BLUE FIN GALA JAN 2018                                 
 
Event 1  Girls 9-11 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  9-11 A
        1:32.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh     11 Tuam Swim Team       1:26.81    1:16.40 A      
  2 Gunning, Sarah      11 Bluefin SC           1:32.15    1:25.66 B      
  3 Joyce, Emelia       11 SHARK                1:30.50    1:29.93 B      
  4 Geraghty, Laura     10 GAL                  1:42.40    1:30.17 B      
  5 Flannery, Ali       11 SHARK                1:40.20    1:30.24 B      
  6 Joyce, Isabel       11 SHARK                1:37.49    1:31.35 B      
  7 Connery, Niamh      10 SHARK                1:35.82    1:31.51 B      
  8 Hannon, Isolde      11 Bluefin SC           1:37.16    1:31.80 B      
  9 Murphy, Niamh       10 LASER                1:37.78    1:32.31        
 10 Rather, Zainab      11 GAL                  1:49.54    1:34.14        
 11 Roland, Miriam      11 Bluefin SC           1:36.75    1:35.13        
 12 Grogan, Niamh       10 GAL                  1:55.65    1:35.51        
 13 Awaja, Sura         11 SHARK                1:31.63    1:38.45        
 14 Boyle, Hannah       11 Bluefin SC           1:55.00    1:40.12        
 15 Doorly, Isabelle    10 GAL                       NT    1:42.69        
 16 Kelly, Katie        11 SHARK                1:55.67    1:43.20        
 17 Tannian, Emma       11 SHARK                1:49.27    1:44.13        
 18 Rigney, Rachel      11 GAL                       NT    1:44.40        
 19 Currie, Sophie      10 SHARK                1:49.39    1:44.72        
 20 Kearns, Elana       11 SHARK                2:11.22    1:45.03        
 21 Cai, Yike           10 SHARK                     NT    1:47.53        
 22 Kilbane, Ailbhe     11 Bluefin SC           1:59.03    1:47.54        
 23 Thapa, Anusooya     11 GAL                  2:00.21    1:48.37        
 24 Mulry, Sorcha       11 SHARK                1:59.22    1:48.87        
 25 Coffey, Aileen      10 Tuam Swim Team       2:30.00    1:51.13        
 26 Breathnach, Caela   10 SHARK                     NT    2:11.03        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:37.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, Siofra      12 Tuam Swim Team       1:22.69    1:17.31 B      
  2 Burns, Anna         13 SHARK                1:23.46    1:21.04 B      
  3 Parker, Clodagh     12 Tuam Swim Team       1:26.37    1:21.38 B      
  4 Whelan, Rachel      12 SHARK                1:27.56    1:21.59 B      
  5 Mulry, Ciara        13 SHARK                1:29.04    1:21.92 B      
  6 Currie, Olivia      12 SHARK                1:23.22    1:22.55 B      
  7 Mitchell, Aoibhe    13 Tuam Swim Team       1:40.10    1:23.94 B      
  8 Owens, Ailbhe       13 LASER                1:30.85    1:23.95 B      
  9 Gizinska, Pola      12 Bluefin SC           1:35.44    1:25.26 B      
 10 Kenny, Bridget      12 SHARK                1:33.49    1:25.96 B      
 11 Daly, Ailis         12 SHARK                1:30.66    1:26.91 B      
 12 Mooney, Niamh       12 SHARK                1:33.31    1:27.37 B      
 13 Nic a Bhaird, Nico  13 SHARK                1:50.47    1:27.82 B      
 14 Smyth, Erin         12 GAL                  1:41.26    1:28.85 B      
 15 Woodings, Emily     12 GAL                  1:46.00    1:28.95 B      
 16 Imbusch, Erin       13 GAL                  2:00.22    1:29.25 B      
 17 Timlin, Orla        13 LASER                1:31.43    1:33.35 B      
 18 Mc Gann, Ellen      12 SHARK                1:44.09    1:33.65 B      
 19 King, Eabha         13 SHARK                1:47.56    1:35.67 B      
 20 Joyce, Alison       12 GAL                       NT    1:45.83        
 21 Thornton, Roisn     12 SHARK                1:39.56    1:53.08        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:22.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adri  14 SHARK                1:14.92    1:09.77 A      
  2 O Rourke, Grainne   14 Tuam Swim Team       1:17.72    1:13.27 B      
  3 Bedynek, Sandra     15 Bluefin SC           1:15.63    1:13.47 B      
  4 Donnellan, Ella     14 Tuam Swim Team       1:28.50    1:14.91 B      
  5 Connaughton, Leah   17 Bluefin SC           1:17.20    1:15.77 B      
  6 Maia Martins, Sara  14 Bluefin SC           1:21.26    1:17.08 B      
  7 Callagy, Aisling    16 Bluefin SC           1:23.88    1:20.35 B      
  8 Fogarty, Anna       16 LASER                1:25.38    1:21.23 B      
  9 Rooney, Emily       14 Bluefin SC           1:23.38    1:22.63        
 10 Kubecka, Emma       14 LASER                1:28.88    1:22.93        
 11 Tobin, Sive         15 Tuam Swim Team       1:25.53    1:23.04        
 12 Feeney, Ainne       14 LASER                1:26.44    1:25.17        
 13 Hickey, Caoimhe     15 LASER                1:25.66    1:27.55        
 14 Collins, Farah      15 Tuam Swim Team       1:28.75    1:30.14        
 15 Gavin, Jasmine      14 SHARK                1:32.13    1:30.16        
 16 Furey, Lillian      14 Bluefin SC           2:02.00    1:44.69        
 17 Swan, Aisling       14 GAL                       NT    1:48.43        
 
Event 2  Boys 9-11 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  9-11 A
        1:32.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Paddy        11 SHARK                1:28.19    1:18.91 A      
  2 Shortt, John        11 Bluefin SC           1:30.59    1:22.95 B      
  3 O'Sullivan, John    11 GAL                  1:36.56    1:23.50 B      
  4 Watterson, Kieran   11 Bluefin SC           1:33.84    1:29.90 B      
  5 Boyle, Rory         11 SHARK                1:35.25    1:31.59 B      
  6 Smyth, Michael      10 SHARK                1:37.06    1:32.18        
  7 Healy, Tom          11 GAL                  1:47.83    1:34.28        
  8 Mitchell, Daniel    10 GAL                       NT    1:34.89        
  9 Keegan, Michael     11 GAL                       NT    1:35.36        
 10 Durkan, John        11 Bluefin SC           1:43.20    1:36.71        
 11 Lennon, Eoin        11 SHARK                1:53.35    1:38.36        
 12 Hynes, Matthew      11 LASER                1:39.37    1:38.53        
 13 Mc Glue, Oisin      10 SHARK                1:54.89    1:39.77        
 14 O'Malley, Padraic   10 SHARK                1:56.52    1:41.96        
 15 O'Shaugnessy, Hugh  11 Bluefin SC           1:47.03    1:43.83        
 16 Griallais, Luc      10 Bluefin SC           1:53.00    1:44.07        
 17 Iakimov, Cyril      10 Tuam Swim Team       2:00.00    1:47.16        
 18 Wall, Killian       11 SHARK                2:02.47    1:48.40        
 19 Waters, Ruairi      10 GAL                       NT    1:48.71        
 20 Mac Donnacha, Mich  11 GAL                  1:57.66    1:53.62        
 21 Twomey, Billy       10 Bluefin SC           2:12.00    1:54.57        
 22 Hart, Alban         10 GAL                       NT    1:58.02        
 23 Smyth, Liam         11 GAL                       NT    1:58.69        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Adam        13 CBAR                 1:15.45    1:07.30 A      
  2 Patten, John        13 GAL                  1:24.03    1:12.20 A      
  3 Kelly, Alex         13 SHARK                1:17.35    1:12.38 A      
  4 Lennon, David       13 SHARK                1:23.14    1:17.12 B      
  5 Mc Cullagh, Cillia  12 GAL                  1:27.51    1:17.53 B      
  6 Hogan, Cian         12 SHARK                1:24.38    1:20.28 B      
  7 Carey, Simon        13 LASER                1:29.75    1:22.28 B      
  8 Gibbs, John         12 GAL                  1:37.65    1:22.80 B      
  9 Moran, Colm         13 LASER                1:32.69    1:28.13        
 10 Ferguson, Luke      12 LASER                1:41.31    1:33.58        
 11 Hart, Eoghan        12 GAL                  1:44.03    1:35.51        
 12 Tashev, Victor      12 Tuam Swim Team       1:40.75    1:35.81        
 13 Gradidge, John      12 LASER                1:43.41    1:37.57        
 14 O'Flatharta, Oisin  12 GAL                       NT    1:37.74        
 15 Robinson, Daniel    12 Bluefin SC           1:39.53    1:40.06        
 16 Mc Grath, Cathal    12 GAL                  1:56.94    1:43.66        
 17 Callanan, Diarmiud  12 Bluefin SC                NT    1:44.17        
 18 Mc Gann, Senan      13 GAL                       NT    1:46.12        
 19 Kenny, John         12 SHARK                1:49.19    1:49.49        
 20 Kennedy, Riain      12 GAL                  1:53.32    1:50.40        
 21 Furey, Finn         12 Bluefin SC           2:05.00    1:53.31        
 22 Ward, Killian       12 GAL                       NT    1:53.73        
 23 Kavanagh, Dennis    12 GAL                       NT    1:54.01        
 24 Quinn, Adam         12 Bluefin SC           2:03.55    1:54.70        
 25 Byrnes, Charlie     12 GAL                       NT    2:05.86        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Cilli  16 SHARK                1:15.25    1:10.29 B      
  2 Iakimov, Boris      14 Tuam Swim Team       1:18.38    1:10.88 B      
  3 Melia, Odie         14 Tuam Swim Team       1:17.35    1:13.01 B      
  4 Kearns, Daniel      14 SHARK                1:19.65    1:16.37 B      
  5 Begley, Lukas       15 Tuam Swim Team       1:46.73    1:16.94 B      
  6 Boyle, Anthony      14 Bluefin SC           1:19.72    1:17.29 B      
  7 Gormley, Daragh     14 Tuam Swim Team       1:41.60    1:17.78 B      
  8 Roe, Alex           14 LASER                1:24.15    1:20.82        
  9 Cloonan, Brogan     14 Bluefin SC           1:26.10    1:21.03        
 10 Chizhevski, Vlad    15 GAL                  1:28.20    1:23.08        
 11 Hannon, Cathal      14 Bluefin SC           1:30.78    1:25.25        
 12 Fitzpatrick, Eanna  14 SHARK                1:24.59    1:27.56        
 
Event 3  Girls 9-11 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  9-11 A
        1:46.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh     11 Tuam Swim Team       1:38.78    1:28.21 A      
  2 Hussey, Louisa      10 GAL                  1:45.16    1:35.03 A      
  3 Gunning, Sarah      11 Bluefin SC           1:43.49    1:37.03 B      
  4 Hannon, Isolde      11 Bluefin SC           1:44.16    1:38.11 B      
  5 Joyce, Emelia       11 SHARK                1:46.64    1:39.40 B      
  6 Connery, Niamh      10 SHARK                1:46.23    1:39.96 B      
  7 Murphy, Niamh       10 LASER                1:48.25    1:41.24 B      
  8 Flannery, Ali       11 SHARK                1:48.61    1:41.54 B      
  9 Geraghty, Laura     10 GAL                  1:46.23    1:42.08 B      
 10 Roland, Miriam      11 Bluefin SC           1:50.84    1:43.58 B      
 11 Joyce, Isabel       11 SHARK                1:48.59    1:43.66 B      
 12 Grogan, Niamh       10 GAL                  1:53.16    1:43.87 B      
 13 Rather, Zainab      11 GAL                  1:54.87    1:45.66 B      
 14 Kelly, Katie        11 SHARK                2:04.56    1:49.51        
 15 Awaja, Sura         11 SHARK                1:49.38    1:50.04        
 16 Boyle, Hannah       11 Bluefin SC           2:12.00    1:50.16        
 17 Rigney, Rachel      11 GAL                  2:02.18    1:53.12        
 18 Troy, Maeve         11 GAL                  2:03.25    1:59.32        
 19 Kearns, Elana       11 SHARK                2:12.62    1:59.76        
 20 Coffey, Aileen      10 Tuam Swim Team       3:00.00    2:00.53        
 21 Doorly, Isabelle    10 GAL                       NT    2:01.52        
 22 Tannian, Emma       11 SHARK                2:01.63    2:03.34        
 23 Thapa, Anusooya     11 GAL                  2:15.94    2:06.89        
 24 Kilbane, Ailbhe     11 Bluefin SC           2:07.51    2:09.67        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Currie, Olivia      12 SHARK                1:31.92    1:29.22 A      
  2 Waters, Siofra      12 Tuam Swim Team       1:35.03    1:30.92 A      
  3 Mitchell, Aoibhe    13 Tuam Swim Team       1:39.34    1:31.95 B      
  4 Melody, Deirbhile   12 GAL                  1:41.11    1:32.25 B      
  5 Whelan, Rachel      12 SHARK                1:37.28    1:32.68 B      
  6 Parker, Clodagh     12 Tuam Swim Team       1:42.04    1:34.17 B      
  7 Coffey, Disa        12 Tuam Swim Team       1:42.47    1:36.57 B      
  8 Owens, Ailbhe       13 LASER                1:43.79    1:38.34 B      
  9 Mulry, Ciara        13 SHARK                1:46.50    1:39.30 B      
 10 Woodings, Emily     12 GAL                  2:01.22    1:39.79 B      
 11 Nic a Bhaird, Nico  13 SHARK                1:56.46    1:39.90 B      
 12 Daly, Ailis         12 SHARK                1:44.38    1:40.87 B      
 13 Burke, Isabelle     13 LASER                1:39.05    1:41.26        
 14 Imbusch, Erin       13 GAL                  1:59.38    1:41.68        
 15 Gizinska, Pola      12 Bluefin SC           1:55.00    1:44.19        
 16 Mc Gann, Ellen      12 SHARK                1:54.00    1:44.58        
 17 Smyth, Erin         12 GAL                  1:49.05    1:45.36        
 18 Timlin, Orla        13 LASER                1:42.13    1:47.43        
 19 King, Eabha         13 SHARK                2:11.62    1:57.94        
 20 Liptrot, Ruth       12 SHARK                2:21.03    2:09.09        
 21 Joyce, Alison       12 GAL                       NT    2:09.66        
 
Event 3  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Grainne   14 Tuam Swim Team       1:28.53    1:26.87 B      
  2 Bedynek, Sandra     15 Bluefin SC           1:28.94    1:27.34 B      
  3 Donnellan, Ella     14 Tuam Swim Team       1:35.26    1:28.53 B      
  4 Healy Price, Ailis  15 SHARK                1:35.13    1:29.23 B      
  5 Connaughton, Leah   17 Bluefin SC           1:32.75    1:29.98 B      
  6 Hickey, Caoimhe     15 LASER                1:31.41    1:30.38 B      
  7 Tobin, Sive         15 Tuam Swim Team       1:37.91    1:31.85 B      
  8 Callagy, Aisling    16 Bluefin SC                NT    1:32.37 B      
  9 Feeney, Ainne       14 LASER                1:33.00    1:34.49 B      
 10 Rooney, Emily       14 Bluefin SC           1:40.40    1:39.13        
 11 Gavin, Jasmine      14 SHARK                1:47.09    1:47.49        
 12 Furey, Lillian      14 Bluefin SC           2:21.00    1:54.21        
 13 Swan, Aisling       14 GAL                       NT    2:08.59        
 
Event 4  Boys 9-11 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  9-11 A
        1:46.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Paddy        11 SHARK                1:38.93    1:29.19 A      
  2 O'Sullivan, John    11 GAL                  1:44.46    1:34.26 A      
  3 Watterson, Kieran   11 Bluefin SC           1:45.90    1:34.84 A      
  4 Boyle, Rory         11 SHARK                1:43.02    1:39.41 B      
  5 Shortt, John        11 Bluefin SC           1:46.22    1:39.49 B      
  6 Healy, Tom          11 GAL                  1:57.49    1:39.85 B      
  7 Keegan, Michael     11 GAL                       NT    1:42.61 B      
  8 Hynes, Matthew      11 LASER                1:51.78    1:44.54 B      
  9 Smyth, Michael      10 SHARK                1:43.05    1:45.28 B      
 10 O'Shaugnessy, Hugh  11 Bluefin SC           1:55.81    1:48.66        
 11 O'Malley, Padraic   10 SHARK                1:49.38    1:49.29        
 12 Lennon, Eoin        11 SHARK                1:58.66    1:49.53        
 13 Dnonohue, Cian      11 LASER                     NT    1:50.62        
 14 Twomey, Billy       10 Bluefin SC           2:09.00    1:52.43        
 15 Wall, Killian       11 SHARK                2:19.47    1:54.32        
 16 Durkan, John        11 Bluefin SC           1:56.98    1:54.52        
 17 Hearns, Luke        11 SHARK                2:07.95    1:55.83        
 18 Mitchell, Daniel    10 GAL                       NT    1:57.27        
 19 Hart, Alban         10 GAL                       NT    1:59.78        
 20 Waters, Ruairi      10 GAL                  2:05.16    1:59.79        
 21 Smyth, Liam         11 GAL                       NT    2:02.20        
 22 Iakimov, Cyril      10 Tuam Swim Team       2:30.00    2:03.14        
 23 Mac Donnacha, Mich  11 GAL                  2:20.13    2:16.93        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Patten, John        13 GAL                  1:32.39    1:22.79 A      
  2 Murphy, Adam        13 CBAR                 1:29.20    1:25.19 A      
  3 Hogan, Cian         12 SHARK                1:31.26    1:26.33 A      
  4 Kelly, Alex         13 SHARK                1:36.81    1:27.11 A      
  5 Mc Cullagh, Cillia  12 GAL                       NT    1:28.03 A      
  6 Lennon, David       13 SHARK                1:31.00    1:28.64 A      
  7 Gibbs, John         12 GAL                  1:45.38    1:31.10 B      
  8 Igoe, Rory          12 Tuam Swim Team       1:43.84    1:31.27 B      
  9 Carey, Simon        13 LASER                1:45.78    1:38.13 B      
 10 Moran, Colm         13 LASER                1:41.75    1:39.46        
 11 Ferguson, Luke      12 LASER                1:56.99    1:44.50        
 12 Gradidge, John      12 LASER                1:52.97    1:45.79        
 13 Mc Grath, Cathal    12 GAL                  1:58.06    1:48.05        
 14 Tashev, Victor      12 Tuam Swim Team       2:20.00    1:48.90        
 15 Brosnan, Michael    12 LASER                1:54.90    1:51.52        
 16 O'Flatharta, Oisin  12 GAL                       NT    1:53.67        
 17 Mc Gann, Senan      13 GAL                       NT    1:54.09        
 18 Robinson, Daniel    12 Bluefin SC           1:56.37    1:54.57        
 19 Kennedy, Riain      12 GAL                  2:06.50    1:55.68        
 20 Kenny, John         12 SHARK                2:02.43    1:58.90        
 21 Shaughnesy, Colm    12 LASER                     NT    1:59.28        
 22 Callanan, Diarmiud  12 Bluefin SC           2:14.91    1:59.86        
 23 Furey, Finn         12 Bluefin SC           2:31.00    2:01.73        
 24 Kavanagh, Dennis    12 GAL                       NT    2:07.62        
 25 Ward, Killian       12 GAL                       NT    2:11.74        
 26 Quinn, Adam         12 Bluefin SC                NT    2:24.55        
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melia, Odie         14 Tuam Swim Team       1:27.23    1:19.68 A      
  2 Iakimov, Boris      14 Tuam Swim Team       1:32.98    1:22.04 A      
  3 Fitzpatrick, Cilli  16 SHARK                1:29.50    1:25.42 B      
  4 Boyle, Anthony      14 Bluefin SC           1:32.69    1:29.53 B      
  5 Kearns, Daniel      14 SHARK                1:30.14    1:29.58 B      
  6 Roe, Alex           14 LASER                1:36.43    1:31.23 B      
  7 Gormley, Daragh     14 Tuam Swim Team       2:20.00    1:33.32 B      
  8 Chizhevski, Vlad    15 GAL                  1:42.45    1:34.00 B      
  9 Fitzpatrick, Eanna  14 SHARK                2:44.56    1:40.09        
 
Event 5  Girls 9-11 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  9-11 A
        1:45.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh     11 Tuam Swim Team       1:37.53    1:30.64 A      
  2 Connery, Niamh      10 SHARK                1:41.69    1:37.72 B      
  3 Hussey, Louisa      10 GAL                  1:51.38    1:39.61 B      
  4 Hannon, Isolde      11 Bluefin SC           1:47.26    1:40.39 B      
  5 Geraghty, Laura     10 GAL                  1:43.60    1:42.12 B      
  6 Gunning, Sarah      11 Bluefin SC           1:47.79    1:42.15 B      
  7 Rather, Zainab      11 GAL                  1:54.97    1:43.14 B      
  8 Flannery, Ali       11 SHARK                1:49.85    1:43.41 B      
  9 Roland, Miriam      11 Bluefin SC           1:53.48    1:49.02        
 10 Murphy, Niamh       10 LASER                1:54.44    1:49.14        
 11 Mc Carthy, Naoise   11 SHARK                2:03.48    1:49.68        
 12 Awaja, Sura         11 SHARK                2:09.15    1:50.45        
 13 Cai, Yike           10 SHARK                     NT    1:55.00        
 14 Kearns, Elana       11 SHARK                2:07.78    1:55.58        
 15 Doorly, Isabelle    10 GAL                  2:08.18    1:59.08        
 16 Tannian, Emma       11 SHARK                2:02.50    2:03.99        
 17 Thapa, Anusooya     11 GAL                  2:10.63    2:06.54        
 18 Troy, Maeve         11 GAL                       NT    2:09.09        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Anna         13 SHARK                1:31.50    1:29.39 A      
  2 Mooney, Niamh       12 SHARK                1:40.00    1:34.74 B      
  3 Kenny, Bridget      12 SHARK                     NT    1:36.14 B      
  4 Coffey, Disa        12 Tuam Swim Team       1:44.43    1:41.60        
  5 Gizinska, Pola      12 Bluefin SC           1:53.00    1:44.29        
  6 Liptrot, Ruth       12 SHARK                     NT    2:02.31        
  7 Thornton, Roisn     12 SHARK                2:15.23    2:13.81        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bedynek, Sandra     15 Bluefin SC                NT    1:24.23 A      
  2 O Rourke, Grainne   14 Tuam Swim Team       1:33.09    1:30.09 B      
  3 Maia Martins, Sara  14 Bluefin SC           1:34.00    1:30.45 B      
  4 Connaughton, Leah   17 Bluefin SC                NT    1:31.30 B      
  5 Healy Price, Ailis  15 SHARK                1:32.03    1:32.11 B      
  6 Tobin, Sive         15 Tuam Swim Team       1:48.00    1:34.92 B      
  7 Rooney, Emily       14 Bluefin SC           1:51.15    1:37.34        
  8 Callagy, Aisling    16 Bluefin SC           1:39.37    1:37.93        
  9 Collins, Farah      15 Tuam Swim Team       1:40.81    1:41.66        
 
Event 6  Boys 9-11 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  9-11 A
        1:45.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Paddy        11 SHARK                     NT    1:34.76 A      
  2 Shortt, John        11 Bluefin SC           1:48.00    1:38.34 B      
  3 O'Sullivan, John    11 GAL                  1:55.60    1:38.44 B      
  4 Boyle, Rory         11 SHARK                1:50.05    1:44.61 B      
  5 Keegan, Michael     11 GAL                  1:49.13    1:45.20        
  6 Hynes, Matthew      11 LASER                1:59.33    1:45.69        
  7 Healy, Tom          11 GAL                  1:50.50    1:46.95        
  8 Mc Glue, Oisin      10 SHARK                2:10.45    1:48.72        
  9 Smyth, Michael      10 SHARK                     NT    1:51.49        
 10 Dnonohue, Cian      11 LASER                     NT    1:54.11        
 11 Mitchell, Daniel    10 GAL                  1:57.94    1:57.80        
 12 Durkan, John        11 Bluefin SC           1:55.86    1:59.07        
 13 Mac Donnacha, Mich  11 GAL                  2:12.37    2:05.85        
 14 Hearns, Luke        11 SHARK                1:57.29    2:06.66        
 15 Waters, Ruairi      10 GAL                       NT    2:07.28        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lennon, David       13 SHARK                1:29.24    1:28.87 A      
  2 Hogan, Cian         12 SHARK                1:32.27    1:31.63 B      
  3 Ferguson, Luke      12 LASER                1:58.14    1:46.32        
  4 Tashev, Victor      12 Tuam Swim Team       1:54.60    1:49.67        
  5 Robinson, Daniel    12 Bluefin SC           2:02.28    1:57.84        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Iakimov, Boris      14 Tuam Swim Team       1:25.26    1:18.20 A      
  2 Melia, Odie         14 Tuam Swim Team       1:26.10    1:19.42 A      
  3 Begley, Lukas       15 Tuam Swim Team       1:37.23    1:29.05 B      
  4 Boyle, Anthony      14 Bluefin SC           1:49.52    1:30.34 B      
  5 Gormley, Daragh     14 Tuam Swim Team       1:36.92    1:30.97 B      
  6 Hannon, Cathal      14 Bluefin SC           1:50.00    1:37.58        
 
Event 7  Girls 9-11 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  9-11 A
        3:50.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Railton, Michelle   11 Tuam Swim Team       3:40.00    3:02.85 A      
  2 Joyce, Emelia       11 SHARK                4:17.40    3:32.87 B      
  3 Joyce, Isabel       11 SHARK                     NT    3:40.76 B      
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Anna         13 SHARK                3:20.86    3:15.78 A      
  2 Whelan, Rachel      12 SHARK                3:29.38    3:15.85 A      
  3 Waters, Siofra      12 Tuam Swim Team       3:40.00    3:18.13 A      
  4 Currie, Olivia      12 SHARK                3:31.48    3:21.81 B      
  5 Mulry, Ciara        13 SHARK                     NT    3:26.20 B      
  6 Daly, Ailis         12 SHARK                3:45.52    3:29.12 B      
  7 Melody, Deirbhile   12 GAL                  4:46.81    3:33.15 B      
  8 Woodings, Emily     12 GAL                       NT    3:33.37 B      
  9 Burke, Isabelle     13 LASER                3:00.00    3:35.86 B      
 10 Owens, Ailbhe       13 LASER                3:00.00    3:36.17 B      
 11 Nic a Bhaird, Nico  13 SHARK                3:57.39    3:52.58        
 
Event 7  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy Price, Ailis  15 SHARK                3:22.56    3:16.69 B      
  2 Maia Martins, Sara  14 Bluefin SC           3:20.67    3:17.65 B      
  3 Feeney, Ainne       14 LASER                3:00.00    3:29.09 B      
 
Event 8  Boys 9-11 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  9-11 A
        3:50.00  9-11 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watterson, Kieran   11 Bluefin SC           4:07.00    3:47.16 B      
  2 O'Shaugnessy, Hugh  11 Bluefin SC           4:13.00    3:54.23        
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Patten, John        13 GAL                       NT    2:54.79 A      
  2 Kelly, Alex         13 SHARK                3:23.67    3:12.26 A      
  3 Mc Cullagh, Cillia  12 GAL                       NT    3:16.13 B      
  4 Gibbs, John         12 GAL                  4:18.82    3:20.10 B      
  5 Carey, Simon        13 LASER                3:00.00    3:28.05 B      
  6 Hart, Eoghan        12 GAL                       NT    3:43.43        
  7 Mc Grath, Cathal    12 GAL                  4:53.60    4:02.18        
  8 O'Flatharta, Oisin  12 GAL                       NT    4:14.80        
  9 Ward, Killian       12 GAL                       NT    4:54.76        
 
Event 8  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Cilli  16 SHARK                3:21.67    2:55.76 A      
  2 Kearns, Daniel      14 SHARK                3:29.09    3:19.62 B      
  3 Chizhevski, Vlad    15 GAL                       NT    3:20.88 B      
  4 Roe, Alex           14 LASER                3:56.00    3:33.19        
  5 Hannon, Cathal      14 Bluefin SC           3:41.50    3:41.07        
 
Event 9  Mixed 9-11 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bluefin Swimming Club  'B'                       NT    2:59.98        
  2 Galway Swim Team  'D'                            NT    3:00.51        
  3 Shark Swimming Club Limited  'B'                 NT    3:03.40        
  4 Laser S.C.  'B'                                  NT    3:05.63        
  5 Galway Swim Team  'B'                            NT    3:13.53        
  6 Bluefin Swimming Club  'C'                       NT    3:20.20        
 
Event 9  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                 NT    2:29.77        
  2 Bluefin Swimming Club  'A'                       NT    2:49.75        
  3 Galway Swim Team  'A'                            NT    2:51.25        
  4 Laser S.C.  'A'                                  NT    2:59.40        
  5 Galway Swim Team  'C'                            NT    3:00.66