CONN AGE GROUP DIV 2 2011

Event 1  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Powell, Robert            11 ATH                  1:16.92    1:16.00  
  2 Padden, Ryan              12 CBAR                 1:19.74    1:19.54  
  3 Kelly, Bill               12 ATH                  1:17.89    1:20.57  
  4 Frank, Adam               12 B DOL                1:21.75    1:22.08  
  5 Aspell, Ruairi            12 ATH                  1:21.86    1:23.74  
  6 Dervan, Mark              12 CBAR                 1:21.76    1:24.66  
 
Event 1  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell, Robert            11 ATH                  1:20.83    1:16.92  
  2 Kelly, Bill               12 ATH                  1:22.03    1:17.89  
  3 Padden, Ryan              12 CBAR                 1:20.69    1:19.74  
  4 Frank, Adam               12 B DOL                1:39.75    1:21.75  
  5 Dervan, Mark              12 CBAR                 1:21.77    1:21.76  
  6 Aspell, Ruairi            12 ATH                  1:24.84    1:21.86  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Hanlon, Shane           12 LONG                 1:24.21    1:22.22  
  8 O'Boyle, Mark              9 LONG                 1:24.54    1:23.11  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sidorovs, Aleksandrs      12 ATH                       NT    1:23.83  
 10 Tierney, Sean             12 ATH                  1:28.58    1:23.88  
 11 Whiteside, Cian           12 SLIGO                1:27.44    1:24.22  
 12 Rowlands, Rhys            10 ATH                  1:30.07    1:24.97  
 13 Scalon, Adam              12 SLIGO                1:32.85    1:25.21  
 14 Diviney, Oran             12 SHARK                1:26.61    1:25.43  
 15 Melly, Conor              11 CBAR                 1:33.77    1:28.12  
 16 Regan, Ciaran             10 COM                  1:29.55    1:30.29  
 17 O'Muire, Daire               LONG                 1:35.80    1:30.34  
 18 Stewart, Harry            10 LONG                 1:33.50    1:31.25  
 19 Cugalj, Filip             12 SHARK                1:32.90    1:31.99  
 20 Cummins, Ben              12 COM                  1:37.30    1:32.81  
 21 Roe, Dylan                12 SHARK                1:32.92    1:33.32  
 22 Murphy, Jamie             11 CBAR                 1:38.36    1:33.42  
 23 Mc Cann, Michael          10 LONG                 1:31.15    1:33.45  
 24 Canavan, Sean             12 B DOL                1:40.46    1:33.70  
 25 Moran, Ben                 9 COM                  1:48.46    1:37.74  
 26 MC Nevin, Tadgh           10 LONG                 1:38.61    1:42.03  
 -- Barrett, Brian            10 B DOL                2:00.84         DQ  
 
Event 1  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Madden, Ciaran            13 LONG                 1:14.74    1:15.79  
  2 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 Cgsud-Nt             1:19.23    1:17.36  
  3 Gavin, Lorcan             13 SHARK                1:21.68    1:23.79  
  4 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt             1:27.59    1:29.53  
  5 Flanagan, Patrick         13 LONG                 1:42.30    1:55.72  
 
Event 1  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Ciaran            13 LONG                 1:16.95    1:14.74  
  2 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 Cgsud-Nt             1:20.98    1:19.23  
  3 Gavin, Lorcan             13 SHARK                1:26.47    1:21.68  
  4 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt             1:29.80    1:27.59  
  5 Flanagan, Patrick         13 LONG                      NT    1:42.30  
 
Event 1  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mc Gurrin, Condlae        14 CBAR                 1:12.84    1:12.93  
  2 Amaya, Filipe             14 SHARK                1:14.20    1:14.10  
  3 Mc Nicholas, Jim          14 WPORT                1:15.78    1:15.11  
  4 Lannon, Kevin             14 COM                  1:14.98    1:15.60  
  5 McGinty, Stephen          14 SHARK                1:20.78    1:21.51  
 
Event 1  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Gurrin, Condlae        14 CBAR                 1:14.49    1:12.84  
  2 Amaya, Filipe             14 SHARK                1:20.52    1:14.20  
  3 Lannon, Kevin             14 COM                  1:17.94    1:14.98  
  4 Mc Nicholas, Jim          14 WPORT                1:18.49    1:15.78  
  5 McGinty, Stephen          14 SHARK                1:20.63    1:20.78  
 
Event 1  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mc Cormack, Fergus        15 Cgsud-Nt             1:21.27    1:17.19  
  2 O'Boyle, Brian            15 LONG                 1:06.97    1:20.01  
  3 Preston, Ethan            15 B DOL                1:37.96    1:39.77  
 
Event 1  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Boyle, Brian            15 LONG                 1:08.97    1:06.97  
  2 Mc Cormack, Fergus        15 Cgsud-Nt             1:21.46    1:21.27  
  3 Preston, Ethan            15 B DOL                1:51.19    1:37.96  
 
Event 1  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 O'Reilly, Aichilin        16 WPORT                1:08.58    1:10.89  
 
Event 1  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Reilly, Aichilin        16 WPORT                1:11.08    1:08.58  
  2 Connelly, Rhys            16 COM                  1:10.09    1:11.42  
 
Event 2  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Anderson, Kate            12 SLIGO                1:20.13    1:19.35  
  2 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:21.94    1:21.42  
  3 Fahy, Laura               12 CBAR                 1:21.43    1:22.47  
  4 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 1:23.92    1:23.02  
  5 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                 1:20.18    1:23.97  
  6 Heneghan, Niamh           11 CBAR                 1:23.88    1:24.47  
 
Event 2  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Kate            12 SLIGO                1:23.99    1:20.13  
  2 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                 1:23.79    1:20.18  
  3 Fahy, Laura               12 CBAR                 1:22.64    1:21.43  
  4 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:20.37    1:21.94  
  5 Heneghan, Niamh           11 CBAR                 1:25.84    1:23.88  
  6 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 1:24.40    1:23.92  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Madden, Dearbhaile        12 LONG                 1:29.25    1:23.95  
  8 Kenny, Laura              12 LONG                 1:26.70    1:24.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mellotte, Georgia         11 WPORT                1:25.00    1:25.36  
 10 Kelly, Lauren             11 SHARK                1:24.46    1:25.97  
 11 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt             1:27.14    1:26.35  
 12 Harrington, Lisa          12 ATH                  1:40.29    1:26.37  
 13 Duignan, Dearbhla         11 ATH                  1:30.27    1:27.67  
 14 O'Brien, Aoife            11 LONG                 1:31.78    1:28.01  
 15 Skelly, Aideen            12 LONG                 1:29.91    1:28.67  
 16 McHale, Siofra            11 CBAR                 1:30.57    1:29.23  
 17 Burke, Eve                11 Cgsud-Nt             1:31.04    1:29.34  
 18 Connelly, Nicola          11 CBAR                 1:31.71    1:29.54  
 19 Egan, Edel                11 CBAR                 1:28.37    1:30.61  
 20 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                 1:30.65    1:31.22  
 21 Rowlands, Tara            12 ATH                  1:33.00    1:32.16  
 22 O'Flynn, Caoimhe          11 WPORT                1:36.19    1:33.25  
 23 Burns, Ella               12 WPORT                1:39.08    1:33.74  
 24 Egan, Sorcha              12 ATH                  1:36.65    1:33.93  
 25 McNally, Lynne            12 SHARK                1:34.23    1:34.04  
 26 McManamon, Jemma          12 SHARK                1:35.07    1:36.80  
 27 Frank, Lilla               9 B DOL                1:53.99    1:36.83  
 28 Shortall, Alice           11 WPORT                1:42.14    1:37.99  
 29 Sweeney, Kate             10 LONG                 1:43.38    1:38.05  
 30 Lowe, Sophie              12 ATH                  1:36.00    1:38.20  
 30 Griffin, Ruth              9 SHARK                1:38.50    1:38.20  
 32 MC Grath, Ebony           11 LONG                 1:37.33    1:39.02  
 33 Foley, Megan              12 B DOL                1:47.36    1:40.58  
 34 Lynn, Leah                12 B DOL                1:45.20    1:45.81  
 35 Ward, Emily               11 B DOL                1:42.50    1:46.11  
 36 O'Boyle, Erin             11 B DOL                1:53.25    1:48.72  
 
Event 2  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Murphy, Ellen             13 CBAR                 1:17.36    1:16.33  
  2 Grady, Aisling            13 CBAR                 1:16.79    1:16.46  
  3 Farrell, Niamh            13 LONG                 1:29.94    1:23.12  
  4 Farrell, Ailbhe           13 LONG                 1:22.24    1:23.74  
  5 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 1:24.66    1:25.27  
  6 Mooney, Rebecca           13 COM                  1:34.50    1:34.22  
 
Event 2  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grady, Aisling            13 CBAR                 1:21.04    1:16.79  
  2 Murphy, Ellen             13 CBAR                 1:18.01    1:17.36  
  3 Farrell, Ailbhe           13 LONG                 1:23.61    1:22.24  
  4 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 1:26.81    1:24.66  
  5 Farrell, Niamh            13 LONG                 1:36.35    1:29.94  
  6 Mooney, Rebecca           13 COM                  1:39.28    1:34.50  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bourke, Keelin            13 B DOL                1:43.31    1:34.88  
  8 Horan, Karan              13 B DOL                1:47.50    1:39.75  
 
Event 2  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 O'Boyle, Sarah            14 LONG                 1:14.95    1:14.26  
  2 Kelly, Alex               14 SHARK                1:20.82    1:20.13  
  3 O'Brien, Sarah            14 Cgsud-Nt             1:23.33    1:22.89  
  4 Gettings, Clare           14 LONG                 1:25.03    1:25.13  
  5 Quinn, Kirsty             14 B DOL                1:27.62    1:26.49  
 
Event 2  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Boyle, Sarah            14 LONG                 1:17.15    1:14.95  
  2 Kelly, Alex               14 SHARK                1:21.69    1:20.82  
  3 Shaughnessy, Megan        14 Cgsud-Nt             1:22.19    1:21.69  
  4 O'Brien, Sarah            14 Cgsud-Nt             1:23.38    1:23.33  
  5 Gettings, Clare           14 LONG                 1:32.77    1:25.03  
  6 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                1:28.77    1:26.64  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Quinn, Kirsty             14 B DOL                1:32.41    1:27.62  
 
Event 2  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McGuinness, Tara          15 SHARK                1:16.64    1:16.75  
  2 Mc Nevin, Ella            15 LONG                 1:17.76    1:17.67  
 
Event 2  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGuinness, Tara          15 SHARK                1:17.61    1:16.64  
  2 Mc Nevin, Ella            15 LONG                 1:20.93    1:17.76  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ward, Rachel              16 LONG                 1:13.61    1:13.20  
  2 Walsh, Catriona           16 CBAR                 1:17.09    1:18.20  
  3 Mc Gurrin, Etain          16 BALL                 1:18.47    1:19.52  
  4 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:24.70    1:26.91  
 
Event 2  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ward, Rachel              16 LONG                 1:14.38    1:13.61  
  2 Walsh, Catriona           16 CBAR                 1:16.63    1:17.09  
  3 Mc Gurrin, Etain          16 BALL                 1:19.57    1:18.47  
  4 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:22.02    1:24.70  
 
Event 3  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                1:29.55    1:28.02  
  2 Dervan, Mark              12 CBAR                 1:32.49    1:31.74  
  3 O'Farrell, Brian          12 SHARK                1:31.30    1:33.22  
  4 Diviney, Oran             12 SHARK                1:37.35    1:38.33  
  5 Mooney, Christopher       12 BLU F                           1:38.60  
  6 Scully, Bryan             10 ATH                  1:36.29    1:38.87  
 
Event 3  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                1:33.27    1:29.55  
  2 O'Farrell, Brian          12 SHARK                1:36.04    1:31.30  
  3 Dervan, Mark              12 CBAR                 1:30.81    1:32.49  
  4 Scully, Bryan             10 ATH                  1:34.74    1:36.29  
  5 Diviney, Oran             12 SHARK                1:37.60    1:37.35  
  6 Cummins, Ben              12 COM                  1:43.00    1:38.11  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Duffy, Myles              12 ATH                  1:37.75    1:38.45  
  8 Tierney, Sean             12 ATH                  1:44.75    1:38.70  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brennan, Jack              9 ATH                  1:46.79    1:40.70  
 10 O'Hanlon, Shane           12 LONG                 1:40.00    1:40.85  
 11 MC Kearin, Frank          12 LONG                 1:38.00    1:40.96  
 12 Mc Loughlin, Shane        12 WPORT                1:41.42    1:41.48  
 13 Cugalj, Filip             12 SHARK                1:33.27    1:41.98  
 14 Ashton, Callum            12 LASER                1:52.91    1:42.22  
 15 Moran, Mark               12 GAL                  1:38.06    1:42.86  
 16 Padden, Ryan              12 CBAR                 1:44.61    1:44.05  
 17 Dervan, Ronan             10 CBAR                 1:45.00    1:45.13  
 18 Roe, Dylan                12 SHARK                1:46.00    1:47.65  
 
Event 3  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Madden, Ciaran            13 LONG                 1:25.85    1:25.14  
  2 Quinn, Gerry              13 LONG                 1:27.21    1:25.32  
  3 Magay, Kirill             13 LONG                 1:30.52    1:33.03  
  4 Gavin, Lorcan             13 SHARK                1:33.65    1:34.84  
  5 Conlon, David             13 CBAR                 1:33.53    1:36.06  
  6 Ward, James               13 LONG                 1:34.01    1:52.43  
 
Event 3  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Ciaran            13 LONG                 1:29.29    1:25.85  
  2 Quinn, Gerry              13 LONG                 1:33.93    1:27.21  
  3 Magay, Kirill             13 LONG                 1:32.33    1:30.52  
  4 Conlon, David             13 CBAR                      NT    1:33.53  
  5 Gavin, Lorcan             13 SHARK                1:33.95    1:33.65  
  6 Ward, James               13 LONG                 1:33.54    1:34.01  
 
Event 3  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mooney, Joseph            14 SLIGO                1:18.92    1:19.17  
  2 Mc Nicholas, Jim          14 WPORT                1:26.18    1:25.88  
  3 McGinty, Stephen          14 SHARK                1:30.38    1:27.99  
  4 Kelly, Evan               14 SLIGO                1:30.21    1:29.03  
 
Event 3  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mooney, Joseph            14 SLIGO                1:23.12    1:18.92  
  2 Mc Nicholas, Jim          14 WPORT                1:28.44    1:26.18  
  3 Kelly, Evan               14 SLIGO                1:31.94    1:30.21  
  4 McGinty, Stephen          14 SHARK                1:31.55    1:30.38  
 
Event 3  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mullen, Keith             15 SLIGO                1:19.79    1:19.35  
  2 O'Boyle, Brian            15 LONG                 1:20.78    1:19.42  
  3 Mc Cormack, Fergus        15 Cgsud-Nt             1:29.29    1:28.29  
 
Event 3  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullen, Keith             15 SLIGO                1:22.00    1:19.79  
  2 O'Boyle, Brian            15 LONG                 1:32.45    1:20.78  
  3 Mc Cormack, Fergus        15 Cgsud-Nt             1:30.86    1:29.29  
 
Event 4  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Anderson, Kate            12 SLIGO                1:31.76    1:28.62  
  2 Horan, Siofra             12 CBAR                 1:30.74    1:30.85  
  3 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:33.67    1:33.64  
  4 Burns, Ella               12 WPORT                1:37.31    1:35.05  
  5 Kenny, Laura              12 LONG                 1:37.03    1:35.56  
  6 Egan, Stacey              12 ATH                  1:35.37    1:35.89  
 
Event 4  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Horan, Siofra             12 CBAR                 1:35.04    1:30.74  
  2 Anderson, Kate            12 SLIGO                1:29.55    1:31.76  
  3 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:32.00    1:33.67  
  4 Egan, Stacey              12 ATH                  1:44.16    1:35.37  
  5 Kenny, Laura              12 LONG                 1:46.77    1:37.03  
  6 Burns, Ella               12 WPORT                1:41.94    1:37.31  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dill, Eva                 12 SHARK                1:38.83    1:38.46  
  8 Fahy, Laura               12 CBAR                 1:40.40    1:38.97  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Togher, Una               11 CBAR                 1:42.63    1:39.38  
 10 McManamon, Jemma          12 SHARK                1:39.65    1:39.54  
 11 O'Brien, Aoife            11 LONG                 1:39.70    1:39.74  
 12 Crosby, Emer              11 LASER                     NT    1:40.61  
 13 Dempsey, Aishling         12 LASER                1:46.24    1:40.67  
 14 Lowe, Sophie              12 ATH                  1:44.00    1:41.10  
 15 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 1:39.68    1:41.20  
 16 Connelly, Aoife           12 ATH                  1:43.88    1:41.29  
 17 Burke, Eve                11 Cgsud-Nt             1:40.98    1:41.62  
 18 Shortall, Alice           11 WPORT                1:46.00    1:41.74  
 19 Skelly, Aideen            12 LONG                 1:47.39    1:42.92  
 20 Doherty, Megan            11 Cgsud-Nt             1:47.28    1:44.22  
 21 Dolan, Tara               11 COM                  1:47.66    1:44.23  
 22 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                 1:47.06    1:44.68  
 23 Murphy, Elizabeth         12 Cgsud-Nt             1:47.12    1:47.52  
 24 McNally, Lynne            12 SHARK                1:48.00    1:48.69  
 25 Connelly, Nicola          11 CBAR                 1:47.81    1:49.52  
 26 Kelly, Lauren             11 SHARK                1:48.00    1:56.15  
 27 Murray, Ciara             10 LASER                2:00.05    1:56.28  
 28 Griffin, Ruth              9 SHARK                1:48.00    2:11.03  
 
Event 4  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mc Namara, Deabhail       13 WPORT                1:23.82    1:24.27  
  2 Murphy, Jade              13 SLIGO                1:28.88    1:30.58  
  3 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 1:34.52    1:33.40  
  4 Farrell, Ailbhe           13 LONG                 1:34.84    1:33.64  
  5 Hurley, Laura             13 SHARK                1:38.59    1:37.49  
 
Event 4  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Namara, Deabhail       13 WPORT                1:27.14    1:23.82  
  2 Murphy, Jade              13 SLIGO                1:30.38    1:28.88  
  3 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 1:35.49    1:34.52  
  4 Farrell, Ailbhe           13 LONG                 1:37.19    1:34.84  
  5 Hurley, Laura             13 SHARK                1:38.97    1:38.59  
 
Event 4  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                 1:24.99    1:26.40  
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:26.26    1:27.03  
  3 Kelly, Alex               14 SHARK                1:30.50    1:28.40  
  4 Gettings, Clare           14 LONG                 1:34.31    1:35.09  
 
Event 4  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                 1:26.23    1:24.99  
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:27.58    1:26.26  
  3 Kelly, Alex               14 SHARK                1:29.23    1:30.50  
  4 Gettings, Clare           14 LONG                 1:32.90    1:34.31  
 
Event 4  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:30.59    1:30.34  
  2 Mc Nevin, Ella            15 LONG                 1:36.45    1:34.65  
 
Event 4  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:28.02    1:30.59  
  2 Mc Nevin, Ella            15 LONG                 1:37.00    1:36.45  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:28.33    1:28.91  
  2 Ward, Rachel              16 LONG                 1:31.99    1:34.57  
 
Event 4  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:28.46    1:28.33  
  2 Ward, Rachel              16 LONG                 1:27.39    1:31.99  
 
Event 5  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kelly, Bill               12 ATH                  2:37.26    2:31.21  
  2 Diviney, Oran             12 SHARK                2:41.65    2:36.81  
  3 Frank, Adam               12 B DOL                2:42.00    2:37.73  
  4 Gibbons, Shane            12 ATH                  2:46.80    2:43.30  
  5 Whiteside, Cian           12 SLIGO                2:49.09    2:43.52  
  6 Sidorovs, Aleksandrs      12 ATH                       NT    2:43.56  
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                 2:48.27    2:44.05  
  8 O'Boyle, Mark              9 LONG                 2:43.24    2:46.61  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Daly, Damon               12 ATH                  2:44.20    2:47.85  
 10 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                2:42.46    2:53.88  
 11 Murphy, Jamie             11 CBAR                 2:58.45    2:55.10  
 12 Canavan, Sean             12 B DOL                2:56.00    2:58.81  
 13 Connolly, Sam             11 COM                  2:15.00    2:59.28  
 14 Moran, Mark               12 GAL                  3:00.81    3:08.51  
 15 Ashton, Callum            12 LASER                2:48.23    3:12.30  
 
Event 5  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Madden, Ciaran            13 LONG                      NT    2:24.16  
  2 Valentine, Matthew        13 LONG                 2:24.60    2:25.89  
  3 Magay, Kirill             13 LONG                 2:28.39    2:27.71  
  4 Gavin, Lorcan             13 SHARK                2:40.32    2:38.42  
  5 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt             2:44.68    2:46.91  
  6 Conlon, David             13 CBAR                      NT    2:50.53  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Flanagan, Patrick         13 LONG                 3:10.06    3:09.59  
 
Event 5  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fitzsimons, David         14 ATH                  2:22.50    2:17.91  
  2 Mc Nicholas, Jim          14 WPORT                2:26.10    2:21.87  
  3 Mc Gurrin, Condlae        14 CBAR                 2:26.57    2:24.86  
 
Event 5  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Connelly, Rhys            16 COM                  2:18.10    2:17.88  
 
Event 6  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kenny, Laura              12 LONG                 2:40.91    2:35.88  
  2 Madden, Dearbhaile        12 LONG                 2:36.86    2:36.00  
  3 Fahy, Laura               12 CBAR                 2:41.96    2:38.01  
  4 Dill, Eva                 12 SHARK                2:42.92    2:40.66  
  5 O'Brien, Paola            12 SHARK                2:49.11    2:41.06  
  6 Egan, Edel                11 CBAR                 2:39.78    2:41.58  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Horan, Siofra             12 CBAR                 2:44.96    2:41.63  
  8 Mellotte, Georgia         11 WPORT                2:46.00    2:41.71  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Beirne, Aoibhin           12 CFINS                     NT    2:42.78  
 10 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                 2:40.01    2:42.97  
 11 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                 2:49.02    2:43.07  
 12 Egan, Stacey              12 ATH                  2:51.56    2:46.08  
 13 Heneghan, Niamh           11 CBAR                 2:54.31    2:49.59  
 14 Egan, Sorcha              12 ATH                  3:10.79    2:49.82  
 15 Dempsey, Aishling         12 LASER                2:54.04    2:50.58  
 16 Dunne, Jessica            11 LASER                2:56.96    2:51.82  
 17 Connelly, Nicola          11 CBAR                      NT    2:51.98  
 18 Crosby, Emer              11 LASER                2:58.65    2:53.66  
 19 McHale, Siofra            11 CBAR                      NT    2:53.84  
 20 Togher, Una               11 CBAR                      NT    3:02.52  
 21 McManamon, Jemma          12 SHARK                3:14.05    3:10.92  
 
Event 6  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Murphy, Ellen             13 CBAR                 2:32.10    2:28.12  
  2 Fadden, Ambre             13 CBAR                 2:31.27    2:28.60  
  3 Mc Namara, Deabhail       13 WPORT                2:38.48    2:34.57  
  4 Hosty, Aoife              13 SHARK                2:43.61    2:39.32  
  5 Reidy, Sinead             13 ATH                  2:49.65    2:40.49  
  6 Murphy, Jade              13 SLIGO                2:54.81    2:48.93  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hurley, Laura             13 SHARK                2:53.40    2:54.46  
 
Event 6  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Dervan, Louise            14 CBAR                 2:29.72    2:26.18  
  2 Mooney, Orla              14 ATH                  2:31.50    2:29.58  
  3 O'Boyle, Sarah            14 LONG                 2:29.42    2:29.85  
  4 Gilmore, Helen            14 Cgsud-Nt             2:41.56    2:39.22  
  5 Gibbons, Michelle         14 ATH                  2:48.93    2:47.26  
  6 Mc Manus, Roisin          14 WPORT                2:33.08    3:06.84  
 
Event 6  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Shorten, Fiona            15 SHARK                2:28.64    2:28.12  
  2 McGuinness, Tara          15 SHARK                2:27.50    2:30.10  
 
Event 6  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Valentine, Leia           16 LONG                 2:29.59    2:18.38  
  2 Walsh, Catriona           16 CBAR                 2:26.07    2:29.93  
  3 Ward, Rachel              16 LONG                 2:31.96    2:32.57  
  4 Mc Gurrin, Etain          16 BALL                 2:37.22    2:40.96  
 
Event 7  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Padden, Ryan              12 CBAR                 1:33.20    1:25.86  
  2 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                 1:28.65    1:27.29  
  3 O'Boyle, Mark              9 LONG                 1:31.55    1:27.57  
  4 MC Kearin, Frank          12 LONG                 1:32.05    1:29.12  
  5 Melly, Conor              11 CBAR                 1:33.95    1:30.40  
  6 Canavan, Sean             12 B DOL                1:34.97    1:34.69  
 
Event 7  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell, Robert            11 ATH                       NT    1:21.93  
  2 Reilly, Colm              11 ATH                  1:23.34    1:26.21  
  3 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                 1:32.25    1:28.65  
  4 O'Boyle, Mark              9 LONG                 1:32.42    1:31.55  
  5 MC Kearin, Frank          12 LONG                 1:28.00    1:32.05  
  6 Padden, Ryan              12 CBAR                 1:33.57    1:33.20  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Melly, Conor              11 CBAR                 1:38.57    1:33.95  
  8 Canavan, Sean             12 B DOL                1:37.68    1:34.97  
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Farrell, Brian          12 SHARK                1:45.00    1:35.32  
 10 Scalon, Adam              12 SLIGO                1:36.30    1:35.40  
 11 Whiteside, Cian           12 SLIGO                1:46.20    1:36.49  
 12 Dervan, Mark              12 CBAR                 1:38.58    1:40.06  
 13 Mc Cann, Michael          10 LONG                      NT    1:42.26  
 14 Connolly, Sam             11 COM                  1:32.00    1:51.98  
 15 Dervan, Ronan             10 CBAR                      NT    1:53.83  
 16 MC Nevin, Tadgh           10 LONG                      NT    2:00.91  
 -- Stewart, Harry            10 LONG                      NT         DQ  
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Magay, Kirill             13 LONG                 1:19.05    1:31.55  
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Magay, Kirill             13 LONG                 1:21.26    1:19.05  
  2 Horkan, Eoin              13 Cgsud-Nt             1:35.01    1:38.23  
 
Event 7  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mc Nicholas, Jim          14 WPORT                1:13.82    1:11.54  
  2 Amaya, Filipe             14 SHARK                1:16.20    1:17.51  
 
Event 7  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Nicholas, Jim          14 WPORT                     NT    1:13.82  
  2 Amaya, Filipe             14 SHARK                1:17.97    1:16.20  
 
Event 7  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mullen, Keith             15 SLIGO                1:13.81    1:10.72  
 
Event 7  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mullen, Keith             15 SLIGO                1:10.64    1:13.81  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 O'Reilly, Aichilin        16 WPORT                1:16.68    1:11.75  
 
Event 8  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Clabby, Aibhlin           12 ATH                  1:16.62    1:17.49  
  2 Harrington, Lisa          12 ATH                  1:20.16    1:21.92  
  3 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:23.00    1:23.18  
  4 Dill, Eva                 12 SHARK                1:27.03    1:27.23  
  5 Fahy, Laura               12 CBAR                 1:26.46    1:28.03  
 
Event 8  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clabby, Aibhlin           12 ATH                  1:24.23    1:16.62  
  2 Harrington, Lisa          12 ATH                  1:22.14    1:20.16  
  3 Shorten, Aoife            12 SHARK                1:22.00    1:23.00  
  4 Rowlands, Tara            12 ATH                       NT    1:24.73  
  5 Fahy, Laura               12 CBAR                 1:27.97    1:26.46  
  6 Dill, Eva                 12 SHARK                1:26.00    1:27.03  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dowling, Caoimhe          10 LASER                     NT    1:30.41  
  8 Dunne, Jessica            11 LASER                     NT    1:40.80  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murray, Ciara             10 LASER                1:27.00    1:42.07  
 10 Doherty, Megan            11 Cgsud-Nt                  NT    1:44.60  
 11 Connelly, Aoife           12 ATH                  1:44.00    1:48.19  
 12 Sweeney, Kate             10 LONG                      NT    1:48.66  
 13 MC Grath, Ebony           11 LONG                 1:47.80    1:49.41  
 14 Reilly, Aoibheann         10 ATH                  1:47.79    1:51.58  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 1:25.70    1:26.52  
  2 Murphy, Jade              13 SLIGO                1:31.60    1:30.21  
  3 Hosty, Aoife              13 SHARK                1:32.46    1:32.36  
  4 Mooney, Rebecca           13 COM                  1:39.22    1:39.47  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 1:28.25    1:25.70  
  2 Murphy, Jade              13 SLIGO                1:36.75    1:31.60  
  3 Hosty, Aoife              13 SHARK                1:29.62    1:32.46  
  4 Reidy, Sinead             13 ATH                  1:35.85    1:38.02  
  5 Mooney, Rebecca           13 COM                  1:42.66    1:39.22  
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:18.39    1:16.20  
  2 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                 1:17.40    1:16.37  
  3 Gilmore, Helen            14 Cgsud-Nt             1:25.00    1:27.84  
  4 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                1:28.97    1:30.76  
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Nevin, Ciara           14 LONG                 1:14.16    1:17.40  
  2 Mc Hugh-Murphy, Sarah     14 Cgsud-Nt             1:15.37    1:18.39  
  3 Gilmore, Helen            14 Cgsud-Nt             1:32.01    1:25.00  
  4 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                1:33.82    1:28.97  
 
Event 8  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:21.83    1:22.26  
 
Event 8  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shorten, Fiona            15 SHARK                1:20.37    1:21.83  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Valentine, Leia           16 LONG                 1:09.70    1:11.62  
 
Event 8  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valentine, Leia           16 LONG                 1:10.84    1:09.70  
 
Event 9  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Frank, Adam               12 B DOL                1:14.84    1:10.08  
  2 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                1:13.69    1:11.00  
  3 Melly, Conor              11 CBAR                 1:14.49    1:13.08  
  4 Daly, Damon               12 ATH                  1:14.37    1:13.75  
  5 Ashton, Callum            12 LASER                1:14.44    1:13.95  
 
Event 9  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sidorovs, Aleksandrs      12 ATH                  1:17.99    1:13.50  
  2 Fitzgerald, Adam          12 SHARK                1:14.67    1:13.69  
  3 Daly, Damon               12 ATH                  1:16.87    1:14.37  
  4 Ashton, Callum            12 LASER                1:22.97    1:14.44  
  5 Melly, Conor              11 CBAR                      NT    1:14.49  
  6 Frank, Adam               12 B DOL                1:15.29    1:14.84  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Reilly, Colm              11 ATH                  1:15.96    1:14.88  
  8 O'Hanlon, Shane           12 LONG                 1:15.37    1:15.07  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mc Loughlin, Shane        12 WPORT                1:19.43    1:16.41  
 10 Brennan, Jack              9 ATH                  1:22.09    1:17.83  
 11 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                 1:18.09    1:17.94  
 12 O'Farrell, Brian          12 SHARK                1:19.28    1:18.15  
 13 O'Boyle, Mark              9 LONG                 1:19.97    1:18.22  
 14 Scully, Bryan             10 ATH                  1:19.24    1:19.51  
 15 MC Kearin, Frank          12 LONG                 1:15.00    1:19.53  
 16 Roe, Dylan                12 SHARK                1:20.50    1:19.62  
 17 Cummins, Ben              12 COM                  1:18.59    1:19.79  
 18 Canavan, Sean             12 B DOL                1:19.25    1:20.08  
 19 Murphy, Jamie             11 CBAR                 1:23.47    1:21.23  
 20 Rowlands, Rhys            10 ATH                  1:22.87    1:23.66  
 21 Cugalj, Filip             12 SHARK                1:21.89    1:24.55  
 22 Moran, Ben                 9 COM                  1:28.30    1:25.09  
 23 Barrett, Brian            10 B DOL                1:33.88    1:29.74  
 24 MC Nevin, Tadgh           10 LONG                 1:28.00    1:32.69  
 
Event 9  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Magay, Kirill             13 LONG                 1:05.56    1:06.75  
  2 Madden, Ciaran            13 LONG                 1:07.16    1:07.40  
  3 Valentine, Matthew        13 LONG                 1:07.60    1:08.61  
  4 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 Cgsud-Nt             1:11.68    1:10.11  
 
Event 9  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Magay, Kirill             13 LONG                 1:05.31    1:05.56  
  2 Madden, Ciaran            13 LONG                 1:09.38    1:07.16  
  3 Valentine, Matthew        13 LONG                 1:07.97    1:07.60  
  4 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 Cgsud-Nt             1:12.59    1:11.68  
  5 Conlon, David             13 CBAR                      NT    1:14.34  
  6 Ward, James               13 LONG                 1:12.50    1:16.43  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Halpin, Jack              13 WPORT                1:26.53    1:20.24  
  8 Flanagan, Patrick         13 LONG                 1:29.34    1:34.39  
 
Event 9  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Fitzsimons, David         14 ATH                  1:05.23    1:04.65  
  2 Mc Gurrin, Condlae        14 CBAR                 1:04.90    1:06.15  
  3 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                1:06.24    1:07.34  
  4 Lannon, Kevin             14 COM                  1:08.32    1:08.35  
  5 McGinty, Stephen          14 SHARK                1:08.30    1:08.41  
  6 Kelly, Evan               14 SLIGO                1:05.95    1:09.07  
 
Event 9  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mc Gurrin, Condlae        14 CBAR                 1:08.28    1:04.90  
  2 Fitzsimons, David         14 ATH                  1:05.92    1:05.23  
  3 Kelly, Evan               14 SLIGO                1:08.85    1:05.95  
  4 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                1:09.65    1:06.24  
  5 McGinty, Stephen          14 SHARK                1:07.46    1:08.30  
  6 Lannon, Kevin             14 COM                  1:09.99    1:08.32  
 
Event 9  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Preston, Ethan            15 B DOL                1:15.76    1:16.47  
 
Event 9  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Preston, Ethan            15 B DOL                1:19.35    1:15.76  
 
Event 10  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Madden, Dearbhaile        12 LONG                 1:11.61    1:12.33  
  2 Mellotte, Georgia         11 WPORT                1:12.01    1:13.39  
  3 Horan, Siofra             12 CBAR                 1:14.16    1:13.80  
  4 Egan, Edel                11 CBAR                 1:14.39    1:13.93  
  5 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 1:14.32    1:14.53  
  6 Egan, Stacey              12 ATH                  1:13.21    1:17.32  
 
Event 10  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Dearbhaile        12 LONG                 1:11.91    1:11.61  
  2 Mellotte, Georgia         11 WPORT                1:13.08    1:12.01  
  3 Kenny, Laura              12 LONG                 1:14.23    1:13.17  
  4 Egan, Stacey              12 ATH                  1:16.40    1:13.21  
  5 Horan, Siofra             12 CBAR                 1:16.01    1:14.16  
  6 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 1:14.08    1:14.32  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Egan, Edel                11 CBAR                 1:17.19    1:14.39  
  8 Beirne, Aoibhin           12 CFINS                1:16.36    1:14.72  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Heneghan, Niamh           11 CBAR                 1:20.31    1:15.66  
 10 Crosby, Emer              11 LASER                1:20.50    1:15.71  
 11 O'Brien, Aoife            11 LONG                 1:16.90    1:15.80  
 12 Egan, Sorcha              12 ATH                  1:18.81    1:15.85  
 13 O'Brien, Paola            12 SHARK                1:17.30    1:15.87  
 14 Murphy, Rachel            11 BALL                 1:17.20    1:16.35  
 15 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                 1:18.16    1:16.63  
 16 Skelly, Aideen            12 LONG                 1:17.36    1:16.67  
 17 Dill, Eva                 12 SHARK                1:14.00    1:16.75  
 18 Rowlands, Tara            12 ATH                  1:17.43    1:17.15  
 19 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                 1:16.81    1:18.33  
 20 Burns, Ella               12 WPORT                1:24.03    1:18.53  
 21 Lowe, Sophie              12 ATH                  1:22.50    1:19.62  
 22 Dolan, Tara               11 COM                  1:21.14    1:19.73  
 23 Dowling, Caoimhe          10 LASER                1:21.93    1:19.83  
 24 Connelly, Nicola          11 CBAR                 1:20.46    1:20.00  
 25 McHale, Siofra            11 CBAR                 1:22.82    1:20.03  
 26 Dunne, Jessica            11 LASER                1:25.28    1:20.12  
 27 Burke, Eve                11 Cgsud-Nt             1:16.91    1:20.24  
 28 Dempsey, Aishling         12 LASER                1:26.50    1:20.42  
 29 Doherty, Megan            11 Cgsud-Nt             1:21.09    1:20.86  
 30 Duignan, Dearbhla         11 ATH                  1:23.68    1:21.39  
 31 Shortall, Alice           11 WPORT                1:27.68    1:21.90  
 32 Togher, Una               11 CBAR                 1:23.09    1:21.95  
 33 Griffin, Ruth              9 SHARK                1:25.00    1:25.44  
 34 McNally, Lynne            12 SHARK                1:24.67    1:25.48  
 35 Kelly, Lauren             11 SHARK                1:21.57    1:25.86  
 36 Reilly, Aoibheann         10 ATH                  1:24.71    1:26.01  
 37 Connelly, Aoife           12 ATH                  1:40.06    1:26.85  
 38 O'Boyle, Erin             11 B DOL                1:32.81    1:26.88  
 39 MC Grath, Ebony           11 LONG                 1:31.49    1:28.18  
 40 Lynn, Leah                12 B DOL                1:32.25    1:29.00  
 41 McManamon, Jemma          12 SHARK                1:26.05    1:29.38  
 42 Foley, Megan              12 B DOL                1:29.28    1:32.32  
 43 Frank, Lilla               9 B DOL                1:31.53    1:32.76  
 44 Ward, Emily               11 B DOL                1:34.00    1:32.87  
 
Event 10  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Fadden, Ambre             13 CBAR                 1:08.02    1:08.44  
  2 Grady, Aisling            13 CBAR                 1:08.28    1:08.53  
  3 Murphy, Jade              13 SLIGO                1:15.42    1:18.37  
 
Event 10  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fadden, Ambre             13 CBAR                 1:13.76    1:08.02  
  2 Grady, Aisling            13 CBAR                 1:09.95    1:08.28  
  3 Mc Namara, Deabhail       13 WPORT                1:12.71    1:11.31  
  4 Murphy, Jade              13 SLIGO                1:15.70    1:15.42  
  5 Reidy, Sinead             13 ATH                  1:12.82    1:15.65  
  6 Farrell, Ailbhe           13 LONG                 1:17.12    1:15.85  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Farrell, Niamh            13 LONG                 1:19.00    1:16.52  
  8 Mooney, Rebecca           13 COM                  1:20.59    1:18.85  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bourke, Keelin            13 B DOL                1:20.59    1:18.95  
 10 Hurley, Laura             13 SHARK                1:17.96    1:21.09  
 11 Horan, Karan              13 B DOL                1:23.94    1:24.84  
 
Event 10  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 O'Boyle, Sarah            14 LONG                 1:09.91    1:09.00  
  2 Gilmore, Helen            14 Cgsud-Nt             1:11.16    1:11.70  
  3 O'Brien, Sarah            14 Cgsud-Nt             1:13.22    1:13.31  
  4 Quinn, Kirsty             14 B DOL                1:16.41    1:15.77  
  5 Gettings, Clare           14 LONG                 1:14.12    1:16.62  
 
Event 10  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Boyle, Sarah            14 LONG                 1:09.36    1:09.91  
  2 Gilmore, Helen            14 Cgsud-Nt             1:12.30    1:11.16  
  3 O'Brien, Sarah            14 Cgsud-Nt             1:11.68    1:13.22  
  4 Gettings, Clare           14 LONG                 1:15.65    1:14.12  
  5 Quinn, Kirsty             14 B DOL                1:19.87    1:16.41  
 
Event 10  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McGuinness, Tara          15 SHARK                1:10.34    1:10.65  
  3 Mc Nevin, Ella            15 LONG                 1:29.00    1:12.85  
 
Event 10  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGuinness, Tara          15 SHARK                1:09.24    1:10.34  
  2 Mc Nevin, Ella            15 LONG                 1:14.40    1:29.00  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Valentine, Leia           16 LONG                 1:05.51    1:07.06  
  2 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:10.49    1:09.04  
  2 Mc Gurrin, Etain          16 BALL                 1:09.51    1:11.16  
 
Event 10  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valentine, Leia           16 LONG                 1:04.13    1:05.51  
  2 Mc Gurrin, Etain          16 BALL                 1:09.34    1:09.51  
  3 Freeman-Stannett, Tymora  16 COM                  1:10.82    1:10.49  
 
Event 11  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            12 LASER                3:15.40    3:00.49  
  2 Padden, Ryan              12 CBAR                 3:08.42    3:02.57  
  3 Dervan, Mark              12 CBAR                 3:02.10    3:03.80  
  4 Melly, Conor              11 CBAR                 3:07.94    3:04.36  
  5 O'Farrell, Brian          12 SHARK                3:20.00    3:07.38  
  6 O'Hanlon, Shane           12 LONG                 3:12.30    3:09.06  
  7 Diviney, Oran             12 SHARK                3:13.62    3:12.41  
  8 O'Hanlon, Ciaran          12 LONG                 3:14.81    3:16.84  
  9 Cugalj, Filip             12 SHARK                3:20.00    3:17.79  
 
Event 11  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valentine, Matthew        13 LONG                 2:46.26    2:48.84  
  2 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 Cgsud-Nt             2:54.06    2:52.72  
  3 Gavin, Lorcan             13 SHARK                2:58.58    3:01.50  
  4 Conlon, David             13 CBAR                      NT    3:14.59  
  5 Ward, James               13 LONG                 3:15.28    3:16.98  
 
Event 11  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Gurrin, Condlae        14 CBAR                 2:49.84    2:45.39  
  2 Amaya, Filipe             14 SHARK                2:53.60    2:46.42  
  3 Kelly, Evan               14 SLIGO                3:06.65    2:48.65  
  4 McGinty, Stephen          14 SHARK                2:56.76    2:49.47  
  5 Corcoran, Darragh         14 SLIGO                2:51.07    2:49.52  
 
Event 11  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Fergus        15 Cgsud-Nt             2:57.41    2:52.54  
 
Event 11  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Reilly, Aichilin        16 WPORT                2:34.95    2:31.82  
 
Event 12  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madden, Dearbhaile        12 LONG                 2:56.00    2:59.97  
  2 Horan, Siofra             12 CBAR                 3:00.00    3:02.74  
  3 Fahy, Laura               12 CBAR                 2:58.87    3:02.99  
  4 Hennigan, Aoibheann       11 CBAR                 3:19.17    3:04.73  
  5 Heneghan, Niamh           11 CBAR                      NT    3:06.03  
  6 O'Brien, Paola            12 SHARK                3:18.09    3:08.11  
  7 Egan, Stacey              12 ATH                  3:14.82    3:09.57  
  8 O'Brien, Aoife            11 LONG                 3:08.00    3:09.76  
  9 Dunne, Jessica            11 LASER                     NT    3:09.80  
 10 Mellotte, Georgia         11 WPORT                     NT    3:10.63  
 11 Egan, Edel                11 CBAR                 3:20.00    3:12.50  
 12 Dowling, Caoimhe          10 LASER                3:13.32    3:13.00  
 13 Mc Weeney, Sinead         10 LONG                 3:05.00    3:13.56  
 14 Crosby, Emer              11 LASER                3:24.39    3:17.46  
 15 Murphy, Rachel            11 BALL                      NT    3:24.02  
 16 McManamon, Jemma          12 SHARK                3:20.00    3:27.41  
 17 Griffin, Ruth              9 SHARK                3:20.00    3:34.48  
 18 Murray, Ciara             10 LASER                     NT    3:43.48  
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Namara, Deabhail       13 WPORT                2:53.04    2:50.26  
  2 Murphy, Ellen             13 CBAR                 2:57.89    2:51.51  
  3 Hennigan, Caoimhe         13 CBAR                 2:57.84    2:51.86  
  4 Farrell, Ailbhe           13 LONG                 3:05.00    3:04.26  
  5 Murphy, Jade              13 SLIGO                3:10.21    3:09.48  
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dervan, Louise            14 CBAR                 2:48.74    2:43.48  
  2 O'Boyle, Sarah            14 LONG                 2:48.00    2:47.07  
  3 Gerrity, Lisa             14 SLIGO                3:00.23    2:57.34  
 
Event 12  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGuinness, Tara          15 SHARK                2:49.64    2:50.12  
  2 Shorten, Fiona            15 SHARK                2:50.70    2:54.52  
 
Event 12  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Gurrin, Etain          16 BALL                 2:56.01    3:00.75  
 
Event 13  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert            11 ATH                  5:25.00    5:11.05  
  2 Scalon, Adam              12 SLIGO                     NT    5:31.78  
  3 Aspell, Ruairi            12 ATH                  5:27.93    5:32.42  
  4 Diviney, Oran             12 SHARK                     NT    5:39.88  
  5 Dervan, Mark              12 CBAR                 5:53.59    5:52.56  
  6 Gibbons, Shane            12 ATH                  5:55.00    5:54.22  
 
Event 13  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Dara      13 Cgsud-Nt             5:41.46    5:12.18  
 
Event 13  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Joseph            14 SLIGO                4:52.60    4:22.58  
  2 Mc Gurrin, Condlae        14 CBAR                 5:10.95    5:02.53  
 
Event 14  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Egan, Edel                11 CBAR                 5:50.00    5:35.23  
  2 Dempsey, Aishling         12 LASER                     NT    5:37.25  
  3 Mc Donagh, Paula          11 CBAR                 5:53.00    5:51.32  
  4 Kelly, Lauren             11 SHARK                     NT    6:18.85  
 
Event 14  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady, Aisling            13 CBAR                 5:20.19    5:05.31  
  2 Fadden, Ambre             13 CBAR                 5:21.99    5:18.92  
  3 Hosty, Aoife              13 SHARK                5:47.82    5:51.09  
 
Event 14  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dervan, Louise            14 CBAR                 5:13.48    5:06.62  
  2 Mooney, Orla              14 ATH                  5:45.18    5:17.36  
  3 Kelly, Alex               14 SHARK                5:14.93    5:19.55  
  4 Gibbons, Michelle         14 ATH                  6:05.22    6:05.25