COMANS GRADED JAN 2012

Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        2:00.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             10 COM                            1:51.70 B      
  2 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:54.56 B      
  3 Sweeney, Kate             10 LONG                           2:00.61        
  4 Connellan, Grace          10 LONG                           2:00.63        
  5 Lalwani, Jessica          11 COM                            2:01.80        
  6 Daly, Kelsey               9 ATH                            2:02.91        
  7 Clancy, Cara              10 CFINS                          2:10.18        
  8 Smialek, Olivia            8 ATH                            2:10.75        
  9 Kilcommons, Ciara          8 COM                            2:14.72        
 10 Greca, Lexia              10 COM                            2:16.13        
 11 Gallagher, Jade           10 COM                            2:22.34        
 12 O'Dowd, Leanne            11 CFINS                          2:28.09        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:54.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beirne, Aoibin            13 CFINS                          1:40.59 A      
  2 Boland, Clodagh           13 CFINS                          1:42.27 A      
  3 Brogan, Ella              13 CFINS                          1:43.86 B      
  4 Farrell, Michelle         12 COM                            1:47.10 B      
  5 Lalwani, Emma             13 COM                            1:50.86 B      
  6 Austin, Maggie            13 CFINS                          1:53.45 B      
  7 Duggan, Tara              12 CFINS                          1:57.11        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:49.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:42.78 B      
  2 Lowe, Emer                16 CFINS                          1:43.33 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:47.00  11&U A
        2:00.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connolly, Sam             11 COM                            1:42.59 A      
  2 Kenny, Ronan              10 LONG                           1:44.79 A      
  3 MC Namara, David          11 ATH                            1:45.73 A      
  4 Regan, Cieran             10 COM                            1:45.93 A      
  5 Nowak, Adrain             11 ATH                            1:48.28 B      
  6 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                           1:54.27 B      
  7 MC Geeney, Oran           11 COM                            1:54.34 B      
  8 Quinn, Daniel              9 ATH                            1:57.57 B      
  9 Campbell, Cian             9 COM                            1:58.16 B      
 10 Mullen, Matthew           11 COM                            1:59.06 B      
 11 Lonergan, Stephen         11 ATH                            2:01.66        
 12 Romanov, Vlaadimir         9 ATH                            2:02.20        
 13 Belton, Cian              10 LONG                           2:04.88        
 14 Moran, Ben                10 COM                            2:06.63        
 15 Staunton, Michael         10 COM                            2:18.41        
 16 O'Ceallaigh, Aidan        10 LONG                           2:24.80        
 17 O'Dowd, Conor             11 CFINS                          2:26.72        
 18 Brennan, Daniel            9 COM                            2:35.66        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:42.00  12-13 A
        1:55.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              13 LONG                           1:48.69 B      
  2 Mills, Alan               13 LONG                           1:51.85 B      
  3 O'Muire, Daire            12 LONG                           1:52.69 B      
  4 Romanov, Peter            12 ATH                            1:54.66 B      
  5 Rainey, Dylan             13 ATH                            2:06.96        
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  11&U A
        1:50.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Kate             10 LONG                           1:37.10 A      
  2 Johnson, Rachel           11 ATH                            1:37.47 A      
  3 Farnon, Keela             10 COM                            1:38.61 A      
  4 MC Gloin, Chloe           10 ATH                            1:41.31 B      
  5 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:43.16 B      
  6 Johnson, Laura             9 ATH                            1:44.70 B      
  7 Caulfield, Shannon        11 COM                            1:45.29 B      
  8 Tiernan, Dierbhle         11 CFINS                          1:46.95 B      
  9 Lalwani, Jessica          11 COM                            1:47.15 B      
 10 Kilcommons, Amy            9 COM                            1:54.45        
 11 Friel, Lauren              8 ATH                            1:57.16        
 12 Smialek, Olivia            8 ATH                            1:58.75        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  12-13 A
        1:50.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tiernan, Meabh            12 COM                            1:36.52 B      
  2 Lalwani, Emma             13 COM                            1:37.95 B      
  3 Brogan, Ella              13 CFINS                          1:39.23 B      
  4 Noone, Tara               12 CFINS                          1:44.62 B      
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:40.00  11&U A
        1:50.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Namara, David          11 ATH                            1:34.20 A      
  2 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                           1:36.81 A      
  3 Lennon, Eoghan            10 ATH                            1:37.92 A      
  4 Ennis, Daniel             11 ATH                            1:38.59 A      
  5 Moran, Ben                10 COM                            1:40.09 B      
  6 Kenny, Ronan              10 LONG                           1:41.48 B      
  7 Weever, Robin             10 CFINS                          1:42.66 B      
  8 Boland, Oisin             11 CFINS                          1:43.52 B      
  9 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:45.92 B      
 10 Friel, Ethan               8 ATH                            1:49.71 B      
 11 Belton, Cian              10 LONG                           1:52.99        
 12 O'Ceallaigh, Aidan        10 LONG                           1:54.24        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Luke              12 CFINS                          1:30.98 A      
  2 O'Muire, Daire            12 LONG                           1:39.02 B      
  3 Mills, Alan               13 LONG                           1:46.09        
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:25.00  14&O A
        1:35.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Jimmie             14 LONG                           1:29.24 B      
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Johnson, Rachel           11 ATH                            1:22.49 B      
  3 Sweeney, Kate             10 LONG                           1:24.55 B      
  4 Farnon, Keela             10 COM                            1:26.66 B      
  5 Caulfield, Shannon        11 COM                            1:26.83 B      
  6 Warby, Kim                10 ATH                            1:27.21 B      
  7 MC Gloin, Chloe           10 ATH                            1:28.56 B      
  8 Ennis, Kelly              10 ATH                            1:29.43 B      
  9 Connellan, Grace          10 LONG                           1:30.03 B      
 10 Kennedy, Louise           11 ATH                            1:30.97 B      
 11 Lowe, Rebecca              9 ATH                            1:31.98 B      
 12 Johnson, Laura             9 ATH                            1:33.21        
 13 Beirne, Cliona            10 CFINS                          1:34.05        
 14 Tiernan, Dierbhle         11 CFINS                          1:34.84        
 15 Beirne, Laoise            11 CFINS                          1:35.50        
 16 Clancy, Cara              10 CFINS                          1:36.31        
 17 Kilcommons, Amy            9 COM                            1:36.98        
 18 Lalwani, Jessica          11 COM                            1:37.70        
 19 Ryan, Orla                 9 COM                            1:37.85        
 20 Friel, Lauren              8 ATH                            1:37.94        
 21 Raleigh, Rachel            9 LONG                           1:42.14        
 22 Gannon, Jeseccia           7 COM                            1:42.90        
 23 Smialek, Olivia            8 ATH                            1:42.91        
 24 Andrews, Jennifer          9 CFINS                          1:43.24        
 25 Farnon, Hannah             9 COM                            1:43.94        
 26 Daly, Kelsey               9 ATH                            1:44.96        
 27 Kilcommons, Ciara          8 COM                            1:50.38        
 28 Gallagher, Jade           10 COM                            1:52.19        
 29 Madden, Nessa             11 COM                            2:09.22        
 30 O'Dowd, Leanne            11 CFINS                          2:09.53        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Clodagh           13 CFINS                          1:19.71 B      
  1 O'Dowd, Shannon           13 CFINS                          1:24.36 B      
  2 Tiernan, Meabh            12 COM                            1:26.52 B      
  3 Lalwani, Emma             13 COM                            1:26.91 B      
  4 Duggan, Tara              12 CFINS                          1:30.36 B      
  5 Noone, Tara               12 CFINS                          1:37.45        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  14&O A
        1:26.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:17.54 B      
  2 Crossan, Mary             14 CFINS                          1:18.69 B      
  3 Lowe, Emer                16 CFINS                          1:18.73 B      
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna              9 LONG                           1:21.40 A      
  2 Lennon, Eoghan            10 ATH                            1:21.44 A      
  3 Mc Nevin, Tadhg           10 LONG                           1:21.89 A      
  4 Moran, Ben                10 COM                            1:22.73 B      
  5 Ennis, Daniel             11 ATH                            1:27.23 B      
  6 MC Namara, David          11 ATH                            1:27.71 B      
  7 Lonergan, Stephen         11 ATH                            1:28.47 B      
  8 O'Driscoll, Conor         11 ATH                            1:29.11 B      
  9 Weever, Robin             10 CFINS                          1:29.70 B      
 10 Nowak, Adrain             11 ATH                            1:31.17 B      
 11 Boland, Oisin             11 CFINS                          1:33.20        
 12 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:33.32        
 13 Quinn, Daniel              9 ATH                            1:33.94        
 14 Kenny, Ronan              10 LONG                           1:34.53        
 15 Belton, Cian              10 LONG                           1:35.51        
 16 MC Geeney, Oran           11 COM                            1:36.02        
 17 Romanov, Vlaadimir         9 ATH                            1:37.47        
 18 Friel, Ethan               8 ATH                            1:41.30        
 19 O'Ceallaigh, Aidan        10 LONG                           1:41.56        
 20 Mullen, Matthew           11 COM                            1:44.11        
 21 Campbell, Cian             9 COM                            1:47.34        
 22 O'Dowd, Conor             11 CFINS                          1:51.90        
 23 Brennan, Daniel            9 COM                            1:54.33        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Romanov, Peter            12 ATH                            1:20.58 B      
  2 Weaver, Luke              12 CFINS                          1:21.13 B      
  3 Rainey, Dylan             13 ATH                            1:21.83 B      
  4 O'Muire, Daire            12 LONG                           1:24.53 B      
  5 Manning, Tom              13 LONG                           1:26.56 B      
  6 Mills, Alan               13 LONG                           1:40.82        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  14&O A
        1:23.00  14&O B b
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Jimmie             14 LONG                           1:18.45 B      
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:30.77        
  2 Longford SC  'A'                                            2:36.43        
  3 Athlone  'B'                                                2:44.75        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Carrick Fins SC  'A'                                        1:25.62        
 
Event 11  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:37.59        
  2 Athlone  'B'                                                2:46.05        
  3 Carrick Fins SC  'A'                                        2:56.89        
  4 Comans S C  'B'                                             3:15.36        
 -- Comans S C  'A'                                                  DQ        
 
Event 12  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:39.21