COMANS DEVELOPMENT MEET MARCH 2019                             
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grasza, Zofia       11 Ath                            1:49.22 B      
  2 Sudol, Martyna      10 LONG-VD                        1:54.00 B      
  3 Nolan, Emma         11 Ath                            1:57.85 B      
  4 Lynott, Phoebe      11 Trident                        1:58.92        
  5 Swaris, Selisha     11 LONG-VD                        2:03.75        
  6 Harmon, Aoibheann   11 Trident                        2:03.94        
  7 Radomska, Lena      10 LONG-VD                        2:10.01        
  8 Lowe, Isabel        11 Trident                        2:13.49        
  9 Laheny Fee, Robyn   11 C FIN                          2:18.02        
 10 Brennan, Emma       11 LONG-VD                        2:18.16        
 11 Hawkshaw, Kate      10 COM                            2:18.69        
 12 Gill, Cara          10 COM                            2:21.00        
 13 Mc Grath, Isabel    11 Trident                        2:27.22        
 14 Keane, Sarah        10 COM                            2:27.43        
 -- Gill, Rebecca       11 COM                                 DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nolan, Paula        12 Ath                            1:08.53 A      
  2 Lowe, Ruby          13 Trident                        1:16.31 A      
  3 Pereguda, Joanna    13 C FIN                          1:35.00 A      
  4 Moran, Lorraine     12 Ath                            1:38.63 A      
  5 Masterson, Clodagh  12 LONG-VD                        1:41.25 A      
  6 Clarke, Amelia      13 LONG-VD                        1:41.75 A      
  7 Phelan, Ariane      13 LONG-VD                        1:43.32 B      
  8 Murphy, Davina      13 LONG-VD                        1:44.64 B      
  9 Bohan, Erin         12 Trident                        1:48.00 B      
 10 Henry, Michele      12 COM                            1:48.91 B      
 11 Nolan, Shauna       12 LONG-VD                        1:53.23        
 11 Deely, Layla        12 LONG-VD                        1:53.23        
 13 Nerney, Saidbh      13 LONG-VD                        1:54.31        
 14 O'Grady, Caireann   12 Trident                        1:55.25        
 15 Byrne, Anna         13 LONG-VD                        1:55.48        
 16 Tynan, Aoibhinn     12 Ath                            1:57.20        
 17 Phelan, Nicole      12 LONG-VD                        1:58.87        
 18 Grecu, Eva          12 COM                            2:01.12        
 19 Clyne, Ava          12 COM                            2:03.02        
 -- Corcoran, Malie     12 Ath                                 DQ        
 -- Fox, Rebecca        12 Ath                                 DQ        
 -- O'Grady, Beatrice   12 COM                                 DQ        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:32.00  14&O A
        1:42.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tirado, Gabrila     15 LONG-VD                        1:18.49 A      
  2 Burns, Fleur        15 C FIN                          1:31.56 A      
  3 Mc Crann, Ella      14 Trident                        1:50.57        
  4 Gill, Marise        14 COM                            2:04.25        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley      11 LONG-VD                        1:46.69 A      
  2 Smith, Cathal       11 LONG-VD                        1:54.34 B      
  3 Hwang, Jun          10 COM                            1:56.09 B      
  4 Coyne, Peter        10 Ath                            1:59.65        
  5 Hanly, Diarmuid     11 LONG-VD                        2:00.59        
  6 Leonard, Cillian    10 LONG-VD                        2:00.98        
  7 Lawrence, Aaron     11 COM                            2:01.00        
  8 Mrozek, Dominik     10 COM                            2:03.72        
  9 Mc Crann, Reuben    11 Trident                        2:11.10        
 10 Deely, Calom        10 LONG-VD                        2:19.78        
 11 Tynan, Ronan        10 Ath                            2:31.32        
 -- Fannon, Pierce      11 COM                                 DQ        
 -- Webb, Ruairi        11 COM                                 DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fox, Jamie          13 Ath                            1:39.32 A      
  2 Tobin, Robert       13 COM                            1:40.07 A      
  3 Kelleher, Eoin      12 COM                            1:44.30 B      
  4 O'Connor, Ben       12 Trident                        1:48.13 B      
  5 Tobin, Dylan        12 COM                            1:48.59 B      
  6 Mc Guigan, Shane    12 LONG-VD                        1:51.47        
  7 Rynn, Eoghan        12 Trident                        1:53.22        
  8 De Abreu, Theo      12 COM                            1:56.63        
  9 O'Regan, Kolm       12 Ath                            1:58.69        
 10 Keaveney, Michael   12 COM                            2:00.75        
 11 Hawkshaw, James     12 COM                            2:08.00        
 -- Haleta, Arthur      12 Ath                                 DQ        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  14&O A
        1:40.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Daniel     15 C FIN                          1:21.28 A      
  2 Perez, Paco         16 LONG-VD                        1:31.55 B      
  3 Harris, Joshua      15 LONG-VD                        1:31.65 B      
  4 Fontecha, Pablo     14 LONG-VD                        1:32.37 B      
  5 Noone, Michael      16 C FIN                          1:35.68 B      
  6 Hennessy, Evan      14 COM                            1:43.90        
  7 Rynn, Cormac        14 Trident                        1:45.96        
  8 Qwens, Killian      14 Ath                            1:52.11        
 -- Laheny Fee, Ben     15 C FIN                               DQ        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coleman, Sasha      11 Ath                            2:55.59 A      
  2 Mulvey, Molly       11 Trident                        2:57.78 A      
  3 Mooney, Emma        10 Ath                            3:01.78 B      
  4 Ryan, Jane          11 Ath                            3:05.44 B      
  5 Grasza, Zofia       11 Ath                            3:12.88 B      
  6 Lavin, Aoife        10 COM                            3:17.44 B      
  7 Parker, Matilda     11 Ath                            3:17.80 B      
  8 Sudol, Martyna      10 LONG-VD                        3:20.22        
  9 Delaney, Faith      11 LONG-VD                        3:24.44        
 10 Brennan, Emma       11 LONG-VD                        3:30.71        
 11 Gill, Rebecca       11 COM                            3:36.73        
 12 Kenny, Isobel       11 COM                            3:37.22        
 13 Hawkshaw, Kate      10 COM                            3:50.22        
 14 Swaris, Selisha     11 LONG-VD                        4:09.93        
 15 Gill, Cara          10 COM                            4:21.16        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Faith       13 Trident                        2:48.31 A      
  2 Lowe, Ruby          13 Trident                        2:51.69 B      
  3 Mannion, Gemma      12 Ath                            2:53.41 B      
  4 Masterson, Clodagh  12 LONG-VD                        2:55.13 B      
  5 Nolan, Shauna       12 LONG-VD                        2:56.22 B      
  6 Byrne, Anna         13 LONG-VD                        3:12.37        
  7 Nerney, Saidbh      13 LONG-VD                        3:21.78        
  8 Corcoran, Malie     12 Ath                            3:35.88        
  9 Clyne, Ava          12 COM                            3:37.53        
 10 Tynan, Aoibhinn     12 Ath                            3:37.98        
 11 Grecu, Eva          12 COM                            3:42.87        
 12 Nolan, Paula        12 Ath                            3:47.97        
 13 Silke, Aoife        12 COM                            4:40.82        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:30.00  14&O A
        2:50.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neary, Isabel       16 Trident                        2:43.81 B      
  2 Rynn, Aoibhe        16 Trident                        2:45.52 B      
  3 O'Connor, Rachel    14 Trident                        2:50.19        
  4 Mc Crann, Ella      14 Trident                        2:54.46        
  5 Tirado, Gabrila     15 LONG-VD                        3:16.69        
  6 Gill, Marise        14 COM                            3:51.96        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heavey, Daniel      11 COM                            3:23.53        
  2 Fannon, Pierce      11 COM                            3:28.50        
  3 Coyne, Peter        10 Ath                            3:28.53        
  4 Webb, Ruairi        11 COM                            3:50.97        
  5 Mrozek, Dominik     10 COM                            3:58.71        
  6 Tynan, Ronan        10 Ath                            4:12.48        
 -- Duda, Scott         10 COM                                 DQ        
 -- Gavigan, Richie     11 Trident                            DNF        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan        12 Trident                        2:47.22 B      
  2 Tobin, Robert       13 COM                            2:48.16 B      
  3 Fox, Jamie          13 Ath                            2:48.65 B      
  4 Weafer, Jared       13 LONG-VD                        2:52.32 B      
  5 O'Brien, Daniel     13 LONG-VD                        2:55.37 B      
  6 Dzaei, Amyan        12 LONG-VD                        2:56.71 B      
  7 O'Regan, Kolm       12 Ath                            2:57.56 B      
  8 Morgan, Eoin        12 COM                            3:02.28 B      
  9 Tobin, Dylan        12 COM                            3:04.95 B      
 10 Mc Guigan, Shane    12 LONG-VD                        3:08.41        
 11 Mc Kenna, Noah      13 LONG-VD                        3:16.71        
 12 Kelleher, Eoin      12 COM                            3:19.81        
 13 Durkan, Oisin       13 LONG-VD                        3:23.49        
 14 De Abreu, Theo      12 COM                            3:29.57        
 15 Haleta, Arthur      12 Ath                            3:38.81        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:26.00  14&O A
        2:46.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac        14 Trident                        2:48.78        
  2 Noone, Michael      16 C FIN                          2:53.47        
  3 Harris, Joshua      15 LONG-VD                        2:53.73        
  4 Laheny Fee, Ben     15 C FIN                          2:58.44        
  5 Qwens, Killian      14 Ath                            3:11.96        
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Aoife        10 COM                              43.12 A      
  2 Parker, Matilda     11 Ath                              46.44 B      
  3 Ryan, Jane          11 Ath                              46.97 B      
  4 Radomska, Lena      10 LONG-VD                          48.72 B      
  5 Nolan, Emma         11 Ath                              49.47 B      
  6 Harmon, Aoibheann   11 Trident                          49.53 B      
  7 Delaney, Faith      11 LONG-VD                          52.96 B      
  8 Lowe, Isabel        11 Trident                          54.56        
  9 Brennan, Emma       11 LONG-VD                          58.58        
 10 Mc Grath, Isabel    11 Trident                        1:01.35        
 11 Kenny, Isobel       11 COM                            1:01.48        
 -- Lynott, Phoebe      11 Trident                             DQ        
 
Event 6  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Aaron     11 COM                              47.40 B      
  2 Hanly, Diarmuid     11 LONG-VD                          48.12 B      
  3 Smith, Cathal       11 LONG-VD                          51.65 B      
  4 Leonard, Cillian    10 LONG-VD                          53.88 B      
  5 Dzaei, Aryan        10 LONG-VD                          56.99        
  6 Mc Crann, Reuben    11 Trident                          57.75        
  7 Deely, Calom        10 LONG-VD                          59.03        
  8 Ruddy, Luke         11 Trident                          59.53        
 
Event 7  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  13&U A
        1:46.00  13&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanly, Laoise       13 LONG-VD                        1:21.22 A      
  2 Lynott, Faith       13 Trident                        1:32.40 A      
  3 Moran, Lorraine     12 Ath                            1:36.88 B      
  4 Clarke, Amelia      13 LONG-VD                        1:37.70 B      
  5 Phelan, Ariane      13 LONG-VD                        1:42.31 B      
  6 Pereguda, Joanna    13 C FIN                          1:45.23 B      
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:27.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Fleur        15 C FIN                          1:21.93 A      
 
Event 8  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  13&U A
        1:44.00  13&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Luke         12 Ath                            1:55.48        
 -- Morgan, Eoin        12 COM                                 DQ        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:25.00  14&O A
        1:35.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Joshua      15 LONG-VD                        1:30.78 B      
  2 Breheny, Daniel     15 C FIN                          1:58.78        
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:40.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coleman, Sasha      11 Ath                            3:12.22 A      
  2 Mulvey, Molly       11 Trident                        3:20.97 A      
  3 Mooney, Emma        10 Ath                            3:23.91 A      
  4 Ryan, Jane          11 Ath                            3:34.34 B      
  5 Radomska, Lena      10 LONG-VD                        3:59.60        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pereguda, Joanna    13 C FIN                          3:09.97 A      
  2 Phelan, Ariane      13 LONG-VD                        3:13.41 A      
  3 Masterson, Clodagh  12 LONG-VD                        3:13.62 A      
  4 Lowe, Ruby          13 Trident                        3:23.94 B      
  5 Murphy, Davina      13 LONG-VD                        3:25.16 B      
  6 Nolan, Shauna       12 LONG-VD                        3:29.56 B      
  7 Deely, Layla        12 LONG-VD                        3:34.59 B      
  8 Bohan, Erin         12 Trident                        3:36.75 B      
  9 Phelan, Nicole      12 LONG-VD                        3:39.87 B      
 10 Henry, Michele      12 COM                            3:43.28        
 
Event 9  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe        16 Trident                        3:05.90 B      
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:40.00  11&U B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Scott         10 COM                            3:14.46 A      
  2 Hwang, Jun          10 COM                            3:48.69        
  3 Heavey, Daniel      11 COM                            3:51.85        
  4 Leonard, Cillian    10 LONG-VD                        3:59.61        
 -- Coyne, Peter        10 Ath                                 DQ        
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Jared       13 LONG-VD                        3:25.19 B      
  2 Mc Guigan, Shane    12 LONG-VD                        3:38.46        
  3 Mc Kenna, Noah      13 LONG-VD                        3:42.44        
  4 O'Brien, Daniel     13 LONG-VD                        3:45.22        
  5 Healy, Luke         12 Ath                            3:51.59        
  6 Keaveney, Michael   12 COM                            3:55.93        
  7 Hawkshaw, James     12 COM                            4:01.96        
  8 Durkan, Oisin       13 LONG-VD                        4:05.97        
 -- Tobin, Dylan        12 COM                                 DQ        
 
Event 10  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:00.00  14&O A
        3:20.00  14&O B
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Daniel     15 C FIN                          3:00.97 B      
 -- Qwens, Killian      14 Ath                                 DQ