CLAREMORRIS GALA NOV 2014                   
                                   
 
Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             11 ATH                            2:43.59  
  2 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     2:53.72  
  3 Flaherty, Ellen           11 ATH                            2:54.08  
  4 Gannon, Jessica           10 COM                            3:00.71  
  5 Gibbs, Alison             10 GAL                            3:03.11  
  6 Canavan, Alannah           9 BALL                           3:06.33  
  7 Ashton, Iona              11 LASER                          3:09.29  
  8 Lynch, Helen              10 ATH                            3:09.65  
  9 Daly, Edel                11 ATH                            3:10.19  
 10 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:10.47  
 11 Delaney, Kate             11 CLM                            3:10.53  
 12 Farrell, Danielle         10 SLIGO                          3:12.86  
 13 Butler, Emily             11 LASER                          3:13.81  
 14 Brennan, Judy             11 ATH                            3:15.46  
 15 Kilcommons, Ciara         10 COM                            3:15.66  
 16 Kelly, Aimee              11 SHARK                          3:17.68  
 17 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            3:19.60  
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             13 GAL                            2:33.38  
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:35.13  
  3 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          2:43.31  
  4 Finn, Roisin              13 GAL                            2:44.84  
  5 Grady, Hannah             13 CBAR                           2:44.91  
  6 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            2:45.40  
  7 Lally, Erin               13 CLM                            2:46.26  
  8 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           2:47.81  
  9 Mulhall, Keela            12 GAL                            2:49.81  
 10 Kennedy, Louise           13 ATH                            2:50.12  
 11 Henry, Lisa               13 CLM                            2:51.85  
 12 Joyce, Carrie             12 SHARK                          2:52.34  
 13 Ennis, Kelly              13 ATH                            2:53.79  
 14 Fadden, Heather           13 CBAR                           2:54.01  
 15 Judge, Roisin             13 BALL                           2:54.72  
 16 Martin, Rachel            12 SLIGO                          2:55.48  
 17 Johnson, Laura            12 ATH                            2:56.50  
 18 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          2:57.55  
 19 Friel, Lauren             12 ATH                            2:58.94  
 20 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          2:59.36  
 21 Murphy, Rose              13 CLM                            2:59.85  
 22 Murphy, Freya             13 LASER                          3:00.83  
 23 Holland, Jennifer         12 GAL                            3:01.58  
 24 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          3:02.17  
 25 Walsh, Tara               12 SLIGO                          3:02.31  
 26 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          3:03.16  
 27 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          3:03.46  
 28 Conway, Fiona             12 CBAR                           3:03.49  
 29 Kilcommons, Amy           12 COM                            3:05.26  
 30 O Reilly, Derva           13 TUAM                           3:05.67  
 31 Pliszka, Anastazya        12 COM                            3:06.63  
 32 Farnon, Hannah            12 COM                            3:06.93  
 33 Clarke, Isabelle          12 ATH                            3:07.55  
 34 Deely, Megan              13 CBAR                           3:08.41  
 35 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           3:08.44  
 36 Donnelly, Rebecca         12 BALL                           3:08.90  
 37 Mac Phee, Eilidh          12 BALL                           3:11.44  
 38 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     3:11.53  
 39 Henehan, Rachel           12 CBAR                           3:13.05  
 40 Ryan, Orla                12 COM                            3:13.65  
 41 Mills, Jenna              12 LONG                           3:16.47  
 42 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          3:17.88  
 43 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:17.94  
 44 Finnerty, Laura           12 CLM                            3:21.62  
 45 O Neill, Aishling         12 LASER                          3:22.43  
 46 Ni Choille, Aoibhinn      12 LASER                          3:31.29  
 -- Joyce, Grace              12 SHARK                               DQ  
 
Event 1  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          15 SHARK                          2:33.51  
  2 Egan, Stacey              15 ATH                            2:36.71  
  3 Lowe, Sophie              15 ATH                            2:38.42  
  4 Coen, Hazel               14 CBAR                           2:40.23  
  5 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            2:41.80  
  6 Mellotte, Georgia         15 Wport                          2:41.92  
  7 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           2:42.81  
  8 Sweeney, Amy              15 SHARK                          2:42.83  
  9 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           2:43.79  
 10 Friel, Alanna             14 ATH                            2:44.89  
 11 Shortall, Alice           15 Wport                          2:45.16  
 12 Horan, Siofra             15 CBAR                           2:46.60  
 13 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           2:46.90  
 14 Gavin, Michelle           15 TUAM                           2:47.00  
 15 Johnson, Rachel           14 ATH                            2:47.44  
 16 Egan, Edel                14 CBAR                           2:49.40  
 17 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          2:49.79  
 18 Mahdi, Nell               14 GAL                            2:50.51  
 19 Crosby, Emer              15 LASER                          2:51.15  
 20 Breslin, Niamh            14 CBAR                           2:53.94  
 21 Mc Guire, Grace           15 CLM                            2:54.45  
 22 Begley, Emma              14 TUAM                           2:54.87  
 23 Lynch, Ciara              14 SLIGO                          2:55.97  
 24 Donnelly, Sarah           14 BALL                           2:58.14  
 25 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:59.38  
 26 Flanagan, Orla            14 CLM                            3:08.16  
 27 Connolly, Rachel          14 LASER                          3:08.23  
 28 McPartlan, Anna           14 SLIGO                          3:09.44  
 29 Kistmacher, Orla          14 SHARK                          3:24.15  
 
Event 1  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              17 CLM                            2:25.47  
  2 Mylett, Sinead            16 CBAR                           2:27.40  
  3 Grady, Aisling            16 CBAR                           2:36.74  
  4 Hennigan, Caoimhe         16 BALL                           2:49.78  
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:52.36  
  2 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          2:55.31  
  3 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            2:57.74  
  4 Ryan, Duileach            11 LONG                           3:01.97  
  5 Joyce, Darragh            10 CLM                            3:02.30  
  6 Mc Namara, Conn           10 Wport                          3:03.31  
  7 Brennan, Sean             11 TUAM                           3:03.44  
  8 Madigan, Daniel           11 LONG                           3:05.00  
  9 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            3:05.25  
 10 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     3:06.71  
 11 Coogan, Alfie             10 ATH                            3:11.86  
 12 Friel, Ethan              11 ATH                            3:18.84  
 13 Semikin, Nikita           10 ATH                            3:36.50  
 -- Grady, Rory               11 CBAR                                DQ  
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:30.82  
  2 Doorly, Joseph            13 GAL                            2:37.41  
  3 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          2:37.76  
  4 Rather, Zak               12 GAL                            2:39.59  
  5 Brennan, Jack             13 ATH                            2:39.72  
  6 Fortune, Joshua           13 SLIGO                          2:45.73  
  7 Ryan, Seadhna             12 LONG                           2:47.94  
  8 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           2:48.44  
  9 Doorly, David             12 GAL                            2:57.43  
 10 Joyce, Cathal             12 CLM                            2:57.65  
 11 O'Connor, Milo            12 ATH                            2:58.31  
 12 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          2:58.69  
 13 Dervan, Ronan             13 CBAR                           3:02.98  
 14 Kilkenny, Liam            13 GAL                            3:05.57  
 15 Plotnikov, Nikita         12 LASER                          3:15.04  
 16 Burke, Aaron              12 GAL                            3:16.16  
 17 Staunton, William         13 CLM                            3:20.80  
 18 Lennon, Brian             12 SHARK                          3:23.61  
 19 Romanov, Vladimir         12 ATH                            3:25.76  
 
Event 2  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 TUAM                           2:21.46  
  2 Ashton, Callum            15 LASER                          2:25.08  
  3 Murphy, Jamie             14 CBAR                           2:28.60  
  4 Clarke, Jack              15 LASER                          2:29.28  
  5 McFadden, Patrick         14 COM                            2:32.17  
  6 Cugalj, Filip             15 SHARK                          2:32.76  
  7 Shakeshaft, Jack          14 BALL                           2:35.85  
  8 Melly, Conor              15 CBAR                           2:37.48  
  9 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:38.33  
 10 Melvin, Conor             14 SLIGO                          2:39.35  
 11 Connolly, Sam             14 COM                            2:45.87  
 12 Romanov, Peter            14 ATH                            2:54.41  
 13 Breslin, Cian             15 CLM                            2:57.23  
 14 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          3:00.83  
 15 Murphy, Feda              15 LASER                          3:04.11  
 16 O Connor, Joseph          14 LASER                          3:07.86  
 17 Maher, Thomas             15 SLIGO                          3:22.68  
 -- Staunton, Diarmuid        15 CLM                                 DQ  
 
Event 2  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      17 CBAR                           2:18.58  
  2 Williams, David           17 SHARK                          2:30.21  
  3 Mc Hugh-Murphy, Dara      16 TUAM                           2:30.50  
  4 Tannian, Joseph           16 LASER                          2:36.80  
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smialek, Olivia           11 ATH                            3:27.60  
  2 Ashton, Iona              11 LASER                          3:27.95  
  3 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:31.65  
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:44.15  
  2 Finn, Roisin              13 GAL                            2:46.66  
  3 Farnon, Keela             13 COM                            2:51.91  
  4 Martin, Rachel            12 SLIGO                          3:00.21  
  5 Mulhall, Keela            12 GAL                            3:00.33  
  6 Wong, Tara                13 BALL                           3:16.06  
  7 Nugent, Ellen             13 BALL                           3:16.43  
  8 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          3:21.68  
 
Event 3  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              15 ATH                            2:35.28  
  2 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            2:37.41  
  3 O'Brien, Paola            15 SHARK                          2:38.14  
  4 Friel, Alanna             14 ATH                            2:40.32  
  5 Horan, Siofra             15 CBAR                           2:54.16  
  6 Joyce, Laura              15 CLM                            2:54.57  
  7 Mc Guire, Grace           15 CLM                            2:59.99  
 -- Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                              DNF  
 
Event 3  Girls 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            16 CBAR                           2:30.40  
  2 Joyce, Ciera              16 SHARK                          2:31.58  
  3 Harrington, Lisa          16 ATH                            2:33.55  
  4 Hennigan, Caoimhe         16 BALL                           3:00.92  
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- O'Sullivan, Tom           11 GAL                                 DQ  
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               13 GAL                            2:31.72  
  2 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:32.84  
  3 Ryan, Seadhna             12 LONG                           2:49.92  
  4 Rather, Zak               12 GAL                            2:50.56  
  5 Doorly, David             12 GAL                            3:04.79  
  6 Doorly, Joseph            13 GAL                            3:11.04  
  7 Heung, Tommy              13 CBAR                           3:15.71  
  8 Dervan, Ronan             13 CBAR                           3:18.61  
 
Event 4  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            2:11.02  
  2 Rennick, Nathan           15 CBAR                           2:40.54  
 
Event 4  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tannian, Joseph           16 LASER                          2:38.49  
  2 Mc Hugh-Murphy, Dara      16 TUAM                           2:38.57  
  3 Vahey, Ben                16 SHARK                          2:50.83  
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             11 ATH                            2:39.52  
  2 Kearney, Caoilin          11 Bluefin SC                     2:47.60  
  3 Gannon, Jessica           10 COM                            2:50.16  
  4 Flaherty, Ellen           11 ATH                            2:52.43  
  5 Ashton, Iona              11 LASER                          2:52.50  
  6 Daly, Edel                11 ATH                            2:54.79  
  7 Farrell, Danielle         10 SLIGO                          3:00.30  
  8 Butler, Emily             11 LASER                          3:02.95  
  9 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            3:04.50  
 10 Smialek, Olivia           11 ATH                            3:08.32  
 11 Brennan, Judy             11 ATH                            3:09.42  
 12 Lynch, Helen              10 ATH                            3:13.53  
 13 Canavan, Alannah           9 BALL                           3:14.21  
 14 Delaney, Kate             11 CLM                            3:14.50  
 15 Ward, Aileen              11 ATH                            3:23.34  
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             13 GAL                            2:25.66  
  2 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            2:29.99  
  3 MC Loughlin, Stephanie    13 TUAM                           2:36.36  
  4 Lally, Erin               13 CLM                            2:37.74  
  5 Finn, Roisin              13 GAL                            2:39.98  
  6 Wong, Tara                13 BALL                           2:41.71  
  7 Kennedy, Louise           13 ATH                            2:42.74  
  8 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          2:43.48  
  9 Mulhall, Keela            12 GAL                            2:44.92  
 10 Ennis, Kelly              13 ATH                            2:46.90  
 11 Grady, Hannah             13 CBAR                           2:46.94  
 12 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           2:47.25  
 13 Judge, Roisin             13 BALL                           2:48.94  
 14 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     2:49.25  
 15 Johnson, Laura            12 ATH                            2:49.77  
 16 Henry, Lisa               13 CLM                            2:50.51  
 17 Fadden, Heather           13 CBAR                           2:53.44  
 18 Friel, Lauren             12 ATH                            2:53.77  
 19 Ryan, Orla                12 COM                            2:54.85  
 20 Nugent, Ellen             13 BALL                           2:55.41  
 21 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          2:55.54  
 22 Holland, Jennifer         12 GAL                            2:56.34  
 23 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          2:56.84  
 24 Donnelly, Rebecca         12 BALL                           2:57.92  
 25 Walsh, Tara               12 SLIGO                          2:58.03  
 26 Mac Phee, Eilidh          12 BALL                           2:59.89  
 27 Conway, Fiona             12 CBAR                           3:00.15  
 28 Farnon, Hannah            12 COM                            3:00.22  
 29 Pliszka, Anastazya        12 COM                            3:00.27  
 30 O Reilly, Derva           13 TUAM                           3:00.55  
 31 Burke, Saoirse            12 TUAM                           3:01.10  
 32 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          3:01.35  
 33 Kelly, Emma               12 TUAM                           3:01.77  
 34 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          3:03.29  
 35 Murphy, Rose              13 CLM                            3:04.38  
 36 Henehan, Rachel           12 CBAR                           3:04.97  
 37 Kilcommons, Amy           12 COM                            3:05.58  
 38 Clarke, Isabelle          12 ATH                            3:05.72  
 39 Gallagher, Jade           13 COM                            3:05.80  
 40 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           3:07.40  
 41 Shakeshaft, Zoe           12 BALL                           3:09.04  
 42 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     3:09.30  
 43 Murphy, Freya             13 LASER                          3:11.67  
 44 Mills, Jenna              12 LONG                           3:12.26  
 45 Kilgallen, Megan          12 CLM                            3:14.72  
 46 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:15.27  
 47 Ni Choille, Aoibhinn      12 LASER                          3:22.96  
 48 Finnerty, Laura           12 CLM                            3:26.73  
 
Event 5  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Lauren             15 SHARK                          2:24.83  
  2 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           2:29.86  
  3 Dunne, Jessica            15 SHARK                          2:38.30  
  4 Mc Hale, Siofra           14 CBAR                           2:39.74  
  5 Coen, Hazel               14 CBAR                           2:41.55  
  6 Gavin, Michelle           15 TUAM                           2:42.02  
  7 Johnson, Rachel           14 ATH                            2:42.98  
  8 Crosby, Emer              15 LASER                          2:44.13  
  9 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           2:44.75  
 10 Dolan, Tara               15 COM                            2:46.09  
 11 Egan, Edel                14 CBAR                           2:46.18  
 12 Joyce, Laura              15 CLM                            2:46.45  
 13 Breslin, Niamh            14 CBAR                           2:46.78  
 14 Mahdi, Nell               14 GAL                            2:47.27  
 15 Reilly, Lauren            15 ATH                            2:47.62  
 16 Lynch, Ciara              14 SLIGO                          2:48.28  
 17 Hennigan, Aoibheann       15 BALL                           2:52.72  
 18 Reilly, Anoise            14 BALL                           2:55.72  
 19 Kelly, Terri              14 SLIGO                          2:57.75  
 20 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:59.87  
 21 Connolly, Rachel          14 LASER                          3:05.55  
 22 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:06.82  
 23 O'Flynn, Aisha            14 SHARK                          3:07.89  
 -- Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                               DQ  
 
Event 5  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cunnane, Aine             16 CLM                            2:29.83  
  2 Grady, Aisling            16 CBAR                           2:36.73  
  3 Dempsey, Aisling          16 LASER                          2:51.46  
  4 Skelly, Aideen            16 LONG                           3:01.53  
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:51.14  
  2 Joyce, Darragh            10 CLM                            2:51.42  
  3 Ryan, Duileach            11 LONG                           2:55.82  
  4 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            2:56.24  
  5 Brennan, Sean             11 TUAM                           2:57.25  
  6 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            3:00.44  
  7 Madigan, Daniel           11 LONG                           3:02.63  
  8 O Rourke, Diarmuid        11 TUAM                           3:04.11  
  9 Lynam, Cillian            11 ATH                            3:09.19  
 10 Carter, Niall             11 CBAR                           3:11.46  
 11 MC Guinness, Dara         10 ATH                            3:12.84  
 12 Coogan, Alfie             10 ATH                            3:16.71  
 13 Joyce, Niall              11 SHARK                          3:23.49  
 14 Semikin, Nikita           10 ATH                            3:28.10  
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               13 GAL                            2:23.85  
  2 Rather, Zak               12 GAL                            2:38.01  
  3 Doorly, Joseph            13 GAL                            2:43.11  
  4 Pilcher, Jack             13 CLM                            2:47.28  
  5 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           2:49.06  
  6 Joyce, Cathal             12 CLM                            2:49.63  
  7 Kelly, Niall              13 CLM                            2:49.80  
  8 Fortune, Joshua           13 SLIGO                          2:52.81  
  9 Doorly, David             12 GAL                            2:53.56  
 10 O Rourke, Oisín           13 TUAM                           2:53.71  
 11 Breslin, Ethan            12 CLM                            2:54.99  
 12 Kavanagh, Tom             13 GAL                            3:00.08  
 13 Plotnikov, Nikita         12 LASER                          3:04.49  
 14 Mills, David              13 LONG                           3:05.89  
 15 Burke, Aaron              12 GAL                            3:08.86  
 16 Doherty, Fionn            13 BALL                           3:10.25  
 17 Kilkenny, Liam            13 GAL                            3:11.53  
 18 Romanov, Vladimir         12 ATH                            3:20.56  
 
Event 6  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 TUAM                           2:13.59  
  2 Powell, Robert            14 ATH                            2:15.17  
  3 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                     2:20.96  
  4 Ashton, Callum            15 LASER                          2:23.38  
  5 Plangg, Artur             15 COM                            2:24.51  
  6 McFadden, Patrick         14 COM                            2:29.29  
  7 Melvin, Conor             14 SLIGO                          2:31.68  
  8 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:38.44  
  9 O'Muire, Daire            15 LONG                           2:46.01  
 10 Romanov, Peter            14 ATH                            2:46.46  
 11 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     2:46.95  
 12 Mac Coille, Cian          14 LASER                          2:59.17  
 13 O Connor, Joseph          14 LASER                          3:12.96  
 14 Maher, Thomas             15 SLIGO                          3:15.76  
 
Event 6  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waldron, Fintan           17 CLM                            2:38.41  
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Judy             11 ATH                            3:30.32  
  2 Gibbs, Alison             10 GAL                            3:31.03  
  3 Ryan, Isabelle            11 COM                            3:35.04  
  4 Butler, Emily             11 LASER                          3:37.46  
  5 Delaney, Kate             11 CLM                            3:38.33  
  6 Kilcommons, Ciara         10 COM                            3:39.61  
  7 Farrell, Danielle         10 SLIGO                          3:40.67  
  8 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:41.13  
  9 McFadden, Ava             10 COM                            3:52.11  
 10 Canavan, Alannah           9 BALL                           3:54.43  
 -- Flaherty, Ellen           11 ATH                                 DQ  
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    13 TUAM                           2:53.25  
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:58.43  
  3 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          3:04.01  
  4 Fadden, Heather           13 CBAR                           3:07.42  
  5 Moran, Sophie             13 GAL                            3:08.14  
  6 Clarke, Isabelle          12 ATH                            3:10.84  
  7 O Reilly, Derva           13 TUAM                           3:10.90  
  8 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            3:14.59  
  9 Judge, Roisin             13 BALL                           3:17.19  
 10 Joyce, Grace              12 SHARK                          3:18.39  
 11 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          3:19.33  
 12 Henry, Lisa               13 CLM                            3:19.45  
 13 Murphy, Freya             13 LASER                          3:19.62  
 14 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          3:19.72  
 15 Holland, Jennifer         12 GAL                            3:20.04  
 16 Burke, Saoirse            12 TUAM                           3:20.09  
 17 Joyce, Carrie             12 SHARK                          3:23.95  
 18 Mulhall, Keela            12 GAL                            3:24.70  
 19 Kelly, Emma               12 TUAM                           3:25.15  
 20 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            3:26.61  
 21 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:27.78  
 22 Deely, Megan              13 CBAR                           3:28.49  
 23 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          3:29.98  
 24 O Neill, Aishling         12 LASER                          3:40.75  
 25 Ginty, Aoife              12 LONG                           3:44.35  
 26 Clancy, Cara              13 C FIN                          3:46.83  
 27 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:57.96  
 
Event 7  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie              15 ATH                            2:53.68  
  2 Mellotte, Georgia         15 Wport                          2:56.70  
  3 Naughton, Imogen          15 SHARK                          2:59.01  
  4 Egan, Stacey              15 ATH                            3:00.51  
  5 Shortall, Alice           15 Wport                          3:02.40  
  6 Begley, Emma              14 TUAM                           3:08.17  
  7 Sweeney, Amy              15 SHARK                          3:11.02  
  8 Dunne, Jessica            15 SHARK                          3:12.63  
  9 Feeney, Sarah             14 TUAM                           3:17.05  
 10 Donnelly, Sarah           14 BALL                           3:17.44  
 11 Mahdi, Nell               14 GAL                            3:22.24  
 12 Reilly, Anoise            14 BALL                           3:22.44  
 13 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:22.97  
 14 Flanagan, Orla            14 CLM                            3:23.88  
 15 McPartlan, Anna           14 SLIGO                          3:27.21  
 16 Connolly, Rachel          14 LASER                          3:40.80  
 
Event 7  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            16 CBAR                           2:54.32  
  2 Cunnane, Aine             16 CLM                            2:56.50  
  3 Dempsey, Aisling          16 LASER                          3:14.28  
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          3:19.79  
  2 Grady, Rory               11 CBAR                           3:24.29  
  3 Coogan, Alfie             10 ATH                            3:32.63  
  4 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            3:33.14  
  5 Carter, Niall             11 CBAR                           3:37.79  
  6 Friel, Ethan              11 ATH                            3:45.19  
  7 O Rourke, Diarmuid        11 TUAM                           3:45.39  
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:54.42  
  2 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          2:55.03  
  3 Kolcow, Max               13 GAL                            2:56.15  
  4 Brennan, Jack             13 ATH                            2:56.73  
  5 Doorly, Joseph            13 GAL                            3:02.51  
  6 Rather, Zak               12 GAL                            3:07.02  
  7 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          3:09.32  
  8 Dervan, Ronan             13 CBAR                           3:11.55  
  9 Heung, Tommy              13 CBAR                           3:12.40  
 10 Breslin, Ethan            12 CLM                            3:16.44  
 11 O Rourke, Oisín           13 TUAM                           3:19.99  
 12 O'Connor, Milo            12 ATH                            3:20.84  
 13 Doherty, Fionn            13 BALL                           3:23.23  
 14 Kelly, Niall              13 CLM                            3:25.55  
 15 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           3:30.32  
 16 Staunton, William         13 CLM                            3:32.13  
 17 Mills, David              13 LONG                           3:32.89  
 18 Kavanagh, Tom             13 GAL                            3:33.19  
 19 Jennings, Cillian         12 SHARK                          3:33.23  
 20 Pilcher, Jack             13 CLM                            3:48.78  
 -- Kilkenny, Liam            13 GAL                                 DQ  
 
Event 8  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            15 LASER                          2:43.45  
  2 Clarke, Jack              15 LASER                          2:43.52  
  3 Burke, Ciaran             14 TUAM                           2:48.54  
  4 Cummins, Ben              15 COM                            2:50.68  
  5 Cugalj, Filip             15 SHARK                          2:51.44  
  6 Scully, Bryan             14 ATH                            2:52.49  
  7 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:58.55  
  8 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            2:58.85  
  9 Shakeshaft, Jack          14 BALL                           2:59.86  
 10 Connolly, Sam             14 COM                            3:00.80  
 11 Morris, Jayke             14 CLM                            3:02.54  
 12 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          3:07.27  
 13 Rennick, Nathan           15 CBAR                           3:08.46  
 14 Carty, Bryan              14 COM                            3:08.54  
 15 English, James            14 CBAR                           3:10.90  
 16 O'Muire, Daire            15 LONG                           3:19.08  
 17 Breslin, Cian             15 CLM                            3:21.70  
 18 Murphy, Feda              15 LASER                          3:24.39  
 19 Mac Coille, Cian          14 LASER                          3:35.21  
 
Event 8  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      17 CBAR                           2:36.30  
  2 Woods, David              16 SLIGO                          2:55.31  
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             11 ATH                            2:23.22  
  2 Daly, Edel                11 ATH                            2:31.41  
  3 Flaherty, Ellen           11 ATH                            2:32.45  
  4 Gannon, Jessica           10 COM                            2:33.84  
  5 Lynch, Helen              10 ATH                            2:39.38  
  6 Gibbs, Alison             10 GAL                            2:44.15  
  7 Brennan, Judy             11 ATH                            2:45.70  
  8 Ashton, Iona              11 LASER                          2:48.47  
  9 Smialek, Olivia           11 ATH                            2:49.60  
 10 Farrell, Danielle         10 SLIGO                          2:51.36  
 11 Ward, Aileen              11 ATH                            2:54.84  
 12 Butler, Emily             11 LASER                          2:54.95  
 13 Delaney, Kate             11 CLM                            2:55.68  
 14 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            2:57.89  
 15 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            2:59.34  
 16 Kelly, Aimee              11 SHARK                          2:59.74  
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    13 TUAM                           2:16.63  
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:20.09  
  3 Moran, Sophie             13 GAL                            2:20.36  
  4 Kennedy, Louise           13 ATH                            2:23.04  
  5 Finn, Roisin              13 GAL                            2:24.34  
  6 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          2:24.45  
  7 Mulhall, Keela            12 GAL                            2:25.07  
  8 Farnon, Keela             13 COM                            2:26.08  
  9 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           2:26.17  
 10 Grady, Hannah             13 CBAR                           2:26.27  
 11 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            2:27.17  
 12 Friel, Lauren             12 ATH                            2:30.20  
 13 Ennis, Kelly              13 ATH                            2:30.38  
 14 Lally, Erin               13 CLM                            2:30.48  
 15 Johnson, Laura            12 ATH                            2:31.82  
 16 Wong, Tara                13 BALL                           2:32.33  
 17 Henry, Lisa               13 CLM                            2:35.60  
 18 Conway, Fiona             12 CBAR                           2:36.40  
 19 Burke, Saoirse            12 TUAM                           2:37.36  
 20 Fitzgerld, Aoife          12 ATH                            2:37.89  
 21 Nugent, Ellen             13 BALL                           2:38.56  
 22 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          2:39.31  
 23 Murphy, Rose              13 CLM                            2:40.01  
 24 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     2:41.92  
 25 Poskrobko, Carolina       12 LASER                          2:42.13  
 26 O Reilly, Derva           13 TUAM                           2:43.27  
 27 Kilcommons, Amy           12 COM                            2:45.17  
 28 Farnon, Hannah            12 COM                            2:45.20  
 29 Ryan, Orla                12 COM                            2:45.35  
 30 Deely, Megan              13 CBAR                           2:47.18  
 31 Walsh, Tara               12 SLIGO                          2:47.61  
 32 Martin, Rachel            12 SLIGO                          2:48.16  
 33 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          2:48.98  
 34 Mac Phee, Eilidh          12 BALL                           2:49.16  
 35 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           2:49.18  
 36 Donnelly, Rebecca         12 BALL                           2:49.51  
 37 Henehan, Rachel           12 CBAR                           2:50.29  
 38 Clancy, Cara              13 C FIN                          2:50.35  
 39 Mills, Jenna              12 LONG                           2:50.56  
 40 Holland, Jennifer         12 GAL                            2:52.72  
 41 Ginty, Aoife              12 LONG                           2:52.82  
 42 Daly, Kelsey              12 ATH                            2:54.50  
 43 Shakeshaft, Zoe           12 BALL                           2:55.64  
 44 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          2:56.33  
 45 Finnerty, Laura           12 CLM                            2:59.78  
 
Event 9  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           2:13.33  
  2 Egan, Stacey              15 ATH                            2:14.91  
  3 Lowe, Sophie              15 ATH                            2:15.91  
  4 Clabby, Aibhlin           15 ATH                            2:19.74  
  5 Coen, Hazel               14 CBAR                           2:20.44  
  6 Kelly, Lauren             15 SHARK                          2:21.13  
  7 Egan, Edel                14 CBAR                           2:21.93  
  8 Johnson, Rachel           14 ATH                            2:22.54  
  9 Gavin, Michelle           15 TUAM                           2:22.64  
 10 Friel, Alanna             14 ATH                            2:23.51  
 11 O'Brien, Paola            15 SHARK                          2:24.07  
 12 Mahdi, Nell               14 GAL                            2:25.53  
 13 Reilly, Lauren            15 ATH                            2:25.65  
 14 Joyce, Laura              15 CLM                            2:27.44  
 15 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           2:27.62  
 16 Shortall, Alice           15 Wport                          2:29.13  
 17 Crosby, Emer              15 LASER                          2:29.44  
 18 Breslin, Niamh            14 CBAR                           2:29.85  
 19 Mc Guire, Grace           15 CLM                            2:30.73  
 20 Lynch, Ciara              14 SLIGO                          2:31.66  
 21 Hennigan, Aoibheann       15 BALL                           2:33.30  
 22 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          2:37.21  
 23 Kelly, Terri              14 SLIGO                          2:37.23  
 24 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:40.34  
 25 Donnelly, Sarah           14 BALL                           2:40.35  
 26 Begley, Emma              14 TUAM                           2:41.34  
 27 Connolly, Rachel          14 LASER                          2:43.36  
 28 Reilly, Anoise            14 BALL                           2:44.88  
 29 Flanagan, Orla            14 CLM                            2:47.35  
 
Event 9  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              17 CLM                            2:09.20  
  2 Joyce, Ciera              16 SHARK                          2:12.12  
  3 Harrington, Lisa          16 ATH                            2:18.74  
  4 Grady, Aisling            16 CBAR                           2:22.90  
  5 Dempsey, Aisling          16 LASER                          2:42.08  
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:35.63  
  2 Ryan, Duileach            11 LONG                           2:36.75  
  3 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            2:37.29  
  4 Joyce, Darragh            10 CLM                            2:37.62  
  5 Madigan, Daniel           11 LONG                           2:37.76  
  6 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            2:39.27  
  7 Brennan, Sean             11 TUAM                           2:40.32  
  8 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          2:41.11  
  9 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     2:41.60  
 10 Grady, Rory               11 CBAR                           2:45.99  
 11 Friel, Ethan              11 ATH                            2:47.26  
 12 Coogan, Alfie             10 ATH                            2:48.18  
 13 MC Guinness, Dara         10 ATH                            2:51.80  
 14 Lynam, Cillian            11 ATH                            2:54.20  
 15 O Rourke, Diarmuid        11 TUAM                           2:54.26  
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kolcow, Max               13 GAL                            2:09.31  
  2 Doorly, Joseph            13 GAL                            2:18.13  
  3 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:18.82  
  4 Brennan, Jack             13 ATH                            2:23.25  
  5 Rather, Zak               12 GAL                            2:24.66  
  6 Fortune, Joshua           13 SLIGO                          2:26.70  
  7 Ryan, Seadhna             12 LONG                           2:28.88  
  8 O'Connor, Milo            12 ATH                            2:33.71  
  9 Doorly, David             12 GAL                            2:33.96  
 10 Scanlon, Ciaran           12 LONG                           2:34.27  
 11 Joyce, Cathal             12 CLM                            2:34.46  
 12 Pilcher, Jack             13 CLM                            2:34.67  
 13 Heung, Tommy              13 CBAR                           2:37.21  
 14 Breslin, Ethan            12 CLM                            2:37.68  
 15 Kavanagh, Tom             13 GAL                            2:39.25  
 16 O Rourke, Oisín           13 TUAM                           2:39.66  
 17 Kilkenny, Liam            13 GAL                            2:40.65  
 18 Keaney, Sean              13 SLIGO                          2:41.26  
 19 Mills, David              13 LONG                           2:41.73  
 20 Doherty, Fionn            13 BALL                           2:56.68  
 21 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           2:57.35  
 22 Burke, Aaron              12 GAL                            2:58.44  
 
Event 10  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            2:00.11  
  2 Burke, Ciaran             14 TUAM                           2:03.17  
  3 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                     2:05.93  
  4 Plangg, Artur             15 COM                            2:09.23  
  5 Staunton, Diarmuid        15 CLM                            2:16.77  
  6 Shakeshaft, Jack          14 BALL                           2:17.47  
  7 Rennick, Nathan           15 CBAR                           2:17.81  
  8 Clarke, Jack              15 LASER                          2:18.84  
  9 Scully, Bryan             14 ATH                            2:19.01  
 10 Cummins, Ben              15 COM                            2:19.14  
 11 McFadden, Patrick         14 COM                            2:19.49  
 12 Morris, Jayke             14 CLM                            2:20.11  
 13 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:22.84  
 14 Melvin, Conor             14 SLIGO                          2:22.89  
 15 O'Muire, Daire            15 LONG                           2:27.02  
 16 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     2:29.81  
 17 Breslin, Cian             15 CLM                            2:33.25  
 18 English, James            14 CBAR                           2:35.84  
 19 Connolly, Sam             14 COM                            2:35.99  
 20 Maher, Thomas             15 SLIGO                          2:43.92  
 
Event 10  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Dara      16 TUAM                           2:08.52  
  2 Williams, David           17 SHARK                          2:15.44  
  3 Tannian, Joseph           16 LASER                          2:17.88  
  4 Waldron, Fintan           17 CLM                            2:19.21  
  5 Vahey, Ben                16 SHARK                          2:20.32