DEVELOPMENT MEET BALLINASLOE ROUND 2 NOV 2019             
                                                            
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warchol, Julia            11 LONG-ZZ                        1:31.80 A      
  2 Grasza, Zofia             11 Ath                            1:38.72 A      
  3 Murphy, Robin Óg          11 LONG-ZZ                        1:46.50 A      
  4 Simon, Imogan             11 Ath                            1:48.82 B      
  5 Sudol, Martyna            10 LONG-ZZ                        1:49.81 B      
  6 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        1:49.87 B      
  7 Greene, Sinead            11 Ath                            1:53.12 B      
  8 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            1:55.50 B      
  9 Radomska, Lena            10 LONG-ZZ                        1:56.84 B      
  9 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        1:56.84 B      
 11 Laheny Fee, Robyn         11 C FIN                          1:57.22 B      
 12 Reilly, Sorcha            11 LONG-ZZ                        1:57.34 B      
 13 Nolan, Emma               11 Ath                            1:58.31        
 14 Fee, Clara                11 C FIN                          1:59.53        
 15 Quinn, Emily              10 Trident                        1:59.56        
 16 Gill, Rebecca             11 COM                            1:59.99        
 17 Lowe, Isabel              11 Trident                        2:03.78        
 18 Gill, Cara                10 COM                            2:03.91        
 19 Raulin, Amelia            10 LONG-ZZ                        2:09.78        
 20 Keane, Sarah              10 COM                            2:10.25        
 21 Donnellen, Mira           10 B/Sloe                         2:19.75        
 22 Kenny, Isobel             11 COM                            2:21.47        
 23 O'Sullivan, Roisin        11 B/Sloe                         2:27.41        
 24 O'Grady, Mary             11 B/Sloe                         2:42.44        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guckian, Ella             13 Trident                        1:41.72 A      
  2 Garvey, Orlaith           13 Ath                            1:41.84 A      
  3 Naughton, Vivienne        12 B/Sloe                         1:47.47 B      
  4 O'Grady, Caireann         12 Trident                        1:47.89 B      
  5 Byrne, Anna               13 LONG-ZZ                        1:49.77 B      
  6 Deely, Layla              12 LONG-ZZ                        1:51.81 B      
  7 Butryn, Alicje            12 LONG-ZZ                        1:52.85 B      
  8 Clyne, Ava                12 COM                            2:01.84        
  9 Nolan, Paula              12 Ath                            2:02.34        
 10 Fox, Rebecca              12 Ath                            2:19.70        
 11 Brady, Hanora             12 C FIN                          2:25.38        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:32.00  14&O A
        1:42.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:34.68 B      
  2 Warde, Rita               17 B/Sloe                         1:53.94        
  3 Gill, Marise              14 COM                            1:56.88        
  4 Trappe, Anna              14 B/Sloe                         1:56.90        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyne, Peter              10 Ath                            1:43.66 A      
  2 MC Keon, Evan             11 B/Sloe                         1:45.23 A      
  3 Hwang, Jun                10 COM                            1:48.47 B      
  4 Webb, Ruairi              11 COM                            1:48.53 B      
  5 Murphy, Kevin Óg          10 LONG-ZZ                        1:48.93 B      
  6 Hanly, Diarmuid           11 LONG-ZZ                        1:52.47 B      
  7 Dzaei, Aryan              10 LONG-ZZ                        1:55.72 B      
  8 Waldron, Harry            10 COM                            2:07.66        
  9 Deely, Calom              10 LONG-ZZ                        2:08.25        
 10 Gavigan, Richie           11 Trident                        2:11.57        
 11 Hayes, Edward             11 COM                            2:12.59        
 12 Donnelly, Evan            10 B/Sloe                         2:20.06        
 13 Donnelly, Cian            11 B/Sloe                         2:28.28        
 14 Costello, Conor           11 B/Sloe                         2:47.13        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:33.80 A      
  2 Kelleher, Eoin            12 COM                            1:40.75 A      
  3 O'Connor, Ben             12 Trident                        1:44.57 B      
  3 Dzaei, Amyan              12 LONG-ZZ                        1:44.57 B      
  5 De Abreu, Theo            12 COM                            1:54.99        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  14&O A
        1:40.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:32.22 B      
  2 O'Grady, Conor            14 B/Sloe                         1:47.88        
  3 Laheny Fee, Ben           15 C FIN                          1:52.73        
  4 Mitchell, Luke            14 COM                            2:32.69        
 -- Noone, Michael            16 C FIN                               DQ        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Grace              11 Trident                        3:11.96 A      
  2 Warchol, Julia            11 LONG-ZZ                        3:12.75 A      
  3 Raulin, Amelia            10 LONG-ZZ                        3:14.90 A      
  4 Lynott, Phoebe            11 Trident                        3:17.85 A      
  5 Parker, Matilda           11 Ath                            3:21.85 A      
  6 Greene, Sinead            11 Ath                            3:26.28 A      
  7 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            3:33.88 B      
  8 Mc Weeney, Lily           10 Trident                        3:36.81 B      
  9 O'Donohue, Orla           11 Ath                            3:45.53 B      
 10 Quinn, Emily              10 Trident                        4:05.59        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Aine              13 LONG-ZZ                        2:58.34 A      
  2 Guckian, Ella             13 Trident                        3:11.60 A      
  3 Bohan, Erin               12 Trident                        3:12.50 A      
  4 Pajak, Klaudia            12 LONG-ZZ                        3:17.25 A      
  5 Byrne, Anna               13 LONG-ZZ                        3:25.13 B      
  6 Butryn, Alicje            12 LONG-ZZ                        3:30.94 B      
  7 Fox, Rebecca              12 Ath                            4:37.12        
 -- Clyne, Ava                12 COM                                 DQ        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilmartin, Emily          14 B/Sloe                         2:33.35 A      
  2 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        2:56.16 A      
  3 Dowd, Jane                15 LONG-ZZ                        3:17.85 B      
  4 Gill, Marise              14 COM                            3:49.12        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Kevin Óg          10 LONG-ZZ                        3:06.97 A      
  2 Hwang, Jun                10 COM                            3:17.28 A      
  3 Smith, Cathal             11 LONG-ZZ                        3:23.50 A      
  4 Leonard, Cillian          10 LONG-ZZ                        3:25.16 A      
  5 Dzaei, Aryan              10 LONG-ZZ                        3:26.53 A      
  6 Fannon, Pierce            11 COM                            3:35.43 B      
  7 Coyne, Peter              10 Ath                            3:38.22 B      
  8 Ruddy, Luke               11 Trident                        3:39.47 B      
  9 Kelleher, Dara            10 COM                            4:10.32        
 10 Hayes, Edward             11 COM                            4:41.91        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larkin, Evan              13 Ath                            3:08.31 A      
  2 Lynam, Eoin               12 Ath                            3:09.16 A      
  3 Mc Weeney, Josh           12 Trident                        3:18.93 B      
  4 Healy, Luke               12 Ath                            3:23.47 B      
  5 Kelleher, Eoin            12 COM                            3:37.72        
  6 De Abreu, Theo            12 COM                            3:45.19        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:00.00  14&O A
        3:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Scott           15 COM                            2:54.91 A      
  2 O'Donohue, Tadhg          14 Ath                            2:57.03 A      
  3 Cox, David                15 LONG-ZZ                        2:59.63 A      
  4 Laheny Fee, Ben           15 C FIN                          3:07.07 B      
  5 Mitchell, Luke            14 COM                            4:21.88        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynott, Phoebe            11 Trident                        1:31.72 A      
  2 Sudol, Martyna            10 LONG-ZZ                        1:32.78 A      
  3 Delaney, Faith            11 LONG-ZZ                        1:33.68 A      
  4 Radomska, Lena            10 LONG-ZZ                        1:34.90 A      
  5 Murphy, Robin Óg          11 LONG-ZZ                        1:36.40 B      
  6 Henson, Amelie            10 Ath                            1:36.97 B      
  7 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        1:37.28 B      
  8 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        1:37.50 B      
  9 Parker, Matilda           11 Ath                            1:39.31 B      
 10 Gill, Rebecca             11 COM                            1:40.66 B      
 11 O'Donohue, Orla           11 Ath                            1:41.19 B      
 12 Nolan, Emma               11 Ath                            1:42.47 B      
 13 Fee, Clara                11 C FIN                          1:42.94 B      
 14 Lowe, Isabel              11 Trident                        1:46.03        
 15 Mc Weeney, Lily           10 Trident                        1:46.28        
 16 Quinn, Emily              10 Trident                        1:50.19        
 17 Laheny Fee, Robyn         11 C FIN                          1:52.63        
 18 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            1:53.40        
 19 Keane, Sarah              10 COM                            1:55.97        
 20 Kenny, Isobel             11 COM                            1:56.31        
 21 Gill, Cara                10 COM                            2:00.47        
 22 Noone, Layla              11 C FIN                          2:02.71        
 23 Jamieson, Ingrid          10 C FIN                          2:04.42        
 -- Greene, Sinead            11 Ath                                 DQ        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Aine              13 LONG-ZZ                        1:25.37 A      
  2 O'Grady, Caireann         12 Trident                        1:29.87 A      
  3 Guckian, Ella             13 Trident                        1:30.75 B      
  4 Pajak, Klaudia            12 LONG-ZZ                        1:32.50 B      
  5 Bohan, Erin               12 Trident                        1:32.83 B      
  6 Garvey, Orlaith           13 Ath                            1:36.93 B      
  7 Smith, Sannon             13 B/Sloe                         1:37.75 B      
  8 Deely, Layla              12 LONG-ZZ                        1:39.31 B      
  9 Naughton, Vivienne        12 B/Sloe                         1:43.85        
 10 Prior, Lily               13 B/Sloe                         1:44.90        
 11 Clyne, Ava                12 COM                            1:49.43        
 12 Brady, Hanora             12 C FIN                          1:58.19        
 -- MC Keoan, Kayla           13 B/Sloe                              DQ        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:21.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:21.34 B      
  2 O'Connor, Rachel          14 Trident                        1:25.94 B      
  3 Gill, Marise              14 COM                            1:43.96        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Keon, Evan             11 B/Sloe                         1:33.90 A      
  2 Smith, Cathal             11 LONG-ZZ                        1:34.19 A      
  3 Hwang, Jun                10 COM                            1:36.72 B      
  4 Lawrence, Aaron           11 COM                            1:38.06 B      
  5 Coyne, Peter              10 Ath                            1:41.23 B      
  6 Webb, Ruairi              11 COM                            1:47.01        
  7 Gavigan, Richie           11 Trident                        1:50.95        
  8 Fannon, Pierce            11 COM                            1:53.72        
  9 Ruddy, Luke               11 Trident                        1:54.72        
 10 Costello, Conor           11 B/Sloe                         2:02.82        
 -- Deely, Calom              10 LONG-ZZ                             DQ        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:28.00  12-13 A
        1:38.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lefebvre, Adrien          12 Ath                            1:28.53 B      
  2 O'Brien, Daniel           13 LONG-ZZ                        1:29.91 B      
  3 Larkin, Evan              13 Ath                            1:32.95 B      
  4 O'Connor, Ben             12 Trident                        1:34.67 B      
  5 Kelleher, Eoin            12 COM                            1:37.65 B      
  6 Dzaei, Amyan              12 LONG-ZZ                        1:37.72 B      
  7 Healy, Luke               12 Ath                            1:39.66        
  8 De Abreu, Theo            12 COM                            1:48.56        
 -- Lynam, Eoin               12 Ath                                 DQ        
 -- Mc Weeney, Josh           12 Trident                             DQ        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:19.00  14&O A
        1:29.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Scott           15 COM                            1:24.22 B      
  2 Noone, Michael            16 C FIN                          1:27.93 B      
  3 O'Donohue, Tadhg          14 Ath                            1:28.18 B      
  4 O'Grady, Conor            14 B/Sloe                         1:38.76        
 
Event 7  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donnellen, Mira           10 B/Sloe                           39.19 A      
  2 Warchol, Julia            11 LONG-ZZ                          39.93 A      
  3 Delaney, Faith            11 LONG-ZZ                          43.69 A      
  4 Lynott, Phoebe            11 Trident                          44.38 B      
  5 Harmon, Aoibheann         11 Trident                          45.10 B      
  6 O'Donohue, Orla           11 Ath                              45.28 B      
  7 Sudol, Martyna            10 LONG-ZZ                          45.75 B      
  8 Mc Keon, Sophie           11 Trident                          46.55 B      
  9 Ryan, Jane                11 Ath                              47.91 B      
 10 Murphy, Robin Óg          11 LONG-ZZ                          48.44 B      
 11 Nolan, Emma               11 Ath                              48.66 B      
 12 Lowe, Isabel              11 Trident                          49.56 B      
 13 Mc Weeney, Lily           10 Trident                          51.28 B      
 14 O'Sullivan, Roisin        11 B/Sloe                         1:01.66        
 15 Gill, Cara                10 COM                            1:03.18        
 16 Noone, Layla              11 C FIN                          1:04.40        
 
Event 8  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Aaron           11 COM                              47.75 B      
  2 Hanly, Diarmuid           11 LONG-ZZ                          47.98 B      
  3 Ruddy, Luke               11 Trident                          50.06 B      
  4 Leonard, Cillian          10 LONG-ZZ                          50.21 B      
  5 Webb, Ruairi              11 COM                              53.03 B      
  6 Deely, Calom              10 LONG-ZZ                        1:00.75        
 
Event 9  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  13&U A
        1:46.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pereguda, Joanna          13 C FIN                          1:28.37 A      
  2 Hnley, Laoise             13 LONG-ZZ                        1:31.87 A      
  3 Murray, Aine              13 LONG-ZZ                        1:34.53 A      
  4 Smith, Sannon             13 B/Sloe                         1:42.94 B      
  5 Pajak, Klaudia            12 LONG-ZZ                        1:44.94 B      
  6 Radomska, Lena            10 LONG-ZZ                        1:47.40        
 
Event 9  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:27.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Rachel          14 Trident                        1:32.27 B      
  2 Dowd, Jane                15 LONG-ZZ                        1:32.50 B      
 
Event 10  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  13&U A
        1:44.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lefebvre, Adrien          12 Ath                            1:30.75 A      
  2 Smith, Cathal             11 LONG-ZZ                        1:38.22 B      
  3 Mc Weeney, Josh           12 Trident                        1:53.18        
  4 O'Brien, Daniel           13 LONG-ZZ                        1:53.98        
 
Event 10  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:25.00  14&O A
        1:35.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, David                15 LONG-ZZ                        1:18.63 A      
  2 Breheny, Daniel           15 C FIN                          1:24.25 A