CONNACHT MINOR SCHOOLS DEC 2016                               
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regan, Alaoise      11 BFY-CO               1:28.83    1:30.12 QT     
  2 Manning, Katie      11 NFL-CO               1:48.94    1:38.92 QT     
  3 Murphy, Gillian     11 SCIDE                     NT    1:40.27 QT     
  4 Murphy, Gillian     11 GAL                       NT    1:40.58 QT     
  5 Doorly, Rosie       11 SCBNF-CO             1:46.33    1:40.93 QT     
  6 Bradley, Jane       11 HIPK-CO                   NT    1:48.47        
  7 Heaney, Helen       11 SCMGS-CO                  NT    2:00.88        
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis       12 Tarmon C-NT          1:20.84    1:20.70 QT     
  2 Lowe, Erika         12 Baylin  Athlone-CO   1:25.00    1:21.82 QT     
  3 Griffin, Carol      12 SCBNF-CO             1:34.00    1:26.59 QT     
  4 Horkan, Dearbhla    12 MEEL-CO              1:26.05    1:27.17 QT     
  5 Stapleton, Aisling  12 Breaffy-CO           1:34.50    1:30.85 QT     
  6 Cosgrove, Sarah     12 St Angela's NS-CO    1:31.53    1:30.98 QT     
  7 Fitzpatrick, Cara   12 Bower Convent-CO     1:31.59    1:32.04 QT     
  8 Fitzpatrick, Eva    12 Bower Convent-CO     1:35.56    1:34.43 QT     
  9 Owens, Kate         12 Scoil Iognaid-CO     1:36.99    1:34.67 QT     
 10 Burns, Anna         12 Barna NS Gal-CO      1:45.11    1:35.43 QT     
 11 O'Boyle, Karen      12 WHLD-CO              1:36.29    1:38.60 QT     
 12 MC Donagh, Leana    12 Scoil Iognaid-CO          NT    1:40.60        
 13 Deely, Lauren       12 SNUG-CO                   NT    1:42.09        
 14 Hogan, Caoimhe      12 STJAM-CO                  NT    1:42.51        
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hynes, Mark         11 SCMMO-CO             1:41.19    1:30.20 QT     
  2 Mc Aleer, Sasha     11 St Patrick's-CO      1:33.61    1:30.42 QT     
  3 Delaney, Jack       11 LOGBM-CO             1:33.75    1:32.40 QT     
  4 Wooley, Luke        11 CLMNS-CO                  NT    1:38.54 QT     
  5 Mc Donnell, Senan   11 Barna NS Gal-CO           NT    1:38.62 QT     
  6 O'Donnell, Brian    11 SCMMO-CO             1:53.61    1:48.80        
  7 Newell, Mattie      11 STPT-CO                   NT    1:48.93        
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donohoe, Conor      12 Barna NS Gal-CO      1:28.07    1:24.34 QT     
  2 Wooley, James       12 CLMNS-CO             1:27.59    1:26.10 QT     
  3 Flaherty, Roan      12 Baylin  Athlone-CO   1:28.72    1:26.30 QT     
  4 Treanor, Eoin       12 GSCLM-CO             1:47.87    1:29.36 QT     
  5 Jennings, Euan      12 Barna NS Gal-CO      1:32.82    1:32.21        
  6 Smith, Eammon       12 STDOM                     NT    1:33.55        
  7 Grogan, Rory        12 Barna NS Gal-CO      1:38.97    1:39.35        
 -- Joyce-Whyte, Ewan   12 BRID-CO                   NT         DQ        
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling    11 AUGH-CO                35.90      34.91 QT     
  2 Powell, Ella        11 CORFU-CO               37.18      35.62 QT     
  3 Brennan, Sorcha     11 PCT-CO                 39.17      37.51 QT     
  4 Bundschu, Aoife     11 Scoil Iognaid-CO          NT      38.84 QT     
  5 Irwin, Leah         11 STPAU-CO                  NT      39.19        
  6 Quinn, Leah         11 KILLO                     NT      39.36        
  7 Hanrahan, Sheenagh  11 CREAG-CO               48.93      39.99        
  8 Smith, Clodagh      11 STDOM                     NT      40.65        
  9 Waters, Siofra      11 STNG-CO                   NT      40.66        
 10 Lowe, Ruby          11 Scoil Mhuire-CO           NT      40.73        
 11 Davitt, Ciara       11 SCIDE                  46.23      40.86        
 12 Quinn, Emily        11 Scoil Iognaid-CO          NT      40.89        
 13 Niznik, Amelia      11 STDOM                     NT      41.19        
 14 Harding, Grace      11 STPAS-CO                  NT      41.60        
 15 Fortune, Hannah     11 HIPK-CO                   NT      41.84        
 16 Guckian, Ella       11 STPAS-CO                  NT      41.90        
 17 Barrett, Clodagh    11 BDARE                     NT      42.28        
 18 Galligan, Alyssa    11 NFL-CO                    NT      42.30        
 18 Lowe, Mairead       11 GSLE-CO                   NT      42.30        
 20 Flemming, Laura     11 Lisanika NS Conn-CO       NT      42.64        
 21 Nash, Aoife         11 Scoil Iognaid-CO       42.54      44.06        
 22 Lynott, Faith       11 Scoil Mhuire-CO        52.20      44.43        
 23 Naylor, Erin        11 COONE-CO                  NT      45.10        
 24 Madden, Alison      11 Scoil Iognaid-CO          NT      45.12        
 25 Imbusch, Eirn       11 ETO                    46.54      45.46        
 26 Carrig, Rebecca     11 Melview NS-CO             NT      46.40        
 27 Redmond, Siobhan    11 BOHO                      NT      47.06        
 28 Lyons, Maria        11 Melview NS-CO          53.64      47.08        
 29 Gormley, Natasha    11 PCT-CO                    NT      47.35        
 30 Smyth, Erin         11 Scoil Iognaid-CO          NT      47.51        
 31 Warde, Deirdre      11 SCMGS-CO               44.40      47.86        
 32 Murray, Ciara       11 LAVY-CO                54.74      48.15        
 33 O'Connor, Alannah   11 QUAY-CO                   NT      48.35        
 34 MC Gann, Ellen      11 SCROI-CO                  NT      48.91        
 35 Breen, Alison       11 SCROI-CO               53.89      48.93        
 36 Lomas, Keela        11 GS Mhic Amhlaigh-CO  1:02.17      49.37        
 37 Keenan, Sarah       11 STML-CO                   NT      56.24        
 38 Browne, Ella        11 Breaffy-CO                NT      56.98        
 39 Clarke, Aoife       11 RLEE                      NT      57.06        
 40 Beirn -A, Ella      11 GSDE-CO                   NT      58.21        
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Erika         12 Baylin  Athlone-CO     33.23      32.06 QT     
  2 MC Keon, Ava        12 CREAG-CO               35.34      32.90 QT     
  3 Martin, Emily       12 Moore-CO               35.26      33.46 QT     
  4 Griffin, Carol      12 SCBNF-CO               33.79      33.51 QT     
  5 Canavan, Alannah    12 CROSS-CO               33.67      33.95 QT     
  6 Hagan, Kate         12 NFL-CO                 43.74      34.35 QT     
  7 Mulrenan, Ellen     12 LOUGH-CO               37.87      34.79 QT     
  8 Kenny, Bernadette   12 GSRI                   37.08      35.05 QT     
  9 Fitzpatrick, Eva    12 Bower Convent-CO       36.67      35.32 QT     
 10 Clarke, Eloise      12 CSAMP-CO               38.64      35.86 QT     
 11 Deeley, Ava         12 Melview NS-CO             NT      36.20        
 12 Lavin, Faye         12 Breaffy-CO             41.05      37.53        
 13 Horan, Ivanna       12 SNUG-CO                41.64      38.10        
 14 Owens, Kate         12 Scoil Iognaid-CO       39.83      38.36        
 15 Fabian, Reka        12 SCROI-CO                  NT      38.76        
 16 Francis, Kenzi      12 S                      42.33      39.84        
 17 Deely, Lauren       12 SNUG-CO                48.20      40.13        
 18 Mannion, Kate       12 COOSA-CO                  NT      40.23        
 19 O'Leary, Eimear     12 GAL                       NT      40.56        
 20 Lyons, Grace        12 Melview NS-CO          45.01      41.49        
 21 Ni Mhuri, Molly     12 GSL-CO                 40.69      41.55        
 22 Reid O'Neill, Kati  12 TCLA-CO                48.95      41.78        
 23 O'Connor, Rachel    12 CROGH-CO                  NT      41.94        
 24 Dinnigan, Eimear    12 GSLE-CO                   NT      42.04        
 25 Mc Manamon, Siobha  12 Scoil Iognaid-CO       40.45      42.06        
 26 Hession, Haylee     12 Barna NS Gal-CO           NT      43.35        
 27 MC Glynn, Saoise    12 GSLE-CO                   NT      43.51        
 28 O'Byrne, Ali        12 Scoil Iognaid-CO     1:06.47      43.71        
 29 Mitchell, Aoibhe    12 Barnaderg Nstuam-CO    48.79      44.03        
 30 Mulry, Ava          12 Scoil Mhuire-CO           NT      44.27        
 31 Nowell, Brook       12 Stonepark L'Ford-CO    49.96      44.56        
 32 Cashin, Sarah       12 Breaffy-CO             51.48      44.82        
 33 Gillespie, Emily    12 CREAG-CO                  NT      45.31        
 34 Mc Crann, Ella      12 BAMC-CO                   NT      45.72        
 35 Murphy, Rosanna     12 DAN-CO                    NT      46.40        
 36 Costello, Sarah     12 CORFU-CO                  NT      46.53        
 37 Owens, Ailbhe       12 SCIDE                     NT      46.74        
 38 Nally, Rebecca      12 Baylin  Athlone-CO     47.42      48.94        
 39 Sweeney, Laoise     12 Scoil Iognaid-CO       56.26      51.73        
 40 Gallagher, Nicole   12 GSLE-CO                   NT      54.80        
 41 Sherdan, Leah       12 STML-CO                   NT      58.33        
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle         11 TCLA-CO                32.44      32.00 QT     
  2 Hynes, Mark         11 SCMMO-CO               33.59      34.03 QT     
  3 Smyth, Harry        11 CLMNS-CO               35.69      34.53 QT     
  4 Meegan, Zach        11 COOSA-CO               41.30      35.73 QT     
  5 Igoe, Rory          11 SYLAN                  38.32      36.63 QT     
  6 Delaney, Faryl      11 Melview NS-CO             NT      38.35        
  7 Mc Aleer, Sasha     11 St Patrick's-CO           NT      38.43        
  8 Semikin, Makar      11 COOSA-CO               42.50      38.76        
  9 Naughton, Eoin      11 CORFU-CO               44.44      39.16        
 10 Patten, John        11 Scoil Iognaid-CO          NT      39.22        
 11 Deehan, Oisin       11 GS Athlone-CO          40.33      39.30        
 12 Hogan, Cian         11 St Patrick's-CO           NT      39.31        
 13 Claffey, Rian       11 Clonbunny NS Ath-CO    41.08      39.36        
 14 Mc Donnell, Senan   11 Barna NS Gal-CO           NT      39.70        
 15 Tobin, Robert       11 ST AT-CO               46.73      39.89        
 16 Rockett, Mark       11 COOSA-CO               43.63      40.03        
 17 Rynn, Cormac        11 ARIG-CO                   NT      40.29        
 18 Bradley, Ross       11 SCBNF-CO               42.00      40.92        
 19 Mahon, Will         11 Barna NS Gal-CO           NT      41.25        
 20 Moore, Cillian      11 PKCAR-CO               47.81      41.89        
 21 Henry, Liam         11 CLMNS-CO               47.10      42.69        
 22 Doherty, Tiernan    11 QUAY-CO                   NT      42.98        
 23 Bundschu, Rory      11 Scoil Iognaid-CO          NT      43.14        
 24 Swaris, Dillon      11 Melview NS-CO             NT      43.36        
 25 Murphy, Benedict    11 ROOS-CO                48.57      43.89        
 26 Gavin, Rory         11 Scoil Iognaid-CO       45.52      44.01        
 27 Masterson, David    11 Melview NS-CO             NT      46.74        
 28 Friel, Cuan         11 Scoil Iognaid-CO     1:14.13      47.57        
 29 Seumiec, Karol      11 STMLL-CO                  NT      49.56        
 30 Lydon, Sean         11 BB G-CO                   NT      50.81        
 31 MC Vann, Mark       11 SNUG-CO                   NT      51.04        
 32 O'Brien, Daniel     11 CLDRA                     NT      51.92        
 33 Grier, Ruairi       11 STPAS-CO                  NT      55.57        
 34 Walsh, Emmet        11 St Patrick's-CO           NT      55.72        
 35 Hopkins, Patrick    11 Breaffy-CO                NT      55.88        
 36 O'Haongusa, Maitiu  11 Scoil Iognaid-CO          NT      57.59        
 37 Kennedy, Riain      11 Scoil Iognaid-CO     1:21.49      57.81        
 38 Canty, Finnian      11 Baylin  Athlone-CO        NT    1:02.79        
 39 Given, Jack         11 Scoil Iognaid-CO          NT    1:15.31        
 -- Grogan, Conor       11 ROXR-CO                43.25         DQ        
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Philip        12 ACBC-CO                30.85      30.85 QT     
  2 Gilmartin, Gero     12 FMAS-CO                31.43      31.52 QT     
  3 Kilkenny, Shaun     12 GORG-CO                32.95      32.24 QT     
  4 Doherty, Eamon      12 QUAY-CO                   NT      33.76 QT     
  5 Murphy, Adam        12 Breaffy-CO             38.04      34.87 QT     
  6 Duggan, Luca        12 QUAY-CO                39.34      35.82        
  7 Heneghan, Niall     12 Breaffy-CO             47.47      35.98        
  8 Hanifa, Kaolan      12 CROGH-CO                  NT      36.67        
  9 Collier, Killian    12 CORFU-CO               39.12      36.91        
 10 Donnelly, Jack      12 ROXR-CO                38.13      37.06        
 11 Stuart-Trainor, Ha  12 Baylin  Athlone-CO     53.53      39.15        
 12 Lynam, Aindriu      12 Mount Temle-CO         47.45      39.23        
 13 Carr, Rory          12 STML-CO                   NT      39.30        
 14 Cloonan, Brogan     12 GSRI                   40.32      39.45        
 15 Clifford, Eirnhin   12 SCRAB                  48.07      40.02        
 16 Clarke, Niall P     12 Breaffy-CO             46.80      40.10        
 17 Grogan, Callum      12 ROXR-CO                48.53      40.71        
 18 Flemming, Shane     12 Lisanika NS Conn-CO       NT      41.84        
 19 Gormley, Darragh    12 Barnaderg Nstuam-CO       NT      42.15        
 20 Carey, Simon        12 GS Mhic Amhlaigh-CO    47.20      42.51        
 21 Hogan, Dylan        12 DAN-CO                    NT      43.59        
 22 Harris, Joshua      12 STMLL-CO                  NT      45.32        
 23 Blanchard, Ruairi   12 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      46.76        
 24 Flaherty, Jack      12 GSCH-CO                   NT      48.36        
 25 Sherdan, Matthew    12 STML-CO                   NT      50.08        
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Manning, Katie      11 NFL-CO                 55.63      50.76 QT     
  2 Murphy, Gillian     11 GAL                       NT      52.01        
  3 Waters, Siofra      11 STNG-CO                   NT      52.40        
  4 Galligan, Alyssa    11 NFL-CO               1:01.73      52.98        
  5 Mcguire, Ellie      11 GSCLM-CO                  NT      54.23        
  6 Barrett, Clodagh    11 BDARE                     NT      55.65        
  7 Crudden, Lilly      11 S                         NT      56.02        
  8 Mooney, Niamh       11 SCROI-CO               57.50      56.16        
  9 Flemming, Laura     11 Lisanika NS Conn-CO       NT      56.65        
 10 Lynott, Faith       11 Scoil Mhuire-CO      1:12.29      56.87        
 11 Niznik, Amelia      11 STDOM                     NT      57.72        
 12 Harding, Grace      11 STPAS-CO             1:17.21      57.76        
 13 Burnes, Martha      11 S                         NT      59.12        
 14 Barry, Keri         11 GSL-CO               1:06.27    1:00.19        
 15 Lyons, Maria        11 Melview NS-CO             NT    1:03.28        
 16 Warde, Deirdre      11 SCMGS-CO                  NT    1:04.44        
 17 Coffey, Disa        11 KILCO-CO                  NT    1:04.48        
 18 Murray, Ciara       11 LAVY-CO                   NT    1:04.71        
 -- Beirn -A, Ella      11 GSDE-CO                   NT         DQ        
 -- Browne, Ella        11 Breaffy-CO                NT         DQ        
 -- Lomas, Keela        11 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT         DQ        
 -- Redmond, Siobhan    11 BOHO                      NT         DQ        
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martin, Emily       12 Moore-CO               45.35      43.15 QT     
  2 Clarke, Eloise      12 CSAMP-CO               44.00      44.39 QT     
  3 Stapleton, Aisling  12 Breaffy-CO             47.66      47.73 QT     
  4 O'Boyle, Karen      12 WHLD-CO                48.08      48.20        
  5 Healy, Rachel       12 SNUG-CO                47.92      48.48        
  6 Lavin, Faye         12 Breaffy-CO             48.81      49.49        
  7 Horan, Ivanna       12 SNUG-CO                49.66      49.98        
  8 O'Connor, Rachel    12 CROGH-CO                  NT      50.31        
  9 Mannion, Kate       12 COOSA-CO                  NT      50.75        
 10 O Rourke, Grainne   12 LAVY-CO                   NT      50.84        
 11 Hogan, Caoimhe      12 STJAM-CO                  NT      50.95        
 12 Lyons, Grace        12 Melview NS-CO          58.48      52.29        
 13 MC Donagh, Leana    12 Scoil Iognaid-CO          NT      52.37        
 14 Kelly, Aoibhin      12 STDOM                  56.05      55.79        
 15 Cashin, Sarah       12 Breaffy-CO           1:01.15      58.01        
 16 Hession, Haylee     12 Barna NS Gal-CO           NT      58.14        
 17 Murphy, Rosanna     12 DAN-CO                    NT      58.65        
 18 Mc Manamon, Siobha  12 Scoil Iognaid-CO       58.08      58.75        
 19 Mulry, Ava          12 Scoil Mhuire-CO      1:05.37      58.97        
 20 Owens, Ailbhe       12 SCIDE                     NT      59.50        
 21 Hughes, Eabha       12 SNUG-CO                   NT    1:01.53        
 22 Fahy, Anna          12 Breaffy-CO           1:06.87    1:02.98        
 23 Reid O'Neill, Kati  12 TCLA-CO                   NT    1:03.02        
 24 Nowell, Brook       12 Stonepark L'Ford-CO  1:14.26    1:05.38        
 25 O'Byrne, Ali        12 Scoil Iognaid-CO     1:24.86    1:06.60        
 26 Sweeney, Laoise     12 Scoil Iognaid-CO     1:08.27    1:08.06        
 27 Woods, Clodagh      12 Tarmon C-NT               NT    1:16.80        
 -- Finnegan, Emma      12 HIPK-CO              1:09.63         DQ        
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack       11 LOGBM-CO               49.48      48.55 QT     
  2 Kilcommons, Alan    11 STPAS-CO               51.50      48.57 QT     
  3 MC Keon, Leon       11 CREAG-CO               53.16      50.62        
  4 Bradley, Ross       11 SCBNF-CO               50.00      51.40        
  5 Hussey, Micheal     11 Scoil Iognaid-CO          NT      51.91        
  6 Mahon, Will         11 Barna NS Gal-CO           NT      53.15        
  7 Claffey, Rian       11 Clonbunny NS Ath-CO  1:07.07      53.77        
  8 Canny, Jack         11 Breaffy-CO                NT      55.40        
  9 Tobin, Robert       11 ST AT-CO             1:09.79      55.61        
 10 Fox, Jamie          11 BRID-CO              1:07.83      56.35        
 11 Mc Aloon, Conor     11 SKANE-CO               58.70      56.38        
 12 Murphy, Benedict    11 ROOS-CO              1:01.22      56.41        
 13 Moore, Cillian      11 PKCAR-CO                  NT    1:01.03        
 14 Kelly, Ruairi       11 COONE-CO               59.01    1:01.26        
 15 Bundschu, Rory      11 Scoil Iognaid-CO          NT    1:02.46        
 16 Masterson, David    11 Melview NS-CO             NT    1:03.10        
 17 Lydon, Sean         11 BB G-CO                   NT    1:07.18        
 18 Mitchell, Cian      11 GSTU-CO                   NT    1:07.59        
 19 Grier, Ruairi       11 STPAS-CO                  NT    1:07.69        
 20 MC Vann, Mark       11 SNUG-CO                   NT    1:09.27        
 21 O'Haongusa, Maitiu  11 Scoil Iognaid-CO          NT    1:15.12        
 22 Canty, Finnian      11 Baylin  Athlone-CO        NT    1:24.01        
 23 Given, Jack         11 Scoil Iognaid-CO          NT    1:30.32        
 -- Seumiec, Karol      11 STMLL-CO                  NT         DQ        
 -- Fahy, Cillian       11 Cregmore NS Gal-CO        NT         DQ        
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gilmartin, Gero     12 FMAS-CO                42.63      41.84 QT     
  2 Mc Cormack, Cian    12 NFL-CO                    NT      42.91 QT     
  3 Jennings, Euan      12 Barna NS Gal-CO        43.58      44.99 QT     
  4 Flaherty, Roan      12 Baylin  Athlone-CO     43.67      45.03 QT     
  4 Joyce-Whyte, Ewan   12 BRID-CO                46.51      45.03 QT     
  6 Donohoe, Conor      12 Barna NS Gal-CO        47.36      46.64 QT     
  7 Humpston, Ruairi    12 WHLD-CO                50.92      47.37        
  8 Fee, Brogan         12 STPAS-CO               52.65      48.01        
  9 Murphy, Adam        12 Breaffy-CO             56.34      49.27        
 10 Langton, Killian    12 CUALA-CO               55.22      50.26        
 11 Melia, Odie         12 LAVY-CO                53.49      50.70        
 12 Pearce, Liam        12 GSHR-CO              1:01.22      50.76        
 13 Lennon, David       12 St Patrick's-CO           NT      51.08        
 14 Smyth, Ben          12 CLMNS-CO               50.10      51.20        
 15 Clifford, Eirnhin   12 SCRAB                1:03.64      51.98        
 16 Collier, Killian    12 CORFU-CO               54.57      52.64        
 17 Grogan, Callum      12 ROXR-CO              1:18.24      53.07        
 18 Faherty, Ciaran     12 Melview NS-CO          54.03      53.36        
 19 Clarke, Niall P     12 Breaffy-CO             57.09      54.44        
 20 Ward, Liam          12 CLONW-CO             1:04.95      55.15        
 21 Carr, Rory          12 STML-CO                   NT      56.01        
 22 Blanchard, Ruairi   12 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      59.30        
 23 Flemming, Shane     12 Lisanika NS Conn-CO       NT      59.36        
 24 Cloonan, Brogan     12 GSRI                      NT      59.73        
 25 Killeen, Pearse     12 GSCLM-CO                  NT    1:08.14        
 26 Gilgum, Patrick     12 KIASS                     NT    1:15.30        
 
Event 7  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                NT    2:46.82        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    3:05.57        
  3 Breaffy-CO  'A'                                  NT    3:06.58        
  4 Melview N.S. Longford-CO  'A'                    NT    3:08.29        
  5 Snugboro NS Castlebar-CO  'A'                    NT    3:09.10        
  6 ST Dominics  'A'                                 NT    3:14.53        
  7 Scoil Ide Galway  'A'                            NT    3:16.58        
  8 Scoil Rois Taylors Hill Galway-CO  'A'           NT    3:26.66        
  9 Presentation Tuam-CO  'A'                        NT    3:27.71        
 
Event 8  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claremorris N S-CO  'A'                          NT    2:40.20        
  2 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                   NT    2:56.08        
  3 Barna NS Galway-CO  'B'                          NT    3:00.02        
  4 Barna NS Galway-CO  'A'                          NT    3:00.04        
  5 Breaffy-CO  'A'                                  NT    3:05.77        
  6 St Patrick's, Galway-CO  'B'                     NT    3:21.19        
  7 Melview N.S. Longford-CO  'A'                    NT    3:23.00        
  8 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    3:37.42        
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling    11 AUGH-CO                40.39      41.59 QT     
  2 Brennan, Sorcha     11 PCT-CO                 45.25      43.80 QT     
  3 Bundschu, Aoife     11 Scoil Iognaid-CO          NT      44.61 QT     
  4 Fortune, Hannah     11 HIPK-CO                   NT      46.94        
  5 Irwin, Leah         11 STPAU-CO                  NT      47.83        
  6 Bradley, Jane       11 HIPK-CO                48.22      47.95        
  7 Davitt, Ciara       11 SCIDE                     NT      48.07        
  8 Lowe, Ruby          11 Scoil Mhuire-CO        59.45      48.33        
  9 Guckian, Ella       11 STPAS-CO                  NT      48.41        
 10 Mcguire, Ellie      11 GSCLM-CO               56.50      50.16        
 11 Nash, Aoife         11 Scoil Iognaid-CO       51.29      50.29        
 12 Madden, Alison      11 Scoil Iognaid-CO          NT      50.60        
 13 Naylor, Erin        11 COONE-CO               56.38      51.14        
 14 Coffey, Disa        11 KILCO-CO                  NT      51.83        
 15 Heaney, Helen       11 SCMGS-CO               58.84      52.52        
 16 MC Loughlin, Leah   11 STPAS-CO               58.61      52.54        
 17 Reynolds, Alexandr  11 GSLE-CO                55.27      54.92        
 18 MC Gann, Ellen      11 SCROI-CO                  NT      55.49        
 19 Smyth, Erin         11 Scoil Iognaid-CO          NT      56.22        
 20 Gormley, Natasha    11 PCT-CO                    NT      56.73        
 21 O'Connor, Alannah   11 QUAY-CO                   NT      57.71        
 22 Breen, Alison       11 SCROI-CO               56.50      59.42        
 23 Burnes, Martha      11 S                         NT      59.67        
 24 Elwood, Leah        11 GSDE-CO                   NT    1:10.30        
 -- Clarke, Aoife       11 RLEE                      NT         DQ        
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah    12 CROSS-CO               37.82      35.81 QT     
  2 Moran, Ellie        12 GSHR-CO                37.72      37.32 QT     
  3 Horkan, Dearbhla    12 MEEL-CO                41.18      38.12 QT     
  4 Mulrenan, Ellen     12 LOUGH-CO               41.11      40.10 QT     
  5 Fitzpatrick, Cara   12 Bower Convent-CO       40.95      40.46 QT     
  6 Hagan, Kate         12 NFL-CO                    NT      41.40 QT     
  7 Burns, Anna         12 Barna NS Gal-CO           NT      42.82 QT     
  8 Kennedy, Niamh      12 BB G-CO                45.10      44.22 QT     
  9 Fabian, Reka        12 SCROI-CO                  NT      44.92 QT     
 10 O Rourke, Grainne   12 LAVY-CO                   NT      46.76        
 11 Flanagan, Niamh     12 GSCLM-CO                  NT      47.16        
 12 Mitchell, Aoibhe    12 Barnaderg Nstuam-CO       NT      48.44        
 13 MC Glynn, Saoise    12 GSLE-CO                56.21      52.17        
 14 Mc Crann, Ella      12 BAMC-CO                   NT      53.15        
 15 Gillespie, Emily    12 CREAG-CO                  NT      54.21        
 16 Fahy, Anna          12 Breaffy-CO                NT      57.00        
 17 Finnegan, Emma      12 HIPK-CO                   NT      58.36        
 -- Woods, Clodagh      12 Tarmon C-NT               NT         DQ        
 -- Shaunnessy, Lara    12 STPAU-CO                  NT         DQ        
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle         11 TCLA-CO                38.00      39.16 QT     
  2 Kearney, Oliver     11 GSLE-CO                39.02      40.17 QT     
  3 Meegan, Zach        11 COOSA-CO               42.55      42.07 QT     
  4 Wooley, Luke        11 CLMNS-CO               49.25      43.18 QT     
  5 O'Donnell, Brian    11 SCMMO-CO               44.60      44.31 QT     
  6 Newell, Mattie      11 STPT-CO                50.94      44.43 QT     
  7 Hogan, Cian         11 St Patrick's-CO           NT      44.69 QT     
  8 Semikin, Makar      11 COOSA-CO               48.53      45.68        
  9 Hussey, Micheal     11 Scoil Iognaid-CO          NT      46.02        
 10 Doherty, Tiernan    11 QUAY-CO                46.78      46.05        
 11 MC Keon, Leon       11 CREAG-CO               48.66      46.34        
 12 Patten, John        11 Scoil Iognaid-CO          NT      46.73        
 13 Delaney, Faryl      11 Melview NS-CO             NT      46.92        
 14 Mc Aloon, Conor     11 SKANE-CO               51.21      47.33        
 15 Deehan, Oisin       11 GS Athlone-CO          48.98      48.38        
 16 Kelly, Ruairi       11 COONE-CO               52.15      49.70        
 17 Fox, Jamie          11 BRID-CO                53.82      51.50        
 18 Gavin, Rory         11 Scoil Iognaid-CO          NT      52.49        
 19 Friel, Cuan         11 Scoil Iognaid-CO          NT      54.33        
 20 Swaris, Dillon      11 Melview NS-CO             NT      54.85        
 21 Kennedy, Riain      11 Scoil Iognaid-CO     1:07.45    1:00.76        
 22 Walsh, Emmet        11 St Patrick's-CO           NT    1:07.56        
 -- Hopkins, Patrick    11 Breaffy-CO                NT         DQ        
 -- Grogan, Conor       11 ROXR-CO              1:01.27         DQ        
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Philip        12 ACBC-CO                36.52      34.61 QT     
  2 Cooke, Aonghus      12 KNON-CO                36.09      36.75 QT     
  3 Duggan, Luca        12 QUAY-CO                44.41      39.61 QT     
  4 Doherty, Eamon      12 QUAY-CO                39.93      39.84 QT     
  5 Kilkenny, Shaun     12 GORG-CO                40.39      40.77 QT     
  6 Meadows, Caolan     12 KILLO                  42.39      41.96 QT     
  7 Donnelly, Jack      12 ROXR-CO                44.59      43.76        
  8 Heneghan, Niall     12 Breaffy-CO             57.27      43.92        
  9 Langton, Killian    12 CUALA-CO               51.93      44.11        
 10 Grogan, Rory        12 Barna NS Gal-CO           NT      45.82        
 11 Lynam, Aindriu      12 Mount Temle-CO            NT      47.79        
 12 Gormley, Darragh    12 Barnaderg Nstuam-CO       NT      50.04        
 13 Hogan, Dylan        12 DAN-CO                    NT      51.06        
 14 Stuart-Trainor, Ha  12 Baylin  Athlone-CO        NT      54.53        
 15 Pearce, Liam        12 GSHR-CO                   NT      54.98        
 16 Harris, Joshua      12 STMLL-CO                  NT      55.54        
 17 Carey, Simon        12 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      56.62        
 18 Sherdan, Matthew    12 STML-CO                   NT      56.79        
 19 Flaherty, Jack      12 GSCH-CO                   NT      58.93        
 20 Hegarty, Daniel     12 SCBC-CO              1:02.27    1:01.45        
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regan, Alaoise      11 BFY-CO                 38.88      38.56 QT     
  2 Hanrahan, Sheenagh  11 CREAG-CO               45.19      43.62 QT     
  3 Smith, Clodagh      11 STDOM                  49.16      46.20 QT     
  4 Lowe, Mairead       11 GSLE-CO                46.66      46.44 QT     
  5 Hanley, Laoise      11 GSL-CO                    NT      47.28 QT     
  6 Doorly, Rosie       11 SCBNF-CO               45.66      48.89 QT     
  7 Powell, Ella        11 CORFU-CO               45.78      50.15 QT     
  8 Mooney, Niamh       11 SCROI-CO               53.03      50.70 QT     
  9 Barry, Keri         11 GSL-CO                    NT      55.19        
 10 MC Loughlin, Leah   11 STPAS-CO                  NT      55.41        
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis       12 Tarmon C-NT            37.44      34.67 QT     
  2 MC Keon, Ava        12 CREAG-CO               38.19      35.52 QT     
  3 Moran, Ellie        12 GSHR-CO                37.43      37.54 QT     
  4 Cosgrove, Sarah     12 St Angela's NS-CO      41.06      40.04 QT     
  5 Deeley, Ava         12 Melview NS-CO          42.22      41.37 QT     
  6 Kenny, Bernadette   12 GSRI                      NT      43.92 QT     
  7 MC Namara, Aisling  12 GS Athlone-CO          42.97      44.91 QT     
  8 Healy, Rachel       12 SNUG-CO                43.97      45.74        
  9 Kennedy, Niamh      12 BB G-CO                42.94      46.04        
 10 Flanagan, Niamh     12 GSCLM-CO               47.74      46.42        
 11 Shaunnessy, Lara    12 STPAU-CO               47.18      46.60        
 12 O'Leary, Eimear     12 GAL                       NT      47.71        
 13 Kelly, Aoibhin      12 STDOM                  49.94      50.26        
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smyth, Harry        11 CLMNS-CO               38.61      39.51 QT     
  2 Kearney, Oliver     11 GSLE-CO                39.38      41.29 QT     
  3 Igoe, Rory          11 SYLAN                  47.16      48.19 QT     
  4 Rynn, Cormac        11 ARIG-CO                53.00      48.27 QT     
  5 Kilcommons, Alan    11 STPAS-CO               47.31      48.77 QT     
  6 Rockett, Mark       11 COOSA-CO               54.13      50.92        
  7 Canny, Jack         11 Breaffy-CO                NT      53.46        
 -- O'Brien, Daniel     11 CLDRA                     NT         DQ        
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus      12 KNON-CO                35.83      36.53 QT     
  2 Mc Cormack, Cian    12 NFL-CO                 43.01      38.96 QT     
  3 Treanor, Eoin       12 GSCLM-CO               39.51      39.07 QT     
  4 Wooley, James       12 CLMNS-CO               39.78      39.32 QT     
  5 Smith, Eammon       12 STDOM                     NT      41.91 QT     
  6 Melia, Odie         12 LAVY-CO                42.59      42.69 QT     
  7 Smyth, Ben          12 CLMNS-CO               44.59      43.79 QT     
  8 Humpston, Ruairi    12 WHLD-CO                44.92      45.41        
  9 Hanifa, Kaolan      12 CROGH-CO                  NT      46.01        
 10 Fee, Brogan         12 STPAS-CO                  NT      47.73        
 11 Lennon, David       12 St Patrick's-CO        44.18      47.88        
 -- Ward, Liam          12 CLONW-CO               55.47         DQ        
 
Event 13  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                NT    2:27.68        
  2 Creagh N S Ballinasloe-CO  'A'                   NT    2:32.74        
  3 Scoil Mhuire Gan Smal-CO  'A'                    NT    2:35.67        
  4 Snugboro NS Castlebar-CO  'A'                    NT    2:47.82        
  5 Presentation Tuam-CO  'A'                        NT    2:48.03        
  6 Breaffy-CO  'A'                                  NT    2:48.27        
  7 ST Dominics  'A'                                 NT    2:49.35        
  8 Melview N.S. Longford-CO  'A'                    NT    2:50.31        
  9 Scoil Mhuire Gan Smal-CO  'B'                    NT    2:52.86        
 10 Gael Scoil Leitrim-CO  'A'                       NT    2:58.33        
 11 Scoil Rois Taylors Hill Galway-CO  'A'           NT    3:08.63        
 12 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    3:09.40        
 
Event 14  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claremorris N S-CO  'A'                          NT    2:28.99        
  2 Barna NS Galway-CO  'A'                          NT    2:38.32        
  3 Breaffy-CO  'A'                                  NT    2:39.87        
  4 Creagh N S Ballinasloe-CO  'A'                   NT    2:50.09        
  5 Melview N.S. Longford-CO  'A'                    NT    3:03.13        
  6 St Patrick's, Galway-CO  'A'                     NT    3:12.97        
  7 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    3:37.03        
 
Event 15  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nolan, Shauna        9 NFL-CO                 45.04      40.18 QT     
  2 Duda, Fiona          9 Scoil Mhuire-CO        50.78      40.32 QT     
  3 Coleman, Sasha       9 HIST-CO                45.83      40.61 QT     
  4 Mooney, Emma         7 GSCOI-CO               48.82      41.60 QT     
  5 Stuart-Trainer, Ka   9 Baylin  Athlone-CO   1:00.23      42.45 QT     
  6 Gos, Ainnes          9 SCMGS-CO                  NT      43.45 QT     
  7 Quinn, Grace         9 KILRO                     NT      44.78 QT     
  8 Murphy, Niamh        9 SCIDE                     NT      46.36        
  9 O Grady, Lily        9 BDARE                     NT      46.51        
 10 Gallagher, Clara     9 FMAS-CO                   NT      46.78        
 11 Kelly, Katie         9 SNBM                      NT      47.71        
 12 Malone, Rachel       9 KILCL                     NT      47.80        
 13 Mulvey, Molly        9 STJOE-CO                  NT      47.90        
 14 Mc Keon, Ella M      9 ST BR-CO                  NT      48.19        
 15 Flanagan, Keela      9 TANG-CO                51.64      48.59        
 16 Connery, Niamh       8 STJTA-CO                  NT      49.07        
 17 Rather, Zainab       8 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      49.08        
 18 Connell, Leah        9 BAMC-CO                   NT      49.77        
 19 Phelan, Nicole       9 STDOM                     NT      50.15        
 20 Lavin, Aoife         7 WHLD-CO                   NT      50.81        
 21 Kelly, Matida        8 CREAG-CO                  NT      52.69        
 22 Ryan, Jane           9 BALMW-CO               59.50      53.63        
 23 Walshe, Caoimhe      8 Breaffy-CO                NT      48.48        
 23 Bradley, Ava         9 SCBNF-CO               55.50      54.10        
 24 Henson, Amelie       8 TCLA-CO                   NT      54.52        
 25 Rockett, Sarah       9 COOSA-CO               54.69      56.08        
 26 Collier, Keeva       9 CORFU-CO             1:06.22      56.91        
 27 Canny, Aoife         9 Breaffy-CO           1:21.63      57.34        
 28 Kilbane, Ailbhe      9 GSRI                      NT      57.35        
 29 Lowe, Isobel         9 Scoil Mhuire-CO           NT      57.46        
 30 Prrtil, Niamh        9 S                         NT      57.59        
 31 Connaughton, Sarah   7 Barna NS Gal-CO           NT      58.10        
 32 Mulryan, Chloe       9 TAUGH                     NT      58.38        
 33 Ryan, Emily          8 ROXR-CO                   NT      58.64        
 34 Nolan, Paula         9 TCLA-CO                   NT      58.98        
 35 Given, Mai           9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:00.57        
 36 Breathnach, Chaela   8 GSRI                      NT    1:01.13        
 38 Kelly, Alana         8 GSCLM-CO                  NT    1:03.06        
 39 NI Mhurihi, Doirea   9 GSL-CO                    NT    1:03.93        
 40 Fox, Rebecca         9 BRID-CO                   NT    1:04.71        
 41 Burke, Meadhbh       8 GSCLM-CO                  NT    1:05.10        
 41 Gillespie, Niamh     9 BOHO                      NT    1:05.10        
 43 Treanor, Aine        8 GSCLM-CO             1:15.86    1:08.04        
 44 Magee, Isabelle      9 S                         NT    1:10.23        
 45 Donnellen, Mira      8 CREAG-CO                  NT    1:10.35        
 46 Coffey, Aileen       8 KILCO-CO                  NT    1:11.07        
 47 Tarasiewicz, Biank   7 PCT-CO                    NT    1:13.17        
 48 Crawley, Aisling     9 GSRI                      NT    1:24.15        
 49 Brunt, Florance      8 LANS-CO                   NT    1:42.22        
 -- Corr, Julie          9 GOWNA                     NT         DQ        
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace      10 NFL-CO                 39.76      34.79 QT     
  2 Ruddy, Liadan       10 URSU-CO                36.71      35.19 QT     
  3 Moran, Lorraine     10 RAHA                   43.70      39.12 QT     
  4 Dickie, Maija       10 CORFU-CO               45.16      39.35 QT     
  5 Brennan, Nicola     10 CORFU-CO               42.46      39.42 QT     
  6 Railton, Michelle   10 PCT-CO                 42.30      39.72 QT     
  7 Martin, Lucy        10 Moore-CO               48.40      39.86 QT     
  8 Mulrenan, Lily      10 LOUGH-CO               56.42      40.00 QT     
  9 Walshe, Rebecca     10 SCROI-CO                  NT      40.41 QT     
 10 Mannion, Gemma      10 COOSA-CO               43.70      41.08 QT     
 11 Dolan, Sarah        10 CREAG-CO               48.68      41.43 QT     
 12 O Rourke, Meabh     10 LAVY-CO                   NT      41.78 QT     
 13 Phelan, Ariane      10 STDOM                     NT      42.14 QT     
 14 Byrne, Anna         10 FAHMA                  51.77      42.35 QT     
 15 Doherty, Clara      10 CARRA-CO                  NT      42.51 QT     
 16 Deely, Layla        10 Melview NS-CO          44.81      43.94        
 17 Kenny, Ella         10 .ATH                   58.73      44.31        
 18 O'Neill, Robyn      10 KILLO                     NT      44.93        
 19 Hannon, Isilde      10 SCIDE                     NT      46.12        
 20 Kelly, Roina        10 STDOM                     NT      46.75        
 21 Flannery, Ali       10 SCMDR-CO                  NT      47.22        
 22 Breslin, Amy        10 BARN-CO                   NT      48.01        
 24 White, Libby        10 SCROI-CO                  NT      49.61        
 25 Mullen, Lindsey     10 RLEE                      NT      50.13        
 26 Hegaerty, Niamh     10 STDOM                     NT      50.37        
 27 Grimes, Jennifer    10 Scoil Mhuire-CO        56.70      51.16        
 28 Connolly, Aoibhin   10 SNBM                      NT      51.24        
 29 Cashin, Zia         10 Breaffy-CO                NT      51.45        
 30 Masterson, Clodagh  10 Melview NS-CO             NT      52.23        
 31 Waldron, Zita       10 SCBC-CO                   NT      53.14        
 32 Finnerty, Eabha     10 GSCLM-CO                  NT      53.76        
 33 Bracken, Lizelle    10 Breaffy-CO             53.25      54.24        
 34 Shackleton, Sienba  10 Breaffy-CO                NT      54.90        
 35 Cunningham, Riona   10 TCLA-CO              1:08.60      57.07        
 36 Costello, Grace     10 Baylin  Athlone-CO        NT      57.47        
 37 Nowell, Pheonix     10 Stonepark L'Ford-CO       NT      58.14        
 37 Bracken, Ciara      10 BARN-CO                   NT    1:01.77        
 38 Butrym, Alicja      10 Melview NS-CO             NT      58.85        
 39 Rabbitt, Aisling    10 BARN-CO                   NT      59.65        
 40 MC Gunness, Amy     10 Baylin  Athlone-CO        NT    1:01.04        
 41 Fitzgerld, Aine     10 Breaffy-CO                NT    1:01.90        
 42 Campbell, Orlaith   10 SCIDE                     NT    1:04.71        
 43 Simpson, Shauna     10 GSDE-CO                   NT    1:08.77        
 
Event 16  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Mark        9 HIPK-CO                56.71      43.38 QT     
  2 O'Brien, Christian   9 GS Athlone-CO          56.66      44.80 QT     
  3 O'Connor, Ben        9 CROGH-CO                  NT      45.36        
  4 O'Donoghue, Oisin    9 GS Athlone-CO          46.43      45.50        
  5 O Grady, Matthew     8 BDARE                     NT      45.77        
  6 Lowe, Harry          6 Baylin  Athlone-CO        NT      46.71        
  7 Cunningham Smyth,    9 Scoil Iognaid-CO          NT      46.93        
  8 Tobin, Dylan         9 ST AT-CO                  NT      50.68        
  9 Morhan, Eoin         9 S                         NT      51.83        
 10 Mitcell, Daniel      9 Scoil Iognaid-CO          NT      52.22        
 11 Flanagan, Darragh    7 TANG-CO              1:00.14      52.65        
 12 Perna, Riccardos     9 St Patrick's-CO           NT      52.79        
 13 Lawrence, Arron      9 STMS-CO                   NT      53.28        
 14 Smyth, Sam           8 CLMNS-CO                  NT      53.88        
 15 Hanly, Diarmuid      9 GSL-CO                    NT      54.01        
 16 Mangan, Luke         9 Scoil Iognaid-CO          NT      54.38        
 17 Scanlon, Tomas       9 AUGH-CO                   NT      55.18        
 18 Iakimov, Cyril       9 STPT-CO                   NT      56.13        
 19 Decei, Arjan         8 STMLL-CO                  NT      56.18        
 20 Duggan, Diarmuid     9 QUAY-CO                   NT      57.27        
 21 Connaughton, Sean    9 Barna NS Gal-CO           NT      57.94        
 22 Hart, Alban          9 Scoil Iognaid-CO          NT      58.67        
 23 Lyons, Ciaran        9 Melview NS-CO             NT      59.07        
 24 Fahy, Sean           8 Cregmore NS Gal-CO        NT    1:01.39        
 25 Clarke, Colm         9 Breaffy-CO                NT    1:02.14        
 26 Ward, Niall          8 S                         NT    1:03.28        
 27 Mullaney, Gavin      9 Breaffy-CO                NT    1:06.10        
 28 Maxwell, Conn        9 Melview NS-CO             NT    1:06.37        
 29 Meadows, Conor       7 KILLO                     NT    1:06.79        
 30 Gos, Oliver          8 CLMNS-CO                  NT    1:08.14        
 31 MC Connell, Ruadha   8 NFL-CO                    NT    1:09.54        
 32 Fannon, Pierce       9 SCBC-CO                   NT    1:09.80        
 33 O'Connor, Oran       9 S                         NT    1:11.78        
 34 MC Keon, Cathal      9 DAN-CO                    NT    1:23.17        
 35 Conlon, Stephen      9 BOHO                      NT    1:36.30        
 -- Corr, Dylan          9 GOWNA                     NT         DQ        
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donoghue, Sean    10 GS Athlone-CO          38.14      36.47 QT     
  2 Walsh, Barry        10 CURRB-CO               40.25      36.93 QT     
  3 Martin, Liam        10 CREAG-CO                  NT      39.71 QT     
  4 Kilbane, David      10 GSRI                      NT      40.76 QT     
  5 Connaughton, James  10 TCLA-CO                44.29      41.19        
  6 Cunningham-Smyth,   10 Scoil Iognaid-CO       44.95      41.38        
  7 Lanigan, Conor      10 Scoil Mhuire-CO        41.91      41.44        
  8 Lavin, Michael      10 WHLD-CO                   NT      41.60        
  9 O'Regan, Kolm       10 MCA-CO                 48.43      42.11        
 10 Gibbs, John         10 St Patrick's-CO        50.75      42.17        
 11 Hopkins, Aaron      10 KILLO                  49.76      44.37        
 12 Rynn, Eoghan        10 ARIG-CO                   NT      44.60        
 13 MC Keon, Joe        10 DAN-CO                    NT      44.95        
 14 Lynam, Eoin         10 Mount Temle-CO       1:06.95      45.07        
 15 O'Brien, Conor      10 BARN-CO                49.03      45.28        
 16 Duggan, Jason       10 QUAY-CO                   NT      45.57        
 17 Healy, Luke         10 STCYA-CO               49.81      45.62        
 18 Brennan, Peter      10 CORFU-CO               48.49      45.95        
 19 Decei, Amyan        10 STMLL-CO                  NT      47.97        
 20 MC Namara, Adam     10 GSCLM-CO                  NT      50.58        
 21 Byrne, Enna         10 BOHO                      NT      51.24        
 22 Murphy, Diarmuid    10 STPT-CO                   NT      51.86        
 23 Kenny, John         10 GSRI                   56.85      51.91        
 24 Hart, Eoghan        10 Scoil Iognaid-CO     1:10.71      52.16        
 25 Horban, James       10 TCLA-CO              1:07.31      52.34        
 26 Masterson, Callum   10 Breaffy-CO                NT      53.44        
 27 Lydon, Coilin       10 Scoil Iognaid-CO          NT      53.58        
 28 Shortt, John        10 GSDE-CO                   NT      53.89        
 29 Dowling, Luke       10 STNG-CO                   NT      53.93        
 30 Lennon, Eoin        10 St Patrick's-CO           NT      57.10        
 31 Nanayakkara, Shan   10 St Patrick's-CO           NT      57.48        
 32 Donnellan, Jonatha  10 GSTU-CO                   NT      59.90        
 33 Frayne, Padric      10 Breaffy-CO                NT    1:01.34        
 34 Hearns, Luke        10 St Patrick's-CO           NT    1:03.01        
 35 Gillespie, Cian     10 BOHO                      NT    1:05.17        
 36 O'Grady, Eneko      10 SCMDR-CO                  NT    1:06.40        
 37 Wall, Killian       10 St Patrick's-CO           NT    1:06.72        
 38 Lavin, Jude         10 Breaffy-CO                NT    1:09.36        
 39 Finnigan, Darragh   10 HIPK-CO                   NT    1:09.96        
 40 Conlon, Adam        10 BOHO                      NT    1:11.56        
 41 Gilgum, Michael     10 KIASS                     NT    1:20.48        
 
Event 17  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma         7 GSCOI-CO                  NT      53.55 QT     
  2 Coleman, Sasha       9 HIST-CO              1:00.17      53.88 QT     
  3 Gos, Ainnes          9 SCMGS-CO                  NT      56.16 QT     
  4 Quinn, Grace         9 KILRO                     NT    1:00.40 QT     
  5 O Grady, Lily        9 BDARE                     NT    1:01.87 QT     
  6 Connell, Leah        9 BAMC-CO                   NT    1:02.67 QT     
  7 Malone, Rachel       9 KILCL                     NT    1:04.75 QT     
  8 Gilmartin, Emma      9 FMAS-CO                   NT    1:07.62        
  9 Ryan, Emily          8 ROXR-CO              1:27.77    1:08.34        
 10 Rigney, Rachel       9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:11.81        
 11 Mulryan, Chloe       9 TAUGH                     NT    1:12.65        
 12 Greene, Sinead       8 S                         NT    1:13.06        
 13 Byrne, Kate          9 BOHO                      NT    1:14.47        
 14 Donohue, Neasa       9 STDOM                     NT    1:14.73        
 15 Kilbane, Ailbhe      9 GSRI                      NT    1:16.60        
 16 Phelan, Nicole       9 STDOM                     NT    1:16.70        
 17 Szafarewicz, Maja    9 CLDRA                     NT    1:16.95        
 18 Canny, Aoife         9 Breaffy-CO                NT    1:17.57        
 19 Nayor, Crot          8 COONE-CO                  NT    1:17.87        
 20 Collier, Keeva       9 CORFU-CO                  NT    1:20.15        
 21 Brunt, Florance      8 LANS-CO                   NT    1:56.18        
 -- Nolan, Paula         9 TCLA-CO                   NT         DQ        
 -- Gillespie, Niamh     9 BOHO                      NT         DQ        
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionag  10 NFL-CO                 47.61      48.12 QT     
  2 Martin, Lucy        10 Moore-CO               58.29      48.26 QT     
  3 Rather, Kassie      10 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      49.18 QT     
  4 Railton, Michelle   10 PCT-CO                 52.97      50.12 QT     
  5 O'Boyle, Jane       10 WHLD-CO                52.55      50.60 QT     
  6 O Rourke, Meabh     10 LAVY-CO                   NT      53.61 QT     
  7 Phelan, Ariane      10 STDOM                     NT      54.56 QT     
  8 Heneghan, Sarah     10 Breaffy-CO             59.74      55.26 QT     
  9 Hannon, Isilde      10 SCIDE                     NT      55.61 QT     
 10 Holmes, Emily       10 STMS-CO              1:06.88      56.53 QT     
 11 Breslin, Amy        10 BARN-CO              1:00.04      57.58 QT     
 12 Doherty, Clara      10 CARRA-CO                  NT      57.62 QT     
 13 Kelly, Sienna       10 GSCLM-CO                  NT      58.15 QT     
 14 Joyce, Emelia       10 Barna NS Gal-CO           NT      58.31 QT     
 15 Joyce, Isabel       10 Barna NS Gal-CO      1:06.94    1:00.02        
 16 White, Libby        10 SCROI-CO                  NT    1:00.27        
 17 Byrne, Anna         10 FAHMA                1:15.61    1:03.33        
 18 Manning, Shauna     10 NFL-CO                    NT    1:04.74        
 19 Waldron, Zita       10 SCBC-CO                   NT    1:05.40        
 20 Kelly, Aoife        10 COONE-CO                  NT    1:07.16        
 21 Grimes, Jennifer    10 Scoil Mhuire-CO           NT    1:07.28        
 22 Deely, Layla        10 Melview NS-CO        1:02.23    1:07.37        
 23 Simpson, Shauna     10 GSDE-CO                   NT    1:08.10        
 24 Mullen, Lindsey     10 RLEE                      NT    1:10.57        
 25 Finnerty, Eabha     10 GSCLM-CO                  NT    1:12.86        
 26 Nowell, Pheonix     10 Stonepark L'Ford-CO       NT    1:13.06        
 26 Butrym, Alicja      10 Melview NS-CO             NT    1:13.06        
 28 Masterson, Clodagh  10 Melview NS-CO             NT    1:14.17        
 29 Fitzgerld, Aine     10 Breaffy-CO                NT    1:16.28        
 30 Shackleton, Sienba  10 Breaffy-CO                NT    1:20.26        
 
Event 18  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 MC Keon, Evan        9 CREAG-CO               57.14      56.01 QT     
  2 Cunningham Smyth,    9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:00.52 QT     
  3 Duda, Sccott         7 Scoil Mhuire-CO           NT    1:02.14 QT     
  4 Tobin, Dylan         9 ST AT-CO                  NT    1:02.51 QT     
  5 O'Donoghue, Oisin    9 GS Athlone-CO        1:06.57    1:04.27 QT     
  6 O'Brien, Christian   9 GS Athlone-CO             NT    1:04.44 QT     
  7 Mangan, Luke         9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:06.05        
  9 Iakimov, Cyril       9 STPT-CO                   NT    1:08.51        
 10 Wooley, David        8 CLMNS-CO                  NT    1:09.73        
 11 Mitcell, Daniel      9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:11.16        
 12 Lowe, Harry          6 Baylin  Athlone-CO        NT    1:11.21        
 13 Connaughton, Sean    9 Barna NS Gal-CO           NT    1:11.41        
 14 Smyth, Sam           8 CLMNS-CO                  NT    1:12.17        
 15 Lyons, Shane         9 Melview NS-CO             NT    1:13.00        
 16 Heaney, David        9 CLMNS-CO                  NT    1:13.83        
 17 MC Gllue, Oisin      9 Scoil Mhuire-CO           NT    1:14.12        
 18 Lyons, Ciaran        9 Melview NS-CO             NT    1:14.36        
 19 MC Weeney, Senan     9 Melview NS-CO             NT    1:18.68        
 20 O'Connor, Oran       9 S                         NT    1:24.22        
 21 Waldron, Harry       7 S                         NT    1:25.72        
 22 MC Connell, Ruadha   8 NFL-CO                    NT    1:26.09        
 23 Flanagan, Darragh    7 TANG-CO                   NT    1:29.93        
 24 Clarke, Colm         9 Breaffy-CO                NT    1:30.83        
 25 Fannon, Pierce       9 SCBC-CO                   NT    1:31.45        
 26 Gos, Oliver          8 CLMNS-CO                  NT    1:38.23        
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean       10 TCLA-CO              1:02.00      50.28 QT     
  2 Martin, Liam        10 CREAG-CO                  NT      54.77 QT     
  3 Lavin, Michael      10 WHLD-CO                   NT      55.89 QT     
  4 Brennan, Peter      10 CORFU-CO             1:03.99      58.47        
  5 Hogan, Aaron        10 CREAG-CO             1:05.64      59.23        
  6 Cunningham-Smyth,   10 Scoil Iognaid-CO     1:05.85    1:00.81        
  7 Hart, Eoghan        10 Scoil Iognaid-CO     1:35.21    1:02.26        
  8 MC Namara, Adam     10 GSCLM-CO                  NT    1:02.29        
  8 O'Grady, Matthew    10 BDARE                     NT    1:06.35        
  9 Keegan, Michael     10 St Patrick's-CO           NT    1:03.70        
 10 O'Regan, Kolm       10 MCA-CO               1:08.79    1:04.35        
 11 Decei, Amyan        10 STMLL-CO                  NT    1:06.31        
 12 Byrne, Enna         10 BOHO                      NT    1:08.97        
 13 Murphy, Diarmuid    10 STPT-CO                   NT    1:09.41        
 14 Lavin, Jude         10 Breaffy-CO                NT    1:14.00        
 15 Nanayakkara, Shan   10 St Patrick's-CO           NT    1:14.31        
 16 O'Grady, Eneko      10 SCMDR-CO                  NT    1:14.91        
 17 Conlon, Adam        10 BOHO                      NT    1:16.88        
 18 Horban, James       10 TCLA-CO                   NT    1:18.08        
 19 Wall, Killian       10 St Patrick's-CO           NT    1:28.60        
 -- Shortt, John        10 GSDE-CO                   NT         DQ        
 -- Frayne, Padric      10 Breaffy-CO                NT         DQ        
 -- Finnigan, Darragh   10 HIPK-CO                   NT         DQ        
 
Event 19  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melview N.S. Longford-CO  'A'                    NT    3:52.22        
  2 Breaffy-CO  'A'                                  NT    3:54.24        
  3 Gael Scoile Clm-CO  'A'                          NT    3:57.36        
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    4:07.65        
  5 ST Dominics  'A'                                 NT    4:36.45        
 
Event 20  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    3:40.04        
  2 St Patrick's, Galway-CO  'A'                     NT    4:27.93        
  3 Claremorris N S-CO  'A'                          NT    4:30.31        
 -- Breaffy-CO  'A'                                  NT         DQ        
 
Event 21  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead      9 Tarmon C-NT            57.30      45.83 QT     
  2 Duda, Fiona          9 Scoil Mhuire-CO      1:10.25      47.14 QT     
  3 Hussey, Louisa       9 Scoil Iognaid-CO     1:01.30      51.45 QT     
  4 Mc Keon, Ella M      9 ST BR-CO                  NT      51.70 QT     
  5 Flanagan, Keela      9 TANG-CO                   NT      52.50 QT     
  6 Stuart-Trainer, Ka   9 Baylin  Athlone-CO        NT      53.15 QT     
  7 Walshe, Caoimhe      8 Breaffy-CO                NT      54.18 QT     
  8 Mulvey, Molly        9 STJOE-CO                  NT      54.62 QT     
  9 Connery, Niamh       8 STJTA-CO                  NT      55.03 QT     
 10 Kelly, Katie         9 SNBM                      NT      55.12 QT     
 11 Rather, Zainab       8 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      57.34        
 12 Geraghty, Laura      9 Scoil Iognaid-CO          NT      57.51        
 13 Kelly, Matida        8 CREAG-CO                  NT      57.66        
 14 Bradley, Ava         9 SCBNF-CO               58.50      58.83        
 15 Lavin, Aoife         7 WHLD-CO                   NT      59.54        
 16 Szafarewicz, Maja    9 CLDRA                     NT      59.88        
 17 Rigney, Rachel       9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:01.61        
 18 Coffey, Aileen       8 KILCO-CO                  NT    1:01.98        
 19 Donohue, Neasa       9 STDOM                     NT    1:02.10        
 20 Ryan, Jane           9 BALMW-CO                  NT    1:02.66        
 21 Gallagher, Clara     9 FMAS-CO                   NT    1:03.77        
 22 Rockett, Sarah       9 COOSA-CO                  NT    1:04.89        
 23 Gilmartin, Emma      9 FMAS-CO                   NT    1:05.86        
 24 Connaughton, Sarah   7 Barna NS Gal-CO           NT    1:06.28        
 25 Given, Mai           9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:07.14        
 26 Nayor, Crot          8 COONE-CO                  NT    1:08.77        
 27 Kelly, Alana         8 GSCLM-CO                  NT    1:09.16        
 28 Burke, Meadhbh       8 GSCLM-CO                  NT    1:13.37        
 29 Breathnach, Chaela   8 GSRI                      NT    1:14.49        
 30 Treanor, Aine        8 GSCLM-CO                  NT    1:18.18        
 31 Donnellen, Mira      8 CREAG-CO                  NT    1:20.63        
 -- Magee, Isabelle      9 S                         NT         DQ        
 -- Crawley, Aisling     9 GSRI                      NT         DQ        
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan       10 URSU-CO                43.34      41.28 QT     
  2 O'Brien, Grace      10 NFL-CO                 49.71      42.48 QT     
  3 Higgins, Cara       10 GSCLM-CO               49.44      44.90 QT     
  4 Rather, Kassie      10 GS Mhic Amhlaigh-CO    48.74      45.06 QT     
  5 Moran, Lorraine     10 RAHA                   52.93      45.62 QT     
  6 Brennan, Nicola     10 CORFU-CO               48.22      45.78 QT     
  7 O'Boyle, Jane       10 WHLD-CO                46.70      46.39 QT     
  8 Gierraityte, Marij  10 SCROI-CO               50.40      46.73 QT     
  9 O'Donnell, Grace    10 Melview NS-CO          50.89      47.36 QT     
 10 Mc Keon, Kayla      10 CREAG-CO               45.98      47.54 QT     
 11 Kelly, Sienna       10 GSCLM-CO               51.04      47.55 QT     
 12 Horkan, Róisín      10 MEEL-CO                   NT      48.12 QT     
 13 Dickie, Maija       10 CORFU-CO                  NT      48.79 QT     
 14 Purtill, Aoife      10 TCLA-CO                   NT      49.18 QT     
 15 Mannion, Gemma      10 COOSA-CO               56.60      49.25 QT     
 16 Walshe, Rebecca     10 SCROI-CO                  NT      50.34 QT     
 17 Mulrenan, Lily      10 LOUGH-CO             1:05.74      50.84 QT     
 18 Dolan, Sarah        10 CREAG-CO                  NT      51.51 QT     
 19 Joyce, Emelia       10 Barna NS Gal-CO        54.29      52.39 QT     
 20 Flannery, Ali       10 SCMDR-CO                  NT      52.96 QT     
 21 Holmes, Emily       10 STMS-CO                   NT      54.49        
 22 O'Neill, Robyn      10 KILLO                     NT      55.92        
 23 Kenny, Ella         10 .ATH                      NT      57.53        
 24 Kelly, Aoife        10 COONE-CO               59.92      58.78        
 25 Kelly, Roina        10 STDOM                1:10.04      59.35        
 26 Connolly, Aoibhin   10 SNBM                      NT    1:01.84        
 27 Cunningham, Riona   10 TCLA-CO                   NT    1:02.22        
 28 Cashin, Zia         10 Breaffy-CO                NT    1:03.28        
 29 Campbell, Orlaith   10 SCIDE                     NT    1:04.96        
 30 Manning, Shauna     10 NFL-CO                    NT    1:05.29        
 31 Hegaerty, Niamh     10 STDOM                     NT    1:07.27        
 
Event 22  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Mark        9 HIPK-CO              1:04.22      50.99 QT     
  2 Morhan, Eoin         9 S                         NT      53.28 QT     
  3 MC Guigan, Shane     9 AUGH-CO                   NT      53.62 QT     
  4 MC Weeney, Senan     9 Melview NS-CO             NT      54.84 QT     
  5 Decei, Arjan         8 STMLL-CO                  NT      59.52        
  6 O'Connor, Ben        9 CROGH-CO                  NT    1:00.72        
  7 Scanlon, Tomas       9 AUGH-CO                   NT    1:02.42        
  8 Heaney, David        9 CLMNS-CO             1:10.50    1:03.50        
  9 Duggan, Diarmuid     9 QUAY-CO                   NT    1:05.06        
 10 Perna, Riccardos     9 St Patrick's-CO           NT    1:05.81        
 11 Hart, Alban          9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:06.57        
 12 MC Gllue, Oisin      9 Scoil Mhuire-CO           NT    1:10.34        
 13 Hanly, Diarmuid      9 GSL-CO                    NT    1:11.41        
 14 Lyons, Shane         9 Melview NS-CO             NT    1:13.15        
 15 Lynch, Nevin         9 Breaffy-CO                NT    1:16.90        
 16 Waldron, Harry       7 S                         NT    1:20.17        
 -- Conlon, Stephen      9 BOHO                      NT         DQ        
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Barry        10 CURRB-CO               43.99      41.38 QT     
  2 O'Donoghue, Sean    10 GS Athlone-CO          46.38      42.99 QT     
  3 Henson, Andrew      10 TCLA-CO                51.10      44.60 QT     
  4 Rynn, Eoghan        10 ARIG-CO                   NT      47.42 QT     
  5 Kilbane, David      10 GSRI                      NT      48.04 QT     
  6 Hopkins, Aaron      10 KILLO                  56.48      48.72 QT     
  7 Duggan, Jason       10 QUAY-CO                   NT      49.99 QT     
  8 Connaughton, James  10 TCLA-CO                56.18      50.15 QT     
  9 Gibbs, John         10 St Patrick's-CO      1:01.55      51.74 QT     
 10 Boyle, Rory         10 St Patrick's-CO        58.21      52.32 QT     
 11 Mc Grath, Cathal    10 Scoil Iognaid-CO          NT      54.22        
 12 Healy, Luke         10 STCYA-CO             1:04.70      55.96        
 13 Kenny, John         10 GSRI                      NT      57.47        
 14 Lynam, Eoin         10 Mount Temle-CO            NT      58.61        
 15 Keegan, Michael     10 St Patrick's-CO           NT    1:00.08        
 16 Lydon, Coilin       10 Scoil Iognaid-CO          NT    1:01.39        
 17 Lennon, Eoin        10 St Patrick's-CO           NT    1:03.97        
 18 Dowling, Luke       10 STNG-CO                   NT    1:05.04        
 19 Mulchrone, Evan     10 Breaffy-CO                NT    1:07.37        
 20 Masterson, Callum   10 Breaffy-CO                NT    1:09.36        
 21 Hearns, Luke        10 St Patrick's-CO           NT    1:10.39        
 
Event 23  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead      9 Tarmon C-NT            45.52      48.37 QT     
  2 Nolan, Shauna        9 NFL-CO                 46.95      48.44 QT     
  3 Hussey, Louisa       9 Scoil Iognaid-CO     1:01.56      58.74 QT     
  4 Geraghty, Laura      9 Scoil Iognaid-CO          NT      58.84 QT     
  5 Murphy, Niamh        9 SCIDE                  56.00      58.92 QT     
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionag  10 NFL-CO                    NT      46.19 QT     
  2 Mc Keon, Kayla      10 CREAG-CO               46.76      46.71 QT     
  3 Heneghan, Sarah     10 Breaffy-CO             51.32      48.24 QT     
  4 Higgins, Cara       10 GSCLM-CO               48.40      48.66 QT     
  5 Purtill, Aoife      10 TCLA-CO                52.61      48.85 QT     
  6 Clarke, Andra       10 AUGH-CO                   NT      51.01 QT     
  7 O'Donnell, Grace    10 Melview NS-CO             NT      52.83 QT     
  8 Gierraityte, Marij  10 SCROI-CO               57.75      53.84 QT     
  9 Joyce, Isabel       10 Barna NS Gal-CO      1:10.00      55.24        
 10 Horkan, Róisín      10 MEEL-CO                58.46      59.32        
 11 Bracken, Lizelle    10 Breaffy-CO                NT    1:11.93        
 12 Rabbitt, Aisling    10 BARN-CO                   NT    1:14.07        
 13 Bracken, Ciara      10 BARN-CO                   NT    1:18.48        
 14 MC Gunness, Amy     10 Baylin  Athlone-CO        NT    1:19.31        
 
Event 24  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9&U QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Sccott         7 Scoil Mhuire-CO           NT      57.50 QT     
  2 MC Keon, Evan        9 CREAG-CO               48.08      58.45 QT     
  3 MC Guigan, Shane     9 AUGH-CO                   NT    1:01.91        
  4 Wooley, David        8 CLMNS-CO                  NT    1:05.85        
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor      10 Scoil Mhuire-CO        49.24      47.20 QT     
  2 Henson, Andrew      10 TCLA-CO                43.63      49.56 QT     
  3 O'Brien, Conor      10 BARN-CO                52.86      53.86 QT     
  4 Boyle, Rory         10 St Patrick's-CO           NT      56.34        
 -- Mc Grath, Cathal    10 Scoil Iognaid-CO          NT         DQ        
 
Event 25  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melview N.S. Longford-CO  'A'                    NT    3:17.57        
     1) Deely, Layla 10                 2)                                
  2 Gael Scoile Clm-CO  'A'                          NT    3:24.11        
  3 ST Dominics  'A'                                 NT    3:32.09        
  4 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                   NT    3:43.92        
  5 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    3:45.11        
  6 Breaffy-CO  'A'                                  NT    3:58.70        
 
Event 26  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaelscoil Athlone-CO  'A'                        NT    2:57.76        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                            NT    3:13.02        
  3 St Patrick's, Galway-CO  'A'                     NT    3:43.09        
  4 Claremorris N S-CO  'A'                          NT    4:11.94        
  5 Melview N.S. Longford-CO  'A'                    NT    4:19.02        
  6 Breaffy-CO  'A'                                  NT    4:26.84        
  7 Bohola NS Mayo  'A'                              NT    5:02.63        
 -- Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                   NT         DQ