CARRICK FINNS GALA FEB 2013

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mika, Sofia               11 LONG                           1:36.98 B      
  2 Kilcommons, Amy           10 COM                            1:38.59 B      
  3 Clancy, Cara              11 C FIN                          1:39.42 B      
  4 Mills, Jenna              10 LONG                           1:40.54 B      
  5 Gannon, Jessica            8 COM                            1:40.59 B      
  6 Smialek, Olivia            9 ATH                            1:40.97 B      
  7 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           1:42.79 B      
  8 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                           1:42.83 B      
  9 Lynch, Helen               8 ATH                            1:45.53        
 10 Mc Goldrick, Darina       11 LONG                           1:46.50        
 11 Caslin, Briana            11 LONG                           1:46.75        
 12 Rooney, Zara              10 ATH                            1:49.98        
 13 Lowe, Aoife                9 C FIN                          1:50.27        
 14 Pliszka, Anastazya        10 COM                            1:50.73        
 15 Grecu, Alexia             11 COM                            1:51.16        
 16 Farnon, Hannah            10 COM                            1:53.19        
 17 Madden, Nessa             10 COM                            1:58.65        
 18 Lawless, Caoimhe          11 ATH                            1:58.80        
 19 Duggan, Keavy             11 C FIN                          2:02.48        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  A
        1:45.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Belton, Cian              11 LONG                           1:31.68 A      
  2 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:35.43 B      
  3 NI Enri, Fiachra          11 C FIN                          1:40.71 B      
  4 Scanlon, Ciaran           10 LONG                           1:40.89 B      
  5 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:41.17 B      
  6 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:42.94 B      
  7 Flanagan, Tom             10 LONG                           1:46.92        
  8 Kurkin, Daniel            11 LONG                           1:49.35        
  9 Mills, David              11 LONG                           1:50.53        
 10 Kearney, Oisin            10 C FIN                          1:52.88        
 11 Brennan, Daniel           10 COM                            2:01.80        
 12 Claffey, Donagh            9 ATH                            2:02.74        
 
Event 3  Girls 13 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nerney, Eve               12 LONG                           3:19.60        
  2 Duggan, Tara              13 C FIN                          3:28.80        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibhin           14 C FIN                          3:11.42 B      
  2 O'Dowd, Shannon           14 C FIN                          3:17.13 B      
 
Event 4  Boys 13 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            13 LONG                           3:09.32        
  2 Boland, Oisin             12 C FIN                          3:42.38        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:06.00  14&O A
        3:26.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              14 LONG                           3:27.12        
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Raleigh, Rachel           10 LONG                             43.91 A      
  2 Kilcommons, Amy           10 COM                              45.57 B      
  3 Lynch, Helen               8 ATH                              45.67 B      
  4 Smialek, Olivia            9 ATH                              47.93 B      
  5 Mills, Jenna              10 LONG                             49.42 B      
  6 Mc Weeney, Aine           10 LONG                             49.63 B      
  7 Gannon, Jessica            8 COM                              49.77 B      
  8 Andrews, Jennifer         10 C FIN                            49.87 B      
  9 Mika, Sofia               11 LONG                             49.98 B      
 10 Ryan, Orla                10 COM                              50.47 B      
 11 Kilcommons, Ciara          9 COM                              52.25 B      
 12 Clancy, Cara              11 C FIN                            53.63 B      
 13 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                             54.40        
 14 Harman, Elsie              9 C FIN                            55.53        
 15 Lowe, Aoife                9 C FIN                            56.01        
 16 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                             56.91        
 17 MC Dermott, Aoife         10 ATH                              59.75        
 18 Duggan, Keavy             11 C FIN                          1:01.79        
 19 Rooney, Zara              10 ATH                            1:04.48        
 20 MC Carthy, Aisling        10 ATH                            1:07.25        
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh          9 ATH                              45.73 B      
  2 Scanlon, Ciaran           10 LONG                             46.83 B      
  3 Faherty, Christopher      10 LONG                             46.84 B      
  4 NI Enri, Fiachra          11 C FIN                            47.22 B      
  5 Claffey, Donagh            9 ATH                              54.76        
  6 Flanagan, Tom             10 LONG                             56.19        
  7 Brennan, Daniel           10 COM                            1:06.81        
 
Event 7  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Noone, Tara               13 C FIN                          1:49.52        
  2 Austin, Maggie            13 C FIN                          1:57.31        
  3 Coffey, Emily             12 LONG                           1:57.96        
  4 Beirne, Laoise            12 C FIN                          2:10.83        
  5 Tiernan, Dierbhle         12 C FIN                          2:22.63        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crossan, Mary             15 C FIN                          1:30.86 A      
 
Event 8  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Conor             12 C FIN                          2:02.99        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Massimo           16 C FIN                          1:29.31 B      
 
Event 9  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Orla                10 COM                            1:24.42 B      
  2 Gannon, Jessica            8 COM                            1:24.99 B      
  3 Clancy, Cara              11 C FIN                          1:25.65 B      
  4 Kilcommons, Amy           10 COM                            1:27.53 B      
  5 Lynch, Helen               8 ATH                            1:29.24 B      
  6 Smialek, Olivia            9 ATH                            1:29.56 B      
  7 MC Dermott, Aoife         10 ATH                            1:31.40 B      
  8 O'Boyle, Elizabeth        10 LONG                           1:31.52 B      
  9 Mills, Jenna              10 LONG                           1:31.54 B      
 10 Mika, Sofia               11 LONG                           1:31.84 B      
 11 Grecu, Alexia             11 COM                            1:32.81        
 12 Andrews, Jennifer         10 C FIN                          1:33.09        
 13 Mc Weeney, Aine           10 LONG                           1:33.41        
 14 Raleigh, Rachel           10 LONG                           1:33.95        
 15 Nic Ghiolla Phadraig, Li   9 ATH                            1:34.27        
 16 Rooney, Zara              10 ATH                            1:35.56        
 17 Kilcommons, Ciara          9 COM                            1:36.36        
 18 Mc Goldrick, Darina       11 LONG                           1:37.87        
 19 Nic Ghiolla Phadraig, Ei   9 ATH                            1:38.86        
 20 Gallagher, Jade           11 COM                            1:39.44        
 21 Ni Mhuiri, Alaidh         11 LONG                           1:39.69        
 22 Farnon, Hannah            10 COM                            1:40.23        
 23 Caslin, Briana            11 LONG                           1:40.48        
 24 Lawless, Caoimhe          11 ATH                            1:40.84        
 25 MC Loughlin, Sarah        11 C FIN                          1:44.02        
 26 MC Carthy, Aisling        10 ATH                            1:45.41        
 27 Pliszka, Anastazya        10 COM                            1:45.57        
 28 Madden, Nessa             10 COM                            1:45.78        
 29 O'Dowd, Leanne            10 C FIN                          1:48.28        
 30 Harman, Elsie              9 C FIN                          1:50.48        
 31 Guckian, Orla             11 C FIN                          2:02.72        
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nerney, Eve               12 LONG                           1:23.85 B      
  2 Duggan, Tara              13 C FIN                          1:25.20 B      
  3 Copley, Tara              13 C FIN                          1:33.09        
  4 Tiernan, Dierbhle         12 C FIN                          1:38.91        
  5 Beirne, Laoise            12 C FIN                          1:42.23        
  6 Coffey, Emily             12 LONG                           1:44.97        
  7 Guckian, Patricia         13 C FIN                          1:50.60        
 
Event 9  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:22.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibhin           14 C FIN                          1:13.34 B      
  2 Boland, Clodagh           14 C FIN                          1:13.65 B      
  3 Crossan, Mary             15 C FIN                          1:15.76 B      
  4 Healy, Grace              14 C FIN                          1:44.27        
 
Event 10  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Belton, Cian              11 LONG                           1:22.27 B      
  2 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:22.64 B      
  3 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:24.95 B      
  4 Fitzgerld, Daragh          9 ATH                            1:28.22 B      
  5 Carroll, Andrew           10 COM                            1:29.18 B      
  6 Scanlon, Ciaran           10 LONG                           1:29.98 B      
  7 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:32.74        
  8 Donnelly, Luke            10 LONG                           1:33.47        
  9 Kearney, Oisin            10 C FIN                          1:33.64        
 10 NI Enri, Fiachra          11 C FIN                          1:33.70        
 11 Flanagan, Tom             10 LONG                           1:34.88        
 12 Mills, David              11 LONG                           1:37.77        
 13 Kurkin, Daniel            11 LONG                           1:38.55        
 14 Staunton, Michael         11 COM                            1:45.75        
 15 Claffey, Donagh            9 ATH                            1:47.74        
 16 Brennan, Daniel           10 COM                            1:57.72        
 17 Regan, Lorcan             10 C FIN                          1:58.23        
 
Event 10  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            13 LONG                           1:13.65 A      
  2 O'Dowd, Conor             12 C FIN                          1:26.99        
  3 Collier, Cameron 2        12 ATH                            1:33.48        
  4 Regan, Dermuid            12 C FIN                          1:47.80        
 
Event 10  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Massimo           16 C FIN                          1:10.71 B      
  2 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:13.60 B      
  3 Manning, Tom              14 LONG                           1:19.47 B      
 
Event 11  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'B'                                             2:04.77        
  2 Athlone  'A'                                                2:43.81        
  3 Longford SC  'A'                                            2:45.46        
  4 Athlone  'B'                                                2:51.99        
  5 Comans S C  'A'                                             3:02.33        
  6 Carrick Fins SC  'A'                                        3:06.97        
  7 Carrick Fins SC  'B'                                        3:22.25        
 
Event 12  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:44.45        
  2 Carrick Fins SC  'A'                                        3:06.82        
 
Event 13  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        2:46.01        
 
Event 14  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        2:46.01        
 
Event 15  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        2:16.32        
 
Event 16  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:26.67