CONNACHT SHORT COURSE CHAMPIONSHIPSNOV 2017                                  
 
Event 1  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Melly, Cillian            20 CBAR                 2:17.60    2:06.87 q      
  2 Anderson, Ronan           20 SLIGO                2:06.63    2:09.10 q      
  3 O'Hara, Eanna             17 SLIGO                2:18.04    2:13.97 q      
  4 Ashton, Callum            18 SHARK                2:15.01    2:14.89 q      
  5 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team       2:13.17    2:17.03 q      
  6 Duffy, Fionn              16 GAL                  2:20.55    2:20.28 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rennick, Sam              14 CBAR                 2:20.76    2:21.65        
  8 Anderson, Eoin            17 SLIGO                2:20.62    2:23.23        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morris, Jayke             17 CLM                  2:23.34    2:24.23        
 10 Doorly, Joseph            17 GAL                  2:23.44    2:25.27        
 11 Fortune, Joshua           16 SLIGO                2:23.30    2:25.65        
 12 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           2:30.72    2:26.73        
 13 Grady, Rory               14 CBAR                 2:27.61    2:27.43        
 14 Lally, Rory               14 GAL                  2:33.78    2:29.51        
 15 Hornet, Ryan              16 SHARK                2:33.20    2:30.59        
 16 MC Auley, Ian             17 .ATH                 2:31.05    2:31.44        
 17 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              2:33.66    2:31.95        
 18 Carter, Niall             15 CBAR                 2:31.26    2:32.61        
 19 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 2:30.01    2:33.06        
 20 Maher, Anthony            16 SLIGO                2:37.29    2:34.07        
 21 Arthur, Matthew           20 GAL                  2:29.50    2:34.84        
 22 Mitchell, Orin            15 SLIGO                2:36.71    2:36.25        
 23 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                2:34.91    2:36.28        
 24 Clarke, Billy             16 SHARK                2:37.76    2:36.43        
 25 Naughton, Ben             14 GAL                  2:37.27    2:38.70        
 26 Keaney, Sean              16 SLIGO                2:34.05    2:38.87        
 27 Blanchard, Fergal         14 LASER                2:41.51    2:39.64        
 28 Lennon, Brian             15 SHARK                2:41.62    2:40.96        
 29 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           2:44.05    2:40.99        
 30 Breheny, Kieran           16 C FIN                2:44.14    2:42.36        
 31 Martin, Dylan             18 SLIGO                2:28.31    2:44.36        
 32 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              2:45.02    2:44.89        
 33 O'Malley, Eoin            16 SHARK                2:47.13    2:45.39        
 34 Collins, Rory             14 Bluefin SC           2:49.89    2:45.77        
 35 Joyce, Niall              14 SHARK                2:48.58    2:46.01        
 36 Daly, Eoghan              13 SHARK                2:54.84    2:46.14        
 37 Hynes, Mark               11 LASER                2:51.27    2:51.77        
 38 Kehoe, Oisin              14 MARL                 2:52.43    2:52.11        
 39 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  3:00.85    2:53.75        
 40 Donadoni, Leonardo        14 SLIGO                2:57.48    2:55.53        
 41 Mroz, Kamil               13 LONG-VD              2:55.95    3:01.13        
 42 Hussey, Michael           11 GAL                  3:19.50    3:05.66        
 43 Jennings, Euan            12 SHARK                3:08.93    3:07.03        
 44 Clifford, Eimhin          12 C FIN                3:08.05    3:13.62        
 45 Lennon, David             12 SHARK                3:12.79    3:14.29        
 46 Hanly, Dylan              13 LONG-VD              3:17.66    3:20.20        
 -- Smith, Eoin               16 LONG-VD              2:52.54         DQ        
 -- O'Hara, Odhran            14 SLIGO                2:27.45         DQ        
 
Event 2  Girls 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 2:20.87    2:20.64 q      
  2 Gibbs, Isabelle           15 GAL                  2:22.54    2:22.30 q      
  3 Leahy, Aoife              15 GAL                  2:23.99    2:25.06 q      
  4 Ashton, Iona              14 SHARK                2:28.28    2:25.99 q      
  5 Kelly, Aimee              14 SHARK                2:30.36    2:27.61 q      
  6 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                  2:28.50    2:28.36 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Doran, Ciara              17 CYDY                 2:24.00    2:28.55        
  8 Farrell, Danielle         14 SLIGO                2:33.51    2:28.57        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gannon, Jessica           13 COM                  2:32.85    2:28.95        
 10 Johnson, Laura            15 .ATH                 2:33.96    2:30.46        
 11 Sharkey, Lauren           14 GAL                  2:40.22    2:33.13        
 12 Mc Auley, Sile            13 .ATH                 2:36.69    2:33.18        
 13 Walsh, Tara               15 SLIGO                2:32.22    2:33.27        
 14 MC Gowan, Amy             16 B DOL                2:29.36    2:34.41        
 15 Daly, Sadhbh              15 SHARK                2:31.22    2:34.60        
 16 Martin, Rachel            16 SLIGO                2:41.55    2:35.69        
 17 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           2:33.24    2:35.76        
 18 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                2:38.02    2:36.83        
 19 Ennis, Kelly              16 .ATH                 2:32.59    2:36.88        
 20 Curran, Kelis             12 COM                  2:45.49    2:38.98        
 21 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                2:41.70    2:39.19        
 22 Johnson, Rachel           17 .ATH                 2:34.07    2:40.49        
 23 Deely, Ella               13 CBAR                 2:41.80    2:41.04        
 24 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                2:41.80    2:41.40        
 25 Lynch, Ciara              17 SLIGO                2:36.36    2:42.59        
 26 O'Brien, Roisin           13 COM                  2:46.02    2:43.22        
 27 Lowe, Erika               13 .ATH                 2:44.33    2:45.33        
 28 Frain, Lauren             15 CLM                  2:47.26    2:45.74        
 29 Murphy, Freya             16 SHARK                2:46.95    2:46.06        
 30 Mulrenan, Ellen           12 COM                  2:59.65    2:46.52        
 31 Davitt, Aoife             13 GAL                  2:47.68    2:46.66        
 32 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                2:51.97    2:47.59        
 33 Henehan, Rachel           16 CBAR                 2:46.28    2:47.97        
 34 Smialek, Olivia           14 .ATH                 2:49.08    2:49.30        
 35 Madsen, Julie             16 Tuam Swim Team       2:55.00    2:49.63        
 36 Kehoe, Grace              15 SLIGO                2:46.56    2:50.15        
 37 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           2:47.45    2:51.07        
 38 Dirrane, Aoife            13 LASER                2:55.21    2:51.66        
 39 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC           2:40.63    2:53.19        
 40 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              2:47.67    2:53.90        
 41 O'Neill, Aishling         15 LASER                2:51.00    2:54.48        
 42 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              2:53.16    2:55.20        
 43 Kennedy, Niamh            12 LASER                3:03.57    2:55.70        
 44 Conlon, Sarah             15 CBAR                 2:53.24    2:56.17        
 45 Henehan, Sophie           13 CBAR                 2:58.92    2:57.11        
 46 Griffin, Carol            12 SHARK                2:56.88    2:57.67        
 47 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 2:59.00    2:59.66        
 48 Davitt, Ciara             11 GAL                  3:09.75    3:01.34        
 49 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                3:07.66    3:03.68        
 50 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 3:01.00    3:03.71        
 51 O'Reilly, Cladagh         15 Tuam Swim Team       2:58.50    3:03.80        
 52 Mulligan, Michelle        14 CLM                  3:04.63    3:04.29        
 53 Crisin, Paula             14 LASER                3:11.00    3:04.86        
 54 Ni Bhrion, Caoimhe        14 LASER                3:04.74    3:05.11        
 55 Murphy, Gillian           11 GAL                  3:05.50    3:05.54        
 56 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              3:06.86    3:07.11        
 57 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              3:04.98    3:07.90        
 58 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              3:08.08    3:09.85        
 59 Rather, Kassie            11 GAL                  3:08.50    3:10.10        
 60 Brennan, Sorcha           11 Tuam Swim Team       3:09.15    3:11.22        
 -- Waters, Katie             12 GAL                  3:06.96         DQ        
 
Event 3  Boys 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             17 SLIGO                2:24.00    2:27.65 q      
  2 Anderson, Ronan           20 SLIGO                2:25.12    2:30.61 q      
  3 Woods, David              19 SLIGO                2:40.75    2:37.87 q      
  4 Duffy, Fionn              16 GAL                  2:31.27    2:39.33 q      
  5 Grady, Rory               14 CBAR                 2:45.94    2:42.59 q      
  6 Murphy, Jamie             17 CBAR                 2:43.44    2:42.97 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                 2:45.69    2:43.01        
  8 Dervan, Ronan             16 CBAR                 2:44.38    2:43.28        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Doorly, Joseph            17 GAL                  2:43.42    2:43.84        
 10 Staunton, William         16 CLM                  2:48.23    2:44.94        
 11 Breslin, Ethan            15 CLM                  2:46.96    2:45.95        
 12 Maher, Anthony            16 SLIGO                2:59.14    2:47.87        
 13 Lally, Rory               14 GAL                  2:53.42    2:49.24        
 14 Arthur, Matthew           20 GAL                  2:46.75    2:49.43        
 15 Kennedy, Eidhne           15 GAL                  2:59.24    2:49.71        
 16 Coogan, Alfie             13 .ATH                 2:53.96    2:49.86        
 17 Huang, Tommy              16 CBAR                 2:48.82    2:49.99        
 18 Naughton, Ben             14 GAL                  2:51.03    2:50.44        
 19 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           2:50.24    2:52.24        
 20 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team       2:52.22    2:52.51        
 21 Carey, Oisin              16 LASER                2:53.44    2:53.19        
 22 Martin, Dylan             18 SLIGO                2:44.31    2:54.90        
 23 Mc Namara, Michael        16 CLM                  2:54.70    2:55.57        
 24 Blanchard, Fergal         14 LASER                2:51.95    2:55.73        
 25 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 2:52.04    2:59.85        
 26 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                3:03.12    3:01.46        
 27 O'Malley, Eoin            16 SHARK                3:00.37    3:01.52        
 28 McCormack, Cian           13 LONG-VD              3:00.26    3:02.13        
 29 Daly, Eoghan              13 SHARK                3:15.95    3:06.28        
 30 Langton, Killian          12 SLIGO                3:03.07    3:07.74        
 31 Moore-Keane, Ross         13 .ATH                 3:40.11    3:09.22        
 32 Kehoe, Oisin              14 MARL                 3:09.94    3:09.24        
 33 Murphy, Adam              12 CBAR                 3:20.06    3:12.25        
 34 Hynes, Mark               11 LASER                3:12.50    3:13.28        
 35 Jennings, Euan            12 SHARK                3:17.84    3:16.68        
 36 Carney, Colm              13 CBAR                 3:17.84    3:17.24        
 37 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              3:18.23    3:18.64        
 38 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           3:18.66    3:19.31        
 39 Reilly, Aaron             14 Ballina SC           3:18.69    3:22.13        
 40 Kearney, Rian             12 Bluefin SC           3:36.02    3:25.23        
 41 Flaherty, Roan            12 .ATH                 3:10.28    3:27.38        
 42 Clifford, Eimhin          12 C FIN                3:25.68    3:28.47        
 43 Kilcommons, Alan          11 COM                  3:31.37    3:33.77        
 44 Boyle, Anthony            13 Bluefin SC           3:37.85    3:34.49        
 45 Burke, Conor              13 GAL                  3:04.50    3:40.34        
 -- Clark, Alex               15 SHARK                3:02.07         DQ        
 
Event 4  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 CLM                  1:08.71    1:08.30 q      
  2 Murphy, Jade              20 SLIGO                1:14.48    1:17.07 q      
  3 Joyce, Grace              15 SHARK                1:18.38    1:17.37 q      
  4 Flaherty, Ellen           15 .ATH                 1:16.80    1:17.50 q      
  5 Bates, Aoife              15 SHARK                1:19.38    1:17.95 q      
  6 Mc Fadden, Ava            14 COM                  1:18.68    1:18.33 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                1:19.59    1:19.16        
  8 Gibbs, Alison             13 GAL                  1:23.75    1:20.87        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fadden, Heather           16 CBAR                 1:19.87    1:20.88        
 10 Condron, Sarah            14 .ATH                 1:20.96    1:21.13        
 11 Kilgallen, Megan          15 CLM                  1:24.33    1:21.27        
 12 Brennan, Judy             14 .ATH                 1:22.03    1:21.29        
 13 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                1:19.62    1:22.18        
 14 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              1:25.24    1:22.21        
 15 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team       1:22.89    1:22.42        
 16 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                1:23.97    1:23.52        
 17 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                1:24.24    1:24.93        
 18 Flanagan, Orla            17 CLM                  1:25.17    1:25.00        
 19 Daly, Sadhbh              15 SHARK                1:23.81    1:25.03        
 20 Kelly, Aimee              14 SHARK                1:26.91    1:25.57        
 21 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                1:26.42    1:25.72        
 22 Frain, Lauren             15 CLM                  1:23.23    1:25.87        
 23 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                1:24.63    1:25.98        
 24 Deely, Megan              16 CBAR                 1:26.59    1:26.46        
 25 O'Reilly, Derva           16 Tuam Swim Team       1:23.37    1:27.39        
 26 Fee, Laoise               14 C FIN                1:27.04    1:27.73        
 27 Murphy, Emma              13 GAL                  1:36.73    1:28.43        
 28 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:25.76    1:28.56        
 29 Burke, Saoirse            15 Tuam Swim Team       1:25.00    1:28.65        
 29 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           1:27.51    1:28.65        
 31 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                1:27.10    1:29.34        
 32 Martin, Emily             12 .ATH                 1:31.27    1:30.20        
 33 O'Neill, Aishling         15 LASER                1:28.00    1:30.71        
 34 Murphy, Freya             16 SHARK                1:27.11    1:31.27        
 35 Conlon, Sarah             15 CBAR                 1:28.00    1:31.53        
 36 Bedynek, Sandra           14 Bluefin SC           1:34.87    1:31.93        
 37 Crisin, Paula             14 LASER                1:34.00    1:32.45        
 38 Horkan, Aisling           14 CLM                  1:32.40    1:32.91        
 39 Owens, Oonagh             15 LASER                1:31.52    1:33.11        
 40 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:40.27    1:34.05        
 41 Sheridan, Elaine          16 Ballina SC           1:35.54    1:34.19        
 42 Davitt, Aoife             13 GAL                  1:38.04    1:34.64        
 43 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 1:35.91    1:34.71        
 44 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC           1:36.13    1:34.79        
 45 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              1:33.50    1:34.94        
 46 Cugalj, Teodora           14 SHARK                1:32.23    1:34.99        
 46 Griffin, Carol            12 SHARK                1:35.38    1:34.99        
 48 O'Reilly, Cladagh         15 Tuam Swim Team       1:37.33    1:35.19        
 49 Leonard, Aoife            14 LONG-VD              1:36.21    1:35.43        
 50 Murphy, Gillian           11 GAL                  1:42.72    1:35.52        
 51 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                  1:39.63    1:36.82        
 52 Dirrane, Aoife            13 LASER                1:34.66    1:37.38        
 53 Murphy, Aylah             13 SHARK                1:38.44    1:37.58        
 54 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  1:40.90    1:38.06        
 55 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                1:35.06    1:38.10        
 56 Byrne, Ella               13 LONG-VD              1:37.31    1:38.51        
 57 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 1:41.71    1:38.80        
 58 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              1:37.65    1:38.89        
 59 Monaghan, Ella            13 SLIGO                1:41.07    1:39.03        
 60 Manning, Katie            11 LONG-VD              1:43.63    1:39.07        
 61 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD              1:38.98    1:39.43        
 62 Vinod, Anouska            13 GAL                  1:40.50    1:40.09        
 63 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:36.41    1:40.17        
 64 Hannon, Roisin            14 CBAR                 1:46.25    1:40.25        
 65 Waters, Katie             12 GAL                  1:44.88    1:40.62        
 66 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              1:35.52    1:41.23        
 67 Fabian, Reka              12 LASER                1:46.05    1:41.35        
 68 Ni Bhrion, Caoimhe        14 LASER                1:46.47    1:42.39        
 69 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:38.49    1:42.80        
 70 Rather, Kassie            11 GAL                  1:46.95    1:43.53        
 71 Horan, Ivanna             13 CBAR                 1:42.82    1:43.91        
 72 Powell, Ella              11 .ATH                 1:40.25    1:44.59        
 73 Burns, Anna               12 SHARK                1:46.40    1:44.62        
 74 Davitt, Ciara             11 GAL                  1:46.50    1:45.65        
 75 Phelan, Ariane            11 LONG-VD              1:46.42    1:50.95        
 
Event 5  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Cuna, Erico               17 PL                   1:00.53      59.00 q      
  2 Ashton, Callum            18 SHARK                1:03.11    1:00.06 q      
  3 Powell, Robert            17 .ATH                   59.72    1:00.26 q      
  4 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team         58.64    1:00.68 q      
  5 Mooney, Peter             23 SLIGO                1:01.86    1:01.14 q      
  6 Symons, James             20 GAL                  1:02.50    1:01.71 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team       1:04.16    1:03.87        
  8 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:04.51    1:05.12        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anderson, Eoin            17 SLIGO                1:07.80    1:05.28        
 10 Kelly, Niall              16 CLM                  1:06.84    1:05.78        
 11 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team       1:06.70    1:07.49        
 12 Bodamer, Ralf             14 GAL                  1:10.45    1:07.88        
 13 Welby, Evan               16 SHARK                1:09.29    1:08.01        
 14 Doorly, David             15 GAL                  1:10.09    1:08.09        
 15 Keaney, Sean              16 SLIGO                1:08.23    1:08.36        
 16 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       1:08.74    1:08.66        
 17 Carter, Niall             15 CBAR                 1:10.97    1:08.85        
 18 Lally, Rory               14 GAL                  1:10.42    1:08.89        
 19 Breslin, Ethan            15 CLM                  1:11.88    1:11.64        
 20 Hornet, Ryan              16 SHARK                1:12.41    1:11.92        
 21 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:11.46    1:12.06        
 22 Duda, Philip              12 COM                  1:11.73    1:12.32        
 23 Mitchell, Orin            15 SLIGO                1:13.14    1:12.57        
 24 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:12.82    1:12.77        
 25 Joyce, Darragh            14 CLM                  1:12.64    1:13.07        
 26 Joyce, Cathal             15 CLM                  1:08.89    1:13.14        
 27 Arthur, Matthew           20 GAL                  1:08.95    1:13.19        
 28 Todd, Nathan              13 LASER                1:19.24    1:13.25        
 29 Clarke, Billy             16 SHARK                1:14.92    1:13.74        
 30 Burke, Luke               14 Bluefin SC           1:12.17    1:14.40        
 31 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              1:12.87    1:14.63        
 32 Donovan, Shane            14 .ATH                 1:17.42    1:14.79        
 33 Lennon, Brian             15 SHARK                1:14.35    1:14.81        
 34 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                1:15.77    1:14.95        
 35 Ryan, Duileach            14 LONG-VD              1:15.60    1:15.00        
 36 Martin, Dylan             18 SLIGO                1:08.57    1:15.01        
 37 Joyce, Niall              14 SHARK                1:15.28    1:15.52        
 38 Daly, Eoghan              13 SHARK                1:16.54    1:15.78        
 39 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:15.70    1:16.14        
 40 Smith, Cian               13 .ATH                 1:18.09    1:16.47        
 40 Naughton, Ben             14 GAL                  1:13.12    1:16.47        
 42 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              1:19.57    1:17.23        
 43 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:17.22    1:17.28        
 44 Fagan, Kyle               12 .ATH                 1:18.94    1:17.49        
 45 Duggan, Luca              12 Ballina SC           1:16.63    1:18.88        
 46 Mc Carthy, Fionn          13 SHARK                1:25.12    1:20.40        
 47 Clarke, Liam              15 LASER                1:22.91    1:20.78        
 48 McCarthy, Padraic         14 LASER                1:24.00    1:21.77        
 48 Hussey, Michael           11 GAL                  1:27.50    1:21.77        
 50 Hynes, Mark               11 LASER                1:22.64    1:21.96        
 51 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  1:19.54    1:22.01        
 52 Donadoni, Leonardo        14 SLIGO                1:21.05    1:22.10        
 53 Flaherty, Roan            12 .ATH                 1:22.98    1:23.03        
 54 Meegan, Zach              12 .ATH                 1:24.34    1:23.90        
 55 Langton, Killian          12 SLIGO                1:21.67    1:24.05        
 56 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           1:23.97    1:24.75        
 57 Reilly, Aaron             14 Ballina SC           1:22.09    1:27.21        
 
Event 6  Girls 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              16 CLM                    31.52      30.88 q      
  2 Flaherty, Ellen           15 .ATH                   31.08      30.94 q      
  3 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                    32.08      31.07 q      
  4 Naughton, Imogen          18 SHARK                  31.18      31.11 q      
  5 Joyce, Grace              15 SHARK                  32.34      31.30 q      
  6 Leahy, Aoife              15 GAL                    30.86      31.31 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mulhall, Keela            16 GAL                    33.25      31.37        
  8 Dowling, Caoimhe          16 LASER                  32.83      31.38        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lowe, Rebecca             15 .ATH                   32.33      31.45        
 10 MC Gowan, Amy             16 B DOL                  31.68      31.74        
 11 Curran, Kelis             12 COM                    37.44      31.81        
 12 Moran, Sophie             16 GAL                    32.49      31.83        
 13 O'Brien, Paola            18 GAL                    35.50      31.84        
 14 Gibbs, Isabelle           15 GAL                    32.50      31.92        
 15 Martin, Rachel            16 SLIGO                  33.44      32.00        
 16 Johnson, Laura            15 .ATH                   32.96      32.21        
 17 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                  33.98      32.32        
 18 Farrell, Danielle         14 SLIGO                  34.53      32.58        
 19 Ennis, Kelly              16 .ATH                   32.56      32.92        
 20 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                  34.37      33.01        
 21 Lyons, Maria              15 SLIGO                  33.77      33.04        
 22 Treanor, Sorcha           14 CLM                    34.14      33.66        
 23 Lynch, Ciara              17 SLIGO                  34.00      33.67        
 24 Kilgallen, Megan          15 CLM                    32.48      34.14        
 25 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                  35.53      34.62        
 26 Walsh, Tara               15 SLIGO                  34.85      35.00        
 27 Moran, Ellie              12 COM                    35.08      35.22        
 28 Mulrenan, Ellen           12 COM                    41.13      35.26        
 29 Fee, Laoise               14 C FIN                  35.59      35.96        
 30 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                  36.45      36.54        
 31 Mulligan, Michelle        14 CLM                    36.56      36.74        
 32 Hughes, Emma              12 Ballina SC             42.53      36.81        
 33 Friel, Lauren             15 .ATH                   37.83      37.09        
 34 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                39.51      38.08        
 35 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                    42.50      38.20        
 36 Sweeney, Aoife            13 GAL                    41.95      39.43        
 37 Vinod, Anouska            13 GAL                    42.75      40.02        
 38 Joyce, Emelia             10 SHARK                     NT      40.04        
 39 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                  40.27      40.05        
 40 Byrne, Ella               13 LONG-VD                39.62      40.06        
 41 Kehoe, Grace              15 SLIGO                  39.45      40.19        
 42 Curley, Caoimhe           11 CBAR                   41.76      40.53        
 43 Smith, Clodagh            12 LONG-VD                41.84      40.82        
 44 Phelan, Ariane            11 LONG-VD                44.57      41.71        
 45 Hannon, Roisin            14 CBAR                   42.79      41.84        
 46 O'Brien, Grace            11 LONG-VD                42.02      42.01        
 47 Powell, Ella              11 .ATH                   43.57      42.96        
 48 Waters, Katie             12 GAL                    44.53      43.42        
 49 Rather, Kassie            11 GAL                    42.62      43.93        
 50 Manning, Katie            11 LONG-VD                44.23      44.35        
 -- Cosgrove, Sarah           12 CBAR                   44.00         DQ        
 
Event 7  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mooney, Peter             23 SLIGO                  23.98      24.05 q      
  2 Powell, Robert            17 .ATH                   23.62      24.07 q      
  3 Carey, Andrew             18 .ATH                   24.35      24.43 q      
  4 Cuna, Erico               17 PL                     24.89      24.44 q      
  5 O'Farrell, Brian          19 GAL                    25.16      24.93 q      
  6 Scully, Bryan             17 .ATH                   25.11      25.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Murray, Kevin             22 GAL                    25.00      25.25        
  8 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team         25.41      25.56        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Symons, James             20 GAL                    26.50      25.80        
 10 Murphy, Jamie             17 CBAR                   26.73      25.94        
 11 Morris, Jayke             17 CLM                    27.12      25.96        
 12 O'Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team         26.56      26.14        
 13 Rennick, Sam              14 CBAR                   27.58      26.24        
 14 O'Hara, Odhran            14 SLIGO                  27.24      26.62        
 14 Huang, Tommy              16 CBAR                   27.27      26.62        
 16 Fortune, Joshua           16 SLIGO                  27.14      26.69        
 17 Kelly, Niall              16 CLM                    27.92      26.70        
 18 Anderson, Eoin            17 SLIGO                  27.71      26.76        
 19 Breslin, Cian             18 CLM                    27.81      26.92        
 20 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC             27.63      26.94        
 21 Kearney, Oisin            15 LONG-VD                27.74      26.95        
 22 Hornet, Ryan              16 SHARK                  29.89      27.07        
 23 Carter, Niall             15 CBAR                   35.45      27.19        
 24 Kennedy, Eidhne           15 GAL                    28.23      27.30        
 25 Mc Glue, Cian             13 SHARK                  28.93      27.40        
 26 Grady, Rory               14 CBAR                   27.89      27.49        
 27 Keaney, Sean              16 SLIGO                  27.85      27.60        
 28 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                   28.03      27.65        
 29 MC Auley, Ian             17 .ATH                   27.99      27.70        
 30 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team         27.93      27.80        
 31 Bodamer, Ralf             14 GAL                    28.78      28.05        
 32 Madigan, Daniel           15 LONG-VD                28.35      28.06        
 33 Martin, Dylan             18 SLIGO                  30.69      28.20        
 34 Mc Namara, Michael        16 CLM                    29.40      28.53        
 34 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD                29.31      28.53        
 36 Maher, Anthony            16 SLIGO                  28.39      28.60        
 36 Mitchell, Orin            15 SLIGO                  28.98      28.60        
 38 Joyce, Cathal             15 CLM                    29.18      28.61        
 39 Carney, Colm              13 CBAR                   29.06      28.67        
 40 Carey, Oisin              16 LASER                  29.57      28.87        
 41 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                  29.54      29.01        
 42 Clarke, Billy             16 SHARK                  29.22      29.06        
 43 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team         30.26      29.10        
 44 Duda, Philip              12 COM                    30.21      29.40        
 45 Fagan, Kyle               12 .ATH                   29.69      29.70        
 46 Collins, Rory             14 Bluefin SC             30.55      29.74        
 47 Murphy, Adam              12 CBAR                   33.77      29.83        
 48 Smith, Cian               13 .ATH                   31.41      29.85        
 49 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                  30.44      29.87        
 50 Kearney, Oliver           11 LONG-VD                31.93      30.45        
 50 McCormack, Cian           13 LONG-VD                31.14      30.45        
 52 Joyce, Darragh            14 CLM                    33.35      30.55        
 52 Joyce, Niall              14 SHARK                  30.39      30.55        
 54 Smith, Eoin               16 LONG-VD                30.34      30.59        
 55 Faherty, Christopher      15 LONG-VD                30.51      30.78        
 56 Donadoni, Leonardo        14 SLIGO                  32.84      31.00        
 57 Smith, Eamon              13 LONG-VD                34.32      32.60        
 58 Langton, Killian          12 SLIGO                  33.17      32.77        
 59 Jennings, Euan            12 SHARK                  34.49      32.89        
 60 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                    35.85      33.32        
 61 Mitchell, Martin          12 GAL                    35.85      33.43        
 62 Meegan, Zach              12 .ATH                   33.65      33.61        
 63 Clarke, Liam              15 LASER                  56.45      33.86        
 63 Hussey, Michael           11 GAL                    35.50      33.86        
 65 O'Donoghue, Sean          11 .ATH                   34.05      35.19        
 
Event 8  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                  4:32.63    4:37.16        
  2 Moran, Sophie             16 GAL                  4:45.50    4:40.99        
  3 Doran, Ciara              17 CYDY                 4:29.00    4:44.24        
  4 MC Gowan, Amy             16 B DOL                4:44.13    4:44.64        
  5 Farrell, Danielle         14 SLIGO                4:59.08    4:46.21        
  6 Gibbs, Alison             13 GAL                  5:01.01    4:46.36        
  7 Johnson, Laura            15 .ATH                 4:54.20    4:46.46        
  8 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              4:56.81    4:52.94        
  9 Sharkey, Lauren           14 GAL                  5:05.50    4:56.27        
 10 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                  4:53.75    4:58.43        
 11 Johnson, Rachel           17 .ATH                 4:46.34    5:01.08        
 12 Moran, Ellie              12 COM                  6:11.24    5:02.00        
 13 Mc Auley, Sile            13 .ATH                 5:09.84    5:03.71        
 14 Mc Fadden, Ava            14 COM                  5:13.50    5:03.96        
 15 Deely, Megan              16 CBAR                 5:00.00    5:04.00        
 16 Kilcommons, Ciara         14 COM                  5:01.28    5:04.17        
 17 Lowe, Erika               13 .ATH                 5:05.96    5:05.39        
 18 Condron, Sarah            14 .ATH                 5:22.32    5:06.42        
 19 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           5:08.65    5:10.30        
 20 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                5:24.56    5:10.68        
 21 Friel, Lauren             15 .ATH                 4:57.55    5:11.26        
 22 Smialek, Olivia           14 .ATH                 5:15.88    5:12.48        
 23 Lyons, Maria              15 SLIGO                5:09.81    5:12.57        
 24 Davitt, Aoife             13 GAL                  5:12.12    5:12.58        
 25 Henehan, Rachel           16 CBAR                 5:18.16    5:13.38        
 26 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                5:21.58    5:14.13        
 27 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                5:16.70    5:14.77        
 28 Mc Nicholas, Alex         16 LASER                5:05.14    5:15.01        
 29 Brennan, Judy             14 .ATH                 5:04.65    5:18.96        
 30 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           5:20.82    5:19.03        
 31 Conlon, Sarah             15 CBAR                 5:32.00    5:31.01        
 32 Martin, Emily             12 .ATH                 5:33.04    5:32.24        
 33 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                  5:33.50    5:38.51        
 34 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           5:37.75    5:39.31        
 35 Doorly, Rosie             12 GAL                  6:00.50    5:45.67        
 36 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 5:53.00    5:47.96        
 37 Henehan, Sophie           13 CBAR                 5:54.75    5:50.85        
 38 Vinod, Anouska            13 GAL                  5:55.50    5:51.20        
 39 Kennedy, Niamh            12 LASER                5:55.53    5:53.10        
 40 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 5:56.00    5:56.96        
 41 Davitt, Ciara             11 GAL                  5:55.50    6:00.41        
 42 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              6:13.46    6:02.30        
 43 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              5:46.41    6:04.81        
 44 Smith, Clodagh            12 LONG-VD              6:16.68    6:06.45        
 45 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           6:19.57    6:07.95        
 
Event 9  Mixed 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:42.31        
  2 Sligo S C  'A'                                    1:46.18    1:44.70        
  3 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:45.01        
  4 Claremorris SC  'A'                               1:50.19    1:45.90        
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                  1:51.88    1:48.53        
  6 Ballina Swimming Club  'A'                        2:14.56    2:12.87        
 
Event 10  Girls 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           15 .ATH                 1:09.52    1:09.11        
  2 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                  1:10.50    1:09.26        
  3 Joyce, Grace              15 SHARK                1:11.47    1:10.23        
  4 Dowling, Caoimhe          16 LASER                1:16.52    1:10.27        
  4 Leahy, Aoife              15 GAL                  1:12.50    1:10.27        
  6 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                1:10.53    1:10.30        
  7 Gibbs, Isabelle           15 GAL                  1:13.70    1:10.35        
  8 Gibbs, Alison             13 GAL                  1:15.50    1:11.97        
  9 Naughton, Imogen          18 SHARK                1:11.29    1:12.10        
 10 Farrell, Danielle         14 SLIGO                1:14.63    1:12.29        
 11 Murphy, Jade              20 SLIGO                1:12.06    1:12.58        
 12 Mulhall, Keela            16 GAL                  1:14.50    1:12.70        
 13 Loftus, Zara              16 CLM                  1:14.06    1:13.19        
 14 Kilgallen, Megan          15 CLM                  1:16.21    1:13.99        
 15 Mc Fadden, Ava            14 COM                  1:13.69    1:14.18        
 16 Fadden, Heather           16 CBAR                 1:14.15    1:14.40        
 17 Martin, Rachel            16 SLIGO                1:17.31    1:14.45        
 18 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                  1:17.50    1:14.76        
 19 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:14.43    1:15.61        
 20 O'Brien, Paola            18 GAL                  1:17.75    1:15.86        
 21 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                1:16.76    1:15.93        
 22 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                1:19.62    1:16.11        
 23 Flanagan, Orla            17 CLM                  1:16.50    1:16.15        
 24 Murphy, Freya             16 SHARK                1:17.63    1:16.18        
 25 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:15.93    1:16.19        
 26 O'Brien, Roisin           13 COM                  1:21.27    1:16.70        
 27 Brennan, Judy             14 .ATH                 1:19.62    1:17.52        
 28 Lynch, Ciara              17 SLIGO                1:16.03    1:17.80        
 29 Fee, Laoise               14 C FIN                1:18.28    1:18.28        
 30 Burke, Saoirse            15 Tuam Swim Team       1:17.27    1:18.68        
 31 Moran, Ellie              12 COM                  1:20.19    1:18.97        
 32 O'Reilly, Derva           16 Tuam Swim Team       1:18.38    1:19.39        
 33 Mc Nicholas, Alex         16 LASER                1:27.04    1:19.74        
 34 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              1:23.64    1:19.97        
 35 Mulrenan, Ellen           12 COM                  1:22.97    1:20.55        
 36 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                1:22.37    1:21.53        
 37 Murphy, Emma              13 GAL                  1:25.50    1:21.79        
 38 Horkan, Aisling           14 CLM                  1:24.40    1:22.26        
 39 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  1:26.05    1:22.39        
 40 Cugalj, Teodora           14 SHARK                1:22.90    1:22.42        
 41 Griffin, Carol            12 SHARK                1:23.53    1:22.61        
 42 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                1:22.00    1:22.98        
 43 Kennedy, Caoimhe          13 B/Sloe               1:25.50    1:23.26        
 44 Friel, Lauren             15 .ATH                 1:20.37    1:23.45        
 45 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                  1:29.50    1:23.49        
 46 Martin, Emily             12 .ATH                 1:25.18    1:24.05        
 47 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:32.44    1:24.15        
 48 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:27.90    1:24.62        
 49 Leonard, Aoife            14 LONG-VD              1:28.25    1:24.99        
 50 Murphy, Aylah             13 SHARK                1:24.43    1:25.20        
 51 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:24.15    1:25.48        
 52 Owens, Kate               12 GAL                  1:33.75    1:25.73        
 53 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                  1:29.75    1:26.01        
 54 Kennedy, Niamh            12 LASER                1:25.90    1:26.84        
 55 Doorly, Rosie             12 GAL                  1:32.50    1:27.03        
 56 Davitt, Ciara             11 GAL                  1:33.25    1:27.19        
 57 Monaghan, Ella            13 SLIGO                1:30.20    1:27.30        
 58 Sweeney, Aoife            13 GAL                  1:28.50    1:27.90        
 59 Crisin, Paula             14 LASER                1:33.02    1:28.07        
 60 Waters, Katie             12 GAL                  1:32.91    1:28.29        
 61 Murphy, Gillian           11 GAL                  1:32.50    1:28.53        
 62 Hannon, Roisin            14 CBAR                 1:28.13    1:29.79        
 63 Fabian, Reka              12 LASER                1:32.41    1:30.02        
 64 Vinod, Anouska            13 GAL                  1:29.50    1:30.52        
 65 Rather, Kassie            11 GAL                  1:31.09    1:30.71        
 66 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              1:30.27    1:30.72        
 67 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              1:32.01    1:31.13        
 68 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              1:31.07    1:31.15        
 69 Burns, Anna               12 SHARK                1:45.11    1:31.50        
 70 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              1:33.59    1:32.25        
 71 Phelan, Ariane            11 LONG-VD              1:32.37    1:32.96        
 72 Manning, Katie            11 LONG-VD              1:32.80    1:33.44        
 
Event 11  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            17 .ATH                 1:52.09    1:53.72        
  2 Cuna, Erico               17 PL                   1:57.72    1:56.03        
  3 Anderson, Ronan           20 SLIGO                1:56.18    1:59.03        
  4 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team       1:58.34    2:00.30        
  5 O'Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team       2:03.84    2:03.16        
  6 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           2:08.78    2:04.53        
  7 Rennick, Sam              14 CBAR                 2:06.53    2:04.60        
  8 Murphy, Jamie             17 CBAR                 2:08.64    2:05.08        
  9 Doorly, Joseph            17 GAL                  2:05.48    2:06.15        
 10 O'Sullivan, Tom           14 GAL                  2:12.77    2:07.81        
 11 Grady, Rory               14 CBAR                 2:11.19    2:09.56        
 12 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team       2:10.68    2:10.35        
 13 Lally, Rory               14 GAL                  2:13.52    2:10.36        
 14 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                 2:10.69    2:11.31        
 14 Doorly, David             15 GAL                  2:11.20    2:11.31        
 16 Bodamer, Ralf             14 GAL                  2:15.83    2:12.04        
 17 Hornet, Ryan              16 SHARK                2:16.23    2:12.77        
 18 Carter, Niall             15 CBAR                 2:17.07    2:12.80        
 19 Huang, Tommy              16 CBAR                 2:14.25    2:13.46        
 20 Welby, Evan               16 SHARK                2:17.71    2:15.14        
 21 Coogan, Alfie             13 .ATH                 2:18.00    2:15.34        
 22 Duda, Philip              12 COM                  2:17.95    2:15.48        
 23 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              2:13.18    2:15.92        
 24 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team       2:16.98    2:16.39        
 25 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                2:19.44    2:16.58        
 26 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 2:15.13    2:16.61        
 27 Kennedy, Eidhne           15 GAL                  2:17.20    2:16.77        
 28 Carney, Colm              13 CBAR                 2:18.92    2:16.83        
 29 Maher, Anthony            16 SLIGO                2:21.40    2:16.88        
 30 Staunton, William         16 CLM                  2:19.30    2:17.04        
 31 Burke, Luke               14 Bluefin SC           2:22.32    2:17.65        
 32 Arthur, Matthew           20 GAL                  2:10.25    2:19.18        
 33 Lennon, Brian             15 SHARK                2:20.05    2:19.28        
 34 Carey, Oisin              16 LASER                2:19.64    2:21.18        
 35 Donovan, Shane            14 .ATH                 2:29.87    2:21.48        
 36 Smith, Cian               13 .ATH                 2:28.08    2:23.17        
 37 Fagan, Kyle               12 .ATH                 2:25.45    2:23.76        
 38 Mc Carthy, Fionn          13 SHARK                2:36.28    2:28.71        
 39 Ryan, Duileach            14 LONG-VD              2:34.52    2:30.51        
 40 Kehoe, Oisin              14 MARL                 2:28.77    2:31.14        
 41 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  2:38.35    2:33.24        
 42 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           2:38.24    2:33.53        
 43 Moore-Keane, Ross         13 .ATH                 2:54.41    2:36.05        
 44 Mitchell, Martin          12 GAL                  2:54.50    2:36.88        
 45 Langton, Killian          12 SLIGO                2:40.01    2:37.19        
 46 Mroz, Kamil               13 LONG-VD              2:35.77    2:37.33        
 47 Flaherty, Roan            12 .ATH                 2:33.75    2:38.41        
 48 Hussey, Michael           11 GAL                  2:52.75    2:42.53        
 49 Hanly, Dylan              13 LONG-VD              2:51.70    2:43.58        
 50 Duggan, Luca              12 Ballina SC           2:48.25    2:46.67        
 51 Clifford, Eimhin          12 C FIN                2:50.79    2:55.83        
 52 Lennon, David             12 SHARK                2:50.22    2:55.93        
 
Event 12  Girls 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              15 SHARK                2:31.85    2:24.75        
  2 Moran, Sophie             16 GAL                  2:29.91    2:29.98        
  3 Curran, Kelis             12 COM                  2:51.72    2:33.22        
  4 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                  2:34.78    2:35.63        
  5 Loftus, Zara              16 CLM                  2:43.78    2:40.44        
  6 Treanor, Sorcha           14 CLM                  2:44.22    2:42.78        
  7 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                2:48.46    2:49.63        
  8 Lyons, Maria              15 SLIGO                2:44.12    2:51.69        
  9 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                2:52.32    2:52.90        
 10 Bedynek, Sandra           14 Bluefin SC           3:14.25    3:21.28        
 
Event 13  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            20 CBAR                   56.88      55.69        
  2 Ashton, Callum            18 SHARK                1:00.05      58.66        
  3 Carey, Andrew             18 .ATH                 1:00.40      59.01        
  4 Symons, James             20 GAL                  1:00.50    1:00.58        
  5 Powell, Robert            17 .ATH                   56.08    1:00.76        
  6 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team         59.45    1:00.84        
  7 Duffy, Fionn              16 GAL                  1:00.68    1:01.34        
  8 Anderson, Eoin            17 SLIGO                1:03.85    1:02.66        
  9 Murray, Kevin             22 GAL                  1:02.50    1:02.75        
 10 Fortune, Joshua           16 SLIGO                1:04.78    1:03.49        
 11 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:02.93    1:04.23        
 12 O'Sullivan, Tom           14 GAL                  1:08.19    1:05.00        
 13 Breslin, Cian             18 CLM                  1:07.42    1:05.82        
 14 O'Hara, Odhran            14 SLIGO                1:24.24    1:05.96        
 15 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD              1:07.02    1:08.23        
 16 MC Auley, Ian             17 .ATH                 1:07.86    1:08.33        
 17 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:07.55    1:08.39        
 18 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       1:08.80    1:08.71        
 19 Humpston, Darragh         15 LONG-VD              1:08.89    1:10.41        
 20 Martin, Dylan             18 SLIGO                1:10.39    1:10.73        
 21 Kearney, Oisin            15 LONG-VD              1:10.66    1:10.81        
 22 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              1:13.50    1:10.90        
 23 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:10.52    1:11.30        
 24 Mitchell, Orin            15 SLIGO                1:12.29    1:11.99        
 25 Naughton, Ben             14 GAL                  1:13.17    1:13.18        
 26 Mc Glue, Cian             13 SHARK                1:15.78    1:13.23        
 27 Collins, Rory             14 Bluefin SC           1:24.27    1:13.66        
 28 Clarke, Billy             16 SHARK                1:24.29    1:14.07        
 29 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:18.17    1:15.16        
 30 Todd, Nathan              13 LASER                1:19.73    1:15.31        
 31 Burke, Luke               14 Bluefin SC           1:18.84    1:15.57        
 32 Lennon, Brian             15 SHARK                1:17.87    1:16.34        
 33 Smith, Eoin               16 LONG-VD              1:19.08    1:18.47        
 34 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           1:15.53    1:18.59        
 35 Mc Carthy, Padraic        14 LASER                1:22.74    1:20.36        
 36 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:23.80    1:20.96        
 37 Hynes, Mark               11 LASER                1:22.66    1:21.39        
 38 Smith, Eamon              13 LONG-VD              1:25.30    1:23.03        
 39 Mroz, Kamil               13 LONG-VD              1:21.24    1:23.39        
 
Event 14  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 CLM                    56.38      55.34        
  2 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                  1:00.50      59.81        
  3 Leahy, Aoife              15 GAL                    59.85    1:00.04        
  3 Lowe, Rebecca             15 .ATH                   59.99    1:00.04        
  5 Flaherty, Ellen           15 .ATH                 1:00.81    1:00.98        
  6 Gannon, Jessica           13 COM                  1:03.22    1:01.66        
  7 Doran, Ciara              17 CYDY                 1:01.00    1:01.95        
  8 Gibbs, Isabelle           15 GAL                  1:02.84    1:02.13        
  9 Moran, Sophie             16 GAL                  1:07.55    1:02.15        
 10 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                1:00.83    1:02.25        
 12 Farrell, Danielle         14 SLIGO                1:03.19    1:02.77        
 13 Joyce, Grace              15 SHARK                1:04.91    1:02.82        
 14 Mulhall, Keela            16 GAL                  1:02.50    1:02.95        
 15 Johnson, Laura            15 .ATH                 1:02.95    1:03.00        
 16 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              1:03.63    1:03.18        
 17 Murphy, Jade              20 SLIGO                1:03.55    1:04.30        
 18 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:03.93    1:05.01        
 19 Condron, Sarah            14 .ATH                 1:04.00    1:05.18        
 20 Ashton, Iona              14 SHARK                1:05.63    1:05.21        
 21 Loftus, Zara              16 CLM                  1:03.47    1:05.24        
 22 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                  1:06.15    1:05.51        
 23 Deely, Megan              16 CBAR                 1:05.90    1:05.68        
 24 Brennan, Judy             14 .ATH                 1:06.52    1:05.83        
 24 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           1:05.41    1:05.83        
 26 Ennis, Kelly              16 .ATH                 1:04.47    1:05.97        
 27 Lynch, Ciara              17 SLIGO                1:06.70    1:06.06        
 28 Conway, Fiona             15 CBAR                 1:04.81    1:06.28        
 29 Murphy, Freya             16 SHARK                1:06.54    1:06.92        
 30 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team       1:08.15    1:07.15        
 31 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                1:06.51    1:07.17        
 32 Lowe, Erika               13 .ATH                 1:05.74    1:07.19        
 33 Moran, Ellie              12 COM                  1:07.62    1:07.25        
 34 Mc Auley, Sile            13 .ATH                 1:09.87    1:07.33        
 35 Flanagan, Orla            17 CLM                  1:08.09    1:07.46        
 36 Kilcommons, Ciara         14 COM                  1:08.38    1:07.79        
 37 Mc Nicholas, Alex         16 LASER                1:05.63    1:07.91        
 38 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                1:07.55    1:08.28        
 39 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           1:10.06    1:08.34        
 40 Deely, Ella               13 CBAR                 1:09.93    1:08.52        
 41 Lyons, Maria              15 SLIGO                1:08.33    1:08.69        
 42 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:08.18    1:08.76        
 43 Burke, Saoirse            15 Tuam Swim Team       1:07.35    1:08.78        
 44 Griffin, Carol            12 SHARK                1:08.39    1:09.24        
 45 Smialek, Olivia           14 .ATH                 1:10.71    1:09.30        
 46 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              1:12.09    1:09.59        
 47 Dirrane, Aoife            13 LASER                1:12.85    1:09.79        
 48 Davitt, Aoife             13 GAL                  1:13.89    1:09.84        
 49 Madsen, Julie             16 Tuam Swim Team       1:13.00    1:09.92        
 50 O'Neill, Aishling         15 LASER                1:11.34    1:09.94        
 51 O'Reilly, Derva           16 Tuam Swim Team       1:08.28    1:10.13        
 52 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              1:10.03    1:10.15        
 53 Owens, Oonagh             15 LASER                1:10.78    1:10.21        
 54 Friel, Lauren             15 .ATH                 1:07.51    1:10.31        
 55 Kenny, Bernadette         13 SHARK                1:14.49    1:12.09        
 56 O'Reilly, Cladagh         15 Tuam Swim Team       1:13.57    1:12.29        
 57 Donnelly, Becky           15 Ballina SC           1:11.55    1:12.54        
 58 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                  1:14.53    1:12.65        
 59 Cugalj, Teodora           14 SHARK                1:11.72    1:12.75        
 60 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                  1:14.75    1:12.89        
 61 Martin, Emily             12 .ATH                 1:12.33    1:13.23        
 62 Fahy, Nicole              15 CBAR                 1:19.77    1:13.89        
 62 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:18.12    1:13.89        
 64 Kennedy, Niamh            12 LASER                1:16.70    1:13.96        
 65 Canavan, Alannah          12 Ballina SC           1:14.00    1:14.34        
 66 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 1:14.00    1:14.36        
 67 Byrne, Ella               13 LONG-VD              1:14.49    1:14.90        
 68 Fabian, Reka              12 LASER                1:19.43    1:14.96        
 69 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:12.90    1:14.99        
 70 Powell, Ella              11 .ATH                 1:18.25    1:15.22        
 71 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 1:13.00    1:15.35        
 72 Vinod, Anouska            13 GAL                  1:14.95    1:15.37        
 73 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                1:19.25    1:15.64        
 74 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              1:16.43    1:15.66        
 75 Owens, Kate               12 GAL                  1:18.50    1:15.74        
 76 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              1:15.80    1:15.92        
 77 Sweeney, Aoife            13 GAL                  1:14.75    1:16.28        
 78 Doorly, Rosie             12 GAL                  1:19.14    1:16.54        
 79 Phelan, Ariane            11 LONG-VD              1:18.58    1:17.68        
 80 Hughes, Emma              12 Ballina SC           1:17.67    1:18.16        
 81 Davitt, Ciara             11 GAL                  1:19.95    1:18.84        
 82 Crisin, Paula             14 LASER                1:19.78    1:19.02        
 83 Monaghan, Ella            13 SLIGO                1:19.33    1:19.06        
 84 Rather, Kassie            11 GAL                  1:19.95    1:19.67        
 85 Ni Bhrion, Caoimhe        14 LASER                1:27.75    1:20.97        
 
Event 15  Boys 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             17 SLIGO                  29.50      30.53        
  2 Mooney, Peter             23 SLIGO                  31.13      30.62        
  3 O'Farrell, Brian          19 GAL                    30.88      31.08        
  4 Scully, Bryan             17 .ATH                   31.17      31.37        
  5 Anderson, Ronan           20 SLIGO                  30.37      31.51        
  6 Woods, David              19 SLIGO                  33.53      32.16        
  7 Duffy, Fionn              16 GAL                    33.31      32.91        
  8 Dervan, Ronan             16 CBAR                   33.23      33.32        
  9 Morris, Jayke             17 CLM                    34.55      33.40        
 10 Murphy, Jamie             17 CBAR                   32.87      33.68        
 11 Breheny, Kieran           16 C FIN                  34.88      34.28        
 12 Kelly, Niall              16 CLM                    35.38      34.51        
 13 Maher, Anthony            16 SLIGO                  35.07      34.53        
 14 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                   34.93      34.63        
 15 Kennedy, Eidhne           15 GAL                    36.50      35.14        
 16 Breslin, Ethan            15 CLM                    35.84      35.33        
 17 Grady, Rory               14 CBAR                   35.59      35.49        
 18 Martin, Dylan             18 SLIGO                  36.14      35.62        
 19 Breslin, Cian             18 CLM                    36.14      35.71        
 20 Mc Glue, Cian             13 SHARK                  37.27      36.29        
 21 MC Auley, Ian             17 .ATH                   35.70      36.41        
 22 Staunton, William         16 CLM                    39.91      36.49        
 23 Mc Namara, Michael        16 CLM                    36.82      36.54        
 24 Carter, Niall             15 CBAR                   36.28      36.61        
 25 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD                43.40      36.69        
 25 Coogan, Alfie             13 .ATH                   37.97      36.69        
 27 Mc Namara, Conn           14 CBAR                   35.88      36.95        
 28 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team         38.79      37.40        
 29 Lally, Rory               14 GAL                    37.50      37.55        
 30 Naughton, Ben             14 GAL                    40.50      37.56        
 31 McCormack, Cian           13 LONG-VD                37.80      37.83        
 32 Mitchell, Orin            15 SLIGO                  36.75      38.07        
 33 Carey, Oisin              16 LASER                  37.68      38.31        
 34 O'Malley, Eoin            16 SHARK                  39.52      39.33        
 35 Moore-Keane, Ross         13 .ATH                   45.75      39.41        
 36 Donovan, Shane            14 .ATH                   39.32      40.09        
 37 Faherty, Christopher      15 LONG-VD                43.03      40.18        
 38 Jennings, Euan            12 SHARK                  41.44      40.29        
 39 Carney, Colm              13 CBAR                   42.66      40.36        
 40 Smith, Eoin               16 LONG-VD                40.11      40.66        
 41 Langton, Killian          12 SLIGO                  42.29      41.77        
 42 Coppinger, Niall          14 LONG-VD                43.17      41.87        
 43 Reilly, Aaron             14 Ballina SC             44.68      41.93        
 44 Hynes, Mark               11 LASER                  43.00      42.12        
 45 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD                45.51      43.57        
 46 Flaherty, Roan            12 .ATH                   43.16      44.33        
 47 Lennon, David             12 SHARK                  36.06      45.44        
 48 Fee, Brogan               12 C FIN                  45.32      45.78        
 49 Burke, Conor              13 GAL                    45.75      46.14        
 50 Hanly, Dylan              13 LONG-VD                39.18      50.73        
 
Event 16  Girls 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 .ATH                   30.89      31.46        
  2 Gibbs, Isabelle           15 GAL                    30.90      31.47        
  3 Dowling, Caoimhe          16 LASER                  30.83      31.84        
  4 Ashton, Iona              14 SHARK                  33.00      32.32        
  4 Kilgallen, Megan          15 CLM                    34.65      32.32        
  6 Leahy, Aoife              15 GAL                    31.21      32.39        
  7 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                  32.96      32.62        
  8 Kelly, Aimee              14 SHARK                  34.56      32.69        
  9 Doran, Ciara              17 CYDY                   31.00      32.78        
 10 Johnson, Laura            15 .ATH                   32.48      32.94        
 11 Naughton, Imogen          18 SHARK                  32.83      33.09        
 12 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                    33.50      33.17        
 13 Flaherty, Ellen           15 .ATH                   31.98      33.20        
 14 Daly, Sadhbh              15 SHARK                  37.48      33.25        
 15 Joyce, Grace              15 SHARK                  33.26      33.68        
 16 Farrell, Danielle         14 SLIGO                  33.62      33.69        
 17 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                  39.16      33.70        
 18 Martin, Rachel            16 SLIGO                  34.75      33.74        
 19 Mulhall, Keela            16 GAL                    33.50      34.01        
 20 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                    34.50      34.38        
 21 Mc Auley, Sile            13 .ATH                   35.73      34.47        
 22 Lynch, Ciara              17 SLIGO                  32.94      34.58        
 23 Deely, Ella               13 CBAR                   36.92      35.13        
 24 Walsh, Tara               15 SLIGO                  33.00      35.24        
 24 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                  34.91      35.24        
 26 O'Brien, Paola            18 GAL                    36.95      35.39        
 27 Ennis, Kelly              16 .ATH                   34.35      35.61        
 28 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                  34.97      35.74        
 29 O'Brien, Roisin           13 COM                    38.98      35.80        
 30 Donnelly, Becky           15 Ballina SC             34.24      36.05        
 30 Horkan, Dearbhla          12 CLM                    38.12      36.05        
 32 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                  35.90      36.44        
 33 Kenny, Bernadette         13 SHARK                  37.75      36.79        
 34 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                  36.88      36.87        
 35 Conway, Fiona             15 CBAR                   38.27      36.96        
 36 Lowe, Erika               13 .ATH                   35.41      37.11        
 37 Owens, Oonagh             15 LASER                  38.71      37.19        
 38 Canavan, Alannah          12 Ballina SC             36.97      37.26        
 39 Kennedy, Caoimhe          13 B/Sloe                 40.35      37.27        
 40 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD                36.32      37.31        
 41 Mulrenan, Ellen           12 COM                    41.11      37.77        
 42 Davitt, Aoife             13 GAL                    37.50      37.80        
 43 Kehoe, Grace              15 SLIGO                  36.31      38.30        
 44 Byrne, Ella               13 LONG-VD                37.01      38.44        
 45 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                38.39      38.92        
 46 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD                40.39      39.33        
 47 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                  39.57      40.00        
 48 Donohue, Grainne          13 LONG-VD                40.75      40.32        
 49 Burns, Anna               12 SHARK                  42.20      40.36        
 50 Leonard, Aoife            14 LONG-VD                40.40      40.40        
 51 Waters, Katie             12 GAL                    43.50      40.60        
 52 Monaghan, Ella            13 SLIGO                  41.10      40.68        
 53 Owens, Kate               12 GAL                    37.25      40.86        
 54 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                    41.48      41.04        
 55 O'Brien, Grace            11 LONG-VD                41.25      41.81        
 56 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD                41.25      42.04        
 57 Powell, Ella              11 .ATH                   42.00      42.20        
 58 Sweeney, Aoife            13 GAL                    40.95      44.09        
 
Event 17  Boys 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           5:18.45    5:12.99        
  2 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                5:12.69    5:24.82        
  3 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 5:38.87    5:31.13        
  4 Lennon, Brian             15 SHARK                5:36.36    5:44.33        
  5 Anderson, Eoin            17 SLIGO                4:58.66    5:44.85        
  6 Burke, Luke               14 Bluefin SC           5:52.64    5:45.16        
  7 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              6:13.74    5:48.46        
  8 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  6:00.50    5:55.16        
  9 Collins, Rory             14 Bluefin SC           5:58.29    5:57.80        
 10 Dzaei, Alan               13 LONG-VD              6:17.98    5:58.09        
 11 Ryan, Duileach            14 LONG-VD              6:23.60    6:11.26        
 -- O'Malley, Eoin            16 SHARK                5:56.86         DQ        
 
Event 18  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:54.79        
  2 Galway Swim Team  'A'                             1:49.14    1:54.85        
  3 Sligo S C  'A'                                    2:00.37    1:55.35        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                  1:59.92    1:57.83        
 
Event 19  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                    1:41.26    1:37.29        
  2 Athlone  'A'                                           NT    1:38.75        
  3 Galway Swim Team  'A'                             1:39.81    1:41.42        
  4 Castlebar S C  'A'                                     NT    1:42.22        
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                  1:49.31    1:45.96        
  6 Longford Swimming Club-VD  'A'                         NT    1:52.27        
 
Event 20  Mixed 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           13 COM                  9:15.10    9:13.64        
  2 Morris, Jayke             17 CLM                  9:24.00    9:15.58        
  3 Breslin, Ethan            15 CLM                 10:16.01    9:27.68        
  4 Kennedy, Eidhne           15 GAL                 10:00.50    9:30.42        
  5 Bodamer, Ralf             14 GAL                  9:45.50    9:36.57        
  6 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 9:23.14    9:37.90        
  7 Gibbs, Alison             13 GAL                 10:23.46    9:40.74        
  8 Farrell, Danielle         14 SLIGO               10:53.68    9:50.10        
  9 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD             10:41.52    9:59.53        
 10 Davitt, Aoife             13 GAL                 10:45.50   10:39.86        
 11 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC          10:46.26   10:45.57        
 12 Kehoe, Oisin              14 MARL                12:04.58   10:48.21        
 13 Kennedy, Ailbhe           15 LASER               10:59.00   10:52.17        
 14 Mitchell, Martin          12 GAL                 12:15.50   11:26.65        
 
Event 21  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 CLM                  2:16.47    2:14.77        
  2 Flaherty, Ellen           15 .ATH                 2:31.00    2:29.05        
  3 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                  2:28.50    2:29.28        
  4 Bates, Aoife              15 SHARK                2:34.19    2:29.88        
  5 Leahy, Aoife              15 GAL                  2:32.52    2:29.92        
  6 Gannon, Jessica           13 COM                  2:35.76    2:31.19        
  7 Gibbs, Alison             13 GAL                  2:37.90    2:31.42        
  8 Naughton, Imogen          18 SHARK                2:29.47    2:32.07        
  9 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                2:32.69    2:33.42        
 10 Pliszka, Anastazya        15 COM                  2:36.45    2:36.34        
 11 Murphy, Jade              20 SLIGO                2:34.83    2:36.37        
 12 Sharkey, Lauren           14 GAL                  2:42.37    2:38.69        
 13 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                  2:36.74    2:39.12        
 14 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                2:38.10    2:39.85        
 15 Curran, Kelis             12 COM                  2:56.87    2:41.12        
 16 Murphy, Freya             16 SHARK                2:40.55    2:42.33        
 17 Martin, Rachel            16 SLIGO                2:46.64    2:42.52        
 18 Treanor, Sorcha           14 CLM                  2:38.75    2:43.92        
 19 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                2:44.79    2:44.00        
 20 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                2:44.08    2:44.02        
 21 Kearney, Caoilin          14 Bluefin SC           2:42.02    2:44.17        
 22 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                2:45.84    2:44.18        
 23 Mc Auley, Sile            13 .ATH                 2:48.24    2:44.40        
 24 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           2:47.03    2:44.43        
 25 Dolan, Ruth               13 B/Sloe               2:37.08    2:44.58        
 26 Burke, Saoirse            15 Tuam Swim Team       2:41.44    2:44.62        
 27 Kilcommons, Ciara         14 COM                  2:46.80    2:45.22        
 28 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                2:46.14    2:45.94        
 29 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                2:51.97    2:46.91        
 30 Lyons, Maria              15 SLIGO                2:46.34    2:47.94        
 31 Smialek, Olivia           14 .ATH                 2:52.04    2:49.26        
 32 Henehan, Rachel           16 CBAR                 2:49.70    2:50.21        
 33 O'Neill, Aishling         15 LASER                2:46.25    2:50.99        
 34 Mc Nicholas, Alex         16 LASER                2:47.20    2:51.70        
 35 Davitt, Aoife             13 GAL                  2:52.60    2:53.24        
 36 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD              2:51.26    2:55.26        
 37 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                2:58.26    2:55.37        
 38 Deely, Ella               13 CBAR                 3:02.85    2:55.64        
 39 Ward, Aileen              14 .ATH                 2:53.83    2:56.31        
 40 Conlon, Sarah             15 CBAR                 2:55.36    2:56.36        
 41 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              3:00.09    2:56.92        
 42 Owens, Oonagh             15 LASER                3:01.10    2:58.23        
 43 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                  3:04.65    2:59.61        
 44 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 2:58.94    2:59.74        
 45 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                  3:04.89    3:02.28        
 46 Kehoe, Grace              15 SLIGO                2:58.28    3:02.64        
 47 Cugalj, Teodora           14 SHARK                3:04.52    3:02.69        
 48 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           3:14.72    3:02.99        
 49 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                3:02.13    3:03.79        
 50 Owens, Kate               12 GAL                  3:13.20    3:05.09        
 51 Waters, Katie             12 GAL                  3:17.65    3:06.00        
 52 Doorly, Rosie             12 GAL                  3:13.46    3:07.17        
 53 Murphy, Gillian           11 GAL                  3:14.92    3:07.54        
 54 Vinod, Anouska            13 GAL                  3:04.95    3:10.97        
 55 Rather, Kassie            11 GAL                  3:16.27    3:11.27        
 56 Smith, Clodagh            12 LONG-VD              3:19.57    3:20.01        
 -- Davitt, Ciara             11 GAL                  3:13.03         DQ        
 -- Farrell, Danielle         14 SLIGO                2:40.11         DQ        
 -- Moran, Sophie             16 GAL                  2:30.50         DQ        
 -- Doran, Ciara              17 CYDY                 2:28.00         DQ        
 -- Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           3:12.28         DQ        
 -- Murphy, Emma              13 GAL                  2:56.27         DQ        
 
Event 22  Boys 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            20 CBAR                 2:15.07    2:05.16        
  2 Anderson, Ronan           20 SLIGO                2:10.04    2:07.14        
  3 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team       2:07.11    2:12.09        
  4 O'Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team       2:17.87    2:16.06        
  5 Symons, James             20 GAL                  2:14.50    2:17.13        
  6 Kelly, Niall              16 CLM                  2:24.68    2:18.86        
  7 Anderson, Eoin            17 SLIGO                2:27.15    2:20.44        
  8 Doorly, David             15 GAL                  2:28.59    2:23.44        
  9 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team       2:25.93    2:23.54        
 10 Lally, Rory               14 GAL                  2:28.91    2:25.01        
 11 Bodamer, Ralf             14 GAL                  2:27.49    2:26.88        
 12 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                2:24.82    2:27.88        
 13 Breslin, Ethan            15 CLM                  2:31.39    2:28.19        
 14 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                2:38.85    2:31.74        
 15 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       2:31.40    2:32.25        
 16 Joyce, Niall              14 SHARK                2:52.33    2:35.78        
 17 Martin, Dylan             18 SLIGO                2:38.45    2:37.19        
 18 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              2:38.75    2:37.49        
 19 Semikin, Nikita           13 .ATH                 2:41.16    2:38.42        
 20 Ryan, Duileach            14 LONG-VD              2:38.93    2:38.82        
 21 Daly, Eoghan              13 SHARK                2:46.80    2:39.18        
 22 Lennon, Brian             15 SHARK                2:38.05    2:39.59        
 23 Donovan, Shane            14 .ATH                 2:41.66    2:40.09        
 24 Dunne, Pierce             16 CBAR                 2:45.09    2:43.11        
 25 O'Malley, Eoin            16 SHARK                2:50.96    2:43.78        
 26 Fagan, Kyle               12 .ATH                 2:48.15    2:46.47        
 27 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  2:48.42    2:47.72        
 28 Hussey, Michael           11 GAL                  3:08.50    2:51.56        
 29 Treanor, Eoin             12 CLM                  3:02.25    3:02.98        
 30 Hogan, Cian               11 SHARK                3:19.07    3:06.83        
 31 Jennings, Euan            12 SHARK                     NT    3:09.56        
 -- Walsh, Barry              11 B DOL                2:57.94         DQ        
 
Event 23  Girls 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 CLM                  2:29.65    2:34.45        
  2 Mc Fadden, Ava            14 COM                  2:55.12    2:48.78        
  3 Bates, Aoife              15 SHARK                2:57.36    2:50.26        
  4 Joyce, Grace              15 SHARK                2:54.65    2:50.94        
  5 Gibbs, Alison             13 GAL                  2:55.98    2:52.33        
  6 Kilgallen, Megan          15 CLM                  2:58.70    2:52.80        
  7 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                2:58.15    2:54.95        
  8 Brennan, Judy             14 .ATH                 3:02.30    2:55.09        
  9 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                3:02.23    2:56.15        
 10 Fadden, Heather           16 CBAR                 2:53.12    2:57.53        
 11 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team       2:58.40    2:58.79        
 12 Daly, Sadhbh              15 SHARK                3:04.53    3:00.60        
 13 Frain, Lauren             15 CLM                  3:00.88    3:05.10        
 14 Deely, Megan              16 CBAR                 3:07.09    3:06.60        
 15 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                3:04.76    3:06.87        
 16 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                3:03.96    3:07.10        
 17 O'Brien, Roisin           13 COM                  3:11.22    3:07.66        
 18 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           3:05.48    3:07.73        
 19 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                3:04.87    3:07.90        
 20 O'Reilly, Derva           16 Tuam Swim Team       2:59.72    3:08.30        
 21 Fee, Laoise               14 C FIN                3:08.32    3:09.00        
 22 Flanagan, Orla            17 CLM                  3:03.81    3:10.43        
 23 O'Neill, Aishling         15 LASER                3:02.30    3:11.79        
 24 Martin, Emily             12 .ATH                 3:10.45    3:12.66        
 25 Horan, Brianne            15 CBAR                 3:16.23    3:15.37        
 26 Conlon, Sarah             15 CBAR                 3:16.37    3:15.96        
 27 Bedynek, Sandra           14 Bluefin SC           3:19.50    3:18.20        
 28 Crisin, Paula             14 LASER                3:24.38    3:18.57        
 29 Murphy, Emma              13 GAL                  3:15.02    3:19.11        
 30 Daly, Kelsey              15 .ATH                 3:09.28    3:20.29        
 31 Ward, Aileen              14 .ATH                 3:17.00    3:20.40        
 32 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 3:24.74    3:22.12        
 33 Murphy, Gillian           11 GAL                  3:33.72    3:22.70        
 34 Owens, Oonagh             15 LASER                3:19.34    3:22.71        
 35 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 3:21.92    3:23.75        
 36 Griffin, Carol            12 SHARK                3:16.03    3:26.40        
 37 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              3:37.74    3:33.38        
 38 Horan, Ivanna             13 CBAR                 3:41.93    3:35.00        
 39 Davitt, Ciara             11 GAL                  3:39.95    3:36.77        
 40 Healy, Rachel             12 CBAR                 3:39.89    3:40.96        
 -- Condron, Sarah            14 .ATH                 3:07.59         DQ        
 -- Davitt, Aoife             13 GAL                  3:12.62         DQ        
 -- Curley, Caoimhe           11 CBAR                 3:33.77         DQ        
 -- Manning, Katie            11 LONG-VD              3:35.12         DQ        
 -- Clarke, Isabelle          15 .ATH                 3:03.50         DQ        
 
Event 24  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             17 SLIGO                1:04.01    1:06.38        
  2 O'Farrell, Brian          19 GAL                  1:06.99    1:07.62        
  3 Anderson, Ronan           20 SLIGO                1:05.79    1:07.73        
  4 Scully, Bryan             17 .ATH                 1:09.34    1:10.56        
  5 Duffy, Fionn              16 GAL                  1:14.46    1:10.69        
  6 Woods, David              19 SLIGO                1:12.89    1:11.32        
  7 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:12.70    1:12.30        
  8 Murphy, Jamie             17 CBAR                 1:13.09    1:14.06        
  9 O'Hara, Odhran            14 SLIGO                1:14.00    1:14.25        
 10 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                 1:14.42    1:14.52        
 11 Morris, Jayke             17 CLM                  1:15.48    1:15.15        
 12 Maher, Anthony            16 SLIGO                1:16.78    1:15.21        
 13 Clarke, Billy             16 SHARK                1:15.78    1:15.34        
 14 Grady, Rory               14 CBAR                 1:15.76    1:15.54        
 15 Hornet, Ryan              16 SHARK                1:17.04    1:15.77        
 16 Staunton, William         16 CLM                  1:17.40    1:15.88        
 17 Breheny, Kieran           16 C FIN                1:17.70    1:16.13        
 18 Breslin, Ethan            15 CLM                  1:17.23    1:16.89        
 19 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                1:15.51    1:16.91        
 20 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           1:15.91    1:17.69        
 21 Kennedy, Eidhne           15 GAL                  1:24.03    1:17.94        
 22 Anderson, Eoin            17 SLIGO                1:16.93    1:18.03        
 23 Martin, Dylan             18 SLIGO                1:15.23    1:18.39        
 24 Lally, Rory               14 GAL                  1:23.55    1:18.58        
 25 MC Auley, Ian             17 .ATH                 1:16.17    1:18.99        
 26 O'Connor, Milo            15 .ATH                 1:21.39    1:19.39        
 27 Mc Glue, Cian             13 SHARK                1:22.34    1:19.88        
 28 Naughton, Ben             14 GAL                  1:20.24    1:19.91        
 29 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:21.18    1:20.09        
 30 Welby, Evan               16 SHARK                1:17.87    1:20.28        
 31 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:20.14    1:20.29        
 32 Carter, Niall             15 CBAR                 1:21.98    1:20.52        
 33 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:21.73    1:21.28        
 34 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team       1:22.01    1:21.38        
 35 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD              1:30.23    1:21.77        
 36 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                1:24.48    1:23.19        
 37 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:28.60    1:23.51        
 38 O'Malley, Eoin            16 SHARK                1:24.28    1:23.62        
 39 McCormack, Cian           13 LONG-VD              1:24.07    1:24.06        
 40 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:26.59    1:24.54        
 41 Balaskie, James           14 CBAR                 1:27.69    1:24.73        
 42 Moore-Keane, Ross         13 .ATH                 1:29.32    1:25.29        
 43 Daly, Eoghan              13 SHARK                1:28.22    1:25.79        
 44 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           1:29.03    1:25.87        
 45 Kehoe, Oisin              14 MARL                 1:28.63    1:26.58        
 46 Collins, Rory             14 Bluefin SC           1:29.32    1:27.11        
 47 Powell, Luke              15 .ATH                 1:28.02    1:27.14        
 48 Hynes, Mark               11 LASER                1:31.93    1:27.28        
 49 Dunne, Pierce             16 CBAR                 1:25.47    1:27.35        
 50 Reilly, Evan              13 CLM                  1:28.75    1:27.81        
 51 Langton, Killian          12 SLIGO                1:27.93    1:28.06        
 52 Smith, Eoin               16 LONG-VD              1:27.49    1:29.40        
 53 Jennings, Euan            12 SHARK                1:31.72    1:30.05        
 54 Clarke, Liam              15 LASER                1:33.54    1:31.27        
 55 Murphy, Adam              12 CBAR                 1:34.18    1:31.38        
 56 Kearns, Eoghan            15 SLIGO                1:32.20    1:32.01        
 57 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              1:33.63    1:33.99        
 58 Fee, Brogan               12 C FIN                1:38.57    1:34.49        
 59 Smith, Cian               13 .ATH                      NT    1:34.68        
 60 Iakimov, Boris            13 Tuam Swim Team       1:35.03    1:35.12        
 61 Flaherty, Roan            12 .ATH                 1:32.34    1:35.86        
 62 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD              1:37.07    1:37.37        
 63 Kearney, Rian             12 Bluefin SC           1:33.84    1:38.99        
 64 Kilcommons, Alan          11 COM                  1:38.56    1:41.66        
 65 Lennon, David             12 SHARK                1:38.51    1:42.10        
 66 Burke, Conor              13 GAL                  1:36.25    1:42.76        
 -- Clark, Alex               15 SHARK                1:22.76         DQ        
 -- Carey, Oisin              16 LASER                1:20.84         DQ        
 
Event 25  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Isabelle           15 GAL                  1:05.06    1:05.50        
  2 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 1:06.61    1:05.78        
  3 Ashton, Iona              14 SHARK                1:09.31    1:07.85        
  4 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                1:09.94    1:08.86        
  5 Kelly, Aimee              14 SHARK                1:10.03    1:09.05        
  6 Johnson, Laura            15 .ATH                 1:10.53    1:09.34        
  7 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                  1:10.50    1:09.37        
  8 MC Gowan, Amy             16 B DOL                1:10.64    1:10.34        
  9 Farrell, Danielle         14 SLIGO                1:10.29    1:11.11        
 10 Pliszka, Anastazya        15 COM                  1:11.36    1:11.20        
 11 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:11.87    1:11.26        
 12 Mc Auley, Sile            13 .ATH                 1:11.78    1:11.30        
 13 Daly, Sadhbh              15 SHARK                1:10.34    1:11.53        
 14 Sharkey, Lauren           14 GAL                  1:14.72    1:11.60        
 15 Kearney, Caoilin          14 Bluefin SC           1:13.95    1:11.94        
 16 Kilgallen, Megan          15 CLM                  1:12.84    1:11.96        
 17 Martin, Rachel            16 SLIGO                1:14.00    1:12.13        
 18 Mulhall, Keela            16 GAL                  1:12.50    1:12.26        
 19 Ennis, Kelly              16 .ATH                 1:12.50    1:12.79        
 20 Deely, Ella               13 CBAR                 1:15.87    1:14.17        
 21 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:13.10    1:14.27        
 22 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                1:13.92    1:14.55        
 23 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           1:12.94    1:14.71        
 24 Kilcommons, Ciara         14 COM                  1:16.03    1:15.61        
 25 Condron, Sarah            14 .ATH                 1:12.94    1:15.94        
 26 Lowe, Erika               13 .ATH                 1:16.56    1:16.92        
 27 Moran, Ellie              12 COM                  1:20.28    1:16.95        
 28 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD              1:16.59    1:17.57        
 29 Lyons, Maria              15 SLIGO                1:18.78    1:17.79        
 30 Henehan, Rachel           16 CBAR                 1:17.14    1:18.15        
 31 Davitt, Aoife             13 GAL                  1:18.69    1:18.25        
 32 Madsen, Julie             16 Tuam Swim Team       1:25.00    1:18.56        
 33 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                1:17.34    1:18.94        
 34 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:17.85    1:18.95        
 35 Frain, Lauren             15 CLM                  1:15.69    1:18.98        
 36 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  1:17.06    1:19.15        
 37 Mulrenan, Ellen           12 COM                  1:22.59    1:19.24        
 38 Murphy, Freya             16 SHARK                1:16.81    1:19.45        
 39 Owens, Oonagh             15 LASER                1:21.61    1:20.40        
 40 Byrne, Ella               13 LONG-VD              1:22.04    1:20.97        
 41 Dirrane, Aoife            13 LASER                1:21.49    1:21.05        
 42 Conlon, Sarah             15 CBAR                 1:17.15    1:21.20        
 43 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 1:22.24    1:21.84        
 44 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              1:20.00    1:22.34        
 45 Kennedy, Niamh            12 LASER                1:24.60    1:23.42        
 46 O'Neill, Aishling         15 LASER                1:22.05    1:23.58        
 47 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:22.26    1:23.80        
 48 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:26.16    1:23.83        
 49 Reilly, Anoise            17 Ballina SC           1:18.83    1:23.87        
 50 Pliszka, Antonina         12 COM                  1:24.86    1:23.93        
 51 Henehan, Sophie           13 CBAR                 1:23.26    1:24.06        
 52 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                  1:29.75    1:24.24        
 53 Griffin, Carol            12 SHARK                1:24.64    1:24.29        
 54 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 1:24.00    1:24.47        
 55 Killeen, Isabelle N       13 Ballina SC           1:23.77    1:24.48        
 56 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 1:24.00    1:24.72        
 57 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                1:26.58    1:25.26        
 58 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                  1:26.85    1:25.73        
 59 O'Reilly, Cladagh         15 Tuam Swim Team       1:23.76    1:25.85        
 60 Burns, Anna               12 SHARK                1:27.85    1:25.92        
 61 Mulligan, Michelle        14 CLM                  1:27.81    1:26.41        
 62 Crisin, Paula             14 LASER                1:29.46    1:26.42        
 63 Fabian, Reka              12 LASER                1:29.29    1:26.48        
 64 Davitt, Ciara             11 GAL                  1:33.85    1:26.80        
 65 Murphy, Emma              13 GAL                  1:24.50    1:26.94        
 66 Owens, Kate               12 GAL                  1:32.73    1:26.97        
 67 Waters, Katie             12 GAL                  1:31.28    1:26.98        
 68 Daly, Kelsey              15 .ATH                 1:24.34    1:27.12        
 69 Monaghan, Ella            13 SLIGO                1:27.05    1:27.33        
 70 McNulty, Emma             13 Ballina SC           1:28.61    1:27.81        
 71 Fahy, Nicole              15 CBAR                 1:36.04    1:28.16        
 72 O'Rourke, Grainne         13 Tuam Swim Team       1:28.66    1:28.53        
 73 Murphy, Aylah             13 SHARK                1:29.75    1:29.33        
 74 Rather, Kassie            11 GAL                  1:31.28    1:29.62        
 75 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 1:26.44    1:29.65        
 76 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              1:28.28    1:31.01        
 77 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              1:31.67    1:31.51        
 77 Vinod, Anouska            13 GAL                  1:29.75    1:31.51        
 79 Murphy, Gillian           11 GAL                  1:32.31    1:32.68        
 80 Talbot, Emily             13 Bluefin SC           1:32.63    1:33.59        
 81 Manning, Katie            11 LONG-VD              1:32.14    1:34.44        
 82 Sweeney, Aoife            13 GAL                  1:29.50    1:36.26        
 -- O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              1:17.99         DQ        
 -- Kenny, Bernadette         13 SHARK                1:23.47         DQ        
 -- Brennan, Sorcha           11 Tuam Swim Team       1:29.86         DQ        
 
Event 26  Boys 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            20 CBAR                   27.42      25.71        
  2 Carey, Andrew             18 .ATH                   26.94      26.43        
  3 Symons, James             20 GAL                    28.00      26.80        
  4 Ashton, Callum            18 SHARK                  29.91      27.10        
  5 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team         26.50      27.30        
  6 Huang, Tommy              16 CBAR                   28.39      27.90        
  7 Murray, Kevin             22 GAL                    27.50      27.98        
  8 Rennick, Sam              14 CBAR                   28.85      28.43        
  9 Duffy, Fionn              16 GAL                    31.10      28.47        
 10 Woods, David              19 SLIGO                  29.71      28.99        
 11 Carter, Niall             15 CBAR                   33.60      29.36        
 12 Grady, Rory               14 CBAR                   46.78      29.72        
 13 Kearney, Oisin            15 LONG-VD                31.69      29.94        
 14 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team         30.47      30.02        
 15 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD                32.18      30.22        
 16 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                   30.67      30.34        
 17 Murphy, Jamie             17 CBAR                   31.49      30.55        
 18 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team         31.58      30.71        
 19 Martin, Dylan             18 SLIGO                  31.40      30.91        
 20 Humpston, Darragh         15 LONG-VD                32.44      31.29        
 21 Breheny, Kieran           16 C FIN                  31.99      31.42        
 22 Maher, Anthony            16 SLIGO                  32.48      31.78        
 23 Madigan, Daniel           15 LONG-VD                31.72      31.83        
 24 Masterson, Darragh        13 CBAR                   32.36      32.25        
 25 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                   33.25      32.35        
 26 Naughton, Ben             14 GAL                    37.50      32.37        
 27 Faherty, Christopher      15 LONG-VD                34.08      32.39        
 28 McCormack, Cian           13 LONG-VD                33.22      32.50        
 29 Mc Glue, Cian             13 SHARK                  32.56      32.94        
 30 Todd, Nathan              13 LASER                  35.82      33.61        
 31 Joyce, Niall              14 SHARK                  45.50      34.99        
 32 Ryan, Duileach            14 LONG-VD                36.48      35.23        
 33 Kearney, Oliver           11 LONG-VD                35.78      35.30        
 34 Treanor, Eoin             12 CLM                    36.81      35.77        
 35 Smith, Cian               13 .ATH                   38.13      35.92        
 36 Mroz, Kamil               13 LONG-VD                36.75      36.20        
 37 Hynes, Mark               11 LASER                  37.00      36.54        
 38 Hussey, Michael           11 GAL                    42.72      38.35        
 39 Langton, Killian          12 SLIGO                  38.57      38.64        
 40 Lennon, David             12 SHARK                  44.18      41.94        
 41 Kearney, Rian             12 Bluefin SC             42.23      42.16        
 42 Hogan, Cian               11 SHARK                  43.91      44.34        
 -- Breslin, Cian             18 CLM                    29.75         DQ        
 -- Fortune, Joshua           16 SLIGO                  29.36         DQ        
 -- Smith, Eamon              13 LONG-VD                36.51         DQ        
 
Event 27  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 CLM                    26.00      25.68        
  2 Flaherty, Ellen           15 .ATH                   28.20      27.65        
  3 Leahy, Aoife              15 GAL                    27.88      27.86        
  4 Lowe, Rebecca             15 .ATH                   28.23      28.13        
  5 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                    28.25      28.19        
  6 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                  28.48      28.62        
  7 Joyce, Grace              15 SHARK                  29.22      28.81        
  8 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD                29.51      28.94        
  9 Mulhall, Keela            16 GAL                    28.50      29.03        
 10 Dolan, Ruth               13 B/Sloe                 33.82      29.09        
 11 Loftus, Zara              16 CLM                    29.05      29.14        
 12 Johnson, Laura            15 .ATH                   30.00      29.28        
 13 Farrell, Danielle         14 SLIGO                  29.62      29.29        
 14 Doran, Ciara              17 CYDY                   29.00      29.34        
 15 Gibbs, Isabelle           15 GAL                    29.19      29.38        
 16 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                    30.40      29.45        
 17 MC Gowan, Amy             16 B DOL                  28.69      29.49        
 18 Murphy, Jade              20 SLIGO                  28.80      29.64        
 19 Brennan, Judy             14 .ATH                   30.77      29.66        
 20 Ennis, Kelly              16 .ATH                   30.15      29.95        
 21 Lynch, Ciara              17 SLIGO                  30.21      30.02        
 22 Johnson, Rachel           17 .ATH                   30.58      30.13        
 23 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                  30.10      30.42        
 24 Flanagan, Orla            17 CLM                    32.26      30.47        
 25 Lowe, Erika               13 .ATH                   30.75      30.49        
 26 Fadden, Heather           16 CBAR                   31.05      30.59        
 27 O'Brien, Paola            18 GAL                    32.25      30.60        
 28 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                  31.35      30.75        
 29 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                  31.30      30.80        
 30 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                  31.46      30.81        
 31 Treanor, Sorcha           14 CLM                    31.81      30.83        
 32 Mc Auley, Sile            13 .ATH                   33.35      30.89        
 33 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                  31.39      31.09        
 34 Burke, Saoirse            15 Tuam Swim Team         31.93      31.14        
 35 Moran, Ellie              12 COM                    31.77      31.22        
 36 Mulrenan, Ellen           12 COM                    33.12      31.69        
 37 Horkan, Aisling           14 CLM                    32.66      31.71        
 38 Ward, Aileen              14 .ATH                   31.76      31.72        
 39 Clarke, Isabelle          15 .ATH                   32.03      31.75        
 40 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                31.95      31.77        
 41 Kenny, Bernadette         13 SHARK                  31.77      31.82        
 42 Martin, Rachel            16 SLIGO                  32.73      31.91        
 43 O'Brien, Millie           13 .ATH                   34.69      31.94        
 44 Cugalj, Teodora           14 SHARK                  32.86      31.96        
 45 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team         34.65      31.98        
 46 Horan, Brianne            15 CBAR                   32.00      32.05        
 47 Powell, Ella              11 .ATH                   32.69      32.14        
 48 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD                30.89      32.41        
 49 MC Hale, Zoe              13 CBAR                   31.79      32.54        
 50 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                    34.85      32.56        
 51 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                   37.00      32.84        
 52 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                  32.60      32.87        
 53 Kennedy, Caoimhe          13 B/Sloe                 33.59      33.05        
 54 Byrne, Ella               13 LONG-VD                33.65      33.07        
 54 Martin, Emily             12 .ATH                   33.34      33.07        
 56 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                    34.23      33.43        
 57 Vinod, Anouska            13 GAL                    34.95      33.75        
 58 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                   34.00      33.82        
 59 Reilly, Anoise            17 Ballina SC             32.70      33.89        
 60 Sweeney, Aoife            13 GAL                    34.90      34.18        
 61 Doorly, Rosie             12 GAL                    37.95      34.60        
 62 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD                35.90      34.61        
 63 Waters, Katie             12 GAL                    37.46      34.82        
 64 Owens, Kate               12 GAL                    35.91      34.95        
 65 Kehoe, Grace              15 SLIGO                  32.81      34.98        
 66 Rather, Kassie            11 GAL                    35.89      36.12        
 67 Smith, Clodagh            12 LONG-VD                35.71      36.52        
 
Event 28  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Joseph            17 GAL                  4:26.61    4:23.87        
  2 Rennick, Sam              14 CBAR                 4:30.62    4:24.76        
  3 O'Sullivan, Tom           14 GAL                  4:56.11    4:30.69        
  4 Lally, Rory               14 GAL                  4:39.46    4:31.81        
  5 Fortune, Joshua           16 SLIGO                4:33.25    4:32.00        
  6 Doorly, David             15 GAL                  4:43.85    4:33.49        
  7 Bodamer, Ralf             14 GAL                  4:42.26    4:36.93        
  8 O'Hara, Odhran            14 SLIGO                4:41.67    4:37.76        
  9 Duda, Philip              12 COM                  5:06.34    4:42.88        
 10 Kennedy, Eidhne           15 GAL                  4:53.54    4:43.05        
 11 O'Rourke, Diarmuid        15 Tuam Swim Team       4:40.96    4:44.11        
 12 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                 4:56.46    4:46.67        
 13 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                4:50.39    4:46.85        
 14 MC Auley, Ian             17 .ATH                 4:53.45    4:47.98        
 15 O'Connor, Milo            15 .ATH                 4:56.90    4:49.65        
 16 Staunton, William         16 CLM                  4:57.20    4:50.19        
 17 Semikin, Nikita           13 .ATH                 5:00.41    4:51.64        
 18 Welby, Evan               16 SHARK                4:59.74    4:53.62        
 19 Lennon, Brian             15 SHARK                4:59.91    4:54.64        
 20 Donovan, Shane            14 .ATH                 5:00.84    4:57.01        
 21 Maher, Anthony            16 SLIGO                5:02.22    4:58.31        
 22 Carney, Colm              13 CBAR                 5:10.17    5:03.33        
 23 Kehoe, Oisin              14 MARL                 5:10.19    5:05.20        
 24 Collins, Rory             14 Bluefin SC           5:25.75    5:12.44        
 25 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  5:45.00    5:20.02        
 26 Flaherty, Roan            12 .ATH                 5:18.39    5:25.08        
 27 Mitchell, Martin          12 GAL                  5:55.75    5:34.80        
 28 Smith, Eamon              13 LONG-VD              5:44.00    5:38.92        
 
Event 29  Mixed 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    1:55.60        
  2 Galway Swim Team  'A'                                  NT    1:57.64        
  3 Sligo S C  'A'                                    2:01.55    1:59.72        
  4 Claremorris SC  'A'                               2:11.18    2:06.47        
 -- Longford Swimming Club-VD  'B'                         NT         DQ        
 -- Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:03.67         DQ        
 
Event 30  Boys 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           20 SLIGO                  58.71      59.91        
  2 Cuna, Erico               17 PL                   1:00.91    1:00.44        
  3 Ashton, Callum            18 SHARK                1:04.00    1:01.26        
  4 O'Hara, Eanna             17 SLIGO                1:01.61    1:01.79        
  5 O'Farrell, Brian          19 GAL                  1:03.24    1:02.59        
  6 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team       1:01.69    1:03.61        
  7 Carey, Andrew             18 .ATH                 1:03.09    1:03.65        
  8 Symons, James             20 GAL                  1:02.50    1:04.12        
  9 Anderson, Eoin            17 SLIGO                1:05.85    1:04.27        
 10 Kelly, Niall              16 CLM                  1:08.49    1:05.42        
 11 Morris, Jayke             17 CLM                  1:07.95    1:05.44        
 12 Scully, Bryan             17 .ATH                 1:07.43    1:05.78        
 13 Woods, David              19 SLIGO                1:07.13    1:05.85        
 14 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:04.68    1:06.73        
 15 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           1:20.73    1:06.94        
 16 O'Hara, Odhran            14 SLIGO                1:09.85    1:07.07        
 17 Breslin, Cian             18 CLM                  1:09.65    1:07.98        
 18 Fortune, Joshua           16 SLIGO                1:09.52    1:08.12        
 19 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:11.09    1:08.50        
 20 Huang, Tommy              16 CBAR                 1:08.75    1:08.60        
 21 Grady, Rory               14 CBAR                 1:09.25    1:08.79        
 22 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                 1:09.20    1:08.80        
 23 Martin, Dylan             18 SLIGO                1:11.22    1:08.83        
 24 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:11.09    1:09.39        
 25 Breslin, Ethan            15 CLM                  1:10.54    1:09.74        
 26 Maher, Anthony            16 SLIGO                1:12.46    1:10.31        
 27 Lally, Rory               14 GAL                  1:12.50    1:10.38        
 28 Carter, Niall             15 CBAR                 1:10.59    1:10.40        
 29 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       1:12.07    1:11.48        
 30 Breheny, Kieran           16 C FIN                1:15.24    1:11.97        
 31 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                1:15.15    1:12.06        
 32 Kennedy, Eidhne           15 GAL                  1:12.50    1:12.11        
 33 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD              1:23.86    1:12.50        
 34 Carey, Oisin              16 LASER                1:17.31    1:12.85        
 35 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:13.91    1:12.97        
 36 Todd, Nathan              13 LASER                1:16.89    1:13.06        
 37 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:16.15    1:13.14        
 38 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:12.64    1:13.15        
 39 Naughton, Ben             14 GAL                  1:12.50    1:13.66        
 40 Dunne, Pierce             16 CBAR                 1:15.10    1:13.96        
 41 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              1:14.90    1:14.16        
 42 Clark, Alex               15 SHARK                1:15.82    1:14.70        
 43 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:18.79    1:15.78        
 44 Joyce, Niall              14 SHARK                1:24.89    1:16.49        
 45 Collins, Rory             14 Bluefin SC           1:18.71    1:16.76        
 46 O'Malley, Eoin            16 SHARK                1:18.49    1:16.84        
 47 Fagan, Kyle               12 .ATH                 1:20.27    1:17.14        
 48 McCormack, Cian           13 LONG-VD              1:24.48    1:17.34        
 49 Mc Carthy, Padraic        14 LASER                1:37.56    1:17.56        
 50 Smith, Eoin               16 LONG-VD              1:21.28    1:18.07        
 51 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:18.73    1:19.55        
 52 Harley, Rowan             16 B/Sloe               1:21.78    1:20.13        
 53 Hynes, Mark               11 LASER                1:22.45    1:20.25        
 54 Langton, Killian          12 SLIGO                1:22.31    1:20.43        
 55 Clarke, Liam              15 LASER                1:22.03    1:20.95        
 56 Kearns, Eoghan            15 SLIGO                1:21.69    1:21.25        
 57 Flaherty, Roan            12 .ATH                 1:22.03    1:24.69        
 58 Hussey, Michael           11 GAL                  1:27.50    1:24.89        
 -- Hogan, Cian               11 SHARK                1:32.27         DQ        
 -- Burke, Conor              13 GAL                  1:24.95         DQ        
 -- Ryan, Duileach            14 LONG-VD              1:19.42         DQ        
 
Event 31  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 CLM                  2:01.01    2:02.55        
  2 McLoughlin, Stephanie     16 GAL                  2:10.50    2:09.00        
  3 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 2:09.98    2:09.59        
  4 Gannon, Jessica           13 COM                  2:14.18    2:09.89        
  5 Moran, Sophie             16 GAL                  2:12.83    2:11.63        
  6 Leahy, Aoife              15 GAL                  2:10.56    2:12.24        
  7 Doran, Ciara              17 CYDY                 2:08.00    2:14.50        
  8 Johnson, Laura            15 .ATH                 2:17.84    2:14.75        
  9 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                2:14.36    2:15.68        
 10 MC Gowan, Amy             16 B DOL                2:12.53    2:15.87        
 11 Gibbs, Alison             13 GAL                  2:23.03    2:16.90        
 12 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              2:19.44    2:17.20        
 13 Mulhall, Keela            16 GAL                  2:14.50    2:18.13        
 14 Farrell, Danielle         14 SLIGO                2:19.57    2:18.47        
 15 Sharkey, Lauren           14 GAL                  2:25.43    2:19.09        
 16 Ashton, Iona              14 SHARK                2:19.22    2:19.11        
 17 Ennis, Kelly              16 .ATH                 2:20.70    2:19.25        
 18 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                  2:18.79    2:19.85        
 19 Johnson, Rachel           17 .ATH                 2:17.79    2:21.01        
 20 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           2:22.90    2:23.05        
 21 Deely, Megan              16 CBAR                 2:21.72    2:23.20        
 22 Lowe, Erika               13 .ATH                 2:22.25    2:23.89        
 23 Daly, Sadhbh              15 SHARK                2:26.31    2:24.67        
 24 Moran, Ellie              12 COM                  2:24.57    2:24.91        
 25 Brennan, Judy             14 .ATH                 2:25.43    2:25.10        
 26 Mc Nicholas, Alex         16 LASER                2:21.97    2:25.64        
 27 Kearney, Caoilin          14 Bluefin SC           2:22.15    2:25.70        
 28 Kilcommons, Ciara         14 COM                  2:25.87    2:25.71        
 29 Lynch, Ciara              17 SLIGO                2:29.58    2:25.81        
 30 Griffin, Carol            12 SHARK                2:33.45    2:27.00        
 31 Boyle, Labhaoise          15 SHARK                2:28.32    2:27.03        
 32 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                2:28.55    2:27.19        
 33 Boyle, Emma               15 Bluefin SC           2:31.25    2:27.33        
 34 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                2:28.74    2:27.96        
 35 Henehan, Rachel           16 CBAR                 2:27.67    2:28.26        
 36 O'Neill, Aishling         15 LASER                2:29.42    2:28.72        
 37 Flanagan, Orla            17 CLM                  2:27.56    2:28.82        
 38 Murphy, Freya             16 SHARK                2:24.31    2:28.93        
 39 Davitt, Aoife             13 GAL                  2:31.43    2:29.23        
 40 Mulrenan, Ellen           12 COM                  2:34.40    2:30.21        
 41 Deely, Ella               13 CBAR                 2:34.15    2:30.63        
 42 Dirrane, Aoife            13 LASER                2:37.37    2:31.10        
 43 Ward, Aileen              14 .ATH                 2:30.62    2:31.40        
 44 Horan, Brianne            15 CBAR                 2:31.57    2:31.52        
 45 Martin, Emily             12 .ATH                 2:36.59    2:33.23        
 46 Nic Dhonnacha, Maria      13 GAL                  2:44.35    2:35.83        
 47 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                  2:37.35    2:36.18        
 48 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 2:38.01    2:36.20        
 49 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              2:38.32    2:36.24        
 50 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              2:34.33    2:36.70        
 51 Daly, Kelsey              15 .ATH                 2:34.96    2:36.76        
 52 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           2:48.00    2:38.38        
 53 Cugalj, Teodora           14 SHARK                2:38.88    2:38.53        
 54 Mc Donagh, Kristina       12 Bluefin SC           2:51.43    2:38.86        
 55 O'Brien, Millie           13 .ATH                 2:44.53    2:40.22        
 56 Fabian, Reka              12 LASER                2:46.81    2:42.67        
 57 Vinod, Anouska            13 GAL                  2:44.75    2:43.19        
 58 Kazimierczak, Adrianna    13 SHARK                2:42.51    2:43.27        
 59 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 2:38.00    2:43.75        
 60 Sweeney, Aoife            13 GAL                  2:44.50    2:44.10        
 61 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 2:39.00    2:44.37        
 62 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD              2:42.06    2:44.59        
 63 Doorly, Rosie             12 GAL                  2:47.66    2:45.28        
 64 Davitt, Ciara             11 GAL                  2:51.09    2:46.01        
 65 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 2:53.74    2:47.12        
 66 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD              2:46.07    2:47.55        
 67 Powell, Ella              11 .ATH                 2:49.75    2:48.53        
 68 Rather, Kassie            11 GAL                  2:54.65    2:56.02        
 -- Conlon, Sarah             15 CBAR                 2:32.97         DQ        
 
Event 32  Boys 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            20 CBAR                 2:03.58    2:01.07        
  2 Anderson, Eoin            17 SLIGO                2:29.22    2:23.69        
  3 Fortune, Joshua           16 SLIGO                2:20.97    2:25.53        
  4 O'Sullivan, Tom           14 GAL                  2:35.68    2:26.98        
  5 Huang, Tommy              16 CBAR                 2:23.23    2:29.22        
  6 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD              2:37.74    2:44.22        
  7 Todd, Nathan              13 LASER                2:59.49    2:51.64        
  8 Mc Carthy, Padraic        14 LASER                3:03.51    2:56.79        
  9 Collins, Rory             14 Bluefin SC           3:18.64    3:07.07        
 -- Madigan, Daniel           15 LONG-VD              2:30.05         DQ        
 
Event 33  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          18 CLM                  1:03.75    1:01.28        
  2 Kelly, Sarah              20 GAL                  1:03.07    1:05.69        
  3 Bates, Aoife              15 SHARK                1:07.97    1:08.38        
  4 Flaherty, Ellen           15 .ATH                 1:07.73    1:08.48        
  5 Moran, Sophie             16 GAL                  1:11.55    1:08.87        
  6 Naughton, Imogen          18 SHARK                1:08.79    1:08.94        
  7 Joyce, Grace              15 SHARK                1:11.13    1:09.29        
  8 Loftus, Zara              16 CLM                  1:09.96    1:09.73        
  9 Curran, Kelis             12 COM                  1:09.85    1:10.21        
 10 Mulhall, Ailbhe           14 GAL                  1:11.65    1:11.37        
 11 Martin, Rachel            16 SLIGO                1:13.44    1:12.54        
 11 Dolan, Ruth               13 B/Sloe               1:12.79    1:12.54        
 13 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                1:12.25    1:12.95        
 14 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                1:18.73    1:13.32        
 15 Treanor, Sorcha           14 CLM                  1:17.46    1:13.39        
 16 Lyons, Maria              15 SLIGO                1:13.09    1:14.00        
 17 Leahy, Aoife              15 GAL                  1:10.50    1:14.04        
 18 Murphy, Freya             16 SHARK                1:15.14    1:14.58        
 19 Kelly, Aimee              14 SHARK                1:18.44    1:14.63        
 20 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                1:14.91    1:16.24        
 21 Mulligan, Michelle        14 CLM                  1:20.94    1:17.59        
 22 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:19.47    1:18.40        
 23 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                1:19.65    1:18.47        
 24 Mc Nicholas, Alex         16 LASER                1:18.99    1:18.85        
 25 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD              1:13.72    1:19.22        
 26 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:19.64    1:19.90        
 27 Lynch, Ciara              17 SLIGO                1:17.19    1:20.23        
 28 Smialek, Olivia           14 .ATH                 1:26.45    1:21.97        
 29 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                1:22.81    1:22.06        
 30 Madsen, Julie             16 Tuam Swim Team       1:25.00    1:22.26        
 31 Conlon, Sarah             15 CBAR                 1:25.90    1:29.74        
 32 Bedynek, Sandra           14 Bluefin SC           1:25.03    1:30.88        
 33 Fabian, Reka              12 LASER                1:43.53    1:32.76        
 34 Rather, Kassie            11 GAL                  1:33.85    1:46.20        
 
Event 34  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Peter             23 SLIGO                  53.58      52.51        
  2 Cuna, Erico               17 PL                     53.69      54.12        
  3 Anderson, Ronan           20 SLIGO                  52.21      54.55        
  4 Murray, Kevin             22 GAL                    55.50      54.76        
  5 O'Farrell, Brian          19 GAL                    55.63      55.07        
  6 Scully, Bryan             17 .ATH                   54.32      55.14        
  7 O'Hara, Eanna             17 SLIGO                  54.30      55.33        
  8 O'Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team         57.44      55.97        
  9 Symons, James             20 GAL                    57.50      56.16        
 10 Rennick, Sam              14 CBAR                   58.84      56.78        
 11 Morris, Jayke             17 CLM                    57.63      57.01        
 12 Woods, David              19 SLIGO                  58.69      57.13        
 13 Murphy, Jamie             17 CBAR                   58.64      57.15        
 14 Kelly, Niall              16 CLM                    58.29      57.33        
 15 Doorly, Joseph            17 GAL                    58.27      57.42        
 16 Fortune, Joshua           16 SLIGO                  59.23      57.91        
 17 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           1:00.60      58.03        
 18 Hornet, Ryan              16 SHARK                  59.78      58.36        
 19 O'Hara, Odhran            14 SLIGO                  59.86      58.46        
 20 Carter, Niall             15 CBAR                 1:01.24      58.56        
 21 Breslin, Cian             18 CLM                    58.57      58.60        
 22 Waters, Fionn             15 Tuam Swim Team         59.63      58.74        
 23 Fitzgerld, Daragh         14 .ATH                 1:00.07      59.13        
 24 Huang, Tommy              16 CBAR                   58.68      59.31        
 25 Bodamer, Ralf             14 GAL                  1:00.29      59.50        
 25 Grady, Rory               14 CBAR                 1:00.63      59.50        
 27 Kennedy, Eidhne           15 GAL                  1:02.87      59.87        
 28 Kearney, Oisin            15 LONG-VD                59.97    1:00.29        
 29 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                  59.68    1:00.43        
 30 Carney, Colm              13 CBAR                 1:01.94    1:00.80        
 31 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           1:03.16    1:00.88        
 32 Masterson, Darragh        13 CBAR                 1:02.62    1:00.90        
 33 Doorly, David             15 GAL                  1:04.98    1:00.96        
 34 Lally, Rory               14 GAL                  1:02.72    1:01.36        
 35 Maher, Anthony            16 SLIGO                1:02.41    1:01.65        
 35 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:01.10    1:01.65        
 37 Mc Glue, Cian             13 SHARK                1:02.91    1:01.75        
 38 O'Connor, Milo            15 .ATH                 1:03.44    1:01.87        
 39 Martin, Dylan             18 SLIGO                1:05.16    1:02.56        
 40 Burke, Luke               14 Bluefin SC           1:04.94    1:02.74        
 41 Duda, Philip              12 COM                  1:03.90    1:02.95        
 42 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                1:04.70    1:03.45        
 43 Carey, Oisin              16 LASER                1:05.29    1:03.72        
 44 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:05.86    1:03.85        
 45 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team       1:03.57    1:03.86        
 46 Humpston, Darragh         15 LONG-VD              1:01.55    1:04.23        
 47 Powell, Luke              15 .ATH                 1:06.09    1:04.52        
 48 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              1:03.94    1:04.69        
 49 Smith, Cian               13 .ATH                 1:09.00    1:04.71        
 50 Dunne, Pierce             16 CBAR                 1:04.13    1:05.06        
 51 Todd, Nathan              13 LASER                1:07.38    1:05.12        
 52 Donovan, Shane            14 .ATH                 1:06.46    1:05.42        
 53 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:06.21    1:05.50        
 54 Fagan, Kyle               12 .ATH                 1:06.24    1:05.90        
 55 Daly, Eoghan              13 SHARK                1:09.40    1:05.95        
 56 Clark, Alex               15 SHARK                1:08.69    1:06.07        
 57 McCormack, Cian           13 LONG-VD              1:08.66    1:06.27        
 58 Semikin, Nikita           13 .ATH                 1:07.74    1:06.46        
 59 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:10.08    1:06.55        
 60 O'Malley, Eoin            16 SHARK                1:11.30    1:06.74        
 61 Joyce, Niall              14 SHARK                1:10.60    1:06.87        
 62 Balaskie, James           14 CBAR                 1:08.67    1:07.01        
 63 Harley, Rowan             16 B/Sloe               1:07.53    1:07.76        
 64 Mc Carthy, Fionn          13 SHARK                1:09.45    1:07.81        
 65 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:11.64    1:08.03        
 66 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           1:10.13    1:08.45        
 67 Moore-Keane, Ross         13 .ATH                 1:15.81    1:08.53        
 68 Smith, Eoin               16 LONG-VD              1:09.08    1:08.55        
 69 Mc Carthy, Padraic        14 LASER                1:12.59    1:09.62        
 70 Reilly, Evan              13 CLM                  1:09.35    1:10.46        
 71 Kearns, Eoghan            15 SLIGO                1:09.13    1:11.32        
 72 Langton, Killian          12 SLIGO                1:12.22    1:12.04        
 73 Mitchell, Martin          12 GAL                  1:17.40    1:12.37        
 74 Hynes, Mark               11 LASER                1:13.66    1:12.49        
 75 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD              1:14.86    1:12.76        
 76 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                  1:17.52    1:13.21        
 77 Treanor, Eoin             12 CLM                  1:14.31    1:13.49        
 78 Clarke, Liam              15 LASER                1:17.62    1:13.64        
 79 Smith, Eamon              13 LONG-VD              1:13.87    1:13.93        
 80 Hussey, Michael           11 GAL                  1:17.75    1:14.67        
 -- Murphy, Adam              12 CBAR                 1:09.87         DQ        
 -- Igoe, Rory                11 Tuam Swim Team       1:17.49         DQ        
 
Event 35  Girls 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              15 SHARK                  36.44      35.23        
  2 Murphy, Jade              20 SLIGO                  35.00      35.90        
  3 Flaherty, Ellen           15 .ATH                   35.74      36.05        
  4 Mc Fadden, Ava            14 COM                    35.55      36.41        
  5 Fadden, Heather           16 CBAR                   36.62      37.02        
  6 Mc Daid, Carrie           15 SLIGO                  36.54      37.19        
  7 Brennan, Judy             14 .ATH                   39.03      37.25        
  8 Gibbs, Alison             13 GAL                    38.63      37.39        
  9 Condron, Sarah            14 .ATH                   39.00      37.46        
 10 Kilgallen, Megan          15 CLM                    41.57      38.06        
 11 Dolan, Ruth               13 B/Sloe                 37.92      38.08        
 12 Frain, Lauren             15 CLM                    39.29      38.47        
 13 Begley, Emma              17 Tuam Swim Team         38.52      38.82        
 14 Weinhert, Wiktoria        14 SLIGO                  39.00      38.83        
 15 Flanagan, Orla            17 CLM                    39.21      38.89        
 16 Fee, Laoise               14 C FIN                  39.64      39.48        
 17 Kelly, Aimee              14 SHARK                  42.37      39.82        
 18 Burke, Saoirse            15 Tuam Swim Team         41.91      40.05        
 19 Crisin, Paula             14 LASER                  43.15      41.20        
 20 Murphy, Emma              13 GAL                    44.80      41.51        
 21 Martin, Emily             12 .ATH                   42.43      41.58        
 22 Ward, Aileen              14 .ATH                   41.69      41.79        
 23 Horkan, Aisling           14 CLM                    44.73      42.50        
 24 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                43.02      42.68        
 25 Griffin, Carol            12 SHARK                  43.08      43.46        
 26 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                   48.97      43.50        
 27 Kennedy, Caoimhe          13 B/Sloe                 43.83      43.98        
 28 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD                46.64      44.83        
 29 Gallagher, Mairead        14 CBAR                   47.09      44.99        
 30 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD                47.24      45.44        
 30 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD                44.08      45.44        
 32 Hannon, Roisin            14 CBAR                   47.33      45.59        
 33 Powell, Ella              11 .ATH                   44.76      46.36        
 34 Murphy, Gillian           11 GAL                    47.50      46.87        
 35 Vinod, Anouska            13 GAL                    47.25      47.23        
 36 Davitt, Ciara             11 GAL                    50.50      47.33        
 37 Sweeney, Aoife            13 GAL                    47.85      48.02        
 38 Burns, Anna               12 SHARK                  50.09      48.30        
 39 Nic Dhonnchadha, Caitrio  13 GAL                    47.95      48.43        
 40 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD                50.50      51.04        
 -- Boyle, Labhaoise          15 SHARK                  42.53         DQ        
 
Event 36  Boys 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuna, Erico               17 PL                     27.30      27.26        
  2 Ashton, Callum            18 SHARK                  29.85      28.55        
  3 Burke, Ciaran             17 Tuam Swim Team         27.09      28.72        
  4 Mooney, Peter             23 SLIGO                  28.36      29.04        
  5 Carey, Andrew             18 .ATH                   29.43      29.63        
  6 Kelly, Niall              16 CLM                    32.22      30.12        
  7 Rennick, Sam              14 CBAR                   29.92      30.19        
  7 O'Rourke, Oisín           16 Tuam Swim Team         31.31      30.19        
  9 Symons, James             20 GAL                    28.50      30.60        
 10 Murphy, Jamie             17 CBAR                   31.13      31.80        
 11 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                  31.59      32.27        
 12 Brennan, Sean             15 Tuam Swim Team         34.88      32.55        
 13 Huang, Tommy              16 CBAR                   33.31      32.96        
 14 Martin, Dylan             18 SLIGO                  33.72      33.25        
 14 Maher, Anthony            16 SLIGO                  33.40      33.25        
 16 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                  33.60      34.34        
 16 Todd, Nathan              13 LASER                  36.56      34.34        
 18 Kearney, Oliver           11 LONG-VD                35.03      34.87        
 19 Ryan, Duileach            14 LONG-VD                34.25      34.93        
 20 Naughton, Ben             14 GAL                    35.50      35.00        
 21 Joyce, Niall              14 SHARK                  33.32      35.70        
 22 Smith, Cian               13 .ATH                   36.65      35.91        
 23 Fagan, Kyle               12 .ATH                   35.71      36.20        
 24 Hynes, Mark               11 LASER                  41.35      37.45        
 25 Hussey, Michael           11 GAL                    41.75      38.29        
 25 Mc Aleer, Aleksandr       11 GAL                    41.35      38.29        
 27 Walsh, Barry              11 B DOL                  40.00      38.43        
 28 Harley, Rowan             16 B/Sloe                 36.72      38.74        
 29 Clarke, Liam              15 LASER                  36.80      39.07        
 30 Flaherty, Roan            12 .ATH                   40.75      39.43        
 31 Langton, Killian          12 SLIGO                  38.88      39.78        
 32 Hogan, Cian               11 SHARK                  45.47      40.82        
 
Event 37  Girls 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             15 .ATH                 5:13.87    5:16.83        
  2 Gibbs, Alison             13 GAL                  5:15.00    5:21.57        
  3 Pliszka, Anastazya        15 COM                  5:32.03    5:28.45        
  4 Henry, Lisa               16 CLM                  5:25.70    5:29.94        
  5 Sharkey, Lauren           14 GAL                  5:45.00    5:34.62        
  6 Walsh, Tara               15 SLIGO                5:58.01    5:42.60        
  7 Curran, Kelis             12 COM                  5:43.59    5:46.18        
  8 Martin, Rachel            16 SLIGO                5:53.78    5:48.42        
  9 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           5:55.26    5:54.34        
 10 Henehan, Rachel           16 CBAR                      NT    5:55.70        
 11 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                6:02.10    5:56.12        
 12 Lyons, Maria              15 SLIGO                5:56.35    5:59.00        
 13 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                5:55.65    6:00.21        
 14 Lowe, Erika               13 .ATH                 5:57.45    6:08.05        
 
Event 38  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                    1:51.87    1:50.21        
  2 Galway Swim Team  'A'                             1:48.92    1:52.51        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:11.64    1:57.75        
  4 Athlone  'A'                                           NT    1:59.32        
 
Event 39  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shark Swimming Club Limited  'A'                  2:11.27    2:05.54        
  2 Galway Swim Team  'A'                             2:03.14    2:05.61        
  3 Athlone  'A'                                           NT    2:08.15        
  4 Sligo S C  'A'                                    2:09.86    2:08.38        
 
Event 40  Mixed 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           13 COM                       NT   17:30.25        
  2 O'Sullivan, Tom           14 GAL                 18:00.00   17:39.54        
  3 Doorly, David             15 GAL                 18:00.00   17:54.53        
  4 Kennedy, Eidhne           15 GAL                 19:30.50   18:05.95        
  5 Bodamer, Ralf             14 GAL                 18:05.50   18:18.37        
  6 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD                   NT   19:07.27        
  7 Smith, Cian               13 .ATH                20:16.04   19:35.54        
  8 Burke, Luke               14 Bluefin SC          19:52.08   20:07.68