CLAREMORRIS GALA MARCH 2013

Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            2:48.04        
  2 Leahy, Aoife              10 Bluefin                        2:59.90        
  3 Grady, Hannah             11 CBAR                           3:02.43        
  4 Griffin, Ruth             11 SHARK                          3:03.76        
  5 Blacoe, Allanah           10 GAL                            3:04.40        
  6 Lally, Erin               11 CLM                            3:05.53        
  7 Kennelly, Emma            10 GAL                            3:05.70        
  8 Fadden, Heather           11 CBAR                           3:07.50        
  9 Frank, Lilla              11 B DOL                          3:08.68        
 10 Mitchell, Madeline        11 GAL                            3:10.32        
 11 O'Sullivan, Caoimhe       11 SLIGO                          3:10.97        
 12 Gibbs, Isabelle           10 GAL                            3:13.74        
 13 Ennis, Kelly              11 ATH                            3:15.25        
 14 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          3:15.76        
 15 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          3:19.91        
 16 Henry, Lisa               11 CLM                            3:22.32        
 17 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          3:23.54        
 18 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          3:26.00        
 19 Wong, Tara                11 BALL                           3:26.03        
 20 Joyce, Carrie             10 SHARK                          3:27.83        
 21 Ashton, Iona              10 LASER                          3:28.29        
 22 Donnelly, Becky           10 BALL                           3:30.55        
 23 Joyce, Grace              10 SHARK                          3:36.31        
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                            2:28.37        
  2 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          2:42.22        
  3 Egan, Stacey              13 ATH                            2:42.61        
  4 Burke, Eve                13 CLM                            2:43.69        
  5 Dunne, Jessica            13 LASER                          2:47.40        
  6 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           2:48.31        
  7 Friel, Alanna             13 ATH                            2:48.34        
  8 Egan, Edel                12 CBAR                           2:49.47        
  9 Mellotte, Georgia         13 WPORT                          2:49.48        
 10 Kelly, Lauren             13 SHARK                          2:49.76        
 11 Mc Closkey, Deirbhile     13 SLIGO                          2:50.04        
 12 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           2:50.50        
 13 Carey, Sinead             13 GAL                            2:50.69        
 14 Carroll, Rebecca          13 COM                            2:51.48        
 15 Healy, Aoife              13 ATH                            2:51.84        
 16 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           2:52.49        
 17 Mc Hale, Siofra           13 CBAR                           2:52.54        
 18 Joyce, Laura              13 CLM                            2:52.58        
 19 Finn, Roisin              12 GAL                            2:52.93        
 20 Sweeney, Amy              13 SHARK                          2:53.15        
 21 Togher, Una               13 CBAR                           2:53.65        
 22 Clancy, Marie             13 SHARK                          2:54.61        
 23 O'Brien, Aoife            13 LONG                           2:55.58        
 24 Walsh, Sinead             12 GAL                            2:55.77        
 25 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            2:55.79        
 26 Farrell, Michelle         13 COM                            2:58.99        
 27 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           2:59.61        
 28 Kennelly, Aisling         12 GAL                            2:59.81        
 29 Shortall, Alice           13 WPORT                          3:00.31        
 30 Kilduff, Jenni            12 COM                            3:01.46        
 31 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            3:01.95        
 32 Mahdi, Nell               12 GAL                            3:03.27        
 33 Tiernan, Meabh            13 COM                            3:04.03        
 34 Murray, Ciara             12 LASER                          3:05.54        
 35 Doherty, Megan            13 CLM                            3:06.07        
 36 Murphy, Ruby              12 GAL                            3:07.56        
 37 Ward, Emily               13 B DOL                          3:08.35        
 38 Lennon, Amy               13 Bluefin                        3:08.43        
 39 Farnon, Keela             12 COM                            3:09.11        
 40 Campbell, Roisin          13 COM                            3:10.50        
 41 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          3:10.52        
 42 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          3:11.66        
 43 O'Flynn, Caoimhe          13 WPORT                          3:11.94        
 44 Curran, Raechel           13 SHARK                          3:12.20        
 45 Heaney, Sarah             13 CLM                            3:13.66        
 46 Kennedy, Louise           12 ATH                            3:13.91        
 47 Finn, Eva                 12 CLM                            3:15.62        
 48 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 3:19.82        
 49 Flanagan, Orla            12 CLM                            3:30.54        
 
Event 1  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 COM                            2:31.19        
  2 Joyce, Ciera              15 SHARK                          2:35.83        
  3 Grady, Aisling            14 CBAR                           2:38.49        
  4 Weaver, Gabriella         15 TRID                           2:40.10        
  5 Murphy, Jade              15 SLIGO                          2:40.23        
  6 Anderson, Kate            14 SLIGO                          2:42.25        
  7 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           2:42.87        
  8 Fahy, Laura               14 CBAR                           2:44.59        
  9 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           2:44.60        
 10 Horan, Siofra             14 CBAR                           2:44.67        
 11 O'Neill, Ciara            14 LASER                          2:47.97        
 12 Lowe, Sophie              14 ATH                            2:48.32        
 13 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                          2:48.41        
 14 O'Sullivan, Molly         14 SHARK                          2:49.86        
 15 Kenny, Laura              14 LONG                           2:51.65        
 16 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 2:52.32        
 17 Dempsey, Aisling          14 LASER                          2:54.54        
 18 Scully, Andraya           14 GAL                            2:56.02        
 19 Shaw, Roisin              14 SLIGO                          3:03.49        
 20 Coen, Meaghan             15 CBAR                           3:07.08        
 21 Mooney, Rebecca           15 COM                            3:10.33        
 22 McDonough, Méabh          14 SHARK                          3:10.38        
 -- Skelly, Aideen            14 LONG                                DQ        
 -- Murphy, Elizabeth         14 CLM                                 DQ        
 
Event 1  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           16 LONG                           2:34.69        
  2 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          2:37.98        
  3 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        2:40.06        
  4 Shorten, Fiona            17 SHARK                          2:41.80        
  5 Dervan, Louise            16 CBAR                           2:42.11        
  6 Breslin, Ciara            16 CLM                            2:42.13        
  7 Kelly, Alex               16 SHARK                          2:48.82        
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            2:47.51        
  2 Duffy, Fionn              11 GAL                            2:57.12        
  3 Brennan, Jack             11 ATH                            2:57.83        
  4 Regan, Ciaran             11 COM                            3:01.96        
  5 Rather, Zak               11 GAL                            3:04.75        
  6 Sweeney, Cathal           11 SHARK                          3:05.59        
  7 Joyce, Cathal             10 CLM                            3:16.41        
  8 Ryan, Duileach             9 LONG                           3:27.06        
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            2:24.14        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 2:25.11        
  3 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 2:27.22        
  4 Moran, Michael            12 COM                            2:31.84        
  5 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        2:35.67        
  6 Frank, Adam               13 B DOL                          2:39.54        
  7 Ashton, Callum            13 LASER                          2:41.31        
  8 Keogh, Timothy            12 GAL                            2:48.36        
  9 Melvin, Conor             12 SLIGO                          2:49.38        
 10 Doorly, Joseph            12 GAL                            2:50.74        
 11 Shakeshaft, Jack          13 BALL                           2:51.73        
 12 Scully, Bryan             12 ATH                            2:53.89        
 13 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          2:54.35        
 14 Connolly, Sam             12 COM                            2:56.32        
 15 O'Connor, David           13 GAL                            2:58.21        
 16 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            2:59.95        
 17 Doherty, Aaron P          12 CBAR                           3:04.94        
 18 Weaver, Luke              13 TRID                           3:06.44        
 19 Bell, Struan              12 SHARK                          3:07.50        
 20 Holmes, Dualtagh          12 SLIGO                          3:09.50        
 21 Dervan, Ronan             12 CBAR                           3:10.35        
 22 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 3:10.53        
 23 Mc Williams, Pádraig      13 SHARK                          3:13.97        
 24 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          3:16.62        
 25 Kilkenny, Liam            12 GAL                            3:23.98        
 -- O'Connor, Sean            12 CBAR                                DQ        
 -- Waldron, Ronan            12 CLM                                 DQ        
 
Event 2  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      15 CBAR                           2:21.71        
  2 Mc Closkey, Daire         15 SLIGO                          2:29.80        
  3 Lannon, Kevin             15 COM                            2:29.86        
  4 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          2:31.92        
  5 Collins, Donal            14 Bluefin                        2:34.43        
  6 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 CLM                            2:35.84        
  7 Clarke, Jack              14 LASER                          2:39.63        
  8 Vahey, Ben                14 SHARK                          2:45.64        
  9 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           2:46.41        
 10 Tannion, Joseph           14 SHARK                          2:47.06        
 11 Waldron, Fintan           15 CLM                            2:48.74        
 12 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           2:52.88        
 13 Lydon, Oliver             14 CLM                            2:55.86        
 14 Roe, Dylan                14 SHARK                          2:56.86        
 15 Woods, David              14 SLIGO                          2:59.70        
 -- Kelly, Michael            15 ATH                                 DQ        
 
Event 2  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 ATH                            2:19.30        
  2 Kelly, Evan               16 SLIGO                          2:34.00        
  3 Mullen, Keith             17 SLIGO                          2:34.50        
  4 Martin, Declan            16 SLIGO                          2:35.68        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             13 ATH                            2:43.97        
  2 Egan, Stacey              13 ATH                            2:44.29        
  3 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          2:56.67        
  4 O'Brien, Paola            13 SHARK                          2:59.28        
  5 Healy, Aoife              13 ATH                            3:02.92        
  6 Kennelly, Aisling         12 GAL                            3:15.72        
 
Event 3  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Ambre             15 CBAR                           2:50.88        
  2 Kenny, Laura              14 LONG                           2:57.34        
  3 Murphy, Jade              15 SLIGO                          2:59.72        
  4 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          3:11.40        
 
Event 3  Girls 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          2:36.37        
  2 Mc Nevin, Ciara           16 LONG                           2:50.58        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            2:55.82        
  2 Duffy, Fionn              11 GAL                            2:57.14        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            2:23.19        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 2:26.43        
  3 Ashton, Callum            13 LASER                          2:46.57        
  4 O'Connor, David           13 GAL                            2:51.85        
  5 Keogh, Timothy            12 GAL                            3:00.50        
 
Event 4  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           15 SLIGO                          2:16.51        
  2 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 2:20.04        
  3 Kelly, Michael            15 ATH                            2:28.21        
  4 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 CLM                            2:47.01        
  5 Lydon, Oliver             14 CLM                            2:55.85        
  6 Mc Ginty, Stephen         15 SHARK                          2:59.38        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            2:37.16        
  2 Leahy, Aoife              10 Bluefin                        2:55.73        
  3 Kennelly, Emma            10 GAL                            2:58.66        
  4 Gibbs, Isabelle           10 GAL                            2:58.92        
  5 Grady, Hannah             11 CBAR                           3:02.93        
  6 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          3:07.50        
  7 Fadden, Heather           11 CBAR                           3:12.66        
  8 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           3:13.78        
  9 Henry, Lisa               11 CLM                            3:13.89        
 10 Conwell, Caoimhe          11 BALL                           3:14.30        
 11 Mitchell, Madeline        11 GAL                            3:15.17        
 12 Friel, Lauren             10 ATH                            3:16.81        
 13 Murphy, Rose              11 CLM                            3:18.08        
 14 Ashton, Iona              10 LASER                          3:18.48        
 15 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          3:19.38        
 16 Joyce, Grace              10 SHARK                          3:20.40        
 17 Wong, Tara                11 BALL                           3:20.56        
 18 Donnelly, Becky           10 BALL                           3:26.64        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           2:39.59        
  2 Crosby, Emer              13 LASER                          2:44.24        
  3 Carey, Sinead             13 GAL                            2:45.34        
  4 Burke, Eve                13 CLM                            2:46.74        
  5 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            2:47.06        
  6 Mc Closkey, Deirbhile     13 SLIGO                          2:47.26        
  7 Murphy, Rachel            13 BALL                           2:47.31        
  8 Dolan, Tara               13 COM                            2:47.44        
  9 Mellotte, Georgia         13 WPORT                          2:47.68        
 10 Egan, Edel                12 CBAR                           2:48.24        
 11 Mc Hale, Siofra           13 CBAR                           2:49.72        
 12 Farrell, Michelle         13 COM                            2:50.97        
 13 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           2:51.72        
 14 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           2:51.94        
 15 Finn, Roisin              12 GAL                            2:51.98        
 16 Carroll, Rebecca          13 COM                            2:53.59        
 17 Joyce, Laura              13 CLM                            2:55.29        
 18 Egan, Sorcha              13 ATH                            2:55.64        
 19 Kennelly, Aisling         12 GAL                            2:55.67        
 20 Shortall, Alice           13 WPORT                          2:56.31        
 21 Duignan, Dearbhla         13 ATH                            2:56.73        
 22 Kilduff, Jenni            12 COM                            2:56.82        
 23 Murphy, Ruby              12 GAL                            2:57.57        
 24 Walsh, Sinead             12 GAL                            2:59.99        
 25 Coen, Hazel               12 CBAR                           3:00.01        
 26 Doherty, Megan            13 CLM                            3:00.45        
 27 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            3:01.11        
 28 Lennon, Amy               13 Bluefin                        3:03.14        
 29 Johnson, Rachel           12 ATH                            3:03.87        
 30 Farnon, Keela             12 COM                            3:05.34        
 31 O'Flynn, Caoimhe          13 WPORT                          3:07.18        
 32 Murray, Ciara             12 LASER                          3:08.18        
 33 Finn, Eva                 12 CLM                            3:10.18        
 34 Curran, Raechel           13 SHARK                          3:11.02        
 35 Mc Cormack, Laura         13 CLM                            3:11.99        
 36 Heaney, Sarah             13 CLM                            3:16.82        
 
Event 5  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              15 SHARK                          2:31.61        
  2 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          2:31.66        
  3 Shorten, Aoife            14 SHARK                          2:34.65        
  4 Kelly, Sarah              15 COM                            2:35.08        
  5 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           2:35.86        
  6 Cunnane, Aine             14 CLM                            2:36.86        
  7 Grady, Aisling            14 CBAR                           2:39.20        
  8 Fahy, Laura               14 CBAR                           2:41.19        
  9 O'Sullivan, Molly         14 SHARK                          2:43.03        
 10 Weaver, Gabriella         15 TRID                           2:46.34        
 11 Scully, Andraya           14 GAL                            2:46.78        
 12 Fadden, Ambre             15 CBAR                           2:47.13        
 13 Dempsey, Aisling          14 LASER                          2:50.80        
 14 Murphy, Elizabeth         14 CLM                            2:51.83        
 15 Coen, Meaghan             15 CBAR                           2:54.11        
 16 Skelly, Aideen            14 LONG                           2:57.31        
 17 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                          2:58.92        
 18 Shaw, Roisin              14 SLIGO                          3:01.88        
 19 Mooney, Rebecca           15 COM                            3:06.43        
 
Event 5  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Ciara            16 CLM                            2:35.48        
  2 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        2:38.38        
  3 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                            2:54.09        
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            2:45.27        
  2 Duffy, Fionn              11 GAL                            2:50.46        
  3 Regan, Ciaran             11 COM                            2:51.48        
  4 Sweeney, Cathal           11 SHARK                          3:00.85        
  5 Rather, Zak               11 GAL                            3:01.43        
  6 O Rourke, Oisin           11 Tuam Swim Team                 3:04.34        
  7 Joyce, Cathal             10 CLM                            3:05.13        
  8 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 3:07.83        
  9 Lennon, Eoghan            11 ATH                            3:09.04        
 10 Ryan, Duileach             9 LONG                           3:21.49        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            2:16.13        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 2:17.76        
  3 Moran, Michael            12 COM                            2:20.78        
  4 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        2:27.87        
  5 Ashton, Callum            13 LASER                          2:38.93        
  6 Melvin, Conor             12 SLIGO                          2:41.66        
  7 Doorly, Joseph            12 GAL                            2:46.15        
  8 Blacoe, Cillian           12 GAL                            2:49.70        
  9 Canavan, Sean             13 BALL                           2:50.25        
 10 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          2:50.73        
 11 Keogh, Timothy            12 GAL                            2:55.18        
 12 O'Connor, David           13 GAL                            2:58.89        
 13 Bell, Struan              12 SHARK                          3:00.97        
 14 O'Connor, Sean            12 CBAR                           3:03.69        
 15 Weaver, Luke              13 TRID                           3:11.01        
 
Event 6  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 2:23.08        
  2 Mc Closkey, Daire         15 SLIGO                          2:23.30        
  3 Lannon, Kevin             15 COM                            2:25.03        
  4 Collins, Donal            14 Bluefin                        2:33.94        
  5 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          2:38.01        
  6 Clarke, Jack              14 LASER                          2:43.22        
  7 Waldron, Fintan           15 CLM                            2:44.35        
  8 Cugalj, Filip             14 SHARK                          2:48.12        
  9 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           2:49.61        
 10 Gibbons, Shane            14 ATH                            2:50.46        
 11 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           2:50.48        
 
Event 6  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               16 ATH                            2:20.82        
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lally, Erin               11 CLM                            3:19.01        
  2 Moran, Sophie             11 GAL                            3:26.61        
  3 O'Sullivan, Caoimhe       11 SLIGO                          3:28.32        
  4 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          3:28.37        
  5 Blacoe, Allanah           10 GAL                            3:31.56        
  6 Gibbs, Isabelle           10 GAL                            3:32.89        
  7 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          3:33.48        
  8 Mitchell, Madeline        11 GAL                            3:37.97        
  9 Conwell, Caoimhe          11 BALL                           3:39.13        
 10 Griffin, Ruth             11 SHARK                          3:39.22        
 11 Nugent, Ellen             11 BALL                           3:54.51        
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                            2:34.18        
  2 Mellotte, Georgia         13 WPORT                          3:02.64        
  3 Burke, Eve                13 CLM                            3:04.12        
  4 Dunne, Jessica            13 LASER                          3:04.24        
  5 Egan, Stacey              13 ATH                            3:08.71        
  6 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          3:08.89        
  7 Shortall, Alice           13 WPORT                          3:11.24        
  8 Walsh, Sinead             12 GAL                            3:12.01        
  9 Togher, Una               13 CBAR                           3:14.70        
 10 Dolan, Tara               13 COM                            3:14.92        
 11 Joyce, Laura              13 CLM                            3:15.47        
 12 Tiernan, Meabh            13 COM                            3:17.23        
 13 Coen, Hazel               12 CBAR                           3:18.47        
 14 Carey, Sinead             13 GAL                            3:18.51        
 15 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           3:24.25        
 16 Finn, Roisin              12 GAL                            3:26.76        
 17 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          3:26.85        
 18 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team                 3:28.02        
 19 Campbell, Roisin          13 COM                            3:29.08        
 20 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          3:30.69        
 21 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 3:31.79        
 22 Mahdi, Nell               12 GAL                            3:32.95        
 23 Kennedy, Louise           12 ATH                            3:34.42        
 24 Regan, Aoibhe             12 CLM                            3:46.68        
 25 Flanagan, Orla            12 CLM                            3:49.01        
 
Event 7  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                          2:58.82        
  2 Weaver, Gabriella         15 TRID                           2:59.17        
  3 Horan, Siofra             14 CBAR                           2:59.42        
  4 Kelly, Sarah              15 COM                            2:59.45        
  5 O'Neill, Ciara            14 LASER                          3:02.08        
  6 Lowe, Sophie              14 ATH                            3:03.08        
  7 Anderson, Kate            14 SLIGO                          3:06.90        
  8 Cunnane, Aine             14 CLM                            3:07.33        
  9 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           3:08.15        
 10 Farrell, Ailbhe           14 LONG                           3:10.49        
 11 Scully, Andraya           14 GAL                            3:11.60        
 12 Dempsey, Aisling          14 LASER                          3:15.70        
 13 Savage, Lilu              14 LASER                          3:25.10        
 14 McDonough, Méabh          14 SHARK                          3:27.11        
 15 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          3:33.41        
 
Event 7  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Louise            16 CBAR                           2:59.12        
  2 Mc Nevin, Ciara           16 LONG                           2:59.61        
  3 Shorten, Fiona            17 SHARK                          3:04.46        
  4 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                            3:07.12        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             11 ATH                            3:11.64        
  2 Doherty, Fionn            11 BALL                           3:43.38        
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 2:52.56        
  2 Scully, Bryan             12 ATH                            3:00.24        
  3 Connolly, Sam             12 COM                            3:16.06        
  4 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            3:16.51        
  5 Mc Williams, Pádraig      13 SHARK                          3:16.99        
  6 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          3:19.55        
  7 Doherty, Aaron P          12 CBAR                           3:21.57        
  8 Dervan, Ronan             12 CBAR                           3:21.81        
  9 Doorly, Joseph            12 GAL                            3:22.87        
 10 Shakeshaft, Jack          13 BALL                           3:26.15        
 11 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          3:31.36        
 12 Morris, Jake              13 CLM                            3:34.39        
 13 Blacoe, Cillian           12 GAL                            3:37.48        
 14 Holmes, Dualtagh          12 SLIGO                          3:43.88        
 15 Waldron, Ronan            12 CLM                            3:46.02        
 16 Kilkenny, Liam            12 GAL                            3:56.77        
 -- Dervan, Mark              13 CBAR                          X2:45.19        
 
Event 8  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      15 CBAR                           2:37.19        
  2 Kelly, Michael            15 ATH                            2:37.53        
  3 Woods, David              14 SLIGO                          3:13.57        
 
Event 8  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 ATH                            2:25.28        
  2 Mullen, Keith             17 SLIGO                          2:51.43        
  3 Martin, Declan            16 SLIGO                          2:55.86        
  4 Kelly, Evan               16 SLIGO                          2:57.08        
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            2:30.49        
  2 Lally, Erin               11 CLM                            2:39.31        
  3 Leahy, Aoife              10 Bluefin                        2:39.57        
  4 Frank, Lilla              11 B DOL                          2:39.61        
  5 Grady, Hannah             11 CBAR                           2:40.96        
  6 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          2:44.39        
  7 Ennis, Kelly              11 ATH                            2:45.27        
  8 Blacoe, Allanah           10 GAL                            2:45.86        
  9 Kennelly, Emma            10 GAL                            2:47.03        
 10 Fadden, Heather           11 CBAR                           2:47.34        
 11 O'Sullivan, Caoimhe       11 SLIGO                          2:50.32        
 12 Conway, Fiona             10 CBAR                           2:51.57        
 13 Deely, Megan              11 CBAR                           2:52.35        
 14 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           2:54.32        
 15 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          2:56.55        
 16 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          2:57.45        
 17 Wong, Tara                11 BALL                           2:58.05        
 18 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          3:01.15        
 19 Conwell, Caoimhe          11 BALL                           3:02.06        
 20 Nugent, Ellen             11 BALL                           3:02.60        
 21 Donnelly, Becky           10 BALL                           3:02.94        
 22 Murphy, Rose              11 CLM                            3:04.29        
 22 Friel, Lauren             10 ATH                            3:04.29        
 24 Ashton, Iona              10 LASER                          3:07.36        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                            2:15.06        
  2 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           2:21.23        
  3 Egan, Stacey              13 ATH                            2:22.27        
  4 Egan, Edel                12 CBAR                           2:23.36        
  5 Egan, Sorcha              13 ATH                            2:26.00        
  6 Mc Closkey, Deirbhile     13 SLIGO                          2:26.10        
  7 Friel, Alanna             13 ATH                            2:27.53        
  8 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            2:27.59        
  9 Mellotte, Georgia         13 WPORT                          2:27.87        
 10 Carey, Sinead             13 GAL                            2:28.18        
 11 Joyce, Laura              13 CLM                            2:28.47        
 12 O'Brien, Aoife            13 LONG                           2:28.75        
 13 Carroll, Rebecca          13 COM                            2:30.85        
 14 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           2:30.90        
 15 Farrell, Michelle         13 COM                            2:31.05        
 16 Togher, Una               13 CBAR                           2:31.26        
 17 Murphy, Rachel            13 BALL                           2:32.09        
 18 Duignan, Dearbhla         13 ATH                            2:32.12        
 19 Finn, Roisin              12 GAL                            2:32.81        
 20 Mc Hale, Siofra           13 CBAR                           2:33.03        
 21 Dolan, Tara               13 COM                            2:33.15        
 22 Sweeney, Amy              13 SHARK                          2:33.16        
 23 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           2:33.22        
 24 Healy, Aoife              13 ATH                            2:34.01        
 25 Clancy, Marie             13 SHARK                          2:34.24        
 26 Shortall, Alice           13 WPORT                          2:34.29        
 27 O'Brien, Paola            13 SHARK                          2:34.72        
 28 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            2:36.51        
 29 Kennelly, Aisling         12 GAL                            2:36.92        
 30 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           2:36.95        
 31 Kilduff, Jenni            12 COM                            2:38.67        
 32 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          2:39.38        
 33 Tiernan, Meabh            13 COM                            2:40.14        
 34 Lennon, Amy               13 Bluefin                        2:40.93        
 35 Murphy, Ruby              12 GAL                            2:41.52        
 36 Kennedy, Louise           12 ATH                            2:41.55        
 37 Ward, Emily               13 B DOL                          2:42.05        
 38 Dunne, Jessica            13 LASER                          2:43.25        
 39 Walsh, Sinead             12 GAL                            2:43.78        
 40 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          2:44.39        
 41 Mahdi, Nell               12 GAL                            2:44.45        
 42 Doherty, Megan            13 CLM                            2:45.14        
 43 Johnson, Rachel           12 ATH                            2:45.34        
 44 Coen, Hazel               12 CBAR                           2:46.09        
 45 Campbell, Roisin          13 COM                            2:46.90        
 46 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team                 2:48.76        
 47 Farnon, Keela             12 COM                            2:49.61        
 48 Mc Cormack, Laura         13 CLM                            2:49.66        
 49 Donohoe, Aoife            12 CBAR                           2:49.87        
 50 Heaney, Sarah             13 CLM                            2:50.82        
 51 O'Flynn, Caoimhe          13 WPORT                          2:51.76        
 52 Finn, Eva                 12 CLM                            2:53.33        
 53 Murray, Ciara             12 LASER                          2:53.68        
 54 Healy, Grace              12 Tuam Swim Team                 3:03.87        
 55 Regan, Aoibhe             12 CLM                            3:15.08        
 -- Kelly, Lauren             13 SHARK                              DNF        
 
Event 9  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              15 COM                            2:09.42        
  2 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          2:15.14        
  3 Joyce, Ciera              15 SHARK                          2:19.10        
  4 Weaver, Gabriella         15 TRID                           2:19.33        
  5 Lowe, Sophie              14 ATH                            2:19.98        
  6 Anderson, Kate            14 SLIGO                          2:20.58        
  7 Shorten, Aoife            14 SHARK                          2:20.90        
  8 Grady, Aisling            14 CBAR                           2:21.05        
  9 O'Neill, Ciara            14 LASER                          2:22.40        
 10 Fahy, Laura               14 CBAR                           2:23.81        
 11 Horan, Siofra             14 CBAR                           2:24.73        
 12 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           2:24.83        
 13 Murphy, Jade              15 SLIGO                          2:25.46        
 14 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           2:25.64        
 15 Fadden, Ambre             15 CBAR                           2:26.11        
 16 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 2:26.88        
 17 Kenny, Laura              14 LONG                           2:28.36        
 18 O'Sullivan, Molly         14 SHARK                          2:29.90        
 19 Murphy, Elizabeth         14 CLM                            2:30.61        
 20 Scully, Andraya           14 GAL                            2:32.11        
 21 Skelly, Aideen            14 LONG                           2:38.21        
 22 Shaw, Roisin              14 SLIGO                          2:42.71        
 23 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          2:54.80        
 24 Savage, Lilu              14 LASER                          3:03.20        
 
Event 9  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           16 LONG                           2:14.20        
  2 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        2:15.06        
  3 Dervan, Louise            16 CBAR                           2:26.08        
  4 MC Namara, Nianh          16 ATH                            2:26.36        
  5 Kelly, Alex               16 SHARK                          2:29.68        
  6 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                            2:30.74        
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               11 GAL                            2:28.00        
  2 Brennan, Jack             11 ATH                            2:34.89        
  3 Lennon, Eoghan            11 ATH                            2:36.54        
  4 Regan, Ciaran             11 COM                            2:39.17        
  5 Duffy, Fionn              11 GAL                            2:40.67        
  6 Rather, Zak               11 GAL                            2:45.49        
  7 O Rourke, Oisin           11 Tuam Swim Team                 2:53.22        
  8 Joyce, Cathal             10 CLM                            2:54.45        
  9 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 2:57.27        
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            2:07.88        
  2 Moran, Michael            12 COM                            2:08.46        
  3 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 2:09.07        
  4 Frank, Adam               13 B DOL                          2:11.05        
  5 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 2:14.29        
  6 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        2:20.40        
  7 Dervan, Mark              13 CBAR                           2:20.92        
  8 Doorly, Joseph            12 GAL                            2:27.52        
  9 Melvin, Conor             12 SLIGO                          2:27.95        
 10 Canavan, Sean             13 BALL                           2:28.47        
 11 Scully, Bryan             12 ATH                            2:29.67        
 12 Doherty, Aaron P          12 CBAR                           2:34.86        
 13 Keogh, Timothy            12 GAL                            2:36.80        
 14 Blacoe, Cillian           12 GAL                            2:37.12        
 15 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            2:38.25        
 16 O'Connor, David           13 GAL                            2:40.41        
 17 Morris, Jake              13 CLM                            2:41.20        
 18 Connolly, Sam             12 COM                            2:42.83        
 19 Weaver, Luke              13 TRID                           2:44.40        
 20 O'Connor, Sean            12 CBAR                           2:44.94        
 21 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 2:46.40        
 22 Kelly, Robert             12 ATH                            2:50.33        
 23 Holmes, Dualtagh          12 SLIGO                          2:51.94        
 
Event 10  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           15 SLIGO                          1:59.69        
  2 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 2:08.30        
  3 Livingstone, Patrick      15 CBAR                           2:10.22        
  4 Mc Closkey, Daire         15 SLIGO                          2:10.90        
  5 Lannon, Kevin             15 COM                            2:11.49        
  6 Mc Hugh-Murphy, Dara      14 CLM                            2:16.36        
  7 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          2:17.59        
  8 Collins, Donal            14 Bluefin                        2:20.31        
  9 Mc Ginty, Stephen         15 SHARK                          2:22.28        
 10 Vahey, Ben                14 SHARK                          2:25.28        
 11 Waldron, Fintan           15 CLM                            2:26.58        
 12 Tannion, Joseph           14 SHARK                          2:28.56        
 13 Cugalj, Filip             14 SHARK                          2:29.78        
 14 Gibbons, Shane            14 ATH                            2:32.04        
 15 Roe, Dylan                14 SHARK                          2:36.91        
 16 Lydon, Oliver             14 CLM                            2:39.64        
 
Event 10  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 ATH                            2:05.05        
  2 Warby, Cian               16 ATH                            2:07.31        
  3 Mullen, Keith             17 SLIGO                          2:14.99        
  4 Martin, Declan            16 SLIGO                          2:17.07        
  5 Kelly, Evan               16 SLIGO                          2:19.81