BALLINASLOE DEVELOPMENT MEET NOV 2018                            
 
Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flanagan, Keela     11 Ath                            3:10.47 A      
  2 Coleman, Sasha      10 Ath                            3:12.59 A      
  3 Mc Keon, Ella M     11 Trident                        3:12.63 A      
  4 Mulvey, Molly       10 Trident                        3:25.98 A      
  5 Ryan, Emily         10 COM                            3:38.24 B      
  6 Henry, Michele      11 COM                            3:46.96 B      
  7 Clyne, Ava          11 COM                            3:59.29        
  8 Gill, Rebecca       10 COM                            4:17.09        
  9 Kenny, Isobel       10 COM                            5:18.49        
 -- Nolan, Shauna       11 LONG-VD                             DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Faith       12 Trident                        3:13.24 A      
  2 Lowe, Ruby          12 Trident                        3:15.68 A      
  3 O'Connor, Rachel    13 Trident                        3:16.30 A      
  4 Guckian, Ella       12 Trident                        3:23.66 B      
  5 Gillespie, Emily    13 B/Sloe                         3:27.90 B      
  6 Mc Crann, Ella      13 Trident                        3:29.34 B      
 -- Gill, Marise        13 COM                                 DQ        
 
Event 1  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neary, Isabel       15 Trident                        3:06.86 A      
  2 Dowd, Jane          14 LONG-VD                        3:13.72 B      
  3 Warde, Ciara        15 B/Sloe                         3:54.01        
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan        11 Trident                        3:03.51 A      
  2 O'Neill, Sean       11 Ath                            3:08.66 A      
  3 Henson, Andrew      11 Ath                            3:09.98 A      
  4 Dzaei, Amyan        11 LONG-VD                        3:21.54 A      
  5 Lynam, Eoin         11 Ath                            3:33.80 B      
  6 Fannon, Pierce      10 COM                            3:41.87 B      
  7 De Abreu, Theo      11 COM                            3:46.49 B      
  8 King, Harry         10 COM                            4:10.91        
 -- Heavey, Daniel      10 COM                                 DQ        
 -- Morgan, Eoin        11 COM                                 DQ        
 -- Keaveney, Michael   11 COM                                 DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynam, Aindriu      13 Ath                            2:52.18 A      
  2 Kilcommons, Alan    12 COM                            2:52.51 A      
  3 Ivanov, Alex        13 LONG-VD                        2:56.66 A      
  4 Semikin, Makar      12 Ath                            2:58.09 A      
  5 Tobin, Robert       12 COM                            3:03.11 A      
  6 MC Dermott, Donal   12 Ath                            3:25.64 B      
  7 O Brien, Daniel     12 LONG-VD                        3:25.70 B      
 -- Rynn, Cormac        13 Trident                             DQ        
 
Event 2  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:00.00  14&O A
        3:20.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Joshua      14 LONG-VD                        3:02.94 B      
  2 Cox, David          14 LONG-VD                        3:09.48 B      
  3 Noone, Michael      15 C FIN                          3:50.15        
 -- Laheny Fee, Ben     14 C FIN                               DQ        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flanagan, Keela     11 Ath                            1:46.47 A      
  2 Ryan, Jane          10 Ath                            1:46.84 A      
  3 Quinn, Grace        10 Trident                        1:51.36 B      
  4 Sobolewski, Paulin  10 LONG-VD                        1:51.94 B      
  5 Deely, Layla        11 LONG-VD                        1:52.04 B      
  6 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD                        1:53.16 B      
  7 Grasza, Zofia       10 Ath                            1:53.79 B      
  8 Mc Keon, Ella M     11 Trident                        1:54.06 B      
  9 Lynott, Phoebe      10 Trident                        1:59.37        
 10 Bohan, Erin         11 Trident                        2:00.89        
 11 Naughton, Vivienne  11 B/Sloe                         2:00.93        
 12 Parker, Matilda     10 Ath                            2:01.80        
 13 McKeon, Sophie      10 Trident                        2:03.72        
 14 Nolan, Emma         10 Ath                            2:04.18        
 15 Nolan, Paula        11 Ath                            2:05.55        
 16 Greene, Sinead      10 Ath                            2:07.40        
 17 Donohue, Néasa      10 LONG-VD                        2:10.74        
 18 Grecu, Eva          11 COM                            2:14.31        
 19 Laheny Fee, Robyn   10 C FIN                          2:17.00        
 20 Noone, Layla        10 C FIN                          2:21.88        
 21 Donnellan, Maia     11 B/Sloe                         2:34.59        
 -- MC Carthy, Martha   11 C FIN                               DQ        
 -- Gilsenan, Michelle  11 B/Sloe                              DQ        
 -- Clyne, Ava          11 COM                                 DQ        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Faith       12 Trident                        1:42.81 A      
  2 Clarke, Amelia      12 LONG-VD                        1:45.94 B      
  3 Guckian, Ella       12 Trident                        1:48.63 B      
  4 Lowe, Ruby          12 Trident                        1:49.29 B      
  5 Murphy, Davina      12 LONG-VD                        1:51.69 B      
  6 Murray, Aine        12 LONG-VD                        1:52.08 B      
  7 Byrne, Anna         12 LONG-VD                        1:53.82        
  8 Mc Crann, Ella      13 Trident                        1:53.88        
  9 Patterson, Leah     12 C FIN                          2:05.67        
 
Event 3  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:32.00  14&O A
        1:42.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Fleur        14 C FIN                          1:35.79 B      
  2 Mullen, Blaithin    14 B/Sloe                         1:47.80        
  3 Warde, Rita         16 B/Sloe                         1:54.25        
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian  11 Ath                            1:48.27 B      
  2 O'Connor, Ben       11 Trident                        1:52.24 B      
  3 Weafer, Ashley      10 LONG-VD                        1:53.40 B      
  4 Rynn, Eoghan        11 Trident                        1:53.53 B      
  5 Mc Weeney, Senan    10 LONG-VD                        1:56.11 B      
  6 De Abreu, Theo      11 COM                            1:56.84 B      
  7 Hanly, Diarmuid     10 LONG-VD                        2:03.44        
  8 Keaveney, Michael   11 COM                            2:07.29        
  9 Buckley, Sean       11 C FIN                          2:15.78        
 10 McCrann, Reuben     10 Trident                        2:24.17        
 -- Fannon, Pierce      10 COM                                 DQ        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 MC Keon, Leon       12 B/Sloe                         1:33.66 A      
  2 Tobin, Robert       12 COM                            1:41.74 B      
  3 Ivanov, Alex        13 LONG-VD                        1:41.88 B      
  4 Weafer, Jared       12 LONG-VD                        1:43.73 B      
  5 Martin, Liam        12 B/Sloe                         1:44.13 B      
  6 Buckley, Tomas      12 C FIN                          1:52.56        
  7 Mazur, Samuel       12 B/Sloe                         1:57.86        
  8 Starzynska, Karol   12 LONG-VD                        2:00.72        
 -- Duffy, Luke         12 Ath                                 DQ        
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  14&O A
        1:40.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Joshua      14 LONG-VD                        1:33.31 B      
  2 Breheny, Daniel     14 C FIN                          1:34.06 B      
  3 Gurney, Leigh       15 LONG-VD                        1:44.52        
  4 Noone, Michael      15 C FIN                          1:46.02        
  5 Laheny Fee, Ben     14 C FIN                          2:01.12        
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Purtill, Aoife      11 Ath                              41.22 A      
  2 Coleman, Sasha      10 Ath                              43.89 A      
  3 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD                          45.26 B      
  4 Ryan, Jane          10 Ath                              47.00 B      
  5 Quinn, Grace        10 Trident                          50.20 B      
  6 Bohan, Erin         11 Trident                          51.86 B      
  7 Deely, Layla        11 LONG-VD                          52.59 B      
  8 Sobolewski, Paulin  10 LONG-VD                          53.28 B      
  9 Parker, Matilda     10 Ath                              53.30 B      
 10 Nolan, Emma         10 Ath                              53.78 B      
 11 McKeon, Sophie      10 Trident                          54.10        
 12 Donohue, Néasa      10 LONG-VD                          56.80        
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moro, Fredrik       11 Ath                              39.55 A      
  2 O'Neill, Sean       11 Ath                              41.66 A      
  3 Morgan, Eoin        11 COM                              42.61 A      
  4 MC Keon, Evan       10 B/Sloe                           43.60 A      
  5 Hopkins, Aaron      11 LONG-VD                          46.34 B      
  6 Lynam, Eoin         11 Ath                              49.10 B      
  7 Healy, Luke         11 Ath                              51.40 B      
  8 O'Connor, Ben       11 Trident                          53.16 B      
  9 O'Brien, Christian  11 Ath                              53.62 B      
 10 Hanly, Diarmuid     10 LONG-VD                          54.92        
 -- King, Harry         10 COM                                 DQ        
 
Event 7  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  13&U A
        1:46.00  13&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanly, Laoise       12 LONG-VD                        1:29.24 A      
  2 Barry, Keri         12 LONG-VD                        1:31.78 A      
 
Event 8  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  13&U A
        1:44.00  13&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac        13 Trident                        1:31.89 A      
  2 Rynn, Eoghan        11 Trident                        1:32.51 A      
  3 Martin, Liam        12 B/Sloe                         1:36.42 B      
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:25.00  14&O A
        1:35.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mullen, Aonraoi     17 B/Sloe                         1:21.76 A      
  2 Cox, David          14 LONG-VD                        1:25.68 B      
  3 Gurney, Leigh       15 LONG-VD                        1:33.74 B      
 -- Hanly, Dylan        14 LONG-VD                             DQ        
 
Event 9  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD                        1:33.79 A      
  2 Purtill, Aoife      11 Ath                            1:35.00 A      
  3 Mulvey, Molly       10 Trident                        1:35.29 B      
  4 Ryan, Jane          10 Ath                            1:37.11 B      
  5 Nolan, Shauna       11 LONG-VD                        1:37.57 B      
  6 Quinn, Grace        10 Trident                        1:37.91 B      
  7 Deely, Layla        11 LONG-VD                        1:40.03 B      
  8 Sobolewski, Paulin  10 LONG-VD                        1:43.15 B      
  9 Bohan, Erin         11 Trident                        1:48.14        
 10 Nolan, Emma         10 Ath                            1:49.86        
 11 McKeon, Sophie      10 Trident                        1:50.57        
 12 Lynott, Phoebe      10 Trident                        1:52.60        
 13 MC Carthy, Martha   11 C FIN                          1:54.50        
 14 Greene, Sinead      10 Ath                            1:56.09        
 15 Fee, Clara          10 C FIN                          1:57.02        
 15 Naughton, Vivienne  11 B/Sloe                         1:57.02        
 -- Henry, Michele      11 COM                                 DQ        
 -- Kelly, Matilda       9 B/Sloe                              DQ        
 
Event 10  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Eoin        11 COM                            1:34.63 A      
  2 MC Keon, Evan       10 B/Sloe                         1:39.04 B      
  3 Dzaei, Amyan        11 LONG-VD                        1:39.07 B      
  4 Mc Weeney, Senan    10 LONG-VD                        1:40.96 B      
  5 O'Brien, Christian  11 Ath                            1:41.19 B      
  6 Healy, Luke         11 Ath                            1:50.88        
  7 Buckley, Sean       11 C FIN                          1:53.05        
  8 Keaveney, Michael   11 COM                            1:56.75        
  9 McCrann, Reuben     10 Trident                        1:57.10        
 
Event 11  Girls 13 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  13&U A
        3:40.00  13&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Faith       12 Trident                        3:15.96 A      
  2 Flanagan, Keela     11 Ath                            3:16.87 A      
  3 Mc Keon, Ella M     11 Trident                        3:17.29 A      
  4 Hanly, Laoise       12 LONG-VD                        3:20.62 B      
  5 Lowe, Ruby          12 Trident                        3:26.70 B      
  6 Clarke, Amelia      12 LONG-VD                        3:27.73 B      
  7 Guckian, Ella       12 Trident                        3:29.71 B      
  8 Murray, Aine        12 LONG-VD                        3:32.76 B      
  9 Murphy, Davina      12 LONG-VD                        3:42.40        
 10 Byrne, Anna         12 LONG-VD                        3:45.82        
 -- Hegarty, Niamh      12 Ath                                DNF        
 
Event 11  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Fleur        14 C FIN                          3:04.43 A      
  2 Rynn, Aoibhe        15 Trident                        3:08.29 B      
  3 Dowd, Jane          14 LONG-VD                        3:16.30 B      
 
Event 12  Boys 13 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  13&U A
        3:35.00  13&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynam, Aindriu      13 Ath                            3:00.24 A      
  2 Lanigan, Conor      11 Trident                        3:08.40 A      
  3 MC Keon, Leon       12 B/Sloe                         3:08.90 A      
  4 Rynn, Cormac        13 Trident                        3:13.49 A      
  5 Tobin, Robert       12 COM                            3:14.10 A      
  6 Weafer, Jared       12 LONG-VD                        3:20.01 B      
  7 Starzynska, Karol   12 LONG-VD                        3:40.32        
  8 Mazur, Samuel       12 B/Sloe                         3:40.81        
  9 O Brien, Daniel     12 LONG-VD                        3:44.00        
 10 Buckley, Tomas      12 C FIN                          3:51.08