CONNACHT MINOR SCHOOLS DEC 2013                   
                                                                    
 
Event 1  Girls 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Erika                9 Baylin  Athlone-NT               40.11 QT     
  2 MC Keon, Ava               9 CREAG-NT                         41.36 QT     
  3 Fitzpatrick, Eva           9 CTCLA-NT                         43.29 QT     
  4 Moran, Ellie               9 SCH                              43.74 QT     
  5 Fitzpatrick, Cara          9 CTCLA-NT                         44.19 QT     
  6 Clarke, Eloise             9 CSAMP                            44.78 QT     
  7 Crosgrave, Sarah           9 SCH                              45.27        
  8 MC Namara, Aislina         9 CARDN-NT                         46.59        
  9 Kenny, Shauna              9 CARDK-NT                         46.90        
 10 Regan, Alaoise             8 SCH                              47.23        
 11 Griffin, Carol             9 CSNF-NT                          47.45        
 12 Horan, Ivanna              9 CSNUG                            48.05        
 13 Martin, Emily              9 CTCLA-NT                         49.53        
 14 O'Rourke, Grainne          9 SCH                              49.94        
 15 Scanlon, Aisling           8 CAUG!                            51.37        
 16 Murphy, Roisin             9 COOSA-NT                         51.63        
 17 O'Boyle, Karen             9 CLWH-NT                          52.25        
 18 Davy, Madison              9 CKILO                            52.33        
 19 Owens, Kate                9 Scoil Iognaid-NT                 52.81        
 20 Ruddy, Liadan              7 CFMAS                            54.18        
 21 O'Toole, Zoe               9 CROIS                            54.84        
 22 Thompson, Kate             9 SCH                              55.18        
 23 O'Sullivan, Caitnona       9 CROIS                            55.50        
 24 Saade, `maria              9 CKILO                            56.97        
 25 Stapleton, Aisling         9 Breaffy-NT                       58.31        
 26 MC Donagh, Leana           9 Scoil Iognaid-NT                 58.74        
 27 Cashin, Sarah              9 Breaffy-NT                       59.90        
 28 Carton, Aoife              9 Scoil Iognaid-NT               1:00.01        
 29 Nash, Aoife                8 Scoil Iognaid-NT               1:01.32        
 30 MC Manamon, Siobhan        9 Scoil Iognaid-NT               1:03.44        
 31 Pliszka, Antonina          9 SCH                            1:05.33        
 32 Hanrahan, Aoibheann        8 Breaffy-NT                     1:05.87        
 33 O'Byrne, Ali               9 Scoil Iognaid-NT               1:06.47        
 34 Mulry, Ciara               8 Scoil Iognaid-NT               1:06.91        
 35 NI Thuairisg, Caoimhe      9 CSCH                           1:07.24        
 36 Kelly, Hanah               9 CROIS                          1:09.15        
 37 Horkin, Deirbhle           9 SCH                            1:10.83        
 38 Clifford, Kate             8 Scoil Iognaid-NT               1:15.73        
 39 Sweeney, Laoise            9 CKILO                          1:22.54        
 
Event 2  Boys 7-9 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilmartin, Gero            9 CFMAS                            37.83 QT     
  2 Cooke, Aonghus             9 CKNON                            40.61 QT     
  3 Murphy, Darren             9 SCH                              44.90 QT     
  4 Duda, Philip               9 SCH                              45.31        
  5 Flaherty, Roan 2           9 Baylin  Athlone-NT               46.33        
  6 Power, Bobby               9 Scoil Iognaid-NT                 47.36        
  7 Donnelly, Jack             9 SCH                              48.00        
  8 Donoghoe, Conor            9 SCH                              48.16        
  9 Kearney, Rian              9 SCH                              48.52        
 10 Jennings, Euan             9 Barna NS Gal-NT                  49.83        
 11 Shields, Bien              9 SCH                              50.99        
 12 Kelly, Joe                 9 Scoil Iognaid-NT                 51.27        
 13 Murphy, Adam               9 Breaffy-NT                       52.03        
 14 Heneghan, Niall            9 Breaffy-NT                       53.70        
 15 Mooney, Charlie            8 CREAG-NT                         54.34        
 16 Grogan, Conor              8 SCH                              55.90        
 17 Cloherty, Liam             9 Scoil Iognaid-NT                 56.92        
 18 Ryan, Tom                  9 SCH                              58.03        
 19 Gallagher, Adam            9 SCH                              58.84        
 20 Caulfield, Simon           9 SCH                              59.39        
 21 Grogan, Callum             9 SCH                            1:00.12        
 22 Platt, Aaron               8 CRNAM-NT                       1:02.01        
 23 Clarke, Niall              9 Breaffy-NT                     1:02.51        
 24 Weever, Graham             8 CSNUG                          1:03.04        
 25 O'Flanagan, Darragh        9 CGSTU-NT                       1:03.90        
 26 Melia, Odie                9 SCH                            1:04.13        
 27 MC Aodha, Roibeard         9 Scoil Iognaid-NT               1:08.79        
 28 MC Aodha, Conchur          9 Scoil Iognaid-NT               1:12.11        
 29 Friel, Cuan                8 Scoil Iognaid-NT               1:14.13        
 30 Moran, Caolan              8 Breaffy-NT                     1:17.00        
 31 Murphy, Hayden             8 Breaffy-NT                     1:19.22        
 32 MC Guire, Ronan            9 SCH                            2:13.95        
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           10 SCH                              40.59 QT     
  2 Kearney, Caoilin          10 SCH                              41.01 QT     
  3 Lynch, Helen              10 CKILC-NT                         42.57 QT     
  4 Kilcommons, Ciara         10 SCH                              43.95 QT     
  5 Dolan, Ruth               10 CREAG-NT                         49.30 QT     
  6 Horkan, Aisling           10 SCH                              49.87 QT     
  7 Reidy, Claire             10 COOSA-NT                         51.30 QT     
  8 Ruddy, Cianna             10 CFMAS                            51.38 QT     
  9 Begley, Chloe             10 Scoil Iognaid-NT                 51.76 QT     
 10 Scanlon, Eimear           10 CAUG!                            53.28 QT     
 11 Clrke, Orla               10 Breaffy-NT                       55.18        
 12 Fergerson, Aine           10 Scoil Iognaid-NT                 55.25        
 13 Elwood, Rachel            10 Scoil Iognaid-NT                 55.46        
 14 Talbot, Emily             10 Scoil Iognaid-NT                 55.68        
 15 MC Hale, Zoe              10 CSNUG                            56.27        
 16 Pilcher, Mille            10 SCH                              57.30        
 17 Liptrot, Rebecca          10 CSMMO-NT                         57.48        
 18 Deely, Ella               10 CSNUG                          1:01.48        
 19 Conway, Leah              10 CMPK-NT                        1:01.91        
 20 Moran, Marita             10 Scoil Iognaid-NT               1:02.46        
 21 MC Donnagh, Caitriona     10 Scoil Iognaid-NT               1:04.48        
 22 Satchwell, Maria          10 SCH                            1:06.54        
 23 Keavney, Shauna           10 CMPK-NT                        1:11.10        
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            10 SCH                              39.76 QT     
  2 O'Sullivan, Tom           10 Scoil Fhursa-NT                  40.64 QT     
  3 Donadoni, Leonardo        10 SCH                              44.06 QT     
  4 Mc Namara, Conn           10 St Colmcille's W                 44.48 QT     
  5 Harrington, Shane         10 CTCLA-NT                         44.49 QT     
  6 MC Greal, Adam            10 SCH                              45.07 QT     
  7 Lynam, Cillian            10 CSTMA                            45.20 QT     
  8 MC Guinness, Dara         10 CWCKA-NT                         45.98 QT     
  9 Meany, Michael            10 SCH                              47.33 QT     
 10 Colleran, Ronan           10 CSTPT                            47.67 QT     
 11 Semikin, Nikita           10 COOSA-NT                         48.76 QT     
 12 Smith, Cian               10 CSTKC                            48.92 QT     
 13 Hereghan, Conor           10 CSTPT                            49.85 QT     
 14 Balaski, James            10 CRAIF-NT                         51.59 QT     
 15 Brennan, Luke             10 Scoil Iognaid-NT                 52.85 QT     
 16 Byrne, Leo                10 Scoil Fhursa-NT                  58.42        
 17 Masterson, Darragh        10 Breaffy-NT                     1:00.11        
 18 McAnamon, Gavyn           10 Breaffy-NT                     1:04.78        
 19 Adeyeye, Mitchell         10 CGSTU-NT                       1:06.08        
 20 Gallagher, Fiachra        10 Scoil Iognaid-NT               1:08.27        
 21 O'Connell, Oisin          10 SCH                            1:09.28        
 
Event 5  Girls 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Karen             9 CLWH-NT                          59.35 QT     
  2 Horan, Ivanna              9 CSNUG                            59.87 QT     
  3 Healy, Rachel              9 CSNUG                          1:00.32 QT     
  4 Clarke, Eloise             9 CSAMP                          1:02.30 QT     
  5 Martin, Emily              9 CTCLA-NT                       1:02.58 QT     
  6 Griffin, Carol             9 CSNF-NT                        1:05.01        
  7 O'Sullivan, Caitnona       9 CROIS                          1:06.24        
  8 Scanlon, Aisling           8 CAUG!                          1:08.38        
  9 Stapleton, Aisling         9 Breaffy-NT                     1:11.64        
 10 O'Rourke, Maeve            9 SCH                            1:14.52        
 11 O'Toole, Zoe               9 CROIS                          1:14.87        
 12 Ruddy, Liadan              7 CFMAS                          1:15.65        
 13 O'Byrne, Ali               9 Scoil Iognaid-NT               1:24.86        
 14 Pliszka, Antonina          9 SCH                            1:28.54        
 15 Kelly, Alana               9 Scoil Iognaid-NT               1:35.02        
 16 Mulry, Ciara               8 Scoil Iognaid-NT               1:35.96        
 17 Clifford, Kate             8 Scoil Iognaid-NT               1:40.61        
 18 Carton, Aoife              9 Scoil Iognaid-NT               1:42.92        
 19 Nash, Aoife                8 Scoil Iognaid-NT               1:44.29        
 
Event 6  Boys 7-9 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jennings, Euan             9 Barna NS Gal-NT                  57.84 QT     
  2 Smyth, Bien                9 SCH                              58.05 QT     
  3 Joyce-Whyte, Ewan          9 CBRID-NT                         59.63 QT     
  4 Ryan, Tom                  9 SCH                            1:00.13 QT     
  5 Donoghoe, Conor            9 SCH                            1:01.09 QT     
  6 Kearney, Rian              9 SCH                            1:03.15 QT     
  7 Meegan, Zach               8 ATH                            1:08.51        
  8 Mooney, Charlie            8 CREAG-NT                       1:12.55        
  9 Melia, Odie                9 SCH                            1:14.04        
 10 Platt, Aaron               8 CRNAM-NT                       1:16.40        
 11 Grogan, Callum             9 SCH                            1:18.25        
 12 Cloherty, Liam             9 Scoil Iognaid-NT               1:23.54        
 13 O'Flanagan, Darragh        9 CGSTU-NT                       1:32.49        
 14 MC Aodha, Roibeard         9 Scoil Iognaid-NT               1:40.91        
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             10 CROIS                            42.63 QT     
  2 Kearney, Caoilin          10 SCH                              42.99 QT     
  3 Farrell, Danielle         10 Scoil Ursula-NT                  45.95 QT     
  4 MC Keon, Tara             10 CREAG-NT                         48.92 QT     
  5 MC Keon, Lauryn           10 CSTP!                            49.78 QT     
  6 Collier, Clodagh          10 CORFU-NT                         55.71        
  7 Durkin, Hannah            10 Scoil Iognaid-NT                 57.20        
  8 Madden, Emma              10 GS Mhic Amhlaigh-NT              57.68        
  9 Keane, Camille            10 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:03.50        
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         10 COOSA-NT                         41.24 QT     
  2 O'Sullivan, Tom           10 Scoil Fhursa-NT                  43.04 QT     
  3 Donadoni, Leonardo        10 SCH                              46.36 QT     
  4 Coogan, Alfie             10 CTCLA-NT                         46.37 QT     
  5 Claffey, Donagh           10 Clonbunny NS Ath-NT              47.71 QT     
  6 Mc Namara, Conn           10 St Colmcille's W                 48.21 QT     
  7 Hereghan, Conor           10 CSTPT                            53.91 QT     
  8 Reddan, Hugh              10 Scoil Iognaid-NT                 58.21        
  9 Hynes, John               10 SCH                              58.67        
 10 Daly, Ruairi              10 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:11.03        
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:34.25        
  2 Breaffy-NT  'A'                                             4:46.77        
 -- Creagh N S Ballinasloe-NT  'A'                                   DQ        
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris N S  'A'                                        3:05.03        
  2 ST Patricks Tuam  'A'                                       3:10.43        
  3 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        3:34.75        
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:36.23        
 -- Breaffy-NT  'A'                                                  DQ        
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           10 SCH                              36.28 QT     
  2 Lynch, Helen              10 CKILC-NT                         36.96 QT     
  3 Dolan, Ruth               10 CREAG-NT                         40.05 QT     
  4 MC Keon, Tara             10 CREAG-NT                         41.18 QT     
  5 Reidy, Claire             10 COOSA-NT                         41.32 QT     
  6 Horkan, Aisling           10 SCH                              42.20 QT     
  7 Collier, Clodagh          10 CORFU-NT                         42.51 QT     
  8 Madden, Emma              10 GS Mhic Amhlaigh-NT              43.10        
  9 MC Fadden, Ava            10 SCH                              43.84        
 10 MC Keon, Lauryn           10 CSTP!                            43.91        
 11 Dempsey, Rachel           10 Scoil Iognaid-NT                 44.98        
 12 Talbot, Emily             10 Scoil Iognaid-NT                 45.56        
 13 Staunton, Norah           10 SCH                              45.61        
 14 Quinn, Maria              10 CRAIF-NT                         46.01        
 15 Ruane, Sara               10 SCH                              46.18        
 16 Gavin, Colleen            10 CSMTS-NT                         46.97        
 17 Jennings, Emma            10 Breaffy-NT                       48.46        
 18 Scanlon, Eimear           10 CAUG!                            49.22        
 19 Mc Auley, Sile            10 Cornamaddy-NT                    49.27        
 20 Durkin, Hannah            10 Scoil Iognaid-NT                 49.68        
 21 O'Flaherty, Joanne        10 CBB                              49.69        
 22 Kennedy, Caoimhe          10 CSCH                             50.03        
 23 Ruddy, Cianna             10 CFMAS                            50.20        
 24 Henehan, Sophie           10 CSNUG                            50.98        
 25 Elwood, Rachel            10 Scoil Iognaid-NT                 51.39        
 26 Fergerson, Aine           10 Scoil Iognaid-NT                 52.18        
 27 MC Hale, Zoe              10 CSNUG                            52.23        
 28 Conway, Leah              10 CMPK-NT                          53.19        
 29 Popovic, Tara             10 CSNUG                            53.22        
 30 Pilcher, Mille            10 SCH                              53.38        
 31 MC Donnagh, Caitriona     10 Scoil Iognaid-NT                 55.32        
 32 MC Inerney, Laura         10 Scoil Iognaid-NT                 55.82        
 33 Clrke, Orla               10 Breaffy-NT                       56.97        
 34 Deely, Ella               10 CSNUG                            57.58        
 35 Dooley, Lisa Marie        10 Scoil Iognaid-NT                 58.14        
 36 Ainsworth, Sarah          10 Breaffy-NT                     1:01.75        
 37 Frazer, Megan             10 Breaffy-NT                     1:07.28        
 38 Keavney, Shauna           10 CMPK-NT                        1:12.79        
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         10 COOSA-NT                         35.12 QT     
  2 Mooney, James             10 CREAG-NT                         37.09 QT     
  3 Joyce, Darragh            10 SCH                              37.26 QT     
  4 Lynam, Cillian            10 CSTMA                            37.31 QT     
  5 MC Guinness, Dara         10 CWCKA-NT                         37.37 QT     
  6 MC Greal, Adam            10 SCH                              37.72 QT     
  7 Colleran, Ronan           10 CSTPT                            40.48 QT     
  7 Davy, Frey                10 SCH                              40.48 QT     
  9 Heary, Mike               10 SCH                              41.01        
 10 Reddan, Hugh              10 Scoil Iognaid-NT                 42.78        
 11 Semikin, Nikita           10 COOSA-NT                         42.98        
 12 Harrington, Shane         10 CTCLA-NT                         43.47        
 13 Nerney, Tadhg             10 Stonepark L'Ford-NT              43.51        
 14 Smith, Cian               10 CSTKC                            43.52        
 15 Brennan, Luke             10 Scoil Iognaid-NT                 44.05        
 16 Finnerty, Cathal          10 SCH                              44.94        
 17 Davin, Luke               10 CSTPT                            46.02        
 18 Mitchell, Marco           10 Scoil Iognaid-NT                 47.90        
 19 Iakimov, Boris            10 CSTPT                            48.12        
 20 Hynes, John               10 SCH                              48.88        
 21 Masterson, Darragh        10 Breaffy-NT                       49.86        
 22 Gilhooley, Darragh        10 CAR A                            49.88        
 23 Kelly, David              10 SCH                              50.11        
 24 Stwart, Joseph            10 CFMAS                            51.83        
 25 Hickey, David             10 Scoil Fhursa-NT                  54.73        
 26 Gavin, Hugh               10 Scoil Iognaid-NT                 54.95        
 27 Byrne, Leo                10 Scoil Fhursa-NT                  58.84        
 28 O'Connell, Oisin          10 SCH                              58.95        
 29 Adeyeye, Mitchell         10 CGSTU-NT                       1:02.41        
 30 Conneely, Alan            10 Scoil Iognaid-NT               1:02.89        
 
Event 13  Girls 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah           9 CROSS-NT                         47.19 QT     
  2 Fitzpatrick, Cara          9 CTCLA-NT                         50.34 QT     
  3 Lowe, Erika                9 Baylin  Athlone-NT               50.35 QT     
  4 Moran, Ellie               9 SCH                              51.83 QT     
  5 MC Keon, Ava               9 CREAG-NT                         52.39 QT     
  6 Kenny, Shauna              9 CARDK-NT                         53.50 QT     
  7 MC Donagh, Leana           9 Scoil Iognaid-NT                 57.47        
  8 O'Rourke, Grainne          9 SCH                              57.82        
  9 Murphy, Roisin             9 COOSA-NT                         58.41        
 10 Owens, Kate                9 Scoil Iognaid-NT                 59.08        
 11 Regan, Alaoise             8 SCH                            1:02.80        
 12 Kennedy, Niamh             9 CBB                            1:04.33        
 13 Kelly, Hanah               9 CROIS                          1:06.91        
 14 Horkin, Deirbhle           9 SCH                            1:08.37        
 15 Hanrahan, Aoibheann        8 Breaffy-NT                     1:11.14        
 16 Cashin, Sarah              9 Breaffy-NT                     1:12.92        
 17 Kelly, Alana               9 Scoil Iognaid-NT               1:30.18        
 
Event 14  Boys 7-9 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wooley, James              9 SCH                              48.94 QT     
  2 Murphy, Darren             9 SCH                              53.14 QT     
  3 Duda, Philip               9 SCH                              54.21 QT     
  4 Meegan, Zach               8 ATH                              54.40 QT     
  5 Smyth, Bien                9 SCH                              54.60 QT     
  6 Power, Bobby               9 Scoil Iognaid-NT                 57.60        
  7 Joyce-Whyte, Ewan          9 CBRID-NT                         57.84        
  8 Donnelly, Jack             9 SCH                              58.53        
  9 Grogan, Conor              8 SCH                            1:01.27        
 10 Kelly, Joe                 9 Scoil Iognaid-NT               1:03.56        
 11 Murphy, Adam               9 Breaffy-NT                     1:05.79        
 12 Gallagher, Adam            9 SCH                            1:06.27        
 13 Clarke, Niall              9 Breaffy-NT                     1:11.45        
 14 MC Aodha, Conchur          9 Scoil Iognaid-NT               1:14.10        
 15 Murphy, Hayden             8 Breaffy-NT                     1:34.00        
 -- Flaherty, Roan 2           9 Baylin  Athlone-NT                  DQ        
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             10 CROIS                            48.90 QT     
  2 Dempsey, Rachel           10 Scoil Iognaid-NT                 52.39 QT     
  3 Farrell, Danielle         10 Scoil Ursula-NT                  53.39 QT     
  4 Kilcommons, Ciara         10 SCH                              53.73 QT     
  5 MC Fadden, Ava            10 SCH                              55.13 QT     
  6 Staunton, Norah           10 SCH                              55.99 QT     
  7 Quinn, Maria              10 CRAIF-NT                         56.75 QT     
  8 Brosnan, Hannah           10 Scoil Ide-NT                   1:02.38        
  8 Keane, Camille            10 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:02.38        
 10 Mc Auley, Sile            10 Cornamaddy-NT                  1:03.04        
 11 Popovic, Tara             10 CSNUG                          1:03.11        
 12 Begley, Chloe             10 Scoil Iognaid-NT               1:04.38        
 13 Ruane, Sara               10 SCH                            1:07.47        
 14 Ainsworth, Sarah          10 Breaffy-NT                     1:08.84        
 15 MC Inerney, Laura         10 Scoil Iognaid-NT               1:09.38        
 16 Henehan, Sophie           10 CSNUG                          1:12.85        
 17 Jennings, Emma            10 Breaffy-NT                     1:14.34        
 18 Frazer, Megan             10 Breaffy-NT                     1:16.88        
 19 Moran, Marita             10 Scoil Iognaid-NT               1:22.75        
 20 Dooley, Lisa Marie        10 Scoil Iognaid-NT               1:23.12        
 21 Lynch, Dearbhla           10 Breaffy-NT                     1:30.44        
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             10 CTCLA-NT                         51.22 QT     
  2 Mooney, James             10 CREAG-NT                         51.96 QT     
  3 Davin, Luke               10 CSTPT                            54.36 QT     
  4 Nerney, Tadhg             10 Stonepark L'Ford-NT              55.92 QT     
  5 Balaski, James            10 CRAIF-NT                         56.21 QT     
  6 Claffey, Donagh           10 Clonbunny NS Ath-NT              56.59 QT     
  7 Davy, Frey                10 SCH                              58.49        
  8 Hickey, David             10 Scoil Fhursa-NT                  59.27        
  9 Iakimov, Boris            10 CSTPT                            59.60        
 10 Kelly, David              10 SCH                            1:00.27        
 11 Mitchell, Marco           10 Scoil Iognaid-NT               1:02.44        
 12 Finnerty, Cathal          10 SCH                            1:02.55        
 13 Daly, Ruairi              10 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:04.62        
 14 Gavin, Hugh               10 Scoil Iognaid-NT               1:08.92        
 15 McAnamon, Gavyn           10 Breaffy-NT                     1:09.32        
 16 Conneely, Alan            10 Scoil Iognaid-NT               1:09.94        
 17 Stwart, Joseph            10 CFMAS                          1:14.55        
 18 Gilhooley, Darragh        10 CAR A                          1:14.85        
 19 Gallagher, Fiachra        10 Scoil Iognaid-NT               1:17.47        
 
Event 17  Girls 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah           9 CROSS-NT                         50.76 QT     
  2 Crosgrave, Sarah           9 SCH                              51.90 QT     
  3 MC Namara, Aislina         9 CARDN-NT                       1:05.44        
  4 Fitzpatrick, Eva           9 CTCLA-NT                       1:08.73        
  5 O'Rourke, Grainne          9 SCH                            1:13.61        
  6 MC Manamon, Siobhan        9 Scoil Iognaid-NT               1:27.43        
 
Event 18  Boys 7-9 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wooley, James              9 SCH                              47.32 QT     
  2 Gilmartin, Gero            9 CFMAS                            48.64 QT     
  3 Cooke, Aonghus             9 CKNON                            57.81 QT     
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Creagh N S Ballinasloe-NT  'A'                              3:08.50        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:22.36        
  3 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  3:26.42        
  4 Scoil Rois Galway  'A'                                      3:40.80        
  5 Breaffy-NT  'A'                                             4:08.26        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris N S  'A'                                        2:46.46        
  2 ST Patricks Tuam  'A'                                       2:54.75        
  3 Creagh N S Ballinasloe-NT  'A'                              3:11.61        
  4 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:13.84        
  5 Ransboro NS Sligo  'A'                                      3:31.76        
  6 Breaffy-NT  'A'                                             3:41.13        
 
Event 21  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              12 SCH                            1:18.51 QT     
  2 Gibbs, Isabelle           12 CROIS                          1:20.48 QT     
  3 Blacoe, Allanah           12 Scoil Iognaid-NT               1:21.20 QT     
  4 Horban, Saoirse           12 SCH                            1:21.48 QT     
  5 MC Daid, Carrie           12 CDRLE                          1:22.10 QT     
  6 Mitchell, Madeline        12 Scoil Iognaid-NT               1:24.62 QT     
  7 Joyce, Grace              12 SCH                            1:26.10 QT     
  8 Holland, Jennifer         12 Scoil Iognaid-NT               1:26.85 QT     
  9 Gilhooley, Sarah          12 SCH                            1:33.39 QT     
 10 Walsh, Tara               12 GS Chnoc na Ré                 1:34.09 QT     
 11 Heneghan, Rachel          12 CSNUG                          1:35.44 QT     
 12 Martin, Rachel            12 CSNMO                          1:35.84 QT     
 13 O'Boyle, Elizabeth        12 CLWH-NT                        1:36.71 QT     
 14 Kilgallen, Megan          12 SCH                            1:36.99 QT     
 15 Clarke, Isabelle          12 CSAMP                          1:37.17 QT     
 16 MC Donald, Crea           12 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:43.90        
 17 O'Toole, Zara             12 CROIS                          1:44.25        
 18 MC Cormack, Caitriona     12 CSNUG                          1:45.86        
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Zak               12 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:14.99 QT     
  2 Ryan, Seadhna             12 CLANS-NT                       1:21.92 QT     
  3 Mylett, Ciaran            12 St Patrick C'Bar-NT            1:32.43        
  4 Dunne, Pierce             12 Breaffy-NT                     1:32.62        
  5 Scanlon, Ciaran           12 CAUG!                          1:33.77        
  6 Hosty, Cian               12 SCH                            1:34.10        
  7 Mc Ginn, Conall           12 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:44.72        
  8 Lynch, Conall             12 Breaffy-NT                     1:51.71        
  9 Clarke, Liam              12 SCH                            1:53.10        
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             11 Baylin  Athlone-NT               33.46 QT     
  2 Conway, Fiona             11 SCH                              33.69 QT     
  3 Friel, Lauren             11 COOSA-NT                         34.39 QT     
  4 Mc Hugh-Murphy, Ciara     11 CTAUG                            34.51 QT     
  5 Lyons, Maria              11 GS Ceithre Maol                  35.25 QT     
  6 Mills, Jenna              11 CTASA-NT                         35.37 QT     
  7 Flaherty, Ellen           11 Baylin  Athlone-NT               35.94 QT     
  8 Cooke, Olwyn              11 CKNON                            35.98 QT     
  9 Mulhall, Ailbhe           11 GS Mhic Amhlaigh-NT              36.39 QT     
 10 Gilmartin, Hannah         11 CFMAS                            36.48 QT     
 11 Daly, Edel                11 CKILO                            36.82 QT     
 12 Treanor, Sorcha           11 SCH                              37.94 QT     
 13 Kavanagh, Grace A         11 Scoil Fhursa-NT                  37.98 QT     
 14 MC Dermott, Aoife         11 GS Athlone-NT                    38.14 QT     
 15 Rooney, Zara              11 CSTKA-NT                         38.82 QT     
 16 Ueno, Hana                11 SCH                              39.27        
 17 Rielly, Edel              11 CSHA-NT                          39.45        
 18 Mc Ginley, Sorcha         11 Scoil Fhursa-NT                  39.94        
 19 O'Donnell, Aoife          11 GS Chnoc na Ré                   39.96        
 20 MC Loughlin, Sarah        11 CSTP!                            40.21        
 21 Larkin, Alisha            11 CDUN                             40.92        
 22 Moran, Jessica            11 SCH                              40.99        
 23 Williams, Megan           11 Scoil Iognaid-NT                 41.04        
 24 Ryan, Isabelle            11 SCH                              41.93        
 25 Gallagher, Mairead        11 CSNUG                            42.41        
 26 Kennedy, Ellen            11 CROIS                            43.28        
 27 Fallom, Sarah             11 CRAIF-NT                         45.48        
 28 O'Neill, Ashling          11 GS Mhic Amhlaigh-NT              46.79        
 29 Keavney, Karan            11 CMPK-NT                          48.71        
 30 O'Shea, Aoileann          11 GS Mhic Amhlaigh-NT              48.83        
 31 Feeley, Emily             11 SCH                              49.15        
 32 MC Cormack, Eimile        11 CSNUG                            49.41        
 33 Fahey, Nicole             11 Breaffy-NT                       49.62        
 34 Kelly, Isabelle           11 SCH                              50.05        
 35 Bright, Kira              11 Breaffy-NT                       50.32        
 36 Booth, Rosie Mai          11 CFMAS                            52.30        
 37 Mangan, Sinead            11 Breaffy-NT                       53.01        
 38 Barrett, Sarah            11 Breaffy-NT                       53.25        
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Sharry, Mouric         11 CSBC                             34.09 QT     
  2 Donohoe, Cian             11 SCH                              36.38 QT     
  3 Waters, Fionn             11 SCH                              36.77 QT     
  4 Powell, Luke              11 CURRA                            37.38 QT     
  5 Brennan, Daniel           11 SCH                              39.66        
  6 Mc Manus, Milo            11 CSTBR-NT                         41.08        
  7 O'Flaherty, Daniel        11 CBB                              41.68        
  8 Nash, Patrick             10 Scoil Iognaid-NT                 44.28        
  9 Kennedy, Eidhne           11 Scoil Iognaid-NT                 44.87        
 10 Sherlock, Andrew          11 Scoil Iognaid-NT                 45.56        
 11 Crosby, Canice            11 Scoil Iognaid-NT                 45.75        
 12 MC Donagh, Hugh           11 SCH                              45.78        
 13 Hanrahan, Cathal          11 Breaffy-NT                       46.38        
 14 Begley, Lukas             11 CGSTU-NT                         46.63        
 15 Carey, Robert             11 GS Mhic Amhlaigh-NT              48.24        
 16 Moran, Enda               11 Breaffy-NT                       49.36        
 17 O'Donnell, Diarmuid       11 Melview NS-NT                    50.72        
 18 Kehoe, Oisin              11 CSNMO                            52.51        
 -- Carter, Niall             11 Derrywash NS Cba                    DQ        
 -- Hill, Charlie             11 Scoil Iognaid-NT                    DQ        
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Isabelle           12 CROIS                            36.75 QT     
  2 Ryan, Orla                12 SCH                              38.18 QT     
  3 Heneghan, Rachel          12 CSNUG                            42.91 QT     
  4 Pliszka, Anastazya        12 SCH                              44.12 QT     
  5 Kelly, Emma               12 SCH                              44.46 QT     
  6 O'Boyle, Elizabeth        12 CLWH-NT                          44.70 QT     
  7 Frain, Lauran             12 SCH                              45.34        
  8 Nerney, Laoise            12 CLWH-NT                          45.53        
  9 Hickey, Sara              12 Scoil Fhursa-NT                  45.61        
 10 Kilgallen, Megan          12 SCH                              46.60        
 11 Vaughan, Roisin           12 CROIS                            48.63        
 12 Daly, Kelsey              12 Baylin  Athlone-NT               48.66        
 13 Frazer, Clodagh           12 Breaffy-NT                       49.20        
 14 Heany, Cathy              12 SCH                              50.78        
 15 Ogunybola, Kemi           12 CPCT                             52.11        
 16 Fadian, Fushia            12 CSNUG                            54.04        
 17 Kehoe, Grace              12 CSNMO                            55.97        
 18 Bourke, Katlyn            12 Breaffy-NT                     1:07.96        
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Tom               12 St Patrick's-NT                  38.19 QT     
  2 Joyce, Carhal             12 SCH                              38.74 QT     
  3 Quinn, Daniel             12 CSHA-NT                          44.50        
  4 Romanov, Vladimir         12 CSHA-NT                          44.80        
  5 MC Gloin, Sean            12 CFMAS                            49.62        
  6 Tannion, Paul             12 Scoil Iognaid-NT                 51.51        
  7 Clarke, Liam              12 SCH                              56.01        
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             11 Baylin  Athlone-NT               43.45 QT     
  2 Cooke, Olwyn              11 CKNON                            45.32 QT     
  3 Flaherty, Ellen           11 Baylin  Athlone-NT               47.54 QT     
  4 Mc Hugh-Murphy, Ciara     11 CTAUG                            48.33 QT     
  5 Kelly, Aimee              11 CROIS                            49.35 QT     
  6 Bates, Aoife              11 Barna NS Gal-NT                  49.67 QT     
  7 Hickey, Rachel            11 Scoil Fhursa-NT                  50.26 QT     
  8 Ryan, Isabelle            11 SCH                              50.72 QT     
  9 O'Gorman, Amy             11 CBB                              51.14        
 10 O'Neill, Ashling          11 GS Mhic Amhlaigh-NT              51.20        
 11 Larkin, Alisha            11 CDUN                             52.00        
 12 Gallagher, Mairead        11 CSNUG                            52.46        
 13 Butler, Emily             11 Scoil Fhursa-NT                  52.56        
 14 Conlon, Sarah             11 CSNUG                            52.88        
 15 Rielly, Edel              11 CSHA-NT                          54.96        
 16 Ni Choille, Aoibhinn      11 Scoil Iognaid-NT                 55.32        
 17 Kennedy, Ellen            11 CROIS                            55.37        
 18 Mc Ginley, Sorcha         11 Scoil Fhursa-NT                  55.48        
 19 Fee, Laoise               11 CSTP!                            55.49        
 20 Ueno, Hana                11 SCH                              56.12        
 21 Mc Daid, Ella             11 CDRLE                          1:00.17        
 22 Little, Caoilfhionn       11 SCH                            1:04.01        
 23 Hannon, Roisin            11 CRAIF-NT                       1:06.40        
 24 MC Cormack, Eimile        11 CSNUG                          1:09.50        
 25 Bright, Kira              11 Breaffy-NT                     1:15.25        
 26 Fadian, Heather           11 CSNUG                          1:18.08        
 27 Barrett, Sarah            11 Breaffy-NT                     1:22.38        
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Sharry, Mouric         11 CSBC                             45.24 QT     
  2 Fitzgerld, Daragh         11 CTUBO                            45.39 QT     
  3 O'Hara, Odhran            11 CFMAS                            46.90 QT     
  4 Grady, Rory               11 CRAIF-NT                         48.39 QT     
  5 O'Rourke, Diarmuid        11 SCH                              48.80 QT     
  6 Carter, Niall             11 Derrywash NS Cba                 52.84        
  7 Begley, Lukas             11 CGSTU-NT                         54.19        
  8 Crosby, Canice            11 Scoil Iognaid-NT                 55.08        
  9 Kennedy, Eidhne           11 Scoil Iognaid-NT                 55.57        
 10 Kennedy, Charlie          11 CTCLA-NT                         58.49        
 11 Carey, Robert             11 GS Mhic Amhlaigh-NT              58.57        
 12 Hill, Charlie             11 Scoil Iognaid-NT                 59.03        
 13 Sherlock, Andrew          11 Scoil Iognaid-NT               1:04.73        
 14 Kehoe, Oisin              11 CSNMO                          1:05.50        
 15 MC Donagh, Hugh           11 SCH                            1:05.97        
 16 O' Byrne, Donagh          11 Scoil Iognaid-NT               1:11.29        
 17 Harrison, James           11 Scoil Iognaid-NT               1:13.28        
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leahy, Aoife              12 SCH                              33.79 QT     
  2 Mulhall, Keela            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              35.30 QT     
  3 Horban, Saoirse           12 SCH                              36.21 QT     
  4 Scott-Ryan, Naoise        12 CMCSL-SC                         36.90 QT     
  5 Joyce, Carrie             12 CGSDA                            38.10 QT     
  6 Blacoe, Allanah           12 Scoil Iognaid-NT                 38.30 QT     
  7 Johnson, Laura            12 CARDK-NT                         39.11 QT     
  8 Mitchell, Madeline        12 Scoil Iognaid-NT                 39.12 QT     
  9 Farnon, Hannah            12 SCH                              41.41 QT     
 10 Martin, Rachel            12 CSNMO                            42.91 QT     
 11 Magahey, Georgia          12 Scoil Iognaid-NT                 43.27 QT     
 12 MC Cormack, Caitriona     12 CSNUG                            46.29        
 13 Finnerty, Lara            12 SCH                              47.72        
 14 Ni Mhuiri, Alaidh         12 CGSL-NT                          48.57        
 15 Kavanagh, Lucy            12 Scoil Fhursa-NT                  49.44        
 16 Flynn, Aisling            12 CPCT                           1:02.86        
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Zak               12 GS Mhic Amhlaigh-NT              33.75 QT     
  2 Ryan, Seadhna             12 CLANS-NT                         34.27 QT     
  3 Cooke, Uiseann            12 CKNON                            35.16 QT     
  4 O'Brien, Stephen          12 CGSL-NT                          40.04 QT     
  5 Romanov, Vladimir         12 CSHA-NT                          41.67 QT     
  6 Davin, Jack               12 CSTPT                            44.04 QT     
  7 Scully, Tom               12 St Patrick's-NT                  44.98 QT     
  8 Breslin, Ethan            12 CRAIF-NT                         46.12        
 
Event 31  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:36.92        
  2 Scoil Rois Galway  'A'                                      2:40.96        
  3 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             2:51.83        
  4 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  3:06.83        
  5 Boleybeg NS Gal;way  'A'                                    3:31.75        
  6 Breaffy-NT  'A'                                             3:44.46        
 -- Scoil Fhursa-NT  'A'                                             DQ        
 
Event 32  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Patricks Tuam  'A'                                       3:05.42        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:08.97        
  3 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             3:15.19        
  4 Breaffy-NT  'A'                                             3:15.25        
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennelly, Emma            11 CROIS                          1:21.11 QT     
  2 Boyle, Labhoise           11 Scoil Iognaid-NT               1:30.28 QT     
  3 O'Sullivan, Kate S        11 Scoil Iognaid-NT               1:30.86 QT     
  4 Smialek, Olivia           11 St Peter's-NT                  1:33.05 QT     
  5 Treanor, Sorcha           11 SCH                            1:35.88 QT     
  6 Ashton, Iona              11 Scoil Fhursa-NT                1:37.24 QT     
  7 Delaney, Kate             11 SCH                            1:38.64 QT     
  8 Kennedy, Ailbhe           11 CBB                            1:47.71        
  9 Joyce, Saoirse            11 STMAR                          1:59.04        
 10 O'Donnell, Aoife          11 GS Chnoc na Ré                 1:59.26        
 11 Mc Daid, Ella             11 CDRLE                          2:14.77        
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            11 CLANS-NT                       1:29.77 QT     
  2 Friel, Ethan              11 CARDN-NT                       1:33.56 QT     
  3 O'Hara, Odhran            11 CFMAS                          1:33.58 QT     
  4 Donohoe, Cian             11 SCH                            1:33.67 QT     
  5 Rennick, Sam              11 CRAIF-NT                       1:34.28 QT     
  6 Grady, Rory               11 CRAIF-NT                       1:34.63 QT     
  7 Waters, Fionn             11 SCH                            1:36.27 QT     
  8 Elliott, Rowan            11 SCH                            1:36.91 QT     
  9 Burke, Aaron              11 Scoil Iognaid-NT               1:38.86 QT     
 10 Heneghan, Dara            11 CSTPT                          1:49.34        
 11 O'Boyle, Aidan            11 CLWH-NT                        1:53.47        
 12 Kennedy, Charlie          11 CTCLA-NT                       1:56.47        
 
Event 35  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              31.35 QT     
  2 Scott-Ryan, Naoise        12 CMCSL-SC                         31.60 QT     
  3 Joyce, Grace              12 SCH                              33.70 QT     
  4 Johnson, Laura            12 CARDK-NT                         34.16 QT     
  5 Burke, Saoirse            12 CGSTU-NT                         34.96 QT     
  6 Joyce, Carrie             12 CGSDA                            35.67 QT     
  7 Ryan, Orla                12 SCH                              35.71 QT     
  8 Fitzgerld, Aoife          12 CTUBO                            36.62        
  9 Farnon, Hannah            12 SCH                              37.34        
 10 MC Greal, Sara            12 CREAG-NT                         37.73        
 11 Magahey, Georgia          12 Scoil Iognaid-NT                 38.80        
 12 Mc Goldrick, Darina       12 CSTKL                            38.88        
 13 Finnerty, Lara            12 SCH                              39.33        
 14 Horan, Brianne            12 CSNUG                            39.73        
 15 Ni Mhuiri, Alaidh         12 CGSL-NT                          39.84        
 16 Nerney, Laoise            12 CLWH-NT                          39.92        
 17 Pliszka, Anastazya        12 SCH                              40.08        
 18 Kavanagh, Lucy            12 Scoil Fhursa-NT                  40.57        
 19 O'Toole, Zara             12 CROIS                            40.86        
 20 Daly, Roise               12 GS Mhic Amhlaigh-NT              41.61        
 21 O'Shea, Sarola            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              42.69        
 22 Ogunybola, Kemi           12 CPCT                             43.03        
 23 Frazer, Clodagh           12 Breaffy-NT                       44.55        
 24 Fadian, Fushia            12 CSNUG                            46.50        
 25 Clarke, Andrea            12 Breaffy-NT                       48.05        
 26 O'Rielly, Cloddagh        12 CPCT                             49.91        
 27 Bourke, Katlyn            12 Breaffy-NT                       50.55        
 -- Murray, Sarah             12 CGSL-NT                             DQ        
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Milo            12 COET-NT                          33.08 QT     
  2 Joyce, Carhal             12 SCH                              33.44 QT     
  3 Dunne, Pierce             12 Breaffy-NT                       36.24        
  4 O'Brien, Stephen          12 CGSL-NT                          37.35        
  5 O' Malley, Eoin           12 Scoil Iognaid-NT                 37.38        
  6 Hosty, Cian               12 SCH                              38.21        
  7 Gavin, Cathal             12 CSMTS-NT                         39.13        
  8 Hennessy, Gearoid         12 CARNM                            39.49        
  9 Dempsey, Gavin            12 Scoil Iognaid-NT                 39.78        
 10 Flanagan, Tom             12 Stonepark L'Ford-NT              39.84        
 11 Jennings, Cillian         12 Barna NS Gal-NT                  41.55        
 12 Carey, Oisin              12 GS Mhic Amhlaigh-NT              43.23        
 13 Tannion, Paul             12 Scoil Iognaid-NT                 46.82        
 14 Keane, Art                12 GS Mhic Amhlaigh-NT              46.99        
 15 Regan, Lorcan             12 St Patrick's-NT                  47.34        
 16 Cunninghan, Darragh       12 CSTPT                            48.34        
 
Event 37  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Fiona             11 SCH                              40.72 QT     
  2 Friel, Lauren             11 COOSA-NT                         41.28 QT     
  3 Mills, Jenna              11 CTASA-NT                         41.38 QT     
  4 Kavanagh, Grace A         11 Scoil Fhursa-NT                  42.04 QT     
  5 Daly, Edel                11 CKILO                            42.97 QT     
  6 Smialek, Olivia           11 St Peter's-NT                    43.29 QT     
  7 Mulhall, Ailbhe           11 GS Mhic Amhlaigh-NT              43.35 QT     
  8 Kelly, Aimee              11 CROIS                            43.52 QT     
  9 Boyle, Labhoise           11 Scoil Iognaid-NT                 43.60 QT     
 10 Ward, Aileen              11 CLONW                            46.03        
 11 Rooney, Zara              11 CSTKA-NT                         47.10        
 12 Conlon, Sarah             11 CSNUG                            48.29        
 13 Ni Choille, Aoibhinn      11 Scoil Iognaid-NT                 48.45        
 13 Butler, Emily             11 Scoil Fhursa-NT                  48.45        
 15 Joyce, Saoirse            11 STMAR                            48.66        
 16 Moran, Jessica            11 SCH                              50.01        
 17 Hickey, Rachel            11 Scoil Fhursa-NT                  51.30        
 18 Kennedy, Ailbhe           11 CBB                              51.53        
 19 Kelly, Isabelle           11 SCH                              53.35        
 20 Fallom, Sarah             11 CRAIF-NT                         55.38        
 21 Fadian, Heather           11 CSNUG                            55.51        
 22 Booth, Rosie Mai          11 CFMAS                            57.43        
 23 Fahey, Nicole             11 Breaffy-NT                       57.65        
 24 O'Shea, Aoileann          11 GS Mhic Amhlaigh-NT              59.20        
 25 Keavney, Karan            11 CMPK-NT                          59.35        
 26 Hannon, Roisin            11 CRAIF-NT                       1:02.36        
 27 Mangan, Sinead            11 Breaffy-NT                     1:04.40        
 
Event 38  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Duileach            11 CLANS-NT                         40.53 QT     
  2 Brennan, Sean             11 CSTPT                            41.61 QT     
  3 Rennick, Sam              11 CRAIF-NT                         43.43 QT     
  4 O'Rourke, Diarmuid        11 SCH                              44.72 QT     
  5 Brennan, Daniel           11 SCH                              45.18        
  6 Friel, Ethan              11 CARDN-NT                         45.89        
  7 Burke, Aaron              11 Scoil Iognaid-NT                 46.35        
  8 O'Boyle, Aidan            11 CLWH-NT                          48.34        
  9 Moran, Enda               11 Breaffy-NT                       55.87        
 10 Hanrahan, Cathal          11 Breaffy-NT                       59.93        
 11 Nash, Patrick             10 Scoil Iognaid-NT               1:01.54        
 12 Harrison, James           11 Scoil Iognaid-NT               1:08.93        
 
Event 39  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Daid, Carrie           12 CDRLE                            41.72 QT     
  2 Holland, Jennifer         12 Scoil Iognaid-NT                 43.38 QT     
  3 Gilhooley, Sarah          12 SCH                              44.59 QT     
  4 Burke, Saoirse            12 CGSTU-NT                         46.50 QT     
  5 Clarke, Isabelle          12 CSAMP                            48.12        
  6 Kelly, Emma               12 SCH                              48.65        
  7 Daly, Kelsey              12 Baylin  Athlone-NT               49.05        
  8 Mc Goldrick, Darina       12 CSTKL                            49.34        
  9 Frain, Lauran             12 SCH                              49.87        
 10 Fitzgerld, Aoife          12 CTUBO                            50.14        
 11 Walsh, Tara               12 GS Chnoc na Ré                   50.18        
 12 MC Greal, Sara            12 CREAG-NT                         51.22        
 13 MC Donald, Crea           12 GS Mhic Amhlaigh-NT              51.35        
 14 Daly, Roise               12 GS Mhic Amhlaigh-NT              51.84        
 15 O'Shea, Sarola            12 GS Mhic Amhlaigh-NT              51.90        
 16 Murray, Sarah             12 CGSL-NT                          52.25        
 17 Hickey, Sara              12 Scoil Fhursa-NT                  52.81        
 18 Heany, Cathy              12 SCH                              54.01        
 19 Horan, Brianne            12 CSNUG                            54.25        
 20 Clarke, Andrea            12 Breaffy-NT                       54.87        
 21 Kehoe, Grace              12 CSNMO                          1:02.74        
 22 Flynn, Aisling            12 CPCT                           1:02.77        
 23 Kennelly, Aine            12 SCH                            1:06.21        
 24 O'Rielly, Cloddagh        12 CPCT                           1:08.27        
 
Event 40  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Uiseann            12 CKNON                            39.43 QT     
  2 O'Connor, Milo            12 COET-NT                          44.29 QT     
  3 Breslin, Ethan            12 CRAIF-NT                         46.77 QT     
  4 Mylett, Ciaran            12 St Patrick C'Bar-NT              46.80 QT     
  5 Jennings, Cillian         12 Barna NS Gal-NT                  48.29        
  6 Scanlon, Ciaran           12 CAUG!                            48.80        
  7 O' Malley, Eoin           12 Scoil Iognaid-NT                 50.02        
  8 Quinn, Daniel             12 CSHA-NT                          50.06        
  9 Davin, Jack               12 CSTPT                            50.68        
 10 Dempsey, Gavin            12 Scoil Iognaid-NT                 52.23        
 11 Flanagan, Tom             12 Stonepark L'Ford-NT              52.49        
 12 Lynch, Conall             12 Breaffy-NT                       53.41        
 13 Mc Ginn, Conall           12 GS Mhic Amhlaigh-NT              53.78        
 13 Hennessy, Gearoid         12 CARNM                            53.78        
 15 Carey, Oisin              12 GS Mhic Amhlaigh-NT              58.12        
 16 MC Gloin, Sean            12 CFMAS                            59.41        
 17 Keane, Art                12 GS Mhic Amhlaigh-NT              59.61        
 18 Regan, Lorcan             12 St Patrick's-NT                1:03.36        
 
Event 41  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennelly, Emma            11 CROIS                            35.57 QT     
  2 Lyons, Maria              11 GS Ceithre Maol                  37.67 QT     
  3 O'Sullivan, Kate S        11 Scoil Iognaid-NT                 41.72 QT     
  4 Gilmartin, Hannah         11 CFMAS                            42.35 QT     
  5 Ashton, Iona              11 Scoil Fhursa-NT                  43.18 QT     
  6 Williams, Megan           11 Scoil Iognaid-NT                 44.89 QT     
  7 Bates, Aoife              11 Barna NS Gal-NT                  45.77 QT     
  8 Ward, Aileen              11 CLONW                            48.09 QT     
  9 Delaney, Kate             11 SCH                              49.23 QT     
 10 Little, Caoilfhionn       11 SCH                              50.70 QT     
 11 O'Shea, Aoileann          11 GS Mhic Amhlaigh-NT              50.85 QT     
 12 MC Dermott, Aoife         11 GS Athlone-NT                    51.50 QT     
 
Event 42  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Sean             11 CSTPT                            37.67 QT     
  2 Fitzgerld, Daragh         11 CTUBO                            42.83 QT     
  3 Elliott, Rowan            11 SCH                              43.66 QT     
  4 Powell, Luke              11 CURRA                            45.58 QT     
  5 Mc Manus, Milo            11 CSTBR-NT                         50.17        
  6 O' Byrne, Donagh          11 Scoil Iognaid-NT               1:04.80        
 
Event 43  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Rois Galway  'A'                                      2:21.95        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:22.26        
  3 Baylin Athlone-NT  'B'                                      2:32.25        
  4 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             2:37.28        
  5 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        2:55.76        
  6 Breaffy-NT  'A'                                             3:19.52        
  7 Boleybeg NS Gal;way  'A'                                    3:21.85        
  8 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  3:28.74        
 
Event 44  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Patricks Tuam  'A'                                       2:41.50        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:44.96        
  3 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             2:48.03        
  4 Fore Masters NS  'A'                                        2:49.73        
  5 Breaffy-NT  'B'                                             2:53.17