CONNACHT DIV 2 QUALIFYING MEET JUNE 2019                          
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     2:59.54  
  2 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     3:00.30  
  3 Gizinska, Pola            12 Bluefin SC                     3:05.02  
  4 Giedraityte, Marija       12 CBAR                           3:12.70  
  5 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        3:18.39  
  6 Walshe, Caoimhe           10 B DOL                          3:19.58  
  7 Ryan, Jane                11 Ath                            3:20.47  
  8 Connery, Niamh            10 SHARK                          3:21.80  
  9 Quinn, Grace              11 Trident                        3:22.24  
 
Event 1  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pliszka, Antonina         14 COM                            2:47.98  
  2 Fabian, Reka              14 LASER                          2:50.92  
  3 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          2:52.36  
  4 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        2:54.03  
  5 Barry, Keri               13 LONG-VD                        3:00.19  
  6 Healy, Rachel             14 CBAR                           3:03.77  
  7 Bradley, Jane             13 SLIGO                          3:06.20  
  8 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        3:11.66  
  9 Higgins, Cara             13 CLM                            3:16.23  
 
Event 1  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Tara               17 SLIGO                          2:42.74  
  2 Conway, Fiona             16 CBAR                           2:48.48  
  3 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        2:49.77  
  4 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        2:58.19  
  5 Owens, Oonagh             17 LASER                          3:02.32  
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Lavin, Michael            11 COM                            2:51.67  
  3 Lanigan, Conor            12 Trident                        2:54.80  
  4 O'Rourke, Tom             12 Ath                            2:55.27  
  5 O'Neill, Sean             12 Ath                            2:59.79  
  6 Weafer, Ashley            11 LONG-VD                        3:02.87  
  7 Rynn, Eoghan              12 Trident                        3:04.70  
  8 Healy, Tom                12 GAL                            3:07.38  
  9 Duda, Scott                9 COM                            3:07.75  
 10 Dillon, Evan              12 CLM                            3:12.24  
 11 Cunningham Smyth, Michae  10 SHARK                          3:29.88  
 -- Cunningham Smyth, Paddy   12 SHARK                               DQ  
 
Event 2  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Faryl            13 LONG-VD                        2:47.54  
  1 Viglas, Martin            13 SLIGO                          2:48.75  
  2 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        2:48.14  
  3 Mc Donagh, Edward         14 SLIGO                          2:51.02  
  4 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        2:53.44  
  5 Rynn, Cormac              14 Trident                        2:56.28  
  6 Gibbs, John               13 GAL                            2:57.53  
  7 Doherty, Ethan            13 CBAR                           2:59.57  
  8 Newell Kim, Mattie        13 Tuam Swim Team                 3:00.68  
  8 Carey, Simon              14 LASER                          3:00.68  
 10 Weafer, Jared             13 LONG-VD                        3:05.81  
 
Event 2  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Oisin              18 LASER                          2:27.60  
  2 Dzaei, Alan               15 LONG-VD                        2:29.92  
  3 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                     2:39.60  
  4 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        2:47.20  
 
Event 3  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hunter, Lauren            11 SLIGO                          1:32.23  
  2 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     1:38.26  
  3 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        1:38.44  
 
Event 3  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        1:23.90  
  2 Lynott, Faith             13 Trident                        1:24.91  
  3 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        1:26.24  
  4 Moran, Ellie              13 COM                            1:26.28  
  5 Mc Manus, Rachel          14 SLIGO                          1:28.94  
  6 Bradley, Jane             13 SLIGO                          1:29.58  
  7 Hanly, Laoise             13 LONG-VD                        1:35.12  
 
Event 3  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:18.05  
  2 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:22.31  
 
Event 4  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Tom                12 GAL                            1:27.23  
  2 Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                        1:38.65  
 -- Moro, Fredrik             12 Ath                                 DQ  
 
Event 4  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hunter, Max               13 SLIGO                          1:10.23  
  2 Platt, Aaron              14 SLIGO                          1:15.68  
  3 Lynam, Aindriu            14 Ath                            1:17.99  
  4 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                     1:19.51  
  5 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        1:29.07  
 
Event 4  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        1:05.71  
  2 Ryan, Seadhna             17 LONG-VD                        1:10.41  
  3 Smith, Eamon              15 LONG-VD                        1:17.21  
 
Event 5  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Masterson, Clodagh        12 LONG-VD                        3:31.17  
  2 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          3:32.74  
  3 Roland, Miriam            11 Bluefin SC                     3:34.90  
  4 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:35.39  
  5 Joyce, Isabel             12 SHARK                          3:36.80  
  6 McLoughlin, Hannah        11 B DOL                          3:38.03  
  7 Ryan, Jane                11 Ath                            3:38.83  
  8 Sobolewski, Paulina       11 LONG-VD                        3:41.02  
  9 Byrne, Kate               11 CLM                            3:53.27  
 
Event 5  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          3:19.43  
  2 Horan, Ivanna             14 CBAR                           3:20.70  
  3 Pliszka, Antonina         14 COM                            3:20.92  
  4 Barry, Keri               13 LONG-VD                        3:28.83  
  5 Clarke, Amelia            13 LONG-VD                        3:29.22  
  6 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        3:35.84  
  7 Owens, Ailbhe             14 LASER                          3:37.62  
  8 Breslin, Amy              13 CLM                            3:40.12  
  9 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        3:50.96  
 
Event 5  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 3:14.53  
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davey, Thomas             12 Bluefin SC                     3:22.46  
  2 O'Rourke, Tom             12 Ath                            3:34.55  
  3 Mc Namara, Adam           12 CLM                            3:35.39  
  4 Kelleher, Eoin            11 COM                            3:38.13  
  5 Cunningham Smyth, Michae  10 SHARK                          3:47.77  
  6 Smith, Cathal             11 LONG-VD                        3:49.40  
  7 Byrne, Eanna              12 CLM                            3:51.49  
 -- Dzaei, Amyan              12 LONG-VD                             DQ  
 
Event 6  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin             14 CLM                            3:09.08  
  2 Doherty, Ethan            13 CBAR                           3:13.05  
  3 Cloonan, Brogan           14 Bluefin SC                     3:21.56  
 -- Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                          DQ  
 -- Lynott, Thomas            14 B DOL                               DQ  
 
Event 6  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                        2:48.05  
  2 Dzaei, Alan               15 LONG-VD                        2:57.58  
  3 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 3:02.13  
 
Event 7  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead           11 COM                            1:21.75  
  2 Reilly, Ursula            12 LONG-VD                        1:22.84  
  3 McNicholas, Lydia         12 LASER                          1:24.51  
  4 Gizinska, Pola            12 Bluefin SC                     1:26.02  
  5 Horkan, Róisín            12 CLM                            1:26.79  
  6 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:26.80  
  7 Giedraityte, Marija       12 CBAR                           1:27.21  
  8 Butler, Ellie             10 B DOL                          1:27.71  
  9 Joyce, Emelia             12 SHARK                          1:28.28  
 10 Roland, Miriam            11 Bluefin SC                     1:28.63  
 11 Kelly, Katie              11 SHARK                          1:29.27  
 12 Masterson, Clodagh        12 LONG-VD                        1:29.51  
 13 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        1:30.04  
 14 Hunter, Lauren            11 SLIGO                          1:30.63  
 15 Lavin, Aoife               9 COM                            1:30.72  
 16 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                     1:32.29  
 17 Rabbitt, Aisling          12 CLM                            1:32.33  
 18 Sobolewski, Paulina       11 LONG-VD                        1:33.32  
 19 Connery, Niamh            10 SHARK                          1:33.71  
 20 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        1:37.69  
 21 Langan, Aimee             10 B DOL                          1:37.90  
 -- Farrell, Izzy             12 GAL                                 DQ  
 -- Mc Elevey, Kate           11 CBAR                                DQ  
 
Event 7  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              13 COM                            1:18.41  
  2 Mc Manus, Rachel          14 SLIGO                          1:22.07  
  3 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        1:22.20  
  4 Manning, Katie            13 LONG-VD                        1:23.80  
  5 Lynott, Faith             13 Trident                        1:24.10  
  6 Higgins, Cara             13 CLM                            1:25.10  
  7 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 1:26.67  
  8 Lowe, Ruby                13 Trident                        1:27.09  
  9 Garvey, Orlaith           13 Ath                            1:31.57  
 10 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        1:31.73  
 11 Heaney, Helen             14 CLM                            1:36.42  
 
Event 7  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:13.99  
  2 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          1:16.26  
  3 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:17.49  
  4 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        1:19.76  
  5 Owens, Oonagh             17 LASER                          1:22.01  
  6 Feeney, Ainne             15 LASER                          1:28.23  
 
Event 8  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     1:19.55  
  3 Lavin, Michael            11 COM                            1:21.84  
  4 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:23.04  
  5 Gilmartin, Darragh        11 SLIGO                          1:23.26  
  6 O'Sullivan, John          12 GAL                            1:23.34  
  7 Duda, Scott                9 COM                            1:24.04  
  8 Dillon, Evan              12 CLM                            1:25.34  
  9 Kilbane, David            12 Bluefin SC                     1:25.35  
 10 Healy, Tom                12 GAL                            1:29.32  
 11 Tobin, Dylan              11 COM                            1:30.17  
 12 Cormican, Mark            11 Bluefin SC                     1:31.81  
 13 Dzaei, Amyan              12 LONG-VD                        1:32.38  
 14 Healy, Luke               12 Ath                            1:39.35  
 15 Heaney, David             12 CLM                            1:50.19  
 -- O'Regan, Kolm             12 Ath                                 DQ  
 -- Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                             DQ  
 -- Cunningham Smyth, Paddy   12 SHARK                               DQ  
 
Event 8  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hunter, Max               13 SLIGO                          1:14.99  
  2 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                          1:15.29  
  2 Tobin, Robert             13 COM                            1:20.69  
  3 Flaherty, Roan            14 Ath                            1:16.37  
  4 Mc Donagh, Edward         14 SLIGO                          1:17.18  
  5 Delaney, Faryl            13 LONG-VD                        1:19.17  
  6 Fox, Jamie                13 Ath                            1:24.38  
  7 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:24.90  
  8 Platt, Aaron              14 SLIGO                          1:25.27  
 
Event 8  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        1:11.57  
  2 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                     1:12.98  
  3 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                        1:13.48  
  4 Donohoe, Cian             16 CBAR                           1:14.29  
  5 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          1:15.72  
  6 Mitchell, Orin            16 SLIGO                          1:18.27  
 
Event 9  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNicholas, Lydia         12 LASER                          2:47.35  
  2 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        2:52.16  
  3 Masterson, Clodagh        12 LONG-VD                        2:52.96  
  4 Quinn, Grace              11 Trident                        2:53.58  
  5 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        2:56.88  
  6 Butler, Ellie             10 B DOL                          2:57.09  
  7 Murphy, Niamh             11 LASER                          3:03.65  
  8 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                     3:06.83  
 
Event 9  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                          2:28.19  
  2 Pliszka, Antonina         14 COM                            2:30.25  
  3 Fabian, Reka              14 LASER                          2:33.17  
  4 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        2:34.66  
  5 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          2:34.78  
  6 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 2:35.20  
  7 O'Brien, Grace            13 LONG-VD                        2:35.66  
  8 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        2:38.51  
  9 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        2:42.74  
 10 Lowe, Ruby                13 Trident                        2:46.60  
 11 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          2:48.67  
 
Event 9  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Maeve          17 CBAR                           2:19.38  
  2 Walsh, Tara               17 SLIGO                          2:26.94  
  3 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          2:28.82  
  4 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        2:29.28  
  5 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        2:33.93  
  6 Feeney, Ainne             15 LASER                          2:48.74  
 
Event 10  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Cunningham Smyth, Paddy   12 SHARK                          2:35.67  
  3 Ryan, Mathew              12 B DOL                          2:38.24  
  4 Davey, Thomas             12 Bluefin SC                     2:39.49  
  5 O'Sullivan, John          12 GAL                            2:43.80  
  6 Lynam, Eoin               12 Ath                            2:44.29  
  7 Duda, Scott                9 COM                            2:46.83  
  8 Kilbane, David            12 Bluefin SC                     2:53.63  
  9 Healy, Tom                12 GAL                            2:57.65  
 10 Cormican, Mark            11 Bluefin SC                     3:03.87  
 
Event 10  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        2:23.16  
  1 Viglas, Martin            13 SLIGO                          2:26.94  
  2 Kelly, Alex               13 SHARK                          2:24.49  
  3 Fee, Brogan               14 C FIN                          2:25.73  
  4 Delaney, Faryl            13 LONG-VD                        2:26.69  
  5 Gibbs, John               13 GAL                            2:32.00  
  6 Cloonan, Brogan           14 Bluefin SC                     2:35.92  
  7 Newell Kim, Mattie        13 Tuam Swim Team                 2:37.61  
  8 Fox, Jamie                13 Ath                            2:39.40  
  9 Carey, Simon              14 LASER                          2:42.29  
 10 Tobin, Robert             13 COM                            2:48.41  
 11 Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                     2:59.89  
 
Event 10  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Oisin              18 LASER                          2:10.48  
  2 Donohoe, Cian             16 CBAR                           2:14.60  
  3 Kilkenny, Shaun           15 COM                            2:20.44  
  4 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                     2:22.64  
  5 Mangan, Geordan           16 Bluefin SC                     2:22.70  
  6 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        2:23.27  
  7 Smith, Eamon              15 LONG-VD                        2:24.12  
  8 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        2:28.61  
  9 Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                 2:29.20  
 
Event 11  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          5:19.18  
 
Event 11  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           5:11.50  
  2 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                          5:20.47  
  3 Manning, Katie            13 LONG-VD                        5:32.75  
  4 Higgins, Cara             13 CLM                            6:08.84  
 
Event 11  Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Maeve          17 CBAR                           4:51.41  
  2 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          5:10.95  
  3 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        5:22.71  
  4 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        5:37.18  
 
Event 12  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     5:19.80  
  2 Ryan, Mathew              12 B DOL                          5:44.33  
  3 O'Neill, Sean             12 Ath                            5:53.43  
  4 Mc Namara, Adam           12 CLM                            6:29.99  
 
Event 12  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan            14 Ath                            5:16.21  
  2 Claffey, Rian             13 Ath                            5:28.09  
  3 Gibbs, John               13 GAL                            5:30.34  
 
Event 12  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donovan, Shane            16 Ath                            4:38.45  
  2 Harrington, Shane         15 Ath                            4:58.42  
  3 Mangan, Geordan           16 Bluefin SC                     5:11.61  
  4 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        5:20.19  
 
Event 13  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     1:23.26  
  2 Reilly, Ursula            12 LONG-VD                        1:26.25  
  3 McNicholas, Lydia         12 LASER                          1:27.02  
  4 O'Donnell, Grace          12 LONG-VD                        1:28.62  
  5 Giedraityte, Marija       12 CBAR                           1:29.08  
  6 Horkan, Róisín            12 CLM                            1:29.43  
  7 Hunter, Lauren            11 SLIGO                          1:29.78  
  8 O'Grady, Lily             11 SLIGO                          1:32.17  
  9 Farrell, Izzy             12 GAL                            1:32.62  
 10 Connery, Niamh            10 SHARK                          1:34.26  
 11 Purtill, Aoife            12 Ath                            1:34.57  
 12 Murphy, Niamh             11 LASER                          1:35.16  
 13 Parker, Matilda           11 Ath                            1:37.89  
 14 Lannon, Lucy              11 CLM                            1:38.38  
 15 Nolan, Emma               11 Ath                            1:41.52  
 16 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            1:45.74  
 -- Purtill, Niamh            10 Ath                                 DQ  
 
Event 13  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                          1:16.56  
  2 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           1:17.87  
  3 Moran, Ellie              13 COM                            1:19.17  
  4 Fabian, Reka              14 LASER                          1:19.70  
  5 Mc Manus, Rachel          14 SLIGO                          1:22.88  
  6 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        1:24.02  
  7 Horan, Ivanna             14 CBAR                           1:26.67  
  8 Owens, Ailbhe             14 LASER                          1:28.37  
  9 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        1:29.34  
 10 Breslin, Amy              13 CLM                            1:31.40  
 11 Furey, Lilian             14 Bluefin SC                     1:31.82  
 12 Heaney, Helen             14 CLM                            1:37.22  
 
Event 13  Girls 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Tara               17 SLIGO                          1:15.20  
  2 Darcy, Niamh              17 CLM                            1:30.06  
 
Event 14  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 COM                            1:22.87  
  2 Gilmartin, Darragh        11 SLIGO                          1:23.54  
  3 Mc Glue, Oisin            10 SHARK                          1:27.86  
  4 O'Grady, Matthew           9 SLIGO                          1:28.18  
  5 Furey, Finn               12 Bluefin SC                     1:32.86  
  6 Mc Weeney, Senan          11 LONG-VD                        1:36.10  
  7 Bradley, Mark             11 SLIGO                          1:36.16  
  8 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                     1:36.99  
  9 Healy, Luke               12 Ath                            1:40.89  
 10 Lowe, Harry               10 Ath                            1:42.84  
 -- O'Rourke, Tom             12 Ath                                 DQ  
 -- Heaney, David             12 CLM                                 DQ  
 
Event 14  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                          1:15.77  
  2 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                          1:15.81  
  3 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:18.46  
  4 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        1:19.10  
  5 Breheny, Daniel           14 C FIN                          1:19.31  
  6 Lynam, Aindriu            14 Ath                            1:19.62  
  7 Platt, Aaron              14 SLIGO                          1:20.67  
  8 Mc Donagh, Edward         14 SLIGO                          1:20.70  
  9 Newell Kim, Mattie        13 Tuam Swim Team                 1:24.24  
 10 Gibbs, John               13 GAL                            1:25.92  
 11 Carey, Simon              14 LASER                          1:26.08  
 12 Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                     1:30.00  
 13 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                     1:41.00  
 
Event 14  Boys 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                        1:07.71  
  2 Carey, Oisin              18 LASER                          1:08.94  
  3 Grimes, Paddy             15 LASER                          1:11.91  
  4 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        1:19.78  
 
Event 15  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Clodagh            14 LONG-VD                        3:06.31  
  2 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          3:14.47  
  3 O'Brien, Grace            13 LONG-VD                        3:16.22  
 
Event 17  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Ursula            12 LONG-VD                        1:35.37  
  2 Masterson, Clodagh        12 LONG-VD                        1:38.27  
  3 Joyce, Emelia             12 SHARK                          1:39.54  
  4 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          1:40.32  
  5 Roland, Miriam            11 Bluefin SC                     1:40.71  
  6 Joyce, Isabel             12 SHARK                          1:41.85  
  7 Farrell, Izzy             12 GAL                            1:43.37  
  8 Rabbitt, Aisling          12 CLM                            1:43.70  
  9 Hunter, Lauren            11 SLIGO                          1:43.94  
 10 Horkan, Róisín            12 CLM                            1:45.30  
 11 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                 1:45.59  
 12 Henson, Amelie            10 Ath                            1:48.42  
 13 Byrne, Kate               11 CLM                            1:51.55  
 14 Lannon, Lucy              11 CLM                            1:52.47  
 15 Parker, Matilda           11 Ath                            1:54.84  
 16 Nolan, Paula              12 Ath                            1:59.87  
 17 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            2:00.19  
 18 Brady, Kari               11 Ath                            2:11.68  
 -- McLoughlin, Hannah        11 B DOL                               DQ  
 -- Nolan, Emma               11 Ath                                 DQ  
 
Event 17  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pliszka, Antonina         14 COM                            1:32.33  
  2 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          1:34.00  
  3 Fabian, Reka              14 LASER                          1:34.22  
  4 Clarke, Amelia            13 LONG-VD                        1:36.03  
  5 Healy, Rachel             14 CBAR                           1:37.93  
  6 Niznik, Amelia            13 LONG-VD                        1:37.94  
  7 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:38.34  
  8 Barry, Keri               13 LONG-VD                        1:38.81  
  9 Owens, Ailbhe             14 LASER                          1:40.91  
 10 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        1:43.58  
 11 Furey, Lilian             14 Bluefin SC                     1:44.99  
 12 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        1:45.31  
 13 Garvey, Orlaith           13 Ath                            1:45.51  
 14 Heaney, Helen             14 CLM                            1:48.03  
 
Event 17  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        1:23.85  
  2 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:27.76  
  3 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            1:29.42  
  4 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 1:30.48  
  5 Durkan, Hannah            15 Bluefin SC                     1:31.36  
  6 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            1:32.97  
  7 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          1:37.57  
  8 Darcy, Niamh              17 CLM                            1:44.33  
 
Event 18  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Davey, Thomas             12 Bluefin SC                     1:30.84  
  3 Gilmartin, Darragh        11 SLIGO                          1:33.09  
  4 Mc Namara, Adam           12 CLM                            1:41.01  
  5 O'Rourke, Tom             12 Ath                            1:41.14  
  6 Mc Glue, Oisin            10 SHARK                          1:42.72  
  7 Furey, Finn               12 Bluefin SC                     1:44.25  
  8 O'Grady, Matthew           9 SLIGO                          1:44.44  
  9 Cunningham Smyth, Michae  10 SHARK                          1:45.25  
 10 Tobin, Dylan              11 COM                            1:45.97  
 11 Lefebvre, Adrien          12 Ath                            1:49.44  
 12 Weafer, Ashley            11 LONG-VD                        1:50.04  
 13 Byrne, Eanna              12 CLM                            1:50.63  
 -- Kelleher, Eoin            11 COM                                 DQ  
 
Event 18  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                          1:25.57  
  1 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:29.00  
  2 Breheny, Daniel           14 C FIN                          1:29.16  
  3 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                          1:29.47  
  4 Treanor, Eoin             14 CLM                            1:29.83  
  5 Doherty, Ethan            13 CBAR                           1:29.86  
  6 Hunter, Max               13 SLIGO                          1:29.90  
  7 Lynott, Thomas            14 B DOL                          1:30.44  
  8 Claffey, Rian             13 Ath                            1:31.37  
  9 French, Dominic           13 SLIGO                          1:32.62  
 10 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        1:33.62  
 11 Mc Donagh, Edward         14 SLIGO                          1:35.42  
 12 Newell Kim, Mattie        13 Tuam Swim Team                 1:36.41  
 13 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                     1:53.35  
 
Event 18  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Orin            16 SLIGO                          1:20.90  
  2 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          1:24.87  
  3 Grimes, Paddy             15 LASER                          1:26.52  
 -- Gormley, Daragh           15 Tuam Swim Team                      DQ  
 
Event 19  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Grace          12 LONG-VD                        2:58.86  
  2 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     3:01.62  
  3 McNicholas, Lydia         12 LASER                          3:02.13  
  4 Butler, Ellie             10 B DOL                          3:07.73  
  5 Farrell, Izzy             12 GAL                            3:08.36  
  6 Mc Elevey, Kate           11 CBAR                           3:10.85  
  7 O'Grady, Lily             11 SLIGO                          3:11.58  
  8 Lavin, Aoife               9 COM                            3:12.57  
  9 Murphy, Niamh             11 LASER                          3:12.78  
 10 Boyle, Hannah             12 Bluefin SC                     3:14.54  
 11 Nolan, Shauna             12 LONG-VD                        3:16.55  
 12 Langan, Aimee             10 B DOL                          3:28.10  
 -- Mc Keon, Sophie           11 Trident                             DQ  
 
Event 19  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              13 COM                            2:44.74  
  2 Pereguda, Jonnna          13 C FIN                          2:56.67  
  3 Lowe, Ruby                13 Trident                        3:04.94  
  4 Hanly, Laoise             13 LONG-VD                        3:15.25  
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Maeve          17 CBAR                           2:34.64  
  2 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          2:44.38  
  3 Leonard, Siobhan          15 LONG-VD                        2:51.46  
  4 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        2:51.94  
  5 Owens, Oonagh             17 LASER                          2:59.92  
  6 Feeney, Ainne             15 LASER                          3:05.63  
 
Event 20  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     2:50.03  
  2 Lavin, Michael            11 COM                            2:51.39  
  3 O'Neill, Sean             12 Ath                            2:52.74  
  4 Cunningham Smyth, Paddy   12 SHARK                          2:54.86  
  5 Dillon, Evan              12 CLM                            2:58.74  
  6 O'Sullivan, John          12 GAL                            3:00.56  
  7 Healy, Tom                12 GAL                            3:02.92  
  8 Kilbane, David            12 Bluefin SC                     3:03.21  
  9 Ryan, Mathew              12 B DOL                          3:04.54  
 10 Davey, Thomas             12 Bluefin SC                     3:08.60  
 11 Cunningham Smyth, Michae  10 SHARK                          3:13.18  
 12 Cormican, Mark            11 Bluefin SC                     3:21.37  
 13 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                     3:24.32  
 
Event 20  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swaris, Dillon            13 LONG-VD                        2:52.39  
  2 Fox, Jamie                13 Ath                            2:57.90  
  3 Cloonan, Brogan           14 Bluefin SC                     3:01.47  
  4 Weafer, Jared             13 LONG-VD                        3:03.60  
 -- Tobin, Robert             13 COM                                 DQ  
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          2:38.38  
  2 Kilkenny, Shaun           15 COM                            2:39.52  
 
Event 21  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          1:11.63  
  2 Giedraityte, Marija       12 CBAR                           1:14.51  
  3 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:15.19  
  4 Mannion, Gemma            12 Ath                            1:17.26  
  5 Walshe, Caoimhe           10 B DOL                          1:17.28  
  6 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        1:17.93  
  7 Horkan, Róisín            12 CLM                            1:18.87  
  8 Masterson, Clodagh        12 LONG-VD                        1:19.00  
  9 Purtill, Aoife            12 Ath                            1:19.12  
 10 Sobolewski, Paulina       11 LONG-VD                        1:19.80  
 11 Ryan, Jane                11 Ath                            1:19.88  
 12 Hunter, Lauren            11 SLIGO                          1:20.17  
 13 O'Grady, Lily             11 SLIGO                          1:20.18  
 14 Mc Elevey, Kate           11 CBAR                           1:20.33  
 15 Roland, Miriam            11 Bluefin SC                     1:20.78  
 16 Henson, Amelie            10 Ath                            1:22.75  
 17 Parker, Aisling           11 Tuam Swim Team                 1:27.28  
 18 Parker, Matilda           11 Ath                            1:29.53  
 19 Lavin, Aoife               9 COM                            1:30.05  
 20 Nolan, Emma               11 Ath                            1:31.26  
 21 Brady, Ella               12 Ath                            1:32.36  
 22 Purtill, Niamh            10 Ath                            1:35.89  
 23 Nolan, Paula              12 Ath                            1:39.71  
 24 Brady, Kari               11 Ath                            1:45.62  
 
Event 21  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           1:08.22  
  2 Fabian, Reka              14 LASER                          1:08.52  
  3 Mc Manus, Rachel          14 SLIGO                          1:09.27  
  4 Parker, Clodagh           13 Tuam Swim Team                 1:10.30  
  5 Lynott, Faith             13 Trident                        1:12.30  
  5 O'Brien, Grace            13 LONG-VD                        1:12.30  
  7 Pereguda, Jonnna          13 C FIN                          1:13.18  
  8 Healy, Rachel             14 CBAR                           1:14.01  
  9 Manning, Katie            13 LONG-VD                        1:14.19  
 10 Barry, Keri               13 LONG-VD                        1:14.82  
 11 Phelan, Ariane            13 LONG-VD                        1:15.62  
 12 Lowe, Ruby                13 Trident                        1:16.28  
 13 Garvey, Orlaith           13 Ath                            1:17.48  
 14 Furey, Lilian             14 Bluefin SC                     1:18.17  
 15 Coffey, Disa              13 Tuam Swim Team                 1:18.54  
 16 Murphy, Davina            13 LONG-VD                        1:18.64  
 17 Hanly, Laoise             13 LONG-VD                        1:18.76  
 18 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          1:19.64  
 19 Breslin, Amy              13 CLM                            1:22.52  
 20 Heaney, Helen             14 CLM                            1:28.73  
 
Event 21  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Fiona             16 CBAR                           1:05.33  
  2 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:06.70  
  3 Gallagher, Maeve          17 CBAR                           1:07.47  
  4 Byrne, Ella               15 LONG-VD                        1:08.16  
  5 Walsh, Tara               17 SLIGO                          1:08.21  
  6 Fitzpatrick, Eva          15 Ath                            1:08.56  
  7 Fitzpatrick, Cara         15 Ath                            1:08.67  
  8 Kennedy, Ailbhe           17 LASER                          1:08.68  
  9 Raleigh, Rachael          17 LONG-VD                        1:08.76  
 10 Donohue, Grainne          15 LONG-VD                        1:10.00  
 11 Durkan, Hannah            15 Bluefin SC                     1:10.26  
 12 O Reilly, Cladagh         17 Tuam Swim Team                 1:11.90  
 13 Darcy, Niamh              17 CLM                            1:18.11  
 14 Feeney, Ainne             15 LASER                          1:20.52  
 
Event 22  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham Smyth, Paddy   12 SHARK                          1:12.06  
  2 Moro, Fredrik             12 Ath                            1:12.40  
  3 Watterson, Kieran         12 Bluefin SC                     1:13.98  
  4 Lavin, Michael            11 COM                            1:14.72  
  5 Rynn, Eoghan              12 Trident                        1:14.82  
  6 O'Regan, Kolm             12 Ath                            1:15.32  
  7 O'Neill, Sean             12 Ath                            1:15.34  
  8 Lynam, Eoin               12 Ath                            1:15.76  
  9 Gilmartin, Darragh        11 SLIGO                          1:16.17  
 10 O'Sullivan, John          12 GAL                            1:16.34  
 11 O'Grady, Matthew           9 SLIGO                          1:17.23  
 12 Healy, Tom                12 GAL                            1:18.41  
 13 Kilbane, David            12 Bluefin SC                     1:20.26  
 14 Lowe, Harry               10 Ath                            1:20.45  
 15 Tobin, Dylan              11 COM                            1:21.84  
 16 Mc Glue, Oisin            10 SHARK                          1:22.48  
 17 Bradley, Mark             11 SLIGO                          1:23.95  
 18 Furey, Finn               12 Bluefin SC                     1:24.61  
 19 Lefebvre, Adrien          12 Ath                            1:25.40  
 20 Healy, Luke               12 Ath                            1:26.90  
 21 Griallais, Luc            11 Bluefin SC                     1:27.94  
 22 Cormican, Mark            11 Bluefin SC                     1:28.81  
 
Event 22  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rowley Hopkins, Callum    14 SLIGO                          1:03.26  
  2 Hunter, Max               13 SLIGO                          1:04.10  
  3 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                          1:05.55  
  4 Lynam, Aindriu            14 Ath                            1:07.51  
  5 Viglas, Martin            13 SLIGO                          1:08.05  
  6 Matthews, Jamie           14 LONG-VD                        1:08.58  
  7 Mc Donagh, Edward         14 SLIGO                          1:09.75  
  8 Cloonan, Brogan           14 Bluefin SC                     1:10.58  
  9 Platt, Aaron              14 SLIGO                          1:11.32  
 10 Breheny, Daniel           14 C FIN                          1:12.01  
 11 Newell Kim, Mattie        13 Tuam Swim Team                 1:12.81  
 12 Fox, Jamie                13 Ath                            1:12.87  
 13 Carey, Simon              14 LASER                          1:14.21  
 14 Tobin, Robert             13 COM                            1:14.22  
 15 Callanan, Diarmiud        13 Bluefin SC                     1:21.12  
 16 Robinson, Daniel          13 Bluefin SC                     1:27.26  
 
Event 22  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           17 LONG-VD                          58.33  
  2 Donohoe, Cian             16 CBAR                             59.71  
  3 Dzaei, Alan               15 LONG-VD                        1:01.23  
  4 Van DE Beek, Jake         16 Bluefin SC                     1:01.58  
  5 Faherty, Christopher      17 LONG-VD                        1:02.61  
  6 Mangan, Geordan           16 Bluefin SC                     1:04.18  
  7 Reilly, Evan              15 CLM                            1:06.06  
  8 Hanly, Dylan              15 LONG-VD                        1:07.02  
  9 Johnson, Cian             15 Ath                            1:07.71  
 10 Smith, Eamon              15 LONG-VD                        1:08.17  
 11 Mroz, Kamil               15 LONG-VD                        1:09.95  
 12 Blanchard, Ruairi         15 LASER                          1:10.56  
 
Event 23  Girls 12 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead           11 COM                            5:58.47  
  2 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        6:54.47  
  3 Connery, Niamh            10 SHARK                          7:13.59  
 
Event 23  Girls 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Jane             13 LONG-VD                        6:06.24  
  2 O'Connor, Anna            13 SLIGO                          6:20.65  
  3 Manning, Katie            13 LONG-VD                        6:22.25  
  4 Bradley, Jane             13 SLIGO                          6:30.70  
 
Event 23  Girls 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Aoife            16 LONG-VD                        6:12.69  
 
Event 24  Boys 12 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan              12 Trident                        6:44.91  
 
Event 24  Boys 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dzaei, Alan               15 LONG-VD                             DQ