ATHLONE GRADED GALA SEPT 2015                
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Eloise            10 ATH                  1:52.78    1:49.39 B      
  2 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:48.60    1:51.33 B      
  3 Harman, Elsie             11 C FIN                1:58.28    1:51.74 B      
  4 Henry, Nancy              11 COM                  1:59.75    1:53.69 B      
  5 Moran, Ellie              10 COM                  1:54.41    1:53.77 B      
  6 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  1:56.16    1:56.61 B      
  7 Regan, Alaoise             9 COM                       NT    1:58.51        
  8 Satchwell, Maria          10 COM                  2:00.27    1:59.77        
  9 Webb, Saoirse              9 COM                  2:07.98    1:59.83        
 10 Webb, Aine                 9 COM                  2:19.50    2:00.02        
 11 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  2:00.89    2:00.46        
 12 McKeown, Lauryn           11 C FIN                     NT    2:01.28        
 13 Kenny, Shauna             10 ATH                  2:04.87    2:04.34        
 14 Byrne, Ella               11 LONG                 2:05.99    2:04.55        
 15 McCormack, Rionagh         8 LONG                 2:03.70    2:05.63        
 16 O'Boyle, Jane              8 LONG                      NT    2:06.41        
 17 Gogan, Niamh              11 LONG                      NT    2:07.21        
 18 Leonard, Siobhan          11 LONG                      NT    2:07.42        
 19 Holmes, Grace             11 COM                  2:06.46    2:07.68        
 20 Murphy, Roisin            10 ATH                  2:04.45    2:08.37        
 21 Kelly, Aoibhin            10 ATH                  2:12.52    2:10.31        
 22 Ni Mhuri, Molly           10 LONG                      NT    2:10.37        
 23 Powell, Ella               9 ATH                  2:23.28    2:12.56        
 24 Day, Roisin                9 ATH                       NT    2:14.47        
 25 Brennan, Nicola            8 ATH                       NT    2:14.59        
 26 Lefebvre, Maya            10 ATH                  2:32.23    2:15.78        
 27 Martin, Lucy               8 ATH                       NT    2:16.08        
 28 Lowe, Kate                11 C FIN                2:20.60    2:18.59        
 29 Manning, Katie             9 LONG                      NT    2:22.36        
 30 Duda, Fiona                7 COM                       NT    2:25.33        
 31 Holmes, Emily              8 COM                  2:38.46    2:26.81        
 31 Quinn, Leah                9 LONG                      NT    2:26.81        
 33 Farnon, Darcey             9 COM                       NT    2:44.57        
 -- Donohue, Grainne          11 LONG                      NT         DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Sorcha          13 LONG                 1:49.83    1:46.39 B      
  2 MC Carthy, Aisling        12 ATH                  1:52.37    1:47.74 B      
  3 MC Loughlin, Sarah        12 C FIN                     NT    1:48.29 B      
  4 Gorman, Aisling           12 LONG                 1:52.46    1:54.90        
  5 Leonard, Aoife            12 LONG                      NT    1:57.63        
  6 Conefrey, Cathy           12 LONG                 2:00.26    1:57.81        
  7 Joyce, Saoirse            12 LONG                 2:03.48    2:07.64        
  8 Kilcline, Evelyn          12 COM                       NT    2:07.94        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Abbie            15 LONG                 1:43.20    1:40.38 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              10 COM                  1:49.28    1:47.09 A      
  2 Mroz, Kamil               11 LONG                 2:09.98    1:49.27 B      
  3 Dzaee, Alan               11 LONG                 1:52.29    1:50.54 B      
  4 McCormack, Cian           10 LONG                      NT    1:53.15 B      
  5 Semikin, Nikita           11 ATH                       NT    1:53.42 B      
  6 Fagan, Kyle                9 ATH                  1:54.08    1:53.54 B      
  7 Kilkenny, Shaun           10 COM                  2:07.46    2:01.21        
  8 Hanifa, Kaelan            10 C FIN                     NT    2:03.46        
  9 Smith, Cian               11 ATH                  2:21.40    2:03.96        
 10 Moore-Keane, Ross         11 ATH                       NT    2:04.43        
 11 Faherty, Ciaran           10 LONG                 2:08.58    2:05.98        
 12 Kilcommons, Alan           9 COM                  2:06.62    2:07.54        
 13 Claffey, Rian              9 ATH                  2:13.46    2:09.77        
 14 Fee, Brogan               10 C FIN                2:11.69    2:09.95        
 15 Langton, Killian          10 C FIN                2:06.83    2:10.77        
 16 Collier, Killian          10 ATH                  2:06.13    2:11.26        
 17 Brennan, Peter             8 ATH                       NT    2:16.83        
 18 Meadows, Caolan           10 LONG                      NT    2:20.24        
 19 O'Donoghue, Sean           9 ATH                  2:15.90    2:23.83        
 20 Fox, Jamie                 9 ATH                  2:39.26    2:26.15        
 21 Lanigan, Conor             8 C FIN                2:46.21    2:29.59        
 -- Claffey, Donnagh          11 ATH                  1:41.26         DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ziemelis, Robert          12 LONG                 2:00.25    1:43.40 B      
  2 Tuhahunon, Timur          13 ATH                  1:44.69    1:44.59 B      
  3 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:51.13    1:45.17 B      
  4 Leonard, Conor            13 LONG                 1:50.43    1:48.64 B      
  5 Powell, Luke              12 ATH                  1:40.11    1:49.10 B      
  6 Coppinger, Niall          12 LONG                 1:56.86    1:55.79        
  7 Linanne, Jack             12 LONG                      NT    2:06.73        
  8 Gurney, Leigh             12 LONG                      NT    2:28.49        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Eoin               14 C FIN                1:44.68    1:40.55 B      
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Fadden, Ava            11 COM                       NT    3:09.90 A      
  2 MC Govern, Elaine         11 ATH                       NT    3:17.94 A      
  3 McKeown, Lauryn           11 C FIN                     NT    3:20.51 A      
  4 Kenny, Shauna             10 ATH                       NT    3:26.37 A      
  5 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  3:47.70    3:33.55 B      
  6 MC Manus, Emma             9 ATH                       NT    3:37.06 B      
  7 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  3:40.34    3:37.55 B      
  8 Martin, Emily             10 ATH                       NT    3:39.20 B      
  9 O'Boyle, Karen            11 LONG                      NT    3:41.00 B      
 10 O'Boyle, Jane              8 LONG                      NT    3:52.29        
 11 Curran, Kelis             10 COM                       NT    3:53.69        
 11 Donohue, Grainne          11 LONG                      NT    3:53.69        
 13 Holmes, Grace             11 COM                  3:58.66    3:58.89        
 14 Ni Mhuri, Molly           10 LONG                      NT    4:04.64        
 15 Henry, Wasini             11 ATH                       NT    4:10.49        
 16 Powell, Ella               9 ATH                       NT    4:12.38        
 17 Purtill, Aoife             8 ATH                       NT    4:22.79        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                     NT    3:01.49 A      
  2 Harrison, Sorcha          13 LONG                 3:23.48    3:13.68 A      
  3 Collier, Clodagh          12 ATH                  3:35.73    3:27.23 B      
  4 Tallon, Niamh             12 ATH                       NT    3:48.15        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Socolovsky, Valia         11 ATH                       NT    3:09.79 A      
  2 Donovan, Shane            11 ATH                       NT    3:21.05 A      
  3 McCormack, Cian           10 LONG                      NT    3:22.77 A      
  4 Fagan, Kyle                9 ATH                       NT    3:25.17 A      
  5 Meadows, Caolan           10 LONG                      NT    3:45.36 B      
  6 Fox, Jamie                 9 ATH                       NT    4:01.21        
  7 O'Donoghue, Sean           9 ATH                       NT    4:07.89        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAuley, Sile             11 ATH                  1:29.00    1:15.65 A      
  2 O'Brien, Roisin           11 COM                  1:22.24    1:21.26 A      
  3 Moran, Ellie              10 COM                  1:23.24    1:23.18 B      
  4 Martin, Emily             10 ATH                  1:31.54    1:23.46 B      
  5 Collins, Abbie            11 ATH                  1:27.80    1:25.20 B      
  6 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  1:24.63    1:26.80 B      
  7 Regan, Alaoise             9 COM                  1:35.73    1:27.16 B      
  8 Byrne, Ella               11 LONG                 1:28.85    1:28.52 B      
  9 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  1:24.72    1:28.54 B      
 10 Curran, Kelis             10 COM                  1:40.37    1:29.02 B      
 11 Bartram, Nia              11 LONG                      NT    1:29.83 B      
 12 Clarke, Eloise            10 ATH                  1:31.39    1:31.21 B      
 13 Kenny, Shauna             10 ATH                  1:26.18    1:31.50 B      
 14 Satchwell, Maria          10 COM                  1:41.14    1:31.96 B      
 15 Harman, Elsie             11 C FIN                1:30.66    1:32.49        
 16 Mulrenan, Ellen           10 COM                  1:37.99    1:33.49        
 17 Henry, Nancy              11 COM                  1:44.58    1:34.11        
 18 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:32.78    1:36.42        
 19 McCormack, Rionagh         8 LONG                 1:37.01    1:36.79        
 20 Webb, Aine                 9 COM                  1:41.47    1:37.39        
 21 Lefebvre, Maya            10 ATH                  1:46.49    1:38.15        
 22 Webb, Saoirse              9 COM                  1:39.21    1:38.37        
 23 Murphy, Roisin            10 ATH                  1:38.61    1:38.99        
 24 Deeley, Ava               10 LONG                      NT    1:39.11        
 25 Kelly, Aoibhin            10 ATH                  1:43.59    1:41.66        
 26 McDermott/Lowe, Sarah      9 C FIN                1:43.63    1:41.88        
 27 Henry, Wasini             11 ATH                  1:44.19    1:42.50        
 28 Day, Roisin                9 ATH                  1:44.21    1:42.70        
 29 Powell, Ella               9 ATH                  1:35.83    1:43.71        
 30 Pliszka, Antonina         10 COM                  1:44.33    1:43.85        
 31 Ni Mhuri, Molly           10 LONG                 1:43.31    1:45.99        
 32 Brennan, Nicola            8 ATH                       NT    1:46.06        
 33 Dowd, Jane                11 LONG                      NT    1:46.16        
 34 Martin, Lucy               8 ATH                       NT    1:46.54        
 35 Quinn, Leah                9 LONG                      NT    1:48.79        
 36 Leonard, Siobhan          11 LONG                      NT    1:49.17        
 37 O'Boyle, Jane              8 LONG                      NT    1:51.96        
 38 Purtill, Aoife             8 ATH                       NT    1:54.42        
 39 Donohue, Grainne          11 LONG                      NT    1:58.39        
 40 Manning, Katie             9 LONG                      NT    2:04.14        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fee, Laoise               12 C FIN                1:18.32    1:16.99 A      
  2 Raleigh, Rachael          13 LONG                 1:20.06    1:21.54 B      
  3 MC Loughlin, Sarah        12 C FIN                1:44.02    1:24.31 B      
  4 MC Carthy, Aisling        12 ATH                  1:19.23    1:24.80 B      
  5 Morahan, Niamh            12 C FIN                1:31.44    1:25.58 B      
  6 Gorman, Aisling           12 LONG                 1:29.90    1:27.21        
  7 Tallon, Niamh             12 ATH                  1:25.90    1:29.88        
  8 Conefrey, Cathy           12 LONG                 1:37.42    1:33.73        
  9 Leonard, Aoife            12 LONG                      NT    1:33.80        
 10 Joyce, Saoirse            12 LONG                 1:36.09    1:34.64        
 11 McGarry, Rachel           12 C FIN                     NT    1:36.75        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Abbie            15 LONG                 1:19.44    1:15.22 B      
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Shane         11 ATH                  1:24.44    1:20.38 A      
  2 Fagan, Kyle                9 ATH                  1:23.10    1:21.87 A      
  3 Dzaee, Alan               11 LONG                 1:22.71    1:21.99 A      
  4 Flaherty, Roan            10 ATH                  1:24.40    1:23.51 B      
  5 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:29.51    1:24.14 B      
  6 Galligan, James           11 LONG                 1:25.05    1:24.15 B      
  7 McCormack, Cian           10 LONG                 1:28.29    1:24.69 B      
  8 Smith, Cian               11 ATH                  1:26.37    1:27.20 B      
  9 Donovan, Shane            11 ATH                  1:26.27    1:27.27 B      
 10 Kearney, Oliver            9 C FIN                1:35.80    1:28.20 B      
 11 Kilkenny, Shaun           10 COM                  1:30.43    1:29.97 B      
 12 Collier, Killian          10 ATH                  1:35.85    1:30.47 B      
 13 Hanifa, Kaelan            10 C FIN                1:37.24    1:33.86        
 14 Faherty, Ciaran           10 LONG                 1:32.61    1:38.45        
 15 Moore-Keane, Ross         11 ATH                  1:35.68    1:38.59        
 16 Langton, Killian          10 C FIN                1:51.63    1:43.96        
 17 Meadows, Caolan           10 LONG                 1:32.41    1:44.16        
 18 O'Donoghue, Sean           9 ATH                  1:55.16    1:45.13        
 19 Claffey, Rian              9 ATH                  1:41.47    1:45.64        
 20 MC Dermott, Donal          9 ATH                  1:48.86    1:46.74        
 21 Fox, Jamie                 9 ATH                  1:44.64    1:49.07        
 22 Brennan, Peter             8 ATH                       NT    1:50.53        
 23 Semikin, Maker             9 ATH                       NT    1:51.83        
 24 Fee, Brogan               10 C FIN                1:52.72    1:56.59        
 25 Lanigan, Conor             8 C FIN                1:59.22    2:27.42        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:17.54    1:16.05 B      
  2 Leonard, Conor            13 LONG                 1:18.09    1:18.83 B      
  3 Powell, Luke              12 ATH                  1:14.70    1:20.33 B      
  4 O'Donnell, Diarmuid       12 LONG                 1:22.90    1:24.45 B      
  5 Moore, Nathan             12 COM                  1:32.16    1:32.26        
  6 Linanne, Jack             12 LONG                      NT    1:32.49        
  7 Shannon, Ryan             13 LONG                      NT    1:32.62        
  8 Gurney, Leigh             12 LONG                      NT    1:42.24        
  9 Faughnan, Shane           13 C FIN                     NT    2:03.05        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Auley, Ian             14 ATH                  1:10.96    1:08.21 A      
  2 MC Dermott, Padraig       14 ATH                  1:13.15    1:13.29 B      
  3 Collier, Cameron          15 ATH                       NT    1:18.67 B      
  4 Smith, Eoin               14 C FIN                1:19.90    1:18.69 B