ATHLONE GALA MARCH 2016            

Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzaee, Alan               11 LONG                      NT    6:30.81  
  2 Harley, Conor             11 B/Sloe                    NT    6:46.05  
  3 Hynes, Mark                9 LASER                     NT    6:49.15  
  4 O' Murchú, Fiach          11 LASER                     NT    7:18.51  
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 5:34.76    5:25.46  
  2 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  5:48.91    5:25.75  
  3 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  5:49.60    5:37.64  
  4 Doorly, David             13 GAL                  6:03.76    5:40.18  
  5 Mc Namara, Conn           12 Wport                6:22.56    5:45.61  
  6 Coogan, Alfie             12 ATH                  6:18.35    6:01.30  
  7 Lennon, Brian             13 SHARK                6:30.01    6:04.17  
  8 Davey, Frey               12 GAL                  6:39.38    6:27.78  
  9 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                     NT    6:27.93  
 10 Joyce, Niall              12 SHARK                6:35.01    6:45.92  
 11 Lally, Rory               12 LASER                     NT    7:03.22  
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             15 ATH                  5:36.00    5:16.06  
  2 Anderson, Eoin            15 SLIGO                5:16.68    5:16.82  
  3 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                5:36.77    5:19.13  
  4 Kilkenny, Liam            15 GAL                  5:59.36    5:48.96  
  5 Keaney, Sean              14 SLIGO                6:57.32    5:54.49  
  6 Hornet, Ryan              14 LASER                6:13.90    5:54.87  
  7 O'Malley, Eoin            14 GAL                  6:19.30    6:08.83  
  8 Staunton, William         15 CLM                  6:15.38    6:08.92  
  9 O' Connor, Joseph         15 LASER                     NT    6:27.93  
 -- Carey, Oisin              14 LASER                6:00.14         DQ  
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                  4:49.06    4:53.96  
  2 Williams, David           18 SHARK                5:12.49    5:09.88  
  3 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  5:19.01    5:22.11  
  4 Breslin, Cian             17 CLM                       NT    5:34.27  
  5 Moran, Ethan              16 B/Sloe               6:11.28    5:45.51  
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:18.24    1:17.83  
  2 Gannon, Jessica           11 COM                  1:17.59    1:18.17  
  3 Dolan, Ruth               11 B/Sloe               1:31.14    1:19.33  
  4 Cosgrove, Sarah           11 CBAR                      NT    1:32.65  
  5 Pilcher, Millie           11 CLM                       NT    1:36.23  
  6 MC Hale, Zoe              11 CBAR                      NT    1:40.59  
  7 Kazimierczak, Adranna     11 SHARK                1:58.00    1:43.25  
  8 Scanlon, Aisling          10 LONG                      NT    1:49.56  
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  1:13.80    1:12.62  
  2 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:14.14    1:13.40  
  3 Joyce, Grace              13 SHARK                1:34.71    1:14.01  
  4 Bates, Aoife              13 SHARK                1:15.27    1:15.59  
  5 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:18.23    1:17.77  
  6 Kilgallen, Megan          13 CLM                  1:25.36    1:19.92  
  7 Kilcommons, Ciara         12 COM                  1:29.99    1:20.17  
  8 Kelly, Aimee              12 SHARK                1:45.86    1:20.68  
  9 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:23.37    1:21.99  
 10 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:23.94    1:22.80  
 11 Lynch, Helen              12 ATH                  1:25.48    1:23.47  
 12 Delaney, Kate             13 CLM                  1:22.55    1:24.28  
 13 MC Keon, Tara             12 B/Sloe               1:29.68    1:27.30  
 14 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                1:29.47    1:28.34  
 15 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  1:28.14    1:28.40  
 16 Clarke, Isabelle          13 ATH                  1:45.65    1:28.57  
 17 Butler, Emily             12 LASER                1:31.12    1:28.69  
 18 Horkan, Aisling           12 CLM                  1:35.16    1:29.92  
 19 Smialek, Olivia           13 ATH                  1:29.48    1:30.88  
 20 Staunton, Nora            12 CLM                       NT    1:56.05  
 -- Fee, Laoise               12 C FIN                1:29.38         DQ  
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                1:10.27    1:12.19  
  2 Johnson, Rachel           15 ATH                  1:17.52    1:14.08  
  3 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                1:15.39    1:14.28  
  4 Coen, Hazel               15 CBAR                 1:17.57    1:15.50  
  5 Murphy, Freya             14 LASER                1:18.66    1:16.12  
  6 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:14.59    1:17.15  
  7 Lee, Penny                14 SLIGO                1:19.41    1:17.36  
  8 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       1:17.63    1:17.84  
  9 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           1:19.42    1:18.39  
 10 Henry, Lisa               14 CLM                  1:20.35    1:18.47  
 11 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                1:28.69    1:18.99  
 12 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                1:21.56    1:19.65  
 13 Walsh, Tara               14 SLIGO                1:25.84    1:19.68  
 14 Henehan, Rachel           14 CBAR                 1:22.32    1:21.73  
 15 Mc Partlan, Anna          15 SLIGO                1:21.39    1:22.15  
 16 Ryan, Orla                14 COM                  1:26.66    1:22.93  
 17 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           1:28.37    1:27.34  
 18 Hanley, Líadan            14 SLIGO                1:30.87    1:30.20  
 -- Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       1:25.34         DQ  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              16 ATH                  1:09.29    1:08.04  
  2 Harrington, Lisa          17 ATH                  1:07.49    1:09.30  
  3 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:10.12    1:09.89  
  4 Borriello, Maeform        17 ATH                  1:10.44    1:11.27  
  5 Shortall, Alice           16 Wport                1:15.09    1:13.03  
  6 Campbell, Roisin          16 COM                  1:22.17    1:17.14  
  7 Clancy, Marie             16 SHARK                1:16.58    1:19.06  
  8 Hynes, Ellen              16 LASER                     NT    1:20.91  
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       1:28.57    1:26.30  
  2 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:39.22    1:26.55  
  3 Harrington, Shane         11 ATH                  1:31.99    1:31.10  
  4 Hynes, Mark                9 LASER                2:00.65    1:42.07  
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               12 CBAR                 1:11.72    1:13.43  
  2 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:13.30    1:13.45  
  3 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       1:19.63    1:13.47  
  4 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:16.56    1:16.47  
  5 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:18.00    1:17.17  
  6 Doorly, David             13 GAL                  1:19.55    1:18.48  
  7 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                1:23.31    1:19.36  
  8 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                1:24.66    1:19.84  
  9 Kearney, Oisin            13 C FIN                1:26.38    1:20.10  
 10 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  1:20.26    1:21.84  
 11 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           1:23.48    1:27.21  
 12 Hynes, John               12 LASER                1:33.20    1:32.33  
 13 Davey, Frey               12 GAL                  1:41.51    1:34.73  
 -- Dodek, Mati               13 GAL                  1:33.13         DQ  
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            15 COM                  1:01.95    1:03.28  
  2 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:06.46    1:05.01  
  3 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:12.64    1:08.48  
  4 Kilkenny, Liam            15 GAL                  1:11.73    1:14.09  
  5 Kelly, Niall              15 CLM                  1:22.92    1:18.23  
  6 Breheny, Kieran           14 C FIN                1:21.95    1:19.64  
  7 MC Auley, Ian             15 ATH                       NT    1:19.80  
  8 Monroe, Jonathan          15 Wport                     NT    1:20.53  
  9 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                1:20.83    1:21.05  
 10 Chilton, Nino             14 C FIN                1:30.00    1:22.05  
 11 Maher, Patrick            14 SLIGO                1:25.55    1:22.28  
 12 Kurkin, Daniel            14 LONG                 1:20.78    1:24.14  
 13 Carey, Oisin              14 LASER                     NT    1:25.05  
 14 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                1:27.79    1:26.05  
 15 Smith, Eoin               14 C FIN                1:26.54    1:28.95  
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    57.44      58.33  
  2 Lennon, Fiachra           17 ATH                  1:00.02      59.79  
  3 Mc Fadden, Patrick        16 COM                  1:11.23    1:07.61  
  4 Shuults, Lucas            16 ATH                       NT    1:09.65  
  5 Vahey, Ben                17 SHARK                1:14.39    1:11.60  
  6 Weaver, Luke              16 TRID                 1:09.91    1:13.14  
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  1:16.63    1:14.21  
  2 Dolan, Ruth               11 B/Sloe               1:26.90    1:17.62  
  3 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:22.09    1:20.16  
  4 Mc Auley, Sile            11 ATH                  1:25.34    1:20.42  
  5 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:34.65    1:23.62  
  6 Lowe, Erika               11 ATH                  1:27.87    1:23.94  
  7 Moran, Ellie              10 COM                  1:32.13    1:24.41  
  8 Curran, Kelis             11 COM                  1:28.86    1:25.20  
  9 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe               1:34.74    1:27.19  
 10 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  1:31.75    1:27.46  
 11 Deely, Ella               11 CBAR                 1:30.37    1:29.85  
 12 Pilcher, Millie           11 CLM                  1:35.28    1:30.13  
 13 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  1:32.70    1:30.23  
 14 Kazimierczak, Adranna     11 SHARK                1:29.00    1:30.37  
 14 Scanlon, Aisling          10 LONG                 1:32.00    1:30.37  
 16 Henehan, Sophie           11 CBAR                 1:33.88    1:30.65  
 17 Regan, Alaoise            10 COM                  1:34.15    1:31.03  
 18 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  1:31.72    1:31.11  
 19 Dirrane, Aoife            11 LASER                1:29.75    1:31.15  
 20 Kenny, Shauna             10 ATH                  1:35.13    1:31.99  
 21 Monaghan, Ella            11 SLIGO                1:33.44    1:32.96  
 22 Griffin, Carol            10 SHARK                1:33.63    1:33.31  
 23 Satchwell, Maria          11 COM                  1:35.76    1:34.15  
 24 Kennedy, Niamh            10 LASER                1:35.47    1:34.49  
 25 Murphy, Aylah             11 LASER                1:35.53    1:34.66  
 26 MC Hale, Zoe              11 CBAR                 1:33.94    1:34.98  
 27 Donohue, Grainne          11 LONG                 1:34.29    1:36.18  
 28 Martin, Emily             11 ATH                  1:39.13    1:36.45  
 29 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:42.75    1:37.17  
 30 Cosgrove, Sarah           11 CBAR                 1:36.00    1:37.39  
 31 Horan, Ivanna             11 CBAR                 1:40.37    1:40.85  
 32 Heaslip, Elisa            11 ATH                  1:47.37    1:43.49  
 33 MC Manus, Emma            10 ATH                  1:43.27    1:45.50  
 34 Day, Roisin                9 ATH                  1:58.20    1:50.05  
 -- Henry, Wasini             11 ATH                  1:40.19         DQ  
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  1:09.03    1:08.07  
  2 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:12.59    1:10.08  
  3 Ashton, Iona              13 GAL                  1:12.63    1:10.57  
  4 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team       1:21.77    1:18.63  
  5 Flaherty, Ellen           13 ATH                  1:15.87    1:12.20  
  6 Joyce, Grace              13 SHARK                1:14.78    1:14.20  
  7 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  1:18.69    1:14.62  
  8 Johnson, Laura            13 ATH                  1:15.93    1:15.66  
  9 Farrell, Danielle         12 SLIGO                1:27.25    1:15.82  
 10 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 1:19.56    1:16.94  
 11 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:18.04    1:17.61  
 12 Donnelly, Becky           13 Ballina SC           1:14.86    1:17.98  
 13 Condron, Sarah            12 ATH                  1:24.74    1:18.18  
 14 Pliszka, Anastazya        13 COM                  1:19.91    1:18.25  
 15 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC           1:18.32    1:18.42  
 16 Kilgallen, Megan          13 CLM                  1:28.44    1:18.98  
 17 MC Carthy, Aisling        13 ATH                  1:21.48    1:19.35  
 18 Kilcommons, Ciara         12 COM                  1:23.89    1:19.72  
 19 Friel, Lauren             13 ATH                  1:22.69    1:19.74  
 20 Lynch, Helen              12 ATH                  1:19.79    1:19.88  
 21 Andrews, Jennifer         13 C FIN                1:30.27    1:20.09  
 22 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       1:20.08    1:20.13  
 23 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                1:21.55    1:21.02  
 24 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                1:28.41    1:21.41  
 25 Clarke, Isabelle          13 ATH                  1:26.42    1:21.65  
 26 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 1:19.34    1:21.90  
 27 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:23.13    1:22.10  
 28 Conlon, Sarah             13 CBAR                 1:23.38    1:22.31  
 29 O'Brien, Roisin           12 COM                  1:28.67    1:22.36  
 30 Sharkey, Lauren           12 GAL                  1:25.10    1:22.87  
 31 Brennan, Judy             12 ATH                  1:25.63    1:23.03  
 32 Ward, Aileen              12 ATH                  1:25.41    1:23.60  
 33 O' Neill, Aishling        13 LASER                1:25.31    1:23.62  
 34 MC Dermott, Aoife         13 ATH                  1:27.70    1:23.74  
 35 Treanor, Sorcha           12 CLM                  1:24.50    1:23.76  
 36 Smialek, Olivia           13 ATH                  1:23.63    1:23.78  
 37 Mills, Jenna              13 LONG                 1:22.65    1:23.86  
 38 Butler, Emily             12 LASER                1:23.97    1:24.31  
 39 Davitt, Aoife             12 GAL                  1:29.62    1:24.96  
 40 Delaney, Kate             13 CLM                  1:26.01    1:25.56  
 41 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  1:27.97    1:25.77  
 42 Reeve, Hayden             13 SHARK                1:26.91    1:26.33  
 43 Raleigh, Rachael          13 LONG                 1:35.99    1:26.34  
 44 Horkan, Aisling           12 CLM                  1:28.49    1:26.57  
 45 Murphy, Emma              12 GAL                  1:31.84    1:27.46  
 46 MC Keon, Tara             12 B/Sloe               1:30.49    1:27.57  
 47 Owens, Oonagh             13 LASER                1:30.53    1:27.90  
 48 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                1:27.22    1:28.29  
 49 Reilly, Edel              13 ATH                  1:26.60    1:29.28  
 50 Finnerty, Lára            13 CLM                  1:30.31    1:29.50  
 51 Kennedy, Ellen            12 GAL                  1:28.40    1:29.62  
 52 Harrison, Sorcha          13 LONG                 1:31.10    1:29.72  
 53 Heaney, Cathy             13 CLM                  1:30.36    1:30.05  
 54 Naughton, Katie           13 B/Sloe               1:32.79    1:31.46  
 55 Murphy, Jennifer          13 Ballina SC           1:29.82    1:32.40  
 56 Cugalj, Teodora           12 SHARK                1:29.80    1:33.87  
 57 Hannon, Roisin            12 CBAR                 1:35.96    1:37.42  
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Gowan, Amy             14 B DOL                1:12.52    1:11.57  
  2 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       1:11.70    1:12.52  
  3 Coen, Hazel               15 CBAR                 1:13.06    1:13.16  
  4 Johnson, Rachel           15 ATH                  1:13.74    1:13.23  
  5 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:13.65    1:13.32  
  6 Walsh, Tara               14 SLIGO                1:17.63    1:13.64  
  7 Ennis, Kelly              14 ATH                  1:14.80    1:13.75  
  8 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:15.53    1:13.91  
  9 Henry, Lisa               14 CLM                  1:15.35    1:16.25  
 10 Murphy, Freya             14 LASER                1:20.43    1:16.81  
 11 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                  1:19.75    1:18.30  
 12 Egan, Edel                15 CBAR                 1:17.98    1:18.76  
 13 Ryan, Orla                14 COM                  1:19.95    1:20.22  
 14 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                1:21.28    1:20.73  
 15 Fadden, Heather           14 CBAR                 1:18.55    1:20.74  
 16 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:22.01    1:20.90  
 17 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                1:19.09    1:21.25  
 18 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           1:20.92    1:21.47  
 18 Breslin, Niamh            15 CBAR                 1:19.28    1:21.47  
 20 Flanagan, Orla            15 CLM                  1:25.25    1:22.08  
 21 Frain, Lauren             14 CLM                  1:25.01    1:22.23  
 22 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           1:17.39    1:22.57  
 23 Loftus, Zara              14 CLM                  1:26.12    1:23.44  
 24 Ginty, Aoife              14 LONG                 1:22.14    1:23.63  
 25 Horan, Brianne            14 CBAR                 1:28.31    1:24.23  
 26 Daly, Kelsey              14 ATH                  1:28.00    1:24.34  
 27 Gallagher, Jade           14 COM                  1:22.01    1:24.63  
 28 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           1:25.78    1:25.51  
 29 Francis, Jane             14 SHARK                1:30.28    1:26.15  
 30 Egan, Niamh               15 CBAR                 1:29.16    1:26.35  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        17 ATH                  1:06.64    1:07.72  
  2 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team       1:09.08    1:08.40  
  3 Kelly, Lauren             16 SHARK                1:10.15    1:10.80  
  4 Murphy, Rachel            16 Ballina SC           1:13.52    1:12.83  
  5 Ward, Emily               16 B DOL                1:15.18    1:14.08  
  6 Egan, Stacey              16 ATH                  1:15.88    1:14.39  
  7 Lowe, Sophie              17 ATH                  1:13.60    1:15.53  
  8 O'Brien, Paola            16 SHARK                1:15.22    1:16.55  
  9 Hynes, Ellen              16 LASER                1:24.58    1:23.14  
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       1:31.66    1:21.79  
  2 Harrington, Shane         11 ATH                  1:24.84    1:25.53  
  3 Duggan, Luca              11 Ballina SC           1:16.63    1:26.40  
  4 Smith, Cian               11 ATH                  1:27.57    1:27.36  
  5 Fagan, Kyle               10 ATH                  1:30.56    1:28.22  
  6 MC Glue, Cian             11 SHARK                1:32.00    1:28.25  
  7 Donohoe, Conor            11 CBAR                 1:32.47    1:29.06  
  8 Flaherty, Roan            10 ATH                  1:41.39    1:29.13  
  9 Kilkenny, Shaun           11 COM                  1:33.55    1:30.34  
 10 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:35.52    1:30.42  
 11 Kearney, Oliver           10 C FIN                1:31.58    1:31.45  
 12 McCormack, Cian           11 LONG                 1:35.16    1:31.81  
 13 Hynes, Mark                9 LASER                1:30.97    1:34.02  
 14 O' Murchú, Fiach          11 LASER                1:34.75    1:34.65  
 15 Harley, Conor             11 B/Sloe                    NT    1:35.28  
 16 Fox, Jamie                10 ATH                  1:51.00    1:46.43  
 17 Naughton, Eoin             9 ATH                  2:02.67    1:58.66  
 -- Semikin, Makar            10 ATH                  1:54.06         DQ  
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 1:08.66    1:09.58  
  2 Mc Namara, Conn           12 Wport                1:15.35    1:12.90  
  3 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       1:32.83    1:13.99  
  4 Sutton, Diarmiud          13 TRID                 1:16.65    1:15.36  
  5 Breslin, Ethan            13 CLM                  1:21.50    1:15.62  
  6 Doorly, David             13 GAL                  1:17.17    1:16.60  
  7 Carter, Niall             13 CBAR                 1:21.47    1:16.72  
  8 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       1:20.32    1:16.97  
  9 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                1:18.74    1:17.84  
 10 Lennon, Brian             13 SHARK                1:26.46    1:17.89  
 11 Ryan, Duileach            12 LONG                 1:16.43    1:18.91  
 12 Friel, Ethan              12 ATH                  1:26.26    1:19.19  
 13 Lynam, Cillian            12 ATH                  1:20.92    1:19.49  
 14 Donohoe, Cian             13 CBAR                 1:24.63    1:19.91  
 15 Ziemelis, Robert          12 LONG                 1:35.86    1:20.04  
 16 Semikin, Nikita           12 ATH                  1:28.16    1:20.05  
 17 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  1:24.55    1:20.19  
 18 Socolovsky, Valia         12 ATH                  1:27.80    1:20.24  
 19 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           1:23.34    1:20.98  
 20 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       1:26.69    1:21.22  
 21 Coogan, Alfie             12 ATH                  1:26.61    1:22.37  
 22 Dodek, Mati               13 GAL                  1:22.69    1:23.53  
 23 Leonard, Conor            13 LONG                 1:28.63    1:24.07  
 24 Lally, Rory               12 LASER                1:35.38    1:24.75  
 25 Heaney, Mike              12 CLM                  1:31.80    1:24.79  
 26 Kennedy, Eidhne           13 GAL                  1:28.96    1:25.48  
 27 Naughton, Liam            13 ATH                  1:23.96    1:25.49  
 28 Joyce, Niall              12 SHARK                1:29.90    1:25.64  
 29 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                1:32.91    1:25.65  
 30 Davey, Frey               12 GAL                  1:27.68    1:25.74  
 31 Donovan, Shane            12 ATH                  1:28.00    1:27.71  
 32 Balaskie, James           12 CBAR                 1:27.72    1:28.32  
 33 Masterson, Darragh        12 CBAR                 1:35.50    1:29.64  
 34 Hynes, John               12 LASER                1:32.31    1:31.03  
 35 Reilly, Aaron             12 Ballina SC           1:32.25    1:31.11  
 36 O'Boyle, Aidan            12 LONG                 1:33.00    1:35.29  
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            15 COM                  1:01.32    1:03.64  
  2 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:08.41    1:07.65  
  3 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       1:11.50    1:10.83  
  4 Anderson, Eoin            15 SLIGO                1:12.21    1:11.17  
  5 Kelly, Niall              15 CLM                  1:14.15    1:12.85  
  6 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:14.60    1:13.95  
  7 Keaney, Sean              14 SLIGO                1:23.79    1:15.68  
  8 Kurkin, Daniel            14 LONG                 1:18.78    1:16.95  
  9 Hornet, Ryan              14 LASER                1:22.60    1:17.19  
 10 English, James            15 CBAR                 1:20.24    1:17.32  
 11 O' Connor, Joseph         15 LASER                1:19.60    1:17.62  
 12 O'Connor, Milo            14 ATH                  1:24.56    1:18.06  
 13 Kilkenny, Liam            15 GAL                  1:22.28    1:20.27  
 14 Mills, David              14 LONG                 1:26.01    1:21.53  
 15 Clarke, Billy             14 SHARK                1:26.44    1:21.91  
 16 Carey, Oisin              14 LASER                1:27.72    1:23.42  
 17 O'Malley, Eoin            14 GAL                  1:27.30    1:24.21  
 18 Dunne, Pierce             14 CBAR                 1:23.44    1:26.94  
 19 Collier, Cameron          15 ATH                  1:28.35    1:28.12  
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    59.88    1:00.13  
  2 Mc Fadden, Patrick        16 COM                  1:05.82    1:04.70  
  3 Lennon, Fiachra           17 ATH                  1:05.55    1:04.83  
  4 Shuults, Lucas            16 ATH                       NT    1:05.41  
  5 Williams, David           18 SHARK                1:09.29    1:08.69  
  6 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:10.85    1:09.70  
  7 Weaver, Luke              16 TRID                 1:09.95    1:10.51  
  8 Moran, Ethan              16 B/Sloe               1:19.94    1:11.34  
  9 Vahey, Ben                17 SHARK                1:15.22    1:11.87  
 10 Breslin, Cian             17 CLM                  1:16.37    1:13.27  
 11 Gibbons, Shane            17 ATH                  1:19.56    1:15.79  
 12 Kennedy, Owen             16 LASER                1:23.20    1:24.56  
 13 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:23.65    1:25.08  
 
Event 6  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  5:55.82    5:39.73  
  2 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  6:51.22    6:19.11  
  3 Lowe, Erika               11 ATH                       NT    6:43.91  
 
Event 6  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  5:22.68    5:19.18  
  2 Flaherty, Ellen           13 ATH                  5:37.09    5:27.59  
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           5:59.41    5:32.29  
  4 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  5:55.03    5:36.27  
  5 Ashton, Iona              13 GAL                  6:00.64    5:38.76  
  6 Kelly, Aimee              12 SHARK                6:21.54    5:58.18  
  7 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                6:01.10    5:58.21  
  8 Friel, Lauren             13 ATH                  6:02.74    5:59.53  
  9 Bates, Aoife              13 SHARK                6:12.51    6:00.19  
 10 Farrell, Danielle         12 SLIGO                     NT    6:01.39  
 11 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                     NT    6:02.35  
 12 Lyons, Maria              13 SLIGO                5:29.00    6:04.46  
 13 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                6:30.01    6:05.67  
 14 O' Neill, Aishling        13 LASER                6:12.93    6:06.01  
 15 Butler, Emily             12 LASER                6:16.89    6:09.64  
 16 Delaney, Kate             13 CLM                  6:16.04    6:10.38  
 17 Treanor, Sorcha           12 CLM                  6:21.95    6:10.98  
 18 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  6:05.53    6:18.10  
 19 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                     NT    6:37.46  
 20 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                     NT    6:39.65  
 21 Cugalj, Teodora           12 SHARK                6:45.01    6:57.22  
 22 Owens, Oonagh             13 LASER                     NT    6:57.87  
 
Event 6  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       5:36.17    5:22.70  
  2 Johnson, Rachel           15 ATH                  5:52.11    5:33.05  
  3 Murphy, Freya             14 LASER                5:53.70    5:42.04  
  4 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           5:57.14    5:52.89  
  5 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                6:04.88    5:54.47  
  6 Walsh, Tara               14 SLIGO                5:58.01    5:58.64  
  7 Henehan, Rachel           14 CBAR                 6:11.31    6:01.59  
  8 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                5:57.70    6:03.83  
  9 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                6:09.30    6:09.32  
 10 Breslin, Niamh            15 CBAR                 5:56.62    6:12.61  
 11 Deely, Megan              14 CBAR                      NT    6:16.22  
 12 Hanley, Líadan            14 SLIGO                6:37.43    6:30.10  
 13 Mc Partlan, Anna          15 SLIGO                6:43.61    6:30.57  
 
Event 6  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              16 ATH                  5:19.97    5:28.25  
  2 O'Brien, Paola            16 SHARK                6:03.97    5:53.97  
  3 Hynes, Ellen              16 LASER                     NT    6:05.16  
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan            10 ATH                  1:40.88    1:36.78  
  2 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       1:41.20    1:38.44  
  3 Harley, Conor             11 B/Sloe               1:40.09    1:41.93  
  4 McCormack, Cian           11 LONG                 1:43.35    1:42.33  
  5 Donohoe, Conor            11 CBAR                 1:40.61    1:44.95  
  6 Ryan, Tom                 11 COM                  1:46.96    1:47.23  
  7 Joyce-Whyte, Ewan         11 ATH                  1:45.65    1:48.74  
  8 Dzaee, Alan               11 LONG                 1:50.54    1:48.96  
  9 O' Murchú, Fiach          11 LASER                1:48.91    1:50.04  
 10 Humpston, Ruairi          10 LONG                 1:47.85    1:53.70  
 11 Claffey, Rian              9 ATH                  2:02.03    1:59.48  
 12 Collier, Killian          10 ATH                  1:57.55    2:04.25  
 -- MC Glue, Cian             11 SHARK                1:49.00         DQ  
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               12 CBAR                 1:24.10    1:20.58  
  2 Breslin, Ethan            13 CLM                  1:21.73    1:20.80  
  3 Sutton, Diarmiud          13 TRID                 1:22.05    1:22.25  
  4 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                1:25.48    1:26.29  
  5 Mc Namara, Conn           12 Wport                1:27.75    1:26.92  
  6 Coogan, Alfie             12 ATH                  1:28.07    1:28.22  
  7 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       1:32.96    1:28.56  
  8 Donohoe, Cian             13 CBAR                 1:37.41    1:29.37  
  9 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:29.66    1:29.84  
 10 Carter, Niall             13 CBAR                 1:39.16    1:31.95  
 11 Socolovsky, Valia         12 ATH                  1:42.19    1:33.06  
 12 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:35.43    1:34.17  
 13 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       1:35.58    1:35.60  
 14 Friel, Ethan              12 ATH                  1:41.56    1:35.68  
 15 Kennedy, Eidhne           13 GAL                  1:36.88    1:36.19  
 16 Balaskie, James           12 CBAR                 1:37.35    1:36.91  
 17 Reilly, Aaron             12 Ballina SC           1:36.94    1:37.00  
 18 Ziemelis, Robert          12 LONG                 1:43.40    1:39.88  
 19 Hynes, John               12 LASER                1:43.14    1:43.27  
 20 Semikin, Nikita           12 ATH                  1:53.42    1:45.73  
 21 Donovan, Shane            12 ATH                  1:47.91    1:47.67  
 -- Lally, Rory               12 LASER                1:44.73         DQ  
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             15 ATH                  1:11.74    1:11.19  
  2 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:18.42    1:16.66  
  3 Brennan, Jack             14 ATH                  1:18.15    1:18.52  
  4 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           1:20.35    1:20.82  
  5 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                1:21.22    1:21.75  
  6 Hornet, Ryan              14 LASER                1:23.07    1:22.49  
  7 Anderson, Eoin            15 SLIGO                1:19.41    1:22.71  
  8 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       1:22.00    1:23.75  
  9 MC Auley, Ian             15 ATH                  1:24.32    1:24.64  
 10 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:26.56    1:25.14  
 11 English, James            15 CBAR                 1:24.41    1:25.42  
 12 Breheny, Kieran           14 C FIN                1:15.80    1:25.62  
 13 Kelly, Niall              15 CLM                  1:26.22    1:26.15  
 14 Staunton, William         15 CLM                  1:27.24    1:26.66  
 15 Campbell, Cian            14 COM                  1:27.37    1:27.09  
 16 O'Connor, Milo            14 ATH                  1:27.30    1:27.23  
 17 Stevenson, John           14 ATH                  1:28.26    1:27.48  
 18 O' Connor, Joseph         15 LASER                1:30.92    1:29.65  
 19 Maher, Anthony            14 SLIGO                1:31.06    1:30.82  
 20 Keaney, Sean              14 SLIGO                1:30.71    1:30.91  
 21 Chilton, Nino             14 C FIN                1:32.43    1:30.96  
 22 Mills, David              14 LONG                 1:27.65    1:31.47  
 23 O'Malley, Eoin            14 GAL                  1:33.09    1:33.20  
 24 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                1:36.93    1:34.79  
 25 Smith, Eoin               14 C FIN                1:36.59    1:36.85  
 26 Dunne, Pierce             14 CBAR                 1:37.78    1:37.23  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condron, Alax             20 ATH                       NT    1:08.22  
  2 Williams, David           18 SHARK                1:15.90    1:16.33  
  3 Mc Fadden, Patrick        16 COM                  1:20.64    1:16.47  
  4 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:18.09    1:18.74  
  5 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:22.72    1:23.15  
  6 Moran, Ethan              16 B/Sloe               1:29.82    1:25.56  
  7 Kennedy, Owen             16 LASER                1:39.78    1:37.76  
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:24.55    1:25.01  
  2 Dolan, Ruth               11 B/Sloe               1:28.23    1:27.25  
  3 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:38.53    1:36.95  
  4 Martin, Emily             11 ATH                  1:39.50    1:37.56  
  5 Mc Auley, Sile            11 ATH                  1:38.32    1:39.65  
  6 Moran, Ellie              10 COM                  1:43.90    1:40.76  
  7 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:43.16    1:42.83  
  8 Murphy, Aylah             11 LASER                1:51.94    1:43.21  
  9 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe               1:50.99    1:43.87  
 10 Griffin, Carol            10 SHARK                1:43.43    1:44.47  
 11 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           1:45.02    1:44.61  
 12 Satchwell, Maria          11 COM                  1:59.77    1:45.08  
 13 Healy, Rachel             11 CBAR                 1:45.95    1:45.89  
 14 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:45.63    1:46.14  
 15 Cosgrove, Sarah           11 CBAR                 1:47.72    1:46.30  
 16 Monaghan, Ella            11 SLIGO                1:47.65    1:46.71  
 17 Dirrane, Aoife            11 LASER                1:56.50    1:47.17  
 18 Kennedy, Niamh            10 LASER                1:59.00    1:48.71  
 19 Henehan, Sophie           11 CBAR                 1:50.81    1:50.03  
 20 Lavin, Faye               11 CBAR                 1:47.75    1:53.54  
 21 Horan, Ivanna             11 CBAR                 1:46.28    1:56.13  
 22 Kelly, Aoibhin            11 ATH                  1:55.24    1:56.14  
 23 Donohue, Grainne          11 LONG                 1:57.64    1:57.01  
 24 Powell, Ella               9 ATH                  2:00.11    1:58.72  
 25 Martin, Lucy               8 ATH                  2:09.13    2:06.52  
 26 Day, Roisin                9 ATH                  2:14.47    2:12.82  
 -- Clarke, Eloise            11 ATH                  1:43.02         DQ  
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           13 ATH                  1:22.69    1:23.41  
  2 Lowe, Rebecca             13 ATH                  1:25.01    1:24.83  
  3 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                1:28.08    1:25.69  
  4 Mc Fadden, Ava            12 COM                  1:35.76    1:26.01  
  5 Clarke, Isabelle          13 ATH                  1:26.53    1:26.67  
  6 Condron, Sarah            12 ATH                  1:29.59    1:27.25  
  7 Kilgallen, Megan          13 CLM                  1:33.68    1:27.51  
  8 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       1:29.65    1:28.80  
  9 Johnson, Laura            13 ATH                  1:33.86    1:29.33  
 10 Brennan, Judy             12 ATH                  1:27.89    1:29.88  
 11 Fee, Laoise               12 C FIN                1:31.72    1:30.61  
 12 O' Neill, Aishling        13 LASER                1:30.44    1:30.73  
 13 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:31.08    1:31.03  
 14 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team       1:31.22    1:31.76  
 15 Conlon, Sarah             13 CBAR                 1:32.73    1:32.13  
 16 Ashton, Iona              13 GAL                  1:31.02    1:33.21  
 17 Finnerty, Lára            13 CLM                  1:32.45    1:33.85  
 18 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:39.53    1:34.48  
 19 Sharkey, Lauren           12 GAL                  1:37.37    1:35.29  
 20 O'Brien, Roisin           12 COM                  1:43.86    1:36.36  
 21 Delaney, Kate             13 CLM                  1:35.81    1:36.42  
 22 Reilly, Edel              13 ATH                  1:39.44    1:37.24  
 23 Kilcommons, Ciara         12 COM                  1:41.65    1:37.31  
 24 Murphy, Emma              12 GAL                  1:41.39    1:37.36  
 25 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 1:41.73    1:37.39  
 26 Naughton, Katie           13 B/Sloe               1:39.84    1:37.56  
 27 Horkan, Aisling           12 CLM                  1:39.09    1:37.58  
 28 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC           1:36.13    1:37.63  
 29 Heaney, Cathy             13 CLM                  1:38.63    1:38.23  
 30 Davitt, Aoife             12 GAL                  1:45.51    1:38.60  
 31 Gallagher, Mairead        13 CBAR                 1:38.88    1:39.14  
 32 Mills, Jenna              13 LONG                 1:36.99    1:40.54  
 33 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  1:41.37    1:40.62  
 34 Lyons, Maria              13 SLIGO                1:38.32    1:40.70  
 35 Ward, Aileen              12 ATH                  1:41.17    1:40.89  
 36 Collier, Clodagh          12 ATH                  1:47.07    1:42.04  
 37 Owens, Oonagh             13 LASER                1:40.35    1:42.79  
 38 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:40.16    1:42.97  
 39 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 1:40.42    1:43.91  
 40 Staunton, Nora            12 CLM                  1:49.03    1:44.04  
 41 Kennedy, Ellen            12 GAL                  1:46.19    1:44.24  
 42 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                1:50.22    1:46.23  
 43 Hannon, Roisin            12 CBAR                 1:42.84    1:46.25  
 44 Reeve, Hayden             13 SHARK                1:45.28    1:46.72  
 45 MC Carthy, Aisling        13 ATH                  1:47.57    1:52.76  
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               15 CBAR                 1:22.20    1:21.99  
  2 Fadden, Heather           14 CBAR                 1:22.29    1:23.00  
  3 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:29.10    1:25.25  
  4 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:25.80    1:25.78  
  5 Henry, Lisa               14 CLM                  1:26.45    1:26.56  
  6 Murphy, Freya             14 LASER                1:28.55    1:27.11  
  7 Flanagan, Orla            15 CLM                  1:29.15    1:29.07  
  8 Loftus, Zara              14 CLM                  1:30.37    1:29.40  
  9 Mc Partlan, Anna          15 SLIGO                1:31.53    1:30.58  
 10 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       1:27.69    1:31.29  
 11 Wong, Tara                14 Ballina SC           1:31.40    1:31.84  
 12 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           1:31.58    1:31.92  
 13 Deely, Megan              14 CBAR                 1:31.49    1:32.69  
 14 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       1:29.98    1:32.92  
 15 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                1:29.89    1:33.03  
 16 Frain, Lauren             14 CLM                  1:33.79    1:33.19  
 17 Lee, Penny                14 SLIGO                1:34.74    1:33.53  
 18 Horan, Brianne            14 CBAR                 1:38.00    1:33.92  
 19 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                  1:35.23    1:34.68  
 20 Daly, Kelsey              14 ATH                  1:34.00    1:34.95  
 21 Ginty, Aoife              14 LONG                 1:33.32    1:34.98  
 22 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           1:38.63    1:37.62  
 23 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                1:37.67    1:38.59  
 24 Francis, Jane             14 SHARK                1:39.87    1:39.98  
 25 Jackson, Saoirse          15 ATH                  1:43.63    1:40.10  
 26 Egan, Niamh               15 CBAR                 1:43.50    1:46.24  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie              17 ATH                  1:16.18    1:17.63  
  2 Shortall, Alice           16 Wport                1:18.90    1:18.62  
  3 Burke, Eve                16 Tuam Swim Team       1:20.89    1:23.05  
  4 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:25.91    1:24.15  
  5 Campbell, Roisin          16 COM                  1:26.23    1:25.34  
  6 Clancy, Marie             16 SHARK                1:28.22    1:29.89  
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:16.62    1:14.79  
  2 Fagan, Kyle               10 ATH                  1:19.47    1:15.41  
  3 MC Glue, Cian             11 SHARK                1:22.00    1:16.01  
  4 McCormack, Cian           11 LONG                 1:16.54    1:16.91  
  5 Dzaee, Alan               11 LONG                 1:16.01    1:19.54  
  6 Kilkenny, Shaun           11 COM                  1:29.97    1:19.96  
  7 Smith, Cian               11 ATH                  1:22.49    1:20.36  
  8 O' Murchú, Fiach          11 LASER                1:19.58    1:20.50  
  9 Hynes, Mark                9 LASER                1:21.48    1:21.27  
 10 Harrington, Shane         11 ATH                  1:18.99    1:21.46  
 11 Flaherty, Roan            10 ATH                  1:23.51    1:22.23  
 12 Donohoe, Conor            11 CBAR                 1:23.63    1:23.09  
 13 Kearney, Oliver           10 C FIN                1:22.00    1:23.52  
 14 Joyce-Whyte, Ewan         11 ATH                  1:26.08    1:24.83  
 15 Duggan, Luca              11 Ballina SC           1:41.25    1:26.68  
 16 Humpston, Ruairi          10 LONG                 1:32.22    1:30.00  
 17 Claffey, Rian              9 ATH                  1:37.69    1:30.76  
 18 Ryan, Tom                 11 COM                  1:38.40    1:31.87  
 19 Lynam, Aindriu            10 ATH                  1:35.00    1:32.82  
 20 Collier, Killian          10 ATH                  1:30.47    1:38.06  
 21 Semikin, Makar            10 ATH                  1:45.32    1:38.49  
 22 Fox, Jamie                10 ATH                  1:44.64    1:39.33  
 23 Naughton, Eoin             9 ATH                  1:47.72    1:41.15  
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              13 CBAR                 1:01.86    1:02.58  
  2 Grady, Rory               12 CBAR                 1:02.53    1:02.91  
  3 Kearney, Oisin            13 C FIN                1:05.99    1:04.18  
  4 Sutton, Diarmiud          13 TRID                 1:04.60    1:04.55  
  5 Madigan, Daniel           13 LONG                 1:04.19    1:05.16  
  6 Doorly, David             13 GAL                  1:07.35    1:05.88  
  7 Donohoe, Cian             13 CBAR                 1:08.95    1:06.16  
  8 Breslin, Ethan            13 CLM                  1:07.11    1:06.89  
  9 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       1:08.69    1:07.01  
 10 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       1:07.03    1:07.15  
 11 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:06.18    1:07.47  
 12 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  1:07.44    1:07.60  
 13 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:07.60    1:07.65  
 14 Mc Namara, Conn           12 Wport                1:10.98    1:08.78  
 15 Ziemelis, Robert          12 LONG                 1:09.84    1:08.95  
 16 Coogan, Alfie             12 ATH                  1:09.87    1:09.04  
 17 Friel, Ethan              12 ATH                  1:11.73    1:09.47  
 18 Lynam, Cillian            12 ATH                  1:10.15    1:09.57  
 19 Naughton, Liam            13 ATH                  1:10.19    1:09.73  
 20 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           1:09.77    1:09.75  
 21 Lennon, Brian             13 SHARK                1:11.69    1:10.34  
 22 Socolovsky, Valia         12 ATH                  1:13.61    1:10.64  
 23 Ryan, Duileach            12 LONG                 1:09.75    1:10.89  
 24 Dodek, Mati               13 GAL                  1:10.57    1:11.32  
 25 Carter, Niall             13 CBAR                 1:08.66    1:12.39  
 26 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       1:12.40    1:12.57  
 27 Kennedy, Eidhne           13 GAL                  1:14.08    1:13.16  
 28 Masterson, Darragh        12 CBAR                 1:14.37    1:13.18  
 29 Mc Partlan, Patrick       13 SLIGO                1:16.47    1:13.33  
 30 Semikin, Nikita           12 ATH                  1:15.07    1:13.35  
 31 Davey, Frey               12 GAL                  1:13.96    1:13.54  
 32 Leonard, Conor            13 LONG                 1:13.57    1:14.80  
 33 Heaney, Mike              12 CLM                  1:18.66    1:16.30  
 34 Joyce, Niall              12 SHARK                1:19.29    1:17.68  
 35 Donovan, Shane            12 ATH                  1:25.52    1:17.84  
 36 Balaskie, James           12 CBAR                 1:18.77    1:18.28  
 37 O'Boyle, Aidan            12 LONG                 1:18.33    1:21.01  
 38 Lally, Rory               12 LASER                1:25.22    1:22.62  
 
Event 9  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            15 COM                    56.09      57.02  
  2 Scully, Bryan             15 ATH                    57.79      57.35  
  3 Pilcher, Jack             15 CLM                  1:00.38      59.85  
  4 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                1:00.04    1:00.38  
  5 Brennan, Jack             14 ATH                  1:01.58    1:01.82  
  6 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:02.24    1:01.88  
  7 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       1:02.91    1:02.38  
  8 Anderson, Eoin            15 SLIGO                1:03.34    1:03.32  
  9 Kilkenny, Liam            15 GAL                  1:07.31    1:04.64  
 10 Kelly, Niall              15 CLM                  1:04.99    1:04.66  
 11 Moran, Ben                14 COM                  1:04.84    1:05.79  
 11 Mills, David              14 LONG                 1:05.17    1:05.79  
 13 English, James            15 CBAR                 1:05.25    1:06.07  
 14 Stevenson, John           14 ATH                  1:07.72    1:06.71  
 14 Hornet, Ryan              14 LASER                1:05.36    1:06.71  
 14 MC Auley, Ian             15 ATH                  1:06.46    1:06.71  
 14 O' Connor, Joseph         15 LASER                1:04.96    1:06.71  
 18 Monroe, Jonathan          15 Wport                1:07.93    1:07.41  
 19 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                1:08.42    1:07.85  
 20 O'Connor, Milo            14 ATH                  1:07.55    1:08.14  
 21 MC Dermott, Padraig       15 ATH                  1:09.55    1:09.27  
 22 Carey, Oisin              14 LASER                1:08.75    1:09.57  
 23 Clarke, Billy             14 SHARK                1:12.15    1:09.92  
 24 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           1:10.67    1:10.34  
 25 Maher, Anthony            14 SLIGO                1:17.65    1:10.63  
 26 Campbell, Cian            14 COM                  1:17.85    1:11.53  
 27 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                1:13.72    1:12.17  
 28 Breheny, Kieran           14 C FIN                1:11.97    1:13.06  
 29 Maher, Patrick            14 SLIGO                1:15.99    1:13.69  
 30 Staunton, William         15 CLM                  1:14.08    1:14.09  
 31 O'Malley, Eoin            14 GAL                  1:12.94    1:14.32  
 32 Collier, Cameron          15 ATH                  1:17.85    1:16.36  
 33 Smith, Eoin               14 C FIN                1:16.38    1:16.64  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    52.66      53.03  
  2 Lennon, Fiachra           17 ATH                    55.30      54.66  
  3 Shuults, Lucas            16 ATH                       NT      56.91  
  4 Shakeshaft, Jack          16 Ballina SC           1:01.59      56.98  
  5 Williams, David           18 SHARK                  58.26      58.42  
  6 Mc Fadden, Patrick        16 COM                    58.48      58.68  
  7 Breslin, Cian             17 CLM                  1:00.70    1:00.71  
  8 Weaver, Luke              16 TRID                 1:01.50    1:01.56  
  9 Vahey, Ben                17 SHARK                1:01.58    1:01.69  
 10 MC Dermott, Ciaran        17 ATH                  1:02.71    1:01.98  
 11 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:01.04    1:02.56  
 12 Burke, Tiernan            16 Bluefin SC           1:01.25    1:02.57  
 13 Gilhooley, David          16 Tuam Swim Team       1:00.53    1:03.09  
 14 Gibbons, Shane            17 ATH                  1:05.92    1:03.94  
 15 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:07.43    1:08.32  
 16 Kennedy, Owen             16 LASER                1:11.16    1:08.92  
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           11 COM                  1:05.28    1:05.25  
  2 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:11.14    1:10.74  
  3 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:11.08    1:11.49  
  4 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:20.56    1:15.90  
  5 Moran, Ellie              10 COM                  1:20.42    1:16.09  
  6 Curran, Kelis             11 COM                  1:17.82    1:16.51  
  7 Mc Auley, Sile            11 ATH                  1:15.65    1:16.80  
  8 Lowe, Erika               11 ATH                  1:16.44    1:16.88  
  9 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           1:16.33    1:17.02  
 10 Griffin, Carol            10 SHARK                1:17.73    1:17.89  
 11 Regan, Alaoise            10 COM                  1:18.84    1:18.56  
 12 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe               1:23.11    1:18.85  
 13 Dirrane, Aoife            11 LASER                1:28.61    1:19.31  
 14 Deely, Ella               11 CBAR                 1:25.13    1:19.50  
 15 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  1:23.76    1:20.26  
 16 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  1:24.62    1:20.48  
 17 Heaslip, Elisa            11 ATH                  1:29.17    1:20.97  
 18 Kenny, Shauna             10 ATH                  1:26.18    1:21.02  
 19 Martin, Emily             11 ATH                  1:20.32    1:21.18  
 20 Pilcher, Millie           11 CLM                  1:20.65    1:21.98  
 21 Murphy, Aylah             11 LASER                1:32.28    1:22.53  
 22 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:22.82    1:22.55  
 23 Kazimierczak, Adranna     11 SHARK                1:21.00    1:22.79  
 24 MC Hale, Zoe              11 CBAR                 1:22.53    1:22.81  
 25 Kennedy, Niamh            10 LASER                1:29.65    1:24.32  
 26 Horkan, Dearbhla          11 CLM                  1:22.91    1:24.43  
 27 Henry, Wasini             11 ATH                  1:34.79    1:25.72  
 28 Clarke, Eloise            11 ATH                  1:29.84    1:26.78  
 29 O'Brien, Millie            8 ATH                       NT    1:29.88  
 30 Powell, Ella               9 ATH                  1:32.58    1:31.16  
 31 MC Manus, Emma            10 ATH                  1:37.03    1:33.64  
 32 Martin, Lucy               8 ATH                  1:46.54    1:42.95  
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:02.75    1:02.16  
  2 Lowe, Rebecca             13 ATH                  1:02.10    1:02.20  
  3 Flaherty, Ellen           13 ATH                  1:05.61    1:04.77  
  4 Ashton, Iona              13 GAL                  1:05.25    1:05.63  
  5 Joyce, Grace              13 SHARK                1:06.02    1:06.83  
  6 Andrews, Jennifer         13 C FIN                1:11.34    1:07.80  
  7 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:07.03    1:07.91  
  8 Johnson, Laura            13 ATH                  1:07.50    1:08.01  
  9 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       1:07.45    1:08.02  
 10 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  1:06.15    1:08.29  
 11 Friel, Lauren             13 ATH                  1:08.92    1:09.25  
 12 Lynch, Helen              12 ATH                  1:09.77    1:09.44  
 13 Farrell, Danielle         12 SLIGO                1:13.59    1:09.69  
 14 Clarke, Isabelle          13 ATH                  1:10.98    1:09.99  
 15 Kilgallen, Megan          13 CLM                  1:10.57    1:10.28  
 16 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 1:09.91    1:10.34  
 17 Condron, Sarah            12 ATH                  1:10.41    1:10.47  
 18 Brennan, Judy             12 ATH                  1:12.25    1:10.83  
 19 MC Keon, Tara             12 B/Sloe               1:13.81    1:10.89  
 20 Mc Fadden, Ava            12 COM                  1:13.29    1:11.12  
 21 Kilcommons, Ciara         12 COM                  1:13.11    1:11.42  
 22 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team       1:13.37    1:11.49  
 23 Kelly, Aimee              12 SHARK                1:16.85    1:11.56  
 24 Bates, Aoife              13 SHARK                1:17.26    1:11.73  
 25 MC Dermott, Aoife         13 ATH                  1:14.18    1:12.06  
 26 Sharkey, Lauren           12 GAL                  1:34.85    1:12.34  
 27 Conlon, Sarah             13 CBAR                 1:16.60    1:12.69  
 28 Mac Phee, Eilidh          13 Ballina SC           1:12.64    1:12.71  
 29 Treanor, Sorcha           12 CLM                  1:15.64    1:13.11  
 29 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:14.46    1:13.11  
 31 Smialek, Olivia           13 ATH                  1:14.31    1:13.16  
 32 O' Neill, Aishling        13 LASER                1:14.42    1:13.30  
 33 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                1:13.90    1:13.42  
 34 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:12.21    1:14.44  
 35 Butler, Emily             12 LASER                1:13.63    1:14.56  
 36 Mills, Jenna              13 LONG                 1:08.22    1:14.83  
 37 Finnerty, Lára            13 CLM                  1:17.56    1:15.04  
 38 Ward, Aileen              12 ATH                  1:13.13    1:15.05  
 39 Collier, Clodagh          12 ATH                  1:17.42    1:15.39  
 40 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                1:15.36    1:15.61  
 41 Reilly, Edel              13 ATH                  1:12.46    1:16.35  
 42 Raleigh, Rachael          13 LONG                 1:19.87    1:16.38  
 43 O'Brien, Roisin           12 COM                  1:17.31    1:16.62  
 44 Horkan, Aisling           12 CLM                  1:19.55    1:16.65  
 45 Reeve, Hayden             13 SHARK                1:16.19    1:17.18  
 46 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 1:15.46    1:17.45  
 47 Mc Partlan, Alice         12 SLIGO                1:17.92    1:17.52  
 48 Cugalj, Teodora           12 SHARK                1:24.38    1:18.08  
 49 MC Carthy, Aisling        13 ATH                  1:18.67    1:18.24  
 50 Owens, Oonagh             13 LASER                1:14.55    1:18.89  
 51 Murphy, Emma              12 GAL                  1:23.56    1:19.47  
 52 Heaney, Cathy             13 CLM                  1:21.15    1:19.74  
 53 Davitt, Aoife             12 GAL                  1:20.33    1:20.00  
 54 Gallagher, Mairead        13 CBAR                 1:19.83    1:20.15  
 55 O'Donovan, Ella           12 SLIGO                1:21.03    1:21.27  
 56 Kennedy, Ellen            12 GAL                  1:25.50    1:21.73  
 57 Harrison, Sorcha          13 LONG                 1:20.00    1:23.92  
 58 Staunton, Nora            12 CLM                  1:30.10    1:28.04  
 
Event 10  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilduff, Jenni            15 COM                  1:00.88    1:01.71  
  2 Farnon, Keela             15 COM                  1:01.96    1:02.72  
  3 MC Gowan, Amy             14 B DOL                1:20.00    1:02.81  
  4 Johnson, Rachel           15 ATH                  1:03.93    1:04.57  
  5 Henry, Lisa               14 CLM                  1:04.47    1:04.63  
  6 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:07.25    1:05.69  
  7 Egan, Edel                15 CBAR                 1:03.72    1:06.11  
  8 Ennis, Kelly              14 ATH                  1:08.18    1:06.84  
  9 Loftus, Zara              14 CLM                  1:08.68    1:07.25  
 10 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                1:06.47    1:08.00  
 11 Ginty, Aoife              14 LONG                 1:09.72    1:09.02  
 12 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                1:10.32    1:09.04  
 13 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                  1:10.72    1:09.79  
 14 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           1:10.75    1:10.06  
 15 Walsh, Tara               14 SLIGO                1:11.96    1:10.24  
 16 Flanagan, Orla            15 CLM                  1:11.66    1:10.43  
 16 Deely, Megan              14 CBAR                 1:11.62    1:10.43  
 18 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           1:11.16    1:11.09  
 19 Ryan, Orla                14 COM                  1:11.32    1:11.14  
 20 Henehan, Rachel           14 CBAR                 1:11.77    1:11.16  
 21 Lee, Penny                14 SLIGO                1:11.34    1:11.95  
 22 Mc Partlan, Anna          15 SLIGO                1:12.00    1:12.28  
 23 Daly, Kelsey              14 ATH                  1:12.00    1:12.36  
 24 Frain, Lauren             14 CLM                  1:13.69    1:12.89  
 25 Horan, Brianne            14 CBAR                 1:13.26    1:13.21  
 26 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       1:12.92    1:13.38  
 27 Hanley, Líadan            14 SLIGO                1:12.60    1:13.44  
 28 Francis, Jane             14 SHARK                1:15.21    1:13.58  
 29 Begley, Emma              15 Tuam Swim Team       1:13.38    1:13.60  
 30 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       1:11.55    1:15.59  
 31 Egan, Niamh               15 CBAR                 1:16.15    1:15.96  
 32 Gallagher, Jade           14 COM                  1:14.42    1:18.06  
 33 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           1:19.54    1:18.69  
 34 Jackson, Saoirse          15 ATH                  1:21.10    1:20.33  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        17 ATH                  1:00.83    1:00.95  
  2 Carroll, Rebecca          16 COM                  1:02.87    1:02.54  
  3 Egan, Stacey              16 ATH                  1:03.46    1:02.67  
  4 Lowe, Sophie              17 ATH                  1:02.31    1:03.97  
  5 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:04.41    1:04.23  
  6 Harrington, Lisa          17 ATH                  1:03.41    1:04.36  
  7 Kelly, Lauren             16 SHARK                1:02.78    1:04.46  
  8 Campbell, Roisin          16 COM                  1:09.69    1:06.17  
  9 Ward, Emily               16 B DOL                1:06.49    1:06.77  
  9 Shortall, Alice           16 Wport                1:06.44    1:06.77  
 11 Clancy, Marie             16 SHARK                1:05.83    1:06.80  
 12 O'Brien, Paola            16 SHARK                1:05.01    1:07.90  
 13 Hynes, Ellen              16 LASER                1:08.03    1:08.05