CON B&C GALA MAY 2012

Event 1  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          57.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                            44.41 A      
  2 Heffernan, Cathal         11 GAL                              45.27 A      
  3 Maher, Patrick            10 SLIGO                            45.69 A      
  4 Belton, Cian              11 LONG                             46.32 A      
  5 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                             46.99 A      
  6 O'Connor, Milo            10 ATH                              47.10 B      
  7 O'Sullivan, Ben           11 GAL                              49.35 B      
  8 Kilkenny, Liam            11 GAL                              50.07 B      
  9 Waldron, Ronan            11 CLM                              50.21 B      
 10 Faherty, Christopher       9 LONG                             50.79 B      
 11 Pfeiffer, Robin           11 Blue Fin                         53.23 B      
 12 O'Sullivan, Tom            8 GAL                              53.90 B      
 13 McAndrew, Michael         11 SHARK                            54.15 B      
 14 O'Boyle, Evan             10 GAL                              54.28 B      
 15 Quinn, Cian               11 BALL                             55.14 B      
 16 Eglinton, Owen            11 SLIGO                            55.66 B      
 17 Burke, Aaron               9 GAL                              56.26 B      
 18 Walsh, Jack               11 SLIGO                            57.74        
 19 Melody, Liam               9 GAL                              58.70        
 20 Odonovan, Niall           10 SLIGO                            58.79        
 21 Fitzgerald, Niall          8 SLIGO                          1:04.05        
 22 Brennan, Daniel            9 COM                            1:05.51        
 23 Elliott, Rowan             9 SLIGO                          1:13.49        
 -- Keaney, Sean              10 SLIGO                               DQ        
 -- Cooke, Oisín              10 Tuam Swim Team                      DQ        
 
Event 2  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          46.00  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farnon, Keela             11 COM                              41.56 A      
  2 Whiteside, Aoife          11 SLIGO                            43.22 A      
  3 O'Brien, Lisa             11 CLM                              43.65 A      
  4 Donoghue, Aoife           11 CBAR                             43.71 A      
  5 Gibbs, Isabelle           10 GAL                              44.54 A      
  6 Frank, Lilla              10 B DOL                            44.97 A      
  7 Lally, Erin               11 CLM                              45.12 A      
  8 Fadden, Heather           10 CBAR                             45.66 A      
  9 Johnson, Laura            10 ATH                              45.71 A      
 10 Blacoe, Allanah            9 GAL                              45.72 A      
 11 McKnight, Lauren          11 GAL                              46.02 B      
 12 Scott-Ryan, Naoise        10 SLIGO                            46.09 B      
 13 Conway, Fiona              9 CBAR                             46.28 B      
 14 Osullivan, Caoimhe        10 SLIGO                            46.62 B      
 15 Kelly, Terri              11 SLIGO                            46.72 B      
 16 Grady, Hannah             10 CBAR                             46.85 B      
 17 Joyce, Carrie              9 SHARK                            46.89 B      
 18 Coen, Hazel               11 CBAR                             47.05 B      
 19 Kennelly, Emma             9 GAL                              47.13 B      
 20 Nugent, Ellen             11 BALL                             47.28 B      
 21 Heffernan, Shauna         10 CLM                              47.29 B      
 22 Mc Namara, Hazel          11 LASER                            47.34 B      
 23 Donnelly, Rebecca         10 BALL                             47.44 B      
 24 Mooney, Charlotte         11 Blue Fin                         47.46 B      
 25 Murphy, Ruby              11 GAL                              48.17 B      
 26 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                            49.11 B      
 27 Hanley, Liadan            11 SLIGO                            49.74 B      
 28 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                            50.31 B      
 29 Boyle, Emma               10 Blue Fin                         50.86 B      
 30 Joyce, Grace               9 SHARK                            51.22 B      
 31 Mc Nicholas, Alex         10 LASER                            51.77 B      
 32 Morris, Sheena            11 CBAR                             51.85 B      
 33 Lynch, Helen               8 ATH                              52.09 B      
 34 Mc Weeney, Aine            9 LONG                             52.48 B      
 35 Ashton, Iona               8 LASER                            52.56 B      
 36 Fox, Nicola               10 Blue Fin                         53.65 B      
 37 Ward, Aoife               11 Blue Fin                         53.90 B      
 38 Hartigan, Emma            11 SHARK                            54.90 B      
 39 Andrews, Jennifer          9 CFINS                            55.13 B      
 40 Donnellan, Shannon        11 WPORT                            55.79 B      
 41 Murphy, Rose              11 CLM                              55.83 B      
 42 Gannon, Jeseccia           8 COM                              56.10        
 43 Mc Donagh, Johanna        11 CBAR                             56.39        
 44 Deely, Megan              10 CBAR                             57.30        
 45 Reddy, Sorcha             10 SLIGO                            59.80        
 46 Collins, Siofra           10 Blue Fin                       1:01.34        
 -- Odonovan, Ella             8 SLIGO                               DQ        
 -- Wong, Tara                10 BALL                                DQ        
 -- Melvin, Sarah              9 SLIGO                               DQ        
 
Event 3  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:39.00  13&U A
        1:49.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Nathan           12 LONG                           1:23.17 A      
  2 Vahey, Ben                13 Blue Fin                       1:31.37 A      
  3 Walsh, Ben                12 WPORT                          1:41.52 B      
  4 O'Muire, Daire            13 LONG                           1:42.36 B      
  5 Smyth, Patrick            12 GAL                            2:00.36        
  6 Kelly, Oisin              12 WPORT                          2:00.43        
 
Event 3  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:19.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Jamie              17 ATH                            1:28.79 B      
  2 Waldron, Fintan           14 CLM                            1:29.88 B      
  3 Banks, Luke               14 SLIGO                          1:30.07        
 
Event 4  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:42.00  13&U A
        1:52.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Tara               12 COM                            1:37.38 A      
  2 Savage, Lilu              13 LASER                          1:41.13 A      
  3 Ward, Aisling             13 Blue Fin                       1:41.86 A      
  4 Keaney, Maeve             12 SLIGO                          1:43.00 B      
  5 Tims, Dionne              13 SLIGO                          1:44.63 B      
  6 Noone, Tara               12 CFINS                          1:51.92 B      
 -- Murphy, Caoimhe           12 Blue Fin                           DNF        
 
Event 4  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:27.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Kirsty             15 B DOL                          1:31.75 B      
  2 Keaney, Aoife             14 SLIGO                          1:36.96 B      
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:48.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harte, Oisin               9 SLIGO                          1:09.70 A      
  2 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:33.71 A      
  3 Melody, Rory              10 GAL                            1:33.77 A      
  4 Rather, Zak               10 GAL                            1:34.43 A      
  5 Dervan, Ronan             11 CBAR                           1:35.24 A      
  6 Duffy, Fionn              11 GAL                            1:36.14 B      
  7 Kelly, Niall              11 CLM                            1:36.82 B      
  8 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:38.02 B      
  9 Heffernan, Cathal         11 GAL                            1:38.51 B      
 10 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:38.69 B      
 11 Hanrahan, Darragh         10 GAL                            1:38.70 B      
 12 Lennon, Eoghan            11 ATH                            1:41.29 B      
 13 Doorly, Dave               9 GAL                            1:42.33 B      
 14 Fahy, Michael             10 CBAR                           1:42.36 B      
 15 O'Boyle, Evan             10 GAL                            1:43.65 B      
 16 Fortune, Joshua           10 B DOL                          1:43.77 B      
 17 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:45.62 B      
 18 Cooke, Oisín              10 Tuam Swim Team                 1:46.46 B      
 19 O'Boyle, Ruairi           11 B DOL                          1:46.55 B      
 20 Allison, MacDara          11 LASER                          1:48.14        
 21 O'Sullivan, Tom            8 GAL                            1:49.23        
 22 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:50.17        
 23 Jordan, Cillian            9 GAL                            1:50.37        
 24 Eglinton, Owen            11 SLIGO                          1:50.51        
 25 Rattigan, Adam            10 SLIGO                          1:51.18        
 26 Arthur, Harry             11 GAL                            1:52.20        
 27 Carroll, Andrew           10 COM                            1:52.28        
 28 Quinn, Cian               11 BALL                           1:52.90        
 29 Melody, Liam               9 GAL                            1:54.54        
 30 Keaney, Sean              10 SLIGO                          1:55.07        
 31 McAndrew, Michael         11 SHARK                          1:55.59        
 32 Begley, Jake              10 GAL                            1:56.33        
 33 Pfeiffer, Robin           11 Blue Fin                       1:57.48        
 34 Donadoni, Leonardo         8 SLIGO                          2:04.69        
 -- Egan-O'Connor, Elliot      8 LONG                                DQ        
 -- Mylett, Ciaron            10 CBAR                                DQ        
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:42.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Luke              12 CFINS                          1:27.65 A      
  2 Vahey, Ben                13 Blue Fin                       1:29.44 A      
  3 Heaney, Donal             13 CLM                            1:35.65 B      
  4 Maher, Thomas             12 SLIGO                          1:39.83 B      
  5 Kelly, Oisin              12 WPORT                          1:40.52 B      
  6 Rattigan, David           13 SLIGO                          1:41.42 B      
  7 Walsh, Cillian            12 GAL                            1:45.88        
  8 Kelly Delaney, Caolan     13 SHARK                          1:48.95        
  9 Keaveney, Eamonn          12 SLIGO                          1:53.17        
 
Event 5  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:31.65        
  2 Carney, Caolan            15 CLM                            1:35.37        
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              10 Blue Fin                       1:29.33 A      
  2 Mulhall, Keela            10 GAL                            1:32.94 A      
  3 MC Gloin, Chloe           11 ATH                            1:34.40 A      
  4 Scott-Ryan, Naoise        10 SLIGO                          1:35.13 A      
  5 Mc Namara, Hazel          11 LASER                          1:35.68 A      
  6 Donnelly, Sarah           11 BALL                           1:36.39 B      
  7 Mc Nicholas, Alex         10 LASER                          1:36.52 B      
  8 Farnon, Keela             11 COM                            1:37.29 B      
  9 Ward, Aoife               11 Blue Fin                       1:37.48 B      
 10 McGlinchey, Jane          11 SLIGO                          1:37.52 B      
 11 Heffernan, Shauna         10 CLM                            1:37.58 B      
 12 Fadden, Heather           10 CBAR                           1:37.64 B      
 13 Coen, Hazel               11 CBAR                           1:38.16 B      
 14 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                          1:38.98 B      
 15 Mitchell, Madeline        10 GAL                            1:39.12 B      
 16 O'Farrell, Aoife          10 SHARK                          1:39.31 B      
 17 Ashton, Iona               8 LASER                          1:40.41 B      
 18 Connellan, Grace          11 LONG                           1:41.06 B      
 19 Healy, Grace              11 Tuam Swim Team                 1:42.38 B      
 20 Kelly, Terri              11 SLIGO                          1:42.65 B      
 21 Moran, Kate               10 WPORT                          1:42.76 B      
 22 Conway, Fiona              9 CBAR                           1:42.83 B      
 23 Henry, Lisa               10 CLM                            1:43.11 B      
 24 Holland, Jennifer         10 GAL                            1:43.58 B      
 25 Smialek, Olivia            9 ATH                            1:43.99 B      
 26 Lynch, Helen               8 ATH                            1:45.44 B      
 27 Wong, Tara                10 BALL                           1:45.73 B      
 28 Joyce, Grace               9 SHARK                          1:45.80 B      
 29 Friel, Lauren              8 ATH                            1:47.12        
 30 Murphy, Rose              11 CLM                            1:48.25        
 31 Brennan, Judy              9 ATH                            1:48.75        
 32 Boyle, Emma               10 Blue Fin                       1:48.88        
 33 Poskrobko, Carolina       10 LASER                          1:49.01        
 34 Hartigan, Emma            11 SHARK                          1:49.58        
 35 Osullivan, Caoimhe        10 SLIGO                          1:49.66        
 36 O'Boyle, Elizabeth         9 LONG                           1:50.26        
 36 Fox, Nicola               10 Blue Fin                       1:50.26        
 38 Beirne, Laoise            11 CFINS                          1:52.71        
 39 Regan, Meg                11 SHARK                          1:52.99        
 40 Walsh, Alison             10 GAL                            1:53.44        
 41 Murtagh, Cliodhna         10 ATH                            1:54.00        
 42 Farron, Hannah             9 COM                            1:56.99        
 43 Mc Weeney, Aine            9 LONG                           1:57.04        
 44 Kilcommons, Ciara          8 COM                            1:57.24        
 45 Gallagher, Jade           10 COM                            1:57.71        
 46 Collins, Siofra           10 Blue Fin                       1:57.99        
 47 Hickey, Sara              10 LASER                          1:58.28        
 48 Grecu, Alexia             10 COM                            1:59.75        
 49 Joyce, Carrie              9 SHARK                          2:00.11        
 50 Kelly, Aimee               9 SHARK                          2:00.21        
 51 Gibbs, Alison              6 GAL                            2:01.20        
 52 Cooke, Olwyn               9 Tuam Swim Team                 2:01.77        
 53 Gallagher, Enisha         11 B DOL                          2:04.55        
 54 Mc Phillips, Aoibhinn     11 LASER                          2:05.04        
 55 Rafter, Jan               11 B DOL                          2:06.14        
 56 Flynn, Marie               9 B DOL                          2:16.09        
 57 Odonovan, Ella             8 SLIGO                          2:17.41        
 -- Donoghue, Aoife           11 CBAR                                DQ        
 -- Ryan, Orla                10 COM                                 DQ        
 -- Gilmartin, Eve            11 B DOL                               DQ        
 -- Reilly, Anoise            11 BALL                                DQ        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:45.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clancy, Marie             13 SHARK                          1:27.72 A      
  2 Caulfield, Shannon        12 COM                            1:28.28 A      
  3 Kavanagh, Ciara           13 LASER                          1:28.73 A      
  4 Hynes, Emer               13 CLM                            1:29.03 A      
  5 Higgins, Kianna           13 CBAR                           1:29.08 A      
  6 Carroll, Rebecca          12 COM                            1:30.42 A      
  7 Loftus, Isabelle          13 B DOL                          1:30.49 A      
  8 Maguire, Grace            12 CLM                            1:30.92 A      
  9 O'Brien, Kate             13 CLM                            1:31.59 B      
 10 Mangan, Louise            13 CBAR                           1:32.24 B      
 11 Lynn, Leah                12 B DOL                          1:32.65 B      
 11 Lennon, Amy               12 Blue Fin                       1:32.65 B      
 13 Ward, Emily               12 B DOL                          1:32.83 B      
 14 Keaney, Maeve             12 SLIGO                          1:33.56 B      
 15 McDonough, Méabh          13 SHARK                          1:34.06 B      
 16 Elliott, Grace            12 SLIGO                          1:34.20 B      
 17 Corcoran, Megan           12 SLIGO                          1:35.02 B      
 18 Talbot, Claire            12 Blue Fin                       1:37.48 B      
 19 Jones, Aisling            13 SLIGO                          1:38.39 B      
 20 O'Boyle, Erin             12 B DOL                          1:42.95 B      
 21 McCormack, Laura          12 CLM                            1:43.07 B      
 22 Savage, Lilu              13 LASER                          1:43.32 B      
 23 Costello, Lauren          12 LASER                          1:44.72 B      
 24 Walsh, Sarah              12 SLIGO                          1:45.93        
 25 Connolly, Rachel          12 LASER                          1:47.20        
 26 Whyte, Naomi              12 SHARK                          1:57.30        
 27 Reddy, Eabha              12 SLIGO                          1:57.82        
 -- Murphy, Jessica           12 Blue Fin                            DQ        
 -- Cawley, Emma              12 Blue Fin                            DQ        
 
Event 6  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:39.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Emma                16 COM                            1:25.31 A      
  2 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:29.02 B      
  3 Keavney, Eimear           14 LASER                          1:32.11 B      
  4 Nolan, Orla               14 SLIGO                          1:32.92 B      
  5 Farrell, Megan            14 SLIGO                          1:36.28 B      
  6 Keaney, Aoife             14 SLIGO                          1:40.56        
  7 Flynn, Claire             14 B DOL                          1:43.65        
  8 McMunn, Niamh             15 SLIGO                          2:07.54        
 
Event 7  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:47.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Oisín              10 Tuam Swim Team                 1:46.65 A      
  2 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                          1:47.05 B      
  3 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:47.18 B      
  4 Hanrahan, Darragh         10 GAL                            1:47.28 B      
  5 Ryan, Seadhna              9 LONG                           1:49.25 B      
  6 Rather, Zak               10 GAL                            1:49.62 B      
  7 Waldron, Ronan            11 CLM                            1:49.79 B      
  8 O'Sullivan, Ben           11 GAL                            1:52.02 B      
  9 Duffy, Fionn              11 GAL                            1:52.43 B      
 10 Belton, Cian              11 LONG                           1:52.61 B      
 11 Kilkenny, Liam            11 GAL                            1:54.98 B      
 12 McAndrew, Michael         11 SHARK                          1:56.12 B      
 13 Fahy, Michael             10 CBAR                           1:58.29 B      
 14 Weever, Robin             10 CFINS                          1:58.38 B      
 15 Scanlon, Ciaran            9 LONG                           2:00.24        
 16 Heffernan, Cathal         11 GAL                            2:01.41        
 17 O'Boyle, Evan             10 GAL                            2:01.79        
 18 Egan-O'Connor, Elliot      8 LONG                           2:02.11        
 19 Flanagan, Tom             10 LONG                           2:03.18        
 20 Doorly, Dave               9 GAL                            2:04.36        
 21 Maher, Patrick            10 SLIGO                          2:05.53        
 22 Walsh, Jack               11 SLIGO                          2:05.98        
 23 Harte, Dairmuid           11 SLIGO                          2:07.01        
 24 Melody, Rory              10 GAL                            2:07.65        
 25 Elliott, Rowan             9 SLIGO                          2:09.54        
 26 Rattigan, Adam            10 SLIGO                          2:11.20        
 27 Mylett, Ciaron            10 CBAR                           2:12.66        
 28 Fortune, Joshua           10 B DOL                          2:13.07        
 29 Arthur, Harry             11 GAL                            2:16.95        
 30 Allison, MacDara          11 LASER                          2:17.75        
 31 Pfeiffer, Robin           11 Blue Fin                       2:17.79        
 32 Burke, Aaron               9 GAL                            2:19.62        
 33 O'Grady, Mark             11 WPORT                          2:24.57        
 34 Begley, Jake              10 GAL                            2:25.79        
 -- Doherty, Fionn            11 BALL                                DQ        
 -- Ryan, Duileach             8 LONG                                DQ        
 -- Brennan, Daniel            9 COM                                 DQ        
 -- Odonovan, Niall           10 SLIGO                               DQ        
 
Event 7  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:42.00  12-13 A
        1:55.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Muire, Daire            13 LONG                           1:44.64 B      
  2 English, James            12 CBAR                           1:45.83 B      
  3 Mills, Alan               13 LONG                           1:50.43 B      
  4 Flanagan, Ciaran          13 CLM                            1:50.96 B      
  5 Walsh, Ben                12 WPORT                          1:52.48 B      
  6 Vahey, Ben                13 Blue Fin                       1:52.53 B      
  7 Gilmartin, Luke           12 BALL                           1:58.20        
  8 Rattigan, David           13 SLIGO                          1:58.57        
  9 Walsh, Cillian            12 GAL                            2:00.75        
 10 Rainey, Dylan             13 ATH                            2:00.94        
 11 Martin, Dylan             12 SLIGO                          2:02.45        
 12 Smyth, Patrick            12 GAL                            2:03.92        
 13 Keaveney, Eamonn          12 SLIGO                          2:06.04        
 
Event 7  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.00  14&O A
        1:38.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Luke               14 SLIGO                          1:40.56        
  2 Manning, Tom              14 LONG                           1:41.26        
  3 Maguire, James            14 CLM                            2:06.82        
 
Event 8  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        2:00.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGlinchey, Jane          11 SLIGO                          1:44.59 A      
  2 O'Brien, Lisa             11 CLM                            1:47.35 A      
  3 Whiteside, Aoife          11 SLIGO                          1:47.48 A      
  4 Osullivan, Caoimhe        10 SLIGO                          1:47.89 A      
  5 Leahy, Aoife              10 Blue Fin                       1:49.73 B      
  6 Connelly, Emily           11 CLM                            1:50.48 B      
  7 Gibbs, Isabelle           10 GAL                            1:52.55 B      
  8 Blacoe, Allanah            9 GAL                            1:52.98 B      
  9 Mc Donagh, Johanna        11 CBAR                           1:53.75 B      
 10 Mc Nicholas, Alex         10 LASER                          1:54.57 B      
 11 Ward, Aoife               11 Blue Fin                       1:54.74 B      
 12 Morris, Sheena            11 CBAR                           1:54.95 B      
 13 Durey, Roisin             11 SLIGO                          1:55.74 B      
 14 Reddy, Sorcha             10 SLIGO                          1:55.92 B      
 15 Sweeney, Kate             11 LONG                           1:56.05 B      
 16 Walsh, Alison             10 GAL                            1:56.40 B      
 17 Finn, Eva                 11 CLM                            1:56.48 B      
 18 Poskrobko, Carolina       10 LASER                          1:57.21 B      
 19 Kennelly, Emma             9 GAL                            1:57.25 B      
 20 Deely, Megan              10 CBAR                           1:57.30 B      
 21 Moran, Kate               10 WPORT                          1:58.07 B      
 22 Hanley, Liadan            11 SLIGO                          1:58.19 B      
 23 Donnelly, Rebecca         10 BALL                           1:58.60 B      
 24 Connellan, Grace          11 LONG                           1:58.77 B      
 25 MC Greal, Sara            10 ATH                            1:58.87 B      
 26 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                          1:58.94 B      
 27 Murphy, Ruby              11 GAL                            1:59.74 B      
 28 Melvin, Sarah              9 SLIGO                          2:00.18        
 29 Sheridan, Elaine          10 BALL                           2:00.40        
 30 Daly, Kelsey              10 ATH                            2:00.66        
 31 Reilly, Anoise            11 BALL                           2:00.79        
 32 Holland, Jennifer         10 GAL                            2:02.23        
 33 McKnight, Lauren          11 GAL                            2:02.32        
 34 Kilcommons, Amy           10 COM                            2:03.45        
 35 Joyce, Grace               9 SHARK                          2:03.95        
 36 Clancy, Cara              10 CFINS                          2:03.98        
 37 Beirne, Laoise            11 CFINS                          2:04.71        
 38 Mulhall, Keela            10 GAL                            2:05.67        
 39 Flanagan, Orla            11 CLM                            2:07.23        
 40 Kilcommons, Ciara          8 COM                            2:07.68        
 40 Hickey, Sara              10 LASER                          2:07.68        
 42 Mooney, Charlotte         11 Blue Fin                       2:08.12        
 43 Fox, Nicola               10 Blue Fin                       2:10.72        
 44 Beirne, Cliona            10 CFINS                          2:11.17        
 45 Collins, Siofra           10 Blue Fin                       2:13.40        
 46 Mc Phillips, Aoibhinn     11 LASER                          2:15.14        
 47 Gallagher, Jade           10 COM                            2:15.16        
 48 Boyle, Emma               10 Blue Fin                       2:15.80        
 49 Gibbs, Alison              6 GAL                            2:16.04        
 50 Healy, Grace              11 Tuam Swim Team                 2:16.22        
 51 Kelly, Aimee               9 SHARK                          2:16.24        
 52 Grecu, Alexia             10 COM                            2:17.82        
 53 Scott-Ryan, Naoise        10 SLIGO                          2:20.91        
 54 Martin, Rachel            10 SLIGO                          2:22.97        
 55 Farrell, Danielle          8 SLIGO                          2:23.14        
 56 Donnellan, Shannon        11 WPORT                          2:25.71        
 -- Brennan, Judy              9 ATH                                 DQ        
 -- Cooke, Olwyn               9 Tuam Swim Team                      DQ        
 -- Mitchell, Madeline        10 GAL                                 DQ        
 -- Farnon, Keela             11 COM                                 DQ        
 
Event 8  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:54.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            1:40.23 A      
  2 Higgins, Kianna           13 CBAR                           1:42.26 A      
  3 Costello, Lauren          12 LASER                          1:43.95 B      
  4 McDonough, Méabh          13 SHARK                          1:43.97 B      
  5 Reddy, Eabha              12 SLIGO                          1:44.11 B      
  6 Tims, Dionne              13 SLIGO                          1:44.28 B      
  7 Ward, Aisling             13 Blue Fin                       1:44.94 B      
  8 Heaney, Sarah             12 CLM                            1:45.28 B      
  9 Maguire, Grace            12 CLM                            1:45.34 B      
 10 Kavanagh, Ciara           13 LASER                          1:45.96 B      
 11 Loftus, Isabelle          13 B DOL                          1:47.00 B      
 12 Murphy, Shania            12 SLIGO                          1:48.15 B      
 13 Mangan, Louise            13 CBAR                           1:48.37 B      
 14 Lynn, Leah                12 B DOL                          1:48.89 B      
 15 Keaney, Maeve             12 SLIGO                          1:49.47 B      
 16 Healy, Clodagh            12 CBAR                           1:49.55 B      
 17 Talbot, Claire            12 Blue Fin                       1:52.87 B      
 18 Jones, Aisling            13 SLIGO                          1:53.12 B      
 19 Whyte, Naomi              12 SHARK                          1:53.75 B      
 20 Kent, Niamh               13 BALL                           1:54.89        
 21 Murphy, Jessica           12 Blue Fin                       1:59.10        
 22 Burke, Ciara              13 BALL                           1:59.49        
 23 McCormack, Laura          12 CLM                            1:59.66        
 24 Cusack, Ciara             12 WPORT                          2:00.84        
 25 Connolly, Rachel          12 LASER                          2:05.23        
 -- Hanks, Sadbh              13 WPORT                               DQ        
 -- Corcoran, Megan           12 SLIGO                               DQ        
 -- O'Boyle, Rachel           12 LONG                               DNF        
 
Event 8  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:38.00  14&O A
        1:49.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keavney, Eimear           14 LASER                          1:42.78 B      
  2 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:43.65 B      
  3 Quinn, Kirsty             15 B DOL                          1:45.03 B      
  4 Burke, Sarah              14 CBAR                           1:46.85 B      
  5 Nolan, Orla               14 SLIGO                          1:48.40 B      
  6 Flynn, Claire             14 B DOL                          2:08.31        
 
Event 9  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Dualtagh          11 SLIGO                          1:22.91 B      
  2 O'Connor, Milo            10 ATH                            1:23.63 B      
  3 Melody, Rory              10 GAL                            1:25.21 B      
  4 O'Driscoll, Conor         11 ATH                            1:25.50 B      
  5 Dervan, Ronan             11 CBAR                           1:25.84 B      
  6 Weever, Robin             10 CFINS                          1:28.56 B      
  7 O'Sullivan, Ben           11 GAL                            1:28.77 B      
  8 Duffy, Fionn              11 GAL                            1:28.83 B      
  9 Harte, Dairmuid           11 SLIGO                          1:29.43 B      
 10 Ryan, Duileach             8 LONG                           1:29.50 B      
 11 Kenny, Ronan              11 LONG                           1:29.70 B      
 12 Rather, Zak               10 GAL                            1:30.29 B      
 13 O'Ceallaigh, Aidan        11 LONG                           1:31.52 B      
 14 Kilkenny, Liam            11 GAL                            1:31.58 B      
 15 Belton, Cian              11 LONG                           1:32.11        
 16 Hanrahan, Darragh         10 GAL                            1:32.59        
 17 O'Boyle, Ruairi           11 B DOL                          1:33.82        
 18 Fahy, Michael             10 CBAR                           1:33.94        
 19 Waldron, Ronan            11 CLM                            1:34.27        
 20 Doorly, Dave               9 GAL                            1:34.54        
 21 O'Sullivan, Tom            8 GAL                            1:34.57        
 22 Fortune, Joshua           10 B DOL                          1:34.78        
 23 Scanlon, Ciaran            9 LONG                           1:35.28        
 24 Cooke, Oisín              10 Tuam Swim Team                 1:36.56        
 25 Carroll, Andrew           10 COM                            1:36.94        
 26 Jordan, Cillian            9 GAL                            1:37.73        
 27 Kelly, Niall              11 CLM                            1:37.81        
 28 Allison, MacDara          11 LASER                          1:38.63        
 28 Keaney, Sean              10 SLIGO                          1:38.63        
 30 Odonovan, Niall           10 SLIGO                          1:39.16        
 31 Eglinton, Owen            11 SLIGO                          1:39.87        
 32 Maher, Patrick            10 SLIGO                          1:40.55        
 33 Mylett, Ciaron            10 CBAR                           1:40.92        
 34 Faherty, Christopher       9 LONG                           1:42.43        
 35 McAndrew, Michael         11 SHARK                          1:42.53        
 36 O'Grady, Mark             11 WPORT                          1:43.41        
 37 Pfeiffer, Robin           11 Blue Fin                       1:44.22        
 38 Burke, Aaron               9 GAL                            1:45.80        
 39 Walsh, Jack               11 SLIGO                          1:47.01        
 40 Begley, Jake              10 GAL                            1:47.49        
 41 Quinn, Cian               11 BALL                           1:48.90        
 42 Rattigan, Adam            10 SLIGO                          1:49.53        
 43 Arthur, Harry             11 GAL                            1:49.64        
 44 Elliott, Rowan             9 SLIGO                          1:50.35        
 45 Brennan, Daniel            9 COM                            1:54.90        
 46 Melody, Liam               9 GAL                            1:58.21        
 -- Bourke, Simon             11 B DOL                               DQ        
 
Event 9  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:30.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vahey, Ben                13 Blue Fin                       1:16.01 A      
  2 Weaver, Luke              12 CFINS                          1:16.09 A      
  3 O'Muire, Daire            13 LONG                           1:18.06 B      
  4 Rainey, Dylan             13 ATH                            1:19.40 B      
  5 MC Namara, David          12 ATH                            1:20.07 B      
  6 Walsh, Ben                12 WPORT                          1:21.65 B      
  7 Heaney, Donal             13 CLM                            1:23.62 B      
  8 Walsh, Cillian            12 GAL                            1:24.37 B      
  9 Maher, Thomas             12 SLIGO                          1:27.00 B      
 10 Rattigan, David           13 SLIGO                          1:27.56 B      
 11 Kelly, Oisin              12 WPORT                          1:28.18 B      
 12 English, James            12 CBAR                           1:29.42 B      
 13 Flanagan, Ciaran          13 CLM                            1:29.74 B      
 14 Gilmartin, Luke           12 BALL                           1:31.45        
 15 Kelly Delaney, Caolan     13 SHARK                          1:32.63        
 16 Keaveney, Eamonn          12 SLIGO                          1:36.63        
 17 Smyth, Patrick            12 GAL                            1:37.68        
 18 Mills, Alan               13 LONG                           1:39.07        
 19 Martin, Dylan             12 SLIGO                          1:40.80        
 
Event 9  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.00  14&O A
        1:23.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Jamie              17 ATH                            1:09.87 A      
  2 Byrne, Jimmie             15 LONG                           1:14.57 B      
  3 Manning, Tom              14 LONG                           1:25.30        
  4 Carney, Caolan            15 CLM                            1:25.40        
  5 Maguire, James            14 CLM                            1:41.95        
 
Event 10  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lally, Erin               11 CLM                            1:19.25 A      
  2 Donoghue, Aoife           11 CBAR                           1:22.26 B      
  3 Johnson, Laura            10 ATH                            1:22.61 B      
  4 Finn, Eva                 11 CLM                            1:22.76 B      
  5 Whiteside, Aoife          11 SLIGO                          1:22.85 B      
  6 Farnon, Keela             11 COM                            1:23.34 B      
  7 Kelly, Terri              11 SLIGO                          1:23.46 B      
  8 Mooney, Charlotte         11 Blue Fin                       1:23.51 B      
  9 Mitchell, Madeline        10 GAL                            1:23.92 B      
 10 Donnelly, Sarah           11 BALL                           1:24.29 B      
 11 MC Gloin, Chloe           11 ATH                            1:24.48 B      
 12 McGlinchey, Jane          11 SLIGO                          1:24.76 B      
 13 Coen, Hazel               11 CBAR                           1:25.43 B      
 14 Fadden, Heather           10 CBAR                           1:25.55 B      
 15 Osullivan, Caoimhe        10 SLIGO                          1:27.10 B      
 16 Ward, Aoife               11 Blue Fin                       1:27.13 B      
 17 Blacoe, Allanah            9 GAL                            1:27.14 B      
 18 Conway, Fiona              9 CBAR                           1:27.47 B      
 19 O'Farrell, Aoife          10 SHARK                          1:28.00 B      
 20 Connellan, Grace          11 LONG                           1:28.60 B      
 21 Murphy, Ruby              11 GAL                            1:28.96 B      
 22 Healy, Grace              11 Tuam Swim Team                 1:29.17 B      
 23 Donnelly, Rebecca         10 BALL                           1:30.01 B      
 24 Mc Namara, Hazel          11 LASER                          1:30.82 B      
 25 MC Greal, Sara            10 ATH                            1:31.01 B      
 26 Mc Manus, Rebekah          9 LASER                          1:32.01        
 27 Joyce, Grace               9 SHARK                          1:32.31        
 28 Hanley, Liadan            11 SLIGO                          1:32.52        
 29 Clancy, Cara              10 CFINS                          1:32.67        
 30 Beirne, Cliona            10 CFINS                          1:32.76        
 31 Morris, Sheena            11 CBAR                           1:32.98        
 32 Smialek, Olivia            9 ATH                            1:33.11        
 33 Durey, Roisin             11 SLIGO                          1:33.18        
 34 Lynch, Helen               8 ATH                            1:33.39        
 35 Ryan, Orla                10 COM                            1:34.85        
 36 Friel, Lauren              8 ATH                            1:32.81        
 36 Kilcommons, Amy           10 COM                            1:34.96        
 38 Donnellan, Shannon        11 WPORT                          1:35.04        
 39 Mulhall, Keela            10 GAL                            1:35.33        
 40 Nugent, Ellen             11 BALL                           1:35.43        
 41 Fox, Nicola               10 Blue Fin                       1:35.82        
 42 Joyce, Carrie              9 SHARK                          1:36.53        
 43 Murphy, Rose              11 CLM                            1:36.75        
 44 Brennan, Judy              9 ATH                            1:37.04        
 45 Mc Donagh, Johanna        11 CBAR                           1:37.72        
 46 Regan, Meg                11 SHARK                          1:38.91        
 47 McKnight, Lauren          11 GAL                            1:40.05        
 48 Boyle, Labhaoise           9 SHARK                          1:40.62        
 49 Boyle, Emma               10 Blue Fin                       1:41.04        
 50 Farron, Hannah             9 COM                            1:41.36        
 51 Holland, Jennifer         10 GAL                            1:41.89        
 52 Andrews, Jennifer          9 CFINS                          1:41.92        
 53 Mc Weeney, Aine            9 LONG                           1:41.95        
 54 Ashton, Iona               8 LASER                          1:41.99        
 55 Daly, Kelsey              10 ATH                            1:42.17        
 56 Henry, Lisa               10 CLM                            1:43.52        
 57 Farrell, Danielle          8 SLIGO                          1:44.61        
 58 Murtagh, Cliodhna         10 ATH                            1:44.76        
 59 Gannon, Jeseccia           8 COM                            1:45.14        
 60 Gallagher, Jade           10 COM                            1:45.30        
 61 Poskrobko, Carolina       10 LASER                          1:46.05        
 62 Flanagan, Orla            11 CLM                            1:46.24        
 63 Hartigan, Emma            11 SHARK                          1:46.37        
 64 Hanley, Clodagh           11 COM                            1:47.92        
 65 Grecu, Alexia             10 COM                            1:49.27        
 66 O'Boyle, Elizabeth         9 LONG                           1:51.42        
 67 Mc Phillips, Aoibhinn     11 LASER                          1:52.21        
 68 Reddy, Sorcha             10 SLIGO                          1:53.07        
 69 Martin, Rachel            10 SLIGO                          1:53.87        
 70 Collins, Siofra           10 Blue Fin                       1:57.72        
 71 Cooke, Olwyn               9 Tuam Swim Team                 1:57.83        
 72 Hickey, Sara              10 LASER                          1:58.33        
 73 Kelly, Aimee               9 SHARK                          1:58.43        
 74 Melvin, Sarah              9 SLIGO                          2:01.63        
 75 Gilmartin, Eve            11 B DOL                          2:02.73        
 76 Flynn, Marie               9 B DOL                          2:04.27        
 77 Gallagher, Enisha         11 B DOL                          2:04.82        
 78 Odonovan, Ella             8 SLIGO                          2:16.71        
 -- Gibbs, Alison              6 GAL                                 DQ        
 -- Grady, Hannah             10 CBAR                                DQ        
 -- Rafter, Jan               11 B DOL                               DQ        
 -- Deely, Megan              10 CBAR                                DQ        
 
Event 10  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  12-13 A
        1:31.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus, Isabelle          13 B DOL                          1:14.89 A      
  2 Ward, Aisling             13 Blue Fin                       1:17.28 A      
  3 Elliott, Grace            12 SLIGO                          1:17.42 A      
  4 Clancy, Marie             13 SHARK                          1:17.75 A      
  5 O'Brien, Kate             13 CLM                            1:19.13 B      
  6 Caulfield, Shannon        12 COM                            1:19.24 B      
  7 Mangan, Louise            13 CBAR                           1:19.43 B      
  8 Lennon, Amy               12 Blue Fin                       1:19.87 B      
  9 Jones, Aisling            13 SLIGO                          1:20.68 B      
 10 Higgins, Kianna           13 CBAR                           1:20.80 B      
 11 Lynn, Leah                12 B DOL                          1:20.95 B      
 12 O'Boyle, Erin             12 B DOL                          1:21.49 B      
 13 Brogan, Louise            13 BALL                           1:21.87 B      
 14 Heaney, Sarah             12 CLM                            1:22.52 B      
 15 Ward, Emily               12 B DOL                          1:23.89 B      
 16 Kavanagh, Ciara           13 LASER                          1:24.12 B      
 17 McDonough, Méabh          13 SHARK                          1:24.72 B      
 18 Hynes, Emer               13 CLM                            1:24.74 B      
 19 Cusack, Ciara             12 WPORT                          1:25.63 B      
 20 Kent, Niamh               13 BALL                           1:25.87 B      
 21 Savage, Lilu              13 LASER                          1:26.05 B      
 22 Tims, Dionne              13 SLIGO                          1:26.09 B      
 23 Connolly, Rachel          12 LASER                          1:27.18 B      
 24 Corcoran, Megan           12 SLIGO                          1:28.92 B      
 25 Noone, Tara               12 CFINS                          1:29.85 B      
 26 Burke, Ciara              13 BALL                           1:30.25 B      
 27 Talbot, Claire            12 Blue Fin                       1:30.48 B      
 28 Walsh, Sarah              12 SLIGO                          1:33.61        
 29 McCormack, Laura          12 CLM                            1:34.14        
 30 Reddy, Eabha              12 SLIGO                          1:34.65        
 31 Murphy, Shania            12 SLIGO                          1:35.06        
 32 Murphy, Jessica           12 Blue Fin                       1:35.40        
 33 Healy, Clodagh            12 CBAR                           1:38.28        
 34 Costello, Lauren          12 LASER                          1:40.12        
 
Event 10  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:14.00  14&O A
        1:26.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Aoife             14 SLIGO                          1:15.67 B      
  2 Quinn, Kirsty             15 B DOL                          1:16.16 B      
  3 Mooney, Rebecca           14 COM                            1:16.41 B      
  4 Farrell, Megan            14 SLIGO                          1:21.41 B      
  5 Keavney, Eimear           14 LASER                          1:21.67 B      
  6 Nolan, Orla               14 SLIGO                          1:22.36 B      
  7 Flynn, Claire             14 B DOL                          1:26.80        
  8 Burke, Sarah              14 CBAR                           1:28.41        
  9 McMunn, Niamh             15 SLIGO                          1:41.15