ATHLONE GRADED GALA OCT 2014                                 
 
Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          3:16.49 A      
  2 Kilcommons, Ciara         10 COM                            3:16.50 A      
  3 Wenert, Vicitoria         11 C FIN                          3:25.10 A      
  4 Ward, Aileen              11 ATH                            3:29.62 A      
  5 MC Keon, Tara             10 B/Sloe                         3:40.06 B      
  6 McKeown, Lauryn           10 C FIN                          3:40.68 B      
  7 Kenny, Shauna              9 ATH                            3:42.33 B      
  8 Rielly, Edel              11 ATH                            3:44.51 B      
  9 Collier, Clodagh          11 ATH                            3:47.65 B      
 10 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            3:57.04        
 11 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            3:57.86        
 12 Martin, Emily              9 ATH                            3:58.71        
 13 Clarke, Eloise             9 ATH                            4:09.01        
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Hannah            12 COM                            3:06.32 A      
  2 Pliszka, Anastazya        12 COM                            3:11.26 A      
  3 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:18.91 A      
  4 Gallagher, Jade           13 COM                            3:23.45 B      
  5 Clancy, Cara              13 C FIN                          3:23.70 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             10 ATH                            3:18.77 A      
  2 Powell, Luke              11 ATH                            3:31.03 B      
  3 Mika, Bartek              11 LONG                           3:32.47 B      
  4 Claffey, Donagh           10 ATH                            3:37.76 B      
  5 O'Boyle, Aidan            11 LONG                           3:38.14 B      
 -- Smith, Cian               10 ATH                                 DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breheny, Kieran           13 C FIN                          3:16.86 B      
  2 Humpston, Darragh         12 LONG                           4:04.57        
 
Event 2  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carty, Bryan              14 COM                            3:14.65 B      
 -- Collier, Cameron          14 ATH                                 DQ        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Aileen              11 ATH                            1:35.43 A      
  2 Magay, Angelina           11 LONG                           1:36.10 B      
  3 Lowe, Erika                9 ATH                            1:36.83 B      
  4 Ryan, Isabelle            11 COM                            1:38.78 B      
  5 Moran, Ellie               9 COM                            1:38.96 B      
  6 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:39.50 B      
  7 O'Brien, Roisin           10 COM                            1:40.99 B      
  8 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:42.07 B      
  9 Kenny, Shauna              9 ATH                            1:43.89 B      
 10 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:44.04 B      
 11 Nic Ghiolla Phadraig, Li  11 ATH                            1:45.46 B      
 12 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:45.72 B      
 13 MC Govern, Elaine         10 ATH                            1:46.42        
 14 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            1:46.53        
 15 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            1:46.80        
 16 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  11 ATH                            1:47.36        
 17 Kenny, Grace              10 LONG                           1:48.47        
 18 Waldron, Hannah           11 COM                            1:49.38        
 19 Martin, Emily              9 ATH                            1:49.80        
 20 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:53.29        
 21 Clarke, Eloise             9 ATH                            1:54.00        
 22 Holmes, Grace             10 COM                            1:57.72        
 23 MC Manus, Emma             8 ATH                            2:01.21        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glennon, Meabh            13 B/Sloe                         1:28.11 A      
  2 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:32.68 B      
  3 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:35.21 B      
  4 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            1:38.86 B      
  5 Rooney, Zara              12 ATH                            1:39.35 B      
  6 Kiely, Cait               12 LONG                           1:40.66 B      
  7 Caslin, Briana            12 LONG                           1:42.59        
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Magay, Edward             11 LONG                           1:36.16 B      
  2 Semikin, Nikita           10 ATH                            1:36.63 B      
  3 Harrington, Shane         10 ATH                            1:37.26 B      
  4 Duda, Philip               9 COM                            1:39.40 B      
  5 Mika, Bartek              11 LONG                           1:41.58 B      
  6 Flaherty, Roan             9 ATH                            1:45.14 B      
  7 Fagan, Kyle                9 ATH                            1:45.41 B      
  8 Smith, Cian               10 ATH                            1:47.96        
  9 Nerney, Tadhg             10 LONG                           1:48.15        
 10 Fannon, Rory              11 COM                            1:48.69        
 11 Naughton, Liam            11 ATH                            1:51.80        
 12 Grogan, Conor              8 COM                            1:52.70        
 13 Kearney, Oliver            8 C FIN                          1:53.05        
 14 McCormack, Cian            9 LONG                           1:53.09        
 15 Gallagher, Adam            9 COM                            2:09.13        
 16 Brennan, David             9 COM                            2:10.45        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kurkin, Daniel            12 LONG                           1:30.77 B      
  2 MC Dermott, Padraig       13 ATH                            1:32.18 B      
  3 Breheny, Kieran           13 C FIN                          1:38.81 B      
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ethan              14 B/Sloe                         1:29.54 B      
  2 Carty, Bryan              14 COM                            1:35.90        
  3 Collier, Cameron          14 ATH                            1:44.44        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           10 COM                            3:41.37 A      
  2 Fee, Laoise               11 C FIN                          3:42.69 A      
  3 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          3:42.72 A      
  4 Kilcommons, Ciara         10 COM                            3:46.44 A      
  5 Rielly, Edel              11 ATH                            3:56.66 A      
  6 McFadden, Ava             10 COM                            3:56.84 A      
  7 Mc Auley, Sile            10 ATH                            4:01.47 B      
  8 Lowe, Erika                9 ATH                            4:08.71 B      
  9 Martin, Emily              9 ATH                            4:10.01 B      
 10 Clarke, Eloise             9 ATH                            4:20.06        
 11 O'Boyle, Karen            10 LONG                           4:20.23        
 12 Gorman, Aisling           11 LONG                           4:24.85        
 13 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            4:28.31        
 14 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            4:35.18        
 15 Dickie, Hannah            10 ATH                            4:44.92        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grecu, Alexia             12 COM                            3:57.18 B      
  2 Harrison, Sorcha          12 LONG                           3:58.45 B      
  3 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           4:07.97 B      
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Abbie            14 LONG                           3:46.64 B      
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, James             10 B/Sloe                         3:47.59 A      
  2 Flaherty, Roan             9 ATH                            4:04.25 B      
  3 Powell, Luke              11 ATH                            4:09.71 B      
  4 Claffey, Donagh           10 ATH                            4:11.94 B      
  5 Ryan, Tom                  9 COM                            4:18.68 B      
  6 Magay, Edward             11 LONG                           4:24.78        
  7 Socolovsky, Valia         10 ATH                            4:33.79        
 -- Nerney, Tadhg             10 LONG                                DQ        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        3:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Navarro, Javier           13 ATH                            3:21.13 A      
  2 Campbell, Cian            12 COM                            3:42.98 A      
  3 Tuhtahunov, Timur         12 ATH                            4:09.36        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Aileen              11 ATH                            1:21.21 A      
  2 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:21.93 A      
  3 Wenert, Vicitoria         11 C FIN                          1:24.08 B      
  4 MC Keon, Tara             10 B/Sloe                         1:24.91 B      
  5 Ryan, Isabelle            11 COM                            1:24.97 B      
  6 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:26.51 B      
  7 Rielly, Edel              11 ATH                            1:27.00 B      
  8 McKeown, Lauryn           10 C FIN                          1:28.95 B      
  9 Magay, Angelina           11 LONG                           1:29.26 B      
 10 Lowe, Erika                9 ATH                            1:29.30 B      
 11 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  11 ATH                            1:29.88 B      
 12 Nic Ghiolla Phadraig, Li  11 ATH                            1:30.57 B      
 13 McFadden, Ava             10 COM                            1:30.78 B      
 14 O'Brien, Roisin           10 COM                            1:31.48 B      
 15 Dickie, Hannah            10 ATH                            1:31.80 B      
 16 Moran, Ellie               9 COM                            1:32.42        
 16 Kenny, Shauna              9 ATH                            1:32.42        
 18 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            1:33.59        
 19 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            1:34.57        
 20 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:35.54        
 21 MC Govern, Elaine         10 ATH                            1:35.62        
 22 Gorman, Aisling           11 LONG                           1:36.29        
 23 MC Namara, Ailsling       11 ATH                            1:38.50        
 24 Waldron, Hannah           11 COM                            1:39.37        
 25 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:39.92        
 26 Martin, Emily              9 ATH                            1:40.35        
 27 Clarke, Eloise             9 ATH                            1:40.60        
 28 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:42.59        
 29 Kenny, Grace              10 LONG                           1:43.56        
 30 Murphy, Roisin             9 ATH                            1:45.98        
 31 MC Manus, Emma             8 ATH                            1:47.06        
 32 Ni Mhuri, Molly            9 LONG                           1:51.80        
 33 Holmes, Grace             10 COM                            1:56.41        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clancy, Cara              13 C FIN                          1:18.08 B      
  2 Glennon, Meabh            13 B/Sloe                         1:18.59 B      
  3 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:20.10 B      
  4 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:21.67 B      
  5 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            1:21.70 B      
  6 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:21.73 B      
  7 Gallagher, Jade           13 COM                            1:22.58 B      
  8 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:26.44 B      
  9 Caslin, Briana            12 LONG                           1:26.90 B      
 10 Rooney, Zara              12 ATH                            1:27.23        
 11 Grecu, Alexia             12 COM                            1:30.62        
 12 Kiely, Cait               12 LONG                           1:31.77        
 13 Harrison, Sorcha          12 LONG                           1:36.99        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:22.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:22.10        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:19.12 A      
  2 MC Guinness, Dara         10 ATH                            1:20.13 A      
  3 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:22.47 B      
  4 Powell, Luke              11 ATH                            1:23.49 B      
  5 Semikin, Nikita           10 ATH                            1:25.77 B      
  6 Socolovsky, Valia         10 ATH                            1:25.96 B      
  7 Mika, Bartek              11 LONG                           1:27.29 B      
  8 Fagan, Kyle                9 ATH                            1:28.16 B      
  9 Duda, Philip               9 COM                            1:29.44 B      
 10 Brennan, Daniel           11 COM                            1:29.62 B      
 11 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:30.53 B      
 12 O'Boyle, Aidan            11 LONG                           1:31.13 B      
 13 Naughton, Liam            11 ATH                            1:33.62        
 14 Harrington, Shane         10 ATH                            1:34.70        
 15 Flaherty, Roan             9 ATH                            1:34.78        
 16 Smith, Cian               10 ATH                            1:35.38        
 17 McCormack, Cian            9 LONG                           1:37.07        
 18 Fannon, Rory              11 COM                            1:41.01        
 19 Kearney, Oliver            8 C FIN                          1:41.54        
 20 Hanifa, Kaelan             9 C FIN                          1:41.61        
 21 Magay, Edward             11 LONG                           1:42.00        
 22 Harley, Conor             10 B/Sloe                         1:43.84        
 23 Breheny, Daniel           10 C FIN                          1:46.30        
 24 Kilkenny, Shaun            9 COM                            1:47.47        
 25 Brennan, David             9 COM                            1:49.67        
 26 Grogan, Callum            10 COM                            1:56.87        
 27 Grogan, Conor              8 COM                            1:59.73        
 27 Gallagher, Adam            9 COM                            1:59.73        
 29 Langton, Killian           9 C FIN                          2:03.99        
 30 Moore-Kane, Ross          10 ATH                            2:04.95        
 31 Fee, Brogan                9 C FIN                          2:04.97        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Driscoll, Conor         13 ATH                            1:14.56 A      
  2 Navarro, Javier           13 ATH                            1:16.23 B      
  3 MC Dermott, Padraig       13 ATH                            1:19.16 B      
  4 MC Auley, Ian             13 ATH                            1:19.46 B      
  5 Kurkin, Daniel            12 LONG                           1:21.61 B      
  6 Campbell, Cian            12 COM                            1:31.56        
  7 Tuhtahunov, Timur         12 ATH                            1:31.62        
  8 Harley, Rowan             12 B/Sloe                         1:41.32        
  9 Hampston, Darragh         12 LONG                           1:42.33        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ethan              14 B/Sloe                         1:14.06 B      
  2 Carty, Bryan              14 COM                            1:22.32        
  3 Collier, Cameron          14 ATH                            1:32.31