CONNACHT SCHOOLS CHAMPIONSHIPS OCT 2018                           
 
Event 1  Girls 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             14 CASCR-CO                       1:13.13  
  2 Lowe, Erika               14 Bower Convent-CO               1:13.69  
  3 Horkan, Dearbhla          14 MSMC-CO                        1:15.24  
  4 Waters, Katie             13 SAL-CO                         1:15.84  
  5 Mc Donagh, Kristina       14 CALOR-CO                       1:17.89  
  6 Fitzpatrick, Eva          14 Bower Convent-CO               1:20.89  
  7 Kilroe, Hollie            13 CMROS-CO                       1:20.96  
  8 Fitzpatrick, Cara         14 Bower Convent-CO               1:21.60  
  9 Scanlon, Aisling          13 LONG                           1:22.03  
 10 Deely, Lauren             14 STJOE-CO                       1:22.41  
 11 Currie, Olivia            12 SAL-CO                         1:22.81  
 12 Cosgrave, Sarah           14 STJOE-CO                       1:22.96  
 13 Parker, Clodagh           13 PCT-CO                         1:23.38  
 14 Brennan, Sorcha           13 PCT-CO                         1:23.88  
 15 Pliszka, Antonina         14 CMROS-CO                       1:23.91  
 16 O'Rourke, Grainne         14 PCT-CO                         1:24.09  
 17 Smith, Clodagh            13 MCBL-CO                        1:25.72  
 18 O'Leary, Eimear           14 SAL-CO                         1:26.19  
 19 Shaunnessy, Lara          14 STJOE-CO                       1:27.91  
 20 Mitchell, Aoibhe          14 CEAC-CO                        1:29.72  
 21 Flanagan, Niamh           14 MSMC-CO                        1:30.49  
 22 MC Manus, Emma            13 Bower Convent-CO               1:33.28  
 23 O'Connor, Roisin          14 STJOE-CO                       1:34.38  
 24 Healy, Rachel             14 STJOE-CO                       1:34.41  
 25 Coffey, Disa              13 SAL-CO                         1:37.81  
 26 Imbusch, Erin             13 SAL-CO                         1:40.25  
 27 Heaney, Helen             13 MSMC-CO                        1:40.38  
 28 Mc Crann, Ella            14 BMOR                           1:40.91  
 29 Mc Donagh, Eabha          14 STJOE-CO                       1:42.00  
 30 Mitchell, Lucy            14 Moate-CO                       1:42.87  
 31 Carton, Aoife Carton      14 Scoil Iognaid-CO               1:43.87  
 32 Madden, Alison            13 Scoil Iognaid-CO               1:49.31  
 33 Mc Carthy, Siofra         14 URSU-CO                        1:52.25  
 34 MC Guire, Shauna          13 LONG                           1:55.90  
 
Event 1  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 URSU-CO                        1:08.34  
  2 Kelly, Aimee              16 DCGA-CO                        1:08.67  
  3 Ashton, Iona              16 Scoil Iognaid-CO               1:08.83  
  4 Mc Auley, Sile            15 Bower Convent-CO               1:09.60  
  5 Sharkey, Lauren           16 SAL-CO                         1:10.55  
  6 Daly, Sadhbh              16 COIR-CO                        1:10.84  
  7 Kearney, Caoilin          15 CALOR-CO                       1:11.34  
  8 Boyle, Labhoise           16 Scoil Iognaid-CO               1:12.15  
  9 Mc Partlan, Alice         16 URSU-CO                        1:12.81  
 10 Deely, Ella               15 STJOE-CO                       1:12.97  
 11 Liptrot, Rebecca          15 DCGA-CO                        1:14.81  
 12 Conway, Fiona             16 STJOE-CO                       1:16.06  
 13 Roclawska, Oliwia         15 DCGA-CO                        1:16.41  
 14 Davitt, Aoife             15 SAL-CO                         1:16.82  
 15 Kennedy, Ailbhe           16 SAL-CO                         1:17.41  
 16 Lyons, Maria              16 URSU-CO                        1:17.42  
 17 MC Donagh, Catriona       15 Scoil Iognaid-CO               1:20.78  
 18 MC Hale, Zoe              15 STJOE-CO                       1:20.88  
 19 O'Brien, Millie           15 Bower Convent-CO               1:21.46  
 20 Mc Donagh, Maria          15 SCHAR                          1:22.16  
 21 Henehan, Sophie           15 STJOE-CO                       1:22.98  
 22 Donohue, Grainne          15 MCBL-CO                        1:25.47  
 23 Leonard, Siobhan          15 LONG                           1:25.50  
 23 O'Dea, Lucy               16 CALOR-CO                       1:25.50  
 25 Mc Nulty, Emma            15 STMBL-CO                       1:25.64  
 26 Neary, Isabel             15 CARR                           1:27.33  
 27 Fahy, Nicole              16 STJOE-CO                       1:27.79  
 28 Tobin, Sive               16 MCSL-CO                        1:28.43  
 29 Henry, Wasini             15 ATHCC-CO                       1:31.52  
 30 O'Riordan, Amelia         15 MCSL-CO                        1:32.25  
 31 O'Hara, Laura             15 STMBL-CO                       1:37.22  
 32 Baynes, Sarah             15 STMBL-CO                       2:07.72  
 
Event 1  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Laura            17 CCA                            1:09.09  
  2 MC Gowan, Amy             17 STMBL-CO                       1:11.37  
  3 Henry, Lisa               18 MSMC-CO                        1:13.40  
  4 Ennis, Kelly              18 CCA                            1:13.53  
  5 Walsh, Tara               17 URSU-CO                        1:15.15  
  6 Pliszka, Anastazya        17 CMROS-CO                       1:17.35  
  7 Frain, Lauren             17 STNAT-CO                       1:17.53  
  8 Kelly, Emma               17 DUNMO                          1:17.81  
  9 Owens, Oonagh             17 SAL-CO                         1:19.62  
 10 Heaney, Cathy             17 MSMC-CO                        1:23.48  
 11 O'Boyle, Elizabeth        17 SCMLF-CO                       1:24.38  
 
Event 2  Boys 14 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           14 SUMMS-CO                       1:07.16  
  2 Duda, Philip              14 CBSRO-CO                       1:10.06  
  3 Rockett, Mark             13 MCA-CO                         1:13.70  
  4 Duggan, Luca              14 STMBA-CO                       1:14.00  
  5 Doherty, Eamon            14 STMBA-CO                       1:14.81  
  6 Donohoe, Conor            14 STGC-CO                        1:15.53  
  7 Kearney, Oliver           13 CARR                           1:15.66  
  8 Woolley, James            14 STCSC-CO                       1:16.72  
  9 Kilkenny, Shaun           14 STNAT-CO                       1:16.91  
 10 Meegan, Zach              13 MCA-CO                         1:17.91  
 11 Lennon, David             14 STJG-CO                        1:18.33  
 12 Mc Donnell, Senan         13 STJG-CO                        1:18.57  
 13 Flaherty, Roan            14 MCA-CO                         1:20.06  
 14 Hogan, Cian               13 STJG-CO                        1:20.33  
 15 Hunter, Max               14 SUMMS-CO                       1:21.34  
 16 Lynam, Aindriu            14 MCA-CO                         1:21.99  
 17 Blanchard, Ruairi         14 Scoil Iognaid-CO               1:23.96  
 18 Semikin, Makar            13 Ath                            1:24.12  
 19 Newell Kim, Mattie        13 STPT-CO                        1:25.97  
 20 Rowley Hopkins, Callum    14 ST AT-CO                       1:25.98  
 21 Gormley, Jamie            14 SUMMS-CO                       1:27.10  
 22 Platt, Aaron              13 SLIG-CO                        1:28.34  
 23 Rynn, Cormac              13 DRUM                           1:29.63  
 24 Meadows, Caolan           14 MCBL-CO                        1:29.82  
 25 O'Donnell, Brien          13 S                              1:30.98  
 26 Harvanek, Adrian          14 STML-CO                        1:32.90  
 27 Mackey, John              14 SUMMS-CO                       1:34.81  
 28 Sheridan, Matthew         14 MCBL-CO                        1:35.87  
 29 MC Dermott, Donal         13 S                              1:37.38  
 30 Fox, Jamie                13 CCA                            1:37.85  
 31 O'Brien, Daniel           13 STML-CO                        1:38.34  
 32 O'Riordan, Oliver         13 SUMMS-CO                       1:41.15  
 33 Draper, Jack              13 SLIG-CO                        1:43.88  
 -- Shanley, Cian             14 STML-CO                             DQ  
 
Event 2  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           16 CALOR-CO                       1:04.53  
  2 Carter, Niall             16 ST GC-CO                       1:04.91  
  3 Joyce, Niall              16 SCHAR                          1:08.96  
  4 Daly, Eoghan              15 COIR-CO                        1:09.03  
  5 Mc Namara, Conn           15 STGC-CO                        1:09.09  
  6 O'Donnell, Diarmuid       16 STML-CO                        1:09.47  
  7 Ryan, Duileach            16 MCBL-CO                        1:09.52  
  8 Donovan, Shane            15 CCA                            1:10.19  
  9 Ziemelis, Robert          16 STML-CO                        1:11.44  
 10 Blanchard, Fergal         16 Scoil Iognaid-CO               1:11.95  
 11 Mc Donnell, William       15 STJG-CO                        1:12.72  
 12 Coppinger, Niall          16 STML-CO                        1:13.03  
 13 Harrington, Shane         15 MCA-CO                         1:13.22  
 14 Hunter, Adam              16 SLIG-CO                        1:20.02  
 15 Lawrence, Scott           15 CBSRO-CO                       1:22.82  
 16 Hanly, Dylan              15 MCBL-CO                        1:27.81  
 17 Carr, Rory                15 SLIG-CO                        1:28.81  
 
Event 2  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Oisin           18 STJT                           1:00.37  
  2 Waters, Fionn             17 DUNMO                          1:03.90  
  3 Welby, Evan               17 STPAU-CO                       1:06.25  
  4 Breslin, Ethan            17 STKH-CO                        1:07.70  
 
Event 3  Girls 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Emily             14 Bower Convent-CO               1:24.94  
  2 Murphy, Gillian           13 SAL-CO                         1:24.96  
  3 Connaughton- Jones, Ciar  14 URSU-CO                        1:26.74  
  4 Stapleton, Aisling        14 STJOE-CO                       1:30.47  
  5 Griffin, Carol            14 Scoil Iognaid-CO               1:31.34  
  6 O'Boyle, Karen            14 SCMLF-CO                       1:34.87  
  7 Murphy, Aylah             14 CEIND-CO                       1:35.56  
  8 O'Connor, Rachel          14 CARR                           1:36.58  
  9 Barry, Keri               13 MCBL-CO                        1:37.52  
 10 Healy, Rachel             14 STJOE-CO                       1:39.97  
 11 Mc Manus, Rachel          14 URSU-CO                        1:40.72  
 12 Lally, Sophie             13 SAL-CO                         1:40.98  
 13 Currie, Olivia            12 SAL-CO                         1:41.09  
 14 Pliszka, Antonina         14 CMROS-CO                       1:42.73  
 15 Shaunnessy, Lara          14 STJOE-CO                       1:43.46  
 16 Kavanagh, Clodagh         14 STJOE-CO                       1:44.64  
 17 Owens, Ailbhe             14 SAL-CO                         1:49.18  
 18 Furey, Lillian            14 STGC-CO                        1:49.88  
 19 Rafter, Maeve             14 STMBL-CO                       1:50.90  
 20 Barrett, Clodagh          13 MCSL-CO                        1:51.06  
 21 Zydek, Nadia              14 Moate-CO                       1:53.65  
 22 Furey, Cecilia            14 CALOR-CO                       1:58.62  
 23 Warde, Deirdre            13 MSMC-CO                        1:59.16  
 24 Harnett, Sarah            13 DCGA-CO                        1:59.94  
 25 Mc Carthy, Siofra         14 URSU-CO                        2:03.16  
 -- O'Toole, Freya            14 Scoil Iognaid-CO                    DQ  
 -- Fahy, Anna                14 STJOE-CO                            DQ  
 
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             15 SAL-CO                         1:18.46  
  2 Andrews, Jennifer         16 Mohill  Leitri-CO              1:19.59  
  3 Bates, Aoife              16 SAL-CO                         1:19.77  
  4 Weinert, Wiktoria         16 TRID                           1:19.85  
  5 Condron, Sarah            16 SHW-CO                         1:21.17  
  6 Murphy, Emma              15 SAL-CO                         1:21.46  
  7 Brennan, Judy             16 Bower Convent-CO               1:21.80  
  8 Crisan, Paula             16 CALOR-CO                       1:21.94  
  9 Boyle, Labhoise           16 Scoil Iognaid-CO               1:23.06  
 10 Daly, Sadhbh              16 COIR-CO                        1:24.88  
 11 Sultanov, Sophie          15 DCGA-CO                        1:25.40  
 12 Liptrot, Rebecca          15 DCGA-CO                        1:25.89  
 13 Conlon, Sarah             16 STJOE-CO                       1:28.84  
 14 Ward, Aileen              16 CCA                            1:30.38  
 15 Cugalj, Teodora           15 DCGA-CO                        1:31.57  
 16 Bartram, Nia              15 MCBL-CO                        1:31.97  
 17 Warde, Anna               16 MSMC-CO                        1:33.78  
 18 Leonard, Siobhan          15 LONG                           1:34.47  
 19 Donnellan, Ella           15 CEAC-CO                        1:35.83  
 20 Gallagher, Mairead        16 STJOE-CO                       1:38.09  
 21 O'Riordan, Amelia         15 MCSL-CO                        1:40.22  
 22 Staunton, Nora            15 MSMC-CO                        1:40.85  
 23 Gallagher, Tia            15 GOR-CO                         1:44.82  
 24 Bengoechea Roman, Candel  15 STMBL-CO                       1:44.84  
 25 Mc Glinchey, Grace        15 Scoil Mhuire-CO                1:52.19  
 
Event 3  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              17 SAL-CO                         1:18.49  
  2 Frain, Lauren             17 STNAT-CO                       1:21.64  
  3 Begley, Emma              18 CEAC-CO                        1:21.72  
  4 Fadden, Heather           18 STJOE-CO                       1:22.88  
  5 O'Sullivan, Caoimhe       18 MCSL-CO                        1:23.59  
  6 Finnerty, Laura           17 MSMC-CO                        1:25.08  
  7 Deely, Megan              18 STJOE-CO                       1:28.96  
  8 Kelly, Emma               17 DUNMO                          1:29.41  
  9 Walsh, Tara               17 URSU-CO                        1:30.34  
 10 O'Reilly, Cladagh         17 PCT-CO                         1:30.46  
 11 Heaney, Cathy             17 MSMC-CO                        1:31.97  
 12 Monaghan, Grace           17 URSU-CO                        1:36.62  
 13 Connaughton, Leah         18 CALOR-CO                       1:37.47  
 
Event 4  Boys 14 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  2 Melia, Odie               14 HRMB                           1:18.69  
  3 Langton, Killian          14 SLIG-CO                        1:20.13  
  4 Mc Cormack, Cian          14 STML-CO                        1:20.29  
  5 Jennings, Euan            14 COIR-CO                        1:23.15  
  6 Murphy, Adam              14 STGC-CO                        1:25.36  
  7 Delaney, Jack             13 BCM-CO                         1:27.07  
  8 Hynes, Mark               13 SCMMO-CO                       1:28.15  
  9 Donohoe, Conor            14 STGC-CO                        1:28.54  
 10 Lennon, David             14 STJG-CO                        1:29.13  
 11 Gormley, Daragh           14 HRMB                           1:29.55  
 12 Fee, Brogan               14 CARR                           1:29.65  
 13 Kilcommons, Alan          13 STPBR-CO                       1:30.53  
 14 Igoe, Rory                13 SYLAN                          1:33.22  
 15 Lynott, Thomas            14 JMEN-CO                        1:33.66  
 16 Kearney, Rian             14 CALOR-CO                       1:33.84  
 17 O'Connor, Ronan           13 SUMMS-CO                       1:34.62  
 18 Flaherty, Roan            14 MCA-CO                         1:34.67  
 19 Keane, Eamon              13 SUMMS-CO                       1:35.58  
 20 Rowley Hopkins, Callum    14 ST AT-CO                       1:36.40  
 21 Blanchard, Ruairi         14 Scoil Iognaid-CO               1:36.53  
 22 Davoran, Adam             14 BALLA-CO                       1:36.90  
 23 Jager, Tamas              14 STJG-CO                        1:36.97  
 24 Cloonan, Brogan           14 CEAC-CO                        1:38.26  
 25 Mathews, Jamie            13 STML-CO                        1:40.90  
 26 Mackey, John              14 SUMMS-CO                       1:41.41  
 27 Claffey, Rian             13 S                              1:41.62  
 28 Ivanov, Alex              13 MCBL-CO                        1:42.17  
 29 Mitchell, Finn            14 SUMMS-CO                       1:42.22  
 30 Hunter, Max               14 SUMMS-CO                       1:43.62  
 31 Kelly, Ruairi             13 STMBA-CO                       1:44.02  
 32 Johnson, Cian             14 Moate-CO                       1:44.63  
 33 Fox, Jamie                13 CCA                            1:46.96  
 34 Carey, Simon              14 COIR-CO                        1:47.28  
 35 O'Riordan, Oliver         13 SUMMS-CO                       1:52.81  
 36 Callanan, Diarmiud        13 STGC-CO                        1:57.25  
 37 Furey, Finn               13 STGC-CO                        2:09.71  
 
Event 4  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerld, Daragh         16 ATHCC-CO                       1:12.09  
  1 Grady, Rory               16 STGC-CO                        1:12.38  
  2 Kennedy, Eidhne           16 Scoil Iognaid-CO               1:12.95  
  3 Brennan, Sean             16 STJT                           1:13.95  
  4 Mc Glue, Cian             15 STJG-CO                        1:17.09  
  5 O'Rourke, Diarmuid        16 STJT                           1:17.40  
  6 Masterson, Darragh        15 STGC-CO                        1:17.62  
  7 Naughton, Ben             15 STJG-CO                        1:17.86  
  8 Moore-Keane, Ross         15 CCA                            1:19.15  
  9 Mc Namara, Conn           15 STGC-CO                        1:19.81  
 10 Daly, Eoghan              15 COIR-CO                        1:20.49  
 11 Begley, Lukas             16 MC HT-CO                       1:21.57  
 12 Iakimov, Boris            15 STJG-CO                        1:22.72  
 13 Van DE Beek, Jake         16 CALOR-CO                       1:22.81  
 14 Todd, Nathan              15 COIR-CO                        1:23.50  
 15 Kehoe, Oisin              16 S                              1:24.10  
 16 Reilly, Evan              15 STCSC-CO                       1:25.27  
 17 Dzaei, Alan               15 STML-CO                        1:28.00  
 18 Bamber, Gus               16 SLIG-CO                        1:30.75  
 19 Coppinger, Niall          16 STML-CO                        1:31.19  
 20 Woods, Sean               15 Scoil Mhuire-CO                1:36.41  
 21 Carr, Rory                15 SLIG-CO                        1:42.84  
 22 Ryan, Matthew             16 SLIG-CO                        1:42.87  
 23 Gurney, Lee               16 MCBL-CO                        1:48.73  
 
Event 4  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maher, Anthony            17 SUMMS-CO                       1:11.22  
  2 Hornet, Ryan              17 STJG-CO                        1:12.38  
  3 O'Connor, Milo            17 CCTUL-CO                       1:13.71  
  4 Morris, Jayke             19 STKH-CO                        1:13.97  
  5 Breheny, Kieran           18 CORR                           1:14.08  
  6 Staunton, William         18 STCSC-CO                       1:15.13  
  7 Carey, Oisin              17 LASER                          1:15.94  
  8 Mitchell, Orin M          17 SUMMS-CO                       1:17.81  
  9 O'Malley, Eoin            17 Scoil Iognaid-CO               1:26.69  
 10 Kelly, Alex               22 Scoil Iognaid-CO               1:36.19  
 
Event 5  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           15 COM                            4:34.53  
  2 MC Daid, Carrie           17 URSU-CO                        4:44.25  
  3 Mulhall, Ailbhe           16 SAL-CO                         4:44.38  
  4 Henry, Lisa               18 MSMC-CO                        4:49.81  
  5 Andrews, Jennifer         16 Mohill  Leitri-CO              4:51.90  
 
Event 6  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           16 CALOR-CO                       4:22.94  
  2 O'Sullivan, Tom           15 STJG-CO                        4:26.54  
  3 Grady, Rory               16 STGC-CO                        4:28.19  
  4 O'Rourke, Diarmuid        16 STJT                           4:37.29  
  5 Patten, John              13 Scoil Iognaid-CO               4:56.20  
  6 Kehoe, Oisin              16 S                              5:05.06  
 
Event 7  Girls 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:04.80  
  2 Salerno-CO  'A'                                             2:14.91  
  3 Salerno-CO  'B'                                             2:20.69  
  4 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:22.54  
  5 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:35.70  
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                            DQ  
 -- Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                                 DQ  
 
Event 8  Boys 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Marist College Athlone-CO  'A'                              2:05.12  
  2 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                          2:06.63  
  3 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                            2:09.09  
  4 Sligo Grammar-CO  'A'                                       2:16.03  
  5 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:26.72  
  6 ST Mels Longford-CO  'A'                                    2:28.91  
 
Event 9  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Salerno-CO  'A'                                             1:56.63  
  2 Dominican College Galway-CO  'A'                            1:59.44  
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:02.97  
  4 Salerno-CO  'B'                                             2:03.28  
  5 Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                       2:04.02  
  6 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:06.62  
  7 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:08.47  
  8 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:10.97  
  9 Cnoc  Mhuire Granard Lford-CO  'A'                          2:13.70  
 10 ST Marys Ballina-CO  'A'                                    2:22.67  
 -- St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                               DQ  
 
Event 10  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 ST Geralds College Castlebar-CO  'A'                        1:48.84  
  2 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                          1:49.88  
  3 Community College Athlone-CO  'A'                           1:54.44  
  4 ST Mels Longford-CO  'A'                                    1:54.53  
  5 Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                       1:54.60  
  6 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       1:59.03  
  7 St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                      2:03.41  
  8 Sligo Grammar-CO  'A'                                       2:07.96  
  9 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                            2:10.31  
 
Event 11  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Colaiste Chairain Athlone  'A'                              1:59.32  
  2 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:01.65  
  3 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:07.08  
  4 Colaiste AN Eachreidh Galway-CO  'A'                        2:11.05  
 
Event 12  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Summerhill College Sligo-CO  'A'                            1:50.10  
 
Event 13  Girls 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Katie             13 SAL-CO                         2:43.66  
  2 Kennedy, Niamh            14 SAL-CO                         2:48.81  
  3 Murphy, Gillian           13 SAL-CO                         2:52.38  
  4 Stapleton, Aisling        14 STJOE-CO                       2:53.43  
  5 Murphy, Aylah             14 CEIND-CO                       2:58.36  
  6 Fabian, Reka              13 SAL-CO                         2:59.93  
  7 Hughes, Emma              14 STMBL-CO                       3:00.73  
  8 O'Connor, Anna            13 SLIG-CO                        3:01.20  
  9 Barry, Keri               13 MCBL-CO                        3:06.68  
 10 Lally, Sophie             13 SAL-CO                         3:14.45  
 11 Mulry, Ciara              13 Scoil Iognaid-CO               3:15.87  
 12 Smith, Erin               13 Scoil Iognaid-CO               3:25.31  
 
Event 13  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             15 SAL-CO                         2:30.24  
  2 Kelly, Aimee              16 DCGA-CO                        2:34.99  
  3 Mulhall, Ailbhe           16 SAL-CO                         2:35.15  
  4 Murphy, Emma              15 SAL-CO                         2:38.60  
  5 Condron, Sarah            16 SHW-CO                         2:39.34  
  6 O'Donnell, Naoise         15 DCGA-CO                        2:47.08  
  7 Bartram, Nia              15 MCBL-CO                        2:54.29  
  8 Durkan, Hannah            15 STJT                           2:55.42  
  9 Sweeney, Aoife E          15 Scoil Iognaid-CO               2:57.23  
 10 Hart, Katie               15 BALLA-CO                       3:03.95  
 11 Rynn, Aoibhe              16 DRUM                           3:09.33  
 12 O'Dea, Lucy               16 CALOR-CO                       3:09.95  
 
Event 13  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 MC Daid, Carrie           17 URSU-CO                        2:33.99  
  2 Henry, Lisa               18 MSMC-CO                        2:37.50  
  3 Loftus, Zara              17 STNAT-CO                       2:38.55  
  4 Kearney, Sorcha           17 CALOR-CO                       2:39.35  
  5 Joyce, Grace              17 SAL-CO                         2:39.38  
  6 Johnson, Rachel           18 CCA                            2:43.18  
  7 O'Sullivan, Caoimhe       18 MCSL-CO                        2:46.31  
 
Event 14  Boys 14 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           14 SUMMS-CO                       2:25.36  
  2 Geng, Kaelan              13 S                              2:34.53  
  3 Melia, Odie               14 HRMB                           2:39.06  
  4 Patten, John              13 Scoil Iognaid-CO               2:39.78  
  5 Langton, Killian          14 SLIG-CO                        2:40.77  
  6 Delaney, Jack             13 BCM-CO                         2:44.41  
  7 Jennings, Euan            14 COIR-CO                        2:51.57  
  8 Kilcommons, Alan          13 STPBR-CO                       2:57.21  
  9 Newell Kim, Mattie        13 STPT-CO                        2:57.81  
 10 Hogan, Cian               13 STJG-CO                        2:59.13  
 11 Swaris, Dillon            13 MCBL-CO                        3:03.88  
 12 Hunter, Max               14 SUMMS-CO                       3:05.42  
 13 French, Dominic           13 SUMMS-CO                       3:22.52  
 
Event 14  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              16 LANS-CO                        2:20.00  
  2 Fitzgerld, Daragh         16 ATHCC-CO                       2:20.37  
  3 O'Rourke, Diarmuid        16 STJT                           2:28.86  
  4 Iakimov, Boris            15 STJG-CO                        2:44.47  
  5 Heaney, Mike              15 STCSC-CO                       2:50.20  
 -- Lawrence, Scott           15 CBSRO-CO                            DQ  
 
Event 14  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             17 DUNMO                          2:20.11  
  2 Breslin, Ethan            17 STKH-CO                        2:25.11  
  3 Maher, Anthony            17 SUMMS-CO                       2:25.46  
  4 Breheny, Kieran           18 CORR                           2:36.32  
  5 O'Malley, Eoin            17 Scoil Iognaid-CO               2:48.83  
  6 Ryan, Seadhna             17 MCBL-CO                        2:49.04  
 
Event 15  Girls 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             14 CASCR-CO                       1:07.84  
  2 Cosgrave, Sarah           14 STJOE-CO                       1:19.40  
  3 Hughes, Emma              14 STMBL-CO                       1:20.68  
  4 Powell, Ella              13 CCA                            1:21.75  
  5 Hanly, Laoise             13 MCBL-CO                        1:27.14  
  6 Smith, Clodagh            13 MCBL-CO                        1:29.95  
  7 Niznik, Amelia            13 MCBL-CO                        1:30.84  
  8 Walsh, Sionann            14 URSU-CO                        1:38.61  
 -- Madden, Alison            13 Scoil Iognaid-CO                    DQ  
 
Event 15  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              16 SAL-CO                         1:07.09  
  2 Mulhall, Ailbhe           16 SAL-CO                         1:08.90  
  3 Gannon, Jessica           15 COM                            1:09.15  
  4 Weinert, Wiktoria         16 TRID                           1:12.45  
  5 Kilcommons, Ciara         15 BGAR-CO                        1:13.50  
  6 O'Donnell, Naoise         15 DCGA-CO                        1:13.80  
  7 Lyons, Maria              16 URSU-CO                        1:14.47  
  8 Treanor, Sorcha           16 MSMC-CO                        1:15.84  
  9 O'Donovan, Ella           15 URSU-CO                        1:24.97  
 10 Maia Martins, Sara        15 CMG                            1:25.02  
 11 Leonard, Aoife            16 LONG                           1:30.32  
 
Event 15  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              17 STNAT-CO                       1:09.19  
  2 MC Daid, Carrie           17 URSU-CO                        1:14.03  
  3 Pliszka, Anastazya        17 CMROS-CO                       1:15.46  
  4 Murphy, Freya             18 CEIND-CO                       1:16.16  
 
Event 16  Boys 14 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cian          14 STML-CO                        1:11.90  
  2 Treanor, Eoin             14 STCSC-CO                       1:16.11  
  3 Woolley, James            14 STCSC-CO                       1:17.37  
  4 Grimes, Paddy             14 STJG-CO                        1:18.15  
  5 Fagan, Kyle               13 ATHCC-CO                       1:20.16  
  6 Hynes, Mark               13 SCMMO-CO                       1:21.45  
 
Event 16  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Niall             16 ST GC-CO                       1:03.97  
  2 O'Sullivan, Tom           15 STJG-CO                        1:04.82  
  3 Brennan, Sean             16 STJT                           1:06.87  
  4 Naughton, Ben             15 STJG-CO                        1:08.21  
  5 Masterson, Darragh        15 STGC-CO                        1:09.38  
  6 Malashnyak, Edwin         15 ATHCC-CO                       1:11.27  
  7 Harrington, Shane         15 MCA-CO                         1:13.47  
  8 Collins, Rory             16 CALOR-CO                       1:14.27  
  9 Smith, Eamon              15 MCBL-CO                        1:24.22  
 
Event 16  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Huang, Tommy              18 DCCB-CO                        1:02.84  
  2 Kearney, Oisin            17 CARR                           1:05.15  
  3 Mc Partlan, Patrick       17 SUMMS-CO                       1:06.88  
  4 Ryan, Seadhna             17 MCBL-CO                        1:11.70  
  5 Mitchell, Orin M          17 SUMMS-CO                       1:12.09  
 
Event 17  Girls 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               14 Bower Convent-CO               1:05.03  
  2 Moran, Ellie              14 CMROS-CO                       1:05.86  
  3 Griffin, Carol            14 Scoil Iognaid-CO               1:06.53  
  4 Martin, Emily             14 Bower Convent-CO               1:08.35  
  5 Kennedy, Niamh            14 SAL-CO                         1:08.60  
  6 Horkan, Dearbhla          14 MSMC-CO                        1:09.00  
  7 Powell, Ella              13 CCA                            1:09.33  
  8 Kenny, Bernadette         14 DCGA-CO                        1:10.47  
  9 Fabian, Reka              13 SAL-CO                         1:11.05  
 10 Fitzpatrick, Cara         14 Bower Convent-CO               1:11.20  
 11 Fitzpatrick, Eva          14 Bower Convent-CO               1:11.42  
 12 O'Rourke, Grainne         14 PCT-CO                         1:11.48  
 13 O'Leary, Eimear           14 SAL-CO                         1:12.28  
 14 Mc Donagh, Kristina       14 CALOR-CO                       1:12.42  
 15 O'Connor, Anna            13 SLIG-CO                        1:13.35  
 16 Mc Manus, Rachel          14 URSU-CO                        1:13.59  
 17 Deely, Lauren             14 STJOE-CO                       1:13.61  
 18 Brennan, Sorcha           13 PCT-CO                         1:13.94  
 19 Parker, Clodagh           13 PCT-CO                         1:14.33  
 20 O'Boyle, Karen            14 SCMLF-CO                       1:15.15  
 21 Kavanagh, Clodagh         14 STJOE-CO                       1:16.09  
 22 Scanlon, Aisling          13 LONG                           1:16.32  
 23 Niznik, Amelia            13 MCBL-CO                        1:17.02  
 24 Owens, Ailbhe             14 SAL-CO                         1:17.58  
 25 Mulry, Ciara              13 Scoil Iognaid-CO               1:18.42  
 26 Horan, Ivanna             14 DCCB-CO                        1:18.93  
 27 Hanly, Laoise             13 MCBL-CO                        1:19.30  
 28 Flanagan, Niamh           14 MSMC-CO                        1:20.96  
 29 Mc Crann, Ella            14 BMOR                           1:21.57  
 30 MC Manus, Emma            13 Bower Convent-CO               1:21.92  
 31 Mitchell, Aoibhe          14 CEAC-CO                        1:22.89  
 32 O'Connor, Roisin          14 STJOE-CO                       1:24.38  
 33 Walsh, Sionann            14 URSU-CO                        1:24.64  
 34 Furey, Lillian            14 STGC-CO                        1:25.07  
 35 Mc Donagh, Eabha          14 STJOE-CO                       1:25.48  
 36 Barrett, Clodagh          13 MCSL-CO                        1:25.90  
 37 Zydek, Nadia              14 Moate-CO                       1:25.91  
 38 Imbusch, Erin             13 SAL-CO                         1:26.14  
 39 Rafter, Maeve             14 STMBL-CO                       1:26.63  
 40 Smith, Erin               13 Scoil Iognaid-CO               1:26.87  
 41 Carton, Aoife Carton      14 Scoil Iognaid-CO               1:27.28  
 42 Fahy, Anna                14 STJOE-CO                       1:32.43  
 43 Warde, Deirdre            13 MSMC-CO                        1:32.74  
 44 Mitchell, Lucy            14 Moate-CO                       1:35.08  
 45 Heaney, Helen             13 MSMC-CO                        1:36.20  
 46 Mahon, Clodagh            13 CALOR-CO                       1:37.36  
 47 MC Guire, Shauna          13 LONG                           1:38.97  
 48 Furey, Cecilia            14 CALOR-CO                       1:39.02  
 49 Harnett, Sarah            13 DCGA-CO                        1:42.33  
 
Event 17  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 URSU-CO                        1:01.19  
  2 Andrews, Jennifer         16 Mohill  Leitri-CO              1:02.23  
  3 Kearney, Caoilin          15 CALOR-CO                       1:04.52  
  4 Ashton, Iona              16 Scoil Iognaid-CO               1:04.96  
  5 Roclawska, Oliwia         15 DCGA-CO                        1:04.97  
  6 Brennan, Judy             16 Bower Convent-CO               1:05.23  
  7 Mc Partlan, Alice         16 URSU-CO                        1:05.38  
  8 Treanor, Sorcha           16 MSMC-CO                        1:05.84  
  9 Sharkey, Lauren           16 SAL-CO                         1:06.18  
 10 Conway, Fiona             16 STJOE-CO                       1:06.68  
 11 Kilcommons, Ciara         15 BGAR-CO                        1:06.89  
 12 Deely, Ella               15 STJOE-CO                       1:06.95  
 13 Ward, Aileen              16 CCA                            1:07.39  
 14 Davitt, Aoife             15 SAL-CO                         1:07.60  
 15 Mc Donagh, Maria          15 SCHAR                          1:08.02  
 16 Conlon, Sarah             16 STJOE-CO                       1:08.37  
 17 Kennedy, Ailbhe           16 SAL-CO                         1:08.62  
 18 O'Brien, Millie           15 Bower Convent-CO               1:09.03  
 19 Cugalj, Teodora           15 DCGA-CO                        1:09.61  
 20 Donnellan, Ella           15 CEAC-CO                        1:09.73  
 21 MC Donagh, Catriona       15 Scoil Iognaid-CO               1:10.60  
 22 Crisan, Paula             16 CALOR-CO                       1:11.05  
 23 Durkan, Hannah            15 STJT                           1:11.14  
 24 Warde, Anna               16 MSMC-CO                        1:11.42  
 25 MC Hale, Zoe              15 STJOE-CO                       1:11.76  
 26 Sultanov, Sophie          15 DCGA-CO                        1:11.81  
 27 Hart, Katie               15 BALLA-CO                       1:11.92  
 28 Heaslip, Eliza            15 Bower Convent-CO               1:11.97  
 29 Sweeney, Aoife E          15 Scoil Iognaid-CO               1:12.09  
 30 Donohue, Grainne          15 MCBL-CO                        1:12.43  
 31 Fahy, Nicole              16 STJOE-CO                       1:14.08  
 32 O'Donovan, Ella           15 URSU-CO                        1:14.30  
 33 Maia Martins, Sara        15 CMG                            1:14.40  
 34 Henry, Wasini             15 ATHCC-CO                       1:14.91  
 35 Henehan, Sophie           15 STJOE-CO                       1:15.63  
 36 Neary, Isabel             15 CARR                           1:16.10  
 37 Leonard, Aoife            16 LONG                           1:16.16  
 38 Gallagher, Mairead        16 STJOE-CO                       1:16.59  
 39 Rynn, Aoibhe              16 DRUM                           1:17.04  
 40 Tobin, Sive               16 MCSL-CO                        1:18.84  
 41 Bengoechea Roman, Candel  15 STMBL-CO                       1:19.93  
 42 O'Hara, Laura             15 STMBL-CO                       1:25.23  
 43 Staunton, Nora            15 MSMC-CO                        1:25.61  
 44 Collins, Farah            16 PCT-CO                         1:26.44  
 45 Mc Glinchey, Grace        15 Scoil Mhuire-CO                1:28.52  
 46 Baynes, Sarah             15 STMBL-CO                       1:37.46  
 47 Muller, Jule              15 S                              1:51.63  
 
Event 17  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Sorcha           17 CALOR-CO                       1:03.65  
  2 Ennis, Kelly              18 CCA                            1:03.91  
  3 Johnson, Laura            17 CCA                            1:04.18  
  4 MC Gowan, Amy             17 STMBL-CO                       1:04.88  
  5 Johnson, Rachel           18 CCA                            1:05.76  
  6 Finnerty, Laura           17 MSMC-CO                        1:08.34  
  7 Murphy, Freya             18 CEIND-CO                       1:09.13  
  8 Deely, Megan              18 STJOE-CO                       1:09.20  
  9 O'Reilly, Cladagh         17 PCT-CO                         1:11.75  
 10 Owens, Oonagh             17 SAL-CO                         1:12.03  
 11 Burke, Saoise             17 PCT-CO                         1:12.93  
 12 O'Boyle, Elizabeth        17 SCMLF-CO                       1:13.20  
 13 Connaughton, Leah         18 CALOR-CO                       1:13.98  
 14 Monaghan, Grace           17 URSU-CO                        1:20.45  
 
Event 18  Boys 14 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Duda, Philip              14 CBSRO-CO                       1:01.15  
  2 Geng, Kaelan              13 S                              1:02.32  
  3 Murphy, Adam              14 STGC-CO                        1:02.76  
  4 Kilkenny, Shaun           14 STNAT-CO                       1:03.92  
  5 Fagan, Kyle               13 ATHCC-CO                       1:04.15  
  6 Patten, John              13 Scoil Iognaid-CO               1:05.33  
  7 Grimes, Paddy             14 STJG-CO                        1:06.36  
  8 Rockett, Mark             13 MCA-CO                         1:07.22  
  9 Kearney, Oliver           13 CARR                           1:08.50  
 10 Igoe, Rory                13 SYLAN                          1:08.83  
 11 Duggan, Luca              14 STMBA-CO                       1:09.32  
 12 Treanor, Eoin             14 STCSC-CO                       1:09.33  
 13 Doherty, Eamon            14 STMBA-CO                       1:09.37  
 14 Jager, Tamas              14 STJG-CO                        1:09.83  
 15 Lynam, Aindriu            14 MCA-CO                         1:10.77  
 16 Kearney, Rian             14 CALOR-CO                       1:10.79  
 17 MC Grovan, Shay           14 Scoil Iognaid-CO               1:11.54  
 18 Mc Donnell, Senan         13 STJG-CO                        1:11.87  
 19 O'Connor, Ronan           13 SUMMS-CO                       1:12.43  
 20 Semikin, Makar            13 Ath                            1:12.55  
 21 Ivanov, Alex              13 MCBL-CO                        1:13.87  
 22 Meegan, Zach              13 MCA-CO                         1:13.93  
 23 Swaris, Dillon            13 MCBL-CO                        1:14.22  
 24 Gormley, Daragh           14 HRMB                           1:14.54  
 25 Mathews, Jamie            13 STML-CO                        1:15.09  
 26 Claffey, Rian             13 S                              1:16.30  
 27 Johnson, Cian             14 Moate-CO                       1:17.26  
 28 Rynn, Cormac              13 DRUM                           1:17.64  
 29 Carey, Simon              14 COIR-CO                        1:17.70  
 30 Meadows, Caolan           14 MCBL-CO                        1:18.54  
 31 Staunton, Peter           14 STCSC-CO                       1:18.79  
 32 Keane, Eamon              13 SUMMS-CO                       1:19.04  
 33 Gormley, Jamie            14 SUMMS-CO                       1:21.47  
 34 Kelly, Ruairi             13 STMBA-CO                       1:21.48  
 35 French, Dominic           13 SUMMS-CO                       1:21.94  
 36 Sheridan, Matthew         14 MCBL-CO                        1:23.89  
 37 Harvanek, Adrian          14 STML-CO                        1:25.92  
 38 O'Brien, Daniel           13 STML-CO                        1:26.40  
 39 Davoran, Adam             14 BALLA-CO                       1:26.90  
 40 Draper, Jack              13 SLIG-CO                        1:30.48  
 41 Mitchell, Finn            14 SUMMS-CO                       1:32.20  
 42 Shanley, Cian             14 STML-CO                        1:35.49  
 43 Friel, Cuna               13 Scoil Iognaid-CO               1:37.41  
 44 MC Cann, .senan           13 Scoil Iognaid-CO               1:37.70  
 -- Cloonan, Brogan           14 CEAC-CO                             DQ  
 
Event 18  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           16 CALOR-CO                         56.31  
  2 Rennick, Sam              16 LANS-CO                          57.38  
  3 Grady, Rory               16 STGC-CO                          58.86  
  4 Carney, Colm              15 STKH-CO                          59.12  
  5 Mc Glue, Cian             15 STJG-CO                          59.40  
  6 Ziemelis, Robert          16 STML-CO                          59.64  
  7 Kennedy, Eidhne           16 Scoil Iognaid-CO                 59.79  
  8 Donovan, Shane            15 CCA                            1:00.70  
  9 Joyce, Niall              16 SCHAR                          1:01.54  
 10 Todd, Nathan              15 COIR-CO                        1:01.80  
 11 Malashnyak, Edwin         15 ATHCC-CO                       1:01.94  
 12 O'Donnell, Diarmuid       16 STML-CO                        1:02.05  
 13 Blanchard, Fergal         16 Scoil Iognaid-CO               1:02.06  
 14 Donohoe, Cian             16 STGC-CO                        1:02.45  
 15 Van DE Beek, Jake         16 CALOR-CO                       1:03.34  
 16 Moore-Keane, Ross         15 CCA                            1:03.64  
 17 Collins, Rory             16 CALOR-CO                       1:04.45  
 18 Dzaei, Alan               15 STML-CO                        1:04.81  
 19 Ryan, Duileach            16 MCBL-CO                        1:05.92  
 20 Kehoe, Oisin              16 S                              1:07.00  
 21 Mc Donnell, William       15 STJG-CO                        1:07.31  
 22 Reilly, Evan              15 STCSC-CO                       1:08.57  
 23 Hunter, Adam              16 SLIG-CO                        1:09.32  
 24 Smith, Eamon              15 MCBL-CO                        1:09.54  
 25 Begley, Lukas             16 MC HT-CO                       1:11.30  
 26 Bamber, Gus               16 SLIG-CO                        1:11.46  
 27 Woods, Sean               15 Scoil Mhuire-CO                1:12.24  
 28 Hanly, Dylan              15 MCBL-CO                        1:15.35  
 29 Gurney, Lee               16 MCBL-CO                        1:19.34  
 30 Ryan, Matthew             16 SLIG-CO                        1:19.56  
 
Event 18  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Rourke, Oisin           18 STJT                             54.62  
  2 Morris, Jayke             19 STKH-CO                          57.60  
  3 Welby, Evan               17 STPAU-CO                         58.35  
  4 Hornet, Ryan              17 STJG-CO                          58.81  
  5 O'Connor, Milo            17 CCTUL-CO                         59.37  
  6 Mc Partlan, Patrick       17 SUMMS-CO                         59.47  
  7 Kearney, Oisin            17 CARR                             59.51  
  8 Huang, Tommy              18 DCCB-CO                          59.66  
  9 Carey, Oisin              17 LASER                          1:00.29  
 10 Staunton, William         18 STCSC-CO                       1:01.05  
 11 Kelly, Alex               22 Scoil Iognaid-CO               1:09.37  
 
Event 19  Girls 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Bower Convent Athlone-CO  'A'                               2:23.67  
  2 Salerno-CO  'A'                                             2:28.41  
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:28.85  
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:30.92  
  5 Salerno-CO  'B'                                             2:37.73  
  6 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                            2:38.74  
 
Event 20  Boys 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                          2:25.70  
  2 Marist College Athlone-CO  'A'                              2:26.19  
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:31.68  
  4 Sligo Grammar-CO  'A'                                       2:36.44  
  5 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                            2:36.62  
  6 ST Mels Longford-CO  'A'                                    2:57.30  
 -- Summerhill College Sligo-CO  'A'                                 DQ  
 
Event 21  Girls 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Salerno-CO  'A'                                             2:09.69  
  2 Dominican College Galway-CO  'A'                            2:13.81  
  3 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:15.96  
  4 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:19.48  
  5 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:20.17  
  6 Salerno-CO  'B'                                             2:20.67  
  7 Mount ST Michael C/M-CO  'A'                                2:29.13  
 -- Dominican College Galway-CO  'B'                                 DQ  
 -- Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                            DQ  
 
Event 22  Boys 15-16 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Joseph's, Bish. Galway-CO  'A'                          2:04.73  
  2 ST Mels Longford-CO  'A'                                    2:11.12  
  3 Athlone  'B'                                                2:15.82  
  4 St. Colman's College Claremorr-CO  'A'                      2:20.09  
  5 Scoil L'Osaif Naofa Oranmore-CO  'A'                        2:21.20  
  6 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:21.35  
  7 Mercy Convent Ballymahon-CO  'A'                            2:43.49  
 -- Sligo Grammar-CO  'A'                                            DQ  
 -- St. Geralds College-CO  'A'                                      DQ  
 -- Calasanctius College Oranmore-CO  'A'                            DQ  
 
Event 23  Girls 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursuline College Sligo-CO  'A'                              2:12.86  
  2 Colaiste Chairain Athlone  'A'                              2:15.70  
  3 ST Josephs School Castlebar-CO  'A'                         2:19.39  
 
Event 24  Boys 17 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Summerhill College Sligo-CO  'A'                            2:01.05  
  2 ST Jarlaths Tuam  'A'                                       2:06.14