CONNACHT AGE GEOUPS 2012

Event 1  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:20.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                 2:47.74    2:43.65  
                  38.31     1:20.86 (42.55)     2:03.33 (42.47)     2:43.65 (40.32)
  2 Naughton, Imogen          12 SHARK                2:48.13    2:46.95  
                  38.62     1:21.03 (42.41)     2:04.73 (43.70)     2:46.95 (42.22)
  3 Crosby, Emer              12 LASER                2:47.11    2:47.15  
                  37.83     1:19.51 (41.68)     2:03.78 (44.27)     2:47.15 (43.37)
  4 Finn, Roisin              11 GAL                  3:06.68    2:50.21  
                  41.11     1:24.95 (43.84)     2:08.47 (43.52)     2:50.21 (41.74)
  5 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                3:05.60    2:53.69  
                  40.85     1:24.90 (44.05)     2:10.11 (45.21)     2:53.69 (43.58)
  6 O'Brien, Aoife            12 LONG                 2:55.77    2:55.29  
                  42.87     1:27.60 (44.73)     2:11.61 (44.01)     2:55.29 (43.68)
  7 Murphy, Rachel            12 BALL                 2:53.86    2:57.43  
                  40.01     1:25.67 (45.66)     2:12.28 (46.61)     2:57.43 (45.15)
  8 O'Brien, Lisa             11 CLM                       NT    3:03.54  
  9 Duignan, Dearbhla         12 ATH                  3:07.19    3:04.29  
                  43.89     1:30.45 (46.56)   3:04.29 (1:33.84)         3:04.29 ( )
 10 Breslin, Niamh            11 CBAR                 3:13.45    3:04.68  
 11 Johnson, Rachel           11 ATH                  3:19.78    3:10.94  
 12 Quane, Eve                10 GAL                       NT    3:13.00  
 13 Johnson, Laura            10 ATH                  3:21.65    3:17.85  
 14 Grady, Hannah             10 CBAR                 3:19.72    3:20.98  
 -- Moran, Sophie             10 GAL                  3:00.53         DQ  
                  40.13     1:23.47 (43.34)     2:07.47 (44.00)          DQ (42.23)
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  3:12.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            13 CBAR                 2:32.83    2:28.35  
                  34.63     1:12.35 (37.72)     1:50.32 (37.97)     2:28.35 (38.03)
  2 Melody, Niamh             13 GAL                  2:33.74    2:32.60  
                  35.55     1:14.16 (38.61)     1:53.55 (39.39)     2:32.60 (39.05)
  3 Fahy, Laura               13 CBAR                 2:46.86    2:47.20  
                  37.79     1:19.42 (41.63)     2:03.25 (43.83)     2:47.20 (43.95)
  4 Scully, Andraya           13 GAL                  2:51.37    2:48.20  
                  39.87     1:22.38 (42.51)     2:06.28 (43.90)     2:48.20 (41.92)
  5 Harrington, Lisa          13 ATH                  2:57.09    2:49.21  
                  40.78     1:23.35 (42.57)     2:07.05 (43.70)     2:49.21 (42.16)
  6 O'Sullivan, Molly         13 GAL                  2:50.69    2:51.06  
                  40.04     1:23.89 (43.85)     2:08.29 (44.40)     2:51.06 (42.77)
  7 Dill, Eva                 13 SHARK                2:57.26    2:52.12  
                  39.42     1:23.61 (44.19)     2:08.16 (44.55)     2:52.12 (43.96)
  8 Dempsey, Aisling          13 LASER                3:00.43    2:54.31  
                  42.33     1:27.01 (44.68)     2:12.04 (45.03)     2:54.31 (42.27)
  9 Murphy, Elizabeth         13 CLM                  3:00.31    2:57.12  
                  42.22     1:27.45 (45.23)     2:12.36 (44.91)     2:57.12 (44.76)
 10 Kenny, Laura              13 LONG                 2:57.92    2:57.16  
                  41.46     1:26.73 (45.27)     2:12.58 (45.85)     2:57.16 (44.58)
 11 Skelly, Aideen            13 LONG                 3:08.09    2:57.78  
                  40.86     1:25.86 (45.00)     2:11.67 (45.81)     2:57.78 (46.11)
 12 Egan, Sorcha              13 ATH                  3:03.60    3:02.77  
                  42.37     1:28.08 (45.71)     2:15.67 (47.59)     3:02.77 (47.10)
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  3:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finn, Kate                14 GAL                  2:27.81    2:28.30  
                  35.05     1:12.55 (37.50)     1:50.70 (38.15)     2:28.30 (37.60)
  2 Kelly, Sarah              14 COM                  2:30.76    2:29.93  
                  35.33     1:12.73 (37.40)     1:51.73 (39.00)     2:29.93 (38.20)
  3 Kavanagh, Kate            14 GAL                  2:33.13    2:33.59  
                  35.33     1:13.89 (38.56)     1:54.33 (40.44)     2:33.59 (39.26)
  4 Joyce, Ceira              14 SHARK                2:37.19    2:34.74  
                  35.89     1:15.23 (39.34)     1:55.87 (40.64)     2:34.74 (38.87)
  5 Claffey, Emer             14 GAL                  2:31.85    2:37.66  
                  35.74     1:15.97 (40.23)     1:57.51 (41.54)     2:37.66 (40.15)
  6 Dinneen, Molly            14 LASER                2:45.23    2:45.70  
                  38.92     1:20.67 (41.75)     2:03.59 (42.92)     2:45.70 (42.11)
 
Event 1  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  3:06.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                  2:30.05    2:32.13  
                  35.36     1:13.98 (38.62)     1:53.33 (39.35)     2:32.13 (38.80)
  2 Mc Knight, Katie          15 GAL                  2:29.75    2:32.93  
                  35.92     1:14.03 (38.11)     1:53.90 (39.87)     2:32.93 (39.03)
  3 Gallagher, Emily          15 LASER                2:36.65    2:35.66  
                  36.91     1:15.99 (39.08)     1:56.27 (40.28)     2:35.66 (39.39)
  4 Delaney, Riona            15 COM                  2:51.93    2:49.01  
                  39.32     1:22.14 (42.82)     2:06.67 (44.53)     2:49.01 (42.34)
 
Event 1  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  3:06.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                  2:32.42    2:35.88  
                  35.74     1:15.14 (39.40)     1:55.66 (40.52)     2:35.88 (40.22)
  2 Hristeva, Kristiana       16 GAL                  2:46.98    2:43.02  
                  38.22     1:19.81 (41.59)     2:01.56 (41.75)     2:43.02 (41.46)
  3 Quirke, Fiona             16 LASER                2:51.45    2:52.65  
                  39.93     1:23.72 (43.79)     2:08.27 (44.55)     2:52.65 (44.38)
  4 Nagle, Katie              16 ATH                  2:56.66    2:54.18  
                  41.34     1:25.39 (44.05)   2:54.18 (1:28.79)         2:54.18 ( )
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:20.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       2:25.58    2:24.54  
                  33.19     1:08.90 (35.71)     1:46.89 (37.99)     2:24.54 (37.65)
  2 Powell, Robert            12 ATH                  2:29.74    2:27.64  
                  33.98     1:11.38 (37.40)     1:50.24 (38.86)     2:27.64 (37.40)
  3 O'Boyle, Mark             11 LONG                 2:48.78    2:50.16  
                  40.12     1:23.70 (43.58)     2:07.23 (43.53)     2:50.16 (42.93)
  4 Melvin, Conor             11 SLIGO                2:59.40    2:51.84  
                  39.36     1:23.30 (43.94)     2:08.53 (45.23)     2:51.84 (43.31)
  5 Doorly, Joseph            11 GAL                  3:01.07    2:54.09  
                  39.95     1:24.33 (44.38)     2:09.57 (45.24)     2:54.09 (44.52)
  6 Keogh, Timothy            11 GAL                  2:55.56    2:55.24  
                  41.00     1:26.13 (45.13)     2:12.61 (46.48)     2:55.24 (42.63)
  7 Regan, Ciaran             11 COM                  2:58.95    2:57.23  
                  41.77     1:26.93 (45.16)     2:12.73 (45.80)     2:57.23 (44.50)
  8 Smyth, Liam               11 GAL                  3:09.39    2:59.62  
                  44.17     1:30.04 (45.87)     2:15.68 (45.64)     2:59.62 (43.94)
  9 O'Connor, David           12 GAL                  2:59.75    3:00.49  
                  41.25     1:28.21 (46.96)     2:15.63 (47.42)     3:00.49 (44.86)
 10 Mc Cann, Michael          11 LONG                      NT    3:02.39  
                  41.15     1:26.94 (45.79)     2:15.58 (48.64)     3:02.39 (46.81)
 11 Anderson, Eoin            11 SLIGO                3:02.05    3:02.90  
                  43.23     1:29.22 (45.99)     2:16.71 (47.49)     3:02.90 (46.19)
 12 Kolcow, Max               10 GAL                       NT    3:03.61  
                  44.76     1:31.30 (46.54)     2:19.44 (48.14)     3:03.61 (44.17)
 13 Joyce, Cathal              9 CLM                  3:08.14    3:15.61  
                  45.82     1:36.95 (51.13)     2:28.78 (51.83)     3:15.61 (46.83)
 -- Higgins, Adam             11 SLIGO                3:06.61         DQ  
                  42.84     1:30.27 (47.43)     2:18.52 (48.25)          DQ (46.44)
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  3:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Adam               13 B DOL                2:42.16    2:39.02  
                  35.70     1:17.13 (41.43)     2:00.20 (43.07)     2:39.02 (38.82)
  2 Ashton, Callum            13 LASER                2:43.55    2:41.81  
                  37.06     1:18.25 (41.19)     2:00.61 (42.36)     2:41.81 (41.20)
  3 Cugalj, Filip             13 SHARK                3:03.89    2:52.46  
                  40.88     1:25.39 (44.51)     2:09.94 (44.55)     2:52.46 (42.52)
  4 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                      NT    2:55.54  
                  41.61     1:26.34 (44.73)     2:10.96 (44.62)     2:55.54 (44.58)
  5 Clarke, Jack              13 LASER                3:00.56    2:56.94  
                  42.37     1:27.30 (44.93)     2:12.87 (45.57)     2:56.94 (44.07)
  6 Canavan, Sean             13 B DOL                3:10.00    3:02.54  
                  41.83     1:27.96 (46.13)     2:16.31 (48.35)     3:02.54 (46.23)
  7 Vahey, Ben                13 Blue Fin             3:10.00    3:10.69  
                  44.70     1:34.04 (49.34)     2:24.46 (50.42)     3:10.69 (46.23)
 
Event 2  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  2:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                 2:14.86    2:14.04  
                  30.25     1:03.00 (32.75)     1:38.33 (35.33)     2:14.04 (35.71)
  2 Dowling, David            14 LASER                2:18.07    2:15.43  
                  31.32     1:05.37 (34.05)     1:41.17 (35.80)     2:15.43 (34.26)
  3 Scully, Daniel            14 GAL                  2:40.70    2:40.44  
                  38.72     1:19.43 (40.71)     2:00.21 (40.78)     2:40.44 (40.23)
 
Event 2  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  2:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               15 ATH                  2:25.97    2:22.67  
                  32.79     1:09.03 (36.24)     1:45.79 (36.76)     2:22.67 (36.88)
  2 Lannon, Kevin             15 COM                  2:33.81    2:26.94  
                  33.93     1:11.06 (37.13)     1:49.21 (38.15)     2:26.94 (37.73)
 
Event 2  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  2:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullen, Keith             16 SLIGO                2:23.16    2:24.38  
                  32.67     1:09.17 (36.50)     1:46.90 (37.73)     2:24.38 (37.48)
 
Event 3  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:48.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Amy              12 SHARK                1:39.34    1:33.74  
                  43.44     1:33.74 (50.30)                                        
  2 Mellotte, Georgia         12 WPORT                1:35.94    1:33.85  
                  44.18     1:33.85 (49.67)                                        
  3 Tiernan, Meabh            12 COM                  1:37.43    1:35.21  
                  44.97     1:35.21 (50.24)                                        
  4 Shortall, Alice           12 WPORT                1:38.87    1:35.74  
                  44.33     1:35.74 (51.41)                                        
  5 Dowling, Caoimhe          11 LASER                1:41.35    1:35.76  
  6 Walsh, Lauren             11 GAL                  1:38.47    1:36.13  
                  45.80     1:36.13 (50.33)                                        
  7 Walsh, Sinead             11 GAL                  1:38.73    1:36.54  
                  45.73     1:36.54 (50.81)                                        
  8 Naughton, Imogen          12 SHARK                1:37.47    1:36.63  
                  45.18     1:36.63 (51.45)                                        
  9 Dolan, Tara               12 COM                  1:39.23    1:37.01  
                  45.14     1:37.01 (51.87)                                        
 10 O'Brien, Aoife            12 LONG                 1:36.16    1:37.22  
                  46.46     1:37.22 (50.76)                                        
 11 Fleming, Danielle         12 LASER                1:48.00    1:37.73  
                  45.59     1:37.73 (52.14)                                        
 12 Kavanagh, Grace           12 GAL                  1:41.36    1:39.12  
 13 Reilly, Lauren            12 ATH                  1:44.77    1:41.48  
                  47.79     1:41.48 (53.69)                                        
 14 Elliott, Grace            12 SLIGO                1:39.77    1:41.68  
 15 Quane, Eve                10 GAL                  1:43.45    1:41.78  
                  48.25     1:41.78 (53.53)                                        
 16 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                 1:42.16    1:42.53  
                  47.95     1:42.53 (54.58)                                        
 17 Doherty, Megan            12 CLM                  1:43.11    1:43.08  
                  48.63     1:43.08 (54.45)                                        
 18 Finn, Roisin              11 GAL                  1:41.94    1:43.71  
 19 Coyne, Anna               11 GAL                  1:49.18    1:44.13  
                  48.51     1:44.13 (55.62)                                        
 20 Grady, Hannah             10 CBAR                 1:47.96    1:44.52  
                  50.20     1:44.52 (54.32)                                        
 21 Grant, Stephanie          12 Tuam Swim Team       1:46.85    1:44.60  
                  49.54     1:44.60 (55.06)                                        
 22 Maguire, Grace            12 CLM                  1:45.34    1:45.06  
                  50.23     1:45.06 (54.83)                                        
 23 Moran, Sophie             10 GAL                  1:45.89    1:45.63  
                  49.85     1:45.63 (55.78)                                        
 23 Kilduff, Jenni            12 COM                  1:44.66    1:45.63  
                  50.83     1:45.63 (54.80)                                        
 25 Farrell, Michelle         12 COM                  1:47.10    1:48.92  
                  49.86     1:48.92 (59.06)                                        
 26 Sweeney, Kate             11 LONG                 1:56.05    1:54.05  
                  54.85     1:54.05 (59.20)                                        
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                  1:19.18    1:16.40  
                  36.65     1:16.40 (39.75)                                        
  2 Egan, Stacey              13 ATH                  1:28.73    1:31.48  
                  43.83     1:31.48 (47.65)                                        
  3 Shaw, Roisin              13 SLIGO                1:37.60    1:36.19  
                  45.65     1:36.19 (50.54)                                        
  4 Joyce, Laura              13 CLM                  1:38.25    1:36.32  
                  45.67     1:36.32 (50.65)                                        
  5 McManamon, Jemma          13 SHARK                1:37.93    1:36.49  
                  45.92     1:36.49 (50.57)                                        
  6 Healy, Aoife              13 ATH                  1:38.62    1:37.25  
                  45.72     1:37.25 (51.53)                                        
  7 Dill, Eva                 13 SHARK                1:36.91    1:37.50  
                  46.99     1:37.50 (50.51)                                        
  8 Dempsey, Aisling          13 LASER                1:34.74    1:37.92  
                  46.60     1:37.92 (51.32)                                        
  9 Savage, Lilu              13 LASER                1:41.97    1:41.44  
 
Event 3  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:37.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                1:16.36    1:18.55  
                  36.91     1:18.55 (41.64)                                        
  2 MC Farland, Alex          14 GAL                  1:26.91    1:23.33  
                  38.86     1:23.33 (44.47)                                        
  3 Kelly, Sarah              14 COM                  1:28.74    1:25.05  
                  40.07     1:25.05 (44.98)                                        
  4 O'Neill, Ciara            14 LASER                1:26.77    1:27.19  
                  41.43     1:27.19 (45.76)                                        
  5 Dinneen, Molly            14 LASER                1:27.70    1:27.52  
                  41.98     1:27.52 (45.54)                                        
  6 Keavney, Eimear           14 LASER                1:36.45    1:38.63  
                  46.56     1:38.63 (52.07)                                        
 
Event 3  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Alex               15 SHARK                1:25.24    1:26.92  
                  41.49     1:26.92 (45.43)                                        
  2 O'Brien, Sarah            15 CLM                  1:40.14    1:40.05  
 
Event 3  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fullard, Olivia           17 COM                  1:21.94    1:22.28  
                  38.41     1:22.28 (43.87)                                        
  2 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                  1:27.18    1:27.08  
                  40.82     1:27.08 (46.26)                                        
  3 Hristeva, Kristiana       16 GAL                  1:27.54    1:27.23  
                  40.76     1:27.23 (46.47)                                        
  4 Higgins, Megan            21 CLM                  1:24.25    1:27.36  
                  41.54     1:27.36 (45.82)                                        
  5 Moore, Rachel             16 GAL                  1:23.21    1:28.39  
                  41.75     1:28.39 (46.64)                                        
 
Event 4  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       1:27.75    1:24.58  
                  40.08     1:24.58 (44.50)                                        
  2 Scully, Bryan             11 ATH                  1:26.19    1:25.36  
                  42.97     1:25.36 (42.39)                                        
  3 Brennan, Jack             10 ATH                  1:34.99    1:34.61  
                  44.51     1:34.61 (50.10)                                        
  4 Keogh, Timothy            11 GAL                  1:33.98    1:35.48  
                  45.53     1:35.48 (49.95)                                        
  5 Connolly, Sam             12 COM                  1:42.59    1:38.58  
                  46.29     1:38.58 (52.29)                                        
  6 Doorly, Joseph            11 GAL                  1:37.40    1:39.30  
                  46.61     1:39.30 (52.69)                                        
  7 Dervan, Ronan             11 CBAR                 1:37.00    1:39.60  
                  47.50     1:39.60 (52.10)                                        
  8 Anderson, Eoin            11 SLIGO                1:44.18    1:39.67  
                  48.01     1:39.67 (51.66)                                        
  9 Weaver, Luke              12 FIN                  1:38.87    1:39.97  
                  45.75     1:39.97 (54.22)                                        
 10 Cooke, Oisín              10 Tuam Swim Team       1:46.65    1:45.89  
                  50.82     1:45.89 (55.07)                                        
 11 Bell, Struan              11 SHARK                1:45.56    1:46.87  
                  51.67     1:46.87 (55.20)                                        
 12 Camplisson, Cian          12 Tuam Swim Team       1:55.25    1:48.04  
                  50.92     1:48.04 (57.12)                                        
 13 Doherty, Aaron            12 WPORT                1:44.95    1:48.73  
                  51.24     1:48.73 (57.49)                                        
 14 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                1:47.00    1:49.24  
                  50.80     1:49.24 (58.44)                                        
 15 English, James            12 CBAR                 1:45.83    1:49.65  
                  51.55     1:49.65 (58.10)                                        
 
Event 4  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Farrell, Brian          13 SHARK                1:23.86    1:25.13  
                  39.29     1:25.13 (45.84)                                        
  2 Cummins, Ben              13 COM                  1:28.75    1:27.25  
                  40.70     1:27.25 (46.55)                                        
  3 O'Hanlon, Shane           13 LONG                 1:36.81    1:28.08  
                  41.27     1:28.08 (46.81)                                        
  4 Dunne, Shane              13 B DOL                1:28.59    1:28.73  
                  41.04     1:28.73 (47.69)                                        
  5 Tierney, Sean             13 ATH                  1:30.33    1:28.88  
                  41.70     1:28.88 (47.18)                                        
  6 Tannion, Joseph           13 SHARK                1:33.73    1:32.39  
                  42.54     1:32.39 (49.85)                                        
  7 McDonagh, Jack            13 SLIGO                1:33.00    1:32.63  
                  43.04     1:32.63 (49.59)                                        
  8 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin             1:35.26    1:33.12  
                  44.59     1:33.12 (48.53)                                        
  9 Diviney, Oran             13 SHARK                1:33.21    1:33.31  
                  43.72     1:33.31 (49.59)                                        
 10 McWilliams, Pádraig       13 SHARK                1:39.22    1:36.32  
                  44.39     1:36.32 (51.93)                                        
 11 Clarke, Jack              13 LASER                1:37.43    1:36.63  
                  46.16     1:36.63 (50.47)                                        
 12 Mc Loughlin, Shane        13 WPORT                1:39.09    1:40.80  
                  47.53     1:40.80 (53.27)                                        
 
Event 4  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:37.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                1:12.00    1:11.31  
                  33.03     1:11.31 (38.28)                                        
  2 Kelly, Michael            14 ATH                  1:12.83    1:12.57  
                  33.96     1:12.57 (38.61)                                        
  3 Moore, Andrew             14 GAL                  1:16.62    1:15.67  
                  35.52     1:15.67 (40.15)                                        
  4 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       1:18.02    1:18.61  
                  36.62     1:18.61 (41.99)                                        
  5 Dowling, David            14 LASER                1:26.62    1:22.42  
                  39.78     1:22.42 (42.64)                                        
  6 Murray, Cadhla            14 LASER                1:22.86    1:26.41  
                  40.42     1:26.41 (45.99)                                        
  7 O'Connor, Thomas          14 GAL                  1:27.51    1:26.59  
                  40.80     1:26.59 (45.79)                                        
  8 Magay, Kirill             14 LONG                 1:30.52    1:26.70  
                  40.05     1:26.70 (46.65)                                        
  9 Gavin, Lorcan             14 SHARK                1:32.53    1:30.18  
                  42.42     1:30.18 (47.76)                                        
 
Event 4  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  1:28.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Oisin              15 GAL                  1:19.62    1:17.19  
                  37.09     1:17.19 (40.10)                                        
  2 Rayner, Sean              15 COM                  1:27.97    1:25.73  
                  40.31     1:25.73 (45.42)                                        
  3 McGinty, Stephen          15 SHARK                1:27.99    1:27.47  
                  41.02     1:27.47 (46.45)                                        
 
Event 4  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  1:28.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Darragh           16 LONG                 1:07.05    1:09.96  
                  32.39     1:09.96 (37.57)                                        
  2 Condron, Ryan             16 ATH                  1:14.59    1:13.63  
                  35.03     1:13.63 (38.60)                                        
  3 McCloskey, Ciaran         16 SLIGO                1:17.14    1:16.62  
                  35.98     1:16.62 (40.64)                                        
  4 Murphy, Richard           16 GAL                  1:19.15    1:16.65  
                  36.11     1:16.65 (40.54)                                        
  5 Smyth, Conor              16 GAL                  1:16.10    1:16.89  
                  35.74     1:16.89 (41.15)                                        
  6 Martin, Declan            16 SLIGO                1:22.35    1:21.73  
                  37.78     1:21.73 (43.95)                                        
 
Event 5  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  5:28.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             12 ATH                  5:08.20    5:06.31  
                  35.05     1:13.34 (38.29)     1:52.72 (39.38)     2:31.95 (39.23)
        3:10.77 (38.82)     3:49.84 (39.07)     4:28.91 (39.07)     5:06.31 (37.40)
  2 Duignan, Dearbhla         12 ATH                  5:27.86    5:45.80  
                  38.93     1:22.49 (43.56)     2:06.76 (44.27)     2:51.36 (44.60)
        3:35.02 (43.66)     4:18.50 (43.48)     4:59.58 (41.08)     5:45.80 (46.22)
  3 Walsh, Sinead             11 GAL                       NT    5:54.29  
                  41.27     1:25.48 (44.21)     2:11.10 (45.62)     2:56.63 (45.53)
        3:42.28 (45.65)     4:27.53 (45.25)     5:12.12 (44.59)     5:54.29 (42.17)
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  5:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                  5:07.23    4:51.86  
                  33.15     1:09.70 (36.55)     1:47.17 (37.47)     2:24.40 (37.23)
        3:01.94 (37.54)     3:39.26 (37.32)     4:16.44 (37.18)     4:51.86 (35.42)
  2 Clabby, Aibhlin           13 ATH                  4:55.82    4:53.01  
                  33.13     1:10.24 (37.11)     1:47.26 (37.02)     2:24.63 (37.37)
        3:01.86 (37.23)     3:40.44 (38.58)     4:17.31 (36.87)     4:53.01 (35.70)
  3 Harrington, Lisa          13 ATH                  5:06.04    5:00.28  
                  33.43     1:10.37 (36.94)     1:48.78 (38.41)     2:26.94 (38.16)
        3:05.15 (38.21)     3:43.53 (38.38)     4:22.59 (39.06)     5:00.28 (37.69)
  4 Anderson, Kate            13 SLIGO                5:03.36    5:08.37  
                  34.61     1:13.62 (39.01)     1:53.25 (39.63)     2:32.66 (39.41)
        3:12.31 (39.65)     3:51.74 (39.43)     4:31.43 (39.69)     5:08.37 (36.94)
  5 Lowe, Sophie              13 ATH                  5:21.98    5:10.71  
                  34.90     1:13.16 (38.26)     1:52.07 (38.91)     2:31.04 (38.97)
        3:11.06 (40.02)     3:51.50 (40.44)     4:31.38 (39.88)     5:10.71 (39.33)
  6 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team       5:09.78    5:13.26  
                  34.47     1:14.90 (40.43)     1:54.83 (39.93)     2:35.28 (40.45)
        3:15.42 (40.14)     3:56.51 (41.09)     4:36.20 (39.69)     5:13.26 (37.06)
  7 McCloskey, Deirbhile      13 SLIGO                5:18.00    5:18.08  
                  35.58     1:15.70 (40.12)     1:56.80 (41.10)     2:37.15 (40.35)
        3:17.93 (40.78)     3:58.91 (40.98)     4:39.80 (40.89)     5:18.08 (38.28)
  8 Egan, Stacey              13 ATH                  5:22.00    5:18.26  
                  36.32     1:17.25 (40.93)     1:58.69 (41.44)     2:39.82 (41.13)
        3:20.83 (41.01)     4:01.46 (40.63)     4:40.61 (39.15)     5:18.26 (37.65)
  9 Fahy, Laura               13 CBAR                 5:26.99    5:19.77  
                  34.31     1:13.83 (39.52)     1:55.05 (41.22)     2:36.03 (40.98)
        3:17.72 (41.69)     3:59.54 (41.82)     4:40.60 (41.06)     5:19.77 (39.17)
 10 Madden, Dearbhaile        13 LONG                 5:17.42    5:22.64  
                  37.28     1:17.67 (40.39)     1:58.56 (40.89)     2:39.52 (40.96)
        3:20.01 (40.49)     4:00.64 (40.63)     4:42.17 (41.53)     5:22.64 (40.47)
 11 Egan, Sorcha              13 ATH                  5:21.45    5:28.62  
                  37.12     1:17.64 (40.52)     1:58.84 (41.20)     2:40.27 (41.43)
        3:22.37 (42.10)     4:04.50 (42.13)     4:46.96 (42.46)     5:28.62 (41.66)
 12 Joyce, Laura              13 CLM                  5:46.34    5:41.44  
                  37.49     1:19.66 (42.17)     2:02.73 (43.07)     2:46.54 (43.81)
        3:30.66 (44.12)     4:15.11 (44.45)     5:00.09 (44.98)     5:41.44 (41.35)
 13 Skelly, Aideen            13 LONG                 5:50.42    5:45.57  
                  39.58     1:22.69 (43.11)     2:07.34 (44.65)     2:52.53 (45.19)
        3:37.21 (44.68)     4:21.69 (44.48)     5:05.93 (44.24)     5:45.57 (39.64)
 14 Healy, Aoife              13 ATH                  5:21.89    5:58.84  
                  38.86     1:22.03 (43.17)     2:06.51 (44.48)     2:53.29 (46.78)
        3:39.74 (46.45)     4:26.20 (46.46)     5:13.82 (47.62)     5:58.84 (45.02)
 
Event 5  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  5:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Farland, Alex          14 GAL                  4:51.93    4:50.92  
                  31.83     1:06.86 (35.03)     1:43.70 (36.84)     2:22.11 (38.41)
        2:59.68 (37.57)     3:38.17 (38.49)     4:14.91 (36.74)     4:50.92 (36.01)
  2 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team       5:10.58    4:53.12  
                  32.83     1:09.64 (36.81)     1:47.55 (37.91)     2:25.49 (37.94)
        3:02.82 (37.33)     3:39.93 (37.11)     4:16.80 (36.87)     4:53.12 (36.32)
  3 Kavanagh, Kate            14 GAL                  5:01.67    4:53.26  
                  33.17     1:09.91 (36.74)     1:47.66 (37.75)     2:26.11 (38.45)
        3:04.11 (38.00)     3:41.88 (37.77)     4:18.82 (36.94)     4:53.26 (34.44)
  4 Arthur, Shauna            14 GAL                  5:06.67    4:56.20  
                  32.06     1:08.27 (36.21)     1:45.38 (37.11)     2:22.98 (37.60)
        3:00.93 (37.95)     3:38.96 (38.03)     4:17.23 (38.27)     4:56.20 (38.97)
  5 Cunnane, Aine             14 CLM                  5:20.99    5:13.28  
                  33.83     1:12.76 (38.93)     1:52.54 (39.78)     2:33.35 (40.81)
        3:13.90 (40.55)     3:54.44 (40.54)     4:35.20 (40.76)     5:13.28 (38.08)
 
Event 5  Girls 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  5:06.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                  4:47.03    4:45.53  
                  31.62     1:05.35 (33.73)     1:40.85 (35.50)     2:17.53 (36.68)
        2:54.59 (37.06)     3:32.11 (37.52)     4:09.98 (37.87)     4:45.53 (35.55)
  2 Breslin, Ciara            15 CLM                  5:02.06    4:55.60  
                  32.59     1:08.63 (36.04)     1:45.87 (37.24)     2:24.02 (38.15)
        3:01.84 (37.82)     3:40.33 (38.49)     4:18.14 (37.81)     4:55.60 (37.46)
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       2:30.95    2:33.15  
                  31.95     1:09.40 (37.45)     1:56.79 (47.39)     2:33.15 (36.36)
  2 Powell, Robert            12 ATH                  2:37.61    2:35.80  
                  32.70     1:10.92 (38.22)     2:00.73 (49.81)     2:35.80 (35.07)
  3 Scully, Bryan             11 ATH                  3:02.10    3:00.57  
                  44.47     1:33.78 (49.31)     2:22.21 (48.43)     3:00.57 (38.36)
  4 O'Connor, David           12 GAL                  3:03.78    3:01.24  
                  37.89     1:24.50 (46.61)     2:20.77 (56.27)     3:01.24 (40.47)
  5 O'Boyle, Mark             11 LONG                 2:56.51    3:05.73  
                  40.11     1:24.37 (44.26)   2:26.12 (1:01.75)     3:05.73 (39.61)
  6 Melvin, Conor             11 SLIGO                3:07.62    3:07.56  
                  42.78     1:27.56 (44.78)     2:25.80 (58.24)     3:07.56 (41.76)
  7 Mc Grogan, Harry          11 GAL                  3:13.12    3:08.07  
                  45.10     1:30.76 (45.66)     2:30.66 (59.90)     3:08.07 (37.41)
  8 Ryan, Seadhna              9 LONG                 3:18.57    3:09.51  
                  40.49     1:28.82 (48.33)     2:25.30 (56.48)     3:09.51 (44.21)
  9 Regan, Ciaran             11 COM                  3:07.86    3:12.21  
                  43.86     1:30.41 (46.55)     2:30.13 (59.72)     3:12.21 (42.08)
 10 Moore, Owen               11 GAL                  3:08.13    3:12.25  
                  44.46     1:32.95 (48.49)     2:29.62 (56.67)     3:12.25 (42.63)
 11 Anderson, Eoin            11 SLIGO                     NT    3:15.51  
                  47.00     1:35.46 (48.46)     2:32.10 (56.64)     3:15.51 (43.41)
 12 Smyth, Liam               11 GAL                  3:24.02    3:22.10  
                  46.26     1:34.02 (47.76)   2:37.60 (1:03.58)     3:22.10 (44.50)
 13 Stewart, Harry            11 LONG                      NT    3:23.89  
                  44.95     1:34.24 (49.29)   2:40.85 (1:06.61)     3:23.89 (43.04)
 14 Lennon, Eoghan            11 ATH                  3:09.36    3:28.61  
                  52.43     1:44.65 (52.22)   2:45.75 (1:01.10)     3:28.61 (42.86)
 -- Brennan, Jack             10 ATH                  3:10.00         DQ  
                  43.49     1:32.33 (48.84)     2:23.70 (51.37)          DQ (40.87)
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  3:02.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  2:38.88    2:35.17  
                  32.53     1:11.87 (39.34)     2:00.81 (48.94)     2:35.17 (34.36)
  2 Ashton, Callum            13 LASER                2:53.13    2:44.44  
                  35.60     1:17.19 (41.59)     2:06.83 (49.64)     2:44.44 (37.61)
  3 Dunne, Shane              13 B DOL                2:55.63    2:48.90  
                  37.06     1:20.66 (43.60)     2:11.16 (50.50)     2:48.90 (37.74)
  4 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                 2:58.93    2:53.98  
                  37.58     1:22.67 (45.09)     2:14.61 (51.94)     2:53.98 (39.37)
  5 O'Hanlon, Shane           13 LONG                 3:04.40    2:57.79  
                  38.71     1:23.51 (44.80)     2:15.22 (51.71)     2:57.79 (42.57)
 
Event 6  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  2:53.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           14 SLIGO                2:19.61    2:16.04  
                  29.64     1:02.90 (33.26)     1:42.94 (40.04)     2:16.04 (33.10)
  2 Quinn, Gerry              14 LONG                 2:39.53    2:17.95  
                  29.05     1:03.20 (34.15)     1:46.45 (43.25)     2:17.95 (31.50)
  3 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                  2:25.63    2:23.24  
                  29.93     1:05.25 (35.32)     1:50.04 (44.79)     2:23.24 (33.20)
  4 Moore, Andrew             14 GAL                  2:28.71    2:25.54  
                  32.11     1:11.26 (39.15)     1:52.81 (41.55)     2:25.54 (32.73)
  5 Dowling, David            14 LASER                2:25.74    2:26.05  
                  31.74     1:06.24 (34.50)     1:52.85 (46.61)     2:26.05 (33.20)
  6 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       2:35.93    2:27.43  
                  31.98     1:09.76 (37.78)     1:53.05 (43.29)     2:27.43 (34.38)
  7 O'Connor, Thomas          14 GAL                  2:45.11    2:44.13  
                  35.79     1:16.71 (40.92)     2:06.74 (50.03)     2:44.13 (37.39)
  8 Magay, Kirill             14 LONG                 2:53.75    2:44.36  
                  33.85     1:14.78 (40.93)     2:07.32 (52.54)     2:44.36 (37.04)
  9 Scully, Daniel            14 GAL                  2:46.40    2:48.19  
                  36.19     1:17.93 (41.74)     2:10.53 (52.60)     2:48.19 (37.66)
 -- Lydon, Oliver             14 CLM                       NT         DQ  
                  37.18     1:28.88 (51.70)     2:24.63 (55.75)          DQ (44.47)
 
Event 6  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  2:47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Oisin              15 GAL                  2:24.15    2:23.48  
                  30.75     1:08.24 (37.49)     1:51.19 (42.95)     2:23.48 (32.29)
  2 McGinty, Stephen          15 SHARK                2:44.03    2:42.66  
                  35.22     1:16.43 (41.21)     2:06.59 (50.16)     2:42.66 (36.07)
  3 Rayner, Sean              15 COM                  2:45.41    2:43.99  
                  34.69     1:17.61 (42.92)     2:06.38 (48.77)     2:43.99 (37.61)
 
Event 6  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  2:47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David         16 GAL                  2:11.84    2:13.20  
                  27.62     1:01.16 (33.54)     1:41.54 (40.38)     2:13.20 (31.66)
  2 Smyth, Conor              16 GAL                  2:22.48    2:22.23  
                  30.38     1:07.53 (37.15)     1:49.57 (42.04)     2:22.23 (32.66)
  3 Murphy, Richard           16 GAL                  2:22.91    2:29.41  
                  32.52     1:11.63 (39.11)     1:54.67 (43.04)     2:29.41 (34.74)
  4 Mullen, Keith             16 SLIGO                2:24.92    2:31.48  
                  31.51     1:09.69 (38.18)     1:55.65 (45.96)     2:31.48 (35.83)
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  6:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            13 LASER                5:56.65    5:45.36  
                  36.59     1:18.99 (42.40)     2:03.28 (44.29)     2:47.80 (44.52)
        3:36.81 (49.01)     4:27.99 (51.18)     5:07.55 (39.56)     5:45.36 (37.81)
  2 Mooney, Christopher       13 Blue Fin             5:46.63    5:59.08  
                  34.88     1:18.80 (43.92)     2:05.09 (46.29)     2:51.14 (46.05)
        3:42.65 (51.51)     4:35.07 (52.42)     5:16.51 (41.44)     5:59.08 (42.57)
  3 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin             6:00.00    6:07.53  
                  40.14     1:26.66 (46.52)     2:11.78 (45.12)     2:56.57 (44.79)
        3:48.50 (51.93)     4:42.26 (53.76)     5:25.53 (43.27)     6:07.53 (42.00)
 
Event 7  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  5:47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                  5:09.54    4:54.20  
                  31.31     1:06.47 (35.16)     1:43.62 (37.15)     2:19.65 (36.03)
        3:04.21 (44.56)     3:48.89 (44.68)     4:22.19 (33.30)     4:54.20 (32.01)
  2 O'Connor, Thomas          14 GAL                  6:07.70    5:44.29  
                  40.45     1:29.43 (48.98)     2:13.26 (43.83)     2:56.04 (42.78)
        3:44.19 (48.15)     4:32.41 (48.22)     5:09.36 (36.95)     5:44.29 (34.93)
  3 Collins, Donal            14 Blue Fin             5:47.00    5:46.14  
                  34.89     1:17.53 (42.64)     2:02.71 (45.18)     2:46.89 (44.18)
        3:37.44 (50.55)     4:28.30 (50.86)     5:09.28 (40.98)     5:46.14 (36.86)
  4 Snowdon, Conor            14 GAL                  5:58.66    5:49.15  
                  35.89     1:16.77 (40.88)     1:59.54 (42.77)     2:41.23 (41.69)
        3:33.47 (52.24)     4:28.24 (54.77)     5:09.03 (40.79)     5:49.15 (40.12)
 
Event 7  Boys 15 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  5:35.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Oisin              15 GAL                  5:00.87    4:54.22  
                  31.52     1:08.15 (36.63)     1:47.39 (39.24)     2:25.40 (38.01)
        3:07.43 (42.03)     3:50.24 (42.81)     4:23.34 (33.10)     4:54.22 (30.88)
 
Event 7  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  5:35.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David         16 GAL                  4:45.00    4:42.48  
                  29.22     1:02.38 (33.16)     1:39.79 (37.41)     2:16.39 (36.60)
        2:56.98 (40.59)     3:37.96 (40.98)     4:11.25 (33.29)     4:42.48 (31.23)
  2 Murphy, Richard           16 GAL                  5:01.16    5:23.12  
                  33.38     1:12.57 (39.19)     1:55.46 (42.89)     2:37.21 (41.75)
        3:22.20 (44.99)     4:06.90 (44.70)     4:46.08 (39.18)     5:23.12 (37.04)
  3 Collins, Jack             16 Blue Fin             5:35.00    5:39.26  
                  31.79     1:11.11 (39.32)     1:54.45 (43.34)     2:37.59 (43.14)
        3:27.71 (50.12)     4:16.98 (49.27)     4:59.59 (42.61)     5:39.26 (39.67)
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  6:08.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            13 SHARK                5:56.14    5:40.77  
                  35.01     1:15.48 (40.47)     1:58.03 (42.55)     2:41.71 (43.68)
        3:31.57 (49.86)     4:21.97 (50.40)     5:02.68 (40.71)     5:40.77 (38.09)
  2 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                  6:30.05    5:57.43  
                  37.51     1:23.70 (46.19)     2:09.22 (45.52)     2:54.67 (45.45)
        3:47.13 (52.46)     4:40.04 (52.91)     5:19.53 (39.49)     5:57.43 (37.90)
  3 Egan, Stacey              13 ATH                  6:07.78    6:16.01  
                  39.80     1:29.20 (49.40)     2:19.21 (50.01)     3:07.89 (48.68)
        3:59.17 (51.28)     4:53.38 (54.21)     5:35.78 (42.40)     6:16.01 (40.23)
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  6:02.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              14 COM                  2:54.07    5:06.78  
                  31.26     1:06.52 (35.26)     1:46.63 (40.11)     2:25.77 (39.14)
        3:11.91 (46.14)     3:59.71 (47.80)     4:33.91 (34.20)     5:06.78 (32.87)
  2 Finn, Kate                14 GAL                  5:35.72    5:27.83  
                  34.76     1:16.15 (41.39)     1:56.66 (40.51)     2:36.15 (39.49)
        3:26.30 (50.15)     4:16.53 (50.23)     4:52.41 (35.88)     5:27.83 (35.42)
  3 Claffey, Emer             14 GAL                  5:33.86    5:38.04  
                  33.46     1:12.90 (39.44)     1:54.73 (41.83)     2:35.04 (40.31)
        3:27.94 (52.90)     4:21.90 (53.96)     5:00.50 (38.60)     5:38.04 (37.54)
  4 Kavanagh, Kate            14 GAL                  5:53.44    5:43.28  
                  36.82     1:21.09 (44.27)     2:04.37 (43.28)     2:46.86 (42.49)
        3:37.37 (50.51)     4:29.81 (52.44)     5:08.32 (38.51)     5:43.28 (34.96)
  5 Arthur, Shauna            14 GAL                  5:52.95    5:49.56  
                  35.38     1:16.74 (41.36)     2:01.08 (44.34)     2:44.94 (43.86)
        3:35.43 (50.49)     4:29.16 (53.73)     5:09.99 (40.83)     5:49.56 (39.57)
  6 MC Farland, Alex          14 GAL                  5:57.17    5:56.86  
                  38.57     1:26.58 (48.01)     2:13.54 (46.96)     2:58.75 (45.21)
        3:47.29 (48.54)     4:38.64 (51.35)     5:19.51 (40.87)     5:56.86 (37.35)
 
Event 8  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  5:56.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Fiona            16 SHARK                5:45.12    5:42.02  
                  35.11     1:16.18 (41.07)     2:00.08 (43.90)     2:43.33 (43.25)
        3:32.08 (48.75)     4:22.20 (50.12)     5:02.12 (39.92)     5:42.02 (39.90)
 
Event 9  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                  1:01.89    1:02.00  
                  30.05     1:02.00 (31.95)                                        
  2 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       1:00.23    1:02.26  
                  29.73     1:02.26 (32.53)                                        
  3 Doorly, Joseph            11 GAL                  1:13.58    1:11.72  
                  34.17     1:11.72 (37.55)                                        
  4 Scully, Bryan             11 ATH                  1:11.04    1:11.81  
                  34.77     1:11.81 (37.04)                                        
  5 Keogh, Timothy            11 GAL                  1:11.83    1:12.87  
                  35.22     1:12.87 (37.65)                                        
  6 O'Boyle, Mark             11 LONG                 1:13.65    1:13.36  
                  35.40     1:13.36 (37.96)                                        
  7 Brennan, Jack             10 ATH                  1:14.57    1:13.45  
                  34.89     1:13.45 (38.56)                                        
  8 Melvin, Conor             11 SLIGO                1:11.96    1:13.63  
                  35.29     1:13.63 (38.34)                                        
  9 Shakeshaft, Jack          12 BALL                 1:16.17    1:13.80  
                  36.18     1:13.80 (37.62)                                        
 10 Rowlands, Rhys            11 ATH                  1:18.24    1:14.45  
                  35.40     1:14.45 (39.05)                                        
 11 Mc Cann, Michael          11 LONG                 1:15.82    1:15.49  
                  35.67     1:15.49 (39.82)                                        
 12 Higgins, Adam             11 SLIGO                1:16.66    1:15.66  
                  36.67     1:15.66 (38.99)                                        
 13 Connolly, Sam             12 COM                  1:21.74    1:15.99  
                  37.16     1:15.99 (38.83)                                        
 14 Kolcow, Max               10 GAL                  1:19.54    1:16.43  
                  36.61     1:16.43 (39.82)                                        
 15 Doherty, Aaron            12 WPORT                1:19.00    1:16.51  
                  36.37     1:16.51 (40.14)                                        
 16 Barrett, Brian            11 B DOL                1:20.46    1:16.53  
                  36.49     1:16.53 (40.04)                                        
 17 Romanov, Peter            12 ATH                  1:18.60    1:16.63  
                  36.78     1:16.63 (39.85)                                        
 18 Regan, Ciaran             11 COM                  1:17.64    1:16.65  
                  37.06     1:16.65 (39.59)                                        
 19 Weaver, Luke              12 FIN                  1:16.09    1:17.48  
                  36.21     1:17.48 (41.27)                                        
 20 O'Rourke, Oisín           10 Tuam Swim Team       1:23.15    1:19.29  
                  37.66     1:19.29 (41.63)                                        
 21 Moore, Owen               11 GAL                  1:17.33    1:19.64  
                  37.26     1:19.64 (42.38)                                        
 22 Mc Grogan, Harry          11 GAL                  1:16.72    1:19.79  
                  38.64     1:19.79 (41.15)                                        
 23 Ryan, Seadhna              9 LONG                 1:21.40    1:20.10  
                  38.14     1:20.10 (41.96)                                        
 24 Anderson, Eoin            11 SLIGO                1:20.30    1:20.30  
                  38.03     1:20.30 (42.27)                                        
 25 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                1:22.00    1:20.95  
                  38.41     1:20.95 (42.54)                                        
 26 Lennon, Eoghan            11 ATH                  1:17.91    1:21.51  
                  39.35     1:21.51 (42.16)                                        
 27 Camplisson, Cian          12 Tuam Swim Team       1:28.96    1:21.67  
                  38.04     1:21.67 (43.63)                                        
 28 Stewart, Harry            11 LONG                 1:22.38    1:22.05  
                  39.52     1:22.05 (42.53)                                        
 29 Joyce, Cathal              9 CLM                  1:21.18    1:23.81  
                  39.22     1:23.81 (44.59)                                        
 30 Smyth, Liam               11 GAL                  1:20.07    1:23.99  
                  40.51     1:23.99 (43.48)                                        
 31 Dervan, Ronan             11 CBAR                 1:22.00    1:26.43  
                  40.41     1:26.43 (46.02)                                        
 32 Brennan, Sean              9 Tuam Swim Team       1:31.41    1:27.79  
                  41.86     1:27.79 (45.93)                                        
 33 Cooke, Oisín              10 Tuam Swim Team       1:36.56    1:35.10  
                  43.08     1:35.10 (52.02)                                        
 
Event 9  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:17.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  1:01.17    1:00.21  
                  29.00     1:00.21 (31.21)                                        
  2 Frank, Adam               13 B DOL                1:04.56    1:01.87  
                  30.08     1:01.87 (31.79)                                        
  3 Dunne, Shane              13 B DOL                1:05.92    1:03.88  
                  31.27     1:03.88 (32.61)                                        
  4 Tierney, Sean             13 ATH                  1:04.25    1:04.82  
                  31.22     1:04.82 (33.60)                                        
  5 Diviney, Oran             13 SHARK                1:04.57    1:05.08  
                  30.94     1:05.08 (34.14)                                        
  6 Mooney, Christopher       13 Blue Fin             1:07.24    1:06.51  
                  31.27     1:06.51 (35.24)                                        
  7 O'Farrell, Brian          13 SHARK                1:07.43    1:08.42  
                  32.40     1:08.42 (36.02)                                        
  8 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin             1:12.90    1:10.49  
                  33.59     1:10.49 (36.90)                                        
  9 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                 1:09.70    1:10.61  
                  32.97     1:10.61 (37.64)                                        
 10 Cummins, Ben              13 COM                  1:13.36    1:11.77  
                  33.68     1:11.77 (38.09)                                        
 11 O'Hanlon, Shane           13 LONG                 1:11.41    1:12.28  
                  33.41     1:12.28 (38.87)                                        
 12 Cugalj, Filip             13 SHARK                1:12.41    1:12.55  
                  34.67     1:12.55 (37.88)                                        
 13 Roe, Dylan                13 SHARK                1:14.68    1:12.62  
                  33.95     1:12.62 (38.67)                                        
 14 Gibbons, Shane            13 ATH                  1:13.91    1:13.73  
                  35.57     1:13.73 (38.16)                                        
 15 Vahey, Ben                13 Blue Fin             1:15.34    1:14.32  
                  35.83     1:14.32 (38.49)                                        
 16 Canavan, Sean             13 B DOL                1:15.14    1:14.35  
                  35.60     1:14.35 (38.75)                                        
 17 McDonagh, Jack            13 SLIGO                1:15.08    1:16.25  
                  35.63     1:16.25 (40.62)                                        
 18 Mc Loughlin, Shane        13 WPORT                1:16.41    1:18.17  
                  37.13     1:18.17 (41.04)                                        
 
Event 9  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:15.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                   54.85      55.43  
                  26.91       55.43 (28.52)                                        
  2 Anderson, Ronan           14 SLIGO                  57.70      57.59  
                  27.24       57.59 (30.35)                                        
  3 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                    59.34      58.90  
                  28.74       58.90 (30.16)                                        
  4 Moore, Andrew             14 GAL                    58.65      59.34  
                  28.67       59.34 (30.67)                                        
  5 Dowling, David            14 LASER                  59.35      59.99  
                  29.03       59.99 (30.96)                                        
  6 Snowdon, Conor            14 GAL                  1:04.04    1:01.86  
                  29.77     1:01.86 (32.09)                                        
  7 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       1:02.23    1:02.34  
                  29.72     1:02.34 (32.62)                                        
  8 Magay, Kirill             14 LONG                 1:04.54    1:04.06  
                  30.02     1:04.06 (34.04)                                        
  9 O'Connor, Thomas          14 GAL                  1:05.79    1:05.87  
                  32.01     1:05.87 (33.86)                                        
 10 Scully, Daniel            14 GAL                  1:05.35    1:06.52  
                  31.91     1:06.52 (34.61)                                        
 11 Waldron, Fintan           14 CLM                  1:09.72    1:07.49  
                  33.17     1:07.49 (34.32)                                        
 12 Murray, Cadhla            14 LASER                1:04.46    1:07.56  
                  32.08     1:07.56 (35.48)                                        
 13 Gavin, Lorcan             14 SHARK                1:11.93    1:11.04  
                  34.19     1:11.04 (36.85)                                        
 14 Lydon, Oliver             14 CLM                  1:12.53    1:13.24  
                  34.66     1:13.24 (38.58)                                        
 -- Collins, Donal            14 Blue Fin             1:05.86         DQ  
                  31.56          DQ (32.86)                                        
 
Event 9  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               15 ATH                    59.18      58.13  
                  27.71       58.13 (30.42)                                        
  2 Duffy, Oisin              15 GAL                  1:01.16      59.81  
                  29.47       59.81 (30.34)                                        
  3 Lannon, Kevin             15 COM                  1:03.14    1:01.68  
                  29.31     1:01.68 (32.37)                                        
  4 Fitzsimons, David         15 ATH                  1:02.78    1:01.70  
                  29.51     1:01.70 (32.19)                                        
  5 McGinty, Stephen          15 SHARK                1:04.03    1:04.77  
                  31.14     1:04.77 (33.63)                                        
  6 Rayner, Sean              15 COM                  1:09.49    1:08.18  
                  32.51     1:08.18 (35.67)                                        
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, David         16 GAL                    53.86      54.80  
                  26.64       54.80 (28.16)                                        
  2 Smyth, Conor              16 GAL                    56.60      57.51  
                  27.75       57.51 (29.76)                                        
  3 Condron, Ryan             16 ATH                    57.81      58.63  
                  28.16       58.63 (30.47)                                        
  4 McCloskey, Ciaran         16 SLIGO                  58.18      58.82  
                  28.07       58.82 (30.75)                                        
  5 Greene, Darragh           16 LONG                   57.81    1:01.38  
                  29.33     1:01.38 (32.05)                                        
  6 Murphy, Richard           16 GAL                    59.12    1:01.86  
                  29.39     1:01.86 (32.47)                                        
  7 Collins, Jack             16 Blue Fin             1:02.15    1:02.62  
                  29.90     1:02.62 (32.72)                                        
  8 Martin, Declan            16 SLIGO                1:07.60    1:05.96  
                  31.34     1:05.96 (34.62)                                        
  9 Darcy, Jamie              17 ATH                  1:09.87    1:06.62  
                  31.84     1:06.62 (34.78)                                        
 
Event 10  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         12 WPORT                1:11.21    1:08.06  
                  32.50     1:08.06 (35.56)                                        
  2 Crosby, Emer              12 LASER                1:09.93    1:09.46  
                  33.17     1:09.46 (36.29)                                        
  3 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                 1:15.30    1:10.42  
                  33.35     1:10.42 (37.07)                                        
  4 Friel, Alanna             12 ATH                  1:09.63    1:10.54  
                  34.26     1:10.54 (36.28)                                        
  5 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                 1:11.26    1:12.09  
                  34.33     1:12.09 (37.76)                                        
  6 O'Brien, Aoife            12 LONG                 1:11.83    1:12.16  
                  35.08     1:12.16 (37.08)                                        
  7 Reilly, Lauren            12 ATH                  1:16.78    1:12.36  
                  34.77     1:12.36 (37.59)                                        
  8 Dunne, Jessica            12 LASER                1:15.06    1:12.83  
                  34.37     1:12.83 (38.46)                                        
  9 Naughton, Imogen          12 SHARK                1:13.97    1:13.01  
                  35.08     1:13.01 (37.93)                                        
 10 Keaney, Maeve             12 SLIGO                1:15.68    1:13.46  
                  35.31     1:13.46 (38.15)                                        
 11 Sweeney, Amy              12 SHARK                1:16.66    1:14.34  
                  35.27     1:14.34 (39.07)                                        
 12 Duignan, Dearbhla         12 ATH                  1:21.39    1:14.48  
                  36.08     1:14.48 (38.40)                                        
 13 Shortall, Alice           12 WPORT                1:15.45    1:14.55  
                  35.43     1:14.55 (39.12)                                        
 14 Close, Charlotte          12 WPORT                1:15.89    1:14.71  
                  35.64     1:14.71 (39.07)                                        
 15 Dowling, Caoimhe          11 LASER                1:15.40    1:14.78  
                  36.15     1:14.78 (38.63)                                        
 16 Dolan, Tara               12 COM                  1:15.20    1:14.80  
                  36.14     1:14.80 (38.66)                                        
 17 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                1:16.86    1:14.81  
                  35.85     1:14.81 (38.96)                                        
 17 Finn, Roisin              11 GAL                  1:17.05    1:14.81  
                  36.48     1:14.81 (38.33)                                        
 17 Frank, Lilla              10 B DOL                1:16.20    1:14.81  
                  35.29     1:14.81 (39.52)                                        
 20 Doherty, Megan            12 CLM                  1:15.14    1:16.09  
                  35.62     1:16.09 (40.47)                                        
 21 Walsh, Lauren             11 GAL                  1:17.01    1:16.61  
                  36.20     1:16.61 (40.41)                                        
 22 Farrell, Michelle         12 COM                  1:18.88    1:17.19  
                  36.38     1:17.19 (40.81)                                        
 23 O'Brien, Lisa             11 CLM                  1:21.18    1:17.21  
                  37.19     1:17.21 (40.02)                                        
 24 Lennon, Amy               12 Blue Fin             1:19.87    1:17.24  
                  36.91     1:17.24 (40.33)                                        
 24 Leahy, Aoife              10 Blue Fin             1:19.18    1:17.24  
                  35.95     1:17.24 (41.29)                                        
 26 Elliott, Grace            12 SLIGO                1:17.42    1:17.31  
                  37.09     1:17.31 (40.22)                                        
 27 Moran, Sophie             10 GAL                  1:18.68    1:17.58  
                  36.79     1:17.58 (40.79)                                        
 28 Kilduff, Jenni            12 COM                  1:17.66    1:18.95  
                  37.21     1:18.95 (41.74)                                        
 29 Grant, Stephanie          12 Tuam Swim Team       1:21.65    1:19.01  
                  37.05     1:19.01 (41.96)                                        
 30 Quane, Eve                10 GAL                  1:24.25    1:19.33  
                  38.12     1:19.33 (41.21)                                        
 31 Walsh, Sinead             11 GAL                  1:19.30    1:19.45  
                  37.33     1:19.45 (42.12)                                        
 32 Kavanagh, Grace           12 GAL                  1:24.12    1:19.72  
                  39.10     1:19.72 (40.62)                                        
 33 Walsh, Paula              11 WPORT               22:00.00    1:20.52  
                  39.27     1:20.52 (41.25)                                        
 34 Murray, Ciara             11 LASER                1:21.16    1:20.57  
                  37.61     1:20.57 (42.96)                                        
 35 Johnson, Rachel           11 ATH                  1:19.74    1:20.60  
                  38.15     1:20.60 (42.45)                                        
 36 Grady, Hannah             10 CBAR                 1:22.59    1:20.90  
                  39.41     1:20.90 (41.49)                                        
 37 Fleming, Danielle         12 LASER                1:21.44    1:20.97  
                  37.61     1:20.97 (43.36)                                        
 38 Sweeney, Kate             11 LONG                 1:21.61    1:21.09  
                  39.00     1:21.09 (42.09)                                        
 39 Finn, Eva                 11 CLM                  1:22.61    1:21.11  
                  38.74     1:21.11 (42.37)                                        
 40 Johnson, Laura            10 ATH                  1:21.98    1:21.82  
                  39.55     1:21.82 (42.27)                                        
 41 Coyne, Anna               11 GAL                  1:24.16    1:22.14  
                  38.96     1:22.14 (43.18)                                        
 42 Mooney, Charlotte         11 Blue Fin             1:22.00    1:22.57  
                  38.89     1:22.57 (43.68)                                        
 43 Healy, Grace              11 Tuam Swim Team       1:29.17    1:27.20  
                  41.83     1:27.20 (45.37)                                        
 
Event 10  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            13 CBAR                   58.96      59.42  
                  28.37       59.42 (31.05)                                        
  2 Kilgallon, Niamh          13 CLM                  1:06.92    1:03.45  
                  30.43     1:03.45 (33.02)                                        
  3 Anderson, Kate            13 SLIGO                1:04.50    1:03.92  
                  30.79     1:03.92 (33.13)                                        
  4 Melody, Niamh             13 GAL                  1:08.15    1:05.88  
                  31.85     1:05.88 (34.03)                                        
  5 Clabby, Aibhlin           13 ATH                  1:06.71    1:06.37  
                  32.26     1:06.37 (34.11)                                        
  6 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                  1:07.98    1:06.71  
                  32.04     1:06.71 (34.67)                                        
  7 McCloskey, Deirbhile      13 SLIGO                1:10.35    1:08.05  
                  32.76     1:08.05 (35.29)                                        
  8 Harrington, Lisa          13 ATH                  1:08.16    1:08.19  
                  32.97     1:08.19 (35.22)                                        
  9 Lowe, Sophie              13 ATH                  1:11.97    1:08.51  
                  32.90     1:08.51 (35.61)                                        
 10 Madden, Dearbhaile        13 LONG                 1:09.41    1:09.65  
                  33.25     1:09.65 (36.40)                                        
 11 O'Sullivan, Molly         13 GAL                  1:12.14    1:10.42  
                  34.02     1:10.42 (36.40)                                        
 12 Scully, Andraya           13 GAL                  1:10.76    1:10.54  
                  33.97     1:10.54 (36.57)                                        
 13 Kenny, Laura              13 LONG                 1:10.22    1:10.60  
                  33.86     1:10.60 (36.74)                                        
 14 Shaw, Roisin              13 SLIGO                1:13.92    1:12.04  
                  35.63     1:12.04 (36.41)                                        
 15 O'Brien, Paola            13 SHARK                1:11.16    1:12.08  
                  33.71     1:12.08 (38.37)                                        
 16 Rowlands, Tara            13 ATH                  1:13.06    1:12.22  
                  34.74     1:12.22 (37.48)                                        
 17 Murphy, Elizabeth         13 CLM                  1:13.48    1:12.29  
                  34.50     1:12.29 (37.79)                                        
 18 Dempsey, Aisling          13 LASER                1:15.70    1:12.49  
                  35.22     1:12.49 (37.27)                                        
 19 Egan, Sorcha              13 ATH                  1:12.38    1:12.75  
                  34.51     1:12.75 (38.24)                                        
 20 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team       1:11.42    1:12.91  
                  34.87     1:12.91 (38.04)                                        
 21 Skelly, Aideen            13 LONG                 1:14.15    1:14.17  
                  35.71     1:14.17 (38.46)                                        
 22 Dill, Eva                 13 SHARK                1:12.59    1:14.20  
                  35.64     1:14.20 (38.56)                                        
 23 Healy, Aoife              13 ATH                  1:17.78    1:14.59  
                  36.29     1:14.59 (38.30)                                        
 24 Joyce, Laura              13 CLM                  1:14.92    1:14.94  
                  35.91     1:14.94 (39.03)                                        
 25 Ward, Aisling             13 Blue Fin             1:17.28    1:17.18  
                  36.44     1:17.18 (40.74)                                        
 26 Clancy, Marie             13 SHARK                1:17.75    1:17.87  
                  36.30     1:17.87 (41.57)                                        
 27 O'Brien, Kate             13 CLM                  1:19.13    1:20.54  
                  38.44     1:20.54 (42.10)                                        
 28 Gibbons, Chloe            13 WPORT                1:22.00    1:22.81  
                  39.31     1:22.81 (43.50)                                        
 
Event 10  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:17.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              14 COM                  1:00.76    1:01.18  
                  29.61     1:01.18 (31.57)                                        
  2 MC Farland, Alex          14 GAL                  1:02.64    1:02.24  
                  30.05     1:02.24 (32.19)                                        
  3 Finn, Kate                14 GAL                  1:00.94    1:02.61  
                  30.31     1:02.61 (32.30)                                        
  4 Joyce, Ceira              14 SHARK                1:03.61    1:03.66  
                  30.65     1:03.66 (33.01)                                        
  5 Kavanagh, Kate            14 GAL                  1:04.26    1:05.07  
                  31.38     1:05.07 (33.69)                                        
  6 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                1:07.76    1:05.30  
                  31.18     1:05.30 (34.12)                                        
  7 Arthur, Shauna            14 GAL                  1:05.90    1:06.70  
                  31.77     1:06.70 (34.93)                                        
  8 Dinneen, Molly            14 LASER                1:06.49    1:07.33  
                  32.42     1:07.33 (34.91)                                        
  9 Cunnane, Aine             14 CLM                  1:09.59    1:09.37  
                  32.87     1:09.37 (36.50)                                        
 10 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                 1:09.64    1:10.19  
                  33.73     1:10.19 (36.46)                                        
 11 Hosty, Aoife              14 SHARK                1:12.13    1:11.79  
                  34.12     1:11.79 (37.67)                                        
 12 Kelly, Aoife              14 ATH                  1:09.37    1:12.70  
                  34.38     1:12.70 (38.32)                                        
 13 Keaney, Aoife             14 SLIGO                1:15.67    1:14.72  
                  36.10     1:14.72 (38.62)                                        
 14 Naughton, Aideen          14 SHARK                1:16.72    1:16.57  
                  35.34     1:16.57 (41.23)                                        
 15 Keavney, Eimear           14 LASER                1:16.34    1:17.29  
                  37.13     1:17.29 (40.16)                                        
 
Event 10  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  1:14.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Ciara            15 CLM                  1:01.59    1:02.29  
                  30.44     1:02.29 (31.85)                                        
  2 Mc Knight, Katie          15 GAL                  1:02.67    1:04.58  
                  31.17     1:04.58 (33.41)                                        
  3 Mooney, Orla              15 ATH                  1:06.65    1:07.93  
                  32.87     1:07.93 (35.06)                                        
  4 Gallagher, Emily          15 LASER                1:10.49    1:08.61  
                  33.67     1:08.61 (34.94)                                        
  5 O'Brien, Sarah            15 CLM                  1:11.68    1:09.38  
                  32.52     1:09.38 (36.86)                                        
  6 Delaney, Riona            15 COM                  1:11.16    1:09.63  
                  33.75     1:09.63 (35.88)                                        
  7 Crosby, Tara              15 LASER                1:12.17    1:12.29  
                  33.34     1:12.29 (38.95)                                        
  8 Shaughnessy, Megan        15 CLM                  1:14.79    1:12.44  
                  35.44     1:12.44 (37.00)                                        
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  1:14.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fullard, Olivia           17 COM                  1:04.69    1:04.68  
                  30.66     1:04.68 (34.02)                                        
  2 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                  1:09.04    1:09.38  
                  32.64     1:09.38 (36.74)                                        
  3 Hristeva, Kristiana       16 GAL                  1:11.62    1:12.17  
                  34.32     1:12.17 (37.85)                                        
  4 Quirke, Fiona             16 LASER                1:12.41    1:12.26  
                  34.15     1:12.26 (38.11)                                        
 
Event 11  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       2:31.68    2:33.00  
  2 O'Connor, David           12 GAL                  3:14.44    3:15.15  
 
Event 11  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  3:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Michael            14 ATH                  2:20.74    2:19.31  
  2 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       2:31.74    2:33.02  
  3 Snowdon, Conor            14 GAL                  2:42.85    2:46.78  
 
Event 12  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             12 ATH                  2:47.44    2:47.48  
                  37.43     1:19.06 (41.63)     2:03.64 (44.58)     2:47.48 (43.84)
  2 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                3:05.31    3:04.19  
                  40.19     1:27.61 (47.42)     2:17.59 (49.98)     3:04.19 (46.60)
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  3:34.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            13 SHARK                2:44.15    2:43.99  
                  34.72     1:15.07 (40.35)     1:59.41 (44.34)     2:43.99 (44.58)
  2 O'Sullivan, Molly         13 GAL                  2:54.88    2:49.41  
                  37.18     1:20.89 (43.71)     2:05.15 (44.26)     2:49.41 (44.26)
  3 O'Brien, Paola            13 SHARK                3:03.26    2:57.41  
                  37.46     1:23.80 (46.34)     2:10.98 (47.18)     2:57.41 (46.43)
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  3:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team       2:30.90    2:28.64  
                  32.11     1:09.22 (37.11)     1:49.00 (39.78)     2:28.64 (39.64)
  2 Claffey, Emer             14 GAL                  2:47.52    2:40.72  
                  34.67     1:15.21 (40.54)     1:58.35 (43.14)     2:40.72 (42.37)
 
Event 13  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:19.96  
                  36.85     1:14.91 (38.06)     1:46.16 (31.25)     2:19.96 (33.80)
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:32.59  
                  39.26     1:22.67 (43.41)     2:00.00 (37.33)     2:32.59 (32.59)
  3 Longford SC  'A'                                       NT    2:39.98  
                  40.07     1:28.47 (48.40)     2:04.81 (36.34)     2:39.98 (35.17)
 
Event 14  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laser S.C.  'A'                                        NT    2:34.13  
                  38.38     1:24.17 (45.79)     2:02.97 (38.80)     2:34.13 (31.16)
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:36.38  
                  40.13     1:25.01 (44.88)     1:56.10 (31.09)     2:36.38 (40.28)
  3 Westport Swimming Club  'A'                            NT    2:36.41  
                  40.34     1:24.45 (44.11)     2:00.89 (36.44)     2:36.41 (35.52)
  4 Athlone  'A'                                           NT    2:38.79  
                1:27.59     2:02.79 (35.20)     2:38.88 (36.09)         2:38.79 ( )
 
Event 15  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:06.56  
                  32.69     1:06.48 (33.79)     1:37.53 (31.05)     2:06.56 (29.03)
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:06.63  
                  32.42     1:07.52 (35.10)     1:36.57 (29.05)     2:06.63 (30.06)
  3 Longford SC  'A'                                  2:17.12    2:12.54  
                  29.44     1:10.40 (40.96)     1:40.75 (30.35)     2:12.54 (31.79)
  4 Laser S.C.  'A'                                        NT    2:18.79  
                  30.41     1:11.00 (40.59)     1:44.33 (33.33)     2:18.79 (34.46)
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:20.51  
                  37.42     1:15.52 (38.10)     1:51.10 (35.58)     2:20.51 (29.41)
 
Event 16  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:11.55  
                  32.47     1:11.08 (38.61)     1:42.65 (31.57)     2:11.55 (28.90)
  2 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:16.75  
                  35.09     1:10.27 (35.18)     1:45.13 (34.86)     2:16.75 (31.62)
  3 Athlone  'A'                                           NT    2:21.09  
                  36.18     1:16.70 (40.52)     1:50.64 (33.94)     2:21.09 (30.45)
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:23.97  
                  38.63     1:20.42 (41.79)     1:55.34 (34.92)     2:23.97 (28.63)
  5 Longford SC  'A'                                  2:28.22    2:35.40  
                  38.86     1:23.71 (44.85)     2:02.33 (38.62)     2:35.40 (33.07)
  6 Laser S.C.  'A'                                        NT    2:43.14  
                  46.23     1:31.58 (45.35)     2:09.68 (38.10)     2:43.14 (33.46)
 
Event 17  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:58.97  
                  28.40     1:02.92 (34.52)     1:32.47 (29.55)     1:58.97 (26.50)
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:01.89  
                  31.06     1:04.82 (33.76)     1:33.44 (28.62)     2:01.89 (28.45)
 
Event 18  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                        NT    2:10.07  
                  33.58     1:08.85 (35.27)     1:39.16 (30.31)     2:10.07 (30.91)
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:12.56  
                  32.54     1:10.67 (38.13)     1:43.71 (33.04)     2:12.56 (28.85)
  3 Laser S.C.  'A'                                        NT    2:21.41  
                  36.53     1:17.97 (41.44)     1:50.77 (32.80)     2:21.41 (30.64)
  4 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:26.60  
                  38.41     1:22.57 (44.16)     1:55.39 (32.82)     2:26.60 (31.21)
 
Event 19  Girls 12 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Kelly, Lauren             12 SHARK               23:00.01   20:51.50  
                  35.32     1:17.60 (42.28)     2:00.09 (42.49)     2:41.53 (41.44)
        3:23.22 (41.69)     4:05.10 (41.88)     4:47.02 (41.92)     5:29.28 (42.26)
        6:10.36 (41.08)     6:53.03 (42.67)     7:36.82 (43.79)     8:17.06 (40.24)
        8:59.21 (42.15)     9:41.86 (42.65)    10:23.22 (41.36)    11:06.10 (42.88)
       11:48.57 (42.47)    12:30.75 (42.18)    13:13.23 (42.48)    13:56.28 (43.05)
       14:38.95 (42.67)    15:21.52 (42.57)    16:04.06 (42.54)    16:46.23 (42.17)
       17:28.66 (42.43)    18:11.09 (42.43)    18:53.23 (42.14)    19:33.88 (40.65)
       20:12.96 (39.08)    20:51.50 (38.54)                                        
 
Event 19  Boys 12 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Keogh, Timothy            11 GAL                       NT   21:39.04  
                  37.84     1:21.95 (44.11)     2:06.38 (44.43)     2:50.14 (43.76)
        3:34.17 (44.03)     4:17.17 (43.00)     5:00.94 (43.77)     5:45.60 (44.66)
        6:28.92 (43.32)     7:12.59 (43.67)     7:56.11 (43.52)     8:40.04 (43.93)
        9:24.37 (44.33)    10:08.76 (44.39)    10:52.50 (43.74)    11:36.68 (44.18)
       12:19.86 (43.18)    13:03.21 (43.35)    13:47.09 (43.88)    14:31.22 (44.13)
       15:14.82 (43.60)    15:58.17 (43.35)    16:40.98 (42.81)    17:22.97 (41.99)
       18:06.28 (43.31)    18:49.95 (43.67)    19:32.86 (42.91)    20:15.51 (42.65)
       20:57.60 (42.09)    21:39.04 (41.44)                                        
 
Event 19  Men 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, David         15 ATH                 18:20.00   18:44.67  
                  31.74     1:07.43 (35.69)     1:44.70 (37.27)     2:22.00 (37.30)
        2:59.38 (37.38)     3:36.74 (37.36)     4:14.43 (37.69)     4:51.74 (37.31)
        5:29.79 (38.05)     6:08.09 (38.30)     6:46.16 (38.07)     7:24.15 (37.99)
        8:02.35 (38.20)     8:40.54 (38.19)     9:18.56 (38.02)     9:56.21 (37.65)
       10:34.08 (37.87)    11:11.81 (37.73)    11:49.60 (37.79)    12:27.27 (37.67)
       13:04.68 (37.41)    13:42.89 (38.21)    14:20.78 (37.89)    14:58.59 (37.81)
       15:36.46 (37.87)    16:14.23 (37.77)    16:52.15 (37.92)    17:29.91 (37.76)
       18:07.59 (37.68)    18:44.67 (37.08)                                        
  2 Martin, Declan            16 SLIGO               19:50.00   19:08.28  
                  32.16     1:08.75 (36.59)     1:46.73 (37.98)     2:25.33 (38.60)
        3:04.04 (38.71)     3:42.99 (38.95)     4:21.89 (38.90)     5:01.24 (39.35)
        5:40.01 (38.77)     6:19.06 (39.05)     6:58.43 (39.37)     7:37.51 (39.08)
        8:16.29 (38.78)     8:55.39 (39.10)     9:34.65 (39.26)    10:13.81 (39.16)
       10:52.35 (38.54)    11:30.35 (38.00)    12:08.77 (38.42)    12:46.69 (37.92)
       13:24.84 (38.15)    14:03.05 (38.21)    14:42.24 (39.19)    15:20.83 (38.59)
       15:59.21 (38.38)    16:37.16 (37.95)    17:16.24 (39.08)    17:55.70 (39.46)
       18:33.02 (37.32)    19:08.28 (35.26)                                        
 
Event 20  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:44.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             11 ATH                  3:09.99    3:02.09  
                  42.55     1:30.33 (47.78)     2:18.40 (48.07)     3:02.09 (43.69)
  2 Keogh, Timothy            11 GAL                  3:17.45    3:16.62  
                  44.49     1:35.30 (50.81)     2:26.53 (51.23)     3:16.62 (50.09)
  3 Brennan, Jack             10 ATH                  3:27.69    3:21.31  
                  45.03     1:35.79 (50.76)     2:28.68 (52.89)     3:21.31 (52.63)
  4 Dervan, Ronan             11 CBAR                 3:28.74    3:27.77  
                  47.25     1:42.55 (55.30)     2:36.48 (53.93)     3:27.77 (51.29)
  5 Doorly, Joseph            11 GAL                  3:27.74    3:30.86  
                  47.03     1:41.06 (54.03)     2:36.76 (55.70)     3:30.86 (54.10)
  6 O'Connor, Sean            11 CBAR                 3:40.78    3:31.30  
                  47.22     1:42.25 (55.03)     2:37.32 (55.07)     3:31.30 (53.98)
 
Event 20  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  3:34.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Christopher       13 Blue Fin             3:04.27    2:58.93  
                  39.34     1:25.03 (45.69)     2:11.67 (46.64)     2:58.93 (47.26)
  2 O'Farrell, Brian          13 SHARK                3:15.42    3:03.34  
                  39.92     1:25.71 (45.79)     2:14.67 (48.96)     3:03.34 (48.67)
  3 O'Hanlon, Shane           13 LONG                 3:25.14    3:10.30  
                  41.33     1:28.69 (47.36)     2:18.42 (49.73)     3:10.30 (51.88)
  4 Pfeiffer, Kieran          13 Blue Fin             3:19.12    3:12.87  
                  43.70     1:32.60 (48.90)     2:22.95 (50.35)     3:12.87 (49.92)
  5 Mc Loughlin, Shane        13 WPORT                3:33.06    3:33.17  
                  49.11     1:44.85 (55.74)     2:39.14 (54.29)     3:33.17 (54.03)
 
Event 20  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  3:24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Michael            14 ATH                  2:35.90    2:35.13  
                  35.22     1:14.46 (39.24)     1:55.85 (41.39)     2:35.13 (39.28)
  2 Moore, Andrew             14 GAL                  2:46.26    2:41.69  
                  36.09     1:17.81 (41.72)     2:00.22 (42.41)     2:41.69 (41.47)
  3 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       2:45.71    2:46.08  
                  36.99     1:19.27 (42.28)     2:03.06 (43.79)     2:46.08 (43.02)
  4 Murray, Cadhla            14 LASER                3:00.10    3:06.26  
                  40.52     1:28.06 (47.54)     2:17.87 (49.81)     3:06.26 (48.39)
 
Event 20  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  2:48.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Darragh           16 LONG                 2:27.08    2:33.64  
                  33.78     1:12.71 (38.93)     1:53.75 (41.04)     2:33.64 (39.89)
  2 Martin, Declan            16 SLIGO                2:48.00    2:57.14  
                  38.49     1:23.53 (45.04)     2:10.46 (46.93)     2:57.14 (46.68)
 
Event 21  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:46.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunne, Jessica            12 LASER                3:14.47    3:09.07  
                  41.08     1:28.81 (47.73)     2:18.55 (49.74)     3:09.07 (50.52)
  2 O'Brien, Aoife            12 LONG                 3:20.22    3:18.08  
                  44.73     1:35.46 (50.73)     2:27.56 (52.10)     3:18.08 (50.52)
  3 Carey, Sinead             12 GAL                  3:16.00    3:20.41  
                  44.14     1:35.26 (51.12)     2:28.50 (53.24)     3:20.41 (51.91)
  4 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                  3:25.05    3:20.61  
                  45.91     1:37.41 (51.50)     2:29.80 (52.39)     3:20.61 (50.81)
  5 Walsh, Sinead             11 GAL                  3:36.66    3:27.17  
                  46.63     1:39.24 (52.61)     2:33.18 (53.94)     3:27.17 (53.99)
  6 Quane, Eve                10 GAL                  3:40.00    3:32.96  
                  47.92     1:42.05 (54.13)     2:37.79 (55.74)     3:32.96 (55.17)
 
Event 21  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  3:36.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                  2:53.59    2:47.08  
                  36.81     1:19.37 (42.56)     2:03.02 (43.65)     2:47.08 (44.06)
  2 Egan, Stacey              13 ATH                  3:28.54    3:12.88  
                  43.93     1:33.95 (50.02)     2:24.71 (50.76)     3:12.88 (48.17)
  3 Dempsey, Aisling          13 LASER                3:20.87    3:16.15  
                  46.05     1:36.54 (50.49)     2:26.79 (50.25)     3:16.15 (49.36)
  4 Lowe, Sophie              13 ATH                  3:20.33    3:18.03  
                  44.82     1:35.37 (50.55)     2:27.92 (52.55)     3:18.03 (50.11)
  5 McManamon, Jemma          13 SHARK                3:26.32    3:22.40  
                  46.30     1:38.99 (52.69)     2:30.56 (51.57)     3:22.40 (51.84)
  6 Egan, Sorcha              13 ATH                  3:35.45    3:25.66  
                  46.20     1:37.32 (51.12)     2:31.39 (54.07)     3:25.66 (54.27)
  7 Savage, Lilu              13 LASER                3:35.42    3:37.87  
                  46.81     1:41.04 (54.23)     2:39.67 (58.63)     3:37.87 (58.20)
 
Event 21  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  3:24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                2:46.83    2:45.90  
                  37.95     1:19.83 (41.88)     2:02.29 (42.46)     2:45.90 (43.61)
  2 Dinneen, Molly            14 LASER                3:05.75    3:03.86  
                  42.08     1:29.58 (47.50)     2:17.27 (47.69)     3:03.86 (46.59)
  3 Cunnane, Aine             14 CLM                  3:11.00    3:08.00  
                  41.87     1:29.17 (47.30)     2:18.52 (49.35)     3:08.00 (49.48)
 
Event 21  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  3:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Alex               15 SHARK                3:06.34    3:05.80  
                  41.80     1:28.16 (46.36)     2:17.53 (49.37)     3:05.80 (48.27)
 
Event 21  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  3:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hristeva, Kristiana       16 GAL                  3:09.83    3:14.76  
                  43.02     1:32.22 (49.20)     2:23.58 (51.36)     3:14.76 (51.18)
 
Event 22  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:36.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       1:08.29    1:08.69  
                  33.58     1:08.69 (35.11)                                        
  2 Moran, Michael            12 COM                  1:13.81    1:10.71  
                  34.31     1:10.71 (36.40)                                        
  3 O'Boyle, Mark             11 LONG                 1:20.08    1:18.74  
                  38.73     1:18.74 (40.01)                                        
  4 Rowlands, Rhys            11 ATH                  1:21.48    1:19.71  
                  38.00     1:19.71 (41.71)                                        
  5 Melvin, Conor             11 SLIGO                1:21.82    1:20.57  
                  39.29     1:20.57 (41.28)                                        
  6 Keogh, Timothy            11 GAL                  1:22.64    1:21.50  
                  39.21     1:21.50 (42.29)                                        
  7 Mc Grogan, Harry          11 GAL                  1:24.33    1:22.71  
                  41.49     1:22.71 (41.22)                                        
  8 Doorly, Joseph            11 GAL                  1:23.49    1:22.92  
                  39.91     1:22.92 (43.01)                                        
  9 Regan, Ciaran             11 COM                  1:27.49    1:24.57  
                  41.09     1:24.57 (43.48)                                        
 10 Mc Cann, Michael          11 LONG                 1:24.85    1:24.79  
                  40.46     1:24.79 (44.33)                                        
 11 Kolcow, Max               10 GAL                  1:23.79    1:25.64  
                  40.92     1:25.64 (44.72)                                        
 12 Shakeshaft, Jack          12 BALL                 1:28.12    1:25.74  
                  41.87     1:25.74 (43.87)                                        
 13 Smyth, Liam               11 GAL                  1:30.36    1:26.39  
                  42.49     1:26.39 (43.90)                                        
 14 Higgins, Adam             11 SLIGO                1:27.23    1:27.06  
                  42.50     1:27.06 (44.56)                                        
 15 Anderson, Eoin            11 SLIGO                1:26.29    1:27.42  
                  43.07     1:27.42 (44.35)                                        
 16 O'Connor, David           12 GAL                  1:27.27    1:27.48  
                  41.95     1:27.48 (45.53)                                        
 17 Barrett, Brian            11 B DOL                1:28.56    1:27.84  
                  43.47     1:27.84 (44.37)                                        
 18 O'Connor, Sean            11 CBAR                 1:27.71    1:28.04  
                  42.24     1:28.04 (45.80)                                        
 19 Blacoe, Cillian           11 GAL                  1:34.03    1:30.13  
                  44.15     1:30.13 (45.98)                                        
 20 O'Rourke, Oisín           10 Tuam Swim Team       1:29.60    1:30.46  
                  44.38     1:30.46 (46.08)                                        
 21 Ryan, Seadhna              9 LONG                 1:35.52    1:31.69  
                  44.57     1:31.69 (47.12)                                        
 22 Bell, Struan              11 SHARK                1:35.81    1:31.93  
                  45.04     1:31.93 (46.89)                                        
 23 Moran, Ben                10 COM                  1:32.48    1:33.49  
                  45.43     1:33.49 (48.06)                                        
 24 O'Sullivan, Ben           11 GAL                  1:33.26    1:34.45  
                  45.00     1:34.45 (49.45)                                        
 25 Scully, Tom               10 GAL                  1:34.32    1:35.02  
                  46.22     1:35.02 (48.80)                                        
 26 Brennan, Sean              9 Tuam Swim Team       1:36.77    1:35.71  
                  47.64     1:35.71 (48.07)                                        
 27 Cooke, Oisín              10 Tuam Swim Team       1:46.46    1:39.39  
                  47.89     1:39.39 (51.50)                                        
 28 Dervan, Ronan             11 CBAR                 1:35.24    1:39.40  
                  49.48     1:39.40 (49.92)                                        
 
Event 22  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  1:12.04    1:10.90  
                  34.18     1:10.90 (36.72)                                        
  2 Frank, Adam               13 B DOL                1:17.80    1:13.47  
                  35.15     1:13.47 (38.32)                                        
  3 Ashton, Callum            13 LASER                1:17.12    1:16.83  
                  37.51     1:16.83 (39.32)                                        
  4 Dunne, Shane              13 B DOL                1:17.61    1:16.99  
                  36.86     1:16.99 (40.13)                                        
  5 Tierney, Sean             13 ATH                  1:16.97    1:17.38  
                  36.73     1:17.38 (40.65)                                        
  6 O'Farrell, Brian          13 SHARK                1:17.21    1:18.36  
                  37.71     1:18.36 (40.65)                                        
  7 Diviney, Oran             13 SHARK                1:25.43    1:18.83  
                  36.99     1:18.83 (41.84)                                        
  8 Cugalj, Filip             13 SHARK                1:21.30    1:21.69  
                  39.90     1:21.69 (41.79)                                        
  9 Tannion, Joseph           13 SHARK                1:22.93    1:23.08  
                  39.00     1:23.08 (44.08)                                        
 10 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                 1:25.23    1:24.09  
                  40.64     1:24.09 (43.45)                                        
 11 Canavan, Sean             13 B DOL                1:25.09    1:24.18  
                  40.35     1:24.18 (43.83)                                        
 12 Clarke, Jack              13 LASER                1:24.86    1:24.81  
                  41.77     1:24.81 (43.04)                                        
 13 Cummins, Ben              13 COM                  1:26.55    1:25.51  
                  41.32     1:25.51 (44.19)                                        
 14 Roe, Dylan                13 SHARK                1:29.53    1:26.86  
                  41.56     1:26.86 (45.30)                                        
 15 Vahey, Ben                13 Blue Fin             1:29.44    1:27.62  
                  42.61     1:27.62 (45.01)                                        
 
Event 22  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                 1:01.76    1:00.91  
                  29.26     1:00.91 (31.65)                                        
  2 Dowling, David            14 LASER                1:03.56    1:02.86  
                  30.83     1:02.86 (32.03)                                        
  3 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                  1:08.48    1:03.59  
                  30.80     1:03.59 (32.79)                                        
  4 Snowdon, Conor            14 GAL                  1:11.70    1:08.73  
                  33.01     1:08.73 (35.72)                                        
  5 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       1:12.00    1:11.22  
                  34.73     1:11.22 (36.49)                                        
  6 O'Connor, Thomas          14 GAL                  1:17.16    1:14.19  
                  35.49     1:14.19 (38.70)                                        
  7 Scully, Daniel            14 GAL                  1:16.73    1:17.09  
                  37.71     1:17.09 (39.38)                                        
  8 Horkan, Eoin              14 CLM                  1:21.90    1:19.59  
                  38.48     1:19.59 (41.11)                                        
  9 Gavin, Lorcan             14 SHARK                1:20.36    1:19.76  
                  38.94     1:19.76 (40.82)                                        
 10 Flanagan, Patrick         14 LONG                 1:41.68    1:41.00  
                  50.08     1:41.00 (50.92)                                        
 
Event 22  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  1:20.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               15 ATH                  1:07.72    1:05.91  
                  31.67     1:05.91 (34.24)                                        
  2 Lannon, Kevin             15 COM                  1:11.21    1:09.16  
                  33.43     1:09.16 (35.73)                                        
  3 McGinty, Stephen          15 SHARK                1:19.28    1:13.52  
                  36.03     1:13.52 (37.49)                                        
  4 Rayner, Sean              15 COM                  1:18.70    1:17.79  
                  36.97     1:17.79 (40.82)                                        
 
Event 23  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:36.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                 1:17.61    1:16.64  
                  37.36     1:16.64 (39.28)                                        
  2 Crosby, Emer              12 LASER                1:18.37    1:17.31  
                  36.72     1:17.31 (40.59)                                        
  3 Naughton, Imogen          12 SHARK                1:18.19    1:17.66  
                  37.21     1:17.66 (40.45)                                        
  4 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                 1:22.73    1:20.09  
                  37.79     1:20.09 (42.30)                                        
  5 Burke, Eve                12 CLM                  1:22.00    1:20.78  
                  38.04     1:20.78 (42.74)                                        
  6 Finn, Roisin              11 GAL                  1:23.90    1:20.93  
                  39.35     1:20.93 (41.58)                                        
  7 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                1:28.04    1:21.11  
                  39.62     1:21.11 (41.49)                                        
  8 Moran, Sophie             10 GAL                  1:22.37    1:21.35  
                  39.83     1:21.35 (41.52)                                        
  9 Mellotte, Georgia         12 WPORT                1:25.36    1:21.48  
                  39.70     1:21.48 (41.78)                                        
 10 Casey, Sorcha             12 ATH                  1:24.05    1:21.71  
                  38.55     1:21.71 (43.16)                                        
 11 Friel, Alanna             12 ATH                  1:24.28    1:21.74  
                  40.12     1:21.74 (41.62)                                        
 12 Duignan, Dearbhla         12 ATH                  1:27.67    1:25.31  
                  41.96     1:25.31 (43.35)                                        
 13 Sweeney, Amy              12 SHARK                1:27.71    1:25.51  
                  41.22     1:25.51 (44.29)                                        
 14 Shortall, Alice           12 WPORT                1:36.00    1:25.95  
                  41.31     1:25.95 (44.64)                                        
 15 Close, Charlotte          12 WPORT                1:28.49    1:26.07  
                  41.78     1:26.07 (44.29)                                        
 16 Dolan, Tara               12 COM                  1:24.99    1:26.23  
                  41.81     1:26.23 (44.42)                                        
 17 Reilly, Lauren            12 ATH                  1:26.36    1:26.31  
                  41.77     1:26.31 (44.54)                                        
 18 Farrell, Michelle         12 COM                  1:29.30    1:26.49  
                  41.50     1:26.49 (44.99)                                        
 19 Frank, Lilla              10 B DOL                1:28.64    1:27.48  
                  41.60     1:27.48 (45.88)                                        
 20 Carroll, Rebecca          12 COM                  1:28.53    1:27.52  
                  41.00     1:27.52 (46.52)                                        
 21 Caulfield, Shannon        12 COM                  1:28.00    1:27.73  
                  41.73     1:27.73 (46.00)                                        
 22 Walsh, Lauren             11 GAL                  1:30.55    1:28.99  
                  42.72     1:28.99 (46.27)                                        
 23 Murphy, Ruby              11 GAL                  1:31.63    1:29.07  
                  42.75     1:29.07 (46.32)                                        
 24 Mooney, Charlotte         11 Blue Fin             1:34.27    1:29.48  
                  43.86     1:29.48 (45.62)                                        
 25 Blacoe, Allanah           10 GAL                  1:31.08    1:29.86  
                  43.57     1:29.86 (46.29)                                        
 26 Donnelly, Sarah           11 BALL                 1:36.00    1:30.61  
                  43.98     1:30.61 (46.63)                                        
 27 Sweeney, Kate             11 LONG                 1:34.17    1:30.80  
                  45.35     1:30.80 (45.45)                                        
 28 Kavanagh, Grace           12 GAL                  1:33.15    1:30.85  
                  44.51     1:30.85 (46.34)                                        
 29 Keaney, Maeve             12 SLIGO                1:33.04    1:30.96  
                  43.04     1:30.96 (47.92)                                        
 30 Walsh, Paula              11 WPORT                1:34.86    1:31.26  
                  46.13     1:31.26 (45.13)                                        
 31 Johnson, Rachel           11 ATH                  1:30.54    1:31.37  
                  44.02     1:31.37 (47.35)                                        
 32 Quane, Eve                10 GAL                  1:33.95    1:31.55  
                  44.24     1:31.55 (47.31)                                        
 33 Walsh, Sinead             11 GAL                  1:33.84    1:32.30  
                  45.33     1:32.30 (46.97)                                        
 34 Ward, Emily               12 B DOL                1:31.25    1:32.51  
                  45.36     1:32.51 (47.15)                                        
 35 Johnson, Laura            10 ATH                  1:31.90    1:32.73  
                  45.46     1:32.73 (47.27)                                        
 36 Ennis, Kelly              10 ATH                  1:31.97    1:33.88  
                  44.54     1:33.88 (49.34)                                        
 37 Mc Namara, Hazel          11 LASER                1:35.68    1:36.15  
                  46.05     1:36.15 (50.10)                                        
 38 Fleming, Danielle         12 LASER                1:35.49    1:36.52  
                  46.20     1:36.52 (50.32)                                        
 
Event 23  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Kate            13 SLIGO                1:18.93    1:13.62  
                  36.44     1:13.62 (37.18)                                        
  2 Clabby, Aibhlin           13 ATH                  1:17.68    1:16.42  
                  36.93     1:16.42 (39.49)                                        
  3 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                  1:17.21    1:16.43  
                  36.82     1:16.43 (39.61)                                        
  4 Fahy, Laura               13 CBAR                 1:17.60    1:16.52  
                  36.44     1:16.52 (40.08)                                        
  5 O'Sullivan, Molly         13 GAL                  1:18.00    1:19.56  
                  38.43     1:19.56 (41.13)                                        
  6 Scully, Andraya           13 GAL                  1:18.88    1:20.04  
                  38.28     1:20.04 (41.76)                                        
  7 Harrington, Lisa          13 ATH                  1:21.21    1:20.19  
                  38.93     1:20.19 (41.26)                                        
  8 O'Brien, Paola            13 SHARK                1:24.22    1:20.69  
                  38.53     1:20.69 (42.16)                                        
  9 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team       1:21.53    1:21.24  
                  40.00     1:21.24 (41.24)                                        
 10 McCloskey, Deirbhile      13 SLIGO                1:22.84    1:21.28  
                  38.18     1:21.28 (43.10)                                        
 11 Murphy, Elizabeth         13 CLM                  1:23.68    1:21.72  
                  38.79     1:21.72 (42.93)                                        
 12 Shaw, Roisin              13 SLIGO                1:25.78    1:21.91  
                  39.48     1:21.91 (42.43)                                        
 13 Kavanagh, Ciara           13 LASER                1:28.73    1:25.34  
                  40.70     1:25.34 (44.64)                                        
 14 Ward, Aisling             13 Blue Fin             1:28.36    1:25.68  
                1:25.68         1:25.68 ( )                                        
 15 Dempsey, Aisling          13 LASER                1:25.70    1:26.13  
                  42.61     1:26.13 (43.52)                                        
 16 Egan, Sorcha              13 ATH                  1:26.98    1:28.27  
                  43.19     1:28.27 (45.08)                                        
 17 Healy, Aoife              13 ATH                  1:29.49    1:29.38  
                  43.44     1:29.38 (45.94)                                        
 18 Lynn, Leah                13 B DOL                1:31.00    1:30.57  
 19 O'Brien, Kate             13 CLM                  1:31.59    1:32.50  
                  45.27     1:32.50 (47.23)                                        
 
Event 23  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finn, Kate                14 GAL                  1:07.47    1:07.32  
                  33.28     1:07.32 (34.04)                                        
  2 Kavanagh, Kate            14 GAL                  1:11.17    1:09.17  
                  33.67     1:09.17 (35.50)                                        
  3 Joyce, Ceira              14 SHARK                1:12.12    1:11.17  
                  34.46     1:11.17 (36.71)                                        
  4 Kelly, Sarah              14 COM                  1:14.46    1:11.20  
                  34.64     1:11.20 (36.56)                                        
  5 Claffey, Emer             14 GAL                  1:12.25    1:12.49  
                  34.25     1:12.49 (38.24)                                        
  6 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team       1:15.19    1:14.50  
                  36.04     1:14.50 (38.46)                                        
  7 Mooney, Rebecca           14 COM                  1:28.55    1:25.72  
                  41.54     1:25.72 (44.18)                                        
  8 Kelly, Aoife              14 ATH                  1:28.87    1:27.31  
                  42.18     1:27.31 (45.13)                                        
  9 Keavney, Eimear           14 LASER                1:29.19    1:29.51  
                  43.85     1:29.51 (45.66)                                        
 
Event 23  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  1:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                  1:10.48    1:11.14  
                  34.45     1:11.14 (36.69)                                        
  2 Gallagher, Emily          15 LASER                1:13.39    1:14.09  
                  36.03     1:14.09 (38.06)                                        
  3 Shaughnessy, Megan        15 CLM                  1:20.85    1:18.69  
                  38.22     1:18.69 (40.47)                                        
  4 Crosby, Tara              15 LASER                1:18.25    1:19.20  
                  37.63     1:19.20 (41.57)                                        
  5 Delaney, Riona            15 COM                  1:22.24    1:20.71  
                  39.85     1:20.71 (40.86)                                        
  6 O'Brien, Sarah            15 CLM                  1:22.89    1:21.88  
                  39.15     1:21.88 (42.73)                                        
  7 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                1:24.11    1:22.53  
                  39.59     1:22.53 (42.94)                                        
 
Event 23  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  1:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                  1:09.28    1:10.68  
                  34.22     1:10.68 (36.46)                                        
  2 Hristeva, Kristiana       16 GAL                  1:16.91    1:17.39  
                  36.93     1:17.39 (40.46)                                        
  3 Quirke, Fiona             16 LASER                1:19.06    1:19.39  
                  38.07     1:19.39 (41.32)                                        
  4 Nagle, Katie              16 ATH                  1:20.46    1:22.09  
                  40.11     1:22.09 (41.98)                                        
 
Event 24  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  5:33.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       4:41.35    4:47.37  
                  30.90     1:05.82 (34.92)     1:42.40 (36.58)     2:19.40 (37.00)
        2:56.46 (37.06)     3:33.38 (36.92)     4:10.67 (37.29)     4:47.37 (36.70)
  2 Scully, Bryan             11 ATH                       NT    5:18.01  
                  36.43     1:16.64 (40.21)     1:56.70 (40.06)     2:36.94 (40.24)
        3:17.80 (40.86)     3:58.73 (40.93)     4:39.62 (40.89)     5:18.01 (38.39)
  3 Shakeshaft, Jack          12 BALL                 5:33.00    5:42.67  
                  39.31     1:21.85 (42.54)     2:04.67 (42.82)     2:49.30 (44.63)
        3:33.71 (44.41)     4:17.96 (44.25)     5:02.34 (44.38)     5:42.67 (40.33)
  4 Brennan, Jack             10 ATH                       NT    5:42.84  
  5 Mc Grogan, Harry          11 GAL                  6:05.00    5:45.91  
                  39.31     1:24.74 (45.43)     2:09.51 (44.77)     2:53.44 (43.93)
        3:37.97 (44.53)     4:20.38 (42.41)     5:04.59 (44.21)     5:45.91 (41.32)
  6 Moore, Owen               11 GAL                  6:25.40    5:50.43  
                  36.85     1:19.99 (43.14)     2:05.23 (45.24)     2:50.53 (45.30)
        3:36.60 (46.07)     4:23.00 (46.40)     5:06.98 (43.98)     5:50.43 (43.45)
  7 Smyth, Liam               11 GAL                       NT    5:59.90  
                  40.66     1:25.84 (45.18)     2:12.17 (46.33)     2:58.69 (46.52)
        3:45.70 (47.01)     4:32.31 (46.61)     5:18.38 (46.07)     5:59.90 (41.52)
 
Event 24  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  5:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  4:46.79    4:42.24  
                  32.62     1:08.17 (35.55)     1:44.54 (36.37)     2:20.90 (36.36)
        2:56.38 (35.48)     3:31.94 (35.56)     4:08.22 (36.28)     4:42.24 (34.02)
  2 Frank, Adam               13 B DOL                4:52.77    4:53.12  
                  31.96     1:08.64 (36.68)     1:46.77 (38.13)     2:24.98 (38.21)
        3:03.80 (38.82)     3:42.33 (38.53)     4:19.18 (36.85)     4:53.12 (33.94)
  3 Tierney, Sean             13 ATH                  4:55.97    4:57.49  
                  32.70     1:09.50 (36.80)     1:46.98 (37.48)     2:25.47 (38.49)
        3:03.64 (38.17)     3:42.43 (38.79)     4:21.37 (38.94)     4:57.49 (36.12)
  4 Dunne, Shane              13 B DOL                4:59.97    5:03.98  
                  32.15     1:09.63 (37.48)     1:48.04 (38.41)     2:27.30 (39.26)
        3:06.94 (39.64)     3:46.76 (39.82)     4:25.56 (38.80)     5:03.98 (38.42)
  5 Ashton, Callum            13 LASER                5:18.00    5:19.38  
                  34.26     1:13.73 (39.47)     1:55.12 (41.39)     2:37.30 (42.18)
        3:17.94 (40.64)     3:59.67 (41.73)     4:41.36 (41.69)     5:19.38 (38.02)
  6 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                 5:16.34    5:23.24  
                  34.67     1:15.10 (40.43)     1:56.79 (41.69)     2:39.38 (42.59)
        3:21.60 (42.22)     4:03.43 (41.83)     4:44.12 (40.69)     5:23.24 (39.12)
  7 Gibbons, Shane            13 ATH                  5:18.00    5:30.11  
                  36.65     1:18.49 (41.84)     2:01.18 (42.69)     2:43.47 (42.29)
        3:25.21 (41.74)     4:07.70 (42.49)     4:49.47 (41.77)     5:30.11 (40.64)
 
Event 24  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  5:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valentine, Matthew        14 LONG                 4:44.39    4:48.76  
                  31.05     1:06.51 (35.46)     1:43.69 (37.18)     2:20.45 (36.76)
        2:58.54 (38.09)     3:36.32 (37.78)     4:14.12 (37.80)     4:48.76 (34.64)
  2 Collins, Donal            14 Blue Fin             5:02.42    4:52.20  
                  32.37     1:07.94 (35.57)     1:45.48 (37.54)     2:22.72 (37.24)
        3:01.17 (38.45)     3:37.62 (36.45)     4:14.54 (36.92)     4:52.20 (37.66)
  3 O'Connor, Thomas          14 GAL                  5:06.50    4:57.54  
                  31.33     1:07.30 (35.97)     1:44.73 (37.43)     2:23.25 (38.52)
        3:01.47 (38.22)     3:40.42 (38.95)     4:19.93 (39.51)     4:57.54 (37.61)
  4 Snowdon, Conor            14 GAL                  5:30.36    5:09.45  
                  32.32     1:09.08 (36.76)     1:47.56 (38.48)     2:27.10 (39.54)
        3:07.05 (39.95)     3:46.89 (39.84)     4:26.72 (39.83)     5:09.45 (42.73)
  5 Horkan, Eoin              14 CLM                  5:26.87    5:34.64  
                  36.86     1:18.59 (41.73)     2:01.96 (43.37)     2:44.91 (42.95)
        3:29.13 (44.22)     4:11.96 (42.83)     4:54.92 (42.96)     5:34.64 (39.72)
  6 Flanagan, Patrick         14 LONG                 6:24.49    6:14.22  
                  43.15     1:30.20 (47.05)     2:17.72 (47.52)     3:04.65 (46.93)
        3:52.48 (47.83)     4:40.72 (48.24)     5:27.95 (47.23)     6:14.22 (46.27)
 
Event 24  Boys 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  4:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, David         15 ATH                  4:42.93    4:40.13  
                  31.14     1:06.15 (35.01)     1:41.86 (35.71)     2:17.87 (36.01)
        2:53.81 (35.94)     3:29.81 (36.00)     4:05.50 (35.69)     4:40.13 (34.63)
 
Event 24  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  4:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condron, Ryan             16 ATH                  4:26.36    4:31.99  
                  30.33     1:03.94 (33.61)     1:38.69 (34.75)     2:13.31 (34.62)
        2:47.85 (34.54)     3:22.28 (34.43)     3:56.97 (34.69)     4:31.99 (35.02)
 
Event 25  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  3:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          11 LASER                3:01.53    2:52.48  
                  37.45     1:20.06 (42.61)     2:13.46 (53.40)     2:52.48 (39.02)
  2 Friel, Alanna             12 ATH                  2:52.14    2:52.58  
                  37.30     1:21.15 (43.85)     2:14.35 (53.20)     2:52.58 (38.23)
  3 Carey, Sinead             12 GAL                  2:52.77    2:53.10  
                  40.35     1:25.25 (44.90)     2:15.87 (50.62)     2:53.10 (37.23)
  4 Naughton, Imogen          12 SHARK                3:00.54    2:54.07  
                  38.52     1:21.18 (42.66)     2:14.17 (52.99)     2:54.07 (39.90)
  5 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                  2:59.96    2:56.83  
                  42.36     1:25.45 (43.09)     2:16.61 (51.16)     2:56.83 (40.22)
  6 Burke, Eve                12 CLM                  2:59.00    2:56.99  
                  41.68     1:26.71 (45.03)     2:16.56 (49.85)     2:56.99 (40.43)
  7 O'Brien, Aoife            12 LONG                 2:56.83    2:57.02  
                  41.69     1:27.38 (45.69)     2:19.82 (52.44)     2:57.02 (37.20)
  8 Finn, Roisin              11 GAL                  3:11.33    2:58.87  
                  40.78     1:25.60 (44.82)     2:19.18 (53.58)     2:58.87 (39.69)
  9 Sweeney, Amy              12 SHARK                3:04.23    3:00.44  
                  39.46     1:25.51 (46.05)     2:19.01 (53.50)     3:00.44 (41.43)
 10 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                 3:00.15    3:00.90  
                  42.55     1:27.24 (44.69)     2:20.76 (53.52)     3:00.90 (40.14)
 11 Moran, Sophie             10 GAL                  3:12.85    3:01.15  
                  40.96     1:24.24 (43.28)     2:20.32 (56.08)     3:01.15 (40.83)
 12 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                 2:57.97    3:02.22  
                  41.35     1:25.61 (44.26)     2:20.92 (55.31)     3:02.22 (41.30)
 13 Dolan, Tara               12 COM                  3:09.91    3:04.67  
                  42.76     1:29.27 (46.51)     2:23.19 (53.92)     3:04.67 (41.48)
 14 Walsh, Lauren             11 GAL                  3:05.26    3:07.15  
                  42.35     1:30.13 (47.78)     2:25.74 (55.61)     3:07.15 (41.41)
 15 Walsh, Sinead             11 GAL                  3:17.74    3:10.47  
                  44.18     1:33.90 (49.72)     2:27.85 (53.95)     3:10.47 (42.62)
 16 Quane, Eve                10 GAL                  3:15.83    3:14.11  
                  43.91     1:32.69 (48.78)     2:30.02 (57.33)     3:14.11 (44.09)
 17 O'Brien, Lisa             11 CLM                       NT    3:14.78  
                  46.45     1:32.97 (46.52)     2:31.59 (58.62)     3:14.78 (43.19)
 18 Donnelly, Sarah           11 BALL                 3:11.00    3:21.88  
                  45.05     1:37.06 (52.01)     2:35.75 (58.69)     3:21.88 (46.13)
 19 Sweeney, Kate             11 LONG                      NT    3:23.07  
                  46.77     1:36.67 (49.90)   2:38.46 (1:01.79)     3:23.07 (44.61)
 20 Johnson, Rachel           11 ATH                  3:10.25    3:27.40  
                2:41.97     3:27.40 (45.43)         3:27.40 ( )                    
 
Event 25  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  3:05.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                  2:38.20    2:33.00  
                  33.65     1:14.32 (40.67)     1:57.48 (43.16)     2:33.00 (35.52)
  2 Shorten, Aoife            13 SHARK                2:47.00    2:41.31  
                  34.82     1:15.97 (41.15)     2:04.90 (48.93)     2:41.31 (36.41)
  3 Anderson, Kate            13 SLIGO                2:46.00    2:43.88  
                  35.99     1:16.29 (40.30)     2:06.60 (50.31)     2:43.88 (37.28)
  4 O'Sullivan, Molly         13 GAL                  2:54.68    2:50.53  
                  35.92     1:18.92 (43.00)     2:12.86 (53.94)     2:50.53 (37.67)
  5 Kenny, Laura              13 LONG                 2:56.81    2:52.45  
                  37.36     1:21.49 (44.13)     2:14.08 (52.59)     2:52.45 (38.37)
  6 Egan, Stacey              13 ATH                  2:51.63    2:52.63  
                  38.78     1:26.11 (47.33)     2:15.03 (48.92)     2:52.63 (37.60)
  7 Fahy, Laura               13 CBAR                 2:53.54    2:52.88  
                  37.58     1:19.21 (41.63)     2:14.48 (55.27)     2:52.88 (38.40)
  8 Madden, Dearbhaile        13 LONG                 2:53.02    2:53.15  
                  39.24     1:22.58 (43.34)     2:14.87 (52.29)     2:53.15 (38.28)
  9 McCloskey, Deirbhile      13 SLIGO                2:54.97    2:54.87  
                  39.14     1:22.70 (43.56)     2:16.03 (53.33)     2:54.87 (38.84)
 10 Healy, Aoife              13 ATH                  3:04.65    3:04.02  
                  40.26     1:26.73 (46.47)     2:21.65 (54.92)     3:04.02 (42.37)
 11 Skelly, Aideen            13 LONG                      NT    3:46.80  
                  45.77   2:25.72 (1:39.95)     3:07.39 (41.67)     3:46.80 (39.41)
 
Event 25  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  2:57.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              14 COM                  2:31.26    2:26.49  
                  30.45     1:07.93 (37.48)     1:53.48 (45.55)     2:26.49 (33.01)
  2 Mc Namara, Dearbhail      14 WPORT                2:38.03    2:33.94  
                  35.10     1:15.61 (40.51)     1:58.78 (43.17)     2:33.94 (35.16)
  3 Finn, Kate                14 GAL                  2:36.75    2:34.79  
                  33.28     1:10.18 (36.90)     1:59.89 (49.71)     2:34.79 (34.90)
  4 MC Farland, Alex          14 GAL                  2:40.04    2:35.24  
                  34.57     1:14.52 (39.95)     2:00.22 (45.70)     2:35.24 (35.02)
  5 Arthur, Shauna            14 GAL                  2:37.31    2:37.87  
                  33.25     1:13.09 (39.84)     2:01.79 (48.70)     2:37.87 (36.08)
  6 Joyce, Ceira              14 SHARK                2:39.19    2:38.71  
                  32.52     1:12.51 (39.99)     2:02.99 (50.48)     2:38.71 (35.72)
  7 Claffey, Emer             14 GAL                  2:41.73    2:40.03  
                  33.86     1:13.69 (39.83)     2:04.10 (50.41)     2:40.03 (35.93)
  8 Kavanagh, Kate            14 GAL                  2:47.51    2:43.59  
                  35.49     1:15.56 (40.07)     2:08.22 (52.66)     2:43.59 (35.37)
  9 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                 2:49.99    2:49.20  
                  37.24     1:21.37 (44.13)     2:12.37 (51.00)     2:49.20 (36.83)
 10 Kelly, Aoife              14 ATH                  2:57.00    3:06.15  
                  41.29     1:28.01 (46.72)     2:25.08 (57.07)     3:06.15 (41.07)
 11 Keavney, Eimear           14 LASER                2:56.82    3:09.43  
                  42.11     1:30.03 (47.92)     2:25.24 (55.21)     3:09.43 (44.19)
 
Event 25  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  2:56.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                  2:35.16    2:35.67  
                  34.26     1:12.30 (38.04)     2:02.10 (49.80)     2:35.67 (33.57)
  2 Dervan, Louise            15 CBAR                 2:43.15    2:41.17  
                  36.18     1:17.28 (41.10)     2:04.52 (47.24)     2:41.17 (36.65)
  3 Gallagher, Emily          15 LASER                2:50.55    2:48.82  
                  37.69     1:17.29 (39.60)     2:11.21 (53.92)     2:48.82 (37.61)
  4 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                2:52.96    2:50.22  
                  39.33     1:23.54 (44.21)     2:11.45 (47.91)     2:50.22 (38.77)
  5 Shaughnessy, Megan        15 CLM                  3:04.24    3:03.39  
                  42.80     1:26.63 (43.83)     2:23.68 (57.05)     3:03.39 (39.71)
 
Event 25  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  2:56.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                  2:37.25    2:36.94  
                  33.88     1:14.32 (40.44)     2:02.24 (47.92)     2:36.94 (34.70)
  2 Shorten, Fiona            16 SHARK                2:45.25    2:40.02  
                  33.47   2:04.11 (1:30.64)     2:40.02 (35.91)         2:40.02 ( )
  3 Fullard, Olivia           17 COM                  2:33.91    2:42.77  
                  32.67     1:12.02 (39.35)     2:02.99 (50.97)     2:42.77 (39.78)
  4 Freeman-Stannett, Tymora  17 COM                  2:51.82    2:51.94  
                  36.79     1:22.16 (45.37)     2:13.63 (51.47)     2:51.94 (38.31)
  5 Hristeva, Kristiana       16 GAL                  2:51.85    2:54.23  
                  39.87     1:23.39 (43.52)     2:12.92 (49.53)     2:54.23 (41.31)
 
Event 26  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       1:06.97    1:08.73  
                  31.73     1:08.73 (37.00)                                        
  2 Moran, Michael            12 COM                  1:14.64    1:15.39  
                  34.32     1:15.39 (41.07)                                        
  3 O'Boyle, Mark             11 LONG                 1:26.64    1:23.40  
                  39.08     1:23.40 (44.32)                                        
  4 Keogh, Timothy            11 GAL                  1:24.80    1:24.32  
                  38.82     1:24.32 (45.50)                                        
  5 O'Connor, David           12 GAL                  1:24.48    1:24.35  
                  38.32     1:24.35 (46.03)                                        
  6 Camplisson, Cian          12 Tuam Swim Team       1:48.50    1:30.80  
                  41.23     1:30.80 (49.57)                                        
  7 Doorly, Joseph            11 GAL                  1:28.61    1:31.36  
                  40.35     1:31.36 (51.01)                                        
  8 Ryan, Seadhna              9 LONG                 1:41.52    1:34.03  
                  40.76     1:34.03 (53.27)                                        
  9 Regan, Ciaran             11 COM                  1:39.99    1:34.24  
                  42.91     1:34.24 (51.33)                                        
 10 Melvin, Conor             11 SLIGO                1:34.12    1:37.02  
                  44.07     1:37.02 (52.95)                                        
 11 Moore, Owen               11 GAL                  1:39.63    1:41.00  
                  45.68     1:41.00 (55.32)                                        
 12 Brennan, Sean              9 Tuam Swim Team       1:43.42    1:42.50  
                  48.94     1:42.50 (53.56)                                        
 -- Mc Cann, Michael          11 LONG                 1:38.72         DQ  
                  41.76          DQ (52.33)                                        
 -- MC Namara, David          12 ATH                  1:44.45         DQ  
                  42.27          DQ (50.32)                                        
 
Event 26  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:39.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  1:10.78    1:10.52  
                  33.65     1:10.52 (36.87)                                        
  2 Roe, Dylan                13 SHARK                1:23.47    1:19.04  
                  35.83     1:19.04 (43.21)                                        
  3 O'Farrell, Brian          13 SHARK                1:35.32    1:23.42  
                  36.53     1:23.42 (46.89)                                        
  4 Canavan, Sean             13 B DOL                1:29.45    1:25.41  
                  39.00     1:25.41 (46.41)                                        
  5 Clarke, Jack              13 LASER                1:35.80    1:29.24  
                  41.39     1:29.24 (47.85)                                        
  6 Cummins, Ben              13 COM                  1:36.71    1:30.33  
                  40.57     1:30.33 (49.76)                                        
  7 O'Hanlon, Shane           13 LONG                      NT    1:31.09  
                  38.00     1:31.09 (53.09)                                        
  8 Vahey, Ben                13 Blue Fin             1:31.37    1:32.24  
                  41.63     1:32.24 (50.61)                                        
  9 MC Dermott, Ciaran        13 ATH                  1:30.00    1:34.88  
                  42.89     1:34.88 (51.99)                                        
 -- Mooney, Christopher       13 Blue Fin             1:16.15         DQ  
                  32.62          DQ (42.43)                                        
 
Event 26  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                 1:01.80    1:01.50  
                  28.59     1:01.50 (32.91)                                        
  2 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                  1:03.99    1:03.07  
                  29.62     1:03.07 (33.45)                                        
  3 Kelly, Michael            14 ATH                  1:03.82    1:05.19  
                  30.13     1:05.19 (35.06)                                        
  4 Snowdon, Conor            14 GAL                  1:09.55    1:07.87  
                  31.15     1:07.87 (36.72)                                        
  5 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       1:09.70    1:08.20  
                  31.84     1:08.20 (36.36)                                        
  6 Scully, Daniel            14 GAL                  1:16.71    1:16.68  
                  35.64     1:16.68 (41.04)                                        
  7 Collins, Donal            14 Blue Fin             1:15.67    1:17.90  
                  35.38     1:17.90 (42.52)                                        
 
Event 26  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  1:19.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warby, Cian               15 ATH                  1:07.35    1:06.10  
                  30.01     1:06.10 (36.09)                                        
  2 Rayner, Sean              15 COM                  1:14.78    1:13.16  
                  32.84     1:13.16 (40.32)                                        
  3 McGinty, Stephen          15 SHARK                1:16.76    1:21.81  
                  36.34     1:21.81 (45.47)                                        
 
Event 26  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  1:19.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Jack             16 Blue Fin             1:11.75    1:08.63  
                  30.91     1:08.63 (37.72)                                        
 
Event 27  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  1:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             12 ATH                  1:17.44    1:17.86  
                  37.11     1:17.86 (40.75)                                        
  2 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                1:24.66    1:22.33  
                  39.25     1:22.33 (43.08)                                        
  3 Dowling, Caoimhe          11 LASER                1:30.41    1:22.75  
                  37.75     1:22.75 (45.00)                                        
  4 Sweeney, Amy              12 SHARK                1:27.58    1:25.84  
                  39.17     1:25.84 (46.67)                                        
  5 Carroll, Rebecca          12 COM                  1:30.94    1:26.43  
                  40.64     1:26.43 (45.79)                                        
  6 Mellotte, Georgia         12 WPORT                1:36.00    1:29.37  
                  40.78     1:29.37 (48.59)                                        
  7 Murray, Ciara             11 LASER                1:31.91    1:30.57  
                  40.88     1:30.57 (49.69)                                        
  8 MC Gloin, Chloe           11 ATH                  1:36.51    1:31.20  
                  42.53     1:31.20 (48.67)                                        
  9 Farrell, Michelle         12 COM                  1:33.95    1:32.01  
                  40.81     1:32.01 (51.20)                                        
 10 Keaney, Maeve             12 SLIGO                1:43.00    1:41.65  
                  44.01     1:41.65 (57.64)                                        
 11 Walsh, Sinead             11 GAL                       NT    1:45.22  
                  48.35     1:45.22 (56.87)                                        
 
Event 27  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  1:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallon, Niamh          13 CLM                  1:15.12    1:11.53  
                  33.42     1:11.53 (38.11)                                        
  2 Harrington, Lisa          13 ATH                  1:15.19    1:14.20  
                  34.43     1:14.20 (39.77)                                        
  3 Shorten, Aoife            13 SHARK                1:14.09    1:14.49  
                  35.12     1:14.49 (39.37)                                        
  4 Clabby, Aibhlin           13 ATH                  1:15.86    1:15.49  
                  35.69     1:15.49 (39.80)                                        
  5 O'Brien, Paola            13 SHARK                1:16.56    1:17.84  
                  36.07     1:17.84 (41.77)                                        
  6 O'Sullivan, Molly         13 GAL                  1:16.93    1:19.13  
                  36.97     1:19.13 (42.16)                                        
  7 Kenny, Laura              13 LONG                 1:20.00    1:21.15  
                  37.29     1:21.15 (43.86)                                        
  8 Rowlands, Tara            13 ATH                  1:24.73    1:22.78  
                  37.50     1:22.78 (45.28)                                        
  9 Kavanagh, Ciara           13 LASER                1:39.06    1:30.10  
                  40.70     1:30.10 (49.40)                                        
 10 Savage, Lilu              13 LASER                1:41.13    1:40.32  
                  46.35     1:40.32 (53.97)                                        
 
Event 27  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              14 COM                  1:03.53    1:04.56  
                  30.67     1:04.56 (33.89)                                        
  2 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team       1:05.37    1:05.84  
                  30.82     1:05.84 (35.02)                                        
  3 Dinneen, Molly            14 LASER                1:12.95    1:10.86  
                  33.39     1:10.86 (37.47)                                        
  4 Joyce, Ceira              14 SHARK                1:10.34    1:11.25  
                  33.54     1:11.25 (37.71)                                        
  5 Claffey, Emer             14 GAL                  1:11.55    1:12.76  
                  34.00     1:12.76 (38.76)                                        
  6 Arthur, Shauna            14 GAL                  1:12.00    1:15.07  
                  34.41     1:15.07 (40.66)                                        
  7 Finn, Kate                14 GAL                  1:12.05    1:16.89  
                  34.98     1:16.89 (41.91)                                        
  8 MC Farland, Alex          14 GAL                  1:16.94    1:19.40  
                  35.73     1:19.40 (43.67)                                        
  9 Mooney, Rebecca           14 COM                  1:32.91    1:32.34  
                  43.36     1:32.34 (48.98)                                        
 10 Keaney, Aoife             14 SLIGO                1:36.96    1:37.51  
                  43.77     1:37.51 (53.74)                                        
 
Event 27  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  1:27.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            21 CLM                  1:13.54    1:12.24  
                  33.14     1:12.24 (39.10)                                        
  2 Shorten, Fiona            16 SHARK                1:13.45    1:12.97  
                  34.17     1:12.97 (38.80)                                        
 
Event 28  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  2:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team       2:15.36    2:15.59  
                  30.35     1:04.75 (34.40)     1:40.26 (35.51)     2:15.59 (35.33)
  2 Scully, Bryan             11 ATH                  2:38.65    2:33.78  
                  35.38     1:15.41 (40.03)     1:55.96 (40.55)     2:33.78 (37.82)
  3 O'Boyle, Mark             11 LONG                 2:39.26    2:36.08  
                  36.93     1:18.13 (41.20)     1:58.21 (40.08)     2:36.08 (37.87)
  4 Keogh, Timothy            11 GAL                  2:38.30    2:38.44  
                  36.01     1:17.37 (41.36)     1:59.18 (41.81)     2:38.44 (39.26)
  5 Brennan, Jack             10 ATH                  2:46.18    2:40.34  
                  35.75     1:17.10 (41.35)     1:59.10 (42.00)     2:40.34 (41.24)
  6 Mc Grogan, Harry          11 GAL                  2:46.65    2:42.32  
                  38.12     1:21.70 (43.58)     2:04.64 (42.94)     2:42.32 (37.68)
  7 Doherty, Aaron            12 WPORT                2:43.92    2:43.77  
                  36.65     1:17.64 (40.99)     2:00.98 (43.34)     2:43.77 (42.79)
  8 Regan, Ciaran             11 COM                  2:42.39    2:43.83  
                  37.65     1:20.43 (42.78)     2:03.89 (43.46)     2:43.83 (39.94)
  9 O'Connor, David           12 GAL                  2:46.80    2:43.94  
                  37.41     1:19.86 (42.45)     2:02.57 (42.71)     2:43.94 (41.37)
 10 Higgins, Adam             11 SLIGO                2:46.06    2:46.28  
                  37.51     1:20.71 (43.20)     2:05.03 (44.32)     2:46.28 (41.25)
 11 Lennon, Eoghan            11 ATH                  2:53.68    2:46.41  
                  38.84     1:22.09 (43.25)     2:05.28 (43.19)     2:46.41 (41.13)
 12 Melvin, Conor             11 SLIGO                2:43.37    2:47.42  
                  36.64     1:19.10 (42.46)     2:04.10 (45.00)     2:47.42 (43.32)
 13 Barrett, Brian            11 B DOL                2:54.00    2:48.57  
                  38.13     1:22.16 (44.03)     2:07.09 (44.93)     2:48.57 (41.48)
 14 MC Namara, David          12 ATH                       NT    2:48.69  
                  37.17     1:21.44 (44.27)     2:05.29 (43.85)     2:48.69 (43.40)
 15 Smyth, Liam               11 GAL                  3:02.46    2:54.36  
                  40.73     1:26.10 (45.37)     2:12.29 (46.19)     2:54.36 (42.07)
 16 Mc Cann, Michael          11 LONG                 3:04.79    2:54.46  
                  37.66     1:21.48 (43.82)     2:08.55 (47.07)     2:54.46 (45.91)
 17 Anderson, Eoin            11 SLIGO                2:53.03    3:02.43  
                  41.01     1:28.74 (47.73)     2:17.50 (48.76)     3:02.43 (44.93)
 
Event 28  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  2:44.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           13 ATH                  2:14.86    2:14.31  
                  31.01     1:05.55 (34.54)     1:41.11 (35.56)     2:14.31 (33.20)
  2 Frank, Adam               13 B DOL                2:22.15    2:18.24  
                  31.15     1:07.53 (36.38)     1:43.99 (36.46)     2:18.24 (34.25)
  3 Tierney, Sean             13 ATH                  2:20.66    2:20.02  
                  32.17     1:07.59 (35.42)     1:44.37 (36.78)     2:20.02 (35.65)
  4 Dunne, Shane              13 B DOL                2:28.87    2:20.87  
                  31.71     1:07.52 (35.81)     1:44.31 (36.79)     2:20.87 (36.56)
  5 Diviney, Oran             13 SHARK                2:27.38    2:26.00  
                  31.50     1:08.09 (36.59)     1:47.26 (39.17)     2:26.00 (38.74)
  6 Ashton, Callum            13 LASER                2:34.68    2:33.00  
                  34.09     1:12.99 (38.90)     1:53.86 (40.87)     2:33.00 (39.14)
  7 O'Hanlon, Shane           13 LONG                 2:40.07    2:33.43  
                  34.71     1:13.25 (38.54)     1:53.57 (40.32)     2:33.43 (39.86)
  8 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                 2:34.48    2:34.34  
                  34.12     1:13.58 (39.46)     1:53.98 (40.40)     2:34.34 (40.36)
  9 MC Dermott, Ciaran        13 ATH                  2:40.00    2:35.47  
                  36.17     1:16.31 (40.14)     1:56.79 (40.48)     2:35.47 (38.68)
 10 Canavan, Sean             13 B DOL                2:41.41    2:36.98  
                  36.29     1:16.03 (39.74)     1:56.64 (40.61)     2:36.98 (40.34)
 11 Gibbons, Shane            13 ATH                  2:42.00    2:41.12  
                  37.39     1:19.16 (41.77)     2:01.76 (42.60)     2:41.12 (39.36)
 
Event 28  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  2:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              14 LONG                 2:01.25    2:03.15  
                  28.06       59.59 (31.53)     1:31.80 (32.21)     2:03.15 (31.35)
  2 Brinn, Jonathan           14 Tuam Swim Team       2:15.35    2:13.02  
                  30.30     1:03.61 (33.31)     1:38.79 (35.18)     2:13.02 (34.23)
  3 Collins, Donal            14 Blue Fin             2:23.39    2:19.80  
                  32.34     1:08.81 (36.47)     1:45.64 (36.83)     2:19.80 (34.16)
  4 O'Connor, Thomas          14 GAL                  2:24.40    2:20.03  
                  32.47     1:08.93 (36.46)     1:45.41 (36.48)     2:20.03 (34.62)
  5 Snowdon, Conor            14 GAL                  2:21.84    2:21.56  
                  32.24     1:07.30 (35.06)     1:44.92 (37.62)     2:21.56 (36.64)
  6 Gavin, Lorcan             14 SHARK                2:35.13    2:29.81  
                  33.36     1:11.22 (37.86)     1:50.60 (39.38)     2:29.81 (39.21)
 
Event 28  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  2:32.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, David         15 ATH                  2:15.15    2:13.11  
                  30.59     1:04.48 (33.89)     1:39.30 (34.82)     2:13.11 (33.81)
  2 Lannon, Kevin             15 COM                  2:20.55    2:16.31  
                  29.74     1:04.69 (34.95)     1:41.08 (36.39)     2:16.31 (35.23)
  3 McGinty, Stephen          15 SHARK                2:22.29    2:24.27  
                  32.55     1:09.52 (36.97)     1:47.68 (38.16)     2:24.27 (36.59)
  4 Rayner, Sean              15 COM                  2:32.16    2:29.66  
                  32.43     1:10.95 (38.52)     1:51.34 (40.39)     2:29.66 (38.32)
 
Event 28  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  2:32.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condron, Ryan             16 ATH                  2:05.58    2:06.75  
                  29.83     1:01.79 (31.96)     1:34.17 (32.38)     2:06.75 (32.58)
  2 Collins, Jack             16 Blue Fin             2:22.93    2:17.64  
                  29.54     1:04.13 (34.59)     1:42.10 (37.97)     2:17.64 (35.54)
  3 Martin, Declan            16 SLIGO                2:23.48    2:18.39  
                  31.05     1:06.47 (35.42)     1:43.64 (37.17)     2:18.39 (34.75)
 
Event 29  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 12&U:  2:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Sinead             12 GAL                  2:28.48    2:27.09  
                  32.21     1:09.75 (37.54)     1:48.86 (39.11)     2:27.09 (38.23)
  2 Carroll, Rebecca          12 COM                  2:39.33    2:34.52  
                  34.36     1:13.78 (39.42)     1:54.63 (40.85)     2:34.52 (39.89)
  3 Crosby, Emer              12 LASER                2:37.73    2:35.56  
                  34.29     1:13.27 (38.98)     1:54.63 (41.36)     2:35.56 (40.93)
  4 Casey, Sorcha             12 ATH                  2:43.04    2:35.98  
                  35.32     1:15.19 (39.87)     1:55.75 (40.56)     2:35.98 (40.23)
  5 Shaughnessy, Ciara        12 GAL                  2:38.87    2:36.34  
                  36.20     1:16.55 (40.35)     1:57.35 (40.80)     2:36.34 (38.99)
  6 Finn, Roisin              11 GAL                  2:47.02    2:36.62  
                  35.96     1:17.22 (41.26)     1:58.06 (40.84)     2:36.62 (38.56)
  7 Naughton, Imogen          12 SHARK                2:38.53    2:36.92  
                  35.19     1:15.28 (40.09)     1:57.02 (41.74)     2:36.92 (39.90)
  8 Burke, Eve                12 CLM                  2:46.00    2:40.99  
                  36.52     1:18.56 (42.04)     2:00.07 (41.51)     2:40.99 (40.92)
  9 Duignan, Dearbhla         12 ATH                  2:48.60    2:41.15  
                  36.62     1:17.51 (40.89)     1:59.71 (42.20)     2:41.15 (41.44)
 10 Moran, Sophie             10 GAL                  2:46.88    2:41.38  
                  37.08     1:19.02 (41.94)     2:01.06 (42.04)     2:41.38 (40.32)
 11 Frank, Lilla              10 B DOL                2:46.45    2:43.86  
                  36.94     1:18.69 (41.75)     2:02.04 (43.35)     2:43.86 (41.82)
 12 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                 2:43.07    2:43.90  
                  37.21     1:20.06 (42.85)     2:03.60 (43.54)     2:43.90 (40.30)
 13 Kilduff, Jenni            12 COM                  2:48.94    2:45.79  
                  36.50     1:19.23 (42.73)     2:03.64 (44.41)     2:45.79 (42.15)
 14 Walsh, Lauren             11 GAL                  2:48.05    2:46.07  
                  36.21     1:18.63 (42.42)     2:03.44 (44.81)     2:46.07 (42.63)
 15 O'Brien, Lisa             11 CLM                  2:55.93    2:50.78  
                  38.60     1:22.78 (44.18)     2:08.24 (45.46)     2:50.78 (42.54)
 16 Johnson, Rachel           11 ATH                  2:53.74    2:51.20  
                  38.68     1:22.76 (44.08)     2:08.02 (45.26)     2:51.20 (43.18)
 17 Fleming, Danielle         12 LASER                2:53.14    3:01.55  
                  37.26     1:23.66 (46.40)     2:13.52 (49.86)     3:01.55 (48.03)
 18 Johnson, Laura            10 ATH                  2:53.78    3:02.39  
                  40.82     1:26.92 (46.10)     2:14.95 (48.03)     3:02.39 (47.44)
 19 Ward, Emily               12 B DOL                2:46.00    3:04.09  
                  39.96     1:25.87 (45.91)     2:15.27 (49.40)     3:04.09 (48.82)
 
Event 29  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13:  2:46.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            13 SHARK                2:24.08    2:26.12  
                  33.57     1:10.92 (37.35)     1:49.34 (38.42)     2:26.12 (36.78)
  2 Lowe, Sophie              13 ATH                  2:36.88    2:29.10  
                  34.28     1:12.06 (37.78)     1:52.01 (39.95)     2:29.10 (37.09)
  3 Scully, Andraya           13 GAL                  2:33.77    2:30.04  
                  34.08     1:12.23 (38.15)     1:51.58 (39.35)     2:30.04 (38.46)
  4 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team       2:29.15    2:31.40  
                  34.62     1:13.74 (39.12)     1:53.94 (40.20)     2:31.40 (37.46)
  5 Egan, Stacey              13 ATH                  2:31.25    2:31.68  
                  34.96     1:13.66 (38.70)     1:53.69 (40.03)     2:31.68 (37.99)
  6 Kenny, Laura              13 LONG                 2:34.35    2:36.54  
                  35.89     1:16.09 (40.20)     1:56.98 (40.89)     2:36.54 (39.56)
  7 Egan, Sorcha              13 ATH                  2:37.45    2:39.03  
                  37.08     1:17.82 (40.74)     1:59.49 (41.67)     2:39.03 (39.54)
  8 Murphy, Elizabeth         13 CLM                  2:43.63    2:41.84  
                  36.27     1:18.16 (41.89)     2:01.31 (43.15)     2:41.84 (40.53)
  9 Shaw, Roisin              13 SLIGO                2:45.17    2:43.76  
                  37.30     1:19.71 (42.41)     2:03.42 (43.71)     2:43.76 (40.34)
 10 O'Brien, Paola            13 SHARK                2:40.84    2:44.51  
                  37.06     1:19.25 (42.19)     2:03.71 (44.46)     2:44.51 (40.80)
 11 Skelly, Aideen            13 LONG                 2:49.85    2:45.54  
                  37.60     1:20.29 (42.69)     2:03.58 (43.29)     2:45.54 (41.96)
 12 Healy, Aoife              13 ATH                  2:45.48    2:47.72  
                  36.86     1:18.73 (41.87)     1:59.86 (41.13)     2:47.72 (47.86)
 13 Ward, Aisling             13 Blue Fin                  NT    2:50.08  
                  37.07     1:20.22 (43.15)     2:05.79 (45.57)     2:50.08 (44.29)
 
Event 29  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 14:  2:44.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finn, Kate                14 GAL                  2:16.32    2:13.57  
                  31.59     1:05.88 (34.29)     1:40.62 (34.74)     2:13.57 (32.95)
  2 Fox, Sarah Jane           14 Tuam Swim Team       2:17.99    2:17.29  
                  32.10     1:07.60 (35.50)     1:43.37 (35.77)     2:17.29 (33.92)
  3 MC Farland, Alex          14 GAL                  2:17.66    2:17.33  
                  31.01     1:05.46 (34.45)     1:41.24 (35.78)     2:17.33 (36.09)
  4 Joyce, Ceira              14 SHARK                2:20.26    2:18.38  
                  31.56     1:06.50 (34.94)     1:42.98 (36.48)     2:18.38 (35.40)
  5 Kavanagh, Kate            14 GAL                  2:24.54    2:24.67  
                  33.57     1:11.06 (37.49)     1:48.66 (37.60)     2:24.67 (36.01)
  6 Cunnane, Aine             14 CLM                  2:30.76    2:31.95  
                  33.68     1:12.48 (38.80)     1:52.97 (40.49)     2:31.95 (38.98)
  7 Kelly, Aoife              14 ATH                  2:33.79    2:39.30  
                  35.62     1:15.89 (40.27)     1:59.24 (43.35)     2:39.30 (40.06)
  8 Keavney, Eimear           14 LASER                2:43.16    2:50.75  
                  39.27     1:22.91 (43.64)     2:07.39 (44.48)     2:50.75 (43.36)
 
Event 29  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15:  2:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     15 CLM                  2:14.22    2:16.21  
                  31.06     1:05.34 (34.28)     1:40.89 (35.55)     2:16.21 (35.32)
  2 Dervan, Louise            15 CBAR                 2:24.98    2:24.14  
                  33.25     1:09.37 (36.12)     1:47.32 (37.95)     2:24.14 (36.82)
  3 Gallagher, Emily          15 LASER                2:25.60    2:28.35  
                  33.94     1:11.47 (37.53)     1:50.17 (38.70)     2:28.35 (38.18)
  4 Mooney, Orla              15 ATH                  2:28.27    2:28.42  
                  33.20     1:10.43 (37.23)     1:49.93 (39.50)     2:28.42 (38.49)
  5 Delaney, Riona            15 COM                  2:27.82    2:29.34  
                  33.75     1:11.53 (37.78)     1:51.29 (39.76)     2:29.34 (38.05)
  6 O'Brien, Sarah            15 CLM                  2:36.50    2:33.89  
                  33.91     1:12.65 (38.74)     1:53.75 (41.10)     2:33.89 (40.14)
 
Event 29  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  2:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fullard, Olivia           17 COM                  2:20.99    2:19.82  
                  31.19     1:06.27 (35.08)     1:43.20 (36.93)     2:19.82 (36.62)
  2 Hristeva, Kristiana       16 GAL                  2:35.10    2:39.11  
                  36.02     1:16.56 (40.54)     1:58.41 (41.85)     2:39.11 (40.70)
  3 Nagle, Katie              16 ATH                  2:34.96    2:42.36  
                  37.51     1:19.33 (41.82)     2:02.13 (42.80)     2:42.36 (40.23)
  4 Quirke, Fiona             16 LASER                2:37.13    2:43.53  
                  35.77     1:17.42 (41.65)     2:00.46 (43.04)     2:43.53 (43.07)
 
Event 30  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:13.86  
                  33.63     1:07.34 (33.71)     1:41.45 (34.11)     2:13.86 (32.41)
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:15.03  
                  32.59     1:07.47 (34.88)     1:41.20 (33.73)     2:15.03 (33.83)
 
Event 31  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:12.00  
                  33.72     1:08.00 (34.28)     1:40.85 (32.85)     2:12.00 (31.15)
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:12.40  
                  33.71     1:07.93 (34.22)     1:40.36 (32.43)     2:12.40 (32.04)
  3 Comans S C  'A'                                        NT    2:14.52  
                  32.75     1:06.76 (34.01)     1:41.55 (34.79)     2:14.52 (32.97)
  4 Westport Swimming Club  'A'                            NT    2:17.73  
                  35.40     1:13.40 (38.00)     1:46.90 (33.50)     2:17.73 (30.83)
  5 Laser S.C.  'A'                                        NT    2:18.04  
                  34.68     1:09.70 (35.02)     1:46.75 (37.05)     2:18.04 (31.29)
 
Event 32  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:52.74  
                  28.78       55.98 (27.20)     1:25.13 (29.15)     1:52.74 (27.61)
  2 Athlone  'A'                                           NT    1:56.14  
                  27.99       59.93 (31.94)     1:29.66 (29.73)     1:56.14 (26.48)
  3 Longford SC  'A'                                  2:06.64    1:58.94  
                  26.58       54.71 (28.13)     1:27.11 (32.40)     1:58.94 (31.83)
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:01.97  
                  29.48     1:02.03 (32.55)     1:32.90 (30.87)     2:01.97 (29.07)
  5 Ballina Dolphins  'A'                                  NT    2:04.31  
                  29.41     1:03.21 (33.80)     1:36.16 (32.95)     2:04.31 (28.15)
 
Event 33  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:57.44  
                  28.81       58.66 (29.85)     1:28.91 (30.25)     1:57.44 (28.53)
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:03.94  
                  30.67     1:02.35 (31.68)     1:33.87 (31.52)     2:03.94 (30.07)
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:05.43  
                  29.29     1:02.68 (33.39)     1:35.00 (32.32)     2:05.43 (30.43)
  4 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:06.15  
                  32.95     1:05.70 (32.75)     1:36.75 (31.05)     2:06.15 (29.40)
  5 Longford SC  'A'                                  2:14.24    2:16.26  
                  33.41     1:06.43 (33.02)     1:40.47 (34.04)     2:16.26 (35.79)
  6 Laser S.C.  'A'                                        NT    2:22.04  
                  35.37     1:12.80 (37.43)     1:48.19 (35.39)     2:22.04 (33.85)
 
Event 34  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:48.60  
 
Event 35  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                        NT    1:57.67  
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:04.18  
  3 Laser S.C.  'A'                                        NT    2:05.31  
 
Event 36  Mixed 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Bryan         14 GAL                  9:04.87    8:57.81  
                  29.77     1:02.58 (32.81)     1:36.03 (33.45)     2:09.96 (33.93)
        2:44.17 (34.21)     3:18.49 (34.32)     3:52.56 (34.07)     4:26.83 (34.27)
        5:01.38 (34.55)     5:35.60 (34.22)     6:09.41 (33.81)     6:43.73 (34.32)
        7:17.87 (34.14)     7:51.66 (33.79)     8:25.32 (33.66)     8:57.81 (32.49)
  2 Moore, Andrew             14 GAL                       NT    9:16.12  
                  29.89     1:03.57 (33.68)     1:37.93 (34.36)     2:12.53 (34.60)
        2:47.95 (35.42)     3:23.70 (35.75)     3:59.27 (35.57)     4:34.67 (35.40)
        5:10.17 (35.50)     5:45.85 (35.68)     6:21.65 (35.80)     6:57.02 (35.37)
        7:32.15 (35.13)     8:07.56 (35.41)     8:42.35 (34.79)     9:16.12 (33.77)
  3 Clabby, Aibhlin           13 ATH                 10:19.72   10:15.99  
                  33.86     1:11.67 (37.81)     1:50.67 (39.00)     2:29.45 (38.78)
        3:07.76 (38.31)     3:47.51 (39.75)     4:26.62 (39.11)     5:05.70 (39.08)
        5:44.35 (38.65)     6:23.74 (39.39)     7:03.48 (39.74)     7:42.43 (38.95)
        8:20.97 (38.54)     9:00.45 (39.48)     9:40.32 (39.87)    10:15.99 (35.67)
  4 Horan, Siofra             13 CBAR                      NT   10:16.47  
                  34.51     1:12.37 (37.86)     1:51.33 (38.96)     2:30.19 (38.86)
        3:09.22 (39.03)     3:48.87 (39.65)     4:27.96 (39.09)     5:06.88 (38.92)
        5:46.46 (39.58)     6:25.40 (38.94)     7:04.58 (39.18)     7:43.91 (39.33)
        8:23.20 (39.29)     9:02.05 (38.85)     9:40.52 (38.47)    10:16.47 (35.95)
  5 O'Neill, Ciara            14 LASER               11:11.36   10:18.80  
                  33.25     1:11.04 (37.79)     1:49.38 (38.34)     2:28.20 (38.82)
        3:07.31 (39.11)     3:46.74 (39.43)     4:26.78 (40.04)     5:06.85 (40.07)
        5:46.70 (39.85)     6:25.95 (39.25)     7:06.16 (40.21)     7:45.93 (39.77)
        8:25.31 (39.38)     9:05.16 (39.85)     9:43.44 (38.28)    10:18.80 (35.36)
  6 Friel, Alanna             12 ATH                 10:40.00   10:23.29  
                  26.04     1:10.70 (44.66)     1:53.04 (42.34)     2:23.64 (30.60)
        3:01.94 (38.30)     3:51.13 (49.19)     4:30.59 (39.46)     4:59.74 (29.15)
        5:49.69 (49.95)     6:29.78 (40.09)     7:09.14 (39.36)     7:48.94 (39.80)
        8:28.76 (39.82)     9:07.79 (39.03)     9:46.70 (38.91)    10:23.29 (36.59)
  7 Harrington, Lisa          13 ATH                 10:39.55   10:24.16  
                  34.70     1:13.15 (38.45)     1:52.52 (39.37)     2:32.03 (39.51)
        3:11.90 (39.87)     3:51.39 (39.49)     4:30.99 (39.60)     5:11.23 (40.24)
        5:51.40 (40.17)     6:31.40 (40.00)     7:10.59 (39.19)     7:50.00 (39.41)
        8:28.73 (38.73)     9:08.02 (39.29)     9:46.93 (38.91)    10:24.16 (37.23)
  8 Kelly, Alex               15 SHARK               10:43.93   10:28.58  
                  35.02     1:13.98 (38.96)     1:54.80 (40.82)     2:34.72 (39.92)
        3:15.07 (40.35)     3:54.56 (39.49)     4:34.50 (39.94)     5:14.04 (39.54)
        5:54.10 (40.06)     6:33.66 (39.56)     7:13.39 (39.73)     7:53.18 (39.79)
        8:32.29 (39.11)     9:12.04 (39.75)     9:51.70 (39.66)    10:28.58 (36.88)
  9 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                10:34.95   10:32.64  
                  34.64     1:13.17 (38.53)     1:51.82 (38.65)     2:31.20 (39.38)
        3:10.60 (39.40)     3:50.25 (39.65)     4:30.21 (39.96)     5:10.50 (40.29)
        5:50.78 (40.28)     6:31.56 (40.78)     7:12.01 (40.45)     7:53.49 (41.48)
        8:33.55 (40.06)     9:14.72 (41.17)     9:54.26 (39.54)    10:32.64 (38.38)
 10 Mc Donagh, Paula          12 CBAR                11:08.76   10:33.95  
                  33.65     1:11.65 (38.00)     1:51.64 (39.99)     2:31.64 (40.00)
        3:11.76 (40.12)     3:52.44 (40.68)     4:33.32 (40.88)     5:14.21 (40.89)
        5:54.21 (40.00)     6:34.50 (40.29)     7:14.78 (40.28)     7:55.05 (40.27)
        8:34.97 (39.92)     9:14.79 (39.82)     9:54.90 (40.11)    10:33.95 (39.05)
 11 Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team            NT   10:43.61  
                  35.89     1:16.36 (40.47)     1:56.50 (40.14)     2:37.28 (40.78)
        3:18.41 (41.13)     3:59.06 (40.65)     4:38.30 (39.24)     5:19.03 (40.73)
        6:00.97 (41.94)     6:41.77 (40.80)     7:22.79 (41.02)     8:03.63 (40.84)
        8:45.51 (41.88)     9:25.68 (40.17)    10:06.30 (40.62)    10:43.61 (37.31)
 12 Scully, Andraya           13 GAL                 11:13.69   10:45.34  
                  35.36     1:15.37 (40.01)     1:56.21 (40.84)     2:37.46 (41.25)
        3:18.34 (40.88)     3:58.99 (40.65)     4:40.23 (41.24)     5:20.94 (40.71)
        6:01.89 (40.95)     6:43.06 (41.17)     7:24.61 (41.55)     8:05.79 (41.18)
        8:46.44 (40.65)     9:27.54 (41.10)    10:08.22 (40.68)    10:45.34 (37.12)
 13 Carey, Sinead             12 GAL                 10:48.30   10:46.49  
                  36.09     1:15.57 (39.48)     1:55.82 (40.25)     2:36.38 (40.56)
        3:17.44 (41.06)     3:58.37 (40.93)     4:37.89 (39.52)     5:19.83 (41.94)
        6:01.77 (41.94)     6:42.27 (40.50)   8:04.82 (1:22.55)     8:47.44 (42.62)
        9:26.89 (39.45)    10:08.91 (42.02)    10:46.49 (37.58)        10:46.49 ( )
 14 Shaughnessy, Sarah        13 CLM                 11:18.90   10:51.34  
                  36.88     1:18.47 (41.59)     2:00.51 (42.04)     2:41.99 (41.48)
        3:23.36 (41.37)     4:04.80 (41.44)     4:45.74 (40.94)     5:26.75 (41.01)
        6:07.82 (41.07)     6:48.79 (40.97)     7:29.71 (40.92)     8:11.54 (41.83)
        8:52.75 (41.21)     9:33.45 (40.70)    10:13.05 (39.60)    10:51.34 (38.29)
 15 Dempsey, Aisling          13 LASER               11:33.19   10:57.54  
                  37.59     1:18.41 (40.82)     1:59.38 (40.97)     2:40.65 (41.27)
        3:21.88 (41.23)     4:03.25 (41.37)     4:44.93 (41.68)     5:26.19 (41.26)
        6:07.50 (41.31)     6:48.93 (41.43)     7:30.03 (41.10)     8:12.75 (42.72)
        8:53.87 (41.12)     9:35.28 (41.41)    10:15.50 (40.22)    10:57.54 (42.04)
 16 O'Sullivan, Molly         13 GAL                       NT   10:59.16  
                  37.15     1:18.03 (40.88)     2:00.31 (42.28)     2:43.47 (43.16)
        3:25.59 (42.12)     4:07.81 (42.22)     4:50.65 (42.84)     5:33.16 (42.51)
        6:14.58 (41.42)     6:56.53 (41.95)     7:38.46 (41.93)     8:19.41 (40.95)
        9:00.83 (41.42)     9:41.84 (41.01)    10:22.08 (40.24)    10:59.16 (37.08)
 17 Madden, Dearbhaile        13 LONG                10:50.17   11:02.51  
                  37.96     1:19.19 (41.23)     2:00.99 (41.80)     2:42.91 (41.92)
        3:24.63 (41.72)     4:06.58 (41.95)     4:48.82 (42.24)     5:31.17 (42.35)
        6:13.42 (42.25)     6:55.81 (42.39)     7:37.94 (42.13)     8:20.33 (42.39)
        9:01.31 (40.98)     9:42.26 (40.95)    10:23.59 (41.33)    11:02.51 (38.92)
 18 Hennigan, Aoibheann       12 CBAR                11:16.89   11:12.49  
                  36.96     1:17.21 (40.25)     1:58.81 (41.60)     2:40.68 (41.87)
        3:25.03 (44.35)     4:07.51 (42.48)     4:50.86 (43.35)     5:34.50 (43.64)
        6:16.74 (42.24)     7:00.81 (44.07)     7:44.04 (43.23)     8:27.04 (43.00)
        9:09.28 (42.24)     9:52.32 (43.04)    10:33.64 (41.32)    11:12.49 (38.85)
 19 Connelly, Nicola          12 CBAR                      NT   11:18.18  
                  37.31     1:18.75 (41.44)     2:01.24 (42.49)     2:43.63 (42.39)
        3:27.09 (43.46)     4:10.63 (43.54)     4:54.57 (43.94)     5:38.70 (44.13)
        6:21.19 (42.49)     7:04.22 (43.03)     7:48.32 (44.10)     8:31.04 (42.72)
        9:14.13 (43.09)     9:57.94 (43.81)    10:40.16 (42.22)    11:18.18 (38.02)
 20 Quirke, Fiona             16 LASER                     NT   11:50.77  
                  37.26     1:19.81 (42.55)     2:04.38 (44.57)     2:48.85 (44.47)
        3:34.00 (45.15)     4:19.20 (45.20)     5:04.43 (45.23)     5:49.81 (45.38)
        6:35.70 (45.89)     7:21.81 (46.11)     8:07.15 (45.34)     8:52.39 (45.24)
        9:38.31 (45.92)    10:23.59 (45.28)    11:07.71 (44.12)    11:50.77 (43.06)
 21 McManamon, Jemma          13 SHARK               12:23.06   12:17.03  
                  41.26     1:26.96 (45.70)     2:12.39 (45.43)     2:58.94 (46.55)
        3:45.36 (46.42)     4:32.95 (47.59)     5:19.65 (46.70)     6:07.29 (47.64)
        6:53.92 (46.63)     7:41.90 (47.98)     8:29.02 (47.12)     9:17.24 (48.22)
       10:04.20 (46.96)    10:50.31 (46.11)    11:35.55 (45.24)    12:17.03 (41.48)
 22 Murray, Ciara             11 LASER                     NT   12:53.78  
                  40.76     1:28.21 (47.45)     2:18.01 (49.80)     3:07.58 (49.57)
        3:57.29 (49.71)     4:47.30 (50.01)     5:37.02 (49.72)     6:26.76 (49.74)
        7:16.72 (49.96)     8:06.42 (49.70)     8:55.20 (48.78)     9:43.55 (48.35)
       10:30.72 (47.17)    11:19.15 (48.43)    12:07.07 (47.92)    12:53.78 (46.71)