ATHLONE GALA NOV 2011

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Roisin          11 COM                            1:32.88 A      
  2 Johnson, Rachel           11 ATH                            1:34.70 A      
  3 Sweeney, Kate             10 LONG                           1:37.07 B      
  4 MC Gloin, Chloe           10 ATH                            1:43.81 B      
  5 Glennon, Meabh            10 ATH                            1:44.95 B      
  6 Nevin, Orla               10 LONG                           1:47.32        
  7 Murtagh, Eadaoin          11 LONG                           1:50.74        
  8 Smialek, Olivia            8 ATH                            1:51.69        
  9 Friel, Lauren              9 ATH                            1:52.05        
 10 Johnson, Laura             9 ATH                            1:53.39        
 11 MC Greal, Sara            10 ATH                            1:55.48        
 12 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:55.58        
 13 MC Dermott, Aoife          9 ATH                            1:55.84        
 14 Brennan, Judy              8 ATH                            1:56.37        
 15 Shannon, Ellen            10 LONG                           1:56.52        
 16 Connellan, Grace          10 LONG                           1:58.45        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           12 CFINS                          1:32.00 B      
  2 Carroll, Rebecca          12 COM                            1:33.91 B      
  3 Healy, Aoife              12 ATH                            1:36.30 B      
  4 Tiernan, Meabh            12 COM                            1:41.85 B      
  5 Lalwani, Emma             13 COM                            1:44.99 B      
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Emma                15 COM                            1:27.37 B      
  2 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:36.14 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:48.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             11 ATH                            1:35.33 A      
  2 Kelly, Robert             11 ATH                            1:35.82 A      
  3 Moran, Ben                10 COM                            1:39.10 B      
  4 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                           1:39.70 B      
  5 MC Namara, David          11 ATH                            1:41.29 B      
  6 Kenny, Ronan              10 LONG                           1:42.50 B      
  7 Connolly, Sam             11 COM                            1:42.77 B      
  8 Ryan, Seadhna              9 LONG                           1:43.63 B      
  9 Lennon, Eoghan            10 ATH                            1:45.90 B      
 10 O'Connor, Milo             9 ATH                            1:48.63        
 11 Lonergan, Stephen         11 ATH                            1:49.25        
 12 Ennis, Daniel             11 ATH                            1:49.45        
 13 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:50.57        
 14 Rayner, Kyran             11 COM                            1:57.20        
 15 Campbell, Cian             9 COM                            2:06.19        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:42.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            12 LONG                           1:30.33 B      
  2 Manning, Tom              13 LONG                           1:34.99 B      
 
Event 3  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          46.00  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Kate             10 LONG                             45.59 A      
  2 Glennon, Meabh            10 ATH                              50.93 B      
  3 Noone, Tara               11 CFINS                            51.91 B      
  4 Nevin, Orla               10 LONG                             53.13 B      
  5 Murtagh, Eadaoin          11 LONG                             56.48        
  6 Lynch, Helen               7 ATH                              57.54        
  7 Connellan, Grace          10 LONG                             58.52        
  8 Smialek, Olivia            8 ATH                            1:04.55        
 
Event 4  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          57.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Namara, David          11 ATH                              43.88 A      
  2 Kelly, Robert             11 ATH                              44.65 A      
  3 Galvin, Fergus            11 ATH                              45.69 A      
  4 Rawlands, Rhys            10 ATH                              46.57 A      
  5 Mc Einri, Fiachra         10 CFINS                            48.20 B      
  6 Moran, Ben                10 COM                              51.25 B      
  7 Kenny, Ronan              10 LONG                             52.49 B      
  8 Ryan, Duileach             8 LONG                             54.72 B      
  9 Friel, Ethan               7 ATH                              54.97 B      
 10 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                             55.08 B      
 11 Weever, Robin             10 CFINS                            56.62 B      
 12 O'Connor, Milo             9 ATH                              57.69        
 
Event 5  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:42.00  13&U A
        1:52.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Aoife              12 ATH                            1:38.42 A      
  2 Lalwani, Emma             13 COM                            1:55.97        
 
Event 6  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:39.00  13&U A
        1:49.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Luke              12 CFINS                          1:46.70 B      
  2 O'Muire, Daire            12 LONG                           1:53.96        
  3 Manning, Tom              13 LONG                           2:03.62        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:19.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Jamie              16 ATH                            1:30.49        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Aoibheann         11 ATH                            1:20.35 A      
  2 Campbell, Roisin          11 COM                            1:20.99 A      
  3 Johnson, Rachel           11 ATH                            1:26.14 B      
  4 Ennis, Kelly              10 ATH                            1:26.26 B      
  5 Sweeney, Kate             10 LONG                           1:29.12 B      
  6 MC Gloin, Chloe           10 ATH                            1:32.44        
  7 Glennon, Meabh            10 ATH                            1:32.46        
  8 Farnon, Keela             10 COM                            1:36.05        
  9 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:37.45        
 10 MC Greal, Sara            10 ATH                            1:37.96        
 11 Ryan, Orla                 9 COM                            1:38.63        
 12 Connellan, Grace          10 LONG                           1:39.01        
 13 Nic Ghilloaphadraig, All  11 ATH                            1:39.16        
 14 Nevin, Orla               10 LONG                           1:39.36        
 15 Brennan, Judy              8 ATH                            1:39.42        
 16 Noone, Tara               11 CFINS                          1:39.88        
 17 Caulfield, Shannon        11 COM                            1:40.45        
 18 MC Dermott, Aoife          9 ATH                            1:40.50        
 19 Clancy, Cara              10 CFINS                          1:41.45        
 20 Smialek, Olivia            8 ATH                            1:42.17        
 21 Lynch, Helen               7 ATH                            1:43.24        
 22 Friel, Lauren              9 ATH                            1:44.96        
 23 Raleigh, Rachel            9 LONG                           1:45.00        
 24 Leaw, Verona Nian Zhi      9 ATH                            1:45.68        
 25 Murtagh, Eadaoin          11 LONG                           1:47.12        
 26 Kilcommons, Amy            9 COM                            1:50.48        
 27 Johnson, Laura             9 ATH                            1:50.59        
 28 Gannon, Jeseccia           7 COM                            1:51.66        
 29 Farnon, Hannah             9 COM                            1:52.53        
 30 Shannon, Ellen            10 LONG                           1:52.94        
 31 Kennedy, Louise           10 ATH                            1:53.74        
 32 Gallagher, Jade           10 COM                            1:54.93        
 33 Andrews, Jennifer          9 CFINS                          1:56.59        
 34 Kilcommons, Ciara          7 COM                            1:57.88        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           12 CFINS                          1:22.47 B      
  2 Healy, Aoife              12 ATH                            1:26.00 B      
  3 Lalwani, Emma             13 COM                            1:27.15 B      
  4 Tiernan, Meabh            12 COM                            1:28.45 B      
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  14&O A
        1:26.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crossan, Mary             14 CFINS                          1:17.69 B      
  2 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:21.81 B      
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Robert             11 ATH                            1:21.62 A      
  2 Mc Cann, Michael          10 LONG                           1:22.75 B      
  3 Lennon, Eoghan            10 ATH                            1:23.31 B      
  4 MC Namara, David          11 ATH                            1:25.26 B      
  5 Ryan, Seadhna              9 LONG                           1:25.48 B      
  6 Rawlands, Rhys            10 ATH                            1:26.13 B      
  7 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                           1:26.76 B      
  8 Ennis, Daniel             11 ATH                            1:28.37 B      
  9 Moran, Ben                10 COM                            1:28.57 B      
 10 Lonergan, Stephen         11 ATH                            1:29.01 B      
 11 Galvin, Fergus            11 ATH                            1:30.46 B      
 12 Novak, Adrain             11 ATH                            1:31.66 B      
 13 Tierney, Lee               9 ATH                            1:31.68 B      
 14 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:34.54        
 15 Friel, Ethan               7 ATH                            1:35.58        
 16 MC Greal, Adam             7 ATH                            1:35.75        
 17 Kenny, Ronan              10 LONG                           1:37.03        
 18 Rayner, Kyran             11 COM                            1:39.71        
 19 Weever, Robin             10 CFINS                          1:41.76        
 20 Carroll, Andrew            9 COM                            1:44.35        
 21 Campbell, Cian             9 COM                            1:45.00        
 22 Brennan, Daniel            9 COM                            2:00.52        
 23 Staunton, Michael          9 COM                            2:01.91        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Luke              12 CFINS                          1:24.72 B      
  2 O'Muire, Daire            12 LONG                           1:25.13 B      
  3 Rainey, Dylan             13 ATH                            1:27.14 B      
  4 Manning, Tom              13 LONG                           1:28.64 B      
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  14&O A
        1:23.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Jamie              16 ATH                            1:15.25 B      
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:34.35        
  2 Comans S C  'B'                                             2:39.24        
  3 Athlone  'B'                                                2:54.34        
  4 Longford SC  'A'                                            2:55.58        
  5 Comans S C  'A'                                             3:10.12        
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:31.66        
  2 Longford SC  'A'                                            2:36.22        
  3 Athlone  'B'                                                2:39.24        
  4 Carrick