CONNACHT A AND REGIONAL GRADED GALA MAY 2014
             
Event 1  Girls 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:04.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Iona              11 LASER                          3:22.50 A      
  2 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:38.17 A      
 
Event 1  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:35.00  12-13 A
        3:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          3:09.27 A      
  2 Mitchell, Madeline        12 GAL                            3:14.03 A      
  3 Wong, Tara                12 Ballina SC                     3:16.05 A      
  4 Martin, Rachel            12 SLIGO                          3:17.46 A      
  5 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          3:20.07 A      
  6 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     3:20.87 A      
  7 Murphy, Freya             12 LASER                          3:24.19 A      
  8 Murphy, Rose              13 CLM                            3:36.93 B      
 
Event 1  Girls 14 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:25.00  14&O A
        3:45.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     3:08.98 A      
 
Event 2  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:05.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            10 LONG                           3:18.32 A      
 
Event 2  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
        3:50.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 3:00.02 A      
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Lauren             11 ATH                            2:55.91 A      
  2 Gannon, Jessica           10 COM                            2:56.69 A      
  3 Daly, Edel                10 ATH                            2:59.43 A      
  4 Joyce, Grace              11 SHARK                          2:59.75 A      
  5 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           3:03.83 A      
  6 Conway, Fiona             11 CBAR                           3:04.15 A      
  7 Kelly, Aimee              11 SHARK                          3:04.84 A      
  8 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            3:04.95 A      
  9 Mills, Jenna              11 LONG                           3:07.64 A      
 10 Lynch, Helen              10 ATH                            3:09.45 A      
 11 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:09.52 A      
 12 O'Donovan, Ava            11 GAL                            3:12.59 A      
 13 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          3:14.81 A      
 14 MacPhee, Eilidh           11 Ballina SC                     3:16.06 A      
 15 Gibbs, Alison              9 GAL                            3:18.00 A      
 16 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     3:19.55 A      
 17 Kilcommons, Ciara         10 COM                            3:22.79 A      
 18 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            3:29.26 A      
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mahdi, Nell               13 GAL                            2:46.41 A      
  2 Martin, Rachel            12 SLIGO                          2:50.87 A      
  3 Henry, Lisa               12 CLM                            2:50.94 A      
  4 Johnson, Laura            12 ATH                            2:53.66 A      
  5 Ryan, Orla                12 COM                            2:54.68 A      
  6 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          2:54.81 A      
  7 Joyce, Carrie             12 SHARK                          2:57.34 A      
  8 Kelly, Terri              13 SLIGO                          2:57.98 A      
  9 Reilly, Anoise            13 Ballina SC                     2:59.01 A      
 10 Judge, Roisin             12 Ballina SC                     3:00.16 A      
 11 Holland, Jennifer         12 GAL                            3:00.26 A      
 12 Donnelly, Beky            12 Ballina SC                     3:03.08 A      
 13 Murphy, Freya             12 LASER                          3:03.59 A      
 14 Pliszka, Anastazya        12 COM                            3:03.70 A      
 15 Kavanagh, Lucy            12 GAL                            3:05.78 A      
 16 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:05.89 A      
 17 Flanagan, Orla            13 CLM                            3:07.49 A      
 18 Farnon, Hannah            12 COM                            3:07.97 A      
 19 Kilcommons, Amy           12 COM                            3:09.09 A      
 20 Heneghan, Rachael         12 CBAR                           3:14.40 A      
 21 Magahey, Georgia          12 GAL                            3:14.55 A      
 22 Gallagher, Jade           12 COM                            3:15.74 A      
 23 Murphy, Rose              13 CLM                            3:26.08 B      
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Riona            17 COM                            2:39.45 A      
  2 Carroll, Rebecca          14 COM                            2:39.86 A      
  3 Kilduff, Jenni            14 COM                            2:43.19 A      
  4 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 2:44.09 A      
  5 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:57.70 A      
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           2:53.45 A      
  2 Ryan, Duileach            10 LONG                           2:55.57 A      
  3 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            2:56.33 A      
  4 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            2:59.92 A      
  5 Mc Namara, Conn           10 Wport                          3:00.80 A      
  6 Rennick, Sam              11 CBAR                           3:04.58 A      
  7 Breslin, Ethan            11 CLM                            3:11.66 A      
  8 Friel, Ethan              11 ATH                            3:12.06 A      
  9 Grady, Rory               11 CBAR                           3:12.86 A      
 10 MC Guinness, Dara         10 ATH                            3:13.11 A      
 11 Coogan, Alfie             10 ATH                            3:18.96 A      
 12 Semikin, Nikita           10 ATH                            3:22.63 A      
 13 Harrington, Shane         10 ATH                            3:25.24 A      
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melody, Rory              12 GAL                            2:43.66 A      
  2 Kelly, Niall              13 CLM                            2:56.17 A      
  3 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          2:57.87 A      
  4 Pilcher, Jack             13 CLM                            2:59.92 A      
  5 Kilkenny, Liam            13 GAL                            3:02.02 A      
  6 Mills, David              12 LONG                           3:09.62 A      
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadden, Patrick         14 COM                            2:34.28 A      
  2 Martin, Dylan             14 SLIGO                          2:47.32 A      
  3 Canavan, Sean             15 Ballina SC                     2:50.83 A      
  4 MC Namara, David          14 ATH                            2:56.26 A      
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 3:20.20 A      
  2 O'Donovan, Ava            11 GAL                            3:45.78 A      
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Louise           13 ATH                            3:22.29 A      
  2 Flanagan, Orla            13 CLM                            3:23.98 A      
  3 Clarke, Isabelle          12 ATH                            3:24.38 A      
  4 Mitchell, Madeline        12 GAL                            3:25.96 A      
  5 Reilly, Anoise            13 Ballina SC                     3:26.97 A      
  6 Walsh, Tara               12 SLIGO                          3:36.19 A      
  7 Magahey, Georgia          12 GAL                            3:41.68 A      
  8 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:43.09 A      
  9 Clancy, Cara              12 C FIN                          3:48.65 A      
 10 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:52.85 B      
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carroll, Rebecca          14 COM                            3:09.52 A      
  2 Campbell, Roisin          14 COM                            3:09.58 A      
  3 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     3:12.36 A      
  4 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          3:19.99 A      
  5 Tiernan, Meabh            14 COM                            3:22.05 A      
  6 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:23.69 A      
  7 Heaney, Sarah             14 CLM                            3:28.70 A      
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             10 ATH                            3:45.27 A      
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             13 ATH                            3:01.63 A      
  2 Kenny, Ronan              13 LONG                           3:15.13 A      
  3 Kelly, Niall              13 CLM                            3:31.62 A      
  4 Mills, David              12 LONG                           3:34.47 A      
 
Event 6  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14&O A
        3:55.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connolly, Sam             14 COM                            2:51.74 A      
  2 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          3:09.06 A      
  3 Martin, Dylan             14 SLIGO                          3:14.17 A      
  4 Vahey, Ben                15 SHARK                          3:15.03 A      
  5 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          3:16.41 A      
  6 Walsh, Ben                14 Wport                          3:21.07 A      
  7 Carty, Bryan              14 COM                            3:26.28 A      
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Lauren             11 ATH                            2:34.87 A      
  2 Conway, Fiona             11 CBAR                           2:40.62 A      
  3 Daly, Edel                10 ATH                            2:41.45 A      
  4 Joyce, Grace              11 SHARK                          2:42.34 A      
  5 Gannon, Jessica           10 COM                            2:42.70 A      
  6 Ashton, Iona              11 LASER                          2:43.87 A      
  7 Lynch, Helen              10 ATH                            2:48.24 A      
  8 Smialek, Olivia           11 ATH                            2:49.01 A      
  9 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           2:50.14 A      
 10 Mills, Jenna              11 LONG                           2:51.26 A      
 11 MacPhee, Eilidh           11 Ballina SC                     2:53.80 A      
 12 Gibbs, Alison              9 GAL                            2:54.60 A      
 13 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          2:55.81 A      
 14 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            2:56.78 A      
 15 MC Dermott, Aoife         11 ATH                            2:58.59 A      
 16 O'Donovan, Ava            11 GAL                            3:00.30 B      
 17 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            3:00.87 B      
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             13 COM                            2:25.40 A      
  2 Mahdi, Nell               13 GAL                            2:26.57 A      
  3 Kennedy, Louise           13 ATH                            2:28.01 A      
  4 Wong, Tara                12 Ballina SC                     2:30.99 A      
  5 Johnson, Laura            12 ATH                            2:33.18 A      
  6 O'Sullivan, Caoimhe       12 SLIGO                          2:35.06 A      
  7 Kelly, Terri              13 SLIGO                          2:35.53 A      
  8 Henry, Lisa               12 CLM                            2:37.21 A      
  9 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     2:41.23 A      
 10 Kilcommons, Amy           12 COM                            2:42.80 A      
 11 Murphy, Freya             12 LASER                          2:43.25 A      
 12 Ryan, Orla                12 COM                            2:43.82 A      
 13 Donnelly, Beky            12 Ballina SC                     2:44.58 A      
 14 Lynch, Ciara              13 SLIGO                          2:45.27 A      
 15 Flanagan, Orla            13 CLM                            2:46.21 A      
 16 Murphy, Rose              13 CLM                            2:46.82 A      
 17 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          2:47.13 A      
 18 Martin, Rachel            12 SLIGO                          2:47.75 A      
 19 Farnon, Hannah            12 COM                            2:48.92 A      
 20 Clancy, Cara              12 C FIN                          2:48.93 A      
 21 Reilly, Anoise            13 Ballina SC                     2:49.36 A      
 22 Clarke, Isabelle          12 ATH                            2:50.64 B      
 23 Holland, Jennifer         12 GAL                            2:51.40 B      
 24 Magahey, Georgia          12 GAL                            2:58.29 B      
 25 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:01.45 B      
 26 Heneghan, Rachael         12 CBAR                           3:02.55 B      
 
Event 7  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  14&O A
        1:32.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Riona            17 COM                            2:21.85        
  2 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 2:22.70        
  3 Kilduff, Jenni            14 COM                            2:24.68        
  4 Campbell, Roisin          14 COM                            2:32.81        
  5 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:34.06        
  6 Tiernan, Meabh            14 COM                            2:40.34        
  7 Crossan, Mary             17 C FIN                          2:40.41        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           2:27.93 A      
  2 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            2:35.49 A      
  3 Ryan, Duileach            10 LONG                           2:38.92 A      
  4 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:41.83 A      
  5 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            2:42.41 A      
  6 Breslin, Ethan            11 CLM                            2:44.51 A      
  7 Friel, Ethan              11 ATH                            2:46.47 A      
  8 Mc Namara, Conn           10 Wport                          2:54.21 A      
  9 MC Guinness, Dara         10 ATH                            2:54.78 A      
 10 Kearney, Oisin            11 C FIN                          2:55.21 A      
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.00  12-13 A
        3:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            12 ATH                            2:29.96 A      
  2 Melody, Rory              12 GAL                            2:32.77 A      
  3 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          2:36.22 A      
  4 Kilkenny, Liam            13 GAL                            2:44.94 A      
  5 Kelly, Niall              13 CLM                            2:46.82 B      
  6 Kenny, Ronan              13 LONG                           2:49.71 B      
  7 Doherty, Fionn            12 Ballina SC                     2:56.78 B      
 
Event 8  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:22.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Connolly, Sam             14 COM                            2:23.55        
  2 Canavan, Sean             15 Ballina SC                     2:24.17        
  3 McFadden, Patrick         14 COM                            2:24.71        
  4 Walsh, Ben                14 Wport                          2:25.19        
  5 O'Muire, Daire            15 LONG                           2:26.42        
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:05.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Fiona             11 CBAR                           3:05.94 A      
  2 Friel, Lauren             11 ATH                            3:06.63 A      
  3 Ashton, Iona              11 LASER                          3:08.61 A      
  4 Gannon, Jessica           10 COM                            3:11.55 A      
  5 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          3:14.54 A      
  6 Smialek, Olivia           11 ATH                            3:16.07 A      
  7 Lynch, Helen              10 ATH                            3:17.18 A      
  8 Mc Weeney, Aine           11 LONG                           3:18.56 A      
  9 Kelly, Aimee              11 SHARK                          3:18.70 A      
 10 Delaney, Kate             11 CLM                            3:19.22 A      
 11 Cooke, Olwyn              11 Tuam Swim Team                 3:19.26 A      
 12 Kavanagh, Grace A         10 GAL                            3:19.84 A      
 13 Mills, Jenna              11 LONG                           3:20.32 A      
 14 MacPhee, Eilidh           11 Ballina SC                     3:35.17 A      
 15 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     3:41.16 A      
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:35.00  12-13 A
        3:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             13 COM                            2:49.59 A      
  2 Mahdi, Nell               13 GAL                            2:53.99 A      
  3 Wong, Tara                12 Ballina SC                     2:56.27 A      
  4 Mitchell, Madeline        12 GAL                            2:58.66 A      
  5 Henry, Lisa               12 CLM                            3:01.32 A      
  6 Holland, Jennifer         12 GAL                            3:04.59 A      
  7 Judge, Roisin             12 Ballina SC                     3:05.22 A      
  8 Kilcommons, Amy           12 COM                            3:06.30 A      
  9 Flanagan, Orla            13 CLM                            3:07.87 A      
 10 Lynch, Ciara              13 SLIGO                          3:09.51 A      
 11 Martin, Rachel            12 SLIGO                          3:09.91 A      
 12 Donnelly, Beky            12 Ballina SC                     3:10.64 A      
 13 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     3:11.28 A      
 14 Heneghan, Rachael         12 CBAR                           3:17.44 A      
 15 Murphy, Rose              13 CLM                            3:20.45 A      
 16 Clarke, Isabelle          12 ATH                            3:22.72 A      
 17 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:23.86 A      
 18 Kavanagh, Lucy            12 GAL                            3:27.50 A      
 
Event 9  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:25.00  14&O A
        3:45.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     2:46.83 A      
  2 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                 2:47.92 A      
  3 Heaney, Sarah             14 CLM                            2:58.13 A      
  4 Crossan, Mary             17 C FIN                          3:03.72 A      
  5 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          3:09.16 A      
  6 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:11.90 A      
  7 King, Laoise              14 SHARK                          3:19.15 A      
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:05.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                           2:48.07 A      
  2 Scanlon, Ciaran           11 LONG                           2:58.82 A      
  3 Breslin, Ethan            11 CLM                            3:06.12 A      
  4 Rennick, Sam              11 CBAR                           3:07.71 A      
  5 Mc Namara, Conn           10 Wport                          3:08.63 A      
  6 Malashnyak, Edwin         10 ATH                            3:11.60 A      
  7 Grady, Rory               11 CBAR                           3:18.36 A      
  8 Friel, Ethan              11 ATH                            3:25.45 A      
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
        3:50.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Uiseann            12 Tuam Swim Team                 2:44.07 A      
  2 Melody, Rory              12 GAL                            2:54.23 A      
  3 O'Connor, Milo            12 ATH                            3:00.39 A      
  4 Kelly, Niall              13 CLM                            3:03.10 A      
  5 Pilcher, Jack             13 CLM                            3:09.05 A      
  6 Kilkenny, Liam            13 GAL                            3:10.66 A      
 
Event 10  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  14&O A
        3:40.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vahey, Ben                15 SHARK                          2:44.83 A      
  2 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          2:50.41 A      
  3 Martin, Dylan             14 SLIGO                          2:55.46 A      
  4 MC Namara, David          14 ATH                            2:56.13 A      
  5 Walsh, Ben                14 Wport                          2:57.69 A      
  6 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          3:06.35 A      
 
Event 11  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  11&U A
          54.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trainor, Sorcha           11 CLM                              42.52 A      
  2 Finnerty, Lara            11 CLM                              43.28 A      
  3 Kelly, Aimee              11 SHARK                            44.24 B      
  4 McPartlan, Alice          10 SLIGO                            44.62 B      
  5 Little, Caoilfhionn       11 CLM                              44.72 B      
  6 MC Keon, Tara             10 B/Sloe                           44.96 B      
  7 Mooney, Dara              11 SHARK                            45.10 B      
  8 Andrews, Jennifer         11 C FIN                            45.47 B      
  9 Mac Phee, Eilidh          11 Ballina SC                       45.54 B      
 10 Gordon, Lauren            11 SLIGO                            45.74 B      
 11 Kearney, Sorcha           11 Bluefin SC                       45.95 B      
 12 MC Keon, Ava               8 B/Sloe                           46.03 B      
 13 O'Donovan, Ella           10 SLIGO                            47.06 B      
 14 Harman, Elsie              9 C FIN                            47.61 B      
 15 Lowe, Aoife               10 C FIN                            48.06 B      
 16 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                              49.05 B      
 17 O'Dea, Lucy               11 Bluefin SC                       49.19 B      
 18 Joyce, Saoirse            11 LONG                             50.31 B      
 19 Cosgrove, Sarah            9 CBAR                             50.40 B      
 20 Mc Gath, Sarah            11 LASER                            51.27 B      
 21 Lowe, Erika                9 ATH                              51.28 B      
 22 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                              52.55 B      
 22 Begley, Chloe              9 GAL                              52.55 B      
 24 Collier, Clodagh          10 ATH                              53.28 B      
 25 Scanlon, Aisling           8 LONG                             54.26        
 26 Liptrot, Rebecca           9 SHARK                            54.98        
 27 Furey, Aoife              11 Bluefin SC                       55.91        
 28 Staunton, Nora            10 CLM                              56.92        
 29 Martin, Emily              9 ATH                              58.67        
 30 Hickey, Rachel            11 LASER                            59.82        
 31 Egan, Niamh               11 B DOL                          1:01.29        
 32 Clancy, Niamh             11 C FIN                          1:02.53        
 33 O'Boyle, Karen             9 LONG                           1:03.63        
 -- Delaney, Kate             11 CLM                                 DQ        
 
Event 12  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  11&U A
          54.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oisin            11 C FIN                            41.04 A      
  2 Breslin, Ethan            11 CLM                              42.30 A      
  3 Hosty, Cian               11 SHARK                            43.83 A      
  4 Cooke, Aonghus             9 Tuam Swim Team                   44.10 B      
  5 Matei, Dominic            11 GAL                              44.86 B      
  6 Hynes, John               10 LASER                            44.90 B      
  7 Donadoni, Leonardo        10 SLIGO                            45.12 B      
  8 Doherty, Eamonn            9 Ballina SC                       45.88 B      
  9 Ziemelis, Robert          10 LONG                             47.00 B      
 10 O'Boyle, Aidan            10 LONG                             47.64 B      
 11 Clark, Alex               11 SHARK                            53.08 B      
 12 Kilcoyne, Ronan            9 SLIGO                            55.19        
 13 Kearney, Rian              8 Bluefin SC                       55.28        
 14 Smith, Cian                9 ATH                              56.92        
 15 Noel, Shea                11 GAL                            1:00.91        
 16 Mitchell, Marco            9 GAL                            1:25.39        
 
Event 13  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  12-13 A
        1:44.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Ciara              13 SLIGO                          1:35.34 B      
  2 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:48.77        
  3 Amartefio, Davina         12 Bluefin SC                     1:55.46        
  4 Clarke, Isabelle          12 ATH                            2:04.76        
 -- Loftus, Zara              12 CLM                                 DQ        
 
Event 13  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:35.83 B      
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodek, Mati               11 GAL                            2:07.14        
  2 Reddan, Hugh              10 GAL                            2:11.91        
 
Event 14  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  12-13 A
        1:44.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Niall              13 CLM                            1:34.58 B      
  2 Waldron, Ronan            13 CLM                            1:35.19 B      
  3 O'Donovan, Niall          12 SLIGO                          1:37.17 B      
  4 Staunton, William         13 CLM                            1:40.41 B      
  5 Dunne, Pierce             12 CBAR                           1:41.16 B      
  6 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           1:41.45 B      
  7 O'Malley, Eoin            12 GAL                            1:44.63        
  8 McPartlan, Patrick        12 SLIGO                          1:56.24        
 
Event 14  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          1:18.92 A      
  2 O Connor, Joseph          14 LASER                          1:33.07 B      
 
Event 15  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynam, Cillian            10 ATH                            1:29.33 A      
  2 Lennon, Brian             11 SHARK                          1:33.97 A      
  3 Doherty, Eamonn            9 Ballina SC                     1:35.26 A      
  4 MC Greal, Adam            10 B/Sloe                         1:35.44 A      
  5 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           1:36.37 B      
  6 Mika, Bartek              11 LONG                           1:37.31 B      
  7 Walsh, Harry              10 GAL                            1:39.65 B      
  8 Harrington, Shane         10 ATH                            1:40.27 B      
  9 Duda, Philip               8 COM                            1:40.59 B      
 10 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:41.37 B      
 11 Smith, Cian                9 ATH                            1:41.78 B      
 12 Jennings, Cillian         11 SHARK                          1:42.07 B      
 13 Davey, Frey               10 GAL                            1:42.82 B      
 14 Murphy, Darren             9 GAL                            1:43.69 B      
 15 Mcnulty, Oran              9 CLM                            1:44.29 B      
 16 Kearns, Eoghan            11 SLIGO                          1:45.07 B      
 17 Golden, Liam              11 Ballina SC                     1:45.83 B      
 18 Balaskie, James           10 CBAR                           1:46.61        
 19 Flaherty, Roan             8 ATH                            1:48.02        
 20 Fagan, Kyle                8 ATH                            1:48.14        
 21 Guckian, Eoin             10 TRID                           1:48.74        
 22 Lowe, Joe                  9 C FIN                          1:49.15        
 23 O.Donnell, Dermuid        10 LONG                           1:49.85        
 24 Kennedy, Eidhne           11 GAL                            1:49.99        
 25 Kilcoyne, Ronan            9 SLIGO                          1:50.12        
 26 Cooke, Aonghus             9 Tuam Swim Team                 1:50.63        
 27 Clark, Alex               11 SHARK                          1:52.15        
 28 Brennan, Luke             10 GAL                            1:52.36        
 29 Leahy, Michael             9 Bluefin SC                     1:57.10        
 30 Mc Donnell, William        9 GAL                            2:03.12        
 31 Hynes, Mark                8 LASER                          2:09.27        
 32 Fitzgerald, Zakaria       11 LASER                          2:10.23        
 33 Kearney, Oliver            8 C FIN                          2:10.42        
 34 Silke, Daragh             10 GAL                            2:15.00        
 
Event 15  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kavanagh, Tom             12 GAL                            1:29.42 B      
  2 Waldron, Ronan            13 CLM                            1:30.61 B      
  3 Plotnikov, Nikita         12 LASER                          1:30.74 B      
  4 Weaver, Robin             12 TRID                           1:31.72 B      
  5 O'Donovan, Niall          12 SLIGO                          1:32.10 B      
  6 Mills, David              12 LONG                           1:32.40 B      
  7 Kurkin, Daniel            12 LONG                           1:34.25 B      
  8 Dunne, Pierce             12 CBAR                           1:35.31 B      
  9 Clarke, Billy             12 SHARK                          1:36.13 B      
 10 McPartlan, Patrick        12 SLIGO                          1:37.83 B      
 11 O'Dowd, Conor             13 C FIN                          1:38.87 B      
 12 Collier, Cameron          13 ATH                            1:40.01        
 13 Hornet, Ryan              12 LASER                          1:42.80        
 14 Carey, Oisin              12 LASER                          1:42.87        
 15 Heung, Tommy              12 CBAR                           1:48.02        
 16 Staunton, William         13 CLM                            1:48.99        
 17 Clarke, Liam              12 LASER                          1:52.78        
 18 Morvian, Theo             12 GAL                            1:55.57        
 -- Sutton, Diarmiud          12 TRID                                DQ        
 
Event 15  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mac Coille, Cian          14 LASER                          1:21.17 A      
  2 English, James            14 CBAR                           1:25.14 B      
  3 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:30.50 B      
 
Event 16  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Kate             11 CLM                            1:33.10 A      
  2 Ni Choille, Aoibhinn      11 LASER                          1:33.74 A      
  3 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     1:34.55 A      
  4 Conlon, Sarah             11 CBAR                           1:35.41 A      
  5 Dolan, Ruth                9 B/Sloe                         1:36.12 B      
  6 Lowe, Erika                9 ATH                            1:36.46 B      
  7 Gordon, Lauren            11 SLIGO                          1:36.59 B      
  8 MC Gill, Ciara            10 BREF                           1:38.34 B      
  9 McPartlan, Alice          10 SLIGO                          1:38.74 B      
 10 O'Sullivan, Cliodhna      10 SLIGO                          1:38.96 B      
 11 Mooney, Dara              11 SHARK                          1:40.31 B      
 12 Kenny, Shauna              8 ATH                            1:40.49 B      
 13 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:41.89 B      
 14 O'Dea, Lucy               11 Bluefin SC                     1:42.60 B      
 15 Hickey, Rachel            11 LASER                          1:42.85 B      
 16 Moran, Ellie               9 COM                            1:43.04 B      
 17 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:44.24 B      
 18 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:44.78 B      
 19 Collins, Finola            9 Ballina SC                     1:44.83 B      
 20 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:45.07 B      
 21 O'Donovan, Ella           10 SLIGO                          1:45.32 B      
 22 McFadden, Ava             10 COM                            1:45.93 B      
 23 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:47.27        
 24 Little, Caoilfhionn       11 CLM                            1:49.13        
 25 Liptrot, Rebecca           9 SHARK                          1:49.91        
 26 Higgins, Rebecca J         9 ATH                            1:49.93        
 27 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:51.56        
 28 Begley, Chloe              9 GAL                            1:52.13        
 29 Martin, Emily              9 ATH                            1:52.56        
 30 Fallon, Sara               9 CBAR                           1:52.85        
 31 Egan, Niamh               11 B DOL                          1:53.13        
 32 Gallagher, Mairead        11 CBAR                           1:56.00        
 33 Davitt, Aoife             10 GAL                            1:56.59        
 34 Pilcher, Millie           11 CLM                            1:57.55        
 35 Mchale, Zoe                9 CBAR                           1:58.72        
 36 Horan, Ivanna              9 CBAR                           2:02.89        
 37 Furey, Alana              11 Bluefin SC                     2:03.66        
 38 O'Hara, Laura             11 B DOL                          2:05.34        
 
Event 16  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:31.82 B      
  2 Hickey, Sara              12 LASER                          1:32.35 B      
  3 Hanley, Líadan            13 SLIGO                          1:33.00 B      
  4 Lalwani, Jessica          13 COM                            1:34.67 B      
  5 Jedrych, Patrycja         13 COM                            1:35.00 B      
  6 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:35.09 B      
  7 Sheridan, Elaine          12 Ballina SC                     1:35.35 B      
  8 O'Shea, Kelly             13 B DOL                          1:35.49 B      
  9 Mc Phillips, Aoibhinn     13 LASER                          1:37.06 B      
 10 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:38.81 B      
 11 O'Shea, Saorla            12 GAL                            1:39.59 B      
 12 Smith, Lydia              12 LONG                           1:43.44        
 13 Loftus, Zara              12 CLM                            1:43.84        
 14 King, Ciara               12 SHARK                          1:44.90        
 15 Walshe, Emiear            12 GAL                            1:51.98        
 16 Amartefio, Davina         12 Bluefin SC                     1:52.95        
 17 Patoka, Julita            13 Bluefin SC                     1:52.97        
 
Event 16  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:29.37 B      
  2 Hynes, Ellen              14 LASER                          1:35.68 B      
 
Event 17  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hosty, Cian               11 SHARK                          1:49.97 B      
  2 Reilly, Aaron             11 Ballina SC                     1:50.74 B      
  3 Donadoni, Leonardo        10 SLIGO                          1:51.28 B      
  4 Kearns, Eoghan            11 SLIGO                          1:54.32 B      
  5 Walsh, Harry              10 GAL                            1:55.35 B      
  6 Hynes, John               10 LASER                          1:55.72 B      
  7 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:56.40 B      
  8 Matei, Dominic            11 GAL                            1:56.86 B      
  9 Clark, Alex               11 SHARK                          1:59.31        
 10 Balaskie, James           10 CBAR                           1:59.44        
 11 Nerney, Tadhg             10 LONG                           1:59.85        
 12 Hynes, Mark                8 LASER                          2:00.08        
 13 Ziemelis, Robert          10 LONG                           2:00.25        
 14 Kennedy, Eidhne           11 GAL                            2:01.38        
 15 Golden, Liam              11 Ballina SC                     2:02.90        
 16 Collins, Rory             10 Bluefin SC                     2:03.26        
 17 Finnerty, Cathal           9 CLM                            2:03.87        
 18 Silke, Daragh             10 GAL                            2:05.30        
 19 Duda, Philip               8 COM                            2:06.16        
 20 Cooke, Aonghus             9 Tuam Swim Team                 2:06.47        
 21 Kilcoyne, Ronan            9 SLIGO                          2:06.62        
 22 Kearney, Rian              8 Bluefin SC                     2:06.82        
 23 Regan, Lorcan             11 C FIN                          2:07.82        
 24 Davey, Frey               10 GAL                            2:08.28        
 25 Flaherty, Roan             8 ATH                            2:08.44        
 26 Murphy, Darren             9 GAL                            2:09.71        
 27 Eglinton, Matthew         11 SLIGO                          2:12.67        
 28 Mitchell, Marco            9 GAL                            2:12.70        
 29 Brennan, Luke             10 GAL                            2:16.89        
 30 Van DE Beek, Jake         11 Bluefin SC                     2:17.15        
 31 Fitzgerald, Zakaria       11 LASER                          2:17.74        
 32 Fagan, Kyle                8 ATH                            2:20.44        
 33 Devine, Dylan              9 GAL                            2:29.22        
 34 Smith, Cian                9 ATH                            2:35.48        
 
Event 17  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Robin             12 TRID                           1:40.11 A      
  2 Mills, David              12 LONG                           1:40.17 A      
  3 Silke, Jack               13 GAL                            1:42.51 B      
  4 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           1:42.74 B      
  5 O'Malley, Eoin            12 GAL                            1:43.23 B      
  6 Staunton, William         13 CLM                            1:43.92 B      
  7 Clarke, Billy             12 SHARK                          1:45.93 B      
  8 O'Donovan, Niall          12 SLIGO                          1:45.94 B      
  9 Kavanagh, Tom             12 GAL                            1:46.23 B      
 10 Hornet, Ryan              12 LASER                          1:46.82 B      
 11 Carey, Oisin              12 LASER                          1:46.93 B      
 12 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           1:46.99 B      
 13 Pilcher, Jack             13 CLM                            1:47.29 B      
 14 Plotnikov, Nikita         12 LASER                          1:49.83 B      
 15 Campbell, Cian            12 COM                            1:53.13        
 16 McPartlan, Patrick        12 SLIGO                          1:54.03        
 17 Clarke, Liam              12 LASER                          2:07.32        
 18 White, Cormac             12 C FIN                          2:10.84        
 19 Smith, Eion               12 C FIN                          2:18.15        
 20 Morvian, Theo             12 GAL                            2:20.21        
 21 Moore, Evan               12 TRID                           2:31.15        
 
Event 17  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Connor, Joseph          14 LASER                          1:36.33 B      
  2 Breslin, Cian             15 CLM                            1:39.26 B      
  3 Mac Coille, Cian          14 LASER                          1:40.16 B      
  4 Krupa, Adam               14 TRID                           1:53.51        
 
Event 18  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Lauren            11 SLIGO                          1:47.21 A      
  2 Fee, Laoise               11 C FIN                          1:48.39 B      
  3 MC Gill, Ciara            10 BREF                           1:48.64 B      
  4 Andrews, Jennifer         11 C FIN                          1:49.93 B      
  5 Gallagher, Mairead        11 CBAR                           1:50.90 B      
  6 Murray, Sarah             11 LONG                           1:51.42 B      
  7 Trainor, Sorcha           11 CLM                            1:51.52 B      
  8 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                            1:52.15 B      
  9 Mc Gath, Sarah            11 LASER                          1:52.32 B      
 10 Conlon, Sarah             11 CBAR                           1:52.53 B      
 11 Mooney, Dara              11 SHARK                          1:55.46 B      
 12 MC Dermott, Emma          10 ATH                            1:55.51 B      
 13 Ni Choille, Aoibhinn      11 LASER                          1:55.56 B      
 14 McFadden, Ava             10 COM                            1:56.08 B      
 15 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                            1:56.66 B      
 16 MC Keon, Ava               8 B/Sloe                         1:56.78 B      
 17 Liptrot, Rebecca           9 SHARK                          1:57.72 B      
 18 Staunton, Nora            10 CLM                            1:59.22        
 19 Clarke, Eloise             9 ATH                            1:59.44        
 20 Mc Auley, Sile            10 ATH                            1:59.47        
 21 Higgins, Rebecca J         9 ATH                            1:59.80        
 22 O'Boyle, Karen             9 LONG                           2:00.38        
 23 Healy, Rachel              9 CBAR                           2:01.24        
 24 McPartlan, Alice          10 SLIGO                          2:01.54        
 25 Little, Caoilfhionn       11 CLM                            2:02.20        
 26 Collins, Finola            9 Ballina SC                     2:02.25        
 27 Martin, Emily              9 ATH                            2:03.46        
 28 Quinn, Maria              10 CBAR                           2:04.47        
 29 Collier, Clodagh          10 ATH                            2:04.91        
 30 O'Donovan, Ella           10 SLIGO                          2:05.33        
 31 Lowe, Erika                9 ATH                            2:05.49        
 32 Harman, Elsie              9 C FIN                          2:05.66        
 33 Davitt, Aoife             10 GAL                            2:06.00        
 34 Furey, Alana              11 Bluefin SC                     2:08.53        
 35 Bradley, Sarah            10 GAL                            2:08.95        
 36 Elwood, Rachel            10 GAL                            2:11.35        
 37 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            2:11.64        
 38 Begley, Chloe              9 GAL                            2:15.96        
 39 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            2:16.85        
 40 Scanlon, Aisling           8 LONG                           2:25.44        
 41 Eglinton, Roisin           9 SLIGO                          2:28.75        
 42 Furey, Aoife              11 Bluefin SC                     2:28.92        
 
Event 18  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Ciara              13 SLIGO                          1:42.98 A      
  2 Hanley, Líadan            13 SLIGO                          1:45.60 B      
  3 Mannian, Chloe            13 SHARK                          1:45.86 B      
  4 Heneghan, Rachael         12 CBAR                           1:47.18 B      
  5 Sheridan, Elaine          12 Ballina SC                     1:47.22 B      
  6 Hickey, Sara              12 LASER                          1:47.71 B      
  7 O'Shea, Saorla            12 GAL                            1:49.46 B      
  8 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:50.10 B      
  9 Grecu, Alexia             12 COM                            1:50.39 B      
 10 Horan, Brianne            12 CBAR                           1:51.63 B      
 11 Loftus, Zara              12 CLM                            1:52.19 B      
 12 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:54.59        
 13 Mc Phillips, Aoibhinn     13 LASER                          1:55.60        
 14 O'Shea, Kelly             13 B DOL                          1:58.23        
 15 Walshe, Emiear            12 GAL                            2:00.90        
 16 Smith, Lydia              12 LONG                           2:08.16        
 17 Egan, Aoife               13 B DOL                          2:12.39        
 
Event 18  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Dowd, Shannon           15 C FIN                          1:35.91 A      
  2 King, Laoise              14 SHARK                          1:42.82 B      
  3 Hynes, Ellen              14 LASER                          1:44.21 B      
  4 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:44.96 B      
  5 Vickers, Kate             15 SHARK                          1:47.63 B      
 
Event 19  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oisin            11 C FIN                          1:20.54 A      
  2 Grady, Rory               11 CBAR                           1:21.18 A      
  3 Lynam, Cillian            10 ATH                            1:21.33 A      
  4 MC Guinness, Dara         10 ATH                            1:23.36 B      
  5 Hosty, Cian               11 SHARK                          1:24.37 B      
  6 MC Greal, Adam            10 B/Sloe                         1:24.49 B      
  7 Matei, Dominic            11 GAL                            1:26.61 B      
  8 Claffey, Donagh           10 ATH                            1:26.87 B      
  9 Jennings, Cillian         11 SHARK                          1:27.69 B      
 10 Mika, Bartek              11 LONG                           1:28.52 B      
 11 Cooke, Aonghus             9 Tuam Swim Team                 1:28.63 B      
 12 O'Boyle, Aidan            10 LONG                           1:29.39 B      
 13 Ziemelis, Robert          10 LONG                           1:29.65 B      
 14 Lennon, Brian             11 SHARK                          1:30.11 B      
 15 Donadoni, Leonardo        10 SLIGO                          1:30.19 B      
 16 Walsh, Harry              10 GAL                            1:30.52 B      
 17 Mcnulty, Oran              9 CLM                            1:31.03 B      
 18 Kearns, Eoghan            11 SLIGO                          1:31.68 B      
 19 Guckian, Eoin             10 TRID                           1:31.84 B      
 20 Murphy, Luke              10 LONG                           1:32.56        
 21 Hynes, John               10 LASER                          1:33.96        
 22 Doherty, Eamonn            9 Ballina SC                     1:34.70        
 23 Fagan, Kyle                8 ATH                            1:34.81        
 24 Smith, Cian                9 ATH                            1:35.64        
 25 Balaskie, James           10 CBAR                           1:35.68        
 26 Davey, Frey               10 GAL                            1:35.96        
 27 Harrington, Shane         10 ATH                            1:36.13        
 28 Kilcoyne, Ronan            9 SLIGO                          1:36.29        
 29 Kennedy, Eidhne           11 GAL                            1:37.49        
 30 Collins, Rory             10 Bluefin SC                     1:37.51        
 31 Flaherty, Roan             8 ATH                            1:37.94        
 32 Lowe, Joe                  9 C FIN                          1:40.10        
 33 Dodek, Mati               11 GAL                            1:41.30        
 34 Nerney, Tadhg             10 LONG                           1:41.72        
 35 Murphy, Darren             9 GAL                            1:41.99        
 36 Reddan, Hugh              10 GAL                            1:43.15        
 37 Brennan, Luke             10 GAL                            1:43.71        
 38 Finnerty, Cathal           9 CLM                            1:45.22        
 39 Kearney, Rian              8 Bluefin SC                     1:45.50        
 40 Leahy, Michael             9 Bluefin SC                     1:45.87        
 41 Van DE Beek, Jake         11 Bluefin SC                     1:45.99        
 42 MC Cawley, Jack           11 C FIN                          1:46.47        
 43 Golden, Liam              11 Ballina SC                     1:47.29        
 44 Noel, Shea                11 GAL                            1:48.51        
 45 Fitzgerald, Zakaria       11 LASER                          1:48.68        
 46 Hynes, Mark                8 LASER                          1:50.66        
 47 Andrews, Callum           10 C FIN                          1:51.28        
 48 Kilkenny, Shaun            9 COM                            1:55.89        
 49 Devine, Dylan              9 GAL                            1:56.33        
 50 Kearney, Oliver            8 C FIN                          2:00.37        
 51 Eglinton, Matthew         11 SLIGO                          2:09.34        
 52 Mc Donnell, William        9 GAL                            2:13.95        
 
Event 19  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              12 CBAR                           1:11.11 A      
  2 O'Dowd, Conor             13 C FIN                          1:13.59 A      
  3 Pilcher, Jack             13 CLM                            1:14.48 A      
  4 Waldron, Ronan            13 CLM                            1:19.86 B      
  5 Dunne, Pierce             12 CBAR                           1:21.15 B      
  6 Kavanagh, Tom             12 GAL                            1:22.32 B      
  7 O'Malley, Eoin            12 GAL                            1:22.85 B      
  8 O'Donovan, Niall          12 SLIGO                          1:23.19 B      
  9 Plotnikov, Nikita         12 LASER                          1:24.61 B      
 10 Kurkin, Daniel            12 LONG                           1:26.54        
 11 Collier, Cameron          13 ATH                            1:27.07        
 12 Hornet, Ryan              12 LASER                          1:27.36        
 13 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           1:27.43        
 14 Clarke, Billy             12 SHARK                          1:28.43        
 15 McPartlan, Patrick        12 SLIGO                          1:28.59        
 16 Silke, Jack               13 GAL                            1:29.03        
 17 Carey, Oisin              12 LASER                          1:30.43        
 18 Staunton, William         13 CLM                            1:32.09        
 19 Smith, Eion               12 C FIN                          1:33.81        
 20 Coggeran, Adam            12 C FIN                          1:39.74        
 21 White, Cormac             12 C FIN                          1:40.73        
 22 Clarke, Liam              12 LASER                          1:43.77        
 23 Campbell, Cian            12 COM                            1:45.73        
 24 Morvian, Theo             12 GAL                            1:54.53        
 25 Moore, Evan               12 TRID                           2:00.46        
 
Event 19  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mercier, Peadar Tom       17 SHARK                          1:07.14 A      
  2 Breslin, Cian             15 CLM                            1:12.62 B      
  3 English, James            14 CBAR                           1:13.02 B      
  4 O Connor, Joseph          14 LASER                          1:13.59 B      
  5 Mc Williams, Pádraig      15 SHARK                          1:13.70 B      
  6 Mac Coille, Cian          14 LASER                          1:14.74 B      
  7 Moran, Ethan              14 B/Sloe                         1:18.02 B      
  8 Carty, Bryan              14 COM                            1:20.46        
  9 Krupa, Adam               14 TRID                           1:35.78        
 
Event 20  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Lara            11 CLM                            1:21.70 A      
  2 Dolan, Ruth                9 B/Sloe                         1:22.06 B      
  3 Kelly, Aimee              11 SHARK                          1:22.46 B      
  4 Boyle, Labhaoise          11 SHARK                          1:23.65 B      
  5 MC Keon, Tara             10 B/Sloe                         1:26.16 B      
  6 Collier, Clodagh          10 ATH                            1:26.65 B      
  7 Delaney, Kate             11 CLM                            1:27.08 B      
  8 MC Gill, Ciara            10 BREF                           1:28.32 B      
  9 Lowe, Erika                9 ATH                            1:28.71 B      
 10 Ni Choille, Aoibhinn      11 LASER                          1:29.69 B      
 11 McPartlan, Alice          10 SLIGO                          1:30.37 B      
 12 Trainor, Sorcha           11 CLM                            1:30.56 B      
 13 Nic Ghiolla Phadraig, Ei  10 ATH                            1:30.63 B      
 14 MC Keon, Ava               8 B/Sloe                         1:31.18 B      
 15 Nic Ghiolla Phadraig, Li  10 ATH                            1:31.52 B      
 16 Lowe, Aoife               10 C FIN                          1:31.76 B      
 17 Higgins, Rebecca J         9 ATH                            1:32.71        
 18 Conlon, Sarah             11 CBAR                           1:32.80        
 19 Mc Gath, Sarah            11 LASER                          1:32.95        
 20 Collins, Finola            9 Ballina SC                     1:33.82        
 21 Hickey, Rachel            11 LASER                          1:33.96        
 22 Gordon, Lauren            11 SLIGO                          1:34.15        
 23 O'Dea, Lucy               11 Bluefin SC                     1:34.57        
 24 O'Sullivan, Cliodhna      10 SLIGO                          1:34.70        
 24 Moran, Ellie               9 COM                            1:34.70        
 26 Fitzpatrick, Cara          9 ATH                            1:34.99        
 27 Murray, Sarah             11 LONG                           1:35.65        
 28 Fitzpatrick, Eva           9 ATH                            1:36.10        
 29 Gallagher, Mairead        11 CBAR                           1:36.51        
 30 Furey, Alana              11 Bluefin SC                     1:37.44        
 31 McFadden, Ava             10 COM                            1:37.52        
 32 Clarke, Eloise             9 ATH                            1:38.84        
 33 O'Donovan, Ella           10 SLIGO                          1:39.07        
 34 Egan, Niamh               11 B DOL                          1:39.55        
 35 Fallon, Sara               9 CBAR                           1:41.17        
 36 Horan, Ivanna              9 CBAR                           1:43.39        
 37 Pilcher, Millie           11 CLM                            1:43.72        
 38 Martin, Emily              9 ATH                            1:44.53        
 39 Quinn, Maria              10 CBAR                           1:44.59        
 40 Joyce, Saoirse            11 LONG                           1:45.02        
 41 Healy, Rachel              9 CBAR                           1:45.03        
 42 Cosgrove, Sarah            9 CBAR                           1:46.71        
 43 Scanlon, Aisling           8 LONG                           1:47.41        
 44 Furey, Aoife              11 Bluefin SC                     1:47.81        
 45 Elwood, Rachel            10 GAL                            1:47.88        
 46 Kennedy, Caoimhe          10 B/Sloe                         1:48.14        
 47 Staunton, Nora            10 CLM                            1:49.34        
 48 Clancy, Niamh             11 C FIN                          1:51.31        
 49 O'Boyle, Karen             9 LONG                           1:51.67        
 50 Mchale, Zoe                9 CBAR                           1:53.59        
 51 Coggeran, Alana            8 C FIN                          1:57.01        
 52 O'Hara, Laura             11 B DOL                          1:58.05        
 53 Bradley, Sarah            10 GAL                            1:59.48        
 54 Eglinton, Roisin           9 SLIGO                          2:15.73        
 
Event 20  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clancy, Cara              12 C FIN                          1:18.67 B      
  2 Clarke, Isabelle          12 ATH                            1:18.82 B      
  3 Hanley, Líadan            13 SLIGO                          1:19.92 B      
  4 Loftus, Zara              12 CLM                            1:21.65 B      
  5 Daly, Kelsey              12 ATH                            1:22.12 B      
  6 Horan, Brianne            12 CBAR                           1:23.32 B      
  7 Pliszka, Anastazya        12 COM                            1:23.67 B      
  8 Jedrych, Patrycja         13 COM                            1:23.73 B      
  9 Heneghan, Rachael         12 CBAR                           1:24.25 B      
 10 O'Shea, Kelly             13 B DOL                          1:24.30 B      
 11 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           1:25.02 B      
 12 Mc Phillips, Aoibhinn     13 LASER                          1:27.58        
 13 King, Ciara               12 SHARK                          1:28.79        
 14 Ni Mhuiri, Alaidh         12 LONG                           1:28.83        
 15 Mannian, Chloe            13 SHARK                          1:29.78        
 16 O'Shea, Saorla            12 GAL                            1:30.18        
 17 Amartefio, Davina         12 Bluefin SC                     1:30.83        
 18 Grecu, Alexia             12 COM                            1:30.95        
 19 Smith, Lydia              12 LONG                           1:31.32        
 20 Patoka, Julita            13 Bluefin SC                     1:34.79        
 21 Sheridan, Elaine          12 Ballina SC                     1:36.21        
 22 Hickey, Sara              12 LASER                          1:37.12        
 23 Walshe, Emiear            12 GAL                            1:40.21        
 24 Egan, Aoife               13 B DOL                          1:53.80        
 
Event 20  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Aoibhe             14 CLM                            1:17.99 B      
  2 Maloney, Abbie            14 LONG                           1:23.92        
  3 Hynes, Ellen              14 LASER                          1:24.31        
  4 King, Laoise              14 SHARK                          1:25.32        
  5 Vickers, Kate             15 SHARK                          1:28.01        
 
Event 21  Girls 11 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             11 ATH                           10:33.11        
  2 Gannon, Jessica           10 COM                           11:38.77        
 
Event 21  Girls 12-13 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Rachel           13 ATH                           10:16.39        
  2 MC Daid, Carrie           12 SLIGO                         10:55.35        
  3 Farnon, Hannah            12 COM                           12:27.79        
 
Event 21  Women 14 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           17 LONG                           9:51.88        
  2 Gavin, Michelle           15 Tuam Swim Team                10:07.47        
  3 Healy, Aoife              15 ATH                           10:28.81        
  4 Kilduff, Jenni            14 COM                           10:48.71        
 
Event 21  Boys 11 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             11 LONG                          10:37.83        
  2 Ryan, Duileach            10 LONG                          11:19.24        
 
Event 21  Men 14 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Jayke             14 CLM                           10:31.76        
  2 Flanagan, Patrick         16 LONG                          11:37.36        
 
Event 22  Women 14 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Sophie              15 ATH                           18:22.67        
 
Event 22  Boys 11 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            10 SLIGO                         22:20.41        
 
Event 22  Boys 12-13 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             13 SLIGO                         18:38.36        
  2 Scully, Bryan             13 ATH                           19:46.29        
  3 O'Connor, Milo            12 ATH                           21:08.80        
 
Event 22  Men 14 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Ben                14 Wport                         19:58.84        
  2 Vahey, Ben                15 SHARK                         20:00.60        
  3 Doherty, Aaron            14 CBAR                          20:38.48