CLAREMORRIS GALA MARCH 2011

                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                 1:13.77    1:14.80        
  2 Dervan, Mark              11 CBAR                 1:22.07    1:21.77        
  3 Ashton, Callum            11 LASER                1:23.57    1:23.81        
  4 Keogh, Timothy            10 GAL                  1:27.00    1:26.40        
  5 Rowlands, Rhys            10 ATH                  1:26.40    1:28.21        
 
Event 1  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                            1:13.77 q      
  2 Dervan, Mark              11 CBAR                            1:22.07 q      
  3 Donovan, Aditya           11 LASER                           1:23.34 q      
  4 Ashton, Callum            11 LASER                           1:23.57 q      
  5 Rowlands, Rhys            10 ATH                             1:26.40 q      
  6 Keogh, Timothy            10 GAL                             1:27.00 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connor, Aaron           11 LONG                            1:32.43        
  8 Moran, Mark               11 GAL                             1:32.49        
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Connor, David           11 GAL                             1:35.17        
 10 Melvin, Conor             11 SLIGO                           1:35.64        
 11 Mc Grogan, Harry          10 GAL                             1:35.78        
 
Event 1  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Closkey, Daire         13 SLIGO                1:09.96    1:10.92        
  2 Quinn, Gerry              13 LONG                 1:11.27    1:11.23        
  3 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                  1:11.34    1:13.74        
  4 Moore, Andrew             13 GAL                  1:14.40    1:14.77        
  5 Knight, David             12 GAL                  1:18.39    1:20.14        
  6 Scully, Daniel            13 GAL                  1:18.39    1:20.17        
 
Event 1  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Closkey, Daire         13 SLIGO                           1:09.96 q      
  2 Quinn, Gerry              13 LONG                            1:11.27 q      
  3 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                             1:11.34 q      
  4 Moore, Andrew             13 GAL                             1:14.40 q      
  5 Scully, Daniel            13 GAL                             1:18.39 q      
  5 Knight, David             12 GAL                             1:18.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Malley, Brian           13 WPORT                           1:18.55        
  8 Snowdon, Conor            13 GAL                             1:19.81        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Padden, Ryan              12 CBAR                            1:20.69        
  9 Aspell, Ruairi            12 ATH                             1:20.69        
 11 Mc Hugh-Murphy, Dara      12 Cgsud-Nt                        1:20.98        
 12 O'Hanlon, Shane           12 LONG                            1:24.21        
 13 Gavin, Lorcan             12 SHARK                           1:26.47        
 14 Diviney, Oran             12 SHARK                           1:26.61        
 15 Sidorovs, Aleksandrs      12 ATH                             1:26.83        
 16 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt                        1:29.81        
 17 Canavan, Sean             12 B DOL                           1:38.14        
 
Event 1  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mullen, Keith             15 SLIGO                1:06.49    1:11.51        
  2 Burke, Ruairi             14 LASER                1:12.83    1:13.66        
  3 Melly, Cillian            14 CBAR                 1:13.17    1:14.18        
  4 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                1:17.30    1:19.06        
  5 Kelly, Evan               14 SLIGO                1:18.01    1:20.65        
  6 Mc Cormack, Fergus        14 Cgsud-Nt             1:21.46    1:24.61        
 
Event 1  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullen, Keith             15 SLIGO                           1:06.49 q      
  2 Burke, Ruairi             14 LASER                           1:12.83 q      
  3 Melly, Cillian            14 CBAR                            1:13.17 q      
  4 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                           1:17.30 q      
  5 Kelly, Evan               14 SLIGO                           1:18.01 q      
  6 Mc Cormack, Fergus        14 Cgsud-Nt                        1:21.46 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Martin, Declan            14 SLIGO                           1:24.46        
  8 Lynch, David              14 SLIGO                           1:38.54        
 
Event 1  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dervan, Killian           16 CBAR                 1:09.40    1:09.47        
  2 Lavelle, Cathal           16 CBAR                 1:09.40    1:11.54        
 
Event 1  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lavelle, Cathal           16 CBAR                            1:09.40 q      
  1 Dervan, Killian           16 CBAR                            1:09.40 q      
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                 1:21.87    1:22.90        
  2 Crosby, Emer              11 LASER                1:24.12    1:22.94        
  3 Kilgallon, Niamh          11 Cgsud-Nt             1:24.34    1:23.56        
  4 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 1:24.40    1:25.17        
  5 Kelly, Lauren             11 SHARK                1:24.46    1:25.45        
 
Event 2  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                            1:21.87 q      
  2 Crosby, Emer              11 LASER                           1:24.12 q      
  3 Kilgallon, Niamh          11 Cgsud-Nt                        1:24.34 q      
  4 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                            1:24.40 q      
  5 Kelly, Lauren             11 SHARK                           1:24.46 q      
  6 Mc Closkey, Deirbhile     11 SLIGO                           1:25.20 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mellotte, Georgia         11 WPORT                           1:25.96        
  8 Murphy, Rachel            11 BALL                            1:26.07        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dowling, Caoimhe          10 LASER                           1:26.34        
 10 Carey, Sinead             11 GAL                             1:27.65        
 11 Naughton, Imogen          11 GAL                             1:27.75        
 12 Egan, Edel                10 CBAR                            1:28.37        
 13 O'Brien, Paola            11 SHARK                           1:29.03        
 14 Dunne, Jessica            11 LASER                           1:29.36        
 15 Geoghegan, Brionna        10 ATH                             1:29.77        
 16 Mc Nicholas, Claudia      11 LASER                           1:30.38        
 17 McHale, Siofra            11 CBAR                            1:30.57        
 18 Burke, Eve                11 Cgsud-Nt                        1:31.04        
 19 Kelly, Anne-Marie         11 Cgsud-Nt                        1:31.48        
 20 Connelly, Nicola          11 CBAR                            1:31.91        
 21 Duignan, Dearbhla         11 CBAR                            1:32.30        
 22 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                            1:33.38        
 23 Payne, Heather            11 ATH                             1:34.16        
 24 Casey, Sorcha             11 ATH                             1:34.23        
 25 Walsh, Lauren             10 GAL                             1:35.76        
 26 Joyce, Laura              11 Cgsud-Nt                        1:35.95        
 27 Reilly, Aoibheann         10 ATH                             1:36.63        
 28 McManamon, Jemma          11 SHARK                           1:38.14        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                 1:14.13    1:15.13        
  2 Melody, Niamh             12 GAL                  1:16.28    1:16.97        
  3 Sheridan, Chloe           13 CBAR                 1:16.98    1:17.17        
  4 Joyce, Ciera              13 SHARK                1:19.37    1:18.37        
  5 O'Neill, Ciara            12 LASER                1:17.22    1:18.59        
  6 Clabby, Aibhlin           12 ATH                  1:18.44    1:19.59        
 
Event 2  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                            1:14.13 q      
  2 Melody, Niamh             12 GAL                             1:16.28 q      
  3 Sheridan, Chloe           13 CBAR                            1:16.98 q      
  4 O'Neill, Ciara            12 LASER                           1:17.22 q      
  5 Murphy, Ellen             13 CBAR                            1:18.01 q      
  6 Clabby, Aibhlin           12 ATH                             1:18.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Joyce, Ciera              13 SHARK                           1:19.37        
  8 Cunnane, Aine             12 Cgsud-Nt                        1:19.85        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shorten, Aoife            12 SHARK                           1:20.37        
 10 Arthur, Shauna            12 GAL                             1:20.52        
 11 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                            1:20.57        
 12 Grady, Aisling            13 CBAR                            1:21.04        
 13 MC Farland, Alex          12 GAL                             1:21.85        
 14 O'Sullivan, Molly         12 GAL                             1:21.91        
 15 Fahy, Laura               12 CBAR                            1:22.64        
 16 Jameson, Katie            13 ATH                             1:23.30        
 17 O'Brien, Sarah            13 Cgsud-Nt                        1:23.38        
 18 Scully, Andraya           12 GAL                             1:23.74        
 19 Dill, Eva                 12 SHARK                           1:24.97        
 20 Heneghan, Niamh           12 CBAR                            1:25.27        
 21 Kenny, Laura              12 LONG                            1:26.70        
 22 Burns, Ella               12 WPORT                           1:27.01        
 23 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt                        1:27.14        
 24 Walsh, Laura              12 Cgsud-Nt                        1:27.90        
 25 Hosty, Aoife              12 SHARK                           1:29.97        
 26 Naughton, Aideen          12 SHARK                           1:31.28        
 27 Horan, Siofra             12 CBAR                            1:31.38        
 28 Dempsey, Aishling         12 LASER                           1:31.42        
 29 Rowlands, Tara            12 ATH                             1:35.81        
 30 Brogan, Louise            12 BALL                            1:38.42        
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Reilly-Collins, Sionan  15 ATH                  1:11.06    1:11.51        
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:11.55    1:13.66        
  3 Donovan, Gitanjali        14 LASER                1:15.28    1:16.51        
  4 Gallagher, Emily          14 LASER                1:16.16    1:18.80        
  5 Dervan, Louise            14 CBAR                 1:18.65    1:20.69        
  6 Keaveney, Laura           15 SLIGO                1:17.56    1:23.57        
 
Event 2  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Reilly-Collins, Sionan  15 ATH                             1:11.06 q      
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt                        1:11.55 q      
  3 Donovan, Gitanjali        14 LASER                           1:15.28 q      
  4 Gallagher, Emily          14 LASER                           1:16.16 q      
  5 Keaveney, Laura           15 SLIGO                           1:17.56 q      
  6 Dervan, Louise            14 CBAR                            1:18.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kilgallon, Aoife          15 Cgsud-Nt                        1:18.84        
  8 Shorten, Fiona            15 SHARK                           1:20.30        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kelly, Alex               14 SHARK                           1:21.69        
 10 Shaughnessy, Megan        14 Cgsud-Nt                        1:22.19        
 11 Dempsey, Grainne          15 LASER                           1:27.38        
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ward, Jennifer            16 B DOL                1:12.94   J1:11.34        
  2 Higgins, Megan            20 Cgsud-Nt             1:12.63   J1:11.16        
  3 Kilgallon, Sarah          17 Cgsud-Nt             1:14.69    1:15.15        
  4 Walsh, Catriona           16 CBAR                 1:17.98    1:16.85        
  5 Conlon, Aisling           16 CBAR                 1:22.04    1:19.26        
  6 Mossisey, Muirean         17 SLIGO                1:37.01    1:20.80        
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Higgins, Megan            20 Cgsud-Nt                        1:12.63 q      
  2 Ward, Jennifer            16 B DOL                           1:12.94 q      
  3 Kilgallon, Sarah          17 Cgsud-Nt                        1:14.69 q      
  4 Walsh, Catriona           16 CBAR                            1:17.98 q      
  5 Conlon, Aisling           16 CBAR                            1:22.04 q      
  6 Mossisey, Muirean         17 SLIGO                           1:37.01 q      
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dervan, Mark              11 CBAR                 1:33.09    1:30.81        
  2 Burke, Ciaran             11 TUAM                 1:34.50    1:33.09        
  3 Melly, Conor              11 CBAR                 1:37.22    1:35.74        
  4 Scully, Bryan             10 ATH                  1:37.89    1:38.17        
  5 Keogh, Timothy            10 GAL                  1:38.72    1:38.78        
  6 Moran, Mark               11 GAL                  1:38.22    1:40.62        
 
Event 3  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dervan, Mark              11 CBAR                            1:33.09 q      
  2 Burke, Ciaran             11 TUAM                            1:34.50 q      
  3 Melly, Conor              11 CBAR                            1:37.22 q      
  4 Scully, Bryan             10 ATH                             1:37.89 q      
  5 Moran, Mark               11 GAL                             1:38.22 q      
  6 Keogh, Timothy            10 GAL                             1:38.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connor, Aaron           11 LONG                            1:40.13        
  8 Burke, Harry               9 Cgsud-Nt                        1:44.01        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melvin, Conor             11 SLIGO                           1:50.22        
 10 Higgins, Adam             10 SLIGO                           1:51.40        
 11 O'Connor, David           11 GAL                             1:53.68        
 12 Mc Grogan, Harry          10 GAL                             2:01.62        
 21 Scalon, Adam              11 SLIGO                           1:48.97        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Livingstone, Patrick      13 CBAR                 1:22.59    1:21.80        
  2 Brinn, Jonathan           13 TUAM                 1:26.07    1:24.10        
  3 Murray, Cadhla            13 LASER                1:25.56    1:25.86        
  4 O'Malley, Brian           13 WPORT                1:32.72    1:31.71        
  5 Dowling, David            13 LASER                1:31.29    1:34.82        
 
Event 3  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Livingstone, Patrick      13 CBAR                            1:22.59 q      
  2 Murray, Cadhla            13 LASER                           1:25.56 q      
  3 Brinn, Jonathan           13 TUAM                            1:26.07 q      
  4 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                             1:30.95 q      
  5 Dowling, David            13 LASER                           1:31.29 q      
  6 O'Malley, Brian           13 WPORT                           1:32.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 McGinty, Stephen          13 SHARK                           1:32.83        
  8 Gavin, Lorcan             12 SHARK                           1:33.95        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunne, Shane              12 B DOL                           1:34.05        
 10 Daly, Damon               12 ATH                             1:36.67        
 11 Diviney, Oran             12 SHARK                           1:37.60        
 12 Knight, David             12 GAL                             1:37.98        
 13 Scully, Daniel            13 GAL                             1:38.80        
 14 Mc Hugh-Murphy, Dara      12 Cgsud-Nt                        1:39.31        
 15 O'Hanlon, Shane           12 LONG                            1:40.00        
 16 Mc Loughlin, Shane        12 WPORT                           1:41.34        
 17 Mc Donagh, Jack           12 SLIGO                           1:41.48        
 18 Padden, Ryan              12 CBAR                            1:44.61        
 19 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                            1:45.29        
 20 Whiteside, Cian           12 SLIGO                           1:46.50        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ruairi             14 LASER                1:23.58    1:21.85        
  2 Mullen, Keith             15 SLIGO                1:22.08    1:22.00        
  3 Melly, Cillian            14 CBAR                 1:29.25    1:30.21        
  4 Martin, Declan            14 SLIGO                1:30.82    1:31.45        
  5 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                1:30.79    1:31.47        
  6 Kelly, Evan               14 SLIGO                1:30.83    1:32.18        
 
Event 3  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullen, Keith             15 SLIGO                           1:22.08 q      
  2 Burke, Ruairi             14 LASER                           1:23.58 q      
  3 Melly, Cillian            14 CBAR                            1:29.25 q      
  4 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                           1:30.79 q      
  5 Martin, Declan            14 SLIGO                           1:30.82 q      
  6 Kelly, Evan               14 SLIGO                           1:30.83 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Cormack, Fergus        14 Cgsud-Nt                        1:31.47        
  8 Naughton, Egan            14 TUAM                            1:34.57        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dervan, Killian           16 CBAR                 1:16.56    1:16.77        
 
Event 3  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dervan, Killian           16 CBAR                            1:16.56 q      
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kilgallon, Niamh          11 Cgsud-Nt             1:28.99    1:27.33        
  2 Mc Closkey, Deirbhile     11 SLIGO                1:36.14    1:35.19        
  3 Dunne, Jessica            11 LASER                1:37.26    1:38.37        
  4 McManamon, Jemma          11 SHARK                1:39.65    1:42.27        
  5 Egan, Stacey              11 ATH                  1:37.83    1:43.39        
 
Event 4  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kilgallon, Niamh          11 Cgsud-Nt                        1:28.99 q      
  2 Mc Closkey, Deirbhile     11 SLIGO                           1:36.14 q      
  4 Donnelly, Sarah           10 BALL                            1:37.04 q      
  5 Dunne, Jessica            11 LASER                           1:37.26 q      
  6 Egan, Stacey              11 ATH                             1:37.83 q      
  7 McManamon, Jemma          11 SHARK                           1:39.65        
-------------------------------------------------------------------------
  8 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                            1:39.68        
  9 Burke, Eve                11 Cgsud-Nt                        1:40.98        
-------------------------------------------------------------------------
 10 Mellotte, Georgia         11 WPORT                           1:41.74        
 11 Carey, Sinead             11 GAL                             1:42.71        
 12 Mc Nicholas, Claudia      11 LASER                           1:44.80        
 13 Walsh, Lauren             10 GAL                             1:45.60        
 14 Joyce, Laura              11 Cgsud-Nt                        1:46.23        
 15 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                            1:47.06        
 16 Doherty, Megan            11 Cgsud-Nt                        1:47.28        
 17 Crosby, Emer              11 LASER                           1:47.42        
 18 Kelly, Anne-Marie         11 Cgsud-Nt                        1:47.73        
 19 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                            1:48.44        
 20 Naughton, Imogen          11 GAL                             1:50.97        
 21 O'Brien, Paola            11 SHARK                           1:53.12        
 22 Murray, Ciara             10 LASER                           1:56.87        
 26 Connelly, Nicola          11 CBAR                            1:47.81        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gerrity, Lisa             13 SLIGO                1:28.68    1:27.74        
  2 Mylette, Sinead           12 CBAR                 1:27.76    1:27.87        
  3 Sheridan, Chloe           13 CBAR                 1:32.33    1:30.77        
  4 MC Farland, Alex          12 GAL                  1:30.58    1:30.83        
  5 O'Neill, Ciara            12 LASER                1:31.94    1:31.35        
  6 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:32.78    1:34.36        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                            1:27.76 q      
  2 Gerrity, Lisa             13 SLIGO                           1:28.68 q      
  3 MC Farland, Alex          12 GAL                             1:30.58 q      
  4 O'Neill, Ciara            12 LASER                           1:31.94 q      
  5 Sheridan, Chloe           13 CBAR                            1:32.33 q      
  6 Shorten, Aoife            12 SHARK                           1:32.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Murphy, Jade              13 SLIGO                           1:32.97        
  8 Dinneen, Molly            13 LASER                           1:33.19        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shaughnessy, Sarah        12 Cgsud-Nt                        1:33.63        
 10 Horan, Siofra             12 CBAR                            1:35.04        
 11 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                            1:35.49        
 12 Murphy, Ellen             13 CBAR                            1:36.03        
 13 Cunnane, Aine             12 Cgsud-Nt                        1:36.54        
 14 Arthur, Shauna            12 GAL                             1:37.05        
 15 Dill, Eva                 12 SHARK                           1:40.04        
 16 Scully, Andraya           12 GAL                             1:40.13        
 17 Burns, Ella               12 WPORT                           1:40.41        
 18 Dempsey, Aishling         12 LASER                           1:40.89        
 19 O'Brien, Sarah            13 Cgsud-Nt                        1:42.17        
 20 Hosty, Aoife              12 SHARK                           1:42.27        
 21 Melody, Niamh             12 GAL                             1:43.82        
 22 Gillespie, Claire         13 BALL                            1:44.14        
 23 Walsh, Laura              12 Cgsud-Nt                        1:44.53        
 24 Callaghan, Gillian        13 BALL                            1:45.98        
 25 O'Sullivan, Molly         12 GAL                             1:46.76        
 27 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt                        1:49.79        
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dervan, Louise            14 CBAR                 1:25.20    1:25.71        
  2 Kilgallon, Aoife          15 Cgsud-Nt             1:24.78    1:25.92        
  3 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:27.58    1:30.15        
  4 Kelly, Alex               14 SHARK                1:30.84    1:30.66        
  5 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:31.92    1:32.10        
 
Event 4  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kilgallon, Aoife          15 Cgsud-Nt                        1:24.78 q      
  2 Dervan, Louise            14 CBAR                            1:25.20 q      
  3 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt                        1:27.58 q      
  4 Naughton, Erin            15 TUAM                            1:29.09 q      
  5 Kelly, Alex               14 SHARK                           1:30.84 q      
  6 Shorten, Fiona            15 SHARK                           1:31.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gettings, Clare           14 LONG                            1:32.90        
  8 Gilmore, Helen            14 Cgsud-Nt                        1:36.00        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shaughnessy, Megan        14 Cgsud-Nt                        1:38.15        
 10 Dempsey, Grainne          15 LASER                           1:45.52        
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kilgallon, Sarah          17 Cgsud-Nt             1:25.18    1:25.26        
  2 Walsh, Catriona           16 CBAR                 1:31.99    1:34.25        
  3 Mossisey, Muirean         17 SLIGO                1:36.59    1:37.89        
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kilgallon, Sarah          17 Cgsud-Nt                        1:25.18 q      
  2 Walsh, Catriona           16 CBAR                            1:31.99 q      
  3 Mossisey, Muirean         17 SLIGO                           1:36.59 q      
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                 1:20.82    1:19.22        
  2 Reilly, Colm              11 ATH                  1:25.63    1:22.65        
  3 Ashton, Callum            11 LASER                1:30.94    1:29.86        
  4 Scalon, Adam              11 SLIGO                1:38.79    1:36.30        
  5 Melly, Conor              11 CBAR                 1:39.29    1:38.57        
  6 Donovan, Aditya           11 LASER                1:23.61    1:43.09        
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                            1:20.82 q      
  2 Donovan, Aditya           11 LASER                           1:23.61 q      
  3 Reilly, Colm              11 ATH                             1:25.63 q      
  4 Ashton, Callum            11 LASER                           1:30.94 q      
  5 Scalon, Adam              11 SLIGO                           1:38.79 q      
  6 Melly, Conor              11 CBAR                            1:39.29 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connor, David           11 GAL                             1:42.96        
  8 Higgins, Adam             10 SLIGO                           1:47.65        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinn, Gerry              13 LONG                 1:11.59    1:12.08        
  2 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                  1:11.65    1:12.28        
  3 Dowling, David            13 LASER                1:14.94    1:12.64        
  4 Moore, Andrew             13 GAL                  1:14.00    1:14.26        
  5 Brinn, Jonathan           13 TUAM                 1:17.94    1:17.81        
  6 Snowdon, Conor            13 GAL                  1:17.40    1:20.80        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Gerry              13 LONG                            1:11.59 q      
  2 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                             1:11.65 q      
  3 Moore, Andrew             13 GAL                             1:14.00 q      
  4 Dowling, David            13 LASER                           1:14.94 q      
  5 Snowdon, Conor            13 GAL                             1:17.40 q      
  6 Brinn, Jonathan           13 TUAM                            1:17.94 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Livingstone, Patrick      13 CBAR                            1:19.86        
  8 O'Malley, Brian           13 WPORT                           1:20.20        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Hugh-Murphy, Dara      12 Cgsud-Nt                        1:22.64        
 10 McGinty, Stephen          13 SHARK                           1:26.22        
 11 Knight, David             12 GAL                             1:26.38        
 12 Dunne, Shane              12 B DOL                           1:30.82        
 13 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                            1:32.25        
 14 Gavin, Lorcan             12 SHARK                           1:36.75        
 15 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt                        1:38.92        
 16 Canavan, Sean             12 B DOL                           1:39.11        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                  1:08.87    1:09.24        
  2 Melly, Cillian            14 CBAR                 1:10.19    1:10.72        
  3 Mitchell, Eoin            14 CBAR                 1:14.57    1:14.64        
  4 Martin, Declan            14 SLIGO                1:28.92    1:27.52        
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                             1:08.87 q      
  2 Melly, Cillian            14 CBAR                            1:10.19 q      
  3 Mitchell, Eoin            14 CBAR                            1:14.57 q      
  4 Mullen, Keith             15 SLIGO                           1:15.05 q      
  5 Naughton, Egan            14 TUAM                            1:22.30 q      
  6 Martin, Declan            14 SLIGO                           1:28.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Cormack, Fergus        14 Cgsud-Nt                        1:31.77        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lavelle, Cathal           16 CBAR                 1:08.75    1:13.39        
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lavelle, Cathal           16 CBAR                            1:08.75 q      
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mc Closkey, Deirbhile     11 SLIGO                1:27.07    1:26.54        
  2 O'Brien, Paola            11 SHARK                1:30.75    1:29.78        
  3 Dowling, Caoimhe          10 LASER                1:35.02    1:33.75        
  4 Mellotte, Georgia         11 WPORT                1:39.35    1:38.94        
  5 Casey, Sorcha             11 ATH                  1:37.92    1:39.29        
  6 Murray, Ciara             10 LASER                1:40.26    1:40.02        
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Closkey, Deirbhile     11 SLIGO                           1:27.07 q      
  2 O'Brien, Paola            11 SHARK                           1:30.75 q      
  3 Dowling, Caoimhe          10 LASER                           1:35.02 q      
  4 Casey, Sorcha             11 ATH                             1:37.92 q      
  5 Mellotte, Georgia         11 WPORT                           1:39.35 q      
  6 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                            1:39.81 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Murray, Ciara             10 LASER                           1:40.26        
  8 Kelly, Anne-Marie         11 Cgsud-Nt                        1:40.89        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McManamon, Jemma          11 SHARK                           1:42.96        
 10 Naughton, Imogen          11 GAL                             1:42.98        
 11 Reilly, Aoibheann         10 ATH                             1:47.79        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                 1:14.31    1:14.02        
  2 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                 1:15.89    1:16.59        
  3 Dinneen, Molly            13 LASER                1:17.48    1:17.40        
  4 Joyce, Ciera              13 SHARK                1:17.20    1:20.08        
  5 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:21.23    1:20.28        
  6 Sheridan, Chloe           13 CBAR                 1:21.59    1:22.51        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                            1:14.31 q      
  2 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                            1:15.89 q      
  3 Joyce, Ciera              13 SHARK                           1:17.20 q      
  4 Dinneen, Molly            13 LASER                           1:17.48 q      
  5 Arthur, Shauna            12 GAL                             1:19.53 q      
  6 Shorten, Aoife            12 SHARK                           1:21.23 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sheridan, Chloe           13 CBAR                            1:21.59        
  8 Grady, Aisling            13 CBAR                            1:21.66        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Clabby, Aibhlin           12 ATH                             1:24.23        
 10 Naughton, Aideen          12 SHARK                           1:28.21        
 11 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                            1:28.25        
 12 Kenny, Laura              12 LONG                            1:28.50        
 13 Fahy, Laura               12 CBAR                            1:28.79        
 14 Melody, Niamh             12 GAL                             1:29.04        
 15 O'Sullivan, Molly         12 GAL                             1:31.66        
 16 Reidy, Sinead             13 ATH                             1:33.47        
 17 Hosty, Aoife              12 SHARK                           1:33.66        
 18 Murphy, Jade              13 SLIGO                           1:33.82        
 19 Shaughnessy, Sarah        12 Cgsud-Nt                        1:35.34        
 20 Rowlands, Tara            12 ATH                             1:39.30        
 -- Walsh, Laura              12 Cgsud-Nt                             DQ        
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Donovan, Gitanjali        14 LASER                1:14.13    1:14.10        
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:16.98    1:18.66        
  3 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:21.78    1:21.67        
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Donovan, Gitanjali        14 LASER                           1:14.13 q      
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt                        1:16.98 q      
  3 Shorten, Fiona            15 SHARK                           1:21.78 q      
  4 Keaveney, Laura           15 SLIGO                           1:25.13 q      
  5 Kelly, Alex               14 SHARK                           1:26.12 q      
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ward, Jennifer            16 B DOL                1:11.98    1:11.22        
  2 Breslin, Rachel           22 UCD                  1:14.09    1:13.84        
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ward, Jennifer            16 B DOL                           1:11.98 q      
  2 Breslin, Rachel           22 UCD                             1:14.09 q      
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                 1:11.00    1:10.31        
  2 Reilly, Colm              11 ATH                  1:13.41    1:13.63        
  3 Scalon, Adam              11 SLIGO                1:14.89    1:13.76        
  4 Dervan, Mark              11 CBAR                 1:17.89    1:15.33        
  5 Melly, Conor              11 CBAR                 1:17.40    1:17.37        
  6 Donovan, Aditya           11 LASER                1:12.46    1:18.31        
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Ciaran             11 TUAM                            1:11.00 q      
  2 Donovan, Aditya           11 LASER                           1:12.46 q      
  3 Reilly, Colm              11 ATH                             1:13.41 q      
  4 Scalon, Adam              11 SLIGO                           1:14.89 q      
  5 Melly, Conor              11 CBAR                            1:17.40 q      
  6 Dervan, Mark              11 CBAR                            1:17.89 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Keogh, Timothy            10 GAL                             1:18.00        
  8 Burke, Harry               9 Cgsud-Nt                        1:18.26        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ashton, Callum            11 LASER                           1:18.94        
 10 Higgins, Adam             10 SLIGO                           1:19.98        
 11 Mc Grogan, Harry          10 GAL                             1:20.10        
 12 Melvin, Conor             11 SLIGO                           1:23.15        
 13 Moran, Mark               11 GAL                             1:23.43        
 14 O'Connor, David           11 GAL                             1:24.60        
 15 Scully, Bryan             10 ATH                             1:24.61        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinn, Gerry              13 LONG                 1:03.13    1:03.88        
  2 Mc Closkey, Daire         13 SLIGO                1:04.90    1:04.91        
  3 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                  1:05.21    1:05.06        
  4 Livingstone, Patrick      13 CBAR                 1:07.52    1:05.46        
  5 Dowling, David            13 LASER                1:05.83    1:06.34        
  6 Brinn, Jonathan           13 TUAM                 1:06.05    1:06.82        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Gerry              13 LONG                            1:03.13 q      
  2 Mc Closkey, Daire         13 SLIGO                           1:04.90 q      
  3 O'Sullivan, Bryan         13 GAL                             1:05.21 q      
  4 Dowling, David            13 LASER                           1:05.83 q      
  5 Brinn, Jonathan           13 TUAM                            1:06.05 q      
  6 Livingstone, Patrick      13 CBAR                            1:07.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scully, Daniel            13 GAL                             1:07.77        
  8 Murray, Cadhla            13 LASER                           1:08.29        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dunne, Shane              12 B DOL                           1:10.40        
 10 Diviney, Oran             12 SHARK                           1:10.42        
 11 O'Malley, Brian           13 WPORT                           1:11.26        
 12 Padden, Ryan              12 CBAR                            1:11.49        
 13 Snowdon, Conor            13 GAL                             1:12.12        
 14 Aspell, Ruairi            12 ATH                             1:12.40        
 14 McGinty, Stephen          13 SHARK                           1:12.40        
 16 Mc Hugh-Murphy, Dara      12 Cgsud-Nt                        1:12.59        
 17 Knight, David             12 GAL                             1:13.58        
 18 Daly, Damon               12 ATH                             1:14.50        
 19 Sidorovs, Aleksandrs      12 ATH                             1:15.02        
 20 O'Hanlon, Shane           12 LONG                            1:15.37        
 21 Whiteside, Cian           12 SLIGO                           1:16.00        
 22 Gavin, Lorcan             12 SHARK                           1:16.17        
 23 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                            1:18.09        
 24 Mc Loughlin, Shane        12 WPORT                           1:20.72        
 25 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt                        1:21.32        
 26 Canavan, Sean             12 B DOL                           1:22.34        
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                  1:00.37    1:00.64        
  2 Burke, Ruairi             14 LASER                1:01.27    1:01.62        
  3 Mullen, Keith             15 SLIGO                1:03.52    1:02.48        
  4 Mitchell, Eoin            14 CBAR                 1:03.80    1:03.88        
  5 Melly, Cillian            14 CBAR                 1:04.88    1:05.44        
  6 Mc Cormack, Fergus        14 Cgsud-Nt             1:04.70    1:06.06        
 
Event 7  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Darragh            15 ATH                             1:00.37 q      
  2 Burke, Ruairi             14 LASER                           1:01.27 q      
  3 Mullen, Keith             15 SLIGO                           1:03.52 q      
  4 Mitchell, Eoin            14 CBAR                            1:03.80 q      
  5 Mc Cormack, Fergus        14 Cgsud-Nt                        1:04.70 q      
  6 Melly, Cillian            14 CBAR                            1:04.88 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kelly, Evan               14 SLIGO                           1:09.20        
  8 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                           1:11.83        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martin, Declan            14 SLIGO                           1:14.33        
  9 Naughton, Egan            14 TUAM                            1:14.33        
 11 Lynch, David              14 SLIGO                           1:14.86        
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lavelle, Cathal           16 CBAR                 1:00.27    1:00.37        
  2 Dervan, Killian           16 CBAR                 1:00.84    1:03.59        
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lavelle, Cathal           16 CBAR                            1:00.27 q      
  2 Dervan, Killian           16 CBAR                            1:00.84 q      
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kilgallon, Niamh          11 Cgsud-Nt             1:11.68    1:11.42        
  2 Mellotte, Georgia         11 WPORT                1:14.31    1:13.28        
  3 Carey, Sinead             11 GAL                  1:14.68    1:13.71        
  4 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 1:14.30    1:14.08        
  5 Egan, Stacey              11 ATH                  1:16.46    1:19.70        
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kilgallon, Niamh          11 Cgsud-Nt                        1:11.68 q      
  2 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                            1:14.30 q      
  3 Mellotte, Georgia         11 WPORT                           1:14.31 q      
  4 Carey, Sinead             11 GAL                             1:14.68 q      
  5 Murphy, Rachel            11 BALL                            1:16.29 q      
  6 Egan, Stacey              11 ATH                             1:16.46 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Egan, Edel                10 CBAR                            1:17.19        
  8 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                            1:18.16        
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Brien, Paola            11 SHARK                           1:18.28        
 10 Casey, Sorcha             11 ATH                             1:18.89        
 11 Geoghegan, Brionna        10 ATH                             1:18.91        
 12 Crosby, Emer              11 LASER                           1:19.83        
 13 Kelly, Anne-Marie         11 Cgsud-Nt                        1:19.90        
 15 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                            1:21.21        
 16 Burke, Eve                11 Cgsud-Nt                        1:22.41        
 17 McHale, Siofra            11 CBAR                            1:22.82        
 18 Mc Nicholas, Claudia      11 LASER                           1:23.05        
 19 Payne, Heather            11 ATH                             1:23.46        
 20 Kelly, Lauren             11 SHARK                           1:23.47        
 21 Connelly, Nicola          11 CBAR                            1:23.56        
 22 Dowling, Caoimhe          10 LASER                           1:23.57        
 23 Dunne, Jessica            11 LASER                           1:23.90        
 24 Duignan, Dearbhla         11 CBAR                            1:24.74        
 25 Walsh, Lauren             10 GAL                             1:25.33        
 26 Naughton, Imogen          11 GAL                             1:25.78        
 27 McManamon, Jemma          11 SHARK                           1:31.30        
 28 Murray, Ciara             10 LASER                           1:37.45        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                 1:03.92    1:03.70        
  2 MC Farland, Alex          12 GAL                  1:07.04    1:06.12        
  3 Joyce, Ciera              13 SHARK                1:08.27    1:07.41        
  4 Clabby, Aibhlin           12 ATH                  1:09.27    1:08.87        
  5 Sheridan, Chloe           13 CBAR                 1:09.67    1:09.76        
  6 Grady, Aisling            13 CBAR                 1:09.95    1:10.89        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mylette, Sinead           12 CBAR                            1:03.92 q      
  2 MC Farland, Alex          12 GAL                             1:07.04 q      
  3 Joyce, Ciera              13 SHARK                           1:08.27 q      
  4 Clabby, Aibhlin           12 ATH                             1:09.27 q      
  5 Sheridan, Chloe           13 CBAR                            1:09.67 q      
  6 Grady, Aisling            13 CBAR                            1:09.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jameson, Katie            13 ATH                             1:09.98        
  8 Arthur, Shauna            12 GAL                             1:10.26        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murphy, Ellen             13 CBAR                            1:11.14        
 10 O'Neill, Ciara            12 LASER                           1:11.27        
 11 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                            1:11.82        
 12 Fox, Sarah Jane           13 TUAM                            1:12.06        
 13 Melody, Niamh             12 GAL                             1:12.16        
 14 Shorten, Aoife            12 SHARK                           1:12.26        
 14 Naughton, Aideen          12 SHARK                           1:20.37        
 15 O'Brien, Sarah            13 Cgsud-Nt                        1:12.44        
 16 Fahy, Laura               12 CBAR                            1:12.79        
 17 Dinneen, Molly            13 LASER                           1:13.13        
 18 Reidy, Sinead             13 ATH                             1:13.37        
 19 O'Sullivan, Molly         12 GAL                             1:13.45        
 20 Gerrity, Lisa             13 SLIGO                           1:13.89        
 21 Kenny, Laura              12 LONG                            1:14.23        
 22 Cunnane, Aine             12 Cgsud-Nt                        1:14.76        
 23 Dill, Eva                 12 SHARK                           1:14.77        
 24 Horan, Siofra             12 CBAR                            1:16.01        
 25 Murphy, Jade              13 SLIGO                           1:16.11        
 26 Scully, Andraya           12 GAL                             1:16.63        
 27 Heneghan, Niamh           12 CBAR                            1:17.13        
 28 Hosty, Aoife              12 SHARK                           1:19.10        
 29 Walsh, Laura              12 Cgsud-Nt                        1:19.72        
 30 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt                        1:21.71        
 31 Brogan, Louise            12 BALL                            1:22.05        
 32 Rowlands, Tara            12 ATH                             1:22.35        
 33 Dempsey, Aishling         12 LASER                           1:22.87        
 34 Burns, Ella               12 WPORT                           1:24.28        
 35 Gillespie, Claire         13 BALL                            1:24.99        
 36 Callaghan, Gillian        13 BALL                            1:25.51        
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Reilly-Collins, Sionan  15 ATH                  1:03.84    1:03.83        
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:04.87    1:04.70        
  3 Kilgallon, Aoife          15 Cgsud-Nt             1:06.85    1:08.13        
  4 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:09.95    1:09.14        
  5 Kelly, Alex               14 SHARK                1:10.61    1:11.15        
  6 Keaveney, Laura           15 SLIGO                1:10.84    1:11.27        
 
Event 8  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Reilly-Collins, Sionan  15 ATH                             1:03.84 q      
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt                        1:04.87 q      
  3 Kilgallon, Aoife          15 Cgsud-Nt                        1:06.85 q      
  4 Shorten, Fiona            15 SHARK                           1:09.95 q      
  5 Kelly, Alex               14 SHARK                           1:10.61 q      
  6 Keaveney, Laura           15 SLIGO                           1:10.84 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallagher, Emily          14 LASER                           1:11.25        
  8 Dervan, Louise            14 CBAR                            1:12.10        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gilmore, Helen            14 Cgsud-Nt                        1:12.73        
 10 Naughton, Erin            15 TUAM                            1:13.48        
 11 Gettings, Clare           14 LONG                            1:15.65        
 12 Shaughnessy, Megan        14 Cgsud-Nt                        1:16.18        
 13 Dempsey, Grainne          15 LASER                           1:21.64        
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ward, Jennifer            16 B DOL                1:03.43    1:03.59        
  2 Higgins, Megan            20 Cgsud-Nt             1:04.38    1:04.66        
  3 Breslin, Rachel           22 UCD                  1:06.73    1:06.18        
  4 Kilgallon, Sarah          17 Cgsud-Nt             1:06.94    1:07.29        
  5 Walsh, Catriona           16 CBAR                 1:07.61    1:08.41        
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ward, Jennifer            16 B DOL                           1:03.43 q      
  2 Higgins, Megan            20 Cgsud-Nt                        1:04.38 q      
  3 Breslin, Rachel           22 UCD                             1:06.73 q      
  4 Kilgallon, Sarah          17 Cgsud-Nt                        1:06.94 q      
  5 Walsh, Catriona           16 CBAR                            1:07.61 q      
  6 Conlon, Aisling           16 CBAR                            1:13.53 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mossisey, Muirean         17 SLIGO                           1:21.83        
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:21.20        
  2 Athlone  'A'                                                2:25.75        
  3 Laser S.C.  'B'                                             2:37.65        
 
Event 11  Boys 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:15.78        
 
Event 12  Girls 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:13.01        
  2 Claremorris SC  'A'                                         2:14.52        
  3 Laser S.C.  'A'                                             2:22.26        
 
Event 13  Boys 15 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              2:04.01        
  2 Claremorris SC  'A'                                         2:14.31        
 
Event 14  Girls 15 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:02.48        
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:09.74