ATHLONE-CLAREMORRIS L3 GALA MARCH 2019   
 
Event 1  Girls 12-13 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace            13 LONG-VD                       21:57.48  
 
Event 1  Women 14-15 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                           20:03.52  
 
Event 1  Women 16 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         16 SLIGO                         17:54.80  
  2 Lyncker, Charlotte        16 SLIGO                         21:48.75  
  3 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                       23:02.24  
 
Event 1  Men 14-15 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                           17:51.50  
  2 Dzaei, Alan               15 LONG-VD                       18:53.44  
  3 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                       19:04.00  
  4 Rusk, Darragh             14 Ath                           19:30.98  
  5 Lynam, Aindriu            14 Ath                           20:09.76  
  6 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                       20:09.91  
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                            3:00.41  
  2 Hussey, Michael           13 GAL                            3:10.41  
  3 Shortt, John              12 Bluefin SC                     3:23.91  
  4 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     3:25.96  
  5 Claffey, Rian             13 Ath                            3:26.57  
  6 Fox, Jamie                13 Ath                            3:31.18  
  7 Lanigan, Conor            12 Trident                        3:31.96  
  8 Moro, Fredrik             12 Ath                            3:34.19  
 
Event 2  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                            2:42.53  
  2 Fee, Brogan               14 C FIN                          3:01.89  
  3 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          3:03.26  
  4 Donohoe, Conor            14 CBAR                           3:06.02  
  5 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 3:08.00  
  6 Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                     3:08.79  
  7 Clifford, Eimhin          14 C FIN                          3:13.97  
  8 Jager, Tamas              14 SHARK                          3:23.06  
  9 Mc Aloon, Conor           14 Ballina SC                     3:24.52  
 10 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        3:30.54  
 11 Kelly, Ruairi             14 Ballina SC                     3:37.02  
 -- Mitchell, Martin          14 GAL                                 DQ  
 
Event 2  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         16 Ath                            2:37.81  
  2 Maher, Anthony            18 SLIGO                          2:41.24  
  3 Carey, Oisin              18 LASER                          2:41.72  
  4 Breheny, Kieran           18 C FIN                          2:41.78  
  5 O'Connor, Milo            17 Ath                            2:43.51  
  6 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                 2:44.92  
  7 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                        2:51.34  
  8 Begley, Lukas             16 Tuam Swim Team                 2:58.03  
  9 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                     3:00.28  
 10 Balaskie, James           16 CBAR                           3:00.56  
 11 Fitzpatrick, Cillian      17 SHARK                          3:01.48  
 12 Surdulli, Ilir            16 SHARK                          3:12.09  
 13 Hynes, John               16 LASER                          3:21.22  
 14 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC                     3:27.81  
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma              10 Ath                            3:38.72  
  2 Geraghty, Laura           11 GAL                            3:41.26  
  3 Mulvey, Molly             11 Trident                        3:51.47  
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        3:04.02  
  2 Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                 3:06.55  
  3 O Rourke, Meabh           12 Tuam Swim Team                 3:12.00  
  4 Connell, Leah             12 Ath                            3:12.13  
  5 Murphy, Gillian           13 GAL                            3:12.53  
  6 Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                     3:22.03  
  7 Whelan, Rachel            13 SHARK                          3:25.85  
  8 Kenny, Bridget            13 SHARK                          3:32.08  
  9 Masterson, Clodagh        12 LONG-VD                        3:32.19  
 10 Clarke, Amelia            13 LONG-VD                        3:37.49  
 11 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:42.03  
 12 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        3:42.36  
 
Event 3  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sultanov, Sophie          15 GAL                            3:00.32  
  2 Liptrot, Rebekah          15 SHARK                          3:02.35  
  3 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            3:13.73  
  4 Maia Martins, Sara        15 Bluefin SC                     3:18.62  
  5 Kenny, Bernadette         15 SHARK                          3:18.94  
  6 Horan, Ivanna             15 CBAR                           3:20.30  
  7 O'Boyle, Karen            15 LONG-VD                        3:21.60  
  8 Kennedy, Niamh            14 GAL                            3:21.65  
  9 Healy, Rachel             14 CBAR                           3:23.16  
 10 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        3:25.32  
 
Event 3  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crisan, Paula             16 LASER                          2:48.92  
  2 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                          2:49.00  
  3 Condron, Sarah            16 Ath                            2:54.65  
  4 Kearney, Sorcha           17 Bluefin SC                     2:58.96  
  5 Begley, Emma              19 Tuam Swim Team                 3:00.33  
  6 Brennan, Judy             16 Ath                            3:02.12  
  7 Finnerty, Lára            17 CLM                            3:05.78  
  8 Bartram, Nia              16 LONG-VD                        3:07.32  
  9 Bedynek, Sandra           16 Bluefin SC                     3:11.56  
 10 Ward, Aileen              16 Ath                            3:11.85  
 11 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        3:14.19  
 12 Conlon, Sarah             17 CBAR                           3:17.60  
 13 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 3:18.32  
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Harry               10 Ath                            1:19.97  
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           13 GAL                            1:04.33  
  2 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            1:07.65  
  3 Mc Aleer, Aleksandr       13 GAL                            1:08.17  
  4 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 1:08.58  
  5 Shortt, John              12 Bluefin SC                     1:08.90  
  6 French, Dominic           13 SLIGO                          1:09.66  
  7 Hogan, Cian               13 SHARK                          1:09.96  
  8 Henson, Andrew            12 Ath                            1:11.34  
  9 Larkin, Even              13 Ath                            1:11.78  
 10 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:12.14  
 11 Gibbs, John               13 GAL                            1:12.44  
 12 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        1:12.90  
 13 Claffey, Rian             13 Ath                            1:13.28  
 14 O'Neill, Sean             12 Ath                            1:14.06  
 15 Rolston, Edwin            12 Ballina SC                     1:15.39  
 16 Smyth, Paddy              12 SHARK                          1:15.65  
 17 O'Sullivan, John          12 GAL                            1:16.11  
 18 Rattigan, Daniel          12 SLIGO                          1:16.89  
 19 Healy, Tom                12 GAL                            1:19.27  
 20 Hynes, Matthew            12 LASER                          1:27.36  
 
Event 4  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                              58.22  
  2 Carney, Colm              15 CBAR                             58.42  
  3 Geng, Kaelan              14 GAL                            1:00.23  
  4 Todd, Nathan              15 LASER                          1:01.32  
  5 Mc Carthy, Fionn          15 SHARK                          1:02.22  
  6 Grimes, Paddy             15 LASER                          1:02.71  
  7 Rockett, Mark             14 Ath                            1:02.77  
  8 Fagan, Kyle               14 Ath                            1:03.05  
  9 Moore-Keane, Ross         15 Ath                            1:03.42  
 10 Harringtom, Shane         15 Ath                            1:05.81  
 11 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        1:05.97  
 12 Meegan, Zach              14 Ath                            1:07.36  
 13 Smith, Eamon              15 LONG-VD                        1:07.66  
 14 Kelly, Alex               14 SHARK                          1:08.10  
 15 Treanor, Eoin             14 CLM                            1:08.21  
 16 Kearney, Rian             14 Bluefin SC                     1:08.30  
 17 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        1:08.35  
 18 Lynam, Aindriu            14 Ath                            1:08.36  
 19 Fee, Brogan               14 C FIN                          1:08.81  
 20 Jager, Tamas              14 SHARK                          1:11.37  
 21 Carey, Simon              14 LASER                          1:13.56  
 22 Clifford, Eimhin          14 C FIN                          1:15.03  
 23 Kelly, Ruairi             14 Ballina SC                     1:15.60  
 24 Mc Aloon, Conor           14 Ballina SC                     1:17.36  
 -- O'Boyle, Michael          15 Ballina SC                          DQ  
 
Event 4  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Andrew             20 Ath                              53.90  
  2 Pfeiffer, Robin           16 Bluefin SC                       56.53  
  3 Welby, Evan               18 SHARK                            58.30  
  4 MC Auley, Ian             19 Ath                              58.95  
  5 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                          59.43  
  6 Huang, Tommy              18 CBAR                           1:00.25  
  7 Donovan, Shane            16 Ath                            1:01.30  
  8 Malashnyak, Edwin         16 Ath                            1:01.64  
  9 Collins, Rory             16 Bluefin SC                     1:02.76  
 10 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                     1:03.96  
 11 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                        1:04.12  
 12 Balaskie, James           16 CBAR                           1:05.09  
 13 Surdulli, Ilir            16 SHARK                          1:06.80  
 14 Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                     1:06.99  
 15 Mangan, Geordan           16 Bluefin SC                     1:07.28  
 16 Murphy, Kell              17 SHARK                          1:11.48  
 17 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC                     1:11.81  
 -- Mc Partlan, Patrick       17 SLIGO                               DQ  
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                          1:17.90  
  2 Ryan, Jane                11 Ath                            1:19.70  
  3 Mooney, Emma              10 Ath                            1:19.88  
  4 Mc Elevey, Kate           11 CBAR                           1:20.64  
  5 Geraghty, Laura           11 GAL                            1:22.15  
  6 Mulvey, Molly             11 Trident                        1:22.24  
  7 Hussey, Louisa            11 GAL                            1:23.60  
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              13 Ath                            1:04.33  
  2 Davitt, Ciara             13 GAL                            1:08.54  
  3 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          1:08.84  
  4 Moran, Lorraine           12 Ath                            1:09.78  
  5 Bradley, Jane             13 SLIGO                          1:10.78  
  6 Pereguda, Joanna          13 C FIN                          1:11.35  
  7 O'Brien, Grace            13 LONG-VD                        1:11.52  
  8 Murphy, Gillian           13 GAL                            1:11.53  
  9 Brennan, Nicola           12 Ath                            1:11.64  
 10 Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                 1:11.87  
 11 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:12.15  
 11 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        1:12.15  
 13 Currie, Olivia            13 SHARK                          1:12.46  
 14 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        1:12.57  
 15 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                 1:12.94  
 16 Connell, Leah             12 Ath                            1:13.24  
 17 Gizinska, Pola            13 Bluefin SC                     1:13.58  
 18 Whelan, Rachel            13 SHARK                          1:14.11  
 19 Manning, Katie            13 LONG-VD                        1:14.98  
 20 Barry, Keri               13 LONG-VD                        1:15.39  
 21 Kenny, Bridget            13 SHARK                          1:15.67  
 22 Mannion, Gemma            12 Ath                            1:15.91  
 23 Irwin, Leah               13 CBAR                           1:16.46  
 24 Lynott, Faith             13 Trident                        1:17.40  
 25 Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                     1:17.79  
 26 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        1:17.91  
 27 Masterson, Clodagh        12 LONG-VD                        1:18.67  
 28 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 1:18.86  
 29 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        1:18.95  
 30 O'Grady, Lily             12 SLIGO                          1:19.14  
 31 Smyth, Erin               13 GAL                            1:20.49  
 32 Naylor, Erin              13 Ballina SC                     1:21.12  
 33 Fielding, Siofra          12 Ballina SC                     1:21.77  
 -- Gunning, Sarah            12 Bluefin SC                          DQ  
 
Event 5  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            15 Ath                            1:04.88  
  2 Lowe, Erika               15 Ath                            1:05.15  
  3 Kennedy, Niamh            14 GAL                            1:05.43  
  4 Deely, Ella               15 CBAR                           1:06.29  
  5 Waters, Katie             14 GAL                            1:07.04  
  6 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            1:07.34  
  7 Deely, Lauren             14 CBAR                           1:07.65  
  8 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            1:07.96  
  9 Fabian, Reka              14 LASER                          1:08.99  
 10 Sweeney, Aoife            15 GAL                            1:09.29  
 11 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        1:09.38  
 12 Cosgrave, Sarah           14 CBAR                           1:09.60  
 13 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            1:09.61  
 14 Donnellan, Ella           15 Tuam Swim Team                 1:10.28  
 15 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            1:10.41  
 16 Sultanov, Sophie          15 GAL                            1:10.80  
 17 Murphy, Aylah             15 SHARK                          1:11.07  
 18 MC Hale, Zoe              15 CBAR                           1:11.16  
 19 Hughes, Emma              14 Ballina SC                     1:11.34  
 20 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        1:11.86  
 21 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        1:11.93  
 22 Doorly, Rosie             14 GAL                            1:12.18  
 23 McKeon, Lauryn            15 C FIN                          1:12.49  
 24 Henry, Wasini             15 Ath                            1:13.43  
 25 O'Boyle, Karen            15 LONG-VD                        1:14.54  
 26 Owens, Ailbhe             14 LASER                          1:14.88  
 27 Mitchell, Aoibhe          14 Tuam Swim Team                 1:16.30  
 28 Mulry, Ciara              14 SHARK                          1:16.99  
 
Event 5  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           17 Ath                              59.88  
  2 Lowe, Rebecca             17 Ath                            1:00.07  
  3 Farrell, Danielle         16 SLIGO                          1:00.33  
  4 Kearney, Sorcha           17 Bluefin SC                     1:01.64  
  5 Naughton, Imogen          20 SHARK                          1:02.07  
  6 Kearney, Caoilin          16 Bluefin SC                     1:03.95  
  7 O'Donnell, Naoise         16 SHARK                          1:04.51  
  8 Johnson, Laura            17 Ath                            1:04.61  
  9 Conway, Fiona             17 CBAR                           1:05.19  
 10 Ennis, Kelly              18 Ath                            1:05.21  
 11 Brennan, Judy             16 Ath                            1:05.92  
 12 Crisan, Paula             16 LASER                          1:06.16  
 13 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          1:08.02  
 14 Conlon, Sarah             17 CBAR                           1:08.20  
 15 Ward, Aileen              16 Ath                            1:08.22  
 16 Cugalj, Teodora           16 SHARK                          1:09.49  
 17 Finnerty, Lára            17 CLM                            1:09.69  
 18 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:10.35  
 19 MC Dermott, Aoife         17 Ath                            1:10.41  
 20 O'Boyle, Elizabeth        17 LONG-VD                        1:11.78  
 21 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 1:13.07  
 22 O'Dea, Lucy               16 Bluefin SC                     1:14.42  
 23 Hickey, Caoimhe           16 LASER                          1:17.51  
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Glue, Oisin            11 SHARK                            40.76  
  2 Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                          42.63  
 
Event 6  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           13 GAL                              33.72  
  2 Delaney, Jack             13 CLM                              33.84  
  3 Lanigan, Conor            12 Trident                          36.32  
  4 Moro, Fredrik             12 Ath                              37.21  
  5 Semikin, Makar            13 Ath                              37.41  
  6 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                          38.20  
  7 O'Rourke, Tom             12 Ath                              39.94  
  8 Gilmartin, Darragh        12 SLIGO                            41.69  
  9 O'Sullivan, John          12 GAL                              42.17  
 10 Hynes, Matthew            12 LASER                            42.72  
 -- Summerville, Darragh      13 MARL                                DQ  
 
Event 6  Boys 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harringtom, Shane         15 Ath                              30.81  
  2 Geng, Kaelan              14 GAL                              31.28  
  3 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                          31.99  
  4 Fagan, Kyle               14 Ath                              32.70  
  5 Iakimov, Boris            15 Tuam Swim Team                   32.88  
  6 Rusk, Darragh             14 Ath                              33.11  
  7 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                          34.18  
  8 Treanor, Eoin             14 CLM                              34.21  
  9 Donohoe, Conor            14 CBAR                             34.22  
 10 Mitchell, Martin          14 GAL                              36.19  
 11 Kelly, Alex               14 SHARK                            41.01  
 12 Clifford, Eimhin          14 C FIN                            43.51  
 
Event 6  Boys 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Andrew             20 Ath                              27.42  
  2 Huang, Tommy              18 CBAR                             28.44  
  3 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                   28.56  
  4 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                   28.84  
  5 Pfeiffer, Robin           16 Bluefin SC                       29.13  
  6 Welby, Evan               18 SHARK                            29.42  
  7 Maher, Anthony            18 SLIGO                            29.47  
  8 MC Auley, Ian             19 Ath                              30.48  
  9 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                          30.69  
 10 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                          30.78  
 11 Donovan, Shane            16 Ath                              31.53  
 12 Surdulli, Ilir            16 SHARK                            31.75  
 13 Collins, Rory             16 Bluefin SC                       31.95  
 14 Fitzpatrick, Cillian      17 SHARK                            34.12  
 15 Balaskie, James           16 CBAR                             34.75  
 16 Begley, Lukas             16 Tuam Swim Team                   34.81  
 17 Hynes, John               16 LASER                            35.54  
 18 Murphy, Kell              17 SHARK                            35.86  
 -- Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                          DQ  
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma              10 Ath                              42.06  
  2 Hussey, Louisa            11 GAL                              43.28  
  3 Connery, Niamh            11 SHARK                            45.17  
  4 Mulvey, Molly             11 Trident                          47.20  
 
Event 7  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Anna            13 SLIGO                            34.74  
  2 Powell, Ella              13 Ath                              35.12  
  3 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                   35.19  
  4 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                          36.01  
  5 Brennan, Nicola           12 Ath                              37.13  
  6 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                   37.59  
  7 Moran, Lorraine           12 Ath                              38.59  
  8 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                          39.01  
  9 Smyth, Erin               13 GAL                              39.55  
 10 O Rourke, Meabh           12 Tuam Swim Team                   39.91  
 11 Hanly, Laoise             13 LONG-VD                          39.98  
 12 Clarke, Amelia            13 LONG-VD                          40.13  
 13 Connell, Leah             12 Ath                              40.61  
 13 O'Donnell, Grace          12 LONG-VD                          40.61  
 15 Whelan, Rachel            13 SHARK                            40.68  
 16 Lynott, Faith             13 Trident                          41.45  
 17 Mc Keon, Ella M           12 Trident                          41.63  
 18 Barry, Keri               13 LONG-VD                          41.97  
 19 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                   42.19  
 20 Irwin, Leah               13 CBAR                             42.20  
 21 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                          46.19  
 
Event 7  Girls 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roclawska, Oliwia         15 SHARK                            33.33  
  2 Lowe, Erika               15 Ath                              33.52  
  3 Cosgrave, Sarah           14 CBAR                             33.92  
  4 Kenny, Bernadette         15 SHARK                            34.74  
  5 Hughes, Emma              14 Ballina SC                       35.40  
  6 Fabian, Reka              14 LASER                            35.68  
  7 Byrne, Ella               15 LONG-VD                          36.34  
  8 Kennedy, Niamh            14 GAL                              36.62  
  9 Murphy, Aylah             15 SHARK                            36.72  
 10 Henry, Wasini             15 Ath                              37.14  
 11 Maia Martins, Sara        15 Bluefin SC                       37.57  
 12 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                          38.00  
 13 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                          38.66  
 14 Mulry, Ciara              14 SHARK                            39.06  
 15 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                              39.23  
 16 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                              39.55  
 
Event 7  Girls 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           17 Ath                              30.72  
  2 O'Donnell, Naoise         16 SHARK                            31.47  
  3 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                            32.07  
  4 Lowe, Rebecca             17 Ath                              32.16  
  4 Johnson, Laura            17 Ath                              32.16  
  6 Ennis, Kelly              18 Ath                              33.21  
  7 Lyons, Maria              17 SLIGO                            33.23  
  8 Bedynek, Sandra           16 Bluefin SC                       34.32  
  9 Begley, Emma              19 Tuam Swim Team                   35.12  
 10 Bartram, Nia              16 LONG-VD                          35.13  
 11 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                          35.32  
 12 Conway, Fiona             17 CBAR                             35.47  
 13 Lyncker, Charlotte        16 SLIGO                            35.55  
 14 Kearney, Caoilin          16 Bluefin SC                       35.64  
 15 Owens, Oonagh             17 LASER                            37.05  
 16 Cugalj, Teodora           16 SHARK                            37.13  
 17 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                            38.03  
 18 O'Dea, Lucy               16 Bluefin SC                       38.09  
 19 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                          41.74  
 20 Hickey, Caoimhe           16 LASER                            43.00  
 
Event 8  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           13 GAL                            4:54.95  
  2 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            4:56.85  
  3 Semikin, Makar            13 Ath                            5:14.45  
  4 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 5:21.56  
  5 Hogan, Cian               13 SHARK                          5:21.86  
  6 Smyth, Paddy              12 SHARK                          5:44.16  
  7 Ryan, Mathew              13 B DOL                          5:45.26  
  8 Gibbs, John               13 GAL                            5:46.17  
  9 Rolston, Edwin            12 Ballina SC                     5:46.18  
 10 O'Neill, Sean             12 Ath                            5:47.48  
 11 Rattigan, Daniel          12 SLIGO                          5:49.82  
 12 O'Sullivan, John          12 GAL                            5:50.37  
 13 Healy, Tom                12 GAL                            6:00.51  
 14 Larkin, Even              13 Ath                            6:04.66  
 
Event 8  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Melia, Odie               15 Tuam Swim Team                 4:45.41  
  2 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        4:47.92  
  3 Carney, Colm              15 CBAR                           4:56.21  
  4 Rockett, Mark             14 Ath                            4:59.76  
  5 Moore-Keane, Ross         15 Ath                            5:03.10  
  6 Smith, Eamon              15 LONG-VD                        5:06.87  
  7 Lynam, Aindriu            14 Ath                            5:07.25  
  8 Meegan, Zach              14 Ath                            5:14.17  
  9 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        5:18.66  
 10 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 5:20.43  
 11 Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                     5:31.99  
 
Event 8  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         16 Ath                            4:29.78  
  2 Welby, Evan               18 SHARK                          4:33.79  
  3 O'Connor, Milo            17 Ath                            4:34.51  
  4 Malashnyak, Edwin         16 Ath                            4:42.30  
  5 Carey, Oisin              18 LASER                          4:46.23  
  6 Mangan, Geordan           16 Bluefin SC                     5:14.23  
  7 Murphy, Kell              17 SHARK                          5:22.52  
  8 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC                     6:01.00  
 
Event 9  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:53.53  
  2 Athlone  'B'                                                1:58.07  
  3 Sligo S C  'A'                                              1:59.92  
  4 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:00.73  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:02.21  
  6 Longford SC-VD  'A'                                         2:04.14  
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley            11 LONG-VD                        3:09.45  
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                            2:35.77  
  2 Shortt, John              12 Bluefin SC                     2:45.10  
  3 Hogan, Cian               13 SHARK                          2:46.69  
  4 French, Dominic           13 SLIGO                          2:51.84  
  5 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     2:57.43  
  6 O'Neill, Sean             12 Ath                            2:58.20  
  7 Gibbs, John               13 GAL                            2:59.99  
  8 O'Rourke, Tom             12 Ath                            3:00.32  
  9 O'Sullivan, John          12 GAL                            3:02.90  
 10 Boyle, Rory               12 SHARK                          3:03.67  
 11 Ryan, Mathew              13 B DOL                          3:04.18  
 12 Rattigan, Daniel          12 SLIGO                          3:07.98  
 13 Healy, Tom                12 GAL                            3:11.48  
 14 Lennon, Eoin              12 SHARK                          3:17.35  
 -- Gilmartin, Darragh        12 SLIGO                               DQ  
 
Event 10  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Carthy, Fionn          15 SHARK                          2:29.74  
  2 Rockett, Mark             14 Ath                            2:30.94  
  3 Grimes, Paddy             15 LASER                          2:33.69  
  4 Mitchell, Martin          14 GAL                            2:35.39  
  5 Fagan, Kyle               14 Ath                            2:41.02  
  6 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          2:41.63  
  7 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        2:44.14  
  8 Treanor, Eoin             14 CLM                            2:45.24  
  9 Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                     2:46.60  
 10 Murphy, Adam              14 CBAR                           2:48.09  
 11 Lennon, David             14 SHARK                          2:48.81  
 12 Kelly, Ruairi             14 Ballina SC                     2:58.66  
 13 Kelly, Alex               14 SHARK                          3:01.17  
 14 O'Boyle, Michael          15 Ballina SC                     3:05.74  
 15 Mc Aloon, Conor           14 Ballina SC                     3:18.35  
 
Event 10  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Welby, Evan               18 SHARK                          2:19.92  
  2 Breslin, Ethan            17 CLM                            2:22.15  
  3 Maher, Anthony            18 SLIGO                          2:26.76  
  4 Morris, Jayke             19 CLM                            2:27.63  
  5 Lennon, Brian             17 SHARK                          2:30.62  
  6 Donovan, Shane            16 Ath                            2:31.34  
  7 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                        2:35.59  
  8 Collins, Rory             16 Bluefin SC                     2:37.49  
 
Event 11  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                          3:05.31  
  2 Geraghty, Laura           11 GAL                            3:07.35  
  3 Coleman, Sasha            11 Ath                            3:10.49  
  4 Mc Elevey, Kate           11 CBAR                           3:13.38  
  5 Connery, Niamh            11 SHARK                          3:18.56  
 -- Mulvey, Molly             11 Trident                             DQ  
 
Event 11  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Nicola           12 Ath                            2:48.80  
  2 Bradley, Jane             13 SLIGO                          2:49.99  
  3 Connell, Leah             12 Ath                            2:52.59  
  4 Whelan, Rachel            13 SHARK                          2:55.91  
  5 O'Donnell, Grace          12 LONG-VD                        2:57.55  
  6 Moran, Lorraine           12 Ath                            2:57.64  
  7 Manning, Katie            13 LONG-VD                        2:59.92  
  8 Gizinska, Pola            13 Bluefin SC                     3:05.75  
  9 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 3:07.89  
 10 Roland, Miriam            12 Bluefin SC                     3:09.12  
 11 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:10.17  
 12 Naylor, Erin              13 Ballina SC                     3:14.57  
 13 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        3:15.84  
 14 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        3:16.65  
 15 O'Grady, Lily             12 SLIGO                          3:18.89  
 16 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                     3:26.05  
 -- Niznik, Amelia            13 LONG-VD                             DQ  
 -- Gunning, Sarah            12 Bluefin SC                          DQ  
 -- Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                          DQ  
 -- Mc Keon, Ella M           12 Trident                             DQ  
 -- Fielding, Siofra          12 Ballina SC                          DQ  
 
Event 11  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            15 Ath                            2:31.12  
  2 Deely, Ella               15 CBAR                           2:33.99  
  3 Lowe, Erika               15 Ath                            2:38.12  
  4 Waters, Katie             14 GAL                            2:40.15  
  5 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            2:44.98  
  6 Kennedy, Niamh            14 GAL                            2:46.04  
  7 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            2:46.73  
  8 MC Hale, Zoe              15 CBAR                           2:48.75  
  9 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            2:49.75  
 10 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            2:51.09  
 11 Kenny, Bernadette         15 SHARK                          2:51.40  
 12 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        2:51.78  
 13 O'Brien, Millie           15 Ath                            2:52.23  
 14 Deely, Lauren             14 CBAR                           2:53.04  
 15 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        2:53.77  
 16 Doorly, Rosie             14 GAL                            2:54.03  
 17 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        2:54.55  
 18 Maia Martins, Sara        15 Bluefin SC                     2:55.44  
 19 Henehan, Sophie           15 CBAR                           2:55.65  
 20 O Rourke, Grainne         15 Tuam Swim Team                 2:57.73  
 21 Murphy, Aylah             15 SHARK                          2:57.95  
 22 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        3:01.06  
 23 Mc Nulty, Emma            15 Ballina SC                     3:05.17  
 24 Hughes, Emma              14 Ballina SC                     3:09.04  
 
Event 11  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             17 Ath                            2:21.12  
  2 Farrell, Danielle         16 SLIGO                          2:25.58  
  3 Kearney, Caoilin          16 Bluefin SC                     2:27.20  
  4 Flaherty, Ellen           17 Ath                            2:29.25  
  5 Ennis, Kelly              18 Ath                            2:35.50  
  6 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          2:47.24  
  7 Owens, Oonagh             17 LASER                          2:57.23  
  8 Hickey, Caoimhe           16 LASER                          3:06.95  
  9 Tobin, Sive               16 Tuam Swim Team                 3:15.77  
 
Event 12  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                             DQ  
 
Event 12  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Aleer, Aleksandr       13 GAL                            1:19.80  
  2 Lanigan, Conor            12 Trident                        1:21.68  
  3 Woolley, Luke             13 CLM                            1:23.48  
  4 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            1:24.54  
  5 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:25.08  
  6 Healy, Tom                12 GAL                            1:25.86  
  7 Hogan, Cian               13 SHARK                          1:29.78  
 
Event 12  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              15 LASER                          1:06.16  
  2 Geng, Kaelan              14 GAL                            1:10.12  
  3 Carney, Colm              15 CBAR                           1:11.41  
  4 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        1:13.17  
  5 Donohoe, Conor            14 CBAR                           1:14.85  
  6 Harringtom, Shane         15 Ath                            1:14.87  
  7 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        1:17.03  
  8 Rockett, Mark             14 Ath                            1:17.50  
  9 Woolley, James            15 CLM                            1:17.77  
 10 Fagan, Kyle               14 Ath                            1:18.16  
 11 Smith, Eamon              15 LONG-VD                        1:19.58  
 12 Kearney, Rian             14 Bluefin SC                     1:23.78  
 
Event 12  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Andrew             20 Ath                            1:00.33  
  2 Huang, Tommy              18 CBAR                           1:01.81  
  3 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                 1:04.70  
  4 Pfeiffer, Robin           16 Bluefin SC                     1:04.72  
  5 Mc Partlan, Patrick       17 SLIGO                          1:04.80  
  6 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                 1:06.37  
  7 Fitzgerld, Daragh         16 Ath                            1:06.51  
  8 Mc Namara, Michael        18 CLM                            1:06.57  
  9 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        1:07.18  
 10 MC Auley, Ian             19 Ath                            1:07.46  
 11 Kelly, Niall              18 CLM                            1:07.99  
 12 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                        1:08.10  
 13 Clark, Alex               17 SHARK                          1:13.55  
 14 Collins, Rory             16 Bluefin SC                     1:14.86  
 15 Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                     1:15.16  
 16 Fitzpatrick, Cillian      17 SHARK                          1:21.04  
 17 Hynes, John               16 LASER                          1:21.83  
 
Event 13  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Geraghty, Laura           11 GAL                                 DQ  
 
Event 13  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              13 Ath                            1:20.11  
  2 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                 1:21.25  
  3 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        1:22.47  
  4 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          1:23.44  
  5 O'Brien, Grace            13 LONG-VD                        1:24.29  
  6 Flanagan, Keela           12 Ath                            1:29.21  
  7 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        1:35.15  
 -- Lynott, Faith             13 Trident                             DQ  
 
Event 13  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Katie             14 GAL                            1:18.00  
  2 Roclawska, Oliwia         15 SHARK                          1:19.27  
  3 Sweeney, Aoife            15 GAL                            1:19.77  
  4 Fabian, Reka              14 LASER                          1:20.00  
  5 Sultanov, Sophie          15 GAL                            1:22.78  
  6 Maia Martins, Sara        15 Bluefin SC                     1:25.25  
  7 Mulry, Ciara              14 SHARK                          1:27.95  
 
Event 13  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                          1:10.00  
  2 Johnson, Laura            17 Ath                            1:10.98  
  3 O'Donnell, Naoise         16 SHARK                          1:11.39  
  4 Lyons, Maria              17 SLIGO                          1:15.99  
  5 Bedynek, Sandra           16 Bluefin SC                     1:20.58  
  6 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:20.75  
  7 Crisan, Paula             16 LASER                          1:32.50  
 
Event 14  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Glue, Oisin            11 SHARK                            48.09  
  2 Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                          58.11  
 
Event 14  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                              38.85  
  2 Moro, Fredrik             12 Ath                              42.54  
  3 O'Neill, Sean             12 Ath                              44.22  
  4 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                          45.16  
  5 O'Sullivan, John          12 GAL                              49.64  
 
Event 14  Boys 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                              34.69  
  2 Melia, Odie               15 Tuam Swim Team                   34.95  
  3 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                          36.38  
  4 Moore-Keane, Ross         15 Ath                              36.39  
  5 Reilly, Evan              15 CLM                              37.37  
  6 Rusk, Darragh             14 Ath                              38.44  
  7 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                   39.54  
  8 Fee, Brogan               14 C FIN                            40.50  
  9 Fagan, Kyle               14 Ath                              40.52  
 10 Blanchard, Ruairi         15 LASER                            40.62  
 11 Hanifa, Kaelan            15 C FIN                            41.28  
 12 Kelly, Alex               14 SHARK                            42.14  
 13 Donohoe, Conor            14 CBAR                             42.36  
 14 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                          42.43  
 -- Carey, Simon              14 LASER                               DQ  
 
Event 14  Boys 16 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Kieran           18 C FIN                            32.54  
  2 Maher, Anthony            18 SLIGO                            33.05  
  3 Fitzgerld, Daragh         16 Ath                              33.50  
  4 Morris, Jayke             19 CLM                              33.52  
  5 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                   33.63  
  6 O'Connor, Milo            17 Ath                              33.69  
  7 Welby, Evan               18 SHARK                            34.11  
  8 Breslin, Ethan            17 CLM                              34.16  
  9 MC Auley, Ian             19 Ath                              34.79  
 10 Huang, Tommy              18 CBAR                             35.31  
 11 Carey, Oisin              18 LASER                            35.77  
 12 Begley, Lukas             16 Tuam Swim Team                   36.55  
 13 Balaskie, James           16 CBAR                             36.65  
 14 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                          36.66  
 15 Donovan, Shane            16 Ath                              36.77  
 16 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                       37.79  
 17 Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                       38.16  
 18 Fitzpatrick, Cillian      17 SHARK                            38.38  
 -- Clark, Alex               17 SHARK                               DQ  
 
Event 15  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Jane                11 Ath                              45.37  
  2 Connery, Niamh            11 SHARK                            46.37  
  3 Mulvey, Molly             11 Trident                          49.75  
 
Event 15  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Gillian           13 GAL                              39.21  
  2 Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                   41.28  
  3 Connell, Leah             12 Ath                              41.90  
  4 O Rourke, Meabh           12 Tuam Swim Team                   42.31  
  5 Kenny, Bridget            13 SHARK                            44.17  
  6 Manning, Katie            13 LONG-VD                          44.39  
  7 Moran, Lorraine           12 Ath                              44.83  
  8 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                          45.58  
  9 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                   46.41  
 10 Barry, Keri               13 LONG-VD                          46.46  
 11 Whelan, Rachel            13 SHARK                            46.47  
 12 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                   47.87  
 
Event 15  Girls 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sultanov, Sophie          15 GAL                              38.99  
  2 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                          39.38  
  3 Liptrot, Rebekah          15 SHARK                            39.45  
  4 O'Boyle, Karen            15 LONG-VD                          40.68  
  5 Fabian, Reka              14 LASER                            42.03  
  6 Kenny, Bernadette         15 SHARK                            42.69  
  7 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                              43.77  
  8 Byrne, Ella               15 LONG-VD                          44.08  
  9 Donnellan, Ella           15 Tuam Swim Team                   44.49  
 10 Mitchell, Aoibhe          14 Tuam Swim Team                   45.26  
 11 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                              45.35  
 12 Maia Martins, Sara        15 Bluefin SC                       46.29  
 13 Owens, Ailbhe             14 LASER                            48.78  
 
Event 15  Girls 16 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crisan, Paula             16 LASER                            36.20  
  2 Flaherty, Ellen           17 Ath                              36.56  
  3 Brennan, Judy             16 Ath                              37.40  
  4 Condron, Sarah            16 Ath                              37.50  
  5 Bedynek, Sandra           16 Bluefin SC                       41.12  
  6 Ward, Aileen              16 Ath                              41.63  
  7 Conlon, Sarah             17 CBAR                             42.93  
  8 O'Boyle, Elizabeth        17 LONG-VD                          46.65  
  9 Hickey, Caoimhe           16 LASER                            48.81  
 
Event 16  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley            11 LONG-VD                        3:08.36  
 
Event 16  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           13 GAL                            2:40.18  
  2 Mc Aleer, Aleksandr       13 GAL                            2:40.24  
  3 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            2:47.18  
  4 Shortt, John              12 Bluefin SC                     2:52.00  
  5 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 2:52.47  
  6 Henson, Andrew            12 Ath                            2:58.28  
  7 Viglas, Martin            13 SLIGO                          3:00.77  
  8 Woolley, Luke             13 CLM                            3:02.52  
  9 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     3:06.93  
 10 Gibbs, John               13 GAL                            3:08.10  
 11 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        3:08.21  
 12 Lanigan, Conor            12 Trident                        3:08.62  
 13 Doherty, Ethan            13 CBAR                           3:08.94  
 14 Davey, Thomas             13 Bluefin SC                     3:16.70  
 15 Boyle, Rory               12 SHARK                          3:18.68  
 16 Healy, Tom                12 GAL                            3:19.39  
 17 Hynes, Matthew            12 LASER                          3:35.30  
 
Event 16  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                            2:24.19  
  2 Geng, Kaelan              14 GAL                            2:31.06  
  3 Carney, Colm              15 CBAR                           2:36.94  
  4 Grimes, Paddy             15 LASER                          2:37.09  
  5 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        2:38.77  
  6 Mitchell, Martin          14 GAL                            2:38.85  
  7 Hanifa, Kaelan            15 C FIN                          2:40.72  
  8 Iakimov, Boris            15 Tuam Swim Team                 2:41.99  
  9 Murphy, Adam              14 CBAR                           2:42.20  
 10 Fagan, Kyle               14 Ath                            2:42.51  
 11 Reilly, Evan              15 CLM                            2:44.86  
 12 Kearney, Rian             14 Bluefin SC                     2:45.80  
 13 Woolley, James            15 CLM                            2:46.89  
 14 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        2:47.79  
 15 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 2:51.01  
 16 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          2:51.05  
 17 Kelly, Alex               14 SHARK                          2:54.44  
 18 Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                     2:54.96  
 19 Lynam, Aindriu            14 Ath                            2:57.51  
 20 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        3:02.65  
 -- Carey, Simon              14 LASER                               DQ  
 
Event 16  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           16 Bluefin SC                     2:20.23  
  2 Waters, Fionn             17 Tuam Swim Team                 2:20.38  
  3 Welby, Evan               18 SHARK                          2:26.38  
  4 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        2:28.56  
  5 Mc Partlan, Patrick       17 SLIGO                          2:30.56  
  6 Donovan, Shane            16 Ath                            2:32.69  
  7 Clark, Alex               17 SHARK                          2:32.95  
  8 Breheny, Kieran           18 C FIN                          2:33.14  
  9 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                        2:42.71  
 10 Balaskie, James           16 CBAR                           2:44.75  
 11 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                     2:45.71  
 12 Fitzpatrick, Cillian      17 SHARK                          2:45.88  
 13 Surdulli, Ilir            16 SHARK                          2:46.22  
 14 Hynes, John               16 LASER                          2:58.73  
 
Event 17  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coleman, Sasha            11 Ath                            5:51.65  
 
Event 17  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              13 Ath                            5:03.31  
  2 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        5:12.36  
  3 Davitt, Ciara             13 GAL                            5:18.31  
  4 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          5:27.44  
  5 Gizinska, Pola            13 Bluefin SC                     5:28.35  
  6 Moran, Lorraine           12 Ath                            5:29.56  
  7 O'Brien, Grace            13 LONG-VD                        5:29.73  
  8 Connell, Leah             12 Ath                            5:31.80  
  9 Flanagan, Keela           12 Ath                            5:32.18  
 10 Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                 5:33.63  
 11 Gunning, Sarah            12 Bluefin SC                     5:34.34  
 12 Brennan, Nicola           12 Ath                            5:36.28  
 13 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 5:36.37  
 14 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        5:36.52  
 15 Bradley, Jane             13 SLIGO                          5:39.38  
 16 Manning, Katie            13 LONG-VD                        5:44.53  
 17 Irwin, Leah               13 CBAR                           5:49.95  
 18 Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                     5:51.04  
 19 Kenny, Bridget            13 SHARK                          5:54.08  
 20 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        6:03.71  
 21 Lynott, Faith             13 Trident                        6:11.46  
 
Event 17  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               15 Ath                            4:53.85  
  2 Mc Auley, Sile            15 Ath                            4:54.74  
  3 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            5:02.62  
  4 Sweeney, Aoife            15 GAL                            5:05.39  
  5 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            5:05.79  
  6 Roclawska, Oliwia         15 SHARK                          5:06.81  
  7 Deely, Ella               15 CBAR                           5:10.02  
  8 Deely, Lauren             14 CBAR                           5:13.12  
  9 Kennedy, Niamh            14 GAL                            5:13.71  
 10 Doorly, Rosie             14 GAL                            5:14.71  
 11 MC Hale, Zoe              15 CBAR                           5:21.34  
 12 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            5:24.78  
 13 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            5:26.73  
 14 O'Brien, Millie           15 Ath                            5:26.78  
 15 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        5:27.28  
 16 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        5:27.32  
 17 Fabian, Reka              14 LASER                          5:28.69  
 18 Hughes, Emma              14 Ballina SC                     5:28.92  
 19 O Rourke, Grainne         15 Tuam Swim Team                 5:30.00  
 20 Murphy, Aylah             15 SHARK                          5:37.67  
 21 Owens, Ailbhe             14 LASER                          5:52.95  
 -- Henehan, Sophie           15 CBAR                                DQ  
 -- O'Boyle, Karen            15 LONG-VD                             DQ  
 
Event 17  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         16 SLIGO                          4:37.05  
  2 Kearney, Sorcha           17 Bluefin SC                     4:45.79  
  3 Johnson, Laura            17 Ath                            4:53.01  
  4 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                          4:58.88  
  5 Condron, Sarah            16 Ath                            4:59.30  
  6 Conway, Fiona             17 CBAR                           5:06.98  
  7 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          5:14.92  
  8 Lyncker, Charlotte        16 SLIGO                          5:18.41  
  9 Ward, Aileen              16 Ath                            5:18.64  
 10 Lyons, Maria              17 SLIGO                          5:21.64  
 11 MC Dermott, Aoife         17 Ath                            5:27.23  
 12 Owens, Oonagh             17 LASER                          5:30.95  
 13 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        5:47.42  
 
Event 18  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:40.88  
  2 Claremorris SC  'A'                                         1:45.23  
     1) Morris, Jayke 19                2) Breslin, Ethan 17              
     3) Kelly, Niall 18                 4) Mc Namara, Michael 18          
  3 Athlone  'B'                                                1:50.69  
  4 Bluefin Swimming Club  'A'                                  1:52.76  
  5 Sligo S C  'A'                                              1:54.86  
  6 Claremorris SC  'B'                                         2:03.28  
  7 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:05.03  
  8 Bluefin Swimming Club  'B'                                  2:08.65  
 
Event 19  Girls 12-13 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              13 Ath                           10:21.78  
  2 Moran, Lorraine           12 Ath                           11:19.00  
  3 Bradley, Jane             13 SLIGO                         11:31.63  
  4 Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                    12:24.28  
 
Event 19  Women 14-15 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Connaughton-Jones, Ciara  14 SLIGO                         10:23.56  
  2 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                           10:25.00  
  3 Sweeney, Aoife            15 GAL                           10:27.31  
  4 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                       11:10.87  
  5 Flanagan, Niamh           15 CLM                           11:57.72  
 
Event 19  Women 16 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Labhaoise          17 SHARK                         10:14.81  
  2 Heaney, Cathy             17 CLM                           10:35.75  
  3 Lyncker, Charlotte        16 SLIGO                         10:57.03  
  4 Finnerty, Lára            17 CLM                           11:04.09  
  5 Ward, Aileen              16 Ath                           11:05.57  
 
Event 19  Boys 12-13 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           13 GAL                            9:58.69  
  2 Rolston, Edwin            12 Ballina SC                    12:05.65  
 
Event 19  Men 14-15 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           14 SLIGO                          8:58.53  
  2 Coogan, Alfie             15 Ath                            9:10.97  
  3 Rusk, Darragh             14 Ath                           10:01.32  
  4 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                       10:29.78  
  5 Murphy, Adam              14 CBAR                          10:31.56  
  6 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                11:19.53  
 
Event 19  Men 16 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Staunton, William         18 CLM                            9:54.75  
  2 Burke, Luke               16 Bluefin SC                    10:05.16  
 
Event 20  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        3:04.57  
  2 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          3:24.29  
  3 Hanly, Laoise             13 LONG-VD                        3:35.69  
 
Event 20  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Katie             14 GAL                            2:44.20  
 
Event 20  Girls 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                          2:34.59  
  2 Farrell, Danielle         16 SLIGO                          2:34.84  
  3 Mc Daid, Carrie           17 SLIGO                          2:40.21  
  4 Henry, Lisa               18 CLM                            2:40.82  
  5 Lyons, Maria              17 SLIGO                          2:44.00  
  6 Treanor, Sorcha           16 CLM                            2:46.79  
  7 Bedynek, Sandra           16 Bluefin SC                     3:01.05  
  8 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        3:11.07  
 
Event 21  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                            2:55.27  
  2 Lanigan, Conor            12 Trident                        3:12.67  
 
Event 21  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           14 SLIGO                          2:19.52  
  2 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        2:48.77  
  3 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        2:55.77  
 
Event 21  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        2:29.34  
 
Event 22  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Grace              11 Trident                        1:41.58  
  2 Ryan, Jane                11 Ath                            1:42.68  
  3 Geraghty, Laura           11 GAL                            1:45.32  
  4 Mulvey, Molly             11 Trident                        1:46.99  
  5 Price, Cerys A            11 Ballina SC                     1:51.17  
 
Event 22  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        1:25.92  
  2 Murphy, Gillian           13 GAL                            1:26.53  
  3 Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                 1:28.57  
  4 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        1:30.69  
  5 Rather, Kassie            13 GAL                            1:31.43  
  6 Whelan, Rachel            13 SHARK                          1:34.54  
  7 Barry, Keri               13 LONG-VD                        1:35.53  
  8 Kenny, Bridget            13 SHARK                          1:36.32  
  9 Lynott, Faith             13 Trident                        1:37.74  
 10 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:37.76  
 11 McNicholas, Lydia         12 LASER                          1:37.93  
 12 Currie, Olivia            13 SHARK                          1:38.03  
 13 Rather, Zainab            12 GAL                            1:40.27  
 14 Joyce, Emelia             12 SHARK                          1:40.72  
 15 Joyce, Isabel             12 SHARK                          1:41.24  
 16 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        1:44.02  
 17 Farrell, Izzy             12 GAL                            1:44.14  
 
Event 22  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sultanov, Sophie          15 GAL                            1:23.94  
  2 Liptrot, Rebekah          15 SHARK                          1:25.41  
  3 Waters, Katie             14 GAL                            1:25.66  
  4 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        1:28.55  
  5 Kenny, Bernadette         15 SHARK                          1:29.09  
  6 Connaughton-Jones, Ciara  14 SLIGO                          1:29.52  
  7 Roclawska, Oliwia         15 SHARK                          1:30.24  
  8 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            1:31.23  
  9 O'Connor, Rachel          14 Trident                        1:32.55  
 10 Cosgrave, Sarah           14 CBAR                           1:32.87  
 11 Murphy, Aylah             15 SHARK                          1:33.64  
 12 Canavan, Alannah          14 Ballina SC                     1:34.69  
 13 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            1:35.66  
 14 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        1:36.26  
 15 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            1:37.58  
 16 Owens, Ailbhe             14 LASER                          1:38.06  
 
Event 22  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Sorcha           17 Bluefin SC                     1:21.76  
  2 Heaney, Cathy             17 CLM                            1:24.67  
  3 Deely, Megan              18 CBAR                           1:26.18  
  4 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                 1:27.45  
  5 Bedynek, Sandra           16 Bluefin SC                     1:28.87  
  6 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        1:30.74  
  7 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 1:31.46  
  8 Conlon, Sarah             17 CBAR                           1:31.70  
  9 Cugalj, Teodora           16 SHARK                          1:31.82  
 10 Warde, Anna               16 CLM                            1:35.12  
 11 Owens, Oonagh             17 LASER                          1:35.43  
 12 Hickey, Caoimhe           16 LASER                          1:44.72  
 
Event 23  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                            1:21.14  
  2 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            1:29.92  
  3 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        1:33.99  
  4 Hogan, Cian               13 SHARK                          1:36.40  
  5 Doherty, Ethan            13 CBAR                           1:37.47  
  6 Gilmartin, Darragh        12 SLIGO                          1:38.83  
  7 Mc Namara, Adam           12 CLM                            1:39.26  
  8 Woolley, Luke             13 CLM                            1:39.64  
 
Event 23  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                            1:15.68  
  2 Moore-Keane, Ross         15 Ath                            1:17.44  
  3 Geng, Kaelan              14 GAL                            1:19.33  
  4 Carney, Colm              15 CBAR                           1:23.50  
  5 Iakimov, Boris            15 Tuam Swim Team                 1:24.49  
  6 Donohoe, Conor            14 CBAR                           1:25.18  
  7 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          1:25.92  
  8 Kearney, Rian             14 Bluefin SC                     1:27.27  
  9 Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                     1:27.61  
 10 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 1:27.69  
 11 Kelly, Alex               14 SHARK                          1:29.81  
 12 Treanor, Eoin             14 CLM                            1:32.02  
 13 Mc Aloon, Conor           14 Ballina SC                     1:32.11  
 14 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        1:34.12  
 15 Carey, Simon              14 LASER                          1:36.07  
 16 Kelly, Ruairi             14 Ballina SC                     1:37.20  
 -- Langton, Killian          14 SLIGO                               DQ  
 -- Mc Donnell, William       15 GAL                                 DQ  
 
Event 23  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maher, Anthony            18 SLIGO                          1:12.37  
  2 Breheny, Kieran           18 C FIN                          1:12.38  
  3 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                 1:13.13  
  4 Breslin, Ethan            17 CLM                            1:13.25  
  5 Morris, Jayke             19 CLM                            1:14.57  
  6 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                        1:17.50  
  7 Begley, Lukas             16 Tuam Swim Team                 1:20.25  
  8 Collins, Rory             16 Bluefin SC                     1:22.22  
  9 Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                     1:26.17  
 10 Surdulli, Ilir            16 SHARK                          1:26.82  
 11 Reilly, Aaron             16 Ballina SC                     1:29.65  
 
Event 24  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geraghty, Laura           11 GAL                              41.65  
  2 Ramsey, Naoise            11 CLM                              43.57  
  3 Ryan, Jane                11 Ath                              44.05  
  4 Mulvey, Molly             11 Trident                          44.75  
  5 Heffernan, Emma           11 CLM                              48.27  
  6 Kelly, Alana              11 CLM                              49.06  
  7 Lynn, Aine                11 CLM                              49.11  
  8 Byrne, Kate               11 CLM                              49.53  
  9 Jennings, Ruby            11 CLM                              50.07  
 -- Price, Cerys A            11 Ballina SC                          DQ  
 
Event 24  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh           12 Tuam Swim Team                   35.35  
  2 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                   37.05  
  3 Bradley, Jane             13 SLIGO                            37.16  
  4 Currie, Olivia            13 SHARK                            37.77  
  5 Whelan, Rachel            13 SHARK                            38.01  
  6 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                   38.92  
  7 Giedraityte, Marija       13 CBAR                             39.18  
  8 Lynott, Faith             13 Trident                          39.62  
  9 McNicholas, Lydia         12 LASER                            40.19  
 10 Barry, Keri               13 LONG-VD                          40.75  
 11 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                   40.76  
 12 Horkan, Róisín            12 CLM                              41.13  
 13 Joyce, Emelia             12 SHARK                            41.39  
 14 Kelly, Sienna             13 CLM                              41.43  
 15 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                          41.64  
 16 Farrell, Izzy             12 GAL                              42.81  
 17 Ruane, Ellen              13 CLM                              43.22  
 18 Mc Keon, Ella M           12 Trident                          43.38  
 19 Harley, Ava               12 CLM                              43.64  
 20 Mc Nulty, Siomha          13 CLM                              43.94  
 21 Joyce, Isabel             12 SHARK                            45.60  
 22 Breslin, Amy              13 CLM                              47.93  
 -- Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                      DQ  
 
Event 24  Girls 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deely, Ella               15 CBAR                             33.31  
  2 Canavan, Alannah          14 Ballina SC                       34.93  
  3 Byrne, Ella               15 LONG-VD                          35.58  
  4 Fabian, Reka              14 LASER                            35.94  
  5 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                          36.26  
  6 Liptrot, Rebekah          15 SHARK                            36.55  
  7 Kenny, Bernadette         15 SHARK                            36.60  
  8 MC Hale, Zoe              15 CBAR                             36.72  
  9 Durkan, Hannah            15 Bluefin SC                       36.79  
 10 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                              37.08  
 11 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                          37.45  
 12 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                              38.14  
 13 Henehan, Sophie           15 CBAR                             38.31  
 14 Murphy, Aylah             15 SHARK                            39.01  
 15 Mc Nulty, Emma            15 Ballina SC                       39.08  
 16 Deely, Lauren             14 CBAR                             39.20  
 17 O'Connor, Rachel          14 Trident                          39.34  
 18 Flanagan, Niamh           15 CLM                              39.51  
 19 Heaney, Helen             14 CLM                              44.26  
 
Event 24  Girls 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie           17 SLIGO                            31.22  
  2 Kilgallen, Megan          17 CLM                              31.29  
  3 Farrell, Danielle         16 SLIGO                            31.70  
  4 Kearney, Caoilin          16 Bluefin SC                       32.44  
  5 Kearney, Sorcha           17 Bluefin SC                       33.72  
  6 Henry, Lisa               18 CLM                              34.28  
  7 Frain, Lauren             17 CLM                              34.61  
  8 Conway, Fiona             17 CBAR                             35.20  
  9 Conlon, Sarah             17 CBAR                             35.58  
 10 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                   35.82  
 11 Bartram, Nia              16 LONG-VD                          36.90  
 12 Heaney, Cathy             17 CLM                              37.31  
 13 Owens, Oonagh             17 LASER                            37.35  
 14 Hickey, Caoimhe           16 LASER                            38.57  
 15 Cugalj, Teodora           16 SHARK                            38.61  
 16 O'Dea, Lucy               16 Bluefin SC                       38.62  
 17 Warde, Anna               16 CLM                              39.68  
 
Event 25  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Grady, Matthew          10 SLIGO                            39.47  
  2 Burke, Tomas              11 CLM                              46.60  
 
Event 25  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                              34.43  
  2 Semikin, Makar            13 Ath                              36.27  
  3 Hogan, Cian               13 SHARK                            36.95  
  4 Gibbs, John               13 GAL                              38.03  
  5 Woolley, Luke             13 CLM                              38.42  
  6 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                          38.67  
  7 Heaney, David             12 CLM                              46.94  
 
Event 25  Boys 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           14 SLIGO                            30.74  
  2 Rockett, Mark             14 Ath                              32.33  
  3 Mc Donnell, William       15 GAL                              33.05  
  4 Grimes, Paddy             15 LASER                            33.13  
  5 Donohoe, Conor            14 CBAR                             33.19  
  6 Woolley, James            15 CLM                              34.73  
  7 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                          35.16  
  8 Meegan, Zach              14 Ath                              35.94  
  9 Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                       36.03  
 10 Reilly, Evan              15 CLM                              36.45  
 11 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                          36.91  
 12 Blanchard, Ruairi         15 LASER                            37.13  
 13 Rynn, Cormac              14 Trident                          38.00  
 14 Staunton, Peter           14 CLM                              38.48  
 15 Kelly, Alex               14 SHARK                            40.75  
 16 Carey, Simon              14 LASER                            41.38  
 
Event 25  Boys 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Niall              18 CLM                              29.14  
  2 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                   29.92  
  3 Mc Namara, Michael        18 CLM                              30.99  
  4 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                          33.20  
  5 Blanchard, Fergal         16 LASER                            33.29  
  6 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                          33.83  
  7 Heaney, Mike              16 CLM                              34.19  
  8 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                          34.93  
  9 Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                       35.73  
 10 Balaskie, James           16 CBAR                             35.78  
 11 Reilly, Aaron             16 Ballina SC                       36.78  
 12 Murphy, Kell              17 SHARK                            39.97  
 
Event 26  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan             13 SLIGO                          6:08.40  
  2 Murphy, Gillian           13 GAL                            6:08.48  
  3 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          6:22.55  
 
Event 26  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Connaughton-Jones, Ciara  14 SLIGO                          5:46.11  
  2 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        6:16.04  
  3 Hughes, Emma              14 Ballina SC                     6:19.47  
 
Event 26  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                          5:34.12  
  2 Lyons, Maria              17 SLIGO                          5:54.51  
  3 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        6:20.85  
 
Event 27  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         1:56.25  
  2 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:05.08  
  3 Athlone  'A'                                                2:08.68  
  4 Longford SC-VD  'A'                                         2:12.39  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:20.62  
  6 Claremorris SC  'B'                                         2:21.17  
  7 Ballina Swimming Club  'A'                                  2:25.24  
 
Event 28  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geraghty, Laura           11 GAL                            2:50.10  
  2 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                          2:50.58  
  3 Murphy, Niamh             11 LASER                          3:13.16  
 
Event 28  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              13 Ath                            2:20.91  
  2 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        2:28.55  
  3 Davitt, Ciara             13 GAL                            2:29.25  
  4 Gunning, Sarah            12 Bluefin SC                     2:32.31  
  5 Rather, Zainab            12 GAL                            2:32.45  
  6 Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                 2:32.61  
  7 Rather, Kassie            13 GAL                            2:33.32  
  8 Gizinska, Pola            13 Bluefin SC                     2:33.48  
  9 Bradley, Jane             13 SLIGO                          2:34.62  
 10 Ruddy, Liadan             13 SLIGO                          2:35.63  
 11 Flanagan, Keela           12 Ath                            2:36.28  
 12 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        2:39.16  
 13 Scanlon, Aisling          13 LONG-VD                        2:39.55  
 14 Irwin, Leah               13 CBAR                           2:42.81  
 15 Currie, Olivia            13 SHARK                          2:42.95  
 16 Kenny, Bridget            13 SHARK                          2:44.16  
 17 Lynott, Faith             13 Trident                        2:50.88  
 18 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        2:51.08  
 19 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        2:51.12  
 
Event 28  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roclawska, Oliwia         15 SHARK                          2:21.08  
  2 Waters, Katie             14 GAL                            2:21.34  
  3 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            2:21.44  
  4 Deely, Ella               15 CBAR                           2:21.46  
  5 Deely, Lauren             14 CBAR                           2:25.52  
  6 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            2:25.83  
  7 Sweeney, Aoife            15 GAL                            2:26.17  
  8 Connaughton-Jones, Ciara  14 SLIGO                          2:26.24  
  9 O'Brien, Millie           15 Ath                            2:27.48  
 10 Cosgrave, Sarah           14 CBAR                           2:30.48  
 11 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        2:31.31  
 12 Doorly, Rosie             14 GAL                            2:31.46  
 13 Canavan, Alannah          14 Ballina SC                     2:31.95  
 14 Fabian, Reka              14 LASER                          2:32.14  
 15 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            2:32.23  
 16 Kenny, Bernadette         15 SHARK                          2:32.72  
 17 Sultanov, Sophie          15 GAL                            2:32.81  
 18 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            2:32.93  
 19 Hughes, Emma              14 Ballina SC                     2:35.52  
 20 MC Hale, Zoe              15 CBAR                           2:35.64  
 21 Murphy, Aylah             15 SHARK                          2:35.76  
 22 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        2:36.83  
 23 O Rourke, Grainne         15 Tuam Swim Team                 2:36.89  
 
Event 28  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         16 SLIGO                          2:12.70  
  2 Kearney, Sorcha           17 Bluefin SC                     2:12.81  
  3 Henry, Lisa               18 CLM                            2:17.89  
  4 Bates, Aoife              17 SHARK                          2:18.17  
  5 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                          2:21.89  
  6 Bartram, Nia              16 LONG-VD                        2:22.24  
  7 Conway, Fiona             17 CBAR                           2:22.42  
  8 Boyle, Labhaoise          17 SHARK                          2:23.47  
  9 Deely, Megan              18 CBAR                           2:24.36  
 10 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                 2:27.21  
 11 Ward, Aileen              16 Ath                            2:27.33  
 12 Finnerty, Lára            17 CLM                            2:28.63  
 13 Lyons, Maria              17 SLIGO                          2:30.88  
 14 Conlon, Sarah             17 CBAR                           2:31.67  
 15 Cugalj, Teodora           16 SHARK                          2:32.22  
 16 Hickey, Caoimhe           16 LASER                          2:50.83  
 
Event 29  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley            11 LONG-VD                        2:35.15  
 
Event 29  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            2:23.81  
  2 Shortt, John              12 Bluefin SC                     2:27.85  
  3 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                 2:28.03  
  4 Semikin, Makar            13 Ath                            2:29.18  
  5 Summerville, Darragh      13 MARL                           2:31.14  
  6 Larkin, Even              13 Ath                            2:36.56  
  7 Gibbs, John               13 GAL                            2:38.02  
  8 Ryan, Mathew              13 B DOL                          2:38.63  
  9 Rolston, Edwin            12 Ballina SC                     2:40.17  
 10 Healy, Tom                12 GAL                            2:45.45  
 11 Rynn, Eoghan              12 Trident                        2:45.75  
 
Event 29  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             15 Ath                            2:03.75  
  2 Kilcoyne, Ronan           14 SLIGO                          2:08.82  
  3 Carney, Colm              15 CBAR                           2:09.40  
  4 Geng, Kaelan              14 GAL                            2:11.89  
  5 Dzaei, Alan               15 LONG-VD                        2:12.96  
  6 Langton, Killian          14 SLIGO                          2:15.42  
  7 Murphy, Adam              14 CBAR                           2:15.78  
  8 Moore-Keane, Ross         15 Ath                            2:19.92  
  8 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        2:19.92  
 10 Grimes, Paddy             15 LASER                          2:20.80  
 11 Rockett, Mark             14 Ath                            2:20.86  
 12 Mc Donnell, William       15 GAL                            2:22.53  
 13 Kearney, Rian             14 Bluefin SC                     2:23.62  
 14 Lynam, Aindriu            14 Ath                            2:24.92  
 15 Kelly, Alex               14 SHARK                          2:26.01  
 16 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        2:26.75  
 17 Smith, Eamon              15 LONG-VD                        2:27.72  
 18 Meegan, Zach              14 Ath                            2:27.75  
 19 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        2:28.71  
 20 Woolley, James            15 CLM                            2:29.93  
 21 Treanor, Eoin             14 CLM                            2:32.51  
 22 Duggan, Luca              14 Ballina SC                     2:33.07  
 
Event 29  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blanchard, Fergal         16 LASER                          2:10.73  
  2 Lennon, Brian             17 SHARK                          2:11.69  
  3 Burke, Luke               16 Bluefin SC                     2:12.60  
  4 Staunton, William         18 CLM                            2:12.77  
  5 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        2:13.76  
  6 Heaney, Mike              16 CLM                            2:21.55  
  7 Collins, Rory             16 Bluefin SC                     2:22.45  
  8 Surdulli, Ilir            16 SHARK                          2:24.02  
  9 Balaskie, James           16 CBAR                           2:29.55  
 10 Murphy, Kell              17 SHARK                          2:32.54  
 11 Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                     2:38.91  
 
Event 30  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geraghty, Laura           11 GAL                            1:28.55  
  2 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                          1:28.61  
  3 Hussey, Louisa            11 GAL                            1:30.03  
  4 Mc Elevey, Kate           11 CBAR                           1:32.30  
  5 Murphy, Niamh             11 LASER                          1:33.00  
  6 Mulvey, Molly             11 Trident                        1:33.17  
  7 Ryan, Jane                11 Ath                            1:34.74  
  8 Price, Cerys A            11 Ballina SC                     1:39.41  
 
Event 30  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davitt, Ciara             13 GAL                            1:16.80  
  2 Brennan, Sorcha           13 Tuam Swim Team                 1:18.45  
  3 Rather, Kassie            13 GAL                            1:21.28  
  4 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          1:21.50  
  5 Whelan, Rachel            13 SHARK                          1:21.84  
  6 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:21.95  
  7 Rather, Zainab            12 GAL                            1:22.48  
  8 O'Donnell, Grace          12 LONG-VD                        1:22.96  
  9 Flanagan, Keela           12 Ath                            1:23.96  
 10 Higgins, Cara             13 CLM                            1:24.65  
 11 Manning, Katie            13 LONG-VD                        1:25.02  
 12 Giedraityte, Marija       13 CBAR                           1:25.05  
 13 McNicholas, Lydia         12 LASER                          1:26.14  
 14 Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                     1:26.95  
 15 Gizinska, Pola            13 Bluefin SC                     1:28.09  
 16 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 1:28.76  
 17 Roland, Miriam            12 Bluefin SC                     1:28.82  
 18 Farrell, Izzy             12 GAL                            1:29.72  
 19 Smyth, Erin               13 GAL                            1:29.95  
 20 O'Grady, Lily             12 SLIGO                          1:30.12  
 21 Joyce, Emelia             12 SHARK                          1:30.31  
 
Event 30  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Katie             14 GAL                            1:14.07  
  2 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            1:19.20  
  3 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                            1:19.83  
  4 Durkan, Hannah            15 Bluefin SC                     1:20.29  
  5 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            1:20.96  
  6 Fabian, Reka              14 LASER                          1:20.99  
  7 MC Hale, Zoe              15 CBAR                           1:21.14  
  8 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        1:21.88  
  9 Sultanov, Sophie          15 GAL                            1:21.93  
 10 Henehan, Sophie           15 CBAR                           1:22.12  
 11 Deely, Lauren             14 CBAR                           1:22.98  
 12 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        1:24.48  
 13 Owens, Ailbhe             14 LASER                          1:26.59  
 14 Feeney, Ainne             15 LASER                          1:26.83  
 15 Mc Nulty, Emma            15 Ballina SC                     1:26.94  
 16 O Rourke, Grainne         15 Tuam Swim Team                 1:27.38  
 17 Hughes, Emma              14 Ballina SC                     1:30.33  
 -- Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                                 DQ  
 
Event 30  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Caoilin          16 Bluefin SC                     1:08.46  
  2 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                 1:15.51  
  3 Bartram, Nia              16 LONG-VD                        1:18.58  
  4 Conlon, Sarah             17 CBAR                           1:19.32  
  5 Heaney, Cathy             17 CLM                            1:20.98  
  6 Owens, Oonagh             17 LASER                          1:22.16  
  7 Hickey, Caoimhe           16 LASER                          1:25.03  
  8 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        1:31.80  
 
Event 31  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- O'Grady, Matthew          10 SLIGO                               DQ  
 
Event 31  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                            1:13.86  
  2 Shortt, John              12 Bluefin SC                     1:14.60  
  3 Hogan, Cian               13 SHARK                          1:15.87  
  4 French, Dominic           13 SLIGO                          1:19.15  
  5 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        1:19.94  
  6 O'Neill, Sean             12 Ath                            1:20.32  
  7 Summerville, Darragh      13 MARL                           1:21.10  
  8 Semikin, Makar            13 Ath                            1:21.78  
  9 Gibbs, John               13 GAL                            1:23.30  
 10 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     1:24.76  
 11 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:26.87  
 12 Ryan, Mathew              13 B DOL                          1:28.32  
 13 Healy, Tom                12 GAL                            1:29.26  
 
Event 31  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rockett, Mark             14 Ath                            1:08.69  
  2 Geng, Kaelan              14 GAL                            1:10.55  
  3 Mc Donnell, William       15 GAL                            1:10.75  
  4 Dzaei, Alan               15 LONG-VD                        1:11.03  
  5 Duggan, Luca              14 Ballina SC                     1:12.14  
  6 Murphy, Adam              14 CBAR                           1:14.72  
  7 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          1:16.89  
  8 Lennon, David             14 SHARK                          1:17.58  
  9 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        1:18.53  
 10 Kelly, Ruairi             14 Ballina SC                     1:22.62  
 11 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:26.11  
 12 Kelly, Alex               14 SHARK                          1:28.82  
 13 Mc Aloon, Conor           14 Ballina SC                     1:30.07  
 -- Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                          DQ  
 
Event 31  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Niall              18 CLM                            1:02.82  
  2 Brennan, Sean             17 Tuam Swim Team                 1:04.15  
  3 Maher, Anthony            18 SLIGO                          1:07.19  
  4 Blanchard, Fergal         16 LASER                          1:10.45  
  5 Clark, Alex               17 SHARK                          1:10.72  
  6 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                        1:12.21  
  7 Lennon, Brian             17 SHARK                          1:12.80  
  8 Heaney, Mike              16 CLM                            1:13.50  
  9 Surdulli, Ilir            16 SHARK                          1:15.34  
 10 Balaskie, James           16 CBAR                           1:16.79  
 11 Reilly, Aaron             16 Ballina SC                     1:23.91  
 
Event 32  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Jane                11 Ath                              36.09  
  2 Walshe, Caoimhe           11 B DOL                            36.22  
  3 Mulvey, Molly             11 Trident                          36.61  
  4 Jennings, Ruby            11 CLM                              40.40  
  5 Kelly, Alana              11 CLM                              40.62  
  6 Heffernan, Emma           11 CLM                              40.77  
  7 Ramsey, Naoise            11 CLM                              40.95  
  8 Lynn, Aine                11 CLM                              41.25  
  9 Byrne, Kate               11 CLM                              44.68  
 
Event 32  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              13 Ath                              29.17  
  2 Rather, Kassie            13 GAL                              31.78  
  3 Davitt, Ciara             13 GAL                              31.83  
  4 Gunning, Sarah            12 Bluefin SC                       32.27  
  5 Rather, Zainab            12 GAL                              32.58  
  6 Currie, Olivia            13 SHARK                            32.72  
  7 Flanagan, Keela           12 Ath                              33.64  
  8 Barry, Keri               13 LONG-VD                          34.03  
  9 Kenny, Bridget            13 SHARK                            34.11  
 10 Manning, Katie            13 LONG-VD                          34.17  
 11 Gizinska, Pola            13 Bluefin SC                       34.28  
 11 Mc Keon, Ella M           12 Trident                          34.28  
 13 Giedraityte, Marija       13 CBAR                             34.48  
 14 Whelan, Rachel            13 SHARK                            34.51  
 15 Kelly, Sienna             13 CLM                              34.79  
 16 Irwin, Leah               13 CBAR                             34.90  
 17 Joyce, Emelia             12 SHARK                            35.24  
 18 Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                       35.36  
 19 Mc Nulty, Siomha          13 CLM                              35.38  
 20 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                          35.39  
 21 McNicholas, Lydia         12 LASER                            35.47  
 22 Horkan, Róisín            12 CLM                              36.11  
 23 Higgins, Cara             13 CLM                              36.41  
 24 Ruane, Ellen              13 CLM                              36.69  
 25 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                   36.72  
 26 Joyce, Isabel             12 SHARK                            37.61  
 27 Harley, Ava               12 CLM                              37.90  
 28 Warde, Deirdre            13 CLM                              39.68  
 29 Finnerty, Eabha           12 CLM                              41.66  
 
Event 32  Girls 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roclawska, Oliwia         15 SHARK                            29.30  
  2 O'Brien, Millie           15 Ath                              30.24  
  3 Deely, Ella               15 CBAR                             30.58  
  4 Waters, Katie             14 GAL                              31.17  
  5 Nic Dhonnacha, Maria      15 GAL                              31.21  
  6 Sweeney, Aoife            15 GAL                              31.34  
  7 Byrne, Ella               15 LONG-VD                          31.77  
  8 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                              32.14  
  9 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                          32.15  
 10 Deely, Lauren             14 CBAR                             32.19  
 11 Durkan, Hannah            15 Bluefin SC                       32.25  
 12 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                              32.41  
 13 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                              32.74  
 14 MC Hale, Zoe              15 CBAR                             32.91  
 15 Hughes, Emma              14 Ballina SC                       32.95  
 16 Murphy, Aylah             15 SHARK                            33.00  
 17 Doorly, Rosie             14 GAL                              33.02  
 18 Mulry, Ciara              14 SHARK                            33.63  
 19 Owens, Ailbhe             14 LASER                            33.99  
 20 Feeney, Ainne             15 LASER                            36.51  
 21 Mc Nulty, Emma            15 Ballina SC                       37.45  
 22 Heaney, Helen             14 CLM                              38.36  
 -- Canavan, Alannah          14 Ballina SC                          DQ  
 
Event 32  Girls 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie           17 SLIGO                            28.13  
  2 Kearney, Sorcha           17 Bluefin SC                       28.63  
  3 Kearney, Caoilin          16 Bluefin SC                       29.50  
  4 Conway, Fiona             17 CBAR                             30.04  
  4 Boyle, Labhaoise          17 SHARK                            30.04  
  6 Heaney, Cathy             17 CLM                              30.17  
  7 Treanor, Sorcha           16 CLM                              30.31  
  8 Frain, Lauren             17 CLM                              30.58  
  9 Weinert, Wiktoria         16 SLIGO                            30.66  
 10 Kelly, Emma               17 Tuam Swim Team                   30.87  
 11 Conlon, Sarah             17 CBAR                             30.95  
 12 Ward, Aileen              16 Ath                              31.61  
 13 Cugalj, Teodora           16 SHARK                            32.05  
 14 Owens, Oonagh             17 LASER                            32.44  
 15 Warde, Anna               16 CLM                              33.09  
 16 O'Dea, Lucy               16 Bluefin SC                       34.47  
 17 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                          36.09  
 
Event 33  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley            11 LONG-VD                          32.62  
  2 Burke, Tomas              11 CLM                              36.05  
 
Event 33  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             13 CLM                              30.44  
  2 Shortt, John              12 Bluefin SC                       30.69  
  3 Igoe, Rory                13 Tuam Swim Team                   30.91  
  4 Larkin, Even              13 Ath                              31.49  
  5 French, Dominic           13 SLIGO                            31.97  
  6 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                          32.39  
  7 Summerville, Darragh      13 MARL                             32.73  
  8 Woolley, Luke             13 CLM                              33.04  
  9 O'Neill, Sean             12 Ath                              33.57  
 10 Rolston, Edwin            12 Ballina SC                       33.80  
 11 Ryan, Mathew              13 B DOL                            33.86  
 12 Gibbs, John               13 GAL                              33.94  
 13 Hogan, Cian               13 SHARK                            33.98  
 14 Lanigan, Conor            12 Trident                          34.73  
 15 Healy, Tom                12 GAL                              36.36  
 16 Mc Namara, Adam           12 CLM                              37.87  
 17 Heaney, David             12 CLM                              41.71  
 
Event 33  Boys 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Colm              15 CBAR                             26.05  
  2 Coogan, Alfie             15 Ath                              27.20  
  3 Masterson, Darragh        15 CBAR                             27.23  
  4 Kilcoyne, Ronan           14 SLIGO                            27.40  
  5 Rockett, Mark             14 Ath                              28.63  
  6 Moore-Keane, Ross         15 Ath                              28.97  
  7 Murphy, Adam              14 CBAR                             29.23  
  8 Dzaei, Alan               15 LONG-VD                          29.40  
  9 Iakimov, Boris            15 Tuam Swim Team                   29.84  
 10 Jager, Tamas              14 SHARK                            30.20  
 11 Smith, Eamon              15 LONG-VD                          30.63  
 12 Meegan, Zach              14 Ath                              30.85  
 13 Woolley, James            15 CLM                              31.20  
 14 Kearney, Rian             14 Bluefin SC                       31.27  
 15 Boyle, Anthony            15 Bluefin SC                       31.54  
 16 Kelly, Alex               14 SHARK                            31.60  
 17 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                          31.62  
 18 Lennon, David             14 SHARK                            31.68  
 19 Lynam, Aindriu            14 Ath                              31.72  
 20 Duggan, Luca              14 Ballina SC                       32.05  
 21 Blanchard, Ruairi         15 LASER                            32.25  
 22 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                          32.42  
 23 Staunton, Peter           14 CLM                              32.59  
 24 Carey, Simon              14 LASER                            32.82  
 25 Kelly, Ruairi             14 Ballina SC                       33.87  
 26 Mc Aloon, Conor           14 Ballina SC                       35.09  
 
Event 33  Boys 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Jayke             19 CLM                              25.75  
  2 Breslin, Ethan            17 CLM                              26.86  
  3 Maher, Anthony            18 SLIGO                            26.91  
  4 Burke, Luke               16 Bluefin SC                       27.26  
  5 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                          27.65  
  6 Mc Namara, Michael        18 CLM                              27.69  
  7 Clark, Alex               17 SHARK                            27.91  
  8 Staunton, William         18 CLM                              28.11  
  9 Collins, Rory             16 Bluefin SC                       28.29  
 10 Lennon, Brian             17 SHARK                            28.55  
 11 Surdulli, Ilir            16 SHARK                            29.18  
 12 Coppinger, Niall          16 LONG-VD                          29.27  
 13 Balaskie, James           16 CBAR                             29.72  
 14 Lenehan, Patrick          19 Bluefin SC                       30.07  
 15 Heaney, Mike              16 CLM                              30.53  
 16 Murphy, Kell              17 SHARK                            31.07  
 17 Reilly, Aaron             16 Ballina SC                       31.52  
 
Event 34  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geraghty, Laura           11 GAL                            3:14.29  
  2 Connery, Niamh            11 SHARK                          3:19.24  
  3 Hussey, Louisa            11 GAL                            3:21.84  
  4 Mulvey, Molly             11 Trident                        3:23.65  
 
Event 34  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              13 Ath                            2:45.25  
  2 Davitt, Ciara             13 GAL                            2:49.01  
  3 Mc Cormack, Rionagh       12 LONG-VD                        2:49.35  
  4 Railton, Michelle         12 Tuam Swim Team                 2:49.85  
  5 Murphy, Gillian           13 GAL                            2:50.43  
  6 Rather, Kassie            13 GAL                            2:51.03  
  7 Ruddy, Liadan             13 SLIGO                          2:54.98  
  8 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        2:56.01  
  9 Rather, Zainab            12 GAL                            2:56.90  
 10 Currie, Olivia            13 SHARK                          2:57.65  
 11 Manning, Katie            13 LONG-VD                        2:57.93  
 12 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 2:59.43  
 13 Whelan, Rachel            13 SHARK                          2:59.64  
 14 Scanlon, Aisling          13 LONG-VD                        3:00.40  
 15 Flanagan, Keela           12 Ath                            3:04.05  
 16 Barry, Keri               13 LONG-VD                        3:06.23  
 17 Gunning, Sarah            12 Bluefin SC                     3:06.52  
 18 Irwin, Leah               13 CBAR                           3:07.56  
 19 Bradley, Jane             13 SLIGO                          3:08.72  
 20 Lynott, Faith             13 Trident                        3:09.99  
 21 Giedraityte, Marija       13 CBAR                           3:12.49  
 22 Smyth, Erin               13 GAL                            3:14.95  
 23 O'Donnell, Grace          12 LONG-VD                        3:15.84  
 24 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        3:17.24  
 25 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:17.91  
 -- Hannon, Isolde            12 Bluefin SC                          DQ  
 -- O'Connor, Anna            13 SLIGO                               DQ  
 
Event 34  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Katie             14 GAL                            2:40.46  
  2 Connaughton-Jones, Ciara  14 SLIGO                          2:46.98  
  3 Deely, Lauren             14 CBAR                           2:48.88  
  4 Sultanov, Sophie          15 GAL                            2:48.92  
  5 Deely, Ella               15 CBAR                           2:52.79  
  6 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        2:54.02  
  7 Nic Dhonnchadha, Caitrio  15 GAL                            2:54.27  
  8 Fabian, Reka              14 LASER                          2:54.61  
  9 Doorly, Rosie             14 GAL                            2:55.04  
 10 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        2:55.73  
 11 MC Hale, Zoe              15 CBAR                           2:56.42  
 12 Murphy, Aylah             15 SHARK                          2:57.24  
 13 Hughes, Emma              14 Ballina SC                     2:58.27  
 14 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        2:58.98  
 15 Henehan, Sophie           15 CBAR                           3:05.82  
 16 Mulry, Ciara              14 SHARK                          3:10.23  
 17 Feeney, Ainne             15 LASER                          3:20.72  
 -- Sweeney, Aoife            15 GAL                                 DQ  
 
Event 34  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         16 SLIGO                          2:30.96  
  2 Kilgallen, Megan          17 CLM                            2:36.13  
  3 Kearney, Caoilin          16 Bluefin SC                     2:39.85  
  4 Frain, Lauren             17 CLM                            2:41.22  
  5 Bartram, Nia              16 LONG-VD                        2:43.52  
  6 Bedynek, Sandra           16 Bluefin SC                     2:50.72  
  7 Conway, Fiona             17 CBAR                           2:51.75  
  8 Lyons, Maria              17 SLIGO                          2:55.99  
  9 Warde, Anna               16 CLM                            2:58.28  
 10 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        3:03.36  
 11 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        3:07.54  
 -- Treanor, Sorcha           16 CLM                                 DQ  
 -- O'Dea, Lucy               16 Bluefin SC                          DQ  
 
Event 35  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cullagh, Cillian       13 GAL                            5:44.91  
 -- Lanigan, Conor            12 Trident                             DQ  
 -- Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                          DQ  
 
Event 35  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Langton, Killian          14 SLIGO                          5:22.09  
  2 Donohoe, Conor            14 CBAR                           5:24.76  
  3 Masterson, Darragh        15 CBAR                           5:35.85  
  4 Mc Cormack, Cian          15 LONG-VD                        5:38.74  
  5 Carney, Colm              15 CBAR                           5:40.52  
  6 Rynn, Cormac              14 Trident                        6:13.89  
 
Event 35  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blanchard, Fergal         16 LASER                          5:15.36  
  2 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        5:18.28  
  3 Burke, Luke               16 Bluefin SC                     5:33.43  
 
Event 36  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:11.80  
  2 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:14.40  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:18.33  
  4 Athlone  'A'                                                2:21.47  
  5 Longford SC-VD  'A'                                         2:23.86  
  6 Longford SC-VD  'B'                                         2:34.89  
  7 Bluefin Swimming Club  'B'                                  2:40.46