BlueFin Graded Gala FEB 2014                
 
Girls  11&U 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 EMMA BOYLE                11 BL FN             3:09.59S F      
  2 SORCHA KEARNEY            11 BL FN             3:19.50S F      
  3 EMILY BUTLER              10 LASER             3:25.28S F      
  4 SARA HICKEY               11 LASER             3:43.15S F      
  5 AOIBHINN NI CHOILLE       11 LASER             3:46.22S F      
  6 AILBHE KENNEDY            11 LASER             3:46.88S F      
  7 LUCY O'DEA                10 BL FN             3:52.47S F      
  8 SARAH MC GATH             11 LASER             3:57.51S F      
  9 OONAGH OWENS              11 LASER             4:03.75S F      
 10 AISHLING O NEILL          11 LASER             4:09.75S F      
 
Girls  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JESSICA LOUGHRAN          12 BL FN             3:05.72S F      
  2 FREYA MURPHY              12 LASER             3:10.50S F      
  3 CAOIMHE SWEENEY           13 SHARK             3:17.59S F      
  4 NICOLA FOX                12 BL FN             3:20.85S F      
  5 LAOISE KING               13 SHARK             3:21.78S F      
  6 TARA MURPHY               13 SHARK             3:25.46S F      
  7 DERVLA O'REILLY           12 TUAM              3:26.24S F      
  8 PATRICIJIA GOLUBA         12 LASER             3:28.09S F      
  9 ORLA KISTMACHER           13 SHARK             3:28.19S F      
 10 LUCY KAVANAGH             12 GAL               3:29.97S F      
 11 AOIBHINN MC PHILLIPS      13 LASER             3:30.91S F      
 12 ORLA O'CONNOR             12 SHARK             3:34.62S F      
 13 CHLOE MANNION             12 SHARK             3:40.13S F      
 14 CIARA KING                12 SHARK             3:53.35S F      
 
Girls  14-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AOIFE QUINN               17 BL FN             3:08.62S F      
  2 CIARA MOHAN               14 BL FN             3:45.07S F      
 
Boys  11&U 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FIONN WATERS              11 TUAM              3:17.16S F      
  2 CIAN HOSTY                11 SHARK             3:30.79S F      
  3 HARRY WALSH               10 GAL               3:43.03S F      
  4 ALEX NAUGHTON             10 GAL               3:43.50S F      
  5 BRIAN LENNON              11 SHARK             3:44.37S F      
  6 MARK O'CONNOR             10 GAL               3:54.68S F      
  7 TIERNAN CONNEELY          10 GAL               4:06.28S F      
  8 CIAN MULROONEY            11 LASER             4:28.19S F      
  9 RORY WALSH                10 LASER             4:33.16S F      
 10 MARCO MITCHELL             9 GAL               4:33.91S F      
 
Boys  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL MC ANDREW         12 SHARK             2:48.34S F      
  2 NIKITA PLOTNIKOV          12 LASER             3:28.03S F      
  3 DOMINIC CAHILL            13 GAL               3:31.12S F      
  4 ALAN SHAUGHNESSY          12 GAL               3:38.00S F      
  5 OISIN CAREY               12 LASER             3:40.81S F      
  6 CONOR WALSH               13 LASER             3:53.93S F      
  7 RYAN HORNET               12 LASER             3:54.47S F      
  8 LIAM CLARKE               12 LASER             4:00.66S F      
 
Boys  14-Ov 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FINTAN VICKERS            14 SHARK             2:57.50S F      
  2 FEDA MURPHY               15 LASER             3:07.43S F      
  3 EOGHAN HEFFERNAN          15 LASER             3:10.18S F      
  4 RONAN DIRRANE             14 LASER             3:23.56S F      
  5 OWEN KENNEDY              14 LASER             3:48.97S F      
 
Girls  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AILBHE MULHALL            10 GAL                 43.13S F      
  2 MEGAN WILLIAMS            11 SHARK               45.25S F      
  3 HAYDEN REEVE              11 SHARK               46.41S F      
  4 AVA O'DONOVAN             11 GAL                 46.70S F      
  5 EMMA MADDEN               10 SHARK               50.07S F      
  6 AOIBHINN NI CHOILLE       11 LASER               50.47S F      
  7 SARAH MC GATH             11 LASER               52.13S F      
  8 ALANA FUREY               11 BL FN               52.50S F      
  9 LUCY O'DEA                10 BL FN               52.60S F      
 10 SARA HICKEY               11 LASER               53.47S F      
 11 AILBHE KENNEDY            11 LASER               53.75S F      
 12 LILIAN KAVANAGH            9 GAL                 54.69S F      
 13 OONAGH OWENS              11 LASER               56.10S F      
 14 AOIFE FUREY               11 BL FN               56.81S F      
 15 HANNAH DURKAN             10 BL FN               56.97S F      
 16 TEODORA CUGALJ            10 SHARK               58.28S F      
 17 GRAINNE CONNEELY          11 SHARK               58.94S F      
 18 CAROL GRIFFIN              8 SHARK             1:00.48S F      
 19 LEAH RUANE                10 GAL               1:03.81S F      
 20 EMMA MURPHY               10 GAL               1:04.72S F      
 21 REBECCA O'HANLON          10 SHARK             1:04.84S F      
 22 ANDREA SHAUGHNESSY         9 GAL               1:05.59S F      
 23 REBECCA LIPTROT            9 SHARK             1:05.75S F      
 24 EMILY TALBOT               9 BL FN             1:22.78S F      
 
Boys  11&U 50 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 FIONN WATERS              11 TUAM                43.56S F      
  2 BEN NAUGHTON              10 GAL                 46.13S F      
  3 DOMINIC MATEI             11 GAL                 47.91S F      
  4 CILLIAN JENNINGS          11 SHARK               48.75S F      
  5 ALEX NAUGHTON             10 GAL                 48.94S F      
  6 ALEX CLARK                11 SHARK               51.54S F      
  7 NIALL JOYCE               10 SHARK               52.16S F      
  8 RIAN KEARNEY               8 BL FN               54.78S F      
  9 CHARLIE POWER             11 GAL                 57.19S F      
 10 EAMON GALLAGHER           10 GAL                 57.65S F      
 11 MATI DODEK                11 GAL               1:00.03S F      
 12 ROBERT CAREY              10 SHARK             1:00.09S F      
 13 ALEX DUFFY                11 BL FN             1:00.93S F      
 14 RORY COLLINS              10 BL FN             1:02.44S F      
 15 JOSH MAHON                10 GAL               1:02.87S F      
 16 BOBBY POWER                8 GAL               1:04.38S F      
 17 SHEA NOEL                 11 GAL               1:04.62S F      
 18 RORY WALSH                10 LASER             1:08.81S F      
 19 ANDREW SHERLOCK           10 GAL               1:10.25S F      
 20 HARRY DUFFY                8 BL FN             1:22.18S F      
 
Girls  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AISHA O'FLYNN             13 SHARK             1:33.65S F      
  2 ORLA GALLAGHER            12 GAL               1:37.72S F      
  3 SARAH DILLON              12 BL FN             1:38.34S F      
  4 NICOLA FOX                12 BL FN             1:38.50S F      
  5 RACHEL CONNOLLY           13 LASER             1:39.68S F      
  6 FREYA MURPHY              12 LASER             1:40.90S F      
  7 CAOIMHE CONNEELY          12 GAL               1:45.00S F      
  8 ORLA O'CONNOR             12 SHARK             1:50.00S F      
  9 CHLOE HEFFERNAN           12 GAL               1:50.75S F      
 10 EIMEAR WALSH              12 GAL               2:01.03S F      
 
Girls  14-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AOIFE QUINN               17 BL FN             1:31.38S F      
 
Boys  12-13 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MICHAEL MC ANDREW         12 SHARK             1:22.78S F      
  2 JACK SILKE                13 GAL               1:42.25S F      
  3 DAVID O'REILLY            13 BL FN             2:02.25S F      
  4 THEO MORVIAN              12 GAL               2:21.34S F      
 
Boys  14-Ov 100 FLY
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 PEADAR TOM MERCIER        17 SHARK             1:21.53S F      
  2 FINTAN VICKERS            14 SHARK             1:30.94S F      
  3 CIAN MAC COILLE           14 LASER             1:32.31S F      
  4 FEDA MURPHY               15 LASER             1:39.72S F      
 
Girls  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 REBEKAH MC MANUS          11 LASER             1:18.72S F      
  2 IONA ASHTON               11 LASER             1:19.50S F      
  3 SORCHA KEARNEY            11 BL FN             1:23.10S F      
  4 AVA O'DONOVAN             11 GAL               1:24.00S F      
  5 EMILY BUTLER              10 LASER             1:25.44S F      
  6 MEGAN WILLIAMS            11 SHARK             1:27.06S F      
  7 HAYDEN REEVE              11 SHARK             1:31.19S F      
  8 ALANA FUREY               11 BL FN             1:31.56S F      
  9 GRAINNE CONNEELY          11 SHARK             1:36.91S F      
 10 EMMA MADDEN               10 SHARK             1:39.40S F      
 11 AOIFE FUREY               11 BL FN             1:40.25S F      
 12 LILIAN KAVANAGH            9 GAL               1:42.75S F      
 13 HANNAH DURKAN             10 BL FN             1:44.87S F      
 14 TEODORA CUGALJ            10 SHARK             1:45.69S F      
 15 CAROL GRIFFIN              8 SHARK             1:45.91S F      
 16 AISHLING O NEILL          11 LASER             1:47.40S F      
 17 LEAH RUANE                10 GAL               1:48.09S F      
 18 ANDREA SHAUGHNESSY         9 GAL               1:49.03S F      
 19 EMILY TALBOT               9 BL FN             1:49.38S F      
 20 EMMA MURPHY               10 GAL               1:55.82S F      
 21 REBECCA O'HANLON          10 SHARK             1:57.44S F      
 22 REBECCA LIPTROT            9 SHARK             1:58.47S F      
  0 AILBHE MULHALL            10 GAL                     NS F      
 
Girls  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DERVLA O'REILLY           12 TUAM              1:16.03S F      
  2 RACHEL CONNOLLY           13 LASER             1:16.07S F      
  3 SARAH DILLON              12 BL FN             1:17.19S F      
  4 AISHA O'FLYNN             13 SHARK             1:18.34S F      
  5 CAOIMHE SWEENEY           13 SHARK             1:18.60S F      
  6 PATRICIJIA GOLUBA         12 LASER             1:23.90S F      
  7 ORLA GALLAGHER            12 GAL               1:24.69S F      
  8 CAOIMHE CONNEELY          12 GAL               1:26.37S F      
  9 TARA MURPHY               13 SHARK             1:26.72S F      
 10 LAOISE KING               13 SHARK             1:27.28S F      
 11 ORLA KISTMACHER           13 SHARK             1:30.12S F      
 12 CHLOE HEFFERNAN           12 GAL               1:30.31S F      
 13 LUCY KAVANAGH             12 GAL               1:31.34S F      
 14 CIARA KING                12 SHARK             1:31.38S F      
 15 AOIBHINN MC PHILLIPS      13 LASER             1:31.56S F      
 16 CHLOE MANNION             12 SHARK             1:34.25S F      
 17 EIMEAR WALSH              12 GAL               1:41.35S F      
 18 JESSICA CAULFIELD         12 BL FN             2:10.10S F      
 
Girls  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 KATE VICKERS              15 SHARK             1:29.22S F      
  2 CIARA MOHAN               14 BL FN             1:30.97S F      
 
Boys  11&U 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 CIAN HOSTY                11 SHARK             1:26.10S F      
  2 DOMINIC MATEI             11 GAL               1:27.34S F      
  3 CILLIAN JENNINGS          11 SHARK             1:27.85S F      
  4 BEN NAUGHTON              10 GAL               1:28.65S F      
  5 HARRY WALSH               10 GAL               1:31.90S F      
  6 BRIAN LENNON              11 SHARK             1:36.93S F      
  7 NIALL JOYCE               10 SHARK             1:37.93S F      
  8 MARK O'CONNOR             10 GAL               1:38.25S F      
  9 EAMON GALLAGHER           10 GAL               1:38.56S F      
 10 CHARLIE POWER             11 GAL               1:38.75S F      
 11 TIERNAN CONNEELY          10 GAL               1:40.79S F      
 12 DANIEL KEARNS              9 SHARK             1:42.00S F      
 13 RIAN KEARNEY               8 BL FN             1:43.31S F      
 14 ALEX CLARK                11 SHARK             1:44.69S F      
 15 MARCO MITCHELL             9 GAL               1:45.41S F      
 16 ANDREW SHERLOCK           10 GAL               1:46.16S F      
 17 RORY COLLINS              10 BL FN             1:46.18S F      
 18 ROBERT CAREY              10 SHARK             1:46.44S F      
 19 ALEX DUFFY                11 BL FN             1:47.28S F      
 20 EOIN O'REGAN               9 SHARK             1:47.34S F      
 21 SHEA NOEL                 11 GAL               1:47.71S F      
 22 MATI DODEK                11 GAL               1:50.35S F      
 23 BOBBY POWER                8 GAL               1:51.78S F      
 24 CIAN MULROONEY            11 LASER             1:52.31S F      
 25 CATHAL GORMLEY            10 SHARK             1:55.63S F      
 26 HARRY DUFFY                8 BL FN             1:57.44S F      
 27 JOSH MAHON                10 GAL               2:02.06S F      
 28 DAVID LENNON               8 SHARK             2:23.84S F      
 
Boys  12-13 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 DOMINIC CAHILL            13 GAL               1:20.85S F      
  2 NIKITA PLOTNIKOV          12 LASER             1:26.44S F      
  3 ALAN SHAUGHNESSY          12 GAL               1:28.66S F      
  4 BILLY CLARKE              12 SHARK             1:30.97S F      
  5 OISIN CAREY               12 LASER             1:31.63S F      
  6 RYAN HORNET               12 LASER             1:33.43S F      
  7 DAVID O'REILLY            13 BL FN             1:35.00S F      
  8 JACK SILKE                13 GAL               1:35.25S F      
  9 LIAM CLARKE               12 LASER             1:42.56S F      
 10 CONOR WALSH               13 LASER             1:47.43S F      
 11 THEO MORVIAN              12 GAL               1:56.41S F      
 
Boys  14-Ov 100 FREE
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 PEADAR TOM MERCIER        17 SHARK             1:12.68S F      
  2 RONAN DIRRANE             14 LASER             1:19.14S F      
  3 CIAN MAC COILLE           14 LASER             1:21.18S F      
  4 EOGHAN HEFFERNAN          15 LASER             1:22.75S F      
  5 OWEN KENNEDY              14 LASER             1:27.47S F