CARRICK FINS GRADED MAR 2011


Event 1  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:47.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack              9 ATH                       NT    1:48.84 B      
  2 Moran, Michael            10 COM                       NT    1:50.45 B      
  3 Matthews, Jack            10 CFINS                     NT    1:51.04 B      
  4 Regan, Ciaran              9 COM                       NT    1:51.70 B      
  5 Ryan, Seadhna              8 LONG                      NT    1:52.74 B      
  6 O'Boyle, Mark              9 LONG                      NT    1:53.81 B      
  7 MC Namara, David          11 ATH                       NT    1:58.37 B      
  8 Mkc Niven, Tagdh           9 LONG                      NT    2:01.10        
  9 Seery, Jack                9 ATH                       NT    2:01.71        
 10 Stewart, Harry            10 LONG                      NT    2:03.00        
 11 Lonergan, Stephen          9 ATH                       NT    2:05.05        
 12 Kenny, Ronan              10 LONG                      NT    2:05.89        
 13 Campbell, Cian             9 COM                       NT    2:12.22        
 14 Mc Einri, Fiachra          9 CFINS                     NT    2:12.96        
 15 O'Connor, Milo             9 ATH                       NT    2:13.95        
 16 Mc Cann, Michael          10 LONG                      NT    2:23.88        
 
Event 1  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:42.00  12-13 A
        1:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Sean              13 COM                       NT    1:37.13 A      
  2 Meaney, Eoin              13 ATH                       NT    1:43.36 B      
  3 Healy, Jack               12 CFINS                     NT    1:56.26        
  4 Byrne, Jimmie             13 LONG                      NT    1:59.81        
 
Event 1  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  14&O A
        1:38.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Aiden              14 CFINS                     NT    1:40.65        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Casey, Sorach             11 ATH                       NT    1:45.51 A      
  5 Tiernan, Meabh            11 COM                       NT    1:47.91 A      
  7 MC Gwynne, Ashling        11 CFINS                     NT    1:50.43 B      
 10 Kilduff, Jenni            10 COM                       NT    1:53.82 B      
 11 Farrell, Michelle         11 COM                       NT    1:55.53 B      
 12 Duignan, Dearbhla         11 ATH                       NT    1:55.72 B      
 13 Duffy, Sarah              11 LONG                      NT    1:56.34 B      
 16 Reilly, Lauren            11 ATH                       NT    2:00.38        
 17 Branigan, Eimear          10 LONG                      NT    2:00.83        
 18 Nerney, Eve               10 LONG                      NT    2:01.81        
 21 MC Greal, Sara             9 ATH                       NT    2:14.64        
 22 Beirne, Laoise            10 CFINS                     NT    2:15.45        
 23 Tiernan, Dierbhle         11 CFINS                     NT    2:17.26        
 24 Beirne, Cliona             9 CFINS                     NT    2:21.73        
 25 Reilly, Emily              9 LONG                      NT    2:22.77        
 26 Nevin, Orla               10 LONG                      NT    2:22.80        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:54.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Brogan, Ella              13 CFINS                     NT    1:46.43 B      
  6 Lowe, Sophie              12 ATH                       NT    1:48.94 B      
  8 Reilly, Gemma             12 LONG                      NT    1:51.91 B      
  9 MC Gril, Tara             12 CFINS                     NT    1:52.11 B      
 14 Lalwani, Emma             12 COM                       NT    1:56.55        
 15 Farrell, Ciara            12 LONG                      NT    1:59.75        
 19 Branigan, Kate            12 LONG                      NT    2:04.94        
 20 Gregg, Emma               12 LONG                      NT    2:05.81        
 
Event 2  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:49.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Kate            15 CFINS                     NT    1:35.80 A      
  2 MC Gwynne, Sorcha         14 CFINS                     NT    1:37.51 A      
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  11&U A
        1:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna              8 LONG                      NT    1:39.41 A      
  2 Matthews, Jack            10 CFINS                     NT    1:39.43 A      
  3 Brennan, Jack              9 ATH                       NT    1:40.70 B      
  4 Stewart, Harry            10 LONG                      NT    1:41.76 B      
  5 Mkc Niven, Tagdh           9 LONG                      NT    1:43.51 B      
  6 MC Namara, David          11 ATH                       NT    1:43.92 B      
  7 MC Greal, Aaron           11 ATH                       NT    1:44.80 B      
  8 Boland, Oisin             10 CFINS                     NT    1:47.41 B      
  9 Mc Cann, Michael          10 LONG                      NT    1:47.68 B      
 10 Kenny, Ronan              10 LONG                      NT    1:52.56        
 11 Rodtham, Liam             11 CFINS                     NT    1:56.34        
 12 Mc Einri, Fiachra          9 CFINS                     NT    2:01.14        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Sean              13 COM                       NT    1:24.84 A      
  2 Byrne, Jimmie             13 LONG                      NT    1:40.61 B      
 
Event 3  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:25.00  14&O A
        1:35.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Aiden              14 CFINS                     NT    1:32.00 B      
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  11&U A
        1:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilduff, Jenni            10 COM                       NT    1:34.76 A      
  2 Carroll, Rebecca          11 COM                       NT    1:36.06 A      
  3 Reilly, Lauren            11 ATH                       NT    1:40.58 B      
  4 Nerney, Eve               10 LONG                      NT    1:45.91 B      
  5 Duggan, Tara              11 CFINS                     NT    1:47.41 B      
  6 MC Gloin, Chloe           10 ATH                       NT    1:47.53 B      
  7 Branigan, Eimear          10 LONG                      NT    1:47.73 B      
  8 Sweeney, Kate             10 LONG                      NT    1:49.39 B      
  9 Tiernan, Meabh            11 COM                       NT    1:49.84 B      
 10 Reilly, Emily              9 LONG                      NT    1:56.64        
 11 Nevin, Orla               10 LONG                      NT    2:08.28        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  12-13 A
        1:50.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibin            12 CFINS                     NT    1:29.84 A      
  2 Boland, Clodagh           12 CFINS                     NT    1:32.71 A      
  3 O'Dowd, Shannon           12 CFINS                     NT    1:32.83 A      
  4 Mooney, Rebecca           13 COM                       NT    1:34.44 A      
  5 Reilly, Gemma             12 LONG                      NT    1:42.21 B      
  6 Farrell, Ciara            12 LONG                      NT    1:43.65 B      
  7 MC Call, Maise            13 COM                       NT    1:44.09 B      
  8 Lalwani, Emma             12 COM                       NT    1:45.01 B      
  9 Branigan, Kate            12 LONG                      NT    1:49.33 B      
 10 MC Gril, Tara             12 CFINS                     NT    1:49.73 B      
 11 Gregg, Emma               12 LONG                      NT    1:54.53        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Brennan, Jack              9 ATH                       NT    1:26.42 B      
  3 MC Greal, Aaron           11 ATH                       NT    1:28.07 B      
  4 Moran, Ben                 9 COM                       NT    1:28.30 B      
  7 Mkc Niven, Tagdh           9 LONG                      NT    1:31.16 B      
  8 Lonergan, Stephen          9 ATH                       NT    1:31.22 B      
  9 Stewart, Harry            10 LONG                      NT    1:31.66 B      
 10 O'Driscoll, Conor         10 ATH                       NT    1:32.43        
 11 Ryan, Seadhna              8 LONG                      NT    1:34.63        
 12 Boland, Oisin             10 CFINS                     NT    1:35.27        
 13 Mc Cann, Michael          10 LONG                      NT    1:35.41        
 14 Matthews, Eoghan           8 CFINS                     NT    1:35.47        
 15 Rodtham, Liam             11 CFINS                     NT    1:36.38        
 16 Seery, Jack                9 ATH                       NT    1:38.42        
 17 O'Connor, Milo             9 ATH                       NT    1:43.78        
 18 Kenny, Ronan              10 LONG                      NT    1:44.35        
 19 Mc Einri, Fiachra          9 CFINS                1:50.19    1:51.20        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Sean              13 COM                       NT    1:19.71 B      
  5 Flanagan, Patrick         13 LONG                      NT    1:29.88 B      
  6 Byrne, Jimmie             13 LONG                      NT    1:29.90 B      
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Kilduff, Jenni            10 COM                       NT    1:21.91 A      
  7 Farrell, Michelle         11 COM                       NT    1:22.45 B      
  8 Carroll, Rebecca          11 COM                       NT    1:23.05 B      
  9 Duignan, Dearbhla         11 ATH                       NT    1:23.68 B      
 11 Reilly, Lauren            11 ATH                       NT    1:24.05 B      
 14 Campbell, Roisin          11 COM                       NT    1:26.75 B      
 16 Duggan, Tara              11 CFINS                     NT    1:32.36        
 18 Nerney, Eve               10 LONG                      NT    1:33.95        
 19 Branigan, Eimear          10 LONG                      NT    1:34.77        
 20 Sweeney, Kate             10 LONG                      NT    1:35.56        
 24 Nevin, Orla               10 LONG                      NT    1:38.68        
 25 Tiernan, Meabh            11 COM                       NT    1:39.23        
 26 MC Gloin, Chloe           10 ATH                       NT    1:40.51        
 27 Lalwani, Jessica          10 COM                       NT    1:44.02        
 28 Noone, Tara               11 CFINS                     NT    1:45.72        
 29 Beirne, Cliona             9 CFINS                     NT    1:46.10        
 30 MC Greal, Sara             9 ATH                       NT    1:46.16        
 31 Reilly, Emily              9 LONG                      NT    1:46.64        
 32 Tiernan, Dierbhle         11 CFINS                     NT    1:46.66        
 33 Beirne, Laoise            10 CFINS                     NT    1:54.34        
 34 Clancy, Cara               9 CFINS                     NT    1:56.97        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibin            12 CFINS                     NT    1:16.36 A      
  2 Farrell, Niamh            13 LONG                      NT    1:18.41 B      
  3 Crossan, Mary             13 CFINS                     NT    1:19.46 B      
  4 Mooney, Rebecca           13 COM                       NT    1:20.59 B      
  6 Boland, Clodagh           12 CFINS                     NT    1:22.27 B      
 10 Lowe, Sophie              12 ATH                       NT    1:23.90 B      
 12 O'Dowd, Shannon           12 CFINS                     NT    1:25.38 B      
 13 Lalwani, Emma             12 COM                       NT    1:26.70 B      
 15 Reilly, Gemma             12 LONG                      NT    1:28.53 B      
 17 Farrell, Ciara            12 LONG                      NT    1:32.42        
 21 MC Call, Maise            13 COM                       NT    1:35.59        
 22 Branigan, Kate            12 LONG                      NT    1:38.16        
 23 Healy, Grace              12 CFINS                     NT    1:38.51        
 
Event 6  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  14&O A
        1:26.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Kate            15 CFINS                     NT    1:20.05 B      
  2 Lowe, Emer                15 CFINS                     NT    1:22.30 B      
 
Event 9  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  11&U A
        3:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Mark              9 LONG                      NT    2:43.24 A      
  2 Regan, Ciaran              9 COM                       NT    2:53.70 B      
  3 Scully, Bryan             11 ATH                       NT    3:01.51        
  4 MC Greal, Aaron           11 ATH                       NT    3:11.47        
  5 Ryan, Seadhna              8 LONG                      NT    3:20.17        
 
Event 9  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.00  12-13 A
        2:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Shane            12 ATH                       NT    2:46.80 B      
  2 Flanagan, Patrick         13 LONG                      NT    3:10.71        
  3 Byrne, Jimmie             13 LONG                      NT    3:19.51        
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  11&U A
        3:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Sorach             11 ATH                       NT    2:49.31 A      
 
Event 10  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.00  12-13 A
        2:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Gemma             12 LONG                      NT    3:25.70        
  2 Farrell, Ciara            12 LONG                      NT    3:26.20        
 
Event 10  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&O A
        2:50.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Michelle         14 ATH                       NT    2:50.24        
 
Event 11  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:37.50        
  2 Longford SC  'A'                                       NT    2:39.80        
  3 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    2:49.90        
 
Event 12  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                        NT    2:40.97        
  2 Longford SC  'A'                                       NT    2:43.50        
  3 Athlone  'A'                                           NT    2:45.67        
  4 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    2:58.93        
 
Event 13  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:40.39        
 
Event 14  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    2:23.16        
  2 Comans S C  'A'                                        NT    2:34.67        
  3 Longford SC  'A'                                       NT    2:41.21        
 
Event 16  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    2:20.30