.39  
  4 Shortall, Alice           15 Wport                          1:16.88  
  5 Johnson, Rachel           14 ATH                            1:17.52  
  6 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:18.04  
  7 Egan, Edel                14 CBAR                           1:19.49  
  8 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          1:20.41  
  9 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 1:22.25  
 10 Kelly, Terri              14 Sligo                          1:25.72  
 11 Mc Partlan, Anna          14 Sligo                          1:26.61  
 12 Lennon, Amy               15 Bluefin SC                     1:29.70  
 13 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:32.54  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            16 CBAR                           1:07.75  
  2 Clabby, Aibhlin           16 ATH                            1:09.43  
  3 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:10.38  
  4 Healy, Aoife              16 ATH                            1:14.68  
  5 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC                     1:20.51  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            1:22.65  
  2 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:23.63  
  3 O'Hara, Odhran            11 Sligo                          1:27.24  
  4 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            1:27.37  
  5 Coogan, Alfie             11 ATH                            1:29.68  
  6 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team                 1:38.89  
  7 Naughton, Ben             11 GAL                            1:41.52  
  8 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                     1:44.35  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              13 CBAR                           1:09.33  
  2 Ryan, Seadhna             12 LONG                           1:16.52  
  3 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 1:19.63  
  4 Doorly, David             12 GAL                            1:22.84  
  5 Kurkin, Daniel            13 LONG                           1:26.42  
  6 O'Connor, Milo            13 ATH                            1:27.60  
  7 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 1:29.23  
  8 Donohoe, Cian             12 CBAR                           1:31.57  
  9 Scully, Tom               13 GAL                            1:34.35  
 10 Powell, Luke              12 ATH                            1:38.69  
 11 Magay, Edward             12 LONG                           1:45.61  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                            1:00.30  
  2 Rennick, Nathan           15 CBAR                           1:07.47  
  3 Weaver, Luke              15 TRID                           1:16.40  
  4 Kilkenny, Liam            14 GAL                            1:17.27  
  5 Morris, Jayke             15 CLM                            1:18.89  
  6 Wajszczuk, Chris          15 Sligo                          1:19.21  
  7 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                          1:20.83  
  8 Pilcher, Jack             14 CLM                            1:21.06  
  9 Carty, Bryan              14 COM                            1:21.61  
 10 Melvin, Conor             14 SLIGO                          1:21.84  
 11 Moran, Ethan              15 B/Sloe                         1:28.11  
 12 Dervan, Ronan             14 CBAR                           1:28.74  
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Firchra           16 ATH                            1:02.07  
  2 Warby, Cian               18 ATH                            1:02.67  
  3 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 1:05.52  
  4 Byrne, Jimmie             17 LONG                           1:07.53  
  5 Tannian, Joseph           16 LASER                          1:12.04  
  6 Lannon, Kevin             17 COM                            1:12.54  
  7 Breslin, Cian             16 CLM                            1:16.50  
  8 MC Dermott, Ciaran        16 ATH                            1:20.27  
  9 Murphy, Feda              16 LASER                          1:35.51  
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Edel                11 ATH                            1:17.13  
  2 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     1:17.42  
  3 Gannon, Jessica           10 COM                            1:19.02  
  5 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                     1:23.46  
  6 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            1:23.96  
  7 Butler, Emily             11 LASER                          1:23.97  
  8 Brennan, Judy             11 ATH                            1:25.63  
  9 Dolan, Ruth               10 B/Sloe                         1:26.90  
 10 Kilcommons, Ciara         11 COM                            1:27.11  
 11 Ward, Aileen              11 ATH                            1:27.16  
 12 Treanor, Sorcha           11 CLM                            1:27.68  
 13 Mc Partlan, Alice         11 Sligo                          1:28.41  
 14 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:29.11  
 15 Campbell, Aine            11 B DOL                          1:29.41  
 16 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            1:30.41  
 17 Lowe, Erika               10 ATH                            1:30.46  
 18 MC Keon, Tara             11 B/Sloe                         1:30.49  
 19 O'Sullivan, Cliodhna      10 Sligo                          1:32.91  
 20 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  11 ATH                            1:36.24  
 21 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            1:37.01  
 22 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:38.81  
 23 Kenny, Shauna              9 ATH                            1:38.98  
 24 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            1:39.87  
 25 Nic Ghiolla Phadraig, Li  11 ATH                            1:42.40  
 26 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:47.62  
 27 MC Manus, Emma             9 ATH                            1:48.36  
 28 Day, Roisin                8 ATH                            1:58.42  
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:11.69  
  2 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          1:12.52  
  3 Mc Daid, Carrie           13 Sligo                          1:12.97  
  4 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:14.15  
  4 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:20.06  
  5 Grady, Hannah             13 CBAR                           1:15.53  
  6 Flaherty, Ellen           12 ATH                            1:16.63  
  7 Donnelly, Becky           12 Ballina SC                     1:16.65  
  8 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     1:17.36  
  9 Ennis, Kelly              13 ATH                            1:17.62  
 10 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:17.95  
 11 Martin, Rachel            13 Sligo                          1:18.07  
 12 Boyle, Emma               13 Bluefin SC                     1:18.08  
 13 Henry, Lisa               13 CLM                            1:18.25  
 14 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     1:18.38  
 15 Hoban, Saoirse            13 CBAR                           1:19.07  
 16 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          1:19.67  
 17 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:19.91  
 18 Johnson, Laura            13 ATH                            1:19.99  
 19 Ryan, Orla                13 COM                            1:20.06  
 20 Lee, Penny                13 Sligo                          1:20.42  
 21 Ashton, Iona              12 LASER                          1:20.77  
 22 Henehan, Rachel           13 CBAR                           1:21.20  
 23 Poskrobko, Carolina       13 LASER                          1:21.27  
 24 Kennelly, Emma            12 GAL                            1:21.28  
 25 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:22.01  
 26 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            1:22.20  
 27 Conway, Fiona             12 CBAR                           1:22.25  
 28 Deely, Megan              13 CBAR                           1:22.39  
 29 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:22.53  
 30 Bates, Aoife              12 SHARK                          1:22.60  
 31 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 1:22.67  
 32 Friel, Lauren             12 ATH                            1:22.69  
 33 Ginty, Aoife              13 LONG                           1:22.79  
 34 Shakeshaft, Zoe           12 Ballina SC                     1:22.88  
 35 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           1:23.50  
 36 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:23.59  
 37 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:23.72  
 38 Conlon, Sarah             12 CBAR                           1:23.76  
 39 Kilcommons, Amy           13 COM                            1:23.84  
 40 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          1:24.37  
 41 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            1:24.54  
 42 Mills, Jenna              12 LONG                           1:25.14  
 43 Gallagher, Jade           13 COM                            1:25.52  
 44 Murphy, Rose              13 CLM                            1:26.24  
 45 Farnon, Hannah            12 COM                            1:26.41  
 46 Oshea, Kellie             13 Ballina SC                     1:27.03  
 47 Reeve, Hayden             13 SHARK                          1:27.30  
 48 Delaney, Kate             12 CLM                            1:27.42  
 49 Daly, Kelsey              13 ATH                            1:28.43  
 50 Campbell, Ide             12 B DOL                          1:28.69  
 51 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          1:28.76  
 52 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                 1:29.21  
 53 Frain, Lauren             13 CLM                            1:29.43  
 54 Cooke, Olwyn              12 Tuam Swim Team                 1:29.57  
 55 Horan, Brianne            13 CBAR                           1:29.61  
 56 Sheridan, Elaine          13 Ballina SC                     1:29.63  
 57 Hanley, Líadan            13 Sligo                          1:29.99  
 58 Rooney, Zara              12 ATH                            1:30.55  
 59 Kilgallen, Megan          12 CLM                            1:30.68  
 60 Heffernan, Chloe          13 GAL                            1:31.14  
 61 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            1:31.22  
 62 Magay, Angelina           12 LONG                           1:31.29  
 63 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            1:31.48  
 64 Reilly, Edel              12 ATH                            1:32.83  
 65 Finnerty, Laura           12 CLM                            1:34.99  
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 1:09.61  
  2 Naughton, Imogen          15 SHARK                          1:11.32  
  3 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team                 1:11.70  
  4 Kilduff, Jenni            14 COM                            1:12.87  
  5 Murphy, Rachel            15 Ballina SC                     1:13.52  
  6 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:13.57  
  7 Crosby, Emer              15 LASER                          1:13.64  
  8 Johnson, Rachel           14 ATH                            1:14.15  
  9 Mc Hale, Siofra           15 CBAR                           1:15.07  
 10 Ward, Emily               15 B DOL                          1:15.18  
 11 Dunne, Jessica            15 SHARK                          1:15.36  
 12 Egan, Stacey              15 ATH                            1:15.88  
 13 Kennedy, Louise           14 ATH                            1:15.95  
 14 Farnon, Keela             14 COM                            1:16.95  
 15 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          1:17.25  
 16 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          1:17.86  
 17 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 1:18.14  
 18 Lynch, Ciara              14 Sligo                          1:18.48  
 19 Egan, Edel                14 CBAR                           1:19.02  
 20 Breslin, Niamh            14 CBAR                           1:19.28  
 21 Warby, Kim                14 ATH                            1:19.95  
 22 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     1:20.92  
 23 Reilly, Lauren            15 ATH                            1:21.11  
 24 Kelly, Terri              14 Sligo                          1:22.47  
 25 Mc Glinchey, Jane         14 Sligo                          1:23.06  
 26 Tiernan, Meabh            15 COM                            1:23.95  
 27 Lennon, Amy               15 Bluefin SC                     1:27.26  
 28 Connolly, Rachel          15 LASER                          1:28.94  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           16 ATH                            1:12.29  
  2 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:19.98  
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duggin, Luca              10 Ballina SC                     1:16.63  
  2 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:18.66  
  3 O'Hara, Odhran            11 Sligo                          1:20.65  
  4 Lynam, Cillian            11 ATH                            1:20.92  
  5 Mc Namara, Conn           11 Wport                          1:21.88  
  6 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            1:22.04  
  7 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            1:24.55  
  8 Coogan, Alfie             11 ATH                            1:26.61  
  9 Davey, Frey               11 GAL                            1:27.68  
 10 Duda, Philip               9 COM                            1:29.57  
 11 Claffey, Donagh           11 ATH                            1:29.64  
 12 Lee, Liam                 11 Sligo                          1:29.77  
 13 Harrington, Shane         11 ATH                            1:30.51  
 14 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                     1:30.56  
 15 Semikin, Nikita           11 ATH                            1:30.84  
 16 MC Guinness, Dara         11 ATH                            1:30.89  
 17 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team                 1:31.66  
 18 Naughton, Ben             11 GAL                            1:31.80  
 19 Fagan, Kyle                9 ATH                            1:35.27  
 20 Reilly, Aaron             11 Ballina SC                     1:38.73  
 21 Joyce-Whyte, Ewan         10 ATH                            1:42.93  
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:13.42  
  2 Rennick, Sam              12 CBAR                           1:14.32  
  3 Scully, Tom               13 GAL                            1:16.85  
  4 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:18.39  
  5 Welby, Evan               13 SHARK                          1:19.59  
  6 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 1:20.32  
  7 Doorly, David             12 GAL                            1:21.35  
  8 Madigan, Daniel           12 LONG                           1:21.47  
  9 Kurkin, Daniel            13 LONG                           1:21.96  
 10 Breslin, Ethan            12 CLM                            1:22.72  
 11 Qiunn, Daniel             13 ATH                            1:22.81  
 12 Kavanagh, Tom             13 GAL                            1:23.13  
 13 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC                     1:23.34  
 14 Weaver, Robin             13 TRID                           1:23.79  
 15 Carter, Niall             12 CBAR                           1:23.87  
 16 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           1:24.50  
 17 Romanov, Vladimir         12 ATH                            1:24.59  
 18 Donohoe, Cian             12 CBAR                           1:24.63  
 19 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                     1:24.97  
 20 Mylett, Ciaran            13 CBAR                           1:25.52  
 21 Dunne, Pierce             13 CBAR                           1:27.65  
 22 Clarke, Billy             13 SHARK                          1:27.95  
 23 Mills, David              13 LONG                           1:28.16  
 24 Friel, Ethan              12 ATH                            1:28.76  
 25 Lennon, Brian             12 SHARK                          1:30.47  
 26 Breheny, Kieran           13 C FIN                          1:30.57  
 27 Faherty, Christopher      12 LONG                           1:31.58  
 28 Naughton, Liam            12 ATH                            1:32.53  
 29 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 1:32.83  
 30 Jennings, Cillian         12 SHARK                          1:36.41  
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                            1:01.49  
  2 Mc Fadden, Patrick        15 COM                            1:07.41  
  3 Rennick, Nathan           15 CBAR                           1:10.38  
  4 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            1:10.85  
  5 Melvin, Conor             14 SLIGO                          1:11.05  
  6 Melly, Conor              15 CBAR                           1:11.46  
  7 Murphy, Jamie             15 CBAR                           1:11.95  
  8 Anderson, Eoin            14 Sligo                          1:12.21  
  9 Morris, Jayke             15 CLM                            1:14.61  
  9 Weaver, Luke              15 TRID                           1:14.61  
 11 Higgins, Adam             14 Sligo                          1:16.25  
 12 Kelly, Niall              14 CLM                            1:17.35  
 13 Martin, Dylan             15 Sligo                          1:18.47  
 14 Pilcher, Jack             14 CLM                            1:18.62  
 15 Eglinton, Owen            14 Sligo                          1:18.84  
 16 Navarro, Javier           14 ATH                            1:19.35  
 17 O Connor, Joseph          15 LASER                          1:19.60  
 18 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     1:19.85  
 19 English, James            15 CBAR                           1:20.24  
 20 Maher, Thomas             15 Sligo                          1:21.34  
 21 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:26.08  
 22 Collier, Cameron          14 ATH                            1:32.29  
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               18 ATH                            1:03.84  
  2 Lannon, Kevin             17 COM                            1:05.44  
  3 Cugalj, Filip             16 SHARK                          1:08.13  
  4 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 1:08.54  
  5 Kelly, Bill               16 ATH                            1:10.36  
  6 Woods, David              16 Sligo                          1:13.37  
  7 Gibbons, Shane            16 ATH                            1:14.84  
  8 Cummins, Ben              16 COM                            1:16.34  
  9 Breslin, Cian             16 CLM                            1:19.77  
 10 Rattigan, David           16 Sligo                          1:29.33  
 
Event 6  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             10 GAL                            6:28.04  
  2 Brennan, Judy             11 ATH                            6:30.30  
  3 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            6:46.80  
  4 Treanor, Sorcha           11 CLM                            6:51.46  
  5 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                     6:52.46  
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                            5:39.42  
  2 Grady, Hannah             13 CBAR                           5:43.31  
  3 Joyce, Grace              12 SHARK                          6:01.44  
  4 Friel, Lauren             12 ATH                            6:03.67  
  5 Walsh, Tara               13 Sligo                          6:09.10  
  6 Martin, Rachel            13 Sligo                          6:16.27  
  7 Lyons, Maria              12 Sligo                          6:16.81  
  8 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            6:24.09  
  9 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          6:25.89  
 10 Delaney, Kate             12 CLM                            6:26.00  
 11 Lee, Penny                13 Sligo                          6:28.55  
 12 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           6:38.08  
 13 Magahey, Georgia          12 GAL                            6:39.57  
 -- Flaherty, Ellen           12 ATH                                 DQ  
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Niamh            14 CBAR                           6:00.29  
  2 Mc Partlan, Anna          14 Sligo                          6:43.61  
 -- Egan, Stacey              15 ATH                                 DQ  
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            16 CBAR                           5:16.95  
  2 Clabby, Aibhlin           16 ATH                            5:37.26  
  3 Healy, Aoife              16 ATH                            5:47.87  
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            1:26.68  
  2 Grady, Rory               11 CBAR                           1:30.12  
  3 Coogan, Alfie             11 ATH                            1:39.77  
  4 Naughton, Ben             11 GAL                            1:40.99  
  5 Mc Namara, Conn           11 Wport                          1:41.54  
  6 Flaherty, Roan             9 ATH                            1:43.96  
  7 Claffey, Donagh           11 ATH                            1:45.15  
  8 Burke, Ned                11 Tuam Swim Team                 1:46.08  
  9 Guckian, Eoin             11 TRID                           1:46.12  
 10 Joyce-Whyte, Ewan         10 ATH                            1:49.24  
 11 Lee, Liam                 11 Sligo                          1:49.99  
 12 Socolovsky, Valia         11 ATH                            1:53.05  
 13 Collier, Killian           9 ATH                            2:13.91  
 14 Claffey, Rian              8 ATH                            2:21.61  
 -- Reilly, Aaron             11 Ballina SC                          DQ  
 -- Ziemelis, Robert          11 LONG                                DQ  
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             13 ATH                            1:18.15  
  2 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:20.83  
  3 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                     1:27.31  
  4 Heung, Tommy              13 CBAR                           1:27.35  
  5 Breslin, Ethan            12 CLM                            1:30.56  
  6 Weaver, Robin             13 TRID                           1:32.19  
  7 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           1:32.35  
  8 O'Connor, Milo            13 ATH                            1:33.56  
  9 Campbell, Cian            13 COM                            1:35.20  
 10 Stevenson, John           13 ATH                            1:35.39  
 11 Mylett, Ciaran            13 CBAR                           1:35.56  
 12 Rennick, Sam              12 CBAR                           1:35.99  
 13 Mills, David              13 LONG                           1:37.22  
 14 Keaney, Sean              13 Sligo                          1:37.35  
 15 Jennings, Cillian         12 SHARK                          1:37.62  
 16 Kavanagh, Tom             13 GAL                            1:37.63  
 17 Clarke, Billy             13 SHARK                          1:39.20  
 18 Carter, Niall             12 CBAR                           1:40.22  
 19 Friel, Ethan              12 ATH                            1:41.98  
 20 Magay, Edward             12 LONG                           1:42.51  
 21 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC                     1:42.62  
 22 Kurkin, Daniel            13 LONG                           1:45.50  
 23 Dunne, Pierce             13 CBAR                           1:45.85  
 24 Powell, Luke              12 ATH                            1:48.11  
 25 Lennon, Brian             12 SHARK                          1:48.84  
 -- Breheny, Kieran           13 C FIN                               DQ  
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             14 Sligo                          1:12.76  
  2 Scully, Bryan             14 ATH                            1:15.81  
  3 Murphy, Jamie             15 CBAR                           1:18.73  
  4 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            1:18.75  
  5 Anderson, Eoin            14 Sligo                          1:21.00  
  6 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                          1:21.22  
  7 Carty, Bryan              14 COM                            1:23.02  
  8 Mc Fadden, Patrick        15 COM                            1:23.08  
  9 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:23.75  
 10 Rennick, Nathan           15 CBAR                           1:23.83  
 11 Wajszczuk, Chris          15 Sligo                          1:26.03  
 12 Navarro, Javier           14 ATH                            1:26.61  
 13 English, James            15 CBAR                           1:26.99  
 14 Kilkenny, Liam            14 GAL                            1:28.78  
 15 Dervan, Ronan             14 CBAR                           1:29.49  
 16 Kelly, Niall              14 CLM                            1:30.84  
 17 O Connor, Joseph          15 LASER                          1:31.06  
 18 Martin, Dylan             15 Sligo                          1:31.45  
 19 Eglinton, Owen            14 Sligo                          1:32.46  
 20 MC Auley, Ian             14 ATH                            1:32.70  
 21 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     1:36.25  
 22 Maher, Thomas             15 Sligo                          1:48.31  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Ben              16 COM                            1:13.74  
  2 Madden, Ciaran            17 LONG                           1:16.64  
  3 Woods, David              16 Sligo                          1:16.82  
  4 Cugalj, Filip             16 SHARK                          1:17.95  
  5 Lannon, Kevin             17 COM                            1:18.52  
  6 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                 1:20.97  
  7 Tannian, Joseph           16 LASER                          1:22.23  
  8 Breslin, Cian             16 CLM                            1:31.21  
  9 Murphy, Feda              16 LASER                          1:32.35  
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Brennan, Judy             11 ATH                            1:33.88  
  3 Weinert, Wiktoria         11 C FIN                          1:34.20  
  4 Fee, Laoise               11 C FIN                          1:35.63  
  5 Gibbs, Alison             10 GAL                            1:37.59  
  6 Kelly, Aimee              11 SHARK                          1:38.29  
  7 Mc Fadden, Ava            11 COM                            1:38.64  
  8 Butler, Emily             11 LASER                          1:41.77  
  9 Gannon, Jessica           10 COM                            1:43.92  
 10 Ward, Aileen              11 ATH                            1:44.38  
 11 O'Sullivan, Cliodhna      10 Sligo                          1:45.31  
 12 Lowe, Erika               10 ATH                            1:45.89  
 13 Treanor, Sorcha           11 CLM                            1:46.51  
 14 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:47.93  
 15 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:48.14  
 16 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  11 ATH                            1:48.37  
 17 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:49.41  
 18 Nic Ghiolla Phadraig, Li  11 ATH                            1:52.75  
 19 Clarke, Eloise            10 ATH                            1:54.96  
 20 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            2:00.00  
 21 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            2:03.75  
 22 Kenny, Shauna              9 ATH                            2:06.21  
 -- MC Keon, Ava               9 B/Sloe                              DQ  
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:22.59  
  1 Mc Daid, Carrie           13 Sligo                          1:25.01  
  2 Flaherty, Ellen           12 ATH                            1:26.34  
  3 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:26.84  
  4 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:27.97  
  5 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:28.43  
  6 Mevlin, Sarah S           12 SLIGO                          1:29.08  
  7 Poskrobko, Carolina       13 LASER                          1:30.74  
  8 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                 1:31.23  
  9 Cooke, Olwyn              12 Tuam Swim Team                 1:31.51  
 10 Murphy, Freya             13 LASER                          1:32.19  
 11 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 1:33.51  
 12 Johnson, Laura            13 ATH                            1:33.86  
 13 Bates, Aoife              12 SHARK                          1:34.07  
 14 Deely, Megan              13 CBAR                           1:34.53  
 15 Hoban, Saoirse            13 CBAR                           1:35.00  
 16 Loftus, Zara              13 CLM                            1:35.19  
 17 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          1:35.22  
 18 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:35.36  
 19 Ginty, Aoife              13 LONG                           1:35.85  
 20 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            1:36.41  
 21 Walsh, Tara               13 Sligo                          1:36.64  
 22 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          1:37.67  
 23 Lee, Penny                13 Sligo                          1:37.87  
 24 Horan, Brianne            13 CBAR                           1:38.04  
 25 Kilgallen, Megan          12 CLM                            1:38.08  
 26 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          1:38.22  
 27 Lyons, Maria              12 Sligo                          1:38.32  
 28 Mills, Jenna              12 LONG                           1:38.46  
 29 Daly, Kelsey              13 ATH                            1:38.63  
 30 O Neill, Aishling         12 LASER                          1:39.23  
 31 Kennelly, Emma            12 GAL                            1:39.58  
 32 Finnerty, Laura           12 CLM                            1:39.96  
 33 Magahey, Georgia          12 GAL                            1:40.09  
 34 Ryan, Sarah               13 Tuam Swim Team                 1:40.52  
 35 Conlon, Sarah             12 CBAR                           1:41.05  
 36 Murphy, Rose              13 CLM                            1:41.87  
 37 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:42.08  
 38 Reilly, Edel              12 ATH                            1:42.91  
 39 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           1:42.92  
 40 Clancy, Ciara             13 C FIN                          1:43.18  
 41 Sheridan, Elaine          13 Ballina SC                     1:43.50  
 42 Henehan, Rachel           13 CBAR                           1:44.77  
 43 Reeve, Hayden             13 SHARK                          1:47.69  
 44 Oshea, Kellie             13 Ballina SC                     1:47.81  
 45 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            1:52.37  
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shortall, Alice           15 Wport                          1:21.43  
  2 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 1:22.25  
  3 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:24.57  
  4 Naughton, Imogen          15 SHARK                          1:25.91  
  5 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 1:27.99  
  6 Kennedy, Louise           14 ATH                            1:29.16  
  7 Dunne, Jessica            15 SHARK                          1:29.40  
  8 Mc Nally, Aisling         15 Tuam Swim Team                 1:29.54  
  9 Campbell, Roisin          15 COM                            1:29.89  
 10 Kilduff, Jenni            14 COM                            1:29.91  
 11 Johnson, Rachel           14 ATH                            1:30.35  
 12 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                 1:31.27  
 13 Tiernan, Meabh            15 COM                            1:31.68  
 14 Farnon, Keela             14 COM                            1:32.37  
 15 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:32.74  
 16 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                          1:33.21  
 17 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:33.68  
 18 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     1:33.80  
 19 Mc Partlan, Anna          14 Sligo                          1:34.56  
 20 Connolly, Rachel          15 LASER                          1:46.12  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Ella               16 Wport                          1:23.31  
  2 Healy, Aoife              16 ATH                            1:27.19  
  3 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC                     1:27.50  
 -- O'Dowd, Shannon           16 C FIN                               DQ  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            11 Sligo                          1:07.31  
  2 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            1:08.28  
  3 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            1:11.13  
  4 Ryan, Duileach            11 LONG                           1:11.44  
  5 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            1:12.50  
  6 Grady, Rory               11 CBAR                           1:12.86  
  7 Lynam, Cillian            11 ATH                            1:13.81  
  8 Coogan, Alfie             11 ATH                            1:15.63  
  9 Mc Namara, Conn           11 Wport                          1:16.76  
 10 MC Guinness, Dara         11 ATH                            1:18.05  
 11 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team                 1:18.79  
 12 Duda, Philip               9 COM                            1:19.26  
 13 Davey, Frey               11 GAL                            1:19.57  
 14 Ziemelis, Robert          11 LONG                           1:19.82  
 15 Burke, Ned                11 Tuam Swim Team                 1:20.17  
 16 Semikin, Nikita           11 ATH                            1:22.74  
 17 Claffey, Donagh           11 ATH                            1:23.09  
 18 Fagan, Kyle                9 ATH                            1:23.10  
 19 Harrington, Shane         11 ATH                            1:24.44  
 20 Socolovsky, Valia         11 ATH                            1:24.94  
 21 Lee, Liam                 11 Sligo                          1:25.47  
 22 Guckian, Eoin             11 TRID                           1:25.94  
 23 Naughton, Ben             11 GAL                            1:27.32  
 24 Joyce-Whyte, Ewan         10 ATH                            1:27.54  
 25 Doherty, Eamon            10 Ballina SC                     1:28.42  
 26 Flaherty, Roan             9 ATH                            1:29.36  
 27 Collier, Killian           9 ATH                            1:37.76  
 28 Claffey, Rian              8 ATH                            1:41.47  
 29 Deehan, Oisin              8 ATH                            1:44.68  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             13 ATH                            1:02.88  
  2 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          1:03.42  
  3 Ryan, Seadhna             12 LONG                           1:07.83  
  4 Heung, Tommy              13 CBAR                           1:08.31  
  5 Rennick, Sam              12 CBAR                           1:08.72  
  6 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 1:09.87  
  7 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           1:09.92  
  8 Doorly, David             12 GAL                            1:09.96  
  9 O'Connor, Milo            13 ATH                            1:09.97  
 10 Madigan, Daniel           12 LONG                           1:10.17  
 11 Keaney, Sean              13 Sligo                          1:10.21  
 12 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 1:11.13  
 13 Breslin, Ethan            12 CLM                            1:11.19  
 13 Mylett, Ciaran            13 CBAR                           1:11.19  
 15 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           1:12.01  
 16 Kearney, Oisin            12 C FIN                          1:13.03  
 17 Scully, Tom               13 GAL                            1:13.93  
 18 Donohoe, Cian             12 CBAR                           1:14.13  
 19 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                     1:14.29  
 20 Mills, David              13 LONG                           1:14.55  
 21 Stevenson, John           13 ATH                            1:14.68  
 22 Carter, Niall             12 CBAR                           1:14.92  
 23 Romanov, Vladimir         12 ATH                            1:14.94  
 24 Kavanagh, Tom             13 GAL                            1:15.12  
 25 Breheny, Kieran           13 C FIN                          1:16.05  
 26 Naughton, Liam            12 ATH                            1:16.78  
 27 Friel, Ethan              12 ATH                            1:17.29  
 28 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC                     1:17.59  
 29 Powell, Luke              12 ATH                            1:18.26  
 30 Faherty, Christopher      12 LONG                           1:18.86  
 31 Campbell, Cian            13 COM                            1:19.31  
 32 Clarke, Billy             13 SHARK                          1:20.30  
 -- Welby, Evan               13 SHARK                               DQ  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                              54.79  
  2 O'Hara, Eanna             14 Sligo                            58.27  
  3 Scully, Bryan             14 ATH                              59.84  
  4 Rennick, Nathan           15 CBAR                           1:00.40  
  5 Murphy, Jamie             15 CBAR                           1:00.55  
  6 Morris, Jayke             15 CLM                            1:01.31  
  7 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            1:01.46  
  8 Mc Fadden, Patrick        15 COM                            1:01.70  
  9 Melvin, Conor             14 SLIGO                          1:03.28  
 10 Melly, Conor              15 CBAR                           1:03.73  
 11 Anderson, Eoin            14 Sligo                          1:04.02  
 12 Moran, Ethan              15 B/Sloe                         1:04.57  
 13 Weaver, Luke              15 TRID                           1:04.71  
 14 English, James            15 CBAR                           1:07.28  
 15 Pilcher, Jack             14 CLM                            1:08.03  
 16 Higgins, Adam             14 Sligo                          1:08.15  
 17 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                          1:08.42  
 18 O Connor, Joseph          15 LASER                          1:08.91  
 19 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     1:09.10  
 20 Martin, Dylan             15 Sligo                          1:09.50  
 21 Wajszczuk, Chris          15 Sligo                          1:09.60  
 22 Eglinton, Owen            14 Sligo                          1:10.12  
 23 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:10.17  
 24 Kelly, Niall              14 CLM                            1:10.62  
 25 Dervan, Ronan             14 CBAR                           1:11.28  
 26 MC Auley, Ian             14 ATH                            1:11.30  
 27 Navarro, Javaier          14 ATH                            1:13.21  
 28 Kilkenny, Liam            14 GAL                            1:13.23  
 29 Carty, Bryan              14 COM                            1:13.50  
 30 O'Driscoll, Conor         14 ATH                            1:13.83  
 31 O'Dowd, Conor             14 C FIN                          1:14.14  
 32 Maher, Thomas             15 Sligo                          1:15.07  
 33 Collier, Cameron          14 ATH                            1:20.57  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Firchra           16 ATH                              56.14  
  2 Warby, Cian               18 ATH                              57.33  
  3 Lannon, Kevin             17 COM                              57.64  
  4 McHugh Murphy, Dara       16 Tuam Swim Team                   59.62  
  5 Cugalj, Filip             16 SHARK                          1:00.20  
  6 Woods, David              16 Sligo                          1:00.46  
  7 Madden, Ciaran            17 LONG                           1:00.70  
  8 Kelly, Bill               16 ATH                            1:01.48  
  9 Cummins, Ben              16 COM                            1:01.60  
 10 Tannian, Joseph           16 LASER                          1:02.28  
 10 Byrne, Jimmie             17 LONG                           1:02.28  
 12 MC Dermott, Ciaran        16 ATH                            1:02.71  
 13 Breslin, Cian             16 CLM                            1:04.56  
 14 Gibbons, Shane            16 ATH                            1:04.77  
 15 Rattigan, David           16 Sligo                          1:10.76  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           10 COM                            1:10.62  
  2 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     1:10.74  
  3 Lynch, Helen              11 ATH                            1:12.12  
  4 Ward, Aileen              11 ATH                            1:15.29  
  5 Gibbs, Alison             10 GAL                            1:15.30  
  6 Brennan, Judy             11 ATH                            1:15.72  
  7 Mc Fadden, Ava            11 COM                            1:15.96  
  8 Butler, Emily             11 LASER                          1:16.06  
  9 Kelly, Aimee              11 SHARK                          1:16.85  
 10 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            1:16.90  
 11 Kilcommons, Ciara         11 COM                            1:17.14  
 12 MC Keon, Tara             11 B/Sloe                         1:17.87  
 13 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            1:18.10  
 14 Dolan, Ruth               10 B/Sloe                         1:18.58  
 15 Treanor, Sorcha           11 CLM                            1:20.62  
 16 Lowe, Erika               10 ATH                            1:20.82  
 17 Canavan, Alannah          10 Ballina SC                     1:20.99  
 18 MC Keon, Ava               9 B/Sloe                         1:21.36  
 19 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:22.87  
 20 O'Sullivan, Cliodhna      10 Sligo                          1:24.52  
 21 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            1:24.72  
 22 Nic Ghiolla Phadraig, Li  11 ATH                            1:25.61  
 23 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  11 ATH                            1:26.17  
 24 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            1:29.53  
 25 Kenny, Shauna              9 ATH                            1:30.02  
 26 Clarke, Eloise            10 ATH                            1:31.39  
 27 MC Manus, Emma             9 ATH                            1:38.94  
 28 Murphy, Roisin            10 ATH                            1:43.48  
 29 Powell, Ella               8 ATH                            1:46.38  
 -- Campbell, Aine            11 B DOL                               DQ  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          1:03.54  
  2 Lowe, Rebecca             12 ATH                            1:04.58  
  3 Wong, Tara                13 Ballina SC                     1:06.05  
  4 Grady, Hannah             13 CBAR                           1:07.37  
  5 Conway, Fiona             12 CBAR                           1:07.88  
  6 Ennis, Kelly              13 ATH                            1:08.18  
  7 Flaherty, Ellen           12 ATH                            1:08.21  
  8 Henry, Lisa               13 CLM                            1:08.29  
  9 Kennelly, Emma            12 GAL                            1:08.73  
 10 Johnson, Laura            13 ATH                            1:09.10  
 11 Hoban, Saoirse            13 CBAR                           1:09.42  
 12 Fadden, Heather           13 CBAR                           1:09.43  
 13 Friel, Lauren             12 ATH                            1:09.51  
 14 Joyce, Grace              12 SHARK                          1:10.51  
 15 Boyle, Emma               13 Bluefin SC                     1:10.75  
 16 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     1:11.26  
 17 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          1:11.53  
 18 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            1:12.03  
 19 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 1:12.09  
 20 Donnelly, Becky           12 Ballina SC                     1:12.21  
 21 Ryan, Orla                13 COM                            1:12.48  
 22 Deely, Megan              13 CBAR                           1:12.49  
 23 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:12.56  
 24 Farnon, Hannah            12 COM                            1:12.85  
 25 Hanley, Líadan            13 Sligo                          1:13.03  
 26 Mills, Jenna              12 LONG                           1:13.08  
 27 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     1:13.09  
 28 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          1:13.14  
 29 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:13.17  
 30 Ashton, Iona              12 LASER                          1:13.28  
 31 Walsh, Tara               13 Sligo                          1:13.40  
 31 Poskrobko, Carolina       13 LASER                          1:13.40  
 33 Murphy, Rose              13 CLM                            1:13.70  
 34 Ginty, Aoife              13 LONG                           1:13.74  
 35 Murphy, Freya             13 LASER                          1:13.94  
 35 Lyons, Maria              12 Sligo                          1:13.94  
 37 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     1:13.98  
 38 Kilcommons, Amy           13 COM                            1:14.20  
 39 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 1:14.23  
 40 Delaney, Kate             12 CLM                            1:14.76  
 41 Clancy, Ciara             13 C FIN                          1:14.87  
 42 Martin, Rachel            13 Sligo                          1:14.91  
 43 MacPhee, Eilidh           12 Ballina SC                     1:15.18  
 44 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          1:15.31  
 45 Henehan, Rachel           13 CBAR                           1:15.36  
 46 Horan, Brianne            13 CBAR                           1:15.96  
 47 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           1:16.03  
 48 Cooke, Olwyn              12 Tuam Swim Team                 1:16.12  
 49 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            1:16.25  
 50 Daly, Kelsey              13 ATH                            1:16.46  
 51 Heffernan, Chloe          13 GAL                            1:16.58  
 52 Lee, Penny                13 Sligo                          1:17.05  
 53 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                            1:17.19  
 54 Bates, Aoife              12 SHARK                          1:17.26  
 55 Loftus, Zara              13 CLM                            1:17.37  
 56 Magahey, Georgia          12 GAL                            1:17.85  
 57 Frain, Lauren             13 CLM                            1:18.41  
 58 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:18.48  
 59 Mevlin, Sarah S           12 SLIGO                          1:19.56  
 60 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          1:19.58  
 61 O Neill, Aishling         12 LASER                          1:20.10  
 62 Magay, Angelina           12 LONG                           1:20.11  
 63 Ryan, Sarah               13 Tuam Swim Team                 1:20.15  
 64 Conlon, Sarah             12 CBAR                           1:20.28  
 65 Reilly, Edel              12 ATH                            1:20.40  
 66 Shakeshaft, Zoe           12 Ballina SC                     1:20.77  
 67 Finnerty, Laura           12 CLM                            1:22.12  
 68 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            1:29.90  
 -- Campbell, Ide             12 B DOL                               DQ  
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               14 CBAR                           1:03.63  
  2 Egan, Edel                14 CBAR                           1:03.96  
  3 Kilduff, Jenni            14 COM                            1:04.04  
  4 Farnon, Keela             14 COM                            1:05.28  
  5 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team                 1:05.29  
  6 Johnson, Rachel           14 ATH                            1:05.86  
  7 Murphy, Rachel            15 Ballina SC                     1:05.92  
  8 Kennedy, Louise           14 ATH                            1:06.69  
  9 Crosby, Emer              15 LASER                          1:06.79  
 10 Egan, Stacey              15 ATH                            1:07.28  
 11 Ward, Emily               15 B DOL                          1:07.55  
 12 Shortall, Alice           15 Wport                          1:08.38  
 13 Reilly, Lauren            15 ATH                            1:08.44  
 14 Lynch, Ciara              14 Sligo                          1:08.71  
 15 Breslin, Niamh            14 CBAR                           1:08.75  
 16 Campbell, Roisin          15 COM                            1:10.31  
 17 Hennigan, Aoibheann       15 Ballina SC                     1:10.34  
 18 Warby, Kim                14 ATH                            1:10.53  
 19 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     1:10.75  
 20 Mc Glinchey, Jane         14 Sligo                          1:11.24  
 21 Kelly, Terri              14 Sligo                          1:12.43  
 22 Tiernan, Meabh            15 COM                            1:12.69  
 23 Mc Partlan, Anna          14 Sligo                          1:12.80  
 24 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     1:13.70  
 25 Lennon, Amy               15 Bluefin SC                     1:14.04  
 26 Flanagan, Orla            14 CLM                            1:14.07  
 27 Connolly, Rachel          15 LASER                          1:14.08  
 -- Mc Hale, Siofra           15 CBAR                                DQ  
 -- MC Gowan, Heather         14 B DOL                               DQ  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            16 CBAR                           1:00.40  
  2 Clabby, Aibhlin           16 ATH                            1:04.25  
  3 Harrington, Lisa          16 ATH                            1:04.74  
  4 Healy, Aoife              16 ATH                            1:08.10  
  5 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC                     1:08.63  
  6 Burns, Ella               16 Wport                          1:11.33  
  7 O'Dowd, Shannon           16 C FIN                          1:19.78