CONNACHT CHAMPIONSHIPS OCT 2015                                   
 
Event 1  Boys 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:40.00  14&U 14 14
        6:30.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                4:42.46    4:40.25 14     
  2 Brennan, Jack             14 ATH                  4:46.75    4:43.26 14     
  3 Grady, Rory               12 CBAR                 5:36.07    5:03.94 14     
  4 O'Connor, Milo            13 ATH                  5:11.16    5:06.22 14     
  5 Stevenson, John           14 ATH                       NT    5:14.82 14     
  6 Breslin, Ethan            13 CLM                  5:22.65    5:15.66 14     
  7 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       5:18.81    5:15.83 14     
  8 Lynam, Cillian            12 ATH                  5:24.10    5:18.27 14     
  9 Joyce, Cathal             13 CLM                  5:21.10    5:18.29 14     
 10 Joyce, Darragh            11 CLM                  5:24.85    5:18.34 14     
 11 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC           5:35.09    5:18.93 14     
 12 Mc Namara, Conn           11 Wport                5:22.07    5:20.31 14     
 13 Friel, Ethan              12 ATH                  5:20.83    5:20.56 14     
 14 Scanlon, Ciaran           13 LONG                      NT    5:22.78 14     
 15 Coogan, Alfie             11 ATH                  5:51.06    5:23.99 14     
 16 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                7:16.91    5:28.93 14     
 17 Carter, Niall             12 CBAR                      NT    5:36.58 14     
 17 Semikin, Nikita           11 ATH                       NT    5:36.58 14     
 19 MC Auley, Ian             14 ATH                       NT    5:38.60 14     
 20 Flaherty, Roan            10 ATH                       NT    6:12.57 12     
 
Event 1  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:20.00  15&O 14 14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team       4:22.15    4:19.43 14     
  2 McHugh Murphy, Dara       17 Tuam Swim Team       4:30.59    4:23.67 14     
  3 Scully, Bryan             15 ATH                  4:36.61    4:30.49 14     
  4 Williams, David           18 SHARK                4:38.64    4:39.31 14     
  5 Morris, Jayke             15 CLM                  4:44.05    4:39.93 14     
  6 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  4:41.75    4:42.14 14     
  7 Melly, Conor              15 CBAR                 4:51.69    4:43.75 14     
  8 Vahey, Ben                17 SHARK                4:50.27    4:51.61 14     
  9 Gibbons, Shane            17 ATH                  4:49.63    4:53.55 14     
 10 Maher, Thomas             16 SLIGO                5:24.55    5:18.37 14     
 11 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC           5:57.74    5:51.57        
 
Event 2  Girls 14 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:05.00  14&U 14 14
        3:10.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                  4:41.11    4:38.04        
  2 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team       4:44.51    4:44.98        
  3 MC Gowan, Amy             14 B DOL                4:46.25    4:45.86        
  4 Daly, Edel                12 ATH                  4:55.76    4:46.36        
  5 Flaherty, Ellen           12 ATH                  4:56.31    4:49.57        
  6 Henry, Lisa               14 CLM                  5:01.65    4:54.34        
  7 Grady, Hannah             14 CBAR                 5:02.99    4:54.93        
  8 Friel, Lauren             13 ATH                  5:01.15    5:01.23        
  9 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       5:04.31    5:06.29        
 10 Johnson, Laura            13 ATH                  5:21.44    5:07.44        
 11 Conway, Fiona             13 CBAR                 5:17.00    5:12.84        
 12 Lynch, Helen              11 ATH                  5:28.47    5:14.70        
 13 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 5:11.76    5:15.59        
 14 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                  5:17.29    5:17.73        
 15 Brennan, Judy             12 ATH                  5:44.29    5:19.88        
 16 Condron, Sarah            12 ATH                       NT    5:27.94        
 17 Clarke, Isabelle          13 ATH                  5:21.23    5:28.74        
 18 Lyons, Maria              13 SLIGO                5:33.66    5:29.64        
 19 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                5:27.34    5:33.82        
 20 Warby, Kim                14 ATH                  5:33.43    5:37.18        
 21 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       5:56.26    5:43.32        
 22 Treanor, Sorcha           12 CLM                  6:19.54    5:44.07        
 23 Lowe, Erika               10 ATH                  5:53.12    5:45.16        
 
Event 2  Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:55.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  4:25.25    4:26.16        
  2 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  4:45.93    4:29.78        
  3 Borriello, Maeform        16 ATH                  4:47.00    4:37.00        
  4 Egan, Stacey              16 ATH                  4:41.67    4:39.54        
  5 Harrington, Lisa          17 ATH                  4:42.67    4:42.01        
  6 Johnson, Rachel           15 ATH                  4:53.58    4:53.72        
  7 Murphy, Jade              18 SLIGO                4:49.68    5:01.07        
  8 Egan, Edel                15 CBAR                 4:55.12    5:01.71        
  9 O'Brien, Paola            16 SHARK                5:06.09    5:02.95        
 10 Joyce, Laura              16 CLM                  4:59.99    5:07.92        
 11 Kelly, Terri              15 SLIGO                5:15.27    5:19.34        
 12 Dunne, Jessica            16 SHARK                5:30.28    5:32.17        
 
Event 3  Boys 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             14 ATH                    35.95      32.84        
  2 Doherty, Fionn            14 Ballina SC                NT      35.88        
  3 Welby, Evan               14 SHARK                  38.69      36.72        
  4 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                  37.81      37.65        
  5 Sutton, Diarmiud          13 TRID                   40.55      37.88        
  6 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                    39.31      38.25        
  7 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team         48.58      38.44        
  8 Pilcher, Jack             14 CLM                       NT      38.70        
  9 Breheny, Kieran           14 C FIN                  54.34      39.06        
 10 Kelly, Niall              14 CLM                  1:05.02      39.12        
 11 Breslin, Ethan            13 CLM                    42.72      39.57        
 12 Clarke, Billy             14 SHARK                  56.06      39.59        
 13 Staunton, William         14 CLM                    56.83      39.91        
 14 Stevenson, John           14 ATH                       NT      40.09        
 15 Madigan, Daniel           12 LONG                   44.37      40.48        
 16 MC Auley, Ian             14 ATH                    44.07      41.14        
 17 O'Connor, Milo            13 ATH                    43.93      41.18        
 18 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                  39.99      41.85        
 19 Coogan, Alfie             11 ATH                    43.91      42.08        
 20 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team            NT      42.41        
 21 Reilly, Aaron             11 Ballina SC                NT      44.68        
 22 Burke, Ned                11 Tuam Swim Team            NT      44.93        
 23 Flaherty, Roan            10 ATH                    48.24      46.27        
 24 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team         57.06      48.78        
 25 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team            NT      49.69        
 
Event 3  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Mark              16 CBAR                   32.60      32.41        
  2 Anderson, Ronan           18 SLIGO                  31.17      32.84        
  3 Scully, Bryan             15 ATH                    35.04      33.25        
  4 Powell, Robert            15 ATH                    33.47      33.64        
  5 Woods, David              17 SLIGO                  34.70      34.59        
  6 Cugalj, Filip             16 SHARK                  34.71      34.73        
  7 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team         37.90      35.34        
  8 Morris, Jayke             15 CLM                    37.78      35.88        
  9 Anderson, Eoin            15 SLIGO                  41.60      37.40        
 10 Weaver, Luke              16 TRID                   38.61      37.88        
 11 Breslin, Cian             16 CLM                    42.09      39.05        
 12 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                  40.90      39.57        
 13 Waldron, Ronan            15 CLM                    52.76      40.70        
 -- Martin, Dylan             15 SLIGO                  39.80         DQ        
 
Event 4  Girls 14 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team         38.39      37.23        
  2 Fadden, Heather           14 CBAR                      NT      37.60        
  3 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team         41.73      38.64        
  4 Lowe, Rebecca             12 ATH                    38.72      38.85        
  5 Joyce, Grace              13 SHARK                  40.57      38.98        
  6 Mc Daid, Carrie           13 SLIGO                  38.44      39.52        
  7 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                     NT      39.58        
  8 Clarke, Isabelle          13 ATH                    41.87      40.01        
  9 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC             49.02      40.30        
 10 Brennan, Judy             12 ATH                    43.63      41.25        
 11 Bates, Aoife              13 SHARK                  45.75      41.53        
 12 Kilgallen, Megan          13 CLM                    59.56      41.57        
 13 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team         41.77      41.80        
 14 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team         45.38      41.91        
 15 Walsh, Tara               13 SLIGO                  44.61      42.26        
 16 Loftus, Zara              14 CLM                       NT      42.38        
 17 Condron, Sarah            12 ATH                       NT      42.56        
 18 Fee, Laoise               12 C FIN                  48.23      42.58        
 19 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                    45.19      44.49        
 20 Kelly, Aimee              12 SHARK                  46.15      44.56        
 21 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                  45.35      44.74        
 22 Mc Auley, Sile            11 ATH                    47.87      45.65        
 23 Horkan, Aisling           12 CLM                  1:11.44      46.59        
 24 Lyons, Maria              13 SLIGO                  46.53      47.75        
 25 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                  51.06      50.40        
 
Event 4  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jade              18 SLIGO                  33.85      35.99        
  2 Mellotte, Georgia         16 Wport                  36.33      36.48        
  3 Burns, Ella               16 Wport                  37.71      36.83        
  4 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team         36.03      37.25        
  5 Shortall, Alice           16 Wport                  37.24      37.31        
  6 Kelly, Sarah              18 CLM                    38.53      37.82        
  7 Clancy, Marie             16 SHARK                  39.36      39.18        
  8 Reilly, Anoise            15 Ballina SC             43.89      41.97        
  9 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                  42.55      42.20        
 10 Flanagan, Orla            15 CLM                    44.42      42.28        
 
Event 5  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:00.00  14&U 14 14
        3:20.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             14 ATH                  2:36.97    2:31.70 14     
  2 Pilcher, Jack             14 CLM                  2:45.60    2:36.27 14     
  3 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  2:52.20    2:39.98 14     
  4 Grady, Rory               12 CBAR                 3:18.36    2:40.79 14     
  5 Kelly, Niall              14 CLM                  2:49.45    2:43.04 14     
  6 Sutton, Diarmiud          13 TRID                 2:40.80    2:43.13 14     
  7 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 2:42.61    2:44.34 14     
  8 Madigan, Daniel           12 LONG                 2:50.63    2:45.51 14     
  9 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       3:14.39    2:50.69 14     
 10 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                2:58.69    2:51.40 14     
 11 Ryan, Seadhna             13 LONG                 2:43.30    2:51.45 14     
 12 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team       3:00.79    2:51.68 14     
 13 Stevenson, John           14 ATH                       NT    2:51.77 14     
 14 Mc Namara, Conn           11 Wport                2:50.95    2:53.18 14     
 15 Ryan, Duileach            12 LONG                 2:54.48    2:57.85 14     
 16 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC           2:57.39    3:00.40 12     
 17 Friel, Ethan              12 ATH                  3:04.48    3:01.43 12     
 18 Breheny, Kieran           14 C FIN                3:00.79    3:01.68 12     
 
Event 5  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:50.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           18 SLIGO                2:07.42    2:14.01 16     
  2 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team       2:19.86    2:20.99 16     
  3 Pfeiffer, Kieran          16 Bluefin SC           2:30.24    2:22.83 16     
  4 McHugh Murphy, Dara       17 Tuam Swim Team       2:28.74    2:24.04 16     
  5 Williams, David           18 SHARK                2:29.09    2:26.24 16     
  6 Cugalj, Filip             16 SHARK                2:32.76    2:28.39 16     
  7 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  2:35.79    2:30.96 16     
  8 Woods, David              17 SLIGO                2:33.88    2:31.25 16     
  9 Anderson, Eoin            15 SLIGO                2:31.39    2:34.32 16     
 10 Breslin, Cian             16 CLM                  2:43.97    2:35.81 16     
 11 Weaver, Luke              16 TRID                 2:46.42    2:39.19 16     
 12 Waldron, Ronan            15 CLM                  2:54.15    2:46.14 16     
 13 Martin, Dylan             15 SLIGO                2:47.83    2:57.15        
 
Event 6  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        3:05.00  14&U 14 14
        3:20.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                  2:33.70    2:32.15 14     
  2 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team       2:38.27    2:32.82 14     
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           2:43.44    2:38.35 14     
  4 Mc Daid, Carrie           13 SLIGO                2:37.15    2:38.61 14     
  5 Henry, Lisa               14 CLM                  2:44.10    2:40.04 14     
  6 Flaherty, Ellen           12 ATH                  2:49.15    2:41.81 14     
  7 Grady, Hannah             14 CBAR                 2:43.53    2:43.10 14     
  8 Joyce, Grace              13 SHARK                2:44.33    2:43.80 14     
  9 Wong, Tara                14 Ballina SC           2:48.18    2:46.58 14     
 10 Walsh, Tara               13 SLIGO                2:52.36    2:50.24 14     
 11 Fadden, Heather           14 CBAR                 2:50.84    2:50.40 14     
 12 Johnson, Laura            13 ATH                  2:54.55    2:51.69 14     
 13 Loftus, Zara              14 CLM                  3:04.76    2:53.61 14     
 14 Kilgallen, Megan          13 CLM                  2:51.88    2:55.31 14     
 15 Treanor, Sorcha           12 CLM                  3:01.17    2:56.09 14     
 16 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       3:04.17    2:56.64 14     
 17 Brennan, Judy             12 ATH                  3:09.32    2:56.89 14     
 18 Lyons, Maria              13 SLIGO                2:55.47    2:57.20 14     
 19 Clarke, Isabelle          13 ATH                  3:01.42    2:58.26 14     
 20 Kelly, Aimee              12 SHARK                3:01.29    2:58.56 14     
 21 Lynch, Helen              11 ATH                  2:57.40    2:58.59 14     
 22 Martin, Rachel            13 SLIGO                2:53.36    2:58.71 14     
 23 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC           3:04.03    3:01.74 14     
 24 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                3:03.04    3:02.76 14     
 25 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                3:05.31    3:04.86 14     
 26 Gilhooley, Sarah          14 Tuam Swim Team       3:05.85    3:06.88 12     
 27 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                2:51.43    3:07.23 12     
 28 Mc Auley, Sile            11 ATH                  3:18.88    3:09.82 12     
 29 Canavan, Alannah          10 Ballina SC           3:06.33    3:13.41 12     
 -- Friel, Lauren             13 ATH                  2:58.21         DQ        
 
Event 6  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:55.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  2:24.31    2:22.43 16     
  2 Kelly, Sarah              18 CLM                  2:24.86    2:25.69 16     
  3 Mellotte, Georgia         16 Wport                2:36.60    2:33.97 16     
  4 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team       2:40.23    2:35.78 16     
  5 Naughton, Imogen          16 SHARK                2:33.51    2:37.10 16     
  6 Murphy, Jade              18 SLIGO                2:34.76    2:39.61 16     
  7 Johnson, Rachel           15 ATH                  2:45.50    2:39.97 16     
  8 Clancy, Marie             16 SHARK                2:40.54    2:42.55 16     
  9 O'Brien, Paola            16 SHARK                2:43.67    2:43.50 16     
 10 Shortall, Alice           16 Wport                2:40.15    2:44.26 16     
 11 Lynch, Ciara              15 SLIGO                2:52.70    2:52.37 16     
 12 Joyce, Laura              16 CLM                  2:41.78    2:52.47 16     
 13 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC           2:50.48    2:53.95 16     
 14 Breslin, Niamh            15 CBAR                 2:51.90    2:54.78 16     
 15 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                2:47.71    2:54.88 16     
 16 Flanagan, Orla            15 CLM                  2:51.59    2:56.02        
 
Event 7  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:02.37        
  2 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:04.92        
  3 Longford SC  'A'                                       NT    2:07.21        
 -- Athlone  'A'                                      2:05.35         DQ        
 -- Bluefin Swimming Club  'A'                             NT         DQ        
 -- Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT         DQ        
 
Event 7  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    1:47.64        
  2 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    1:51.63        
  3 Claremorris SC  'A'                                    NT    1:52.52        
 
Event 8  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:05.26        
  2 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:06.59        
 
Event 8  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                    NT    1:57.35        
  2 Athlone  'A'                                           NT    2:02.46        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:11.44        
 
Event 9  Women 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Stacey              16 ATH                 18:59.72   18:37.01        
 
Event 9  Boys 14 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        14 SHARK               18:13.63   18:46.97        
 
Event 9  Men 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                 16:35.06   16:40.18        
  2 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT   19:56.80        
  3 Vahey, Ben                17 SHARK               19:16.73   20:17.58        
 
Event 10  Girls 14 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:05.00  14&U 14 14
        3:10.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                       NT    2:26.82 14     
  2 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team       2:36.36    2:33.65 14     
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           2:37.61    2:34.63 14     
  4 Wong, Tara                14 Ballina SC           2:40.13    2:37.77 14     
  5 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           2:41.36    2:40.00 14     
  6 Henry, Lisa               14 CLM                  2:39.63    2:41.40 14     
  7 Daly, Edel                12 ATH                  2:52.32    2:42.43 14     
  8 Walsh, Tara               13 SLIGO                2:40.25    2:43.83 14     
  9 Pliszka, Anastazya        13 COM                  2:56.46    2:45.80 14     
 10 Donnelly, Becky           13 Ballina SC           2:48.25    2:46.72 14     
 11 Judge, Roisin             14 Ballina SC           2:44.32    2:46.89 14     
 12 Martin, Rachel            13 SLIGO                2:48.66    2:48.41 14     
 13 Kelly, Aimee              12 SHARK                2:46.61    2:49.78 14     
 14 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 2:51.83    2:50.41 14     
 15 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       2:56.18    2:51.65 14     
 16 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                       NT    2:51.66 14     
 17 Ryan, Orla                13 COM                  2:51.07    2:52.06 14     
 18 Lee, Penny                13 SLIGO                2:57.35    2:52.45 14     
 19 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           2:47.36    2:52.69 14     
 20 Gallagher, Jade           14 COM                  2:54.02    2:53.05 14     
 21 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC           2:54.21    2:53.54 14     
 22 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team       2:50.02    2:53.57 14     
 23 Farrell, Danielle         11 SLIGO                3:00.30    2:54.03 14     
 24 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                 2:57.19    2:54.36 14     
 25 Kilgallen, Megan          13 CLM                  3:01.02    2:54.82 14     
 26 Fadden, Heather           14 CBAR                 2:53.44    2:55.97 14     
 27 Ginty, Aoife              13 LONG                      NT    2:59.04 14     
 28 Canavan, Alannah          10 Ballina SC           2:57.77    3:00.53 14     
 29 Mills, Jenna              13 LONG                 3:00.00    3:00.84 14     
 30 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                2:54.81    3:02.95 14     
 31 Lowe, Erika               10 ATH                  3:01.24    3:04.82 14     
 32 Conlon, Sarah             12 CBAR                 3:04.62    3:08.34 12     
 33 Tully, Molly              12 B DOL                3:17.34    3:08.43 12     
 34 O'Brien, Roisin           11 COM                  3:03.26    3:09.23 12     
 35 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           3:06.84    3:09.97 12     
 36 Mc Fadden, Ava            11 COM                  3:09.90    3:12.45        
 37 Murphy, Jennifer          12 Ballina SC           3:19.20    3:18.96        
 -- Treanor, Sorcha           12 CLM                  3:02.03         DQ        
 
Event 10  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:55.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  2:28.33    2:22.71 16     
  2 Keaney, Maeve             15 SLIGO                2:23.25    2:25.83 16     
  3 Kelly, Lauren             16 SHARK                2:24.83    2:27.07 16     
  4 Kilduff, Jenni            15 COM                  2:35.21    2:31.47 16     
  5 Naughton, Imogen          16 SHARK                2:29.69    2:34.19 16     
  6 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team       2:41.26    2:36.73 16     
  7 Coan, Hazel               15 CBAR                 2:41.55    2:37.98 16     
  8 Ward, Emily               16 B DOL                2:41.25    2:39.12 16     
  9 O'Brien, Paola            16 SHARK                2:39.70    2:41.60 16     
 10 Dunne, Jessica            16 SHARK                2:38.30    2:44.35 16     
 11 Lynch, Ciara              15 SLIGO                2:43.23    2:44.39 16     
 12 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC           2:45.96    2:48.15 16     
 13 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           2:47.56    2:52.88 16     
 14 Lennon, Amy               16 Bluefin SC           3:01.22    3:06.33        
 
Event 11  Boys 14 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:00.00  14&U 14 14
        3:10.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilcher, Jack             14 CLM                  2:32.06    2:26.03 14     
  2 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       2:39.87    2:34.18 14     
  3 Kelly, Niall              14 CLM                  2:44.95    2:34.72 14     
  4 Welby, Evan               14 SHARK                2:47.96    2:39.41 14     
  5 Mc Namara, Conn           11 Wport                2:40.26    2:40.40 14     
  6 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 2:38.72    2:41.19 14     
  7 Joyce, Cathal             13 CLM                  2:47.13    2:44.86 14     
  8 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team       2:53.73    2:46.20 14     
  9 Joyce, Darragh            11 CLM                  2:44.32    2:46.78 14     
 10 Kurkin, Daniel            13 LONG                 2:48.94    2:47.47 14     
 11 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       2:46.38    2:48.09 14     
 12 Breslin, Ethan            13 CLM                  2:54.07    2:48.62 14     
 13 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC           2:54.26    2:50.49 14     
 14 Ryan, Duileach            12 LONG                 2:50.98    2:51.70 14     
 15 Madigan, Daniel           12 LONG                 2:59.29    2:51.78 14     
 16 Lynam, Cillian            12 ATH                  2:51.31    2:52.70 14     
 17 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team       2:59.81    2:52.92 14     
 18 Lennon, Brian             13 SHARK                2:58.13    2:55.23 14     
 18 Duda, Philip              10 COM                  3:04.42    2:55.23 14     
 20 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team       3:10.15    2:57.52 14     
 21 Carter, Niall             12 CBAR                 3:11.46    3:03.53 12     
 22 Doherty, Eamon            10 Ballina SC           3:05.71    3:04.38 12     
 23 Reilly, Aaron             11 Ballina SC           3:19.19    3:11.41        
 24 Joyce, Niall              12 SHARK                3:16.13    3:17.42        
 -- Mitchell, Orin M          13 SLIGO                2:59.71         DQ        
 
Event 11  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:50.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                  2:11.90    2:09.41 16     
  2 Moran, Michael            15 COM                  2:14.99    2:13.41 16     
  3 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team       2:08.80    2:13.61 16     
  4 Pfeiffer, Kieran          16 Bluefin SC           2:20.74    2:17.29 16     
  5 Lennon, Fiachra           17 ATH                  2:39.07    2:21.22 16     
  6 Mc Fadden, Patrick        15 COM                  2:29.29    2:21.48 16     
  7 McHugh Murphy, Dara       17 Tuam Swim Team       2:22.45    2:23.80 16     
  8 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  2:33.87    2:27.57 16     
  9 Anderson, Eoin            15 SLIGO                2:33.77    2:31.99 16     
 10 Breslin, Cian             16 CLM                  2:45.89    2:40.41 16     
 11 Eglinton, Owen            15 SLIGO                2:50.00    2:48.40 16     
 
Event 12  Girls 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Lowe, Rebecca             12 ATH                    31.65      29.03        
  3 MC Gowan, Amy             14 B DOL                  30.71      29.06        
  4 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC             30.26      29.15        
  5 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team         29.32      29.45        
  6 Farnon, Keela             14 COM                    31.97      29.74        
  7 Daly, Edel                12 ATH                    29.81      29.84        
  8 Wong, Tara                14 Ballina SC             31.80      30.09        
  9 Joyce, Grace              13 SHARK                  31.63      30.52        
 10 Loftus, Zara              14 CLM                       NT      31.04        
 11 Ginty, Aoife              13 LONG                   32.48      31.85        
 12 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team         32.07      31.93        
 13 Mills, Jenna              13 LONG                   31.31      31.97        
 14 Clarke, Isabelle          13 ATH                    34.05      32.03        
 15 Condron, Sarah            12 ATH                    32.11      32.12        
 16 Boyle, Emma               13 Bluefin SC             33.76      32.37        
 17 Lyons, Maria              13 SLIGO                  31.95      32.59        
 18 Farnon, Hannah            13 COM                       NT      32.82        
 18 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                    36.62      32.82        
 20 Walsh, Tara               13 SLIGO                  33.78      32.95        
 21 Ryan, Orla                13 COM                    34.04      33.00        
 22 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team         33.38      33.01        
 22 Pliszka, Anastazya        13 COM                    32.25      33.01        
 24 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                  36.49      33.15        
 25 Donnelly, Becky           13 Ballina SC             57.22      33.20        
 26 Mc Weeney, Aine           13 LONG                   33.79      33.21        
 27 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC                NT      33.25        
 28 Nugent, Ellen             14 Ballina SC             55.60      33.28        
 29 Frain, Lauren             13 CLM                       NT      33.53        
 30 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                  35.44      33.63        
 31 Farrell, Danielle         11 SLIGO                  39.37      33.89        
 32 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                      NT      34.09        
 33 Mc Fadden, Ava            11 COM                    40.39      34.15        
 34 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team         34.65      34.33        
 35 Fee, Laoise               12 C FIN                     NT      34.38        
 36 Francis, Jane             13 SHARK                  35.88      34.64        
 36 Kelly, Aimee              12 SHARK                  34.56      34.64        
 38 McKeown, Lauryn           11 C FIN                     NT      35.50        
 39 O'Brien, Roisin           11 COM                    44.91      35.86        
 40 Gallagher, Jade           14 COM                       NT      38.69        
 -- Gannon, Jessica           11 COM                    32.23         DQ        
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                    30.60      26.86        
  1 Borriello, Maeform        16 ATH                    27.11      27.93        
  2 Keaney, Maeve             15 SLIGO                  27.96      28.44        
  3 Mellotte, Georgia         16 Wport                  28.31      28.87        
  4 Murphy, Rachel            16 Ballina SC             34.45      29.51        
  5 Kelly, Lauren             16 SHARK                  30.15      29.73        
  5 Harrington, Lisa          17 ATH                    29.99      29.73        
  7 Coan, Hazel               15 CBAR                   29.73      29.84        
  8 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team         29.64      29.87        
  9 Clancy, Marie             16 SHARK                  30.09      30.51        
 10 Hennigan, Aoibheann       16 Ballina SC             30.03      30.61        
 11 O'Brien, Paola            16 SHARK                  30.48      30.83        
 12 Lynch, Ciara              15 SLIGO                  30.63      31.36        
 13 Burns, Ella               16 Wport                  30.91      31.47        
 14 Shortall, Alice           16 Wport                  31.30      31.58        
 14 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                  32.05      31.58        
 16 Lennon, Amy               16 Bluefin SC             33.95      32.71        
 17 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC             33.46      32.80        
 18 Flanagan, Orla            15 CLM                       NT      33.32        
 19 Dunne, Jessica            16 SHARK                  32.15      33.33        
 
Event 13  Boys 14 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              14 CBAR                      NT      28.03        
  2 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                  28.25      28.11        
  3 Sutton, Diarmiud          13 TRID                   30.85      29.05        
  4 Welby, Evan               14 SHARK                  29.94      29.10        
  5 Pilcher, Jack             14 CLM                       NT      29.20        
  6 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team         33.29      29.42        
  7 Kelly, Niall              14 CLM                    45.44      29.55        
  8 Moran, Ben                14 COM                    32.79      29.68        
  9 Kearney, Oisin            13 C FIN                  37.80      29.89        
 10 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                    32.55      30.11        
 11 Monroe, Jonathan          14 Wport                  33.54      30.48        
 12 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                  30.83      30.49        
 13 Keaney, Sean              14 SLIGO                  29.81      30.97        
 14 Malashnyak, Edwin         11 ATH                    31.67      31.06        
 15 Kurkin, Daniel            13 LONG                      NT      31.30        
 16 Madigan, Daniel           12 LONG                   31.60      31.33        
 17 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team         39.10      31.37        
 18 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team            NT      31.82        
 19 Breslin, Ethan            13 CLM                    33.73      31.91        
 20 Clarke, Billy             14 SHARK                  32.29      32.02        
 21 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC             36.37      33.04        
 22 Joyce, Darragh            11 CLM                    38.29      33.35        
 23 Lynam, Cillian            12 ATH                    33.29      33.36        
 24 Mc Namara, Conn           11 Wport                  36.16      33.57        
 25 Duda, Philip              10 COM                    34.84      34.53        
 26 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team         36.49      34.55        
 27 Claffey, Donagh           11 ATH                    36.99      34.88        
 28 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team         39.28      35.18        
 29 O'Boyle, Aidan            12 LONG                      NT      36.97        
 -- Joyce, Cathal             13 CLM                    33.20         DQ        
 
Event 13  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                    24.50      25.12        
  2 Lennon, Fiachra           17 ATH                    25.81      25.64        
  3 Anderson, Ronan           18 SLIGO                  24.49      26.12        
  4 Scully, Bryan             15 ATH                    28.34      26.28        
  5 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team         25.66      26.41        
  6 Moran, Michael            15 COM                    26.61      26.52        
  7 Plangg, Artur             16 COM                    27.30      26.55        
  8 Pfeiffer, Kieran          16 Bluefin SC                NT      26.83        
  9 Cugalj, Filip             16 SHARK                  26.93      27.02        
 10 Williams, David           18 SHARK                  27.56      27.28        
 11 Mc Fadden, Patrick        15 COM                       NT      27.40        
 12 Morris, Jayke             15 CLM                    29.66      27.96        
 13 Breslin, Cian             16 CLM                    29.47      27.97        
 14 Vahey, Ben                17 SHARK                  28.68      28.03        
 15 Gilhooley, David          16 Tuam Swim Team         29.61      28.29        
 16 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT      28.47        
 17 Staunton, Diarmuid        16 CLM                    42.52      28.75        
 18 Weaver, Luke              16 TRID                   29.02      28.99        
 19 Martin, Dylan             15 SLIGO                  31.58      30.69        
 20 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                  31.78      31.45        
 21 Eglinton, Owen            15 SLIGO                  32.65      31.69        
 22 Judge, Alan               17 Ballina SC             41.94      32.54        
 -- Cummins, Ben              16 COM                    27.23        DNF        
 
Event 14  Girls 14 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
        6:35.00  14&U 14 14
        7:00.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                  5:25.87    5:22.68 14     
  2 Flaherty, Ellen           12 ATH                  5:29.16    5:38.95 14     
  3 Mc Daid, Carrie           13 SLIGO                5:50.38    5:40.19 14     
  4 Farnon, Keela             14 COM                  5:44.63    5:43.45 14     
  5 Henry, Lisa               14 CLM                  6:00.93    5:43.97 14     
  6 Gannon, Jessica           11 COM                  6:17.21    5:46.99 14     
  7 Treanor, Sorcha           12 CLM                  6:51.46    6:21.95 14     
  8 Lyons, Maria              13 SLIGO                6:16.81    6:25.41 14     
  9 Lee, Penny                13 SLIGO                6:28.55    6:36.88 12     
 10 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                6:09.30    6:41.29 12     
 
Event 14  Girls 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
        6:20.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  2:54.07    5:04.67 16     
  2 Egan, Stacey              16 ATH                  5:19.97    5:21.46 16     
  3 Kilduff, Jenni            15 COM                  5:28.55    5:27.92 16     
  4 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC           5:52.15    5:57.62 16     
 
Event 15  Boys 14 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
        6:25.00  14&U 14 14
        7:00.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            12 LONG                      NT    6:23.60 14     
 
Event 15  Boys 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
        6:10.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team       5:04.20    5:03.54 16     
 
Event 16  Girls 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC             32.84      32.44        
  2 Wong, Tara                14 Ballina SC             36.41      32.79        
  3 Farnon, Keela             14 COM                    35.38      32.80        
  4 Mc Daid, Carrie           13 SLIGO                  32.66      33.45        
  5 Loftus, Zara              14 CLM                       NT      33.53        
  6 Joyce, Grace              13 SHARK                  34.50      33.86        
  7 Kilgallen, Megan          13 CLM                    44.87      34.86        
  8 Lyons, Maria              13 SLIGO                  35.53      35.06        
  9 Bates, Aoife              13 SHARK                  37.03      35.10        
 10 Martin, Rachel            13 SLIGO                  36.45      35.32        
 11 Daly, Edel                12 ATH                    35.44      35.53        
 12 Gannon, Jessica           11 COM                    38.42      35.71        
 13 Boyle, Emma               13 Bluefin SC             38.63      35.86        
 14 Farnon, Hannah            13 COM                    38.94      36.82        
 15 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                     NT      37.48        
 16 Ginty, Aoife              13 LONG                      NT      37.51        
 17 Condron, Sarah            12 ATH                       NT      37.62        
 18 Treanor, Sorcha           12 CLM                    42.52      38.27        
 19 Little, Caoilfhionn       13 CLM                    44.72      39.99        
 20 Clarke, Isabelle          13 ATH                    43.44      40.03        
 21 Kelly, Aimee              12 SHARK                  40.35      40.06        
 22 Frain, Lauren             13 CLM                    50.94      40.41        
 23 Farrell, Danielle         11 SLIGO                  40.18      40.52        
 24 Horkan, Aisling           12 CLM                    42.29      41.20        
 25 Griffin, Carol            10 SHARK                  43.33      41.86        
 26 Pilcher, Millie           11 CLM                    45.76      45.67        
 27 Lowe, Erika               10 ATH                    51.28      49.45        
 -- McKeown, Lauryn           11 C FIN                  42.97         DQ        
 
Event 16  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                    30.23      28.94        
  2 Kelly, Sarah              18 CLM                    30.04      30.59        
  3 Harrington, Lisa          17 ATH                    31.54      31.15        
  4 Borriello, Maeform        16 ATH                    31.70      31.74        
  5 Naughton, Imogen          16 SHARK                  31.73      32.18        
  6 Keaney, Maeve             15 SLIGO                  32.18      32.40        
  7 O'Brien, Paola            16 SHARK                  31.84      32.55        
  8 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team         33.19      33.37        
  9 Joyce, Laura              16 CLM                    35.58      33.62        
 10 Mellotte, Georgia         16 Wport                  33.65      33.73        
 11 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                  32.20      34.16        
 12 Shortall, Alice           16 Wport                  34.98      34.35        
 13 Burns, Ella               16 Wport                  36.25      35.48        
 14 Campbell, Roisin          15 COM                    46.57      36.00        
 15 Flanagan, Orla            15 CLM                    38.61      37.17        
 
Event 17  Boys 14 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heung, Tommy              14 CBAR                   31.23      29.81        
  2 Sutton, Diarmiud          13 TRID                   41.28      32.81        
  3 Welby, Evan               14 SHARK                  33.19      33.34        
  4 Pilcher, Jack             14 CLM                       NT      33.51        
  5 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                    37.87      34.46        
  6 Ryan, Seadhna             13 LONG                   34.00      34.51        
  7 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team         35.54      34.55        
  8 Monroe, Jonathan          14 Wport                  43.23      34.81        
  9 Madigan, Daniel           12 LONG                   37.69      34.82        
 10 Kelly, Niall              14 CLM                    52.19      34.84        
 11 Moran, Ben                14 COM                    41.52      35.06        
 12 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team         43.56      35.73        
 13 Scanlon, Ciaran           13 LONG                      NT      35.89        
 14 Kearney, Oisin            13 C FIN                  41.04      36.14        
 15 Malashnyak, Edwin         11 ATH                    38.15      37.08        
 16 Kurkin, Daniel            13 LONG                      NT      37.61        
 17 Joyce, Darragh            11 CLM                    40.43      37.83        
 18 Joyce, Cathal             13 CLM                    39.22      37.89        
 19 Lennon, Brian             13 SHARK                  40.35      37.92        
 20 Harrington, Shane         11 ATH                    41.69      38.60        
 21 Mc Namara, Conn           11 Wport                  40.02      38.91        
 22 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC             44.75      39.89        
 23 Staunton, William         14 CLM                    50.12      40.05        
 24 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team         42.97      40.60        
 25 Doherty, Eamon            10 Ballina SC             45.88      42.44        
 26 Claffey, Donagh           11 ATH                    42.15      42.53        
 
Event 17  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Fiachra           17 ATH                    27.27      27.51        
  2 Powell, Robert            15 ATH                    27.46      27.54        
  3 Anderson, Ronan           18 SLIGO                  31.51      28.06        
  3 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team         27.98      28.06        
  5 McHugh Murphy, Dara       17 Tuam Swim Team         28.80      28.48        
  6 Moran, Michael            15 COM                    28.25      28.88        
  7 Plangg, Artur             16 COM                    29.89      29.45        
  8 Williams, David           18 SHARK                  29.94      29.67        
  9 Cugalj, Filip             16 SHARK                  31.34      30.72        
 10 Gilhooley, David          16 Tuam Swim Team         32.47      31.04        
 11 Robinson, Barry           45 Wport                  30.66      31.41        
 12 Breslin, Cian             16 CLM                    35.45      31.54        
 13 Woods, David              17 SLIGO                  32.98      32.07        
 14 Anderson, Eoin            15 SLIGO                  45.44      32.50        
 15 Locteau, Seb              38 CLM                    38.80      32.54        
 16 Vahey, Ben                17 SHARK                  33.66      32.56        
 17 Weaver, Luke              16 TRID                   34.04      32.73        
 18 Martin, Dylan             15 SLIGO                  45.06      35.03        
 19 Morris, Jayke             15 CLM                       NT      35.72        
 
Event 18  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  14&U 14 14
        2:55.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                2:14.73    2:13.73 14     
  2 Pilcher, Jack             14 CLM                  2:18.61    2:15.37 14     
  3 Brennan, Jack             14 ATH                  2:17.93    2:15.41 14     
  4 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       2:21.32    2:20.53 14     
  5 Sutton, Diarmiud          13 TRID                 2:20.84    2:21.66 14     
  6 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  2:32.19    2:23.57 14     
  7 O'Connor, Milo            13 ATH                  2:24.99    2:24.75 14     
  8 Kelly, Niall              14 CLM                  2:35.37    2:25.55 14     
  9 Stevenson, John           14 ATH                  2:27.64    2:27.64 14     
 10 Joyce, Cathal             13 CLM                  2:29.69    2:28.27 14     
 11 Breslin, Ethan            13 CLM                  2:30.65    2:28.83 14     
 12 Ryan, Seadhna             13 LONG                 2:27.06    2:29.43 14     
 13 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team       2:27.62    2:30.52 14     
 14 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 2:34.27    2:31.17 14     
 15 Malashnyak, Edwin         11 ATH                  2:31.43    2:32.24 14     
 16 Kurkin, Daniel            13 LONG                 2:34.71    2:32.88 14     
 17 Moran, Ben                14 COM                  2:22.41    2:33.09 14     
 18 Friel, Ethan              12 ATH                  2:36.76    2:34.01 14     
 19 Joyce, Darragh            11 CLM                  2:35.80    2:34.11 14     
 20 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC           2:35.23    2:34.56 14     
 21 Coogan, Alfie             11 ATH                  2:48.18    2:34.58 14     
 22 Mc Namara, Conn           11 Wport                2:43.65    2:34.77 14     
 23 Lynam, Cillian            12 ATH                  2:35.65    2:34.82 14     
 24 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team       2:38.93    2:34.83 14     
 25 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           2:44.46    2:35.56 14     
 26 Carter, Niall             12 CBAR                 2:46.87    2:39.44 14     
 27 Duda, Philip              10 COM                  2:47.39    2:44.60 12     
 28 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team       2:47.24    2:47.65 12     
 29 Dzaee, Alan               11 LONG                 3:09.26    2:56.68        
 30 Doherty, Eamon            10 Ballina SC           3:01.10    3:01.90        
 
Event 18  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:30.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                  1:57.45    2:00.48 16     
  2 Moran, Michael            15 COM                  2:01.02    2:01.87 16     
  3 Anderson, Ronan           18 SLIGO                1:55.02    2:02.65 16     
  4 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team       2:01.68    2:02.73 16     
  5 Pfeiffer, Kieran          16 Bluefin SC           2:04.06    2:05.81 16     
  6 Plangg, Artur             16 COM                  2:07.63    2:09.63 16     
  7 Cugalj, Filip             16 SHARK                2:09.49    2:09.72 16     
  8 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  2:15.37    2:11.74 16     
  9 Williams, David           18 SHARK                2:13.00    2:11.90 16     
 10 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC           2:20.94    2:15.06 16     
 11 Gibbons, Shane            17 ATH                  2:16.79    2:17.26 16     
 12 Breslin, Cian             16 CLM                  2:19.25    2:17.37 16     
 13 Weaver, Luke              16 TRID                 2:21.18    2:19.11 16     
 14 Vahey, Ben                17 SHARK                2:18.41    2:19.21 16     
 15 Eglinton, Owen            15 SLIGO                2:30.00    2:29.12 16     
 16 Judge, Alan               17 Ballina SC           3:00.81    2:40.10        
 
Event 19  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.00  14&U 14 14
        2:55.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                       NT    2:14.50 14     
  2 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team       2:16.40    2:15.13 14     
  3 MC Gowan, Amy             14 B DOL                2:12.98    2:15.35 14     
  4 Daly, Edel                12 ATH                  2:21.36    2:17.35 14     
  5 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC           2:22.06    2:17.60 14     
  6 Flaherty, Ellen           12 ATH                  2:20.97    2:19.26 14     
  7 Farnon, Keela             14 COM                  2:25.13    2:21.14 14     
  8 Gannon, Jessica           11 COM                  2:20.32    2:23.00 14     
  9 Johnson, Laura            13 ATH                  2:30.56    2:25.62 14     
 10 Friel, Lauren             13 ATH                  2:29.00    2:25.76 14     
 11 Wong, Tara                14 Ballina SC           2:27.71    2:27.67 14     
 12 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team       2:25.15    2:28.69 14     
 13 Conway, Fiona             13 CBAR                 2:33.60    2:28.83 14     
 14 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           2:32.93    2:31.51 14     
 15 Mc Weeney, Aine           13 LONG                 2:28.99    2:31.73 14     
 16 Farnon, Hannah            13 COM                  2:32.89    2:31.79 14     
 17 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                  2:37.89    2:32.91 14     
 18 Pliszka, Anastazya        13 COM                  2:32.82    2:33.29 14     
 19 Clarke, Isabelle          13 ATH                  2:37.87    2:33.69 14     
 20 Brennan, Judy             12 ATH                  2:42.31    2:34.14 14     
 21 Walsh, Tara               13 SLIGO                2:34.33    2:34.45 14     
 22 Lyons, Maria              13 SLIGO                2:35.13    2:34.99 14     
 23 Ryan, Orla                13 COM                  2:36.17    2:35.43 14     
 24 Judge, Roisin             14 Ballina SC           2:50.44    2:36.08 14     
 25 Loftus, Zara              14 CLM                  2:42.50    2:36.13 14     
 26 Warby, Kim                14 ATH                  3:00.05    2:36.37 14     
 27 Ginty, Aoife              13 LONG                 2:41.33    2:37.71 14     
 28 Donnelly, Becky           13 Ballina SC           2:35.78    2:38.83 14     
 29 Kilcommons, Ciara         11 COM                  2:40.27    2:39.68 14     
 30 Lee, Penny                13 SLIGO                2:41.85    2:40.66 14     
 31 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC           2:45.01    2:40.75 14     
 32 Nugent, Ellen             14 Ballina SC           2:38.48    2:41.16 14     
 33 Clancy, Cara              14 C FIN                2:40.25    2:42.01 14     
 34 Mc Fadden, Ava            11 COM                  2:42.44    2:42.75 14     
 35 Farrell, Danielle         11 SLIGO                2:43.33    2:43.67 14     
 36 Tully, Molly              12 B DOL                2:58.40    2:43.75 14     
 36 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                      NT    2:43.75 14     
 38 Martin, Rachel            13 SLIGO                2:39.40    2:43.89 14     
 39 Ward, Aileen              12 ATH                  2:46.27    2:45.47 12     
 40 Mills, Jenna              13 LONG                 2:46.79    2:46.00 12     
 41 Treanor, Sorcha           12 CLM                  2:59.37    2:46.07 12     
 42 Kelly, Aimee              12 SHARK                2:51.40    2:47.39 12     
 43 Conlon, Sarah             12 CBAR                 2:48.31    2:48.83 12     
 44 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                2:33.57    2:48.87 12     
 45 Lowe, Erika               10 ATH                  2:39.55    2:53.65 12     
 46 Canavan, Alannah          10 Ballina SC           2:54.90    2:54.54 12     
 47 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           3:12.85    2:59.29        
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:40.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                  2:13.16    2:06.43 16     
  2 Kelly, Sarah              18 CLM                  2:06.81    2:09.81 16     
  3 Borriello, Maeform        16 ATH                  2:08.20    2:12.40 16     
  4 Kilduff, Jenni            15 COM                  2:13.94    2:14.08 16     
  5 Harrington, Lisa          17 ATH                  2:16.40    2:15.31 16     
  6 Egan, Stacey              16 ATH                  2:14.91    2:16.83 16     
  7 Kelly, Lauren             16 SHARK                2:17.83    2:17.99 16     
  8 Johnson, Rachel           15 ATH                  2:21.26    2:19.22 16     
  9 Naughton, Imogen          16 SHARK                2:20.03    2:20.83 16     
 10 Heneghan, Niamh           16 CBAR                 2:21.62    2:23.01 16     
 11 Joyce, Laura              16 CLM                  2:19.75    2:24.66 16     
 12 Kelly, Terri              15 SLIGO                2:31.31    2:31.09 16     
 13 Lynch, Ciara              15 SLIGO                2:27.65    2:31.34 16     
 14 Campbell, Roisin          15 COM                  2:32.81    2:32.30 16     
 15 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC           2:39.30    2:35.70 16     
 16 Flanagan, Orla            15 CLM                  2:38.65    2:40.40        
 17 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           2:43.30    2:41.28        
 18 Lennon, Amy               16 Bluefin SC           2:37.09    2:41.99        
 
Event 20  Boys 14 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:20.00  14&U 14 14
        3:40.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             14 ATH                  2:48.29    2:50.71 14     
  2 Breslin, Ethan            13 CLM                  3:10.35    3:02.41 14     
  3 Fitzgerld, Daragh         12 ATH                  3:12.37    3:02.60 14     
  4 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team       3:18.68    3:03.60 14     
  5 Doherty, Fionn            14 Ballina SC           3:01.29    3:03.65 14     
  6 Scanlon, Ciaran           13 LONG                 3:01.76    3:06.14 14     
  7 Staunton, William         14 CLM                  3:19.23    3:08.36 14     
  8 Stevenson, John           14 ATH                  3:15.16    3:08.92 14     
  9 O'Connor, Milo            13 ATH                  3:13.45    3:10.01 14     
 10 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                3:08.48    3:10.51 14     
 11 Kelly, Niall              14 CLM                  3:14.47    3:11.43 14     
 12 Coogan, Alfie             11 ATH                  3:15.42    3:16.47 14     
 13 Jennings, Cillian         13 SHARK                3:17.73    3:21.02 12     
 14 Carter, Niall             12 CBAR                 3:36.03    3:32.98 12     
 15 Friel, Ethan              12 ATH                  3:37.41    3:35.15 12     
 16 Flaherty, Roan            10 ATH                  3:39.30    3:36.05 12     
 17 Dzaee, Alan               11 LONG                 4:13.23    3:59.93        
 -- Reilly, Aaron             11 Ballina SC           3:31.00        DNF        
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:05.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             15 ATH                  2:44.12    2:41.46 16     
  2 Woods, David              17 SLIGO                2:50.82    2:43.14 16     
  3 Mc Fadden, Patrick        15 COM                  2:51.30    2:50.39 16     
  4 Staunton, Diarmuid        16 CLM                  2:56.12    2:51.37 16     
  5 Morris, Jayke             15 CLM                  2:58.40    2:51.97 16     
  6 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                2:56.79    3:04.26 16     
 
Event 21  Girls 14 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:25.00  14&U 14 14
        3:40.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team       2:53.25    2:58.41 14     
  2 Mc Daid, Carrie           13 SLIGO                3:00.89    2:59.42 14     
  3 Flaherty, Ellen           12 ATH                  2:58.43    3:01.23 14     
  4 Joyce, Grace              13 SHARK                3:03.25    3:03.83 14     
  5 Fadden, Heather           14 CBAR                 3:06.13    3:05.39 14     
  6 Kilgallen, Megan          13 CLM                  3:13.38    3:08.39 14     
  7 Clarke, Isabelle          13 ATH                  3:05.29    3:09.56 14     
  8 O Reilly, Derva           14 Tuam Swim Team       3:10.90    3:11.37 14     
  9 Brennan, Judy             12 ATH                  3:25.76    3:12.53 14     
 10 Weinert, Wiktoria         12 C FIN                3:21.32    3:16.16 14     
 11 Judge, Roisin             14 Ballina SC           3:17.19    3:17.04 14     
 12 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                3:16.39    3:18.36 14     
 13 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team       3:17.87    3:18.59 14     
 14 Pliszka, Anastazya        13 COM                  3:16.31    3:19.67 14     
 15 Condron, Sarah            12 ATH                  3:15.04    3:19.90 14     
 16 Mc Fadden, Ava            11 COM                  3:16.33    3:21.87 14     
 17 Fee, Laoise               12 C FIN                3:22.92    3:21.90 14     
 18 O'Sullivan, Caoimhe       14 SLIGO                3:12.49    3:30.73 12     
 19 Sheridan, Elaine          14 Ballina SC           3:39.73    3:32.97 12     
 20 Kilcommons, Ciara         11 COM                  3:38.19    3:33.16 12     
 21 O'Brien, Roisin           11 COM                  3:35.58    3:34.28 12     
 22 Clancy, Cara              14 C FIN                3:39.41    3:44.04        
 -- Ward, Aileen              12 ATH                  3:36.71         DQ        
 
Event 21  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:10.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         16 Wport                2:46.77    2:47.10 16     
  2 Shortall, Alice           16 Wport                2:56.39    2:57.15 16     
  3 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team       3:02.74    3:00.28 16     
  4 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC           3:03.12    3:08.13 16     
  5 Donnelly, Sarah           15 Ballina SC           3:13.43    3:17.01        
  6 Campbell, Roisin          15 COM                  3:09.58    3:17.76        
  7 Reilly, Anoise            15 Ballina SC           3:22.44    3:21.35        
 
Event 22  Boys 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        14 SHARK                  33.35      33.00        
  2 Pilcher, Jack             14 CLM                       NT      33.09        
  3 O Rourke, Oisín           14 Tuam Swim Team         40.51      34.47        
  4 Kelly, Niall              14 CLM                    47.03      35.09        
  5 Joyce, Cathal             13 CLM                    38.25      35.51        
  6 Scanlon, Ciaran           13 LONG                   38.00      35.63        
  7 Mc Namara, Conn           11 Wport                  37.11      35.66        
  8 Arsic, Aleksandar         14 SHARK                  36.29      35.83        
  9 Ryan, Duileach            12 LONG                   36.87      36.23        
  9 Keaney, Sean              14 SLIGO                  41.14      36.23        
 11 Joyce, Darragh            11 CLM                    40.85      36.73        
 12 Kurkin, Daniel            13 LONG                      NT      36.97        
 13 Brennan, Sean             12 Tuam Swim Team         38.98      37.01        
 14 Mitchell, Orin M          13 SLIGO                  37.07      37.67        
 15 Waters, Fionn             13 Tuam Swim Team            NT      37.68        
 16 Lynam, Cillian            12 ATH                    38.72      37.77        
 17 Pfeiffer, Robin           12 Bluefin SC                NT      38.55        
 18 Clarke, Billy             14 SHARK                  51.65      38.74        
 19 Duda, Philip              10 COM                    40.68      39.00        
 20 Cooke, Aonghus            10 Tuam Swim Team         50.58      39.71        
 21 O Rourke, Diarmuid        12 Tuam Swim Team         44.50      40.41        
 22 Harrington, Shane         11 ATH                    42.41      41.17        
 23 Lennon, Brian             13 SHARK                  41.25      41.18        
 24 Joyce, Niall              12 SHARK                  41.56      42.41        
 25 Claffey, Donagh           11 ATH                    45.23      44.27        
 26 O'Boyle, Aidan            12 LONG                   44.41      45.26        
 27 Dzaee, Alan               11 LONG                      NT      46.35        
 
Event 22  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            15 ATH                    29.60      28.91        
  2 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team         27.88      29.01        
  3 Pfeiffer, Kieran          16 Bluefin SC             31.32      30.16        
  4 Cugalj, Filip             16 SHARK                  31.00      30.91        
  5 Plangg, Artur             16 COM                    31.60      31.00        
  6 Mc Fadden, Patrick        15 COM                       NT      31.86        
  7 Williams, David           18 SHARK                  34.25      32.73        
  8 Breslin, Cian             16 CLM                       NT      34.69        
  9 Martin, Dylan             15 SLIGO                  36.29      35.84        
 10 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT      36.83        
 11 Eglinton, Owen            15 SLIGO                  40.09      37.19        
 12 Mc Williams, Pádraig      16 SHARK                  42.09      40.64        
 
Event 23  Girls 14 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                    30.89      33.47        
  2 Wong, Tara                14 Ballina SC             36.22      34.09        
  3 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC             37.83      34.70        
  4 Joyce, Grace              13 SHARK                  39.44      35.21        
  5 Boyle, Emma               13 Bluefin SC             37.82      35.45        
  6 Donnelly, Becky           13 Ballina SC             35.11      35.64        
  7 Daly, Edel                12 ATH                    35.11      35.71        
  8 Henry, Lisa               14 CLM                       NT      35.87        
  9 Lee, Penny                13 SLIGO                  45.94      36.02        
 10 Martin, Rachel            13 SLIGO                  41.94      36.73        
 11 Walsh, Tara               13 SLIGO                  37.36      37.06        
 12 Mac Phee, Eilidh          12 Ballina SC                NT      37.18        
 13 Ginty, Aoife              13 LONG                      NT      37.32        
 14 Kilgallen, Megan          13 CLM                    50.96      37.72        
 15 O'Boyle, Elizabeth        13 LONG                   38.24      37.87        
 16 Condron, Sarah            12 ATH                       NT      37.97        
 17 Mills, Jenna              13 LONG                   37.81      38.08        
 18 Nugent, Ellen             14 Ballina SC             36.02      38.33        
 19 Kelly, Aimee              12 SHARK                  39.09      38.54        
 20 Bates, Aoife              13 SHARK                  40.06      38.56        
 21 Ryan, Orla                13 COM                    37.37      38.57        
 22 Warby, Kim                14 ATH                    33.24      38.61        
 23 Canavan, Alannah          10 Ballina SC             41.90      38.94        
 24 Burke, Saoirse            13 Tuam Swim Team         40.21      39.02        
 25 Fitzgerld, Aoife          13 ATH                    35.79      39.04        
 26 Farrell, Danielle         11 SLIGO                  44.16      39.11        
 27 Mc Weeney, Aine           13 LONG                   38.00      39.20        
 28 Treanor, Sorcha           12 CLM                    47.62      39.43        
 29 Frain, Lauren             13 CLM                       NT      39.50        
 30 Kelly, Emma               13 Tuam Swim Team         39.91      39.64        
 31 Boyle, Labhaoise          13 SHARK                  40.46      39.84        
 32 Loftus, Zara              14 CLM                       NT      39.99        
 33 Ward, Aileen              12 ATH                    43.67      41.25        
 34 Murphy, Jennifer          12 Ballina SC                NT      42.38        
 35 Liptrot, Rebecca          11 SHARK                  46.35      43.01        
 
Event 23  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          16 CLM                    32.26      30.96        
  2 Borriello, Maeform        16 ATH                    30.46      31.45        
  3 Keaney, Maeve             15 SLIGO                  31.04      31.57        
  4 Heneghan, Niamh           16 CBAR                   32.61      32.29        
  5 Burke, Eve                15 Tuam Swim Team         32.76      33.20        
  6 Kelly, Lauren             16 SHARK                  34.87      33.28        
  7 Naughton, Imogen          16 SHARK                  33.24      33.84        
  8 Kilduff, Jenni            15 COM                    36.64      34.28        
  9 Mellotte, Georgia         16 Wport                  34.80      34.32        
 10 Dunne, Jessica            16 SHARK                  35.11      35.12        
 11 Lynch, Ciara              15 SLIGO                  35.32      35.43        
 12 Clancy, Marie             16 SHARK                  35.69      35.74        
 13 Shortall, Alice           16 Wport                  35.80      36.65        
 14 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                  50.28      38.04        
 15 Flanagan, Orla            15 CLM                       NT      40.11        
 16 Lennon, Amy               16 Bluefin SC             40.62      42.17        
 
Event 24  Boys 14 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:10.00  14&U 14 14
        3:30.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           12 LONG                 3:23.62    2:51.15 14     
  2 Ryan, Seadhna             13 LONG                 2:48.92    2:58.37 14     
  3 Malashnyak, Edwin         11 ATH                       NT    3:13.77 12     
 
Event 24  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:55.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ronan           18 SLIGO                2:12.07    2:13.23 16     
  2 Moran, Michael            15 COM                  2:16.08    2:18.77 16     
  3 Anderson, Eoin            15 SLIGO                2:36.10    2:42.32 16     
 
Event 25  Girls 14 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:15.00  14&U 14 14
        3:30.00  14&U 12 12
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              13 Bluefin SC                NT    2:51.55 14     
  2 Farnon, Keela             14 COM                  2:51.91    2:51.95 14     
  3 Boyle, Emma               13 Bluefin SC           2:57.13    2:54.36 14     
  4 Gannon, Jessica           11 COM                  2:55.55    2:56.26 14     
  5 Loftus, Zara              14 CLM                  2:53.92    3:02.91 14     
 
Event 25  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:00.00  15&O 16 16
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah              18 CLM                  2:15.53    2:19.58 16     
  2 Harrington, Lisa          17 ATH                  2:31.45    2:30.20 16     
  3 Egan, Stacey              16 ATH                  2:29.44    2:31.69 16     
  4 O'Brien, Paola            16 SHARK                2:36.81    2:41.55 16     
  5 Mc Glinchey, Jane         15 SLIGO                2:43.70    2:50.29 16     
 
Event 26  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:01.74        
  2 Comans S C  'A'                                        NT    2:05.28        
  3 Sligo S C  'A'                                         NT    2:05.36        
  4 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:05.52        
  5 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:08.15        
  6 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:12.34        
  7 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:16.82        
  8 Athlone  'A'                                           NT    2:18.55        
  9 Longford SC  'A'                                       NT    2:21.46        
 10 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:23.71        
 
Event 27  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                           NT    2:18.93        
  2 Comans S C  'A'                                        NT    2:22.59        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:23.51        
  4 Ballina Swimming Club  'A'                             NT    2:24.12        
  5 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:24.72        
  6 Tuam Swimming Club  'A'                                NT    2:26.36        
  7 Sligo S C  'A'                                         NT    2:26.87        
  8 Longford SC  'A'                                       NT    2:29.92        
  9 Carrick Fins SC  'A'                                   NT    2:39.47        
 
Event 27  Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sligo S C  'A'                                         NT    2:12.06        
  2 Claremorris SC  'A'                                    NT    2:12.79        
  3 Shark Swimming Club Limited  'A'                       NT    2:13.50        
 
Event 28  Girls 14 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             12 ATH                  9:41.00    9:42.91        
  2 Mc Loughlin, Stephanie    14 Tuam Swim Team      10:09.49   10:02.10        
  3 Daly, Edel                12 ATH                 10:25.61   10:05.50        
  4 Flaherty, Ellen           12 ATH                 10:02.13   10:19.42        
  5 Friel, Lauren             13 ATH                 10:13.24   10:22.68        
  6 Henry, Lisa               14 CLM                 10:42.52   10:33.77        
  7 Farnon, Hannah            13 COM                 10:40.00   10:46.81        
  8 Conway, Fiona             13 CBAR                10:43.64   10:53.62        
  9 Brennan, Judy             12 ATH                       NT   11:19.67        
 
Event 28  Women 15 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Rachel           15 ATH                 10:16.39   10:05.55        
  2 Hennigan, Caoimhe         17 Ballina SC          10:19.58   10:40.68        
  3 Kelly, Terri              15 SLIGO               11:01.40   11:06.19        
 
Event 28  Boys 14 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            13 ATH                 10:27.42   10:41.46        
  2 Keaney, Sean              14 SLIGO                     NT   11:03.32        
 
Event 28  Men 15 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             15 Tuam Swim Team       9:01.75    9:02.86        
  2 McHugh Murphy, Dara       17 Tuam Swim Team       9:15.22    9:05.51        
  3 Morris, Jayke             15 CLM                 10:11.82    9:45.44        
  4 Vahey, Ben                17 SHARK               10:06.78   10:14.09        
  5 Burke, Tiernan            15 Bluefin SC                NT   10:17.52