COMANS GRADED GALA NOV 2014  
                    
Event 1  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               10 B/Sloe                           38.80 A      
  2 Ryan, Isabelle            11 COM                              40.11 A      
  3 MC Keon, Ava               9 B/Sloe                           40.85 A      
  4 MC Keon, Tara             11 B/Sloe                           42.48 A      
  5 Ward, Aileen              11 ATH                              49.80 B      
  6 Scanlon, Aisling           8 LONG                             51.07 B      
  7 Mc Fadden, Ava            10 COM                              51.61 B      
  8 Joyce, Saoirse            11 LONG                             51.83 B      
  9 MC Namara, Aislina         9 ATH                              55.11        
 10 Clarke, Eloise            10 ATH                              55.22        
 11 Martin, Emily              9 ATH                              57.78        
 12 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                              57.95        
 13 O'Boyle, Karen            10 LONG                             59.33        
 14 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            1:00.38        
 15 Henry, Nancy              10 COM                            1:15.26        
 
Event 2  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Aidan            11 LONG                             44.88 B      
  2 Ziemelis, Robert          11 LONG                             44.89 B      
  3 Dzaee, Alan               10 LONG                             49.78 B      
  4 Hanifa, Kaelan             9 C FIN                            50.46 B      
  5 Nerney, Tadhg             11 LONG                             51.57 B      
  6 Guckian, Eoin             10 TRID                             51.88 B      
  7 Harrington, Shane         10 ATH                              51.98 B      
  8 Duda, Philip               9 COM                              52.28 B      
  9 Kennedy, Charlie          11 ATH                              53.52 B      
 10 Kearney, Oliver            8 C FIN                            54.11        
 11 Smith, Cian               10 ATH                              59.87        
 12 Brennan, David             9 COM                            1:00.51        
 13 Grogan, Conor              8 COM                            1:03.49        
 14 Grogan, Callum            10 COM                            1:04.90        
 15 Gallagher, Adam            9 COM                            1:08.44        
 
Event 3  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  A
        1:46.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glennon, Meabh            13 B/Sloe                         1:34.80 A      
  2 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:36.46 B      
  3 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          1:36.89 B      
  4 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:41.72 B      
  5 Caslin, Briana            12 LONG                           1:44.65 B      
  6 Noone, Tara               14 C FIN                          1:46.71        
 
Event 4  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  A
        1:44.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carty, Bryan              14 COM                            1:24.18 A      
  2 Powell, Luke              12 ATH                            1:40.33 B      
  3 Quinn, Daniel             12 ATH                            1:51.50        
  4 Humpston, Darragh         12 LONG                           1:54.21        
  5 MC Cawley, Jack           11 C FIN                          2:11.02        
  6 Naughton, Liam            12 ATH                            2:13.19        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               10 B/Sloe                         3:17.64 A      
  2 Lowe, Erika                9 ATH                            3:28.27 A      
  3 O'Brien, Roisin           10 COM                            3:29.72 A      
  4 Mc Auley, Sile            10 ATH                            3:31.26 B      
  5 Moran, Ellie               9 COM                            3:34.16 B      
  6 Collier, Clodagh          11 ATH                            3:35.73 B      
  7 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            3:40.34 B      
  8 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            3:47.70 B      
  9 Scanlon, Aisling           8 LONG                           3:49.21 B      
 10 Murphy, Roisin             9 ATH                            3:56.51        
 11 Holmes, Grace             10 COM                            3:58.66        
 -- Waldron, Hannah           11 COM                                 DQ        
 -- Joyce, Saoirse            11 LONG                                DQ        
 -- Brennan, Moya             10 COM                                 DQ        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ni Mhuiri, Alaidh         13 LONG                           3:21.91 B      
  2 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            3:30.99 B      
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Ciara             17 ATH                            3:18.53 B      
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mika, Bartek              11 LONG                           3:19.86 A      
  2 Duda, Philip               9 COM                            3:22.36 A      
  3 O'Boyle, Aidan            11 LONG                           3:25.83 A      
  4 Ziemelis, Robert          11 LONG                           3:26.47 A      
  5 MC Greal, Adam            10 B/Sloe                         3:31.08 B      
  6 Claffey, Donagh           10 ATH                            3:32.09 B      
  7 Dzaee, Alan               10 LONG                           3:48.42 B      
  8 Smith, Cian               10 ATH                            3:53.73        
  9 McCormack, Cian            9 LONG                           4:02.42        
 -- Grogan, Conor              8 COM                                 DQ        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Liam            12 ATH                            4:00.29        
 
Event 6  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Cameron          14 ATH                            3:37.57        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wenert, Vicitoria         11 C FIN                          1:41.50 A      
  2 Kilcommons, Ciara         11 COM                            1:41.65 A      
  2 Fee, Laoise               11 C FIN                          1:41.65 A      
  4 Gannon, Jessica           10 COM                            1:44.88 A      
  5 Mc Fadden, Ava            10 COM                            1:48.30 B      
  6 MC Dermott, Emma          11 ATH                            1:48.32 B      
  7 Ward, Aileen              11 ATH                            1:49.32 B      
  8 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:49.36 B      
  9 Lowe, Erika                9 ATH                            1:50.88 B      
 10 Shannon, Kara             11 LONG                           1:51.96 B      
 11 Martin, Emily              9 ATH                            1:53.08 B      
 12 O'Brien, Roisin           10 COM                            1:54.78 B      
 13 O'Boyle, Karen            10 LONG                           1:57.16 B      
 14 Collier, Clodagh          11 ATH                            1:57.43 B      
 15 Harman, Elsie             10 C FIN                          1:58.28        
 16 Gorman, Aisling           11 LONG                           1:58.80        
 17 O'Dowd, Leanne            11 C FIN                          2:00.95        
 18 Clarke, Eloise            10 ATH                            2:01.27        
 19 Waldron, Hannah           11 COM                            2:01.83        
 20 Holmes, Grace             10 COM                            2:06.46        
 21 Feeley, Roisin            10 COM                            2:06.78        
 22 Shannon, Grace            10 LONG                           2:06.99        
 23 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            2:08.89        
 24 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            2:09.98        
 25 Joyce, Saoirse            11 LONG                           2:10.53        
 26 Scanlon, Aisling           8 LONG                           2:18.95        
 27 Murphy, Roisin             9 ATH                            2:19.19        
 28 Henry, Nancy              10 COM                            2:25.98        
 29 Mc Cormack, Tani           9 B/Sloe                         2:26.15        
 30 Satchwell, Maria           9 COM                            2:27.38        
 31 Farrell, Rosie            11 COM                            2:42.59        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:38.92 A      
  2 Glennon, Meabh            13 B/Sloe                         1:39.35 A      
  3 Gallagher, Jade           13 COM                            1:41.07 A      
  4 Rielly, Edel              12 ATH                            1:43.53 B      
  5 Mc Goldrick, Darina       12 LONG                           1:43.63 B      
  6 Grecu, Alexia             12 COM                            1:43.99 B      
  7 Farnon, Hannah            12 COM                            1:45.96 B      
  8 Kiely, Cait               12 LONG                           1:48.92 B      
  9 MC Greal, Sara            13 B/Sloe                         1:50.16 B      
 10 Harrison, Sorcha          12 LONG                           1:50.59 B      
 11 Caslin, Briana            12 LONG                           1:54.27        
 12 Ryan, Orla                12 COM                            1:56.84        
 13 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            1:57.53        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:44.19 B      
  2 Noone, Tara               14 C FIN                          1:50.17        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, James             11 B/Sloe                         1:42.68 A      
  2 Flaherty, Roan             9 ATH                            1:51.61 B      
  3 Nerney, Tadhg             11 LONG                           1:54.34 B      
  4 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:54.87 B      
  5 Ryan, Tom                  9 COM                            1:55.84 B      
  6 MC Greal, Adam            10 B/Sloe                         1:57.38 B      
  6 Guckian, Eoin             10 TRID                           1:57.38 B      
  8 Joyce-Whyte, Ewan          9 ATH                            2:03.44        
  9 Kennedy, Charlie          11 ATH                            2:04.33        
 10 Andrews, Callum           10 C FIN                          2:09.52        
 11 McCormack, Cian            9 LONG                           2:14.25        
 12 Fee, Brogan                9 C FIN                          2:18.32        
 13 Kilcommons, Alan           8 COM                            2:19.69        
 14 Kearney, Oliver            8 C FIN                          2:22.23        
 15 Kilkenny, Shaun           10 COM                            2:26.85        
 16 Smith, Cian               10 ATH                            2:35.57        
 17 Cummins, Karl             11 COM                            2:37.71        
 18 Noone, Michael            11 C FIN                          2:41.99        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Auley, Ian             13 ATH                            1:38.27 A      
  2 Campbell, Cian            12 COM                            1:38.35 A      
  3 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           1:40.46 A      
  4 Powell, Luke              12 ATH                            1:49.34 B      
  5 O'Driscoll, Conor         13 ATH                            1:50.80 B      
  6 Feeley, Dairmuid          13 COM                            1:54.50        
  7 Costello, Niall           12 B/Sloe                         1:55.73        
  8 White, Cormac             12 C FIN                          2:04.71        
  9 Oscar, Arru               12 B/Sloe                         2:08.58        
 10 Humpston, Darragh         12 LONG                           2:10.03        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ethan              14 B/Sloe                         1:41.86 B      
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Isabelle            11 COM                            2:50.32 A      
  2 Kilcommons, Ciara         11 COM                            2:53.15 A      
  3 Lowe, Erika                9 ATH                            3:05.90 B      
  4 Wenert, Vicitoria         11 C FIN                          3:06.16 B      
  5 MC Keon, Ava               9 B/Sloe                         3:07.96 B      
  6 Fee, Laoise               11 C FIN                          3:09.99 B      
  7 Mc Fadden, Ava            10 COM                            3:10.42 B      
  8 Collier, Clodagh          11 ATH                            3:12.65 B      
  9 MC Keon, Tara             11 B/Sloe                         3:13.50 B      
 10 Gorman, Aisling           11 LONG                           3:26.97        
 11 Feeley, Roisin            10 COM                            3:28.93        
 12 Fitzpatrick, Eva          10 ATH                            3:31.02        
 13 Fitzpatrick, Cara         10 ATH                            3:31.23        
 14 Scanlon, Aisling           8 LONG                           3:34.77        
 15 Shannon, Kara             11 LONG                           3:36.58        
 16 Regan, Alaoise             8 COM                            3:36.66        
 17 Shannon, Grace            10 LONG                           3:39.49        
 18 MC Namara, Aislina         9 ATH                            3:42.75        
 19 Martin, Emily              9 ATH                            3:43.72        
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pliszka, Anastazya        12 COM                            2:44.87 A      
  2 Gullane, Hannah           13 B/Sloe                         2:47.56 A      
  3 Rooney, Zara              12 ATH                            2:55.12 B      
  4 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           2:55.81 B      
  5 Gallagher, Jade           13 COM                            2:55.88 B      
  6 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            2:56.97 B      
  7 Rielly, Edel              12 ATH                            3:04.48 B      
  8 MC Greal, Sara            13 B/Sloe                         3:06.88 B      
  9 Grecu, Alexia             12 COM                            3:17.33        
 10 MC Carthy, Aisling        12 ATH                            3:23.41        
 
Event 9  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&O A
        3:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          2:45.72 B      
  2 Greene, Aoife             15 ATH                            2:47.09 B      
  3 Greene, Ciara             17 ATH                            2:51.06 B      
  4 Maloney, Abbie            14 LONG                           3:11.70        
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Faherty, Christopher      11 LONG                           2:54.34 A      
  2 Semikin, Nikita           10 ATH                            3:05.84 B      
  3 Mika, Bartek              11 LONG                           3:10.61 B      
  4 Duda, Philip               9 COM                            3:10.80 B      
  5 McCormack, Cian            9 LONG                           3:13.93 B      
  6 Claffey, Donagh           10 ATH                            3:14.36 B      
  7 Ziemelis, Robert          11 LONG                           3:15.59 B      
  8 Flaherty, Roan             9 ATH                            3:16.13 B      
  9 Kennedy, Charlie          11 ATH                            3:21.25        
 10 Harrington, Shane         10 ATH                            3:24.34        
 11 Smith, Cian               10 ATH                            3:25.28        
 12 Hanley, Aaron             11 COM                            3:34.73        
 13 Donnelly, Jack             9 COM                            3:34.92        
 14 Kilkenny, Shaun           10 COM                            3:35.45        
 15 Brennan, David             9 COM                            3:40.41        
 16 Dzaee, Alan               10 LONG                           3:43.73        
 17 Gallagher, Adam            9 COM                            3:57.20        
 18 Grogan, Callum            10 COM                            3:57.58        
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           2:45.48 A      
  2 O'Driscoll, Conor         13 ATH                            2:48.95 B      
  3 Romanov, Vladimir         12 ATH                            2:54.71 B      
  4 MC Auley, Ian             13 ATH                            2:56.69 B      
  5 Powell, Luke              12 ATH                            3:00.16 B      
  6 Quinn, Daniel             12 ATH                            3:07.17        
  7 Smith, Eion               13 C FIN                          3:08.24        
  8 Feeley, Dairmuid          13 COM                            3:10.52        
  9 Campbell, Cian            12 COM                            3:12.11        
 10 Brennan, Daniel           12 COM                            3:12.22        
 11 Naughton, Liam            12 ATH                            3:19.93        
 12 Coggeran, Adam            12 C FIN                          3:24.03        
 
Event 10  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:36.00  14&O A
        2:56.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ethan              14 B/Sloe                         2:42.09 B      
  2 Carty, Bryan              14 COM                            2:50.75 B      
  3 Collier, Cameron          14 ATH                            3:17.36