CONNACHT SHORT COURSE CHAMPIONSHIPS NOV 2018                               
 
Event 1  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:48.00  17
        3:00.00  16
        3:15.00  13B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Callum      19 SHARK                          2:13.05 17     
  2 Waters, Fionn       16 Tuam Swim Team                 2:17.33 17     
  3 Maher, Anthony      17 SLIGO                          2:20.27 17     
  4 Kilcoyne, Ronan     13 SLIGO                          2:20.57 17     
  5 Morris, Jayke       18 CLM                            2:22.74 17     
  6 Mc Namara, Michael  17 CLM                            2:23.07 17     
  7 Naughton, Ben       15 GAL                            2:26.46 17     
  8 Blanchard, Fergal   15 LASER                          2:29.83 17     
  9 Joyce, Niall        15 SHARK                          2:30.08 17     
 10 Mc Partlan, Patric  16 SLIGO                          2:30.19 17     
 11 Madigan, Daniel     16 LONG-VD                        2:30.22 17     
 12 Daly, Eoghan        14 SHARK                          2:30.75 17     
 13 Lennon, Brian       16 SHARK                          2:31.41 17     
 14 Duda, Philip        13 COM                            2:32.10 17     
 15 Geng, Kaelan        13 GAL                            2:32.95 17     
 16 Melia, Odie         14 Tuam Swim Team                 2:36.30 17     
 17 Donohoe, Conor      13 CBAR                           2:40.11 17     
 18 Murphy, Adam        13 CBAR                           2:41.18 17     
 19 Mc Donnell, Willia  14 GAL                            2:43.94 17     
 20 Treanor, Eoin       13 CLM                            2:46.02 17     
 21 Hussey, Michael     12 GAL                            2:46.52 17     
 22 Woolley, James      14 CLM                            2:47.57 17     
 23 Doherty, Eamon      13 Ballina SC                     2:48.94 16     
 24 Mroz, Kamil         14 LONG-VD                        2:50.08 16     
 25 Mc Cullagh, Cillia  12 GAL                            2:51.37 16     
 26 Smith, Eamon        14 LONG-VD                        2:55.10 16     
 27 Clarke, Liam        16 LASER                          2:55.13 16     
 28 Igoe, Rory          12 Tuam Swim Team                 2:55.52 16     
 29 Hogan, Cian         12 SHARK                          2:58.38 16     
 30 Duggan, Luca        13 Ballina SC                     2:58.46 16     
 31 Kelly, Alex         13 SHARK                          3:06.87 13B    
 32 Woolley, Luke       12 CLM                            3:08.37 13B    
 
Event 2  Girls 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:56.00  16G
        3:05.00  15
        3:20.00  13G
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca       16 Ath                            2:19.66 16G    
  2 Gannon, Jessica     14 COM                            2:24.10 16G    
  3 Leahy, Aoife        16 GAL                            2:24.13 16G    
  4 Kelly, Aimee        15 SHARK                          2:24.86 16G    
  5 Gibbs, Isabelle     16 GAL                            2:25.25 16G    
  6 Ashton, Iona        15 SHARK                          2:25.68 16G    
  7 Farrell, Danielle   15 SLIGO                          2:26.40 16G    
  8 Sharkey, Lauren     15 GAL                            2:29.36 16G    
  9 Kearney, Caoilin    15 Bluefin SC                     2:29.42 16G    
 10 Mc Auley, Sile      14 Ath                            2:30.68 16G    
 11 Johnson, Laura      16 Ath                            2:31.28 16G    
 12 Curran, Kelis       13 COM                            2:31.76 16G    
 13 Mc Partlan, Alice   15 SLIGO                          2:33.47 16G    
 14 Daly, Sadhbh        16 SHARK                          2:34.40 16G    
 15 Kazimierczak, Adri  14 SHARK                          2:34.52 16G    
 16 Kilcommons, Ciara   15 COM                            2:35.53 16G    
 17 Lowe, Erika         14 Ath                            2:36.16 16G    
 18 Kilgallen, Megan    16 CLM                            2:36.35 16G    
 19 Deely, Ella         14 CBAR                           2:36.97 16G    
 20 Waters, Katie       13 GAL                            2:39.67 16G    
 21 Boyle, Labhaoise    16 SHARK                          2:39.86 16G    
 22 Horkan, Dearbhla    13 CLM                            2:42.83 16G    
 23 Liptrot, Rebekah    14 SHARK                          2:43.53 16G    
 24 Davitt, Ciara       12 GAL                            2:45.14 16G    
 25 Lyons, Maria        16 SLIGO                          2:48.12 16G    
 26 Pliszka, Antonina   13 COM                            2:48.40 16G    
 27 Ruddy, Liadan       12 SLIGO                          2:48.56 16G    
 28 Crisin, Paula       15 LASER                          2:49.37 16G    
 29 Nic Dhonnchadha, C  14 GAL                            2:50.47 16G    
 30 Curley, Caoimhe     12 CBAR                           2:51.25 16G    
 31 Brennan, Sorcha     12 Tuam Swim Team                 2:52.26 16G    
 32 Byrne, Ella         14 LONG-VD                        2:52.58 16G    
 33 Deely, Lauren       13 CBAR                           2:54.21 16G    
 34 O'Brien, Grace      12 LONG-VD                        2:55.41 16G    
 35 Brennan, Nicola     11 Ath                            2:56.68 15     
 36 Rather, Kassie      12 GAL                            2:56.91 15     
 37 Bradley, Jane       12 SLIGO                          2:57.30 15     
 38 Currie, Olivia      12 SHARK                          2:58.38 15     
 39 Burns, Anna         13 SHARK                          2:59.65 15     
 40 Donohue, Grainne    14 LONG-VD                        3:00.68 15     
 41 Higgins, Cara       12 CLM                            3:08.24 13G    
 -- Parker, Clodagh     12 Tuam Swim Team                      DQ        
 
Event 3  Boys 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:10.00  17
        3:25.00  16
        3:45.00  13B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn        17 GAL                            2:32.99 17     
  2 Fitzgerld, Daragh   15 Ath                            2:36.64 17     
  3 Kennedy, Eidhne     16 GAL                            2:39.24 17     
  4 Maher, Anthony      17 SLIGO                          2:40.09 17     
  5 Carey, Oisin        17 LASER                          2:42.98 17     
  6 Naughton, Ben       15 GAL                            2:43.92 17     
  7 Breheny, Kieran     17 C FIN                          2:44.53 17     
  8 O'Rourke, Diarmuid  16 Tuam Swim Team                 2:44.55 17     
  9 Mitchell, Orin      16 SLIGO                          2:47.05 17     
 10 Mc Namara, Conn     15 CBAR                           2:47.43 17     
 11 Carter, Niall       16 CBAR                           2:48.18 17     
 12 Langton, Killian    13 SLIGO                          2:48.27 17     
 13 Clark, Alex         16 SHARK                          2:53.20 17     
 14 Masterson, Darragh  14 CBAR                           2:53.42 17     
 15 Mc Cormack, Cian    14 LONG-VD                        2:53.49 17     
 16 Faherty, Christoph  16 LONG-VD                        2:53.94 17     
 17 Madigan, Daniel     16 LONG-VD                        2:54.33 17     
 18 Moore-Keane, Ross   14 Ath                            2:54.81 17     
 19 Clarke, Billy       17 SHARK                          2:57.03 17     
 20 Van DE Beek, Jake   15 Bluefin SC                     2:57.33 17     
 21 O'Malley, Eoin      17 SHARK                          2:57.52 17     
 22 Jennings, Euan      13 SHARK                          2:59.63 17     
 23 Begley, Lukas       15 Tuam Swim Team                 3:01.55 17     
 24 Delaney, Jack       12 CLM                            3:02.23 17     
 25 Hynes, Mark         12 LASER                          3:03.75 17     
 26 Fee, Brogan         13 C FIN                          3:06.94 17     
 27 Kilcommons, Alan    12 COM                            3:10.15 16     
 28 Lennon, David       13 SHARK                          3:10.46 16     
 29 Gormley, Daragh     14 Tuam Swim Team                 3:10.96 16     
 30 Boyle, Anthony      14 Bluefin SC                     3:11.63 16     
 31 Mc Aleer, Aleksand  12 GAL                            3:12.55 16     
 32 Donohoe, Conor      13 CBAR                           3:12.67 16     
 33 Kearney, Rian       13 Bluefin SC                     3:15.21 16     
 34 Lavin, Michael      11 COM                            3:17.06 16     
 35 Blanchard, Ruairi   14 LASER                          3:20.07 16     
 36 Clarke, Liam        16 LASER                          3:20.25 16     
 37 Reilly, Aaron       15 Ballina SC                     3:21.79 16     
 38 Clifford, Eimhin    13 C FIN                          3:23.82 16     
 39 Igoe, Rory          12 Tuam Swim Team                 3:28.64 13B    
 40 Kelly, Alex         13 SHARK                          3:33.59 13B    
 41 Matthews, Jamie     13 LONG-VD                        3:39.84 13B    
 -- Fitzpatrick, Cilli  16 SHARK                               DQ        
 
Event 4  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:26.00  16G
        1:32.00  15
        1:43.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Grace        16 SHARK                1:16.57    1:17.07 16G    
  2 Bates, Aoife        16 SHARK                1:18.83    1:17.28 16G    
  3 Murphy, Emma        14 GAL                  1:18.91    1:19.62 16G    
  4 Weinert, Wiktoria   15 SLIGO                1:19.16    1:19.97 16G    
  5 Crisin, Paula       15 LASER                1:19.88    1:20.31 16G    
  6 Mc Daid, Carrie     16 SLIGO                1:18.33    1:22.48 16G    
 
Event 4  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:26.00  16G
        1:32.00  15
        1:43.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Grace              16 SHARK                           1:16.57 q16G   
  2 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                           1:18.33 q16G   
  3 Bates, Aoife              16 SHARK                           1:18.83 q16G   
  4 Murphy, Emma              14 GAL                             1:18.91 q16G   
  5 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                           1:19.16 q16G   
  6 Crisin, Paula             15 LASER                           1:19.88 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Frain, Lauren             16 CLM                             1:20.08 16G    
  8 Condron, Sarah            15 Ath                             1:20.14 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Judy             15 Ath                             1:20.27 16G    
 10 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team                  1:22.01 16G    
 11 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                           1:22.39 16G    
 12 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                           1:22.82 16G    
 13 Fee, Laoise               15 C FIN                           1:23.41 16G    
 14 Daly, Sadhbh              16 SHARK                           1:23.83 16G    
 15 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                         1:24.34 16G    
 16 Martin, Emily             13 Ath                             1:25.15 16G    
 17 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                      1:25.28 16G    
 18 Murphy, Gillian           12 GAL                             1:25.33 16G    
 19 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                         1:25.64 16G    
 20 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                           1:25.79 16G    
 21 Deely, Megan              17 CBAR                            1:26.01 15     
 22 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                           1:26.85 15     
 23 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                  1:27.68 15     
 24 Finnerty, Lára            16 CLM                             1:28.08 15     
 25 Martin, Lucy              11 Ath                             1:28.25 15     
 26 Ward, Aileen              15 Ath                             1:28.50 15     
 27 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                  1:28.80 15     
 28 Curley, Caoimhe           12 CBAR                            1:28.81 15     
 29 Griffin, Carol            13 SHARK                           1:28.89 15     
 30 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                         1:28.94 15     
 31 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                      1:29.38 15     
 32 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                  1:30.95 15     
 33 Cugalj, Teodora           15 SHARK                           1:31.31 15     
 34 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                  1:31.80 15     
 35 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                         1:32.99 13G    
 36 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                      1:33.19 13G    
 37 Fabian, Reka              13 LASER                           1:34.25 13G    
 38 Manning, Katie            12 LONG-VD                         1:34.28 13G    
 39 Connell, Leah             11 Ath                             1:34.41 13G    
 40 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team                  1:34.64 13G    
 41 Murphy, Aylah             14 SHARK                           1:36.11 13G    
 42 Rather, Kassie            12 GAL                             1:36.93 13G    
 43 Barry, Keri               12 LONG-VD                         1:37.53 13G    
 44 Deely, Lauren             13 CBAR                            1:38.71 13G    
 45 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                  1:39.39 13G    
 46 Currie, Olivia            12 SHARK                           1:40.31 13G    
 47 Joyce, Emelia             11 SHARK                           1:40.42 13G    
 48 Joyce, Isabel             11 SHARK                           1:48.34        
 -- Burns, Anna               13 SHARK                               DNF        
 
Event 5  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:16.00  17
        1:20.00  16
        1:29.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ashton, Callum      19 SHARK                  59.26      59.33 17     
  2 O Rourke, Oisín     17 Tuam Swim Team       1:00.72      59.74 17     
  3 Symons, James       21 GAL                  1:00.31    1:00.62 17     
  4 Waters, Fionn       16 Tuam Swim Team       1:03.43    1:04.22 17     
  5 Brennan, Sean       16 Tuam Swim Team       1:06.69    1:06.69 17     
  6 Kilcoyne, Ronan     13 SLIGO                1:06.04    1:09.18 17     
 
Event 5  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:16.00  17
        1:20.00  16
        1:29.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                             59.26 q17    
  2 Symons, James             21 GAL                             1:00.31 q17    
  3 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                  1:00.72 q17    
  4 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                  1:03.43 q17    
  5 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                           1:06.04 q17    
  6 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                  1:06.69 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Doorly, David             16 GAL                             1:06.83 17     
  8 Welby, Evan               17 SHARK                           1:07.00 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Daly, Eoghan              14 SHARK                           1:08.36 17     
 10 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                         1:08.71 17     
 11 Donovan, Shane            15 Ath                             1:08.74 17     
 12 Duda, Philip              13 COM                             1:09.07 17     
 13 Todd, Nathan              14 LASER                           1:09.64 17     
 14 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD                         1:11.54 17     
 15 Martin, Dylan             19 SLIGO                           1:11.90 17     
 16 Rockett, Mark             13 Ath                             1:11.93 17     
 17 Clark, Alex               16 SHARK                           1:12.96 17     
 18 Mc Donnell, William       14 GAL                             1:12.98 17     
 19 Donohoe, Conor            13 CBAR                            1:13.34 17     
 20 Geng, Kaelan              13 GAL                             1:13.94 17     
 21 Duggan, Luca              13 Ballina SC                      1:14.19 17     
 22 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                         1:14.37 17     
 23 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                      1:14.44 17     
 24 Burke, Luke               15 Bluefin SC                      1:14.62 17     
 25 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                  1:14.89 17     
 26 Fagan, Kyle               13 Ath                             1:15.17 17     
 27 Carey, Oisin              17 LASER                           1:16.51 16     
 28 Woolley, James            14 CLM                             1:16.56 16     
 29 Collins, Rory             15 Bluefin SC                      1:16.87 16     
 30 Meegan, Zach              13 Ath                             1:17.09 16     
 31 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                         1:17.73 16     
 32 Delaney, Jack             12 CLM                             1:18.19 16     
 33 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                             1:19.02 16     
 34 Mc Donnell, Senan         12 GAL                             1:19.21 16     
 35 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                      1:19.29 16     
 36 Lennon, David             13 SHARK                           1:19.30 16     
 37 Lynam, Aindriu            13 Ath                             1:20.58 13B    
 38 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                      1:20.72 13B    
 39 Hogan, Cian               12 SHARK                           1:20.89 13B    
 40 Staunton, Peter           13 CLM                             1:23.81 13B    
 41 Woolley, Luke             12 CLM                             1:23.86 13B    
 42 Tobin, Robert             12 COM                             1:23.96 13B    
 43 Lavin, Michael            11 COM                             1:24.07 13B    
 44 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                         1:25.87 13B    
 45 Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team                  1:28.95 13B    
 46 Boyle, Rory               11 SHARK                           1:30.92        
 -- Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                                DQ        
 
Event 6  Girls 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.00  16G
          36.00  15
          38.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Leahy, Aoife        16 GAL                    30.38      30.22 16G    
  2 Gibbs, Isabelle     16 GAL                    30.56      30.41 16G    
  3 Mulhall, Ailbhe     15 GAL                    30.33      30.45 16G    
  4 Mulhall, Keela      17 GAL                    30.75      31.19 16G    
  5 Curran, Kelis       13 COM                    30.91      31.21 16G    
  6 Bates, Aoife        16 SHARK                  30.74      31.65 16G    
 
Event 6  Girls 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.00  16G
          36.00  15
          38.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                               30.33 q16G   
  2 Leahy, Aoife              16 GAL                               30.38 q16G   
  3 Gibbs, Isabelle           16 GAL                               30.56 q16G   
  4 Bates, Aoife              16 SHARK                             30.74 q16G   
  5 Mulhall, Keela            17 GAL                               30.75 q16G   
  6 Curran, Kelis             13 COM                               30.91 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Borriello, Maeform        19 GAL                               31.01 16G    
  8 Naughton, Imogen          19 SHARK                             31.11 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                             31.26 16G    
 10 Joyce, Grace              16 SHARK                             31.72 16G    
 11 Johnson, Laura            16 Ath                               31.93 16G    
 12 O'Brien, Paola            19 GAL                               32.02 16G    
 13 Kilcommons, Ciara         15 COM                               32.09 16G    
 14 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                             32.21 16G    
 15 Lowe, Rebecca             16 Ath                               32.22 16G    
 16 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                             32.39 16G    
 17 Kilgallen, Megan          16 CLM                               32.99 16G    
 18 Lyons, Maria              16 SLIGO                             33.33 16G    
 19 Treanor, Sorcha           15 CLM                               33.53 16G    
 20 Waters, Katie             13 GAL                               34.04 15     
 21 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team                    34.15 15     
 22 Murphy, Freya             17 SHARK                             34.30 15     
 23 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                        34.82 15     
 24 O'Connor, Anna            12 SLIGO                             34.87 15     
 25 Hughes, Emma              13 Ballina SC                        35.26 15     
 26 Powell, Ella              12 Ath                               35.69 15     
 27 Ward, Aileen              15 Ath                               35.92 15     
 28 Horkan, Dearbhla          13 CLM                               36.15 13G    
 29 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                    36.23 13G    
 30 O'Leary, Eimear           13 GAL                               36.67 13G    
 31 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                           37.67 13G    
 32 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                           37.92 13G    
 33 Mulry, Ciara              13 SHARK                             38.12        
 34 Brennan, Nicola           11 Ath                               38.69        
 35 Currie, Olivia            12 SHARK                             38.82        
 36 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                           41.50        
 37 Connell, Leah             11 Ath                               41.88        
 38 Martin, Lucy              11 Ath                               42.75        
 39 Joyce, Emelia             11 SHARK                             44.60        
 
Event 7  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.00  17
          32.00  16
          34.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Peter       24 SLIGO                  23.92      24.24 17     
  2 Fitzgerld, Daragh   15 Ath                    25.98      25.76 17     
  3 Duffy, Fionn        17 GAL                    26.57      26.32 17     
  4 Hornet, Ryan        17 SHARK                  26.16      26.47 17     
  5 O Rourke, Oisín     17 Tuam Swim Team         25.52      26.62 17     
  6 Huang, Tommy        17 CBAR                   26.31      26.67 17     
 
Event 7  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.00  17
          32.00  16
          34.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mooney, Peter             24 SLIGO                             23.92 q17    
  2 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                    25.52 q17    
  3 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                               25.98 q17    
  4 Hornet, Ryan              17 SHARK                             26.16 q17    
  5 Huang, Tommy              17 CBAR                              26.31 q17    
  6 Duffy, Fionn              17 GAL                               26.57 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD                           26.59 17     
  8 Morris, Jayke             18 CLM                               26.63 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Welby, Evan               17 SHARK                             26.67 17     
 10 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                             26.74 17     
 11 Mc Glue, Cian             14 SHARK                             26.82 17     
 12 Masterson, Darragh        14 CBAR                              26.98 17     
 13 MC Auley, Ian             18 Ath                               27.03 17     
 14 Kennedy, Eidhne           16 GAL                               27.24 17     
 15 Burke, Luke               15 Bluefin SC                        27.38 17     
 16 Doorly, David             16 GAL                               27.40 17     
 17 Breslin, Ethan            16 CLM                               27.44 17     
 18 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                           27.67 17     
 19 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                             27.79 17     
 20 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                    27.86 17     
 21 Mitchell, Orin            16 SLIGO                             27.96 17     
 22 Donovan, Shane            15 Ath                               27.97 17     
 23 Murphy, Adam              13 CBAR                              28.18 17     
 24 Joyce, Niall              15 SHARK                             28.42 17     
 25 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                        28.53 17     
 25 Moore-Keane, Ross         14 Ath                               28.53 17     
 27 Blanchard, Fergal         15 LASER                             28.57 17     
 28 Collins, Rory             15 Bluefin SC                        28.82 17     
 29 Geng, Kaelan              13 GAL                               28.83 17     
 30 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                           29.15 17     
 31 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                        29.35 17     
 32 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                        29.37 17     
 33 Fagan, Kyle               13 Ath                               29.38 17     
 33 Grimes, Paddy             14 LASER                             29.38 17     
 35 Rockett, Mark             13 Ath                               29.60 17     
 36 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                           29.71 17     
 37 Langton, Killian          13 SLIGO                             30.42 16     
 38 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                           30.60 16     
 39 Treanor, Eoin             13 CLM                               30.63 16     
 40 Mc Donnell, William       14 GAL                               31.15 16     
 41 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                    31.16 16     
 42 Smith, Eamon              14 LONG-VD                           31.72 16     
 43 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                        31.88 16     
 44 Hynes, Mark               12 LASER                             32.08 13B    
 45 Meegan, Zach              13 Ath                               32.12 13B    
 46 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                           32.15 13B    
 47 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                               32.22 13B    
 48 Jennings, Euan            13 SHARK                             32.34 13B    
 49 O'Rourke, Tom             11 Ath                               32.43 13B    
 50 Kelly, Alex               13 SHARK                             32.47 13B    
 51 Fee, Brogan               13 C FIN                             32.77 13B    
 52 Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                             32.93 13B    
 53 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                        32.95 13B    
 53 Lynam, Aindriu            13 Ath                               32.95 13B    
 55 Duggan, Luca              13 Ballina SC                        32.99 13B    
 56 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                               33.04 13B    
 57 Kilcommons, Alan          12 COM                               33.15 13B    
 58 Mc Donnell, Senan         12 GAL                               33.48 13B    
 59 Boyle, Rory               11 SHARK                             39.40        
 
Event 8  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:14.00  16G
        5:14.00  13G
        5:30.00  15
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle   15 SLIGO                          4:35.07 16G    
  2 Gibbs, Alison       14 GAL                            4:35.70 16G    
  3 Mc Daid, Carrie     16 SLIGO                          4:39.58 16G    
  4 Sharkey, Lauren     15 GAL                            4:43.78 16G    
  5 Kelly, Aimee        15 SHARK                          4:45.12 16G    
  6 Mulhall, Ailbhe     15 GAL                            4:45.55 16G    
  7 Kearney, Sorcha     16 Bluefin SC                     4:49.50 16G    
  8 Andrews, Jennifer   16 LONG-VD                        4:51.00 16G    
  9 Davitt, Aoife       14 GAL                            4:55.08 16G    
 10 Lowe, Erika         14 Ath                            4:56.40 16G    
 11 Condron, Sarah      15 Ath                            4:59.80 16G    
 12 Moran, Ellie        13 COM                            5:00.63 16G    
 13 Griffin, Carol      13 SHARK                          5:01.41 16G    
 14 Nic Dhonnacha, Mar  14 GAL                            5:04.32 16G    
 15 Roclawska, Oliwia   14 SHARK                          5:04.75 16G    
 16 Powell, Ella        12 Ath                            5:09.49 16G    
 17 Nic Dhonnchadha, C  14 GAL                            5:09.80 16G    
 17 Waters, Katie       13 GAL                            5:09.80 16G    
 19 Kazimierczak, Adri  14 SHARK                          5:10.86 16G    
 20 Dirrane, Aoife      14 LASER                          5:12.25 16G    
 21 Deely, Ella         14 CBAR                           5:12.72 16G    
 22 Hogan, Lucy         15 LONG-VD                        5:13.68 16G    
 23 Connaughton-Jones,  13 SLIGO                          5:15.81 15     
 24 Martin, Emily       13 Ath                            5:17.38 15     
 25 Sweeney, Aoife      14 GAL                            5:18.21 15     
 26 Mc Cormack, Rionag  11 LONG-VD                        5:21.57 15     
 27 Ruddy, Liadan       12 SLIGO                          5:21.82 15     
 28 O'Leary, Eimear     13 GAL                            5:22.88 15     
 29 Pliszka, Antonina   13 COM                            5:24.02 15     
 30 Cugalj, Teodora     15 SHARK                          5:27.09 15     
 31 O'Brien, Millie     14 Ath                            5:28.91 15     
 32 Deely, Lauren       13 CBAR                           5:29.21 15     
 33 Railton, Michelle   11 Tuam Swim Team                 5:29.36 15     
 34 Curley, Caoimhe     12 CBAR                           5:35.36        
 35 O'Boyle, Jane       12 LONG-VD                        5:40.97        
 36 Manning, Katie      12 LONG-VD                        6:05.64        
 37 Connell, Leah       11 Ath                            6:06.32        
 
Event 9  Mixed 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                 1:45.68        
  2 Athlone  'A'                                          1:47.11        
  3 Sligo S C  'A'                                        1:47.56        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                      1:48.06        
  5 Bluefin Swimming Club  'A'                            2:03.89        
 -- Long-VD  'A'                                               DQ        
 
Event 10  Girls 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:19.00  16G
        1:22.00  15
        1:31.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flaherty, Ellen     16 Ath                  1:08.31    1:08.40 16G    
  2 Mc Daid, Carrie     16 SLIGO                1:08.87    1:08.56 16G    
  3 Leahy, Aoife        16 GAL                  1:10.17    1:10.12 16G    
  4 Gibbs, Isabelle     16 GAL                  1:10.53    1:10.55 16G    
  5 Gibbs, Alison       14 GAL                  1:10.43    1:11.07 16G    
  6 Farrell, Danielle   15 SLIGO                1:10.34    1:12.39 16G    
 
Event 10  Girls 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:19.00  16G
        1:22.00  15
        1:31.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flaherty, Ellen           16 Ath                             1:08.31 q16G   
  2 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                           1:08.87 q16G   
  3 Leahy, Aoife              16 GAL                             1:10.17 q16G   
  4 Farrell, Danielle         15 SLIGO                           1:10.34 q16G   
  5 Naughton, Imogen          19 SHARK                           1:10.38 q16G   
  6 Gibbs, Alison             14 GAL                             1:10.43 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gibbs, Isabelle           16 GAL                             1:10.53 16G    
  8 Joyce, Grace              16 SHARK                           1:10.71 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johnson, Laura            16 Ath                             1:11.85 16G    
 10 Kelly, Aimee              15 SHARK                           1:12.83 16G    
 11 Henry, Lisa               17 CLM                             1:12.84 16G    
 12 Kilgallen, Megan          16 CLM                             1:13.09 16G    
 13 Murphy, Emma              14 GAL                             1:13.30 16G    
 14 MC Gowan, Amy             17 B DOL                           1:13.41 16G    
 15 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                           1:13.67 16G    
 16 Condron, Sarah            15 Ath                             1:14.06 16G    
 17 Mulhall, Keela            17 GAL                             1:14.10 16G    
 18 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                             1:14.32 16G    
 19 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                      1:14.66 16G    
 20 Brennan, Judy             15 Ath                             1:14.69 16G    
 21 Treanor, Sorcha           15 CLM                             1:15.04 16G    
 22 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                      1:15.35 16G    
 23 Waters, Katie             13 GAL                             1:15.59 16G    
 24 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                           1:15.63 16G    
 25 Lowe, Erika               14 Ath                             1:15.68 16G    
 26 Kilcommons, Ciara         15 COM                             1:16.03 16G    
 27 Fee, Laoise               15 C FIN                           1:16.32 16G    
 27 O'Brien, Paola            19 GAL                             1:16.32 16G    
 29 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                         1:16.68 16G    
 30 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                           1:17.75 16G    
 31 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                           1:18.37 16G    
 32 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                         1:18.52 16G    
 33 Dirrane, Aoife            14 LASER                           1:18.68 16G    
 34 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                           1:20.67 15     
 35 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                      1:20.69 15     
 36 Fabian, Reka              13 LASER                           1:20.97 15     
 37 Cugalj, Teodora           15 SHARK                           1:21.17 15     
 38 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                      1:21.19 15     
 38 Martin, Emily             13 Ath                             1:21.19 15     
 40 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                           1:22.17 13G    
 41 O'Connor, Anna            12 SLIGO                           1:23.00 13G    
 42 Hughes, Emma              13 Ballina SC                      1:23.18 13G    
 43 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                  1:23.50 13G    
 44 Rather, Kassie            12 GAL                             1:23.97 13G    
 45 Martin, Lucy              11 Ath                             1:24.27 13G    
 46 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                         1:24.45 13G    
 47 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                             1:24.83 13G    
 48 Deely, Lauren             13 CBAR                            1:25.25 13G    
 49 Sweeney, Aoife            14 GAL                             1:25.30 13G    
 50 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                  1:25.45 13G    
 51 Brennan, Nicola           11 Ath                             1:26.42 13G    
 52 Currie, Olivia            12 SHARK                           1:27.61 13G    
 53 Barry, Keri               12 LONG-VD                         1:29.39 13G    
 54 Joyce, Emelia             11 SHARK                           1:33.93        
 55 Joyce, Isabel             11 SHARK                           1:39.91        
 
Event 11  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:18.00  17
        2:26.00  16
        2:46.00  13B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín     17 Tuam Swim Team                 1:58.50 17     
  2 Waters, Fionn       16 Tuam Swim Team                 2:01.45 17     
  3 Pfeiffer, Robin     15 Bluefin SC                     2:02.13 17     
  4 O'Sullivan, Tom     15 GAL                            2:05.51 17     
  5 O'Connor, Milo      16 Ath                            2:07.08 17     
  6 Doorly, David       16 GAL                            2:07.57 17     
  7 Carter, Niall       16 CBAR                           2:08.12 17     
  8 Carney, Colm        14 CBAR                           2:09.83 17     
  9 Breslin, Ethan      16 CLM                            2:10.14 17     
 10 Duda, Philip        13 COM                            2:10.37 17     
 11 Mc Namara, Conn     15 CBAR                           2:10.69 17     
 12 Carey, Oisin        17 LASER                          2:11.76 17     
 13 Kennedy, Eidhne     16 GAL                            2:11.84 17     
 14 O'Rourke, Diarmuid  16 Tuam Swim Team                 2:11.88 17     
 15 Lennon, Brian       16 SHARK                          2:14.65 17     
 16 Blanchard, Fergal   15 LASER                          2:14.70 17     
 17 Daly, Eoghan        14 SHARK                          2:15.63 17     
 18 Geng, Kaelan        13 GAL                            2:15.64 17     
 19 Burke, Luke         15 Bluefin SC                     2:16.05 17     
 20 Mitchell, Martin    13 GAL                            2:16.64 17     
 21 Moore-Keane, Ross   14 Ath                            2:17.48 17     
 22 Murphy, Adam        13 CBAR                           2:18.98 16     
 23 Melia, Odie         14 Tuam Swim Team                 2:20.87 16     
 24 Langton, Killian    13 SLIGO                          2:22.29 16     
 25 Mc Aleer, Aleksand  12 GAL                            2:22.52 16     
 26 Fagan, Kyle         13 Ath                            2:23.05 16     
 27 Hussey, Michael     12 GAL                            2:25.08 16     
 28 Doherty, Eamon      13 Ballina SC                     2:26.26 13B    
 29 Rockett, Mark       13 Ath                            2:26.49 13B    
 30 Donohoe, Conor      13 CBAR                           2:26.99 13B    
 31 Mc Cullagh, Cillia  12 GAL                            2:29.19 13B    
 32 Igoe, Rory          12 Tuam Swim Team                 2:29.43 13B    
 33 Flaherty, Roan      13 Ath                            2:29.47 13B    
 34 Lynam, Aindriu      13 Ath                            2:31.68 13B    
 35 Kearney, Oliver     12 LONG-VD                        2:31.72 13B    
 36 Duggan, Luca        13 Ballina SC                     2:32.35 13B    
 37 Meegan, Zach        13 Ath                            2:33.59 13B    
 38 Kelly, Alex         13 SHARK                          2:34.16 13B    
 39 O'Rourke, Tom       11 Ath                            2:35.92 13B    
 40 Kilcommons, Alan    12 COM                            2:38.68 13B    
 41 Jennings, Euan      13 SHARK                          2:43.85 13B    
 -- Mc Donnell, Senan   12 GAL                                 DQ        
 
Event 12  Girls 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:56.00  16G
        3:10.00  15
        3:30.00  13G
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bates, Aoife        16 SHARK                          2:24.45 16G    
  2 Mulhall, Ailbhe     15 GAL                            2:29.09 16G    
  3 Weinert, Wiktoria   15 SLIGO                          2:35.74 16G    
  4 O'Donnell, Naoise   15 SHARK                          2:36.26 16G    
  5 Lyons, Maria        16 SLIGO                          2:46.70 16G    
  6 Murphy, Freya       17 SHARK                          2:49.81 16G    
  7 O'Sullivan, Caoimh  17 SLIGO                          2:55.65 16G    
 
Event 13  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.00  17
        1:25.00  16
        1:34.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Symons, James       21 GAL                    58.93      58.44 17     
  2 Ashton, Callum      19 SHARK                  58.23      58.75 17     
  3 Duffy, Fionn        17 GAL                  1:01.36      59.56 17     
  4 Waters, Fionn       16 Tuam Swim Team       1:05.83    1:03.28 17     
  5 Carter, Niall       16 CBAR                 1:05.38    1:03.50 17     
  6 O'Sullivan, Tom     15 GAL                  1:03.05    1:03.52 17     
 
Event 13  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.00  17
        1:25.00  16
        1:34.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                             58.23 q17    
  2 Symons, James             21 GAL                               58.93 q17    
  3 Duffy, Fionn              17 GAL                             1:01.36 q17    
  4 Huang, Tommy              17 CBAR                            1:01.55 q17    
  5 O'Sullivan, Tom           15 GAL                             1:03.05 q17    
  6 Carter, Niall             16 CBAR                            1:05.38 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                  1:05.83 17     
  8 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                           1:05.85 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kelly, Niall              17 CLM                             1:05.88 17     
 10 Todd, Nathan              14 LASER                           1:06.70 17     
 11 Naughton, Ben             15 GAL                             1:06.77 17     
 12 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                         1:07.93 17     
 13 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                           1:08.08 17     
 13 Hornet, Ryan              17 SHARK                           1:08.08 17     
 15 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                  1:08.34 17     
 16 MC Auley, Ian             18 Ath                             1:08.40 17     
 17 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                         1:08.48 17     
 18 Mitchell, Orin            16 SLIGO                           1:09.57 17     
 19 Lennon, Brian             16 SHARK                           1:09.82 17     
 20 Joyce, Niall              15 SHARK                           1:09.88 17     
 21 Martin, Dylan             19 SLIGO                           1:10.15 17     
 22 Geng, Kaelan              13 GAL                             1:10.67 17     
 23 Burke, Luke               15 Bluefin SC                      1:11.41 17     
 24 O'Connor, Milo            16 Ath                             1:11.84 17     
 25 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                  1:12.43 17     
 26 Grimes, Paddy             14 LASER                           1:14.34 17     
 27 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                      1:15.90 17     
 28 Collins, Rory             15 Bluefin SC                      1:16.40 16     
 29 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                         1:18.80 16     
 30 Smith, Eamon              14 LONG-VD                         1:19.11 16     
 31 Hynes, Mark               12 LASER                           1:21.88 16     
 32 Delaney, Jack             12 CLM                             1:22.18 16     
 33 Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                           1:25.96 13B    
 34 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                             1:28.61 13B    
 35 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                         1:29.36 13B    
 
Event 14  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.00  16G
        1:10.00  15
        1:17.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lowe, Rebecca       16 Ath                    59.25      59.98 16G    
  2 Borriello, Maeform  19 GAL                  1:00.51    1:00.79 16G    
  3 Mulhall, Keela      17 GAL                  1:00.29    1:00.89 16G    
  4 Farrell, Danielle   15 SLIGO                1:01.01    1:01.78 16G    
  5 Gannon, Jessica     14 COM                  1:01.40    1:02.34 16G    
  6 Flaherty, Ellen     16 Ath                    59.55    1:03.05 16G    
 
Event 14  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.00  16G
        1:10.00  15
        1:17.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                               59.25 q16G   
  2 Flaherty, Ellen           16 Ath                               59.55 q16G   
  3 Leahy, Aoife              16 GAL                             1:00.02 q16G   
  4 Mulhall, Keela            17 GAL                             1:00.29 q16G   
  5 Borriello, Maeform        19 GAL                             1:00.51 q16G   
  6 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                           1:00.88 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Farrell, Danielle         15 SLIGO                           1:01.01 16G    
  8 Gannon, Jessica           14 COM                             1:01.40 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gibbs, Isabelle           16 GAL                             1:02.51 16G    
 10 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                      1:02.62 16G    
 11 Joyce, Grace              16 SHARK                           1:03.39 16G    
 12 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                           1:03.48 16G    
 13 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                             1:03.60 16G    
 14 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                         1:03.63 16G    
 15 Ashton, Iona              15 SHARK                           1:03.75 16G    
 16 Johnson, Laura            16 Ath                             1:03.87 16G    
 17 MC Gowan, Amy             17 B DOL                           1:04.06 16G    
 18 Murphy, Emma              14 GAL                             1:04.16 16G    
 19 Brennan, Judy             15 Ath                             1:04.17 16G    
 20 Kelly, Aimee              15 SHARK                           1:04.23 16G    
 21 Mc Auley, Sile            14 Ath                             1:04.26 16G    
 22 Curran, Kelis             13 COM                             1:04.45 16G    
 23 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                      1:04.47 16G    
 24 Henry, Lisa               17 CLM                             1:04.61 16G    
 25 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                           1:04.87 16G    
 26 Treanor, Sorcha           15 CLM                             1:05.01 16G    
 27 Condron, Sarah            15 Ath                             1:05.10 16G    
 28 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                           1:05.51 16G    
 29 Moran, Ellie              13 COM                             1:05.66 16G    
 30 Lowe, Erika               14 Ath                             1:05.70 16G    
 31 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                         1:05.80 16G    
 32 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                           1:06.48 15     
 33 Kilcommons, Ciara         15 COM                             1:06.55 15     
 34 O'Brien, Paola            19 GAL                             1:06.63 15     
 35 Powell, Ella              12 Ath                             1:06.66 15     
 36 Griffin, Carol            13 SHARK                           1:06.82 15     
 37 Davitt, Aoife             14 GAL                             1:07.35 15     
 38 Dirrane, Aoife            14 LASER                           1:07.44 15     
 39 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                             1:07.45 15     
 40 Deely, Ella               14 CBAR                            1:07.46 15     
 41 Martin, Emily             13 Ath                             1:07.72 15     
 42 Fee, Laoise               15 C FIN                           1:07.81 15     
 43 Daly, Sadhbh              16 SHARK                           1:08.18 15     
 44 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                         1:08.40 15     
 45 Cugalj, Teodora           15 SHARK                           1:08.86 15     
 46 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                  1:09.34 15     
 47 Crisin, Paula             15 LASER                           1:09.44 15     
 47 Murphy, Freya             17 SHARK                           1:09.44 15     
 49 Curley, Caoimhe           12 CBAR                            1:09.52 15     
 50 O'Brien, Millie           14 Ath                             1:09.72 15     
 51 Kenny, Bernadette         14 SHARK                           1:09.73 15     
 52 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                             1:09.93 15     
 53 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team                  1:10.09 13G    
 54 O'Leary, Eimear           13 GAL                             1:10.12 13G    
 55 Doorly, Rosie             13 GAL                             1:10.44 13G    
 56 Kilroe, Hollie            12 COM                             1:10.53 13G    
 57 Davitt, Ciara             12 GAL                             1:11.17 13G    
 58 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                      1:11.51 13G    
 59 Fabian, Reka              13 LASER                           1:11.71 13G    
 60 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                           1:11.86 13G    
 61 Deely, Lauren             13 CBAR                            1:11.94 13G    
 62 O'Connor, Anna            12 SLIGO                           1:12.06 13G    
 63 Sweeney, Aoife            14 GAL                             1:12.17 13G    
 64 Hughes, Emma              13 Ballina SC                      1:12.94 13G    
 65 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                  1:13.14 13G    
 66 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                         1:13.24 13G    
 67 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                  1:14.54 13G    
 68 Rather, Kassie            12 GAL                             1:14.60 13G    
 69 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                         1:14.73 13G    
 70 Mulry, Ciara              13 SHARK                           1:14.86 13G    
 71 Martin, Lucy              11 Ath                             1:15.19 13G    
 72 Connell, Leah             11 Ath                             1:16.15 13G    
 73 Brennan, Nicola           11 Ath                             1:16.68 13G    
 74 Barry, Keri               12 LONG-VD                         1:19.08        
 75 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                         1:19.25        
 
Event 15  Boys 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.00  17
          42.00  16
          46.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Peter       24 SLIGO                  30.88      30.77 17     
  2 Duffy, Fionn        17 GAL                    31.93      31.90 17     
  3 Maher, Anthony      17 SLIGO                  32.69      32.76 17     
  4 Mc Namara, Michael  17 CLM                    32.96      33.38 17     
  5 Fitzgerld, Daragh   15 Ath                    33.28      33.58 17     
  6 Breheny, Kieran     17 C FIN                  32.79      33.98 17     
 
Event 15  Boys 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.00  17
          42.00  16
          46.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team                    30.13 q17    
  2 Mooney, Peter             24 SLIGO                             30.88 q17    
  3 Duffy, Fionn              17 GAL                               31.93 q17    
  4 Maher, Anthony            17 SLIGO                             32.69 q17    
  5 Breheny, Kieran           17 C FIN                             32.79 q17    
  6 Mc Namara, Michael        17 CLM                               32.96 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                               33.28 17     
  8 Hornet, Ryan              17 SHARK                             33.44 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morris, Jayke             18 CLM                               33.53 17     
 10 Clarke, Billy             17 SHARK                             33.68 17     
 11 O'Connor, Milo            16 Ath                               34.24 17     
 12 Naughton, Ben             15 GAL                               34.53 17     
 13 Breslin, Ethan            16 CLM                               34.55 17     
 14 Martin, Dylan             19 SLIGO                             34.79 17     
 14 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                    34.79 17     
 16 Mc Glue, Cian             14 SHARK                             34.88 17     
 17 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                           35.80 17     
 18 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                           35.86 17     
 18 Kennedy, Eidhne           16 GAL                               35.86 17     
 20 Moore-Keane, Ross         14 Ath                               36.01 17     
 21 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                           36.40 17     
 22 Mc Namara, Conn           15 CBAR                              36.49 17     
 23 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                        36.98 17     
 24 Jennings, Euan            13 SHARK                             37.07 17     
 25 Langton, Killian          13 SLIGO                             37.90 17     
 26 Duda, Philip              13 COM                               37.91 17     
 27 O'Malley, Eoin            17 SHARK                             38.13 16     
 28 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                        38.44 16     
 29 Murphy, Adam              13 CBAR                              38.50 16     
 30 Collins, Rory             15 Bluefin SC                        39.04 16     
 31 Lennon, David             13 SHARK                             39.36 16     
 32 Hynes, Mark               12 LASER                             40.31 16     
 33 Delaney, Jack             12 CLM                               40.93 16     
 34 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                        41.04 16     
 35 Clarke, Liam              16 LASER                             41.67 16     
 36 Fagan, Kyle               13 Ath                               41.95 16     
 37 Fee, Brogan               13 C FIN                             42.03 13B    
 38 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                           42.06 13B    
 39 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                        43.01 13B    
 40 Kilcommons, Alan          12 COM                               43.11 13B    
 41 Clifford, Eimhin          13 C FIN                             43.34 13B    
 42 Staunton, Peter           13 CLM                               43.77 13B    
 43 Mc Donnell, Senan         12 GAL                               43.79 13B    
 44 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                               43.81 13B    
 45 Kelly, Alex               13 SHARK                             44.48 13B    
 -- Gormley, Daragh           14 Tuam Swim Team                       DQ        
 
Event 16  Girls 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.00  16G
          36.00  15
          38.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Leahy, Aoife        16 GAL                    31.17      31.23 16G    
  2 Gibbs, Isabelle     16 GAL                    31.09      31.35 16G    
  3 Lowe, Rebecca       16 Ath                    31.52      31.77 16G    
  4 Borriello, Maeform  19 GAL                    31.40      32.31 16G    
  5 Mc Auley, Sile      14 Ath                    33.43      32.76 16G    
 
Event 16  Girls 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.00  16G
          36.00  15
          38.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gibbs, Isabelle           16 GAL                               31.09 q16G   
  2 Leahy, Aoife              16 GAL                               31.17 q16G   
  3 Borriello, Maeform        19 GAL                               31.40 q16G   
  4 Lowe, Rebecca             16 Ath                               31.52 q16G   
  5 Mc Auley, Sile            14 Ath                               33.43 q16G   
  6 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                        33.48 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Daly, Sadhbh              16 SHARK                             33.72 16G    
  8 MC Gowan, Amy             17 B DOL                             33.89 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                             33.97 16G    
 10 Deely, Ella               14 CBAR                              34.53 15     
 11 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                           34.93 15     
 12 Condron, Sarah            15 Ath                               35.15 15     
 13 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                    35.26 15     
 14 Davitt, Aoife             14 GAL                               35.74 15     
 15 Byrne, Ella               14 LONG-VD                           35.77 15     
 16 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                             36.30 13G    
 17 Griffin, Carol            13 SHARK                             36.31 13G    
 18 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                             36.46 13G    
 19 Kenny, Bernadette         14 SHARK                             36.62 13G    
 20 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                             36.75 13G    
 21 Fee, Laoise               15 C FIN                             36.81 13G    
 22 Lyons, Maria              16 SLIGO                             38.02        
 23 Brennan, Nicola           11 Ath                               38.25        
 24 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                               38.35        
 25 Powell, Ella              12 Ath                               38.91        
 26 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                           39.28        
 27 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                    39.35        
 28 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                    39.45        
 29 Connell, Leah             11 Ath                               39.78        
 30 Currie, Olivia            12 SHARK                             40.03        
 31 O'Leary, Eimear           13 GAL                               41.29        
 32 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                           41.39        
 33 Manning, Katie            12 LONG-VD                           42.78        
 34 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team                    43.38        
 
Event 17  Boys 400 SC Meter IM
===============================================================================
        6:10.00  17
        6:30.00  16
        6:45.00  13B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan     13 SLIGO                          4:52.52 17     
  2 O'Malley, Eoin      17 SHARK                          5:42.75 17     
  3 Mc Carthy, Fionn    14 SHARK                          5:52.14 17     
 
Event 18  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                 1:52.73        
  2 Athlone  'A'                                          1:54.52        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                      1:55.60        
  4 Sligo S C  'A'                                        1:57.33        
  5 Galway Swim Team  'B'                                 1:57.60        
  6 Laser  'A'                                            2:06.54        
 
Event 19  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                        1:43.20        
  2 Galway Swim Team  'A'                                 1:43.95        
  3 Castlebar S C  'A'                                    1:44.57        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                      1:44.91        
  5 Claremorris SC  'A'                                   1:45.28        
  6 Bluefin Swimming Club  'A'                            1:50.10        
  7 Laser  'A'                                            1:51.30        
 -- Athlone  'A'                                               DQ        
 
Event 20  Mixed 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin     15 Bluefin SC                     9:08.89        
  2 Gannon, Jessica     14 COM                            9:22.71        
  3 Farrell, Danielle   15 SLIGO                          9:37.82        
  4 Carney, Colm        14 CBAR                           9:50.82        
  5 Mc Cormack, Cian    14 LONG-VD                        9:57.64        
  6 Henry, Lisa         17 CLM                            9:57.74        
  7 Mitchell, Martin    13 GAL                           10:11.28        
  8 Nic Dhonnacha, Mar  14 GAL                           10:17.04        
  9 Murphy, Adam        13 CBAR                          10:21.50        
 10 O'Donnell, Naoise   15 SHARK                         10:29.30        
 11 Mc Donnell, Willia  14 GAL                           10:36.47        
 12 Connaughton-Jones,  13 SLIGO                         10:46.91        
 13 Liptrot, Rebekah    14 SHARK                         10:51.48        
 14 Sweeney, Aoife      14 GAL                           10:54.09        
 15 Hussey, Michael     12 GAL                           10:56.39        
 16 O'Sullivan, Caoimh  17 SLIGO                         11:02.82        
 16 Mc Cormack, Rionag  11 LONG-VD                       11:02.82        
 18 O'Leary, Eimear     13 GAL                           11:09.18        
 19 Bradley, Jane       12 SLIGO                         11:43.68        
 20 Clifford, Eimhin    13 C FIN                         11:53.80        
 21 Manning, Katie      12 LONG-VD                       11:56.97        
 
Event 21  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:56.00  16G
        3:05.00  15
        3:20.00  13G
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison       14 GAL                            2:27.29 16G    
  2 Flaherty, Ellen     16 Ath                            2:28.32 16G    
  3 Farrell, Danielle   15 SLIGO                          2:29.53 16G    
  4 Mc Daid, Carrie     16 SLIGO                          2:31.52 16G    
  5 Mulhall, Ailbhe     15 GAL                            2:33.30 16G    
  6 Sharkey, Lauren     15 GAL                            2:33.56 16G    
  7 Johnson, Laura      16 Ath                            2:36.20 16G    
  8 Andrews, Jennifer   16 LONG-VD                        2:36.25 16G    
  9 Curran, Kelis       13 COM                            2:36.90 16G    
 10 Kearney, Sorcha     16 Bluefin SC                     2:37.99 16G    
 11 Pliszka, Anastazya  16 COM                            2:38.86 16G    
 12 Lowe, Erika         14 Ath                            2:39.38 16G    
 13 Mc Partlan, Alice   15 SLIGO                          2:39.57 16G    
 14 Treanor, Sorcha     15 CLM                            2:40.01 16G    
 15 Waters, Katie       13 GAL                            2:40.73 16G    
 16 Kilcommons, Ciara   15 COM                            2:40.87 16G    
 17 Murphy, Freya       17 SHARK                          2:42.30 16G    
 18 Boyle, Labhaoise    16 SHARK                          2:42.34 16G    
 19 Kazimierczak, Adri  14 SHARK                          2:44.27 16G    
 20 Hogan, Lucy         15 LONG-VD                        2:45.71 16G    
 21 Bartram, Nia B      15 LONG-VD                        2:46.86 16G    
 22 Crisin, Paula       15 LASER                          2:47.25 16G    
 23 Griffin, Carol      13 SHARK                          2:47.56 16G    
 24 Horkan, Dearbhla    13 CLM                            2:48.69 16G    
 25 Lyons, Maria        16 SLIGO                          2:50.97 16G    
 26 Davitt, Ciara       12 GAL                            2:52.83 16G    
 27 Kennedy, Ailbhe     16 LASER                          2:53.05 16G    
 28 Doorly, Rosie       13 GAL                            2:53.80 16G    
 29 Bedynek, Sandra     15 Bluefin SC                     2:53.81 16G    
 29 Pliszka, Antonina   13 COM                            2:53.81 16G    
 31 Ward, Aileen        15 Ath                            2:54.09 16G    
 32 Hughes, Emma        13 Ballina SC                     2:54.11 16G    
 33 Mc Cormack, Rionag  11 LONG-VD                        2:54.89 16G    
 34 Fabian, Reka        13 LASER                          2:54.96 16G    
 35 MC Hale, Zoe        14 CBAR                           2:55.05 16G    
 36 Ruddy, Liadan       12 SLIGO                          2:56.84 15     
 37 Sweeney, Aoife      14 GAL                            2:57.16 15     
 38 Rather, Kassie      12 GAL                            2:57.85 15     
 39 O'Leary, Eimear     13 GAL                            3:00.01 15     
 40 O'Connor, Anna      12 SLIGO                          3:00.99 15     
 41 Harte, Katie        15 CLM                            3:02.10 15     
 42 O'Boyle, Jane       12 LONG-VD                        3:03.18 15     
 43 Waters, Siofra      12 Tuam Swim Team                 3:03.30 15     
 44 Connell, Leah       11 Ath                            3:06.14 13G    
 45 Brennan, Nicola     11 Ath                            3:08.01 13G    
 46 Mulry, Ciara        13 SHARK                          3:11.18 13G    
 47 Burns, Anna         13 SHARK                          3:15.32 13G    
 48 Cunningham, Alanna  14 SLIGO                          3:16.16 13G    
 49 Joyce, Emelia       11 SHARK                          3:18.60 13G    
 -- Martin, Emily       13 Ath                                 DQ        
 -- Powell, Ella        12 Ath                                 DQ        
 
Event 22  Boys 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:48.00  17
        3:00.00  16
        3:15.00  13B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín     17 Tuam Swim Team                 2:09.88 17     
  2 Waters, Fionn       16 Tuam Swim Team                 2:17.75 17     
  3 Doorly, David       16 GAL                            2:18.99 17     
  4 Kilcoyne, Ronan     13 SLIGO                          2:19.39 17     
  5 O'Sullivan, Tom     15 GAL                            2:19.57 17     
  6 Breslin, Ethan      16 CLM                            2:24.02 17     
  7 Daly, Eoghan        14 SHARK                          2:25.59 17     
  8 Brennan, Sean       16 Tuam Swim Team                 2:25.77 17     
  9 Welby, Evan         17 SHARK                          2:26.61 17     
 10 Joyce, Niall        15 SHARK                          2:26.93 17     
 11 Duda, Philip        13 COM                            2:27.11 17     
 12 Mc Namara, Conn     15 CBAR                           2:27.51 17     
 13 Donohoe, Conor      13 CBAR                           2:32.08 17     
 14 Mc Donnell, Willia  14 GAL                            2:34.83 17     
 15 Doherty, Eamon      13 Ballina SC                     2:36.10 17     
 16 Hussey, Michael     12 GAL                            2:36.49 17     
 17 Rockett, Mark       13 Ath                            2:36.69 17     
 18 Harrington, Shane   14 Ath                            2:37.37 17     
 19 Blanchard, Fergal   15 LASER                          2:37.56 17     
 20 Mc Aleer, Aleksand  12 GAL                            2:38.86 17     
 21 Patten, John        13 GAL                            2:42.86 17     
 22 Delaney, Jack       12 CLM                            2:44.31 17     
 23 Heaney, Mike        15 CLM                            2:45.40 17     
 24 Mc Cullagh, Cillia  12 GAL                            2:45.43 17     
 25 Meegan, Zach        13 Ath                            2:46.34 17     
 26 Flaherty, Roan      13 Ath                            2:47.02 17     
 27 Kearney, Rian       13 Bluefin SC                     2:49.04 16     
 28 Mc Donnell, Senan   12 GAL                            2:49.57 16     
 29 Todd, Nathan        14 LASER                          2:49.79 16     
 30 Hogan, Cian         12 SHARK                          2:50.66 16     
 31 Kearney, Oliver     12 LONG-VD                        2:51.80 16     
 32 Boyle, Anthony      14 Bluefin SC                     2:54.86 16     
 33 Clarke, Liam        16 LASER                          2:55.09 16     
 34 Newell Kim, Mattie  12 Tuam Swim Team                 2:55.31 16     
 35 Matthews, Jamie     13 LONG-VD                        3:01.95 13B    
 36 Watterson, Kieran   11 Bluefin SC                     3:04.87 13B    
 37 Boyle, Rory         11 SHARK                          3:10.83 13B    
 
Event 23  Girls 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:20.00  16G
        3:30.00  15
        3:50.00  13G
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison       14 GAL                            2:42.23 16G    
  2 Bates, Aoife        16 SHARK                          2:46.11 16G    
  3 Murphy, Emma        14 GAL                            2:47.41 16G    
  4 Joyce, Grace        16 SHARK                          2:48.37 16G    
  5 Weinert, Wiktoria   15 SLIGO                          2:50.52 16G    
  6 Crisin, Paula       15 LASER                          2:52.57 16G    
  7 Frain, Lauren       16 CLM                            2:53.10 16G    
  8 Begley, Emma        18 Tuam Swim Team                 2:56.05 16G    
  9 Condron, Sarah      15 Ath                            2:57.16 16G    
 10 Boyle, Labhaoise    16 SHARK                          2:57.97 16G    
 11 Daly, Sadhbh        16 SHARK                          2:59.50 16G    
 12 O'Sullivan, Caoimh  17 SLIGO                          3:01.18 16G    
 13 Mc Cormack, Rionag  11 LONG-VD                        3:01.76 16G    
 14 Murphy, Gillian     12 GAL                            3:01.80 16G    
 15 Martin, Emily       13 Ath                            3:02.67 16G    
 16 Waters, Katie       13 GAL                            3:03.69 16G    
 17 Railton, Michelle   11 Tuam Swim Team                 3:05.39 16G    
 18 Fee, Laoise         15 C FIN                          3:05.49 16G    
 19 Liptrot, Rebekah    14 SHARK                          3:07.63 16G    
 20 Finnerty, Lára      16 CLM                            3:07.79 16G    
 21 Connaughton-Jones,  13 SLIGO                          3:09.35 16G    
 22 Heaney, Cathy       16 CLM                            3:10.94 16G    
 23 Curley, Caoimhe     12 CBAR                           3:14.63 16G    
 24 O Rourke, Meabh     11 Tuam Swim Team                 3:15.40 16G    
 25 O'Boyle, Karen      14 LONG-VD                        3:16.69 16G    
 26 O Reilly, Cladagh   16 Tuam Swim Team                 3:19.44 16G    
 27 Cugalj, Teodora     15 SHARK                          3:20.10 15     
 28 Horan, Ivanna       14 CBAR                           3:22.27 15     
 29 Manning, Katie      12 LONG-VD                        3:22.72 15     
 30 Byrne, Ella         14 LONG-VD                        3:23.69 15     
 31 O'Connor, Rachel    13 Trident                        3:24.51 15     
 32 Cunningham, Alanna  14 SLIGO                          3:24.99 15     
 33 Durkan, Hannah      14 Bluefin SC                     3:25.55 15     
 34 Waters, Siofra      12 Tuam Swim Team                 3:25.93 15     
 35 Burns, Fleur        14 C FIN                          3:26.43 15     
 36 Currie, Olivia      12 SHARK                          3:29.50 15     
 37 Barry, Keri         12 LONG-VD                        3:31.33 13G    
 38 Daly, Ailis         12 SHARK                          3:45.95 13G    
 39 Joyce, Isabel       11 SHARK                          3:54.91        
 
Event 24  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:22.00  17
        1:30.00  16
        1:41.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Peter       24 SLIGO                1:08.05    1:08.57 17     
  2 Maher, Anthony      17 SLIGO                1:11.06    1:11.03 17     
  3 Breheny, Kieran     17 C FIN                1:12.38    1:12.13 17     
  4 Fitzgerld, Daragh   15 Ath                  1:12.62    1:12.55 17     
  5 Mc Namara, Michael  17 CLM                  1:11.38    1:12.57 17     
  6 Kennedy, Eidhne     16 GAL                  1:12.67    1:13.87 17     
 
Event 24  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:22.00  17
        1:30.00  16
        1:41.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mooney, Peter             24 SLIGO                           1:08.05 q17    
  2 Maher, Anthony            17 SLIGO                           1:11.06 q17    
  3 Mc Namara, Michael        17 CLM                             1:11.38 q17    
  4 Breheny, Kieran           17 C FIN                           1:12.38 q17    
  5 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                             1:12.62 q17    
  6 Kennedy, Eidhne           16 GAL                             1:12.67 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hornet, Ryan              17 SHARK                           1:12.82 17     
  8 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                  1:13.29 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morris, Jayke             18 CLM                             1:14.50 17     
 10 Clarke, Billy             17 SHARK                           1:14.62 17     
 11 Naughton, Ben             15 GAL                             1:14.83 17     
 12 Breslin, Ethan            16 CLM                             1:15.18 17     
 13 Masterson, Darragh        14 CBAR                            1:15.98 17     
 14 Carter, Niall             16 CBAR                            1:16.86 17     
 15 Mc Namara, Conn           15 CBAR                            1:16.96 17     
 16 Martin, Dylan             19 SLIGO                           1:17.01 17     
 17 Carey, Oisin              17 LASER                           1:17.05 17     
 18 Mc Glue, Cian             14 SHARK                           1:17.09 17     
 19 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                  1:17.17 17     
 20 Mitchell, Orin            16 SLIGO                           1:17.94 17     
 21 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                  1:18.24 17     
 22 Daly, Eoghan              14 SHARK                           1:18.28 17     
 23 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                         1:19.10 17     
 24 Moore-Keane, Ross         14 Ath                             1:19.45 17     
 25 Jennings, Euan            13 SHARK                           1:19.80 17     
 26 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                         1:20.94 17     
 27 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                      1:21.19 17     
 28 Langton, Killian          13 SLIGO                           1:21.21 17     
 29 O'Malley, Eoin            17 SHARK                           1:22.45 16     
 30 Reilly, Evan              14 CLM                             1:22.59 16     
 31 Geng, Kaelan              13 GAL                             1:23.04 16     
 32 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team                  1:23.16 16     
 33 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                  1:23.62 16     
 34 Murphy, Adam              13 CBAR                            1:23.71 16     
 35 Collins, Rory             15 Bluefin SC                      1:24.07 16     
 36 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                           1:24.27 16     
 37 Hynes, Mark               12 LASER                           1:25.61 16     
 38 Delaney, Jack             12 CLM                             1:26.32 16     
 39 Lennon, David             13 SHARK                           1:26.63 16     
 40 Kilcommons, Alan          12 COM                             1:27.97 16     
 41 Fee, Brogan               13 C FIN                           1:29.26 16     
 42 Clarke, Liam              16 LASER                           1:29.48 16     
 43 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                             1:32.45 13B    
 44 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                      1:33.00 13B    
 45 Kelly, Alex               13 SHARK                           1:33.96 13B    
 46 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                  1:34.60 13B    
 47 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                           1:34.89 13B    
 48 O'Neill, Sean             11 Ath                             1:34.90 13B    
 49 Staunton, Peter           13 CLM                             1:34.94 13B    
 50 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                             1:35.59 13B    
 51 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                  1:36.94 13B    
 52 Henson, Andrew            11 Ath                             1:37.72 13B    
 53 Doherty, Ethan            12 CBAR                            1:40.33 13B    
 54 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                         1:41.18        
 
Event 25  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:19.00  16G
        1:22.00  15
        1:31.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lowe, Rebecca       16 Ath                  1:05.49    1:05.47 16G    
  2 Leahy, Aoife        16 GAL                  1:06.16    1:05.94 16G    
  3 Gibbs, Isabelle     16 GAL                  1:06.13    1:06.08 16G    
  4 Ashton, Iona        15 SHARK                1:06.89    1:06.94 16G    
  5 Kelly, Aimee        15 SHARK                1:07.21    1:07.37 16G    
  6 Mc Auley, Sile      14 Ath                  1:08.16    1:10.93 16G    
 
Event 25  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:19.00  16G
        1:22.00  15
        1:31.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                             1:05.49 q16G   
  2 Gibbs, Isabelle           16 GAL                             1:06.13 q16G   
  3 Leahy, Aoife              16 GAL                             1:06.16 q16G   
  4 Ashton, Iona              15 SHARK                           1:06.89 q16G   
  5 Kelly, Aimee              15 SHARK                           1:07.21 q16G   
  6 Borriello, Maeform        19 GAL                             1:07.32 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Auley, Sile            14 Ath                             1:08.16 16G    
  8 Farrell, Danielle         15 SLIGO                           1:09.32 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Naughton, Imogen          19 SHARK                           1:09.41 16G    
 10 Sharkey, Lauren           15 GAL                             1:09.84 16G    
 11 Johnson, Laura            16 Ath                             1:09.98 16G    
 12 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                      1:10.54 16G    
 13 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                           1:11.56 16G    
 14 Deely, Ella               14 CBAR                            1:11.57 16G    
 15 Daly, Sadhbh              16 SHARK                           1:12.23 16G    
 16 Curran, Kelis             13 COM                             1:12.33 16G    
 17 Pliszka, Anastazya        16 COM                             1:12.49 16G    
 18 Lowe, Erika               14 Ath                             1:13.41 16G    
 19 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                      1:14.06 16G    
 20 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                           1:14.11 16G    
 21 Davitt, Aoife             14 GAL                             1:14.74 16G    
 22 Griffin, Carol            13 SHARK                           1:15.98 16G    
 23 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                  1:16.47 16G    
 24 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                         1:16.80 16G    
 25 Kilroe, Hollie            12 COM                             1:16.89 16G    
 26 Moran, Ellie              13 COM                             1:17.35 16G    
 27 Dirrane, Aoife            14 LASER                           1:18.20 16G    
 28 Davitt, Ciara             12 GAL                             1:18.40 16G    
 29 MC Hale, Zoe              14 CBAR                            1:18.89 16G    
 30 Kenny, Bernadette         14 SHARK                           1:18.93 16G    
 31 Byrne, Ella               14 LONG-VD                         1:19.13 15     
 32 Lyons, Maria              16 SLIGO                           1:19.29 15     
 33 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                             1:19.91 15     
 34 Fabian, Reka              13 LASER                           1:20.12 15     
 35 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                           1:20.21 15     
 36 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                           1:20.28 15     
 37 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                             1:20.35 15     
 38 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                             1:20.37 15     
 39 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                         1:20.56 15     
 40 Curley, Caoimhe           12 CBAR                            1:20.91 15     
 41 Crisin, Paula             15 LASER                           1:20.95 15     
 42 Brennan, Nicola           11 Ath                             1:21.25 15     
 43 Deely, Lauren             13 CBAR                            1:21.42 15     
 44 Pliszka, Antonina         13 COM                             1:21.49 15     
 45 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                  1:21.60 15     
 46 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                         1:21.96 15     
 47 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                           1:22.11 13G    
 48 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                  1:22.45 13G    
 49 Harte, Katie              15 CLM                             1:23.00 13G    
 50 Burns, Anna               13 SHARK                           1:23.59 13G    
 51 Rather, Kassie            12 GAL                             1:23.67 13G    
 52 Bradley, Jane             12 SLIGO                           1:23.91 13G    
 53 Pereguda, Joanna          12 C FIN                           1:24.58 13G    
 54 Connell, Leah             11 Ath                             1:25.40 13G    
 55 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                         1:25.66 13G    
 56 Currie, Olivia            12 SHARK                           1:26.01 13G    
 57 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team                  1:26.51 13G    
 58 Hughes, Emma              13 Ballina SC                      1:26.70 13G    
 59 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                         1:27.01 13G    
 60 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                  1:27.38 13G    
 61 Giedraityte, Marija       12 CBAR                            1:28.00 13G    
 62 Mulry, Ciara              13 SHARK                           1:29.26 13G    
 63 Manning, Katie            12 LONG-VD                         1:29.94 13G    
 64 Barry, Keri               12 LONG-VD                         1:30.34 13G    
 65 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team                  1:31.15        
 66 Daly, Ailis               12 SHARK                           1:43.03        
 
Event 26  Boys 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          32.00  17
          34.00  16
          36.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Symons, James       21 GAL                    25.89      26.11 17     
  2 Ashton, Callum      19 SHARK                  26.61      26.65 17     
  3 Huang, Tommy        17 CBAR                   27.48      26.96 17     
  4 Waters, Fionn       16 Tuam Swim Team         27.64      28.07 17     
  5 Kearney, Oisin      16 LONG-VD                28.30      28.25 17     
  6 Mc Namara, Michael  17 CLM                    28.54      30.69 17     
 
Event 26  Boys 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          32.00  17
          34.00  16
          36.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Symons, James             21 GAL                               25.89 q17    
  2 Ashton, Callum            19 SHARK                             26.61 q17    
  3 Huang, Tommy              17 CBAR                              27.48 q17    
  4 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                    27.64 q17    
  5 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                           28.30 q17    
  6 Mc Namara, Michael        17 CLM                               28.54 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                             28.79 17     
  8 Kelly, Niall              17 CLM                               28.81 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                    29.10 17     
 10 Welby, Evan               17 SHARK                             29.12 17     
 11 Todd, Nathan              14 LASER                             29.34 17     
 12 Naughton, Ben             15 GAL                               29.44 17     
 13 Masterson, Darragh        14 CBAR                              29.76 17     
 14 MC Auley, Ian             18 Ath                               29.77 17     
 15 Kennedy, Eidhne           16 GAL                               30.06 17     
 16 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                           30.49 17     
 17 Martin, Dylan             19 SLIGO                             30.52 17     
 18 Mitchell, Orin            16 SLIGO                             30.58 17     
 19 Harrington, Shane         14 Ath                               30.61 17     
 20 Joyce, Niall              15 SHARK                             30.75 17     
 20 Carney, Colm              14 CBAR                              30.75 17     
 22 Mc Glue, Cian             14 SHARK                             30.79 17     
 23 Geng, Kaelan              13 GAL                               31.29 17     
 24 Breslin, Ethan            16 CLM                               31.31 17     
 25 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                        31.33 17     
 26 Collins, Rory             15 Bluefin SC                        31.84 17     
 27 Grimes, Paddy             14 LASER                             32.03 16     
 28 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                           32.82 16     
 29 Fagan, Kyle               13 Ath                               33.32 16     
 30 Patten, John              13 GAL                               34.06 13B    
 31 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team                    34.09 13B    
 32 Mc Donnell, William       14 GAL                               35.47 13B    
 33 Hussey, Michael           12 GAL                               35.74 13B    
 34 Delaney, Jack             12 CLM                               35.77 13B    
 35 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                    36.09        
 36 Hynes, Mark               12 LASER                             36.15        
 37 Jennings, Euan            13 SHARK                             36.79        
 38 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                    37.64        
 39 Henson, Andrew            11 Ath                               38.21        
 
Event 27  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.00  16G
          34.00  15
          36.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Borriello, Maeform  19 GAL                    27.72      27.93 16G    
  1 Flaherty, Ellen     16 Ath                    27.87      27.93 16G    
  3 Lowe, Rebecca       16 Ath                    27.77      27.95 16G    
  4 Leahy, Aoife        16 GAL                    27.90      28.10 16G    
  5 Mulhall, Keela      17 GAL                    28.40      28.55 16G    
  6 Gibbs, Isabelle     16 GAL                    28.40      29.52 16G    
 
Event 27  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.00  16G
          34.00  15
          36.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Borriello, Maeform        19 GAL                               27.72 q16G   
  2 Lowe, Rebecca             16 Ath                               27.77 q16G   
  3 Flaherty, Ellen           16 Ath                               27.87 q16G   
  4 Leahy, Aoife              16 GAL                               27.90 q16G   
  5 Mulhall, Keela            17 GAL                               28.40 q16G   
  5 Gibbs, Isabelle           16 GAL                               28.40 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Farrell, Danielle         15 SLIGO                             28.52 16G    
  8 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                             28.60 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Joyce, Grace              16 SHARK                             28.78 16G    
 10 Bates, Aoife              16 SHARK                             28.84 16G    
 11 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                             29.01 16G    
 12 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                           29.30 16G    
 13 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                        29.33 16G    
 14 Pliszka, Anastazya        16 COM                               29.41 16G    
 15 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                             29.43 16G    
 16 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                        29.52 16G    
 17 Johnson, Laura            16 Ath                               29.57 16G    
 18 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                               29.69 16G    
 19 Ashton, Iona              15 SHARK                             29.80 16G    
 20 Kilcommons, Ciara         15 COM                               29.92 16G    
 21 O'Brien, Paola            19 GAL                               29.93 16G    
 22 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                           30.05 16G    
 23 Powell, Ella              12 Ath                               30.07 16G    
 24 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                             30.08 16G    
 25 Curran, Kelis             13 COM                               30.18 16G    
 26 Mc Auley, Sile            14 Ath                               30.21 16G    
 27 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                             30.23 16G    
 28 Condron, Sarah            15 Ath                               30.32 16G    
 29 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                             30.44 16G    
 30 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                           30.57 16G    
 31 Frain, Lauren             16 CLM                               30.78 16G    
 32 Dirrane, Aoife            14 LASER                             30.84 16G    
 33 Deely, Ella               14 CBAR                              30.88 16G    
 34 Fee, Laoise               15 C FIN                             30.91 16G    
 35 Fabian, Reka              13 LASER                             30.94 16G    
 35 Moran, Ellie              13 COM                               30.94 16G    
 37 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                               31.00 16G    
 38 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                             31.08 16G    
 39 Cugalj, Teodora           15 SHARK                             31.42 16G    
 40 Martin, Emily             13 Ath                               31.46 16G    
 41 Kenny, Bernadette         14 SHARK                             31.69 16G    
 42 Kilroe, Hollie            12 COM                               31.72 16G    
 43 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                               31.86 16G    
 44 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                    31.88 16G    
 45 Ward, Aileen              15 Ath                               31.91 16G    
 46 O'Leary, Eimear           13 GAL                               31.92 16G    
 46 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                           31.92 16G    
 48 MC Hale, Zoe              14 CBAR                              32.11 15     
 49 Finnerty, Lára            16 CLM                               32.27 15     
 50 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team                    32.28 15     
 51 Sweeney, Aoife            14 GAL                               32.33 15     
 52 O'Connor, Anna            12 SLIGO                             32.38 15     
 53 Curley, Caoimhe           12 CBAR                              32.47 15     
 54 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                               32.56 15     
 55 Byrne, Ella               14 LONG-VD                           32.62 15     
 56 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                    32.74 15     
 57 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                               32.78 15     
 58 Rather, Kassie            12 GAL                               32.95 15     
 59 Hughes, Emma              13 Ballina SC                        33.31 15     
 60 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                    33.43 15     
 61 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                           33.45 15     
 62 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                    33.59 15     
 63 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                           33.64 15     
 64 Murphy, Gillian           12 GAL                               33.85 15     
 65 Joyce, Emelia             11 SHARK                             34.06 13G    
 66 Bradley, Jane             12 SLIGO                             34.56 13G    
 67 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                    34.59 13G    
 68 Connell, Leah             11 Ath                               34.77 13G    
 69 Brennan, Nicola           11 Ath                               35.20 13G    
 70 Manning, Katie            12 LONG-VD                           35.48 13G    
 71 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                           36.57        
 72 Joyce, Isabel             11 SHARK                             37.96        
 73 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team                    38.14        
 
Event 28  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:10.00  17
        5:22.00  16
        5:42.00  13B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin     15 Bluefin SC                     4:17.62 17     
  2 O'Sullivan, Tom     15 GAL                            4:22.68 17     
  3 Kilcoyne, Ronan     13 SLIGO                          4:25.34 17     
  4 Doorly, David       16 GAL                            4:26.90 17     
  5 Carter, Niall       16 CBAR                           4:33.22 17     
  6 Duda, Philip        13 COM                            4:36.63 17     
  7 Lennon, Brian       16 SHARK                          4:41.04 17     
  8 Carney, Colm        14 CBAR                           4:42.99 17     
  9 Geng, Kaelan        13 GAL                            4:44.11 17     
 10 Mc Partlan, Patric  16 SLIGO                          4:51.36 17     
 11 Smith, Cian         14 Ath                            4:51.66 17     
 12 Mitchell, Martin    13 GAL                            4:53.03 17     
 13 Mc Carthy, Fionn    14 SHARK                          4:57.90 17     
 14 Moore-Keane, Ross   14 Ath                            5:05.38 17     
 15 Doherty, Eamon      13 Ballina SC                     5:08.39 17     
 16 Rockett, Mark       13 Ath                            5:09.11 17     
 17 Mc Cullagh, Cillia  12 GAL                            5:10.30 16     
 18 Heaney, Mike        15 CLM                            5:11.33 16     
 19 Smith, Eamon        14 LONG-VD                        5:11.86 16     
 20 Flaherty, Roan      13 Ath                            5:12.24 16     
 21 Mc Donnell, Senan   12 GAL                            5:20.49 16     
 22 Meegan, Zach        13 Ath                            5:23.78 13B    
 23 Kelly, Alex         13 SHARK                          5:29.80 13B    
 24 O'Rourke, Tom       11 Ath                            5:33.44 13B    
 25 O'Neill, Sean       11 Ath                            5:55.65        
 
Event 29  Mixed 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                 1:57.34        
  2 Sligo S C  'A'                                        1:57.91        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                      1:58.52        
  4 Claremorris SC  'A'                                   2:01.26        
  5 Athlone  'A'                                          2:01.99        
  6 Tuam Swimming Club  'A'                               2:06.14        
  7 Claremorris SC  'B'                                   2:06.90        
  8 Long-VD  'A'                                          2:07.54        
  9 Bluefin Swimming Club  'A'                            2:20.62        
 
Event 30  Boys 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:16.00  17
        1:20.00  16
        1:29.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Symons, James       21 GAL                  1:01.91    1:01.50 17     
  2 Maher, Anthony      17 SLIGO                1:04.58    1:03.91 17     
  3 Morris, Jayke       18 CLM                  1:05.18    1:05.75 17     
  4 Breslin, Ethan      16 CLM                  1:06.68    1:07.58 17     
  5 Kilcoyne, Ronan     13 SLIGO                1:07.04    1:07.66 17     
  6 Naughton, Ben       15 GAL                  1:07.67    1:09.05 17     
 
Event 30  Boys 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:16.00  17
        1:20.00  16
        1:29.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Symons, James             21 GAL                             1:01.91 q17    
  2 Maher, Anthony            17 SLIGO                           1:04.58 q17    
  3 Morris, Jayke             18 CLM                             1:05.18 q17    
  4 Breslin, Ethan            16 CLM                             1:06.68 q17    
  5 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                           1:07.04 q17    
  6 Naughton, Ben             15 GAL                             1:07.67 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                         1:07.99 17     
  8 Breheny, Kieran           17 C FIN                           1:08.20 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Masterson, Darragh        14 CBAR                            1:08.49 17     
 10 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                         1:08.91 17     
 11 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                           1:09.17 17     
 12 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                  1:09.44 17     
 13 Carey, Oisin              17 LASER                           1:10.12 17     
 14 Martin, Dylan             19 SLIGO                           1:10.30 17     
 15 Carney, Colm              14 CBAR                            1:10.89 17     
 16 Kennedy, Eidhne           16 GAL                             1:11.42 17     
 17 Clark, Alex               16 SHARK                           1:11.47 17     
 18 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                         1:11.53 17     
 19 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                  1:12.26 17     
 20 Grimes, Paddy             14 LASER                           1:13.58 17     
 21 Murphy, Adam              13 CBAR                            1:13.86 17     
 22 Fagan, Kyle               13 Ath                             1:14.08 17     
 23 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                      1:14.13 17     
 24 O'Malley, Eoin            17 SHARK                           1:14.64 17     
 25 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                           1:14.88 17     
 26 Langton, Killian          13 SLIGO                           1:15.21 17     
 27 Mc Donnell, William       14 GAL                             1:15.78 17     
 28 Patten, John              13 GAL                             1:15.94 17     
 29 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                  1:16.12 16     
 30 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                         1:16.27 16     
 31 Jennings, Euan            13 SHARK                           1:16.37 16     
 32 Hynes, Mark               12 LASER                           1:18.73 16     
 33 Heaney, Mike              15 CLM                             1:20.47 13B    
 34 Mc Donnell, Senan         12 GAL                             1:22.06 13B    
 35 Kilcommons, Alan          12 COM                             1:22.39 13B    
 36 Woods, Sean               15 SLIGO                           1:22.42 13B    
 37 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                  1:23.27 13B    
 38 Hogan, Cian               12 SHARK                           1:23.78 13B    
 39 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                      1:23.97 13B    
 40 O'Rourke, Tom             11 Ath                             1:24.80 13B    
 41 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                           1:24.86 13B    
 42 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                         1:25.09 13B    
 43 Kelly, Alex               13 SHARK                           1:25.24 13B    
 44 Carey, Simon              13 LASER                           1:32.31        
 
Event 31  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:22.00  16G
        2:30.00  15
        2:50.00  13G
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca       16 Ath                            2:08.23 16G    
  2 Gannon, Jessica     14 COM                            2:09.44 16G    
  3 Leahy, Aoife        16 GAL                            2:10.50 16G    
  4 Farrell, Danielle   15 SLIGO                          2:13.56 16G    
  5 Mulhall, Ailbhe     15 GAL                            2:13.67 16G    
  6 Mulhall, Keela      17 GAL                            2:16.00 16G    
  7 Ashton, Iona        15 SHARK                          2:16.52 16G    
  8 Sharkey, Lauren     15 GAL                            2:16.79 16G    
  9 Kearney, Sorcha     16 Bluefin SC                     2:18.58 16G    
 10 Andrews, Jennifer   16 LONG-VD                        2:19.08 16G    
 11 Kearney, Caoilin    15 Bluefin SC                     2:19.26 16G    
 12 Davitt, Aoife       14 GAL                            2:20.09 16G    
 13 Mc Auley, Sile      14 Ath                            2:20.64 16G    
 14 Roclawska, Oliwia   14 SHARK                          2:21.39 16G    
 15 Moran, Ellie        13 COM                            2:22.19 15     
 16 Nic Dhonnchadha, C  14 GAL                            2:22.69 15     
 17 Griffin, Carol      13 SHARK                          2:22.72 15     
 18 Nic Dhonnacha, Mar  14 GAL                            2:22.96 15     
 19 Hogan, Lucy         15 LONG-VD                        2:23.88 15     
 20 Liptrot, Rebekah    14 SHARK                          2:24.81 15     
 21 Powell, Ella        12 Ath                            2:26.47 15     
 22 Deely, Ella         14 CBAR                           2:26.92 15     
 23 Ward, Aileen        15 Ath                            2:28.07 15     
 24 Martin, Emily       13 Ath                            2:30.08 13G    
 25 Davitt, Ciara       12 GAL                            2:31.11 13G    
 26 Cugalj, Teodora     15 SHARK                          2:32.04 13G    
 27 Sweeney, Aoife      14 GAL                            2:32.21 13G    
 28 Mc Cormack, Rionag  11 LONG-VD                        2:33.02 13G    
 29 Curley, Caoimhe     12 CBAR                           2:33.15 13G    
 30 Deely, Lauren       13 CBAR                           2:33.70 13G    
 31 Doorly, Rosie       13 GAL                            2:35.08 13G    
 32 Railton, Michelle   11 Tuam Swim Team                 2:35.74 13G    
 33 Fitzpatrick, Eva    14 Ath                            2:36.04 13G    
 34 Fitzpatrick, Cara   14 Ath                            2:36.19 13G    
 35 Parker, Clodagh     12 Tuam Swim Team                 2:38.55 13G    
 36 Hughes, Emma        13 Ballina SC                     2:38.95 13G    
 37 Kilroe, Hollie      12 COM                            2:39.58 13G    
 38 Connell, Leah       11 Ath                            2:44.29 13G    
 39 Burns, Anna         13 SHARK                          2:50.97        
 
Event 32  Boys 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:48.00  17
        3:05.00  16
        3:25.00  13B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Callum      19 SHARK                          2:10.56 17     
  2 O'Sullivan, Tom     15 GAL                            2:17.66 17     
  3 Todd, Nathan        14 LASER                          2:32.59 17     
 
Event 33  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:19.00  16G
        1:27.00  15
        1:36.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bates, Aoife        16 SHARK                1:07.22    1:06.62 16G    
  2 Naughton, Imogen    19 SHARK                1:08.26    1:08.20 16G    
  3 Mulhall, Ailbhe     15 GAL                  1:09.69    1:08.56 16G    
  3 Curran, Kelis       13 COM                  1:08.39    1:08.56 16G    
  5 Borriello, Maeform  19 GAL                  1:09.51    1:10.09 16G    
  6 Joyce, Grace        16 SHARK                1:09.37    1:10.22 16G    
 
Event 33  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:19.00  16G
        1:27.00  15
        1:36.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bates, Aoife              16 SHARK                           1:07.22 q16G   
  2 Naughton, Imogen          19 SHARK                           1:08.26 q16G   
  3 Curran, Kelis             13 COM                             1:08.39 q16G   
  4 Joyce, Grace              16 SHARK                           1:09.37 q16G   
  5 Borriello, Maeform        19 GAL                             1:09.51 q16G   
  6 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                             1:09.69 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                           1:10.30 16G    
  8 Kilcommons, Ciara         15 COM                             1:10.43 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pliszka, Anastazya        16 COM                             1:10.54 16G    
 10 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                           1:10.80 16G    
 11 Loftus, Zara              17 CLM                             1:11.01 16G    
 12 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                           1:11.13 16G    
 13 Treanor, Sorcha           15 CLM                             1:12.42 16G    
 14 O'Brien, Paola            19 GAL                             1:12.94 16G    
 15 Lyons, Maria              16 SLIGO                           1:14.68 16G    
 16 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                           1:15.22 16G    
 17 Waters, Katie             13 GAL                             1:15.37 16G    
 18 Kelly, Aimee              15 SHARK                           1:15.61 16G    
 19 Murphy, Freya             17 SHARK                           1:16.46 16G    
 20 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                           1:17.26 16G    
 21 Hughes, Emma              13 Ballina SC                      1:19.72 15     
 22 Murphy, Aylah             14 SHARK                           1:20.14 15     
 23 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                      1:20.94 15     
 24 Dirrane, Aoife            14 LASER                           1:21.67 15     
 25 Fabian, Reka              13 LASER                           1:24.35 15     
 26 Curley, Caoimhe           12 CBAR                            1:25.50 15     
 27 O'Connor, Anna            12 SLIGO                           1:26.15 15     
 28 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                         1:28.07 13G    
 29 Bradley, Jane             12 SLIGO                           1:30.99 13G    
 30 Mulry, Ciara              13 SHARK                           1:32.45 13G    
 31 Joyce, Emelia             11 SHARK                           1:40.31        
 -- Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                              DQ        
 
Event 34  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.00  17
        1:08.00  16
        1:15.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 O Rourke, Oisín     17 Tuam Swim Team         55.02      53.30 17     
  2 Mooney, Peter       24 SLIGO                  53.84      54.32 17     
  3 Ashton, Callum      19 SHARK                  54.58      55.15 17     
  4 Pfeiffer, Robin     15 Bluefin SC             56.18      55.68 17     
  5 Hornet, Ryan        17 SHARK                  57.76      57.61 17     
  6 Morris, Jayke       18 CLM                    56.84    1:02.35 17     
 
Event 34  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.00  17
        1:08.00  16
        1:15.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mooney, Peter             24 SLIGO                             53.84 q17    
  2 Ashton, Callum            19 SHARK                             54.58 q17    
  3 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                    55.02 q17    
  4 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                               56.17 q17    
  5 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC                        56.18 q17    
  6 Morris, Jayke             18 CLM                               56.84 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kelly, Niall              17 CLM                               56.99 17     
  8 MC Auley, Ian             18 Ath                               57.37 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hornet, Ryan              17 SHARK                             57.76 17     
 10 Welby, Evan               17 SHARK                             58.10 17     
 11 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                             58.44 17     
 12 Carney, Colm              14 CBAR                              58.51 17     
 12 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                           58.51 17     
 14 Doorly, David             16 GAL                               58.67 17     
 15 Mc Glue, Cian             14 SHARK                             58.71 17     
 16 Breslin, Ethan            16 CLM                               59.07 17     
 17 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                             59.10 17     
 18 Huang, Tommy              17 CBAR                              59.18 17     
 19 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                           59.32 17     
 20 Kennedy, Eidhne           16 GAL                               59.61 17     
 21 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD                           59.66 17     
 22 Daly, Eoghan              14 SHARK                             59.87 17     
 23 Clarke, Billy             17 SHARK                             59.90 17     
 24 Mc Namara, Conn           15 CBAR                              59.95 17     
 25 Lennon, Brian             16 SHARK                           1:00.10 17     
 26 Joyce, Niall              15 SHARK                           1:00.16 17     
 27 Duda, Philip              13 COM                             1:00.25 17     
 28 Donovan, Shane            15 Ath                             1:00.35 17     
 29 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                         1:00.43 17     
 30 Masterson, Darragh        14 CBAR                            1:00.51 17     
 31 Murphy, Adam              13 CBAR                            1:00.79 17     
 32 Blanchard, Fergal         15 LASER                           1:01.07 17     
 33 Geng, Kaelan              13 GAL                             1:01.82 17     
 34 Moore-Keane, Ross         14 Ath                             1:02.39 17     
 35 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                         1:02.47 17     
 36 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                      1:02.49 17     
 37 Clark, Alex               16 SHARK                           1:02.54 17     
 38 Smith, Cian               14 Ath                             1:03.06 17     
 39 Todd, Nathan              14 LASER                           1:03.44 17     
 40 Fagan, Kyle               13 Ath                             1:04.26 16     
 41 Collins, Rory             15 Bluefin SC                      1:04.28 16     
 42 Kilkenny, Shaun           14 COM                             1:04.45 16     
 43 Grimes, Paddy             14 LASER                           1:05.19 16     
 44 Harrington, Shane         14 Ath                             1:05.31 16     
 45 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                           1:05.42 16     
 46 Rockett, Mark             13 Ath                             1:05.47 16     
 47 Patten, John              13 GAL                             1:05.53 16     
 48 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                         1:06.13 16     
 49 Donohoe, Conor            13 CBAR                            1:06.33 16     
 50 Hussey, Michael           12 GAL                             1:06.72 16     
 51 Kelly, Alex               13 SHARK                           1:07.44 16     
 52 Delaney, Jack             12 CLM                             1:07.48 16     
 53 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                         1:07.55 16     
 54 Jennings, Euan            13 SHARK                           1:07.58 16     
 55 Langton, Killian          13 SLIGO                           1:07.60 16     
 56 Smith, Eamon              14 LONG-VD                         1:07.72 16     
 57 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                  1:07.82 16     
 58 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                  1:07.95 16     
 59 Lennon, David             13 SHARK                           1:07.96 16     
 60 Lynam, Aindriu            13 Ath                             1:09.52 13B    
 61 Meegan, Zach              13 Ath                             1:09.75 13B    
 62 O'Rourke, Tom             11 Ath                             1:09.97 13B    
 63 Hynes, Mark               12 LASER                           1:10.19 13B    
 64 Mc Donnell, Senan         12 GAL                             1:10.62 13B    
 65 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                             1:10.70 13B    
 66 Kilcommons, Alan          12 COM                             1:10.72 13B    
 67 Fee, Brogan               13 C FIN                           1:10.81 13B    
 68 Woods, Sean               15 SLIGO                           1:10.83 13B    
 69 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                      1:11.67 13B    
 70 Hogan, Cian               12 SHARK                           1:12.25 13B    
 71 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                           1:12.59 13B    
 72 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                         1:12.96 13B    
 73 Henson, Andrew            11 Ath                             1:13.59 13B    
 74 Staunton, Peter           13 CLM                             1:14.11 13B    
 
Event 35  Girls 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          40.00  16G
          44.00  15
          48.00  13G
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gibbs, Alison       14 GAL                    35.84      34.73 16G    
  2 Joyce, Grace        16 SHARK                  34.78      35.14 16G    
  3 Mc Daid, Carrie     16 SLIGO                  36.25      36.46 16G    
  4 Weinert, Wiktoria   15 SLIGO                  36.97      37.12 16G    
  5 Murphy, Emma        14 GAL                    36.88      37.47 16G    
 -- Frain, Lauren       16 CLM                    36.11         DQ        
 
Event 35  Girls 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          40.00  16G
          44.00  15
          48.00  13G
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Grace              16 SHARK                             34.78 q16G   
  2 Gibbs, Alison             14 GAL                               35.84 q16G   
  3 Frain, Lauren             16 CLM                               36.11 q16G   
  4 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                             36.25 q16G   
  5 Murphy, Emma              14 GAL                               36.88 q16G   
  6 Lowe, Rebecca             16 Ath                               36.91 q16G   
-------------------------------------------------------------------------
  7 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                             36.97 16G    
  8 Crisin, Paula             15 LASER                             37.00 16G    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                           37.20 16G    
 10 Loftus, Zara              17 CLM                               37.60 16G    
 11 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team                    38.24 16G    
 12 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                             38.92 16G    
 13 Fee, Laoise               15 C FIN                             39.21 16G    
 14 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                             39.24 16G    
 15 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                             39.26 16G    
 16 Murphy, Gillian           12 GAL                               39.56 16G    
 17 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                    39.60 16G    
 18 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                           39.61 16G    
 19 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                           39.77 16G    
 20 Martin, Emily             13 Ath                               40.29 15     
 21 Finnerty, Lára            16 CLM                               40.56 15     
 22 Ward, Aileen              15 Ath                               40.72 15     
 22 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                             40.72 15     
 24 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                    40.85 15     
 25 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                             40.93 15     
 26 Griffin, Carol            13 SHARK                             40.97 15     
 27 Powell, Ella              12 Ath                               41.68 15     
 28 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                        41.86 15     
 29 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                    42.83 15     
 30 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                    42.85 15     
 31 Connell, Leah             11 Ath                               43.01 15     
 32 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team                    43.11 15     
 33 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                             43.61 15     
 34 Joyce, Emelia             11 SHARK                             45.15 13G    
 
Event 36  Boys 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          32.00  17
          34.00  16
          36.00  13B
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Symons, James       21 GAL                    27.74      27.74 17     
  2 Ashton, Callum      19 SHARK                  27.74      28.06 17     
  3 Waters, Fionn       16 Tuam Swim Team         29.69      29.61 17     
  4 Maher, Anthony      17 SLIGO                  30.24      30.25 17     
  5 Brennan, Sean       16 Tuam Swim Team         30.54      30.64 17     
  6 Joyce, Niall        15 SHARK                  31.30      30.92 17     
 
Event 36  Boys 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          32.00  17
          34.00  16
          36.00  13B
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                             27.74 q17    
  1 Symons, James             21 GAL                               27.74 q17    
  3 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                    28.26 q17    
  4 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                    29.69 q17    
  5 Kelly, Niall              17 CLM                               29.97 q17    
  6 Maher, Anthony            17 SLIGO                             30.24 q17    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                    30.54 17     
  8 Joyce, Niall              15 SHARK                             31.30 17     
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                           32.41 16     
 10 Welby, Evan               17 SHARK                             32.44 16     
 10 Martin, Dylan             19 SLIGO                             32.44 16     
 12 Todd, Nathan              14 LASER                             32.54 16     
 13 Harrington, Shane         14 Ath                               32.61 16     
 14 Mc Namara, Conn           15 CBAR                              32.62 16     
 15 Duda, Philip              13 COM                               32.99 16     
 16 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD                           33.18 16     
 17 Rockett, Mark             13 Ath                               33.23 16     
 18 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                           33.79 16     
 19 Fagan, Kyle               13 Ath                               34.38 13B    
 20 Mc Donnell, William       14 GAL                               34.58 13B    
 21 Collins, Rory             15 Bluefin SC                        34.99 13B    
 22 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                           35.44 13B    
 23 Patten, John              13 GAL                               35.77 13B    
 24 Hynes, Mark               12 LASER                             35.91 13B    
 25 Hussey, Michael           12 GAL                               35.96 13B    
 26 Delaney, Jack             12 CLM                               36.10        
 27 Mc Donnell, Senan         12 GAL                               37.30        
 28 Meegan, Zach              13 Ath                               37.63        
 29 Hogan, Cian               12 SHARK                             37.76        
 30 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                    39.47        
 31 Henson, Andrew            11 Ath                               40.73        
 
Event 37  Girls 400 SC Meter IM
===============================================================================
        6:20.00  16G
        6:40.00  15
        6:50.00  13G
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison       14 GAL                            5:06.36 16G    
  2 Sharkey, Lauren     15 GAL                            5:19.03 16G    
  3 Gannon, Jessica     14 COM                            5:19.42 16G    
  4 Weinert, Wiktoria   15 SLIGO                          5:33.94 16G    
  5 Waters, Katie       13 GAL                            5:40.15 16G    
  6 O'Sullivan, Caoimh  17 SLIGO                          5:47.56 16G    
  7 Mc Partlan, Alice   15 SLIGO                          5:47.77 16G    
  8 Murphy, Gillian     12 GAL                            5:58.63 16G    
  9 Smith, Clodagh      13 LONG-VD                        6:15.10 16G    
 10 Rather, Kassie      12 GAL                            6:18.79 16G    
 -- Doorly, Rosie       13 GAL                                 DQ        
 
Event 38  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                      1:55.32        
  2 Galway Swim Team  'A'                                 1:55.40        
  3 Claremorris SC  'A'                                   1:56.15        
  4 Tuam Swimming Club  'A'                               1:56.49        
  5 Sligo S C  'A'                                        1:56.68        
  6 Long-VD  'A'                                          2:02.28        
  7 Laser  'A'                                            2:08.21        
 -- Castlebar S C  'A'                                         DQ        
 
Event 39  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                      2:05.97        
  2 Claremorris SC  'A'                                   2:07.94        
  3 Sligo S C  'A'                                        2:09.11        
  4 Galway Swim Team  'B'                                 2:09.78        
 -- Galway Swim Team  'A'                                      DQ        
 
Event 40  Mixed 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan     13 SLIGO                         17:20.98        
  2 Pfeiffer, Robin     15 Bluefin SC                    17:32.02        
  3 Farrell, Danielle   15 SLIGO                         18:05.21        
  4 Mitchell, Martin    13 GAL                           18:56.76        
  5 Smith, Cian         14 Ath                           18:59.96        
  6 O'Malley, Eoin      17 SHARK                         19:35.36        
  7 Carey, Oisin        17 LASER                         19:36.90        
  8 Nic Dhonnacha, Mar  14 GAL                           19:50.26        
  9 Hanly, Dylan        14 LONG-VD                       22:36.06