CONNACHT MINOR SCHOOLS JAN 2016                      
                                
 
Event 1  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan              9 FMAS-CO                          36.71 QT     
  2 O'Brien, Grace             9 NFL-CO                           40.59 QT     
  3 Rafter, Kassie             9 GS Mhic Amhlaigh-CO              41.41 QT     
  4 Brennan, Nicola            9 CORFU-CO                         42.46 QT     
  5 MC Nulity, Siomha          9 GSCLM-CO                         43.62 QT     
  6 Kenny, Brigit              9 GSCOI-CO                         44.33 QT     
  7 Railton, Michelle          9 PCT-CO                           44.37 QT     
  8 Nolan, Shauna              8 NFL-CO                           45.04        
  9 Moran, Lorraine            9 ATH                              45.29        
 10 Joyce, Emelia              9 Barna NS Gal-CO                  46.97        
 11 O'Rourke, Meabh            9 LAVY-CO                          47.51        
 12 Hunter, Ellen              9 CARBU-CO                         48.34        
 13 Martin, Lucy               9 Moore-CO                         48.40        
 14 Dolan, Sarah               9 CREEG-CO                         48.68        
 15 Deely, Layla               9 Melview NS-CO                    49.61        
 16 Kelly, Sienna              9 GSCLM-CO                         50.67        
 17 Duda, Fiona                8 SCMRS-CO                         50.78        
 18 Reilly, Megan              9 SUMA-CO                          51.22        
 19 Byrne, Anna                9 FAHMA                            51.77        
 20 O'Donnell, Grace           9 Melview NS-CO                    52.00        
 21 Clarke, Anelia             9 AUGH-CO                          52.13        
 22 Horkan, Rosin              9 MEEL-CO                          52.59        
 23 Geraghty, Laura            8 Scoil Iognaid-CO                 52.85        
 24 Bracken, Lizelle           9 Breaffy-CO                       53.25        
 25 O'Grady, Lily              8 BLIG                             53.54        
 26 Freeman, Sinead            8 Tarmon School-CO                 54.64        
 27 Kelly, Aoife               9 COONE-CO                         55.81        
 28 Mulrenan, Lily             9 LOUGH-CO                         56.42        
 29 Lawlor, Evie               9 Breaffy-CO                       56.47        
 30 Grimes, Jennifer           9 Scoil Mhuire-CO                  56.70        
 31 MC Keon, Ella Mae          8 ST BR-CO                         57.68        
 32 Treanor, Aine              7 GSCLM-CO                       1:15.86        
 33 Canny, Aoife               8 Breaffy-CO                     1:21.63        
 
Event 1  Girls 10 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              10 CORFU-CO                         37.18 QT     
  2 Webb, Saoirse             10 Tarmon School-CO                 38.05 QT     
  3 Curley, Coaimhe           10 Breaffy-CO                       39.70 QT     
  4 Brennan, Sorcha           10 PCT-CO                           39.98 QT     
  5 Webb, Aine                10 Tarmon School-CO                 40.35 QT     
  6 MC Manus, Emma            10 COOSA-CO                         42.33 QT     
  7 Nash, Aoife               10 Scoil Iognaid-CO                 42.54 QT     
  8 MC Dermott-Lowe, Sarah    10 GSLE-CO                          43.32        
  9 Gucian, Ella              10 STPAS-CO                         43.92        
 10 Mcguire, Ellie            10 GSCLM-CO                         44.28        
 11 Wade, Deirdre             10 CLMNS-CO                         44.40        
 12 Madigan, Grace            10 MOYNE                            45.91        
 13 Davitt, Ciara             10 SCEIN-CO                         46.23        
 14 Imbusch, Erin             10 ETO                              46.54        
 15 Mc Quade, Emma            10 STPAS-CO                         46.97        
 16 Quinn``, Emily            10 Scoil Iognaid-CO                 47.36        
 17 Murphy, Gillian           10 SCEIN-CO                         47.79        
 18 Cudden, Lilly             10 GS Mhic Amhlaigh-CO              48.22        
 19 Walshe, Sarah             10 GS Mhic Amhlaigh-CO              48.30        
 20 Hanley, Laoise            10 GSL-CO                           48.62        
 21 O'Sullivan, Nessa         10 RANS-CO                          48.76        
 22 Hanrahan, Sheenagh        10 CREAG-CO                         48.93        
 23 Barry, Keri               10 GSL-CO                           49.03        
 24 Hanrahan, Aoibheann       10 Breaffy-CO                       50.10        
 25 Lynott, Faith             10 Scoil Mhuire-CO                  52.20        
 26 Lyons, Maria              10 Melview NS-CO                    53.64        
 27 Breen, Alison             10 SCROI-CO                         53.89        
 28 Heaney, Helen             10 CLMNS-CO                         54.13        
 29 Sweeney, Laoise           10 Scoil Iognaid-CO                 56.26        
 30 O'Rielly, Lara            10 Breaffy-CO                       56.57        
 31 Ruane, Ellen              10 CLMNS-CO                         56.75        
 32 Lomas, Keela              10 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:02.17        
 33 Bourke, Laura             10 SNUG-CO                        1:04.62        
 34 Nernet, Saidbh            10 Stonepark L'Ford-CO            1:14.44        
 -- Bundschu, Aoife           10 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 -- Lowe, Ruby                10 Scoil Mhuire-CO                     DQ        
 
Event 2  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donoghue, Sean           9 GS Athlone-CO                    38.14 QT     
  2 Walsh, Barry               9 CURRB-CO                         40.25 QT     
  3 Lanigan, Conor             9 Scoil Mhuire-CO                  43.24 QT     
  4 Connaughton, James         9 TCLA-CO                          44.50 QT     
  5 Cunningham-Smyth, Paddy    9 Scoil Iognaid-CO                 44.95 QT     
  6 Lavin, Michael             9 WHLD-CO                          46.37        
  7 Mooney, Daniel             9 CREEG-CO                         46.59        
  8 Satchwell, Bertie          9 CREEG-CO                         46.73        
  9 Henson, Andrew             9 TCLA-CO                          48.07        
 10 Duffy, Luke                9 GS Athlone-CO                    48.48        
 11 Ryan, Eoghan               9 ARIG-CO                          48.52        
 12 Brennan, Peter             9 CORFU-CO                         48.55        
 13 O'Neill, Sean              9 TCLA-CO                          48.77        
 14 O`brian, Coner             9 BARN-CO                          49.03        
 15 O'Donoghue, Oisin          8 GS Athlone-CO                    49.73        
 16 Hopkins, Aaron             9 STKL-CO                          49.76        
 17 Lefebvre, Adrien           9 Mount Temle-CO                   50.07        
 18 Boyle, Rory                9 St Patrick's-CO                  50.23        
 19 Gibbs, John                9 St Patrick's-CO                  50.75        
 20 Curley, Cillian            8 Breaffy-CO                       54.08        
 21 MC Grath, Cathal           9 Scoil Iognaid-CO                 54.24        
 22 Gillian, Daniel            9 ROXR-CO                          55.92        
 23 Dzaee, Amyan               9 LONG                             56.59        
 25 Bradley, Mark              8 HIPK-CO                          56.71        
 26 Kenny, John                9 GSCOI-CO                         56.85        
 27 MC Guigan, Shane           8 AUGH-CO                          59.42        
 28 O'Hara, John James         9 TCLA-CO                          59.64        
 29 MC Weeney, Josh            9 STPAS-CO                       1:02.56        
 30 Scanlon, Thomas            8 AUGH-CO                        1:05.81        
 31 O'Grady, Matthew           7 BLIG                           1:06.72        
 32 Heaney, David              8 CLMNS-CO                       1:06.99        
 33 Hart, Eoghan               9 Scoil Iognaid-CO               1:10.71        
 34 Small, Darragh             9 Scoil Iognaid-CO               1:12.54        
 35 Iakinov, Cyril             8 PCT-CO                         1:13.07        
 36 Nerney, Diarmuid           8 LONG                           1:17.64        
 
Event 2  Boys 10 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               10 TCLA-CO                          35.54 QT     
  2 Smyth, Harry              10 CMBNS                            35.69 QT     
  3 O'Connor, Ronan           10 STPS-CO                          38.15 QT     
  4 Igoe, Rory                10 STMAD                            38.91 QT     
  5 Mooney, Charlie           10 CREAG-CO                         40.26 QT     
  6 Deehan, Oisin             10 GS Athlone-CO                    40.33 QT     
  7 Claffey, Rian             10 Clonbunny NS Ath-CO              41.08        
  8 Fox, Jamie                10 BRID-CO                          43.34        
  9 Rockett, Mark             10 COOSA-CO                         44.13        
 10 Naughton, Eoin            10 CORFU-CO                         44.44        
 11 Kilcommons, Alan          10 STPAS-CO                         44.75        
 12 Semikin, Maker            10 COOSA-CO                         44.86        
 13 Gavin, Rory               10 Scoil Iognaid-CO                 45.52        
 14 Rynn, Cormac              10 ARIG-CO                          46.73        
 14 Tobin, Robert             10 ST AT-CO                         46.73        
 16 Henry, Liam               10 CMBNS                            47.10        
 17 Moore, Cillian            10 PKCAR-CO                         47.81        
 18 Murphy, Benedict          10 ROOS-CO                          48.57        
 19 Weever, Graham            10 SNUG-CO                          48.75        
 20 Markham, Gearoid          10 ARORY-CO                         49.38        
 21 Bundschu, Rory            10 Scoil Iognaid-CO                 54.15        
 22 Gilgum, Callum            10 BLIG                             58.87        
 23 Oats, Andrew              10 ACBC-CO                        1:01.79        
 24 Szczesniak, Hubert        10 STMLL-CO                         56.68        
 24 Jennings, Keith           10 FFLD                           1:01.82        
 25 Forde, Alax               10 FMOY-CO                        1:04.85        
 26 Begley, Charlie           10 Scoil Iognaid-CO               1:21.19        
 27 Wall, Harry               10 St Patrick's-CO                1:21.75        
 -- Keady, Daniel             10 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 
Event 3  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh        9 NFL-CO                           50.87 QT     
  2 Railton, Michelle          9 PCT-CO                           55.13 QT     
  3 O'Boyle, Jane              9 WHLD-CO                          55.46 QT     
  4 O'Rourke, Meabh            9 LAVY-CO                          55.62 QT     
  5 MC Nulity, Siomha          9 GSCLM-CO                         57.50 QT     
  6 Martin, Lucy               9 Moore-CO                         58.29 QT     
  7 Heneghan, Sarah            9 Breaffy-CO                       59.74 QT     
  8 Breslin, Amy               9 BARN-CO                        1:00.04 QT     
  9 Coleman, Sasha             8 HIST-CO                        1:00.17 QT     
 10 Duda, Fiona                8 SCMRS-CO                       1:03.62 QT     
 11 Holmes, Emily              9 STMS-CO                        1:06.88        
 12 Joyce, Isabel              9 Barna NS Gal-CO                1:06.94        
 13 Dinnigan, Rosin            9 GSLE-CO                        1:10.77        
 14 Deely, Layla               9 Melview NS-CO                  1:13.07        
 15 Byrne, Anna                9 FAHMA                          1:15.61        
 16 Kelly, Clodagh             9 AUGH-CO                        1:15.68        
 17 Nolan, Caoimhe             9 CASCR-CO                       1:17.41        
 18 Ryan, Emily                7 ROXR-CO                        1:27.77        
 -- Pogiani, Honorine          9 CLMNS-CO                            DQ        
 -- O'Grady, Lily              8 BLIG                                DQ        
 -- Kenny, Brigit              9 GSCOI-CO                            DQ        
 -- Finnerty, Eabha            9 GSCLM-CO                            DQ        
 
Event 3  Girls 10 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Aine                10 Tarmon School-CO                 51.90 QT     
  2 Webb, Saoirse             10 Tarmon School-CO                 54.08 QT     
  3 Curley, Coaimhe           10 Breaffy-CO                       54.61 QT     
  4 Mooney, Niamh             10 SCROI-CO                         57.53 QT     
  5 Manning, Katie            10 NFL-CO                         1:00.51        
  6 Murphy, Gillian           10 SCEIN-CO                       1:01.17        
  7 Hanley, Laoise            10 GSL-CO                         1:01.61        
  8 Galligan, Alyssa          10 NFL-CO                         1:01.73        
  9 Cudden, Lilly             10 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:02.46        
 10 O'Sullivan, Nessa         10 RANS-CO                        1:02.92        
 11 Barry, Keri               10 GSL-CO                         1:06.27        
 12 Quinn``, Emily            10 Scoil Iognaid-CO               1:07.04        
 13 Nernet, Saidbh            10 Stonepark L'Ford-CO            1:07.46        
 14 Sweeney, Laoise           10 Scoil Iognaid-CO               1:08.27        
 15 O'Brien, Ellie-Jane       10 GSLE-CO                        1:11.37        
 16 Naylor, Erin              10 CUALA-CO                       1:11.68        
 17 Lynott, Faith             10 Scoil Mhuire-CO                1:12.29        
 18 MC Loughlin, Leah         10 STPAS-CO                       1:12.79        
 19 O'Rielly, Lara            10 Breaffy-CO                     1:15.23        
 20 Madigan, Grace            10 MOYNE                          1:16.77        
 21 Columb, Gemma             10 AUGH-CO                        1:16.89        
 22 Harding, Grace            10 STPAS-CO                       1:17.21        
 -- Duffy, Denise             10 WHLD-CO                             DQ        
 -- Barry, Aimee              10 Breaffy-CO                          DQ        
 -- Lyons, Maria              10 Melview NS-CO                       DQ        
 
Event 4  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Keon, Evan              8 CREAG-CO                         57.14 QT     
  2 Lavin, Michael             9 WHLD-CO                        1:01.52 QT     
  3 O'Neill, Sean              9 TCLA-CO                        1:02.00 QT     
  4 Brennan, Peter             9 CORFU-CO                       1:03.99 QT     
  5 Dillon, Evan               8 CMBNS                          1:04.11 QT     
  6 Mooney, Daniel             9 CREEG-CO                       1:05.08        
  7 Hogan, Aron                9 CREEG-CO                       1:05.64        
  8 Cunningham-Smyth, Paddy    9 Scoil Iognaid-CO               1:05.85        
  9 O'Donoghue, Oisin          8 GS Athlone-CO                  1:06.57        
 10 MC Grath, Cathal           9 Scoil Iognaid-CO               1:07.02        
 11 Kenny, John                9 GSCOI-CO                       1:10.94        
 12 Duffy, Luke                9 GS Athlone-CO                  1:12.16        
 13 Lefebvre, Adrien           9 Mount Temle-CO                 1:18.06        
 14 Iakinov, Cyril             8 PCT-CO                         1:21.11        
 15 Dzaee, Amyan               9 LONG                           1:21.39        
 16 O'Hara, John James         9 TCLA-CO                        1:21.48        
 17 Gillian, Daniel            9 ROXR-CO                        1:22.51        
 18 Hart, Eoghan               9 Scoil Iognaid-CO               1:35.21        
 -- Martin, Liam               9 CREEG-CO                            DQ        
 -- Curley, Cillian            8 Breaffy-CO                          DQ        
 -- Small, Darragh             9 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 -- MC Weeney, Josh            9 STPAS-CO                            DQ        
 
Event 4  Boys 10 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             10 LOGBM-CO                         51.11 QT     
  2 MC Keon, Leon             10 CREAG-CO                         53.16 QT     
  3 Kilcommons, Alan          10 STPAS-CO                         55.03 QT     
  4 Meegan, Zach              10 COOSA-CO                         57.41        
  5 Newell, Mattie            10 STPT-CO                          58.32        
  6 Hussey, Micheal           10 Scoil Iognaid-CO                 58.54        
  7 Mc Aloon, Conor           10 SKANE-CO                         58.70        
  8 Kelly, Ruairi             10 COONE-CO                         59.01        
  9 Doherty, Tiernan          10 St Oliver Plunke-CO              59.97        
 10 Markham, Gearoid          10 ARORY-CO                       1:00.51        
 11 Murphy, Benedict          10 ROOS-CO                        1:01.22        
 12 Wooley, Luke              10 CMBNS                          1:01.76        
 13 Keady, Daniel             10 Scoil Iognaid-CO               1:04.92        
 14 Crowley, Michael          10 ROXR-CO                        1:07.24        
 15 Tobin, Robert             10 ST AT-CO                       1:09.79        
 16 Bundschu, Rory            10 Scoil Iognaid-CO               1:15.30        
 17 Gavin, Rory               10 Scoil Iognaid-CO               1:17.72        
 18 Jennings, Keith           10 FFLD                           1:33.56        
 -- Claffey, Rian             10 Clonbunny NS Ath-CO                 DQ        
 -- Kennedy, Riain            10 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 -- Wall, Harry               10 St Patrick's-CO                     DQ        
 -- Forde, Alax               10 FMOY-CO                             DQ        
 
Event 5  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                           3:22.27        
  2 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                     3:38.58        
  3 Breaffy-CO  'A'                                             3:47.27        
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:49.72        
  5 Aughnagarron NS Longfprd-CO  'A'                            4:00.76        
  6 Claremorris N S-CO  'A'                                     4:02.54        
  7 Gael Scoil Leitrim-CO  'A'                                  4:03.72        
 -- Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                                    DQ        
 
Event 6  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris N S-CO  'A'                                     3:15.38        
  2 Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                               3:17.86        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:48.57        
 
Event 7  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan              9 FMAS-CO                          43.34 QT     
  2 O'Boyle, Jane              9 WHLD-CO                          48.28 QT     
  3 Brennan, Nicola            9 CORFU-CO                         49.24 QT     
  4 Higgins, Cara              9 GSCLM-CO                         49.44 QT     
  5 O'Brien, Grace             9 NFL-CO                           49.71 QT     
  6 Mc Keon, Kayla             9 CREAG-CO                         51.65 QT     
  7 Rafter, Kassie             9 GS Mhic Amhlaigh-CO              51.89 QT     
  8 Joyce, Emelia              9 Barna NS Gal-CO                  54.29 QT     
  9 O'Donnell, Grace           9 Melview NS-CO                    54.37 QT     
 10 MC Keon, Ella Mae          8 ST BR-CO                         54.48 QT     
 11 Nolan, Shauna              8 NFL-CO                           55.15 QT     
 12 Horkan, Rosin              9 MEEL-CO                          55.80 QT     
 13 Kelly, Sienna              9 GSCLM-CO                         56.08 QT     
 14 Freeman, Sinead            8 Tarmon School-CO                 57.30        
 15 Clarke, Anelia             9 AUGH-CO                          58.85        
 16 Coleman, Sasha             8 HIST-CO                          58.87        
 17 Breslin, Amy               9 BARN-CO                          59.05        
 18 Kelly, Aoife               9 COONE-CO                         59.92        
 19 Joyce, Isabel              9 Barna NS Gal-CO                  59.99        
 20 Hussy, Louisa              8 Scoil Iognaid-CO               1:01.30        
 21 Grimes, Jennifer           9 Scoil Mhuire-CO                1:02.05        
 22 Lawlor, Evie               9 Breaffy-CO                     1:05.07        
 23 Mulrenan, Lily             9 LOUGH-CO                       1:05.74        
 24 Bracken, Lizelle           9 Breaffy-CO                     1:06.91        
 25 Reilly, Megan              9 SUMA-CO                        1:07.70        
 26 Ryan, Emily                7 ROXR-CO                        1:20.12        
 
Event 7  Girls 10 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Alaoise            10 BFY-CO                           42.40 QT     
  2 Scanlon, Aisling          10 AUGH-CO                          43.72 QT     
  3 Brennan, Sorcha           10 PCT-CO                           45.43 QT     
  4 MC Manus, Emma            10 COOSA-CO                         46.21 QT     
  5 Mooney, Niamh             10 SCROI-CO                         49.63 QT     
  6 Gucian, Ella              10 STPAS-CO                         50.79 QT     
  7 Manning, Katie            10 NFL-CO                           51.06 QT     
  8 Nash, Aoife               10 Scoil Iognaid-CO                 51.29 QT     
  9 Bundschu, Aoife           10 Scoil Iognaid-CO                 51.95 QT     
 10 Duffy, Denise             10 WHLD-CO                          54.50        
 11 Mc Quade, Emma            10 STPAS-CO                         55.02        
 12 Reynolds, Alexandra       10 GSLE-CO                          55.27        
 13 Imbusch, Erin             10 ETO                              55.32        
 14 Naylor, Erin              10 CUALA-CO                         56.38        
 15 Breen, Alison             10 SCROI-CO                         56.50        
 16 Kennelly, Aoife           10 FMOY-CO                          57.09        
 17 MC Loughlin, Leah         10 STPAS-CO                         58.61        
 18 Heaney, Helen             10 CLMNS-CO                         58.84        
 19 Hanrahan, Aoibheann       10 Breaffy-CO                       59.10        
 20 Ruane, Ellen              10 CLMNS-CO                         59.33        
 21 Lowe, Ruby                10 Scoil Mhuire-CO                  59.45        
 22 Columb, Gemma             10 AUGH-CO                        1:03.37        
 23 Galligan, Alyssa          10 NFL-CO                         1:05.76        
 -- Bradley, Jane             10 HIPK-CO                         X48.22 QT     
 -- Barry, Aimee              10 Breaffy-CO                          DQ        
 -- Wade, Deirdre             10 CLMNS-CO                            DQ        
 
Event 8  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Barry               9 CURRB-CO                         44.70 QT     
  2 O'Donoghue, Sean           9 GS Athlone-CO                    46.46 QT     
  4 Martin, Liam               9 CREEG-CO                         50.24 QT     
  5 Satchwell, Bertie          9 CREEG-CO                         52.73 QT     
  6 MC Keon, Evan              8 CREAG-CO                         53.03 QT     
  7 Henson, Andrew             9 TCLA-CO                          53.88 QT     
  8 Ryan, Eoghan               9 ARIG-CO                          54.87 QT     
  9 Dillon, Evan               8 CMBNS                            55.17 QT     
 10 Hopkins, Aaron             9 STKL-CO                          56.48 QT     
 11 Connaughton, James         9 TCLA-CO                          57.85        
 12 Boyle, Rory                9 St Patrick's-CO                  58.21        
 13 Gibbs, John                9 St Patrick's-CO                1:01.55        
 14 Bradley, Mark              8 HIPK-CO                        1:04.22        
 15 MC Guigan, Shane           8 AUGH-CO                        1:04.28        
 16 Heaney, David              8 CLMNS-CO                       1:10.50        
 17 Scanlon, Thomas            8 AUGH-CO                        1:13.30        
 18 Nerney, Diarmuid           8 LONG                           1:42.69        
 
Event 8  Boys 10 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               10 TCLA-CO                          40.56 QT     
  2 Kearney, Oliver           10 GSLE-CO                          41.06 QT     
  3 Meegan, Zach              10 COOSA-CO                         45.04 QT     
  3 MC Keon, Leon             10 CREAG-CO                         48.81 QT     
  4 O'Donnell, Brian          10 SCBNF-CO                         45.50 QT     
  5 Doherty, Tiernan          10 St Oliver Plunke-CO              46.78 QT     
  6 Deehan, Oisin             10 GS Athlone-CO                    48.98 QT     
  7 Wooley, Luke              10 CMBNS                            49.25 QT     
  8 Heneghan, Jack            10 STPT-CO                          49.40 QT     
  9 Mc Aloon, Conor           10 SKANE-CO                         51.21 QT     
 10 Nolan, Eanna              10 CASCR-CO                         51.26 QT     
 10 Semikin, Maker            10 COOSA-CO                         51.26 QT     
 12 Kelly, Ruairi             10 COONE-CO                         52.15 QT     
 13 Rockett, Mark             10 COOSA-CO                         53.16 QT     
 14 Newell, Mattie            10 STPT-CO                          53.74 QT     
 15 Fox, Jamie                10 BRID-CO                          54.15        
 16 Henry, Liam               10 CMBNS                            54.54        
 17 Moore, Cillian            10 PKCAR-CO                         59.03        
 18 Begley, Charlie           10 Scoil Iognaid-CO               1:06.72        
 19 Kennedy, Riain            10 Scoil Iognaid-CO               1:07.45        
 20 Oats, Andrew              10 ACBC-CO                        1:31.53        
 -- Rynn, Cormac              10 ARIG-CO                             DQ        
 
Event 9  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh        9 NFL-CO                           55.25 QT     
  2 Hunter, Ellen              9 CARBU-CO                         55.58 QT     
  3 Mc Keon, Kayla             9 CREAG-CO                         55.66 QT     
  4 Higgins, Cara              9 GSCLM-CO                         58.83 QT     
  5 Heneghan, Sarah            9 Breaffy-CO                     1:01.29        
  6 Moran, Lorraine            9 ATH                            1:02.61        
  7 Geraghty, Laura            8 Scoil Iognaid-CO               1:06.52        
  8 Hussy, Louisa              8 Scoil Iognaid-CO               1:09.66        
 -- Kelly, Clodagh             9 AUGH-CO                             DQ        
 
Event 9  Girls 10 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Alaoise            10 BFY-CO                           43.10 QT     
  2 Scanlon, Aisling          10 AUGH-CO                          44.14 QT     
  3 Bradley, Jane             10 HIPK-CO                          48.34 QT     
  4 Hanrahan, Sheenagh        10 CREAG-CO                         57.17        
  5 Davitt, Ciara             10 SCEIN-CO                       1:02.31        
 -- Harding, Grace            10 STPAS-CO                            DQ        
 
Event 10  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor             9 Scoil Mhuire-CO                  51.28 QT     
  2 O`brian, Coner             9 BARN-CO                          59.88 QT     
  3 Hogan, Aron                9 CREEG-CO                       1:17.20        
 
Event 10  Boys 10 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smyth, Harry              10 CMBNS                            38.81 QT     
  2 Kearney, Oliver           10 GSLE-CO                          42.11 QT     
  3 Delaney, Jack             10 LOGBM-CO                         43.03 QT     
  4 Igoe, Rory                10 STMAD                            49.02 QT     
  5 O'Connor, Ronan           10 STPS-CO                          49.92 QT     
  6 MC Keon, Leon             10 CREAG-CO                         52.41 QT     
  7 O'Donnell, Brian          10 SCBNF-CO                         53.30 QT     
  8 Heneghan, Jack            10 STPT-CO                          55.52        
  9 Naughton, Eoin            10 CORFU-CO                         58.60        
 -- Szczesniak, Hubert        10 STMLL-CO                            DQ        
 -- Hussey, Micheal           10 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 
Event 11  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                           2:57.01        
  2 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                     3:04.96        
  3 Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                               3:12.52        
  4 Breaffy-CO  'A'                                             3:22.64        
  5 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:25.47        
  6 Aughnagarron NS Longfprd-CO  'A'                            3:29.56        
  7 Claremorris N S-CO  'A'                                     3:49.43        
  8 Scoil Mhuire-CO  'A'                                        3:56.52        
  9 ST Patricks-CO  'A'                                         4:01.67        
 
Event 12  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                              2:58.62        
  2 Claremorris N S-CO  'A'                                     2:59.20        
  3 Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                               2:59.46        
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:27.08        
 
Event 13  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               11 Baylin  Athlone-CO             1:25.13 QT     
  2 MC Keon, Ava              11 CREAG-CO                       1:27.69 QT     
  3 Moran, Ellie              11 GSDE-CO                        1:30.70 QT     
  4 Horkan, Dearbhla          11 MEEL-CO                        1:30.79 QT     
  5 Martin, Emily             11 Moore-CO                       1:32.12 QT     
  6 Crosgrave, Sarah          11 St Angela's NS-CO              1:34.50 QT     
  7 Hogan, Kate               11 NFL-CO                         1:35.21 QT     
  8 Connaughton- Jones, Ciar  11 Rathcormac NS-CO               1:35.59 QT     
  9 Stapleton, Aisling        11 Breaffy-CO                     1:36.00 QT     
 10 Murphy, Aylagh            11 S                              1:36.45 QT     
 11 O'Boyle, Karen            11 WHLD-CO                        1:36.59 QT     
 12 Owens, Kate               11 Scoil Iognaid-CO               1:39.57 QT     
 13 Ni Mhuri, Molly           11 GSL-CO                         1:41.14 QT     
 14 Kennedy, Niamh            11 Barna NS Gal-CO                1:41.43 QT     
 15 Horan, Ivanna             11 SNUG-CO                        1:42.01 QT     
 16 Healy, Rachel             11 SNUG-CO                        1:43.65 QT     
 18 MC Donagh, Leana          11 Scoil Iognaid-CO               1:51.97        
 
Event 13  Girls 12 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 Tarmon School-CO               1:18.25 QT     
  2 Gibbs, Alison             12 SCROI-CO                       1:19.74 QT     
  3 Kilcommons, Ciara         12 STPAS-CO                       1:21.47 QT     
  4 Dolan, Ruth               12 CREAG-CO                       1:21.69 QT     
  5 Weinert, Wiktoria         12 CONS-CO                        1:22.42 QT     
  6 Farrell, Danielle         12 Scoil Ursula-CO                1:22.99 QT     
  7 MC Keon, Tara             12 CREAG-CO                       1:25.14 QT     
  8 Mc Auley, Sile            12 Cornamaddy-CO                  1:25.97 QT     
  9 O'Donnell, Naoise         12 SCBNF-CO                       1:27.48 QT     
 10 MC Hale, Zoe              12 SNUG-CO                        1:35.38 QT     
 11 Deely, Ella               12 SNUG-CO                        1:36.66 QT     
 12 Popovic, Tara             12 SNUG-CO                        1:37.67 QT     
 13 Hart, Katie               12 BALLA-CO                       1:38.05 QT     
 14 Byrne, Ella               12 FAHMA                          1:39.31        
 15 Staunton, Nora            12 MEEL-CO                        1:41.80        
 16 Kemayou, Marion           12 STJC-CO                        1:53.59        
 17 Egan, Ashlinn             12 COLEH-CO                       1:46.56        
 -- Liptrot, Rebecca          12 SCMMO-CO                            DQ        
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus            11 KNON-CO                        1:26.00 QT     
  2 Wooley, James             11 CMBNS                          1:27.59 QT     
  3 Flaherty, Roan            11 Baylin  Athlone-CO             1:28.72 QT     
  4 Doherty, Eamon            11 St Oliver Plunke-CO            1:31.41 QT     
  5 Donohoe, Conor            11 PKCAR-CO                       1:32.71 QT     
  6 Hunter, Max               11 CARBU-CO                       1:35.75 QT     
  7 McNulty, Oran             11 GSCLM-CO                       1:35.94 QT     
  8 Treanor, Eoin             11 GSCLM-CO                       1:47.87        
  9 Harvnek, Aidrian          11 STMLL-CO                       2:00.29        
 
Event 14  Boys 12 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           12 St Colmcille's W-CO            1:17.07 QT     
  2 Malashnyak, Edwin         12 COOSA-CO                       1:18.78 QT     
  3 Semikin, Nikita           12 COOSA-CO                       1:27.19 QT     
  4 Dzaee, Alan               12 STMLL-CO                       1:27.42 QT     
  5 Claffey, Donagh           12 Clonbunny NS Ath-CO            1:27.72 QT     
  6 Harley, Conor             12 ARORY-CO                       1:27.87 QT     
  7 Masterson, Darragh        12 Breaffy-CO                     1:29.33 QT     
  8 Gurkian, Eoin             12 STPAS-CO                       1:30.71        
  9 Colleran, Ronan           12 STPT-CO                        1:31.06        
 10 Heneghan, Conor           12 STPT-CO                        1:34.48        
 11 Doran, David              12 STOM-CO                        1:36.99        
 12 O'Connor, Niall           12 STPS-CO                        1:39.76        
 13 Smith, Cian               12 STKA-CO                        1:42.73        
 14 Finnerty, Cathal          12 GSCLM-CO                       1:43.07        
 15 Faughnan, Shane           12 ADUFF                          1:52.32        
 
Event 15  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah          11 CROSS-CO                         34.20 QT     
  2 Curran, Kelis             11 Tarmon School-CO                 34.96 QT     
  3 Fitzpatrick, Eva          11 TCLA-CO                          36.86 QT     
  4 Kenny, Bernadette         11 GSCOI-CO                         37.08 QT     
  5 MC Namara, Aislina        11 ATH                              37.10 QT     
  6 Mulrenan, Ellen           11 LOUGH-CO                         37.87 QT     
  7 Fitzpatrick, Cara         11 TCLA-CO                          37.90 QT     
  8 Stachwell, Marie          11 S                                38.41 QT     
  9 Clarke, Eloise            11 CSAMP-CO                         38.64 QT     
 10 Connaughton- Jones, Ciar  11 Rathcormac NS-CO                 38.87 QT     
 11 Lefebvre, Maya            11 Mount Temle-CO                   39.82        
 12 Owens, Kate               11 Scoil Iognaid-CO                 39.83        
 13 MC Manamon, Siobhan       11 Scoil Iognaid-CO                 40.45        
 14 Deely, Ava                11 Melview NS-CO                    40.56        
 15 Ni Mhuri, Molly           11 GSL-CO                           40.69        
 16 Lavin, Faye               11 Breaffy-CO                       41.05        
 17 Pliszka, Antonina         11 SCMRS-CO                         42.91        
 18 O'Connor, Grace           11 STPS-CO                          42.99        
 19 Mc Cormack, Tani          11 ARORY-CO                         44.49        
 20 Flanagan, Niamh           11 GSCLM-CO                         44.71        
 21 Lyons, Grace              11 Melview NS-CO                    45.01        
 22 Murphy, Sinead            11 FFLD                             45.99        
 23 Nally, Rebecca            11 Baylin  Athlone-CO               47.42        
 24 Lynch, Emma               11 Melview NS-CO                    49.78        
 25 Lyons, Lauren             11 Breaffy-CO                       49.95        
 26 Nowell, Brook             11 Stonepark L'Ford-CO              49.96        
 27 Columb, Zoe               11 AUGH-CO                          50.78        
 28 Cashin, Sarah             11 Breaffy-CO                       51.48        
 29 Mc Carthy, Siofra         11 Rathcormac NS-CO                 51.83        
 30 Kelly, Hanah              11 SCROI-CO                         56.85        
 31 Flynn, Maira              11 Baylin  Athlone-CO               59.75        
 32 Finnegan, Emma            11 HIPK-CO                        1:01.26        
 33 Johnston, Alice           11 LONG                           1:03.61        
 34 Collins, Aoife            11 Baylin  Athlone-CO             1:07.24        
 35 Tullu, Laura              11 SCSA                           1:16.69        
 36 Maher, Caitlin            11 SCSA                           1:17.16        
 -- Crosgrave, Sarah          11 St Angela's NS-CO                   DQ        
 -- MC Glynn, Saoise          11 GSLE-CO                             DQ        
 
Event 15  Girls 12 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodawska, Oliwia          12 KND-CO                           32.06 QT     
  2 Farrell, Danielle         12 Scoil Ursula-CO                  32.46 QT     
  3 Mc Fadden, Ava            12 Tarmon School-CO                 33.01 QT     
  4 Horkan, Aisling           12 MEEL-CO                          34.30 QT     
  5 Collier, Clodagh          12 CORFU-CO                         34.51 QT     
  6 Mc Keown, Lauryn          12 STPAS-CO                         34.99 QT     
  7 O'Sullivan, Clina         12 ROXR-CO                          35.06 QT     
  8 Davitt, Aoife             12 SCEIN-CO                         35.38 QT     
  9 Bartram, Nia              12 STDOM                            36.05        
 10 Collins, Abbie            12 Baylin  Athlone-CO               36.34        
 11 MC Gonagle, Lucy          12 TCLA-CO                          36.52        
 12 Durkan, Hannah            12 STJOE-CO                         37.30        
 13 Heaslip, Elisa            12 GS Athlone-CO                    37.40        
 14 Pilcher, Millie           12 ST AT-CO                         37.76        
 15 Hanrahan, Aibhe           12 CREAG-CO                         37.93        
 16 Ruddy, Cianna             12 FMAS-CO                          38.04        
 17 Sweeney, Aoife E          12 Scoil Iognaid-CO                 38.28        
 18 MC Donnagh, Caitriona     12 Scoil Iognaid-CO                 38.52        
 19 Mc Donagh, Niamh          12 STPAS-CO                         38.93        
 20 Henry, Wasini             12 CREAG-CO                         39.80        
 21 Egan, Ashlinn             12 COLEH-CO                         40.16        
 22 Silke, Roisin             12 Scoil Iognaid-CO                 40.45        
 23 Donohue, Grainne          12 STDOM                            40.53        
 24 Vinod, Anouska            12 SCROI-CO                         42.84        
 25 Mc Gettigan, Marie        12 STPAS-CO                         42.97        
 26 Quinn, Sharon             12 STKL-CO                          43.22        
 27 Connaughton, Jane         12 TCLA-CO                          45.34        
 28 Shaw, Katie               12 Melview NS-CO                    46.63        
 29 Conway, Leah              12 PKCAR-CO                         48.40        
 30 O'Carroll, Ciara          12 HIPK-CO                          55.72        
 31 Fahy, Elizabeth           12 SCROI-CO                       1:00.12        
 -- Hogan, Ella               12 FMOY-CO                             DQ        
 
Event 16  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilmartin, Gero           11 FMAS-CO                          32.58 QT     
  2 Duda, Philip              11 ACBC-CO                          32.91 QT     
  3 Mc Cormack, Cian          11 NFL-CO                           34.65 QT     
  4 Kilkenny, Shaun           11 GORG-CO                          35.59 QT     
  5 McNulty, Oran             11 GSCLM-CO                         35.67 QT     
  6 Hunter, Max               11 CARBU-CO                         36.94 QT     
  7 Joyce-Whyte, Ewan         11 BRID-CO                          37.16 QT     
  8 Murphy, Adam              11 Breaffy-CO                       38.04        
  9 Donnelly, Jack            11 ROXR-CO                          38.13        
 10 Lennon, David             11 St Patrick's-CO                  39.12        
 11 Collier, Killian          11 CORFU-CO                         39.29        
 12 Cloonan, Brogan           11 GSCOI-CO                         40.32        
 13 Melia, Odie               11 LAVY-CO                          41.49        
 14 Ryan, Tom                 11 ROXR-CO                          42.21        
 15 Gunning, Jamie            11 STJOE-CO                         42.42        
 16 Smith, Eamon              11 STDOM                            42.91        
 17 Harvnek, Aidrian          11 STMLL-CO                         44.60        
 18 Ward, Liam                11 COOSA-CO                         45.03        
 19 Clarke, Niall             11 Breaffy-CO                       46.80        
 20 Carey, Simon              11 GS Mhic Amhlaigh-CO              47.20        
 21 Clifford, Eirnhin         11 SCRAB                            48.07        
 22 Finn, John                11 FFLD                             51.26        
 23 Hegarty, Daniel           11 STBRD-CO                         59.60        
 24 Jennings, Enda            11 FFLD                           1:02.47        
 
Event 16  Boys 12 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         12 COOSA-CO                         30.29 QT     
  2 Lynam, Cillian            12 STMA-CO                          31.10 QT     
  3 Masterson, Darragh        12 Breaffy-CO                       33.45 QT     
  4 Semikin, Nikita           12 COOSA-CO                         33.61 QT     
  5 Mooney, James             12 CREAG-CO                         33.66 QT     
  6 Burke, Ned                12 CMBNS                            34.01 QT     
  7 Mroz, Kamil               12 SCMST-CO                         34.60 QT     
  8 Heaney, Michael           12 CMBNS                            34.71 QT     
  9 Donovan, Shane            12 Ballybay-CO                      34.72 QT     
 10 Harley, Conor             12 ARORY-CO                         35.74        
 11 Gilligan, James           12 NFL-CO                           36.05        
 12 Smith, Cian               12 STKA-CO                          37.20        
 12 O'Connor, Niall           12 STPS-CO                          37.20        
 14 Iakimov, Boris            12 STPT-CO                          37.33        
 15 Mitchell, Marco           12 Scoil Iognaid-CO                 37.90        
 16 Bundschu, Conor           12 Scoil Iognaid-CO                 38.49        
 17 Moore-Keane, Ross         12 COOSA-CO                         39.26        
 18 Lydon, Ronan              12 Scoil Iognaid-CO                 42.04        
 19 O'Connor, Daniel          12 STPS-CO                          42.21        
 20 Boyd, Leon                12 ALEA-CO                          42.49        
 21 Hanly, Dylan              12 GSL-CO                           43.27        
 22 Hogan, Conor              12 CREAG-CO                         44.01        
 23 Faughnan, Shane           12 ADUFF                            44.19        
 24 Finn, James               12 FFLD                             46.48        
 25 Cunningham, Colin         12 STPT-CO                          47.05        
 26 Kok, Jeron                12 BLEA-CO                          47.28        
 27 Brunt, Emie               12 LANS-CO                          50.22        
 28 Ledwith, Griffin          12 STEMR-CO                         53.73        
 29 Togher, Cian              12 SNUG-CO                          54.66        
 30 Johnston, Ivan            12 Melview NS-CO                  1:04.35        
 
Event 17  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Emily             11 Moore-CO                         45.53 QT     
  2 Healy, Rachel             11 SNUG-CO                          47.92 QT     
  3 O'Boyle, Karen            11 WHLD-CO                          48.08 QT     
  4 Stapleton, Aisling        11 Breaffy-CO                       48.65 QT     
  5 Horan, Ivanna             11 SNUG-CO                          49.66 QT     
  6 Lavin, Faye               11 Breaffy-CO                       50.30 QT     
  7 Clarke, Eloise            11 CSAMP-CO                         50.46 QT     
  8 Murphy, Aylagh            11 S                                51.49        
  9 O'Rourke, Grainne         11 LAVY-CO                          51.81        
 10 Stachwell, Marie          11 S                                52.17        
 11 Kelly, Aoibhin            11 STDOM                            56.05        
 12 MC Manamon, Siobhan       11 Scoil Iognaid-CO                 58.08        
 13 Lyons, Grace              11 Melview NS-CO                    58.48        
 14 Deely, Lauren             11 SNUG-CO                          59.33        
 15 Mc Cormack, Tani          11 ARORY-CO                         59.43        
 16 Cashin, Sarah             11 Breaffy-CO                     1:01.15        
 17 Lefebvre, Maya            11 Mount Temle-CO                 1:02.54        
 18 Broadman, Ameila          11 NEWC-CO                        1:03.45        
 19 Mulry, Ava                11 STMS-CO                        1:05.37        
 20 Kelly, Hanah              11 SCROI-CO                       1:06.05        
 21 Fahy, Anna                11 Breaffy-CO                     1:06.87        
 22 Finnegan, Emma            11 HIPK-CO                        1:09.63        
 23 Nally, Rebecca            11 Baylin  Athlone-CO             1:11.96        
 24 Nowell, Brook             11 Stonepark L'Ford-CO            1:14.26        
 25 Lyons, Lauren             11 Breaffy-CO                     1:15.64        
 26 Collins, Aoife            11 Baylin  Athlone-CO             1:17.81        
 27 Flynn, Maira              11 Baylin  Athlone-CO             1:19.16        
 28 Tullu, Laura              11 SCSA                           1:37.97        
 29 Maher, Caitlin            11 SCSA                           1:40.66        
 
Event 17  Girls 12 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         12 CONS-CO                          40.48 QT     
  2 Gibbs, Alison             12 SCROI-CO                         41.91 QT     
  3 Mc Fadden, Ava            12 Tarmon School-CO                 42.58 QT     
  4 Sultanov, Sophie          12 STJA                             43.44 QT     
  5 Dempsey, Rachel           12 Scoil Iognaid-CO                 43.51 QT     
  6 O'Brien, Roisin           12 SCMRS-CO                         43.83 QT     
  7 O'Sullivan, Clina         12 ROXR-CO                          44.44 QT     
  8 Horkan, Aisling           12 MEEL-CO                          45.26 QT     
  9 Murphy, Emma              12 SCEIN-CO                         46.40 QT     
 10 Bartram, Nia              12 STDOM                            47.07 QT     
 11 Collins, Abbie            12 Baylin  Athlone-CO               47.48 QT     
 12 Popovic, Tara             12 SNUG-CO                          48.10        
 13 Collier, Clodagh          12 CORFU-CO                         48.87        
 14 Staunton, Nora            12 MEEL-CO                          50.02        
 15 Silke, Roisin             12 Scoil Iognaid-CO                 50.06        
 16 Henehan, Sophie           12 SNUG-CO                          50.57        
 17 Deely, Ella               12 SNUG-CO                          51.22        
 18 Henry, Nancy              12 CASCR-CO                         51.51        
 19 Kemayou, Marion           12 STJC-CO                          52.20        
 20 Talbot, Emily             12 STJOE-CO                         53.55        
 21 O'Brien, Caoimhe          12 GS Mhic Amhlaigh-CO              57.39        
 22 Mc Gettigan, Marie        12 STPAS-CO                       1:00.18        
 23 Holmes, Grace             12 STMS-CO                        1:00.43        
 24 O'Carroll, Ciara          12 HIPK-CO                        1:07.13        
 25 Fahy, Elizabeth           12 SCROI-CO                       1:19.91        
 
Event 18  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Roan            11 Baylin  Athlone-CO               44.76 QT     
  2 Gilmartin, Gero           11 FMAS-CO                          44.85 QT     
  3 Jennings, Euan            11 Barna NS Gal-CO                  46.06 QT     
  4 Donohoe, Conor            11 PKCAR-CO                         47.36 QT     
  5 Ryan, Tom                 11 ROXR-CO                          48.69 QT     
  6 Joyce-Whyte, Ewan         11 BRID-CO                          49.21 QT     
  7 Smyth, Ben                11 CMBNS                            50.10        
  8 Humpston, Ruairi          11 WHLD-CO                          50.92        
  9 Fee, Brogan               11 STPAS-CO                         52.65        
 10 Melia, Odie               11 LAVY-CO                          53.49        
 11 Faherty, Ciaran           11 Melview NS-CO                    54.03        
 12 Langton, Killian          11 CUALA-CO                         55.22        
 13 Collier, Killian          11 CORFU-CO                         55.47        
 14 Murphy, Adam              11 Breaffy-CO                       56.34        
 15 Clarke, Niall             11 Breaffy-CO                       57.09        
 16 Pearce, Liam              11 GSDE-CO                        1:01.22        
 17 Clifford, Eirnhin         11 SCRAB                          1:03.64        
 18 Smith, Eamon              11 STDOM                          1:04.26        
 19 Finn, John                11 FFLD                           1:05.12        
 20 Carey, Simon              11 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:14.81        
 
Event 18  Boys 12 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             12 TCLA-CO                          40.09 QT     
  2 Mooney, James             12 CREAG-CO                         40.81 QT     
  3 Burke, Ned                12 CMBNS                            44.51 QT     
  4 Gurkian, Eoin             12 STPAS-CO                         45.08 QT     
  5 Reilly, Aaron             12 QUAY                             45.70 QT     
  6 Claffey, Donagh           12 Clonbunny NS Ath-CO              46.42 QT     
  7 Iakimov, Boris            12 STPT-CO                          49.46        
  8 Dzaee, Alan               12 STMLL-CO                         51.28        
  9 Finnerty, Cathal          12 GSCLM-CO                         51.86        
 10 Moore-Keane, Ross         12 COOSA-CO                         52.56        
 11 Nerney, Tadhg             12 Stonepark L'Ford-CO              55.25        
 12 O'Connor, Daniel          12 STPS-CO                          59.45        
 13 Hogan, Conor              12 CREAG-CO                         59.54        
 14 Hanly, Dylan              12 GSL-CO                           59.79        
 15 Finn, James               12 FFLD                           1:01.79        
 16 Brunt, Emie               12 LANS-CO                        1:09.14        
 17 Cunningham, Colin         12 STPT-CO                        1:10.10        
 
Event 19  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                               2:35.51        
  2 Tarmon School-CO  'A'                                       2:37.90        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:00.45        
  4 Meelickmore N S-CO  'A'                                     3:08.18        
  5 Snugboro NS Castlebar-CO  'A'                               3:12.84        
  6 Baylin Athlone-CO  'A'                                      3:24.43        
  7 Breaffy-CO  'A'                                             3:33.79        
  8 Scoil Rois Taylors Hill Galway-CO  'A'                      3:42.60        
 
Event 20  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris N S-CO  'A'                                     2:38.73        
  2 ST Patricks Tuam-CO  'A'                                    2:55.91        
  3 Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                               3:11.61        
  4 Breaffy-CO  'A'                                             3:15.33        
  5 St Patrick's, Galway-CO  'A'                                3:16.86        
  6 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       3:31.42        
  7 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                     3:33.85        
 
Event 21  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah          11 CROSS-CO                         37.82 QT     
  2 Lowe, Erika               11 Baylin  Athlone-CO               39.52 QT     
  3 Curran, Kelis             11 Tarmon School-CO                 41.25 QT     
  4 Horkan, Dearbhla          11 MEEL-CO                          41.84 QT     
  5 Fitzpatrick, Eva          11 TCLA-CO                          43.64 QT     
  6 Fitzpatrick, Cara         11 TCLA-CO                          44.93 QT     
  7 O'Rourke, Grainne         11 LAVY-CO                          45.86 QT     
  8 Kennedy, Niamh            11 Barna NS Gal-CO                  46.33        
  9 Pliszka, Antonina         11 SCMRS-CO                         47.92        
 10 MC Donagh, Leana          11 Scoil Iognaid-CO                 49.99        
 11 Deely, Lauren             11 SNUG-CO                          51.67        
 12 O'Connor, Grace           11 STPS-CO                          53.42        
 13 Francis, Kenzi            11 S                                54.60        
 14 Lynch, Emma               11 Melview NS-CO                    56.02        
 15 MC Glynn, Saoise          11 GSLE-CO                          56.21        
 16 Columb, Zoe               11 AUGH-CO                          56.60        
 17 Mc Carthy, Siofra         11 Rathcormac NS-CO                 58.35        
 -- Kenny, Bernadette         11 GSCOI-CO                            DQ        
 -- Murphy, Sinead            11 FFLD                                DQ        
 
Event 21  Girls 12 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Ruth               12 CREAG-CO                         35.82 QT     
  2 Lynch, Helen              12 KILC-CO                          36.15 QT     
  3 Kilcommons, Ciara         12 STPAS-CO                         37.31 QT     
  4 O'Brien, Roisin           12 SCMRS-CO                         38.98 QT     
  5 Rodawska, Oliwia          12 KND-CO                           39.10 QT     
  6 Mc Auley, Sile            12 Cornamaddy-CO                    39.20 QT     
  7 Kennedy, Caoimhe          12 ARORY-CO                         40.42 QT     
  8 Liptrot, Rebecca          12 SCMMO-CO                         40.94 QT     
  9 O'Donnell, Naoise         12 SCBNF-CO                         41.70 QT     
 10 Donohue, Grainne          12 STDOM                            42.18 QT     
 11 Harman, Elsie             12 GSLE-CO                          43.18 QT     
 12 MC Hale, Zoe              12 SNUG-CO                          44.11 QT     
 13 MC Donnagh, Caitriona     12 Scoil Iognaid-CO                 44.34 QT     
 13 Pilcher, Millie           12 ST AT-CO                         44.34 QT     
 15 Ruddy, Cianna             12 FMAS-CO                          44.56 QT     
 16 Henehan, Sophie           12 SNUG-CO                          44.85 QT     
 17 MC Gonagle, Lucy          12 TCLA-CO                          46.06        
 18 Talbot, Emily             12 STJOE-CO                         46.93        
 19 Dowd, Jane                12 FMOY-CO                          47.46        
 20 Henry, Nancy              12 CASCR-CO                         48.25        
 21 Heaslip, Elisa            12 GS Athlone-CO                    48.63        
 22 Quinn, Sharon             12 STKL-CO                          49.45        
 23 Conway, Leah              12 PKCAR-CO                         49.88        
 24 O'Brien, Caoimhe          12 GS Mhic Amhlaigh-CO              51.03        
 25 Holmes, Grace             12 STMS-CO                          52.93        
 26 Vinod, Anouska            12 SCROI-CO                         54.51        
 27 Shaw, Katie               12 Melview NS-CO                  1:03.55        
 
Event 22  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooke, Aonghus            11 KNON-CO                          37.79 QT     
  2 Duda, Philip              11 ACBC-CO                          38.50 QT     
  3 Doherty, Eamon            11 St Oliver Plunke-CO              39.93 QT     
  4 Kilkenny, Shaun           11 GORG-CO                          41.53 QT     
  5 Meadows, Caolan           11 STKL-CO                          42.39 QT     
  6 Donnelly, Jack            11 ROXR-CO                          44.59 QT     
  7 Jennings, Euan            11 Barna NS Gal-CO                  45.72        
  8 Langton, Killian          11 CUALA-CO                         51.93        
  9 Cloonan, Brogan           11 GSCOI-CO                         54.31        
 10 Hegarty, Daniel           11 STBRD-CO                       1:02.27        
 11 Jennings, Enda            11 FFLD                           1:03.93        
 
Event 22  Boys 12 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Namara, Conn           12 St Colmcille's W-CO              34.44 QT     
  2 Joyce, Darragh            12 CMBNS                            35.18 QT     
  3 Lynam, Cillian            12 STMA-CO                          35.39 QT     
  4 Harrington, Shane         12 TCLA-CO                          40.02 QT     
  5 Heaney, Michael           12 CMBNS                            41.28 QT     
  6 Doran, David              12 STOM-CO                          41.55 QT     
  7 Donovan, Shane            12 Ballybay-CO                      41.56 QT     
  8 Reilly, Aaron             12 QUAY                             42.52 QT     
  9 Mitchell, Marco           12 Scoil Iognaid-CO                 44.86        
 10 Lydon, Ronan              12 Scoil Iognaid-CO                 49.77        
 11 Boyd, Leon                12 ALEA-CO                          50.44        
 12 Ledwith, Griffin          12 STEMR-CO                         55.93        
 13 Kok, Jeron                12 BLEA-CO                          58.80        
 
Event 23  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Keon, Ava              11 CREAG-CO                         38.39 QT     
  2 Moran, Ellie              11 GSDE-CO                          40.31 QT     
  3 Crosgrave, Sarah          11 St Angela's NS-CO                42.94 QT     
  4 MC Namara, Aislina        11 ATH                              44.49 QT     
  5 Hogan, Kate               11 NFL-CO                           45.86 QT     
  6 Mulrenan, Ellen           11 LOUGH-CO                         45.97 QT     
  7 Flanagan, Niamh           11 GSCLM-CO                         51.12 QT     
  8 Kelly, Aoibhin            11 STDOM                            55.94        
  9 Broadman, Ameila          11 NEWC-CO                        1:09.05        
 
Event 23  Girls 12 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           12 Tarmon School-CO                 34.12 QT     
  2 Lynch, Helen              12 KILC-CO                          34.59 QT     
  3 MC Keon, Tara             12 CREAG-CO                         35.68 QT     
  4 Sultanov, Sophie          12 STJA                             39.91 QT     
  5 Mc Keown, Lauryn          12 STPAS-CO                         41.03 QT     
  6 Kennedy, Caoimhe          12 ARORY-CO                         42.17 QT     
  7 Davitt, Aoife             12 SCEIN-CO                         43.32 QT     
  8 Murphy, Emma              12 SCEIN-CO                         43.39 QT     
  9 Hart, Katie               12 BALLA-CO                         43.52 QT     
 10 Dempsey, Rachel           12 Scoil Iognaid-CO                 44.11 QT     
 11 Hanrahan, Aibhe           12 CREAG-CO                         44.62 QT     
 12 Durkan, Hannah            12 STJOE-CO                         44.80 QT     
 13 Sweeney, Aoife E          12 Scoil Iognaid-CO                 45.65        
 14 Byrne, Ella               12 FAHMA                            49.51        
 15 Dowd, Jane                12 FMOY-CO                          52.01        
 16 Henry, Wasini             12 CREAG-CO                         58.32        
 
Event 24  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  11&U QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wooley, James             11 CMBNS                            39.99 QT     
  2 Mc Cormack, Cian          11 NFL-CO                           43.01 QT     
  3 Smyth, Ben                11 CMBNS                            44.59 QT     
  4 Lennon, David             11 St Patrick's-CO                  47.65 QT     
  5 Treanor, Eoin             11 GSCLM-CO                         47.80 QT     
  6 Gunning, Jamie            11 STJOE-CO                         47.83 QT     
  7 Faherty, Ciaran           11 Melview NS-CO                    49.38 QT     
  8 Humpston, Ruairi          11 WHLD-CO                          49.57 QT     
  9 Fee, Brogan               11 STPAS-CO                         50.14        
 10 Langton, Killian          11 CUALA-CO                         53.34        
 
Event 24  Boys 12 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12&O QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Darragh            12 CMBNS                            35.09 QT     
  2 Coogan, Alfie             12 TCLA-CO                          37.33 QT     
  3 Harrington, Shane         12 TCLA-CO                          38.41 QT     
  4 Mroz, Kamil               12 SCMST-CO                         41.05 QT     
  5 Colleran, Ronan           12 STPT-CO                          41.07 QT     
  6 Heneghan, Conor           12 STPT-CO                          42.52 QT     
  7 Bundschu, Conor           12 Scoil Iognaid-CO                 51.72        
  8 Nerney, Tadhg             12 Stonepark L'Ford-CO              53.07        
 
Event 25  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                               2:19.99        
  2 Tarmon School-CO  'A'                                       2:21.65        
  3 Snugboro NS Castlebar-CO  'A'                               2:31.80        
  4 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                              2:39.58        
  5 ST Patricks-CO  'A'                                         2:43.06        
  6 Meelickmore N S-CO  'A'                                     2:46.38        
  7 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:50.15        
  8 Gael Scoil Leitrim-CO  'A'                                  2:58.42        
  9 Baylin Athlone-CO  'A'                                      3:03.39        
 10 Breaffy-CO  'A'                                             3:07.54        
 -- Gaelscoil Longford-CO  'A'                                       DQ        
 
Event 26  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris N S-CO  'A'                                     2:22.17        
  2 ST Patricks Tuam-CO  'A'                                    2:42.45        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                       2:45.74        
  4 Breaffy-CO  'A'                                             2:48.94        
  5 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                     3:15.53        
  6 Facefield NS Claremorris  'A'                               3:55.40        
 -- Creegs N S Co. Galway-CO  'A'                                    DQ