CARRICK FIN GRADED GALA NOV 2016                             
 
Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead      8 COM                       NT    3:21.01 A      
  2 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                      NT    3:21.53 A      
  3 O'Boyle, Jane       10 LONG                 3:52.29    3:27.11 A      
  4 Ni Mhuri, Molly     11 LONG                 4:04.64    3:29.52 A      
  5 Manning, Katie      10 LONG                      NT    3:30.60 B      
  6 Duda, Fiona          8 COM                       NT    3:40.34 B      
  7 Brennan, Nicola      9 ATH                       NT    3:41.91 B      
  8 Mulrenan, Lily       9 COM                       NT    3:43.57 B      
  9 Martin, Lucy         9 ATH                       NT    3:47.64 B      
 10 Duffy, Denise       10 LONG                      NT    3:49.65 B      
 11 Szafarewicz, Maja    8 COM                       NT    4:03.74        
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fee, Laoise         13 C FIN                     NT    2:57.63 A      
  2 Bartram, Nia        12 LONG                      NT    3:12.59 A      
  3 Hanrahan, Aibhe     12 B/Sloe                    NT    3:21.09 B      
  4 Harman, Elsie       12 C FIN                     NT    3:21.53 B      
  5 Leonard, Aoife      13 LONG                      NT    3:33.44 B      
  6 Dowd, Jane          12 LONG                      NT    3:36.74 B      
  7 Leonard, Siobhan    12 LONG                      NT    3:48.11        
  8 Gogan, Niamh        13 LONG                      NT    3:49.16        
 
Event 1  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Joyce, Saoirse      14 LONG                 3:38.63    3:15.42 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meegan, Zach        11 ATH                       NT    3:12.97 A      
  2 Donnelly, Jack      11 COM                       NT    3:16.97 A      
  3 Langton, Killian    11 C FIN                     NT    3:19.18 A      
  4 MC Keon, Leon       10 B/Sloe                    NT    3:21.84 A      
  5 Humpston, Ruairi    11 LONG                      NT    3:22.39 A      
  6 Clifford, Eimhin    11 C FIN                     NT    3:23.27 A      
  7 Semikin, Makar      10 ATH                       NT    3:32.34 B      
  8 Harvanek, Adrian    11 LONG                      NT    3:39.27 B      
  9 Fox, Jamie          10 ATH                  4:01.21    3:44.55 B      
 10 Faherty, Ciaran     11 LONG                      NT    3:48.76 B      
 11 Carr, Rory          11 LONG                      NT    3:56.09        
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mroz, Kamil         12 LONG                      NT    3:17.20 B      
  2 Hogan, Conor        12 B/Sloe                    NT    3:25.73 B      
  3 Breheny, Daniel     12 C FIN                     NT    3:38.50        
 
Event 2  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Kieran     15 C FIN                     NT    2:56.15 A      
  2 Faughnan, Shane     14 C FIN                     NT    3:39.80        
 
Event 3  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanrahan, Sheenagh  11 B/Sloe                 47.32      45.19 B      
  2 Freeman, Sinead      8 COM                       NT      45.52 B      
  3 Ni Mhuri, Molly     11 LONG                   46.48      46.24 B      
  4 Lowe, Maired        10 C FIN                     NT      46.66 B      
  5 Mc Keon, Kayla       9 B/Sloe                 48.50      46.76 B      
  6 Nolan, Shauna        9 LONG                      NT      46.96 B      
  7 Manning, Katie      10 LONG                   59.57      47.40 B      
  8 O'Boyle, Jane       10 LONG                      NT      47.65 B      
  9 Quinn, Leah         10 LONG                      NT      48.74 B      
 10 Moran, Lorraine      9 ATH                  1:02.61      48.77 B      
 11 Smith, Clodagh      10 LONG                   46.93      49.16 B      
 12 Hanly, Laoise       10 LONG                   47.99      49.41 B      
 13 Kelly, Aoibhin      11 ATH                    49.94      50.84 B      
 14 Lowe, Ruby          10 C FIN                     NT      52.30 B      
 15 Purtill, Aoife       9 ATH                    56.00      52.61 B      
 16 Duffy, Denise       10 LONG                      NT      52.89 B      
 17 Clarke, Amelia      10 LONG                   58.43      53.16 B      
 18 Mulry, Ava          11 COM                       NT      58.69        
 19 Brennan, Nicola      9 ATH                    58.99      58.75        
 20 Lynott, Faith       10 C FIN                     NT    1:03.09        
 
Event 4  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanifa, Kaelan      11 C FIN                  48.08      42.69 A      
  2 Henson, Andrew       9 ATH                    51.39      43.63 A      
  3 Fee, Brogan         11 C FIN                  50.14      44.80 B      
  4 MC Keon, Evan        8 B/Sloe                 56.42      48.08 B      
  5 Langton, Killian    11 C FIN                  51.31      48.12 B      
  6 Meadows, Caolan     11 LONG                   51.47      48.25 B      
  7 Lanigan, Conor       9 C FIN                     NT      49.24 B      
  8 Clifford, Eimhin    11 C FIN                     NT      49.31 B      
  9 Lavin, Michael       9 COM                    49.75      49.55 B      
 10 Hogan, Dylan        11 C FIN                     NT      50.17 B      
 11 Collier, Killian    11 ATH                  1:00.23      51.21 B      
 12 MC Keon, Leon       10 B/Sloe                 50.97      51.24 B      
 13 Faherty, Ciaran     11 LONG                   47.44      51.58 B      
 14 Harvanek, Adrian    11 LONG                   56.02      51.63 B      
 15 Ivanov, Alex        11 LONG                   52.15      52.86 B      
 16 Carr, Rory          11 LONG                      NT      53.59 B      
 17 Tobin, Robert       10 C FIN                     NT      54.28        
 18 Duda, Scott          7 COM                       NT      55.02        
 19 Mckeon, Joe          9 C FIN                     NT      55.26        
 20 O'Grady, Conor      10 B/Sloe               1:18.89      59.25        
 21 Brennan, Peter       9 ATH                       NT    1:00.84        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 1:51.77    1:44.88        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  12-13 A
        1:46.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Aoife         13 C FIN                     NT    1:32.79 A      
  2 Egan, Aisling       13 LONG                      NT    1:41.47 B      
  3 Byrne, Ella         12 LONG                      NT    1:47.86        
  4 Dowd, Jane          12 LONG                 1:57.31    1:47.89        
  5 Bartram, Nia        12 LONG                      NT    1:48.66        
  6 O'Boyle, Karen      12 LONG                      NT    1:55.20        
  7 Donohue, Grainne    12 LONG                      NT    1:55.35        
  8 Gogan, Niamh        13 LONG                      NT    2:06.12        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.00  14&O A
        1:41.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Boyle, Elizabeth  14 LONG                 1:36.56    1:37.94 B      
  2 Joyce, Saoirse      14 LONG                 1:37.22    1:46.99        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  12-13 A
        1:44.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Cian         12 ATH                       NT    1:39.18 B      
  2 Moore-Keane, Ross   12 ATH                       NT    1:46.23        
  3 Gurney, Leigh       13 LONG                 2:13.98    1:48.94        
  4 Hanly, Dylan        12 LONG                 1:49.89    1:49.11        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martin, Lucy         9 ATH                  1:47.96    1:50.02 B      
  2 O'Boyle, Jane       10 LONG                 1:55.79    1:50.38 B      
  3 Kelly, Aoibhin      11 ATH                  1:54.93    1:56.40 B      
  4 Hanrahan, Sheenagh  11 B/Sloe               2:10.06    1:56.47 B      
  5 Ni Mhuri, Molly     11 LONG                 2:10.37    1:57.93 B      
  6 Pliszka, Antonina   11 COM                       NT    1:58.59        
  7 Duda, Fiona          8 COM                  2:01.86    1:59.80        
  8 Harman, Mae         11 C FIN                     NT    2:01.24        
  9 Mulry, Ava          11 COM                  2:25.60    2:01.77        
 10 Moran, Lorraine      9 ATH                  2:35.45    2:02.36        
 11 Quinn, Leah         10 LONG                 2:02.59    2:02.64        
 12 Mc Keon, Kayla       9 B/Sloe               2:00.64    2:02.94        
 13 Smith, Clodagh      10 LONG                      NT    2:04.40        
 14 Hanly, Laoise       10 LONG                 2:01.25    2:06.30        
 15 Clarke, Amelia      10 LONG                 2:06.18    2:07.95        
 16 Purtill, Aoife       9 ATH                  1:35.17    2:09.46        
 17 Boardman, Amelia    11 LONG                 2:21.04    2:11.62        
 18 Duffy, Denise       10 LONG                      NT    2:12.41        
 19 Lynott, Faith       10 C FIN                     NT    2:12.55        
 20 Lowe, Ruby          10 C FIN                2:48.62    2:13.18        
 21 Brennan, Nicola      9 ATH                  1:56.00    2:17.24        
 22 Faughnan, Neasa      8 C FIN                     NT    2:20.01        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harman, Elsie       12 C FIN                1:51.74    1:41.87 A      
  2 Leonard, Siobhan    12 LONG                 1:51.20    1:51.95 B      
  3 Leonard, Aoife      13 LONG                 1:57.63    1:52.75 B      
  4 McHenry, Kristy     12 C FIN                     NT    1:56.13        
  5 Egan, Aisling       13 LONG                      NT    1:57.63        
  6 Gogan, Niamh        13 LONG                 1:55.81    1:58.32        
  7 Donohue, Grainne    12 LONG                 1:49.98    1:58.81        
  8 Dowd, Jane          12 LONG                 2:12.63    2:00.22        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conlon, Laura       14 C FIN                     NT    1:55.05        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Langton, Killian    11 C FIN                1:55.14    1:45.27 A      
  2 Hanifa, Kaelan      11 C FIN                1:58.21    1:46.71 A      
  3 Fee, Brogan         11 C FIN                1:53.06    1:47.93 A      
  4 Clifford, Eimhin    11 C FIN                1:56.66    1:52.07 B      
  5 Kearney, Oliver     10 C FIN                2:22.23    1:52.89 B      
  6 Collier, Killian    11 ATH                       NT    1:55.38 B      
  7 Harvanek, Adrian    11 LONG                      NT    1:55.63 B      
  8 Lavin, Michael       9 COM                  2:08.74    1:56.65 B      
  9 MC Keon, Evan        8 B/Sloe               2:11.75    1:57.88 B      
 10 Tobin, Robert       10 C FIN                2:11.32    1:58.18        
 11 Faherty, Ciaran     11 LONG                 1:57.93    1:59.71        
 12 Fox, Jamie          10 ATH                  2:03.84    1:59.72        
 13 Henson, Andrew       9 ATH                  2:02.40    2:00.19        
 14 Carr, Rory          11 LONG                 2:03.05    2:01.63        
 15 Meegan, Zach        11 ATH                  1:56.28    2:01.93        
 16 Crowley, Michael    10 COM                       NT    2:02.49        
 17 Lanigan, Conor       9 C FIN                2:29.59    2:03.47        
 18 Meadows, Caolan     11 LONG                 2:20.24    2:04.38        
 19 Brennan, Peter       9 ATH                  1:58.34    2:07.02        
 20 Ivanov, Alex        11 LONG                 2:20.72    2:12.40        
 21 Duda, Scott          7 COM                  2:24.45    2:14.65        
 22 O'Grady, Conor      10 B/Sloe               2:24.91    2:17.13        
 23 Semikin, Makar      10 ATH                  2:26.56    2:19.62        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Semikin, Nikita     12 ATH                  1:45.73    1:40.55 A      
  2 Smith, Cian         12 ATH                  1:58.14    1:45.89 B      
  3 Doherty, Finn       13 C FIN                2:16.34    1:48.24 B      
  4 Breheny, Daniel     12 C FIN                1:51.42    1:48.84 B      
  5 Hogan, Conor        12 B/Sloe               1:53.15    1:50.80 B      
  6 Hanly, Dylan        12 LONG                 1:55.00    1:53.89        
  7 Smith, Eamon        12 LONG                 2:04.84    1:54.02        
  8 Gurney, Leigh       13 LONG                 1:55.29    1:56.99        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Oisin      14 C FIN                2:23.22    1:31.58 A      
  2 Faughnan, Shane     14 C FIN                1:51.91    1:49.74        
 
Event 9  Mixed 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                     NT    2:33.96        
  2 Longford SC  'A'                            2:31.04    2:35.71        
  3 Longford SC  'B'                                 NT    2:36.94        
  4 Carrick Fins SC  'A'                             NT    2:38.91        
  5 Athlone  'B'                                     NT    2:42.14        
  6 Ballinasloe S C  'A'                             NT    2:47.34        
 
Event 10  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                            2:31.04    2:26.15        
  2 Carrick Fins SC  'A'                             NT    2:36.65        
  3 Longford SC  'B'                                 NT    2:38.82