CONNACHT AGE GROUPS APRIL 2013

Event 1  Girls 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            2:38.43  
                1:17.75   2:38.43 (1:20.68)                                        
  2 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          2:38.79  
                1:17.96   2:38.79 (1:20.83)                                        
  3 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           2:44.80  
                1:18.11   2:44.80 (1:26.69)                                        
  4 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            2:47.70  
                1:21.17   2:47.70 (1:26.53)                                        
  5 Finn, Roisin              12 GAL                            2:51.05  
                1:23.68   2:51.05 (1:27.37)                                        
  6 Lally, Erin               12 CLM                            2:53.30  
                1:26.21   2:53.30 (1:27.09)                                        
  7 Mulhall, Keela            11 GAL                            2:58.83  
                1:29.73   2:58.83 (1:29.10)                                        
  8 Kennelly, Aisling         12 GAL                            2:59.53  
                1:28.05   2:59.53 (1:31.48)                                        
  9 Murphy, Ruby              12 GAL                            3:00.09  
                1:27.17   3:00.09 (1:32.92)                                        
 10 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          3:02.78  
                1:29.06   3:02.78 (1:33.72)                                        
 11 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           3:03.65  
                1:30.08   3:03.65 (1:33.57)                                        
 12 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          3:04.22  
                1:30.23   3:04.22 (1:33.99)                                        
 13 Johnson, Rachel           12 ATH                            3:04.96  
                1:29.16   3:04.96 (1:35.80)                                        
 14 Murray, Ciara             12 LASER                          3:05.76  
                1:30.98   3:05.76 (1:34.78)                                        
 15 Johnson, Laura            11 ATH                            3:07.09  
                1:31.92   3:07.09 (1:35.17)                                        
 16 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          3:11.15  
                1:34.37   3:11.15 (1:36.78)                                        
 17 Mitchell, Madeline        11 GAL                            3:18.56  
                1:37.16   3:18.56 (1:41.40)                                        
 18 Friel, Lauren             10 ATH                            3:18.96  
                1:37.50   3:18.96 (1:41.46)                                        
 19 Ashton, Iona              10 LASER                          3:19.06  
                1:40.39   3:19.06 (1:38.67)                                        
 20 Holland, Jennifer         11 GAL                            3:19.86  
                1:38.38   3:19.86 (1:41.48)                                        
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          13 SHARK                          2:41.66  
                1:18.19   2:41.66 (1:23.47)                                        
  2 Kelly, Lauren             13 SHARK                          2:44.02  
                1:19.54   2:44.02 (1:24.48)                                        
  3 Dunne, Jessica            13 LASER                          2:45.15  
                1:20.28   2:45.15 (1:24.87)                                        
  4 Crosby, Emer              13 LASER                          2:47.12  
                1:20.47   2:47.12 (1:26.65)                                        
  5 Burke, Eve                13 CLM                            2:48.58  
                1:19.77   2:48.58 (1:28.81)                                        
  6 Murphy, Rachel            13 BALL                           2:52.08  
                1:23.48   2:52.08 (1:28.60)                                        
  7 Farrell, Michelle         13 COM                            2:53.83  
                1:25.03   2:53.83 (1:28.80)                                        
  8 O'Brien, Paola            13 SHARK                          2:55.43  
                1:24.72   2:55.43 (1:30.71)                                        
  9 Kilduff, Jenni            13 COM                            2:59.66  
                1:28.58   2:59.66 (1:31.08)                                        
 10 Lennon, Amy               13 Bluefin                        3:02.72  
                1:29.78   3:02.72 (1:32.94)                                        
 11 Caulfield, Shannon        13 COM                            3:02.99  
                1:27.46   3:02.99 (1:35.53)                                        
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           2:41.79  
                1:18.08   2:41.79 (1:23.71)                                        
  2 Fahy, Laura               14 CBAR                           2:48.24  
                1:20.56   2:48.24 (1:27.68)                                        
  3 Scully, Andraya           14 GAL                            2:50.06  
                1:22.50   2:50.06 (1:27.56)                                        
  4 McCloskey, Deirbhile      14 SLIGO                          2:52.86  
                1:23.22   2:52.86 (1:29.64)                                        
  5 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           2:55.90  
                1:27.53   2:55.90 (1:28.37)                                        
  6 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          2:58.74  
                1:25.46   2:58.74 (1:33.28)                                        
  7 Skelly, Aideen            14 LONG                           3:00.92  
                1:30.07   3:00.92 (1:30.85)                                        
  8 Healy, Aoife              14 ATH                            3:02.88  
                1:28.87   3:02.88 (1:34.01)                                        
 
Event 1  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Ciara            15 LASER                          2:38.53  
                1:16.33   2:38.53 (1:22.20)                                        
  2 Cunnane, Aine             15 CLM                            2:39.45  
                1:17.73   2:39.45 (1:21.72)                                        
  3 Joyce, Ciera              15 SHARK                          2:41.13  
                1:17.42   2:41.13 (1:23.71)                                        
 
Event 1  Girls 16 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunne, Tara               18 B DOL                          2:29.42  
                1:11.38   2:29.42 (1:18.04)                                        
  2 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          2:34.84  
                1:13.28   2:34.84 (1:21.56)                                        
  3 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        2:39.21  
                1:16.86   2:39.21 (1:22.35)                                        
  4 Mc Hugh-Murphy, Sarah     16 CLM                            2:42.32  
                1:17.49   2:42.32 (1:24.83)                                        
  5 Hristeva, Kristiana       17 GAL                            2:46.20  
                1:20.82   2:46.20 (1:25.38)                                        
  6 Delaney, Riona            16 COM                            2:49.30  
                1:22.89   2:49.30 (1:26.41)                                        
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            12 COM                            2:25.06  
                1:09.64   2:25.06 (1:15.42)                                        
  2 Kolcow, Max               11 GAL                            2:44.75  
                1:20.97   2:44.75 (1:23.78)                                        
  3 Doorly, Joseph            12 GAL                            2:46.06  
                1:21.95   2:46.06 (1:24.11)                                        
  4 Melvin, Conor             12 SLIGO                          2:47.14  
                1:20.77   2:47.14 (1:26.37)                                        
  5 Duffy, Fionn              12 GAL                            2:49.51  
                1:24.46   2:49.51 (1:25.05)                                        
  6 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          2:54.09  
                1:26.09   2:54.09 (1:28.00)                                        
  7 Regan, Ciaran             11 COM                            2:56.17  
                1:25.65   2:56.17 (1:30.52)                                        
  8 Melody, Rory              11 GAL                            2:58.41  
                1:27.05   2:58.41 (1:31.36)                                        
  9 Rather, Zak               11 GAL                            2:59.34  
                1:29.05   2:59.34 (1:30.29)                                        
 10 Sweeney, Cathal           12 SHARK                          3:06.01  
                1:33.53   3:06.01 (1:32.48)                                        
 11 O Rourke, Oisin           11 Tuam Swim Team                 3:06.47  
                1:32.56   3:06.47 (1:33.91)                                        
 12 Scully, Tom               11 GAL                            3:07.41  
                1:31.95   3:07.41 (1:35.46)                                        
 13 Lennon, Eoghan            12 ATH                            3:09.63  
                1:34.65   3:09.63 (1:34.98)                                        
 14 O'Connor, Sean            12 CBAR                           3:10.25  
                1:31.07   3:10.25 (1:39.18)                                        
 15 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 3:11.36  
                  10.32   3:11.36 (3:01.04)                                        
 16 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                           3:20.82  
                1:39.89   3:20.82 (1:40.93)                                        
 17 Ryan, Duileach             9 LONG                           3:24.07  
                1:38.69   3:24.07 (1:45.38)                                        
 18 McGrath, Jack             12 SLIGO                          3:24.66  
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        2:34.11  
                1:13.33   2:34.11 (1:20.78)                                        
  2 Rennick, Nathan           13 CBAR                           2:54.41  
                1:23.86   2:54.41 (1:30.55)                                        
 
Event 2  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            14 LASER                          2:40.28  
                1:17.56   2:40.28 (1:22.72)                                        
  2 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          2:47.61  
                1:22.70   2:47.61 (1:24.91)                                        
  3 Cugalj, Filip             14 SHARK                          2:48.11  
                1:24.04   2:48.11 (1:24.07)                                        
  4 Gibbons, Shane            14 ATH                            2:52.31  
                1:23.29   2:52.31 (1:29.02)                                        
  5 Tannion, Joseph           14 SHARK                          2:59.52  
                1:24.90   2:59.52 (1:34.62)                                        
 
Event 2  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, David            15 LASER                          2:15.42  
                1:04.81   2:15.42 (1:10.61)                                        
  2 Scully, Daniel            15 GAL                            2:33.10  
                1:15.63   2:33.10 (1:17.47)                                        
  3 Madden, Ciaran            15 LONG                           2:37.15  
                1:16.04   2:37.15 (1:21.11)                                        
  4 Collins, Donal            15 Bluefin                        2:41.30  
                1:18.34   2:41.30 (1:22.96)                                        
  5 Waldron, Fintan           15 CLM                            2:47.73  
                1:23.35   2:47.73 (1:24.38)                                        
 
Event 2  Boys 16 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lannon, Kevin             16 COM                            2:28.57  
                1:12.03   2:28.57 (1:16.54)                                        
 
Event 3  Girls 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            1:28.97  
  2 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:30.53  
  3 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:30.93  
  4 Feeney, Sarah             12 Tuam Swim Team                 1:35.64  
  5 Grady, Hannah             11 CBAR                           1:38.15  
  6 Lally, Erin               12 CLM                            1:38.53  
  7 Blacoe, Allanah           10 GAL                            1:39.39  
  8 Mc Daid, Carrie           11 SLIGO                          1:39.67  
  9 Mahdi, Nell               12 GAL                            1:39.95  
 10 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          1:40.38  
 11 Frank, Lilla              11 B DOL                          1:40.63  
 12 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          1:40.65  
 13 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            1:40.77  
 14 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          1:41.10  
 15 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            1:41.18  
 16 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          1:41.82  
 17 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            1:42.87  
 18 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 1:43.77  
 19 Kennelly, Emma            10 GAL                            1:43.89  
 19 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:43.89  
 21 Leahy, Aoife              11 Bluefin                        1:44.16  
 22 Crudden, Meabh            11 SHARK                          1:44.63  
 23 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:45.33  
 24 Holland, Jennifer         11 GAL                            1:45.34  
 25 Walsh, Alison             11 GAL                            1:45.84  
 26 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:46.22  
 27 Kelly, Emma               10 Tuam Swim Team                 1:46.51  
 28 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          1:47.00  
 29 Gilhooley, Sarah          11 Tuam Swim Team                 1:47.12  
 30 Burke, Saoirse            10 Tuam Swim Team                 1:47.25  
 31 Murray, Ciara             12 LASER                          1:47.40  
 32 Murphy, Ruby              12 GAL                            1:47.67  
 33 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          1:52.43  
 34 Wong, Tara                11 BALL                           1:53.07  
 35 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:54.44  
 36 Patten, Alex              12 B DOL                          1:56.47  
 37 Ashton, Iona              10 LASER                          1:57.59  
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                13 CLM                            1:26.61  
  2 Crosby, Emer              13 LASER                          1:32.84  
  3 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team                 1:35.00  
  4 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           1:35.15  
  5 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:36.35  
  6 Sweeney, Amy              13 SHARK                          1:36.50  
  7 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          1:36.78  
  8 Ward, Emily               13 B DOL                          1:38.62  
  9 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:39.37  
 10 Farrell, Michelle         13 COM                            1:39.78  
 11 Campbell, Roisin          13 COM                            1:40.68  
 12 MC Nally, Aisling         13 Tuam Swim Team                 1:43.20  
 13 Elliot, Grace             13 SLIGO                          1:43.68  
 14 Lennon, Amy               13 Bluefin                        1:45.70  
 
Event 3  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            14 CBAR                           1:23.85  
  2 Lowe, Sophie              14 ATH                            1:24.17  
  3 Shorten, Aoife            14 SHARK                          1:24.76  
  4 Burns, Ella               14 WPORT                          1:28.69  
  5 Scully, Andraya           14 GAL                            1:32.39  
  6 Clancy, Marie             14 SHARK                          1:34.23  
  7 Dempsey, Aisling          14 LASER                          1:35.58  
  8 Egan, Sorcha              14 ATH                            1:38.36  
  9 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          1:42.37  
  9 Savage, Lilu              14 LASER                          1:42.37  
 11 McDonough, Méabh          14 SHARK                          1:42.81  
 
Event 3  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:17.12  
  2 Weaver, Gabriella         15 TRID                           1:23.20  
  3 Dinneen, Molly            15 LASER                          1:27.03  
  4 O'Neill, Ciara            15 LASER                          1:29.64  
  5 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           1:32.53  
 
Event 3  Girls 16 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Megan            22 CLM                            1:22.37  
  2 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          1:26.64  
  3 Shorten, Fiona            17 SHARK                          1:28.38  
  4 Hristeva, Kristiana       17 GAL                            1:30.10  
  5 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          1:31.06  
  6 Ryan, Emma                17 C FIN                          1:38.13  
 
Event 4  Boys 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             12 ATH                            1:26.27  
  2 O'Hara, Eanna             12 MARL                           1:27.45  
  3 Connolly, Sam             12 COM                            1:30.34  
  4 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:31.96  
  5 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:34.25  
  6 Cooke, Oisín              11 Tuam Swim Team                 1:36.82  
  7 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:37.49  
  8 Dervan, Ronan             12 CBAR                           1:39.70  
  9 Doherty, Fionn            11 BALL                           1:44.41  
 10 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:45.16  
 11 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:46.67  
 12 Kilkenny, Liam            12 GAL                            1:47.71  
 13 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:48.04  
 14 Keaney, Sean              11 SLIGO                          1:48.36  
 15 O'Hara, Odhran             9 MARL                           1:48.53  
 16 Barrett, Brian            12 B DOL                          1:48.59  
 17 Blacoe, Cillian           12 GAL                            1:49.42  
 18 Davidson, Robert          11 LASER                          1:49.47  
 19 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                           1:54.90  
 
Event 4  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 1:20.68  
  2 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:24.36  
  3 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        1:26.37  
  4 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            1:36.31  
  5 Weaver, Luke              13 TRID                           1:38.76  
 
Event 4  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              14 CBAR                           1:19.55  
  2 Clarke, Jack              14 LASER                          1:22.64  
  3 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           1:28.20  
  4 Dunne, Shane              14 B DOL                          1:28.63  
  5 Mc Williams, Pádraig      14 SHARK                          1:34.35  
 
Event 4  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                           1:11.79  
  2 Anderson, Ronan           15 SLIGO                          1:12.48  
  3 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 1:12.54  
  4 Madden, Ciaran            15 LONG                           1:20.76  
  5 Collins, Donal            15 Bluefin                        1:25.19  
  6 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:28.61  
 
Event 4  Boys 16 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Darragh           17 LONG                           1:11.20  
  2 Joyce, Darragh            17 ATH                            1:13.73  
  3 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:20.15  
  4 Melly, Cillian            16 CBAR                           1:20.38  
  5 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:25.03  
  6 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:25.39  
 
Event 5  Girls 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            5:09.29  
                1:14.42   2:33.73 (1:19.31)   3:53.25 (1:19.52)   5:09.29 (1:16.04)
  2 Walsh, Lauren             12 GAL                            5:23.12  
                1:17.10   2:38.89 (1:21.79)   4:02.61 (1:23.72)   5:23.12 (1:20.51)
  3 Finn, Roisin              12 GAL                            5:23.53  
                1:16.23   2:37.07 (1:20.84)   4:00.42 (1:23.35)   5:23.53 (1:23.11)
  4 Kennelly, Aisling         12 GAL                            5:28.30  
                1:16.49   2:39.83 (1:23.34)   4:04.57 (1:24.74)   5:28.30 (1:23.73)
  5 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            5:29.49  
                1:18.54   2:43.79 (1:25.25)   4:09.68 (1:25.89)   5:29.49 (1:19.81)
  6 Grady, Hannah             11 CBAR                           5:30.43  
                1:18.76   2:44.29 (1:25.53)   4:09.75 (1:25.46)   5:30.43 (1:20.68)
  7 Mulhall, Keela            11 GAL                            5:31.42  
                1:21.29   2:45.75 (1:24.46)   4:09.60 (1:23.85)   5:31.42 (1:21.82)
  8 Leahy, Aoife              11 Bluefin                        5:35.69  
                1:20.56   2:49.01 (1:28.45)   4:15.47 (1:26.46)   5:35.69 (1:20.22)
  9 Walsh, Sinead             12 GAL                            5:36.66  
                1:22.54   2:49.44 (1:26.90)   4:16.00 (1:26.56)   5:36.66 (1:20.66)
 10 Johnson, Rachel           12 ATH                            5:37.56  
                1:20.47   2:45.89 (1:25.42)   4:10.99 (1:25.10)   5:37.56 (1:26.57)
 11 Reilly, Aoibheann         12 ATH                            5:45.93  
                1:18.77   2:48.20 (1:29.43)   4:18.44 (1:30.24)   5:45.93 (1:27.49)
 12 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          5:46.16  
                1:22.15   2:50.53 (1:28.38)   4:19.03 (1:28.50)   5:46.16 (1:27.13)
 13 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           5:46.84  
                1:21.31   2:49.99 (1:28.68)   4:20.16 (1:30.17)   5:46.84 (1:26.68)
 14 Kennelly, Emma            10 GAL                            5:47.81  
                1:23.25   2:53.91 (1:30.66)   4:23.24 (1:29.33)   5:47.81 (1:24.57)
 15 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            5:55.53  
                1:25.41   2:56.69 (1:31.28)   4:27.48 (1:30.79)   5:55.53 (1:28.05)
 16 Johnson, Laura            11 ATH                            6:03.47  
                1:24.51   2:57.11 (1:32.60)   4:30.60 (1:33.49)   6:03.47 (1:32.87)
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           4:56.45  
                1:10.77   2:26.70 (1:15.93)   3:43.63 (1:16.93)   4:56.45 (1:12.82)
  2 Friel, Alanna             13 ATH                            5:05.88  
                1:12.26   2:30.42 (1:18.16)   3:49.40 (1:18.98)   5:05.88 (1:16.48)
  3 Kelly, Lauren             13 SHARK                          5:10.60  
                1:12.45   2:33.53 (1:21.08)   3:53.26 (1:19.73)   5:10.60 (1:17.34)
  4 Carroll, Rebecca          13 COM                            5:12.23  
                1:11.26   2:31.85 (1:20.59)   3:53.08 (1:21.23)   5:12.23 (1:19.15)
  5 Carey, Sinead             13 SHARK                          5:14.56  
                1:13.55   2:34.46 (1:20.91)   3:55.73 (1:21.27)   5:14.56 (1:18.83)
  6 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           5:32.07  
                1:16.36   2:40.26 (1:23.90)   4:08.39 (1:28.13)   5:32.07 (1:23.68)
 
Event 5  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Lisa          14 ATH                            4:54.36  
                1:08.99   2:24.15 (1:15.16)   3:39.43 (1:15.28)   4:54.36 (1:14.93)
  2 Lowe, Sophie              14 ATH                            4:58.52  
                1:08.90   2:25.37 (1:16.47)   3:42.79 (1:17.42)   4:58.52 (1:15.73)
  3 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            4:59.03  
                1:10.21   2:25.84 (1:15.63)   3:42.36 (1:16.52)   4:59.03 (1:16.67)
  4 Egan, Stacey              14 ATH                            5:00.51  
                1:10.07   2:26.90 (1:16.83)   3:44.77 (1:17.87)   5:00.51 (1:15.74)
  5 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 5:04.53  
                1:11.08   2:29.61 (1:18.53)   3:48.82 (1:19.21)   5:04.53 (1:15.71)
  6 Kenny, Laura              14 LONG                           5:09.10  
                1:14.88   2:33.67 (1:18.79)   3:52.63 (1:18.96)   5:09.10 (1:16.47)
  7 Fahy, Laura               14 CBAR                           5:11.88  
                1:13.68   2:33.98 (1:20.30)   3:54.02 (1:20.04)   5:11.88 (1:17.86)
  8 McCloskey, Deirbhile      14 SLIGO                          5:16.29  
                1:13.41   2:33.76 (1:20.35)   3:56.04 (1:22.28)   5:16.29 (1:20.25)
  9 Dempsey, Aisling          14 LASER                          5:19.62  
                1:15.96   2:36.80 (1:20.84)   3:59.44 (1:22.64)   5:19.62 (1:20.18)
 10 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           5:26.06  
                1:15.07   2:38.04 (1:22.97)   4:03.44 (1:25.40)   5:26.06 (1:22.62)
 11 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          5:33.68  
                1:18.30   2:45.30 (1:27.00)   4:12.37 (1:27.07)   5:33.68 (1:21.31)
 12 Healy, Aoife              14 ATH                            5:39.58  
                1:18.37   2:44.64 (1:26.27)   4:13.56 (1:28.92)   5:39.58 (1:26.02)
 13 Skelly, Aideen            14 LONG                           5:42.61  
                1:20.40   2:48.69 (1:28.29)   5:42.61 (2:53.92)                    
 
Event 5  Girls 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dinneen, Molly            15 LASER                          4:52.79  
                1:10.38   2:26.04 (1:15.66)   3:41.14 (1:15.10)   4:52.79 (1:11.65)
  2 O'Neill, Ciara            15 LASER                          5:05.23  
                1:13.02   2:30.91 (1:17.89)   3:48.22 (1:17.31)   5:05.23 (1:17.01)
  3 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           5:08.73  
                1:13.22   2:32.59 (1:19.37)   3:51.77 (1:19.18)   5:08.73 (1:16.96)
  4 Cunnane, Aine             15 CLM                            5:10.61  
                1:14.10   2:32.70 (1:18.60)   3:52.62 (1:19.92)   5:10.61 (1:17.99)
  5 Keaney, Aoife             15 SLIGO                          5:24.03  
                1:15.45   2:39.26 (1:23.81)   4:03.72 (1:24.46)   5:24.03 (1:20.31)
 
Event 5  Girls 16 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        4:46.70  
                1:08.01   2:21.32 (1:13.31)   3:35.62 (1:14.30)   4:46.70 (1:11.08)
  2 Higgins, Megan            22 CLM                            4:47.98  
                1:07.91   2:21.29 (1:13.38)   3:36.13 (1:14.84)   4:47.98 (1:11.85)
  3 Mc Nevin, Ciara           16 LONG                           4:53.08  
                1:11.85   2:27.02 (1:15.17)   3:39.69 (1:12.67)   4:53.08 (1:13.39)
  4 Delaney, Riona            16 COM                            5:09.22  
                1:09.47   2:28.14 (1:18.67)   3:49.62 (1:21.48)   5:09.22 (1:19.60)
  5 Ryan, Emma                17 C FIN                          5:17.61  
                1:13.67   2:34.81 (1:21.14)   3:58.62 (1:23.81)   5:17.61 (1:18.99)
  6 Sheridan, Olwyn           17 ATH                            5:23.45  
                1:10.56   2:33.40 (1:22.84)   3:59.16 (1:25.76)   5:23.45 (1:24.29)
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            12 COM                            2:36.79  
                1:08.55   2:36.79 (1:28.24)                                        
  2 Keogh, Timothy            12 GAL                            2:47.88  
                1:23.70   2:47.88 (1:24.18)                                        
  3 Kolcow, Max               11 GAL                            2:49.32  
                1:19.57   2:49.32 (1:29.75)                                        
  4 Doorly, Joseph            12 GAL                            2:52.64  
                1:24.16   2:52.64 (1:28.48)                                        
  5 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          2:54.63  
                1:23.61   2:54.63 (1:31.02)                                        
  6 O'Hara, Eanna             12 MARL                           2:54.69  
                1:24.80   2:54.69 (1:29.89)                                        
  7 Melvin, Conor             12 SLIGO                          2:55.48  
                1:21.85   2:55.48 (1:33.63)                                        
  8 Duffy, Fionn              12 GAL                            2:55.97  
                1:23.28   2:55.97 (1:32.69)                                        
  9 Blacoe, Cillian           12 GAL                            2:56.17  
                1:23.65   2:56.17 (1:32.52)                                        
 10 Rather, Zak               11 GAL                            2:57.28  
                1:24.68   2:57.28 (1:32.60)                                        
 11 Regan, Ciaran             11 COM                            3:00.86  
                1:23.37   3:00.86 (1:37.49)                                        
 12 Scully, Bryan             12 ATH                            3:03.69  
                1:32.56   3:03.69 (1:31.13)                                        
 13 O'Connor, Sean            12 CBAR                           3:06.18  
                1:26.47   3:06.18 (1:39.71)                                        
 14 Ryan, Seadhna             10 LONG                           3:06.97  
                1:28.51   3:06.97 (1:38.46)                                        
 15 Sweeney, Cathal           12 SHARK                          3:12.70  
                1:31.94   3:12.70 (1:40.76)                                        
 16 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          3:14.74  
                1:34.99   3:14.74 (1:39.75)                                        
 17 Connolly, Sam             12 COM                            3:17.56  
                1:40.86   3:17.56 (1:36.70)                                        
 18 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 3:18.30  
                1:35.33   3:18.30 (1:42.97)                                        
 19 Dervan, Ronan             12 CBAR                           3:19.12  
                1:39.45   3:19.12 (1:39.67)                                        
 20 Kilkenny, Liam            12 GAL                            3:20.82  
                1:32.67   3:20.82 (1:48.15)                                        
 21 Melody, Rory              11 GAL                            3:20.83  
                1:36.43   3:20.83 (1:44.40)                                        
 22 Ryan, Duileach             9 LONG                           3:27.44  
                1:35.88   3:27.44 (1:51.56)                                        
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 2:25.12  
                1:06.06   2:25.12 (1:19.06)                                        
  2 Powell, Robert            13 ATH                            2:27.59  
                1:07.13   2:27.59 (1:20.46)                                        
  3 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 2:32.28  
                1:11.40   2:32.28 (1:20.88)                                        
  4 Melly, Conor              13 CBAR                           2:46.89  
                1:20.46   2:46.89 (1:26.43)                                        
  5 Murphy, Jamie             13 CBAR                           2:50.06  
                1:23.24   2:50.06 (1:26.82)                                        
  6 Rennick, Nathan           13 CBAR                           2:52.92  
                1:18.98   2:52.92 (1:33.94)                                        
  7 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            3:03.79  
                1:29.68   3:03.79 (1:34.11)                                        
  8 Weaver, Luke              13 TRID                           3:09.23  
                1:31.59   3:09.23 (1:37.64)                                        
  9 Walsh, Ben                13 WPORT                          3:11.82  
                1:34.96   3:11.82 (1:36.86)                                        
 
Event 6  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          2:33.02  
                1:11.33   2:33.02 (1:21.69)                                        
  2 Lennon, Fiachra           14 ATH                            2:34.22  
                1:11.36   2:34.22 (1:22.86)                                        
  3 Dervan, Mark              14 CBAR                           2:37.74  
                1:16.97   2:37.74 (1:20.77)                                        
  4 Clarke, Jack              14 LASER                          2:43.66  
                1:20.27   2:43.66 (1:23.39)                                        
  5 Ashton, Callum            14 LASER                          2:45.53  
                1:15.35   2:45.53 (1:30.18)                                        
  6 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           2:47.21  
                1:18.88   2:47.21 (1:28.33)                                        
  7 Tannion, Joseph           14 SHARK                          2:51.72  
                1:23.11   2:51.72 (1:28.61)                                        
  8 Cugalj, Filip             14 SHARK                          2:52.36  
                1:23.09   2:52.36 (1:29.27)                                        
  9 Vahey, Ben                14 SHARK                          2:52.37  
                1:22.00   2:52.37 (1:30.37)                                        
 10 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          2:59.17  
                1:23.73   2:59.17 (1:35.44)                                        
 11 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           3:00.90  
                1:23.31   3:00.90 (1:37.59)                                        
 
Event 6  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                           2:14.84  
                1:02.34   2:14.84 (1:12.50)                                        
  2 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 2:23.81  
                1:07.99   2:23.81 (1:15.82)                                        
  3 Scully, Daniel            15 GAL                            2:36.50  
                1:14.15   2:36.50 (1:22.35)                                        
  4 Waldron, Fintan           15 CLM                            2:51.42  
                1:22.34   2:51.42 (1:29.08)                                        
 
Event 6  Boys 16 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 ATH                            2:27.51  
                1:10.71   2:27.51 (1:16.80)                                        
  2 Lannon, Kevin             16 COM                            2:31.32  
                1:10.72   2:31.32 (1:20.60)                                        
  3 Mullen, Keith             17 SLIGO                          2:37.76  
                1:12.72   2:37.76 (1:25.04)                                        
  4 Kelly, Evan               16 SLIGO                          2:38.71  
                1:14.94   2:38.71 (1:23.77)                                        
  5 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          2:40.80  
                1:15.77   2:40.80 (1:25.03)                                        
 
Event 7  Boys 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Timothy            12 GAL                            5:59.91  
  2 Rather, Zak               11 GAL                            6:29.60  
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 5:09.27  
  2 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 5:18.23  
 
Event 7  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            14 LASER                          5:46.26  
 
Event 7  Boys 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madden, Ciaran            15 LONG                           5:35.01  
  2 Mc Hugh-Murphy, Dara      15 CLM                            5:36.02  
 
Event 8  Girls 12 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mahdi, Nell               12 GAL                            6:28.33  
                1:34.49   3:10.48 (1:35.99)   5:05.47 (1:54.99)   6:28.33 (1:22.86)
  2 Blacoe, Allanah           10 GAL                            6:30.44  
                1:36.09   3:09.52 (1:33.43)   5:03.13 (1:53.61)   6:30.44 (1:27.31)
  3 Murphy, Ruby              12 GAL                            6:33.41  
                1:38.27   3:12.67 (1:34.40)   5:08.14 (1:55.47)   6:33.41 (1:25.27)
  4 Mitchell, Madeline        11 GAL                            6:51.74  
                1:40.98   3:27.08 (1:46.10)   5:22.65 (1:55.57)   6:51.74 (1:29.09)
  5 Mulhall, Keela            11 GAL                            6:52.44  
                1:41.15   3:22.57 (1:41.42)   5:25.77 (2:03.20)   6:52.44 (1:26.67)
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          5:58.51  
                1:19.43   2:49.46 (1:30.03)   4:33.89 (1:44.43)   5:58.51 (1:24.62)
  2 Dunne, Jessica            13 LASER                          6:03.09  
                1:27.25   2:55.56 (1:28.31)   4:36.93 (1:41.37)   6:03.09 (1:26.16)
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            14 SHARK                          5:24.01  
                1:13.03   2:37.00 (1:23.97)   4:09.67 (1:32.67)   5:24.01 (1:14.34)
  2 Mylett, Sinead            14 CBAR                           5:30.28  
                1:13.20   2:38.30 (1:25.10)   4:16.71 (1:38.41)   5:30.28 (1:13.57)
 
Event 8  Girls 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          5:25.32  
                1:13.31   2:42.17 (1:28.86)   4:10.99 (1:28.82)   5:25.32 (1:14.33)
 
Event 8  Girls 16 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        5:40.17  
                1:18.51   2:44.32 (1:25.81)   4:27.01 (1:42.69)   5:40.17 (1:13.16)
  2 Hristeva, Kristiana       17 GAL                            6:08.93  
                1:30.08   3:01.09 (1:31.01)   4:43.40 (1:42.31)   6:08.93 (1:25.53)
 
Event 9  Boys 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            12 COM                            1:00.16  
  2 Kolcow, Max               11 GAL                            1:07.68  
  3 Melvin, Conor             12 SLIGO                          1:07.76  
  4 O'Hara, Eanna             12 MARL                           1:07.80  
  5 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:08.77  
  6 Scully, Bryan             12 ATH                            1:09.17  
  7 Connolly, Sam             12 COM                            1:10.56  
  8 Keogh, Timothy            12 GAL                            1:10.65  
  9 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:13.57  
 10 Barrett, Brian            12 B DOL                          1:14.08  
 11 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          1:14.74  
 12 Regan, Ciaran             11 COM                            1:15.02  
 13 Blacoe, Cillian           12 GAL                            1:15.11  
 14 Lennon, Eoghan            12 ATH                            1:15.49  
 15 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:16.10  
 16 O'Connor, Milo            11 ATH                            1:16.47  
 17 Rather, Zak               11 GAL                            1:16.79  
 18 O Rourke, Oisin           11 Tuam Swim Team                 1:17.37  
 19 Melody, Rory              11 GAL                            1:17.66  
 20 Moran, Ben                11 COM                            1:18.03  
 21 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:18.28  
 22 Davidson, Robert          11 LASER                          1:18.47  
 23 Keaney, Sean              11 SLIGO                          1:18.56  
 24 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:18.59  
 25 Arsic, Aleksandar         12 SHARK                          1:19.92  
 26 Cooke, Oisín              11 Tuam Swim Team                 1:20.54  
 27 Waters, Fionn             10 Tuam Swim Team                 1:20.90  
 28 Kilkenny, Liam            12 GAL                            1:22.00  
 29 Mc Nevin, Tadhg           11 LONG                           1:22.35  
 30 O'Hara, Odhran             9 MARL                           1:23.58  
 31 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:23.88  
 32 Scully, Tom               11 GAL                            1:24.68  
 33 Doherty, Fionn            11 BALL                           1:31.11  
 
Event 9  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                   58.80  
  2 Powell, Robert            13 ATH                              59.24  
  3 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        1:04.75  
  4 Murphy, Jamie             13 CBAR                           1:09.00  
  5 Melly, Conor              13 CBAR                           1:09.30  
  6 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:10.95  
  7 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 1:11.05  
  8 Staunton, Diarmuid        13 CLM                            1:11.30  
  9 Weaver, Luke              13 TRID                           1:13.74  
 10 Walsh, Ben                13 WPORT                          1:14.62  
 
Event 9  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Adam               14 B DOL                            59.16  
  2 Lennon, Fiachra           14 ATH                            1:00.25  
  3 O'Farrell, Brian          14 SHARK                          1:02.98  
  4 Dunne, Shane              14 B DOL                          1:05.70  
  5 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           1:06.01  
  6 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          1:07.24  
  7 Vahey, Ben                14 SHARK                          1:07.73  
  8 Tannion, Joseph           14 SHARK                          1:08.70  
  9 Cugalj, Filip             14 SHARK                          1:09.12  
 10 Clarke, Jack              14 LASER                          1:09.61  
 11 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           1:13.19  
 
Event 9  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                             54.66  
  2 Anderson, Ronan           15 SLIGO                            55.48  
  3 Collins, Donal            15 Bluefin                        1:02.15  
  4 Waldron, Fintan           15 CLM                            1:04.47  
  5 O'Connor, Thomas          15 GAL                            1:04.79  
  6 Mc Hugh-Murphy, Dara      15 CLM                            1:05.82  
 
Event 9  Boys 16 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Darragh           17 LONG                           1:00.12  
  2 Lannon, Kevin             16 COM                            1:00.24  
  3 Melly, Cillian            16 CBAR                           1:01.09  
  4 Joyce, Darragh            17 ATH                            1:01.46  
  5 Fitzsimons, David         16 ATH                            1:02.48  
  6 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:02.79  
  7 Mullen, Keith             17 SLIGO                          1:03.88  
  8 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          1:04.27  
 
Event 10  Girls 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            1:05.91  
  2 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           1:09.89  
  3 Finn, Roisin              12 GAL                            1:10.76  
  4 Walsh, Lauren             12 GAL                            1:10.93  
  5 Moran, Sophie             11 GAL                            1:10.97  
  6 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          1:11.12  
  7 Frank, Lilla              11 B DOL                          1:11.37  
  8 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          1:11.43  
  9 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:13.04  
 10 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            1:13.81  
 11 Walsh, Sinead             12 GAL                            1:14.34  
 12 Grady, Hannah             11 CBAR                           1:14.57  
 13 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          1:14.78  
 14 Johnson, Rachel           12 ATH                            1:15.22  
 15 Kennelly, Emma            10 GAL                            1:15.26  
 16 Mahdi, Nell               12 GAL                            1:15.35  
 16 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          1:15.35  
 18 Ennis, Kelly              11 ATH                            1:15.84  
 19 Joyce, Grace              10 SHARK                          1:16.55  
 20 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            1:16.68  
 21 Mulhall, Keela            11 GAL                            1:16.70  
 22 Blacoe, Allanah           10 GAL                            1:16.84  
 23 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          1:17.18  
 24 Wong, Tara                11 BALL                           1:18.19  
 25 Conway, Fiona             10 CBAR                           1:18.44  
 26 Kelly, Terri              12 SLIGO                          1:18.49  
 27 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:18.73  
 28 Healy, Grace              12 Tuam Swim Team                 1:19.12  
 29 MC Hugh Murphy, Ciara     10 CLM                            1:19.50  
 30 Johnson, Laura            11 ATH                            1:20.24  
 31 Patten, Alex              12 B DOL                          1:20.75  
 32 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          1:21.43  
 33 Mc Daid, Carrie           11 SLIGO                          1:21.82  
 34 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:23.29  
 35 Murray, Ciara             12 LASER                          1:23.43  
 36 Friel, Lauren             10 ATH                            1:23.86  
 37 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 1:24.78  
 38 Burke, Saoirse            10 Tuam Swim Team                 1:26.48  
 39 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          1:26.51  
 40 Walsh, Alison             11 GAL                            1:26.62  
 41 Ashton, Iona              10 LASER                          1:29.62  
 42 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:30.45  
 43 Kelly, Emma               10 Tuam Swim Team                 1:32.66  
 
Event 10  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           1:06.04  
  2 Carroll, Rebecca          13 COM                            1:07.01  
  3 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          1:07.58  
  4 Crosby, Emer              13 LASER                          1:07.90  
  5 Burke, Eve                13 CLM                            1:07.96  
  6 Murphy, Rachel            13 BALL                           1:08.73  
  7 Carey, Sinead             13 SHARK                          1:09.43  
  8 Naughton, Imogen          13 SHARK                          1:09.84  
  9 Kelly, Lauren             13 SHARK                          1:10.43  
 10 Friel, Alanna             13 ATH                            1:11.50  
 11 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           1:12.02  
 12 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:12.04  
 13 Sweeney, Amy              13 SHARK                          1:12.24  
 14 Lennon, Amy               13 Bluefin                        1:12.35  
 15 Farrell, Michelle         13 COM                            1:12.39  
 16 Ward, Emily               13 B DOL                          1:13.09  
 17 Dunne, Jessica            13 LASER                          1:14.21  
 18 Grant, Stephanie          13 Tuam Swim Team                 1:15.27  
 19 Elliot, Grace             13 SLIGO                          1:15.67  
 20 Campbell, Roisin          13 COM                            1:15.83  
 21 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:16.07  
 22 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          1:18.46  
 23 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:24.84  
 
Event 10  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mylett, Sinead            14 CBAR                           1:02.98  
  2 Fahy, Laura               14 CBAR                           1:05.70  
  3 Harrington, Lisa          14 ATH                            1:06.05  
  4 Lowe, Sophie              14 ATH                            1:06.89  
  5 Kenny, Laura              14 LONG                           1:06.94  
  6 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:07.49  
  7 McCloskey, Deirbhile      14 SLIGO                          1:08.20  
  8 Clancy, Marie             14 SHARK                          1:08.24  
  9 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           1:08.68  
 10 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           1:09.56  
 11 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 1:09.73  
 12 Scully, Andraya           14 GAL                            1:10.88  
 13 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          1:12.09  
 14 Egan, Sorcha              14 ATH                            1:12.35  
 15 Skelly, Aideen            14 LONG                           1:13.20  
 16 Burns, Ella               14 WPORT                          1:13.44  
 17 Dempsey, Aisling          14 LASER                          1:13.97  
 18 Healy, Aoife              14 ATH                            1:14.30  
 19 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          1:17.29  
 20 Savage, Lilu              14 LASER                          1:22.18  
 
Event 10  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Gabriella         15 TRID                           1:02.95  
  2 Cunnane, Aine             15 CLM                            1:07.11  
  3 Keaney, Aoife             15 SLIGO                          1:09.50  
  4 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           1:09.58  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunne, Tara               18 B DOL                          1:00.76  
  2 Higgins, Megan            22 CLM                            1:01.32  
  3 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        1:03.65  
  4 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          1:04.87  
  5 Sheridan, Olwyn           17 ATH                            1:05.07  
  6 Shorten, Fiona            17 SHARK                          1:06.32  
  7 Delaney, Riona            16 COM                            1:07.85  
  8 Ryan, Emma                17 C FIN                          1:08.10  
  9 Mooney, Orla              16 ATH                            1:12.17  
 10 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          1:12.35  
 
Event 11  Boys 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              12 GAL                            2:58.23  
                1:26.29   2:58.23 (1:31.94)                                        
  2 Kolcow, Max               11 GAL                            3:05.11  
                1:27.26   3:05.11 (1:37.85)                                        
  3 Dervan, Ronan             12 CBAR                           3:46.37  
                1:47.76   3:46.37 (1:58.61)                                        
 
Event 11  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            2:33.80  
                1:14.05   2:33.80 (1:19.75)                                        
 
Event 11  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 2:25.34  
                1:08.72   2:25.34 (1:16.62)                                        
 
Event 12  Girls 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          2:55.06  
                1:21.26   2:55.06 (1:33.80)                                        
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             13 ATH                            2:41.76  
                1:16.15   2:41.76 (1:25.61)                                        
  2 O'Brien, Paola            13 SHARK                          2:49.22  
                1:16.61   2:49.22 (1:32.61)                                        
  3 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          2:57.26  
                1:26.45   2:57.26 (1:30.81)                                        
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            14 SHARK                          2:39.32  
                1:16.28   2:39.32 (1:23.04)                                        
  2 Harrington, Lisa          14 ATH                            2:40.50  
                1:14.40   2:40.50 (1:26.10)                                        
  3 Egan, Stacey              14 ATH                            2:47.38  
                1:16.40   2:47.38 (1:30.98)                                        
  4 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            2:51.74  
                1:23.70   2:51.74 (1:28.04)                                        
  5 Kenny, Laura              14 LONG                           2:58.47  
                1:23.87   2:58.47 (1:34.60)                                        
  6 Healy, Aoife              14 ATH                            3:12.17  
                1:27.98   3:12.17 (1:44.19)                                        
 
Event 12  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dinneen, Molly            15 LASER                          2:27.63  
                1:10.25   2:27.63 (1:17.38)                                        
  2 Joyce, Ciera              15 SHARK                          2:51.25  
                1:17.64   2:51.25 (1:33.61)                                        
 
Event 13  Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       5:11.42  
                1:19.24   2:48.52 (1:29.28)   4:03.78 (1:15.26)   5:11.42 (1:07.64)
  2 Comans S C  'A'                                             5:21.35  
                1:23.92   2:54.40 (1:30.48)   4:01.06 (1:06.66)   5:21.35 (1:20.29)
  3 Sligo S C  'A'                                              5:59.71  
                1:22.95   3:10.45 (1:47.50)   4:36.97 (1:26.52)   5:59.71 (1:22.74)
 
Event 14  Girls 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       5:19.23  
                1:17.51   2:47.83 (1:30.32)   4:09.75 (1:21.92)   5:19.23 (1:09.48)
  2 Laser S.C.  'A'                                             5:46.05  
                1:18.68   2:58.20 (1:39.52)   4:27.19 (1:28.99)   5:46.05 (1:18.86)
  3 Ballina Dolphins  'A'                                       6:04.03  
                1:30.86   3:11.10 (1:40.24)   4:48.85 (1:37.75)   6:04.03 (1:15.18)
  4 Tuam Swimming Club  'A'                                     6:33.34  
                1:45.95   3:21.93 (1:35.98)   5:09.71 (1:47.78)   6:33.34 (1:23.63)
 
Event 15  Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Tuam Swimming Club  'A'                                     4:56.83  
                1:05.68   2:40.91 (1:35.23)   3:45.81 (1:04.90)   4:56.83 (1:11.02)
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                            5:07.50  
                1:22.59   2:41.12 (1:18.53)   3:58.54 (1:17.42)   5:07.50 (1:08.96)
  3 Castlebar S C  'A'                                          5:13.84  
                1:22.28   2:42.91 (1:20.63)   4:01.21 (1:18.30)   5:13.84 (1:12.63)
 
Event 16  Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                4:59.83  
                1:17.48   2:41.74 (1:24.26)   3:55.34 (1:13.60)   4:59.83 (1:04.49)
  2 Castlebar S C  'A'                                          5:02.81  
                1:16.78   2:46.89 (1:30.11)   3:56.73 (1:09.84)   5:02.81 (1:06.08)
  3 Laser S.C.  'A'                                             5:20.72  
                1:19.01   2:48.91 (1:29.90)   4:09.85 (1:20.94)   5:20.72 (1:10.87)
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                            5:21.55  
                1:22.25   2:56.79 (1:34.54)   4:17.23 (1:20.44)   5:21.55 (1:04.32)
  5 Comans S C  'A'                                             5:29.06  
                1:27.20   3:09.05 (1:41.85)   4:42.02 (1:32.97)     5:29.06 (47.04)
  6 Longford SC  'A'                                            5:32.32  
                1:18.37   2:56.10 (1:37.73)   4:16.16 (1:20.06)   5:32.32 (1:16.16)
  7 Sligo S C  'A'                                              5:37.84  
                1:19.98   2:53.00 (1:33.02)   4:21.02 (1:28.02)   5:37.84 (1:16.82)
 
Event 17  Boys 15-16 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                            4:51.93  
                1:21.40   2:42.37 (1:20.97)   3:45.61 (1:03.24)   4:51.93 (1:06.32)
 
Event 18  Girls 15-16 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         5:00.71  
 
Event 19  Girls 12 & Under 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Ciara             12 LASER                         23:50.24  
                1:28.05   3:03.85 (1:35.80)   4:39.89 (1:36.04)   6:04.52 (1:24.63)
      7:44.83 (1:40.31)   9:26.41 (1:41.58)  11:02.72 (1:36.31)  12:38.71 (1:35.99)
     14:15.52 (1:36.81)  15:53.15 (1:37.63)  17:31.41 (1:38.26)  19:08.65 (1:37.24)
     20:43.97 (1:35.32)  22:18.77 (1:34.80)  23:50.24 (1:31.47)                    
 
Event 19  Girls 13 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                         23:00.86  
                1:26.90   3:02.61 (1:35.71)   4:36.34 (1:33.73)   6:10.90 (1:34.56)
      7:45.86 (1:34.96)   9:20.97 (1:35.11)  10:57.32 (1:36.35)  12:32.64 (1:35.32)
     14:04.36 (1:31.72)  15:36.79 (1:32.43)  17:06.83 (1:30.04)  18:38.32 (1:31.49)
     20:07.87 (1:29.55)  21:36.27 (1:28.40)  23:00.86 (1:24.59)                    
 
Event 19  Girls 14 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              14 ATH                           21:06.21  
                1:17.30   2:41.47 (1:24.17)   4:06.37 (1:24.90)   5:30.05 (1:23.68)
      6:53.83 (1:23.78)   8:18.48 (1:24.65)   9:44.69 (1:26.21)  11:11.18 (1:26.49)
     12:36.05 (1:24.87)  14:02.18 (1:26.13)  15:28.53 (1:26.35)  16:55.00 (1:26.47)
     18:20.77 (1:25.77)  19:44.98 (1:24.21)  21:06.21 (1:21.23)                    
 
Event 19  Boys 13 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Conor              13 CBAR                          20:39.62  
                1:17.60   2:41.09 (1:23.49)   4:04.79 (1:23.70)   5:29.59 (1:24.80)
      6:53.01 (1:23.42)   8:16.83 (1:23.82)   9:40.48 (1:23.65)  11:03.67 (1:23.19)
     12:26.78 (1:23.11)  13:49.83 (1:23.05)  15:13.12 (1:23.29)  16:35.71 (1:22.59)
     17:58.40 (1:22.69)  19:20.41 (1:22.01)  20:39.62 (1:19.21)                    
 
Event 19  Men 15 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Daniel            15 GAL                           18:35.51  
                1:08.63   2:21.96 (1:13.33)   3:36.86 (1:14.90)   4:52.42 (1:15.56)
      6:08.27 (1:15.85)   7:23.47 (1:15.20)   8:40.09 (1:16.62)   9:55.90 (1:15.81)
     11:10.26 (1:14.36)  12:25.08 (1:14.82)  13:39.95 (1:14.87)  14:54.94 (1:14.99)
     16:09.44 (1:14.50)  17:24.53 (1:15.09)  18:35.51 (1:10.98)                    
  2 Mc Hugh-Murphy, Dara      15 CLM                           19:17.82  
                1:11.93   2:29.06 (1:17.13)   3:46.45 (1:17.39)   5:04.09 (1:17.64)
      6:21.80 (1:17.71)   7:39.39 (1:17.59)   8:57.14 (1:17.75)  10:15.21 (1:18.07)
     11:32.71 (1:17.50)  12:50.66 (1:17.95)  14:08.66 (1:18.00)  15:26.24 (1:17.58)
     16:43.88 (1:17.64)  18:00.89 (1:17.01)  19:17.82 (1:16.93)                    
  3 O'Connor, Thomas          15 GAL                           21:03.45  
                1:12.76   2:29.11 (1:16.35)   3:45.99 (1:16.88)   5:03.08 (1:17.09)
      6:23.98 (1:20.90)   7:40.65 (1:16.67)   9:01.94 (1:21.29)  10:17.70 (1:15.76)
     11:32.25 (1:14.55)  12:47.66 (1:15.41)  14:04.34 (1:16.68)  15:21.57 (1:17.23)
     16:38.61 (1:17.04)  19:11.96 (2:33.35)  21:03.45 (1:51.49)                    
 
Event 19  Men 16 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Brendan          18 ATH                           16:28.50  
                1:00.47   2:06.05 (1:05.58)   3:10.92 (1:04.87)   4:15.83 (1:04.91)
      5:20.98 (1:05.15)   6:26.49 (1:05.51)   7:32.66 (1:06.17)   8:39.67 (1:07.01)
      9:46.41 (1:06.74)  10:53.92 (1:07.51)  12:01.48 (1:07.56)  13:09.59 (1:08.11)
     14:16.43 (1:06.84)  15:23.08 (1:06.65)  16:28.50 (1:05.42)                    
  2 Joyce, Darragh            17 ATH                           18:42.61  
                1:08.40   2:22.24 (1:13.84)   3:36.00 (1:13.76)   4:50.55 (1:14.55)
      6:04.40 (1:13.85)   7:18.52 (1:14.12)   8:33.11 (1:14.59)   9:47.42 (1:14.31)
     11:02.22 (1:14.80)  12:17.52 (1:15.30)  13:32.66 (1:15.14)  14:49.56 (1:16.90)
     16:06.21 (1:16.65)  17:22.42 (1:16.21)  18:42.61 (1:20.19)                    
  3 Fitzsimons, David         16 ATH                           18:48.74  
                1:07.63   2:22.22 (1:14.59)   3:37.03 (1:14.81)   4:52.65 (1:15.62)
      6:08.29 (1:15.64)   7:24.41 (1:16.12)   8:40.90 (1:16.49)   9:56.62 (1:15.72)
     11:13.01 (1:16.39)  12:29.34 (1:16.33)  13:45.74 (1:16.40)  15:02.62 (1:16.88)
     16:19.86 (1:17.24)  17:34.10 (1:14.24)  18:48.74 (1:14.64)                    
 
Event 20  Boys 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             12 ATH                            3:08.12  
                1:30.09   3:08.12 (1:38.03)                                        
  2 Keogh, Timothy            12 GAL                            3:09.46  
                1:32.21   3:09.46 (1:37.25)                                        
  3 Hanrahan, Darragh         11 GAL                            3:18.11  
                1:36.28   3:18.11 (1:41.83)                                        
  4 Connolly, Sam             12 COM                            3:21.73  
                1:35.84   3:21.73 (1:45.89)                                        
  5 Cooke, Oisín              11 Tuam Swim Team                 3:34.60  
                1:44.95   3:34.60 (1:49.65)                                        
  6 O'Connor, Milo            11 ATH                            3:42.25  
                1:46.81   3:42.25 (1:55.44)                                        
  7 Doherty, Fionn            11 BALL                           3:43.00  
                1:47.83   3:43.00 (1:55.17)                                        
  8 O'Hara, Odhran             9 MARL                           3:51.17  
                1:51.86   3:51.17 (1:59.31)                                        
 
Event 20  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 2:56.75  
                1:23.96   2:56.75 (1:32.79)                                        
  2 Murphy, Jamie             13 CBAR                           3:03.36  
                1:30.90   3:03.36 (1:32.46)                                        
  3 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        3:03.80  
                1:27.72   3:03.80 (1:36.08)                                        
 
Event 20  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              14 CBAR                           2:49.04  
                1:20.92   2:49.04 (1:28.12)                                        
  2 Clarke, Jack              14 LASER                          2:55.54  
                1:24.83   2:55.54 (1:30.71)                                        
  3 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           3:12.34  
                1:29.85   3:12.34 (1:42.49)                                        
  4 Mc Williams, Pádraig      14 SHARK                          3:19.11  
                1:33.32   3:19.11 (1:45.79)                                        
 
Event 20  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           15 SLIGO                          2:36.27  
                1:13.91   2:36.27 (1:22.36)                                        
  2 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 2:39.04  
                1:15.47   2:39.04 (1:23.57)                                        
 
Event 20  Boys 16 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            17 ATH                            2:38.80  
                1:15.83   2:38.80 (1:22.97)                                        
  2 Lannon, Kevin             16 COM                            3:00.90  
                1:24.53   3:00.90 (1:36.37)                                        
 
Event 21  Girls 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Sinead             12 GAL                            3:10.37  
                1:32.29   3:10.37 (1:38.08)                                        
  2 Walsh, Lauren             12 GAL                            3:15.00  
                1:34.17   3:15.00 (1:40.83)                                        
  3 Donnelly, Sarah           12 BALL                           3:23.68  
                1:39.11   3:23.68 (1:44.57)                                        
  4 Feeney, Sarah             12 Tuam Swim Team                 3:26.57  
                1:39.83   3:26.57 (1:46.74)                                        
  5 Blacoe, Allanah           10 GAL                            3:32.29  
                1:43.22   3:32.29 (1:49.07)                                        
  6 Mahdi, Nell               12 GAL                            3:33.04  
                1:43.69   3:33.04 (1:49.35)                                        
  7 Mitchell, Madeline        11 GAL                            3:33.64  
                1:44.44   3:33.64 (1:49.20)                                        
  8 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 3:35.00  
                1:43.50   3:35.00 (1:51.50)                                        
  9 Kennelly, Emma            10 GAL                            3:37.46  
                1:44.93   3:37.46 (1:52.53)                                        
 10 Kelly, Emma               10 Tuam Swim Team                 3:47.18  
                1:50.79   3:47.18 (1:56.39)                                        
 11 Burke, Saoirse            10 Tuam Swim Team                 3:51.36  
                1:52.13   3:51.36 (1:59.23)                                        
 
Event 21  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunne, Jessica            13 LASER                          3:10.90  
                1:30.75   3:10.90 (1:40.15)                                        
  2 Caulfield, Shannon        13 COM                            3:23.36  
                1:37.91   3:23.36 (1:45.45)                                        
  3 Tiernan, Meabh            13 COM                            3:23.37  
                1:37.50   3:23.37 (1:45.87)                                        
  4 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           3:25.89  
                1:39.06   3:25.89 (1:46.83)                                        
  5 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          3:27.21  
                1:40.00   3:27.21 (1:47.21)                                        
  6 Campbell, Roisin          13 COM                            3:32.23  
                1:43.51   3:32.23 (1:48.72)                                        
  7 MC Nally, Aisling         13 Tuam Swim Team                 3:35.89  
                1:44.11   3:35.89 (1:51.78)                                        
 
Event 21  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCloskey, Deirbhile      14 SLIGO                          3:10.66  
                1:32.07   3:10.66 (1:38.59)                                        
  2 Burns, Ella               14 WPORT                          3:12.29  
                1:32.92   3:12.29 (1:39.37)                                        
  3 Scully, Andraya           14 GAL                            3:15.01  
                1:32.89   3:15.01 (1:42.12)                                        
  4 Dempsey, Aisling          14 LASER                          3:19.08  
                1:38.39   3:19.08 (1:40.69)                                        
  5 Egan, Sorcha              14 ATH                            3:27.69  
                1:40.14   3:27.69 (1:47.55)                                        
  6 McDonough, Méabh          14 SHARK                          3:31.87  
                1:43.55   3:31.87 (1:48.32)                                        
  7 Savage, Lilu              14 LASER                          3:36.08  
                1:42.63   3:36.08 (1:53.45)                                        
 
Event 21  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          2:45.41  
                1:20.44   2:45.41 (1:24.97)                                        
  2 Murphy, Jade              15 SLIGO                          2:49.34  
                1:21.44   2:49.34 (1:27.90)                                        
  3 Cunnane, Aine             15 CLM                            3:07.55  
                1:29.89   3:07.55 (1:37.66)                                        
  4 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           3:15.08  
                1:34.58   3:15.08 (1:40.50)                                        
  5 Farrell, Ailbhe           15 LONG                           3:20.54  
                1:35.78   3:20.54 (1:44.76)                                        
 
Event 21  Girls 16 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          3:07.27  
                1:30.25   3:07.27 (1:37.02)                                        
  2 Shorten, Fiona            17 SHARK                          3:12.44  
                1:30.75   3:12.44 (1:41.69)                                        
 
Event 22  Boys 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            12 COM                            1:06.77  
  2 Duffy, Fionn              12 GAL                            1:15.50  
  3 Melvin, Conor             12 SLIGO                          1:18.47  
  4 Doorly, Joseph            12 GAL                            1:19.13  
  5 Regan, Ciaran             11 COM                            1:21.17  
  6 O'Hara, Eanna             12 MARL                           1:22.25  
  7 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          1:23.31  
  8 Barrett, Brian            12 B DOL                          1:24.02  
  9 Melody, Rory              11 GAL                            1:24.75  
 10 Sweeney, Cathal           12 SHARK                          1:25.62  
 11 Rather, Zak               11 GAL                            1:27.69  
 12 Kelly, Robert             12 ATH                            1:28.55  
 13 Scully, Tom               11 GAL                            1:29.31  
 14 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:29.59  
 15 McGrath, Jack             12 SLIGO                          1:31.91  
 16 Keaney, Sean              11 SLIGO                          1:32.58  
 17 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:33.09  
 18 Hanrahan, Darragh         11 GAL                            1:35.66  
 19 Moran, Ben                11 COM                            1:36.15  
 20 Doorly, David             10 GAL                            1:38.04  
 21 O'Hara, Odhran             9 MARL                           1:40.76  
 22 Doherty, Fionn            11 BALL                           1:43.38  
 
Event 22  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            1:03.90  
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:04.71  
  3 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        1:11.33  
  4 Breathnach, Casper        13 GAL                            1:17.36  
  5 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:18.86  
  6 Melly, Conor              13 CBAR                           1:20.94  
  7 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 1:27.55  
  8 Weaver, Luke              13 TRID                           1:29.51  
 
Event 22  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Adam               14 B DOL                          1:11.27  
  2 Dunne, Shane              14 B DOL                          1:14.95  
  3 Ashton, Callum            14 LASER                          1:15.17  
  4 Tannion, Joseph           14 SHARK                          1:19.87  
  5 Gibbons, Shane            14 ATH                            1:22.14  
  6 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           1:22.51  
  7 Canavan, Sean             14 BALL                           1:23.79  
 
Event 22  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                           1:01.48  
  2 Dowling, David            15 LASER                          1:02.74  
  3 Snowdon, Conor            15 GAL                            1:07.64  
  4 Scully, Daniel            15 GAL                            1:12.76  
  5 Flanagan, Patrick         15 LONG                           1:36.69  
 
Event 22  Boys 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lannon, Kevin             16 COM                            1:10.31  
  2 Kelly, Evan               16 SLIGO                          1:13.37  
 
Event 23  Girls 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             11 GAL                            1:15.90  
  2 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           1:16.01  
  3 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          1:16.13  
  4 Finn, Roisin              12 GAL                            1:19.67  
  5 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            1:20.51  
  6 Lally, Erin               12 CLM                            1:22.02  
  7 Frank, Lilla              11 B DOL                          1:23.07  
  8 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          1:23.25  
  9 Breathnach, Lola          12 GAL                            1:23.63  
 11 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:24.82  
 12 Murphy, Ruby              12 GAL                            1:25.00  
 13 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          1:26.40  
 14 Ennis, Kelly              11 ATH                            1:26.84  
 15 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          1:27.14  
 16 Johnson, Rachel           12 ATH                            1:27.65  
 17 Egan, Niamh               11 SHARK                          1:27.71  
 18 Johnson, Laura            11 ATH                            1:28.12  
 19 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          1:28.48  
 20 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          1:28.74  
 21 Wong, Tara                11 BALL                           1:28.94  
 22 Farnon, Keela             12 COM                            1:29.34  
 23 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          1:29.36  
 24 Donnelly, Sarah           12 BALL                           1:29.52  
 25 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          1:29.55  
 26 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           1:29.62  
 27 Patten, Alex              12 B DOL                          1:29.97  
 28 Joyce, Grace              10 SHARK                          1:30.08  
 29 Conway, Fiona             10 CBAR                           1:30.74  
 30 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            1:31.55  
 31 Smialek, Olivia           10 ATH                            1:31.85  
 32 Mc Daid, Carrie           11 SLIGO                          1:32.28  
 33 Donnelly, Rebecca         11 BALL                           1:32.29  
 33 MC Gloin, Chloe           12 ATH                            1:32.29  
 35 MC Hugh Murphy, Ciara     10 CLM                            1:32.58  
 36 Healy, Grace              12 Tuam Swim Team                 1:33.15  
 37 Kelly, Terri              12 SLIGO                          1:33.62  
 38 Friel, Lauren             10 ATH                            1:35.88  
 39 Ashton, Iona              10 LASER                          1:35.91  
 40 Lynch, Helen               9 ATH                            1:37.74  
 41 Nugent, Ellen             12 BALL                           1:39.01  
 42 Kelly, Emma               10 Tuam Swim Team                 1:39.76  
 43 Burke, Saoirse            10 Tuam Swim Team                 1:40.83  
 44 Gilhooley, Sarah          11 Tuam Swim Team                 1:43.82  
 45 Cooke, Olwyn              10 Tuam Swim Team                 1:50.10  
 
Event 23  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          13 SHARK                          1:14.96  
  2 Murphy, Rachel            13 BALL                           1:15.89  
  3 Burke, Eve                13 CLM                            1:18.19  
  4 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          1:18.21  
  5 Crosby, Emer              13 LASER                          1:18.42  
  6 Kelly, Lauren             13 SHARK                          1:19.00  
  7 Carey, Sinead             13 SHARK                          1:20.45  
  8 O'Brien, Paola            13 SHARK                          1:22.28  
  9 Ward, Emily               13 B DOL                          1:22.46  
 10 Farrell, Michelle         13 COM                            1:23.38  
 10 Reilly, Lauran            13 ATH                            1:24.40  
 11 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:23.59  
 12 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           1:24.14  
 13 Kilduff, Jenni            13 COM                            1:24.90  
 14 Shortall, Alice           13 WPORT                          1:26.28  
 15 Lennon, Amy               13 Bluefin                        1:26.58  
 16 Duignan, Dearbhla         13 ATH                            1:26.62  
 17 Tiernan, Meabh            13 COM                            1:29.50  
 18 Curran, Raechel           13 SHARK                          1:29.67  
 19 Doherty, Megan            13 CLM                            1:29.72  
 20 Campbell, Roisin          13 COM                            1:32.79  
 
Event 23  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           1:15.68  
  2 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:16.68  
  3 O'Sullivan, Molly         14 SHARK                          1:19.86  
  4 McCloskey, Deirbhile      14 SLIGO                          1:21.27  
  5 Scully, Andraya           14 GAL                            1:21.49  
  6 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          1:23.01  
  7 Egan, Stacey              14 ATH                            1:23.18  
  8 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          1:24.93  
  9 Savage, Lilu              14 LASER                          1:31.20  
 
Event 23  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Ciara            15 LASER                          1:15.36  
  2 Cunnane, Aine             15 CLM                            1:15.99  
  3 Dinneen, Molly            15 LASER                          1:16.78  
  4 Farrell, Ailbhe           15 LONG                           1:25.55  
 
Event 23  Girls 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunne, Tara               18 B DOL                          1:07.92  
  2 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          1:10.07  
  3 Higgins, Megan            22 CLM                            1:11.29  
  4 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        1:15.39  
  5 Mc Hugh-Murphy, Sarah     16 CLM                            1:15.74  
  6 Hristeva, Kristiana       17 GAL                            1:17.79  
  7 Delaney, Riona            16 COM                            1:19.36  
 
Event 24  Boys 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            12 COM                            4:38.86  
                1:04.86   2:16.56 (1:11.70)   3:29.01 (1:12.45)   4:38.86 (1:09.85)
  2 Doorly, Joseph            12 GAL                            5:06.50  
                1:13.71   2:33.05 (1:19.34)   3:50.84 (1:17.79)   5:06.50 (1:15.66)
  3 Keogh, Timothy            12 GAL                            5:14.21  
                1:16.88   2:35.59 (1:18.71)   3:55.41 (1:19.82)   5:14.21 (1:18.80)
  4 Kolcow, Max               11 GAL                            5:14.95  
                1:13.77   2:34.71 (1:20.94)   3:56.62 (1:21.91)   5:14.95 (1:18.33)
  5 O'Hara, Eanna             12 MARL                           5:20.53  
                1:16.53   2:37.93 (1:21.40)   4:00.86 (1:22.93)   5:20.53 (1:19.67)
  6 Scully, Bryan             12 ATH                            5:23.76  
                1:17.25   2:41.09 (1:23.84)   4:03.48 (1:22.39)   5:23.76 (1:20.28)
  7 Duffy, Fionn              12 GAL                            5:26.71  
                1:17.63   2:41.74 (1:24.11)   4:05.39 (1:23.65)   5:26.71 (1:21.32)
  8 Melvin, Conor             12 SLIGO                          5:32.68  
                1:17.11   2:42.11 (1:25.00)   4:08.01 (1:25.90)   5:32.68 (1:24.67)
  9 Melody, Rory              11 GAL                            5:45.76  
                1:21.60   2:49.90 (1:28.30)   4:18.35 (1:28.45)   5:45.76 (1:27.41)
 10 Regan, Ciaran             11 COM                            5:46.78  
                1:19.61   2:48.98 (1:29.37)   4:20.23 (1:31.25)   5:46.78 (1:26.55)
 11 Connolly, Sam             12 COM                            5:47.24  
                1:16.04   2:38.38 (1:22.34)   4:15.32 (1:36.94)   5:47.24 (1:31.92)
 12 Rather, Zak               11 GAL                            5:50.20  
                1:22.39   2:50.24 (1:27.85)   4:19.55 (1:29.31)   5:50.20 (1:30.65)
 13 Moran, Ben                11 COM                            6:11.15  
                1:23.94   2:59.00 (1:35.06)   4:36.90 (1:37.90)   6:11.15 (1:34.25)
 
Event 24  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 4:35.48  
                1:04.97   2:16.46 (1:11.49)   3:28.21 (1:11.75)   4:35.48 (1:07.27)
  2 Melly, Conor              13 CBAR                           5:09.49  
                1:13.48   2:33.20 (1:19.72)   3:52.87 (1:19.67)   5:09.49 (1:16.62)
  3 Murphy, Jamie             13 CBAR                           5:21.43  
                1:17.38   2:42.26 (1:24.88)   4:04.71 (1:22.45)   5:21.43 (1:16.72)
  4 Walsh, Ben                13 WPORT                          5:33.44  
                1:15.37   2:40.51 (1:25.14)   4:07.72 (1:27.21)   5:33.44 (1:25.72)
  5 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           5:36.76  
                1:18.58   2:44.61 (1:26.03)   4:12.89 (1:28.28)   5:36.76 (1:23.87)
 
Event 24  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           14 ATH                            4:42.93  
                1:05.98   2:17.95 (1:11.97)   3:30.68 (1:12.73)   4:42.93 (1:12.25)
  2 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          5:12.70  
                1:12.81   2:34.80 (1:21.99)   3:56.81 (1:22.01)   5:12.70 (1:15.89)
  3 Vahey, Ben                14 SHARK                          5:17.65  
                1:13.20   2:35.82 (1:22.62)   3:58.68 (1:22.86)   5:17.65 (1:18.97)
  4 Gibbons, Shane            14 ATH                            5:17.77  
                1:15.05   2:36.45 (1:21.40)   3:57.93 (1:21.48)   5:17.77 (1:19.84)
  5 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           5:23.69  
                1:08.23   2:31.37 (1:23.14)   3:56.43 (1:25.06)   5:23.69 (1:27.26)
 
Event 24  Boys 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                           4:16.73  
                1:00.33   2:07.13 (1:06.80)   3:13.21 (1:06.08)   4:16.73 (1:03.52)
  2 O'Connor, Thomas          15 GAL                            4:47.28  
                1:07.41   2:19.94 (1:12.53)   3:33.96 (1:14.02)   4:47.28 (1:13.32)
  3 Collins, Donal            15 Bluefin                        4:56.40  
                1:06.45   2:21.48 (1:15.03)   3:39.92 (1:18.44)   4:56.40 (1:16.48)
  4 Snowdon, Conor            15 GAL                            5:13.14  
                1:07.51   2:26.98 (1:19.47)   3:49.33 (1:22.35)   5:13.14 (1:23.81)
  5 Flanagan, Patrick         15 LONG                           5:54.12  
                1:25.39   2:54.80 (1:29.41)   4:25.01 (1:30.21)   5:54.12 (1:29.11)
 
Event 24  Boys 16 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Eoghan             16 CBAR                           4:15.65  
                1:01.27   2:07.19 (1:05.92)   3:11.09 (1:03.90)   4:15.65 (1:04.56)
  2 O'Reilly, Aichlinn        18 CBAR                           4:36.73  
                1:04.46   2:13.64 (1:09.18)   3:25.22 (1:11.58)   4:36.73 (1:11.51)
  3 Joyce, Darragh            17 ATH                            4:40.06  
                1:05.27   2:16.64 (1:11.37)   3:27.96 (1:11.32)   4:40.06 (1:12.10)
  4 Doherty, Con              17 CBAR                           4:41.57  
                1:07.44   2:19.34 (1:11.90)   3:31.57 (1:12.23)   4:41.57 (1:10.00)
  5 Fitzsimons, David         16 ATH                            4:42.15  
                1:06.05   2:18.57 (1:12.52)   3:31.19 (1:12.62)   4:42.15 (1:10.96)
  6 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          4:56.17  
                1:07.71   2:24.17 (1:16.46)   3:41.79 (1:17.62)   4:56.17 (1:14.38)
  7 Kelly, Evan               16 SLIGO                          5:04.09  
                1:07.80   2:25.31 (1:17.51)   3:45.24 (1:19.93)   5:04.09 (1:18.85)
  8 Lynch, David              16 SLIGO                          5:14.72  
                1:08.36   2:29.82 (1:21.46)   3:54.20 (1:24.38)   5:14.72 (1:20.52)
 
Event 25  Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          2:44.56  
                1:17.53   2:44.56 (1:27.03)                                        
  2 Moran, Sophie             11 GAL                            2:49.69  
                1:19.17   2:49.69 (1:30.52)                                        
  3 Walsh, Lauren             12 GAL                            2:50.47  
                1:23.78   2:50.47 (1:26.69)                                        
  4 Finn, Roisin              12 GAL                            2:58.90  
                1:22.95   2:58.90 (1:35.95)                                        
  5 Lally, Erin               12 CLM                            3:00.27  
                1:27.10   3:00.27 (1:33.17)                                        
  6 Griffin, Ruth             11 SHARK                          3:00.33  
                1:26.86   3:00.33 (1:33.47)                                        
  7 Walsh, Sinead             12 GAL                            3:00.69  
                1:30.29   3:00.69 (1:30.40)                                        
  8 Mahdi, Nell               12 GAL                            3:00.70  
                1:25.95   3:00.70 (1:34.75)                                        
  9 Mc Weeney, Sinead         12 LONG                           3:01.41  
                1:24.18   3:01.41 (1:37.23)                                        
 10 Kennelly, Aisling         12 GAL                            3:02.70  
                1:27.03   3:02.70 (1:35.67)                                        
 11 Blacoe, Allanah           10 GAL                            3:03.93  
                1:27.31   3:03.93 (1:36.62)                                        
 12 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            3:04.24  
                1:34.45   3:04.24 (1:29.79)                                        
 13 Breathnach, Lola          12 GAL                            3:04.43  
                1:28.20   3:04.43 (1:36.23)                                        
 14 Kennelly, Emma            10 GAL                            3:06.63  
                1:28.44   3:06.63 (1:38.19)                                        
 15 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            3:07.66  
                1:30.36   3:07.66 (1:37.30)                                        
 16 Murphy, Ruby              12 GAL                            3:07.87  
                1:31.34   3:07.87 (1:36.53)                                        
 17 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          3:09.34  
                1:31.47   3:09.34 (1:37.87)                                        
 18 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          3:09.69  
                1:31.47   3:09.69 (1:38.22)                                        
 19 Mitchell, Madeline        11 GAL                            3:10.00  
                1:31.92   3:10.00 (1:38.08)                                        
 20 Mulhall, Keela            11 GAL                            3:10.09  
                1:31.12   3:10.09 (1:38.97)                                        
 21 Farnon, Keela             12 COM                            3:10.20  
                1:30.91   3:10.20 (1:39.29)                                        
 22 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           3:12.47  
                1:28.91   3:12.47 (1:43.56)                                        
 23 Feeney, Sarah             12 Tuam Swim Team                 3:16.15  
                1:38.26   3:16.15 (1:37.89)                                        
 24 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          3:16.68  
                1:32.72   3:16.68 (1:43.96)                                        
 25 Mc Namara, Hazel          12 LASER                          3:16.74  
                1:27.96   3:16.74 (1:48.78)                                        
 26 Joyce, Grace              10 SHARK                          3:19.23  
                1:39.04   3:19.23 (1:40.19)                                        
 27 Kelly, Terri              12 SLIGO                          3:19.94  
                1:35.72   3:19.94 (1:44.22)                                        
 28 Joyce, Carrie             10 SHARK                          3:21.29  
                1:32.11   3:21.29 (1:49.18)                                        
 29 Begley, Emma              12 Tuam Swim Team                 3:22.01  
                1:36.65   3:22.01 (1:45.36)                                        
 30 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           3:31.06  
                1:39.90   3:31.06 (1:51.16)                                        
 31 Smialek, Olivia           10 ATH                            3:34.27  
                1:42.56   3:34.27 (1:51.71)                                        
 32 Ashton, Iona              10 LASER                          3:36.66  
                1:43.47   3:36.66 (1:53.19)                                        
 
Event 25  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          13 SHARK                          2:48.14  
                1:17.77   2:48.14 (1:30.37)                                        
  2 Friel, Alanna             13 ATH                            2:49.41  
                1:19.48   2:49.41 (1:29.93)                                        
  3 Carroll, Rebecca          13 COM                            2:49.50  
                1:21.37   2:49.50 (1:28.13)                                        
  4 Dunne, Jessica            13 LASER                          2:50.36  
                1:21.89   2:50.36 (1:28.47)                                        
  5 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          2:51.39  
                1:19.88   2:51.39 (1:31.51)                                        
  6 Burke, Eve                13 CLM                            2:52.17  
                1:24.12   2:52.17 (1:28.05)                                        
  7 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          2:53.80  
                1:21.65   2:53.80 (1:32.15)                                        
  8 Sweeney, Amy              13 SHARK                          2:54.59  
                1:19.76   2:54.59 (1:34.83)                                        
  9 Shortall, Alice           13 WPORT                          2:56.80  
                1:25.61   2:56.80 (1:31.19)                                        
 10 Crosby, Emer              13 LASER                          2:57.04  
                1:24.89   2:57.04 (1:32.15)                                        
 11 Farrell, Michelle         13 COM                            2:58.72  
                1:22.79   2:58.72 (1:35.93)                                        
 12 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           2:58.93  
                1:24.93   2:58.93 (1:34.00)                                        
 13 Caulfield, Shannon        13 COM                            3:02.44  
                1:28.29   3:02.44 (1:34.15)                                        
 14 Lennon, Amy               13 Bluefin                        3:06.40  
                1:26.71   3:06.40 (1:39.69)                                        
 15 Campbell, Roisin          13 COM                            3:07.20  
                1:29.58   3:07.20 (1:37.62)                                        
 16 Tiernan, Meabh            13 COM                            3:07.45  
                1:32.06   3:07.45 (1:35.39)                                        
 17 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          3:10.39  
                1:32.58   3:10.39 (1:37.81)                                        
 18 MC Nally, Aisling         13 Tuam Swim Team                 3:31.87  
                1:44.09   3:31.87 (1:47.78)                                        
 
Event 25  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            14 SHARK                          2:35.14  
                1:14.24   2:35.14 (1:20.90)                                        
  2 Egan, Stacey              14 ATH                            2:43.82  
                1:20.12   2:43.82 (1:23.70)                                        
  3 Clancy, Marie             14 SHARK                          2:47.30  
                1:18.65   2:47.30 (1:28.65)                                        
  4 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           2:52.85  
                1:23.55   2:52.85 (1:29.30)                                        
  5 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           2:52.91  
                1:19.42   2:52.91 (1:33.49)                                        
  6 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 2:53.47  
                1:21.77   2:53.47 (1:31.70)                                        
  7 Burns, Ella               14 WPORT                          2:56.94  
                1:26.67   2:56.94 (1:30.27)                                        
  8 Dempsey, Aisling          14 LASER                          2:58.12  
                1:27.77   2:58.12 (1:30.35)                                        
  9 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          3:04.77  
                1:26.92   3:04.77 (1:37.85)                                        
 10 Savage, Lilu              14 LASER                          3:19.70  
                1:34.89   3:19.70 (1:44.81)                                        
 -- McDonough, Méabh          14 SHARK                               DQ  
                1:41.11        DQ (1:38.46)                                        
 
Event 25  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          2:32.73  
                1:14.38   2:32.73 (1:18.35)                                        
  2 Dinneen, Molly            15 LASER                          2:37.69  
                1:15.19   2:37.69 (1:22.50)                                        
  3 Murphy, Jade              15 SLIGO                          2:43.28  
                1:18.94   2:43.28 (1:24.34)                                        
  4 O'Neill, Ciara            15 LASER                          2:47.26  
                1:20.95   2:47.26 (1:26.31)                                        
  5 Cunnane, Aine             15 CLM                            2:47.38  
                1:20.07   2:47.38 (1:27.31)                                        
  6 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           2:48.89  
                1:22.49   2:48.89 (1:26.40)                                        
  7 Farrell, Ailbhe           15 LONG                           3:03.24  
                1:27.61   3:03.24 (1:35.63)                                        
 
Event 25  Girls 16 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz Daminguez, Marta     17 ATH                            2:30.72  
                1:11.59   2:30.72 (1:19.13)                                        
  2 Higgins, Megan            22 CLM                            2:33.48  
                1:11.80   2:33.48 (1:21.68)                                        
  3 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          2:39.62  
                1:10.78   2:39.62 (1:28.84)                                        
  4 Shorten, Fiona            17 SHARK                          2:46.63  
                1:19.32   2:46.63 (1:27.31)                                        
  5 Mc Hugh-Murphy, Sarah     16 CLM                            2:53.16  
                1:17.96   2:53.16 (1:35.20)                                        
  6 Gerrity, Lisa             16 SLIGO                          2:54.82  
                1:26.78   2:54.82 (1:28.04)                                        
  7 Hristeva, Kristiana       17 GAL                            2:55.79  
                1:24.50   2:55.79 (1:31.29)                                        
  8 Ryan, Emma                17 C FIN                          2:58.03  
                1:26.52   2:58.03 (1:31.51)                                        
 
Event 26  Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            12 COM                            1:07.56  
  2 Kolcow, Max               11 GAL                            1:19.09  
  3 Rather, Zak               11 GAL                            1:24.25  
  4 Regan, Ciaran             11 COM                            1:26.65  
  5 Sweeney, Cathal           12 SHARK                          1:27.39  
  6 O'Connor, Sean            12 CBAR                           1:28.28  
  7 Ryan, Seadhna             10 LONG                           1:29.51  
  8 Anderson, Eoin            12 SLIGO                          1:31.28  
  9 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 1:34.02  
 10 Ryan, Duileach             9 LONG                           1:38.00  
 11 Hanrahan, Darragh         11 GAL                            1:38.20  
 12 Doorly, David             10 GAL                            1:42.06  
 13 Kelly, Robert             12 ATH                            1:42.23  
 
Event 26  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            1:03.12  
  2 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 1:04.05  
  3 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 1:04.76  
  4 Rennick, Nathan           13 CBAR                           1:17.81  
  5 Weaver, Luke              13 TRID                           1:25.77  
  6 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 1:31.82  
 
Event 26  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           14 ATH                            1:04.70  
  2 Ashton, Callum            14 LASER                          1:13.23  
  3 Dervan, Mark              14 CBAR                           1:16.90  
  4 Vahey, Ben                14 SHARK                          1:21.70  
  5 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           1:22.30  
  6 Canavan, Sean             14 BALL                           1:28.64  
 
Event 26  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 1:02.50  
  2 Collins, Donal            15 Bluefin                        1:06.88  
  3 Snowdon, Conor            15 GAL                            1:09.99  
  4 Mc Hugh-Murphy, Dara      15 CLM                            1:13.90  
  5 Williams, David           15 SHARK                          1:21.40  
 
Event 27  Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          12 LASER                          1:18.81  
  2 Finn, Roisin              12 GAL                            1:20.00  
  3 Griffin, Ruth             11 SHARK                          1:25.58  
  4 MC Gloin, Chloe           12 ATH                            1:27.60  
  5 Kennelly, Aisling         12 GAL                            1:28.36  
  6 Blacoe, Allanah           10 GAL                            1:31.76  
  7 Mitchell, Madeline        11 GAL                            1:34.57  
  8 Mc Manus, Rebekah         10 LASER                          1:35.46  
  9 Joyce, Carrie             10 SHARK                          1:35.58  
 10 Mc Daid, Carrie           11 SLIGO                          1:41.05  
 
Event 27  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola            13 SHARK                          1:13.87  
  2 Friel, Alanna             13 ATH                            1:15.76  
  3 Naughton, Imogen          13 SHARK                          1:19.44  
  4 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          1:19.64  
  5 Caulfield, Shannon        13 COM                            1:31.71  
  6 Shortall, Alice           13 WPORT                          1:32.89  
  7 Doherty, Megan            13 CLM                            1:33.34  
  8 Cawley, Emma              13 Bluefin                        1:35.07  
 
Event 27  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Lisa          14 ATH                            1:11.71  
  2 Shorten, Aoife            14 SHARK                          1:11.93  
  3 Egan, Stacey              14 ATH                            1:13.82  
  4 Clabby, Aibhlin           14 ATH                            1:14.87  
  5 O'Sullivan, Molly         14 SHARK                          1:20.61  
  6 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          1:22.21  
  7 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 1:22.42  
  8 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           1:26.98  
  9 Savage, Lilu              14 LASER                          1:40.27  
 
Event 27  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dinneen, Molly            15 LASER                          1:08.30  
  2 Mc Namara, Dearbhail      15 WPORT                          1:12.84  
  3 Keaney, Aoife             15 SLIGO                          1:23.14  
 
Event 27  Girls 16 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaveney, Shona           16 SLIGO                          1:10.21  
  2 Higgins, Megan            22 CLM                            1:10.84  
  3 Shorten, Fiona            17 SHARK                          1:15.40  
 
Event 28  Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            12 COM                            2:11.98  
                1:04.11   2:11.98 (1:07.87)                                        
  2 Doorly, Joseph            12 GAL                            2:26.17  
                1:10.54   2:26.17 (1:15.63)                                        
  3 Kolcow, Max               11 GAL                            2:28.43  
                1:12.73   2:28.43 (1:15.70)                                        
  4 Scully, Bryan             12 ATH                            2:29.26  
                1:14.26   2:29.26 (1:15.00)                                        
  5 Keogh, Timothy            12 GAL                            2:30.69  
                1:13.56   2:30.69 (1:17.13)                                        
  6 O'Hara, Eanna             12 MARL                           2:31.78  
                1:12.87   2:31.78 (1:18.91)                                        
  7 Melvin, Conor             12 SLIGO                          2:35.59  
                1:14.38   2:35.59 (1:21.21)                                        
  8 Duffy, Fionn              12 GAL                            2:36.13  
                1:18.00   2:36.13 (1:18.13)                                        
  9 Connolly, Sam             12 COM                            2:37.07  
                1:14.53   2:37.07 (1:22.54)                                        
 10 Regan, Ciaran             11 COM                            2:40.56  
                1:18.47   2:40.56 (1:22.09)                                        
 11 Ryan, Seadhna             10 LONG                           2:42.77  
                1:18.20   2:42.77 (1:24.57)                                        
 12 Rather, Zak               11 GAL                            2:43.52  
                1:19.72   2:43.52 (1:23.80)                                        
 13 O'Connor, Milo            11 ATH                            2:47.12  
                1:21.28   2:47.12 (1:25.84)                                        
 14 Barrett, Brian            12 B DOL                          2:47.53  
                1:21.51   2:47.53 (1:26.02)                                        
 15 O'Connor, Sean            12 CBAR                           2:49.03  
                1:19.61   2:49.03 (1:29.42)                                        
 16 Waters, Fionn             10 Tuam Swim Team                 2:53.22  
                1:25.90   2:53.22 (1:27.32)                                        
 17 Melody, Rory              11 GAL                            2:53.41  
                1:25.58   2:53.41 (1:27.83)                                        
 18 McGrath, Jack             12 SLIGO                          2:53.91  
                1:24.69   2:53.91 (1:29.22)                                        
 19 Hanrahan, Darragh         11 GAL                            2:54.58  
                1:24.32   2:54.58 (1:30.26)                                        
 20 Moran, Ben                11 COM                            2:56.78  
                1:25.70   2:56.78 (1:31.08)                                        
 21 Keaney, Sean              11 SLIGO                          2:57.26  
                1:24.50   2:57.26 (1:32.76)                                        
 22 Scully, Tom               11 GAL                            2:57.35  
                1:25.59   2:57.35 (1:31.76)                                        
 23 Brennan, Sean             10 Tuam Swim Team                 2:58.47  
                1:28.99   2:58.47 (1:29.48)                                        
 24 Ryan, Duileach             9 LONG                           3:01.00  
                1:25.30   3:01.00 (1:35.70)                                        
 25 Doorly, David             10 GAL                            3:02.73  
                1:31.72   3:02.73 (1:31.01)                                        
 26 O'Hara, Odhran             9 MARL                           3:06.52  
                1:32.76   3:06.52 (1:33.76)                                        
 
Event 28  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            13 ATH                            2:06.25  
                1:02.54   2:06.25 (1:03.71)                                        
  2 Burke, Ciaran             13 Tuam Swim Team                 2:09.05  
                1:02.70   2:09.05 (1:06.35)                                        
  3 Wilson, Mitchell          13 Tuam Swim Team                 2:11.47  
                1:03.85   2:11.47 (1:07.62)                                        
  4 Pfeiffer, Kieran          13 Bluefin                        2:21.28  
                1:08.45   2:21.28 (1:12.83)                                        
  5 Melly, Conor              13 CBAR                           2:25.53  
                1:10.89   2:25.53 (1:14.64)                                        
  6 Murphy, Jamie             13 CBAR                           2:28.47  
                1:12.97   2:28.47 (1:15.50)                                        
  7 Breathnach, Casper        13 GAL                            2:29.11  
                1:11.30   2:29.11 (1:17.81)                                        
  8 Doherty, Aaron P          13 CBAR                           2:36.69  
                1:16.81   2:36.69 (1:19.88)                                        
  9 Walsh, Ben                13 WPORT                          2:38.07  
                1:15.76   2:38.07 (1:22.31)                                        
 10 Weaver, Luke              13 TRID                           2:39.29  
                1:14.78   2:39.29 (1:24.51)                                        
 11 Gilhooley, David          13 Tuam Swim Team                 2:44.42  
                1:17.84   2:44.42 (1:26.58)                                        
 12 Morris, Jake              13 CLM                            2:48.51  
                1:20.38   2:48.51 (1:28.13)                                        
 
Event 28  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           14 ATH                            2:11.97  
                1:03.56   2:11.97 (1:08.41)                                        
  2 Frank, Adam               14 B DOL                          2:15.35  
                1:05.36   2:15.35 (1:09.99)                                        
  3 Dervan, Mark              14 CBAR                           2:24.39  
                1:10.44   2:24.39 (1:13.95)                                        
  4 Ashton, Callum            14 LASER                          2:27.94  
                1:11.25   2:27.94 (1:16.69)                                        
  5 Clarke, Jack              14 LASER                          2:29.64  
                1:12.26   2:29.64 (1:17.38)                                        
  6 Tannion, Joseph           14 SHARK                          2:29.73  
                1:11.97   2:29.73 (1:17.76)                                        
  7 Vahey, Ben                14 SHARK                          2:29.92  
                1:12.36   2:29.92 (1:17.56)                                        
  8 Scanlon, Adam             14 SLIGO                          2:30.05  
                1:12.23   2:30.05 (1:17.82)                                        
  9 O'Hanlon, Ciaran          14 LONG                           2:30.82  
                1:10.44   2:30.82 (1:20.38)                                        
 10 Gibbons, Shane            14 ATH                            2:32.96  
                1:14.23   2:32.96 (1:18.73)                                        
 11 Canavan, Sean             14 BALL                           2:34.54  
                1:13.16   2:34.54 (1:21.38)                                        
 12 O'Hanlon, Shane           14 LONG                           2:38.28  
                1:14.58   2:38.28 (1:23.70)                                        
 
Event 28  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              15 LONG                           1:59.96  
                  58.96   1:59.96 (1:01.00)                                        
  2 Anderson, Ronan           15 SLIGO                          2:01.73  
                  59.90   2:01.73 (1:01.83)                                        
  3 Scully, Daniel            15 GAL                            2:13.86  
                1:05.02   2:13.86 (1:08.84)                                        
  4 Collins, Donal            15 Bluefin                        2:20.38  
                1:06.53   2:20.38 (1:13.85)                                        
  5 Snowdon, Conor            15 GAL                            2:21.92  
                1:06.56   2:21.92 (1:15.36)                                        
  6 O'Connor, Thomas          15 GAL                            2:25.88  
                1:08.78   2:25.88 (1:17.10)                                        
 
Event 28  Boys 16 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Eoghan             16 CBAR                           2:00.26  
                  59.14   2:00.26 (1:01.12)                                        
  2 Fitzsimons, David         16 ATH                            2:12.34  
                1:03.28   2:12.34 (1:09.06)                                        
  3 Joyce, Darragh            17 ATH                            2:12.54  
                1:03.87   2:12.54 (1:08.67)                                        
  4 Lannon, Kevin             16 COM                            2:13.44  
                1:03.20   2:13.44 (1:10.24)                                        
  5 Mc Ginty, Stephen         16 SHARK                          2:20.03  
                1:07.68   2:20.03 (1:12.35)                                        
  6 Kelly, Evan               16 SLIGO                          2:24.56  
                1:06.27   2:24.56 (1:18.29)                                        
  7 Lynch, David              16 SLIGO                          2:26.81  
                1:12.97   2:26.81 (1:13.84)                                        
 
Event 29  Girls 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                            2:24.56  
                1:08.91   2:24.56 (1:15.65)                                        
  2 Moran, Sophie             11 GAL                            2:30.50  
                1:13.43   2:30.50 (1:17.07)                                        
  3 Walsh, Lauren             12 GAL                            2:32.24  
                1:14.41   2:32.24 (1:17.83)                                        
  4 Frank, Lilla              11 B DOL                          2:33.32  
                1:13.08   2:33.32 (1:20.24)                                        
  5 MC Gowan, Heather         12 B DOL                          2:36.53  
                1:16.79   2:36.53 (1:19.74)                                        
  6 O'Donoghue, Anna          12 GAL                            2:37.57  
                1:17.65   2:37.57 (1:19.92)                                        
  7 Johnson, Rachel           12 ATH                            2:38.41  
                1:16.03   2:38.41 (1:22.38)                                        
  8 MC Gowan, Amy             11 B DOL                          2:38.63  
                1:18.85   2:38.63 (1:19.78)                                        
  9 Mulhall, Keela            11 GAL                            2:38.67  
                1:17.46   2:38.67 (1:21.21)                                        
 10 Kennelly, Aisling         12 GAL                            2:38.73  
                1:15.31   2:38.73 (1:23.42)                                        
 11 Breathnach, Lola          12 GAL                            2:38.78  
                1:17.94   2:38.78 (1:20.84)                                        
 12 Mahdi, Nell               12 GAL                            2:39.01  
                1:18.49   2:39.01 (1:20.52)                                        
 13 Blacoe, Allanah           10 GAL                            2:41.89  
                1:19.74   2:41.89 (1:22.15)                                        
 14 Hoban, Saoirse            11 CBAR                           2:42.02  
                1:16.77   2:42.02 (1:25.25)                                        
 15 Ennis, Kelly              11 ATH                            2:42.62  
                1:00.58   2:42.62 (1:42.04)                                        
 16 Kennelly, Emma            10 GAL                            2:44.91  
                1:21.16   2:44.91 (1:23.75)                                        
 17 Murphy, Ruby              12 GAL                            2:45.95  
                1:19.55   2:45.95 (1:26.40)                                        
 18 Gibbs, Isabelle           11 GAL                            2:47.77  
                1:22.70   2:47.77 (1:25.07)                                        
 19 Mc Nicholas, Alex         11 LASER                          2:48.30  
                1:21.89   2:48.30 (1:26.41)                                        
 20 Mitchell, Madeline        11 GAL                            2:50.47  
                1:21.91   2:50.47 (1:28.56)                                        
 21 Johnson, Laura            11 ATH                            2:51.99  
                1:22.04   2:51.99 (1:29.95)                                        
 22 Scott-Ryan, Naoise        11 SLIGO                          2:52.76  
                1:20.81   2:52.76 (1:31.95)                                        
 23 O'Farrell, Aoife          11 SHARK                          2:53.19  
                1:22.88   2:53.19 (1:30.31)                                        
 24 Kelly, Terri              12 SLIGO                          2:53.23  
                1:22.93   2:53.23 (1:30.30)                                        
 25 Conway, Fiona             10 CBAR                           2:54.32  
                1:25.88   2:54.32 (1:28.44)                                        
 26 Poskrobko, Carolina       11 LASER                          2:55.06  
                1:24.90   2:55.06 (1:30.16)                                        
 26 MC Gloin, Chloe           12 ATH                            2:55.06  
                1:25.12   2:55.06 (1:29.94)                                        
 28 Patten, Alex              12 B DOL                          2:55.36  
                1:24.72   2:55.36 (1:30.64)                                        
 29 Conwell, Caoimhe          12 BALL                           3:01.57  
                1:27.36   3:01.57 (1:34.21)                                        
 30 Mc Namara, Hazel          12 LASER                          3:02.11  
                1:29.76   3:02.11 (1:32.35)                                        
 31 Lynch, Helen               9 ATH                            3:02.37  
                1:28.74   3:02.37 (1:33.63)                                        
 32 Donnelly, Rebecca         11 BALL                           3:03.21  
                1:30.83   3:03.21 (1:32.38)                                        
 33 Friel, Lauren             10 ATH                            3:03.83  
                1:27.34   3:03.83 (1:36.49)                                        
 34 Ashton, Iona              10 LASER                          3:08.24  
                1:32.66   3:08.24 (1:35.58)                                        
 
Event 29  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                           2:23.02  
                1:09.38   2:23.02 (1:13.64)                                        
  2 Carroll, Rebecca          13 COM                            2:27.21  
                1:09.85   2:27.21 (1:17.36)                                        
  3 Carey, Sinead             13 SHARK                          2:27.25  
                1:10.26   2:27.25 (1:16.99)                                        
  4 Friel, Alanna             13 ATH                            2:29.00  
                1:12.47   2:29.00 (1:16.53)                                        
  5 Keaney, Maeve             13 SLIGO                          2:29.38  
                1:12.51   2:29.38 (1:16.87)                                        
  6 Kelly, Lauren             13 SHARK                          2:29.73  
                1:13.23   2:29.73 (1:16.50)                                        
  7 Murphy, Rachel            13 BALL                           2:30.47  
                1:11.12   2:30.47 (1:19.35)                                        
  8 Reilly, Lauran            13 ATH                            2:34.95  
                1:15.43   2:34.95 (1:19.52)                                        
  9 Crosby, Emer              13 LASER                          2:35.33  
                1:14.34   2:35.33 (1:20.99)                                        
 10 Hennigan, Aoibheann       13 CBAR                           2:35.98  
                1:15.01   2:35.98 (1:20.97)                                        
 11 Sweeney, Amy              13 SHARK                          2:36.22  
                1:16.12   2:36.22 (1:20.10)                                        
 12 Shortall, Alice           13 WPORT                          2:39.28  
                1:18.26   2:39.28 (1:21.02)                                        
 13 Duignan, Dearbhla         13 ATH                            2:39.83  
                1:16.61   2:39.83 (1:23.22)                                        
 14 Farrell, Michelle         13 COM                            2:39.96  
                1:15.39   2:39.96 (1:24.57)                                        
 15 Lennon, Amy               13 Bluefin                        2:39.99  
                1:16.95   2:39.99 (1:23.04)                                        
 16 Kilduff, Jenni            13 COM                            2:40.35  
                1:17.22   2:40.35 (1:23.13)                                        
 17 Ward, Emily               13 B DOL                          2:40.78  
                1:16.99   2:40.78 (1:23.79)                                        
 18 Tiernan, Meabh            13 COM                            2:43.01  
                1:19.84   2:43.01 (1:23.17)                                        
 19 Campbell, Roisin          13 COM                            2:43.35  
                1:19.10   2:43.35 (1:24.25)                                        
 20 Mc Nicholas, Claudia      13 LASER                          2:44.15  
                1:20.15   2:44.15 (1:24.00)                                        
 21 Mc Manamon, Jemma         13 SHARK                          2:50.69  
                1:23.95   2:50.69 (1:26.74)                                        
 22 Doherty, Megan            13 CLM                            2:52.22  
                1:22.73   2:52.22 (1:29.49)                                        
 
Event 29  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Aoife            14 SHARK                          2:18.57  
                1:08.06   2:18.57 (1:10.51)                                        
  2 Harrington, Lisa          14 ATH                            2:22.86  
                1:08.77   2:22.86 (1:14.09)                                        
  3 Clancy, Marie             14 SHARK                          2:27.15  
                1:10.63   2:27.15 (1:16.52)                                        
  4 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                 2:28.67  
                1:12.31   2:28.67 (1:16.36)                                        
  5 McCloskey, Deirbhile      14 SLIGO                          2:30.35  
                1:10.32   2:30.35 (1:20.03)                                        
  6 Egan, Sorcha              14 ATH                            2:32.95  
                1:12.96   2:32.95 (1:19.99)                                        
  7 Madden, Dearbhaile        14 LONG                           2:33.43  
                1:13.05   2:33.43 (1:20.38)                                        
  8 Scully, Andraya           14 GAL                            2:34.57  
                1:13.58   2:34.57 (1:20.99)                                        
  9 Heneghan, Niamh           14 CBAR                           2:35.89  
                1:14.33   2:35.89 (1:21.56)                                        
 10 Connaghton-Jones, Aislin  14 SLIGO                          2:38.93  
                1:19.08   2:38.93 (1:19.85)                                        
 11 Burns, Ella               14 WPORT                          2:43.04  
                1:18.66   2:43.04 (1:24.38)                                        
 12 Kavanagh, Ciara           14 LASER                          2:49.10  
                1:19.77   2:49.10 (1:29.33)                                        
 
Event 29  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hennigan, Caoimhe         15 CBAR                           2:27.34  
                1:11.96   2:27.34 (1:15.38)                                        
  2 O'Neill, Ciara            15 LASER                          2:27.42  
                1:11.15   2:27.42 (1:16.27)                                        
  3 Keaney, Aoife             15 SLIGO                          2:34.57  
                1:13.87   2:34.57 (1:20.70)                                        
 
Event 29  Girls 16 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunne, Tara               18 B DOL                          2:09.86  
                1:02.16   2:09.86 (1:07.70)                                        
  2 Ruiz Daminguez, Marta     17 ATH                            2:12.20  
                1:03.77   2:12.20 (1:08.43)                                        
  3 Higgins, Megan            22 CLM                            2:13.56  
                1:06.27   2:13.56 (1:07.29)                                        
  4 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                        2:18.33  
                1:06.30   2:18.33 (1:12.03)                                        
  5 Delaney, Riona            16 COM                            2:25.94  
                1:09.95   2:25.94 (1:15.99)                                        
  6 Mc Hugh-Murphy, Sarah     16 CLM                            2:26.18  
                1:10.70   2:26.18 (1:15.48)                                        
  7 Mooney, Orla              16 ATH                            2:38.36  
                1:15.66   2:38.36 (1:22.70)                                        
 
Event 30  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       4:37.18  
                1:08.09   2:19.62 (1:11.53)   3:28.25 (1:08.63)   4:37.18 (1:08.93)
  2 Comans S C  'A'                                             4:39.14  
                1:19.13   2:31.40 (1:12.27)     3:30.88 (59.48)   4:39.14 (1:08.26)
  3 Sligo S C  'A'                                              5:01.41  
                  42.58   2:20.96 (1:38.38)   3:41.67 (1:20.71)   5:01.41 (1:19.74)
 
Event 31  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       4:45.96  
  2 Ballina Dolphins  'A'                                       5:01.85  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            5:02.87  
  4 Athlone  'A'                                                5:14.19  
  5 Laser S.C.  'A'                                             5:17.31  
  6 Tuam Swimming Club  'A'                                     5:39.29  
 
Event 32  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Tuam Swimming Club  'A'                                     4:30.56  
                1:02.41   2:20.23 (1:17.82)   3:31.09 (1:10.86)     4:30.56 (59.47)
  2 Castlebar S C  'A'                                          4:35.49  
                1:12.52   2:21.42 (1:08.90)   3:29.58 (1:08.16)   4:35.49 (1:05.91)
 
Event 33  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                            4:34.60  
                1:10.27   2:20.81 (1:10.54)   3:28.83 (1:08.02)   4:34.60 (1:05.77)
  2 Sligo S C  'A'                                              4:49.35  
                1:08.37   2:19.76 (1:11.39)   3:40.93 (1:21.17)   4:49.35 (1:08.42)
  3 Comans S C  'A'                                             4:51.47  
                1:10.26   2:24.36 (1:14.10)   3:37.93 (1:13.57)   4:51.47 (1:13.54)
  4 Laser S.C.  'A'                                             4:51.79  
                1:11.59   2:28.30 (1:16.71)   3:43.19 (1:14.89)   4:51.79 (1:08.60)
 
Event 34  Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              4:26.57  
                1:23.72   2:35.33 (1:11.61)   3:56.09 (1:20.76)     4:26.57 (30.48)
 
Event 35  Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              5:01.50  
 
Event 36  Girls 12 & Under 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Lauren             12 GAL                           10:49.21  
                1:17.92   2:41.13 (1:23.21)   4:03.88 (1:22.75)   5:26.36 (1:22.48)
      6:49.31 (1:22.95)   8:12.57 (1:23.26)   9:33.47 (1:20.90)  10:49.21 (1:15.74)
  2 Moran, Sophie             11 GAL                           10:49.64  
                1:18.25   2:41.41 (1:23.16)   4:04.13 (1:22.72)   5:26.47 (1:22.34)
      6:49.25 (1:22.78)   8:12.86 (1:23.61)   9:34.12 (1:21.26)  10:49.64 (1:15.52)
  3 MC Loughlin, Stephanie    12 CLM                           11:09.89  
                1:19.04   2:47.97 (1:28.93)   4:14.81 (1:26.84)   5:41.67 (1:26.86)
      7:07.08 (1:25.41)   8:31.58 (1:24.50)   9:54.22 (1:22.64)  11:09.89 (1:15.67)
  4 Finn, Roisin              12 GAL                           11:26.45  
                1:21.44   2:49.24 (1:27.80)   4:16.90 (1:27.66)   5:43.87 (1:26.97)
      7:11.93 (1:28.06)   8:37.58 (1:25.65)  10:03.12 (1:25.54)  11:26.45 (1:23.33)
  5 Walsh, Sinead             12 GAL                           11:30.56  
                1:22.19   2:49.58 (1:27.39)   4:17.29 (1:27.71)   5:46.74 (1:29.45)
      7:15.59 (1:28.85)   8:42.40 (1:26.81)  10:08.48 (1:26.08)  11:30.56 (1:22.08)
  6 Mulhall, Keela            11 GAL                           11:37.15  
                1:21.80   2:50.83 (1:29.03)   4:18.37 (1:27.54)   5:47.62 (1:29.25)
      7:16.01 (1:28.39)   8:45.22 (1:29.21)  10:12.23 (1:27.01)  11:37.15 (1:24.92)
 
Event 36  Girls 13 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Paula          13 CBAR                          10:32.18  
                1:13.02   2:33.67 (1:20.65)   3:54.41 (1:20.74)   5:16.99 (1:22.58)
      6:38.70 (1:21.71)   7:59.48 (1:20.78)   9:18.58 (1:19.10)  10:32.18 (1:13.60)
  2 Friel, Alanna             13 ATH                           10:33.33  
                1:15.84   2:36.58 (1:20.74)   3:56.33 (1:19.75)   5:16.44 (1:20.11)
      6:36.66 (1:20.22)   7:56.75 (1:20.09)   9:16.29 (1:19.54)  10:33.33 (1:17.04)
  3 Carey, Sinead             13 SHARK                         10:51.56  
                1:14.97   2:37.43 (1:22.46)   4:00.51 (1:23.08)   5:24.60 (1:24.09)
      6:49.66 (1:25.06)   8:11.81 (1:22.15)   9:34.09 (1:22.28)  10:51.56 (1:17.47)
 
Event 36  Girls 14 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           14 ATH                           10:19.25  
                1:14.01   2:33.08 (1:19.07)   3:51.39 (1:18.31)   5:10.58 (1:19.19)
      6:29.25 (1:18.67)   7:47.41 (1:18.16)   9:05.10 (1:17.69)  10:19.25 (1:14.15)
  2 Egan, Stacey              14 ATH                           10:22.14  
                1:14.03   2:33.84 (1:19.81)   3:52.41 (1:18.57)   5:11.98 (1:19.57)
      6:30.10 (1:18.12)   7:49.14 (1:19.04)   9:07.78 (1:18.64)  10:22.14 (1:14.36)
  3 Gavin, Michelle           14 Tuam Swim Team                10:38.25  
                1:14.27   2:35.90 (1:21.63)   3:55.95 (1:20.05)   5:18.39 (1:22.44)
      6:39.50 (1:21.11)   8:00.08 (1:20.58)   9:20.97 (1:20.89)  10:38.25 (1:17.28)
  4 Dempsey, Aisling          14 LASER                         10:55.53  
                1:17.10   2:39.31 (1:22.21)   4:02.71 (1:23.40)   5:25.62 (1:22.91)
      6:48.75 (1:23.13)   8:13.23 (1:24.48)   9:35.29 (1:22.06)  10:55.53 (1:20.24)
 
Event 36  Women 15 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jade              15 SLIGO                         10:31.61  
                1:14.05   2:33.26 (1:19.21)   3:53.18 (1:19.92)   5:13.39 (1:20.21)
      6:33.44 (1:20.05)   7:53.79 (1:20.35)   9:13.70 (1:19.91)  10:31.61 (1:17.91)
 
Event 36  Women 16 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ronja           16 Bluefin                       10:10.70  
                1:09.87   2:27.14 (1:17.27)   3:44.90 (1:17.76)   5:02.88 (1:17.98)
      6:21.42 (1:18.54)   7:39.96 (1:18.54)   8:57.29 (1:17.33)  10:10.70 (1:13.41)
 
Event 36  Boys 12 & Under 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Timothy            12 GAL                           11:07.37  
                1:18.42   2:42.55 (1:24.13)   4:07.13 (1:24.58)   5:32.06 (1:24.93)
      6:57.49 (1:25.43)   8:22.49 (1:25.00)   9:46.07 (1:23.58)  11:07.37 (1:21.30)
  2 Scully, Bryan             12 ATH                           11:27.06  
                1:22.37   2:48.18 (1:25.81)   4:16.53 (1:28.35)   5:44.87 (1:28.34)
      7:11.87 (1:27.00)   8:38.94 (1:27.07)  10:05.13 (1:26.19)  11:27.06 (1:21.93)
 
Event 36  Boys 13 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Ben                13 WPORT                         11:36.74  
                1:18.50   2:45.21 (1:26.71)   4:13.48 (1:28.27)   5:44.22 (1:30.74)
      7:14.46 (1:30.24)   8:43.72 (1:29.26)  10:11.89 (1:28.17)  11:36.74 (1:24.85)
 
Event 36  Men 15 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brinn, Jonathan           15 Tuam Swim Team                 9:35.92  
                1:04.34   2:15.48 (1:11.14)   3:29.08 (1:13.60)   4:43.73 (1:14.65)
      5:57.40 (1:13.67)   7:12.12 (1:14.72)   8:26.39 (1:14.27)   9:35.92 (1:09.53)
  2 O'Connor, Thomas          15 GAL                           10:17.16  
                1:11.52   2:27.82 (1:16.30)   3:45.48 (1:17.66)   5:03.13 (1:17.65)
      6:22.76 (1:19.63)   7:41.26 (1:18.50)   8:59.40 (1:18.14)  10:17.16 (1:17.76)
 
Event 36  Men 16 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            16 CBAR                           9:15.65  
                1:03.03   2:11.52 (1:08.49)   3:22.00 (1:10.48)   4:32.96 (1:10.96)
      5:44.30 (1:11.34)   6:55.70 (1:11.40)   8:01.20 (1:05.50)   9:15.65 (1:14.45)
  2 O'Reilly, Aichlinn        18 CBAR                           9:31.49  
                1:03.88   2:12.01 (1:08.13)   3:23.46 (1:11.45)   4:37.82 (1:14.36)
      5:51.77 (1:13.95)   7:05.63 (1:13.86)   8:19.33 (1:13.70)   9:31.49 (1:12.16)
  3 Doherty, Con              17 CBAR                           9:36.19  
                1:07.79   2:21.52 (1:13.73)   3:35.90 (1:14.38)   4:49.64 (1:13.74)
      6:03.14 (1:13.50)   7:15.62 (1:12.48)   8:27.05 (1:11.43)   9:36.19 (1:09.14)
  4 Fitzsimons, David         16 ATH                            9:46.15  
                1:06.70   2:20.84 (1:14.14)   3:36.07 (1:15.23)   4:51.59 (1:15.52)
      6:06.19 (1:14.60)   7:20.24 (1:14.05)   8:33.59 (1:13.35)   9:46.15 (1:12.56)