CONNACHT CHAMPIONSHIPS DEC 2014
                       
Event 1  Boys 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 4:22.15        
  2 Murphy, Jamie             14 CBAR                           4:39.15        
  3 Kolcow, Max               13 GAL                            4:39.52        
  4 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          4:43.18        
  5 Mc Fadden, Patrick        14 COM                            4:44.39        
  6 Scully, Bryan             14 ATH                            4:45.59        
  7 Doorly, Joseph            14 GAL                            4:47.29        
  8 Brennan, Jack             13 ATH                            4:50.51        
  9 Duffy, Fionn              13 GAL                            4:52.41        
 10 Shakeshaft, Jack          14 Ballina SC                     4:53.03        
 11 Doherty, Aaron P          14 CBAR                           4:58.00        
 12 Keogh, Timothy            14 GAL                            5:00.41        
 13 Melvin, Conor             14 SLIGO                          5:01.65        
 14 Ryan, Seadhna             12 LONG                           5:02.84        
 15 O'Connor, Milo            12 ATH                            5:13.39        
 16 Doorly, David             12 GAL                            5:17.26        
 17 O Rourke, Oisín           13 Tuam Swim Team                 5:23.49        
 18 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 5:25.45        
 19 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            5:25.64        
 20 Rennick, Sam              11 CBAR                           5:25.67        
 21 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            5:26.44        
 22 Ryan, Duileach            11 LONG                           5:28.03        
 23 Joyce, Darragh            11 CLM                            5:29.47        
 24 Breslin, Ethan            12 CLM                            5:30.17        
 25 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     5:35.80        
 26 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 5:42.91        
 27 Friel, Ethan              11 ATH                            5:45.19        
 28 Joyce, Cathal             12 CLM                            5:48.07        
 29 Keaney, Sean              13 SLIGO                          5:59.97        
 
Event 1  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           16 ATH                            4:26.35        
  2 Plangg, Artur             15 COM                            4:38.39        
  3 Cugalj, Filip             16 SHARK                          4:38.40        
  4 Mc Hugh Murphy, Dara      16 Tuam Swim Team                 4:38.77        
  5 Williams, David           17 SHARK                          4:43.12        
  6 Dunne, Shane              16 B DOL                          4:48.73        
  7 Gibbons, Shane            16 ATH                            4:52.28        
  8 Vahey, Ben                16 SHARK                          4:53.26        
  9 Rennick, Nathan           15 CBAR                           4:54.66        
 10 Duffy, Myles              15 ATH                            5:00.07        
 11 MC Dermott, Ciaran        15 ATH                            5:00.66        
 12 Tannian, Joseph           16 LASER                          5:01.14        
 
Event 2  Girls 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              14 LIM                            4:38.75        
  2 Moran, Sophie             13 GAL                            4:43.89        
  3 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          4:52.01        
  4 Finn, Roisin              13 GAL                            4:53.73        
  5 Lowe, Rebecca             12 ATH                            4:54.56        
  6 Kennedy, Louise           14 ATH                            4:55.74        
  7 Coen, Hazel               14 CBAR                           4:56.09        
  8 Grady, Hannah             13 CBAR                           5:02.99        
  9 Mahdi, Nell               14 GAL                            5:03.01        
 10 Kilduff, Jenni            14 COM                            5:03.45        
 11 Johnson, Rachel           14 ATH                            5:07.93        
 12 Gardiner, Ruth            13 ST FC                          5:08.31        
 13 Flaherty, Ellen           12 ATH                            5:08.56        
 14 Breslin, Niamh            14 CBAR                           5:08.57        
 15 Gannon, Jessica           10 COM                            5:08.93        
 16 Daly, Edel                11 ATH                            5:12.19        
 17 Friel, Lauren             12 ATH                            5:13.73        
 18 Hoban, Saoirse            12 CBAR                           5:18.36        
 19 Ennis, Kelly              13 ATH                            5:19.22        
 20 Johnson, Laura            12 ATH                            5:21.44        
 21 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          5:27.34        
 22 Kelly, Terri              14 SLIGO                          5:29.82        
 23 Conway, Fiona             12 CBAR                           5:30.04        
 24 Poskrobko, Carolina       13 LASER                          5:32.33        
 25 Walsh, Tara               12 SLIGO                          5:32.54        
 26 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     5:33.43        
 26 Warby, Kim                13 ATH                            5:33.43        
 28 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     5:35.43        
 29 Gibbs, Alison             10 GAL                            5:35.92        
 30 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     5:36.31        
 31 Farnon, Hannah            12 COM                            5:37.34        
 32 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          5:37.52        
 33 Lynch, Helen              10 ATH                            5:38.28        
 34 Ashton, Iona              11 LASER                          5:41.14        
 35 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            5:41.27        
 36 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                 5:42.01        
 37 Connolly, Rachel          14 LASER                          5:42.48        
 38 Clarke, Isabelle          12 ATH                            5:44.70        
 39 Brennan, Judy             13 ATH                            5:46.10        
 40 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                 5:47.33        
 41 Ryan, Orla                12 COM                            5:50.51        
 42 Smialek, Olivia           11 ATH                            5:52.02        
 43 Farrell, Danielle         11 SLIGO                          5:52.70        
 44 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            5:54.41        
 45 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                 5:56.26        
 -- Farnon, Keela             13 COM                                 DQ        
 
Event 2  Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              17 CLM                            4:34.04        
  2 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           4:41.91        
  3 Keaveney, Shona           18 SLIGO                          4:44.96        
  4 Kelly, Lauren             15 SHARK                          4:45.33        
  5 Joyce, Ciera              16 SHARK                          4:50.63        
  6 Friel, Alanna             15 ATH                            4:53.37        
  7 Harrington, Lisa          16 ATH                            4:53.48        
  8 Grady, Aisling            16 CBAR                           4:53.93        
  9 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                 4:58.27        
 10 Sweeney, Amy              15 SHARK                          4:58.58        
 11 Clancy, Marie             15 SHARK                          5:01.04        
 12 Healy, Aoife              15 ATH                            5:02.32        
 13 O'Brien, Paola            15 SHARK                          5:06.09        
 14 Ward, Emily               15 B DOL                          5:06.36        
 15 Horan, Siofra             15 CBAR                           5:06.51        
 16 Reilly, Lauren            15 ATH                            5:07.60        
 17 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     5:08.87        
 18 Dempsey, Aisling          16 LASER                          5:24.35        
 
Event 3  Boys 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                            34.09        
  2 Murphy, Jamie             14 CBAR                             34.79        
  3 Scully, Bryan             14 ATH                              35.04        
  4 Brennan, Jack             13 ATH                              35.95        
  5 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                            36.85        
  6 Duffy, Fionn              13 GAL                              37.03        
  7 Mc Fadden, Patrick        14 COM                              37.61        
  8 Morris, Jayke             14 CLM                              37.78        
  9 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                            37.81        
 10 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                            41.91        
 11 Kilkenny, Liam            14 GAL                              42.38        
 12 Breslin, Ethan            12 CLM                              42.72        
 13 Moran, Ethan              14 B/Sloe                           42.73        
 14 Madigan, Daniel           12 LONG                             44.37        
 15 Kavanagh, Tom             13 GAL                              44.60        
 16 Mc Namara, Conn           11 Wport                            45.05        
 17 O'Malley, Eoin            13 GAL                              45.63        
 18 Keaney, Sean              13 SLIGO                            47.10        
 19 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team                   48.13        
 20 Burke, Aaron              12 GAL                              48.60        
 -- Mills, David              13 LONG                                DQ        
 
Event 3  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                             30.92        
  2 Dervan, Mark              15 CBAR                             32.60        
  3 Clarke, Jack              15 LASER                            34.61        
  4 Cugalj, Filip             16 SHARK                            34.71        
  5 Cummins, Ben              15 COM                              35.20        
  6 Madden, Ciaran            17 LONG                             35.31        
  7 Lannon, Kevin             17 COM                              35.44        
  8 Dunne, Shane              16 B DOL                            38.06        
  9 Duffy, Myles              15 ATH                              39.39        
 10 Breslin, Cian             15 CLM                              42.09        
 -- Ashton, Callum            15 LASER                               DQ        
 
Event 4  Girls 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           13 CBAR                             38.05        
  2 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                   38.39        
  3 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                            38.44        
  4 Dowling, Caoimhe          13 LASER                            40.49        
  5 Moran, Sophie             13 GAL                              41.01        
  6 Melvin, Sarah             12 SLIGO                            41.36        
  7 Gibbs, Isabelle           12 GAL                              41.54        
  8 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                   41.73        
  9 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                   41.77        
 10 Clarke, Isabelle          12 ATH                              41.87        
 11 Judge, Roisin             13 Ballina SC                       42.10        
 12 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                            42.55        
 13 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                   42.84        
 14 Mulhall, Keela            13 GAL                              43.31        
 15 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                   43.45        
 16 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                   43.75        
 17 Murphy, Freya             13 LASER                            43.87        
 18 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                       43.89        
 19 Flanagan, Orla            14 CLM                              44.42        
 20 Ginty, Aoife              12 LONG                             44.54        
 21 Gibbs, Alison             10 GAL                              45.41        
 22 Andrews, Jennifer         12 C FIN                            45.43        
 23 Poskrobko, Carolina       13 LASER                            45.45        
 24 Daly, Kelsey              12 ATH                              45.91        
 25 Mahdi, Nell               14 GAL                              46.49        
 26 Lyons, Maria              12 SLIGO                            46.53        
 27 Mc Hugh Murphy, Ciara     12 Tuam Swim Team                   46.82        
 28 Butler, Emily             11 LASER                            47.12        
 29 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                              48.02        
 30 Kilcommons, Ciara         11 COM                              48.68        
 31 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                             48.69        
 -- Weinert, Wiktoria         11 C FIN                               DQ        
 
Event 4  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jade              17 SLIGO                            35.41        
  2 Shortall, Alice           15 Wport                            37.24        
  3 Mellotte, Georgia         15 Wport                            37.49        
  4 Egan, Stacey              15 ATH                              38.05        
  5 MC Farland, Alex          16 Bluefin SC                       38.20        
  6 Kelly, Sarah              17 CLM                              38.53        
  7 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                   38.93        
  8 Clancy, Marie             15 SHARK                            39.36        
  9 Farrell, Ailbhe           16 LONG                             41.63        
 10 Dolan, Tara               15 COM                              42.87        
 
Event 5  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            2:15.88        
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 2:19.86        
  3 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                          2:26.00        
  4 Kolcow, Max               13 GAL                            2:26.48        
  5 Murphy, Jamie             14 CBAR                           2:28.74        
  6 Anderson, Eoin            14 SLIGO                          2:32.17        
  7 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:32.44        
  8 Mc Fadden, Patrick        14 COM                            2:33.17        
  9 Rather, Zak               12 GAL                            2:34.22        
 10 Brennan, Jack             13 ATH                            2:36.97        
 11 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:38.85        
 12 Doorly, Joseph            14 GAL                            2:39.20        
 13 Ryan, Seadhna             12 LONG                           2:43.30        
 14 Heung, Tommy              13 CBAR                           2:47.29        
 15 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          2:50.61        
 16 Eglinton, Owen            14 SLIGO                          2:51.20        
 17 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            2:52.20        
 18 Doorly, David             12 GAL                            2:55.68        
 19 Ryan, Duileach            11 LONG                           2:55.83        
 20 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            2:55.87        
 21 Joyce, Cathal             12 CLM                            2:56.76        
 22 Dervan, Ronan             13 CBAR                           2:58.00        
 23 Joyce, Darragh            11 CLM                            2:58.94        
 24 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:59.69        
 25 Madigan, Daniel           12 LONG                           2:59.95        
 26 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 3:00.79        
 27 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            3:02.64        
 28 Mills, David              13 LONG                           3:03.42        
 29 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     3:07.39        
 30 Mc Namara, Conn           11 Wport                          3:08.63        
 31 Breheny, Kieran           13 C FIN                          3:09.05        
 32 Keaney, Sean              13 SLIGO                          3:16.35        
 -- Scully, Bryan             14 ATH                                 DQ        
 -- Shakeshaft, Jack          14 Ballina SC                          DQ        
 -- Burke, Aaron              12 GAL                                 DQ        
 -- Faherty, Christopher      12 LONG                                DQ        
 -- Kilkenny, Liam            14 GAL                                 DQ        
 
Event 5  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                           2:14.06        
  2 Dowling, David            17 LASER                          2:19.51        
  3 Lennon, Fiachra           16 ATH                            2:22.37        
  4 Clarke, Jack              15 LASER                          2:28.38        
  5 Rennick, Nathan           15 CBAR                           2:34.04        
  6 Melly, Conor              15 CBAR                           2:35.80        
  7 Tannian, Joseph           16 LASER                          2:37.88        
  8 O'Hanlon, Ciaran          16 LONG                           2:44.83        
  9 MC Dermott, Ciaran        15 ATH                            2:45.78        
 10 Roe, Dylan                16 SHARK                          2:47.17        
 -- Ashton, Callum            15 LASER                               DQ        
 -- Byrne, Jimmie             17 LONG                                DQ        
 
Event 6  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             13 GAL                            2:32.62        
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:34.20        
  3 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 2:38.27        
  4 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          2:38.30        
  5 Burke, Eve                14 Tuam Swim Team                 2:40.23        
  6 Coen, Hazel               14 CBAR                           2:43.38        
  7 Grady, Hannah             13 CBAR                           2:43.53        
  8 Finn, Roisin              13 GAL                            2:43.75        
  9 Mulhall, Keela            13 GAL                            2:43.85        
 10 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            2:43.96        
 11 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          2:44.32        
 12 Farnon, Keela             13 COM                            2:44.59        
 13 Johnson, Rachel           14 ATH                            2:45.50        
 14 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          2:47.45        
 15 Wong, Tara                13 Ballina SC                     2:48.38        
 16 Kennedy, Louise           14 ATH                            2:48.78        
 17 Flaherty, Ellen           12 ATH                            2:49.15        
 18 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                          2:51.40        
 19 Fadden, Heather           13 CBAR                           2:52.07        
 20 Mahdi, Nell               14 GAL                            2:52.22        
 21 Breslin, Niamh            14 CBAR                           2:52.98        
 22 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     2:53.56        
 23 Ennis, Kelly              13 ATH                            2:54.38        
 24 Johnson, Laura            12 ATH                            2:54.55        
 25 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          2:54.64        
 26 Gannon, Jessica           10 COM                            2:57.48        
 27 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          2:57.58        
 28 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     2:57.63        
 29 Friel, Lauren             12 ATH                            2:58.21        
 30 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                 2:58.76        
 31 Lyons, Maria              12 SLIGO                          2:58.81        
 32 Kilcommons, Amy           12 COM                            2:59.11        
 33 Murphy, Freya             13 LASER                          2:59.15        
 34 Gibbs, Alison             10 GAL                            2:59.44        
 35 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          2:59.89        
 36 Joyce, Grace              12 SHARK                          3:00.24        
 37 Flanagan, Orla            14 CLM                            3:00.97        
 38 Donnelly, Becky           12 Ballina SC                     3:02.43        
 39 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          3:02.59        
 40 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 3:02.78        
 41 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:02.96        
 42 Lynch, Helen              10 ATH                            3:04.06        
 43 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 3:04.17        
 44 Conway, Fiona             12 CBAR                           3:04.85        
 45 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                 3:05.85        
 46 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     3:06.26        
 47 Connolly, Rachel          14 LASER                          3:06.33        
 48 Ashton, Iona              11 LASER                          3:06.52        
 49 Daly, Edel                11 ATH                            3:06.79        
 50 Poskrobko, Carolina       13 LASER                          3:07.51        
 51 Magahey, Georgia          12 GAL                            3:07.82        
 52 Mills, Jenna              12 LONG                           3:08.68        
 53 Brennan, Judy             13 ATH                            3:09.32        
 54 Kilcommons, Ciara         11 COM                            3:09.72        
 55 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:09.94        
 56 Butler, Emily             11 LASER                          3:10.47        
 57 Andrews, Jennifer         12 C FIN                          3:10.57        
 58 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           3:10.72        
 59 Weinert, Wiktoria         11 C FIN                          3:18.36        
 60 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:19.49        
 61 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     3:24.27        
 62 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            3:30.45        
 -- Hoban, Saoirse            12 CBAR                                DQ        
 -- Chambers, Ana             13 LONG                                DQ        
 
Event 6  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           18 LONG                           2:30.98        
  2 Naughton, Imogen          15 SHARK                          2:33.98        
  3 Egan, Stacey              15 ATH                            2:34.55        
  4 Murphy, Jade              17 SLIGO                          2:34.83        
  5 Anderson, Kate            16 SLIGO                          2:35.51        
  6 Carroll, Rebecca          15 COM                            2:36.29        
  7 Mellotte, Georgia         15 Wport                          2:36.60        
  8 Keaney, Maeve             15 SLIGO                          2:36.75        
  9 Pfeiffer, Ronja           18 Bluefin SC                     2:37.47        
 10 Grady, Aisling            16 CBAR                           2:38.77        
 11 Fahy, Laura               15 CBAR                           2:39.20        
 12 Shortall, Alice           15 Wport                          2:40.15        
 13 Healy, Aoife              15 ATH                            2:41.00        
 14 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           2:43.92        
 15 Friel, Alanna             15 ATH                            2:44.70        
 16 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     2:45.00        
 17 Horan, Siofra             15 CBAR                           2:45.21        
 18 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 2:47.00        
 19 Ward, Emily               15 B DOL                          2:52.84        
 20 Dolan, Tara               15 COM                            2:54.86        
 21 Dempsey, Aisling          16 LASER                          2:55.34        
 22 Farrell, Ailbhe           16 LONG                           2:57.04        
 23 Reilly, Lauren            15 ATH                            3:01.33        
 24 Crossan, Mary             17 C FIN                          3:09.06        
 
Event 7  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              1:55.10        
  2 Galway Swim Team  'A'                                       1:55.85        
  3 Tuam Swimming Club  'A'                                     1:58.33        
  4 Longford SC  'A'                                            2:13.21        
 -- Athlone  'A'                                                     DQ        
 
Event 8  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       2:02.15        
  2 Athlone  'A'                                                2:04.15        
  3 Tuam Swimming Club  'A'                                     2:05.15        
  4 Sligo S C  'A'                                              2:05.92        
  5 Ballina Swimming Club  'A'                                  2:09.99        
  6 Comans S C  'A'                                             2:10.59        
  7 Longford SC  'A'                                            2:14.82        
 
Event 9  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:44.02        
  2 Longford SC  'A'                                            1:48.16        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            1:50.90        
 -- Comans S C  'A'                                                  DQ        
 
Event 10  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              1:56.06        
  2 Athlone  'A'                                                1:56.79        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                            1:57.99        
 
Event 11  Boys 14 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            2:11.87        
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 2:12.46        
  3 Kolcow, Max               13 GAL                            2:23.20        
  4 Anderson, Eoin            14 SLIGO                          2:33.77        
  5 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:33.78        
  6 Melvin, Conor             14 SLIGO                          2:35.14        
  7 Rather, Zak               12 GAL                            2:36.80        
  8 Doorly, Joseph            14 GAL                            2:40.52        
  9 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:42.81        
 10 O Rourke, Oisín           13 Tuam Swim Team                 2:50.45        
 11 Doorly, David             12 GAL                            2:50.71        
 12 Mc Namara, Conn           11 Wport                          2:53.52        
 13 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 2:53.73        
 14 Ryan, Duileach            11 LONG                           2:53.85        
 15 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          2:53.92        
 16 Kavanagh, Tom             13 GAL                            2:53.97        
 17 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                 2:55.10        
 18 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            2:55.99        
 19 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            2:56.21        
 20 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          2:56.53        
 21 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     2:57.81        
 22 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:59.29        
 23 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team                 2:59.81        
 24 Lynam, Cillian            11 ATH                            3:04.27        
 25 Burke, Aaron              12 GAL                            3:04.79        
 26 Dervan, Ronan             13 CBAR                           3:05.51        
 27 Doherty, Eamon             9 Ballina SC                     3:05.71        
 28 Faherty, Christopher      12 LONG                           3:07.92        
 -- Madigan, Daniel           12 LONG                                DQ        
 -- Eglinton, Owen            14 SLIGO                               DQ        
 -- Carter, Niall             12 CBAR                                DQ        
 
Event 11  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                           2:10.75        
  2 Dowling, David            17 LASER                          2:12.21        
  3 Ashton, Callum            15 LASER                          2:21.79        
  4 Plangg, Artur             15 COM                            2:24.52        
  5 Madden, Ciaran            17 LONG                           2:27.27        
  6 Cugalj, Filip             16 SHARK                          2:29.61        
  7 Rennick, Nathan           15 CBAR                           2:32.87        
  8 Williams, David           17 SHARK                          2:33.40        
  9 Melly, Conor              15 CBAR                           2:35.58        
 10 Gibbons, Shane            16 ATH                            2:40.89        
 11 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     2:48.03        
 12 Canavan, Sean             15 Ballina SC                     2:48.83        
 
Event 12  Girls 14 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             13 GAL                            2:25.65        
  2 Doran, Ciara              14 LIM                            2:27.05        
  3 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          2:27.72        
  4 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            2:31.25        
  5 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 2:37.28        
  6 Finn, Roisin              13 GAL                            2:39.25        
  7 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          2:39.91        
  8 Wong, Tara                13 Ballina SC                     2:40.13        
  9 Gardiner, Ruth            13 ST FC                          2:40.90        
 10 Burke, Eve                14 Tuam Swim Team                 2:41.26        
 11 Johnson, Rachel           14 ATH                            2:42.16        
 12 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          2:42.22        
 13 Coen, Hazel               14 CBAR                           2:42.93        
 14 Kilduff, Jenni            14 COM                            2:43.20        
 15 Grady, Hannah             13 CBAR                           2:44.40        
 16 Farnon, Keela             13 COM                            2:45.18        
 17 Mahdi, Nell               14 GAL                            2:46.20        
 18 Kennedy, Louise           14 ATH                            2:46.29        
 19 Gannon, Jessica           10 COM                            2:46.71        
 20 Ennis, Kelly              13 ATH                            2:47.14        
 21 Flaherty, Ellen           12 ATH                            2:47.84        
 22 Martin, Rachel            13 SLIGO                          2:48.66        
 23 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          2:48.70        
 24 Breslin, Niamh            14 CBAR                           2:49.54        
 25 Walsh, Tara               12 SLIGO                          2:50.09        
 26 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          2:50.13        
 27 Judge, Roisin             13 Ballina SC                     2:51.29        
 28 Ashton, Iona              11 LASER                          2:53.33        
 29 Fadden, Heather           13 CBAR                           2:54.78        
 30 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     2:55.89        
 31 Friel, Lauren             12 ATH                            2:56.17        
 32 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 2:56.33        
 33 Daly, Edel                11 ATH                            2:56.58        
 34 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            2:56.87        
 35 Conway, Fiona             12 CBAR                           2:58.21        
 36 Kilcommons, Amy           12 COM                            2:59.27        
 37 Joyce, Grace              12 SHARK                          2:59.52        
 38 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          3:00.13        
 39 Donnelly, Becky           12 Ballina SC                     3:00.34        
 40 Henehan, Rachel           13 CBAR                           3:00.63        
 41 Farrell, Danielle         11 SLIGO                          3:01.15        
 42 Butler, Emily             11 LASER                          3:01.23        
 43 Ryan, Orla                12 COM                            3:01.25        
 44 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 3:01.37        
 45 Smialek, Olivia           11 ATH                            3:02.29        
 46 Farnon, Hannah            12 COM                            3:02.92        
 47 Kelly, Aimee              11 SHARK                          3:03.04        
 48 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                 3:03.10        
 49 Gallagher, Jade           13 COM                            3:03.42        
 50 Connolly, Rachel          14 LASER                          3:04.41        
 51 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:04.78        
 52 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          3:05.39        
 53 O'Flynn, Aisha            14 SHARK                          3:05.41        
 54 Murphy, Freya             13 LASER                          3:06.62        
 55 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           3:06.91        
 56 Mills, Jenna              12 LONG                           3:08.05        
 57 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:09.46        
 58 Brennan, Judy             13 ATH                            3:09.64        
 59 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                     3:11.04        
 60 Shakeshaft, Zoe           12 Ballina SC                     3:12.02        
 61 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            3:17.08        
 -- Reilly, Anoise            14 Ballina SC                          DQ        
 -- Lynch, Helen              10 ATH                                 DQ        
 -- Nugent, Ellen             13 Ballina SC                          DQ        
 -- Ginty, Aoife              12 LONG                                DQ        
 -- Flanagan, Orla            14 CLM                                 DQ        
 -- Johnson, Laura            12 ATH                                 DQ        
 
Event 12  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Nevin, Ciara           18 LONG                           2:25.07        
  2 Kelly, Lauren             15 SHARK                          2:29.95        
  3 Heneghan, Niamh           15 CBAR                           2:30.90        
  4 Kelly, Sarah              17 CLM                            2:32.58        
  5 Anderson, Kate            16 SLIGO                          2:32.84        
  6 Keaney, Maeve             15 SLIGO                          2:33.15        
  7 Naughton, Imogen          15 SHARK                          2:34.06        
  8 Grady, Aisling            16 CBAR                           2:37.60        
  9 Fahy, Laura               15 CBAR                           2:37.63        
 10 Sweeney, Amy              15 SHARK                          2:40.46        
 11 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                 2:42.33        
 12 O'Brien, Paola            15 SHARK                          2:43.03        
 13 Harrington, Lisa          16 ATH                            2:43.50        
 14 Murphy, Rachel            15 Ballina SC                     2:44.91        
 15 Friel, Alanna             15 ATH                            2:45.08        
 16 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 2:46.16        
 17 Crosby, Emer              15 LASER                          2:46.55        
 18 Reilly, Lauren            15 ATH                            2:51.22        
 19 Dempsey, Aisling          16 LASER                          2:57.06        
 -- Costello, Katie           16 ATH                                 DQ        
 
Event 13  Boys 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                              24.91        
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                   26.03        
  3 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                            26.81        
  4 Murphy, Jamie             14 CBAR                             27.33        
  5 Kolcow, Max               13 GAL                              27.48        
  6 Scully, Bryan             14 ATH                              28.34        
  7 Melvin, Conor             14 SLIGO                            28.60        
  8 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                            29.06        
  9 Burke, Harry              13 Tuam Swim Team                   29.39        
 10 Brennan, Jack             13 ATH                              29.48        
 11 Morris, Jayke             14 CLM                              29.66        
 12 Moran, Ethan              14 B/Sloe                           29.95        
 13 Anderson, Eoin            14 SLIGO                            30.02        
 14 Doorly, Joseph            14 GAL                              30.03        
 15 Rather, Zak               12 GAL                              30.60        
 16 Ryan, Seadhna             12 LONG                             31.56        
 17 Madigan, Daniel           12 LONG                             32.04        
 18 Sutton, Diarmiud          12 TRID                             32.14        
 19 Malashnyak, Edwin         11 ATH                              32.52        
 20 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                   32.62        
 21 Eglinton, Owen            14 SLIGO                            32.65        
 22 Mills, David              13 LONG                             32.67        
 23 Doorly, David             12 GAL                              33.73        
 23 Breslin, Ethan            12 CLM                              33.73        
 25 Kavanagh, Tom             13 GAL                              33.84        
 26 Ryan, Duileach            11 LONG                             33.98        
 27 O'Malley, Eoin            13 GAL                              35.71        
 28 Mc Namara, Conn           11 Wport                            36.16        
 29 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team                   36.49        
 30 Burke, Aaron              12 GAL                              38.42        
 -- O Rourke, Oisín           13 Tuam Swim Team                      DQ        
 
Event 13  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Gerry              16 LONG                             24.42        
  2 Lennon, Fiachra           16 ATH                              25.81        
  3 Warby, Cian               17 ATH                              26.10        
  4 Lannon, Kevin             17 COM                              26.46        
  5 Dowling, David            17 LASER                            26.55        
  6 Cugalj, Filip             16 SHARK                            27.25        
  7 Plangg, Artur             15 COM                              27.30        
  8 Mc Hugh Murphy, Dara      16 Tuam Swim Team                   27.39        
  9 Dervan, Mark              15 CBAR                             27.40        
 10 Byrne, Jimmie             17 LONG                             27.41        
 11 Cummins, Ben              15 COM                              27.89        
 12 Madden, Ciaran            17 LONG                             28.22        
 13 Clarke, Jack              15 LASER                            28.38        
 14 Vahey, Ben                16 SHARK                            28.68        
 15 Duffy, Myles              15 ATH                              29.10        
 16 Tannian, Joseph           16 LASER                            29.26        
 17 MC Dermott, Ciaran        15 ATH                              29.37        
 18 Breslin, Cian             15 CLM                              29.47        
 19 O'Hanlon, Ciaran          16 LONG                             29.86        
 20 Roe, Dylan                16 SHARK                            30.07        
 21 Canavan, Sean             15 Ballina SC                       30.26        
 22 Weaver, Luke              15 TRID                             30.39        
 23 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                       31.43        
 
Event 14  Girls 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                            28.86        
  2 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                   29.32        
  3 Mulhall, Keela            13 GAL                              29.34        
  4 Burke, Eve                14 Tuam Swim Team                   29.64        
  5 MC Gowan, Amy             13 B DOL                            30.71        
  6 Kilduff, Jenni            14 COM                              31.25        
  7 Kennedy, Louise           14 ATH                              31.41        
  8 Finn, Roisin              13 GAL                              31.63        
  9 Daly, Edel                11 ATH                              31.66        
 10 Gibbs, Isabelle           12 GAL                              31.83        
 11 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                            32.05        
 12 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                            32.33        
 13 Mills, Jenna              12 LONG                             32.46        
 14 Ginty, Aoife              12 LONG                             32.48        
 15 Warby, Kim                13 ATH                              32.49        
 16 Judge, Roisin             13 Ballina SC                       32.69        
 17 Ennis, Kelly              13 ATH                              32.99        
 18 Joyce, Grace              12 SHARK                            33.20        
 19 Mahdi, Nell               14 GAL                              33.28        
 20 Murphy, Freya             13 LASER                            33.29        
 21 Friel, Lauren             12 ATH                              33.37        
 22 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                   33.38        
 23 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                       33.69        
 24 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                       33.76        
 25 Gannon, Jessica           10 COM                              33.92        
 26 Martin, Rachel            13 SLIGO                            33.93        
 27 Walsh, Tara               12 SLIGO                            34.00        
 28 Clarke, Isabelle          12 ATH                              34.05        
 29 Kilcommons, Amy           12 COM                              34.13        
 30 Poskrobko, Carolina       13 LASER                            34.28        
 31 Lyons, Maria              12 SLIGO                            34.56        
 32 Brennan, Judy             13 ATH                              34.63        
 33 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                   34.65        
 34 Ryan, Orla                12 COM                              34.70        
 35 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                            34.81        
 36 Mc Weeney, Aine           12 LONG                             34.83        
 37 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                              34.87        
 38 O'Flynn, Aisha            14 SHARK                            34.94        
 38 Gibbs, Alison             10 GAL                              34.94        
 40 Connolly, Rachel          14 LASER                            34.97        
 41 Andrews, Jennifer         12 C FIN                            35.18        
 42 Kavanagh, Grace A         11 GAL                              35.35        
 43 Mc Hugh Murphy, Ciara     12 Tuam Swim Team                   35.60        
 44 Kelly, Aimee              11 SHARK                            35.99        
 45 Weinert, Wiktoria         11 C FIN                            36.49        
 46 Rodawska, Oliwia          10 GAL                              36.75        
 47 MC Dermott, Aoife         12 ATH                              36.89        
 48 Chambers, Ana             13 LONG                             37.48        
 49 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                       39.76        
 
Event 14  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Gabriella         16 TRID                             27.66        
  2 Mc Nevin, Ciara           18 LONG                             28.46        
  3 Joyce, Ciera              16 SHARK                            28.61        
  4 Kelly, Sarah              17 CLM                              28.89        
  5 Pfeiffer, Ronja           18 Bluefin SC                       28.90        
  6 Mellotte, Georgia         15 Wport                            29.02        
  7 Keaney, Maeve             15 SLIGO                            29.43        
  7 MC Farland, Alex          16 Bluefin SC                       29.43        
  9 Anderson, Kate            16 SLIGO                            29.63        
 10 Ryan, Siobhan             19 ATH                              29.77        
 11 Fahy, Laura               15 CBAR                             29.83        
 12 Hurst, Maedbh             18 ATH                              29.91        
 13 Murphy, Jade              17 SLIGO                            30.15        
 13 Kelly, Lauren             15 SHARK                            30.15        
 15 Heneghan, Niamh           15 CBAR                             30.27        
 16 Keaveney, Shona           18 SLIGO                            30.34        
 17 Costello, Katie           16 ATH                              30.35        
 18 Crosby, Emer              15 LASER                            30.51        
 19 O'Brien, Paola            15 SHARK                            30.63        
 20 Clancy, Marie             15 SHARK                            31.28        
 21 Shortall, Alice           15 Wport                            31.30        
 22 Reilly, Lauren            15 ATH                              31.60        
 23 Dolan, Tara               15 COM                              32.09        
 24 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                       32.27        
 25 Farrell, Ailbhe           16 LONG                             33.69        
 26 Crossan, Mary             17 C FIN                            34.29        
 
Event 15  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       2:07.08        
  2 Sligo S C  'A'                                              2:08.55        
  3 Athlone  'A'                                                2:10.40        
  4 Tuam Swimming Club  'A'                                     2:14.23        
  5 Longford SC  'A'                                            2:29.75        
 
Event 16  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Galway Swim Team  'A'                                       2:16.33        
  2 Laser S.C.  'A'                                             2:21.74        
  3 Athlone  'A'                                                2:22.21        
  4 Tuam Swimming Club  'A'                                     2:26.06        
  5 Comans S C  'A'                                             2:26.45        
  6 Sligo S C  'A'                                              2:26.92        
  7 Sligo S C  'B'                                              2:27.52        
  8 Ballina Swimming Club  'A'                                  2:29.42        
  9 Laser S.C.  'B'                                             2:38.78        
 10 Longford SC  'A'                                            2:40.34        
 
Event 17  Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                             1:58.74        
  2 Laser S.C.  'A'                                             2:02.05        
  3 Longford SC  'A'                                            2:02.37        
  4 Athlone  'A'                                                2:04.23        
  5 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:06.74        
 
Event 18  Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                              2:06.79        
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                            2:14.08        
  3 Athlone  'A'                                                2:18.18        
 
Event 19  Girls 14 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            13 GAL                           19:17.34        
  2 Chambers, Ana             13 LONG                          25:02.36        
 
Event 19  Women 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              15 ATH                           18:59.72        
  2 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                    20:31.69        
 
Event 19  Boys 14 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                           16:46.88        
  2 Doherty, Aaron P          14 CBAR                          19:38.91        
  3 O'Connor, Milo            12 ATH                           21:00.47        
  4 Waters, Fionn             12 Tuam Swim Team                21:07.79        
 
Event 19  Men 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      16 Tuam Swim Team                18:13.30        
  2 Vahey, Ben                16 SHARK                         19:40.16        
 
Event 20  Girls 14 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             13 GAL                            5:16.21        
  2 Dowling, Caoimhe          13 LASER                          5:27.06        
  3 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            5:44.27        
  4 Grady, Hannah             13 CBAR                           5:44.53        
  5 Breslin, Niamh            14 CBAR                           5:56.62        
  6 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                          6:03.49        
  7 Murphy, Freya             13 LASER                          6:16.29        
  8 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          6:17.73        
  9 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          6:18.29        
 10 Ashton, Iona              11 LASER                          6:26.23        
 11 Butler, Emily             11 LASER                          6:30.06        
 12 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            6:33.18        
 13 Regan, Aoibhe             14 CLM                            6:36.75        
 
Event 20  Girls 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              17 CLM                            5:08.41        
  2 Carroll, Rebecca          15 COM                            5:27.85        
  3 Healy, Aoife              15 ATH                            5:41.61        
  4 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     5:55.15        
  5 Dempsey, Aisling          16 LASER                          6:26.23        
 
Event 21  Boys 14 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Fionn              13 GAL                            5:12.24        
  2 Rather, Zak               12 GAL                            5:30.77        
  3 Keogh, Timothy            14 GAL                            5:36.94        
  4 Ryan, Seadhna             12 LONG                           5:44.46        
  5 Doorly, David             12 GAL                            6:09.84        
 -- Kilkenny, Liam            14 GAL                                 DQ        
 -- Anderson, Eoin            14 SLIGO                               DQ        
 
Event 21  Boys 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jack              15 LASER                          5:14.94        
 
Event 22  Girls 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          13 LASER                            32.83        
  2 Finn, Roisin              13 GAL                              33.07        
  3 Moran, Sophie             13 GAL                              33.08        
  4 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                            33.09        
  5 Burke, Eve                14 Tuam Swim Team                   33.19        
  6 Mulhall, Keela            13 GAL                              33.40        
  7 Mc Glinchey, Jane         14 SLIGO                            33.77        
  8 Ennis, Kelly              13 ATH                              34.77        
  9 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                            35.46        
 10 Lyons, Maria              12 SLIGO                            35.59        
 11 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                            36.27        
 12 Martin, Rachel            13 SLIGO                            36.45        
 13 Flaherty, Ellen           12 ATH                              36.69        
 14 Mc Hugh Murphy, Ciara     12 Tuam Swim Team                   37.41        
 15 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                   37.59        
 16 Gibbs, Alison             10 GAL                              37.61        
 17 Friel, Lauren             12 ATH                              37.83        
 18 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                            38.08        
 19 Walsh, Tara               12 SLIGO                            38.25        
 20 Gannon, Jessica           10 COM                              38.42        
 21 Flanagan, Orla            14 CLM                              38.61        
 22 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                       38.63        
 23 Farnon, Hannah            12 COM                              38.94        
 24 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                              39.01        
 25 Lynch, Helen              10 ATH                              39.53        
 26 Ashton, Iona              11 LASER                            39.62        
 27 Farrell, Danielle         11 SLIGO                            40.18        
 28 Megahey, Georgia          12 GAL                              40.88        
 29 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                   41.15        
 30 Mc Weeney, Aine           12 LONG                             41.69        
 31 Ryan, Isabelle            11 COM                              42.40        
 32 Rodawska, Oliwia          10 GAL                              44.50        
 33 MC Dermott, Aoife         12 ATH                              47.24        
 
Event 22  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              17 CLM                              30.71        
  2 Weaver, Gabriella         16 TRID                             31.60        
  3 Naughton, Imogen          15 SHARK                            31.73        
  4 Egan, Stacey              15 ATH                              32.44        
  5 O'Brien, Paola            15 SHARK                            32.68        
  6 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                   33.09        
  7 Mellotte, Georgia         15 Wport                            33.65        
  8 Friel, Alanna             15 ATH                              33.84        
  9 Shortall, Alice           15 Wport                            34.98        
 10 Horan, Siofra             15 CBAR                             35.24        
 
Event 23  Boys 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                              27.46        
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                   27.98        
  3 Moran, Michael            14 COM                              28.25        
  4 Kolcow, Max               13 GAL                              29.48        
  5 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                            31.04        
  6 Duffy, Fionn              13 GAL                              31.10        
  7 Heung, Tommy              13 CBAR                             31.23        
  8 Burke, Harry              13 Tuam Swim Team                   34.41        
  9 Kilkenny, Liam            14 GAL                              35.53        
 10 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                   35.54        
 11 Carty, Bryan              14 COM                              36.36        
 12 Faherty, Christopher      12 LONG                             37.35        
 13 Madigan, Daniel           12 LONG                             37.69        
 14 Malashnyak, Edwin         11 ATH                              39.01        
 15 Mc Namara, Conn           11 Wport                            40.02        
 16 O'Boyle, Aidan            11 LONG                             44.10        
 17 O'Donnell, Diarmuid       11 LONG                             51.29        
 -- Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                          DQ        
 
Event 23  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            17 CBAR                             27.42        
  2 Lennon, Fiachra           16 ATH                              27.82        
  3 Livingstone, Patrick      17 CBAR                             28.99        
  4 Plangg, Artur             15 COM                              29.89        
  5 Ashton, Callum            15 LASER                            29.91        
  6 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                       29.96        
  7 Mc Hugh Murphy, Dara      16 Tuam Swim Team                   30.01        
  8 Lannon, Kevin             17 COM                              30.02        
  9 Rennick, Nathan           15 CBAR                             30.99        
 10 Roe, Dylan                16 SHARK                            31.93        
 11 Gilhooley, David          15 Tuam Swim Team                   32.47        
 12 Woods, David              16 SLIGO                            32.98        
 13 Canavan, Sean             15 Ballina SC                       33.22        
 14 Weaver, Luke              15 TRID                             34.68        
 15 Breslin, Cian             15 CLM                              35.45        
 16 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                       37.02        
 
Event 24  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              14 LIM                            2:12.87        
  2 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 2:16.40        
  3 Mulhall, Keela            13 GAL                            2:17.87        
  4 Coen, Hazel               14 CBAR                           2:18.59        
  5 Egan, Edel                14 CBAR                           2:19.20        
  6 MC Gowan, Amy             13 B DOL                          2:19.34        
  7 Lowe, Rebecca             12 ATH                            2:20.16        
  8 Johnson, Rachel           14 ATH                            2:21.26        
  9 Kilduff, Jenni            14 COM                            2:21.40        
 10 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          2:21.48        
 11 Kennedy, Louise           14 ATH                            2:22.15        
 12 Finn, Roisin              13 GAL                            2:22.95        
 13 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            2:24.92        
 14 Farnon, Keela             13 COM                            2:25.13        
 15 Grady, Hannah             13 CBAR                           2:25.39        
 16 Mahdi, Nell               14 GAL                            2:25.75        
 17 MC Gowan, Heather         14 B DOL                          2:25.85        
 18 Gannon, Jessica           10 COM                            2:27.75        
 19 Daly, Edel                11 ATH                            2:28.02        
 20 Wong, Tara                13 Ballina SC                     2:28.28        
 21 Gardiner, Ruth            13 ST FC                          2:28.38        
 22 Friel, Lauren             12 ATH                            2:29.00        
 23 Breslin, Niamh            14 CBAR                           2:29.13        
 24 Ennis, Kelly              13 ATH                            2:29.91        
 25 Flaherty, Ellen           12 ATH                            2:31.32        
 26 Fadden, Heather           13 CBAR                           2:31.51        
 27 Johnson, Laura            12 ATH                            2:33.02        
 28 Conway, Fiona             12 CBAR                           2:33.60        
 29 O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                          2:34.57        
 30 Lyons, Maria              12 SLIGO                          2:36.11        
 31 Walsh, Tara               12 SLIGO                          2:36.43        
 32 Poskrobko, Carolina       13 LASER                          2:37.78        
 33 Gibbs, Alison             10 GAL                            2:37.83        
 34 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                     2:37.87        
 35 Kelly, Terri              14 SLIGO                          2:38.20        
 36 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          2:38.28        
 37 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                     2:38.79        
 38 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     2:39.30        
 39 Martin, Rachel            13 SLIGO                          2:39.40        
 40 Connolly, Rachel          14 LASER                          2:39.53        
 41 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            2:39.68        
 42 Joyce, Grace              12 SHARK                          2:39.79        
 43 Lynch, Helen              10 ATH                            2:40.10        
 44 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     2:40.31        
 45 Flanagan, Orla            14 CLM                            2:40.39        
 46 Farnon, Hannah            12 COM                            2:40.77        
 47 Ashton, Iona              11 LASER                          2:41.66        
 48 Clarke, Isabelle          12 ATH                            2:41.91        
 49 Ryan, Orla                12 COM                            2:42.23        
 50 Deely, Megan              13 CBAR                           2:42.28        
 51 Brennan, Judy             13 ATH                            2:42.31        
 52 Kilcommons, Amy           12 COM                            2:42.53        
 53 Mc Weeney, Aine           12 LONG                           2:42.75        
 54 Farrell, Danielle         11 SLIGO                          2:43.33        
 55 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     2:43.52        
 56 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 2:43.53        
 57 Pliszka, Anastazya        12 COM                            2:43.69        
 58 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                 2:43.97        
 59 Ginty, Aoife              12 LONG                           2:45.52        
 60 Donnelly, Becky           12 Ballina SC                     2:46.50        
 61 Megahey, Georgia          12 GAL                            2:46.53        
 62 Kilcommons, Ciara         11 COM                            2:46.57        
 63 Mills, Jenna              12 LONG                           2:46.79        
 64 Smialek, Olivia           11 ATH                            2:47.27        
 65 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            2:47.97        
 66 Butler, Emily             11 LASER                          2:48.02        
 67 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 2:48.87        
 68 Daly, Kelsey              12 ATH                            2:49.25        
 69 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          2:51.70        
 70 Ward, Aileen              11 ATH                            2:55.64        
 71 MC Dermott, Aoife         12 ATH                            2:57.11        
 72 Boyle, Labhaoise          12 SHARK                          2:57.98        
 73 Ryan, Isabelle            11 COM                            2:58.34        
 74 Rodawska, Oliwia          10 GAL                            2:59.39        
 74 Shakeshaft, Zoe           12 Ballina SC                     2:59.39        
 76 Chambers, Ana             13 LONG                           3:03.85        
 
Event 24  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Gabriella         16 TRID                           2:10.68        
  2 Pfeiffer, Ronja           18 Bluefin SC                     2:15.33        
  3 Lowe, Sophie              16 ATH                            2:15.54        
  4 Keaney, Maeve             15 SLIGO                          2:16.69        
  5 Fahy, Laura               15 CBAR                           2:17.61        
  6 Anderson, Kate            16 SLIGO                          2:18.28        
  7 Harrington, Lisa          16 ATH                            2:18.34        
  8 Kelly, Lauren             15 SHARK                          2:18.84        
  9 Carroll, Rebecca          15 COM                            2:20.23        
 10 Egan, Stacey              15 ATH                            2:20.28        
 11 Naughton, Imogen          15 SHARK                          2:20.34        
 12 Sweeney, Amy              15 SHARK                          2:21.95        
 13 Friel, Alanna             15 ATH                            2:22.26        
 14 Clancy, Marie             15 SHARK                          2:23.21        
 15 O'Brien, Paola            15 SHARK                          2:23.36        
 16 Gavin, Michelle           16 Tuam Swim Team                 2:23.85        
 17 Healy, Aoife              15 ATH                            2:25.34        
 18 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     2:25.45        
 19 Horan, Siofra             15 CBAR                           2:25.64        
 20 Reilly, Lauren            15 ATH                            2:26.51        
 21 Mc Hale, Siofra           15 CBAR                           2:30.61        
 22 Dolan, Tara               15 COM                            2:32.38        
 23 Dempsey, Aisling          16 LASER                          2:33.50        
 24 Lennon, Amy               15 Bluefin SC                     2:45.83        
 
Event 25  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Michael            14 COM                            2:01.55        
  2 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 2:02.37        
  3 Kolcow, Max               13 GAL                            2:06.89        
  4 Murphy, Jamie             14 CBAR                           2:08.81        
  5 Scully, Bryan             14 ATH                            2:13.92        
  6 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          2:14.73        
  7 Doorly, Joseph            14 GAL                            2:15.40        
  8 Brennan, Jack             13 ATH                            2:18.05        
  9 Shakeshaft, Jack          14 Ballina SC                     2:19.02        
 10 Morris, Jayke             14 CLM                            2:19.42        
 11 Melvin, Conor             14 SLIGO                          2:19.79        
 12 Rather, Zak               12 GAL                            2:21.02        
 13 O'Connor, Sean            13 CBAR                           2:21.83        
 14 Ryan, Seadhna             12 LONG                           2:27.06        
 15 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:28.07        
 16 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          2:28.41        
 17 English, James            14 CBAR                           2:28.85        
 18 O'Connor, Milo            12 ATH                            2:29.47        
 19 Heung, Tommy              13 CBAR                           2:31.64        
 20 Doorly, David             12 GAL                            2:31.77        
 21 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            2:32.19        
 22 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          2:32.56        
 23 Ryan, Duileach            11 LONG                           2:33.07        
 24 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            2:33.57        
 25 Breslin, Ethan            12 CLM                            2:34.17        
 26 Rennick, Sam              11 CBAR                           2:35.11        
 27 Madigan, Daniel           12 LONG                           2:35.16        
 28 Malashnyak, Edwin         11 ATH                            2:37.31        
 29 O Connor, Joseph          14 LASER                          2:38.55        
 30 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     2:38.81        
 31 Dervan, Ronan             13 CBAR                           2:38.90        
 32 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                 2:38.93        
 33 Grady, Rory               11 CBAR                           2:39.05        
 34 Sutton, Diarmiud          12 TRID                           2:40.59        
 35 Friel, Ethan              11 ATH                            2:41.38        
 36 Mills, David              13 LONG                           2:43.02        
 37 Carty, Bryan              14 COM                            2:43.31        
 38 Mc Namara, Conn           11 Wport                          2:43.65        
 39 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           2:47.92        
 40 Lynam, Cillian            11 ATH                            2:49.89        
 41 O'Malley, Eoin            13 GAL                            2:52.52        
 42 Faherty, Christopher      12 LONG                           2:53.88        
 43 O'Donnell, Diarmuid       11 LONG                           3:48.94        
 
Event 25  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                     2:04.06        
  2 Lennon, Fiachra           16 ATH                            2:05.68        
  3 Dervan, Mark              15 CBAR                           2:09.07        
  4 Cugalj, Filip             16 SHARK                          2:09.49        
  5 Ashton, Callum            15 LASER                          2:10.42        
  6 Plangg, Artur             15 COM                            2:10.92        
  7 Rennick, Nathan           15 CBAR                           2:12.67        
  8 Melly, Conor              15 CBAR                           2:13.25        
  9 Woods, David              16 SLIGO                          2:16.99        
 10 Tannian, Joseph           16 LASER                          2:18.31        
 11 Vahey, Ben                16 SHARK                          2:18.50        
 12 Waldron, Fintan           17 CLM                            2:18.73        
 13 Gibbons, Shane            16 ATH                            2:19.27        
 14 MC Dermott, Ciaran        15 ATH                            2:19.54        
 15 Canavan, Sean             15 Ballina SC                     2:24.97        
 16 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                     2:27.06        
 17 Weaver, Luke              15 TRID                           2:28.49        
 18 Breslin, Cian             15 CLM                            2:28.55        
 
Event 26  Girls 14 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                 2:58.08        
  2 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                          3:00.89        
  3 Fadden, Heather           13 CBAR                           3:06.13        
  4 Flaherty, Ellen           12 ATH                            3:09.38        
  5 Feeney, Sarah             14 Tuam Swim Team                 3:09.44        
  6 Melvin, Sarah             12 SLIGO                          3:09.82        
  7 Grady, Hannah             13 CBAR                           3:11.32        
  8 Begley, Emma              14 Tuam Swim Team                 3:11.88        
  9 Clarke, Isabelle          12 ATH                            3:12.79        
 10 Joyce, Grace              12 SHARK                          3:14.14        
 11 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                 3:16.38        
 12 Gibbs, Isabelle           12 GAL                            3:16.72        
 13 Kilduff, Jenni            14 COM                            3:18.51        
 14 Regan, Aoibhe             14 CLM                            3:18.61        
 15 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                 3:19.36        
 16 Mahdi, Nell               14 GAL                            3:19.94        
 17 O Reilly, Derva           13 Tuam Swim Team                 3:20.27        
 18 Donnelly, Sarah           14 Ballina SC                     3:20.39        
 19 Murphy, Freya             13 LASER                          3:21.48        
 20 Flanagan, Orla            14 CLM                            3:22.91        
 21 Mulhall, Keela            13 GAL                            3:23.05        
 22 Poskrobko, Carolina       13 LASER                          3:23.64        
 23 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          3:23.89        
 24 Deely, Megan              13 CBAR                           3:24.16        
 25 Brennan, Judy             13 ATH                            3:25.76        
 26 Reilly, Anoise            14 Ballina SC                     3:26.08        
 27 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                            3:27.34        
 28 Gibbs, Alison             10 GAL                            3:27.38        
 29 Duffy, Una                13 ATH                            3:27.59        
 30 Daly, Kelsey              12 ATH                            3:31.00        
 31 Fee, Laoise               11 C FIN                          3:31.51        
 32 Horan, Brianne            12 CBAR                           3:31.99        
 33 Megahey, Georgia          12 GAL                            3:32.20        
 34 Ryan, Isabelle            11 COM                            3:33.74        
 35 Mc Nicholas, Alex         13 LASER                          3:34.61        
 36 Mills, Jenna              12 LONG                           3:35.39        
 37 Butler, Emily             11 LASER                          3:36.92        
 38 Kilcommons, Ciara         11 COM                            3:38.19        
 39 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                           3:40.11        
 40 Farrell, Danielle         11 SLIGO                          3:40.47        
 41 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:41.31        
 42 Kavanagh, Grace A         11 GAL                            3:45.08        
 -- Coen, Hazel               14 CBAR                                DQ        
 
Event 26  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         15 Wport                          2:46.77        
  2 Kelly, Sarah              17 CLM                            2:54.85        
  3 Shortall, Alice           15 Wport                          2:56.39        
  4 Carroll, Rebecca          15 COM                            2:58.88        
  5 Healy, Aoife              15 ATH                            3:02.86        
  6 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                 3:05.23        
  7 Sweeney, Amy              15 SHARK                          3:06.74        
  8 Clancy, Marie             15 SHARK                          3:11.14        
  9 Dempsey, Aisling          16 LASER                          3:12.33        
 
Event 27  Boys 14 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Eanna             14 SLIGO                          2:40.57        
  2 Murphy, Jamie             14 CBAR                           2:46.72        
  3 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:50.60        
  4 Brennan, Jack             13 ATH                            2:52.49        
  5 Keogh, Timothy            14 GAL                            2:54.91        
  6 Mc Andrew, Michael        13 SHARK                          2:56.12        
  7 Rather, Zak               12 GAL                            2:59.36        
  8 Shakeshaft, Jack          14 Ballina SC                     2:59.59        
  9 O'Connor, Sean            13 CBAR                           3:00.10        
 10 Carty, Bryan              14 COM                            3:01.15        
 11 Morris, Jayke             14 CLM                            3:01.65        
 12 Doorly, Joseph            14 GAL                            3:01.72        
 13 Arsic, Aleksandar         13 SHARK                          3:07.80        
 14 Dervan, Ronan             13 CBAR                           3:08.15        
 15 Kilkenny, Liam            14 GAL                            3:10.94        
 16 O'Hara, Odhran            11 SLIGO                          3:10.97        
 17 Breslin, Ethan            12 CLM                            3:12.34        
 18 Fitzgerld, Daragh         11 ATH                            3:12.37        
 19 English, James            14 CBAR                           3:12.56        
 20 Heung, Tommy              13 CBAR                           3:13.30        
 21 O'Connor, Milo            12 ATH                            3:15.41        
 22 Grady, Rory               11 CBAR                           3:16.27        
 23 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                     3:17.59        
 24 Waldron, Ronan            14 CLM                            3:21.48        
 25 Mills, David              13 LONG                           3:25.05        
 26 Mc Namara, Conn           11 Wport                          3:26.18        
 27 Mylett, Ciaron            12 CBAR                           3:30.38        
 28 Pfeiffer, Robin           11 Bluefin SC                     3:31.52        
 29 Campbell, Cian            12 COM                            3:31.88        
 30 Doorly, David             12 GAL                            3:31.99        
 31 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            3:34.43        
 32 Carter, Niall             12 CBAR                           3:36.03        
 33 O'Malley, Eoin            13 GAL                            3:38.13        
 34 Faherty, Christopher      12 LONG                           3:42.46        
 -- Scully, Bryan             14 ATH                                 DQ        
 -- Kavanagh, Tom             13 GAL                                 DQ        
 
Event 27  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Livingstone, Patrick      17 CBAR                           2:36.48        
  2 Dervan, Mark              15 CBAR                           2:39.31        
  3 Ashton, Callum            15 LASER                          2:44.17        
  4 Cugalj, Filip             16 SHARK                          2:48.03        
  5 Lannon, Kevin             17 COM                            2:49.31        
  6 Mc Hugh Murphy, Dara      16 Tuam Swim Team                 2:49.64        
  7 Woods, David              16 SLIGO                          2:50.82        
 -- Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                          DQ        
 
Event 28  Girls 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          13 LASER                            32.64        
  2 Burke, Eve                14 Tuam Swim Team                   32.76        
  3 Gibbs, Isabelle           12 GAL                              33.10        
  4 Mc Daid, Carrie           12 SLIGO                            33.12        
  5 Doran, Ciara              14 LIM                              33.18        
  6 Moran, Sophie             13 GAL                              34.18        
  7 Lowe, Rebecca             12 ATH                              34.34        
  8 Kennedy, Louise           14 ATH                              36.22        
  9 Kilduff, Jenni            14 COM                              36.64        
 10 Daly, Edel                11 ATH                              36.76        
 11 Mahdi, Nell               14 GAL                              37.42        
 12 Ennis, Kelly              13 ATH                              37.52        
 13 Boyle, Emma               12 Bluefin SC                       37.82        
 13 Walsh, Tara               12 SLIGO                            37.82        
 15 Ashton, Iona              11 LASER                            38.15        
 16 Ryan, Orla                12 COM                              38.31        
 17 Warby, Kim                13 ATH                              38.37        
 18 Mills, Jenna              12 LONG                             38.66        
 19 Pliszka, Anastazya        12 COM                              38.98        
 20 Kavanagh, Grace A         11 GAL                              39.05        
 21 Murphy, Freya             13 LASER                            39.46        
 22 Friel, Lauren             12 ATH                              39.74        
 23 Kelly, Emma               12 Tuam Swim Team                   39.91        
 24 O'Boyle, Elizabeth        12 LONG                             40.14        
 25 Mc Hugh Murphy, Ciara     12 Tuam Swim Team                   40.27        
 26 Poskrobko, Carolina       13 LASER                            40.51        
 27 Mc Weeney, Aine           12 LONG                             40.57        
 28 Kearney, Sorcha           12 Bluefin SC                       40.86        
 29 Rodawska, Oliwia          10 GAL                              41.08        
 30 Canavan, Alannah           9 Ballina SC                       41.90        
 31 Butler, Emily             11 LASER                            42.06        
 32 Gilhooley, Sarah          13 Tuam Swim Team                   42.84        
 33 Brennan, Judy             13 ATH                              42.89        
 -- Ginty, Aoife              12 LONG                                DQ        
 
Event 28  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Maeve             15 SLIGO                            31.28        
  2 Heneghan, Niamh           15 CBAR                             32.61        
  3 Pfeiffer, Ronja           18 Bluefin SC                       32.64        
  4 Anderson, Kate            16 SLIGO                            33.21        
  5 Naughton, Imogen          15 SHARK                            33.24        
  6 Ryan, Siobhan             19 ATH                              33.67        
  7 Fahy, Laura               15 CBAR                             34.31        
  8 Mellotte, Georgia         15 Wport                            34.80        
  9 Kelly, Lauren             15 SHARK                            34.87        
 10 Crosby, Emer              15 LASER                            35.05        
 11 Mc Hale, Siofra           15 CBAR                             35.48        
 12 Clancy, Marie             15 SHARK                            35.69        
 13 Shortall, Alice           15 Wport                            35.80        
 14 Grant, Stephanie          15 Tuam Swim Team                   36.02        
 15 Dolan, Tara               15 COM                              37.38        
 16 Reilly, Lauren            15 ATH                              38.76        
 17 Lennon, Amy               15 Bluefin SC                       40.62        
 
Event 29  Boys 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                   28.73        
  2 Powell, Robert            14 ATH                              28.95        
  3 Moran, Michael            14 COM                              29.11        
  4 Kolcow, Max               13 GAL                              30.04        
  5 Melvin, Conor             14 SLIGO                            31.99        
  6 O'Connor, Sean            13 CBAR                             32.70        
  7 Ryan, Duileach            11 LONG                             36.98        
  8 O Connor, Joseph          14 LASER                            37.29        
  9 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team                   38.98        
 10 Madigan, Daniel           12 LONG                             39.65        
 11 Mc Namara, Conn           11 Wport                            39.68        
 12 Kavanagh, Tom             13 GAL                              40.15        
 13 Mills, David              13 LONG                             40.52        
 14 Doherty, Fionn            13 Ballina SC                       41.06        
 15 O'Boyle, Aidan            11 LONG                             44.41        
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lannon, Kevin             17 COM                              30.38        
  2 Ashton, Callum            15 LASER                            31.17        
  3 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                       31.32        
  4 Plangg, Artur             15 COM                              31.60        
  5 Cugalj, Filip             16 SHARK                            31.63        
  6 Waldron, Fintan           17 CLM                              34.12        
  7 Gilhooley, David          15 Tuam Swim Team                   35.31        
  8 Canavan, Sean             15 Ballina SC                       36.52        
  9 O'Dea, Jack               15 Bluefin SC                       39.78        
 
Event 30  Girls 14 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Sophie             13 GAL                            2:36.08        
  2 Finn, Roisin              13 GAL                            2:41.63        
  3 Mulhall, Keela            13 GAL                            2:52.61        
  4 Mc Nicholas, Claudia      14 LASER                          2:56.15        
  5 Farnon, Keela             13 COM                            2:56.32        
  6 Lyons, Maria              12 SLIGO                          3:04.61        
  7 Martin, Rachel            13 SLIGO                          3:05.65        
  8 Mc Manus, Rebekah         12 LASER                          3:13.62        
  9 Nugent, Ellen             13 Ballina SC                     3:16.38        
 10 Mulhall, Ailbhe           11 GAL                            3:21.29        
 11 Smialek, Olivia           11 ATH                            3:29.73        
 12 Daly, Edel                11 ATH                            3:30.94        
 -- O'Sullivan, Caoimhe       13 SLIGO                              DNF        
 
Event 30  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Lisa          16 ATH                            2:12.52        
  2 O'Brien, Paola            15 SHARK                          2:39.92        
  3 Healy, Aoife              15 ATH                            2:50.56        
  4 Hennigan, Caoimhe         16 Ballina SC                     2:55.72        
 
Event 31  Boys 14 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             14 Tuam Swim Team                 2:22.58        
  2 Duffy, Fionn              13 GAL                            2:29.37        
  3 Kolcow, Max               13 GAL                            2:35.26        
  4 Anderson, Eoin            14 SLIGO                          2:36.10        
  5 Rather, Zak               12 GAL                            2:46.59        
  6 Kilkenny, Liam            14 GAL                            3:03.16        
  7 O'Sullivan, Tom           11 GAL                            3:07.26        
  8 Madigan, Daniel           12 LONG                           3:23.62        
 
Event 31  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh Murphy, Dara      16 Tuam Swim Team                 2:31.78        
  2 Tannian, Joseph           16 LASER                          2:41.10        
  3 Pfeiffer, Kieran          15 Bluefin SC                     2:43.24        
  4 Rennick, Nathan           15 CBAR                           2:48.32        
 
Event 32  Girls 14 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              14 LIM                            9:28.60        
  2 Egan, Edel                14 CBAR                          10:05.48        
  3 Lowe, Rebecca             12 ATH                           10:07.50        
  4 Mc Loughlin, Stephanie    13 Tuam Swim Team                10:09.49        
  5 Johnson, Rachel           14 ATH                           10:16.75        
  6 Breslin, Niamh            14 CBAR                          10:45.74        
  7 Gardiner, Ruth            13 ST FC                         10:47.97        
  8 Friel, Lauren             12 ATH                           10:50.55        
  9 Gibbs, Alison             10 GAL                           11:29.99        
 
Event 32  Women 15 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Donagh, Paula          15 CBAR                           9:44.98        
  2 Friel, Alanna             15 ATH                           10:05.05        
  3 Anderson, Kate            16 SLIGO                         10:30.15        
 
Event 32  Boys 14 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            14 ATH                            8:40.82        
  2 Morris, Jayke             14 CLM                           10:11.82        
  3 Ryan, Seadhna             12 LONG                          10:21.98        
  4 Ryan, Duileach            11 LONG                          11:33.82        
 
Event 32  Men 15 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melly, Cillian            17 CBAR                           8:41.12        
  2 Vahey, Ben                16 SHARK                         10:06.78