LEISURELAND CUP 2012

Event 1  Boys 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             10 CLM                              17.40  
  2 Rather, Zak               10 GAL                              18.92  
  3 O'Connor, Milo            10 ATH                              19.42  
 
Event 2  Girls 10 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blacoe, Allanah           10 GAL                              18.52  
  2 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                              18.88  
  3 Johnson, Laura            10 ATH                              19.23  
 
Event 3  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                              30.17  
  2 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                   30.53  
  3 O'Connor, Sean            11 CBAR                             35.76  
 
Event 4  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                12 CLM                              33.88  
  2 McHale, Siofra            12 CBAR                             35.58  
  3 Casey, Sorcha             12 ATH                              36.92  
 
Event 5  Boys 13-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                            1:02.07  
  2 Warby, Cian               15 ATH                            1:04.23  
  3 Livingstone, Patrick      15 CBAR                           1:07.21  
 
Event 6  Girls 13-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            14 CBAR                           1:06.89  
  2 Finn, Kate                14 GAL                            1:07.22  
  3 Joyce, Ceira              14 SHARK                          1:09.46  
 
Event 7  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Cian               18 GAL                              57.62  
  2 Gibbons, Brendan          17 ATH                            1:02.36  
  3 Grady, Eoghan             16 CBAR                           1:04.43  
 
Event 8  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            22 CLM                            1:08.99  
  2 Ryan, Siobhan             17 ATH                            1:09.50  
  3 English, Sara             30 CBAR                           1:10.85  
 
Event 9  Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Zak               10 GAL                              17.87  
  2 Brennan, Sean              9 Tuam Swim Team                   18.41  
  3 Joyce, Cathal             10 CLM                              19.63  
 
Event 10  Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Carrie             10 SHARK                            17.25  
  2 Johnson, Laura            10 ATH                              17.81  
  3 Hoban, Saoirse            10 CBAR                             18.06  
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                              29.32  
  2 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                   29.61  
  3 Burke, Harry              11 CLM                              36.11  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             12 ATH                              34.54  
  2 Egan, Edel                12 CBAR                             35.65  
  3 Griffin, Ruth             11 SHARK                            37.22  
 
Event 13  Boys 13-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                            1:02.60  
  2 Kelly, Michael            14 ATH                            1:05.39  
  3 Melly, Cillian            15 CBAR                           1:06.16  
 
Event 14  Girls 13-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team                 1:07.51  
  2 Mylett, Sinead            14 CBAR                           1:08.91  
  3 Kilgallon, Niamh          13 CLM                            1:09.15  
 
Event 15  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David         16 GAL                              57.47  
  2 Gibbons, Brendan          17 ATH                              58.99  
  3 Grady, Eoghan             16 CBAR                           1:05.87  
 
Event 16  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              16 GAL                            1:08.66  
  2 Ruiz Daminguez, Matra     16 ATH                            1:11.02  
  3 English, Sara             30 CBAR                           1:11.81  
 
Event 17  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       1:06.22  
  2 Athlone  'A'                                                1:07.15  
  3 Tuam Swimming Club  'A'                                     1:11.03  
 
Event 18  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       1:06.48  
  2 Athlone  'A'                                                1:07.66  
  3 Castlebar S C  'A'                                          1:10.80  
 
Event 19  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                  57.99  
  2 Galway Swim Team  'A'                                         59.38  
  3 Castlebar S C  'A'                                          1:00.85  
 
Event 20  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                            59.78  
  2 Athlone  'A'                                                  59.80  
  3 Galway Swim Team  'A'                                       1:00.02  
 
Event 21  Boys 13-15 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                  49.81  
  2 Castlebar S C  'A'                                            53.48  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                              53.55  
 
Event 22  Girls 13-15 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                         52.51  
  2 Castlebar S C  'A'                                            54.95  
  3 Claremorris SC  'A'                                           55.27  
 
Event 23  Boys 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                         44.39  
  2 Athlone  'A'                                                  48.06  
  3 Castlebar S C  'A'                                            49.49  
 
Event 24  Girls 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                         52.97  
  2 Athlone  'A'                                                  54.02  
  3 Claremorris SC  'A'                                           55.44  
 
Event 25  Boys 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Uiseann            10 Tuam Swim Team                   18.64  
  2 Hanrahan, Darragh         10 GAL                              21.65  
  3 Tierney, Lee              10 ATH                              21.89  
 
Event 26  Girls 10 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca              9 ATH                              21.32  
  2 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                              21.94  
  3 Cooke, Olwyn               9 Tuam Swim Team                   22.11  
 
Event 27  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jamie             12 CBAR                             37.88  
  2 Scully, Bryan             12 ATH                              37.97  
  3 Keogh, Timothy            12 GAL                              42.27  
 
Event 28  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                12 CLM                              39.26  
  2 Carey, Sinead             12 GAL                              42.26  
  3 Fadden, Heather           11 CBAR                             43.05  
 
Event 29  Boys 13-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Andrew             14 GAL                            1:11.09  
  2 Kelly, Michael            14 ATH                            1:13.31  
  3 Livingstone, Patrick      15 CBAR                           1:13.38  
 
Event 30  Girls 13-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                            1:15.36  
  2 Fadden, Ambre             14 CBAR                           1:21.77  
  3 Keogh, Ruth               15 GAL                            1:24.92  
 
Event 31  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Cian               18 GAL                            1:09.41  
  2 Condron, Ryan             17 ATH                            1:14.45  
  3 Dervan, Killian           18 CBAR                           1:14.52  
 
Event 32  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Keena              16 GAL                            1:17.90  
  2 English, Sara             30 CBAR                           1:20.15  
  3 Hurst, Maedbh             16 ATH                            1:21.35  
 
Event 33  Boys 10 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Uiseann            10 Tuam Swim Team                   15.45  
  2 Rather, Zak               10 GAL                              15.51  
  3 Joyce, Cathal             10 CLM                              16.28  
 
Event 34  Girls 10 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Laura            10 ATH                              15.82  
  2 MC Hugh Murphy, Ciara      9 CLM                              16.28  
  3 Mulhall, Keela            10 GAL                              16.34  
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                              27.23  
  2 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                   27.74  
  3 Burke, Harry              11 CLM                              31.57  
 
Event 36  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                12 CBAR                             30.28  
  2 Burke, Eve                12 CLM                              30.52  
  3 Carey, Sinead             12 GAL                              30.69  
 
Event 37  Boys 13-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               15 ATH                              57.17  
  2 Moore, Andrew             14 GAL                              58.22  
  3 Livingstone, Patrick      15 CBAR                           1:00.56  
 
Event 38  Girls 13-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            14 CBAR                           1:00.38  
  2 Finn, Kate                14 GAL                            1:02.57  
  3 Breslin, Ciara            15 CLM                            1:02.75  
 
Event 39  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glade, Kevin           19 GAL                              53.50  
  2 Gibbons, Brendan          17 ATH                              54.71  
  3 Grady, Eoghan             16 CBAR                             55.94  
 
Event 40  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Dairne              25 GAL                              59.58  
  2 Higgins, Megan            22 CLM                            1:00.14  
  3 Ruiz Daminguez, Matra     16 ATH                            1:02.85  
 
Event 41  Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       1:17.04  
  2 Tuam Swimming Club  'A'                                     1:19.32  
  3 Athlone  'A'                                                1:20.53  
 
Event 42  Girls 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       1:17.54  
  2 Athlone  'A'                                                1:18.93  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            1:23.91  
 
Event 43  Boys 11-12 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:03.93  
  2 Galway Swim Team  'A'                                       1:07.83  
  3 Castlebar S C  'A'                                          1:09.03  
 
Event 44  Girls 11-12 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Castlebar S C  'A'                                          1:08.57  
  2 Galway Swim Team  'A'                                       1:09.35  
  3 Claremorris SC  'A'                                         1:09.38  
 
Event 45  Boys 13-15 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                         55.50  
  2 Athlone  'A'                                                  55.58  
  3 Castlebar S C  'A'                                            59.17  
 
Event 46  Girls 13-15 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       1:00.11  
  2 Castlebar S C  'A'                                          1:00.88  
  3 Claremorris SC  'A'                                         1:01.72  
 
Event 47  Boys 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                         50.89  
  2 Castlebar S C  'A'                                            55.67  
  3 Athlone  'A'                                                  55.84  
 
Event 48  Girls 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                         58.41  
  2 Athlone  'A'                                                1:01.32  
  3 Claremorris SC  'A'                                         1:03.31