CON 400M GALA MAY 2012

Event 1  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Sinead         11 LONG                           6:17.53        
 
Event 1  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melody, Niamh             13 GAL                            5:48.75        
  2 Friel, Alanna             12 ATH                            5:56.05        
  3 Scully, Andraya           13 GAL                            6:03.06        
  4 O'Sullivan, Molly         13 GAL                            6:04.20        
  5 Mc Nicholas, Claudia      12 LASER                          6:06.24        
  6 Dunne, Jessica            12 LASER                          6:06.61        
  7 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           6:15.48        
  8 Naughton, Imogen          12 SHARK                          6:16.00        
  9 Sweeney, Amy              12 SHARK                          6:22.99        
 10 Carroll, Rebecca          12 COM                            6:23.03        
 11 O'Brien, Paola            12 SHARK                          6:24.07        
 12 Dempsey, Aisling          13 LASER                          6:26.67        
 13 Kelly, Lauren             12 SHARK                          6:31.38        
 14 Farrell, Michelle         12 COM                            6:49.99        
 15 McManamon, Jemma          12 SHARK                          6:51.26        
 -- Shorten, Aoife            13 SHARK                               DQ        
 
Event 1  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Claffey, Emer             14 GAL                            5:33.86        
  2 Joyce, Ceira              14 SHARK                          5:38.50        
  3 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                       5:45.10        
  4 Kelly, Alex               15 SHARK                          5:50.33        
  5 Hennigan, Caoimhe         14 CBAR                           5:59.88        
  6 Murphy, Jade              14 SLIGO                          6:18.02        
  7 Mooney, Rebecca           14 COM                            6:39.72        
 
Event 1  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Fiona            16 SHARK                          5:45.12        
  2 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            6:11.75        
  3 Ryan, Emma                16 COM                            6:14.88        
 
Event 2  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Timothy            11 GAL                            6:08.46        
  2 O'Boyle, Mark             10 LONG                           6:09.05        
 -- Regan, Ciaran             10 COM                                 DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 5:16.54        
  2 Mooney, Christopher       13 Blue Fin                       5:46.63        
  3 Ashton, Callum            13 LASER                          5:56.65        
  4 Tannion, Joseph           13 SHARK                          6:07.01        
  5 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                       6:12.00        
  6 O'Farrell, Brian          13 SHARK                          6:12.32        
  7 O'Connor, David           12 GAL                            6:33.86        
  8 Diviney, Oran             13 SHARK                          6:41.96        
 
Event 2  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Sean              15 COM                            5:55.67        
  2 McGinty, Stephen          15 SHARK                          6:01.79        
 
Event 3  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Niamh            11 CBAR                           5:50.33        
  2 Johnson, Rachel           11 ATH                            5:59.30        
 
Event 3  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clabby, Aibhlin           13 ATH                            4:56.34        
  2 Anderson, Kate            13 SLIGO                          5:03.36        
  3 Shorten, Aoife            13 SHARK                          5:09.18        
  4 Friel, Alanna             12 ATH                            5:10.38        
  5 Melody, Niamh             13 GAL                            5:15.20        
  6 Kenny, Laura              13 LONG                           5:16.80        
  7 Scully, Andraya           13 GAL                            5:16.85        
  8 Madden, Dearbhaile        13 LONG                           5:17.42        
  9 Harrington, Lisa          13 ATH                            5:19.58        
 10 O'Sullivan, Molly         13 GAL                            5:20.42        
 11 Egan, Stacey              13 ATH                            5:22.00        
 12 Heneghan, Aoibheann       12 CBAR                           5:23.80        
 13 Dempsey, Aisling          13 LASER                          5:26.09        
 14 Egan, Sorcha              13 ATH                            5:31.53        
 15 Crosby, Emer              12 LASER                          5:32.56        
 16 Carroll, Rebecca          12 COM                            5:37.46        
 17 O'Brien, Paola            12 SHARK                          5:41.30        
 18 Murphy, Rachel            12 BALL                           5:43.04        
 19 Kilduff, Jenni            12 COM                            5:50.14        
 20 Skelly, Aideen            13 LONG                           5:50.42        
 21 Murphy, Elizabeth         13 CLM                            5:51.29        
 22 McManamon, Jemma          12 SHARK                          6:12.10        
 -- Gavin, Michelle           13 Tuam Swim Team                      DQ        
 
Event 3  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Ronja           15 Blue Fin                       4:50.41        
  2 Claffey, Emer             14 GAL                            4:57.31        
  3 Dinneen, Molly            14 LASER                          5:05.18        
  4 Kelly, Alex               15 SHARK                          5:05.80        
  5 Gerrity, Lisa             15 SLIGO                          5:22.16        
  6 Murphy, Jade              14 SLIGO                          5:30.40        
  7 Mooney, Rebecca           14 COM                            5:47.83        
 -- Coen, Meaghan             14 CBAR                                DQ        
 
Event 3  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Fiona            16 SHARK                          5:14.01        
  2 Nagle, Katie              16 ATH                            5:34.77        
  3 Hristeva, Kristiana       16 GAL                            5:35.07        
  4 Quirke, Fiona             16 LASER                          5:37.11        
 
Event 4  Boys 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             11 ATH                            5:18.63        
  2 O'Boyle, Mark             10 LONG                           5:26.50        
  3 Keogh, Timothy            11 GAL                            5:34.87        
  4 Brennan, Jack             10 ATH                            5:36.97        
  5 Lennon, Eoghan            11 ATH                            5:44.64        
  6 Melvin, Conor             11 SLIGO                          5:47.58        
  7 Moran, Ben                10 COM                            5:57.78        
  8 Anderson, Eoin            11 SLIGO                          6:07.30        
  9 Stewart, Harry            11 LONG                           6:28.78        
 
Event 4  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                            4:40.88        
  2 Burke, Ciaran             12 Tuam Swim Team                 4:41.35        
  3 Frank, Adam               13 B DOL                          4:52.77        
  4 Tierney, Sean             13 ATH                            4:55.97        
  5 Dunne, Shane              13 B DOL                          4:59.97        
  6 Dervan, Mark              13 CBAR                           5:09.38        
  7 Melly, Conor              12 CBAR                           5:12.02        
  8 Mooney, Christopher       13 Blue Fin                       5:15.10        
  9 O'Hanlon, Ciaran          13 LONG                           5:16.34        
 10 Ashton, Callum            13 LASER                          5:19.27        
 11 Pfeiffer, Kieran          12 Blue Fin                       5:28.74        
 12 Diviney, Oran             13 SHARK                          5:29.07        
 13 Gibbons, Shane            13 ATH                            5:29.78        
 14 Canavan, Sean             13 B DOL                          5:30.60        
 15 O'Hanlon, Shane           13 LONG                           5:32.26        
 16 O'Farrell, Brian          13 SHARK                          5:33.41        
 17 Cummins, Ben              13 COM                            5:39.75        
 18 Rennick, Nathan           12 CBAR                           5:41.97        
 19 O'Connor, David           12 GAL                            5:51.06        
 20 Connolly, Sam             12 COM                            5:52.76        
 
Event 4  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valentine, Matthew        14 LONG                           4:44.39        
  2 Martin, Declan            15 SLIGO                          4:54.23        
  3 Scully, Daniel            14 GAL                            4:54.33        
  4 Magay, Kirill             14 LONG                           5:14.88        
  5 Rayner, Sean              15 COM                            5:16.22        
  6 Waldron, Fintan           14 CLM                            5:25.54        
 
Event 4  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Liam          16 SLIGO                          5:17.68