CLAREMORRIS GALA MARCH 2014                                
 
Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     2:43.44 A      
  2 Blacoe, Allanah           11 GAL                            2:51.26 A      
  3 Kennelly, Emma            11 GAL                            2:52.71 A      
  4 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            2:53.39 A      
  5 Holland, Jennifer         11 GAL                            2:59.33 A      
  6 Joyce, Carrie             11 SHARK                          3:06.32 A      
  7 Johnson, Laura            11 ATH                            3:06.50 A      
  8 Conway, Fiona             11 CBAR                           3:08.02 A      
  9 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          3:08.75 A      
 10 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          3:08.98 A      
 11 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     3:09.19 A      
 12 Flaherty, Ellen           11 ATH                            3:13.25 A      
 13 Donnelly, Beky            11 Bsc                            3:13.95 A      
 14 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          3:15.58 A      
 15 Ashton, Iona              11 LASER                          3:17.12 A      
 16 Gibbs, Alison              9 GAL                            3:17.47 A      
 16 Joyce, Grace              11 SHARK                          3:17.47 A      
 18 Kearney, Sorcha           11 Bluefin SC                     3:19.94 A      
 19 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            3:20.27 A      
 20 Smialek, Olivia           11 ATH                            3:20.67 A      
 21 Trainor, Sorcha           10 CLM                            3:21.54 A      
 22 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 3:22.28 A      
 23 Farrell, Danielle         10 SLIGO                          3:22.64 A      
 24 Delaney, Kate             11 CLM                            3:23.33 A      
 25 Kilgallen, Megan          11 CLM                            3:23.96 A      
 26 Canavan, Alannah           9 Bsc                            3:38.62 A      
 27 Mac Phee, Eilidh          11 Bsc                            3:38.66 A      
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:35.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             12 GAL                            2:37.89 A      
  2 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 2:40.59 A      
  3 Finn, Roisin              13 GAL                            2:43.93 A      
  4 Lally, Erin               12 CLM                            2:45.73 A      
  5 Egan, Edel                13 CBAR                           2:46.53 A      
  6 Coen, Hazel               13 CBAR                           2:46.71 A      
  7 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          2:48.08 A      
  8 Mulhall, Keela            12 GAL                            2:48.59 A      
  9 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          2:49.32 A      
 10 Fadden, Heather           12 CBAR                           2:50.84 A      
 11 Griffin, Ruth             12 SHARK                          2:53.65 A      
 12 Mahdi, Nell               13 GAL                            2:53.90 A      
 13 Grady, Hannah             12 CBAR                           2:55.44 A      
 14 Wong, Tara                12 Bsc                            2:56.76 A      
 15 Walsh, Alison             12 GAL                            2:58.20 A      
 16 Ennis, Kelly              12 ATH                            2:58.34 A      
 17 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 2:58.48 A      
 18 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          2:59.56 A      
 19 Mitchell, Madeline        12 GAL                            2:59.63 A      
 20 Conwell, Caoimhe          12 Bsc                            3:03.88 A      
 21 Loughran, Jessica         13 Bluefin SC                     3:03.90 A      
 22 Henry, Lisa               12 CLM                            3:04.69 A      
 23 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          3:05.94 A      
 24 Kelly, Terri              13 SLIGO                          3:07.33 A      
 25 Nugent, Ellen             12 Bsc                            3:10.67 A      
 26 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     3:10.75 A      
 27 Deeley, Megan             12 CBAR                           3:15.11 A      
 28 Flanagan, Orla            13 CLM                            3:15.33 A      
 29 Fox, Nicola               12 Bluefin SC                     3:16.29 A      
 30 Ginty, Aoife              12 LONG                           3:24.50 A      
 31 Kavanagh, Lucy            12 GAL                            3:27.58 A      
 -- Murphy, Freya             12 LASER                               DQ        
 
Event 1  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:25.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            15 SHARK                          2:25.16 A      
  2 Cunnane, Aine             15 CLM                            2:33.79 A      
  3 Egan, Stacey              14 ATH                            2:33.93 A      
  4 Clancy, Marie             14 SHARK                          2:41.23 A      
  5 Mellotte, Georgia         14 Wport                          2:41.62 A      
  6 Sweeney, Amy              14 SHARK                          2:41.66 A      
  7 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          2:41.77 A      
  8 Fahy, Laura               15 CBAR                           2:41.92 A      
  9 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           2:43.65 A      
 10 O'Brien, Paola            14 SHARK                          2:44.23 A      
 11 Shortall, Alice           14 Wport                          2:47.05 A      
 12 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 2:47.41 A      
 13 Joyce, Laura              14 CLM                            2:47.93 A      
 14 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 2:48.60 A      
 15 Scully, Andraya           15 GAL                            2:50.04 A      
 16 Kavanagh, Ciara           15 LASER                          2:52.21 A      
 17 Ward, Emily               14 B DOL                          2:53.33 A      
 18 Hennigan, Aoibheann       14 Bsc                            2:54.09 A      
 19 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:54.72 A      
 20 Dempsey, Aisling          15 LASER                          2:56.47 A      
 21 McGuire, Grace            14 CLM                            2:58.79 A      
 22 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     3:00.96 A      
 23 Curran, Raechel           14 SHARK                          3:03.01 A      
 24 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:08.11 A      
 25 King, Laoise              14 SHARK                          3:22.93 A      
 
Event 1  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:25.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              16 CLM                            2:24.86 A      
  2 Higgins, Megan            23 TRID                           2:29.78 A      
  3 Pfeiffer, Ronja           17 Bluefin SC                     2:33.65 A      
  4 Hennigan, Caoimhe         16 Bsc                            2:47.04 A      
  5 Crossan, Mary             16 C FIN                          3:03.81 A      
  6 Reidy, Sinead             16 ATH                            3:07.63 A      
  7 Quinn, Aoife              17 Bluefin SC                     3:10.95 A      
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            2:59.76 A      
  2 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          2:59.86 A      
  3 Doorly, David             11 GAL                            3:00.75 A      
  4 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            3:03.70 A      
  5 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 3:07.24 A      
  6 Joyce, Cathal             11 CLM                            3:07.62 A      
  7 Ryan, Duileach            10 LONG                           3:10.98 A      
  8 Joyce, Darragh            10 CLM                            3:11.01 A      
  9 Waters, Fionn             11 Tuam Swim Team                 3:14.39 A      
 10 Breslin, Ethan            11 CLM                            3:15.26 A      
 11 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     3:15.56 A      
 12 Friel, Ethan              10 ATH                            3:22.55 A      
 13 Mc Namara, Conn           10 Wport                          3:23.04 A      
 14 Hosty, Cian               11 SHARK                          3:26.48 A      
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          2:31.47 A      
  2 Kolcow, Max               12 GAL                            2:31.58 A      
  3 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:38.36 A      
  4 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          2:40.05 A      
  5 Brennan, Jack             12 ATH                            2:43.05 A      
  6 Blacoe, Cillian           13 GAL                            2:43.31 A      
  7 Rather, Zak               12 GAL                            2:43.79 A      
  8 Keogh, Timothy            13 GAL                            2:47.12 A      
  9 Scully, Bryan             13 ATH                            2:47.99 A      
 10 Mc Andrew, Michael        12 SHARK                          2:49.19 A      
 11 Fortune, Joshua           12 B DOL                          2:51.88 A      
 12 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 2:52.22 A      
 13 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           2:52.80 A      
 14 McGrath, Jack             12 SLIGO                          2:57.24 A      
 15 Melody, Rory              12 GAL                            2:57.76 A      
 16 O'Connor, Milo            12 ATH                            2:59.19 A      
 17 Kelly, Niall              13 CLM                            3:01.91 A      
 18 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          3:05.79 A      
 19 Kilkenny, Liam            13 GAL                            3:06.22 A      
 20 Kenny, Ronan              13 LONG                           3:06.70 A      
 21 Dervan, Ronan             13 CBAR                           3:09.14 A      
 22 Keaney, Sean              12 SLIGO                          3:09.35 A      
 23 Scully, Tom               12 GAL                            3:14.62 A      
 24 Staunton, William         13 CLM                            3:26.66 A      
 25 Quinn, Daniel             12 ATH                            3:33.98        
 
Event 2  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            2:19.02 A      
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 2:20.62 A      
  3 O'Farrell, Brian          15 SHARK                          2:22.74 A      
  4 Dervan, Mark              14 CBAR                           2:24.85 A      
  5 Collins, Donal            15 Bluefin SC                     2:28.22 A      
  6 Murphy, Jamie             14 CBAR                           2:30.08 A      
  7 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     2:30.24 A      
  8 Clarke, Jack              15 LASER                          2:30.71 A      
  9 McHugh Murphy, Dara       15 TRID                           2:32.14 A      
 10 Cugalj, Filip             15 SHARK                          2:33.98 A      
 11 Rennick, Nathan           14 CBAR                           2:35.79 A      
 12 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            2:38.00 A      
 13 Melly, Conor              14 CBAR                           2:39.20 A      
 14 Tannian, Joseph           15 LASER                          2:39.85 A      
 15 Woods, David              15 SLIGO                          2:40.94 A      
 16 Vahey, Ben                15 SHARK                          2:46.14 A      
 17 Morris, Jayke             14 CLM                            2:51.02 A      
 18 Rushe, Shane              15 ATH                            2:51.52 A      
 19 Vickers, Fintan           14 SHARK                          2:53.92 A      
 20 O'Hanlon, Ciaran          15 LONG                           2:54.04 A      
 21 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     2:57.12 A      
 22 O'Muire, Daire            14 LONG                           2:59.39 A      
 23 Mc Williams, Pádraig      14 SHARK                          3:04.76 A      
 24 Murphy, Feda              15 LASER                          3:07.11 A      
 25 Mac Coille, Cian          14 LASER                          3:08.84 A      
 -- Shakeshaft, Jack          14 Bsc                                 DQ        
 
Event 2  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      16 CBAR                           2:19.00 A      
  2 Kelly, Evan               17 SLIGO                          2:32.77 A      
  3 Williams, David           16 SHARK                          2:37.41 A      
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lyons, Maria              11 SLIGO                          3:19.16 A      
  2 Holland, Jennifer         11 GAL                            3:30.92 A      
  3 Mulhall, Ailbhe           10 GAL                            3:34.81 A      
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:35.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finn, Roisin              13 GAL                            2:47.04 A      
  2 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           2:47.86 A      
  3 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          2:48.66 A      
  4 Mulhall, Keela            12 GAL                            3:00.78 A      
  5 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          3:10.30 A      
  6 Mitchell, Madeline        12 GAL                            3:12.10 A      
  7 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          3:14.61 A      
  8 Wong, Tara                12 Bsc                            3:14.77 A      
  9 Martin, Rachel            12 SLIGO                          3:21.34 A      
 -- Boyle, Emma               12 Bluefin SC                          DQ        
 
Event 3  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:25.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            15 CBAR                           2:29.00 A      
  2 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            2:36.54 A      
  3 Killgallen, Niamh         14 CLM                            2:36.55 A      
  4 Friel, Alanna             14 ATH                            2:39.40 A      
  5 O'Brien, Paola            14 SHARK                          2:44.06 A      
  6 Horan, Siofra             15 CBAR                           2:48.16 A      
  7 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           2:53.74 A      
  8 Joyce, Laura              14 CLM                            2:58.84 A      
  9 Keaney, Maeve             14 SLIGO                          3:00.36 A      
 10 Kavanagh, Ciara           15 LASER                          3:05.63 A      
 
Event 3  Girls 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:25.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Ciera              16 SHARK                          2:35.90 A      
  2 Hennigan, Caoimhe         16 Bsc                            2:55.48 A      
  3 Crossan, Mary             16 C FIN                          3:24.44 A      
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           2:54.59 A      
  2 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            3:12.44 A      
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:35.96 A      
  2 Kolcow, Max               12 GAL                            2:38.12 A      
  3 Rather, Zak               12 GAL                            2:56.86 A      
  4 Keogh, Timothy            13 GAL                            3:06.26 A      
  5 Blacoe, Cillian           13 GAL                            3:22.55 A      
  6 Scully, Tom               12 GAL                            3:42.16        
 -- Melody, Rory              12 GAL                                 DQ        
 
Event 4  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:20.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Donal            15 Bluefin SC                     2:26.43 A      
  2 Ashton, Callum            14 LASER                          2:37.22 A      
  3 Tannian, Joseph           15 LASER                          2:46.17 A      
  4 Murphy, Jamie             14 CBAR                           2:51.25 A      
 -- Martin, Dylan             14 SLIGO                               DQ        
 
Event 4  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:20.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          2:43.79 A      
  2 Waldron, Fintan           16 CLM                            2:53.46 A      
  3 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          3:04.51 A      
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     2:37.61 A      
  2 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            2:41.33 A      
  3 Blacoe, Allanah           11 GAL                            2:46.39 A      
  4 Kennelly, Emma            11 GAL                            2:46.45 A      
  5 Friel, Lauren             11 ATH                            2:58.48 A      
  6 Holland, Jennifer         11 GAL                            2:58.88 A      
  7 Johnson, Laura            11 ATH                            2:59.18 A      
  8 Joyce, Grace              11 SHARK                          3:01.16 A      
  9 Ashton, Iona              11 LASER                          3:01.82 A      
 10 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     3:02.47 A      
 11 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          3:03.20 A      
 12 Smialek, Olivia           11 ATH                            3:05.99 A      
 13 Mulhall, Ailbhe           10 GAL                            3:08.08 A      
 14 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          3:08.77 A      
 15 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 3:09.64 A      
 16 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team                 3:09.66 A      
 17 Lynch, Helen              10 ATH                            3:12.09 A      
 18 Kelly, Aimee              11 SHARK                          3:12.94 A      
 19 Daly, Edel                10 ATH                            3:13.40 A      
 20 Shakeshaft, zoe           11 Bsc                            3:15.42 A      
 21 Kearney, Sorcha           11 Bluefin SC                     3:15.67 A      
 22 Brennan, Judy             10 ATH                            3:16.24 A      
 23 Farrell, Danielle         10 SLIGO                          3:16.85 A      
 24 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            3:17.00 A      
 25 Delaney, Kate             11 CLM                            3:21.98 A      
 26 MacPhee, Eilidh           11 Bsc                            3:22.15 A      
 27 Canavan, Alannah           9 Bsc                            3:27.03 A      
 -- Donnelly, Beky            11 Bsc                                 DQ        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             12 GAL                            2:26.80 A      
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:34.68 A      
  3 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 2:37.16 A      
  4 Lally, Erin               12 CLM                            2:37.19 A      
  5 Johnson, Rachel           13 ATH                            2:41.55 A      
  6 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          2:44.69 A      
  7 Finn, Roisin              13 GAL                            2:44.82 A      
  8 Patten, Alex              13 B DOL                          2:45.03 A      
  9 Egan, Edel                13 CBAR                           2:46.46 A      
 10 Griffin, Ruth             12 SHARK                          2:46.97 A      
 11 Mulhall, Keela            12 GAL                            2:47.46 A      
 12 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           2:48.51 A      
 13 Breslin, Niamh            13 CBAR                           2:50.30 A      
 14 Mahdi, Nell               13 GAL                            2:50.82 A      
 15 Ennis, Kelly              12 ATH                            2:52.57 A      
 16 Grady, Hannah             12 CBAR                           2:54.00 A      
 17 Loughran, Jessica         13 Bluefin SC                     2:54.18 A      
 18 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          2:54.20 A      
 19 Fadden, Heather           12 CBAR                           2:55.90 A      
 20 Conwell, Caoimhe          12 Bsc                            2:56.29 A      
 21 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          2:57.22 A      
 22 Nugent, Ellen             12 Bsc                            2:57.27 A      
 23 Donnelly, Sarah           13 Bsc                            2:58.89 A      
 24 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          3:00.87 A      
 25 Dillon, Sarah             13 Bluefin SC                     3:02.05 A      
 26 Henry, Lisa               12 CLM                            3:02.47 A      
 27 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     3:03.86 A      
 28 Kelly, Terri              13 SLIGO                          3:05.05 A      
 29 Martin, Rachel            12 SLIGO                          3:05.39 A      
 30 Reilly, Anoise            13 Bsc                            3:07.37 A      
 31 Deeley, Megan             12 CBAR                           3:11.77 A      
 32 Fox, Nicola               12 Bluefin SC                     3:12.85 A      
 33 Flanagan, Orla            13 CLM                            3:14.22 A      
 34 Kavanagh, Lucy            12 GAL                            3:16.37 A      
 35 Ginty, Aoife              12 LONG                           3:19.97 A      
 36 Gilhooley, Sarah          12 Tuam Swim Team                 3:21.56        
 
Event 5  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Lauren             14 SHARK                          2:26.92 A      
  2 Mylett, Sinead            15 CBAR                           2:28.21 A      
  3 Naughton, Imogen          14 SHARK                          2:29.69 A      
  4 Cunnane, Aine             15 CLM                            2:31.18 A      
  5 Killgallen, Niamh         14 CLM                            2:32.60 A      
  6 Crosby, Emer              14 LASER                          2:36.47 A      
  7 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           2:38.31 A      
  8 Sweeney, Amy              14 SHARK                          2:40.96 A      
  9 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                           2:41.00 A      
 10 Murphy, Rachel            14 Bsc                            2:41.30 A      
 11 Dunne, Jessica            14 SHARK                          2:41.63 A      
 12 Fahy, Laura               15 CBAR                           2:42.43 A      
 13 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 2:42.91 A      
 14 Scully, Andraya           15 GAL                            2:46.15 A      
 15 Shortall, Alice           14 Wport                          2:46.90 A      
 16 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          2:47.64 A      
 17 Dempsey, Aisling          15 LASER                          2:48.69 A      
 18 Hennigan, Aoibheann       14 Bsc                            2:48.83 A      
 19 Kavanagh, Ciara           15 LASER                          2:50.04 A      
 20 Ward, Emily               14 B DOL                          2:50.49 A      
 21 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     3:02.14 A      
 22 Connolly, Rachel          14 LASER                          3:04.37 A      
 23 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:08.31 A      
 
Event 5  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ronja           17 Bluefin SC                     2:29.16 A      
  2 Kelly, Sarah              16 CLM                            2:30.46 A      
  3 Reidy, Sinead             16 ATH                            3:07.35 A      
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             11 CLM                            2:55.15 A      
  2 Joyce, Darragh            10 CLM                            2:55.92 A      
  3 O'Sullivan, Tom           10 GAL                            2:57.89 A      
  4 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 2:58.21 A      
  5 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     3:02.32 A      
  6 Doorly, David             11 GAL                            3:02.41 A      
  7 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          3:03.27 A      
  8 Rennick, Sam              11 CBAR                           3:04.01 A      
  9 O Rourke, Diarmuid        11 Tuam Swim Team                 3:04.05 A      
 10 Donohoe, Cian             11 CBAR                           3:11.40 A      
 11 Friel, Ethan              10 ATH                            3:13.60 A      
 12 Waters, Fionn             11 Tuam Swim Team                 3:14.29 A      
 13 Mc Namara, Conn           10 Wport                          3:15.12 A      
 14 Grady, Rory               10 CBAR                           3:15.27 A      
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               12 GAL                            2:27.38 A      
  2 O'Connor, Sean            13 CBAR                           2:39.17 A      
  3 Keogh, Timothy            13 GAL                            2:41.51 A      
  4 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          2:42.28 A      
  5 Rather, Zak               12 GAL                            2:47.16 A      
  6 Melody, Rory              12 GAL                            2:48.37 A      
  7 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 2:50.09 A      
  8 Fortune, Joshua           12 B DOL                          2:53.21 A      
  9 English, James            13 CBAR                           3:00.50 A      
 10 Kelly, Niall              13 CLM                            3:01.00 A      
 11 Kilkenny, Liam            13 GAL                            3:10.34 A      
 -- Blacoe, Cillian           13 GAL                                 DQ        
 
Event 6  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 2:15.38 A      
  2 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     2:20.74 A      
  3 O'Farrell, Brian          15 SHARK                          2:27.40 A      
  4 Ashton, Callum            14 LASER                          2:27.65 A      
  5 Clarke, Jack              15 LASER                          2:32.28 A      
  6 Cugalj, Filip             15 SHARK                          2:34.34 A      
  7 Rennick, Nathan           14 CBAR                           2:34.61 A      
  8 Melly, Conor              14 CBAR                           2:35.36 A      
  9 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team                 2:44.80 A      
 10 O'Hanlon, Shane           15 LONG                           2:47.66 A      
 11 Canavan, Sean             15 Bsc                            2:49.60 A      
 12 Morris, Jayke             14 CLM                            2:52.98 A      
 13 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     2:53.20 A      
 14 O'Hanlon, Ciaran          15 LONG                           2:55.09 A      
 15 Martin, Dylan             14 SLIGO                          2:57.96 A      
 16 Maher, Thomas             14 SLIGO                          3:23.34        
 -- Vahey, Ben                15 SHARK                              DNF        
 
Event 6  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Evan               17 SLIGO                          2:31.24 A      
  2 Waldron, Fintan           16 CLM                            2:39.44 A      
  3 Williams, David           16 SHARK                          2:41.17 A      
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melvin, Sarah             11 SLIGO                          3:07.41 A      
  2 Blacoe, Allanah           11 GAL                            3:21.85 A      
  3 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            3:22.73 A      
  4 Kennelly, Emma            11 GAL                            3:26.61 A      
  5 Clarke, Isabelle          11 ATH                            3:28.79 A      
  6 Flaherty, Ellen           11 ATH                            3:30.78 A      
  7 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team                 3:31.15 A      
  8 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 3:32.72 A      
  9 Kelly, Emma               11 Tuam Swim Team                 3:38.08 A      
 10 Mc Manus, Rebekah         11 LASER                          3:38.65 A      
 11 Lyons, Maria              11 SLIGO                          3:41.38 A      
 12 Gibbs, Alison              9 GAL                            3:41.51 A      
 13 Brennan, Judy             10 ATH                            3:42.99 A      
 -- Ashton, Iona              11 LASER                               DQ        
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          3:06.49 A      
  2 Fadden, Heather           12 CBAR                           3:06.84 A      
  3 Feeney, Sarah             13 Tuam Swim Team                 3:08.03 A      
  4 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 3:12.25 A      
  5 Moran, Sophie             12 GAL                            3:13.23 A      
  6 Coen, Hazel               13 CBAR                           3:15.03 A      
  7 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          3:16.12 A      
  8 Johnson, Rachel           13 ATH                            3:18.63 A      
  9 Griffin, Ruth             12 SHARK                          3:22.49 A      
 10 Dillon, Sarah             13 Bluefin SC                     3:24.39 A      
 11 Walsh, Alison             12 GAL                            3:26.05 A      
 12 Reilly, Anoise            13 Bsc                            3:26.10 A      
 13 Mahdi, Nell               13 GAL                            3:29.40 A      
 14 Mitchell, Madeline        12 GAL                            3:31.25 A      
 15 O Reilly, Derva           12 Tuam Swim Team                 3:31.27 A      
 16 Crudden, Meabh            12 SHARK                          3:33.78 A      
 17 Murphy, Freya             12 LASER                          3:38.08 A      
 18 Clancy, Cara              12 C FIN                          3:52.85        
 19 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:53.13        
 -- Ginty, Aoife              12 LONG                                DQ        
 
Event 7  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            15 SHARK                          2:42.26 A      
  2 Cunnane, Aine             15 CLM                            2:49.92 A      
  3 Egan, Stacey              14 ATH                            2:57.35 A      
  4 Mellotte, Georgia         14 Wport                          2:58.14 A      
  5 Grant, Stephanie          14 Tuam Swim Team                 3:03.38 A      
  6 Scully, Andraya           15 GAL                            3:08.44 A      
  7 Mc Nally, Aisling         14 Tuam Swim Team                 3:12.36 A      
  8 Crosby, Emer              14 LASER                          3:13.32 A      
  9 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          3:21.55 A      
 10 Heaney, Sarah             14 CLM                            3:22.26 A      
 11 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:24.41 A      
 12 Connolly, Rachel          14 LASER                          3:47.45        
 
Event 7  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              16 CLM                            2:58.00 A      
  2 Pfeiffer, Ronja           17 Bluefin SC                     3:01.79 A      
  3 Quinn, Aoife              17 Bluefin SC                     3:22.32 A      
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           3:21.30 A      
  2 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                          3:23.70 A      
  3 Breslin, Ethan            11 CLM                            3:31.70 A      
  4 Grady, Rory               10 CBAR                           3:39.68 A      
  5 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            3:44.06 A      
  6 O Rourke, Diarmuid        11 Tuam Swim Team                 3:44.75 A      
  7 Doorly, David             11 GAL                            3:45.47 A      
  8 Ryan, Duileach            10 LONG                           3:45.62 A      
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          2:43.78 A      
  2 Scully, Bryan             13 ATH                            2:54.99 A      
  3 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:57.33 A      
  4 O'Connor, Sean            13 CBAR                           2:57.89 A      
  5 Brennan, Jack             12 ATH                            3:01.01 A      
  6 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           3:06.17 A      
  7 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 3:06.74 A      
  8 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          3:13.61 A      
  9 English, James            13 CBAR                           3:17.42 A      
 10 Dervan, Ronan             13 CBAR                           3:17.58 A      
 11 Kenny, Ronan              13 LONG                           3:19.27 A      
 12 O'Connor, Milo            12 ATH                            3:21.29 A      
 13 Dohorty, Fionn            12 Bsc                            3:22.14 A      
 14 McGrath, Jack             12 SLIGO                          3:24.72 A      
 15 Kilkenny, Liam            13 GAL                            3:26.85 A      
 16 Heung, Tommy              12 CBAR                           3:28.99 A      
 17 Kelly, Niall              13 CLM                            3:29.33 A      
 18 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 3:33.48 A      
 19 Staunton, William         13 CLM                            3:33.58 A      
 20 Keaney, Sean              12 SLIGO                          3:41.01 A      
 21 Scully, Tom               12 GAL                            3:58.23        
 
Event 8  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              14 CBAR                           2:36.83 A      
  2 Clarke, Jack              15 LASER                          2:44.80 A      
  3 Murphy, Jamie             14 CBAR                           2:46.83 A      
  4 Powell, Robert            14 ATH                            2:49.53 A      
  5 Woods, David              15 SLIGO                          2:52.95 A      
  6 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            3:01.87 A      
  7 Rushe, Shane              15 ATH                            3:05.84 A      
  8 Vickers, Fintan           14 SHARK                          3:11.04 A      
  9 Mc Williams, Pádraig      14 SHARK                          3:11.32 A      
 10 O'Hanlon, Shane           15 LONG                           3:17.67 A      
 11 Martin, Dylan             14 SLIGO                          3:26.23 A      
 12 Murphy, Feda              15 LASER                          3:27.65 A      
 13 Mac Coille, Cian          14 LASER                          3:36.94        
 14 Maher, Thomas             14 SLIGO                          4:06.40        
 
Event 8  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      16 CBAR                           2:30.07 A      
  2 Brinn, Jonathan           16 Tuam Swim Team                 2:33.02 A      
  3 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          3:18.80 A      
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              11 Bluefin SC                     2:22.06 A      
  2 Friel, Lauren             11 ATH                            2:38.06 A      
  3 Burke, Saoirse            11 Tuam Swim Team                 2:38.36 A      
  4 Johnson, Laura            11 ATH                            2:39.05 A      
  5 Joyce, Carrie             11 SHARK                          2:41.91 A      
  6 Conway, Fiona             11 CBAR                           2:43.45 A      
  7 Lyons, Maria              11 SLIGO                          2:44.70 A      
  8 Donnelly, Beky            11 Bsc                            2:47.91 A      
  9 Kearney, Caoilin          10 Bluefin SC                     2:47.93 A      
 10 Joyce, Grace              11 SHARK                          2:48.63 A      
 11 Lynch, Helen              10 ATH                            2:52.28 A      
 12 Kearney, Sorcha           11 Bluefin SC                     2:54.78 A      
 13 Daly, Edel                10 ATH                            2:55.13 A      
 14 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 2:57.58 A      
 15 Mulhall, Ailbhe           10 GAL                            3:00.47        
 16 Brennan, Judy             10 ATH                            3:01.28        
 17 Clarke, Isabelle          11 ATH                            3:05.97        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 2:16.83 A      
  2 Egan, Edel                13 CBAR                           2:20.18 A      
  3 MC Gowan, Amy             12 B DOL                          2:23.92 A      
  4 Coen, Hazel               13 CBAR                           2:25.92 A      
  5 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:26.56 A      
  6 Johnson, Rachel           13 ATH                            2:27.94 A      
  7 Lally, Erin               12 CLM                            2:28.30 A      
  8 Grady, Hannah             12 CBAR                           2:28.37 A      
  9 MC Gowan, Heather         13 B DOL                          2:28.87 A      
 10 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           2:29.89 A      
 11 Wong, Tara                12 Bsc                            2:30.46 A      
 12 Ennis, Kelly              12 ATH                            2:31.87 A      
 13 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          2:33.57 A      
 14 Breslin, Niamh            13 CBAR                           2:34.25 A      
 15 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          2:35.25 A      
 16 Mc Glinchey, Jane         13 SLIGO                          2:35.94 A      
 17 Conwell, Caoimhe          12 Bsc                            2:36.60 A      
 18 Patten, Alex              13 B DOL                          2:37.16 A      
 19 O'Farrell, Aoife          12 SHARK                          2:39.25 A      
 20 Begley, Emma              13 Tuam Swim Team                 2:39.71 A      
 21 Kelly, Terri              13 SLIGO                          2:41.87 A      
 22 Loughran, Jessica         13 Bluefin SC                     2:43.14 A      
 23 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          2:43.33 A      
 24 Henry, Lisa               12 CLM                            2:43.63 A      
 25 Walsh, Alison             12 GAL                            2:44.29 A      
 26 Flanagan, Orla            13 CLM                            2:45.68 A      
 27 Feeney, Sarah             13 Tuam Swim Team                 2:46.27 A      
 28 Nugent, Ellen             12 Bsc                            2:48.40 A      
 29 Deeley, Megan             12 CBAR                           2:49.22 A      
 30 Murphy, Freya             12 LASER                          2:49.48 A      
 31 Reilly, Anoise            13 Bsc                            2:49.78 A      
 32 O Reilly, Derva           12 Tuam Swim Team                 2:49.92 A      
 33 Gilhooley, Sarah          12 Tuam Swim Team                 2:50.19        
 34 Fox, Nicola               12 Bluefin SC                     2:51.30        
 35 Dillon, Sarah             13 Bluefin SC                     2:52.25        
 36 Clancy, Cara              12 C FIN                          2:52.45        
 37 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:11.48        
 
Event 9  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            15 SHARK                          2:11.31 A      
  2 Killgallen, Niamh         14 CLM                            2:13.16 A      
  3 Mc Donagh, Paula          14 CBAR                           2:14.44 A      
  4 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            2:16.21 A      
  5 Mylett, Sinead            15 CBAR                           2:17.04 A      
  6 Egan, Stacey              14 ATH                            2:18.46 A      
  7 Kelly, Lauren             14 SHARK                          2:18.65 A      
  8 Naughton, Imogen          14 SHARK                          2:20.03 A      
  9 Fahy, Laura               15 CBAR                           2:20.48 A      
 10 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           2:21.62 A      
 11 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 2:21.84 A      
 12 Clancy, Marie             14 SHARK                          2:23.16 A      
 13 Horan, Siofra             15 CBAR                           2:23.34 A      
 14 Crosby, Emer              14 LASER                          2:24.34 A      
 15 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           2:25.23 A      
 16 Friel, Alanna             14 ATH                            2:26.47 A      
 17 Sweeney, Amy              14 SHARK                          2:26.63 A      
 18 Hennigan, Aoibheann       14 Bsc                            2:27.03 A      
 19 Mellotte, Georgia         14 Wport                          2:27.41 A      
 20 Murphy, Rachel            14 Bsc                            2:27.82 A      
 21 O'Brien, Paola            14 SHARK                          2:27.98 A      
 22 Ward, Emily               14 B DOL                          2:28.62 A      
 23 Shortall, Alice           14 Wport                          2:28.69 A      
 24 Dempsey, Aisling          15 LASER                          2:32.33 A      
 25 McGuire, Grace            14 CLM                            2:32.91 A      
 26 Dunne, Jessica            14 SHARK                          2:34.83 A      
 27 Lennon, Amy               14 Bluefin SC                     2:37.09 A      
 28 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:37.21 A      
 29 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          2:42.88        
 30 Curran, Raechel           14 SHARK                          2:43.66        
 31 Whyte, Naomi              14 SHARK                          2:44.95        
 32 Connolly, Rachel          14 LASER                          2:45.67        
 
Event 9  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            23 TRID                           2:10.68 A      
  2 Pfeiffer, Ronja           17 Bluefin SC                     2:11.28 A      
  3 Joyce, Ciera              16 SHARK                          2:19.65 A      
  4 Ryan, Emma                17 C FIN                          2:25.69 A      
  5 Hennigan, Caoimhe         16 Bsc                            2:27.51 A      
  6 Reidy, Sinead             16 ATH                            2:31.30 A      
  7 Quinn, Aoife              17 Bluefin SC                     2:45.13        
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           2:31.30 A      
  2 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     2:42.01 A      
  3 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            2:42.96 A      
  4 Ryan, Duileach            10 LONG                           2:42.99 A      
  5 Brennan, Sean             11 Tuam Swim Team                 2:43.59 A      
  6 Joyce, Cathal             11 CLM                            2:44.38 A      
  7 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            2:45.71 A      
  8 Joyce, Darragh            10 CLM                            2:48.03 A      
  9 Donohoe, Cian             11 CBAR                           2:48.56 A      
 10 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:48.91 A      
 11 Waters, Fionn             11 Tuam Swim Team                 2:49.87 A      
 12 Friel, Ethan              10 ATH                            2:51.36 A      
 13 Kearney, Oisin            11 C FIN                          2:59.93 A      
 14 Grady, Rory               10 CBAR                           3:04.82        
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.00  12-13 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                          2:15.18 A      
  2 Scully, Bryan             13 ATH                            2:23.00 A      
  3 Brennan, Jack             12 ATH                            2:25.12 A      
  4 Mc Andrew, Michael        12 SHARK                          2:25.88 A      
  5 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           2:25.93 A      
  6 Anderson, Eoin            13 SLIGO                          2:26.95 A      
  7 McGrath, Jack             12 SLIGO                          2:30.79 A      
  8 Fortune, Joshua           12 B DOL                          2:32.13 A      
  9 O'Connor, Milo            12 ATH                            2:34.33 A      
 10 O Rourke, Oisín           12 Tuam Swim Team                 2:36.76 A      
 11 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 2:42.72 A      
 12 English, James            13 CBAR                           2:43.28 A      
 13 Heung, Tommy              12 CBAR                           2:54.40        
 14 Kenny, Ronan              13 LONG                           2:56.37        
 
Event 10  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:35.00  14-15 A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            2:00.53 A      
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 2:03.84 A      
  3 Pfeiffer, Kieran          14 Bluefin SC                     2:09.64 A      
  4 Collins, Donal            15 Bluefin SC                     2:09.79 A      
  5 Dervan, Mark              14 CBAR                           2:10.95 A      
  6 O'Farrell, Brian          15 SHARK                          2:12.79 A      
  7 McHugh Murphy, Dara       15 TRID                           2:13.04 A      
  8 Staunton, Diarmuid        14 CLM                            2:17.75 A      
  9 Gilhooley, David          14 Tuam Swim Team                 2:18.38 A      
 10 Cugalj, Filip             15 SHARK                          2:18.94 A      
 11 Rennick, Nathan           14 CBAR                           2:20.15 A      
 12 Shakeshaft, Jack          14 Bsc                            2:20.61 A      
 13 Melly, Conor              14 CBAR                           2:21.18 A      
 14 Ashton, Callum            14 LASER                          2:21.60 A      
 15 Woods, David              15 SLIGO                          2:23.97 A      
 16 Tannian, Joseph           15 LASER                          2:24.74 A      
 17 Vahey, Ben                15 SHARK                          2:25.20 A      
 18 Rushe, Shane              15 ATH                            2:27.91 A      
 19 O'Dea, Jack               14 Bluefin SC                     2:29.90 A      
 20 Canavan, Sean             15 Bsc                            2:29.91 A      
 21 O'Muire, Daire            14 LONG                           2:32.41 A      
 22 Vickers, Fintan           14 SHARK                          2:32.46 A      
 23 O'Hanlon, Ciaran          15 LONG                           2:34.39 A      
 24 Maher, Thomas             14 SLIGO                          2:53.44        
 25 Mac Coille, Cian          14 LASER                          2:54.84        
 26 Murphy, Feda              15 LASER                          2:58.53        
 
Event 10  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:35.00  16&O A
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          2:09.36 A      
  2 Doherty, Con              18 CBAR                           2:11.76 A      
  3 Kelly, Evan               17 SLIGO                          2:18.06 A      
  4 Williams, David           16 SHARK                          2:19.44 A      
  5 Waldron, Fintan           16 CLM                            2:22.74 A