CLAREMORRIS MARCH 2012

Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                11 CBAR                           2:53.50        
  2 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                           2:57.97        
  3 Dowling, Caoimhe          11 LASER                          3:01.53        
  4 Finn, Roisin              11 GAL                            3:11.33        
  5 Moran, Sophie             10 GAL                            3:12.85        
  6 Kilduff, Jenni            11 COM                            3:13.51        
  7 Lally, Erin               11 CLM                            3:14.90        
  8 Quane, Eve                10 GAL                            3:15.83        
  9 Kennelly, Aisling         11 GAL                            3:17.56        
 10 Frank, Lilla              10 B DOL                          3:17.71        
 11 Walsh, Sinead             11 GAL                            3:17.74        
 12 Donnelly, Sarah           11 BALL                           3:27.48        
 13 Fadden, Heather           10 CBAR                           3:28.36        
 14 Griffin, Ruth             10 SHARK                          3:28.49        
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          12 CLM                            2:38.20        
  2 MC Farland, Alex          13 GAL                            2:40.04        
  3 O'Neill, Ciara            13 LASER                          2:42.51        
  4 Anderson, Kate            13 SLIGO                          2:46.06        
  5 Melody, Niamh             13 GAL                            2:47.15        
  6 Clabby, Aibhlin           13 ATH                            2:47.75        
  7 Egan, Stacey              12 ATH                            2:51.63        
  8 Carey, Sinead             12 GAL                            2:52.77        
  9 Madden, Dearbhaile        12 LONG                           2:53.02        
 10 Fahy, Laura               13 CBAR                           2:53.54        
 11 Heneghan, Niamh           13 CBAR                           2:56.50        
 12 Kenny, Laura              13 LONG                           2:56.81        
 13 O'Brien, Aoife            12 LONG                           2:57.41        
 14 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                          2:57.83        
 15 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                           2:58.38        
 16 Crosby, Emer              12 LASER                          2:58.90        
 17 Burke, Eve                12 CLM                            2:59.10        
 18 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            2:59.96        
 19 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                           3:00.15        
 20 Naughton, Imogen          12 SHARK                          3:00.54        
 21 Carroll, Rebecca          12 COM                            3:01.49        
 22 O'Brien, Paola            12 SHARK                          3:01.94        
 23 Kelly, Lauren             12 SHARK                          3:03.14        
 24 Sweeney, Amy              12 SHARK                          3:04.23        
 25 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            3:04.58        
 26 Murphy, Rachel            12 BALL                           3:05.60        
 27 Dempsey, Aisling          13 LASER                          3:06.10        
 28 Shortall, Alice           12 WPORT                          3:06.51        
 29 McHale, Siofra            12 CBAR                           3:08.78        
 30 Joyce, Laura              12 CLM                            3:08.95        
 31 Dolan, Tara               12 COM                            3:09.91        
 32 Boland, Clodagh           13 CFINS                          3:10.38        
 33 Farrell, Michelle         12 COM                            3:11.89        
 34 Kelly, Anne-Marie         12 CLM                            3:12.69        
 35 Doherty, Megan            12 CLM                            3:12.82        
 36 Kavanagh, Ciara           13 LASER                          3:13.70        
 37 Loftus, Isabelle          12 B DOL                          3:16.74        
 38 Campbell, Roisin          12 COM                            3:18.16        
 39 McManamon, Jemma          12 SHARK                          3:18.64        
 40 Tims, Dionne              13 SLIGO                          3:23.25        
 41 Savage, Lilu              13 LASER                          3:33.48        
 
Event 1  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                            2:35.16        
  2 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                          2:38.50        
  3 Arthur, Shauna            14 GAL                            2:39.72        
  4 Joyce, Ceira              14 SHARK                          2:41.54        
  5 Claffey, Emer             14 GAL                            2:42.75        
  6 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                       2:43.11        
  7 Breslin, Ciara            15 CLM                            2:43.35        
  8 Fadden, Ambre             14 CBAR                           2:43.61        
  9 Cunnane, Aine             14 CLM                            2:44.29        
 10 Dervan, Louise            15 CBAR                           2:44.37        
 11 Weaver, Gabriella         14 CFINS                          2:49.68        
 12 Murphy, Ellen             14 CBAR                           2:49.95        
 13 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                           2:50.38        
 14 Gallagher, Emily          15 LASER                          2:50.55        
 15 Ryan, Emma                15 COM                            2:57.66        
 16 Jameson, Katie            14 ATH                            2:59.64        
 17 Crosby, Tara              15 LASER                          3:00.46        
 18 Delaney, Riona            15 COM                            3:02.01        
 19 O'Brien, Sarah            14 CLM                            3:05.96        
 20 Quinn, Kirsty             15 B DOL                          3:11.36        
 21 Mooney, Rebecca           14 COM                            3:12.92        
 22 Hanley, Cliodhna          14 SLIGO                          3:21.14        
 
Event 1  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Grath, Saoirse         17 COM                            2:30.63        
  2 Higgins, Megan            21 CLM                            2:37.25        
  3 Kilgallon, Aoife          16 CLM                            2:42.64        
  4 Shorten, Fiona            16 SHARK                          2:45.25        
  5 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            2:54.35        
  6 Quirke, Fiona             16 LASER                          3:02.76        
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Timothy            11 GAL                            2:55.20        
  2 O'Boyle, Mark             10 LONG                           2:56.51        
  3 Doorly, Joseph            11 GAL                            2:58.23        
  4 Scully, Bryan             11 ATH                            3:02.10        
  5 Melvin, Conor             11 SLIGO                          3:07.62        
  6 Regan, Ciaran             10 COM                            3:07.86        
  7 Moore, Owen               11 GAL                            3:08.13        
  8 Anderson, Eoin            11 SLIGO                          3:10.77        
  9 Mc Grogan, Harry          11 GAL                            3:13.12        
 10 Brennan, Jack             10 ATH                            3:13.35        
 11 Bell, Struen              11 SHARK                          3:16.96        
 12 Barrett, Brian            11 B DOL                          3:22.14        
 13 Smyth, Liam               10 GAL                            3:24.02        
 14 Mc Cann, Michael          11 LONG                           3:29.62        
 -- Burke, Harry              10 CLM                                 DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 2:32.50        
  2 Powell, Robert            12 ATH                            2:37.61        
  3 Lennon, Fiachra           13 ATH                            2:38.88        
  4 Mooney, Christopher       13 LASER                          2:39.69        
  5 Dervan, Mark              12 CBAR                           2:44.87        
  6 Ashton, Callum            12 LASER                          2:53.41        
  7 Melly, Conor              12 CBAR                           2:53.89        
  8 Whiteside, Cian           13 SLIGO                          2:56.17        
  9 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                           2:58.93        
 10 Murphy, Jamie             12 CBAR                           3:00.32        
 11 Diviney, Oran             13 SHARK                          3:00.72        
 12 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                       3:01.60        
 13 Clarke, Jack              13 LASER                          3:03.70        
 14 O'Connor, David           12 GAL                            3:03.78        
 15 Canavan, Sean             13 B DOL                          3:11.96        
 16 Doherty, Aaron            12 WPORT                          3:13.73        
 17 Weaver, Luke              12 CFINS                          3:14.07        
 
Event 2  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      14 CBAR                           2:23.82        
  2 Kelly, Evan               15 SLIGO                          2:33.12        
  3 Lannon, Kevin             14 COM                            2:38.51        
  4 Madden, Ciaran            14 LONG                           2:38.68        
  5 Martin, Declan            15 SLIGO                          2:40.63        
  6 Collins, Donal            14 Blue Fin                       2:43.14        
  7 McGinty, Stephen          14 SHARK                          2:44.03        
  8 Rayner, Sean              14 COM                            2:45.41        
  9 Snowdon, Conor            14 GAL                            2:45.44        
 10 Scully, Daniel            14 GAL                            2:48.44        
 11 Waldron, Fintan           14 CLM                            3:04.21        
 
Event 2  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullen, Keith             16 SLIGO                          2:24.92        
  2 Collins, Jack             16 Blue Fin                       2:39.90        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            13 SHARK                          2:44.15        
  2 Friel, Alanna             12 ATH                            2:47.44        
  3 O'Brien, Paola            12 SHARK                          3:03.26        
  4 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                          3:06.49        
 
Event 3  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team                 2:33.36        
  2 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                       2:47.30        
  3 Claffey, Emer             14 GAL                            2:47.52        
  4 Grady, Aisling            14 CBAR                           3:01.94        
  5 Kelly, Alex               15 SHARK                          3:04.61        
  6 Arthur, Shauna            14 GAL                            3:06.21        
  7 Mooney, Rebecca           14 COM                            3:17.69        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 2:32.29        
  2 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                            2:50.80        
  3 O'Connor, David           12 GAL                            3:14.44        
  4 Diviney, Oran             13 SHARK                          3:52.35        
 
Event 4  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team                 2:31.74        
  2 Livingstone, Patrick      14 CBAR                           2:41.81        
  3 Snowdon, Conor            14 GAL                            2:56.94        
 
Event 4  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Ciaran         16 SLIGO                          2:22.72        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                           2:47.74        
  2 Egan, Edel                11 CBAR                           2:52.34        
  3 Dowling, Caoimhe          11 LASER                          2:53.99        
  4 Lally, Erin               11 CLM                            2:59.70        
  5 Moran, Sophie             10 GAL                            3:00.53        
  6 Finn, Roisin              11 GAL                            3:06.68        
  7 Kennelly, Aisling         11 GAL                            3:07.20        
  8 Kilduff, Jenni            11 COM                            3:09.63        
  9 Breslin, Niamh            11 CBAR                           3:13.45        
 10 Walsh, Paula              11 WPORT                          3:19.66        
 11 Grady, Hannah             10 CBAR                           3:19.72        
 12 Donnelly, Sarah           11 BALL                           3:22.74        
 13 Mooney, Charlotte         11 Blue Fin                       3:29.35        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melody, Niamh             13 GAL                            2:37.84        
  2 O'Neill, Ciara            13 LASER                          2:39.82        
  3 Anderson, Kate            13 SLIGO                          2:42.73        
  4 Kilgallon, Niamh          12 CLM                            2:43.21        
  5 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                            2:45.67        
  6 Fahy, Laura               13 CBAR                           2:46.86        
  7 Dunne, Jessica            12 LASER                          2:47.77        
  8 Naughton, Imogen          12 SHARK                          2:48.13        
  9 Carey, Sinead             12 GAL                            2:49.21        
 10 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            2:49.73        
 11 Madden, Dearbhaile        12 LONG                           2:50.15        
 12 Scully, Andraya           13 GAL                            2:51.37        
 13 MC Farland, Alex          13 GAL                            2:51.86        
 14 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                           2:52.76        
 15 Murphy, Rachel            12 BALL                           2:53.86        
 16 O'Brien, Aoife            12 LONG                           2:56.33        
 17 Kenny, Laura              13 LONG                           2:57.92        
 18 Connelly, Nicola          12 CBAR                           2:59.10        
 19 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            3:00.31        
 20 Dempsey, Aisling          13 LASER                          3:00.43        
 21 Togher, Una               12 CBAR                           3:02.19        
 22 Egan, Sorcha              12 ATH                            3:03.60        
 23 Close, Charlotte          12 WPORT                          3:04.29        
 24 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                          3:05.60        
 25 Dolan, Tara               12 COM                            3:06.15        
 26 Kelly, Anne-Marie         12 CLM                            3:06.33        
 27 Walsh, Laura              13 CLM                            3:09.18        
 28 Joyce, Laura              12 CLM                            3:10.09        
 29 Kavanagh, Grace           12 GAL                            3:11.30        
 30 Egan, Stacey              12 ATH                            3:13.01        
 
Event 5  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                            2:30.05        
  2 Kelly, Sarah              14 COM                            2:30.76        
  3 Breslin, Ciara            15 CLM                            2:34.72        
  4 Claffey, Emer             14 GAL                            2:39.36        
  5 Joyce, Ceira              14 SHARK                          2:41.82        
  6 Murphy, Ellen             14 CBAR                           2:43.99        
  7 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                       2:44.30        
  8 Grady, Aisling            14 CBAR                           2:44.75        
  9 Dinneen, Molly            14 LASER                          2:45.23        
 10 Arthur, Shauna            14 GAL                            2:48.55        
 11 Kelly, Alex               15 SHARK                          2:51.88        
 12 Delaney, Riona            15 COM                            2:51.93        
 13 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                           2:55.89        
 14 Coen, Megan               14 CBAR                           2:56.01        
 
Event 5  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                            2:35.45        
  2 Fullard, Olivia           16 COM                            2:35.56        
  3 Keaveney, Laura           16 SLIGO                          2:42.36        
  4 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            2:46.98        
  5 Quirke, Fiona             16 LASER                          2:51.45        
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            11 COM                            2:34.26        
  2 O'Boyle, Mark             10 LONG                           2:48.78        
  3 Keogh, Timothy            11 GAL                            2:55.56        
  4 Regan, Ciaran             10 COM                            2:58.95        
  5 Melvin, Conor             11 SLIGO                          2:59.40        
  6 Doorly, Joseph            11 GAL                            3:01.07        
  7 Anderson, Eoin            11 SLIGO                          3:02.05        
  8 Stewart, Harry            11 LONG                           3:05.29        
  9 Moore, Owen               11 GAL                            3:06.54        
 10 Higgins, Adam             11 SLIGO                          3:06.61        
 11 Joyce, Cathal              9 CLM                            3:08.14        
 12 O'Connor, Sean            11 CBAR                           3:08.68        
 13 Smyth, Liam               10 GAL                            3:09.39        
 14 Moran, Ben                10 COM                            3:15.03        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 2:25.58        
  2 Powell, Robert            12 ATH                            2:30.23        
  3 Lennon, Fiachra           13 ATH                            2:39.07        
  4 Frank, Adam               12 B DOL                          2:42.16        
  5 Ashton, Callum            12 LASER                          2:46.18        
  6 Mooney, Christopher       13 LASER                          2:46.60        
  7 Scanlon, Adam             12 SLIGO                          2:48.23        
  8 Dervan, Mark              12 CBAR                           2:51.09        
  9 Whiteside, Cian           13 SLIGO                          2:51.15        
 10 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                       2:55.66        
 11 Shakeshaft, Jack          12 BALL                           2:55.93        
 12 O'Connor, David           12 GAL                            2:59.75        
 13 Clarke, Jack              13 LASER                          3:00.56        
 14 Rennick, Nathan           12 CBAR                           3:07.80        
 15 Murphy, Jamie             12 CBAR                           3:13.35        
 16 Doherty, Aaron            12 WPORT                          3:15.59        
 
Event 6  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Daire          14 SLIGO                          2:23.75        
  2 Kelly, Evan               15 SLIGO                          2:34.00        
  3 Lannon, Kevin             14 COM                            2:35.09        
  4 Scully, Daniel            14 GAL                            2:40.70        
  5 Collins, Donal            14 Blue Fin                       2:44.06        
  6 Waldron, Fintan           14 CLM                            2:53.74        
  7 Horkan, Eoin              14 CLM                            2:53.93        
 
Event 6  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullen, Keith             16 SLIGO                          2:23.16        
  2 Collins, Jack             16 Blue Fin                       2:39.99        
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Sinead             11 GAL                            3:36.66        
  2 Fadden, Heather           10 CBAR                           3:40.23        
  3 Quane, Eve                10 GAL                            3:43.48        
  4 Finn, Roisin              11 GAL                            3:44.59        
  5 Murray, Ciara             11 LASER                          3:50.46        
  6 Donnelly, Sarah           11 BALL                           3:54.91        
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          12 CLM                            2:53.59        
  2 Horan, Siofra             13 CBAR                           3:00.79        
  3 O'Neill, Ciara            13 LASER                          3:02.54        
  4 MC Farland, Alex          13 GAL                            3:12.03        
  5 Carey, Sinead             12 GAL                            3:16.00        
  6 Dunne, Jessica            12 LASER                          3:16.28        
  7 Heneghan, Niamh           13 CBAR                           3:18.75        
  8 Burke, Eve                12 CLM                            3:19.21        
  9 Crosby, Emer              12 LASER                          3:20.13        
 10 Dempsey, Aisling          13 LASER                          3:20.87        
 11 Scully, Andraya           13 GAL                            3:23.15        
 12 Melody, Niamh             13 GAL                            3:23.90        
 13 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            3:25.05        
 14 Carroll, Rebecca          12 COM                            3:25.84        
 15 McManamon, Jemma          12 SHARK                          3:30.32        
 16 Sweeney, Amy              12 SHARK                          3:31.44        
 17 Kavanagh, Grace           12 GAL                            3:32.18        
 18 Fleming, Danielle         12 LASER                          3:34.73        
 19 Murphy, Rachel            12 BALL                           3:37.19        
 20 Kelly, Anne-Marie         12 CLM                            3:41.40        
 21 Savage, Lilu              13 LASER                          3:41.82        
 22 Farrell, Michelle         12 COM                            3:42.16        
 23 Kavanagh, Ciara           13 LASER                          3:42.71        
 24 Tims, Dionne              13 SLIGO                          3:47.66        
 
Event 7  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                          2:50.70        
  2 Fadden, Ambre             14 CBAR                           2:58.20        
  3 Kelly, Sarah              14 COM                            2:59.45        
  4 Dinneen, Molly            14 LASER                          3:05.75        
  5 Kelly, Alex               15 SHARK                          3:08.77        
  6 Ryan, Emma                15 COM                            3:23.74        
  7 Keavney, Eimear           14 LASER                          3:32.05        
  8 Gallagher, Emily          15 LASER                          3:34.03        
 
Event 7  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fullard, Olivia           16 COM                            2:59.90        
  2 Kilgallon, Aoife          16 CLM                            3:01.89        
  3 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                            3:06.16        
  4 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            3:17.96        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             11 ATH                            3:09.99        
  2 Keogh, Timothy            11 GAL                            3:17.45        
  3 Brennan, Jack             10 ATH                            3:27.69        
  4 Doorly, Joseph            11 GAL                            3:27.74        
  5 Dervan, Ronan             11 CBAR                           3:28.74        
  6 Bell, Struen              11 SHARK                          3:40.80        
  7 Moore, Owen               11 GAL                            3:44.23        
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Christopher       13 LASER                          3:11.18        
  2 Melly, Conor              12 CBAR                           3:14.02        
  3 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                       3:19.12        
  4 McGuire, Matthew          12 SHARK                          3:25.81        
  5 Weaver, Luke              12 CFINS                          3:37.41        
 
Event 8  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      14 CBAR                           2:40.66        
  2 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team                 2:45.71        
  3 Martin, Declan            15 SLIGO                          2:56.46        
  4 Madden, Ciaran            14 LONG                           2:57.46        
  5 Rayner, Sean              14 COM                            3:07.78        
  6 Scully, Daniel            14 GAL                            3:24.91        
 
Event 8  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Jack             16 Blue Fin                       3:01.86        
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Edel                11 CBAR                           2:24.56        
  2 Dowling, Caoimhe          11 LASER                          2:44.89        
  3 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                           2:46.09        
  4 Frank, Lilla              10 B DOL                          2:46.45        
  5 Moran, Sophie             10 GAL                            2:46.88        
  6 Finn, Roisin              11 GAL                            2:47.02        
  7 Kilduff, Jenni            11 COM                            2:48.94        
  8 Kennelly, Aisling         11 GAL                            2:49.47        
  9 Breslin, Niamh            11 CBAR                           2:54.63        
 10 O'Brien, Lisa             11 CLM                            2:55.93        
 11 Walsh, Sinead             11 GAL                            2:58.63        
 12 Walsh, Paula              11 WPORT                          2:59.65        
 13 Griffin, Ruth             10 SHARK                          2:59.67        
 14 Grady, Hannah             10 CBAR                           3:07.74        
 15 Murray, Ciara             11 LASER                          3:08.79        
 16 Donnelly, Sarah           11 BALL                           3:14.20        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Farland, Alex          13 GAL                            2:17.66        
  2 Clabby, Aibhlin           13 ATH                            2:22.32        
  3 Anderson, Kate            13 SLIGO                          2:22.40        
  4 O'Neill, Ciara            13 LASER                          2:23.68        
  5 Shorten, Aoife            13 SHARK                          2:24.08        
  6 Melody, Niamh             13 GAL                            2:27.73        
  7 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                           2:28.54        
  8 Carey, Sinead             12 GAL                            2:28.76        
  9 McCloskey, Deirbhile      12 SLIGO                          2:28.83        
 10 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team                 2:29.15        
 11 Fahy, Laura               13 CBAR                           2:29.69        
 12 Friel, Alanna             12 ATH                            2:30.06        
 13 Horan, Siofra             13 CBAR                           2:30.14        
 14 Madden, Dearbhaile        12 LONG                           2:30.45        
 15 Egan, Stacey              12 ATH                            2:31.25        
 16 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                           2:33.81        
 17 Kenny, Laura              13 LONG                           2:34.35        
 18 Kelly, Lauren             12 SHARK                          2:35.58        
 19 Scully, Andraya           13 GAL                            2:36.36        
 20 Hosty, Aoife              13 SHARK                          2:37.27        
 21 Connelly, Nicola          12 CBAR                           2:38.44        
 22 Egan, Sorcha              12 ATH                            2:39.24        
 23 Carroll, Rebecca          12 COM                            2:39.33        
 24 Togher, Una               12 CBAR                           2:40.17        
 25 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                            2:40.83        
 26 O'Brien, Paola            12 SHARK                          2:40.84        
 27 Naughton, Imogen          12 SHARK                          2:41.41        
 28 O'Brien, Aoife            12 LONG                           2:41.43        
 29 Dolan, Tara               12 COM                            2:43.16        
 30 Loftus, Isabelle          12 B DOL                          2:43.34        
 31 Crosby, Emer              12 LASER                          2:43.44        
 32 Heneghan, Niamh           13 CBAR                           2:44.24        
 33 Close, Charlotte          12 WPORT                          2:44.42        
 34 Doherty, Megan            12 CLM                            2:44.72        
 35 Beirne, Aoibhin           13 CFINS                          2:45.02        
 36 McHale, Siofra            12 CBAR                           2:46.32        
 36 Joyce, Laura              12 CLM                            2:46.32        
 38 Sweeney, Amy              12 SHARK                          2:48.81        
 39 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            2:48.97        
 40 Farrell, Michelle         12 COM                            2:49.13        
 41 Burke, Eve                12 CLM                            2:49.18        
 42 Walsh, Laura              13 CLM                            2:51.36        
 43 Kelly, Anne-Marie         12 CLM                            2:53.69        
 44 Kavanagh, Grace           12 GAL                            2:57.60        
 45 O'Brien, Kate             13 CLM                            2:58.87        
 46 Fleming, Danielle         12 LASER                          3:08.46        
 
Event 9  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              14 COM                            2:10.50        
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                            2:14.34        
  3 Breslin, Ciara            15 CLM                            2:17.81        
  4 Arthur, Shauna            14 GAL                            2:18.06        
  5 Joyce, Ceira              14 SHARK                          2:22.01        
  6 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team                 2:22.18        
  7 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                       2:23.53        
  8 Weaver, Gabriella         14 CFINS                          2:24.63        
  9 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                          2:25.11        
 10 Grady, Aisling            14 CBAR                           2:26.13        
 11 Murphy, Ellen             14 CBAR                           2:26.77        
 12 Gallagher, Emily          15 LASER                          2:27.48        
 13 Fadden, Ambre             14 CBAR                           2:27.52        
 14 Claffey, Emer             14 GAL                            2:28.25        
 15 Dinneen, Molly            14 LASER                          2:28.92        
 16 Ryan, Emma                15 COM                            2:29.06        
 17 Delaney, Riona            15 COM                            2:29.47        
 18 Mooney, Orla              15 ATH                            2:29.72        
 19 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                           2:30.24        
 20 Cunnane, Aine             14 CLM                            2:30.76        
 21 Jameson, Katie            14 ATH                            2:32.73        
 22 O'Brien, Sarah            14 CLM                            2:36.50        
 23 Crosby, Tara              15 LASER                          2:41.84        
 24 Coen, Megan               14 CBAR                           2:44.01        
 25 Quinn, Kirsty             15 B DOL                          2:49.26        
 26 Keavney, Eimear           14 LASER                          2:55.30        
 
Event 9  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                            2:16.36        
  2 Fullard, Olivia           16 COM                            2:20.99        
  3 Shorten, Fiona            16 SHARK                          2:24.66        
  4 Keaveney, Laura           16 SLIGO                          2:29.38        
  5 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                            2:32.59        
  6 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            2:39.59        
  7 Quirke, Fiona             16 LASER                          2:40.00        
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            11 COM                            2:19.43        
  2 Scully, Bryan             11 ATH                            2:38.65        
  3 Doorly, Joseph            11 GAL                            2:39.24        
  4 O'Boyle, Mark             10 LONG                           2:39.26        
  5 Burke, Harry              10 CLM                            2:41.77        
  6 Regan, Ciaran             10 COM                            2:42.39        
  7 Melvin, Conor             11 SLIGO                          2:43.37        
  8 Higgins, Adam             11 SLIGO                          2:46.06        
  9 Brennan, Jack             10 ATH                            2:46.18        
 10 Mc Grogan, Harry          11 GAL                            2:46.65        
 11 Anderson, Eoin            11 SLIGO                          2:53.03        
 12 Barrett, Brian            11 B DOL                          2:55.08        
 13 Moran, Ben                10 COM                            2:55.63        
 14 O'Connor, Sean            11 CBAR                           2:58.68        
 15 Stewart, Harry            11 LONG                           3:00.80        
 16 Smyth, Liam               10 GAL                            3:02.46        
 17 Mc Cann, Michael          11 LONG                           3:04.79        
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                            2:12.75        
  2 Lennon, Fiachra           13 ATH                            2:14.86        
  3 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 2:17.78        
  4 Tierney, Sean             13 ATH                            2:20.66        
  5 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 CLM                            2:22.59        
  6 Frank, Adam               12 B DOL                          2:24.58        
  7 Scanlon, Adam             12 SLIGO                          2:28.41        
  8 Mooney, Christopher       13 LASER                          2:28.98        
  9 Melly, Conor              12 CBAR                           2:29.13        
 10 Diviney, Oran             13 SHARK                          2:29.38        
 11 Dervan, Mark              12 CBAR                           2:32.44        
 12 MC Dermott, Ciernan       13 ATH                            2:34.00        
 13 Whiteside, Cian           13 SLIGO                          2:34.11        
 14 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                           2:34.48        
 15 Shakeshaft, Jack          12 BALL                           2:41.14        
 16 Canavan, Sean             13 B DOL                          2:41.41        
 17 Murphy, Jamie             12 CBAR                           2:41.99        
 18 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                       2:42.84        
 19 Doherty, Aaron            12 WPORT                          2:43.92        
 20 McGuire, Matthew          12 SHARK                          2:46.24        
 21 O'Connor, David           12 GAL                            2:46.80        
 22 Rennick, Nathan           12 CBAR                           2:50.95        
 23 Clarke, Jack              13 LASER                          2:52.63        
 
Event 10  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Daire          14 SLIGO                          2:11.78        
  2 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team                 2:15.35        
  3 Kelly, Evan               15 SLIGO                          2:19.18        
  4 Lannon, Kevin             14 COM                            2:20.55        
  5 Valentine, Matthew        14 LONG                           2:21.29        
  6 Lynch, David              15 SLIGO                          2:21.68        
  7 Scully, Daniel            14 GAL                            2:22.18        
  8 Collins, Donal            14 Blue Fin                       2:23.39        
  9 Martin, Declan            15 SLIGO                          2:23.48        
 10 Madden, Ciaran            14 LONG                           2:27.06        
 11 McGinty, Stephen          14 SHARK                          2:28.87        
 12 Horkan, Eoin              14 CLM                            2:30.64        
 13 Rayner, Sean              14 COM                            2:32.16        
 14 Waldron, Fintan           14 CLM                            2:36.98        
 
Event 10  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Ciaran         16 SLIGO                          2:06.59        
  2 Mullen, Keith             16 SLIGO                          2:18.16        
  3 Collins, Jack             16 Blue Fin                       2:22.93