CONNACHT SHORT COURSE CHAMPIONSHIPS OCT 2016                              
 
Event 1  Boys 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         13 ATH                  4:48.34    4:41.29  
  2 Doorly, David             14 GAL                  4:47.38    4:43.85  
  3 Madigan, Daniel           13 LONG                 4:58.65    4:48.72  
  4 Mc Namara, Con            12 CBAR                 5:06.94    4:59.80  
  5 O'Connor, Milo            14 ATH                  4:56.90    5:00.32  
  6 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  5:07.85    5:02.92  
  7 Lynam, Cillian            13 ATH                  5:12.71    5:08.09  
  8 Friel, Ethan              13 ATH                  5:18.32    5:08.86  
  9 Joyce, Cathal             14 CLM                  5:15.54    5:12.74  
 10 Joyce, Darragh            12 CLM                  5:17.98    5:13.34  
 
Event 1  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                  4:04.18    4:03.66  
  2 Quinn, Gerry              18 LONG                 4:03.87    4:09.81  
  3 Mc Hugh Murphy, Dara      18 Tuam Swim Team       4:19.35    4:20.78  
  4 Doorly, Joseph            15 GAL                  4:27.90    4:27.67  
  5 Morris, Jayke             16 CLM                  4:38.18    4:31.74  
  6 Heung, Tommy              15 CBAR                 4:43.59    4:37.35  
  7 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       4:53.07    4:39.72  
  8 Pilcher, Jack             15 CLM                  4:40.20    4:40.36  
  9 Vahey, Ben                18 SHARK                4:45.35    4:41.92  
 10 Burke, Tiernan            16 SHARK                4:43.70    4:50.04  
 11 Stevenson, John           15 ATH                  4:51.11    5:03.25  
 
Event 2  Girls 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  4:36.50    4:31.21  
  2 Leahy, Aoife              14 GAL                  4:50.50    4:37.68  
  3 Flaherty, Ellen           13 ATH                  4:46.50    4:39.52  
  4 Mulhall, Keela            14 GAL                  4:36.76    4:42.47  
  5 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  4:56.97    4:54.47  
  6 Johnson, Laura            14 ATH                  5:03.25    4:55.42  
  7 Friel, Lauren             14 ATH                  5:01.15    4:57.55  
  8 Lynch, Helen              12 ATH                  5:03.53    5:00.04  
  9 Gibbs, Alison             12 GAL                  5:05.56    5:01.01  
 10 Kilcommons, Ciara         12 COM                  5:05.67    5:01.28  
 11 Rodawska, Oliwia          12 GAL                  5:14.75    5:04.17  
 12 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       5:06.29    5:07.48  
 13 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 5:10.47    5:09.88  
 14 Brennan, Judy             13 ATH                  5:19.88    5:09.95  
 15 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                  5:12.32    5:12.12  
 16 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC           5:23.57    5:18.44  
 17 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 5:45.85    5:34.95  
 18 MC Keon, Tara             12 B/Sloe               5:38.76    5:43.72  
 
Event 2  Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              19 GAL                  4:25.00    4:25.96  
  2 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       4:39.19    4:32.63  
  3 MC Gowan, Amy             15 B DOL                4:45.86    4:44.13  
  4 Harrington, Lisa          18 ATH                  4:42.01    4:44.39  
  5 Naughton, Imogen          17 SHARK                4:49.31    4:45.01  
  6 Johnson, Rachel           16 ATH                  4:50.50    4:46.34  
  7 Joyce, Laura              17 CLM                  4:59.99    5:00.74  
  8 Murphy, Freya             15 SHARK                5:19.65    5:07.07  
 
Event 3  Boys 14 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Hara, Odhran            13 SLIGO                1:06.78    1:09.85  
  2 Humpston, Darragh         14 LONG                 1:23.81    1:16.26  
  3 Collins, Rory             13 Bluefin SC           1:32.24    1:18.71  
 
Event 3  Boys 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 LONG                   56.50      59.13  
  2 Wilson, Mitchell          17 GAL                  1:00.06    1:00.45  
  3 Anderson, Ronan           19 SLIGO                1:00.23    1:00.97  
  4 Mooney, Peter             22 SLIGO                1:04.88    1:01.40  
  5 O'Hara, Eanna             16 SLIGO                1:01.90    1:02.18  
  6 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team       1:03.32    1:02.42  
  7 Daly, Caomhan             16 GAL                  1:07.50    1:03.08  
  8 O'Farrell, Brian          17 GAL                  1:03.71    1:03.24  
  9 Mc Hugh Murphy, Dara      18 Tuam Swim Team       1:08.56    1:04.22  
 10 Duffy, Fionn              15 GAL                  1:08.50    1:05.65  
 11 Murphy, Jamie             16 CBAR                 1:35.81    1:06.76  
 12 Scully, Bryan             16 ATH                  1:10.57    1:07.43  
 13 Moran, Ethan              16 B/Sloe               1:15.25    1:09.51  
 14 Brennan, Jack             15 ATH                  1:08.79    1:09.60  
 
Event 4  Girls 14 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              14 SHARK                1:15.45    1:11.47  
  2 Mulhall, Keela            14 GAL                  1:12.50    1:12.36  
  3 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               1:21.69    1:13.32  
  4 Gibbs, Isabelle           14 GAL                  1:13.50    1:13.70  
  5 Ashton, Iona              13 GAL                  1:14.50    1:14.94  
  6 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           1:24.54    1:16.11  
  7 Brennan, Judy             13 ATH                  1:25.20    1:19.62  
  8 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           1:30.47    1:19.72  
  9 MC Keon, Tara             12 B/Sloe               1:23.62    1:27.16  
 10 O'Dea, Lucy               13 Bluefin SC           1:29.59    1:30.47  
 11 Mc Donagh, Kristina       11 Bluefin SC           1:34.18    1:32.76  
 
Event 4  Girls 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             15 GAL                  1:11.57    1:11.34  
  2 Murphy, Jade              19 SLIGO                1:13.33    1:12.06  
  3 Shortall, Alice           17 WPORT                1:13.33    1:12.18  
  4 Henry, Lisa               15 CLM                  1:15.98    1:13.23  
  5 Grady, Hannah             15 CBAR                 1:15.63    1:13.80  
  6 Fadden, Heather           15 CBAR                 1:15.36    1:14.15  
  7 Farnon, Keela             15 COM                  1:15.07    1:14.46  
 
Event 5  Boys 14 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Namara, Con            12 CBAR                 2:39.27    2:31.77   20  
  2 Doorly, David             14 GAL                  2:29.72    2:34.16   17  
  3 Breslin, Ethan            14 CLM                  2:48.62    2:36.59   16  
  4 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           2:37.56    2:36.81   15  
  5 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       2:41.86    2:38.13   14  
  6 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                2:38.85    2:40.35   13  
  7 Joyce, Darragh            12 CLM                  2:44.32    2:40.65   12  
  8 Ryan, Duileach            13 LONG                 2:43.74    2:41.20   11  
  9 Joyce, Cathal             14 CLM                  2:43.89    2:41.55    9  
 10 O'Connor, Milo            14 ATH                  2:40.43    2:42.96    7  
 11 Lally, Rory               12 GAL                  2:45.50    2:43.89    6  
 12 Duda, Philip              11 COM                  2:41.40    2:44.34    5  
 13 Bodamer, Ralf             12 GAL                  3:05.00    2:44.51    4  
 14 Lynam, Cillian            13 ATH                  2:43.67    2:45.26    3  
 15 Coogan, Alfie             12 ATH                  2:56.92    2:45.47    2  
 16 Lennon, Brian             14 SHARK                2:45.16    2:45.97    1  
 17 Carter, Niall             13 CBAR                 2:54.75    2:47.12  
 18 Daly, Eoghan              12 GAL                  2:55.50    2:49.10  
 19 Friel, Ethan              13 ATH                  3:01.52    2:50.14  
 20 O'Malley, Eoin            14 GAL                  2:52.34    2:50.96  
 21 Harrington, Shane         12 ATH                  2:57.51    2:53.42  
 22 Collins, Rory             13 Bluefin SC           3:02.42    2:53.46  
 23 Duggan, Luca              11 Ballina SC           2:55.00    2:55.72  
 24 Doherty, Eamon            11 Ballina SC           2:57.77    2:57.59  
 25 Hynes, Mark               10 LASER                3:13.81    2:59.32  
 26 Fagan, Kyle               11 ATH                  3:05.94    2:59.40  
 27 Joyce, Niall              13 SHARK                3:01.59    3:00.32  
 28 Donovan, Shane            12 ATH                  3:03.44    3:03.61  
 29 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  3:05.75    3:07.28  
 30 McCormack, Cian           11 LONG                 3:15.49    3:11.21  
 31 O' Murchú, Fiach          12 LASER                3:17.78    3:11.74  
 -- Wooley, James             12 CLM                  3:13.34         DQ  
 
Event 5  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team       2:08.80    2:08.83   20  
  2 Wilson, Mitchell          17 GAL                  2:08.08    2:11.50   17  
  3 Mc Fadden, Patrick        16 COM                  2:18.83    2:18.91   16  
  4 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       2:30.16    2:24.83   15  
  5 Kelly, Niall              15 CLM                  2:30.45    2:28.97   14  
  6 Doorly, Joseph            15 GAL                  2:28.86    2:29.99   13  
  7 Moran, Ethan              16 B/Sloe               2:32.00    2:33.06   12  
 
Event 6  Girls 14 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  2:25.61    2:23.24  
  2 Gibbs, Isabelle           14 GAL                  2:22.54    2:25.65  
  3 Leahy, Aoife              14 GAL                  2:30.50    2:27.40  
  4 Ashton, Iona              13 GAL                  2:32.46    2:31.07  
  5 Pliszka, Anastazya        14 COM                  2:34.80    2:32.21  
  6 Gannon, Jessica           12 COM                  2:46.71    2:32.85  
  7 Kelly, Aimee              13 SHARK                2:42.68    2:33.25  
  8 Daly, Sadhbh              14 GAL                  2:29.00    2:34.30  
  9 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           2:40.00    2:35.46  
 10 Joyce, Grace              14 SHARK                2:35.82    2:35.92  
 11 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           2:47.60    2:36.62  
 12 Johnson, Laura            14 ATH                  2:41.70    2:37.80  
 13 Farrell, Danielle         12 SLIGO                2:40.89    2:38.51  
 14 Dolan, Ruth               12 B/Sloe               2:56.55    2:39.69  
 15 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC           2:42.98    2:40.63  
 16 Kilcommons, Ciara         12 COM                  2:45.83    2:41.36  
 17 Martin, Rachel            14 SLIGO                2:48.41    2:43.03  
 18 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                2:40.66    2:43.51  
 19 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       2:40.32    2:44.29  
 20 Mc Auley, Sile            12 ATH                  2:58.24    2:44.46  
 21 Sharkey, Lauren           13 GAL                  2:55.00    2:44.60  
 22 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                  2:43.65    2:45.34  
 23 Lynch, Helen              12 ATH                  2:47.25    2:46.12  
 24 Friel, Lauren             14 ATH                  2:49.52    2:46.81  
 25 Rodawska, Oliwia          12 GAL                  2:47.91    2:47.01  
 25 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       2:46.99    2:47.01  
 27 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                3:01.91    2:47.83  
 28 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           2:57.77    2:48.49  
 29 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           2:46.55    2:49.23  
 30 Davitt, Aoife             12 GAL                  2:58.04    2:49.41  
 31 Mc Fadden, Ava            12 COM                  3:09.90    2:49.88  
 31 Moran, Ellie              11 COM                  2:49.32    2:49.88  
 33 O'Boyle, Elizabeth        14 LONG                 2:54.36    2:50.01  
 34 Curran, Kelis             11 COM                  2:56.57    2:50.14  
 35 Frain, Lauren             14 CLM                  2:54.27    2:50.74  
 36 Mc Gath, Sarah            14 LASER                2:55.03    2:51.50  
 37 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  2:57.86    2:52.33  
 38 Smialek, Olivia           13 ATH                  2:50.93    2:52.46  
 39 Conlon, Sarah             14 CBAR                 2:57.19    2:53.24  
 40 Murphy, Emma              12 GAL                  3:17.81    2:54.04  
 41 Treanor, Sorcha           13 CLM                  3:00.71    2:54.52  
 42 Ward, Aileen              13 ATH                  2:58.26    2:54.72  
 43 Lowe, Erika               11 ATH                  2:53.92    2:55.35  
 44 Deely, Ella               12 CBAR                 3:01.27    2:55.49  
 45 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                3:02.96    2:56.66  
 46 Scanlon, Aisling          10 LONG                 3:00.81    2:57.52  
 47 Finnerty, Lára            14 CLM                  3:03.33    2:58.17  
 48 Regan, Alaoise            10 COM                  3:20.00    2:59.60  
 49 Owens, Oonagh             14 LASER                3:08.78    3:03.80  
 50 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               3:15.00    3:05.83  
 51 Mulrenan, Ellen           11 COM                  3:12.91    3:07.74  
 52 Fitzpatrick, Eva          12 ATH                  3:08.48    3:08.24  
 53 Fitzpatrick, Cara         12 ATH                  3:04.79    3:08.26  
 54 Donohue, Grainne          12 LONG                 3:15.32    3:09.80  
 55 Kennedy, Niamh            11 LASER                3:17.64    3:22.85  
 56 Bradley, Sarah            12 GAL                  3:15.50    3:24.26  
 
Event 6  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          15 LASER                2:24.97    2:20.07  
  2 Keaney, Maeve             17 SLIGO                2:20.42    2:22.89  
  3 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       2:33.65    2:26.80  
  4 Moran, Sophie             15 GAL                  2:22.36    2:29.94  
  5 Ennis, Kelly              15 ATH                  2:38.82    2:33.73  
  6 Johnson, Rachel           16 ATH                  2:37.61    2:34.07  
  7 Grady, Hannah             15 CBAR                 2:37.20    2:34.72  
  8 Ward, Emily               17 B DOL                2:41.00    2:36.10  
  9 Lynch, Ciara              16 SLIGO                2:38.22    2:36.36  
 10 Henry, Lisa               15 CLM                  2:34.77    2:37.45  
 11 Wong, Tara                15 Ballina SC           2:37.71    2:37.82  
 12 Breslin, Niamh            16 CBAR                 2:46.23    2:44.36  
 13 Murphy, Freya             15 SHARK                3:00.57    2:48.01  
 14 Dunne, Jessica            17 SHARK                2:38.30    2:51.36  
 
Event 7  Boys 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         13 ATH                    38.25      35.65  
  2 O'Hara, Odhran            13 SLIGO                  34.52      35.92  
  3 Breslin, Ethan            14 CLM                    39.57      36.32  
  4 Coogan, Alfie             12 ATH                    39.59      38.78  
  5 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC                NT      38.79  
  6 Mc Namara, Con            12 CBAR                   45.05      39.63  
  7 O'Connor, Milo            14 ATH                    41.18      40.00  
  8 Collins, Rory             13 Bluefin SC                NT      40.66  
  9 O'Malley, Eoin            14 GAL                    45.63      40.98  
 10 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team         48.13      41.16  
 11 Lally, Rory               12 GAL                    45.50      42.08  
 12 Daly, Eoghan              12 GAL                    44.50      42.71  
 13 McCormack, Cian           11 LONG                   49.67      42.77  
 14 Jennings, Euan            11 SHARK                  45.78      43.58  
 15 Flaherty, Roan            11 ATH                    44.76      43.67  
 16 O' Murchú, Fiach          12 LASER                     NT      46.87  
 17 Hynes, Mark               10 LASER                     NT      46.96  
 18 Wooley, James             12 CLM                    59.11      47.63  
 -- Mc Glue, Cian             12 SHARK                  39.90         DQ  
 -- Clark, Alex               13 SHARK                  44.78         DQ  
 -- Sutton, Diarmiud          14 TRID                   37.88         DQ  
 
Event 7  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             16 SLIGO                  30.91      31.12  
  2 Mooney, Peter             22 SLIGO                  31.89      31.13  
  3 O'Farrell, Brian          17 GAL                    30.88      31.36  
  4 Scully, Bryan             16 ATH                    32.62      31.55  
  5 Wilson, Mitchell          17 GAL                    33.93      31.92  
  6 Anderson, Ronan           19 SLIGO                  31.20      31.94  
  7 Daly, Caomhan             16 GAL                    32.50      32.38  
  8 Murphy, Jamie             16 CBAR                   32.25      32.87  
  9 Duffy, Fionn              15 GAL                    37.03      33.31  
 10 Morris, Jayke             16 CLM                    35.88      34.55  
 11 Mc Fadden, Patrick        16 COM                    37.61      34.61  
 12 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                  35.16      34.62  
 13 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team         35.34      34.77  
 14 Heung, Tommy              15 CBAR                      NT      34.88  
 15 Welby, Evan               15 SHARK                  36.72      35.73  
 16 Brennan, Jack             15 ATH                    32.84      35.92  
 17 Breslin, Cian             17 CLM                    39.05      36.14  
 18 Vahey, Ben                18 SHARK                  37.44      36.22  
 19 Clarke, Billy             15 SHARK                  39.59      37.18  
 20 Kilkenny, Liam            15 GAL                    42.38      37.20  
 21 Carey, Oisin              15 LASER                  58.12      37.68  
 22 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                  39.57      37.84  
 23 Moran, Ethan              16 B/Sloe                 42.00      38.05  
 24 Stevenson, John           15 ATH                    35.96      38.08  
 25 Pilcher, Jack             15 CLM                    38.70      38.57  
 26 Kelly, Niall              15 CLM                    39.12      39.02  
 
Event 8  Girls 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              14 SHARK                  38.76      36.83  
  2 Dolan, Ruth               12 B/Sloe                    NT      37.92  
  3 Lowe, Rebecca             13 ATH                    38.72      38.27  
  4 Gibbs, Alison             12 GAL                    39.50      38.63  
  5 Weinert, Wiktoria         13 TRID                   39.58      39.00  
  6 Brennan, Judy             13 ATH                    40.88      39.03  
  7 Mc Fadden, Ava            12 COM                    42.58      39.13  
  8 Finnerty, Lára            14 CLM                    54.34      39.65  
  9 Clarke, Isabelle          14 ATH                    40.01      40.72  
 10 Frain, Lauren             14 CLM                  1:05.63      41.10  
 11 Daly, Sadhbh              14 GAL                    40.50      41.20  
 12 Treanor, Sorcha           13 CLM                    52.31      41.59  
 13 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC                NT      41.64  
 14 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                  43.62      42.37  
 15 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC                NT      43.08  
 16 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team         43.75      43.15  
 17 Mc Gath, Sarah            14 LASER                     NT      43.21  
 18 Clarke, Eloise            12 ATH                    50.46      44.67  
 19 Mc Auley, Sile            12 ATH                    45.65      44.71  
 20 Horkan, Aisling           13 CLM                    45.26      44.73  
 21 Owens, Oonagh             14 LASER                     NT      44.74  
 22 Murphy, Emma              12 GAL                    42.50      44.80  
 23 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe                 58.64      45.32  
 24 Pilcher, Millie           12 CLM                       NT      45.48  
 25 Bradley, Sarah            12 GAL                    45.50      46.04  
 26 Davitt, Aoife             12 GAL                    50.50      46.33  
 27 Cugalj, Teodora           13 SHARK                  46.31      46.36  
 28 Griffin, Carol            11 SHARK                  48.19      46.46  
 29 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                1:03.32      46.95  
 30 Mc Donagh, Kristina       11 Bluefin SC                NT      47.44  
 31 Mc Cormack, Rionagh        9 LONG                   50.87      47.61  
 32 Canavan, Alannah          11 Ballina SC             50.53      47.67  
 33 Hanrahan, Aibhe           12 B/Sloe                    NT      49.21  
 34 Scanlon, Aisling          10 LONG                   55.51      50.50  
 35 Donohue, Grainne          12 LONG                 1:11.23      51.04  
 36 Kennedy, Niamh            11 LASER                     NT      52.91  
 
Event 8  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Jade              19 SLIGO                  35.00      35.99  
  2 Shortall, Alice           17 WPORT                  36.46      36.12  
  3 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team         37.23      36.39  
  4 Fadden, Heather           15 CBAR                   37.60      37.04  
  5 Dowling, Caoimhe          15 LASER                  40.49      37.33  
  6 Naughton, Imogen          17 SHARK                  40.16      38.18  
  7 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team         38.64      38.70  
  8 Griffin, Ruth             15 SHARK                  43.10      39.86  
  9 Loftus, Zara              15 CLM                    42.38      40.55  
 10 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team         42.33      40.82  
 11 Dunne, Jessica            17 SHARK                  40.52      42.85  
 
Event 9  Boys 14 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           13 LONG                 2:35.46    2:33.60  
  2 Ryan, Seadhna             14 LONG                 2:41.45    2:49.63  
  3 Humpston, Darragh         14 LONG                 3:13.94    2:57.97  
  4 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  3:03.05    3:08.92  
  5 Mroz, Kamil               12 LONG                 3:02.34    3:13.00  
 
Event 9  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                  2:06.81    2:05.87  
  2 Anderson, Ronan           19 SLIGO                2:13.23    2:13.78  
  3 Duffy, Fionn              15 GAL                  2:17.48    2:15.72  
  4 Wilson, Mitchell          17 GAL                  2:10.99    2:16.24  
  5 Heung, Tommy              15 CBAR                 2:35.24    2:25.65  
  6 Anderson, Eoin            16 SLIGO                2:32.60    2:29.22  
  7 Kilkenny, Liam            15 GAL                  2:50.00    2:47.15  
 
Event 10  Girls 14 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  2:47.68    2:34.78  
  2 Flaherty, Ellen           13 ATH                  2:43.21    2:38.66  
  3 Gannon, Jessica           12 COM                  2:56.26    2:43.11  
  4 Joyce, Grace              14 SHARK                2:47.74    2:44.22  
  5 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           2:54.36    2:52.23  
  6 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                2:59.23    3:00.82  
  7 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  3:14.72    3:07.92  
 -- Treanor, Sorcha           13 CLM                  3:10.72         DQ  
 
Event 10  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              19 GAL                  2:17.50    2:18.26  
  2 Naughton, Imogen          17 SHARK                2:51.81    2:33.22  
  3 Farnon, Keela             15 COM                  2:40.57    2:35.15  
  4 Loftus, Zara              15 CLM                  2:48.36    2:50.40  
 
Event 11  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:57.79  
  2 Longford SC  'A'                                       NT    1:58.21  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:05.46  
  4 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:05.69  
  5 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:10.25  
 
Event 12  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:56.07  
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:02.13  
  3 Comans S C  'A'                                        NT    2:03.23  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:05.59  
  5 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:13.11  
  6 Ballinasloe S C  'A'                                   NT    2:13.13  
 
Event 13  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                         NT    1:40.33  
     1) O'Hara, Eanna 16                2) Anderson, Eoin 16              
     3) Mooney, Peter 22                4) Anderson, Ronan 19             
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:43.03  
  3 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:43.26  
  4 Athlone  'A'                                           NT    1:44.37  
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:52.04  
 
Event 14  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:53.88  
  2 Sligo S C  'A'                                         NT    1:57.63  
     1) Murphy, Jade 19                 2)                                
     3) Lynch, Ciara 16                 4) Keaney, Maeve 17               
  3 Athlone  'A'                                           NT    1:59.59  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:01.38  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:03.18  
 
Event 15  Boys 14 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team      21:07.79   18:21.15  
  2 Doorly, David             14 GAL                 18:33.76   18:38.52  
 
Event 15  Men 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Jamie             16 CBAR                20:07.18   17:52.65  
  2 Vahey, Ben                18 SHARK               18:35.57   19:00.24  
  3 Burke, Tiernan            16 SHARK               18:58.67   19:11.94  
 
Event 16  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            14 GAL                  2:10.01    2:09.84  
  2 Lowe, Rebecca             13 ATH                  2:12.59    2:09.98  
  3 Leahy, Aoife              14 GAL                  2:15.50    2:11.33  
  4 Flaherty, Ellen           13 ATH                  2:18.85    2:12.83  
  5 Gannon, Jessica           12 COM                  2:19.37    2:15.67  
  6 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  2:21.89    2:18.79  
  7 Ashton, Iona              13 GAL                  2:21.39    2:19.22  
  8 Pliszka, Anastazya        14 COM                  2:21.27    2:19.65  
  9 Joyce, Grace              14 SHARK                2:23.76    2:21.22  
 10 Johnson, Laura            14 ATH                  2:25.62    2:21.93  
 11 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           2:29.06    2:22.15  
 12 Lynch, Helen              12 ATH                  2:27.30    2:23.12  
 13 Bates, Aoife              14 SHARK                2:52.00    2:23.43  
 14 Andrews, Jennifer         14 C FIN                2:28.37    2:23.44  
 15 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           2:31.92    2:23.45  
 16 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 2:39.13    2:24.32  
 17 Friel, Lauren             14 ATH                  2:25.50    2:24.77  
 18 Kilcommons, Ciara         12 COM                  2:28.50    2:25.87  
 19 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       2:25.41    2:26.14  
 20 Farrell, Danielle         12 SLIGO                2:33.68    2:26.36  
 21 Sharkey, Lauren           13 GAL                  2:34.28    2:26.98  
 22 Conway, Fiona             14 CBAR                 2:23.46    2:27.74  
 23 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                2:35.61    2:28.32  
 24 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC           2:38.65    2:28.65  
 25 Fitzgerld, Aoife          14 ATH                  2:28.49    2:29.84  
 26 Rodawska, Oliwia          12 GAL                  2:32.02    2:29.93  
 27 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       2:33.01    2:31.64  
 28 Lowe, Erika               11 ATH                  2:30.75    2:31.78  
 29 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                2:41.69    2:33.19  
 30 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                2:42.60    2:33.56  
 31 Mc Gath, Sarah            14 LASER                2:44.47    2:34.61  
 32 Smialek, Olivia           13 ATH                  2:35.17    2:35.23  
 33 Conlon, Sarah             14 CBAR                 2:41.17    2:35.43  
 34 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                2:32.60    2:35.46  
 35 Curran, Kelis             11 COM                  2:41.61    2:36.48  
 36 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  2:38.76    2:36.49  
 37 Griffin, Carol            11 SHARK                2:48.73    2:36.69  
 38 Martin, Rachel            14 SLIGO                2:39.40    2:37.53  
 39 Kehoe, Grace              14 SLIGO                2:41.46    2:37.93  
 40 Murphy, Emma              12 GAL                  2:44.35    2:38.45  
 41 Davitt, Aoife             12 GAL                  2:42.36    2:38.67  
 42 Ward, Aileen              13 ATH                  2:40.26    2:40.23  
 43 Regan, Alaoise            10 COM                  2:45.47    2:40.75  
 44 Martin, Emily             11 ATH                  2:56.43    2:41.45  
 45 Deely, Ella               12 CBAR                 2:49.79    2:43.28  
 46 Owens, Oonagh             14 LASER                2:44.88    2:44.41  
 47 Fitzpatrick, Cara         12 ATH                  2:53.12    2:46.04  
 48 Mulrenan, Ellen           11 COM                  2:47.64    2:46.70  
 49 Scanlon, Aisling          10 LONG                 2:46.45    2:48.90  
 50 Fitzpatrick, Eva          12 ATH                  2:49.56    2:50.05  
 51 Dirrane, Aoife            12 LASER                2:54.09    2:51.79  
 52 Nic Dhonnchadha, Caitrio  12 GAL                  2:59.00    2:53.62  
 53 Mc Donagh, Kristina       11 Bluefin SC           2:59.58    2:58.17  
 54 Mc Cormack, Rionagh        9 LONG                 3:01.00    2:58.85  
 55 Murphy, Aylah             11 SHARK                2:55.46    3:05.13  
 
Event 16  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  2:04.67    2:02.40  
  2 Kelly, Sarah              19 GAL                  2:06.00    2:07.25  
  3 Kilduff, Jenni            16 COM                  2:11.12    2:10.15  
  4 Dowling, Caoimhe          15 LASER                2:14.97    2:10.56  
  5 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       2:11.86    2:11.48  
  6 MC Gowan, Amy             15 B DOL                2:12.98    2:14.82  
  7 Farnon, Keela             15 COM                  2:14.90    2:15.70  
  8 Moran, Sophie             15 GAL                  2:14.62    2:15.72  
  9 Harrington, Lisa          18 ATH                  2:15.24    2:15.84  
 10 Naughton, Imogen          17 SHARK                2:20.03    2:16.56  
 11 Coen, Hazel               16 CBAR                 2:15.99    2:16.99  
 12 Johnson, Rachel           16 ATH                  2:19.03    2:17.79  
 13 Grady, Hannah             15 CBAR                 2:17.10    2:17.92  
 14 Egan, Edel                16 CBAR                 2:19.20    2:19.63  
 15 Joyce, Laura              17 CLM                  2:19.75    2:20.49  
 16 Ennis, Kelly              15 ATH                  2:26.86    2:20.70  
 17 Ward, Emily               17 B DOL                2:23.07    2:21.44  
 18 Shortall, Alice           17 WPORT                2:28.69    2:21.55  
 19 Fadden, Heather           15 CBAR                 2:29.63    2:27.49  
 20 Loftus, Zara              15 CLM                  2:25.79    2:28.35  
 21 Breslin, Niamh            16 CBAR                 2:29.13    2:28.65  
 22 O'Sullivan, Caoimhe       15 SLIGO                2:33.57    2:28.74  
 23 Flanagan, Orla            16 CLM                  2:31.66    2:29.29  
 
Event 17  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       2:22.98    2:12.01  
  2 Fitzgerld, Daragh         13 ATH                  2:21.24    2:13.22  
  3 Madigan, Daniel           13 LONG                 2:15.14    2:15.43  
  4 Doorly, David             14 GAL                  2:20.74    2:15.88  
  5 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           2:19.39    2:15.97  
  6 Sutton, Diarmiud          14 TRID                 2:20.35    2:16.04  
  7 Breslin, Ethan            14 CLM                  2:24.33    2:18.68  
  8 O'Connor, Milo            14 ATH                  2:23.60    2:20.37  
  9 Kearney, Oisin            14 C FIN                2:27.35    2:21.13  
 10 Duda, Philip              11 COM                  2:24.54    2:22.56  
 11 Friel, Ethan              13 ATH                  2:25.51    2:23.10  
 12 Naughton, Liam            14 ATH                  2:43.23    2:23.84  
 13 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       2:30.38    2:23.94  
 14 Coogan, Alfie             12 ATH                  2:27.06    2:24.16  
 15 Carter, Niall             13 CBAR                 2:26.92    2:24.66  
 16 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       2:30.29    2:25.20  
 17 Humpston, Darragh         14 LONG                 2:30.38    2:25.37  
 18 Lennon, Brian             14 SHARK                2:25.21    2:25.57  
 19 Lynam, Cillian            13 ATH                  2:27.70    2:26.73  
 20 Joyce, Darragh            12 CLM                  2:29.25    2:26.82  
 21 Bodamer, Ralf             12 GAL                  2:32.50    2:26.92  
 22 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                2:34.81    2:27.62  
 23 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                2:28.76    2:28.05  
 24 O'Malley, Eoin            14 GAL                  2:30.45    2:28.54  
 25 Mc Glue, Cian             12 SHARK                2:36.53    2:28.60  
 26 Lally, Rory               12 GAL                  2:38.50    2:30.31  
 27 Semikin, Nikita           12 ATH                  2:33.91    2:31.12  
 28 Daly, Eoghan              12 GAL                  2:37.50    2:34.03  
 29 Fagan, Kyle               11 ATH                  2:36.43    2:34.89  
 30 Faherty, Christopher      13 LONG                 2:35.25    2:36.71  
 31 Flaherty, Roan            11 ATH                  2:59.95    2:38.66  
 32 Harrington, Shane         12 ATH                  2:48.89    2:38.92  
 33 Donovan, Shane            12 ATH                  2:46.05    2:41.41  
 34 McCormack, Cian           11 LONG                 2:43.69    2:41.63  
 35 Mroz, Kamil               12 LONG                 2:38.06    2:42.45  
 36 Kilkenny, Shaun           11 COM                  2:48.05    2:43.95  
 37 Doherty, Eamon            11 Ballina SC           2:51.92    2:46.09  
 38 Mc Carthy, Fionn          11 SHARK                2:55.02    2:48.70  
 39 O' Murchú, Fiach          12 LASER                2:58.78    2:49.46  
 40 Duggan, Luca              11 Ballina SC           2:59.87    2:49.55  
 41 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  2:52.23    2:52.25  
 -- Joyce, Cathal             14 CLM                  2:28.27         DQ  
 
Event 17  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 LONG                 1:47.44    1:51.31  
  2 Powell, Robert            16 ATH                  1:53.88    1:54.54  
  3 Wilson, Mitchell          17 GAL                  1:57.83    1:55.76  
  4 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team       2:00.82    1:58.34  
  5 Mc Hugh Murphy, Dara      18 Tuam Swim Team       2:00.93    2:00.04  
  6 Lennon, Fiachra           18 ATH                  2:05.68    2:00.16  
  7 Scully, Bryan             16 ATH                  2:06.31    2:02.41  
  8 Carey, Andrew             17 ATH                  2:02.55    2:02.81  
  9 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  2:07.96    2:05.28  
 10 Pilcher, Jack             15 CLM                  2:08.59    2:06.45  
 11 Daly, Caomhan             16 GAL                  2:02.50    2:06.48  
 12 Melly, Conor              17 CBAR                 2:07.24    2:06.59  
 13 Doorly, Joseph            15 GAL                  2:07.78    2:06.65  
 14 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       2:16.56    2:07.84  
 15 Morris, Jayke             16 CLM                  2:09.79    2:08.93  
 16 Moran, Ethan              16 B/Sloe               2:15.74    2:11.12  
 17 Burke, Tiernan            16 SHARK                2:08.44    2:11.42  
 18 Fortune, Joshua           15 SLIGO                2:18.33    2:11.43  
 19 Vahey, Ben                18 SHARK                2:13.61    2:13.84  
 20 Tannion, Joseph           18 SHARK                2:11.23    2:17.47  
 21 Kelly, Niall              15 CLM                  2:21.04    2:18.95  
 22 Carey, Oisin              15 LASER                2:25.15    2:25.65  
 23 Staunton, William         15 CLM                  2:31.21    2:26.52  
 24 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                2:30.48    2:27.78  
 25 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                2:25.75    2:29.33  
 
Event 18  Girls 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Isabelle           14 GAL                    31.69      31.45  
  2 Lowe, Rebecca             13 ATH                    30.89      32.45  
  3 Ashton, Iona              13 GAL                    32.50      33.00  
  4 Joyce, Grace              14 SHARK                  34.88      33.88  
  5 Pliszka, Anastazya        14 COM                    38.98      34.10  
  6 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC             41.01      34.44  
  7 Bates, Aoife              14 SHARK                  37.43      34.52  
  8 Kelly, Aimee              13 SHARK                  36.44      34.56  
  9 Kilgallen, Megan          14 CLM                    37.72      34.65  
 10 Walsh, Tara               14 SLIGO                  37.06      35.05  
 11 Mc Auley, Sile            12 ATH                    38.03      35.73  
 12 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team         39.64      35.86  
 13 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                  38.44      35.90  
 14 Rodawska, Oliwia          12 GAL                    36.50      36.18  
 15 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC             40.86      36.73  
 16 O'Donnell, Naoise         12 GAL                    40.50      36.88  
 17 Sharkey, Lauren           13 GAL                    40.50      37.02  
 18 Mc Gath, Sarah            14 LASER                     NT      37.32  
 19 Horkan, Aisling           13 CLM                    57.02      37.34  
 20 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team         39.02      37.60  
 21 Moran, Ellie              11 COM                    42.77      37.72  
 22 Lowe, Erika               11 ATH                    39.52      37.84  
 23 Curran, Kelis             11 COM                    39.86      37.86  
 24 Treanor, Sorcha           13 CLM                    39.43      37.97  
 25 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                  39.06      38.60  
 26 Pilcher, Millie           12 CLM                    44.34      38.61  
 27 Owens, Oonagh             14 LASER                     NT      39.35  
 28 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                  49.90      39.83  
 29 Griffin, Carol            11 SHARK                  39.46      39.92  
 30 MC Keon, Lauryn           12 C FIN                     NT      40.05  
 31 O'Dea, Lucy               13 Bluefin SC                NT      40.15  
 32 Scanlon, Aisling          10 LONG                   48.20      40.39  
 33 Dirrane, Aoife            12 LASER                     NT      40.60  
 34 Conneely, Grainne         13 SHARK                  44.85      40.75  
 35 Fitzpatrick, Cara         12 ATH                    41.65      40.95  
 36 Donohue, Grainne          12 LONG                   42.18      40.98  
 37 Mulrenan, Ellen           11 COM                       NT      41.11  
 37 Regan, Alaoise            10 COM                    42.40      41.11  
 39 Fitzpatrick, Eva          12 ATH                    43.39      42.09  
 40 Martin, Emily             11 ATH                    45.32      42.57  
 41 NicDhonnacha, Maria       12 GAL                    42.50      42.77  
 42 Cugalj, Teodora           13 SHARK                  43.37      43.03  
 43 Nic Dhonnchadha, Caitrio  12 GAL                    42.50      43.48  
 44 Owens, Katie              11 GAL                    44.50      44.01  
 45 Kennedy, Niamh            11 LASER                  46.33      45.10  
 46 Mc Cormack, Rionagh        9 LONG                   48.10      46.71  
 
Event 18  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          15 LASER                  32.64      30.83  
  2 Keaney, Maeve             17 SLIGO                  30.83      31.28  
  3 Shorten, Aoife            18 GAL                    32.00      31.82  
  4 Naughton, Imogen          17 SHARK                  33.24      32.83  
  5 Coen, Hazel               16 CBAR                      NT      33.80  
  5 MC Gowan, Amy             15 B DOL                  37.38      33.80  
  7 Griffin, Ruth             15 SHARK                  34.71      34.04  
  8 Lynch, Ciara              16 SLIGO                  35.32      34.55  
  9 Murphy, Jade              19 SLIGO                     NT      34.58  
 10 Farnon, Keela             15 COM                    38.00      34.62  
 11 Ward, Emily               17 B DOL                  36.78      34.68  
 12 O'Brien, Paula            17 GAL                    34.50      34.83  
 13 Ennis, Kelly              15 ATH                    35.91      35.17  
 14 Murphy, Freya             15 SHARK                  39.46      35.91  
 15 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team            NT      36.51  
 
Event 19  Boys 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team         37.68      32.18  
  2 Ryan, Duileach            13 LONG                   36.23      34.58  
  3 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team         37.01      34.88  
  4 Mitchell, Orin M          14 SLIGO                  37.07      34.94  
  5 Joyce, Cathal             14 CLM                    35.51      35.03  
  6 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC             38.55      35.04  
  7 Joyce, Darragh            12 CLM                    35.18      35.52  
  8 O'Connor, Milo            14 ATH                    32.79      35.84  
  9 Breslin, Ethan            14 CLM                       NT      35.89  
 10 Lally, Rory               12 GAL                    37.50      35.99  
 11 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                   37.32      36.03  
 12 Ryan, Seadhna             14 LONG                   35.91      36.04  
 13 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team         39.71      36.09  
 14 Duda, Philip              11 COM                    36.71      36.52  
 15 Collins, Rory             13 Bluefin SC                NT      36.90  
 16 Naughton, Liam            14 ATH                    36.92      37.05  
 17 Joyce, Niall              13 SHARK                  41.56      37.47  
 18 Semikin, Nikita           12 ATH                    37.11      37.49  
 19 Coppinger, Niall          13 LONG                      NT      37.73  
 20 Fagan, Kyle               11 ATH                    40.46      38.14  
 21 Daly, Eoghan              12 GAL                    38.50      38.27  
 22 Clark, Alex               13 SHARK                  40.00      39.33  
 23 Kilkenny, Shaun           11 COM                    41.53      40.39  
 24 Faherty, Christopher      13 LONG                   41.81      40.75  
 25 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                    39.50      41.35  
 26 McCarthy, Padraic         12 LASER                     NT      41.52  
 27 Murphy, Kell              13 SHARK                  45.00      41.80  
 28 Delaney, Jack             10 CLM                       NT      42.41  
 29 O' Murchú, Fiach          12 LASER                     NT      43.38  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          17 GAL                    28.00      27.66  
  2 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team         27.88      28.29  
  3 Mooney, Peter             22 SLIGO                     NT      28.73  
  4 Lennon, Fiachra           18 ATH                    26.26      30.29  
  5 Pilcher, Jack             15 CLM                    33.09      31.06  
  6 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team         34.47      31.31  
  7 Vahey, Ben                18 SHARK                  32.50      31.58  
  8 Welby, Evan               15 SHARK                  33.34      31.95  
  9 Melly, Conor              17 CBAR                      NT      32.21  
 10 Keaney, Sean              15 SLIGO                  36.23      32.79  
 11 Kelly, Niall              15 CLM                    35.09      33.06  
 12 Martin, Dylan             16 SLIGO                  35.84      33.72  
 13 Breslin, Cian             17 CLM                    34.69      33.99  
 14 Eglinton, Owen            16 SLIGO                  37.19      34.47  
 15 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                  34.75      34.62  
 16 Maher, Anthony            15 SLIGO                  42.00      35.58  
 17 Clarke, Billy             15 SHARK                  38.10      36.56  
 18 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                  40.64      39.50  
 
Event 20  Girls 14 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 COM                  5:41.42    5:27.91  
  2 Gibbs, Alison             12 GAL                  5:39.73    5:38.29  
  3 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           5:52.89    5:48.96  
  4 Treanor, Sorcha           13 CLM                  6:04.31    5:56.34  
  5 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                5:58.21    6:05.00  
 
Event 20  Girls 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Lisa               15 CLM                  5:36.88    5:25.70  
  2 Johnson, Rachel           16 ATH                  5:33.05    5:32.01  
  3 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       5:59.37    6:03.05  
 -- Murphy, Freya             15 SHARK                5:42.04         DQ  
 
Event 21  Boys 14 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           13 LONG                 6:02.21    5:38.17  
  2 Coogan, Alfie             12 ATH                  6:01.30    5:50.05  
  3 O'Malley, Eoin            14 GAL                  6:08.83    5:56.86  
  4 Hynes, Mark               10 LASER                6:49.15    6:21.03  
 
Event 21  Boys 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           19 SLIGO                4:30.96    4:37.34  
  2 Duffy, Fionn              15 GAL                  4:55.10    4:56.18  
  3 Anderson, Eoin            16 SLIGO                5:16.68    4:58.66  
  4 Kilkenny, Liam            15 GAL                  5:48.96    5:43.32  
 
Event 22  Girls 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              14 GAL                    32.20      30.86  
  2 Flaherty, Ellen           13 ATH                    31.50      31.08  
  3 Mulhall, Keela            14 GAL                    33.40      31.42  
  4 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                    39.01      32.08  
  5 Bates, Aoife              14 SHARK                  33.19      32.37  
  6 Kilgallen, Megan          14 CLM                    34.86      32.48  
  7 Gibbs, Isabelle           14 GAL                    37.95      32.50  
  8 Joyce, Grace              14 SHARK                  33.50      32.60  
  9 Lowe, Rebecca             13 ATH                    32.33      32.65  
 10 Johnson, Laura            14 ATH                    35.10      33.45  
 11 O'Donnell, Naoise         12 GAL                    38.50      34.02  
 12 Weinert, Wiktoria         13 TRID                   37.48      34.37  
 13 Martin, Rachel            14 SLIGO                  35.32      34.44  
 14 Lynch, Helen              12 ATH                    34.59      35.20  
 15 Andrews, Jennifer         14 C FIN                  43.31      35.65  
 16 Treanor, Sorcha           13 CLM                    38.27      36.02  
 17 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                  38.18      36.45  
 18 Walsh, Tara               14 SLIGO                  38.25      36.46  
 19 Little, Caoilfhionn       14 CLM                    39.99      36.67  
 20 Farrell, Danielle         12 SLIGO                  40.18      37.01  
 21 Smialek, Olivia           13 ATH                    38.66      37.23  
 22 Moran, Ellie              11 COM                    40.31      37.43  
 23 Curran, Kelis             11 COM                    39.30      37.44  
 24 Horkan, Aisling           13 CLM                    41.20      37.76  
 25 Griffin, Carol            11 SHARK                  37.94      37.94  
 26 Regan, Alaoise            10 COM                    40.94      38.88  
 27 Lowe, Erika               11 ATH                    40.22      39.26  
 28 MC Keon, Lauryn           12 C FIN                     NT      39.44  
 29 Kehoe, Grace              14 SLIGO                     NT      39.45  
 30 Horkan, Dearbhla          11 CLM                    44.08      39.80  
 31 Pilcher, Millie           12 CLM                    43.81      40.03  
 32 Owens, Oonagh             14 LASER                  56.10      40.91  
 33 Dirrane, Aoife            12 LASER                  41.97      43.76  
 34 Kennedy, Niamh            11 LASER                  42.94      43.89  
 35 Mc Donagh, Kristina       11 Bluefin SC             41.57      44.28  
 36 Mc Cormack, Rionagh        9 LONG                   43.85      45.22  
 37 Scanlon, Aisling          10 LONG                   42.98      45.25  
 
Event 22  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              19 GAL                    29.70      29.82  
  2 Shorten, Aoife            18 GAL                    30.00      29.84  
  3 Naughton, Imogen          17 SHARK                  31.73      31.18  
  3 Harrington, Lisa          18 ATH                    31.15      31.18  
  5 Farnon, Keela             15 COM                    32.80      32.10  
  6 Loftus, Zara              15 CLM                    33.53      32.27  
  7 O'Brien, Paula            17 GAL                    32.50      32.38  
  8 Moran, Sophie             15 GAL                    33.05      32.49  
  9 Keaney, Maeve             17 SLIGO                  32.18      32.71  
 10 Ennis, Kelly              15 ATH                    33.78      32.93  
 11 Shortall, Alice           17 WPORT                  33.74      33.64  
 12 Griffin, Ruth             15 SHARK                  33.10      33.72  
 13 Lynch, Ciara              16 SLIGO                  44.66      34.00  
 14 O'Sullivan, Caoimhe       15 SLIGO                  36.27      35.53  
 15 Flanagan, Orla            16 CLM                    37.17      35.63  
 16 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team         37.59      35.97  
 17 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team         41.15      36.89  
 
Event 23  Boys 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Diarmiud          14 TRID                   32.81      30.13  
  2 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team         35.73      31.33  
  3 Kearney, Oisin            14 C FIN                  36.14      31.69  
  4 Madigan, Daniel           13 LONG                   33.29      31.98  
  5 Ryan, Seadhna             14 LONG                   34.00      32.18  
  6 Humpston, Darragh         14 LONG                   34.80      32.44  
  7 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team         34.55      33.17  
  8 Carter, Niall             13 CBAR                   44.40      33.60  
  9 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                  37.77      34.76  
 10 Joyce, Darragh            12 CLM                    35.09      34.82  
 11 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                  37.50      35.30  
 12 Mc Glue, Cian             12 SHARK                  35.85      35.51  
 13 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                   38.41      35.56  
 14 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team         40.60      35.83  
 15 Bodamer, Ralf             12 GAL                    40.50      36.06  
 16 Faherty, Christopher      13 LONG                   35.44      36.24  
 17 Harrington, Shane         12 ATH                    38.41      36.44  
 18 Mroz, Kamil               12 LONG                   39.52      37.90  
 19 Hynes, Mark               10 LASER                  49.27      38.35  
 20 Clark, Alex               13 SHARK                  40.03      38.40  
 21 McCormack, Cian           11 LONG                   41.26      38.87  
 22 McCarthy, Padraic         12 LASER                     NT      40.19  
 23 O' Murchú, Fiach          12 LASER                  41.50      40.94  
 24 Delaney, Jack             10 CLM                    43.03      41.92  
 
Event 23  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                    26.24      25.93  
  2 Lennon, Fiachra           18 ATH                    26.86      26.47  
  3 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team         27.12      26.91  
  4 Wilson, Mitchell          17 GAL                    27.78      27.27  
  5 Carey, Andrew             17 ATH                    26.23      27.52  
  6 Mc Hugh Murphy, Dara      18 Tuam Swim Team         28.48      27.72  
  7 Mooney, Peter             22 SLIGO                  28.10      27.97  
  8 Fortune, Joshua           15 SLIGO                     NT      29.36  
  9 Moran, Ethan              16 B/Sloe                 36.32      30.22  
 10 Pilcher, Jack             15 CLM                    33.51      30.91  
 11 Vahey, Ben                18 SHARK                  30.59      31.20  
 12 Tannion, Joseph           18 SHARK                  30.82      31.23  
 13 MC Auley, Ian             15 ATH                    34.45      31.33  
 14 Martin, Dylan             16 SLIGO                  35.03      32.27  
 15 Breheny, Kieran           15 C FIN                     NT      32.35  
 16 Keaney, Sean              15 SLIGO                  47.94      32.79  
 17 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                  34.15      32.98  
 18 Robinson, Barry           46 WPORT                  30.66      33.28  
 19 Eglinton, Owen            16 SLIGO                  47.65      33.75  
 20 Kelly, Niall              15 CLM                    34.84      33.87  
 21 Maher, Anthony            15 SLIGO                  48.82      34.25  
 22 Smith, Eion               15 C FIN                     NT      34.51  
 23 Clarke, Billy             15 SHARK                  35.66      34.89  
 24 Carey, Oisin              15 LASER                  59.64      35.35  
 25 Staunton, William         15 CLM                    40.05      36.47  
 26 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                  38.50      37.42  
 -- Breslin, Cian             17 CLM                    31.54         DQ  
 
Event 24  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       2:40.54    2:29.40  
  2 Sutton, Diarmiud          14 TRID                 2:40.80    2:34.49  
  3 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC           2:41.08    2:37.45  
  4 Doorly, David             14 GAL                  2:42.33    2:37.54  
  5 Madigan, Daniel           13 LONG                 2:37.06    2:42.32  
  6 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                2:53.90    2:43.45  
  7 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  2:48.37    2:45.29  
  8 Mc Glue, Cian             12 SHARK                3:01.21    2:45.64  
  9 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team       2:44.99    2:46.26  
 10 Coogan, Alfie             12 ATH                  2:49.26    2:46.31  
 11 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                2:47.42    2:46.71  
 12 Carter, Niall             13 CBAR                 2:50.71    2:47.31  
 13 Lennon, Brian             14 SHARK                2:50.00    2:47.98  
 14 Duda, Philip              11 COM                  2:49.04    2:49.05  
 15 Lally, Rory               12 GAL                 25:05.50    2:49.60  
 16 Ryan, Duileach            13 LONG                 2:54.48    2:49.65  
 17 O'Malley, Eoin            14 GAL                  2:51.30    2:50.09  
 18 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       2:48.95    2:50.81  
 19 Semikin, Nikita           12 ATH                  2:55.36    2:54.75  
 20 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                 2:58.81    2:54.98  
 21 Daly, Eoghan              12 GAL                  3:10.50    2:56.21  
 22 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                  3:09.88    3:03.48  
 23 Hynes, Mark               10 LASER                3:17.20    3:04.19  
 24 McCarthy, Padraic         12 LASER                3:13.90    3:05.09  
 25 Delaney, Jack             10 CLM                  3:18.71    3:15.40  
 
Event 24  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 LONG                 2:07.17    2:09.64  
  2 Anderson, Ronan           19 SLIGO                2:07.49    2:10.94  
  3 Powell, Robert            16 ATH                  2:13.80    2:12.41  
  4 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team       2:18.86    2:14.12  
  5 Daly, Caomhan             16 GAL                  2:20.50    2:16.67  
  6 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  2:26.11    2:20.61  
  7 Duffy, Fionn              15 GAL                  2:20.55    2:21.78  
  8 Anderson, Eoin            16 SLIGO                2:29.36    2:21.94  
  9 Doorly, Joseph            15 GAL                  2:27.62    2:23.44  
 10 Melly, Conor              17 CBAR                 2:29.55    2:27.64  
 11 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team       2:35.40    2:28.31  
 12 Moran, Ethan              16 B/Sloe               2:37.63    2:31.33  
 13 Brennan, Jack             15 ATH                  2:29.93    2:31.62  
 14 Pilcher, Jack             15 CLM                  2:32.89    2:33.54  
 15 Kelly, Niall              15 CLM                  2:38.00    2:35.40  
 16 Tannion, Joseph           18 SHARK                2:29.33    2:36.83  
 17 MC Auley, Ian             15 ATH                  2:45.85    2:37.36  
 18 Martin, Dylan             16 SLIGO                2:47.83    2:38.21  
 19 Keaney, Sean              15 SLIGO                2:40.19    2:38.65  
 20 Eglinton, Owen            16 SLIGO                2:41.17    2:41.69  
 21 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                2:44.48    2:44.09  
 22 Breheny, Kieran           15 C FIN                2:49.56    2:44.52  
 23 Kilkenny, Liam            15 GAL                  2:38.49    2:44.71  
 24 Carey, Oisin              15 LASER                2:44.43    2:46.08  
 
Event 25  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             13 ATH                  2:32.15    2:29.67  
  2 Mulhall, Keela            14 GAL                  2:32.92    2:32.21  
  3 Leahy, Aoife              14 GAL                  2:37.50    2:32.52  
  4 Gibbs, Isabelle           14 GAL                  2:32.01    2:34.89  
  5 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  2:39.76    2:36.74  
  6 Joyce, Grace              14 SHARK                2:39.86    2:36.79  
  7 Bates, Aoife              14 SHARK                2:49.46    2:38.63  
  8 Pliszka, Anastazya        14 COM                  2:40.81    2:38.68  
  9 Johnson, Laura            14 ATH                  2:44.97    2:40.57  
 10 Gibbs, Alison             12 GAL                  2:42.76    2:40.69  
 11 Ashton, Iona              13 GAL                  2:40.42    2:40.74  
 12 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC           2:53.72    2:42.02  
 13 Kelly, Aimee              13 SHARK                2:51.21    2:43.95  
 14 Boyle, Emma               14 Bluefin SC           2:48.29    2:44.16  
 15 Weinert, Wiktoria         13 TRID                 2:48.62    2:44.33  
 16 Andrews, Jennifer         14 C FIN                2:40.89    2:44.61  
 17 Farrell, Danielle         12 SLIGO                2:50.92    2:45.82  
 18 Sharkey, Lauren           13 GAL                  2:55.57    2:46.36  
 19 Treanor, Sorcha           13 CLM                  2:54.96    2:46.46  
 20 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                2:53.73    2:47.71  
 21 Martin, Rachel            14 SLIGO                2:55.48    2:47.93  
 22 Conway, Fiona             14 CBAR                 2:50.58    2:48.33  
 23 Condron, Sarah            13 ATH                  2:50.89    2:48.81  
 24 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       2:46.30    2:49.52  
 25 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC           2:54.23    2:49.76  
 26 Brennan, Judy             13 ATH                  2:52.09    2:49.92  
 27 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC           3:01.74    2:50.96  
 28 Rodawska, Oliwia          12 GAL                  3:01.81    2:51.41  
 29 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                2:49.49    2:52.62  
 30 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team       2:52.18    2:53.52  
 31 Finnerty, Lára            14 CLM                  3:02.19    2:53.69  
 32 O'Donnell, Naoise         12 GAL                  2:56.76    2:54.60  
 33 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                2:52.82    2:54.91  
 34 Mc Auley, Sile            12 ATH                  2:56.77    2:55.34  
 35 Fee, Laoise               13 C FIN                2:56.39    2:56.09  
 36 Frain, Lauren             14 CLM                  2:56.66    2:56.18  
 37 Murphy, Emma              12 GAL                  3:03.05    2:56.27  
 38 Pilcher, Millie           12 CLM                  3:11.66    2:56.29  
 39 Curran, Kelis             11 COM                  3:00.10    2:56.87  
 40 Canavan, Alannah          11 Ballina SC           3:06.33    2:57.31  
 41 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                3:08.80    2:58.69  
 42 Davitt, Aoife             12 GAL                  3:04.11    2:59.00  
 43 Smialek, Olivia           13 ATH                  3:04.78    3:00.38  
 44 Conlon, Sarah             14 CBAR                 3:01.36    3:02.24  
 45 Lowe, Erika               11 ATH                  2:59.95    3:02.46  
 46 Kehoe, Grace              14 SLIGO                3:01.00    3:05.00  
 47 Deely, Ella               12 CBAR                 3:12.53    3:05.52  
 48 Regan, Alaoise            10 COM                  3:07.32    3:09.54  
 49 Murphy, Aylah             11 SHARK                3:15.62    3:12.86  
 50 Kennedy, Niamh            11 LASER                3:19.25    3:16.87  
 51 Bradley, Sarah            12 GAL                  3:15.00    3:18.37  
 52 Nic Dhonnchadha, Caitrio  12 GAL                  3:19.53    3:20.50  
 53 Scanlon, Aisling          10 LONG                 3:19.23    3:21.13  
 54 Owens, Katie              11 GAL                  3:18.50    3:27.78  
 55 NicDhonnacha, Maria       12 GAL                  3:19.50    3:30.47  
 -- Walsh, Tara               14 SLIGO                2:44.77         DQ  
 
Event 25  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                  2:18.63    2:18.55  
  2 Dowling, Caoimhe          15 LASER                2:29.52    2:25.86  
  3 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team       2:32.82    2:28.38  
  4 Kelly, Sarah              19 GAL                  2:25.00    2:29.26  
  5 Moran, Sophie             15 GAL                  2:27.62    2:31.90  
  6 Naughton, Imogen          17 SHARK                2:33.51    2:32.23  
  7 Kilduff, Jenni            16 COM                  2:36.36    2:34.61  
  8 Coen, Hazel               16 CBAR                 2:34.64    2:35.10  
  9 Grady, Hannah             15 CBAR                 2:36.84    2:36.01  
 10 Henry, Lisa               15 CLM                  2:38.18    2:36.10  
 11 Johnson, Rachel           16 ATH                  2:38.09    2:36.43  
 12 Farnon, Keela             15 COM                  2:39.54    2:39.19  
 13 Keaney, Maeve             17 SLIGO                2:36.75    2:40.36  
 14 Murphy, Freya             15 SHARK                2:40.55    2:43.27  
 15 Wong, Tara                15 Ballina SC           2:46.58    2:46.00  
 16 Loftus, Zara              15 CLM                  2:47.85    2:46.07  
 17 Joyce, Laura              17 CLM                  2:41.78    2:46.86  
 18 Egan, Edel                16 CBAR                 2:46.53    2:47.87  
 19 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       2:56.64    2:47.93  
 20 O'Sullivan, Caoimhe       15 SLIGO                2:54.34    2:48.91  
 21 Flanagan, Orla            16 CLM                  2:47.10    2:49.68  
 22 Breslin, Niamh            16 CBAR                 2:51.90    2:50.85  
 
Event 26  Boys 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutton, Diarmiud          14 TRID                   28.99      27.38  
  2 Kearney, Oisin            14 C FIN                  29.89      27.74  
  3 Madigan, Daniel           13 LONG                   30.24      28.39  
  4 Naughton, Liam            14 ATH                    32.26      29.11  
  5 Humpston, Darragh         14 LONG                   31.83      29.14  
  6 Breslin, Ethan            14 CLM                    31.91      29.38  
  7 Mc Glue, Cian             12 SHARK                  30.66      29.59  
  8 Pfeiffer, Robin           13 Bluefin SC             32.63      29.62  
  9 Doorly, David             14 GAL                    30.56      29.71  
 10 O'Donnell, Diarmuid       13 LONG                   32.79      29.99  
 11 Ryan, Seadhna             14 LONG                   29.30      30.19  
 12 Bodamer, Ralf             12 GAL                    34.50      30.23  
 13 Brennan, Sean             13 Tuam Swim Team         31.82      30.26  
 14 Malashnyak, Edwin         12 ATH                    30.29      30.49  
 15 O'Connor, Milo            14 ATH                    32.03      30.65  
 16 Lennon, Brian             14 SHARK                  29.70      30.73  
 17 Duda, Philip              11 COM                    31.63      30.85  
 18 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team         33.23      31.36  
 19 Kilcoyne, Ronan           11 SLIGO                  33.87      32.27  
 20 Fagan, Kyle               11 ATH                    33.22      32.44  
 21 Kilkenny, Shaun           11 COM                    35.59      32.95  
 22 Semikin, Nikita           12 ATH                    33.61      33.12  
 23 Joyce, Niall              13 SHARK                  33.50      33.35  
 24 McCormack, Cian           11 LONG                   34.50      33.58  
 25 Hynes, Mark               10 LASER                  37.58      33.59  
 26 Mroz, Kamil               12 LONG                   33.80      35.25  
 27 McCarthy, Padraic         12 LASER                     NT      35.75  
 28 Delaney, Jack             10 CLM                    36.29      36.29  
 29 Mc Aleer, Aleksandr       10 GAL                    36.50      37.27  
 
Event 26  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              18 LONG                   22.99      24.03  
  2 Powell, Robert            16 ATH                    24.14      24.11  
  3 Mooney, Peter             22 SLIGO                  25.05      24.58  
  4 Carey, Andrew             17 ATH                    24.20      24.79  
  5 Lennon, Fiachra           18 ATH                    24.66      24.84  
  6 Anderson, Ronan           19 SLIGO                  25.10      24.99  
  7 O'Farrell, Brian          17 GAL                    25.41      25.16  
  8 Burke, Ciaran             16 Tuam Swim Team         25.66      25.41  
  9 Scully, Bryan             16 ATH                    26.28      25.47  
 10 Daly, Caomhan             16 GAL                    26.50      26.06  
 11 Doorly, Joseph            15 GAL                    27.77      26.92  
 12 Vahey, Ben                18 SHARK                  26.37      27.03  
 13 O Rourke, Oisín           15 Tuam Swim Team         28.32      27.22  
 14 Moran, Ethan              16 B/Sloe                 29.95      27.38  
 15 Fortune, Joshua           15 SLIGO                  28.13      27.43  
 16 Morris, Jayke             16 CLM                    27.89      27.58  
 16 Pilcher, Jack             15 CLM                    28.26      27.58  
 18 Anderson, Eoin            16 SLIGO                  30.02      27.71  
 19 Welby, Evan               15 SHARK                  28.38      27.87  
 20 Brennan, Jack             15 ATH                    28.60      27.97  
 21 Melly, Conor              17 CBAR                   28.21      27.99  
 22 Kelly, Niall              15 CLM                    29.49      29.33  
 23 Arsic, Aleksandar         15 SHARK                  30.49      29.40  
 24 Kilkenny, Liam            15 GAL                    34.72      29.59  
 25 Doherty, Fionn            15 Ballina SC             31.49      29.91  
 26 Staunton, William         15 CLM                       NT      30.13  
 27 Maher, Anthony            15 SLIGO                  38.35      30.36  
 28 Mc Williams, Pádraig      17 SHARK                  31.28      30.44  
 -- Breslin, Cian             17 CLM                    27.81         DQ  
 
Event 27  Girls 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           13 ATH                    28.90      28.20  
  2 Lowe, Rebecca             13 ATH                    28.94      28.23  
  3 Leahy, Aoife              14 GAL                    29.00      28.39  
  4 Mulhall, Keela            14 GAL                    27.74      28.74  
  5 Gibbs, Isabelle           14 GAL                    31.83      29.19  
  6 Joyce, Grace              14 SHARK                  30.29      29.46  
  7 Gannon, Jessica           12 COM                    30.92      29.97  
  8 Johnson, Laura            14 ATH                    31.02      30.38  
  9 Weinert, Wiktoria         13 TRID                   33.15      30.42  
 10 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                    30.40      30.43  
 11 Kearney, Caoilin          13 Bluefin SC                NT      30.61  
 11 Conway, Fiona             14 CBAR                      NT      30.61  
 13 Bates, Aoife              14 SHARK                  32.62      30.76  
 14 Brennan, Judy             13 ATH                    31.89      30.77  
 15 Rodawska, Oliwia          12 GAL                    31.50      30.82  
 16 Ashton, Iona              13 GAL                    30.28      30.83  
 17 Kearney, Sorcha           14 Bluefin SC             33.69      31.10  
 18 Mac Phee, Eilidh          14 Ballina SC             32.50      31.23  
 19 Pliszka, Anastazya        14 COM                    32.25      31.30  
 20 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                  33.25      31.60  
 21 Condron, Sarah            13 ATH                    31.63      31.66  
 22 Mc Gath, Sarah            14 LASER                  34.32      31.69  
 23 Kelly, Aimee              13 SHARK                  32.98      31.91  
 24 Kelly, Emma               14 Tuam Swim Team         31.39      31.99  
 25 Treanor, Sorcha           13 CLM                    33.18      32.15  
 26 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team         31.93      32.34  
 27 Kazimierczak, Adrianna    12 SHARK                  33.63      32.60  
 28 Kennedy, Ailbhe           13 LASER                  35.24      32.62  
 29 Horkan, Aisling           13 CLM                    33.16      32.66  
 30 Smialek, Olivia           13 ATH                    34.96      32.72  
 31 Mc Manus, Rebekah         14 LASER                  33.57      32.76  
 32 Moran, Ellie              11 COM                    37.49      32.88  
 33 Walsh, Tara               14 SLIGO                  32.95      32.90  
 34 Lowe, Erika               11 ATH                    34.76      33.23  
 35 Curran, Kelis             11 COM                    34.40      33.33  
 36 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe                 40.78      33.59  
 37 Canavan, Alannah          11 Ballina SC             33.00      33.67  
 38 Griffin, Carol            11 SHARK                  35.41      33.79  
 39 Cugalj, Teodora           13 SHARK                  34.45      34.00  
 40 Murphy, Emma              12 GAL                    36.04      34.35  
 41 Little, Caoilfhionn       14 CLM                    36.34      34.36  
 42 Davitt, Aoife             12 GAL                    35.85      34.45  
 43 Pilcher, Millie           12 CLM                    37.13      34.79  
 44 Martin, Emily             11 ATH                    37.38      35.26  
 45 Mc Donagh, Kristina       11 Bluefin SC                NT      35.52  
 46 Regan, Alaoise            10 COM                    35.33      35.63  
 47 Scanlon, Aisling          10 LONG                   39.08      35.90  
 48 NicDhonnacha, Maria       12 GAL                    38.81      38.84  
 49 Owens, Katie              11 GAL                    36.50      39.28  
 
Event 27  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          17 CLM                    26.25      26.50  
  2 Shorten, Aoife            18 GAL                    28.00      28.23  
  3 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team         28.29      28.28  
  4 Dowling, Caoimhe          15 LASER                  31.53      28.42  
  5 MC Gowan, Amy             15 B DOL                  28.99      28.69  
  6 Kelly, Sarah              19 GAL                    28.10      28.91  
  7 Kilduff, Jenni            16 COM                    28.58      28.96  
  8 Griffin, Ruth             15 SHARK                  29.68      29.14  
  9 Murphy, Jade              19 SLIGO                  28.80      29.39  
 10 Egan, Edel                16 CBAR                   30.28      29.54  
 11 Harrington, Lisa          18 ATH                    29.73      29.61  
 12 Naughton, Imogen          17 SHARK                  30.65      29.66  
 13 Loftus, Zara              15 CLM                    31.04      29.80  
 14 Farnon, Keela             15 COM                    29.41      29.83  
 15 Shortall, Alice           17 WPORT                  30.58      29.84  
 16 Henry, Lisa               15 CLM                    30.88      29.92  
 17 Wong, Tara                15 Ballina SC             30.09      30.08  
 18 Ward, Emily               17 B DOL                  31.20      30.14  
 19 Ennis, Kelly              15 ATH                    30.38      30.15  
 20 Lynch, Ciara              16 SLIGO                  30.57      30.21  
 21 O'Brien, Paula            17 GAL                    30.50      30.52  
 22 O'Sullivan, Caoimhe       15 SLIGO                  32.33      31.30  
 23 Nugent, Ellen             15 Ballina SC             31.94      31.80  
 24 Reilly, Anoise            16 Ballina SC             32.70      32.91  
 25 Dunne, Jessica            17 SHARK                  32.15      33.39  
 
Event 28  Boys 14 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breslin, Ethan            14 CLM                  2:54.44    2:49.97  
  2 Waters, Fionn             14 Tuam Swim Team       3:14.49    2:55.52  
  3 Mitchell, Orin M          14 SLIGO                3:01.79    3:00.36  
  4 Coogan, Alfie             12 ATH                  3:06.70    3:03.06  
  5 O'Malley, Eoin            14 GAL                  3:07.33    3:03.75  
  6 O'Connor, Milo            14 ATH                  2:59.22    3:03.90  
  7 O Rourke, Diarmuid        13 Tuam Swim Team       3:16.12    3:04.66  
  8 O'Donovan, Niall          14 SLIGO                3:19.15    3:05.03  
  9 Carter, Niall             13 CBAR                 3:07.91    3:11.26  
 10 Lally, Rory               12 GAL                  3:10.50    3:12.31  
 11 Malashnyak, Edwin         12 ATH                  3:14.49    3:15.22  
 12 Coppinger, Niall          13 LONG                 3:22.40    3:18.23  
 13 Cooke, Aonghus            11 Tuam Swim Team       3:19.05    3:18.56  
 14 Reilly, Aaron             12 Ballina SC           3:31.00    3:18.69  
 15 Flaherty, Roan            11 ATH                  3:15.44    3:19.24  
 16 Duda, Philip              11 COM                  3:27.66    3:21.19  
 17 Daly, Eoghan              12 GAL                  3:35.50    3:21.20  
 18 McCormack, Cian           11 LONG                 3:25.90    3:26.15  
 -- Fitzgerld, Daragh         13 ATH                  2:56.93         DQ  
 
Event 28  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Mitchell          17 GAL                  2:28.05    2:27.48  
  2 Daly, Caomhan             16 GAL                  2:30.50    2:31.26  
  3 Duffy, Fionn              15 GAL                  2:38.60    2:36.53  
  4 Scully, Bryan             16 ATH                  2:40.09    2:40.43  
  5 Staunton, Diarmuid        17 CLM                  2:49.71    2:41.91  
  6 Doorly, Joseph            15 GAL                  2:51.28    2:43.42  
  7 Dervan, Ronan             15 CBAR                 2:49.62    2:47.97  
  8 Brennan, Jack             15 ATH                  2:47.56    2:52.44  
  9 Kilkenny, Liam            15 GAL                  2:55.27    2:53.69  
 10 MC Auley, Ian             15 ATH                  2:53.60    2:54.94  
 11 Carey, Oisin              15 LASER                2:55.44    2:56.38  
 12 Breheny, Kieran           15 C FIN                2:55.47    2:56.47  
 13 Staunton, William         15 CLM                  3:00.81    2:58.84  
 14 Clarke, Billy             15 SHARK                3:04.02    3:00.12  
 15 Smith, Eion               15 C FIN                3:20.36    3:13.33  
 
Event 29  Girls 14 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           13 ATH                  2:58.42    2:49.43  
  2 Gibbs, Alison             12 GAL                  3:01.60    2:57.83  
  3 Kilgallen, Megan          14 CLM                  3:02.96    3:00.24  
  4 Andrews, Jennifer         14 C FIN                3:01.86    3:01.66  
  5 Boyle, Labhaoise          14 SHARK                3:16.39    3:02.23  
  6 Condron, Sarah            13 ATH                  3:13.02    3:07.59  
  7 Kelly, Aimee              13 SHARK                3:12.66    3:08.01  
  8 Burke, Saoirse            14 Tuam Swim Team       3:08.72    3:08.60  
  9 Fee, Laoise               13 C FIN                3:11.96    3:09.18  
 10 Brennan, Judy             13 ATH                  3:08.20    3:13.07  
 11 Sharkey, Lauren           13 GAL                  3:20.05    3:14.70  
 12 Finnerty, Lára            14 CLM                  3:19.21    3:15.68  
 13 Frain, Lauren             14 CLM                  3:14.76    3:15.88  
 14 Conlon, Sarah             14 CBAR                 3:17.66    3:17.94  
 15 Liptrot, Rebecca          12 SHARK                3:13.11    3:18.65  
 16 Mc Gath, Sarah            14 LASER                3:18.65    3:19.16  
 17 Murphy, Emma              12 GAL                  3:15.02    3:20.79  
 18 Martin, Emily             11 ATH                  3:33.51    3:26.23  
 19 Davitt, Aoife             12 GAL                  3:29.73    3:27.05  
 20 Bradley, Sarah            12 GAL                  3:39.56    3:33.70  
 21 Murphy, Aylah             11 SHARK                3:37.58    3:41.45  
 22 Kennedy, Caoimhe          12 B/Sloe               3:50.98    3:44.98  
 
Event 29  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shortall, Alice           17 WPORT                2:49.64    2:49.16  
  2 Fadden, Heather           15 CBAR                 3:01.86    2:53.23  
  3 O Reilly, Derva           15 Tuam Swim Team       3:06.81    3:02.82  
  4 Grady, Hannah             15 CBAR                 3:02.48    3:03.60  
  5 Begley, Emma              16 Tuam Swim Team       3:05.67    3:07.98  
  6 Murphy, Freya             15 SHARK                3:06.62    3:10.04  
  7 Flanagan, Orla            16 CLM                  3:05.22    3:13.28  
 
Event 30  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Longford SC  'A'                                       NT    2:11.96  
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:16.91  
  3 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:19.19  
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:22.63  
  5 Longford SC  'B'                                       NT    2:29.19  
 
Event 31  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:12.72  
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:13.85  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:15.04  
  4 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:25.51  
  5 Sligo S C  'A'                                         NT    2:29.39  
     1) Kehoe, Grace 14                 2) Martin, Rachel 14              
     3) Walsh, Tara 14                  4) Farrell, Danielle 12           
 
Event 32  Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:52.78  
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:53.12  
  3 Sligo S C  'A'                                         NT    1:56.55  
     1) Keaney, Sean 15                 2) Mooney, Peter 22               
     3) Anderson, Ronan 19              4) Anderson, Eoin 16              
  4 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:59.40  
  5 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:00.89  
  6 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:05.01  
 
Event 33  Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                  NT    2:07.28  
  2 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:09.22  
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:12.42  
  4 Claremorris SC  'B'                                    NT    2:12.85  
  5 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:18.03  
 
Event 34  Girls 14 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           13 GAL                  9:56.97   10:05.06  
  2 Gibbs, Alison             12 GAL                 10:29.82   10:23.46  
 
Event 34  Women 15 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    15 Tuam Swim Team      10:02.10    9:38.67  
  2 Johnson, Rachel           16 ATH                 10:05.55    9:57.20  
 
Event 34  Boys 14 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           13 LONG                10:50.00   10:10.59  
  2 Lynam, Cillian            13 ATH                 10:27.64   10:40.15  
 
Event 34  Men 15 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Robert            16 ATH                  8:40.82    8:42.23