CARRICK FINS GRADED GALA FEB 2014                              
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Edel                10 ATH                            1:30.11 A      
  2 Pliszka, Anastazya        11 COM                            1:33.51 A      
  3 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          1:34.13 A      
  4 Raleigh, Rachel           11 LONG                           1:35.99 A      
  5 Ward, Aileen              10 ATH                            1:37.44 B      
  6 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:37.45 B      
  7 Lowe, Erika                9 ATH                            1:37.90 B      
  8 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:39.56 B      
  9 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:41.38 B      
 10 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            1:42.11 B      
 11 O'Dowd, Leanne            11 C FIN                          1:44.45 B      
 12 Kenny, Shauna              8 ATH                            1:46.29        
 13 MC Carthy, Aisling        11 ATH                            1:46.93        
 14 Mc Fadden, Ava            10 COM                            1:47.13        
 15 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:48.92        
 16 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:49.35        
 17 Mc Keown, Lauryn           9 C FIN                          1:50.34        
 18 Mc Auley, Sile             8 ATH                            1:51.69        
 19 Madden, Nessa             11 COM                            1:53.81        
 20 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:55.61        
 21 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:55.97        
 22 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:56.27        
 23 Martin, Emily              8 ATH                            2:10.53        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Fadden, Clodagh        12 COM                            1:35.20 B      
  2 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:36.41 B      
  3 Lalwani, Jessica          13 COM                            1:36.84 B      
  4 Nerney, Laoise            12 LONG                           1:39.23 B      
  5 Mc Namara, Niamh          12 C FIN                          1:49.94        
  6 Hanley, Clodagh           13 COM                            1:51.27        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tiernan, Dierbhle         14 C FIN                          1:48.55        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Daniel           11 COM                            1:32.14 A      
  2 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:36.66 B      
  3 Harrington, Shane          9 ATH                            1:38.12 B      
  4 Lynam, Cillian            10 ATH                            1:40.05 B      
  5 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           1:40.37 B      
  6 Smith, Cian                9 ATH                            1:41.76 B      
  7 Mika, Bartek              11 LONG                           1:41.86 B      
  8 Duda, Philip               8 COM                            1:44.30 B      
  9 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:46.09        
 10 Lowe, Joe                  9 C FIN                          1:51.46        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kurkin, Daniel            12 LONG                           1:33.49 B      
  2 Mills, David              12 LONG                           1:34.47 B      
  3 Collier, Cameron          13 ATH                            1:40.74        
  4 Breheny, Kieran           12 C FIN                          1:43.77        
  5 Coggeran, Adam            12 C FIN                          1:52.14        
  6 O'Brien, Barry            13 LONG                           1:52.94        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:44.57 A      
  2 Brennan, Judy             10 ATH                            1:45.77 A      
  3 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:46.90 A      
  4 Mills, Jenna              11 LONG                           1:47.91 A      
  5 Fee, Laoise               10 C FIN                          1:50.07 B      
  6 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:50.57 B      
  7 Wenert, Vicitoria         10 C FIN                          1:52.78 B      
  8 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:53.54 B      
  9 Gannon, Jessica            9 COM                            1:55.00 B      
 10 O'Boyle, Karen             9 LONG                           1:58.09        
 11 Ryan, Orla                11 COM                            1:58.58        
 12 Mc Fadden, Ava            10 COM                            2:00.13        
 13 O'Dowd, Leanne            11 C FIN                          2:02.15        
 14 Lowe, Erika                9 ATH                            2:03.58        
 15 Clarke, Eloise             9 ATH                            2:04.48        
 16 Harman, Elsie             10 C FIN                          2:05.33        
 17 Mc Auley, Sile             8 ATH                            2:06.93        
 18 Martin, Emily              8 ATH                            2:06.99        
 19 Morahan, Niamh            10 C FIN                          2:11.04        
 20 Mc Keown, Lauryn           9 C FIN                          2:13.79        
 21 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            2:17.48        
 22 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            2:17.79        
 23 Kenny, Shauna              8 ATH                            2:17.80        
 24 Joyce, Saoirse            11 LONG                           2:28.73        
 25 Coggeran, Alana            8 C FIN                          2:28.94        
 26 Matthews, Annie            9 C FIN                          2:31.93        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ginty, Aoife              12 LONG                           1:43.38 B      
  2 Mc Fadden, Clodagh        12 COM                            1:49.13 B      
  3 Lalwani, Jessica          13 COM                            1:50.89 B      
  4 Mc Namara, Niamh          12 C FIN                          1:51.02 B      
  5 Sutton, Ciara             12 LONG                           1:54.42        
  6 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:59.19        
  7 Quigley, Emer             12 C FIN                          2:14.32        
 
Event 3  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          1:35.84 A      
  2 Copley, Tara              14 C FIN                          1:45.39 B      
  3 Austin, Maggie            14 C FIN                          1:52.33        
  4 Noone, Tara               14 C FIN                          1:53.68        
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            10 LONG                           1:47.40 A      
  2 Faherty, Christopher      11 LONG                           1:49.31 B      
  3 Coogan, Alfie             10 ATH                            1:50.49 B      
  4 Claffey, Donagh           10 ATH                            2:00.04        
  5 Regan, Lorcan             11 C FIN                          2:07.76        
  6 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           2:08.70        
  7 Duda, Philip               8 COM                            2:11.20        
  8 Doherty, Finn             10 C FIN                          2:16.34        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, David              12 LONG                           1:44.80 B      
  2 Breheny, Kieran           12 C FIN                          1:47.29 B      
  3 Kurkin, Daniel            12 LONG                           2:06.80        
  4 O'Brien, Barry            13 LONG                           2:10.59        
  5 White, Cormac             12 C FIN                          2:16.05        
  6 Smith, Eion               12 C FIN                          2:28.04        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           2:53.52 A      
  2 Mills, Jenna              11 LONG                           2:56.64 A      
  3 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          3:03.49 B      
  4 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            3:03.54 B      
  5 Daly, Edel                10 ATH                            3:03.55 B      
  6 Brennan, Judy             10 ATH                            3:04.33 B      
  7 Kilcommons, Ciara         10 COM                            3:08.87 B      
  8 Daly, Kelsey              11 ATH                            3:09.22 B      
  9 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           3:10.30 B      
 10 Ward, Aileen              10 ATH                            3:10.54 B      
 11 Pliszka, Anastazya        11 COM                            3:10.55 B      
 12 Clarke, Isabelle          11 ATH                            3:10.64 B      
 13 Raleigh, Rachel           11 LONG                           3:14.56 B      
 14 Lowe, Erika                9 ATH                            3:20.00 B      
 15 Collier, Clodagh          10 ATH                            3:20.75        
 16 Lowe, Aoife               10 C FIN                          3:21.49        
 17 Madden, Nessa             11 COM                            3:22.13        
 18 Kenny, Shauna              8 ATH                            3:31.03        
 19 MC Carthy, Aisling        11 ATH                            3:35.09        
 20 O'Boyle, Karen             9 LONG                           3:37.60        
 21 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            3:40.04        
 22 Joyce, Saoirse            11 LONG                           3:42.59        
 23 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            3:43.32        
 24 Martin, Emily              8 ATH                            4:02.69        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lalwani, Jessica          13 COM                            2:59.89 B      
  2 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           3:15.67        
  3 Nerney, Laoise            12 LONG                           3:18.78        
  4 Sutton, Ciara             12 LONG                           3:19.07        
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&O A
        3:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          2:51.89 B      
  2 Healy, Grace              15 C FIN                          3:26.03        
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           2:50.73 A      
  2 Kearney, Oisin            11 C FIN                          3:00.41 B      
  3 MC Guinness, Dara         10 ATH                            3:06.05 B      
  4 Quinn, Daniel             11 ATH                            3:08.99 B      
  5 Faherty, Christopher      11 LONG                           3:11.19 B      
  6 Brennan, Daniel           11 COM                            3:11.68 B      
  7 Lynam, Cillian            10 ATH                            3:11.95 B      
  8 Coogan, Alfie             10 ATH                            3:13.18 B      
  9 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           3:17.26 B      
 10 Claffey, Donagh           10 ATH                            3:18.66 B      
 11 Mika, Bartek              11 LONG                           3:19.13 B      
 12 Harrington, Shane          9 ATH                            3:25.78        
 13 Smith, Cian                9 ATH                            3:27.08        
 14 MC Cawley, Jack           11 C FIN                          3:45.21        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.00  12-13 A
        3:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Conor             13 C FIN                          2:53.32 B      
  2 Mills, David              12 LONG                           2:57.77 B      
  3 Kurkin, Daniel            12 LONG                           3:14.08        
  4 Regan, Dermuid            13 C FIN                          3:15.73        
  5 MC Auley, Ian             13 ATH                            3:17.23        
  6 Collier, Cameron          13 ATH                            3:34.74        
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:51.98        
  2 Athlone  'A'                                                2:56.99        
  3 Carrick Fins SC  'A'                                        3:06.07        
  4 Carrick Fins SC  'B'                                        3:08.63        
  5 Athlone  'B'                                                3:23.66        
 -- Comans S C  'A'                                                  DQ        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:54.78        
  2 Athlone  'A'                                                3:01.86        
  3 Carrick Fins SC  'A'                                        3:55.19        
 
Event 9  Girls 13 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            3:01.32        
 
Event 10  Boys 13 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        3:00.64        
  2 Athlone  'A'                                                3:06.30        
 
Event 11  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        2:56.82