BLUEFIN DEVELOPMENT MEET 2019
                  
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geraghty, Laura     11 GAL                            1:19.04 A      
  2 Mooney, Isabelle    10 SHARK                          1:25.50 B      
  3 Hussey, Louisa      11 GAL                            1:25.59 B      
  4 Doorly, Isabelle    11 GAL                            1:29.72 B      
  5 Parker, Aisling     11 Tuam Swim Team                 1:31.81 B      
  6 Kilduff, Lauren     11 Bluefin SC                     1:32.97        
  7 Drea, Caoimhe       10 GAL                            1:34.53        
  8 Coffey, Aileen      11 Tuam Swim Team                 1:36.16        
  9 O'Brien, Roisin     11 SHARK                          1:36.91        
 10 Flannery, Robyn     11 SHARK                          1:42.97        
 11 Awaja, Lana         10 SHARK                          1:46.59        
 12 Dolan, Zara         11 SHARK                          1:48.19        
 13 Whelan, Rebecca     10 SHARK                          1:51.37        
 14 Hannon, Siofra       9 Bluefin SC                     1:54.43        
 15 Ward, Loanne        10 GAL                            1:55.84        
 16 Darabi, Lily        11 Bluefin SC                     1:57.82        
 17 Sheridan, Maeve     10 SHARK                          1:58.31        
 18 Farrelly, Sophie    11 GAL                            2:00.06        
 19 O'Hanlon, Katie     10 GAL                            2:02.59        
 20 Breathnach, Caela   11 SHARK                          2:08.22        
 21 Walsh, Roisin       10 GAL                            2:11.97        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gizinska, Pola      13 Bluefin SC                     1:14.37 A      
  2 Kenny, Bridget      13 SHARK                          1:16.31 A      
  3 Joyce, Emelia       12 SHARK                          1:17.75 B      
  4 Daly, Ailis         13 SHARK                          1:19.37 B      
  5 Farrell, Izzy       12 GAL                            1:20.75 B      
  6 McNicholas, Lydia   12 LASER                          1:22.63 B      
  7 Coffey, Disa        13 Tuam Swim Team                 1:22.84 B      
  8 Walsh, Sarah        13 SHARK                          1:22.91 B      
  9 Roland, Miriam      12 Bluefin SC                     1:23.25 B      
 10 Flannery, Ali       12 SHARK                          1:26.53 B      
 11 Joyce, Isabel       12 SHARK                          1:26.84 B      
 12 Zhan, Aining        12 GAL                            1:27.66        
 13 Shaw, Ingrid        13 GAL                            1:27.75        
 14 Boyle, Hannah       12 Bluefin SC                     1:28.69        
 15 Awaja, Sura         12 SHARK                          1:28.81        
 16 Joyce, Alison       13 GAL                            1:28.90        
 17 O'Brien, Aisling    13 SHARK                          1:30.34        
 18 Kelly, Katie        12 SHARK                          1:30.87        
 19 Wallace, Kate       12 LASER                          1:31.25        
 20 Thornton, Roisn     13 SHARK                          1:32.37        
 21 Rigney, Rachel      12 GAL                            1:33.56        
 22 Tannian, Emma       12 SHARK                          1:33.65        
 23 Drea, Niamh         12 GAL                            1:35.06        
 24 Kearns, Elana       12 SHARK                          1:37.69        
 25 O'Donnell, Katie    12 SHARK                          1:37.72        
 26 Mulry, Sorcha       12 SHARK                          1:41.19        
 27 Connolly, Abbi      12 SHARK                          1:43.97        
 28 Owens, Lillian      12 Bluefin SC                     1:54.75        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maia Martins, Sara  15 Bluefin SC                     1:10.84 B      
  2 Mulry, Ciara        14 SHARK                          1:14.41 B      
  3 Hickey, Caoimhe     16 LASER                          1:15.93 B      
  4 Owens, Ailbhe       14 LASER                          1:16.69 B      
  5 Kubecka, Emma       15 LASER                          1:18.46 B      
  6 Furey, Lilian       15 Bluefin SC                     1:25.97        
  7 Nic a Bhaird, Nico  14 SHARK                          1:26.69        
  8 D'Arcy, Amy         16 Bluefin SC                     1:27.03        
  9 King, Eabha         14 SHARK                          1:29.35        
 10 Paskauskaite, Emma  15 Bluefin SC                     1:44.18        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Michael      11 SHARK                          1:22.81 B      
  2 Griallais, Luc      11 Bluefin SC                     1:28.00 B      
  3 Kennelly, Daniel    11 GAL                            1:29.96 B      
  4 O'Malley, Padraic   11 SHARK                          1:30.08 B      
  5 Patten, Joseph      11 GAL                            1:31.68 B      
  6 Higgins, Milo       10 Tuam Swim Team                 1:34.13        
  7 Waters, Ruairi      11 GAL                            1:35.74        
  8 Dempsey, Michael    11 LASER                          1:38.09        
  9 Twomey, Billy       11 Bluefin SC                     1:38.31        
 10 Connery, Eoin        9 SHARK                          1:40.91        
 11 Geng, Preston        9 GAL                            1:41.13        
 12 Rather, Shaane      10 GAL                            1:42.00        
 13 Breathnach, Darrag   9 SHARK                          1:45.36        
 14 Owens, Ruairi       10 Bluefin SC                     1:46.58        
 15 Iakimov, Cyril      11 Tuam Swim Team                 1:46.65        
 16 Watterson, Harry    10 Bluefin SC                     1:50.83        
 17 O'Shaughnessy, Jac   9 Bluefin SC                     1:50.84        
 18 Griallais, Elim      9 Bluefin SC                     1:52.94        
 19 O'Malley, Seamus    10 SHARK                          1:54.71        
 20 Carty, Rian         10 Bluefin SC                     1:58.67        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Paddy        12 SHARK                          1:16.04 B      
  2 Gibbs, John         13 GAL                            1:16.43 B      
  3 Davey, Thomas       13 Bluefin SC                     1:17.48 B      
  4 Watterson, Kieran   12 Bluefin SC                     1:18.59 B      
  5 Kilbane, David      13 Bluefin SC                     1:21.26 B      
  6 Coll, Nara          12 LASER                          1:25.69        
  7 Dowling, Luke       12 Tuam Swim Team                 1:25.98        
  8 Coll, Daehan        13 LASER                          1:26.23        
  9 Callanan, Diarmiud  13 Bluefin SC                     1:26.67        
 10 Mc Grath, Cathal    13 GAL                            1:26.85        
 11 Nanayakkara, Shan   12 GAL                            1:27.02        
 12 Robinson, Daniel    13 Bluefin SC                     1:28.92        
 13 Hynes, Matthew      12 LASER                          1:29.78        
 14 Ward, Killian       13 GAL                            1:30.37        
 15 Kavanagh, Dennis    13 GAL                            1:30.77        
 16 Byrnes, Charlie     13 GAL                            1:31.04        
 17 Furey, Finn         13 Bluefin SC                     1:31.07        
 18 Dolan, Michael      13 SHARK                          1:31.30        
 19 O'Shaughnessy, Hug  12 Bluefin SC                     1:31.31        
 20 Cormican, Mark      12 Bluefin SC                     1:31.43        
 21 Kennedy, Riain      13 GAL                            1:31.97        
 22 Hearns, Luke        12 SHARK                          1:32.02        
 23 Perna, Riccardo     12 SHARK                          1:32.50        
 24 Kenny, John         13 SHARK                          1:32.75        
 25 Maia Martins, Samu  12 Bluefin SC                     1:39.24        
 26 Walsh, Ruairi       12 GAL                            1:41.16        
 27 Mitchell, Cian      13 Tuam Swim Team                 1:41.64        
 28 Connolly, Maitiu    13 GAL                            1:42.02        
 29 Mac Donnchadha, Fi  13 GAL                            1:42.11        
 30 Evers-Coleman, Cil  12 GAL                            1:46.15        
 31 Burke, Tom          13 GAL                            2:16.56        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  14&O A
        1:18.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mangan, Geordan     16 Bluefin SC                     1:05.71 A      
  2 Boyle, Anthony      15 Bluefin SC                     1:09.17 B      
  3 Kearns, Daniel      15 SHARK                          1:12.02 B      
  4 Blanchard, Ruairi   15 LASER                          1:12.20 B      
  5 Cloonan, Brogan     15 Bluefin SC                     1:13.79 B      
  6 Fox, Semyon         14 Tuam Swim Team                 1:14.64 B      
  7 Shaw, Alex          15 GAL                            1:18.38        
  8 Fitzpatrick, Eanna  15 SHARK                          1:18.62        
  9 Gaughan, Oisin      15 SHARK                          1:22.28        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connery, Niamh      11 SHARK                          1:36.43 B      
  2 Doorly, Isabelle    11 GAL                            1:40.72 B      
  3 Connachton, Sarah   10 SHARK                          1:41.49 B      
  4 O'Brien, Roisin     11 SHARK                          1:46.95        
  5 Parker, Aisling     11 Tuam Swim Team                 1:47.45        
  6 Coffey, Aileen      11 Tuam Swim Team                 1:47.60        
  7 Drea, Caoimhe       10 GAL                            1:47.93        
  8 Awaja, Lana         10 SHARK                          1:55.22        
  9 Darabi, Lily        11 Bluefin SC                     1:59.07        
 10 Farrelly, Sophie    11 GAL                            2:07.51        
 11 Ward, Loanne        10 GAL                            2:11.34        
 12 Flannery, Robyn     11 SHARK                          2:11.76        
 13 Hannon, Siofra       9 Bluefin SC                     2:12.16        
 14 Walsh, Roisin       10 GAL                            2:13.08        
 15 O'Hanlon, Katie     10 GAL                            2:15.75        
 16 Breathnach, Caela   11 SHARK                          2:25.75        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gizinska, Pola      13 Bluefin SC                     1:30.74 A      
  2 Farrell, Izzy       12 GAL                            1:30.91 A      
  3 McNicholas, Lydia   12 LASER                          1:31.13 B      
  4 Daly, Ailis         13 SHARK                          1:31.83 B      
  5 Walsh, Sarah        13 SHARK                          1:34.21 B      
  6 Awaja, Sura         12 SHARK                          1:36.08 B      
  7 Flannery, Ali       12 SHARK                          1:36.52 B      
  8 Kelly, Katie        12 SHARK                          1:37.25 B      
  9 Zhan, Aining        12 GAL                            1:40.76 B      
 10 Joyce, Isabel       12 SHARK                          1:41.04        
 11 Shaw, Ingrid        13 GAL                            1:41.67        
 11 O'Brien, Aisling    13 SHARK                          1:41.67        
 13 Wallace, Kate       12 LASER                          1:43.49        
 14 Drea, Niamh         12 GAL                            1:44.24        
 15 Strange, Siobhan    13 LASER                          1:45.96        
 16 Tannian, Emma       12 SHARK                          1:47.38        
 17 Connolly, Erin      12 SHARK                          1:49.01        
 18 Kearns, Elana       12 SHARK                          1:49.60        
 19 O'Donnell, Katie    12 SHARK                          1:50.25        
 20 Joyce, Alison       13 GAL                            1:53.28        
 21 Owens, Lillian      12 Bluefin SC                     2:11.35        
 
Event 3  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kubecka, Emma       15 LASER                          1:27.29 B      
  2 Owens, Ailbhe       14 LASER                          1:27.87 B      
  3 Nic a Bhaird, Nico  14 SHARK                          1:33.31 B      
  4 Furey, Lilian       15 Bluefin SC                     1:40.04        
  5 D'Arcy, Amy         16 Bluefin SC                     1:50.46        
  6 Paskauskaite, Emma  15 Bluefin SC                     2:03.43        
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Padraic   11 SHARK                          1:37.97 B      
  2 Kennelly, Daniel    11 GAL                            1:42.41 B      
  3 Patten, Joseph      11 GAL                            1:42.82 B      
  4 Waters, Ruairi      11 GAL                            1:45.37 B      
  5 Twomey, Billy       11 Bluefin SC                     1:46.72        
  6 Geng, Preston        9 GAL                            1:48.49        
  7 Higgins, Milo       10 Tuam Swim Team                 1:49.19        
  8 Connery, Eoin        9 SHARK                          1:50.77        
  9 Rather, Shaane      10 GAL                            1:52.27        
 10 Iakimov, Cyril      11 Tuam Swim Team                 1:59.91        
 11 Dempsey, Michael    11 LASER                          2:00.58        
 12 Breathnach, Darrag   9 SHARK                          2:02.81        
 13 O'Malley, Seamus    10 SHARK                          2:03.61        
 14 Owens, Ruairi       10 Bluefin SC                     2:04.49        
 15 O'Connor, Cillian   11 SHARK                          2:07.42        
 16 Watterson, Harry    10 Bluefin SC                     2:08.21        
 17 Mac Donnchadha, Ru  11 GAL                            2:15.04        
 18 Carty, Rian         10 Bluefin SC                     2:35.43        
 -- Griallais, Luc      11 Bluefin SC                          DQ        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilbane, David      13 Bluefin SC                     1:29.26 B      
  2 Mc Grath, Cathal    13 GAL                            1:32.13 B      
  3 Perna, Riccardo     12 SHARK                          1:34.39 B      
  4 Coll, Nara          12 LASER                          1:37.04 B      
  5 Hynes, Matthew      12 LASER                          1:38.51 B      
  6 Cormican, Mark      12 Bluefin SC                     1:38.82 B      
  7 Coll, Daehan        13 LASER                          1:39.41        
  8 Dowling, Luke       12 Tuam Swim Team                 1:40.06        
  9 O'Shaughnessy, Hug  12 Bluefin SC                     1:40.82        
 10 Ward, Killian       13 GAL                            1:40.92        
 11 Lennon, Eoin        12 SHARK                          1:42.31        
 12 Nanayakkara, Shan   12 GAL                            1:43.07        
 13 Furey, Finn         13 Bluefin SC                     1:43.50        
 14 Wall, Killian       12 SHARK                          1:43.56        
 15 Kennedy, Riain      13 GAL                            1:43.93        
 16 Kavanagh, Dennis    13 GAL                            1:44.46        
 17 Robinson, Daniel    13 Bluefin SC                     1:44.98        
 18 Maia Martins, Samu  12 Bluefin SC                     1:47.32        
 19 Byrnes, Charlie     13 GAL                            1:52.25        
 20 Mitchell, Cian      13 Tuam Swim Team                 1:52.88        
 21 Connolly, Maitiu    13 GAL                            1:55.53        
 22 Walsh, Ruairi       12 GAL                            1:58.77        
 -- Burke, Tom          13 GAL                                 DQ        
 -- Callanan, Diarmiud  13 Bluefin SC                          DQ        
 -- Kenny, John         13 SHARK                               DQ        
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grimes, Paddy       15 LASER                          1:13.92 A      
  2 Blanchard, Ruairi   15 LASER                          1:20.09 B      
  3 Mangan, Geordan     16 Bluefin SC                     1:21.81 B      
  4 Kearns, Daniel      15 SHARK                          1:24.46 B      
  5 Fitzpatrick, Eanna  15 SHARK                          1:28.46 B      
  6 Cloonan, Brogan     15 Bluefin SC                     1:33.88        
  7 Gaughan, Oisin      15 SHARK                          1:33.93        
  8 Shaw, Alex          15 GAL                            1:42.13        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Louisa      11 GAL                            1:34.91 A      
  2 Mooney, Isabelle    10 SHARK                          1:42.28 B      
  3 Kilduff, Lauren     11 Bluefin SC                     1:44.01 B      
  4 Doorly, Isabelle    11 GAL                            1:44.09 B      
  5 Parker, Aisling     11 Tuam Swim Team                 1:45.95        
  6 O'Brien, Roisin     11 SHARK                          1:50.95        
  7 Connachton, Sarah   10 SHARK                          1:51.32        
  8 Drea, Caoimhe       10 GAL                            1:51.97        
  9 Dolan, Zara         11 SHARK                          1:52.59        
 10 Coffey, Aileen      11 Tuam Swim Team                 1:58.09        
 11 Flannery, Robyn     11 SHARK                          2:02.50        
 12 Farrelly, Sophie    11 GAL                            2:06.00        
 13 Ward, Loanne        10 GAL                            2:09.33        
 14 Whelan, Rebecca     10 SHARK                          2:11.15        
 15 O'Hanlon, Katie     10 GAL                            2:22.57        
 16 Walsh, Roisin       10 GAL                            2:33.20        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kenny, Bridget      13 SHARK                          1:28.10 A      
  2 McNicholas, Lydia   12 LASER                          1:32.03 B      
  3 Coffey, Disa        13 Tuam Swim Team                 1:36.75 B      
  4 Kelly, Katie        12 SHARK                          1:40.11 B      
  5 Awaja, Sura         12 SHARK                          1:42.81        
  6 Kearns, Elana       12 SHARK                          1:43.60        
  7 Boyle, Hannah       12 Bluefin SC                     1:46.34        
  8 Thornton, Roisn     13 SHARK                          1:50.88        
  9 Mulry, Sorcha       12 SHARK                          1:51.93        
 10 Strange, Siobhan    13 LASER                          1:52.27        
 11 O'Donnell, Katie    12 SHARK                          1:53.49        
 12 Connolly, Erin      12 SHARK                          1:54.98        
 13 Connolly, Abbi      12 SHARK                          1:56.26        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulry, Ciara        14 SHARK                          1:27.97 B      
  2 Kubecka, Emma       15 LASER                          1:32.78 B      
  3 King, Eabha         14 SHARK                          1:36.72        
  4 Furey, Lilian       15 Bluefin SC                     1:38.03        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Patten, Joseph      11 GAL                            1:43.74 B      
  2 Kennelly, Daniel    11 GAL                            1:44.84 B      
  3 O'Malley, Padraic   11 SHARK                          1:44.85 B      
  4 Griallais, Luc      11 Bluefin SC                     1:47.32        
  5 Twomey, Billy       11 Bluefin SC                     1:48.36        
  6 Waters, Ruairi      11 GAL                            1:49.10        
  7 Rather, Shaane      10 GAL                            1:52.60        
  8 Geng, Preston        9 GAL                            1:53.99        
  9 Iakimov, Cyril      11 Tuam Swim Team                 2:00.35        
 10 O'Shaughnessy, Jac   9 Bluefin SC                     2:01.86        
 11 Mac Donnchadha, Ru  11 GAL                            2:12.38        
 -- Dempsey, Michael    11 LASER                               DQ        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davey, Thomas       13 Bluefin SC                     1:29.16 B      
  2 Coll, Nara          12 LASER                          1:38.09 B      
  3 Hynes, Matthew      12 LASER                          1:38.35 B      
  4 Wall, Killian       12 SHARK                          1:41.81        
  5 Furey, Finn         13 Bluefin SC                     1:42.64        
  6 Dolan, Michael      13 SHARK                          1:43.18        
  7 Cormican, Mark      12 Bluefin SC                     1:43.64        
  8 Lennon, Eoin        12 SHARK                          1:44.77        
 -- Perna, Riccardo     12 SHARK                               DQ        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blanchard, Ruairi   15 LASER                          1:21.02 A      
  2 Fox, Semyon         14 Tuam Swim Team                 1:28.69 B      
  3 Fitzpatrick, Eanna  15 SHARK                          1:29.91 B      
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
 -- Connery, Niamh      11 SHARK                               DQ        
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kenny, Bridget      13 SHARK                          3:14.06 A      
  2 Gizinska, Pola      13 Bluefin SC                     3:18.74 A      
  3 Farrell, Izzy       12 GAL                            3:19.98 A      
  4 Daly, Ailis         13 SHARK                          3:20.16 B      
  5 Flannery, Ali       12 SHARK                          3:23.18 B      
  6 Walsh, Sarah        13 SHARK                          3:25.27 B      
  7 Roland, Miriam      12 Bluefin SC                     3:26.00 B      
  8 Joyce, Isabel       12 SHARK                          3:28.62 B      
  9 Zhan, Aining        12 GAL                            3:29.66 B      
 10 O'Brien, Aisling    13 SHARK                          3:30.38 B      
 11 Shaw, Ingrid        13 GAL                            3:48.19        
 12 Joyce, Alison       13 GAL                            3:51.57        
 13 Tannian, Emma       12 SHARK                          3:57.49        
 -- Rigney, Rachel      12 GAL                                 DQ        
 
Event 7  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulry, Ciara        14 SHARK                          3:09.27 B      
  2 Hickey, Caoimhe     16 LASER                          3:14.23 B      
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Michael      11 SHARK                          3:27.02        
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davey, Thomas       13 Bluefin SC                     3:12.96 A      
  2 Smyth, Paddy        12 SHARK                          3:15.38 B      
  3 Kilbane, David      13 Bluefin SC                     3:19.18 B      
  4 Mc Grath, Cathal    13 GAL                            3:20.87 B      
  5 Coll, Daehan        13 LASER                          3:28.95 B      
  6 Dowling, Luke       12 Tuam Swim Team                 3:32.37 B      
  7 O'Shaughnessy, Hug  12 Bluefin SC                     3:34.98 B      
  8 Robinson, Daniel    13 Bluefin SC                     3:40.73        
  9 Callanan, Diarmiud  13 Bluefin SC                     3:42.70        
 10 Hearns, Luke        12 SHARK                          3:51.64        
 11 Walsh, Ruairi       12 GAL                            4:05.57        
 12 Mac Donnchadha, Fi  13 GAL                            4:24.18        
 13 Evers-Coleman, Cil  12 GAL                            4:24.75        
 -- Gibbs, John         13 GAL                                 DQ        
 -- Nanayakkara, Shan   12 GAL                                 DQ        
 
Event 8  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:00.00  14&O A
        3:20.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Anthony      15 Bluefin SC                     2:53.37 A      
  2 Kearns, Daniel      15 SHARK                          3:11.23 B      
  3 Cloonan, Brogan     15 Bluefin SC                     3:16.66 B      
  4 Shaw, Alex          15 GAL                            3:25.52        
  5 Gaughan, Oisin      15 SHARK                          3:26.08        
 
Event 9  Mixed 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                 2:32.56        
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                      2:36.21        
  3 Galway Swim Team  'B'                                 2:49.88        
  4 Shark Swimming Club Limited  'B'                      2:52.12        
  5 Bluefin Swimming Club  'A'                            2:53.04        
 
Event 10  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bluefin Swimming Club  'A'                            2:09.00        
  2 Laser S.C.  'A'                                       2:11.20        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                      2:16.45        
  4 Shark Swimming Club Limited  'B'                      2:22.36        
  5 Bluefin Swimming Club  'B'                            2:27.66        
  6 Galway Swim Team  'A'                                 2:33.73        
  7 Laser S.C.  'B'                                       2:34.61        
  8 Galway Swim Team  'B'                                 2:35.86        
  9 Bluefin Swimming Club  'C'                            2:39.40