CARRICK FINS FEB 2012

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Rachel           11 ATH                            1:30.54 A      
  2 MC Gloin, Chloe           11 ATH                            1:36.14 B      
  3 Caulfield, Shannon        11 COM                            1:39.04 B      
  4 Johnson, Laura             9 ATH                            1:40.05 B      
  5 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:42.19 B      
  6 Connellan, Grace          10 LONG                           1:45.19 B      
  7 Lalwani, Jessica          11 COM                            1:45.94 B      
  8 Friel, Lauren              8 ATH                            1:46.38        
  9 Farnon, Keela             11 COM                            1:47.01        
 10 Smialek, Olivia            8 ATH                            1:47.56        
 11 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:48.93        
 12 Murtagh, Eadaoin          11 LONG                           1:49.37        
 13 Ryan, Orla                 9 COM                            1:50.99        
 14 MC Greal, Sara            10 ATH                            1:51.46        
 15 Kilcommons, Amy            9 COM                            1:51.49        
 16 Gannon, Jeseccia           7 COM                            1:51.50        
 17 Farnon, Hannah             9 COM                            1:56.75        
 18 Grecu, Alexia             10 COM                            1:58.94        
 19 Kilcommons, Ciara          8 COM                            2:00.60        
 20 O;dowd, Leanne             9 CFINS                          2:01.57        
 21 Gallagher, Jade           10 COM                            2:01.97        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibhin           13 CFINS                          1:31.43 B      
  2 Lalwani, Emma             13 COM                            1:39.33 B      
  3 Tiernan, Meabh            12 COM                            1:39.44 B      
  4 O'Boyle, Rachel           12 LONG                           1:40.56 B      
  5 Branigan, Kate            13 LONG                           1:42.20 B      
  6 Duggan, Tara              12 CFINS                          1:44.29 B      
  7 Tiernan, Deirbhle         12 CFINS                          1:53.67        
  8 Healy, Grace              13 CFINS                          1:57.40        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gwynne, Sorcha         15 CFINS                          1:24.10 A      
  2 Ryan, Emma                15 COM                            1:26.55 B      
  3 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:28.55 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:48.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ben                10 COM                            1:32.48 A      
  2 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                           1:35.27 A      
  3 Ryan, Seadhna              9 LONG                           1:35.52 A      
  4 MC Namara, David          11 ATH                            1:36.89 B      
  5 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:37.23 B      
  6 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:37.46 B      
  7 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:44.56 B      
  8 Belton, Cian              11 LONG                           1:46.80 B      
  9 Romanov, Vlaadimir         9 ATH                            1:47.26 B      
 10 Quinn, Daniel              9 ATH                            1:47.74 B      
 11 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:49.24        
 12 Boland, Oisin             11 CFINS                          1:49.84        
 13 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:50.01        
 14 Weever, Robin             10 CFINS                          1:55.94        
 15 Brennan, Daniel            9 COM                            2:03.35        
 16 Campbell, Cian             9 COM                            2:04.88        
 17 Carroll, Andrew           10 COM                            2:05.71        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:42.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Myles              12 ATH                            1:28.26 A      
  2 Cummins, Ben              13 COM                            1:29.44 A      
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              14 LONG                           1:38.18        
  2 Healy, Aidan              15 CFINS                          1:49.48        
 
Event 3  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          46.00  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nerney, Eve               11 LONG                             45.83 A      
  2 Farnon, Keela             11 COM                              46.26 B      
  3 Ennis, Kelly              10 ATH                              46.54 B      
  4 Caulfield, Shannon        11 COM                              46.59 B      
  5 Branigan, Eimear          11 LONG                             49.09 B      
  6 Lalwani, Jessica          11 COM                              49.28 B      
  6 Nevin, Orla               10 LONG                             49.28 B      
  8 Connellan, Grace          10 LONG                             51.05 B      
  9 Murtagh, Eadaoin          11 LONG                             51.25 B      
 10 Beirne, Cliona            10 CFINS                            51.30 B      
 11 Kilcommons, Amy            9 COM                              53.29 B      
 12 Raleigh, Rachel            9 LONG                             53.46 B      
 13 Lynch, Helen               8 ATH                              53.97 B      
 14 Beirne, Laoise            11 CFINS                            54.87 B      
 15 Mc Weeney, Aine            9 LONG                             59.04        
 16 Gannon, Jeseccia           7 COM                              59.40        
 17 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:01.95        
 18 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:02.01        
 
Event 4  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          57.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ben                10 COM                              44.28 A      
  2 Kenny, Ronan              11 LONG                             45.81 A      
  3 Ryan, Duileach             8 LONG                             46.42 A      
  4 Mc Einri, Fiachra         10 CFINS                            47.06 B      
  5 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                             49.02 B      
  5 Weever, Robin             10 CFINS                            49.02 B      
  7 Belton, Cian              11 LONG                             51.48 B      
  8 Faherty, Christopher       9 LONG                             51.94 B      
  9 Boland, Oisin             11 CFINS                            52.83 B      
 10 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                             53.14 B      
 11 MC Greal, Adam             8 ATH                              54.96 B      
 
Event 5  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:42.00  13&U A
        1:52.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibhin           13 CFINS                          1:31.23 A      
  2 Boland, Clodagh           13 CFINS                          1:32.87 A      
  3 O'Dowd, Shannon           13 CFINS                          1:42.38 B      
  4 Noone, Tara               12 CFINS                          1:44.38 B      
  5 Tiernan, Meabh            12 COM                            1:49.74 B      
  6 Lalwani, Emma             13 COM                            1:51.26 B      
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:27.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Gwynne, Sorcha         15 CFINS                          1:23.49 A      
 
Event 6  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:39.00  13&U A
        1:49.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Ben              13 COM                            1:36.71 A      
  2 Hughes, Stephen           13 CFINS                          2:12.63        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:19.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Jimmie             14 LONG                           1:26.45 B      
  2 Healy, Aidan              15 CFINS                          1:27.65 B      
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Rachel           11 ATH                            1:21.40 A      
  2 Sweeney, Kate             10 LONG                           1:21.61 A      
  3 Nerney, Eve               11 LONG                           1:24.31 B      
  4 Farnon, Keela             11 COM                            1:26.62 B      
  5 Ennis, Kelly              10 ATH                            1:27.47 B      
  6 Branigan, Eimear          11 LONG                           1:27.65 B      
  7 MC Gloin, Chloe           11 ATH                            1:29.56 B      
  8 Connellan, Grace          10 LONG                           1:31.46 B      
  9 Lalwani, Jessica          11 COM                            1:31.57 B      
 10 Caulfield, Shannon        11 COM                            1:31.98 B      
 11 Johnson, Laura             9 ATH                            1:32.73        
 12 Clancy, Cara              10 CFINS                          1:32.89        
 13 Kilcommons, Amy            9 COM                            1:32.99        
 14 Murtagh, Eadaoin          11 LONG                           1:33.76        
 15 Beirne, Cliona            10 CFINS                          1:34.47        
 16 MC Greal, Sara            10 ATH                            1:34.81        
 17 Ryan, Orla                 9 COM                            1:36.21        
 18 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:36.24        
 19 Nevin, Orla               10 LONG                           1:37.26        
 20 Friel, Lauren              8 ATH                            1:37.39        
 21 Lynch, Helen               8 ATH                            1:37.59        
 22 Smialek, Olivia            8 ATH                            1:39.63        
 23 Beirne, Laoise            11 CFINS                          1:39.66        
 24 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:39.92        
 25 Farnon, Hannah             9 COM                            1:40.11        
 26 Raleigh, Rachel            9 LONG                           1:42.16        
 27 Kilcommons, Ciara          8 COM                            1:47.23        
 28 Gannon, Jeseccia           7 COM                            1:48.64        
 29 Grecu, Alexia             10 COM                            1:50.34        
 30 Gallagher, Jade           10 COM                            1:50.36        
 31 Andrews, Jennifer          9 CFINS                          1:50.64        
 32 Mc Weeney, Aine            9 LONG                           1:50.69        
 33 O;dowd, Leanne             9 CFINS                          1:55.25        
 34 Hanley, Clodagh           11 COM                            1:55.62        
 35 Madden, Nessa              9 COM                            2:10.57        
 36 Duggan, Keavy             10 CFINS                          2:16.52        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Clodagh           13 CFINS                          1:17.30 A      
  2 O'Dowd, Shannon           13 CFINS                          1:22.83 B      
  3 Duggan, Tara              12 CFINS                          1:27.59 B      
  4 Lalwani, Emma             13 COM                            1:28.69 B      
  5 Noone, Tara               12 CFINS                          1:28.76 B      
  6 Tiernan, Deirbhle         12 CFINS                          1:36.04        
  7 Tiernan, Meabh            12 COM                            1:38.53        
  8 Healy, Grace              13 CFINS                          1:38.67        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  14&O A
        1:26.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crossan, Mary             15 CFINS                          1:16.97 B      
  2 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:21.88 B      
  3 Guckian, Patricia         15 CFINS                          1:56.93        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cann, Michael          11 LONG                           1:19.69 A      
  2 Moran, Ben                10 COM                            1:21.41 A      
  3 Stewart, Harry            11 LONG                           1:22.38 B      
  4 MC Namara, David          11 ATH                            1:24.43 B      
  5 Ennis, Daniel             11 ATH                            1:24.71 B      
  6 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:30.70 B      
  7 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:31.84 B      
  8 Matthews, Eoghan           9 CFINS                          1:32.03        
  9 O'Dowd, Conor             11 CFINS                          1:32.30        
 10 Belton, Cian              11 LONG                           1:34.88        
 11 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:35.44        
 12 Romanov, Vlaadimir         9 ATH                            1:38.70        
 13 Quinn, Daniel              9 ATH                            1:39.13        
 14 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:39.42        
 15 MC Greal, Adam             8 ATH                            1:39.62        
 16 Carroll, Andrew           10 COM                            1:47.88        
 17 Campbell, Cian             9 COM                            1:50.76        
 18 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:52.38        
 19 Brennan, Daniel            9 COM                            1:54.59        
 20 Staunton, Michael         10 COM                            2:00.27        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Romanov, Peter            12 ATH                            1:20.77 B      
  2 Hughes, Stephen           13 CFINS                          1:24.80 B      
  3 Healy, Jack               13 CFINS                          1:37.84        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  14&O A
        1:23.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Jimmie             14 LONG                           1:17.86 B      
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:36.35        
  2 Comans S C  'A'                                             2:42.99        
  3 Longford SC  'A'                                            2:46.92        
  4 Longford SC  'B'                                            2:47.00        
  5 Athlone  'B'                                                2:55.07        
  6 Carrick Fins SC  'A'                                        2:59.48        
  7 Comans S C  'B'                                             3:12.01        
  8 Comans S C  'C'                                             3:26.40        
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:37.47        
  2 Longford SC  'A'                                            2:38.25        
  3 Carrick Fins SC  'A'                                        2:40.00        
  4 Longford SC  'B'                                            2:43.34        
  5 Comans S C  'A'                                             3:02.00        
 
Event 11  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        2:28.28