CON MINOR SCHOOLS NOV 2011

Event 1  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Fiona              9 CBAVY-NT                         38.15 QT     
  2 Mc Hugh-Murphy, Ciara      9 CTAUG                            40.40 QT     
  3 Lowe, Rebecca              9 Baylin  Athlone-NT               41.79 QT     
  4 Brenan, Judy               9 CORFU-NT                         42.04 QT     
  5 Friel, Lauren              9 COOSA-NT                         43.55 QT     
  6 Lynch, Helen               8 CKILC-NT                         44.61 QT     
  7 Smialek, Olivia            9 St Peter's-NT                    44.94 QT     
  8 MC Dermott, Aoife          9 GS Athlone-NT                    45.26        
  9 Gannon, Jeseccia           8 Tarmon School-NT                 46.40        
 10 Ashton, Iona               8 Scoil Fhursa-NT                  47.18        
 11 Kilcommons, Ciara          8 CSTPR                            48.08        
 12 Farrell, Danielle          8 CUCSL-SC                         48.67        
 13 Trayner, Sorcha            9 CGSUD-NT                         48.68        
 14 Horkan, Aisling            8 CMEEL-NT                         52.73        
 15 Holmes, Bronagh            9 Sooey NS-NT                      53.75        
 16 Gallagher, Mairead         9 CSNUG                            55.78        
 17 MC Liam, Megan             9 Scoil Iognaid-NT                 56.07        
 18 Conlon, Sarah              9 CSNUG                            56.56        
 19 Mc Goldrick, Emma          9 CSTPS                            57.11        
 20 Cooke, Olwyn               9 CKNON                            57.82        
 21 MC Keon, Tara              8 CREAG-NT                         58.77        
 22 O'Donovan, Ella            8 CUCSL-SC                       1:01.37        
 23 Ryan, Isobelle             9 CROX-NT                        1:04.21        
 24 Brennan, Claire            9 CROX-NT                        1:09.06        
 25 Halligan, Katleigh         9 CPCT-NT                        1:20.21        
 
Event 2  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tierney, Lee               9 CSTFA-NT                         39.50 QT     
  2 MC Greal, Adam             8 CREAG-NT                         41.69 QT     
  3 Donoghue, Cian             9 CMPK-NT                          41.86 QT     
  4 Freil, Eathan              8 SCHO                             42.22 QT     
  5 Ryan, Duileach             9 CLANS-NT                         42.62 QT     
  6 O'Hara, Oohran             9 CFMAS                            42.93 QT     
  7 Jordan, Cillian            9 St Patrick's-NT                  44.17 QT     
  8 MC Sharry, Mouric          9 CSBC                             45.05        
  9 Elliott, Rown              9 SCHO                             45.14        
 10 Joyce, Darragh             8 CLMNS                            46.88        
 11 Faherty, Christopher       9 Melview NS-NT                    47.91        
 12 Donadoni, Leonardo         8 SCHO                             48.24        
 13 Colleran, Ronan            8 CSTPT-NT                         48.29        
 14 Burke, Aaron               9 Scoil Iognaid-NT                 48.59        
 15 Heneghan, Dara             8 CSTPT-NT                         48.96        
 16 Kelly, Neil                9 Scoil Iognaid-NT                 51.58        
 17 Burke, Ned                 8 CLMNS                            52.38        
 18 Hosty, Cian                9 SCHO                             52.56        
 19 Brennan, Daniel            9 CFMHR-NT                         53.55        
 20 O'Connor, Mark             9 St Patrick's-NT                  57.01        
 21 Phillips, Charles          9 CGSUD-NT                       1:00.05        
 22 MC Cormack, Comhghall      9 Scoil Iognaid-NT               1:00.45        
 23 O'Roidean, Hugh            8 Scoil Iognaid-NT               1:01.92        
 24 Doran, David               8 CSTOM-NT                       1:02.28        
 25 Begley, Lukas              9 CGSTU-NT                       1:03.83        
 26 Morrissey, Darragh         9 Cregmore NS Gal-NT             1:04.62        
 27 Eglinton, Matthew          9 Sooey NS-NT                    1:09.63        
 28 O'Byrne, Donnagh           9 Scoil Iognaid-NT               1:12.97        
 29 Heneghan, Conor            8 CPCT-NT                        1:19.68        
 
Event 3  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blacoe, Allanah           10 Scoil Iognaid-NT                 43.00 QT     
  2 Scott Ryan, Naoise        10 CMCSL-SC                         43.61 QT     
  3 Leahy, Aoife              10 CSMOR-NT                         45.69 QT     
  4 Gibbs, Isabelle           10 CSROI                            46.18 QT     
  5 Scanlon, Leonie           10 CARRA-NT                         46.45 QT     
  6 Ryan, Orla                10 CLANS-NT                         48.90 QT     
  7 Johnson, Laura            10 CARDK-NT                         49.00 QT     
  8 Mulhall, Keela            10 GS Mhic Amhlaigh-NT              49.46 QT     
  9 MC Manus, Rebekah         10 CSNBH                            49.47 QT     
 10 Hoban, Saoirse            10 CGLCA                            50.80 QT     
 11 Daly, Kelsey              10 Ballybay-NT                      52.54 QT     
 12 Frazer, Clodagh           10 Breaffy-NT                       54.52        
 13 Henehan, Rachel           10 CSNUG                            56.05        
 14 Murphy, Maeve             10 Breaffy-NT                       56.10        
 15 O'Boyle, Elizabeth        10 CLWH-NT                          56.45        
 16 MC Glinchey, Aoife        10 Sooey NS-NT                      56.77        
 17 Kavanagh, Lucy            10 Scoil Fhursa-NT                  56.88        
 18 MC Carthy, Allanah        10 CPCT-NT                          57.29        
 19 Burke, Saoirse            10 CGSTU-NT                         57.80        
 20 MC Hugh, Ailson           10 Scoil Iognaid-NT                 58.27        
 21 Murtagh, Cliodhna         10 COOSA-NT                         59.01        
 22 Flynn, Leah               10 Breaffy-NT                       59.38        
 23 Finnerty, Lara            10 CGSUD-NT                         59.56        
 24 Clarke, Andrea            10 Breaffy-NT                     1:01.70        
 25 Cunniffe, Ellis           10 CPCT-NT                        1:11.67        
 26 Halligan, Katleigh         9 CPCT-NT                        1:26.36        
 -- NI Mhainnin, Aoife        10 Scoil Iognaid-NT                    DQ        
 
Event 4  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             10 CLMNS                            42.35 QT     
  2 Rather, Zak               10 GS Mhic Amhlaigh-NT              45.61 QT     
  3 Scully, Tom               10 St Patrick's-NT                  46.15 QT     
  4 Hanrahan, Darragh         10 Scoil Iognaid-NT                 46.36 QT     
  5 O'Connor, Milo            10 COET-NT                          48.96 QT     
  6 O'Boyle, Evan             10 St Patrick's-NT                  49.90 QT     
  7 Colleran, Mark            10 CSTPT-NT                         54.30        
  8 Carroll, Andrew           10 CFMHR-NT                         56.07        
  9 Davidson, Robert          10 Scoil Fhursa-NT                  57.70        
 10 Tannion, Paul             10 Scoil Iognaid-NT               1:01.14        
 11 Heneghan, Sam             10 CSTPT-NT                       1:08.42        
 12 Kearns, Conor             10 Sooey NS-NT                    1:20.18        
 
Event 5  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Hugh-Murphy, Ciara      9 CTAUG                            56.47 QT     
  2 Boyle, Labhoise            9 Scoil Iognaid-NT                 57.53 QT     
  3 Brenan, Judy               9 CORFU-NT                         57.97 QT     
  4 NI Shucleabhan, Cait       9 Scoil Iognaid-NT               1:00.91 QT     
  5 Mc Weeney, Aine            9 Melview NS-NT                  1:03.01 QT     
  6 Ashton, Iona               8 Scoil Fhursa-NT                1:05.08        
  7 Kilcommons, Ciara          8 CSTPR                          1:06.22        
  8 Horkan, Aisling            8 CMEEL-NT                       1:11.44        
  9 Holmes, Bronagh            9 Sooey NS-NT                    1:12.47        
 10 Gibbs, Alison              8 CROIS                          1:13.09        
 11 Gallagher, Mairead         9 CSNUG                          1:18.23        
 12 Ryan, Isobelle             9 CROX-NT                        1:24.19        
 -- Colleran, Meadbh           9 SCHO                                DQ        
 
Event 6  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tierney, Lee               9 CSTFA-NT                         53.17 QT     
  2 O'Rourke, Diarmuid         9 CLAVY-NT                         55.75 QT     
  3 MC Sharry, Mouric          9 CSBC                             58.08 QT     
  4 Donoghue, Cian             9 CMPK-NT                        1:00.64 QT     
  5 O'Connor, Elliot           9 CSMNF                          1:01.30 QT     
  6 Davin, Luke                8 CPCT-NT                        1:04.75 QT     
  7 Burke, Ned                 8 CLMNS                          1:05.26        
  8 Burke, Aaron               9 Scoil Iognaid-NT               1:06.09        
  9 Kelly, Neil                9 Scoil Iognaid-NT               1:06.57        
 10 O'Connor, Mark             9 St Patrick's-NT                1:10.80        
 11 Brennan, Daniel            9 CFMHR-NT                       1:14.07        
 12 Walsh, Harry               8 CSJAM-NT                       1:17.74        
 -- Kavanagh, Ciaran           9 CSTPS                               DQ        
 -- Donadoni, Leonardo         8 SCHO                                DQ        
 
Event 7  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blacoe, Allanah           10 Scoil Iognaid-NT                 46.25 QT     
  2 Mitchell, Madeline        10 Scoil Iognaid-NT                 46.94 QT     
  3 Scanlon, Leonie           10 CARRA-NT                         48.49 QT     
  4 MC Manus, Rebekah         10 CSNBH                            53.29 QT     
  5 MC Donald, Crea           10 GS Mhic Amhlaigh-NT              54.65 QT     
  6 Mevlin, Sarah S           10 CSTPS                          1:03.96        
 
Event 8  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             10 CLANS-NT                         40.98 QT     
  2 Davin, Jack               10 CSTPT-NT                         49.66 QT     
  3 O'Regan, Ruriaí           10 Scoil Fhursa-NT                  52.82 QT     
  4 Doorly, David             10 CSNBH                            54.74 QT     
  5 Maher, Patrick            10 CLANS-NT                         55.74 QT     
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:18.01        
  2 Scoil Rois Galway  'A'                                      4:09.15        
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Patricks Tuam-NT  'A'                                    3:18.69        
  2 Claremorris N S  'A'                                        3:39.03        
  3 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                3:43.89        
 -- Scoil Iognaid-NT  'A'                                            DQ        
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott Ryan, Naoise        10 CMCSL-SC                         37.80 QT     
  2 Leahy, Aoife              10 CSMOR-NT                         38.05 QT     
  3 Mitchell, Madeline        10 Scoil Iognaid-NT                 40.52 QT     
  4 Johnson, Laura            10 CARDK-NT                         40.90 QT     
  5 MC Greal, Sara            10 CREAG-NT                         42.08 QT     
  6 Joyce, Grace              10 Barna NS Gal-NT                  42.44 QT     
  7 Mulhall, Keela            10 GS Mhic Amhlaigh-NT              42.50 QT     
  8 Ryan, Orla                10 CLANS-NT                         43.84        
  9 Walsh, Alison             10 CSJAM-NT                         45.92        
 10 Kilcommons, Amy           10 CSTPR                            46.25        
 11 Hoban, Saoirse            10 CGLCA                            46.39        
 12 Holland, Jennifer         10 Scoil Iognaid-NT                 47.06        
 13 NI Mhuiri, Alaidh         10 CGSL-NT                          47.76        
 14 Fallon, Marie             10 CPCT-NT                          48.00        
 15 Burke, Saoirse            10 CGSTU-NT                         48.10        
 16 Colleran, Meadbh           9 SCHO                             48.33        
 17 MC Hugh, Ailson           10 Scoil Iognaid-NT                 49.54        
 18 O'Toole, Zara             10 CROIS                            50.68        
 19 Gordon, Laura             10 CSTPS                            51.01        
 20 MC Carthy, Allanah        10 CPCT-NT                          51.57        
 21 Kavanagh, Lucy            10 Scoil Fhursa-NT                  52.75        
 22 O'Boyle, Elizabeth        10 CLWH-NT                          52.85        
 23 Greco, Alexia             10 CSTMY-NT                         53.13        
 24 Clarke, Andrea            10 Breaffy-NT                       53.21        
 25 Horan, Brianne            10 CSNUG                            53.25        
 26 Henehan, Rachel           10 CSNUG                            53.56        
 27 Murtagh, Cliodhna         10 COOSA-NT                         53.58        
 28 Murphy, Maeve             10 Breaffy-NT                       56.42        
 29 Hickey, Sorcha            10 CROIS                            57.80        
 30 Walsh, Ava                10 SCHO                           1:02.95        
 31 NI Mhainnin, Aoife        10 Scoil Iognaid-NT               1:05.96        
 32 O'Dea, Laura              10 CPCT-NT                        1:07.39        
 33 Wall, Amy                 10 CSROI                          1:10.23        
 34 Gurry, Corry              10 Scoil Iognaid-NT               1:20.91        
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cathal             10 CLMNS                            38.29 QT     
  2 O'Connor, Milo            10 COET-NT                          39.94 QT     
  3 Rather, Zak               10 GS Mhic Amhlaigh-NT              41.29        
  4 Scully, Tom               10 St Patrick's-NT                  41.67        
  5 Cooke, Oisín              10 CKNON                            42.82        
  6 O'Regan, Ruriaí           10 Scoil Fhursa-NT                  44.18        
  7 Mylette, Ciaran           10 SCHO                             45.27        
  8 Maher, Anthony            10 CLANS-NT                         45.32        
  9 Campbell, Cian            10 CGSHR-NT                         45.53        
 10 O'Boyle, Evan             10 St Patrick's-NT                  45.79        
 11 Doorly, David             10 CSNBH                            45.99        
 12 Donnelly, Luke            10 Melview NS-NT                    46.31        
 13 Maher, Patrick            10 CLANS-NT                         46.77        
 14 Scanlon, Ciaran           10 CAUGH                            46.90        
 15 O'Donovan, Niall          10 CUCSL-SC                         48.59        
 16 Fahy, Luke                10 Kilbannon NS-NT                  49.31        
 17 Lynch, Conall             10 Breaffy-NT                       49.36        
 18 Carroll, Andrew           10 CFMHR-NT                         49.43        
 19 Gannon, Stephen            9 CLMNS                            51.23        
 20 Ryan, Eoghan              10 Breaffy-NT                       52.46        
 21 Palmer, Brian             10 SCHO                             52.62        
 22 Livingston, Jack           9 SCHO                             52.81        
 23 Dunne, Pierce             10 Breaffy-NT                       52.83        
 24 Geoghegan, Aaron           9 SCHO                             55.25        
 25 MC Ginn, Conall            9 SCHO                             55.30        
 26 Tannion, Paul             10 Scoil Iognaid-NT                 55.73        
 27 Kelly, Oliver             10 Scoil Iognaid-NT               1:01.13        
 28 Heneghan, Sam             10 CSTPT-NT                       1:05.65        
 29 Kearns, Conor             10 Sooey NS-NT                    1:10.81        
 
Event 13  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca              9 Baylin  Athlone-NT               48.64 QT     
  2 Conway, Fiona              9 CBAVY-NT                         49.10 QT     
  3 Smialek, Olivia            9 St Peter's-NT                    51.34 QT     
  4 Friel, Lauren              9 COOSA-NT                         53.72 QT     
  5 MC Dermott, Aoife          9 GS Athlone-NT                    55.45 QT     
  6 NI Shucleabhan, Cait       9 Scoil Iognaid-NT                 57.52        
  7 Farrell, Danielle          8 CUCSL-SC                         59.21        
  8 Conlon, Sarah              9 CSNUG                          1:01.47        
  9 Mc Goldrick, Emma          9 CSTPS                          1:01.52        
 10 Cooke, Olwyn               9 CKNON                          1:03.40        
 11 Gibbs, Alison              8 CROIS                          1:06.62        
 12 Canavan, Alannah           7 CROSS-NT                       1:07.91        
 13 MC Keon, Tara              8 CREAG-NT                       1:08.93        
 14 O'Donovan, Ella            8 CUCSL-SC                       1:10.94        
 
Event 14  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Sean              9 CSTPT-NT                         45.23 QT     
  2 O'Rourke, Diarmuid         9 CLAVY-NT                         52.86 QT     
  3 Joyce, Darragh             8 CLMNS                            53.10 QT     
  4 O'Hara, Oohran             9 CFMAS                            53.13 QT     
  5 Colleran, Ronan            8 CSTPT-NT                         54.02 QT     
  6 O'Connor, Elliot           9 CSMNF                            58.13        
  7 Jordan, Cillian            9 St Patrick's-NT                  59.49        
  8 Moran, Enda                9 Breaffy-NT                     1:00.25        
  9 Heneghan, Dara             8 CSTPT-NT                       1:01.60        
 10 O'Roidean, Hugh            8 Scoil Iognaid-NT               1:02.40        
 11 Doran, David               8 CSTOM-NT                       1:06.70        
 12 Morrissey, Darragh         9 Cregmore NS Gal-NT             1:10.23        
 13 Heneghan, Conor            8 CPCT-NT                        1:10.85        
 14 Davin, Luke                8 CPCT-NT                        1:13.19        
 15 Hanrahan, Cathal           9 Scoil Iognaid-NT               1:13.83        
 16 Kavanagh, Ciaran           9 CSTPS                          1:14.98        
 17 Eglinton, Matthew          9 Sooey NS-NT                    1:16.13        
 18 O'Byrne, Donnagh           9 Scoil Iognaid-NT               1:22.58        
 
Event 15  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flynn, Leah               10 Breaffy-NT                       57.41 QT     
  2 MC Donald, Crea           10 GS Mhic Amhlaigh-NT              57.86 QT     
  3 Daly, Kelsey              10 Ballybay-NT                      58.01 QT     
  4 Gibbs, Isabelle           10 CSROI                            58.05 QT     
  5 Joyce, Grace              10 Barna NS Gal-NT                  58.38 QT     
  6 MC Greal, Sara            10 CREAG-NT                         58.85 QT     
  7 Finnerty, Lara            10 CGSUD-NT                       1:00.25        
  8 Holland, Jennifer         10 Scoil Iognaid-NT               1:01.27        
  9 Mevlin, Sarah S           10 CSTPS                          1:03.26        
 10 Gordon, Laura             10 CSTPS                          1:03.52        
 11 Walsh, Alison             10 CSJAM-NT                       1:04.15        
 12 Kilcommons, Amy           10 CSTPR                          1:05.47        
 13 NI Mhuiri, Alaidh         10 CGSL-NT                        1:06.39        
 14 MC Glinchey, Aoife        10 Sooey NS-NT                    1:06.91        
 15 Hickey, Sorcha            10 CROIS                          1:07.66        
 16 Murphy, Kate              10 Breaffy-NT                     1:09.54        
 17 Walsh, Ava                10 SCHO                           1:10.44        
 18 O'Toole, Zara             10 CROIS                          1:10.81        
 19 Horan, Brianne            10 CSNUG                          1:14.57        
 20 Wall, Amy                 10 CSROI                          1:17.26        
 21 Kearns, Aine              10 Sooey NS-NT                    1:24.20        
 22 Gurry, Corry              10 Scoil Iognaid-NT               1:40.87        
 -- Fallon, Marie             10 CPCT-NT                             DQ        
 
Event 16  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             10 CLANS-NT                         50.80 QT     
  2 Cooke, Oisín              10 CKNON                            51.49 QT     
  3 Davin, Jack               10 CSTPT-NT                         51.85 QT     
  4 Hanrahan, Darragh         10 Scoil Iognaid-NT                 52.12 QT     
  5 Campbell, Cian            10 CGSHR-NT                         56.19 QT     
  6 Mylette, Ciaran           10 SCHO                           1:00.24        
  7 Lynch, Conall             10 Breaffy-NT                     1:00.57        
  8 Fahy, Luke                10 Kilbannon NS-NT                1:03.31        
  9 Davidson, Robert          10 Scoil Fhursa-NT                1:03.93        
 10 Donnelly, Luke            10 Melview NS-NT                  1:04.38        
 11 Maher, Anthony            10 CLANS-NT                       1:04.94        
 12 Colleran, Mark            10 CSTPT-NT                       1:06.31        
 13 Livingston, Jack           9 SCHO                           1:07.12        
 14 Geoghegan, Aaron           9 SCHO                           1:08.28        
 15 Hosty, Cian                9 SCHO                           1:08.52        
 16 MC Ginn, Conall            9 SCHO                           1:09.61        
 17 O'Donovan, Niall          10 CUCSL-SC                       1:14.35        
 -- Kelly, Oliver             10 Scoil Iognaid-NT                    DQ        
 
Event 17  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Aine            9 Melview NS-NT                    53.66 QT     
  2 Boyle, Labhoise            9 Scoil Iognaid-NT                 54.38 QT     
  3 Lynch, Helen               8 CKILC-NT                         59.01 QT     
 
Event 18  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Sean              9 CSTPT-NT                         44.92 QT     
  2 Ryan, Duileach             9 CLANS-NT                         49.97 QT     
  3 Faherty, Christopher       9 Melview NS-NT                    56.78 QT     
  4 Freil, Eathan              8 SCHO                           1:02.47        
  5 MC Greal, Adam             8 CREAG-NT                       1:06.67        
  6 MC Cormack, Comhghall      9 Scoil Iognaid-NT               1:24.19        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:54.91        
  2 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        3:25.55        
  3 Breaffy-NT  'A'                                             3:39.39        
  4 Ballyvary NS Castlebar-NT  'A'                              3:39.87        
  5 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  3:52.02        
 -- Scoil Rois Galway  'A'                                           DQ        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ST Patricks Tuam-NT  'A'                                    2:59.26        
  2 Claremorris N S  'A'                                        3:15.03        
  3 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                3:21.31        
  4 Breaffy-NT  'A'                                             3:36.33        
  5 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       3:44.18        
 
Event 21  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              12 CSTOM-NT                       1:20.58 QT     
  2 Mellotte, Georgia         12 CQUAY-NT                       1:22.80 QT     
  3 Carey, Sinead             11 SCHO                           1:23.46 QT     
  4 O'Brien, Aoife            12 CGSL-NT                        1:23.68 QT     
  5 Friel, Alanna             12 COOSA-NT                       1:24.52 QT     
  6 Mc Nicholas, Claudia      12 Scoil Fhursa-NT                1:26.40 QT     
  7 MC Weeney, Sinead         12 Melview NS-NT                  1:27.46 QT     
  8 MC Hale, Siofra           12 CSNUG                          1:28.91 QT     
  9 Doherty, Megan            12 CSMGS-SC                       1:29.11 QT     
 10 Togher, Una               12 CSNUG                          1:29.71 QT     
 11 MC Sharry, Mona           12 CSBC                           1:31.32 QT     
 12 Casserly, Ellen           12 Scoil Fhursa-NT                1:33.98 QT     
 13 O'Flynn, Caoimhe          12 CMYNA-NT                       1:34.20 QT     
 14 Kennelly, Aisling         12 CSROI                          1:35.80 QT     
 15 Breslin, Niamh            12 CSNUG                          1:35.97 QT     
 16 Connelly, Emily           12 CRFT-NT                        1:37.85 QT     
 17 Walsh, Sinead             12 SCHO                           1:39.03        
 18 Lennon, Amy               12 CMGOR                          1:43.59        
 19 King, Laoise              12 CSNBH                          1:50.94        
 20 Murphy, Jessicia          11 SCHO                           1:56.20        
 -- Kavanagh, Emily           12 Scoil Fhursa-NT                     DQ        
 -- Blendell, Freya           12 CRAIF-NT                            DQ        
 
Event 22  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keogh, Timothy            12 Scoil Iognaid-NT               1:23.32 QT     
  2 Melly, Conor              12 SCHO                           1:26.23 QT     
  3 Mevlin, Conor             12 CSTPS                          1:27.46 QT     
  4 Mc Grogan, Harry          12 St Patrick's-NT                1:30.17        
  5 Doherty, Aaron            12 CQUAY-NT                       1:33.64        
  6 Rennick, Nathan           12 CRAIF-NT                       1:36.49        
  7 O'Sullivan, Ben           12 St Patrick's-NT                1:44.49        
  8 Blacoe, Cillian           12 Scoil Iognaid-NT               1:47.38        
  9 Waldron, Ronan            12 Ballindine NS-NT               1:47.53        
 10 Cahill, Donal             11 St Patrick's-NT                1:47.94        
 11 English, James            12 CSNUG                          1:51.25        
 12 O'Ceallaigh, Aidan        11 CSMNF                          1:57.97        
 
Event 23  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MC Loughlin, Stephanie    11 CSMGS-SC                         34.63 QT     
  2 Reilly, Aoibheann         11 CREAG-NT                         35.25 QT     
  3 Geoghegan, Brionna        11 ATH                              35.60 QT     
  4 Finn, Roisin              11 CSMOR-NT                         36.07 QT     
  5 Ennis, Kelly              11 CWBA-NT                          37.42 QT     
  6 Frank, Lilla              11 Culleens NS-NT                   37.64 QT     
  7 Glennon, Meabh            11 CSTRO-NT                         37.83 QT     
  8 Johnson, Rachel           11 CARDK-NT                         38.14 QT     
  9 Coyne, Anna               11 Scoil Iognaid-NT                 38.26 QT     
 10 Conwell, Caoimhe          11 CQUAY-NT                         38.54 QT     
 11 Morris, Sheena            11 CSNUG                            39.09        
 12 O'Donoghue, Anna          11 Scoil Iognaid-NT                 39.65        
 13 Mooney, Charlotte         11 CSMOR-NT                         40.58        
 14 Ward, Aoife               11 Clarenbridge NS                  41.05        
 15 Murphy, Ruby              11 Scoil Iognaid-NT                 41.40        
 16 Nevin, Orla               11 CGSL-NT                          41.57        
 17 Connellon, Grace          11 Melview NS-NT                    42.24        
 18 Healy, Grace              11 CORRD-NT                         43.36        
 19 Deely, Meghan             11 CBAR                             43.54        
 20 Murphy, Rose              11 CGSUD-NT                         43.59        
 21 MC Nicholas, Alex         11 Scoil Fhursa-NT                  43.73        
 22 Egan, Niamh               11 St Angela's NS-NT                44.30        
 23 Finnerty, Briona          11 CGSUD-NT                         44.53        
 24 Coan, Hazel               11 SCHO                             44.64        
 25 Mc Ginty, Emer            11 CSROI                            45.41        
 26 MC Cabe, Saoirse          11 St Angela's NS-NT                45.53        
 27 Finnegan Flaherty, Lara   11 CPCT-NT                          45.59        
 28 Crudden, Meabh            11 GS Mhic Amhlaigh-NT              45.73        
 29 Duffy, Una                11 GS Athlone-NT                    46.64        
 30 Hartigan, Emma            11 GS Mhic Amhlaigh-NT              47.25        
 31 Keenan, Ruth              11 Melview NS-NT                    47.59        
 32 Kyle, Eimear              11 CAUGH                            47.98        
 33 Shannon, Ellen            11 COLEH-NT                         48.14        
 34 Gaffney, Lynn             11 St Angela's NS-NT                48.30        
 35 Gallagher, Jade           11 CSTMY-NT                         48.46        
 36 Geraghty, Kate            11 CGSTU-NT                         50.01        
 37 Mulrooney, Cait           11 CPCT-NT                          50.81        
 38 O'Reilly, Derva           10 SCHO                             51.18        
 39 Benson, Jean              11 St Angela's NS-NT                51.43        
 40 Carey, Niamh              11 GS Mhic Amhlaigh-NT              52.84        
 41 Lyons, Evanna             11 CSNUG                            53.14        
 42 Moloney, Charline         11 CSTCC                            54.13        
 43 Joyce, Emer               11 GS Mhic Amhlaigh-NT              55.72        
 44 Flanagan, Caoimhe         11 CGART-NT                         56.64        
 45 Rather, Yasmin            11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:00.17        
 
Event 24  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             11 CORFU-NT                         34.13 QT     
  2 Kelly, Robert             11 COOSA-NT                         35.33 QT     
  3 Doorly, Joseph            11 CSNBH                            35.77 QT     
  4 O'Connor, Sean            11 CSNUG                            36.82 QT     
  5 MC Nevin, Tadgh           11 Stonepark L'Ford-NT              36.88 QT     
  6 Barrett, Brian            11 St Oliver Plunke-NT              37.34 QT     
  7 Lennon, Eoghan            11 CARDK-NT                         37.44 QT     
  8 Rowlands, Rhys            11 Moate-NT                         37.56 QT     
  9 Raftery, Cian             11 St Patrick's-NT                  37.69 QT     
 10 O'Driscoll, Conor         11 GS Athlone-NT                    38.11        
 11 Moran, Ben                11 CGSHR-NT                         38.22        
 12 Seery, Jack               11 CTCLA-NT                         38.53        
 13 Ennis, Daniel             11 CWBA-NT                          38.76        
 14 Lonergan, Stephen         11 CTCLA-NT                         38.78        
 15 Holmes, Dultuagh          11 Sooey NS-NT                      39.27        
 16 Reddan, Danial            11 Scoil Iognaid-NT                 39.58        
 17 O'Brien, Conor            11 Breaffy-NT                       40.42        
 18 Mullholland, Jack         11 Scoil Fhursa-NT                  40.45        
 19 Cahill, Domiric           11 SCHO                             41.71        
 20 Carre, Darragh            11 Kilbannon NS-NT                  41.91        
 21 Sugrue, James             11 St Oliver Plunke-NT              41.95        
 22 Belton, Cian              11 CSMNF                            42.14        
 23 Devlin, Harry             11 Scoil Fhursa-NT                  43.99        
 24 Clancy, Dillon            11 CFMAS                            44.11        
 25 Flannery, John            11 Scoil Iognaid-NT                 44.49        
 26 O'Ceallaigh, Aidan        11 CSMNF                            44.91        
 27 Kelly, Niall              11 Ballindine NS-NT                 45.44        
 28 Begley, Jake              11 Scoil Iognaid-NT                 47.39        
 29 Huamg, Tommy              11 CSNUG                            48.15        
 30 Crea, Teirnan             11 CFMAS                            50.69        
 31 Regan, Evan               11 Scoil Fhursa-NT                  51.17        
 32 Keaney, Sean              11 CSTPS                            52.55        
 33 Stauton, Michael          11 SCHO                             53.16        
 34 Clancy, Caolan            11 CFMAS                            55.10        
 35 Foley, Dermot             11 CFMAS                            58.94        
 36 Shally, Leo               11 CSNUG                          1:09.55        
 
Event 25  Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doran, Ciara              12 CSTOM-NT                         36.78 QT     
  2 Burke, Eve                12 CSMGS-SC                         37.77 QT     
  3 MC Weeney, Sinead         12 Melview NS-NT                    38.31 QT     
  4 Egan, Edel                12 St Angela's NS-NT                38.84 QT     
  5 Connolly, Nicola          12 St Angela's NS-NT                39.37 QT     
  6 MC Hale, Siofra           12 CSNUG                            39.89 QT     
  7 Casey, Sorcha             12 CSTMA                            40.13 QT     
  8 Duignan, Derbhla          11 Ballybay-NT                      40.35 QT     
  9 Kilduff, Jenni            12 CSTMY-NT                         41.85 QT     
 10 MC Loughlin, Eve          12 Scoil Fhursa-NT                  46.52        
 11 Mc Namara, Hazel          12 Scoil Iognaid-NT                 47.87        
 12 Lennon, Amy               12 CMGOR                            48.32        
 13 Bourke, Sarah             12 CSNUG                            50.13        
 14 Murtagh, Eadaoin          12 CGSL-NT                          51.82        
 15 Fitzpatrick, Joanne       12 CSTPS                            54.15        
 
Event 26  Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             12 CSTPT-NT                         33.19 QT     
  2 Moran, Michael            12 CGSHR-NT                         35.56 QT     
  3 Mevlin, Conor             12 CSTPS                            39.68 QT     
  4 O'Connor, David           12 St Patrick's-NT                  41.04 QT     
  5 Stewart, Harry            12 CLEP-NT                          41.70 QT     
  6 Rennick, Nathan           12 CRAIF-NT                         41.94 QT     
  7 Gannon, David             12 CLMNS                            44.11        
  8 Blacoe, Cillian           12 Scoil Iognaid-NT                 46.00        
  9 Burke, Adam               12 Scoil Iognaid-NT                 47.04        
 10 Gilhooley, David          12 CAR A                            47.47        
 11 Eglinton, Owen            12 Sooey NS-NT                      52.78        
 12 Herraghty, Gearoid        12 Breaffy-NT                       56.34        
 
Event 27  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Lauren             11 Scoil Iognaid-NT                 44.16 QT     
  2 Fadden, Heather           11 Breaffy-NT                       46.36 QT     
  3 Geoghegan, Brionna        11 ATH                              48.34 QT     
  4 Heffernan, Shauna         11 CSMGS-SC                         48.68 QT     
  5 Quane, Eve                11 Scoil Fhursa-NT                  49.32 QT     
  6 O'Sullivan, Caoimhe       11 CRANS                            50.68 QT     
  7 Coan, Hazel               11 SCHO                             51.78        
  8 Glennon, Meabh            11 CSTRO-NT                         51.89        
  9 O'Donoghue, Anna          11 Scoil Iognaid-NT                 51.96        
 10 Coyne, Anna               11 Scoil Iognaid-NT                 53.56        
 11 Kavanagh, Mairead         11 CSTPS                            54.40        
 12 Morris, Sheena            11 CSNUG                            55.18        
 13 Mc Knight, Lauren         11 Scoil Iognaid-NT                 55.27        
 14 Finnerty, Briona          11 CGSUD-NT                         55.52        
 15 MC Nicholas, Alex         11 Scoil Fhursa-NT                  56.64        
 16 Crudden, Meabh            11 GS Mhic Amhlaigh-NT              57.25        
 17 O'Farrell, Aoife          11 CBB                              57.36        
 18 Deely, Meghan             11 CBAR                             57.58        
 19 Gilhooley, Sarah          11 CAR A                            58.19        
 20 MC Cabe, Saoirse          11 St Angela's NS-NT                58.21        
 21 Claffey, Laoise           11 CSMOR-NT                         58.40        
 22 Egan, Niamh               11 St Angela's NS-NT                59.59        
 23 Duffy, Una                11 GS Athlone-NT                  1:02.10        
 24 Flanagan, Orla            11 CGSUD-NT                       1:02.92        
 25 Flanagan, Caoimhe         11 CGART-NT                       1:04.42        
 26 Rather, Yasmin            11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:05.80        
 27 Murphy, Rose              11 CGSUD-NT                       1:06.06        
 28 Keenan, Ruth              11 Melview NS-NT                  1:09.57        
 29 Hartigan, Emma            11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:09.67        
 30 Lyons, Evanna             11 CSNUG                          1:09.75        
 31 Curry, Brigitta           11 CGSUD-NT                       1:09.89        
 32 Mulrooney, Cait           11 CPCT-NT                        1:12.32        
 33 Moloney, Charline         11 CSTCC                          1:16.67        
 34 Barrett, Jessica          11 Scoil Iognaid-NT               1:27.19        
 -- Ward, Aoife               11 Clarenbridge NS                     DQ        
 
Event 28  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Jack             11 CORFU-NT                         45.31 QT     
  2 Dervan, Ronan             10 SCHO                             47.09 QT     
  3 Moore, Owen               11 St Patrick's-NT                  47.34 QT     
  4 Kenny, Ronan              11 CSEMR-NT                         47.68 QT     
  5 O'Sullivan, Conor         11 Scoil Iognaid-NT                 48.40 QT     
  6 O'Hara, Eanna             11 CFMAS                            53.54        
  7 Livingstone, David        11 Breaffy-NT                       53.58        
  8 Seery, Jack               11 CTCLA-NT                         53.73        
  9 O'Rourke, Oisín           11 CLAVY-NT                         53.92        
 10 Lonergan, Stephen         11 CTCLA-NT                         54.45        
 11 Carre, Darragh            11 Kilbannon NS-NT                  54.85        
 12 Raftery, Cian             11 St Patrick's-NT                  55.40        
 13 Sweeney, Cathal           10 SCHO                             56.27        
 14 Devlin, Harry             11 Scoil Fhursa-NT                  56.53        
 15 Staunton, William         11 CMEEL-NT                         56.83        
 16 Flannery, John            11 Scoil Iognaid-NT                 58.49        
 17 Mc Andrew, Michael        11 Scoil Iognaid-NT                 58.69        
 18 Petersons, Matiss         10 GS Mhic Amhlaigh-NT              59.67        
 19 Clancy, Caolan            11 CFMAS                          1:00.67        
 20 Heaney, Sean              11 SCHO                           1:00.91        
 21 Gilmartin, Michael        11 CSNMO                          1:01.17        
 22 O'Brien, Conor            11 Breaffy-NT                     1:02.82        
 23 Clancy, Dillon            11 CFMAS                          1:02.84        
 24 Belton, Cian              11 CSMNF                          1:03.19        
 25 Stauton, Michael          11 SCHO                           1:06.39        
 26 Crea, Teirnan             11 CFMAS                          1:07.82        
 -- Shally, Leo               11 CSNUG                               DQ        
 
Event 29  Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                              32.89 QT     
  2 Burke, Ciaran             12 CSTPT-NT                         33.67 QT     
  3 Reilly, Colm              12 CREAG-NT                         35.83 QT     
  4 O'Connor, David           12 St Patrick's-NT                  37.96 QT     
  5 O'Connor, Aaron           12 CSMNF                            40.64 QT     
  6 Burke, Adam               12 Scoil Iognaid-NT                 50.18        
  7 O'Sullivan, Ben           12 St Patrick's-NT                  53.30        
 
Event 30  Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friel, Alanna             12 COOSA-NT                         36.41 QT     
  2 Casey, Sorcha             12 CSTMA                            39.78 QT     
  3 Doherty, Megan            12 CSMGS-SC                         40.98 QT     
  4 Campbell, Roisin          12 CGSHR-NT                         42.08 QT     
  5 Connelly, Emily           12 CRFT-NT                          43.36 QT     
  6 Newell, Mary              12 Kilbannon NS-NT                  43.61 QT     
  7 Healy, Clodagh            12 CSNUG                            44.57 QT     
  8 MC Glinchey, Jane         12 Sooey NS-NT                      44.64 QT     
  9 Curran, Joanne            12 CSJAM-NT                         44.99 QT     
 10 Keaney, Meadbh            12 CSTPS                            45.11        
 11 Kilduff, Jenni            12 CSTMY-NT                         46.28        
 12 Branigan, Eimear          12 CGSL-NT                          46.59        
 13 Nerney, Eve               12 Stonepark L'Ford-NT              48.77        
 14 Pagden, Ciara             12 GS Mhic Amhlaigh-NT              49.49        
 15 Walsh, Sarah              12 Sooey NS-NT                      49.81        
 16 Kavanagh, Emily           12 Scoil Fhursa-NT                  52.03        
 17 Mc Namara, Hazel          12 Scoil Iognaid-NT                 52.21        
 18 Mc Donald, Aoibhe         12 SHARK                            52.90        
 19 Kelly, Firinne            12 Scoil Fhursa-NT                  54.63        
 20 King, Laoise              12 CSNBH                            56.81        
 21 Murphy, Shania            12 CTAVN                            57.12        
 22 Murphy, Jessicia          11 SCHO                             57.55        
 23 Feeney, Sarah             12 CSCNA                            58.55        
 
Event 31  Boys 12 & Under 50 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                2:44.80        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:55.94        
  3 Newtownforbes CO Longford  'A'                              2:59.97        
  4 Unattached  'A'                                             3:04.26        
  5 Breaffy-NT  'A'                                             3:22.52        
  6 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  3:28.54        
  7 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             3:37.81        
 
Event 32  Girls 12 & Under 50 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Mhuire Gan Smal-SC  'A'                               2:44.64        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:52.02        
  3 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  2:52.76        
  4 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        2:54.93        
  5 Gaelscoil Longford-NT  'A'                                  2:58.90        
  6 Scoil Mhuire Oranmore Gal-NT  'A'                           3:02.16        
  7 Melview N.S. Longford-NT  'A'                               3:14.71        
  8 ST Patricks Sligo  'A'                                      3:18.13        
  9 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             3:29.84        
 10 Gael Scoil Uileoga DE Burca CM-NT  'A'                      3:30.54        
 11 Ballyvary NS Castlebar-NT  'A'                              3:34.94        
 12 Breaffy-NT  'A'                                             3:41.66        
 
Event 33  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:42.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Joseph            11 CSNBH                          1:28.96 QT     
  2 Moore, Owen               11 St Patrick's-NT                1:31.88 QT     
  3 Regan, Ciaran             11 CBFY-NT                        1:32.43 QT     
  4 Higgins, Adam             11 CRANS                          1:34.76 QT     
  5 Horkan, Liam OG           11 CMEEL-NT                       1:36.31 QT     
  6 Dervan, Ronan             10 SCHO                           1:36.83 QT     
  7 Smyth, Liam               11 Scoil Fhursa-NT                1:40.25 QT     
  8 Barrett, Brian            11 St Oliver Plunke-NT            1:40.36 QT     
  9 Mullholland, Jack         11 Scoil Fhursa-NT                1:41.96 QT     
 10 Duffy, Fionn              11 Maree NS-NT                    1:44.04        
 -- Petersons, Matiss         10 GS Mhic Amhlaigh-NT                 DQ        
 -- Kolcow, Max               10 SHARK                               DQ        
 
Event 34  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Lauren             11 Scoil Iognaid-NT               1:26.49 QT     
  2 Griffin, Ruth             11 CSNBH                          1:32.96 QT     
  3 Moran, Sophie             11 Scoil Iognaid-NT               1:35.61 QT     
  4 Donoghue, Aoife           10 CMPK-NT                        1:38.22 QT     
  5 Quane, Eve                11 Scoil Fhursa-NT                1:38.60 QT     
  6 O'Brien, Lisa             11 CSMGS-SC                       1:38.76 QT     
  7 Walsh, Paula              11 CQUAY-NT                       1:39.15 QT     
  8 Finn, Eva                 11 CSMGS-SC                       1:39.92 QT     
  9 Frank, Lilla              11 Culleens NS-NT                 1:39.93 QT     
 10 Fadden, Heather           11 Breaffy-NT                     1:41.19 QT     
 11 Heffernan, Shauna         11 CSMGS-SC                       1:41.46 QT     
 -- Grady, Hannah             11 CRAIF-NT                            DQ        
 
Event 35  Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            12 ATH                              29.09 QT     
  2 Moran, Michael            12 CGSHR-NT                         30.90 QT     
  3 Reilly, Colm              12 CREAG-NT                         32.34 QT     
  4 Scully, Bryan             12 Moate-NT                         34.09 QT     
  5 Murphy, Jamie             12 Breaffy-NT                       34.23 QT     
  6 Mc Grogan, Harry          12 St Patrick's-NT                  35.35        
  7 Doherty, Aaron            12 CQUAY-NT                         35.44        
  8 Gannon, David             12 CLMNS                            36.30        
  9 MC Namara, David          12 COOSA-NT                         36.34        
 10 Gilhooley, David          12 CAR A                            39.10        
 11 Galvin, Fergus            12 ATH                              39.87        
 12 MC Alinden, Jack          12 Breaffy-NT                       40.37        
 13 Mc Inerney, Robert        12 Scoil Iognaid-NT                 40.59        
 14 Walsh, Tiernan            12 SCHO                             43.51        
 15 Cahill, Donal             11 St Patrick's-NT                  45.95        
 16 Gibbons, Ben              11 SCHO                             45.98        
 17 Eglinton, Owen            12 Sooey NS-NT                      46.04        
 18 O'Connell, Eanna          12 Breaffy-NT                       46.59        
 19 Ruane, Oisin              12 Breaffy-NT                       46.67        
 20 Conway, Oisin             12 CBAVY-NT                         47.41        
 21 Heaney, Sean              12 CBAVY-NT                         49.00        
 
Event 36  Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mellotte, Georgia         12 CQUAY-NT                         31.16 QT     
  2 Carey, Sinead             11 SCHO                             32.29 QT     
  3 Egan, Edel                12 St Angela's NS-NT                32.76 QT     
  4 Connolly, Nicola          12 St Angela's NS-NT                34.21 QT     
  5 Carroll, Rebecca          12 CFMHR-NT                         35.49 QT     
  6 Duignan, Derbhla          11 Ballybay-NT                      35.58 QT     
  7 Newell, Mary              12 Kilbannon NS-NT                  35.95 QT     
  8 Keaney, Meadbh            12 CSTPS                            36.13        
  9 Payne, Heather            12 CREAG-NT                         36.44        
 10 Casserly, Ellen           12 Scoil Fhursa-NT                  36.49        
 11 Kennelly, Aisling         12 CSROI                            36.82        
 12 Branigan, Eimear          12 CGSL-NT                          37.81        
 13 Breslin, Niamh            12 CSNUG                            37.87        
 14 O'Flynn, Caoimhe          12 CMYNA-NT                         38.19        
 15 Walsh, Sinead             12 SCHO                             38.29        
 16 Pagden, Ciara             12 GS Mhic Amhlaigh-NT              38.77        
 17 Nerney, Eve               12 Stonepark L'Ford-NT              39.05        
 18 Connolly, Rachel          12 CBERN                            39.55        
 19 Kavanagh, Grace           12 Scoil Iognaid-NT                 39.90        
 20 Lalwani, Jessica          12 CKILT-NT                         40.06        
 21 Grant, Stephanie          12 CSTCC                            40.56        
 22 MC Nally, Aisling         12 KILCO                            40.79        
 23 MC Goldrick, Katie        12 CSTPS                            40.91        
 24 Caulfield, Shannon        12 CSBC                             41.39        
 25 O'Neill, Laura            12 Scoil Iognaid-NT                 41.40        
 26 Bourke, Sarah             12 CSNUG                            41.74        
 27 Heaney, Sarah             12 CBAVY-NT                         41.98        
 28 Walsh, Sarah              12 Sooey NS-NT                      43.07        
 29 Nic Ghiolla Phadraig, Al  12 GS Athlone-NT                    43.31        
 30 Keane, Dearbhla           12 CSNUG                            43.57        
 31 Gutherie, Anna            12 SHARK                            44.39        
 32 Lyons, Carla              12 CSNUG                            45.16        
 33 O'Malley Raecke, Rachel   12 Scoil Iognaid-NT                 46.81        
 34 Kelly, Firinne            12 Scoil Fhursa-NT                  47.33        
 35 Kearns, Roisin            12 Sooey NS-NT                      47.60        
 36 Fitzpatrick, Joanne       12 CSTPS                            49.95        
 37 Mc Donald, Aoibhe         12 SHARK                            50.15        
 38 Shally, Sarah             11 CSNUG                            55.98        
 
Event 37  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rowlands, Rhys            11 Moate-NT                         36.95 QT     
  2 O'Boyle, Mark             11 Melview NS-NT                    38.01 QT     
  3 Mc Cann, Michael          11 CSMNF                            41.74 QT     
  4 Regan, Ciaran             11 CBFY-NT                          41.80 QT     
  5 O'Rourke, Oisín           11 CLAVY-NT                         43.08 QT     
  6 O'Connor, Sean            11 CSNUG                            43.88 QT     
  7 Smyth, Liam               11 Scoil Fhursa-NT                  44.04 QT     
  8 O'Hara, Eanna             11 CFMAS                            44.64 QT     
  9 Moran, Ben                11 CGSHR-NT                         45.03        
 10 Kenny, Ronan              11 CSEMR-NT                         46.47        
 11 Heffernan, Cathal         11 SCHO                             46.64        
 12 Kelly, Niall              11 Ballindine NS-NT                 47.03        
 13 Livingstone, David        11 Breaffy-NT                       50.02        
 14 Sugrue, James             11 St Oliver Plunke-NT              50.82        
 15 Fahy, Michael             10 SCHO                             50.95        
 16 Cahill, Domiric           11 SCHO                             51.11        
 17 Begley, Jake              11 Scoil Iognaid-NT                 52.71        
 18 O'Sullivan, Conor         11 Scoil Iognaid-NT                 52.79        
 19 Regan, Evan               11 Scoil Fhursa-NT                  54.42        
 20 Staunton, William         11 CMEEL-NT                         57.76        
 21 Huamg, Tommy              11 CSNUG                          1:08.69        
 22 Foley, Dermot             11 CFMAS                          1:10.32        
 -- MC Nevin, Tadgh           11 Stonepark L'Ford-NT                 DQ        
 
Event 38  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Caoimhe          11 CSMOR-NT                         39.09 QT     
  2 MC Loughlin, Stephanie    11 CSMGS-SC                         39.48 QT     
  3 Finn, Roisin              11 CSMOR-NT                         42.93 QT     
  4 Moran, Sophie             11 Scoil Iognaid-NT                 43.48 QT     
  5 Lally, Erin               11 CGSUD-NT                         44.00 QT     
  6 Johnson, Rachel           11 CARDK-NT                         44.45 QT     
  7 O'Brien, Lisa             11 CSMGS-SC                         44.87 QT     
  8 Grady, Hannah             11 CRAIF-NT                         45.01 QT     
  9 Murphy, Ruby              11 Scoil Iognaid-NT                 45.50 QT     
 10 Ennis, Kelly              11 CWBA-NT                          45.85 QT     
 11 Sweeney, Kate             11 Melview NS-NT                    46.44        
 12 Walsh, Paula              11 CQUAY-NT                         46.75        
 13 MC Gloin, Chloe           11 CSTMA                            47.33        
 14 Conwell, Caoimhe          11 CQUAY-NT                         47.55        
 15 Begley, Emma              11 CGSTU-NT                         49.32        
 16 Healy, Grace              11 CORRD-NT                         50.39        
 16 Finnegan Flaherty, Lara   11 CPCT-NT                          50.39        
 18 Connellon, Grace          11 Melview NS-NT                    50.73        
 19 Gaffney, Lynn             11 St Angela's NS-NT                54.64        
 20 Gilhooley, Sarah          11 CAR A                            55.89        
 21 Kyle, Eimear              11 CAUGH                            56.10        
 22 Kavanagh, Mairead         11 CSTPS                            57.55        
 23 Geraghty, Kate            11 CGSTU-NT                         57.70        
 24 Shannon, Ellen            11 COLEH-NT                         58.12        
 25 Benson, Jean              11 St Angela's NS-NT                58.34        
 26 Carey, Niamh              11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:03.06        
 27 Curry, Brigitta           11 CGSUD-NT                       1:03.99        
 -- Gallagher, Jade           11 CSTMY-NT                            DQ        
 
Event 39  Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             12 Moate-NT                         39.57 QT     
  2 O'Connor, Aaron           12 CSMNF                            42.34 QT     
  3 Keogh, Timothy            12 Scoil Iognaid-NT                 43.24 QT     
  4 Melly, Conor              12 SCHO                             44.08 QT     
  5 Murphy, Jamie             12 Breaffy-NT                       44.84 QT     
  6 Galvin, Fergus            12 ATH                              48.20        
  7 MC Namara, David          12 COOSA-NT                         50.23        
  8 English, James            12 CSNUG                            52.28        
  9 Waldron, Ronan            12 Ballindine NS-NT                 52.76        
 10 Stewart, Harry            12 CLEP-NT                          56.18        
 11 MC Alinden, Jack          12 Breaffy-NT                       59.11        
 12 Goldrick, Niall           12 Breaffy-NT                     1:04.22        
 13 Herraghty, Gearoid        12 Breaffy-NT                     1:07.96        
 
Event 40  Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Eve                12 CSMGS-SC                         43.94 QT     
  2 O'Brien, Aoife            12 CGSL-NT                          45.25 QT     
  3 Payne, Heather            12 CREAG-NT                         45.50 QT     
  4 MC Sharry, Mona           12 CSBC                             46.82 QT     
  5 Togher, Una               12 CSNUG                            46.94 QT     
  6 Carroll, Rebecca          12 CFMHR-NT                         48.05        
  7 MC Nally, Aisling         12 KILCO                            49.18        
  8 Kavanagh, Grace           12 Scoil Iognaid-NT                 49.33        
  9 Campbell, Roisin          12 CGSHR-NT                         49.55        
 10 Grant, Stephanie          12 CSTCC                            49.78        
 11 MC Glinchey, Jane         12 Sooey NS-NT                      50.15        
 12 Murphy, Shania            12 CTAVN                            50.42        
 13 MC Loughlin, Eve          12 Scoil Fhursa-NT                  50.44        
 14 Healy, Clodagh            12 CSNUG                            50.54        
 15 Lyons, Carla              12 CSNUG                            52.07        
 16 Blendell, Freya           12 CRAIF-NT                         52.20        
 17 Murtagh, Eadaoin          12 CGSL-NT                          52.26        
 18 O'Neill, Laura            12 Scoil Iognaid-NT                 53.11        
 19 MC Goldrick, Katie        12 CSTPS                            53.98        
 20 Feeney, Sarah             12 CSCNA                            54.85        
 21 Heaney, Sarah             12 CBAVY-NT                         54.97        
 22 Nic Ghiolla Phadraig, Al  12 GS Athlone-NT                    58.83        
 23 O'Malley Raecke, Rachel   12 Scoil Iognaid-NT               1:03.38        
 24 Gutherie, Anna            12 SHARK                          1:11.83        
 25 Shally, Sarah             11 CSNUG                          1:16.94        
 -- Keane, Dearbhla           12 CSNUG                               DQ        
 
Event 41  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Mark             11 Melview NS-NT                    39.31 QT     
  2 Kolcow, Max               10 SHARK                            43.26 QT     
  3 Ennis, Daniel             11 CWBA-NT                          43.57 QT     
  4 Kelly, Robert             11 COOSA-NT                         43.62 QT     
  5 Higgins, Adam             11 CRANS                            43.72 QT     
  6 Sweeney, Cathal           10 SCHO                             44.85 QT     
  7 Fahy, Michael             10 SCHO                             47.97 QT     
  8 Lennon, Eoghan            11 CARDK-NT                         48.42 QT     
  9 Duffy, Fionn              11 Maree NS-NT                      48.61 QT     
 10 Holmes, Dultuagh          11 Sooey NS-NT                      49.04 QT     
 11 O'Driscoll, Conor         11 GS Athlone-NT                    49.37 QT     
 12 Horkan, Liam OG           11 CMEEL-NT                         50.11        
 13 O'Heibhrin, Cathal        11 Scoil Iognaid-NT                 50.32        
 14 Reddan, Danial            11 Scoil Iognaid-NT                 52.59        
 15 Mc Andrew, Michael        11 Scoil Iognaid-NT               1:03.16        
 16 Keaney, Sean              11 CSTPS                          1:10.79        
 -- Mc Cann, Michael          11 CSMNF                               DQ        
 
Event 42  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  QT
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Aoibheann         11 CREAG-NT                         40.06 QT     
  2 Dowling, Caoimhe          11 CSMOR-NT                         41.47 QT     
  3 Griffin, Ruth             11 CSNBH                            41.78 QT     
  4 Finn, Eva                 11 CSMGS-SC                         43.91 QT     
  5 MC Gloin, Chloe           11 CSTMA                            44.42 QT     
  6 Sweeney, Kate             11 Melview NS-NT                    44.89 QT     
  7 Donoghue, Aoife           10 CMPK-NT                          46.77 QT     
  8 O'Sullivan, Caoimhe       11 CRANS                            47.54 QT     
  9 Lally, Erin               11 CGSUD-NT                         48.19 QT     
 10 Glennon, Meabh            11 CSTRO-NT                         48.63 QT     
 11 Hannon, Mave              11 SCHO                             50.86 QT     
 12 Mc Knight, Lauren         11 Scoil Iognaid-NT                 52.58 QT     
 13 O'Farrell, Aoife          11 CBB                              53.18 QT     
 14 Nevin, Orla               11 CGSL-NT                          54.06 QT     
 15 Mc Ginty, Emer            11 CSROI                            54.21 QT     
 16 Begley, Emma              11 CGSTU-NT                         54.80 QT     
 17 Joyce, Emer               11 GS Mhic Amhlaigh-NT            1:31.37        
 
Event 43  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 St Patrick's, Galway-NT  'A'                                2:27.38        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:35.65        
  3 st Patricks Castlebar  'A'                                  2:43.75        
  4 Newtownforbes CO Longford  'A'                              2:44.33        
  5 Breaffy-NT  'A'                                             2:48.66        
  6 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        2:52.64        
 
Event 44  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Mhuire Gan Smal-SC  'A'                               2:24.41        
  2 Scoil Iognaid-NT  'A'                                       2:33.39        
  3 St Angela's N.S.C/Bar-NT  'A'                               2:35.71        
  4 Gaelscoil Longford-NT  'A'                                  2:41.91        
  5 Scoil Fhursa-NT  'A'                                        2:51.89        
  6 Snugboro NS Castlebar  'A'                                  2:58.99        
  7 Ballyvary NS Castlebar-NT  'A'                              3:00.90        
  8 Gael Scoil Uileoga DE Burca CM-NT  'A'                      3:01.84        
  9 Sooey N.S.-NT  'A'                                          3:09.00        
 10 Gaelscoil Mhic Amhlaigh-NT  'A'                             3:35.28