COMANS GRADED GALA NOV 2013                    
                               
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:30.46 A      
  2 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:31.88 A      
  3 Farnon, Hannah            11 COM                            1:34.21 A      
  4 Ginty, Aoife              11 LONG                           1:35.69 A      
  5 Brennan, Judy             10 ATH                            1:36.21 B      
  6 Pliszka, Anastazya        11 COM                            1:36.62 B      
  7 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:36.85 B      
  8 Daly, Edel                10 ATH                            1:36.89 B      
  9 Rooney, Zara              11 ATH                            1:37.39 B      
 10 Clarke, Isabelle          11 ATH                            1:40.38 B      
 11 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            1:41.69 B      
 12 Dolan, Ruth                9 B/Sloe                         1:41.89 B      
 13 Raleigh, Rachel           11 LONG                           1:42.13 B      
 14 Ryan, Isabelle            10 COM                            1:42.47 B      
 15 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:43.56 B      
 16 Ward, Aileen              10 ATH                            1:43.73 B      
 17 O'Brien, Roisin            9 COM                            1:47.51        
 18 Caslin, Briana            11 LONG                           1:47.89        
 19 Lowe, Erika                8 ATH                            1:48.93        
 20 Moran, Ellie               8 COM                            1:50.13        
 21 Reidy, Claire             10 ATH                            1:50.69        
 22 Joyce, Saoirse            10 LONG                           1:51.06        
 23 MC Keon, Tara             10 B/Sloe                         1:53.77        
 24 Kenny, Shauna              8 ATH                            1:55.70        
 25 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:56.24        
 26 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:56.89        
 27 Brennan, Moya              9 COM                            1:57.64        
 28 MC Keon, Ava               8 B/Sloe                         1:58.12        
 29 Waldron, Hannah           10 COM                            1:58.72        
 30 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            2:01.90        
 31 Scanlon, Aisling           7 LONG                           2:07.98        
 32 Feeley, Emily             10 COM                            2:13.63        
 33 Holmes, Grace              9 COM                            2:15.23        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lalwani, Jessica          13 COM                            1:34.30 B      
  2 Glennon, Meabh            12 B/Sloe                         1:34.67 B      
  3 Gallagher, Jade           12 COM                            1:37.72 B      
  4 Nerney, Laoise            12 LONG                           1:39.16 B      
  5 Maloney, Abbie            13 LONG                           1:39.58 B      
  6 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:39.96 B      
  7 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:42.93        
  8 Murtagh, Eadaoin          13 LONG                           1:43.25        
  9 McNamara, Niamh           12 C FIN                          1:51.16        
 10 Tracey, Lisa              12 B/Sloe                         2:02.85        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Rachel           14 LONG                           1:33.44 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            1:31.59 A      
  2 Quinn, Daniel             11 ATH                            1:34.68 A      
  3 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            1:36.46 B      
  4 Kurkin, Daniel            11 LONG                           1:36.75 B      
  5 Brennan, Daniel           11 COM                            1:37.08 B      
  6 Harrington, Shane          9 ATH                            1:38.39 B      
  7 Mika, Bartek              10 LONG                           1:39.50 B      
  8 MC Guinness, Dara          9 ATH                            1:40.87 B      
  9 MC Greal, Adam             9 B/Sloe                         1:43.27 B      
 10 Lynam, Cillian            10 ATH                            1:46.78        
 11 Coogan, Alfie              9 ATH                            1:47.97        
 12 Smith, Cian                9 ATH                            1:48.75        
 13 O'Brien, Stephen          11 LONG                           1:49.25        
 14 Powell, Luke              11 ATH                            1:50.09        
 15 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           1:51.65        
 16 Costello, Niall           11 B/Sloe                         2:05.38        
 17 Murphy, Killian           11 B/Sloe                         2:21.64        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dooley, Odhran            12 B/Sloe                         1:28.58 A      
  2 Mills, David              12 LONG                           1:38.61 B      
  3 O'Dowd, Conor             13 C FIN                          1:39.87        
  4 Collier, Cameron          13 ATH                            1:49.09        
  5 Feeley, Dairmuid          12 COM                            1:51.22        
  6 O'Brien, Barry            13 LONG                           2:02.75        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              15 LONG                           1:25.11 B      
 
Event 3  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           11 ATH                            1:41.15 A      
  2 Madden, Nessa             11 COM                            1:43.77 A      
  3 Ryan, Isabelle            10 COM                            1:47.87 A      
  4 Kilcommons, Amy           11 COM                            1:48.13 B      
  5 Mc Goldrick, Darina       11 LONG                           1:48.58 B      
  6 Daly, Kelsey              11 ATH                            1:48.90 B      
  7 Ginty, Aoife              11 LONG                           1:48.99 B      
  8 Mills, Jenna              11 LONG                           1:49.35 B      
  9 Brennan, Judy             10 ATH                            1:50.23 B      
 10 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           1:54.56 B      
 11 Kilcommons, Ciara         10 COM                            1:54.97 B      
 12 McFadden, Ava              9 COM                            1:55.21 B      
 13 Fitzgerld, Aoife          11 ATH                            1:55.91 B      
 14 Larkin, Alisha            10 B/Sloe                         1:57.09 B      
 15 Murray, Sarah             10 LONG                           1:57.14 B      
 16 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           1:58.37        
 17 Caslin, Briana            11 LONG                           1:58.56        
 18 Gannon, Jessica            9 COM                            1:59.81        
 19 Ryan, Orla                11 COM                            2:00.03        
 20 O'Boyle, Karen             9 LONG                           2:01.90        
 21 Fee, Laoise               10 C FIN                          2:02.37        
 22 Wenert, Vicitoria         10 C FIN                          2:06.39        
 23 Ward, Aileen              10 ATH                            2:06.77        
 24 Collier, Clodagh          10 ATH                            2:12.77        
 25 Clarke, Eloise             9 ATH                            2:15.62        
 26 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            2:25.21        
 27 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            2:26.60        
 28 Scanlon, Aisling           7 LONG                           2:26.96        
 29 Joyce, Saoirse            10 LONG                           2:33.82        
 
Event 3  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Abbie            13 LONG                           1:48.22 B      
  2 Lalwani, Jessica          13 COM                            1:48.85 B      
  3 Murtagh, Eadaoin          13 LONG                           1:49.09 B      
  4 MC Greal, Sara            12 B/Sloe                         1:54.62        
  5 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:55.25        
  6 Gallagher, Jade           12 COM                            1:57.11        
  7 McNamara, Niamh           12 C FIN                          1:58.65        
  8 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:59.20        
 
Event 3  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Rachel           14 LONG                           1:51.47        
 
Event 4  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Daniel             11 ATH                            1:46.84 A      
  2 Friel, Ethan              10 ATH                            1:51.47 B      
  3 Coogan, Alfie              9 ATH                            1:53.44 B      
  4 Faherty, Christopher      10 LONG                           1:54.64 B      
  5 Mooney, James             10 B/Sloe                         1:57.97 B      
  6 O'Brien, Stephen          11 LONG                           1:59.69        
  7 Claffey, Donagh            9 ATH                            2:03.96        
  8 Kurkin, Daniel            11 LONG                           2:04.48        
  9 Murphy, Killian           11 B/Sloe                         2:04.92        
 10 Powell, Luke              11 ATH                            2:05.83        
 11 Mika, Bartek              10 LONG                           2:07.18        
 12 Darcy, Fionna             10 B/Sloe                         2:08.64        
 13 Brennan, Daniel           11 COM                            2:09.71        
 14 Staunton, Michael         11 COM                            2:10.16        
 15 Regan, Lorcan             11 C FIN                          2:10.99        
 16 Costello, Niall           11 B/Sloe                         2:13.41        
 17 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           2:13.56        
 18 White, Cormac             11 C FIN                          2:17.23        
 19 Naughton, Liam            11 ATH                            2:36.89        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Geeney, Oran           12 COM                            1:45.59 B      
  2 Mills, David              12 LONG                           1:47.50 B      
  3 Breheny, Kieran           12 C FIN                          1:53.96        
  4 O'Brien, Barry            13 LONG                           2:16.87        
  5 Collier, Cameron          13 ATH                            2:18.87        
 
Event 4  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Tom              15 LONG                           1:39.56 B      
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilcommons, Amy           11 COM                            2:56.10 A      
  2 Flaherty, Ellen           11 ATH                            2:57.99 A      
  3 Farnon, Hannah            11 COM                            3:00.55 B      
  4 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            3:02.75 B      
  5 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           3:03.50 B      
  6 Mills, Jenna              11 LONG                           3:03.56 B      
  7 Fitzgerld, Aoife          11 ATH                            3:04.13 B      
  8 Brennan, Judy             10 ATH                            3:04.42 B      
  9 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          3:05.55 B      
 10 Daly, Edel                10 ATH                            3:05.85 B      
 11 Pliszka, Anastazya        11 COM                            3:11.24 B      
 12 Clarke, Isabelle          11 ATH                            3:13.48 B      
 13 Rooney, Zara              11 ATH                            3:14.58 B      
 14 Kilcommons, Ciara         10 COM                            3:14.66 B      
 15 Daly, Kelsey              11 ATH                            3:18.97 B      
 16 Madden, Nessa             11 COM                            3:21.23        
 17 Raleigh, Rachel           11 LONG                           3:21.71        
 18 O'Boyle, Elizabeth        11 LONG                           3:25.04        
 19 Ward, Aileen              10 ATH                            3:25.05        
 20 Collier, Clodagh          10 ATH                            3:31.87        
 21 Lowe, Erika                8 ATH                            3:32.77        
 22 Moran, Ellie               8 COM                            3:37.08        
 23 MC Keon, Tara             10 B/Sloe                         3:37.41        
 24 Murray, Sarah             10 LONG                           3:37.56        
 25 Reidy, Claire             10 ATH                            3:42.33        
 26 Kenny, Shauna              8 ATH                            3:44.80        
 27 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            3:48.80        
 28 Clarke, Eloise             9 ATH                            3:56.27        
 29 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            3:58.97        
 30 O'Boyle, Karen             9 LONG                           4:03.11        
 -- MC Keon, Ava               8 B/Sloe                             DNF        
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glennon, Meabh            12 B/Sloe                         3:06.10 B      
  2 Duffy, Una                12 ATH                            3:06.17 B      
  3 Maloney, Abbie            13 LONG                           3:14.39        
  4 MC Greal, Sara            12 B/Sloe                         3:17.45        
  5 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           3:17.48        
  6 Nerney, Laoise            12 LONG                           3:18.81        
  7 Gallagher, Jade           12 COM                            3:23.84        
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  14&O A
        1:32.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Roisin          14 LONG                           2:53.21        
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin          9 ATH                            2:51.65 A      
  2 Friel, Ethan              10 ATH                            2:59.60 A      
  3 Fitzgerld, Daragh         10 ATH                            3:00.67 B      
  4 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           3:06.02 B      
  5 Quinn, Daniel             11 ATH                            3:11.76 B      
  6 O'Brien, Stephen          11 LONG                           3:13.94 B      
  7 Powell, Luke              11 ATH                            3:14.25 B      
  8 MC Guinness, Dara          9 ATH                            3:14.67 B      
  9 Brennan, Daniel           11 COM                            3:15.94 B      
 10 Coogan, Alfie              9 ATH                            3:16.51 B      
 11 Lynam, Cillian            10 ATH                            3:17.41 B      
 12 MC Greal, Adam             9 B/Sloe                         3:18.43 B      
 13 Faherty, Christopher      10 LONG                           3:18.74 B      
 14 Mika, Bartek              10 LONG                           3:22.55        
 15 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           3:26.87        
 16 Harrington, Shane          9 ATH                            3:27.61        
 17 Claffey, Donagh            9 ATH                            3:27.98        
 18 Kennedy, Charlie          10 ATH                            3:30.89        
 19 Naughton, Liam            11 ATH                            3:36.78        
 20 Coggeran, Adam            11 C FIN                          3:51.78        
 -- Smith, Cian                9 ATH                                 DQ        
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.00  12-13 A
        3:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Barry            13 LONG                           2:53.63 B      
  2 Dooley, Odhran            12 B/Sloe                         2:53.84 B      
  3 Mills, David              12 LONG                           2:59.97 B      
  4 Collier, Cameron          13 ATH                            3:42.29        
 
Event 6  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:22.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            14 LONG                           2:34.79        
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                             2:26.35        
  2 Athlone  'A'                                                2:29.46        
  3 Comans S C  'B'                                             2:42.25        
  4 Longford SC  'A'                                            2:43.08        
  5 Longford SC  'B'                                            2:45.33        
  6 Ballinasloe S C  'A'                                        2:47.09        
 -- Athlone  'B'                                                     DQ        
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:27.23        
  2 Athlone  'B'                                                2:40.63        
  3 Longford SC  'A'                                            2:43.08        
  4 Longford SC  'B'                                            2:44.69        
  5 Ballinasloe S C  'A'                                        2:53.77        
 
Event 11  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            2:31.01        
  2 Ballinasloe S C  'A'                                        2:41.38        
 
Event 12  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Ballinasloe S C  'A'                                             DQ