CASTLEBAR GALA OCT 2015                                    
 
Event 1  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           11 Wport                5:57.02    5:22.07        
  2 Malashnyak, Edwin         11 ATH                  5:24.08    5:23.31        
  3 Lynam, Cillian            11 ATH                       NT    5:24.50        
  4 Coogan, Alfie             11 ATH                  5:51.06    5:29.29        
  5 Davy, Frey                11 GAL                       NT    5:44.34        
  6 Dzaee, Alan               11 LONG                      NT    5:55.71        
  7 Naughton, Ben             11 GAL                       NT    6:06.97        
  8 Semikin, Nikita           11 ATH                       NT    6:07.06        
  9 Flaherty, Roan            10 ATH                       NT    6:13.40        
 
Event 1  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                 5:19.91    4:59.46        
  2 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  5:06.15    5:04.25        
  3 Doorly, Dave              13 GAL                       NT    5:04.81        
  4 O'Connor, Milo            13 ATH                  5:11.16    5:06.63        
  5 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  5:09.00    5:11.12        
  6 Grady, Rory               12 CBAR                 5:36.07    5:14.56        
  7 Madigan, Daniel           12 LONG                 5:16.00    5:15.06        
  8 Welby, Evan               13 SHARK                     NT    5:16.85        
  9 Donohoe, Cian             12 CBAR                 5:28.41    5:21.05        
 10 Breslin, Ethan            13 CLM                  5:30.17    5:22.65        
 11 Friel, Ethan              12 ATH                  5:20.83    5:25.15        
 12 Carter, Niall             12 CBAR                      NT    5:33.16        
 13 Hornet, Ryan              13 LASER                     NT    5:38.53        
 14 O'Malley, Eoin            13 GAL                  6:07.03    5:40.12        
 15 Quinn, Daniel             13 ATH                       NT    5:46.00        
 16 Faherty, Christopher      12 LONG                      NT    5:49.22        
 17 Jennings, Cillian         13 SHARK                8:01.99    6:04.07        
 18 Maher, Patrick            13 SLIGO                     NT    6:20.01        
 19 O'Boyle, Aidan            12 LONG                      NT    6:25.25        
 20 Hynes, John               12 LASER                     NT    6:45.17        
 
Event 1  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                  4:10.76    4:15.94        
  2 Scully, Bryan             15 ATH                  4:36.61    4:35.41        
  3 Morris, Jayke             15 CLM                  4:50.23    4:44.05        
  4 Melly, Conor              15 CBAR                 4:51.69    4:45.06        
  5 Brennan, Jack             14 ATH                  4:46.75    4:52.03        
  6 Pilcher, Jack             14 CLM                  5:30.99    4:52.16        
  7 Heung, Tommy              14 CBAR                 5:41.75    5:11.64        
  8 Kelly, Niall              14 CLM                       NT    5:17.18        
  9 Scully, Tom               14 GAL                  5:24.17    5:20.67        
 10 English, James            15 CBAR                 5:37.01    5:22.63        
 11 Mills, David              14 LONG                 6:01.97    5:28.22        
 12 O Connor, Joseph          15 LASER                5:28.35    5:29.84        
 13 Dervan, Ronan             14 CBAR                 5:36.27    5:31.11        
 14 Kilkenny, Liam            14 GAL                  5:28.62    5:34.25        
 15 Carey, Oisin              14 LASER                     NT    5:45.81        
 16 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT    5:57.74        
 17 Clarke, Billy             14 SHARK                     NT    5:58.40        
 
Event 1  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              16 CBAR                 4:39.88    4:37.78        
  2 Tannian, Joseph           17 LASER                4:50.49    4:45.81        
  3 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  4:41.75    4:51.31        
  4 Breslin, Cian             16 CLM                       NT    5:06.43        
  5 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                6:42.63    5:39.59        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Helen              11 ATH                  1:20.90    1:19.79        
  2 Mc Auley, Sile            11 ATH                  1:29.11    1:25.34        
  3 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:27.51    1:25.44        
  4 Lowe, Erika               10 ATH                  1:28.61    1:27.87        
  5 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:30.10    1:29.45        
  6 Horkan, Aisling           11 CLM                  1:28.49    1:29.74        
  7 Corcoran, Alice           11 LASER                1:34.82    1:34.24        
  8 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:34.65    1:36.60        
  9 MC Hale, Zoe              11 CBAR                 1:37.89    1:38.72        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                  1:11.69    1:09.46        
  2 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:15.49    1:12.59        
  3 Ashton, Iona              12 GAL                       NT    1:12.63        
  4 Flaherty, Ellen           12 ATH                  1:16.63    1:15.87        
  5 Joyce, Grace              13 SHARK                1:17.95    1:16.05        
  6 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           1:16.03    1:16.72        
  7 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:17.30    1:16.91        
  8 Henehan, Rachel           13 CBAR                 1:20.90    1:18.50        
  9 Kelly, Aimee              12 SHARK                1:19.11    1:18.52        
 10 Johnson, Laura            13 ATH                  1:19.99    1:18.66        
 11 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                  1:22.20    1:18.69        
 12 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 1:23.50    1:19.56        
 13 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:18.04    1:20.60        
 14 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                  1:24.54    1:20.84        
 15 Bates, Aoife              13 SHARK                1:21.01    1:21.74        
 16 Ginty, Aoife              13 LONG                 1:22.14    1:22.90        
 17 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:22.25    1:23.16        
 18 Friel, Lauren             13 ATH                  1:22.69    1:23.44        
 19 Treanor, Sorcha           12 CLM                  1:26.75    1:24.50        
 20 Conlon, Sarah             12 CBAR                 1:23.38    1:24.57        
 21 Condron, Sarah            12 ATH                       NT    1:24.74        
 22 Frain, Lauren             13 CLM                  1:29.22    1:25.01        
 23 Smialek, Olivia           12 ATH                  1:28.13    1:25.20        
 24 O Neill, Aishling         13 LASER                1:28.32    1:25.31        
 25 Delaney, Kate             12 CLM                  1:27.42    1:26.01        
 26 Brennan, Judy             12 ATH                  1:25.63    1:26.02        
 27 Reilly, Edel              12 ATH                  1:27.19    1:26.60        
 28 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                1:27.67    1:26.84        
 29 Reeve, Hayden             13 SHARK                1:27.30    1:27.25        
 30 Kennedy, Ailbhe           12 LASER                1:30.07    1:27.71        
 31 Horan, Brianne            13 CBAR                 1:29.61    1:28.31        
 32 Mc Gath, Sarah            13 LASER                1:29.55    1:28.71        
 33 Mc Cormack, Caitriona     13 CBAR                 1:39.68    1:28.74        
 34 Francis, Jane             13 SHARK                1:33.54    1:30.28        
 35 Finnerty, Lára            13 CLM                  1:32.49    1:30.31        
 36 Megahey, Georgia          13 GAL                       NT    1:30.41        
 37 MC Carthy, Aisling        13 ATH                  1:28.17    1:32.56        
 38 Mooney, Dara              12 SHARK                1:40.31    1:32.69        
 39 Sharkey, Lauren           12 GAL                  1:39.06    1:34.46        
 40 Owens, Oonagh             13 LASER                1:30.53    1:37.53        
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               15 CBAR                 1:13.57    1:13.06        
  2 Henry, Lisa               14 CLM                  1:17.98    1:15.35        
  3 Johnson, Rachel           15 ATH                  1:14.15    1:15.74        
  4 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:15.53    1:16.15        
  5 Mc Hale, Siofra           15 CBAR                 1:15.07    1:16.94        
  6 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                1:17.06    1:17.47        
  7 Egan, Edel                15 CBAR                      NT    1:18.30        
  8 Fadden, Heather           14 CBAR                 1:19.47    1:18.55        
  9 Breslin, Niamh            15 CBAR                 1:19.28    1:20.10        
 10 Murphy, Freya             14 LASER                1:28.61    1:20.43        
 11 Warby, Kim                14 ATH                  1:19.95    1:22.04        
 12 Deely, Megan              14 CBAR                 1:22.39    1:23.65        
 13 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                1:23.66    1:24.30        
 14 Gallagher, Maeve          14 CBAR                 1:38.56    1:25.37        
 15 Loftus, Zara              14 CLM                  1:30.43    1:26.12        
 16 Hynes, Ellen              15 LASER                1:24.58    1:26.22        
 17 Egan, Niamh               14 CBAR                 1:29.16    1:29.73        
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeforme       16 ATH                       NT    1:07.72        
  2 Mylett, Sinead            17 CBAR                 1:06.26    1:09.87        
  3 Mc Namara, Dearbhail      17 CBAR                 1:12.59    1:10.19        
  4 Heneghan, Niamh           16 CBAR                 1:10.54    1:13.41        
  5 Lowe, Sophie              16 ATH                  1:38.20    1:13.60        
  6 Kelly, Sarah              18 CLM                  1:11.20    1:13.94        
  7 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:11.23    1:14.55        
  8 Melody, Niamh             17 GAL                  1:08.23    1:15.18        
  9 Egan, Stacey              16 ATH                  1:15.88    1:16.69        
 10 Mc Donagh, Paula          16 CBAR                 1:15.84    1:18.42        
 11 Lennon, Amy               16 Bluefin SC           1:23.96    1:25.16        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynam, Cillian            11 ATH                  1:20.92    1:21.78        
  2 Davy, Frey                11 GAL                       NT    1:26.94        
  3 Socolovsky, Valia         11 ATH                  1:41.25    1:27.81        
  4 Coogan, Alfie             11 ATH                  1:26.61    1:28.25        
  4 Naughton, Ben             11 GAL                  1:31.80    1:28.25        
  6 Semikin, Nikita           11 ATH                  1:29.19    1:29.35        
  7 Dzaee, Alan               11 LONG                 1:37.35    1:35.49        
 -- Malashnyak, Edwin         11 ATH                  1:24.55         DQ        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              12 CBAR                 1:14.32    1:14.66        
  2 Welby, Evan               13 SHARK                1:19.59    1:17.18        
  3 Doorly, Dave              13 GAL                       NT    1:18.12        
  4 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:20.35    1:19.34        
  5 Grady, Rory               12 CBAR                 1:23.97    1:20.10        
  6 Madigan, Daniel           12 LONG                 1:21.47    1:21.19        
  7 Breslin, Ethan            13 CLM                  1:22.72    1:21.50        
  8 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  1:24.73    1:21.55        
  9 Hornet, Ryan              13 LASER                1:29.41    1:22.60        
 10 Dunne, Pierce             13 CBAR                 1:27.65    1:23.94        
 11 Donohoe, Cian             12 CBAR                 1:24.63    1:24.66        
 12 Quinn, Daniel             13 ATH                  1:22.81    1:25.40        
 13 Carter, Niall             12 CBAR                 1:23.87    1:25.55        
 14 Lennon, Brian             12 SHARK                1:28.77    1:26.46        
 15 Friel, Ethan              12 ATH                  1:26.26    1:27.82        
 16 O'Malley, Eoin            13 GAL                  1:31.63    1:28.46        
 17 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:33.18    1:28.47        
 18 Faherty, Christopher      12 LONG                 1:27.92    1:29.72        
 19 Joyce, Niall              12 SHARK                1:33.84    1:29.90        
 20 Maher, Patrick            13 SLIGO                1:30.10    1:33.45        
 21 Hynes, John               12 LASER                1:32.31    1:33.55        
 22 O'Boyle, Aidan            12 LONG                 1:36.37    1:37.06        
 23 Mc Donough, Cathal        12 SHARK                1:37.09    1:40.56        
 -- Maher, Anthony            13 SLIGO                1:35.30         DQ        
 -- Balaskie, James           12 CBAR                 1:34.96         DQ        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                  1:01.29      59.88        
  2 Pilcher, Jack             14 CLM                  1:11.51    1:08.41        
  3 Morris, Jayke             15 CLM                  1:14.61    1:12.30        
  4 Melly, Conor              15 CBAR                 1:11.46    1:13.42        
  5 Kelly, Niall              14 CLM                  1:16.20    1:14.15        
  6 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:24.85    1:14.60        
  7 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT    1:16.22        
  8 Scully, Tom               14 GAL                  1:16.85    1:17.03        
  9 O Connor, Joseph          15 LASER                1:19.60    1:20.03        
 10 Kilkenny, Liam            14 GAL                  1:25.40    1:22.28        
 11 Dervan, Ronan             14 CBAR                 1:34.57    1:23.27        
 12 English, James            15 CBAR                 1:20.24    1:25.27        
 13 Clarke, Billy             14 SHARK                1:27.95    1:26.44        
 14 Carey, Oisin              14 LASER                1:29.24    1:27.72        
 15 MC Auley, Ian             14 ATH                  1:41.03    1:31.19        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              16 CBAR                 1:10.50    1:08.28        
  2 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:10.85    1:12.44        
  3 Breslin, Cian             16 CLM                  1:18.54    1:16.37        
  4 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:23.65    1:26.53        
 
Event 4  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  5:32.23    5:18.03        
  2 Lynch, Helen              11 ATH                  5:28.47    5:24.94        
  3 Lowe, Erika               10 ATH                       NT    5:53.62        
  4 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  6:19.75    5:55.31        
  5 Martin, Emily             10 ATH                       NT    6:35.56        
  6 Corcoran, Alice           11 LASER                     NT    6:35.88        
  7 Horkan, Aisling           11 CLM                       NT    6:59.01        
 
Event 4  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                  4:54.35    4:41.09        
  2 Flaherty, Ellen           12 ATH                  4:56.31    4:51.75        
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           5:00.45    4:58.25        
  4 Friel, Lauren             13 ATH                  5:01.15    5:06.32        
  5 Ashton, Iona              12 GAL                       NT    5:12.03        
  6 Johnson, Laura            13 ATH                  5:21.44    5:13.56        
  7 Conway, Fiona             13 CBAR                 5:21.02    5:17.50        
  8 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                  5:17.29    5:18.06        
  9 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                  5:28.71    5:18.75        
 10 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 5:27.00    5:19.46        
 11 Joyce, Grace              13 SHARK                5:48.30    5:23.06        
 12 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           5:20.82    5:25.97        
 13 Andrews, Jennifer         12 C FIN                     NT    5:27.04        
 14 Brennan, Judy             12 ATH                  5:44.29    5:28.50        
 15 Clarke, Isabelle          13 ATH                  5:21.23    5:29.90        
 16 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                6:22.34    5:35.12        
 17 Bates, Aoife              13 SHARK                     NT    5:36.58        
 18 Delaney, Kate             12 CLM                       NT    5:36.67        
 19 Condron, Sarah            12 ATH                       NT    5:37.44        
 20 Henehan, Rachel           13 CBAR                 6:03.08    5:38.08        
 21 O Neill, Aishling         13 LASER                6:23.97    5:40.28        
 22 Kelly, Aimee              12 SHARK                     NT    5:41.81        
 23 Reilly, Edel              12 ATH                       NT    5:43.72        
 24 Megahey, Georgia          13 GAL                       NT    5:44.02        
 25 Treanor, Sorcha           12 CLM                  6:19.54    5:44.46        
 26 Smialek, Olivia           12 ATH                  5:52.02    5:44.72        
 27 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  5:41.23    5:47.02        
 28 Francis, Jane             13 SHARK                     NT    5:51.34        
 29 Mills, Jenna              13 LONG                 6:19.52    5:54.59        
 30 Horan, Brianne            13 CBAR                      NT    6:01.02        
 31 Reeve, Hayden             13 SHARK                     NT    6:04.94        
 32 Frain, Lauren             13 CLM                       NT    6:07.14        
 33 Finnerty, Lára            13 CLM                       NT    6:08.75        
 34 Collier, Clodagh          12 ATH                       NT    6:15.08        
 35 Kennedy, Ailbhe           12 LASER                6:40.81    6:15.69        
 36 Mc Gath, Sarah            13 LASER                     NT    6:20.40        
 37 Sharkey, Lauren           12 GAL                       NT    6:32.96        
 38 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                     NT    6:45.15        
 39 Owens, Oonagh             13 LASER                     NT    6:53.44        
 
Event 4  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               15 CBAR                 4:53.05    4:54.72        
  2 Grady, Hannah             14 CBAR                 5:02.99    4:57.81        
  3 Johnson, Rachel           15 ATH                  4:53.58    5:00.31        
  4 Henry, Lisa               14 CLM                  5:13.72    5:01.65        
  5 Egan, Edel                15 CBAR                      NT    5:04.73        
  6 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                5:08.78    5:17.18        
  7 Fadden, Heather           14 CBAR                 5:28.50    5:18.31        
  8 Murphy, Freya             14 LASER                5:48.52    5:19.65        
  9 Breslin, Niamh            15 CBAR                 5:08.57    5:23.46        
 10 Deely, Megan              14 CBAR                 5:10.36    5:27.25        
 11 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                5:32.90    5:27.27        
 12 Warby, Kim                14 ATH                  5:33.43    5:35.09        
 13 Hynes, Ellen              15 LASER                5:41.94    5:35.84        
 14 Loftus, Zara              14 CLM                  6:10.50    5:36.29        
 15 Clancy, Cara              14 C FIN                     NT    5:48.44        
 
Event 4  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  4:25.25    4:31.78        
  2 Mc Namara, Dearbhail      17 CBAR                 5:43.97    4:39.69        
  3 Egan, Stacey              16 ATH                  4:43.11    4:41.87        
  4 Lowe, Sophie              16 ATH                  4:41.27    4:42.78        
  5 Mc Donagh, Paula          16 CBAR                 4:41.91    4:47.15        
  6 Borriello, Maeforme       16 ATH                       NT    4:47.29        
  7 Grady, Aisling            17 CBAR                 4:53.93    4:57.37        
  8 Naughton, Imogen          16 SHARK                4:50.65    4:59.44        
  9 Melody, Niamh             17 GAL                  5:05.05    5:31.57        
 10 Lennon, Amy               16 Bluefin SC           5:29.85    5:48.90        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           11 Wport                1:31.15    1:31.17        
  2 Coogan, Alfie             11 ATH                  1:30.60    1:33.37        
  3 Claffey, Donagh           11 ATH                  1:41.26    1:39.74        
  4 Flaherty, Roan            10 ATH                  1:40.88    1:41.84        
  5 Socolovsky, Valia         11 ATH                  1:45.29    1:42.19        
  6 Naughton, Ben             11 GAL                  1:40.99    1:43.00        
 -- Davy, Frey                11 GAL                       NT         DQ        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               12 CBAR                 1:30.12    1:24.10        
  2 Welby, Evan               13 SHARK                1:30.25    1:25.16        
  3 Hornet, Ryan              13 LASER                1:25.17    1:26.85        
  4 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  1:26.68    1:27.18        
  5 O'Connor, Milo            13 ATH                  1:33.47    1:28.66        
  6 Madigan, Daniel           12 LONG                      NT    1:32.11        
  7 Jennings, Cillian         13 SHARK                1:33.14    1:32.37        
  8 Rennick, Sam              12 CBAR                 1:35.99    1:35.09        
  9 Doorly, Dave              13 GAL                       NT    1:36.16        
 10 O'Malley, Eoin            13 GAL                  1:37.61    1:36.34        
 11 O'Sullivan, Tom           12 GAL                  1:46.17    1:37.38        
 12 Donohoe, Cian             12 CBAR                 1:38.80    1:37.41        
 13 Lennon, Brian             12 SHARK                1:43.73    1:38.41        
 14 Carter, Niall             12 CBAR                 1:39.16    1:39.86        
 15 Faherty, Christopher      12 LONG                 1:43.47    1:40.09        
 16 Dunne, Pierce             13 CBAR                 1:45.85    1:41.49        
 17 Friel, Ethan              12 ATH                  1:41.98    1:41.56        
 18 Humpston, Darragh         13 LONG                 1:45.17    1:44.40        
 19 Maher, Anthony            13 SLIGO                1:43.00    1:44.56        
 20 Hynes, John               12 LASER                1:44.46    1:46.14        
 21 Mc Donough, Cathal        12 SHARK                1:47.56    1:47.28        
 22 Joyce, Niall              12 SHARK                1:49.72    1:51.46        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             15 ATH                  1:14.98    1:11.74        
  2 Powell, Robert            15 ATH                  1:14.99    1:14.26        
  3 Brennan, Jack             14 ATH                  1:18.15    1:18.41        
  4 Morris, Jayke             15 CLM                  1:22.55    1:18.59        
  5 Melly, Conor              15 CBAR                 1:24.37    1:20.54        
  6 Heung, Tommy              14 CBAR                 1:24.72    1:21.02        
  7 Dervan, Ronan             14 CBAR                 1:27.80    1:24.19        
  8 Kilkenny, Liam            14 GAL                  1:21.64    1:25.40        
  9 English, James            15 CBAR                 1:25.98    1:26.16        
 10 Kelly, Niall              14 CLM                  1:30.74    1:26.22        
 11 Pilcher, Jack             14 CLM                  1:35.66    1:26.56        
 12 MC Auley, Ian             14 ATH                  1:31.65    1:27.87        
 13 Mills, David              14 LONG                 1:27.65    1:29.25        
 14 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT    1:29.34        
 15 Clarke, Billy             14 SHARK                1:36.45    1:30.35        
 16 Carey, Oisin              14 LASER                1:35.98    1:40.24        
 17 Scully, Tom               14 GAL                  1:55.28    1:48.00        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              16 CBAR                 1:12.27    1:09.47        
  2 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  1:18.75    1:18.09        
  3 Breslin, Cian             16 CLM                  1:29.84    1:24.88        
  4 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                1:22.73    1:25.56        
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             11 GAL                  1:37.59    1:29.84        
  2 Mc Auley, Sile            11 ATH                  1:47.93    1:40.25        
  3 Horkan, Aisling           11 CLM                  1:45.90    1:42.09        
  4 Martin, Emily             10 ATH                  1:45.24    1:42.41        
  5 Lynch, Helen              11 ATH                  1:48.13    1:43.90        
  6 Lowe, Erika               10 ATH                  1:45.89    1:44.78        
  7 Rodawska, Oliwia          11 GAL                  1:54.45    1:45.70        
  8 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                1:45.83    1:46.50        
  9 Corcoran, Alice           11 LASER                1:47.97    1:47.15        
 10 Collins, Abbie            11 ATH                  1:48.28    1:47.22        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                  1:26.69    1:25.01        
  2 Flaherty, Ellen           12 ATH                  1:26.18    1:26.06        
  3 Clarke, Isabelle          13 ATH                  1:27.13    1:26.53        
  4 Joyce, Grace              13 SHARK                1:27.10    1:27.28        
  5 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                1:34.20    1:28.08        
  6 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           1:38.23    1:30.02        
  7 Brennan, Judy             12 ATH                  1:33.88    1:31.60        
  8 Condron, Sarah            12 ATH                       NT    1:32.41        
  9 Bates, Aoife              13 SHARK                1:32.53    1:32.53        
 10 Ashton, Iona              12 GAL                       NT    1:33.34        
 11 Andrews, Jennifer         12 C FIN                1:34.67    1:33.74        
 12 O Neill, Aishling         13 LASER                1:39.23    1:34.09        
 13 Mc Manus, Rebekah         13 LASER                1:34.73    1:34.10        
 14 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                1:35.21    1:34.43        
 15 Ginty, Aoife              13 LONG                 1:33.32    1:35.78        
 16 Frain, Lauren             13 CLM                  1:40.13    1:36.01        
 17 Delaney, Kate             12 CLM                  1:39.10    1:36.78        
 18 Johnson, Laura            13 ATH                  1:33.86    1:37.19        
 19 Kelly, Aimee              12 SHARK                1:37.50    1:37.72        
 20 Finnerty, Lára            13 CLM                  1:32.45    1:37.76        
 21 Megahey, Georgia          13 GAL                  1:44.71    1:37.82        
 22 Horan, Brianne            13 CBAR                 1:38.04    1:38.00        
 23 Treanor, Sorcha           12 CLM                  1:45.00    1:38.53        
 24 Mulhall, Ailbhe           12 GAL                  1:45.54    1:39.00        
 25 Reilly, Edel              12 ATH                  1:41.74    1:39.44        
 26 Conway, Fiona             13 CBAR                 1:45.61    1:39.53        
 27 Conlon, Sarah             12 CBAR                 1:41.05    1:39.54        
 28 Mills, Jenna              13 LONG                 1:36.99    1:39.78        
 29 Mooney, Dara              12 SHARK                1:42.97    1:40.19        
 30 Henehan, Rachel           13 CBAR                 1:44.77    1:41.55        
 31 Kavanagh, Grace A         12 GAL                  1:49.14    1:43.31        
 32 Gallagher, Mairead        12 CBAR                 1:41.50    1:43.82        
 33 Reeve, Hayden             13 SHARK                1:47.53    1:45.28        
 34 Collier, Clodagh          12 ATH                  1:47.07    1:50.02        
 35 Mc Cormack, Caitriona     13 CBAR                 1:53.54    2:01.00        
 -- Sharkey, Lauren           12 GAL                  1:49.39         DQ        
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               15 CBAR                 1:24.39    1:22.20        
  2 Fadden, Heather           14 CBAR                 1:22.59    1:23.10        
  3 Henry, Lisa               14 CLM                  1:33.49    1:28.72        
  4 Grady, Hannah             14 CBAR                 1:32.77    1:29.10        
  5 Loftus, Zara              14 CLM                  1:35.19    1:30.37        
  6 Mc Nicholas, Claudia      15 LASER                1:29.96    1:30.43        
  7 Johnson, Rachel           15 ATH                  1:30.35    1:31.18        
  8 Murphy, Freya             14 LASER                1:28.55    1:33.03        
  9 Hynes, Ellen              15 LASER                1:33.83    1:33.30        
 10 Deely, Megan              14 CBAR                 1:32.55    1:33.43        
 11 Mc Hale, Siofra           15 CBAR                 1:30.24    1:33.83        
 12 Mc Nicholas, Alex         14 LASER                1:37.67    1:38.75        
 13 Breslin, Niamh            15 CBAR                 1:35.66    1:39.66        
 14 Gallagher, Maeve          14 CBAR                 1:53.47    1:39.87        
 15 Clancy, Cara              14 C FIN                1:50.10    1:45.05        
 16 Egan, Niamh               14 CBAR                 1:43.50    1:45.30        
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      17 CBAR                 1:10.54    1:13.87        
  2 Lowe, Sophie              16 ATH                  1:16.44    1:17.14        
  3 Kelly, Sarah              18 CLM                  1:25.05    1:21.24        
  4 Egan, Stacey              16 ATH                  1:21.87    1:23.78        
  5 Naughton, Imogen          16 SHARK                1:25.91    1:29.78        
  6 Heneghan, Niamh           16 CBAR                 1:29.16    1:37.13        
  7 Melody, Niamh             17 GAL                  1:32.35    1:40.00        
  8 Lennon, Amy               16 Bluefin SC           1:41.98    1:40.78