CONNACHT A REGIONAL GRADED GALA JUNE 2016                      
 
Event 1  Girls 11 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodawska, Oliwia    11 GAL                 10:55.00   10:55.39        
 
Event 1  Girls 12-13 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer   13 C FIN                     NT   10:41.52        
  2 Farrell, Danielle   12 SLIGO                     NT   10:53.68        
  3 Mc Weeney, Aine     13 LONG                10:47.23   11:11.12        
  4 Delaney, Kate       13 CLM                       NT   11:12.80        
  5 Smialek, Olivia     13 ATH                 11:47.43   11:14.87        
  6 Treanor, Sorcha     13 CLM                       NT   11:38.75        
 
Event 1  Girls 14 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breslin, Niamh      15 CBAR                10:40.92   10:42.82        
  2 Deely, Megan        14 CBAR                10:37.84   11:03.13        
  3 Walsh, Tara         14 SLIGO               11:13.74   11:03.60        
  4 O'Sullivan, Caoimh  14 SLIGO                     NT   11:04.70        
  5 Loftus, Zara        14 CLM                       NT   11:29.07        
 
Event 2  Boys 11 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dzaei, Alan         11 LONG                      NT   11:23.08        
 
Event 2  Boys 12-13 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breslin, Ethan      13 CLM                       NT   10:16.01        
  2 Lynam, Cillian      12 ATH                       NT   10:27.64        
  3 Ryan, Duileach      12 LONG                11:19.24   10:50.15        
  4 Semikin, Nikita     12 ATH                       NT   11:16.62        
  5 Mroz, Kamil         12 LONG                      NT   11:26.68        
 
Event 2  Boys 14 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morris, Jayke       16 CLM                  9:45.44    9:24.00        
 
Event 4  Boys 11 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Cian         11 ATH                 22:29.96   22:00.35        
 
Event 4  Boys 12-13 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Conor      13 LONG                      NT   21:55.79        
 
Event 4  Boys 14 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert      16 ATH                 16:35.06   16:35.54        
  2 Scully, Bryan       15 ATH                 18:49.46   18:24.31        
  3 Vahey, Ben          17 SHARK               19:16.73   19:15.08        
  4 Stevenson, John     14 ATH                       NT   20:37.72        
  5 O'Donovan, Niall    14 SLIGO                     NT   22:02.37        
 
Event 5  Girls 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:40.00  11&U A
        4:05.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cosgrove, Sarah     11 CBAR                      NT    2:32.66 A      
 
Event 5  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
        3:55.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Sorcha     13 CLM                       NT    3:10.72 A      
  2 O'Donnell, Naoise   12 GAL                  3:14.72    3:15.85 A      
  3 Smialek, Olivia     13 ATH                  3:23.03    3:20.99 A      
 -- Little, Caoilfhion  13 CLM                       NT         DQ        
 -- Mulligan, Michelle  13 CLM                       NT        DNF        
 
Event 5  Girls 14 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:20.00  14&O A
        3:40.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farnon, Keela       15 COM                  2:40.57    2:44.82 A      
  2 Boyle, Emma         14 Bluefin SC           2:54.36    2:57.59 A      
  3 Mc Nicholas, Alex   14 LASER                3:02.57    3:00.78 A      
 
Event 6  Boys 11 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:45.00  11&U A
        4:05.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devine, Dylan       11 GAL                  3:20.50    3:32.24 A      
 
Event 6  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:30.00  12-13 A
        3:50.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam        13 CBAR                      NT    2:35.72 A      
  2 Malashnyak, Edwin   12 ATH                  3:13.46    3:03.05 A      
  3 Mroz, Kamil         12 LONG                 3:04.55    3:07.75 A      
  4 Wajzczuk, Kayle     12 SLIGO                     NT    3:29.26 A      
 
Event 6  Boys 14 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:15.00  14&O A
        3:35.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Eoin      16 SLIGO                2:36.10    2:32.60 A      
 
Event 7  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodawska, Oliwia    11 GAL                  3:00.62    2:47.91 A      
  2 Moran, Ellie        11 COM                  3:07.73    2:54.78 A      
  3 Curran, Kelis       11 COM                  3:11.75    2:56.57 A      
  4 Fitzpatrick, Cara   11 ATH                  3:33.55    3:07.23 A      
  5 Fitzpatrick, Eva    11 ATH                  3:37.55    3:08.48 A      
  6 Corcoran, Alice     11 LASER                3:21.05    3:12.57 A      
  7 Mulrenan, Ellen     10 COM                       NT    3:12.91 A      
  8 Kennedy, Caoimhe    11 B/Sloe               3:15.65    3:15.37 A      
  9 Kennedy, Niamh      10 LASER                     NT    3:17.64 A      
 10 Pliszka, Antonina   11 COM                       NT    3:20.02 A      
 11 Deeley, Ava         11 LONG                      NT    3:21.56 A      
 12 O'Boyle, Karen      11 LONG                 3:28.21    3:23.88 A      
 
Event 7  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle   12 SLIGO                2:47.65    2:40.89 A      
  2 Kavanagh, Grace A   12 GAL                  2:44.17    2:40.96 A      
  3 Condron, Sarah      12 ATH                  2:50.00    2:45.19 A      
  4 Mc Weeney, Aine     13 LONG                 2:50.41    2:46.39 A      
  5 Conway, Fiona       13 CBAR                 2:49.29    2:51.01 A      
  6 O'Brien, Roisin     12 COM                  3:03.26    2:53.72 A      
  7 Mc Gath, Sarah      13 LASER                3:01.38    2:55.03 A      
  8 Conlon, Sarah       13 CBAR                 2:58.00    2:57.19 A      
  9 O'Donnell, Naoise   12 GAL                  2:59.58    2:57.86 A      
 10 Treanor, Sorcha     13 CLM                  3:02.03    3:00.71 A      
 11 Deely, Ella         12 CBAR                      NT    3:01.27 A      
 12 Henry, Nancy        12 COM                       NT    3:01.48 A      
 13 Davitt, Aoife       12 GAL                  2:59.73    3:01.75 A      
 14 MC Keon, Tara       12 B/Sloe               3:02.28    3:02.10 A      
 15 Kennedy, Ailbhe     13 LASER                3:09.58    3:02.96 A      
 16 Finnerty, Lára      13 CLM                  3:06.35    3:03.33 A      
 17 Mills, Jenna        13 LONG                 3:00.84    3:04.15 A      
 18 Owens, Oonagh       13 LASER                3:15.89    3:08.78 A      
 19 Henehan, Sophie     12 CBAR                 3:50.53    3:10.26 A      
 19 Melvin, Sarah       13 SLIGO                3:03.29    3:10.26 A      
 21 O Reilly, Cladagh   13 Tuam Swim Team            NT    3:11.78 A      
 22 Harrison, Sorcha    13 LONG                 3:13.68    3:11.87 A      
 23 Donohue, Grainne    12 LONG                 3:20.75    3:15.32 A      
 24 Moran, Jessica      13 CLM                  3:15.96    3:15.72 A      
 25 Byrne, Ella         12 LONG                      NT    3:16.52 A      
 -- Mulligan, Michelle  13 CLM                  3:43.98         DQ        
 
Event 7  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Henry, Lisa         14 CLM                  2:39.63    2:34.77 A      
  2 Henehan, Rachel     14 CBAR                 2:51.16    2:46.96 A      
  3 Mc Nicholas, Alex   14 LASER                2:51.30    2:50.21 A      
  4 Gallagher, Maeve    14 CBAR                      NT    2:50.34 A      
  5 Frain, Lauren       14 CLM                  3:01.91    2:54.27 A      
  6 O'Boyle, Elizabeth  14 LONG                 2:54.36    2:56.99 A      
  7 Ginty, Aoife        14 LONG                 2:58.08    2:59.37 A      
  8 Raleigh, Rachael    14 LONG                 3:30.27    3:07.98 A      
  9 Heaney, Cathy       14 CLM                  3:21.94    3:08.71 A      
 -- Horan, Brianne      14 CBAR                 3:05.87         DQ        
 
Event 8  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan     11 SLIGO                3:07.64    2:44.89 A      
  2 Smith, Cian         11 ATH                  3:02.07    2:56.15 A      
  3 Dzaei, Alan         11 LONG                 3:06.04    2:58.72 A      
  4 Duggan, Luca        11 BALL                 3:07.86    2:59.00 A      
  5 Fagan, Kyle         10 ATH                  3:25.17    3:05.94 A      
  6 Mc Aleer, Aleksand  10 GAL                  3:05.75    3:08.05 A      
  7 Kilkenny, Shaun     11 COM                  3:27.05    3:09.40 A      
  8 Devine, Dylan       11 GAL                  3:10.50    3:19.36 A      
 -- Treanor, Eoin       11 CLM                  4:04.37         DQ        
 
Event 8  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran     13 LONG                 2:34.60    2:39.16 A      
  2 Lynam, Cillian      12 ATH                  2:51.22    2:43.67 A      
  3 Ryan, Duileach      12 LONG                 2:46.70    2:43.74 A      
  4 Lennon, Brian       13 SHARK                2:55.23    2:45.16 A      
  5 Semikin, Nikita     12 ATH                  3:14.38    2:46.85 A      
  6 Pfeiffer, Robin     13 Bluefin SC           2:50.49    2:46.87 A      
  7 Lally, Rory         12 LASER                3:15.47    2:47.17 A      
  8 Sanchez, Jose       13 GAL                  2:49.55    2:47.76 A      
  9 O'Donnell, Diarmui  12 LONG                 3:05.99    2:48.46 A      
 10 Donohoe, Cian       13 CBAR                 2:48.64    2:49.28 A      
 11 Ziemelis, Robert    12 LONG                      NT    2:50.28 A      
 12 Leonard, Conor      13 LONG                 2:57.74    2:50.71 A      
 13 Kennedy, Eidhne     13 GAL                  3:05.94    2:54.39 A      
 14 Heaney, Mike        12 CLM                  3:29.50    2:57.39 A      
 15 Joyce, Niall        12 SHARK                3:13.18    3:01.59 A      
 16 Collins, Rory       12 Bluefin SC                NT    3:02.42 A      
 17 Donovan, Shane      12 ATH                  3:21.00    3:03.44 A      
 18 Clark, Alex         13 SHARK                     NT    3:06.56 A      
 19 Burke, Luke         13 Bluefin SC                NT    3:07.58 A      
 20 Murphy, Kell        13 LASER                     NT    3:11.09 A      
 21 Carney, Colm        12 CBAR                      NT    3:16.64 B      
 22 Kearns, Eoghan      13 SLIGO                3:25.78    3:17.42 B      
 
Event 8  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Staunton, Diarmuid  16 CLM                  2:27.57    2:24.93 A      
  2 Kelly, Niall        15 CLM                  2:33.16    2:30.45 A      
  3 Rennick, Nathan     16 CBAR                 2:32.00    2:30.89 A      
  4 O'Connor, Milo      14 ATH                  2:46.38    2:40.43 A      
  5 Kurkin, Daniel      14 LONG                 2:45.01    2:46.25 A      
  6 Humpston, Darragh   14 LONG                 3:12.51    2:49.02 A      
  7 O'Donovan, Niall    14 SLIGO                3:07.09    2:51.64 A      
  8 O'Malley, Eoin      14 GAL                  2:52.81    2:52.34 A      
  9 Kennedy, Owen       16 LASER                3:04.78    3:01.26 A      
 -- Moran, Ethan        16 B/Sloe               2:32.69         DQ        
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Satchwell, Maria    11 COM                  3:35.26    3:19.74 A      
  2 Corcoran, Alice     11 LASER                3:44.98    3:36.35 A      
  3 Murphy, Aylah       11 LASER                3:41.10    3:37.58 A      
  4 Moran, Ellie        11 COM                  3:44.68    3:37.85 A      
  5 Webb, Aine          10 COM                  3:46.06    3:40.18 A      
  6 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 3:50.40    3:44.19 A      
  7 McDonagh, Kristina  11 Bluefin SC                NT    3:45.71 A      
  8 Horkan, Dearbhla    11 CLM                  4:01.66    3:46.76 A      
  9 Melvin, Zoe         11 SLIGO                4:19.78    3:47.27 A      
 10 Cosgrove, Sarah     11 CBAR                 4:05.82    3:47.40 A      
 11 O'Boyle, Karen      11 LONG                 3:41.39    3:48.95 A      
 12 Kennedy, Caoimhe    11 B/Sloe               3:58.37    3:50.98 A      
 13 Kennedy, Niamh      10 LASER                4:28.46    3:59.22 A      
 14 Manning, Katie      10 LONG                 3:55.36    4:13.13 B      
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O' Neill, Aishling  13 LASER                3:09.90    3:02.30 A      
  2 Mc Fadden, Ava      12 COM                  3:07.49    3:04.97 A      
  3 Brennan, Judy       13 ATH                  3:08.00    3:08.65 A      
  4 Condron, Sarah      12 ATH                  3:16.68    3:13.02 A      
  5 Mc Gath, Sarah      13 LASER                3:26.11    3:18.65 A      
  6 Finnerty, Lára      13 CLM                  3:25.90    3:19.21 A      
  7 Treanor, Sorcha     13 CLM                  3:31.21    3:19.24 A      
  8 Mc Auley, Sile      12 ATH                  3:30.96    3:20.26 A      
  9 Horkan, Aisling     12 CLM                  3:35.78    3:24.24 A      
 10 Murphy, Emma        12 GAL                  3:22.91    3:25.11 A      
 11 Mc Weeney, Aine     13 LONG                 3:38.89    3:25.42 A      
 12 Lowe, Aoife         12 C FIN                3:41.91    3:29.59 A      
 13 Henry, Nancy        12 COM                       NT    3:32.76 A      
 14 Davitt, Aoife       12 GAL                  3:30.50    3:33.46 A      
 15 Mulligan, Michelle  13 CLM                  3:43.74    3:48.73 A      
 16 Henehan, Sophie     12 CBAR                 3:56.00    3:54.49 B      
 17 Donohue, Grainne    12 LONG                 3:56.74    4:03.12 B      
 
Event 9  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grady, Hannah       14 CBAR                 3:02.87    3:02.48 A      
  2 Henry, Lisa         14 CLM                  3:08.91    3:02.73 A      
  3 Flanagan, Orla      15 CLM                  3:12.83    3:05.22 A      
  4 Walsh, Tara         14 SLIGO                3:17.33    3:10.54 A      
  5 Heaney, Cathy       14 CLM                  3:27.21    3:22.52 A      
  6 Pliszka, Anastazya  14 COM                  3:16.31    3:27.05 A      
 
Event 10  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cian    11 LONG                 3:32.02    3:25.90 A      
  2 Dzaei, Alan         11 LONG                 3:55.60    3:31.74 A      
  4 Ryan, Tom           11 COM                  3:40.98    3:50.75 A      
 
Event 10  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran     13 LONG                 2:59.08    2:56.64 A      
  2 Mitchell, Orin M    13 SLIGO                3:10.51    3:01.79 A      
  3 Rennick, Sam        13 CBAR                      NT    3:06.22 A      
  4 Malashnyak, Edwin   12 ATH                  3:31.76    3:14.49 A      
  5 Donohoe, Cian       13 CBAR                 3:13.82    3:18.26 A      
  6 Lally, Rory         12 LASER                     NT    3:18.70 A      
  7 O Rourke, Diarmuid  13 Tuam Swim Team       3:16.12    3:18.97 A      
  8 Pfeiffer, Robin     13 Bluefin SC           3:31.52    3:19.88 A      
  9 Sanchez, Jose       13 GAL                  3:24.49    3:22.07 A      
 10 Balaskie, James     12 CBAR                 3:28.27    3:25.98 A      
 11 Wajzczuk, Kayle     12 SLIGO                     NT    3:35.58 A      
 12 Collins, Rory       12 Bluefin SC                NT    3:36.82 A      
 
Event 10  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14&O A
        3:55.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Luke        16 TRID                 2:51.76    2:50.42 A      
  2 Hornet, Ryan        14 LASER                2:57.43    2:52.59 A      
  3 Fortune, Joshua     14 SLIGO                     NT    2:54.61 A      
  4 Campbell, Cian      14 COM                       NT    3:02.21 A      
  5 Clarke, Billy       14 SHARK                3:10.65    3:04.02 A      
  6 Moran, Ethan        16 B/Sloe                    NT    3:05.12 A      
  6 Ryan, Seadhna       14 LONG                 3:21.30    3:05.12 A      
  8 Kelly, Niall        15 CLM                  3:01.46    3:07.32 A      
  9 O'Malley, Eoin      14 GAL                  3:07.33    3:09.26 A      
 10 O'Donovan, Niall    14 SLIGO                3:42.02    3:19.15 A      
 11 Smith, Eoin         14 C FIN                3:22.00    3:20.36 A      
 -- Burke, Tiernan      16 Bluefin SC                NT         DQ        
 
Event 11  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodawska, Oliwia    11 GAL                  2:36.02    2:32.02 A      
  2 Curran, Kelis       11 COM                  2:42.24    2:41.61 A      
  3 Moran, Ellie        11 COM                  2:47.79    2:45.65 A      
  4 Mulrenan, Ellen     10 COM                  2:56.24    2:47.64 A      
  5 Satchwell, Maria    11 COM                  3:03.84    2:49.63 A      
  6 Fitzpatrick, Eva    11 ATH                  2:56.03    2:51.55 A      
  7 Fitzpatrick, Cara   11 ATH                  2:55.61    2:53.12 A      
  8 Murphy, Aylah       11 LASER                3:08.09    2:55.46 A      
  9 McDonagh, Kristina  11 Bluefin SC                NT    2:59.58 A      
 10 Deeley, Ava         11 LONG                      NT    3:00.12 B      
 11 Corcoran, Alice     11 LASER                2:57.25    3:01.90 B      
 12 Horkan, Dearbhla    11 CLM                  3:02.70    3:04.32 B      
 13 Kennedy, Niamh      10 LASER                3:02.69    3:11.62 B      
 14 Kennedy, Caoimhe    11 B/Sloe               3:02.80    3:11.74 B      
 
Event 11  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conway, Fiona       13 CBAR                 2:26.18    2:24.77 A      
  2 Kavanagh, Grace A   12 GAL                  2:35.08    2:31.84 A      
  3 Condron, Sarah      12 ATH                  2:37.27    2:34.31 A      
  4 Smialek, Olivia     13 ATH                  2:39.24    2:35.17 A      
  5 Mc Fadden, Ava      12 COM                  2:42.44    2:35.53 A      
  6 Collier, Clodagh    12 ATH                  2:45.54    2:40.21 A      
  7 Treanor, Sorcha     13 CLM                  2:39.64    2:41.72 A      
  8 Conlon, Sarah       13 CBAR                 2:41.17    2:42.14 A      
  9 O'Donovan, Ella     12 SLIGO                2:58.06    2:42.47 A      
 10 Kennedy, Ailbhe     13 LASER                2:43.87    2:42.60 A      
 11 Henry, Nancy        12 COM                  3:01.09    2:43.68 A      
 12 O'Brien, Roisin     12 COM                  3:09.97    2:44.51 A      
 13 Owens, Oonagh       13 LASER                2:52.12    2:44.88 A      
 14 Murphy, Emma        12 GAL                  2:44.35    2:46.74 A      
 15 Davitt, Aoife       12 GAL                  2:42.36    2:46.96 A      
 16 Mc Gath, Sarah      13 LASER                2:44.47    2:46.98 A      
 17 Pilcher, Millie     12 CLM                  2:58.09    2:50.86 B      
 18 Deely, Ella         12 CBAR                 2:49.79    2:51.92 B      
 19 O Reilly, Cladagh   13 Tuam Swim Team            NT    2:52.10 B      
 20 Moran, Jessica      13 CLM                  2:50.61    2:52.83 B      
 21 Lowe, Aoife         12 C FIN                3:05.67    2:54.32 B      
 22 Henehan, Sophie     12 CBAR                 2:57.25    3:00.44 B      
 -- MC Keon, Tara       12 B/Sloe               2:48.86         DQ        
 
Event 11  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&O A
        3:00.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Henry, Lisa         14 CLM                  2:20.06    2:18.37 A      
  2 Campbell, Roisin    16 COM                  2:32.30    2:23.91 A      
  3 Henehan, Rachel     14 CBAR                 2:32.70    2:28.17 A      
  4 Flanagan, Orla      15 CLM                  2:33.29    2:31.66 A      
  5 Horan, Brianne      14 CBAR                 2:35.82    2:31.91 A      
  6 Gallagher, Maeve    14 CBAR                 2:36.53    2:32.47 A      
  7 Boyle, Emma         14 Bluefin SC           2:31.25    2:32.76 A      
  8 Ginty, Aoife        14 LONG                 2:31.80    2:33.85 A      
  9 Frain, Lauren       14 CLM                  2:37.59    2:38.13 A      
 10 Raleigh, Rachael    14 LONG                 3:02.68    2:51.62 B      
 11 Mitchell, Ceola     15 SLIGO                2:54.28    2:52.76 B      
 
Event 12  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan     11 SLIGO                3:20.28    2:33.65 A      
  2 Dzaei, Alan         11 LONG                 2:43.81    2:39.99 A      
  3 Fagan, Kyle         10 ATH                  2:41.94    2:41.22 A      
  4 Mc Cormack, Cian    11 LONG                 2:45.00    2:43.69 A      
  5 Smith, Cian         11 ATH                  2:46.68    2:43.94 A      
  6 Kilkenny, Shaun     11 COM                  2:53.64    2:48.05 A      
  7 Doherty, Eamon      11 BALL                 2:53.27    2:51.92 A      
  8 Mc Aleer, Aleksand  10 GAL                  2:52.23    2:54.57 A      
  9 Devine, Dylan       11 GAL                  2:58.56    2:59.04 A      
 
Event 12  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Ciaran     13 LONG                 2:21.02    2:21.38 A      
  2 Friel, Ethan        13 ATH                  2:26.81    2:25.51 A      
  3 Kennedy, Eidhne     13 GAL                  2:25.85    2:25.93 A      
  4 Pfeiffer, Robin     13 Bluefin SC           2:28.77    2:26.57 A      
  5 Coogan, Alfie       12 ATH                  2:30.51    2:27.06 A      
  6 Lynam, Cillian      12 ATH                  2:29.40    2:27.70 A      
  7 Lennon, Brian       13 SHARK                2:25.21    2:28.76 A      
  8 O Rourke, Diarmuid  13 Tuam Swim Team       2:33.13    2:30.38 A      
  9 Sanchez, Jose       13 GAL                  2:28.69    2:31.36 A      
 10 Leonard, Conor      13 LONG                 2:36.64    2:31.87 A      
 11 Ziemelis, Robert    12 LONG                      NT    2:32.01 A      
 12 Semikin, Nikita     12 ATH                  2:41.47    2:33.91 A      
 13 Lally, Rory         12 LASER                2:53.50    2:36.29 A      
 14 Masterson, Darragh  12 CBAR                 2:40.18    2:36.41 A      
 15 O'Donnell, Diarmui  12 LONG                 2:46.00    2:36.45 A      
 16 Mroz, Kamil         12 LONG                 2:39.92    2:38.06 A      
 17 Heaney, Mike        12 CLM                  2:39.72    2:42.59 A      
 18 Carney, Colm        12 CBAR                 2:40.89    2:42.65 A      
 19 Balaskie, James     12 CBAR                 2:41.06    2:46.67 B      
 20 Joyce, Niall        12 SHARK                2:51.78    2:51.02 B      
 21 Kearns, Eoghan      13 SLIGO                2:56.53    2:51.07 B      
 22 Clark, Alex         13 SHARK                2:58.50    2:53.71 B      
 23 Murphy, Kell        13 LASER                2:59.53    3:03.61 B      
 
Event 12  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:36.00  14&O A
        2:56.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melly, Conor        16 CBAR                 2:10.25    2:07.24 A      
  2 Staunton, Diarmuid  16 CLM                  2:11.08    2:07.96 A      
  3 Pilcher, Jack       15 CLM                  2:13.49    2:08.59 A      
  4 Rennick, Nathan     16 CBAR                 2:12.00    2:12.78 A      
  5 Weaver, Luke        16 TRID                 2:14.92    2:15.55 A      
  6 Moran, Ethan        16 B/Sloe               2:22.88    2:15.74 A      
  7 Burke, Tiernan      16 Bluefin SC           2:15.06    2:16.09 A      
  8 Hornet, Ryan        14 LASER                2:22.08    2:22.89 A      
  9 Ryan, Seadhna       14 LONG                 2:24.11    2:22.97 A      
 10 O'Connor, Milo      14 ATH                  2:24.75    2:23.60 A      
 11 Kelly, Niall        15 CLM                  2:21.04    2:24.16 A      
 12 Carey, Oisin        14 LASER                2:30.84    2:25.15 A      
 13 Kurkin, Daniel      14 LONG                 2:28.79    2:26.32 A      
 14 Humpston, Darragh   14 LONG                 2:30.94    2:30.38 A      
 15 O'Malley, Eoin      14 GAL                  2:30.45    2:32.93 A      
 16 Kennedy, Owen       16 LASER                2:30.58    2:33.22 A      
 17 Campbell, Cian      14 COM                       NT    2:34.27 A      
 18 Clarke, Billy       14 SHARK                2:33.32    2:35.38 A      
 19 Smith, Eoin         14 C FIN                2:45.07    2:45.20 B      
 
Event 13  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Cara   11 ATH                  3:31.20    2:48.65 A      
  2 Rodawska, Oliwia    11 GAL                  3:03.14    3:01.81 A      
  3 Curran, Kelis       11 COM                  3:09.71    3:04.84 A      
  4 Scanlon, Aisling    10 LONG                 3:22.91    3:19.23 A      
  5 Kennedy, Caoimhe    11 B/Sloe               3:29.11    3:19.62 A      
  6 Murphy, Aylah       11 LASER                3:15.62    3:20.75 A      
  7 Fitzpatrick, Eva    11 ATH                  3:34.91    3:26.36 A      
  8 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 3:32.00    3:26.69 A      
  9 Deeley, Ava         11 LONG                 3:28.01    3:30.70 B      
 -- McDonagh, Kristina  11 Bluefin SC                NT         DQ        
 
Event 13  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:20.00  12-13 A
        3:40.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle   12 SLIGO                3:01.65    2:50.92 A      
  2 O' Neill, Aishling  13 LASER                2:51.17    2:52.37 A      
  3 Kavanagh, Grace A   12 GAL                  2:54.16    2:54.24 A      
  4 Brennan, Judy       13 ATH                  2:50.00    2:54.64 A      
  5 Conway, Fiona       13 CBAR                 2:51.76    2:54.83 A      
  6 Treanor, Sorcha     13 CLM                  2:56.09    2:54.96 A      
  7 O'Donnell, Naoise   12 GAL                  3:02.88    2:56.76 A      
  8 Mc Auley, Sile      12 ATH                  2:59.31    2:56.77 A      
  9 Fee, Laoise         13 C FIN                2:56.39    2:58.11 A      
 10 O'Brien, Roisin     12 COM                       NT    3:02.10 A      
 11 Finnerty, Lára      13 CLM                  3:07.34    3:02.19 A      
 12 Horkan, Aisling     12 CLM                  3:07.02    3:04.85 A      
 13 Conlon, Sarah       13 CBAR                 3:01.36    3:06.16 A      
 14 Kemayou, Audrey     13 LONG                 3:17.96    3:07.36 A      
 15 MC Keon, Tara       12 B/Sloe               3:03.93    3:07.92 A      
 16 Mills, Jenna        13 LONG                 3:03.49    3:08.34 A      
 17 Kennedy, Ailbhe     13 LASER                3:09.02    3:08.80 A      
 18 Melvin, Sarah       13 SLIGO                3:02.17    3:09.43 A      
 19 Murphy, Emma        12 GAL                  3:03.05    3:11.23 A      
 20 Pilcher, Millie     12 CLM                  3:25.00    3:11.66 A      
 21 Owens, Oonagh       13 LASER                3:13.71    3:12.39 A      
 22 Davitt, Aoife       12 GAL                  3:04.11    3:13.24 A      
 23 Gordon, Lauren      13 SLIGO                3:21.02    3:14.21 A      
 24 Moran, Jessica      13 CLM                  3:13.50    3:16.48 A      
 25 Harrison, Sorcha    13 LONG                 3:18.56    3:18.55 A      
 26 O'Dea, Lucy         13 Bluefin SC           3:52.47    3:20.67 B      
 27 Deely, Ella         12 CBAR                 3:06.35    3:22.30 B      
 28 Byrne, Ella         12 LONG                 3:27.33    3:23.65 B      
 
Event 13  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:10.00  14&O A
        3:30.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Tara         14 SLIGO                2:48.26    2:44.77 A      
  2 Flanagan, Orla      15 CLM                  2:48.09    2:47.10 A      
  3 Pliszka, Anastazya  14 COM                  2:49.59    2:47.55 A      
  4 Campbell, Roisin    16 COM                  2:52.41    2:47.97 A      
  5 Boyle, Emma         14 Bluefin SC           2:48.37    2:48.29 A      
  6 Mc Nicholas, Alex   14 LASER                2:50.21    2:53.59 A      
  7 Begley, Emma        15 Tuam Swim Team       2:54.87    2:53.61 A      
  8 Gallagher, Maeve    14 CBAR                 3:20.84    2:54.73 A      
  9 Frain, Lauren       14 CLM                  2:59.43    2:56.66 A      
 10 O'Boyle, Elizabeth  14 LONG                 3:03.52    3:08.16 A      
 11 Raleigh, Rachael    14 LONG                 3:11.18    3:13.07 B      
 12 Heaney, Cathy       14 CLM                  3:12.38    3:15.53 B      
 
Event 14  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:30.00  11&U A
        3:50.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan     11 SLIGO                3:00.69    2:54.23 A      
  2 Mc Aleer, Aleksand  10 GAL                  3:14.73    3:09.88 A      
  3 Fagan, Kyle         10 ATH                  3:23.70    3:16.61 A      
  4 Devine, Dylan       11 GAL                  3:23.18    3:20.03 A      
  5 Treanor, Eoin       11 CLM                  3:29.38    3:23.35 A      
 
Event 14  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:15.00  12-13 A
        3:35.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Cian       13 CBAR                 2:48.85    2:47.29 A      
  2 Coogan, Alfie       12 ATH                  2:50.41    2:49.26 A      
  2 Malashnyak, Edwin   12 ATH                  2:48.37    2:49.26 A      
  4 Lennon, Brian       13 SHARK                2:50.17    2:50.00 A      
  5 Sanchez, Jose       13 GAL                  2:51.28    2:51.83 A      
  6 Mitchell, Orin M    13 SLIGO                     NT    2:54.32 A      
  7 O Rourke, Diarmuid  13 Tuam Swim Team       2:53.46    2:55.49 A      
  8 Kennedy, Eidhne     13 GAL                  2:53.15    2:56.39 A      
  9 Ziemelis, Robert    12 LONG                      NT    2:57.30 A      
 10 Masterson, Darragh  12 CBAR                 3:02.95    2:58.19 A      
 11 O'Donnell, Diarmui  12 LONG                 3:15.16    2:58.81 A      
 12 Semikin, Nikita     12 ATH                  3:36.50    2:59.45 A      
 13 Leonard, Conor      13 LONG                 3:01.14    2:59.58 A      
 14 Mroz, Kamil         12 LONG                 3:00.48    2:59.94 A      
 15 Heaney, Mike        12 CLM                  3:22.81    3:08.78 A      
 16 Wajzczuk, Kayle     12 SLIGO                     NT    3:11.32 A      
 17 Murphy, Kell        13 LASER                     NT    3:21.56 B      
 
Event 14  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&O A
        3:25.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Eoin      16 SLIGO                2:31.39    2:29.36 A      
  2 Rennick, Nathan     16 CBAR                 2:32.00    2:30.79 A      
  3 Pilcher, Jack       15 CLM                  2:36.27    2:32.89 A      
  4 Fortune, Joshua     14 SLIGO                2:32.53    2:33.28 A      
  5 Ryan, Seadhna       14 LONG                 2:43.30    2:39.50 A      
  6 Kelly, Niall        15 CLM                  2:38.00    2:40.04 A      
  7 Carey, Oisin        14 LASER                2:47.69    2:44.43 A      
  8 O'Connor, Milo      14 ATH                  2:58.31    2:46.54 A      
  9 Breheny, Kieran     14 C FIN                2:53.22    2:50.06 A      
 10 Humpston, Darragh   14 LONG                 3:55.25    2:52.75 A      
 11 O'Malley, Eoin      14 GAL                  2:51.30    2:53.33 A      
 12 O'Donovan, Niall    14 SLIGO                2:53.90    2:54.28 A      
 13 Maher, Patrick      14 SLIGO                2:58.00    2:54.95 A      
 14 Kennedy, Owen       16 LASER                3:24.79    3:08.26 B      
 -- Moran, Ethan        16 B/Sloe               2:37.63         DQ        
 
Event 15  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deeley, Ava         11 LONG                   52.91      42.22 A      
  2 Scanlon, Aisling    10 LONG                      NT      42.98 A      
  3 Ruddy, Liadan        9 SLIGO                  52.53      43.01 A      
  4 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                   45.19      43.85 A      
  5 Nic Dhonnacha, Mar  11 GAL                    45.69      45.03 B      
  6 Doorly, Rosie       10 GAL                    45.50      45.66 B      
  7 Powell, Ella        10 ATH                    46.00      45.78 B      
  8 Curley, Caoimhe      9 CBAR                   58.55      46.35 B      
  9 Ni Mhuri, Molly     10 LONG                      NT      46.48 B      
 10 Hanrahan, Sheenagh  10 B/Sloe                 49.36      47.32 B      
 11 Flanagan, Niamh     11 CLM                    51.12      47.74 B      
 12 Hanly, Laoise        9 LONG                      NT      47.99 B      
 13 Vinod, Anouska      11 GAL                    45.44      48.05 B      
 14 Martins, Sara Maia  11 Bluefin SC                NT      48.40 B      
 14 Higgins, Cara        9 CLM                    55.93      48.40 B      
 16 Rather, Kassie       8 GAL                    51.22      48.50 B      
 17 Leonard, Siobhan    11 LONG                   52.26      48.86 B      
 18 Henry, Wasini       11 ATH                    45.73      49.06 B      
 19 Owens, Kate         11 GAL                    53.63      49.37 B      
 20 Kelly, Aoibhin      11 ATH                    50.28      49.94 B      
 21 Mc Nulty, Siomha     9 CLM                    57.15      50.19 B      
 22 Webb, Aine          10 COM                       NT      51.04 B      
 23 Heneghan, Sarah      9 CBAR                   59.10      51.32 B      
 24 MC Dermott-Lowe, S  10 C FIN                  50.50      52.03 B      
 25 Manning, Katie      10 LONG                   59.63      59.57        
 26 Geraghty, Laura      8 GAL                  1:01.21    1:00.10        
 27 Lee, Mimi            9 SLIGO                     NT    1:04.29        
 28 Hunter, Ellen        9 SLIGO                  55.58    1:04.81        
 -- Heaney, Helen       10 CLM                  1:00.59         DQ        
 -- Davitt, Ciara        9 GAL                    58.10         DQ        
 -- McKeon, Ella M       8 TRID                 1:12.38         DQ        
 
Event 16  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin       11 CLM                    47.76      39.51 A      
  2 Mc Nulty, Oran      11 CLM                    47.92      44.22 B      
  3 Bamber, Ambrose     11 SLIGO                  59.25      44.70 B      
  4 Humpston, Ruairi    11 LONG                   46.95      44.92 B      
  5 Meegan, Zach        10 ATH                    47.97      47.29 B      
  6 Hanly, Dylan        11 LONG                      NT      48.26 B      
  7 Hanifa, Kaelan      11 C FIN                  48.08      48.72 B      
  8 Lavin, Michael       8 COM                    50.36      49.75 B      
  9 Mc Donagh, Edward   11 SLIGO                  57.78      50.46 B      
 10 Igoe, Rory          10 Tuam Swim Team         47.16      50.80 B      
 11 Moore-Keane, Ross   11 ATH                    45.73      50.83 B      
 12 Henson, Andrew       8 ATH                    51.65      51.39 B      
 13 Heneghan, Niall     11 CBAR                   49.54      52.24 B      
 14 Murphy, Adam        10 CBAR                 1:07.70      52.26 B      
 15 Fee, Brogan         11 C FIN                  50.14      52.84 B      
 16 O'Brien, Conor       9 CLM                  1:02.23      52.86 B      
 17 Rynn, Cormac        10 TRID                      NT      53.00 B      
 18 Rockett, Mark       10 ATH                    54.13      54.75        
 19 Mulkeen, Eoin       11 SLIGO                  56.10      54.84        
 20 Dwyer, Alfie        10 Bluefin SC                NT      54.91        
 21 Kilbane, David       9 Bluefin SC                NT      57.35        
 22 Connaughton, James   9 ATH                  1:02.47      58.20        
 23 Rynn, Eoghan         8 TRID                      NT    1:02.09        
 24 Murphy, Benedict    10 TRID                      NT    1:04.15        
 
Event 17  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  13&U A
        1:46.00  13&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kemayou, Audrey     13 LONG                      NT    1:26.68 A      
  2 Gordon, Lauren      13 SLIGO                1:45.22    1:32.25 A      
  3 MC Hale, Zoe        12 CBAR                 1:40.59    1:33.07 A      
  4 Joyce, Saoirse      13 LONG                 1:43.71    1:37.22 B      
  5 O'Dea, Lucy         13 Bluefin SC           1:38.88    1:39.48 B      
  6 Rynn, Aoibhe        12 TRID                      NT    1:39.75 B      
  7 O'Sullivan, Ruth    12 GAL                       NT    1:39.85 B      
  8 Hanrahan, Aibhe     11 B/Sloe                    NT    1:41.15 B      
  9 Durkan, Hannah      12 Bluefin SC           1:51.24    1:43.04 B      
 10 Ruddy, Cianna       12 SLIGO                     NT    1:49.91        
 11 Dowd, Jane          12 LONG                 1:56.00    1:58.52        
 12 Rooney, Emily       12 Bluefin SC                NT    2:05.69        
 -- Nic Dhonnchadha, C  12 GAL                  1:40.13         DQ        
 
Event 17  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.00  14&O A
        1:41.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Caitri  14 CBAR                 1:35.88         DQ        
 
Event 18  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  13&U A
        1:44.00  13&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Joyce, Niall        12 SHARK                1:34.91    1:36.79 B      
  2 Kearns, Eoghan      13 SLIGO                1:50.33    1:40.83 B      
  3 Van DE Beek, Jake   13 Bluefin SC                NT    1:43.06 B      
  4 Burke, Luke         13 Bluefin SC           1:37.00    1:43.99 B      
  5 Clarke, Ross        12 SLIGO                     NT    1:46.79        
 -- Collins, Rory       12 Bluefin SC           1:44.80         DQ        
 -- Mc Donough, Cathal  12 SHARK                1:36.00         DQ        
 
Event 18  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dunne, Pierce       14 CBAR                 1:39.70    1:30.73 B      
 
Event 19  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace       9 LONG                 1:43.70    1:35.03 A      
  2 Brennan, Sorcha     10 Tuam Swim Team       1:36.03    1:35.91 A      
  3 O Rourke, Grainne   11 Tuam Swim Team       1:41.49    1:36.16 B      
  4 Curley, Caoimhe      9 CBAR                 1:41.47    1:38.40 B      
  5 Melvin, Zoe         11 SLIGO                1:36.09    1:38.65 B      
  6 Henry, Wasini       11 ATH                  1:40.19    1:39.66 B      
  7 Powell, Ella        10 ATH                  1:43.68    1:39.88 B      
  8 Doorly, Rosie       10 GAL                  1:46.03    1:39.97 B      
  9 O'Boyle, Karen      11 LONG                 1:37.17    1:40.89 B      
 10 Martins, Sara Maia  11 Bluefin SC           1:45.75    1:41.25 B      
 11 Manning, Katie      10 LONG                 1:42.84    1:41.52 B      
 12 Rather, Kassie       8 GAL                  1:44.28    1:41.79 B      
 13 Flanagan, Niamh     11 CLM                  1:45.02    1:41.90 B      
 14 Brennan, Nicola      8 ATH                  1:44.00    1:42.15 B      
 15 O'Boyle, Jane        9 LONG                 1:37.48    1:43.25 B      
 16 Higgins, Cara        9 CLM                  1:43.91    1:44.44 B      
 17 Lavin, Faye         11 CBAR                 1:57.40    1:44.78 B      
 18 Murphy, Gillian     10 GAL                  1:53.57    1:44.98 B      
 19 Duda, Fiona          7 COM                  2:06.53    1:46.03        
 20 Freeman, Sinead      8 COM                  1:45.53    1:46.22        
 21 Leonard, Siobhan    11 LONG                 1:46.78    1:47.48        
 22 Kelly, Aoibhin      11 ATH                  1:51.79    1:47.87        
 23 Deely, Lauren       11 CBAR                 1:46.63    1:48.25        
 24 McKeon, Ella M       8 TRID                      NT    1:49.17        
 25 Kelly, Sienna        9 CLM                  1:51.21    1:50.51        
 26 Irwin, Leah         10 CBAR                 1:51.10    1:51.25        
 27 O'Connor, Aine       8 CBAR                 1:54.72    1:51.82        
 28 Fortune, Hannah     10 SLIGO                     NT    1:52.00        
 29 Davitt, Ciara        9 GAL                  1:51.53    1:52.57        
 30 Hanrahan, Sheenagh  10 B/Sloe               2:04.15    1:52.59        
 31 Reynolds, Alexandr  10 C FIN                     NT    1:52.85        
 32 Nolan, Shauna        8 LONG                 1:52.61    1:54.64        
 33 Mulrenan, Lily       9 COM                  1:50.80    1:55.73        
 34 O'Sullivan, Nessa   10 SLIGO                1:56.91    1:56.52        
 35 Hanly, Laoise        9 LONG                 2:03.13    1:58.35        
 36 Heneghan, Sarah      9 CBAR                 2:01.94    2:02.48        
 37 Clarke, Alma         9 SLIGO                1:57.19    2:02.71        
 38 Heaney, Helen       10 CLM                  2:04.29    2:04.19        
 39 Hunter, Ellen        9 SLIGO                1:57.91    2:04.72        
 40 O'Donovan, Kate      8 SLIGO                     NT    2:06.72        
 41 Szafarewicz, Maja    7 COM                       NT    2:07.46        
 42 McCrann, Ella       10 TRID                      NT    2:09.69        
 43 Geraghty, Laura      8 GAL                  2:04.81    2:15.67        
 44 Caprani, Emma       10 SLIGO                2:35.76    2:19.91        
 -- Lee, Mimi            9 SLIGO                2:08.03         DQ        
 -- Stapleton, Aisling  11 CBAR                 1:37.47         DQ        
 -- Owens, Kate         11 GAL                  1:36.28         DQ        
 -- Hunter, Lauren       8 SLIGO                2:23.78         DQ        
 
Event 19  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kemayou, Audrey     13 LONG                 1:24.38    1:25.25 A      
  2 Waldron, Hannah     12 COM                  1:31.15    1:30.13 A      
  3 Gordon, Lauren      13 SLIGO                1:31.81    1:30.16 A      
  4 O Reilly, Cladagh   13 Tuam Swim Team       1:32.22    1:30.64 A      
  5 Harrison, Sorcha    13 LONG                 1:29.72    1:31.27 B      
  6 Byrne, Ella         12 LONG                 1:29.94    1:31.31 B      
  7 Moyles, Éabha       12 SLIGO                1:34.13    1:33.28 B      
  8 O'Sullivan, Ruth    12 GAL                  1:42.72    1:33.83 B      
  9 Nic Dhonnchadha, C  12 GAL                  1:32.53    1:34.33 B      
 10 Conefrey, Cathy     12 LONG                 1:35.27    1:34.83 B      
 11 Donohue, Grainne    12 LONG                 1:34.29    1:35.33 B      
 12 Durkan, Hannah      12 Bluefin SC           1:40.41    1:35.36 B      
 13 Mc Cormack, Emile   12 CBAR                 1:39.53    1:35.66 B      
 14 Mc Closkey, Clodag  13 SLIGO                1:39.06    1:36.10 B      
 15 Gorman, Aisling     12 LONG                 1:38.48    1:39.08 B      
 16 Macken, Katie       12 GAL                  1:40.50    1:42.71        
 17 Dowd, Jane          12 LONG                 1:44.56    1:44.03        
 18 Hayden, Aife        12 C FIN                1:56.46    1:47.84        
 19 Darcy, Niamh        13 CLM                  2:02.44    1:52.82        
 20 Jedrol, Wikoria     13 SLIGO                2:08.69    1:55.47        
 21 Mrozek, Sara        12 COM                  2:24.13    2:00.65        
 22 O'Shea, Emma        12 GAL                  2:10.91    2:03.35        
 -- Fahey, Nicole       13 CBAR                 1:48.82         DQ        
 
Event 19  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Caitri  14 CBAR                 1:26.25    1:28.81 B      
 
Event 20  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bamber, Ambrose     11 SLIGO                1:33.75    1:32.89 A      
  2 Hunter, Max         10 SLIGO                1:35.25    1:36.66 B      
  3 Humpston, Ruairi    11 LONG                 1:49.79    1:37.67 B      
  4 Heneghan, Niall     11 CBAR                 1:41.84    1:39.59 B      
  5 Kilbane, David       9 Bluefin SC                NT    1:40.07 B      
  6 Clifford, Eimhin    10 C FIN                1:44.98    1:40.71 B      
  7 Iakimov, Boris      11 Tuam Swim Team       1:41.07    1:40.72 B      
  8 Faherty, Ciaran     10 LONG                 1:43.89    1:41.89 B      
  9 Newell Kim, Mattie  10 Tuam Swim Team            NT    1:42.21 B      
 10 Finnerty, Cathal    11 CLM                  1:41.40    1:42.87 B      
 11 Fox, Jamie          10 ATH                  1:46.43    1:44.19 B      
 12 Langton, Killian    11 C FIN                1:49.50    1:44.96 B      
 13 Connaughton, James   9 ATH                  1:49.93    1:46.05        
 14 Mc Donagh, Edward   11 SLIGO                     NT    1:47.20        
 15 Igoe, Rory          10 Tuam Swim Team            NT    1:51.94        
 16 Rynn, Eoghan         8 TRID                      NT    1:53.87        
 17 Rockett, Mark       10 ATH                       NT    1:54.82        
 18 Dwyer, Alfie        10 Bluefin SC           1:50.50    1:55.47        
 19 O'Brien, Conor       9 CLM                  2:05.47    2:02.18        
 20 Mulkeen, Eoin       11 SLIGO                1:59.40    2:03.00        
 21 Rynn, Cormac        10 TRID                      NT    2:04.61        
 22 Bamber, Bertie       9 SLIGO                2:06.99    2:19.66        
 -- Henson, Andrew       8 ATH                       NT         DQ        
 -- MC Keon, Leon        9 B/Sloe               1:40.38         DQ        
 -- Hanly, Dylan        11 LONG                 1:49.04         DQ        
 -- Mitchell, Finn      11 SLIGO                1:59.91         DQ        
 -- Semikin, Makar      10 ATH                  1:45.40         DQ        
 
Event 20  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donovan, Shane      12 ATH                  1:23.00    1:24.67 A      
  2 Coppinger, Niall    13 LONG                 1:30.38    1:28.95 A      
  3 Kearns, Eoghan      13 SLIGO                1:32.03    1:31.95 B      
  4 McDermott, Owen     12 Bluefin SC           1:33.50    1:34.20 B      
  5 Van DE Beek, Jake   13 Bluefin SC           1:36.75    1:34.80 B      
  6 Clarke, Ross        12 SLIGO                1:42.22    1:35.38 B      
  7 Mc Donough, Cathal  12 SHARK                1:37.51    1:35.70 B      
  8 Hogan, Conor        12 B/Sloe               1:38.98    1:38.72 B      
  9 Boyle, Anthony      12 Bluefin SC           1:42.62    1:41.77        
 10 Breheny, Daniel     12 C FIN                1:49.24    1:44.10        
 -- Andrews, Callum     12 C FIN                     NT         DQ        
 
Event 20  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maher, Patrick      14 SLIGO                1:30.00    1:24.10 B      
  2 Collier, Cameron    15 ATH                  1:26.14    1:25.46 B      
  3 O'Brien, Ciaran     14 CLM                  1:32.78    1:33.20 B      
 
Event 21  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 1:47.34    1:43.43 A      
  2 Webb, Aine          10 COM                  1:50.62    1:45.36 A      
  3 Kemayou, Marion     11 LONG                 1:51.21    1:45.52 A      
  4 Nic Dhonnacha, Mar  11 GAL                  1:56.13    1:49.32 B      
  5 Leonard, Siobhan    11 LONG                 1:57.07    1:51.20 B      
  6 Scanlon, Aisling    10 LONG                 2:06.00    1:51.39 B      
  7 Vinod, Anouska      11 GAL                  2:14.78    1:51.69 B      
  8 Webb, Saoirse       10 COM                  1:53.03    1:51.98 B      
  9 Waters, Siofra       9 Tuam Swim Team            NT    1:52.37 B      
 10 Murphy, Gillian     10 GAL                  2:00.74    1:53.05 B      
 11 O Rourke, Meabh      9 Tuam Swim Team       2:01.67    1:54.19 B      
 12 Powell, Ella        10 ATH                  1:58.40    1:54.44 B      
 13 Kelly, Aoibhin      11 ATH                  1:54.93    1:55.85 B      
 14 Mc Nulty, Siomha     9 CLM                  2:00.81    1:56.64 B      
 15 O'Boyle, Jane        9 LONG                 1:55.79    1:57.78 B      
 16 Ruddy, Liadan        9 SLIGO                1:59.06    1:58.64        
 17 Deely, Lauren       11 CBAR                 2:00.90    2:00.37        
 18 Manning, Katie      10 LONG                 1:57.46    2:00.77        
 19 Hanly, Laoise        9 LONG                 2:03.36    2:01.25        
 20 Brennan, Nicola      8 ATH                  1:48.00    2:01.44        
 21 Duda, Fiona          7 COM                  2:02.02    2:01.86        
 22 Lowe, Kate          11 C FIN                2:02.97    2:01.91        
 23 Quinn, Leah         10 LONG                 2:05.14    2:02.59        
 24 O'Connor, Aine       8 CBAR                 2:13.32    2:02.68        
 25 Martins, Sara Maia  11 Bluefin SC           2:08.88    2:03.13        
 26 Holmes, Emily        9 COM                  2:02.53    2:04.64        
 27 Guckian, Ella        9 TRID                      NT    2:06.76        
 28 Lowe, Mairead        9 C FIN                     NT    2:08.07        
 29 Irwin, Leah         10 CBAR                 2:09.47    2:09.76        
 30 Kelly, Sienna        9 CLM                  2:16.60    2:10.31        
 31 O'Sullivan, Nessa   10 SLIGO                2:14.53    2:10.35        
 32 Fortune, Hannah     10 SLIGO                     NT    2:10.77        
 33 Heneghan, Sarah      9 CBAR                 2:11.75    2:11.70        
 34 Caprani, Emma       10 SLIGO                2:30.76    2:12.90        
 35 Hunter, Ellen        9 SLIGO                2:18.41    2:13.34        
 36 Higgins, Cara        9 CLM                  2:15.31    2:13.81        
 37 Hayden, Alanna      10 C FIN                     NT    2:19.33        
 38 Hunter, Lauren       8 SLIGO                     NT    2:30.29        
 39 O'Donovan, Kate      8 SLIGO                     NT    2:38.82        
 40 Clarke, Alma         9 SLIGO                     NT    2:45.36        
 41 Lee, Mimi            9 SLIGO                3:14.09    3:09.13        
 -- Harding, Grace      10 TRID                      NT         DQ        
 -- Holmes, Grace       11 COM                  1:57.84         DQ        
 
Event 21  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waldron, Hannah     12 COM                  1:44.13    1:43.14 B      
  2 Moyles, Éabha       12 SLIGO                1:45.65    1:43.66 B      
  3 O'Donovan, Ella     12 SLIGO                1:49.32    1:44.13 B      
  4 O Reilly, Cladagh   13 Tuam Swim Team            NT    1:46.45 B      
  5 Mulligan, Michelle  13 CLM                  1:44.10    1:46.63 B      
  6 Hart, Katie         12 CLM                  1:48.22    1:46.86 B      
  7 Ruddy, Cianna       12 SLIGO                1:52.44    1:47.11 B      
  8 O'Sullivan, Ruth    12 GAL                  1:47.70    1:47.50 B      
  9 Byrne, Ella         12 LONG                 1:48.00    1:47.90 B      
 10 O'Shea, Emma        12 GAL                  1:54.05    1:49.61 B      
 11 Mitchell, Keri      12 SLIGO                1:50.34    1:49.93 B      
 12 MC Hale, Zoe        12 CBAR                 1:46.72    1:52.44 B      
 13 Durkan, Hannah      12 Bluefin SC           1:54.58    1:53.66        
 14 Joyce, Saoirse      13 LONG                 1:56.13    1:55.04        
 15 Gogan, Niamh        12 LONG                 2:07.21    1:55.81        
 16 Mc Cormack, Emile   12 CBAR                 1:57.81    1:55.85        
 17 Darcy, Niamh        13 CLM                  2:03.12    1:59.43        
 18 Macken, Katie       12 GAL                  1:58.37    1:59.57        
 19 Donohue, Grainne    12 LONG                 1:49.98    1:59.60        
 20 Conefrey, Cathy     12 LONG                 1:47.96    2:01.35        
 21 Fahey, Nicole       13 CBAR                 1:56.22    2:02.81        
 22 Rynn, Aoibhe        12 TRID                      NT    2:02.83        
 23 Rooney, Emily       12 Bluefin SC           2:00.17    2:03.23        
 -- Jedrol, Wikoria     13 SLIGO                1:57.65         DQ        
 -- Adamus, Nell        13 CLM                  1:55.66         DQ        
 
Event 21  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:48.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Ceola     15 SLIGO                1:46.81    1:51.63        
  2 Harding, Rebecca    14 TRID                      NT    2:03.65        
 
Event 22  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cian    11 LONG                 1:37.92    1:36.97 A      
  2 Bamber, Ambrose     11 SLIGO                1:58.22    1:47.46 A      
  3 Treanor, Eoin       11 CLM                  1:52.31    1:48.16 B      
  4 Murphy, Adam        10 CBAR                 1:50.93    1:51.78 B      
  5 Finnerty, Cathal    11 CLM                  1:51.32    1:52.45 B      
  6 Iakimov, Boris      11 Tuam Swim Team       1:50.97    1:53.26 B      
  7 Fee, Brogan         11 C FIN                1:53.06    1:53.35 B      
  8 MC Keon, Leon        9 B/Sloe               1:53.48    1:53.43 B      
  9 Melia, Odie         11 Tuam Swim Team       1:55.17    1:54.25 B      
 10 Langton, Killian    11 C FIN                1:56.45    1:55.14 B      
 11 Meegan, Zach        10 ATH                  2:04.59    1:56.28 B      
 12 Clifford, Eimhin    10 C FIN                2:00.87    1:56.66 B      
 13 Collier, Killian    11 ATH                       NT    2:00.12        
 14 Newell Kim, Mattie  10 Tuam Swim Team       2:06.60    2:00.19        
 15 Murphy, Benedict    10 TRID                      NT    2:00.34        
 16 Faherty, Ciaran     10 LONG                 1:57.93    2:00.73        
 17 Hunter, Max         10 SLIGO                1:59.65    2:05.48        
 18 Mc Donagh, Edward   11 SLIGO                2:16.06    2:06.63        
 19 Brennan, Peter       8 ATH                  1:48.00    2:07.99        
 20 Mulkeen, Eoin       11 SLIGO                2:09.97    2:08.53        
 21 Mitchell, Finn      11 SLIGO                2:15.78    2:08.68        
 22 Fox, Jamie          10 ATH                  2:11.75    2:08.95        
 23 Connaughton, James   9 ATH                  2:22.45    2:10.17        
 24 Tobin, Robert        9 C FIN                     NT    2:11.32        
 25 Dwyer, Alfie        10 Bluefin SC           2:26.48    2:14.56        
 26 Ivanov, Alex        10 LONG                 2:21.92    2:20.72        
 27 Keane, Seán         11 SLIGO                2:00.87    2:21.93        
 28 Duda, Scott          6 COM                       NT    2:24.45        
 29 Bamber, Bertie       9 SLIGO                2:50.00    2:28.39        
 
Event 22  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Liam           12 SLIGO                1:43.94    1:31.40 A      
  2 Coppinger, Niall    13 LONG                 1:42.26    1:42.47 B      
  3 Burke, Luke         13 Bluefin SC           1:42.98    1:42.84 B      
  4 Hunter, Adam        12 SLIGO                1:44.80    1:42.93 B      
  5 McDermott, Owen     12 Bluefin SC           1:51.19    1:43.53 B      
  6 Joyce, Niall        12 SHARK                1:49.72    1:46.87 B      
  7 Van DE Beek, Jake   13 Bluefin SC           1:55.34    1:48.52 B      
  8 Andrews, Callum     12 C FIN                1:52.58    1:51.32        
  9 Breheny, Daniel     12 C FIN                1:57.10    1:51.42        
 10 Faughnan, Shane     13 C FIN                1:53.40    1:51.91        
 11 Hogan, Conor        12 B/Sloe               1:54.55    1:53.15        
 12 Gurney, Leigh       12 LONG                 2:08.63    1:55.29        
 13 Woods, Sean         12 SLIGO                2:01.57    1:59.21        
 14 Boyle, Anthony      12 Bluefin SC           1:58.66    2:00.91        
 15 Hannon, Cathal      12 Bluefin SC                NT    2:14.49        
 
Event 22  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  14&O A
        1:46.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dunne, Pierce       14 CBAR                 1:37.23    1:40.42 B      
  2 O'Brien, Ciaran     14 CLM                  1:44.28    1:43.85 B      
  3 White, Cormac       14 C FIN                1:51.47    1:52.16        
  4 Neary, Mark         14 C FIN                     NT    1:58.48        
 
Event 23  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanrahan, Aibhe     11 B/Sloe               1:22.13    1:19.54 A      
  2 Nic Dhonnacha, Mar  11 GAL                  1:27.90    1:22.86 B      
  3 Ruddy, Liadan        9 SLIGO                1:26.75    1:22.92 B      
  4 O'Boyle, Karen      11 LONG                 1:22.45    1:23.04 B      
  5 Mc Cormack, Rionag   9 LONG                 1:27.90    1:23.63 B      
  6 Stapleton, Aisling  11 CBAR                 1:29.85    1:23.86 B      
  7 Webb, Saoirse       10 COM                  1:23.77    1:24.33 B      
  8 Henry, Wasini       11 ATH                  1:25.72    1:24.51 B      
  9 Webb, Aine          10 COM                  1:25.99    1:25.29 B      
 10 O Rourke, Grainne   11 Tuam Swim Team       1:29.50    1:25.36 B      
 11 Powell, Ella        10 ATH                  1:31.16    1:25.51 B      
 12 Owens, Kate         11 GAL                  1:26.50    1:26.20 B      
 13 Curley, Caoimhe      9 CBAR                 1:36.23    1:27.42 B      
 14 Pliszka, Antonina   11 COM                  1:28.99    1:28.00 B      
 15 Ni Mhuri, Molly     10 LONG                 1:28.41    1:28.47 B      
 16 Rather, Kassie       8 GAL                  1:33.28    1:29.28 B      
 17 O'Brien, Grace       9 LONG                 1:31.40    1:29.41 B      
 18 Martins, Sara Maia  11 Bluefin SC           1:32.94    1:29.77 B      
 19 Lavin, Faye         11 CBAR                      NT    1:30.48 B      
 20 Doorly, Rosie       10 GAL                  1:39.84    1:30.68 B      
 21 Brennan, Sorcha     10 Tuam Swim Team       1:31.40    1:30.79 B      
 22 Hanrahan, Sheenagh  10 B/Sloe               1:38.59    1:31.37 B      
 23 Deely, Lauren       11 CBAR                 1:44.23    1:31.45 B      
 24 Irwin, Leah         10 CBAR                 1:43.42    1:31.55 B      
 25 Quinn, Leah         10 LONG                 1:35.36    1:31.57 B      
 26 Mc Nulty, Siomha     9 CLM                  1:38.43    1:32.09        
 27 Murphy, Gillian     10 GAL                  1:51.72    1:33.83        
 28 Vinod, Anouska      11 GAL                  1:30.81    1:34.17        
 29 Melvin, Zoe         11 SLIGO                1:31.05    1:34.92        
 30 Lowe, Mairead        9 C FIN                1:38.72    1:35.33        
 31 MC Dermott-Lowe, S  10 C FIN                1:37.99    1:35.44        
 32 Kelly, Aoibhin      11 ATH                  1:35.74    1:35.52        
 33 Holmes, Grace       11 COM                  1:37.85    1:36.31        
 34 Davitt, Ciara        9 GAL                  1:39.22    1:36.78        
 35 Waters, Siofra       9 Tuam Swim Team       1:45.47    1:36.88        
 36 Leonard, Siobhan    11 LONG                 1:39.89    1:37.55        
 37 Freeman, Sinead      8 COM                  1:40.50    1:37.65        
 38 Higgins, Cara        9 CLM                  1:45.52    1:39.02        
 39 Duda, Fiona          7 COM                  1:39.92    1:39.48        
 40 O Rourke, Meabh      9 Tuam Swim Team       1:34.97    1:39.68        
 41 Flanagan, Niamh     11 CLM                  1:44.56    1:39.70        
 42 Nolan, Shauna        8 LONG                 1:38.96    1:40.02        
 43 Guckian, Ella        9 TRID                      NT    1:40.59        
 44 Holmes, Emily        9 COM                  1:40.33    1:40.67        
 45 Brennan, Nicola      8 ATH                  1:34.00    1:41.07        
 46 Fortune, Hannah     10 SLIGO                     NT    1:43.01        
 47 Mulrenan, Lily       9 COM                  1:46.06    1:43.26        
 48 Kelly, Sienna        9 CLM                  1:56.10    1:43.85        
 49 Gos, Ainnes          8 CLM                  2:34.75    1:43.96        
 50 Harding, Grace      10 TRID                      NT    1:53.35        
 51 Hunter, Ellen        9 SLIGO                2:08.44    1:56.92        
 52 McCrann, Ella       10 TRID                      NT    1:57.07        
 53 Geraghty, Laura      8 GAL                  1:54.18    1:57.52        
 54 McKeon, Ella M       8 TRID                      NT    1:58.97        
 55 Lee, Mimi            9 SLIGO                2:15.22    1:59.62        
 56 Hunter, Lauren       8 SLIGO                     NT    2:02.21        
 57 Clarke, Alma         9 SLIGO                2:33.08    2:02.67        
 58 Heaney, Helen       10 CLM                  2:03.27    2:04.13        
 59 Caprani, Emma       10 SLIGO                     NT    2:16.62        
 60 Szafarewicz, Maja    7 COM                       NT    2:23.32        
 
Event 23  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kemayou, Audrey     13 LONG                 1:14.39    1:13.06 A      
  2 O'Donovan, Ella     12 SLIGO                1:21.03    1:15.37 A      
  3 MC Hale, Zoe        12 CBAR                 1:22.53    1:18.88 B      
  4 Hart, Katie         12 CLM                  1:28.85    1:20.47 B      
  4 Lowe, Aoife         12 C FIN                1:19.33    1:20.47 B      
  6 O'Dea, Lucy         13 Bluefin SC           1:19.80    1:21.39 B      
  7 Gordon, Lauren      13 SLIGO                1:23.94    1:21.55 B      
  8 Harrison, Sorcha    13 LONG                 1:20.00    1:21.58 B      
  9 O'Sullivan, Ruth    12 GAL                  1:35.38    1:21.84 B      
 10 Ruddy, Cianna       12 SLIGO                1:32.59    1:23.01 B      
 11 Gorman, Aisling     12 LONG                 1:20.69    1:23.06 B      
 12 Byrne, Ella         12 LONG                 1:24.12    1:23.70 B      
 13 Durkan, Hannah      12 Bluefin SC           1:26.31    1:24.09 B      
 14 Mc Closkey, Clodag  13 SLIGO                1:28.27    1:24.31 B      
 15 Moyles, Éabha       12 SLIGO                1:27.34    1:24.66 B      
 16 Joyce, Saoirse      13 LONG                 1:25.33    1:25.12 B      
 17 Mc Cormack, Emile   12 CBAR                 1:31.20    1:27.23        
 18 Dowd, Jane          12 LONG                 1:31.20    1:28.88        
 19 Donohue, Grainne    12 LONG                 1:26.09    1:29.50        
 20 Mulligan, Michelle  13 CLM                  1:34.46    1:31.02        
 21 Fahey, Nicole       13 CBAR                      NT    1:32.90        
 22 Nic Dhonnchadha, C  12 GAL                  1:25.00    1:36.44        
 23 Jedrol, Wikoria     13 SLIGO                1:38.36    1:36.53        
 24 Macken, Katie       12 GAL                  1:38.59    1:36.86        
 25 Gogan, Niamh        12 LONG                      NT    1:37.27        
 26 Rynn, Aoibhe        12 TRID                      NT    1:37.32        
 27 Rooney, Emily       12 Bluefin SC           1:41.47    1:37.42        
 28 O'Shea, Emma        12 GAL                  1:50.40    1:39.77        
 29 Darcy, Niamh        13 CLM                       NT    1:41.37        
 30 Mrozek, Sara        12 COM                       NT    1:59.82        
 
Event 23  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Boyle, Elizabeth  14 LONG                 1:14.61    1:13.49 B      
  2 Mc Cormack, Caitri  14 CBAR                 1:18.81    1:14.63 B      
  3 Harding, Rebecca    14 TRID                      NT    1:33.80        
 
Event 24  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cian    11 LONG                 1:13.56    1:15.09 A      
  2 Mc Nulty, Oran      11 CLM                  1:24.32    1:18.59 A      
  3 Treanor, Eoin       11 CLM                  1:38.62    1:20.35 A      
  4 Meadows, Caolan     10 LONG                 1:23.99    1:22.07 B      
  5 Meegan, Zach        10 ATH                  1:27.01    1:22.61 B      
  6 Bamber, Ambrose     11 SLIGO                1:34.75    1:23.74 B      
  7 Hunter, Max         10 SLIGO                1:34.88    1:24.17 B      
  8 Moore-Keane, Ross   11 ATH                  1:32.04    1:24.74 B      
  9 Cox, David          11 LONG                 1:22.75    1:25.20 B      
 10 Murphy, Adam        10 CBAR                 1:40.05    1:26.29 B      
 11 Heneghan, Niall     11 CBAR                 1:33.59    1:26.46 B      
 12 Humpston, Ruairi    11 LONG                 1:24.17    1:26.59 B      
 13 Collier, Killian    11 ATH                  1:29.20    1:27.96 B      
 14 Hanly, Dylan        11 LONG                 1:28.59    1:28.32 B      
 15 Hanifa, Kaelan      11 C FIN                1:26.91    1:28.53 B      
 16 Igoe, Rory          10 Tuam Swim Team       1:24.90    1:29.41 B      
 17 Kilbane, David       9 Bluefin SC           1:35.28    1:30.30 B      
 18 Melia, Odie         11 Tuam Swim Team       1:28.56    1:31.15 B      
 19 MC Keon, Leon        9 B/Sloe               1:28.46    1:31.58 B      
 20 Clifford, Eimhin    10 C FIN                1:35.05    1:34.88        
 21 Connaughton, James   9 ATH                       NT    1:35.06        
 22 Langton, Killian    11 C FIN                1:37.79    1:35.10        
 23 Semikin, Makar      10 ATH                  1:38.01    1:35.77        
 24 Dwyer, Alfie        10 Bluefin SC           1:34.35    1:36.36        
 25 Ivanov, Alex        10 LONG                 1:44.09    1:36.61        
 26 Rynn, Cormac        10 TRID                      NT    1:37.27        
 27 Fox, Jamie          10 ATH                  1:37.97    1:38.51        
 28 Mulkeen, Eoin       11 SLIGO                1:42.41    1:38.92        
 29 Fee, Brogan         11 C FIN                1:52.72    1:39.01        
 30 Henson, Andrew       8 ATH                       NT    1:39.19        
 31 Tobin, Robert        9 C FIN                1:39.33    1:40.05        
 32 Mc Donagh, Edward   11 SLIGO                1:50.25    1:40.37        
 33 Lavin, Michael       8 COM                       NT    1:41.06        
 34 O'Brien, Conor       9 CLM                  1:57.91    1:42.87        
 35 Murphy, Benedict    10 TRID                 1:53.57    1:44.37        
 36 Rockett, Mark       10 ATH                       NT    1:45.82        
 37 Brennan, Peter       8 ATH                  1:34.00    1:48.91        
 38 Rynn, Eoghan         8 TRID                      NT    1:50.57        
 39 Mitchell, Finn      11 SLIGO                1:57.40    1:57.51        
 40 Bamber, Bertie       9 SLIGO                2:30.69    2:00.79        
 
Event 24  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Liam           12 SLIGO                1:15.57    1:11.38 A      
  2 Donovan, Shane      12 ATH                  1:17.84    1:14.36 A      
  3 Kearns, Eoghan      13 SLIGO                1:25.75    1:15.59 B      
  4 Hunter, Adam        12 SLIGO                1:18.16    1:16.33 B      
  5 Burke, Luke         13 Bluefin SC           1:17.82    1:19.47 B      
  6 Collins, Rory       12 Bluefin SC           1:18.23    1:19.54 B      
  7 Mc Donough, Cathal  12 SHARK                1:21.81    1:21.34 B      
  8 Van DE Beek, Jake   13 Bluefin SC           1:20.59    1:22.72 B      
  9 Gurney, Leigh       12 LONG                 1:35.41    1:24.50 B      
 10 McDermott, Owen     12 Bluefin SC           1:22.35    1:25.06        
 11 Andrews, Callum     12 C FIN                1:28.78    1:25.10        
 12 Hogan, Conor        12 B/Sloe               1:32.80    1:29.80        
 13 Clarke, Ross        12 SLIGO                1:38.09    1:30.49        
 14 Smith, Eamon        12 LONG                 1:50.16    1:31.71        
 15 Breheny, Daniel     12 C FIN                1:31.69    1:32.90        
 16 Faughnan, Shane     13 C FIN                1:34.66    1:36.36        
 17 Woods, Sean         12 SLIGO                1:47.58    1:39.57        
 18 Hannon, Cathal      12 Bluefin SC                NT    1:42.48        
 
Event 24  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donovan, Niall    14 SLIGO                1:12.17    1:09.50 A      
  2 Dunne, Pierce       14 CBAR                 1:14.71    1:11.66 B      
  3 Maher, Patrick      14 SLIGO                1:13.00    1:13.34 B      
  4 O'Brien, Ciaran     14 CLM                  1:17.69    1:14.62 B      
  5 Collier, Cameron    15 ATH                  1:16.36    1:15.36 B      
  6 White, Cormac       14 C FIN                1:21.20    1:24.39        
  7 Neary, Mark         14 C FIN                1:39.98    1:40.41