ATHLONE GRADED GALA SEPT 2013                 
                                                                       
 
Event 1  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:05.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           3:26.18 A      
  2 Naughton, Liam            10 ATH                            3:26.34 A      
  3 Friel, Ethan              10 ATH                            3:27.02 A      
  4 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            3:27.61 A      
  5 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            3:28.00 A      
  6 Romanov, Vladimir         11 ATH                            3:39.56 A      
  7 Mika, Bartek              10 LONG                           3:43.16 A      
  8 Faherty, Christopher      10 LONG                           3:43.23 A      
  9 Coogan, Alfie              9 ATH                            3:50.14 B      
 10 Kennedy, Charlie          11 ATH                            4:19.93        
 
Event 1  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
        3:50.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Robert             12 ATH                            3:17.66 A      
  2 Collier, Cameron          13 ATH                            3:56.91        
 
Event 1  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  14&O A
        3:40.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plangg, Artur             14 COM                            2:53.59 A      
  2 Manning, Tom              15 LONG                           3:18.70 A      
 
Event 2  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:05.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilcommons, Amy           11 COM                            3:20.87 A      
  2 Gannon, Jessica            9 COM                            3:26.40 A      
  3 Ryan, Orla                11 COM                            3:27.66 A      
  4 Friel, Lauren             11 ATH                            3:28.42 A      
  5 Brennan, Judy             10 ATH                            3:28.89 A      
  6 Lynch, Helen               9 ATH                            3:30.01 A      
  7 Flaherty, Ellen           10 ATH                            3:35.93 A      
  8 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           3:39.17 A      
  9 Daly, Kelsey              11 ATH                            3:47.52 B      
 10 Ginty, Aoife              11 LONG                           3:47.67 B      
 11 Clarke, Isabelle          11 ATH                            3:51.16 B      
 12 Rielly, Edel              10 ATH                            3:53.15 B      
 13 Daly, Edel                10 ATH                            4:01.80 B      
 14 Lowe, Erika                8 ATH                            4:21.78        
 15 Joyce, Saoirse            10 LONG                           4:44.33        
 16 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            4:53.79        
 17 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            4:55.87        
 18 Clarke, Eloise             8 ATH                            5:07.10        
 
Event 2  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:35.00  12-13 A
        3:55.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mika, Sofia               12 LONG                           3:27.62 A      
  2 Clancy, Cara              12 C FIN                          3:42.91 B      
  3 Noone, Tara               13 C FIN                          3:48.20 B      
  4 Gallagher, Jade           12 COM                            3:54.90 B      
 
Event 2  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:25.00  14&O A
        3:45.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crossan, Mary             16 C FIN                          3:16.75 A      
 
Event 3  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            11 ATH                              40.07 A      
  2 Romanov, Vladimir         11 ATH                              46.38 B      
  3 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                              46.55 B      
  4 Powell, Luke              10 ATH                              48.17 B      
  5 Claffey, Donagh            9 ATH                              48.39 B      
  6 Kurkin, Daniel            11 LONG                             50.04 B      
  7 MC Guinness, Dara          9 ATH                              54.96        
  8 Mika, Bartek              10 LONG                             55.24        
  9 Brennan, Daniel           10 COM                              55.67        
 10 Coogan, Alfie              9 ATH                              57.33        
 11 Naughton, Liam            10 ATH                            1:01.34        
 12 Harrington, Shane          9 ATH                            1:01.56        
 13 Smith, Cian                9 ATH                            1:01.86        
 
Event 4  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilcommons, Amy           11 COM                              43.13 A      
  2 Smialek, Olivia           10 ATH                              43.81 A      
  3 Ryan, Orla                11 COM                              44.42 B      
  4 Mills, Jenna              11 LONG                             44.45 B      
  5 Gannon, Jessica            9 COM                              44.51 B      
  6 Farnon, Hannah            11 COM                              44.62 B      
  7 Andrews, Jennifer         10 C FIN                            46.53 B      
  8 Kilcommons, Ciara          9 COM                              46.99 B      
  9 Lynch, Helen               9 ATH                              47.72 B      
 10 Nerney, Laoise            11 LONG                             48.44 B      
 11 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                             49.67 B      
 12 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                             50.14 B      
 13 Brennan, Judy             10 ATH                              52.30 B      
 14 Smith, Lydia              11 LONG                             52.41 B      
 15 Ward, Aileen              10 ATH                              52.89 B      
 16 Ginty, Aoife              11 LONG                             53.14 B      
 17 Rielly, Edel              10 ATH                              53.16 B      
 18 Daly, Edel                10 ATH                              53.30 B      
 19 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                              53.47 B      
 20 Clarke, Isabelle          11 ATH                              54.57        
 21 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                              54.72        
 22 Reidy, Claire             11 ATH                              56.73        
 23 Scanlon, Aisling          11 LONG                           1:02.74        
 24 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:03.97        
 25 Moran, Ellie               8 COM                            1:05.33        
 26 Clarke, Eloise             8 ATH                            1:21.00        
 -- O'Boyle, Karen             9 LONG                                DQ        
 
Event 6  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  13&U A
        1:44.00  13&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Duffy, Una                12 ATH                                 DQ        
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            1:23.84 B      
  2 Friel, Ethan              10 ATH                            1:23.90 B      
  3 Quinn, Daniel             11 ATH                            1:24.20 B      
  4 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            1:25.97 B      
  5 Kearney, Oisin            11 C FIN                          1:26.05 B      
  6 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           1:27.75 B      
  7 Romanov, Vladimir         11 ATH                            1:28.46 B      
  8 Kurkin, Daniel            11 LONG                           1:29.41 B      
  9 Lynam, Cillian             9 ATH                            1:30.54 B      
 10 MC Guinness, Dara          9 ATH                            1:32.89        
 11 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:33.75        
 12 Mika, Bartek              10 LONG                           1:35.06        
 13 Coogan, Alfie              9 ATH                            1:35.42        
 14 Brennan, Daniel           10 COM                            1:39.03        
 15 Claffey, Donagh            9 ATH                            1:39.68        
 16 Naughton, Liam            10 ATH                            1:40.28        
 17 Harrington, Shane          9 ATH                            1:42.62        
 18 Smith, Cian                9 ATH                            1:43.18        
 19 Kennedy, Charlie          11 ATH                            1:46.00        
 20 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           1:47.28        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadden, Patrick         13 COM                            1:10.67 A      
  2 O'Driscoll, Conor         12 ATH                            1:19.38 B      
  3 Mills, David              12 LONG                           1:20.16 B      
  4 Agvirre, Javier           13 ATH                            1:21.52 B      
  5 Collier, Cameron          13 ATH                            1:35.52        
  6 Vila, Alvaro              13 ATH                            1:59.67        
 
Event 7  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plangg, Artur             14 COM                            1:05.08 A      
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Lauren             11 ATH                            1:21.23 A      
  2 Flaherty, Ellen           10 ATH                            1:23.12 B      
  3 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:23.60 B      
  4 Farnon, Hannah            11 COM                            1:24.67 B      
  5 Lynch, Helen               9 ATH                            1:24.69 B      
  6 Mills, Jenna              11 LONG                           1:24.77 B      
  7 Brennan, Judy             10 ATH                            1:27.40 B      
  8 Fitzgerld, Aoife          11 ATH                            1:28.56 B      
  9 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:28.57 B      
 10 Nerney, Laoise            11 LONG                           1:29.99 B      
 11 Kilcommons, Ciara          9 COM                            1:30.60 B      
 11 Daly, Edel                10 ATH                            1:30.60 B      
 13 Ginty, Aoife              11 LONG                           1:31.59 B      
 14 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                           1:31.86 B      
 15 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:32.06        
 16 Pliszka, Anastazya        11 COM                            1:32.17        
 17 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:34.84        
 18 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                            1:35.12        
 19 Ward, Aileen              10 ATH                            1:35.75        
 20 Andrews, Jennifer         10 C FIN                          1:36.23        
 21 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:36.53        
 22 Rielly, Edel              10 ATH                            1:36.72        
 23 Smith, Lydia              11 LONG                           1:37.44        
 24 Moran, Ellie               8 COM                            1:38.39        
 25 Murray, Sarah             10 LONG                           1:39.09        
 26 Lowe, Erika                8 ATH                            1:39.48        
 27 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:41.87        
 27 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                            1:41.87        
 29 Kenny, Shauna             11 ATH                            1:44.05        
 30 Reidy, Claire             11 ATH                            1:45.19        
 31 Fee, Laoise               10 C FIN                          1:45.81        
 32 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:46.26        
 33 MC Dermott, Emma          10 ATH                            1:51.21        
 34 McFadden, Ava              9 COM                            1:51.92        
 35 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:52.57        
 36 MC Govern, Elaine          9 ATH                            1:54.08        
 37 Joyce, Saoirse            10 LONG                           1:54.99        
 38 O'Boyle, Karen             9 LONG                           1:55.60        
 39 James, Holly              10 ATH                            1:59.74        
 40 Clarke, Eloise             8 ATH                            1:59.91        
 41 Scanlon, Aisling          11 LONG                           2:00.63        
 42 Feeley, Emily             10 COM                            2:02.22        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:24.16 B      
  2 Duffy, Una                12 ATH                            1:24.65 B      
  3 Lawless, Sarah            13 ATH                            1:24.76 B      
  4 Mika, Sofia               12 LONG                           1:30.00        
  5 Gallagher, Jade           12 COM                            1:33.13        
  6 Noone, Tara               13 C FIN                          1:33.98        
  7 James, Ava                12 ATH                            1:38.43        
  8 McFadden, Clodagh         12 COM                            1:38.64        
 
Event 8  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crossan, Mary             16 C FIN                          1:16.52 B      
 
Event 9  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           3:20.72 A      
  2 Romanov, Vladimir         11 ATH                            3:28.55 A      
  3 Quinn, Daniel             11 ATH                            3:29.85 A      
  4 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            3:30.28 B      
  5 Faherty, Christopher      10 LONG                           3:39.82 B      
  6 Mika, Bartek              10 LONG                           3:42.20 B      
  7 Powell, Luke              10 ATH                            3:45.95 B      
  8 Coogan, Alfie              9 ATH                            3:51.93        
  9 Harrington, Shane          9 ATH                            3:57.75        
 10 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           3:58.85        
 11 Smith, Cian                9 ATH                            4:03.61        
 12 Naughton, Liam            10 ATH                            4:35.62        
 
Event 9  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadden, Patrick         13 COM                            3:01.54 A      
  2 Mills, David              12 LONG                           3:35.38        
  3 Kelly, Robert             12 ATH                            3:50.55        
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             10 ATH                            2:57.70 A      
  2 Smialek, Olivia           10 ATH                            3:14.77 A      
  3 Kilcommons, Amy           11 COM                            3:23.59 A      
  4 Lynch, Helen               9 ATH                            3:25.75 A      
  5 Brennan, Judy             10 ATH                            3:30.73 B      
  6 Mills, Jenna              11 LONG                           3:31.03 B      
  7 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           3:37.97 B      
  8 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           3:39.62 B      
  9 Flaherty, Ellen           10 ATH                            3:40.79 B      
 10 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                           3:41.03 B      
 11 Pliszka, Anastazya        11 COM                            3:41.14 B      
 12 Nerney, Laoise            11 LONG                           3:43.07 B      
 13 Daly, Edel                10 ATH                            3:53.86        
 14 Ward, Aileen              10 ATH                            3:56.30        
 -- Murray, Sarah             10 LONG                                DQ        
 
Event 10  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Louise           12 ATH                            2:54.50 A      
  2 Gallagher, Jade           12 COM                            3:40.48