COMANS GRADED GALA NOV 2015                                 
 
Event 1  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Roisin           11 COM                       NT      39.59 A      
  2 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe                    NT      40.13 A      
  3 Moran, Ellie              10 COM                    44.70      41.23 A      
  4 Mc Fadden, Ava            11 COM                    51.61      41.66 A      
  5 Regan, Alaoise             9 COM                       NT      42.90 A      
  6 Curran, Kelis             10 COM                       NT      44.10 B      
  7 Scanlon, Aisling           9 LONG                   45.39      44.36 B      
  8 Bartram, Nia              11 LONG                      NT      44.79 B      
  9 Martin, Emily             10 ATH                    48.98      44.95 B      
 10 Mulrenan, Ellen           10 COM                       NT      46.34 B      
 11 Henry, Nancy              11 COM                  1:15.26      49.73 B      
 12 Mc Keon, Kayla             8 B/Sloe                    NT      50.11 B      
 13 Hanrahan, Aibhe           11 B/Sloe                 48.92      50.20 B      
 14 Byrne, Ella               11 LONG                   52.52      50.37 B      
 15 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                    46.44      50.95 B      
 16 O'Boyle, Karen            11 LONG                   56.77      51.27 B      
 17 Powell, Ella               9 ATH                  1:00.45      51.57 B      
 18 Leonard, Siobhan          11 LONG                      NT      52.26 B      
 19 McCormack, Rionagh         8 LONG                   52.19      52.37 B      
 20 Deeley, Ava               10 LONG                      NT      52.91 B      
 21 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                    54.32      53.20 B      
 22 Hayden, Aife              11 C FIN                     NT      54.27        
 23 Dowd, Jane                11 LONG                 1:11.27      56.92        
 24 Kelly, Aoibhin            10 ATH                    56.17      58.17        
 25 Brennan, Nicola            8 ATH                       NT      58.99        
 26 Mc Cormack, Tani          10 B/Sloe               1:16.68    1:01.92        
 27 Manning, Katie             9 LONG                      NT    1:03.47        
 -- Hanrahan, Sheenagh        11 B/Sloe                    NT         DQ        
 -- Webb, Aine                10 COM                       NT         DQ        
 
Event 2  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              10 COM                    44.14      38.59 A      
  2 Kearney, Oliver            9 C FIN                  47.36      40.47 A      
  3 Semikin, Nikita           11 ATH                    44.81      42.35 A      
  4 McCormack, Cian           10 LONG                   49.47      43.62 A      
  5 Dzaee, Alan               11 LONG                   46.79      44.37 B      
  6 Fagan, Kyle               10 ATH                    48.18      44.66 B      
  7 Hanifa, Kaelan            10 C FIN                  48.18      48.08 B      
  8 Faherty, Ciaran           10 LONG                   49.62      49.71 B      
  9 MC Keon, Leon              9 B/Sloe                    NT      50.97 B      
 10 Ivanov, Alex              10 LONG                      NT      52.15 B      
 11 Fee, Brogan               10 C FIN                     NT      52.37 B      
 12 Humpston, Ruairi          10 LONG                      NT      53.72 B      
 13 Joyce-Whyte, Ewan         10 ATH                    53.02      54.33        
 14 Meegan, Zach              10 ATH                    57.37      54.89        
 15 Smith, Cian               11 ATH                    54.40      57.74        
 16 Hogan, Conor              11 B/Sloe                    NT      58.91        
 17 Fox, Jamie                 9 ATH                    56.89    1:00.41        
 18 MC Keon, Evan             11 B/Sloe                    NT    1:03.92        
 19 Deehan, Oisin              9 ATH                    56.82    1:06.14        
 20 O'Grady, Conor             9 B/Sloe                    NT    1:18.89        
 -- Collier, Killian          10 ATH                  1:05.43         DQ        
 -- Pearce, Liam              11 COM                       NT         DQ        
 
Event 3  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  13&U A
        1:46.00  13&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fee, Laoise               12 C FIN                     NT    1:29.38 A      
  2 Gorman, Aisling           12 LONG                      NT    1:44.68 B      
  3 Joyce, Saoirse            12 LONG                 1:46.88    1:45.92 B      
  4 MC Carthy, Aisling        13 ATH                       NT    1:50.78        
  5 Naughton, Katie           13 B/Sloe                    NT    1:53.13        
  6 Collier, Clodagh          12 ATH                       NT    2:05.59        
 
Event 4  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  13&U A
        1:44.00  13&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chilton, Nino             13 C FIN                     NT    1:30.98 A      
  2 O'Boyle, Aidan            12 LONG                      NT    1:46.11        
  3 Gurney, Leigh             12 LONG                      NT    2:13.98        
 -- Nerney, Tadhg             12 LONG                      NT         DQ        
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breheny, Kieran           14 C FIN                1:52.81    1:21.95 A      
  2 Smith, Eoin               14 C FIN                1:34.55    1:26.54 A      
  3 Harley, Rowan             14 B/Sloe                    NT    1:40.17        
  4 Collier, Cameron          15 ATH                  2:10.54    1:52.06        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Emily             10 ATH                  3:16.59    2:56.43 A      
  2 Curran, Kelis             10 COM                  3:42.26    2:58.40 A      
  3 Kenny, Shauna             10 ATH                  3:31.03    2:59.33 A      
  4 Regan, Alaoise             9 COM                  3:16.12    2:59.47 A      
  5 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe               3:29.22    3:02.80 B      
  6 Satchwell, Maria          10 COM                  3:29.70    3:03.84 B      
  7 O'Boyle, Karen            11 LONG                 3:19.53    3:04.63 B      
  8 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  3:31.02    3:04.84 B      
  9 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  3:31.23    3:06.26 B      
 10 Collins, Abbie            11 ATH                       NT    3:06.89 B      
 11 Scanlon, Aisling           9 LONG                 3:34.77    3:08.31 B      
 12 Webb, Saoirse             10 COM                       NT    3:14.89 B      
 13 Mulrenan, Ellen           10 COM                       NT    3:15.42 B      
 14 Byrne, Ella               11 LONG                      NT    3:15.61 B      
 15 Harman, Elsie             11 C FIN                3:13.58    3:17.45 B      
 16 Hanrahan, Aibhe           11 B/Sloe                    NT    3:19.77 B      
 17 MC Manus, Emma             9 ATH                       NT    3:20.63        
 18 Powell, Ella               9 ATH                       NT    3:21.95        
 19 O'Brien, Millie           11 ATH                       NT    3:21.99        
 20 Leonard, Siobhan          11 LONG                      NT    3:31.65        
 21 Murphy, Roisin            10 ATH                       NT    3:32.47        
 22 Holmes, Grace             11 COM                  3:46.89    3:35.12        
 23 Mc Keon, Kayla             8 B/Sloe                    NT    3:36.76        
 24 Ni Mhuri, Molly           10 LONG                      NT    3:39.32        
 25 Martin, Lucy               8 ATH                       NT    3:44.36        
 26 Brennan, Nicola            8 ATH                       NT    3:44.83        
 27 Mc Cormack, Tani          10 B/Sloe                    NT    3:52.97        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                3:06.16    2:39.13 A      
  2 Fee, Laoise               12 C FIN                3:09.99    2:49.59 A      
  3 Collier, Clodagh          12 ATH                  3:12.65    2:54.44 B      
  4 MC Carthy, Aisling        13 ATH                  3:00.43    2:55.51 B      
  5 Naughton, Katie           13 B/Sloe               3:19.86    2:58.95 B      
  6 Gorman, Aisling           12 LONG                 3:09.51    3:01.17 B      
  7 Lowe, Aoife               12 C FIN                3:21.49    3:05.67 B      
  8 Waldron, Hannah           12 COM                  3:30.41    3:12.63        
  9 Leonard, Aoife            12 LONG                      NT    3:16.34        
 10 Fahey, Emma               12 COM                       NT    4:05.37        
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&O A
        3:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Saoirse          15 ATH                  2:48.23    3:06.90        
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzaee, Alan               11 LONG                 2:56.68    2:43.81 A      
  2 Mroz, Kamil               11 LONG                 3:29.42    2:52.81 A      
  3 Fagan, Kyle               10 ATH                       NT    2:55.51 A      
  4 McCormack, Cian           10 LONG                      NT    2:55.55 A      
  5 Kilkenny, Shaun           11 COM                  3:22.27    3:03.76 B      
  6 Donovan, Shane            11 ATH                       NT    3:04.75 B      
  7 Joyce-Whyte, Ewan         10 ATH                       NT    3:06.09 B      
  8 Smith, Cian               11 ATH                  3:15.09    3:08.18 B      
  9 Collier, Killian          10 ATH                       NT    3:21.33        
 10 Moore-Keane, Ross         11 ATH                       NT    3:22.41        
 11 MC Keon, Leon              9 B/Sloe                    NT    3:28.68        
 12 Hogan, Conor              11 B/Sloe                    NT    3:34.23        
 13 Fox, Jamie                 9 ATH                       NT    3:36.13        
 14 Deehan, Oisin              9 ATH                       NT    3:50.67        
 15 Naughton, Eoin             9 ATH                       NT    3:51.34        
 16 Brennan, Peter             8 ATH                       NT    4:11.82        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Cian            13 COM                  3:12.11    2:38.94 A      
  2 Leonard, Conor            13 LONG                 2:57.48    2:41.30 A      
  3 Naughton, Liam            13 ATH                  2:51.70    2:43.23 A      
  4 O'Boyle, Aidan            12 LONG                 3:04.20    2:59.65 B      
  5 Tuhtahunov, Timur         13 ATH                       NT    3:03.36 B      
  6 Nerney, Tadhg             12 LONG                      NT    3:13.59        
  7 Coppinger, Niall          12 LONG                      NT    3:14.79        
  8 Moore, Nathan             12 COM                       NT    3:17.90        
  9 Collins, Patrick          12 ATH                       NT    3:32.49        
 10 Gurney, Leigh             12 LONG                      NT    3:35.50        
 
Event 6  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:36.00  14&O A
        2:56.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Eoin               14 C FIN                2:56.84    2:47.58 B      
  2 Harley, Rowan             14 B/Sloe               3:16.44    2:52.86 B      
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeown, Lauryn           11 C FIN                     NT    1:32.59 A      
  2 Regan, Alaoise             9 COM                  1:51.27    1:34.15 A      
  3 Kennedy, Caoimhe          11 B/Sloe               1:36.83    1:34.74 A      
  4 Kenny, Shauna             10 ATH                  1:37.63    1:35.13 A      
  5 Satchwell, Maria          10 COM                  1:53.90    1:35.76 A      
  6 Curran, Kelis             10 COM                  1:45.80    1:36.85 B      
  7 Martin, Emily             10 ATH                  1:43.14    1:39.13 B      
  8 Scanlon, Aisling           9 LONG                 1:43.26    1:39.21 B      
  9 Harman, Elsie             11 C FIN                     NT    1:39.43 B      
 10 Fitzpatrick, Eva          11 ATH                  1:39.87    1:39.46 B      
 11 Fitzpatrick, Cara         11 ATH                  1:36.82    1:39.59 B      
 12 Donohue, Grainne          11 LONG                      NT    1:40.98 B      
 13 Bartram, Nia              11 LONG                      NT    1:41.72 B      
 14 Webb, Saoirse             10 COM                       NT    1:42.89 B      
 15 MC Manus, Emma             9 ATH                  1:44.41    1:43.27 B      
 16 Collins, Abbie            11 ATH                  1:41.27    1:43.63 B      
 17 O'Boyle, Karen            11 LONG                 1:44.35    1:43.64 B      
 18 Byrne, Ella               11 LONG                 1:51.14    1:44.94 B      
 19 O'Boyle, Jane              9 LONG                      NT    1:46.21        
 20 Pliszka, Antonina         10 COM                  1:49.86    1:46.33        
 21 Leonard, Siobhan          11 LONG                      NT    1:46.78        
 22 Murphy, Roisin            10 ATH                  1:50.71    1:47.75        
 23 Brennan, Nicola            8 ATH                  1:54.73    1:49.07        
 24 Ni Mhuri, Molly           10 LONG                 1:55.21    1:51.70        
 25 Kelly, Aoibhin            10 ATH                  1:56.96    1:51.79        
 26 McCormack, Rionagh         8 LONG                      NT    1:53.00        
 27 O'Brien, Millie           11 ATH                  1:58.27    1:53.93        
 28 Holmes, Grace             11 COM                  1:52.18    1:54.95        
 29 Mc Keon, Kayla             8 B/Sloe               2:30.41    1:55.45        
 30 Manning, Katie             9 LONG                      NT    1:56.47        
 31 Powell, Ella               9 ATH                  1:48.52    1:56.69        
 32 Hanrahan, Aibhe           11 B/Sloe                    NT    1:56.72        
 33 Hayden, Aife              11 C FIN                     NT    2:00.90        
 34 Martin, Lucy               8 ATH                       NT    2:04.33        
 35 Mc Cormack, Tani          10 B/Sloe                    NT    2:05.49        
 36 Duda, Fiona                7 COM                       NT    2:06.53        
 37 Hanrahan, Sheenagh        11 B/Sloe                    NT    2:17.97        
 38 Mrozek, Sara              11 COM                       NT    2:24.13        
 39 Mulry, Ava                10 COM                       NT    2:28.99        
 -- Farnon, Darcey             9 COM                       NT         DQ        
 -- Webb, Aine                10 COM                       NT         DQ        
 -- Deeley, Ava               10 LONG                      NT         DQ        
 -- Mulrenan, Lily             8 COM                       NT         DQ        
 -- Szafarewicz, Maja          7 COM                       NT         DQ        
 -- Freeman, Sinead            7 COM                       NT         DQ        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Katie           13 B/Sloe                    NT    1:36.38 B      
  2 Waldron, Hannah           12 COM                  1:41.86    1:37.33 B      
  3 Joyce, Saoirse            12 LONG                 1:39.89    1:37.99 B      
  4 Gorman, Aisling           12 LONG                      NT    1:40.69 B      
  5 Kilcline, Evelyn          12 COM                       NT    2:10.56        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilkenny, Shaun           11 COM                  1:41.16    1:33.55 A      
  2 McCormack, Cian           10 LONG                 1:38.71    1:35.16 A      
  3 Mroz, Kamil               11 LONG                 1:41.34    1:35.52 A      
  4 Meadows, Caolan           10 LONG                 1:36.30    1:36.98 B      
  5 Smith, Cian               11 ATH                  1:36.48    1:38.44 B      
  6 Meegan, Zach              10 ATH                  1:41.61    1:39.57 B      
  7 MC Keon, Leon              9 B/Sloe                    NT    1:43.99 B      
  8 Hanifa, Kaelan            10 C FIN                1:54.39    1:46.30        
  9 Nolan, Eanna               9 C FIN                     NT    1:48.35        
 10 Humpston, Ruairi          10 LONG                      NT    1:49.79        
 11 Faherty, Ciaran           10 LONG                 1:43.89    1:50.19        
 12 Hogan, Conor              11 B/Sloe                    NT    1:50.37        
 13 Fox, Jamie                 9 ATH                  1:57.31    1:52.56        
 14 Semikin, Maker             9 ATH                  2:00.91    1:55.75        
 15 Ivanov, Alex              10 LONG                      NT    1:57.77        
 16 Lavin, Michael             8 COM                       NT    1:58.73        
 17 MC Keon, Evan             11 B/Sloe                    NT    1:59.68        
 18 O'Grady, Conor             9 B/Sloe                    NT    2:07.39        
 19 Naughton, Eoin             9 ATH                       NT    2:11.41        
 20 Kilcline, Ruairi           9 COM                       NT    2:16.29        
 21 Brennan, Peter             8 ATH                  2:13.72    2:29.42        
 22 Pearce, Liam              11 COM                       NT    2:31.44        
 23 Hegarty, Daniel           10 COM                       NT    2:40.41        
 24 Oats, Andrew              10 COM                       NT    4:01.05        
 -- Satchwell, Bertie          8 COM                       NT         DQ        
 -- Kok, Jeron                11 COM                       NT         DQ        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oisin            13 C FIN                     NT    1:21.97 A      
  2 Naughton, Liam            13 ATH                  1:32.53    1:32.52 B      
  3 Coppinger, Niall          12 LONG                 1:46.03    1:39.65        
  4 Moore, Nathan             12 COM                  1:43.03    1:48.84        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harley, Rowan             14 B/Sloe               1:39.61    1:31.98 B      
  2 Collier, Cameron          15 ATH                  1:28.35    1:35.55        
  3 Kelly, Adam               14 COM                  1:38.73    1:36.80        
  4 Coppinger, Eoin           14 LONG                 1:42.83    1:38.84